Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Súkromný prevádzkovateľ cintorínu


Súkromný prevádzkovateľ cintorínu

Stručný popis riešeného problému: Súkromný prevádzkovateľ cintorínu
Krajina pôvodu: USA
Typ samosprávy: Mesto
Názov samosprávy: Westminster, Južná Karolína, USA
Rok realizácie: 1998 – súčasnosť (v meste Westminster)

Detailný popis riešeného problému

Cintoríny na Slovensku vo väčšine prípadov spravuje mesto prostredníctvom svojich rozpočtových alebo príspevkových organizácií. Príspevková organizácia mesta je finacovaná čiastočne z verejných rozpočtov a čiastočne z úhrad za miesta na cintoríne od pozostalých. Pre tento typ "podnikania" platia rovnaké ekonomické pravidlá ako pre akýkoľvek iný typ podnikania – cena musí byť zaplatená v plnej výške, nezávisle na tom či je táto suma zložená z verejných prostriedkov, na ktoré prispievajú všetci obyvatelia mesta a poplatkov. Cintorín prevádzkovaný mestom je nutné financovať z verejných zdrojov – mestských rozpočtov. Poplatky za cintorínske miesta preto nemusia dosahovať trhovú úroveň, lebo rozdiel je doplácaný mestom. Keďže však verejné rozpočty sú často obmedzené a majú tendenciu byť deficitné (zriedkavo prebytkové, prípadne vyrovnané) nie vždy sa nájde dostatok prostriedkov na náležité údržbu miesta a rast kvality poskytovaných služieb. Trhové riešenie problémov súčasne umožňuje vybrať si miesto posledného odpočinku podľa preferencií jednotlivých osôb. Nasledovné riešenie popisuje cintorín v prírodnom prostredí (na rozdiel od tradičného chápania).

Detailný popis stratégie na riešenie problému

V meste Westminster existuje súkromný cintorín Ramsey Creek. Podobný typ cintorínu sa nachádza aj v niekoľkých ďalších mestách USA (Mill Valley – California, Glendale – Florida, Newfield – New York, Lake Livingston – okres San Jacinto, Texas). Ročný objem prostriedkov vynaložených v Spojených štátoch amerických v oblasti pohrebných služieb dosahuje približne 26 miliárd amerických dolárov. Na rozdiel od tradičného spôsobu pochovávania mnoho ľudí začína vyhľadávať alternatívnejší spôsob posledného odpočinku, ktorý v tomto prípade poskytuje spoločnosť v prírodnom prostredí, ktoré je súčasne chránenou oblasťou, čím je zaistená jeho budúca nedotknuteľnosť. Tento stav využil doktor Wiliam Campbell (link v zdrojoch), ktorý je verejne známy ako zástanca tohto spôsobu pochovávania ktorý v roku 1998 založil cintorín v Ramsey Creek. Cintorín v Ramsey Creek preferujú hlavne jednotlivci so silným vzťahom k prírode, uprednostňujúci hlavne jednoduchší, menej nákladný a prírodný prístup. Ľudia patriaci do cieľovej skupiny sú priťahovaný hlavne enviromentálnym charakterom cintorína, pri pochovávaní sa napr. zásadne nepoužívajú balzamovacie chemikálie, prostredie je ponechané na samostatný vývoj. Cintorín nakoľko sa vlastne neodlišuje od bežnej prírody a je možné ho využiť aj na iné aktivity v prírode..

Popis výsledkov riešenia

Výsledkom je prírodný cintorín, ktorý súčasne plní úlohy ochrany krajiny, bez akýchkoľvek betónových hrobiek. Prostredie nie je žiadnym spôsobom upravované, je ponechané v prírodnom stave, ovplyvňované len ročnými obdobiami. Množstvo pohrebov je obmedzené na 100 pohrebov na aker v porovnaní s niekedy až 1000 pohrebmi na aker v tradičných nekropolách. Zem vykopaná z hrobovej jamy je odstránená tak že nedochádza k žiadnym zmenám profilu územia. Hroby sú označené náhrobnými kameňmi, ktoré prinesú pozostalý, niekedy sú v súlade s prianím rodiny ponechané bez označenia. Poloha takýchto hrobov je zaznamenaná a ich polohu je možné vyhľadať prostredníctvom satelitu. V porovnaní s tradičným pohrebom je tento alternatívny spôsob pochovávanie podstatne lacnejší. Pokiaľ klasický pohreb v lokalite stojí približne 6000 dolárov cena za pohreb Ramsey Creek sa pohybuje okolo 2 500 dolárov. Pri priemerných príjmoch domácnosti v meste Westminster vo výške 32 100 USD (v roku 2005) sa jedná vo vzťahu k výške príjmov o podstatnú úsporu (zdroj mestská štatistika).Náklady na údržbu takéhoto cintorínu sú tiež podstatne nižšie. Firma pána Campbella poskytuje taktiež poradenstvo v súvislosti s akýmikoľvek otázkami týkajúcimi sa tohto spôsobu pochovávania.

V tomto prípade trhové riešenie zabezpečuje lepšie uspokojenie ľudských požiadaviek, lebo dáva priestor aj pre uspokojenie požiadaviek na takéto "špeciálne služby", ktoré sú vyžadované len malou časťou obyvateľstva. Súkromný cintorín však nie je v USA ničím výnimočný a v horeuvedenom prípade sa nejedná len o zvláštny prípad pre ľudí, ktorý preferujú posledný odpočinok v prírode. Ide o jav všeobecne rozšírený. Jedna z najväčších amerických firiem v oblasti pohrebných služieb prevádzkuje viac než 2000 cintorínov po celých Spojených štátoch, zamestnáva takmer 22 000 zamestnancov a jej akcie sú registrované na New York Stock Exchange, pričom poskytuje komplexné služby od tradičného pohrebu, cez kremáciu, zabezpečenie pohrebného obradu, prenájom miesta na cintoríne až po vyhotovenie spomienkového videa.

Zdroje:< br />www.perc.org/perc.php?id=854< /strong>
www.forestofmemories.o rg/cemeteries (stránka o prírodných cintorínoch v USA)
www.forevercemeteries.com (spoločnosť prevádzkujúca cintoríny v USA)
http://www.sci-corp.com /SCICORP/home.aspx (jeden z najväčších prevádzkovateľov cintorínov v USA)
http://en.wi kipedia.org/wiki/Billy_Campbell_%28docto r%29 (zakladateľ Ramsey Creek na wikipédií)
http://www.city-data.co m/city/Westminster-South-Carolina.htmlAuthor: hj # RureWewu37
Svet2014-07-182
-
 42%  ( 2 people voted )
+
Bratislavské cintoríny sú hotely pre telesné pozostatky nebožtíkov. Ponechajú ich tam len tak dlho, ako sa za pobyt vopred platí a už tam stojí čata s lopatou, aby zariadila vyhadzov a „posteľ" sa, ešte „teplá“ prenájme niekomu inému.


Pomimo toho, pre mnohých je cintorín „korzom“ náhrobných kameňov, kde sa ukazuje kto má horší a často súčasne drahší ne-vkus, včítane v zmysle ukájania vlastného zlého svedomia voči zosnulému. Ukazuje sa tak druhým, ako sa postarali o neho, keď pošiel.


Môže to byť však aj úprimným gestom lásky a oddanosti – ale v každom prípade sú mnohé pomníky pominuteľné. To už ani nespomínam, ako radi ľudia búrajú pomníky osobností, pri každej zmene režimu.


Skutočné pomníky sa stavajú z duševných výdobytkov každého jednotlivca počas jeho života a ich výška závisí na tom, nakoľko jeho myšlienky a činy obohatili druhých, ktorých stretol.


Hmota, včítane hmoty tela, nielen samotná voda, nakoniec len kolujú, lebo bohatstvo Zeme je obmedzené.Pravdomluvec # WecoHeda29
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-07-19 18:47:54 502f5675
zapominas ze amerika je pusta a prazdna a rozlehla... tam si muzes past i kojoty.
Nesrovnavejte nesrovnatelne. (to je tady porad)
Pisete uplne podobne jako pred 30-50 lety kde zas bylo vse nejlepsi z SSSR.
(ale s tim rozdilem ze ted na tebe nikdo netlaci - sam si odpovez co je vetsi ostuda).
Pro tvoje dobro, rad bych te do te ameriky poslal. A pak taky nekam po Evrope.
Po navratu bys mel aspon sanci si to usporadat v hlave.

Petr # JedyVihy65
-
 50%  ( 2 people voted )
+
2014-07-20 15:32:49 5e716d4f

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
še   d
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Kdy zkolabuje dluhový systém EU?


Kdy zkolabuje dluhový systém EU?
Začiatkom roka 2010, kedy prepukla dlhová kríza, dosahoval verejný dlh Portugalska 85 % a verejný dlh Talianska 105 %. Vtedy bol svet v panike a investori odmietali kupovať dlhopisy južných ...
Prostě ty nože zakažeme
Liberland: statisíce žadatelů o život v nejnovější ‚zemi‘ světa
Celosvetová vojna proti hotovosti

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0232 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne