Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

TVORIVÁ DEŠTRUKCIA KAPITALIZMU


TVORIVÁ DEŠTRUKCIA KAPITALIZMU

Pre nezúčastneného pozorovateľa to muselo vyzerať celkom komicky.

Bol som práve na ceste do našej sídliskovej pizzerie. Pán domáci tam robil obedné menúčka za smiešnu cenu a v podniku mával podstate prázdno, takže som objednávaním a čakaním na jedlo stratil len minimum času. A to je moja hlavná priorita, keď homeworkujem. Zvládnuť stravovanie v čo najkratšom čase. Približne sto metrov vzdialená reštaurácia spĺňa túto požiadavku dokonale.

Cez ulicu som prechádzal sklonený nad mobilom, lebo som zase raz potreboval niekomu na internete vysvetliť, ako sa kardinálne mýli. A hlavu som zdvihol až v momente, keď som začal lomcovať zamknutými dverami reštauračného zariadenia. Na moje prekvapenie bola v podniku tma, nábytok fuč. Na šedom betóne, kde svojho času blikal neónový nápis (Demižóni, alebo Musolini, proste niečo taliansky znejúce), už zostala iba od slnka a smogu ušetrená svetlá plocha.

Nedá sa povedať, že by ma táto situácia nejako zvlášť rozladila. Proste som šiel ešte ďalších dvesto metrov a dal si kebab. Ale fakt, že podnik zavrel v podstate zo dňa na deň, ma prekvapil.

Keď to takto spätne analyzujem, dá sa identifikovať pár chýb, kvôli ktorým toto zariadenie dopadlo tak, ako dopadlo, ale vtedy som si ich v podstate vôbec neuvedomoval.

Interiér chcel možno pôsobiť moderne, ale bol skôr chladný a neosobný. Fialové steny, abstraktné obrazy na stenách, kovové stoličky a hlavne nedostatok svetla. Upozorňujem, že sa bavíme o pizzerií a nie bare zastrčenom v niektorej amsterdamskej uličke červených svetiel.

Asi polovicu reštaurácie tvorila fajčiarska zóna. Tá bola síce poctivo oddelená stenou, nemohol som sa ale zbaviť pocitu, že ju nejakým záhadným spôsobom podfukuje. Cigaretový dym bolo cítiť neustále.

Priaznivé podmienky pre fajčiarov výrazne ovplyvnili klientelu, ktorá si do podniku zvykla chodiť. Ja týmto pánom pracovne hovorím "zdvihnuté goliere". Chlapi po štyridsiatke, s ktorými riadne trieska kríza stredného veku. A keďže nemajú na to, aby ju riešili ako Nemci (kúpa športového automobilu), tak si zdvihnú golier na rúžovom Polo tričku a vytetujú si na rameno nejakú somarinu (hrable opreté o diviaka, alebo turistickú mapu Považského Inovca).

A keď už raz máte štamgastov, ktorí celý deň presedia pri káve, krabičke tvrdých malboriek a chlapskej mluve, odláka vám to rodiny z deťmi. Tie by možno spravili väčší obrat.

Podobne problematické to bolo aj s kuchyňou. Ak mi niečo utkvelo v pamäti, tak fakt, že pán domáci snáď každú pizzu kropil tabascom. Také boli všetky pikantné.

Suma sumárum, podnik bol, až na jeden stôl vo fajčiarskej zóne, non-stop prázdny.

V podstate som na pizzerku na pár mesiacov zabudol. Keď som ale raz úplne náhodne nakukol do dverí bývalej reštaurácie, ostal som stáť s otvorenou hubou. Podnik bol plný ľudí.

A hneď mi doplo, čo v predchádzajúcom priestore nefungovalo.

Samozrejme, celý fajčiarsky priestor bol preč. Steny mali drevený obklad, namiesto moderného umenia v kovových rámoch, dobové plagáty a noviny z čias Rakúsko-Uhorska. Miestnosť pôsobila útulne až domácky.

Hneď som si samozrejme objednal a musím povedať, že jedlo sa zlepšilo o niekoľko úrovní. Za posledný rok som už z jedálneho lístku okúsil snáď všetko a ani raz som sa nepopálil. Musím len lapidárne konštatovať, že v novej reštaurácii jednoducho dobre varia. Aj keď som sa pred pár mesiacmi presťahoval, stále chodím do podniku na tatarák (dokedy, všakže), alebo hamburger.

Samostatnou kategóriou je obsluha.

Pán hlavný má v sebe gráciu vrchného Skřivánka z Hrabalovej knihy Obsluhoval jsem anglického krále. Až sa mi zdá, že má naviac, ako na reštiku na bratislavskej periférii. Zvyšná obsluha lezie svojou submisivitou až na nervy.

Ako som tak sedel na svojom prvom menúčku (BTW, za rovnako nízku cenu, ale chuťovo niekde úplne inde) a videl, že nedostatky predchádzajúcej prevádzky a aktuálne zmeny do seba zapadajú ako puzzle, uvedomil som si, aký je bankrot pre fungujúcu ekonomiku dôležitý.

Lebo predchádzajúcemu majiteľovi nemožno uprieť snahu. A nakoniec aj "vyhrnutým golierom" bude za starou fajčiarňou úprimne ľúto. Ale aktuálna situácia na prvý pohľad napĺňa spoločenské potreby oveľa viac. A tá by bez bankrotu nemohla nastať.

V podstate každý zásah štátnych orgánov by sa samozrejme len snažil nejakým spôsobom pomôcť bývalému vlastníkovi. A tým len predlžovať jeho podnikateľské trápenie a znemožňovať zlepšenie gastronomických služieb na našom malom sídlisku.

A samozrejme, aj keď zmeny z dnešného pohľadu vyzerajú tak triviálne, v realite to tak vôbec nie je. Lebo keby to bolo také zjavné a ľahko zrealizovateľné, nič by predchádzajúcemu majiteľovi nebránilo, aby s nimi prišiel sám.

A presne to je problém dnešného školstva a zdravotníctva, teda sektorov, kde sme si bankroty zakázali.

Fakt, že aktuálne školy a nemocnice nemôžu svoju prevádzku ukončiť, aby na ich miestach vyrástli školy a nemocnice nové, ktoré budú lepšie napĺňať požiadavky zákazníkov, je zásadnou prekážkou na ceste k zlepšeniu. A dovolím si tvrdiť, že kvalitatívne zlepšenie by sa pohybovalo v podobnom časovom rámci, v ktorom sa na mieste zafajčenej pizzerie objavila dobrá reštaurácia (pár mesiacov).

To vo svete bez bankrotu je to úplne iné kafe. Najprv musí polovica národa správne voliť. A potom, ak pán Boh dá, tak možno za štyri roky v nemocniciach nebude chýbať toaletný papier. Alebo ani to nie.

PS: reštaurácia, o ktorej hovorím je Reserva Na Križovatkách na Trnávke.Author: Andrej Fandak # RyfyDora76
Svet2016-10-201
-
 53%  ( 5 people voted )
+
Ander, aby si sa necitil diskriminovanym, ze na tvoju menejstatovsku a ako zistujem, uz aj na menejnemocnicovsku a menejskolsku tupost nikto nezareagoval, budem sa trosku venovat aj tebe...

"A presne to je problém dnešného školstva a zdravotníctva, teda sektorov, kde sme si bankroty zakázali.

Fakt, že aktuálne školy a nemocnice nemôžu svoju prevádzku ukončiť, aby na ich miestach vyrástli školy a nemocnice nové, ktoré budú lepšie napĺňať požiadavky zákazníkov, je zásadnou prekážkou na ceste k zlepšeniu. A dovolím si tvrdiť, že kvalitatívne zlepšenie by sa pohybovalo v podobnom časovom rámci, v ktorom sa na mieste zafajčenej pizzerie objavila dobrá reštaurácia (pár mesiacov).

To vo svete bez bankrotu je to úplne iné kafe. Najprv musí polovica národa správne voliť. A potom, ak pán Boh dá, tak možno za štyri roky v nemocniciach nebude chýbať toaletný papier."

Urcite, privatizacia pre spolocnost kriticke sluzby poskytujucich organizacii, je mokrym snom kazdeho akumulatora sukromneho kapitalu... Ak by sa mu taka plosna privatizacia celeho zdravotnictva a skolstva podarila, okamzite by drzal stat pevne za gule a mohol by ho podla vlastnej lubovole dojit do aleluja... Mal by statom okamzite garantovane vsetky platby a to nielen opravnene, ale mohol by si od statu vynutit aj mnohe neopravnene platby, mal by na to v rukach vsetky paky... Dopyt by mal tiez trvalo zaruceny, ved nakoniec by poskytoval poskytuje kriticky dolezite sluzby a kazdy sa musi niekde naucit aspon citat a pisat a v kazdej rodine niekto skor ci neskor ochorie, nie...? A ak by sa k nemocniciam a skolam este pridala aj privatizacia distributorov plynu, prudu, zdrojov pitnej vody a idealne aj vzduchu, nadhera, stat by si uz potom ani neprdol, bol by vtedy nuteny presuvat stale viac a viac peniazi z vrecak danovych poplatnikov, do vrecak akumulatorov sukromneho kapitalu, presne v sulade s ich direktivami... Akumulatori sukromneho kapitalu by vtedy diktovali vsetky podmienky... Odborne sa tomu hovori, ze vtedy by sa naozaj nastartovali volnotrhove mechanizmy liberalneho kapitalizmu a do hry by vtedy naplno vstupila vseriesiaca volnotrhova paprca... Jej dialkovy ovladac by vsak ako vzdy drzali pevne v rukach akumulatori sukromneho kapitalu...

Ani neviem akym vyrazom oznacit vasu bezbrehu tupost...? Svorne kydate na stat, na jeho udajne neefektivne vyuzivanie penazi danovych polatnikov a pritom ste vsetci do jedneho prisati presne na tychto peniazoch a snazite sa rozhodovanie o ich vyuzivani, rozhodovanie o objeme a miere ich presuvania do vrecak akumulatorov sukromneho kapitalu, tlakom na privatizaciu vsetkych, aj tych pre narod kriticky dolezitych organizacii, poskytujucich pre spolocnost kriticky dolezite sluzby, presunut vyhradne do ruk akumulatorov sukromneho kapitalu... Ide vam vyhradne o dosiahnutie maximalnej moznej miery zmykania penazi z radovych obcanov akumulatormi sukromneho kapitalu... To si mal na mysli poznamkou o "spravnom voleni", nie...? To by bolo, ak by ludia jednohlasne zvolili do vlady vodcu strany zhulenych buzerantov, Risula, nie...?

Okamzite by znizil dane akumulatorom sukromneho kapitalu a samozrejme ich aj okamzite zvysil radovym obcanom, napriklad cez DPH, ved ten vypadok prilivu penazi do statnej kasy treba z niecoho pokryt, nie...? Zdravotnictvo, skolstvo, zdravotne poistovne a pitna voda by boli okamzite za symbolicke euro odovzdane do ruk akumulatorov sukromneho kapitalu, ved vsetky by sa vdaka volnotrhovym mechanizmom nachadzali na hranici bankrotu, akurat s bankrotujucimi zdrojmi pitnej vody mi to nie je celkom jasne, ale co ja mozem vediet, mozno v liberalnom kapitalizme moze zbankrotovat aj studna, vodna nadrz, alebo rieka, nie...? A statne dotacie do zdravotnictva a skolstva by sa okamzite zdvojnasobili, lebo akumulatori sukromneho kapitalu predsa musia byt schopni generovat profit, inac by boli nuteni vsetky tie skoly a nemocnice pozatvarat, nie...? Nemohli by ludom predsa umoznit len tak chlastat ich vodu, bez dosahovania nimi planovaneho profitu, nie...? Zaujimave, stat podla vas nezodpovedne, neefektivne plytva peniazmi v zdravotnictve a skolstve, ale len dovtedy, pokial sa zdravotnictvo a skolstvo neocitne v sukromnych rukach, vtedy sa vasa retotika vzdy nahle otoci o 180 stupnov a okamzite zacnete tvrdo pozadovat, aby stat nielen nadalej zabezpecoval chod skolstva a zdravotnictva ako doteraz, ale aby este navyse z penazi radovych obcanov, z nimi zaplatenych dani, naplnal aj vrecka akumulatorov sukromneho kapitalu... A to je cela ta vasa pravicovo liberalna politika, v zaujme maximalizacie ziskov akumulatorov sukromneho kapitalu, v maximalnej moznej miere osklbavat cely narod... A to som este nespomenul zrusenie dochodkov atd...

Ano Ander, presne takto to na rozvinutom zapade totiz funguje... Najviac penazi zo statnej pokladnice tam plynie do sukromnych skol a nemocnic... Daleko viac, ako do tych statnych... No kto by to bol cakal, ze akumulatori sukromneho kapitalu, sponzori politikov, si u politikov, podotykam, ze kedysi len vyhradne u pravicovych, dnes zial uz ziadna lavica v politike neexistuje, takze dnes uz u vsetkych, dokazu vylobovat takuto zvratenost...? Ved akumulatori sukromneho kapitalu su vsetko len slusni chlapci tvoriaci hodnoty, poctivo medzi sebou sutaziaci na volnom trhu a svojimi aktivitami celemu narodu denne dokazujuci, ze vsetko sukromne, bude vzdy lepsie od vsetkeho statneho...

Ty si to cele ale posunul este dalej, ty nesnivas len o privatizacii skol a nemocnic za symbolicke euro, ty tuzis este aj po zburani ich povodnych budov a vystavbe novych, alebo aspon po ich kompletnej prestavbe... Chlapce, ak by si tvoj drist nahodou precitali chlapci z J&T, pri takejto predstave by pocitili taku rozkos, ze by u nich pravdepodobne doslo k 24-hodinovej nepretrzitej ejakulacii...? Vies kolko miliard by bolo mozne nahrabat pri demolacii a opatovnej vystavbe vsetkych skol a nemocnic, ved Jakabovic s Tkacom by to ani nedokazali spocitat...? Len plesaty Riso, ako nacelnik slovenskych uctovnickych ozbrojenych sil, by vtedy musel dane zo mzdy a DPH dvihnut na takych 450% a este si aj nejakych 5 triolionov eur v mene Slovenska pozicat od ECB, aby mal z coho takuto investiciu zaplatit, lebo ano, vystavba budov tych skol a nemocnic, by opat bola financovana len z vrecak radovych obcanov, to oni by boli vdaka tomu zadlzeni na 3742 generacii dopredu, ved nakoniec oni tie sluzby najviac potrebuju, nie...? Jakabovic s Tkacom, Hascak a im podobni mozu svoje deti predsa poslat studovat kamkolvek na svete, s rodinami si tiez mozu dovolit sa liecit v ktorejkolvek krajine nasej planety, im predsa tie skoly a nemocnoce netreba, ved aj aparatcik Schuster sa kedysi radsej liecil v Rakusku ako u nas, to je u privilegovanych uplne beznou praxou, tak nech si za skoly a nemocnite zaplatia ti, ktori su na ne odkazani, tak je to spravodlive, nie...? Urcite ano, ved presne takto to ako verkliky opakujete... A to, ze majitelmi tych zo spolocneho zaplatenych budov budu len akumulatori sukromneho kapitalu, to je tiez urcite spravodlive, lebo predsa kazdy vie, ze sukromnik je daleko lepsim majitelom cohokolvek, ako ten sprosty stat, nie...?

Mozno by na skolach mali zaviest novy predmet pod nazvom, ako nebyt debilom, alebo komu sluzi pravicovo liberalna politika, alebo co ja viem, demagogia akumulatorov sukromneho kapitalu...?

Bol by to na studium velmi nenarocny, ale pre ich zivot mozno ten najdolezitejsi predmet, vsetko co by deti na nom robili, by bolo vyplnanie tabulkoveho procesora... Presne pozname vysku priemernych zarobkov za poslednych povedzme 40 rokov nielen na Slovensku, ale aj v ktorejkolvek inej krajine sveta... Presne pozname aj vyvoj inflacie, proces znehodnocovania penazi, v kazdej krajine za poslednych 40 rokov... A to iste plati pre vyvoj cien atd... Zapisovanie vsetkych vydajov zatazenych DPH by rodicia kazdeho dietata asi tiez zvladli bez problemov, presna vyska ich zarobkov a vyska dane zo mzdy im je tiez presne znama, to len aby dieta nebolo odkazane vyhradne na vseobecne spriemerovane statisticke udaje... Aj kazdy uctovnicky polodebil by mal byt schopny pre deti vytvorit tabulkovy procesor, vykonavajuci pre ne jednoduche matematicke operacie, aby sa na zaklade nimi vpisanych udajov presne dozvedeli, co by si mohli realne dovolit, ak by sa plosne zrusili akekolvek dane a tym samozrejme aj vsetky statne dotacie, statne financovania cohokolvek, statom garantovane dochodky, vsetky statne institucie, atd... Mohli by sa presne dozvediet, ako by to skutocne vyzeralo, ak by plnu zodpovednost za svoj osud prevzal kazdy sam, presne podla vizie pravicovych liberalov...?

Nebudem riesit v dosledku tohto kolabujucu infrastrukturu a napriklad na uliciach od hladu zomierajucich nezamestnanych, lebo podpora v nezamestnanosti by vtedy tiez samozrejme neexistovala, dokonca z celeho procesu vylucim aj pre kazdu zdravu kapitalisticku ekonomiku udajne nevyhnutne potrebne hospodarske cykly s ich financnymi a hospodarskymi krizami... Zameriam sa len na dochodky a na dostupnost zdravotnych sluzieb a skolstva pre priemerne zarabajucich ludi, zijucich v idealnych podmienkach, kde by pocas celeho svojho zivota ani raz nestratili zamestnanie, nikdy by nezbankrotoval ziadny z ich dochodkovych fondov a nikdy by ich nestretli ani ziadne nepredvidatelne dodatocne vydavky... Pomocou vyssie spominaneho tabulkoveho procesora by deti okamzite odhalili, ze priemerne zarabajuci clovek by si v takomto svete, kde by do skol a nemocnic neplynul ani jeden cent zo statnej pokladnice a cela ich rezia by bola hradena vyhradne z vrecak akumulatorov sukromneho kapitalu, nemohol financne vobec dovolit svoje deti poslat do skoly a uz vobec nie s nim ist aj k lekarovi a na dochodku, ak by sa ho v takomto svete vobec niekedy dozil, by mal dost penazi na 2,75 rokov zivota...

Ano, bez penazi zo spolocnej kasy, bez spolocnych penazi vsetkych pracujucich, by skolstvo a zdravotnictvo bolo pre priemerne zarabajuceho cloveka cenovo nedostupne... Nastala by paradoxna situacia, ze napriek tomu, ze zaujem o dane sluzby by bol v spolocnosti obrovsky, nikto by si tie sluzby nemohol dovolit zaplatit a ak by akumulatori znizili cenu nimi poskytovanych sluzieb na pre priemerne zarabajucich ludi unosnu mieru, museli by vykazovat obrovsku trvalu stratu, teba bleskovo zbankrotovat... Dufam, ze teraz je uz kazdemu jasne, o aku konbkretnu privatizaciu pre spolocnost kriticke sluzby poskytujucich organizacii sa tym hajzlom jedna...? Chcu dosiahnut presne to, co aj v kazdej inej oblasti ich podnikania, plnu socializaciu vsetkych nakladov ich podnikov a uplnu privatizaciu vsetkych profitov... Prave preto im tak zalezi na uchmatnuti tychto pre kazdu spolocnost kriticky dolezitych organizacii, lebo takyto model podnikania je realne mozne dosiahnut len prave tam... Vsetkych obyvatelov mozu totiz akumulatori sukromneho kapitalu donutit sa nimi nechat neohranicene dojit z penazi len v tom pripade, ze ti obyvatelia budu v pre nich kriticky potrebnych sluzbach a tovaroch odkazani vyhradne na nich... Kazdy clovek potrebuje minimalne jest, mat sa do coho obliect a kde byvat... Kedysi ludia nepoznali zdravotnicku starostlivost, vzdelanie, plynofikaciu, elektrifikaciu, dochodky, podpory v nezamestnanosti, nepoznali ani cesty, mosty, verejne osvetlenie, panelaky, ustredne kurenie, atd., ale priemerna dlzka ich zivota bola vtedy okolo 30 rokov a zili uplne inym sposobom, kazdy zil z toho, co si sam vypestoval, alebo ulovil, dnes je to uz ale trosku inac a mnohe z toho, co kedysi ludia nepoznali, je pre dnesneho cloveka uz nevyhnutne potrebnym, aj to pre kazdeho dostupne zdravotnictvo a skolstvo, ale nielen to...

Rozumiem akumulatorom sukromneho kapitalu s ambiciami vladnut svetu, ak by som bol postihnuty ich charakterom, sam by som na ich mieste robil presne to iste, snazil by som sa narody udrziavat v co najvacsej moznej biede, v co najvacsej moznej neistote, v co najvacsom moznom strachu z buducnosti, snazil by som sa ich urobit na mne plne zavislymi a takto ich drzat pevne za gule, nedat im moznost ziadneho vyberu, lebo prave toto by mi poskytlo najvacsiu istotu neohrozenosti mojej moci, prave vtedy by som mal moznost tym narodom najlahsie vladnut a este by mi boli vsetci vdacni aj za kazdu omrvinku, ktoru by som im kedykolvek hodil... Ano, tiez by som si kupoval politikov a najal si ludi, aby sirili presne taku istu demagogiu, aku cez svojich uctovnikov a natvrdlych internetovych ludovych umelcov, siria dnesni akumulatori sukromneho kapitalu...

Nerozumiem len, z odkial sa berie tolka tupost v chudobnych sockach ako napriklad Ander Fandak, siriacich akumulatormi sukromneho kapitalu ucelovo vytvorenu demagogiu, ktorej jedinym cielom je podpora naplnania ambicii akumulatorov sukromneho kapitalu vladnut svetu, ze sa z vlastnej iniciativy snazia o dosiahnutie stavu zvysenia miery vlastnej chudoby a straty aj poslednych zvyskov vlastnej slobody...? Akumulatori sukromneho kapitalu si vzdy budu mat moznost zachovat svoj luxus a tvorit si akukolvek vlastnu zivotnu realitu, nech uz by spolocnost bola v akokolvek zufalom stave... Internetovi menejstatovci, libertariani, anarchokapitalisti, pravicovi liberali a akykolvek ini siritelia a obhajcovia demagogie akumulatorov sukromneho kapitalu, vsak nikdy...!


jerichova truba # PeboPewo57
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2016-10-25 14:15:14 50017450

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyri   d
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0298 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles