Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Systém Putin: títo šiesti muži zabezpečujú moc vládcu Ruska


Systém Putin: títo šiesti muži zabezpečujú moc vládcu Ruska

Vyzerá to, ako by vládol v Rusku len jeden človek: Vladimír Putin. Šéf Kremľa sa čoraz viac odpútava od vonkajšieho sveta – o to väčší je vplyv hŕstky verných. FOCUS Online predstavuje mužov, ktorí sa stávajú čoraz viac Putinovými oknami do sveta.

Okolo prezidenta Putina je osamelo v jeho rezidencii Novo-Ogarjovo pri Moskve, jeho "pevnosti", ktorú zjavne len nerád opúšťa. Tento ex-podplukovník KGB nedôveruje medzi tým aj svojim starým kamarátom. Priamy "prístup k telu", ako sa v Rusku volá priame spojenie k prezidentovi, majú predovšetkým šiesti starí dôverníci v kľúčových pozíciách, s personálnym pozadím v tajnej službe a UVKSR. Títo muži formujú jeho obraz sveta. Väčšina týchto mocných mužov je tak nenápadná, že sa ich tváre dajú veľmi ťažko zapamätať a sú aj nenápadní – presne to bola aj časť ich výcviku pri KGB, ako jeden z nich, Sergej Ivanov, prednedávnom prezradil: "bolo nám vtĺkané, aby sme boli v dave nenápadní" Ako ďalšie sa u KGB naučili, "veľa hovoriť, bez toho, aby sme pritom niečo povedali.« FOCUS Online predstavuje Putinovo "Politbyro".

Sergej Ivanov – Tvrdá "krívajúca noha" z kádra KGB

Znalci Kremľa hovoria o tomto 61-ročnom mužovi, že sa tajne považuje za lepšieho prezidenta a trocha ho bolí, že jeho kamarát Putin, bývalý podplukovník, vedie krajinu – a on ako generál hrá len druhé husle. Obaja sa spoznali v Petrohrade ako mladí dôstojníci KGB. Ako šéf všemocnej prezidentskej administrácie je tento náruživý rybár a kartár dnes mocnejší, ako predseda vlády Medvedev, ktorý má sotva čo povedať v neoficiálnej mocenskej štruktúre. Tento muž pod kremeľskou prezývkou "krívajúca noha" slúžil svojho času ako agent KGB v Lodýne – aj to bol ďaleko prestížnejší post, ako Putinovo miesto v NDR v Drážďanoch. Neposledne na základe západných skúseností platí Ivanov, ktorý hovorí anglicky a švédsky a má rád britské kriminálne romány, za vybrúseného a sveta znalého muža v Putinovom "Politbyre"; Ex-US-ministerka zahraničia Condoleezza Rice ho označila za "tvrdého a nedôverčivého, ale spoľahlivého".

Dnes rozpráva tento bezfarebne pôsobiaci pragmatik nie bez pýchy, že s ním Putin skoro denne hovorí, telefonicky, alebo osobne – v dnešnom Rusku legitimácia veľkej dôležitosti. Syn Sergej (33) je šéf dozornej rady štátnej Rosselchosbanky a predseda Gasprombanky. Syn Alexander (36) je vice-šéf štátnej banky Vneshtorgbank. Pri autonehode v roku 2005 usmrtil chodkyňu; úrady zastavili vyšetrovanie proti nemu a vyšetrovali naproti tomu zaťa obete. Informovanie o prípade bolo zastavené; deň po nehode sa ukázal otec Ivanov v dobrej nálade na jednej futbalovej oslave; neskôr sa sťažoval, ako bola nehoda pre jeho syna zaťažujúca.

Alexander Bortnikov – muž pre drsné záležitosti

Alexander-Bortnikow-kremlinŠéf tajnej služby FSB platí za Putinovho muža pre drsné záležitosti. Už pred postupom do šéfovského kresla uskutočnil u nástupcu KGB podľa údajov znalcov z prostredia bez odvrávania mimoriadne háklivé úlohy pre svojho hlavného veliteľa s precíznosťou, mlčanlivosťou, bez znateľných znakov škrupulí. Tento 63-ročný muž, s vysokým čelom a prenikavými očami, platil za najneznámejšiu a najuzavretejšiu figúru v Putinovom vnútornom okruhu moci. Voči Putinovi mal osobne prevziať zodpovednosť za to, že prezident Medvedev v rokoch 2008 až 2012 nenájde záľubu na tejto úlohe a zrazu by siahol po skutočnej moci v krajine. Aj bohatí a mocní v Moskve vyslovujú jeho meno s najväčšou opatrnosťou – nikto by ho nechcel za nepriateľa.

So svojimi správami, ktoré sú pre Putina každý deň prvým čítaním, rozhoduje Bortnikov čo sa dostane do centra pozornosti a určuje tým veľmi podstatne jeho pohľad na svet. O jeho detstve a mladosti nie je skoro nič známe; na jeho bývalej vysokej škole, Inštitúte železničných inžinierov v Petrohrade, po dotaze naň odpovedali, že sa máme obrátiť na tlačové oddelenie tajnej služby. V 24 rokoch odišiel Bortnikov k leningradskému KGB. V moskovskej centrále prestál Bortnikov pod Putinom viaceré vlny čistiek, ktoré odplavili skoro všetkých jeho kolegov z úradu. Bortnikov syn Denis (39) je riaditeľom skupiny VTB-Bank.

Nikolaj Patrušev, vždy vážna "kancelárska sponka"

Nikolai-Patrushev-KRemlin-ruTajomníka ruskej bezpečnostnej rady označujú vtipkári, že má vyžarovanie putujúcej kancelárskej sponky. Tento 62 ročný inžinier – staviteľ lodí a dôstojník KGB bol v rokoch 1999 až 2008 šéf následníčky KGB, FSB. Pochádza, tak ako Putin z Petrohradu. Začiatkom 90-tych rokov bol tam pri KGB príslušný pre boj s hospodárskou kriminalitou a spoznal pri tom Putina, ktorý ako vicestarosta kontroloval zahraničný obchod a mal stáť v centre jednej veľkej korupčnej aféry. Aj cez Patruševa samotného mal sa kvôli ilegálnym obchodom dostať do hľadáčika štátnej prokuratúry; to každopádne tvrdil ex-KGB dôstojník Alexander Litvinenko, ktorý v roku 2006 v Londýne padol za obeť atentátu s vysoko jedovatým polóniom; britská tajná služba za týmto útokom tušila Petruševovu FSB.

Keď Putin po volebnej porážke jeho šéfa a krátkodobej nezamestnanosti sa v roku 1996 premiestnil do Moskvy, nasledoval ho Patrušev ako tieň cez všetky inštitúcie. Tento 62 ročný muž platí za dobrého vykonávateľ pokynov, bez vlastných ambícií a výrazného názoru. Putin si cení predovšetkým jeho absolútnu lojalitu. Na otázku o jeho hobby odpovedal tento voľnočasový volejbalista: "moja práca".

Tento stále vážny úradník sa vyhýba verejnosti; podľa spomienok spolužiakov vyhýbal sa už ako dieťa kamerám a aj v škole zostával radšej v pozadí. Patruševov syn Adrej (32) je vicešéfom jedného podniku Gazpromu, syn Dimitrij (36) je predseda predstavenstva a člen dozornej rady štátnej banky Rosselchosbank.

Alexander Bastrykin – pred ním sa trasú kritici Kremľa

Alexander-Bastrykin-KRemlin-ruTento 60-ročný priateľ Putina zo štúdií je ako vedúci Vyšetrovacieho výboru – istý druh ruského FBI – najvyšší vyšetrovateľ v Rusku. Tento vyštudovaný právnik a docent urobil kariéru v Leningrade v komunistickej mládežníckej organizácii Komsomol a neskôr v strane. O pozornosť sa postaral šéf-vyšetrovateľ predovšetkým za svoje neúnavné nasadenie voči kritikom Kremľa. Kritik režimu a blogger Alexej Navalny dokázal, že Bastrykin mal povolenie pobytu v Čechách, tam vlastnil jednu firmu – čo je ruským úradníkom zakázané zákonom – a cez túto získal nemovitosť, ktorá sa neobjavila v jeho daňovom priznaní. Nato Bastrykin obvinil Navalného že je agentom USA. Blogger sa dostal do krížovej paľby tohto úradu. Keď jeho podriadení zastavili stíhanie, verejne im vynadal. Navalny bol kvôli hospodárskym deliktom v prvej inštancii odsúdený na 5 rokov väzenia, neskôr zmenil súd trest na podmienku; dnes má domáce väzenie a zákaz Internetu.

Bastrykin platí za impulzívneho. V roku 2004 mal jedného majiteľ psa pred jeho domom biť svojou pištolou a hroziť mu, že ho aj so psom odstrelí. V roku 2012 nechal Bastrykin zodpovedného redaktora kritických novín "Novaja gaseta" po kritických správach zaviezť do lesa a hrozil mu, že ho tam môže zavraždiť, zakopať a bude potom sám riadiť vyšetrovanie. Noviny už stratili šesť novinárov, medzi nimi aj Annu Politkovskaju. Bastrykin najprv zapieral obvinenia; potom, čo prípad urobil veľké titulky v zahraničí, ospravedlnil sa za svoju "emocionálnu explóziu".

Igor Sečin – Putinove "Siamské dvojča"

< img class="alignleft size-full wp-image-13641" src="http://www.protiprudu.org/wp-conten t/uploads/2014/04/Igor-Sechin-02.jpg" border="0" alt="Igor-Sechin-02" width="134" height="200" />Uzavretý ex-KGB muž a tlmočník mal dlhý čas v Kremli prezývku "Putinovo siamské dvojča". Už začiatkom 90-tych rokov, keď bol terajší prezident námestníkom starostu pre zahraničný obchod, úradoval tento 53-ročný muž v jeho sekretariáte a kontroloval "radarovým pohľadom", ako hovorí jeden pamätník, kto dostal prístup k jeho šéfovi.

Medzitým si zamieňali návštevníci mimoúradných priestorov tohto dobre oblečeného predstaviteľ sekretariátu s jeho šéfom – chyba, ktorá pre biznis plány bola katastrofálna. Ako nový šéf Kremľa inštaloval Putin starého Petrohradského dôverníka znovu do svojej predizby, v rangu vice-šéfa prezidiálneho úradu – vďaka čomu sedí na kľúčovej pozícii, ktorá je podľa niektorých pozorovateľov dôležitejšia, ako úrad predsedu vlády. Od tohto extrémne sa verejnosti sa vyhýbajúceho bývalého tajného agenta existovali dlhú dobu len neostré fotografie.

V predizbe rozvinul tento "šedý kardinál" ako jeho šéf, záľubu pre ruské suroviny. Platil za hlavu pri zatknutí oligarchu Michaila Chodorkovskeho a rozbitia jeho koncernu Jukos. Jeho dcéra je vydatá za syna vtedajšieho generálneho prokurátora. Dedičstvo Jukosu patrí medzitým ku koncernu Rosnef, ktorého najvyšším šéfom je dnes Sečin. Po jeho odchode z Kremľa do podnikania vzťahy k Putinovi trocha ochladli. Sečinova ex-manželka, s ktorou naďalej pestuje dobré vzťahy, je úspešná multipodnikateľka; jeho syn pracuje uňho v koncerne.

Sergej Šojgu – fosília z Jeľcinovej éry

Tento 58-ročný muž so širokou tvárou a trvalým úškrnom nezapadá do Putinovho najužšieho okolia: on a jeho šéf sa nepoznajú z Petrohradu, Šojgu má rád verejnosť, kypí silou a namiesto nenápadnosti je nápadný územčistou charizmou. Vyštudovaný inžinier a funkcionár Komunistickej strany je pozostatkom z inej politickej epochy – a je preto žartom označovaný ako "Putinova fosília": urobil kariéru už za Putinovho predchodcu Borisa Jeľcina, kde vybudoval rezort pre mimoriadne situácie. Na obrazovkách bol dve desaťročia v maskáčoch ako záchranca v núdzi. Prostredníctvom jeho pomoci pri politických katastrofách získal tento muž z Tuvy, budhisticky založenej ruskej republiky na mongolskej hranici, dôveru muža KGB Putina. V roku 2000 sa stal predsedom novo založenej kremeľskej strany "Jednota", keď táto platila ešte za mimoriadne riskantné podujatie. V apríli 2012 ho poslal Putin ako guvernéra do Moskovskej oblasti, škandálmi otriasaného okolia hlavného mesta, kde sa mal konečne postarať o pokoj. Sedem mesiacov neskôr musel prebrať dôležité ministerstvo obrany.

Šojgu vo svojom voľnom čase rád vyrezáva z dreva, platí za neohrabaného pragmatika a priateľa jednoduchej reči. Občas udiví svojimi návrhmi, ako jeho iniciatíva z roku 2009 – "Popieranie víťazstva ZSSR vo Veľkej vlasteneckej vojne" stíhať ako trestný čin. Šojgu, po ktorom je v jeho domovine pomenovaná jedna ulica, bol zapletený do mnohých korupčných škandálov, ktoré mu ale vo všeobecnosti nemohli uškodiť. Jeho žena je úspešná podnikateľka.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org http://www.protiprudu.org/system-putin-t ito-siesti-muzi-zabezpecuju-moc-vladcu-r uska/
Zdroj: FOCUS, Boris ReitschusterAuthor: Juraj Borsky # HapuPewo81
Rusko2014-04-297
-
 39%  ( 13 people voted )
+
GDP(HDP) Ruska 1999 - 195,9 miliardy dolárov

GDP(HDP) Ruska 2013 - 2.014,8 miliardy dolárov

http://www.tradingeconomics.com/russia/gdp
antiGG # RihiSesu94
-
 57%  ( 11 people voted )
+
2014-04-29 12:33:16 b2299b90
Ak je to tak, ako sa píše v článku, tak po nejakej dobe sa pravdepodobne stane nasledovné:

V úzko vymedzených a skupinách na vládnutie po nejakom čase vypukne nedôverčivosť, ponorková choroba a následne paranoja ústiaca do minimálne podrážania konkurentov. Nuž, takýto vývoj máva dosť vážne dôsledky pre fungovanie spoločnosti, nastúpi ihneď potláčaná a frustrovaná opozícia, a ide sa zase od začiatku a s obrovskou stratou času.

FcKensie # HegaNojy80
-
 50%  ( 2 people voted )
+
2014-04-29 14:42:32 b228e8bb
Juraj,perfektny clanok z Fokusu.

A teraz sem hod nieco od tejto agentury o sedych eminenciach spoza oceana.

Nech vieme nieco aj o milovnikoch umenia,filantropoch,a znalcoch vina.

harry # PahoLenu00
-
 58%  ( 9 people voted )
+
2014-04-29 14:59:21 b229cbcf
Bla-bla-bla. Skrátený obsah fikcie autora.

Tykva Bukvatyr # JokuCyto18
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2014-04-29 15:38:49 c331bc52
Po separatistoch z východu Ukrajiny hodil rukavicu ústrednej vláde aj burič zo západu.
Jeden z lídrov zakarpatských Rusínov Petro Hecko (49), po ktorom ukrajinská tajná polícia SBU vyhlásila celoštátne pátranie, sa ozval. Užhorodský inžinier, ktorý sa vydáva za predsedu vlády Podkarpatskej Rusi, prostredníctvom spravodajského portálu LifeNews dal Kyjevu necelé dva týždne na splnenie svojich požiadaviek.
„Ak kyjevské úrady neodzbroja Pravý sektor a nedodržia časť ženevských dohôd, tak prejdeme k aktívnym činom,“ pohrozil samozvaný premiér. „Ultimátum vyprší 11.¤mája. Operácia oslobodenia Zakarpatska od pučistov potrvá maximálne dva dni. Na ich zvrhnutie v našom regióne máme všetky nevyhnutné prostriedky. Dokážeme obrániť Rusínov, Maďarov, Rumunov a ďalšie tunajšie národnosti,“ dodal.

Hecko tvrdí, že v oblasti, ktorá za prvej republiky patrila k Československu, sú Rusíni v absolútnej väčšine. Podľa neho ich tam žije vyše osemstotisíc. Kyjev však Rusínov neuznáva za samostatný národ, ale len za etnickú skupinu v rámci ukrajinského národa. K ukrajinskej národnosti sa pri sčítaní prihlásilo až 80 percent obyvateľstva. Najpočetnejšou národnostnou menšinou sú Maďari tvoriaci vyše 12 percent populácie.
premiérovi Zakarpatska, ktorý je podľa miestnej prokuratúry podozrivý z účasti na sprisahaní a z ohrozovania územnej celistvosti a nedotknuteľnosti Ukrajiny, hrozí až 12 rokov väzenia. Podľa vlastných slov si však z trestného stíhania, ktoré sa proti nemu začalo, nič nerobí a do 11. mája sa chystá vrátiť z Ruska na Ukrajinu. „Vyhlásili po mne pátranie v súvislosti so situáciou na juhovýchode Ukrajiny a s tými požiadavkami, ktoré Rusíni predložili predstaviteľom junty v Zakarpatsku,“ povedal pre LifeNews.

„My však máme väčšiu legitimitu a dôveru obyvateľstva ako pučisti s ich tajnou políciou. Sami môžeme vyhlásiť pátranie po šéfovi SBU a lídrovi Pravého sektora v Zakarpatsku,“ dodal sebavedome.

Hecko hrozí, že Rusíni sa v boji za svoju republiku chopia zbraní. „U nás je viac hlavní ako ľudí,“ povedal pre LifeNews. V rozhovore pre portál LivDA.ru poznamenal, že podmienky na povstanie sú v Zakarpatsku priaznivejšie ako v Doneckej či Luhanskej oblasti: „Máme vyše troch tisíc ľudí so zbraňami. Zablokujeme priesmyk a bude to ako na Kryme, dokonca ešte jednoduchšie, pretože na polostrove hrozil útok aj od mora.“
antiGG # RihiSesu94
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2014-04-30 12:36:00 b229e24d
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/316231-samozva
ny-premier-zakarpatska-dal-kyjevu-ultimatum/
antiGG # RihiSesu94
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2014-04-30 12:37:05 b229e24d
loading...
Obraciam sa ako občan SR na veľvyslancov krajín Európy v SR, aby zabránili nacistom na Ukrajine vraždiť ženy a deti.

Slovanské národy zotročili naši ľudia v službách západnej Európy a USA kvôli svojej lakomosti a bez citnosti a príde čas, že sa budú za to zodpovedať možná nie trestnoprávne, ale morálne v histórii v budúcnosti, pretože pravda sa nedá umlčať na večné časy.

Odesu navštívila včera nacistkaTymošenkova a vyzývala Ukrajincov brániť jednotnú Ukrajinu pred separatistami v Odese, ktorí obsadili dom odborov v Odese. Polícia nezasiahla a opozícia v rukách fasšistov Tymošenkovej, Turčyna, Jaseňuka nechala upáliť 40 ľudí a na tých čo vyskakovali z okien, ženy a nedospelé deti do 18 rokov, tak strieľala nezákonná banderovka polícia pravého sektoru a vraždila deti a dievčaťa.

Naše aj české média hlavného prúdu mlčia ako hrob o tejto veci a že vraj mame slobodné verejnoprávne média za koncesionárske platby občanov. Je to blbosť, mame ako za fašizmu ovládané verejnoprávne média fašistami z parlamentu a vlády

Nemecko a Merkel bojovala za prepustenie Tymošenkovej. Merkel a ľudia z Nemecka dosadili cez profesionálne cvičených teroristov v Poľsku a hlavne cez vraždenie policajtov v Kyjeve a neskôr pod hlavňami samopalov v ukrajinskom parlamente museli si poslanci ukrajiny odhlasovať novu fašistickú ukrajinskú vládu Turčynova a Jaseňuka, ku ktorým sa pridala nacistka Tymošenkova z poľsko-ukrajinského Ľvova.

Teraz sa budú konať na Ukrajine iba prezidentské voľby, ale nie parlamentne. Vládu vyberá si na Ukrajine prezident a starý parlament mu schváli akúkoľvek vládu inak by ich nacisti v službách nacistickej bruselskej EU a službách fašistov z USA a NATO zabili.

N ACISTICKÉ KOŘENY ‘BRUSELSKÉ EU’

http://www.relay-of-life.org/cz/chapter.html

Takže Merkel, ktorá velí Bruselu ma poškvrnené ruky krvou ľudí Ukrajiny v prvom rade

a z toho ju budú obviňovať vždy slušní a čestní ľudia každej krajiny sveta,

hlavne bežní ľudia ktorí neprivatizovali alebo nepredávali iným národný majetok a neskôr hlasovali za Lisabonskú zmluvu ako vlastizradcovia, ktorí by zradili nie len Ježiša, ale aj Boha sa judášsky groš, tak ako svoj národ svojich nešťastných spoluobčanov, ktorí taktiež majú iba jeden život.

Do Európy sa vrátil Hitler cez Merkelovú z Nemecka a cez Tymošenkovu z niekedy z Poľského Ľvova a cez Kyjevského Jaseňuka a Turčynova Hitlerove gestapo, ktorých vybrali nečestný ľudia z Nemecka, gestapom ktorého účelom je vraždiť žijúcich Rusov na Ukrajine a zbaviť Ukrajinu od ruských občanovnavždy.

Tento zločin nacistickej EU je podporovaný USA, medzinárodným sudom v HÁGU a veľa členskými krajinami Rockefellerovej OSN v New Yorku či aj falošným pápežom vo Vatikáne, ktorý nedávno prijal pána Obamu a tým legitimoval v očiach kresťanov sveta zločin USA a EU aj pani Merkel, ktorá stoji na čele zločinnej bruselskej EU.

Ten kto chce legitimovať zločin Merkel a Obamu, tak nech ide voliť v euro voľbách tento mesiac. Ten kto odmieta nacizmus Hitlera a dnes páni Merkel z Nemecka, tak nech nejde dať legitimitu nacistom v Bruseli.

Ruska TV24
http://live.russia.tv/index/index/channel_id/3

S úctou k úpaleným mladým ľudom a deťom 2.5.2014 v Odese


Humanitárne bombardovanie Srbska od Václava Havla a zločinného NATO po vplyvom drog.

http://www.mojevideo.sk/video/1ae47/humanitarne_bo
mbardovanie.htmlPandemonium II # HihoKika22
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2014-05-03 18:11:01 3ec5e27c

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   os
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Každý čtvrtý Američan je tak naštvaný na Washington, že by souhlasil s odtržením


Každý čtvrtý Američan je tak naštvaný na Washington, že by souhlasil s odtržením
To neúspěšné skotské hlasování o odtržení od Spojeného království podnítilo u některých naděje na odtržení i ve Spojených státech, kde je téměř čtvrtina lidí otevřená tomu...
ŠVÉDSKO: ZMATEK V „AZYLOVÉM NEBI“
Proč říkají, že nám uprchlíci prospějí?
PRVNÍ GMO CHŘIPKOVÁ VAKCÍNA OBSAHUJÍCÍ PŘEPROGRAMOVANÝ VIRUS HMYZU

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0375 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne