Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Stav hlavných ekonomík EÚ!


Stav hlavných ekonomík EÚ!

Pred týmto si nemožno zatvárať oči! Situácia je dlhodobo alarmujúca. Vstúpili sme do klubu extrémne zadĺžených, rozpadajúcich sa ekonomík, chytajúcich sa aj slamky (napr. nás, východoeurópanov).

 

 

Najväčšie obavy môžeme mať momentálne z Francúzska, ktoré má už dlhšie nulový hospodársky rast a zadĺženosť okolo 91% HDP. Ide o pilier ekonomiky EÚ.

 

Taktiež hlavný pilier eurozóny, Nemecko, je veľmi zadĺžené, okolo 82% HDP.

 

Veľmi dôležitá ekonomika EÚ je aj Veľká Británia, tá má posledné roky zanedbateľný hospodársky rast a zadĺženosť cca 91% HDP.

 

Taktiež veľká ekonomika je Taliansko, už dlhšie v recesii a so zadĺženosťou okolo 128% HDP.

 

A čo Španielsko? Veľmi dôležitá ekonomika EÚ. Už roky v hlbšej recesii a zadĺženosť okolo 86% HDP.

 

Spomeniem ešte centrálu EÚ, Belgicko, potácajúce sa už dlhšie okolo recesie a so zadĺženosťou 99% HDP.

 

Super KLUB! Nezabudnime sa zaoberať manželstvami homosexuálov, legalizáciou marihuany, rušením klasických žiaroviek, valorizáciou 15-tisícových platov europoslancov, zintenzívnením presúvania europarlamentu z Bruselu do Štrasburgu a späť, uzákonením povinnosti pravidelného oprašovania a leštenia amerických mikrofónikov a kamierok v budovách EÚ atď. Author: Marek Brna # CohyJina24
Európa2013-07-1619
-
 58% ( 16 people voted )
+
Tak sa ti Šupa konečne oči otváraju...to sa viacerým...ale aj tak este nevidís príčinu...

Prečo sú všetky tieto štáty zadĺžené? A komu to dlžia tie peniaze? A prečo dlh neklesá ked sa všade len šetrí a škrtá?A to ani jeden štát nevie poriadne hospodáriť? A to ani jeden štát nevie urobit vyrovnaný státny rozpočet bez schodku??
Nuž veru nie...lebo medveď....ale žiadny medveď...ale preto lebo ÚROK!!
A preto musia mat schodkový rozpočet lebo chýba práve ten úrok ktorý bol stiahnutý z obehu a mal byt zadarmo odovzdaný do štátneho rozpočtu a nie evidovaný ako dlh.Ak by urobili vyrovnaný rozpočet tak by za par rokov bol system bez penazi. A bánkári-mecenáši politikov to dobre vedia preto na ich odporúčanie politici musia vytvárat v úrokovej ekonomike schodok štátneho rozpočtu a tým pumpovat do systému peniaze ktoré sú stiahnuté úrokom.

Až ked toto pochopíš uplne do detailu možeš si povedat že niečomu rozumieš. Zatial sa ale hanbit za to nemusíš lebo tomu nechápu ani politici ani ekonómovia...šancu pochopit to ma jedine technik ktorý rozumie materiálovým bilanciám v potrubných ci sietových sústavách.

brano # PelaSedo59
-
 65% ( 10 people voted )
+
2013-07-16 20:16:51 4df7e017
Prestaňte si ma mýliť s pánom Šupom. On píše lepšie, duchovne zamerané články. Ja sa orientujem na také tie ekonomicko - spoločenko - kritické texty, so snahou poukazovať na súčasný trend smerovanie spoločnosti k barbarizmu.

Marek Brna # CohyJina24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-16 20:45:57 5587a2b6
je jedno ci si Supa alebo Baláž alebo aký nick používaš...podstatné je že vidís len dosledky a nechápeš príciny...ale ked sa budes snazit tak urcite sa k pochopeniu dopracujes...

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-07-16 20:56:21 4df7e017
Priatelia, prečo mám pocit, že na tejto stránke nejde autorom a diskutujúcim o pokrok ľudstva do krajšieho zajtrajška, ale o svoje EGO. :-)
Môj stav vedomia je vďačnosť. Ďakujem za každý maličký krok človeka, ktorý smeruje k lepšiemu svetu. A že je občas ten krok ťarbavý, možno nemotorný a nekoordinovaný? Nevadí. Je to ten istý pocit, ako keď som videl prvý krát svoje deti chodiť. :-)
tigrad # RapyLypu98
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-07-16 22:09:33 55ede028
dlhy sa škrtnú a začne tentoraz skutočný holokaust.
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-07-16 23:13:51 4e623784
Presne ako pises, brano. Je to fakt ten urok, ktory banky beru za to, ze my vobec mozme mat peniaze. Ak by neboli dlhy statov, tak by to ani fungovat nemohlo. Je to nasilu nastaveny system, ktory vytvara totalnu devastaciu vsetkeho. Logickost tohto celeho je ale aj v tom, ze na riesenie sa maju vsetky dlhy zrusit v momente. Samozrejme s totalnou reformou systemu, aby ten urok pri vzniku penazi nesiel do sukromneho vrecka. Clanok je ale trefny a obsahuje zaujimave udaje. Netreba ho kritizovat. Vobec v nom neslo o to, aby sa vysvetlovala pricina, ale skor trend a nemoznost prezitia dnesneho systemu.
Stanislav Jurcisin # LimoGage46
-
 64% ( 4 people voted )
+
2013-07-17 00:51:23 57195dcb
loading...
to maršal Zukov

nie maršalko, dlhy sa nemožu škrtnút,to by bola okradnutie veritela, iba ÚROKY sa musia škrtnut a istina sa musí splatit. System by nefungoval keby sa dlhy nesplácali.

Ale tu je jedna velmi dolezitá vec ktorá treba pochopit.....ekonomovia tvrdia že úrok je cena za odloženú spotrebu.Platí to ale len pre tých čo peniaze zarábaju či dostávaju za vykonanú prácu. Ale práca CB spočíva v tlačení penazí a ich distribúcii medzi ludí aby si prostredníctvom nich mohli vymienat tovary a služby. A za toto pracovníci CB dostávalu plat. Ked napr. vytlacia 100 kg 5 €uroviek tak vykonajú rovnakú prácu ako ked vytlačia 100 kg 500 €uroviek...a tieto by mali požičat každému kto potrebuje peniaze a požičat ich BEZ ÚROKU! Lebo si zober že za vytlačenie 100€uroviek dostanú 100x viac penazí na úroku viac ako za vytlačenie rovnakého množstva 5 €uroviek.Ciže tu jasne vidíš už len na tomto príklade že ten úrok sú peniaze ktoré nie sú pokryté žiadnou prácou teda čistá inflácia.
Už ani neviem s kým som sa to hádal tu že príčinou inflácie je úrok.
A teraz si predstav že by úrok nebol...ale pri slove úrok je vždy potrebné mysliet na úrok ktorý berie CB za požičanie penazí teda diskontnú sadzbu , nie to že ty kamarátovi požičiaš peniaze a chceš úrok za odloženú spotrebu. To je v naprostom poriadku. Ale CB nemože požičiavat peniaze za úrok...lebo to je už falšovanie penazi de facto...de jure to majú bankári vdaka politikom ošetrené a dovolené zákonom.
Toto je najvacsí podvod v histórii ludstva. Na to som ale neprišiel ja, ved o tom vedel aj Kenedy a chcel odnat možnost tlacit peniaze FEDu. Vedel to aj Kadáfy ked chcel založit africký zlatý dinár....a preto každý kto tomuto chápe a má moc to zmenit musí umriet.
Ak by CB požičiavala penaiaze každému bez úroku tak by neexistovali žiadne súkromné banky iba pobočky CB požičiavajúce peniaze bez úroku .Tým pádom by prestal existovat finančný trh bol by zbytočný lebo peniaze by boli k dospozícii každému z CB .Tá by ich ale mohla iba požičiavat a musela by vymáhat ich vrátenie dosledne .Vymáhanie je dnes už velmi dobre zvládnute aj zistovanie bonity klienta.
Ale tu zas treba povedat dalšiu vec. V pripade bezurocnej ekonomiky by sa musela obmedzit platnost penazi aby sa nehromadili na účtoch ale aby cirkulovali.Mohli by platit povedzme 2 roky.Bez tohto stanovenia platnosti penazí by systém bez úroku nemohol fungovat lebo by sa natlacilo tolko penazi že by stratili hodnotu.To sa stalo v Zimbabwe...tým operuje každý ekonom proti ....len zabúda na to že tam nebola obmedzená platnost penazi. Ked je obmedzená platnost penazí tak sa systém pri určitom množstve penazí ustáli /závisí to od počtu obyvatelov/ a netreba uz dotláčat ani cent a penaize cirkulujú ako voda v chladiči auta. Inak chladiaci ci vykurovací okruh je naprosto presná analógia funkcie penazí kde voda prenášajuca teplo sú peniaze prenšajúce ludskú prácu.
A práca a teplo sú rovnaké fyzikálne veličiny a majú aj tu istu jednotku, 1 joule. Dnešne peniaze su preto kryté 1 joule energie, takže nie je pravda že su nekryté...len nesmieme dovolit ich falšovanie, tam je pravá prícina vsetkého. Dnešné papierove a kovove ale i elektronické peniaze sú najlepším vynálezom ludstva!

A bez takéhoto pohladu na peniaze žiadny ekonom nemože nič dobrého vymysliet. Matematika a fyzika sa nedá zmenit žiadnym režimom a preto ja pri takomto pohlade na penaize tvrdím že ekonomika je naprosto exaktná veda .


brano # PelaSedo59
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-07-17 05:00:25 4df7e017
Psycho
brano-kardan # FuriCija81
-
 46% ( 3 people voted )
+
2013-07-17 05:07:08 55ede33d
to Jurčišin

ved ja článok nekritizujem...ale som povedal že su v nom popísané iba dosledky a nie je riešená príčina...a je to dobrý článok z ktoré ho je vidiet že nie je prícina tá čo nám vsetci politici na svete predkladajú že treba šetrit a škrtat....to nic nerieši.
Preto treba aby každý štát mal vlastnú bezúročnu menu alebo aby na svete bola jedna svetová bezúročne sa požičiavajuca mena a bolo kontrolované jej vydávanie. To je celý problém dnešného sveta. Potom by ani vojny neexistovali lebo ziadny jednotlivec by tak nezbohatol aby mohol organizovat ludí do vojny. A samozrejme ešte treba zrušit tvorbu zisku...ale to je už vec ktorá rieši okrádanie jedného človeka druhým...za socíku ked nás to v škole učili že v kapitalizme existuje vdaka zisku vykoristovanie cloveka clovekom .. som to nevedel pochopit, lebo nám aj hovorili že v socializme je to presne naopak...potreboval som na to 50 rokov aby som pochopil za ani kapitalizmus ani komunizmus nie je riešenie ale bezúročná ekonomika je to co ludstvo potrebuje.Samozrejme zmena volebného zákona a imperatívny mandát poslancov...ale to sú až druhoradé veci..prvoradý je úrok a skutočné zoštátnenie CB.
A kedže toto nemá v programe žiadna strana je uplne jedno ci je pri moci Dzurinda ci Fico...sú to sluhovia toho istého pána.

brano # PelaSedo59
-
 57% ( 4 people voted )
+
2013-07-17 05:17:05 4df7e017
Geňko-Braňko
brano-kardan # FuriCija81
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-17 05:22:10 55ede33d
Ja som sa práve vrátil práve z bojov v Sýrii, bol som si zarobit velké peniaze ako žoldák a povraždit a poznásilnovat nejaké babenky a teraz počúvam iba takuto hudbu a teším sa že sa ludia na svete vraždia....ale budte spokojný lebo mi uz zo všetkého je B

brano-kardan # HobeQeku70
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-07-17 05:22:14 4df7e017
inak ved ma poznáte som je bnutý doktor koaličník červený hranol a ešte aj iné nicky používam...som pako na kvadrát ale s tým už nikto nic neurobí

brano-kardan # HobeQeku70
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-17 05:27:37 4df7e017
Co dokáze brano a ulica

brano-kardan # FuriCija81
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-17 05:29:15 55ede33d
Geňko braňko, koaličník? Divé huby z rána zvykneš? Ktory ty jesteš?

brano-kardan # FuriCija81
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-17 05:34:55 55ede33d
toto som ja doktor koalicník cervený hranol

brano-kardan # LatuMyki83
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-07-17 05:44:26 4df7e017
Geni-Brani, mas odo mna plus, zoldák. Si ready mother fucker uz som dlhsie doma z misie chyba mi trening. Zober si gumku na ten mliecny chrupik ja si vezmem rukavicky ty nic nepotrebujes. Beries???

brano-kardan # FuriCija81
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-17 05:49:13 55ede33d
Ten genital je tvoj tatko a teraz si zober kamarata co natoci tvoje hrdinstvo lajno a zadaj suradnice.

brano-kardan # FuriCija81
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-17 05:57:38 55ede33d
Ty lajno zasrate toto je cely tvoj hrdinsky boj hned mi bolo jasno. My mame zisk z misie ty mas hovno v gatiach a este si len za vlastnym compom, rusi aspon vedia bojovať ty si lajno a vzdy nim budes ako aj rytmus a jeho pesnicky preto som ti ju venoval lajno patri lajnu

brano-kardan # FuriCija81
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-07-17 06:23:18 55ede33d
tigrad

Napsal jsi to velmi výstižně. Zamindrákovaní egoisti se v diskuzi opravdu vyřádili.

zero # MotoLile18
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-17 07:41:09 55478017

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
sedem   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0433 s
good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made