Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Súmrak nad občianskou slobodou


Súmrak nad občianskou slobodou

Keď občania v roku 1989 vyšli do ulíc verili, že totalitné maniere definitívne zaniknú spolu so systémom, ktorý slobodu jednotlivca považoval za základ občianskej neposlušnosti. Pomaly, postupne a nenápadne, sa dostávame do bodu, keď sú občianske slobody jednotlivca porušované hrubšie, ako za "totality". Nie je to iba lokálnou záležitosťou Slovenska, stačí sa pozrieť k našim západným susedom.

České Budějovice, sobota 6. júla. Verejné zhromaždenie občanov žiadajúcich riešenie problému s neprispôsobivými cigánmi. Všetko to začalo malichernou hádkou malých detí na pieskovisku, do ktorej sa postupne zapojili približne dve stovky dospelých (zväčša cigánov) a vyvrcholila napadnutím tehotnej bielej ženy. Jej príbuzní, ktorí ju chránili, skončili v nemocnici. Polícia sa postavila k celému incidentu veľmi laxne. Nikto sa teda nemôže diviť, že medzi obyvateľmi sídliska zavládla nespokojnosť a občania žiadali rázne riešenie.

cb3-dievca

Hrdinská polícia neváhala v presile mlátiť ani dievčatá

Či boli požiadavky protestujúcich oprávnené alebo nie, to riešiť nemienim. Zarážajúci je spôsob, akým pristúpilo k celému problému vedenie mesta a polícia. Miesto urýchleného riešenia celého incidentu vedenie mesta požiadalo o policajný zákrok nie proti násilníkom, ale proti nespokojným občanom. A polícia k tomuto už vôbec nepristúpila tak laxne, ako ku napadnutiu tehotnej ženy. Usporiadala kompletné policajné manévre, vrátane vrtuľníkov, policajtov na koňoch, zásahových jednotiek, vodných diel, delobuchov, policajných provokatérov a maskovaných tajných policajtov v dave.

cb2-tajni

Extrémisti? Nie, tajní policajti so svojou obeťou

Maskovaní policajti zamiešaní v dave plnili svoju úlohu na výbornú. Nevyhýbali sa vykrikovaniu hesiel a stále nie je jasné, odkiaľ priletela prvá fľaša. V každom prípade bolo dosiahnuté to, čo bolo požadované – dôvod na použitie brutálnej policajnej sily. Bolo jedno, či sa jedná o dôchodcu, ženu či vozíčkara. Policajti mlátili každého, kto im prišiel pod ruku. V tej istej dobe prebiehalo za chrbtami policajtov cigánske zhromaždenie povolené vedením mesta, kde sa cigáni veselo bavili na policajnom divadle.

cb4-tajni_v_akcii

A ďalší policajti v utajení...

Omnoho menšie násilie stačilo v roku 1989 na zvrhnutie "totalitného" režimu. Aj vtedy oficiálne médiá hlásali, že sa jedná o akciu západných tajných služieb, zamlčiavali, že došlo k násiliu a že bol niekto zranený. Vina sa váľala len a výhradne na pochodujúcich študentov, dôvody na pochod boli spochybňované a organizátori dehonestovaní a perzekuovaní. Tajní agenti a provokatéri v dave boli štandardnou taktikou ŠtB. Dnešní aktéri sú podobne označovaní za extrémistov, náckov a výtržníkov. Nepochybujem, že v dave sa našli aj takéto osoby. Faktom je, že to boli iba jednotlivci. Absolútnu prevahu tvorili obyvatelia mesta, dôchodcovia, mládež, pracujúci a ženy, dokonca aj malé deti. A samozrejme, policajní agenti – provokatéri.

cb1-vlastny_gol

Nie, to nie je útok na policajtov, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Obaja civilisti vyzerajúci ako extrémisti patria k polícii. Stojaci muž sa snaží odtiahnuť uniformovaného kolegu a kričí naňho "Ten je náš!" Občas sa pritrafí aj vlastný gól...

Konanie polície bolo bezpochyby neadekvátne. Je naivné myslieť si, že celý problém sa dá vyriešiť ešte väčšou agresivitou zo strany polície. Prináša nám ale jasnú správu. Sme tu a sme pripravení proti vám použiť akékoľvek prostriedky. Z polície postupne prestáva byť nástroj pre dohľad nad dodržiavaním zákonov. Stáva sa z nej represívny orgán, pripravený kedykoľvek a akokoľvek zakročiť proti vlastným občanom. Naša sloboda je obmedzovaná už nielen ľuďmi mimo zákon, ale aj políciou. Rozdiel je iba v tom, že políciu platíme za obmedzovanie svojich vlastných práv. Stratili sme slobodu aj bezpečnosť. Ochrancovia slobody sa zmenili na jej narušiteľov. A nerobme si ilúzie, že na Slovensku je to inak.

Vitajte v nádhernom novom svete...

Autor: Andrij Stryj, www.protiprudu.org

Doplnenie redakcie:

Polícia a ich zákroky, alebo bez teleskopických obuškov to nejde. Urobte si názor sami.

V utorok sa následne konalo v Českých Budějovicích stretnutie vedenia mesta a krajskej polície s občanmi. Stretnutia sa zúčastnilo asi 600 ľudí a veru servítky si pred ústa nedávali. Môžete si vypočuť ich názory v nasledujúcom videu. Veľmi zaujímavá diskusia jasne ukazujúca nekompetenciu políce, ktorá radšej mláti ako rozmýšľa.


http://www.prot iprudu.org/sumrak-nad-obcianskou-slobodo u/Author: ob # PuhaWeri99
Vláda2013-07-1211
-
 73% ( 12 people voted )
+
Keď občania v roku 1989 vyšli do ulíc verili, že totalitné maniere definitívne zaniknú spolu so systémom, ktorý slobodu jednotlivca považoval za základ občianskej neposlušnosti.

Read more: http://dolezite.sk/Sumrak-nad-obcianskou-slobodou-
wapTKY.html#ixzz2Ypl4QZhS


-njn Ježiš vas nie nadarmo nazýval ovcami,dokonca aka symbolika dali vam aj kluče:)


improvizovaný zvonček,čo cengaju s nim ovečky ked se v klidku pašu na luke,jo ale vy ste ovce.štrngotajuce,uražam asi ovečky,ked vam to takto do prosta,všecí tí čo tam štrngotali,a zazračne nezbohatli z noci do rana ako napr vladko mečiar,havel ,klavs a spol

333 # RyneRuqu84
-
 47% ( 5 people voted )
+
2013-07-12 14:34:55 55d88d6a
ktorý bude prvý dole ?


gomez # JoraPiko08
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-12 15:48:48 4e625c64
Nadpis """"" Súmrak nad občianskou slobodou"""" má asi aj no nazvem to "opak":::: "Jasno nad občianskou vojnou" ---a riešenie je len a len v pomalom-násilnolnom-dlhodobom "preškoľovaní" neprispôsobivých...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-12 18:46:45 58d4289b
Veď nie nadarmo majú nápis: ,,Pomáhať a chrániť." Len zabudli pripísať, teba čo sa ozveš, bojuješ za svoje práva, chceš slobodu slova a prejavu, tak teba nie, hoci aj z tvojich daní sme my sami platení, pre teba obušok máme vždy pripravený, vždy. Tu sloboda už dávno zhasla, každým mobilom, Internetom, kamerou, platobnou kartou, čipom...,teda každým výdobytkom tejto doby, ktorá mala len jeden cieľ, mať každého stále a vždy pod kontrolou! Totalita nemajúca období, v tomto teraz žijeme, aj keď napohľad, ej ale sa máme dobre...

Sloven # RijiDese27
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-07-13 09:25:13 c1c8967d
ja si nemužu pomoc


ale mne ta pani pripomina mitig smejdu,dovi do po,priliš dobre vyjadrovanie na predavačku

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-13 09:45:38 55d88d6a
Amerika urobila obrovskú chybu, že dovolila aby prezidentom bol socialista - cítiť to všade vo svete.

Jozko # TukoFuby74
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-13 11:24:10 55d8e71c
loading...
Mne viac vadí, že sa v Bielej búde D.C. zotmelo. Aj to cítiť, vlastne aj vidieť, všade vo svete...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-07-13 11:46:57 bc7b649f
tieto fotky treba poslat Milošovi Zemanovi aby vedel aká chátra je policajný zbor....to sa nehanbí byt prezidentom takejto lúzy..kua nech s tým niečo robí...podla pravidla že ryba smrdí od hlavy

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-13 12:24:51 4df7e017
Policajti sú názorná ukážka programovaného správania,bez samostatného uvažovania.
Skrátka na koho ich nahuckajú na toho bezdôvodne útočia.Oni to dokážu aj bez čipov.To,že mlátia človeka v mnohonásobnej presile si asi ani neuvedomujú.Konajú ako stroje a policajný prezident môže byť právom na nich hrdý.Vymývanie mozgov z daní žne svoj úspech...to nie sú ľudia...to sú skrátka policajti.

cobra # WykeXala95
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-07-13 15:26:42 55f814c2
Pandemonium, počuvaj to tie tvoje očné problémy so stmievaním,nemohol spôsobiť ten český metánový alkohol?
Mám o teba vážnu obavu...

cobra # WykeXala95
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-13 16:25:01 55f814c2
Ale treba si uvedomiť, že kde je skutočné ťažisko problému, politik, jeho zákony a kroky, tam treba urobiť hlavne poriadok...

Sloven # LeneTula80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-07-15 09:20:27 c1c89652

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jeden   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Itálie má svůj Krym: Benátky se chtějí odtrhnout


											Itálie má svůj Krym: Benátky se chtějí odtrhnout
V italském regionu Veneto, jehož součástí jsou Benátky a Verona, bylo zahájeno referendum o odtržení od Itálie...
Účtenková loterie nefunguje
Statistika - Achillova pata státní byrokracie
Obama chce rozbít Internet

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.031 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made