Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Taktika: Od hladomoru na Ukrajine po Sýriu


Taktika: Od hladomoru na Ukrajine po Sýriu

 

Teória hladomoru na Ukrajine ožíva v médiách zakaždým, keď sa Ukrajina chystá vziať krok späť smerom k Rusku. Len pre pripomenutie, v rokoch 1932-1933 bol hrozný hlad po celom ZSSR, ktorý stál nebývalý počet životov ( až 7 miliónov obetí, podľa sporných odhadov ). Paradoxne. Najviac postihnutých hladomorom boli úrodné oblasti na severnom Kaukaze, panva Volgy, Južný Ural, Sibír, Ukrajina, Bielorusko a Kazachstan. Počas posledného desaťročia bolo najatých niekoľko západných historikov na vypracovanie teórie, že tragédia hladomoru bola úmyselným činom genocídy proti Ukrajincom vykonaný Stalinovou vládou . Pozrime sa na historické fakty a pokúsme sa dostať bližšie k pravde, pokiaľ ide o otázku zdrojov a okolnosti tohto hrozného hladomoru v ZSSR .

V prvom rade si musíme pripomenúť niečo o zlate, ktoré prekvapivo nie vždy je prijaté na platby ...

V roku 1920 vyhlásil Sovietsky zväz obnovu Ruského priemyslu zničeného po prvej svetovej vojne a občianskej vojne v Rusku ( 1918-1921 ). Sovieti zúfalo potrebovali moderné stroje a priemyselné zariadenia. Ako mohli platiť? Sovietska vláda bola schopná ponúknuť na medzinárodné trhy tri položky : Obilniny, nerastné suroviny a zlato.

Na konferencii v Janove, v roku 1922, bol zavedený nový štandard zlatej devízy. Od konca roku 1922 Sovietsky zväz vydával zlatý "červonec" - novú sovietsku menu plne pokrytú zlatými rezervami a konvertibilnú zlatom. V roku 1923 Sovietsky červonec bol jednou z najstabilnejších a zaistených mien na svete. To predstavovalo jasné a aktuálne nebezpečenstvo pre rozvíjajúce sa finančné epicentrum - Spojené štáty americké, keď sa ekonomická a finančná sila Spojených štátov rozvíjala prekvapivo dobre v dôsledku globálnej vojny. Táto krajina bola jednou z mála ktorá získala na ľudskom bitúnku v Európe po roku 1910 (JS: O tom čo sa dialo píše autor v predchádzajúcich kapitolách). Ale objavil sa nečakane energický súper z boľševickej strany...

V roku 1924 bol sovietsky červonec nahradený mäkším rubľom bez zlatého ekvivalentu. Hrozba americkému doláru a britskej libre bola znížená. Na oplátku bol Sovietsky zväz uznaný vo Veľkej Británii, Francúzsku, Nórsku, Rakúsku, Grécku, Švédsku, Dánsku, Číne, Japonsku, Mexiku a ďalších krajinách . Spojené štáty vlastnil 46 % zlatých rezerv v kapitalistickom svete .

V roku 1925 sa sovietske vedenie rozhodlo urýchliť industrializáciu krajiny. Prekvapivo, aj cez eventuálne obrovský celosvetový hospodársky prínos tejto politiky, západné krajiny odmietli akceptovať zlato ako platobný prostriedok pri obchodovaní zo Sovietskym zväzom! Toto úžasné správanie je v histórii známe ako "zlatá blokáda". ZSSR mohol zaplatiť za stroje a zariadenia len ropou, drevom a obilím. ( Je zaujímavé, že napriek tomu akceptovali predrevolučné ruské imperiálne zlaté mince - mena neexistujúceho štátu nebolo nebezpečnou! )

V roku 1929 americký bankári spustili Veľkú depresiu. ( JS: v spolupráci s Nemeckom a Francúzkom. Hjalmar Schacht-hlava centrálnej banky Nemecka, a hlavy Federal Reserve Francúzkej centrálnej banky sa stretli v júni 1927 na Long Island v New Yorku kde vypracovali stratégiu ) a krátke obdobie medzinárodnej stability meny skončilo.

V roku 1931 Nemecko a Rakúsko nedokázali splatiť zahraničný dlh a zastavili výmenu ich meny za zlato, a tým rušia štandard zlatej devízy. Na jeseň 1931 rovnako Spojené kráľovstvo pozastavilo zlatú výmenu.

Ako vidíte, bolo by logickým a prirodzeným krokom, aby v tej dobe zrušili zlatú blokádu Sovietského zväzu, čo by umožnilo, že by Sovietské zlato uľahčilo dusivú atmosféru západných ekonomík. Ale rozhodnutie, ktoré bolo prijaté v tomto prípade, bolo šokujúcim svojou absurditou. Nielenže ponechali zlatú blokádu ZSSR v platnosti, ale tiež uložili vážne obchodné embargo na veľkú časť sovietského vývozu! Stalo sa tak aj napriek akútnej hospodárskej krízy na Západe, kde väčšina výrobcov mala záujem na akomkoľvek dopyte, najmä zaplatené v zlate, dreve, rope a ďalších surovínách zo Sovietskeho zväzu. Napríklad. v roku 1932 bolo 80 % britského exportu strojov dodávaných do ZSSR . Avšak , 17. apríla 1933 britská vláda zaviedla embargo na Ruský tovar ( zákaz dovozu )! Aká bola logika? Bolo to politicky motivované rozhodnutie tlačiť na húževnatú sovietsku vládu poháňané antagonistickými ideológiami a hospodárskými štruktúrami. ( JS: záujem holoty na západe je mimo hru. Holota aj keď zomrie od hladu, oni musia dosiahnúť svoje za každú cenu. Preto tieto imperiálne centrá potrebujú vzájomne ekonomicky a finančne prepojené vazalské štáty aby koordinovali ich taktiku. Až teraz, ohľadom Sýrie, narazila kosa na kameň, keď vo vazalských, a aj centrálnych štátoch, hrozí všeobecná vzbura, tak odmietali podporovať centrum vo vojenskej výprave. Apropó. Demokratické Dánsko, ktoré nemá žiadne energetické zdroje ide do toho bez rozpakov ).

Bolo obchodovanie medzi Západom a ZSSR úplne zastavené? Rozhodne nie. Sovietsky dopyt po západných technológiách a strojoch bol ešte vyšší ako inokedy: industrializácia bola v plnom prúde. Ale teraz Západ očakával iba jedeno platidlo: obilie! ( Zaujímavosť tohto rozhodnutia zdôrazňuje skutočnosť, že v tej dobe boli meny najviac agrárnych krajín sveta výrazne devalvované a dopyt po obilí na svetovom trhu bol znížený o 50-70 % ! )

Stalinova vláda stála pred voľbou: buď sa vzdať obnovy priemyslu, aby kapituloval pred západom, alebo pokračovať v industrializácii, čo by potencionálne viedlo ku strašnej vnútornej kríze. V prípade, že by boľševici vzali zrno od roľníkov, bola veľmi veľká pravdepodobnosť hladu, čo by zákonite mohlo viesť k vnútorným nepokojom a odstráneniu od moci. Takže bez ohľadu na to, ako Stalin rozhodol, Západ zostal naďalej víťazne. Stalin a jeho kruhy rozhodli vynútiť si ich cestu a nič nezastavilo.

Vláda vzala obilie a poslala ho na západ, ale nie za účelom vyhladovať populáciu časti krajiny na smrť, ale preto, že tam nebol žiadny iný spôsob, ako by mohli platiť za dodávky zariadení. Všetky nádeje Stalina boli v novej úrode. Ukázalo sa, že to bolo zlé rozhodnutie, pretože krajina bola zasiahnutá obdobím sucha (JS: zavlažovanie v nedohľadne ). ZSSR nebol schopný kúpiť jedlo výmenou za zlato ( zlato blokáda ), alebo za menu ( v dôsledku embarga nebol žiadaný ). Sovieti začali robiť bezodkladné kroky na zabezpečenie dodávky obilia z Perzie, s ktorou sa dohodli prijať zlato. ( JS: Perzia si podísala ortieľ ). Úrady však nemali čas, nakoľko katastrofa bola už v plnom prúde .

V rokoch 1932 a 1933 tisíce a tisíce ľudí zomrelo a až po tomto Západ znova obnovil vôľu prijať ropu, drevo a drahé kovy od sovietov .

V októbri 2008 Európsky parlament uznal hladomor na Ukrajine ako zločin proti ľudskosti. Vinna bola položená na "stalinský ZSSR ". Správa Európského parlamentu však neposkytla odpovede na dve otázky:

• prečo sa kapitalisti správali tak "divne " a odmietali prijať zlato? (JS: Vzorová ukážka "trhovej" ekonomiky na západe podriadená ideologickým imperiálnym cieľom )

• Prečo chceli prijímať ako platbu zo ZSSR len obilie ?

V správach Európskeho parlamentu nie je ani pravda ani logika . Pravdou je, že v roku 1934 vývoz obilia ZSSR úplne zastavil. Uznesením sovietskej vlády ...

Hladomor 1932-1933, ktorý bol starostlivo zorganizovaný na Západe, nemala požadovaný účinok : boľševici zostali pri moci a pokračovali v industrializácií . Hospodárske opatrenia nemali žiadny vplyv - Stalin pokračoval v obnove krajiny za každú cenu. Iba vojenská operácia zostala v hre . A práve v roku 1933 Adolf Hitler, ktorý otvorene písal o jeho expanzívnych cieľoch po rozľahlých ruských pláňach sa dostal k moci v Nemecku ...

 

http://orientalre view.org/2012/12/17/episodes-10-who-orga nised-famine-in-the-ussr-in-1932-1933/

 

Oriental review uverňuje časti z knihy ruského historika. Ďaľšie kapitoly nájdete za článkom.

 

 

Veľmi krátke poznámky. Strojcom mýtu o zlom Stalinovi bol ukrajinec menom Nikita Chruščov, svojho času pravá ruka Lavrentija Beriju, v spolupráci zo západnými propagandistami. Chruščov rovnako prepísal Krym z Ruska na Ukrajinu. Malý darček rodákom.

V mafiánskych kruhoch býva, že mŕtvy veľa unesie, tak aj na ramená Stalina naložili koľko sa dalo.

 

Na principiálnej podstate vypracovania Ukrajinského hladomoru pracuje západné impérium dodnes.

 

Svojho času v Sovietskom zväze vyšli noviny ktoré mali čisté biele strany. Kupujúci sa pýtal trafikanta: A kde bukvy? Trafikant odpovedal: Za čem bukvy, vsjo jasno.

 "Ľudia, vlády a ekonomiky všetkých národov musia slúžiť potrebám bánk a korporácii." Zbigniew Brzezinski"Kto kontroluje jedlo, kontroluje ľudí. Kto kontroluje energiu, môže kontrolovať kontinenty. Kto kontroluje peniaze, môže kontrolovať svet." Henry Kissinger

 

Zaujímavé zdroje k téme: Vo dcovia a mučeníci. Dolárový imperializmus. ChruščovAuthor: Juraj Smrek # HipeTajy64
Politika2013-09-1221
-
 70% ( 23 people voted )
+
Nízko hodnotený príspevok


potkan # LewuWase39
-
 24% ( 31 people voted )
+
2013-09-12 09:28:17 bca7e244
Potkan,Juraj ti tu dal rychlokurz aby si pochopil svet a o co ide,a ty jedine co z toho vypichnes je ze rus okrada svet.
No dobre,tak sa ta spytam,preco Napoleon tiahol na rusko,preco bola prva svetova vojna,preco mohol vzniknut Hitler.Kto mu dal prachy na to aby sa vyzbrojil?

Lebo urcite Hitler vznikol len tak pre nic za nic.Ja rusov moc neobhajujem,su to velmi zvlastne povahy.Maju len jeden problem,sedia na obrovskom bohatstve.

Tak ako my sedime na vode.Dockaj casu,a dozvies sa preco je tu zivena romska otazka,a komu jej riesenie bude vyhovovat.

Potkan,hral si uz niekedy v zivote sachy?Lebo ak nie,o vela si prisiel,a o to tazsie sa ti bude chapat co ti tu pisem.

harry # PahoLenu00
-
 83% ( 20 people voted )
+
2013-09-12 09:58:03 5b7f11b9
Tebe asi ukradol celý obsah gebule... a zlož si spred očí červené súkno.
optik # VamaHave42
-
 53% ( 7 people voted )
+
2013-09-12 09:59:55 c2a0d702
Nuz optik,kazdy sa musime nejak zivit.Nezavidim ti obsah tvojej prace,nuz ale ked dobre platia.

A nabuduce si daj nick ze zmrd.Lebo taky si zasluzis./omluvam sa za sproste slovo tym co ma dlhsie poznaju,ale toto mi nedalo/

harry # PahoLenu00
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-09-12 10:10:55 5b7f11b9
Harry - nechaj ich na pokoji s pozdravom Rusa - bog s taboj durak

mrbean # BagiJehe78
-
 57% ( 4 people voted )
+
2013-09-12 10:56:11 55d88c3b
harry- nikdy mi nebolo celkom jasne preco je u nas ciganska otazka natolko pretlacana zapadom, ale tvoje vysvetlenie je veru pravdive.
Dakujem autorovi za dalsi skvely clanok. Konecnym riesenim bolo, je a vzdy bude Rusko.

antiNWO # KegeVimu90
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-12 14:06:39 6de63b3d
loading...
Rusky národ je nepochopiteľný pre zvyšok sveta no Rus Rusa vždy pochopí. Problémom sveta je že Rusa si nekúpiš a to série svet. ANO aj tam sú predajne suky tak ako všade na svete, ale prídeš časom nato že nie sú to Rusi, ale zväčša obrezanci, alebo ľudia ktorí s Ruskom nemajú nič spoločne okrem toho že sa naučili Ruštinu.
To je ako v tom vtipe. Po dvadsiatich rokoch prepustili z vezenia agenta CIA ktorého zatkli v ZSSR. Šéf sa ho pitá ako že ťa našli ako si sa prezradil. Šéf sa ho pitá vodku si pil agent na to jasne šéfe ešte viac ako Rusi, šéf sa ho pitá Rusky si rozprával agent na to jasne šéfe lepšie ako rodení Rusi, šéf sa ho pitá a Puškina si recitoval agent na to jasne šéfe lepšie a krajšie ako rodení Rusi. Šéf na to tak to nechápem ako ťa našli. Zamysli sa a polohlasne si povie dúfam že ne preto že si černoch.

stopa # HeboJody76
-
 60% ( 5 people voted )
+
2013-09-12 14:26:01 c35b6c59
"Toto dielo by mal čítať každý americký a britský štátnik, a práve preto aj každý občan obidvoch štátov"- Claude Pepper, senátor Spojených štátov za Floridu. Je to z úvodu knihy Veľké sprisahanie proti Rusku, ktorá dokumentárnym spôsobom pojednáva o jednotlivých podvratných a špionážnych akciách proti Rusku, resp. ZSSR zo strany USA a Veľkej Británie od roku 1917. Je asi ťažko tvrdiť, že americký senátor je stúpencom boľševikov a zástancom stalinizmu, keď napísal do úvodu uvedeného diela takúto vetu. "Demokratické" média by však ťažko hľadali podporu u svojich chlebodarcov, ak by sa odvolávali na túto knihu, poukazujúc na žločiny proti ZSSR, ktorých inicátormi v podstate boli západné mocnosti. Žiarivým príkladom manipulácie dejín zo strany médií je aj súčasnosť, keď Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) vo veci žaloby príbuzných poľských dôstojníkov povraždených pri Katyni došiel k záverom že predložené materiály, dokumenty a svedectvá, ktoré dostal z Poľska, neobsahovali žiadne priame dôkazy, že Poliakov povraždilo NKVD. Svedectvá z predložené z archívov Ruskej strany dopadli ešte horšie. Po ich preštudovaní ich sudcovia ESĽP jednoducho ignorovali ako falzifikáty !!! Niekto potreboval meniť históriu !!! Z toho vyplýva, že poľských dôstojníkov nepostrieľalo NKVD, ale vojaci fašistického Nemecka. Je zaujímavé, že v tomto prípade svetové média mlčia. Takého rozhodnutie ESĽP im nehrá do karát pri manipulácii o zločinoch stalinizmu. Teda viac ako 20 rokov sa ZSSR a neskôr Rusko, kajalo zo zločinov, ktoré nespáchalo....
Regency # KyjiHibo22
-
 64% ( 4 people voted )
+
2013-09-12 18:21:57 c35b6e76
Zaujímavá úvaha, pravda je však trochu hlbšia. Židia pôvodne plánovali na Ukrajine založiť svoj štát. Preto bolo potrebné urobiť to, čo spravili. Proti tomuto je holokaust brnkačka.

http://www.youtube.com/watch?v=M_2dgaIksCU&feature
=related

Peter Novak # DigiQihy47
-
 64% ( 4 people voted )
+
2013-09-12 19:14:28 5f8cc790
cele je to len o jednom vojna kapitalistov proti socializmu.a snaha dokazat ze socializmus nesposobil neuveritelny blahobit pre pracujucich ,zo zvyskov do dnes zijeme, ale dokazat neuveritelne " zlociny" socializmu a nahovorit pracujucim ze ina cesta ako kapitalizmus neexistuje.

kvak # KasuSaxe74
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-12 19:23:08 c3a873d1
novak, hlavicka v poriadku ,lebo to co si vipustil sa neda nazvat ani uvaha,pri najlepsiej voli to mozem nazvat velke somarstvo, nechapes ze takimi to pseudo dokumentami a knihami sa tiez vedie vojna voci socializmus.ostava len zasnut comu su ludia ochotny uverit,mozno ze aj v juznej amerike chceli mat zidia svoj stat a vivrazdili mayo ,treba len natocit vhodny dokument.

kvak # HeciDagy41
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-12 19:42:50 c3a873d1
kvak, ty toho budeš musieť ešte veľa preštudovať, lebo vidno, že máš v tejto časti mozgu veľkú dieru.
Hladomor neorganizoval Stalin, ale skutočný vtedajší vládca v pozadí - žid Kaganovič. Celá história Ruska je snaha Chazarov o jeho zničenie. Aj konečný cieľ všetkých vojen v arabskom svete je Rusko. Chazari si to navyše vymysleli tak, že za nich budú obetovať svoje životy gójovia. Ale prepínaný luk praskne. Jednou z ich achilovik je holokaust. Keď sa príde na to, ako to naozaj bolo, tak sú v prdeli. Preto ho tak usilovne propagujú a chránia zákonom.

marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-12 20:51:17 57c5a734
Marsale,ano,konecny ciel je Rusko so svojim nerastnym bohatstvom.Snazia sa o jeho dobytie uz vela rokov,stale s tym maju problem.

A triafas perfektne,goji sa budu medzi sebou bit,a nosaty na tom budu profitovat.Tak ako to bolo v historii vzdy,ani teraz to nebude inak.Nuz intelekt nepusti.

Kriste pane,kedy uz dostaneme rozum,a kedy nam to zapali?

harry # PahoLenu00
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-12 21:06:40 4e620800


harry # PahoLenu00
Mozes prosim ta vyvetlit,ako si to myslel s tou ciganskou otazkou? diki

ff # HujuGami11
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-12 23:40:51 bca7709d
Za originálom na orientalreview je diskusný príspevok, že tu by sa zmestili tony poznámok. Slovenský prekladateľ sa držal linie a uviedol iba zopár poznámok. Pokročme a rozoberme tému a hľadajme podobnosti.

1, Ako Chrušcov tak Nixon pochádzali z kruhov tajných služieb. Chruščov nakoniec nechal Beriju popraviť, podobne ako Stalin popravil Genrikha Yagodu.
2, Vieme že The City a Wall Street investovali veľa do pokorenia Ruska od Napoleona cez 1. Svetovú a financovanie boľševickej revolúcie. Jacob Schiff dal z Wall Streetu Trockému 20 milónov v zlate na vtedajšie pomery, čo bolo nedávno- keď som to čital asi pól milardy dolárov v dnešnej mene. Rovnako dala The City cez Warburga a Deutsche Bank neznámu sumu, traduje sa že vysoko prevyšujúcu darček Wall Streetu. Povedzme že tomu to sa hovorí investícia.

Stalin nemohol sám vykopnúť a pozabíjať agentov západu. Potreboval k tomu patriotov v komunistickej strane a armáde. A tak sa aj muselo stať, že tí čo dostali peniaze sa po tom ako uvideli na čo sa dali kúpiť podrazili boľševikovi a The City nohy. Tak sa Stalin dostal k moci ako patriot a tak ho dodnes Rusi vnímajú.

3, Podobnosť medzi boľševikmi a Jeľcinom je zjavná a je nutné sa zamerať na to, prečo západná mafia zvolila taktiku obetovať svoje figúry v záujme dosiahnutia ich cieľov.

Dá sa vydedukovať, že Rusko malo podľa plánu skončiť na spôsob Saudskej Arábie a Jeľcinovho Ruska. Peniaze z nerastných surovín mali skončiť v súkromných rukách na zápae nie v rukách Ruského ľudu. Toto bolo hriechom Kadáfiho, Sadáma po Masadegha v Iráne. Ako Ajatoláh Chomejní podčrtol v citáte z knihy The Blood Bankers, na books.google strana 300 v knihe strana 289, na daresu British-Persian oil compay dnes BP: "Ropu ťažia takým tempom že za 50 rokov tu nezostane ani kvapka. A čo za to náš ľud dostáva? Zbrane. Aby sme sa na konci mohli postrieľať."

Podobne to bolo s Afganistanom a Al-kajdou. V roku 1997 Taliban rokoval v Texase Halliburtonom- Cheney, Bush atď, lenže ich podmienky boli: Ropovod-Plynovod cez Afgoš s tým že bez finančnej úhrady USA uznajú Taliban. Taliban odmietol a prišiel 11. september.

Článok je učebnicovým príkladom ako západ hrá dvojtvarú hru.Jednou kŕmi zahraničie o demokracii, druhou vlastných ovčanov o zavádzaní demokracie. Ani jedno ani druhé sa doposiaľ nestalo.

A je tu ešte jedna pararela. Medzi napísaným vyššie a východnou európou po páde Múru. Dostali sme to čo by sme dostali po roku 1945 tak ako to dostala Južná Amerika. Likvidácia priemyslu, poľnohospodárstva a zvyšovanie závislosti na západe aby nami mohli manipulovať. Amen.

Xerox # DotyMoty09
-
 64% ( 4 people voted )
+
2013-09-13 02:41:11 42575284
Debata je tu o Chazaroch. V skutočnosti Chazarské impérium v čase rozkvetu malo 1 milión štorcových kilometrov a založili Kijev. Chazari majú aj jeden veľmi záslužný počin= že zabránili islamu-arabom preniknúť cez Kaukaz. Kto ich porazil boli naši bratia zo severu Varangovia-Normani ktorí založili Kyjevskú Rus. Varangovia-Normani sú tiež Vikingovia a zrejme utiekli na sever z Rímskej Ríše kde boli známi ako Etruskovia. Rohaté helmy Morských národov- Sea peoples, a Vikingov, plus árijský bohovia v Egypte zo sĺnkom medzi rohami. Neskôr hrali hry až na Britských ostrovoch na niekoľko etáp. Vždy sme ich porazili. Od Keltov cez Vikingov a Normanov, po Stalina. A tak sa dali dokopy. Oni vedia prečo sa dali dokopy s Chazarmi, ale my sme to nevedeli. Nepriateľ môjho nepriateľa je môj priateľ.
B. N. Mukerjee has said that it is clear that ancient Greek and Roman scholars believed, all Sakai were Scythians, but not all Scythians were Sakai[why?].[4]
Modern confusion about the identity of the Saka is partly due to the Persians
. According to Herodotus, the Persians called all Scythians by the name Sakas.[5] Pliny the Elder (Gaius Plinius Secundus, AD 23–79) provides a more detailed explanation, stating that the Persians gave the name Sakai to the Scythian tribes "nearest to them".[6] The Scythians to the far north of Assyria were also called the Saka suni "Saka or Scythian sons" by the Persians. The Assyrians of the time of Esar
haddon
record campaigning against a people they called in the Akkadian the Ashkuza or Ishhuza.[7] H
ugo Winckler
was the first to associate them with the Scyths which identification remains without serious question. They were closely associated with the Gimirrai,[7] who were the Cimm
erians
known to the
ancient Greeks
. Confusion arose because they were known to the Persians as Saka, however they were known to the Babylonians as Gimirr
ai
, and both expressions are used synonymously on the trilingual Behistun inscription, carved in 515 BC on the order of Darius the Great.[8] These Scythians were mainly interested in settling in the kingdom of Urartu[/
url], which later became
Armenia
. The district of Shacusen, Uti Province, reflects their name.[9] In ancient Hebrew[/
url] texts, the Ashkuz (
As
hkenaz
) are considered to be a direct offshoot from the Gimirri (Gomer).
http://www.freerepublic.com/focus/f-chat/3031165/r
eplies?c=10
http://s155239215.onlinehome.us/turkic/70_Dateline
/Ephthalite_datelineEn.htm

Poďme ďalej.
Scythians, who attacked the kingdom of Urartu in Armenia, were called Ashguzai or Ishguzai by the Assyrians. The Scythians may have been the Biblical Ashkenaz.
http://ancienthistory.about.com/od/ancientarchaeol
ogy/p/041309Scythians.htm

Despite support for an Anatolian Indo- European origin, we think it unlikely that agriculture serves as the sole driver of language expansion on the continent. The five major Indo-European subfamilies—Celtic, Germanic, Italic, Balto-Slavic, and Indo-Iranian—all emerged as distinct lineages between 4000 and 6000 years ago (Fig. 2 and fig. S1), contemporaneous with a number of later cultural expansions evident in the archaeological record, including the Kurgan expansion
http://dienekes.blogspot.com/2012/08/proto-indo-eu
ropean-homeland-in.html
Yuezhi expansion In the 2nd century BCE, a fresh nomadic movement started among the Central Asian tribes, producing lasting effects on the history of Rome in Europe and Bactria, Kabul, Parthia and India in the east. Recorded in the annals of the Han dynasty and other Chinese Yuezhi tribe was defeated by the Xiongnu, fleeing westwards after their defeat and creating a domino effect as they displaced other central Asian tribes in their path.
http://centralasiandragons.weebly.com/saka.html

Ak dokažete spájať body tak vám z toho niečo výjde


Xerox # DotyMoty09
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-13 03:36:20 42575284
ff,je to nachystane ako rozbuska,za nou su ine ciele.Vies,na svete su aj ludia,ktory nemusia chodit kazde rano na siestu do roboty,a maju cas spekulovat nad ludskou rasou,a co s nou.Dokonca disponuju ohromnymi prostriedkami,ako ludskou rasou hybat.

Tito ludia vedia,co nas caka o tridsat rokov,a potrebuju mat vsade dovod,ako zdovodnit svoj zasah.Voda bude strategickou surovinou.To vedia.A kazda rozbuska je dobra.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-13 10:51:49 5b7f0354
..Xerox.09.. Už mi len chybuje preložiť "TEXTIL HOUSE SECOUND HANDE" ak toto dokážeš tak si frajer...ináč "danke, dzekujem, kisenem, děkuji,sposibo ...aaa"...A na ľudovú nôtu....
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-13 17:28:38 58d4289b
VOSR nebola produktom Rusov, ani iných Slovanov. Bola to židoboľševická revolúcia riadená finančným kapitálom USA bankárov na čele s klanom Rothschild. Všetky významné funkcie v Rusku obsadili svojou väčšinou židia, ktorí riadili Rusko. Stalin odmietol politiku západu, ale prežil, lebo to vyhovovalo USA kapitálu. Aj z toho článku vyplýva, že USA aktívne ekonomicky manipulovali Ruskom, jeho politikmi. Romanovci boli prozápadne orientovaní, odmietli finančné čachre machre USA, boli všetci zavraždení. židmi. Romanovci milovali ruský ľud, napriek tomu boli pod vplyvom Západu a za svoju orientáciu na západ a pre svoju snahu pomôcť Rusku boli bez milosti zavraždení. Zmena nastala až nástupom Putina na trón. Poučenie pre Slovanov: Nikdy v dejinách Slovania neboli porazení mečom. Vždy boli porazení klamstvom a podvodom ako sú kresťanstvo, VOSR a socializmus. Socializmus bol ekonomický experiment USA kapitálu. Socialistický diktát jednej strany pre ľudí a proti ľuďom Slovania odmietali. Socializmus to bola diktatúra Lenina a Stalina a jeho nasledovníkov, Chruščov, Brežnev ako aj poslední prezidenti opilci, ktorí boli riadení mocou strany tak, ako sú dnes USA prezidenti riadení Izraelským militantným sionizmom, o ktorom si židia myslia, že je všetko v poriadku a že sa ich to netýka. A ak sa niečo zomelie, tak budú zase všetci nariekať, že svet židom ubližuje. Lilienthal-žid, Nidal Saleh-palestínec tvárajú oči.

Socializmus nevymysleli Slovania, sme svedkami stretu dvoch civilizácií, Slovanskej, humánnej, bez otroctva, fungujúcej na zdravej mysli, na rodine, rode ako základe spoločnosti a Západnej reprezentovanej dnes militantným sionizmom, USA, Izraelom a EÚ, ktorej základom je podvod, klamstvo a ekonomická kolonizácia Slovanov, konzumný spôsob života, ekonomické a finančné otroctvo, kradnutie hodnôt vytvorených v iných štátoch, kradnú aby vôbec mohli prežiť. Kradnú si už aj deti od rodín, najradšej Slovanské. USA demokracia vyrástla na genocíde pôvodných národov, na fyzickom zotročovaní černochov a robotníkov. Demokracia je ilúzia, volíte ľudí, ktorých si vládnuca moc dosadila do politickej kandidátky a nie ľudí, ktorí by vám páchali dobro, je to ideológia na ovládnutie más. Slovanské vlády slúžia cudzej moci a zotročujú vlastných voličov.

Definitiva # MunoLyhi27
-
 71% ( 14 people voted )
+
2013-09-13 19:06:07 55ede32d
Ako je potom možné,že ľuďom vtedy brali nielen obilie,ale kompletne všetko jedlo,keď potrebovali vraj len obilie na vývoz?!:https://www.youtube.com/watch?v=yCaHt9iz5
n4

hal # RelaVoda42
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-09-03 18:43:56 bca7fb50
Vyvraždenie odhadom 10 milionov Slovanov hladomorom a ďalšie miliony v gulagoch za Chazarskej vlády.Veci treba nazývať pravými názvami.Abstraktné a ničnehovoriace pojmy ako napríklad"sovieti" sú vždy nanič,nikam neviedli.Boli a sú to konkrétni ľudia a skupiny.Takého holokaustu by pravá Ruská vláda nebola schopná.

hal # BokiKoki52
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-10-05 22:59:27 bca7fb50

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
deväť   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň

Koncesionárske poplatky sú prežitok z minulého storočia


Koncesionárske poplatky sú prežitok z minulého storočia
Koncesionárske poplatky sa podľa nového návrhu Ministerstva kultúry SR majú zdvojnásobiť. Zatiaľ čo doteraz domácnosti za koncesionárske poplatky zaplatili 4, 64 eur, po novom ich budú ...
DOBRÉ A ZLÉ DOBRO
PATNÁCTILETÁ DÁNKA OSLEPLA PO BRUTÁLNÍM ÚTOKU IMIGRANTŮ (VIDEO)
HOLOHLAVÝ NACIONALIZMUS FUJ, EKONOMICKÝ NACIONALIZMUS MŇAM?
Najčítanejšie za týždeň

PATNÁCTILETÁ DÁNKA OSLEPLA PO BRUTÁLNÍM ÚTOKU IMIGRANTŮ (VIDEO)


PATNÁCTILETÁ DÁNKA OSLEPLA PO BRUTÁLNÍM ÚTOKU IMIGRANTŮ (VIDEO)
Patnáctiletá Nicole Zanlith, dánská dívka, čekala na taxi ve španělském městě Marbella. Skupina severoafrických muslimských imigrantů ji pro zábavu napadla. Jeden z útočníků ji ...
Sekli se paleontologové o miliardu?
DOBRÉ A ZLÉ DOBRO
V LÚČOCH SLNKA

Realistické libertariánství (II/II)


Realistické libertariánství (II/II)
Je zajímavé, že skupiny „obětí“ identifikované jak levicovými libertariány, tak kulturními marxisty se liší jen málo (pokud vůbec) od skupin identifikovaných státem jako „...
Hranice svobody projevu a čekání na bájné levicové liberály
Socialismus v Rusku a Německu
V LÚČOCH SLNKA

Koncesionárske poplatky sú prežitok z minulého storočia


Koncesionárske poplatky sú prežitok z minulého storočia
Koncesionárske poplatky sa podľa nového návrhu Ministerstva kultúry SR majú zdvojnásobiť. Zatiaľ čo doteraz domácnosti za koncesionárske poplatky zaplatili 4, 64 eur, po novom ich budú ...
SEN O IDEÁLNÍ ŠKOLE
HOLOHLAVÝ NACIONALIZMUS FUJ, EKONOMICKÝ NACIONALIZMUS MŇAM?
Keď vyššie príjmy brzdia pokles rozpočtového deficitu

Venezuela: Časovaná bomba


Venezuela: Časovaná bomba
Ještě nebylo ani dopoledne a v nemocnici ve městě Barcelona v severní Venezuele zemřelo třetí novorozeně. Do soumraku přibyla další čtyři, píše reportér listu New York Times v textu ...
Každý socialismus je zlo, i ten Venezuelský
Venezuela: Tvrdý pád na socialistická ústa
PACHATEL ÚTOKU NOŽEM KŘIČEL „ALLÁHU AKBAR!“ S ISLÁMEM TO ALE PRÝ NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO …

Jak si Korea koupila cool


Jak si Korea koupila cool
Není důležité být první, ale stát se světovými jedničkami, řekli si Jihokorejci – a i když auta, telefony ani pop nevynalezli, vyvážejí to všechno do celého světa.
STAROSTLIVOSŤ O ŽIVOTNÉ PROSTREDIE AKO BIZNISPLÁN NA BALI
15 LET VĚZENÍ ZA PLAKÁT: RUSKÝ TURISTA O ZATČENÍ AMERIČANA, KTERÝ SE ROZPLAKAL V SEVERNÍ KOREJI
Situace ve Fukušimě na konci roku 2015

Tyhle děti nepotřebují solární panely


Tyhle děti nepotřebují solární panely
O utrácení miliard dolarů ve jménu boje s klimatickými změnami v zemích, kde lidé potřebují pomoc s tuberkulózou, malárií a hladomorem...
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?
Zimbabwe po masakru bílých farmářů před kolapsem, najednou je chce zpět

BUDE HILLARY CLINTON ZVOLENA PODVODEM?


BUDE HILLARY CLINTON ZVOLENA PODVODEM?
Demokratické primárky v New Yorku bude vyšetřovat zvláštní vyšetřovatel. Tyto primárky se vyznačují naprosto neobvyklým počtem stížností, čtyřikrát víc, než jich bylo v posledn...
Kdo bude příštím prezidentem USA?
Trumpova kampaň je jen pokračování jeho televizní reality show
New York za neviditelným plotem

PUTINŮV REŽIM SE VÝZNAMNĚ PŘIBLÍŽIL BREŽNĚVOVSKÉMU


PUTINŮV REŽIM SE VÝZNAMNĚ PŘIBLÍŽIL BREŽNĚVOVSKÉMU
Současný stav našeho státu a naší ekonomiky v posledních letech se stále častěji označuje slovem stagnace. Zároveň se asociuje s nedávným obdobím našich dějin, které trvalo př...
„NOVÉ“ RUSKO
JAK SE TRESTÁ VYJÁDŘENÍ NÁZORU NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH V RUSKU
KOMUNISMUS BUDE ŽÍT

Chcete vyhrát válku proti drogám? Stačí vyhlásit mír


Chcete vyhrát válku proti drogám? Stačí vyhlásit mír
Proti zákazu drog můžeme argumentovat z mnoha stran. Hned první argument je morální – kdo má právo zakazovat mi dělat si se svým tělem, co chci? Za předpokladu, že nikomu neubližuji...
Mohlo to byť zadarmo ale štát zaplatil firme Microsoft 52,6 milióna €
Soudruh RANSDORF? MÍSTO DO EP PATŘÍ DO KRIMINÁLU!
Nacionální socialismus a komunismus (2/4)

Záhada tureckej vzdušnej obrany


Záhada tureckej vzdušnej obrany
Vezměte si stopky a desetkrát po sobě si řekněte větu „Vstupujete na soukromé území, pokud budete pokračovat, přijmu všechna nezbytná opatření“. Máte to? Kolik Vám vyšlo? Pokud...
Pouštní záhada jménem Toyota
Mariňáci zkoušejí elektrického robotického psa
DARPA vyvíjí gremliny pro budoucí letecké operace

Potemkinove emisie


Potemkinove emisie
Rok 2014 bol pre automobilku Volkswagen najúspešnejší v jej 78 ročnej histórii. Spoločnosť predala 10, 14 milióna vozidiel po celom svete a vykázala rekordný zisk 10, 85 miliardy eur. Dnes ...
Kontroverzné prevádzkové podmienky serveru Vimeo vs. autorské práva
NE, MARK ZUCKERBERG NEDÁVÁ 99% SVÝCH FACEBOOKOVÝCH AKCIÍ NA CHARITU
„DĚLAJÍ TO PŘECI VŠICHNI“! STRUČNĚ A PŘEHLEDNĚ: JAK AUTOVÝROBCI MANIPULUJÍ VÝSLEDKY EMISNÍCH TESTŮ

Mini-MVR, ďalšia minimálne invazívna operácia na srdci, ktorá sa osvedčila


 Mini-MVR, ďalšia minimálne invazívna operácia na srdci, ktorá sa osvedčila
"Chirurg, ktorý zašije ranu v srdci, stratí vážnosť u svojich kolegov a mal by byť zbavený práva vykonávať chirurgickú prax", prehlásil v roku 1895 slávny viedenský chirurg Theodor ...
Objev, který má předpoklad změnit naše zemědělství k nepoznání
Nejmenší a nejlehčí mikroskop na světě II
Výzkumníci IBM dosáhli průlomu ve vývoji pamětí

NESNÁŠÍTE OBJEDNÁVÁNÍ SMAŽENÝCH KUŘAT OD LIDSKÝCH BYTOSTÍ? NOVÁ RESTAURACE KFC JE TU PRO VÁS


NESNÁŠÍTE OBJEDNÁVÁNÍ SMAŽENÝCH KUŘAT OD LIDSKÝCH BYTOSTÍ? NOVÁ RESTAURACE KFC JE TU PRO VÁS
Chtěli jste si někdy objednat pečené či smažené kuře, aniž byste museli mluvit s nějakou lidskou bytostí? Teď už můžete! KFC v partnerství s čínským gigantem vyhledávacích engin...
Příště vás možná bude operovat robotický chirurg
Bitcoin, peníze budoucnosti? Doufám, že ano!
SpaceX chtějí letět na Mars v roce 2018. Mají na to?

Dvojka medzi virtuálnymi menami dostala licenciu


Dvojka medzi virtuálnymi menami dostala licenciu
Za posledné dva týždne sa toho medzi kryptomenami udialo veľa, avšak nič zásadnejšie. Paradoxne najpodstatnejšia udalosť nebola v spojitosti s Bitcoinom, ale inou kryptomenou. Ostatné dô...
Vezmou vám roboti práci?
Nekupujte dluhopisy firem, které dobře neznáte
Bitcoin: Peníze budoucnosti

Nacionální socialismus a komunismus (3/4)


Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Třetí díl srovnávací studie nacionálního socialismu a komunistického socialismu pojednává otázky organizování společnosti, její militarizace, užívání tajné policie a genocidní ...
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá
Kult jménem válka
Válka jako důsledek krize demokracie

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

DILEMA: BÝT AUTORITOU NEBO CELEBRITOU? PAPEŽ FRANTIŠEK SI VYBRAL


DILEMA: BÝT AUTORITOU NEBO CELEBRITOU? PAPEŽ FRANTIŠEK SI VYBRAL
Papež František před pár dny pozdravil ve zvláštním videoposelství zaměstnance, dobrovolníky i chráněnce Centra Astalli, které je italským sídlem Jezuitské organizace na pomoc uprchl...
ISLÁM DNES JAKO KŘESŤANSTVÍ VE TŘINÁCTÉM STOLETÍ?
Čo hovoria na náboženstvo pôvodní kmeňoví amazonskí šamani?
Prekvapenie dirigenta v Holandsku

139 let stará záhada „andělské záře“


 139 let stará záhada „andělské záře“
V roce 1862 si vojáci americké občanské války všimli něčeho pozoruhodného. Některá zranění v noci zářila měkkým modrým světlem a zdálo se, že tito vojáci se léčili lépe. Voj...
ÚKOL O BONBÓNECH UVEDL UŽIVATELE INTERNETU DO ROZPAKŮ. JAKÉ JE ŘEŠENÍ?
Cestovanie časom 1/5
Zlatý klinec pre SDKÚ

Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera


Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Premiéra nového dílu Hvězdných válek je tady, a tak se mnozí filmoví fandové znovu vracejí k předchozím dílům, aby si připomněli, co vše se událo před dávnými lety v daleké, ...
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Očima expertů: Kam investovat milion
Dokážu to aj netopiere

Nahrazením másla rostlinnými oleji riziko srdečních chorob neklesá


 Nahrazením másla rostlinnými oleji riziko srdečních chorob neklesá
Rostlinné tuky chrání cévy protože obsahují až o 67 % méně nasycených mastných kyselin než máslo. Jsou proto vhodné pro péči o zdravé srdce. Slýcháme to tak často, že jen hlupák...
JAK POZNAT, KDY JE NEJLEPŠÍ ČAS KE KONZUMACI ZRALÉHO BANÁNU?
Najväčšie problémy zdravotníctva
ZAUJÍMAVOSTI V PRÁVE: PRECHOVÁVANIE MARIHUANY
Výber

Čo to je za volebný systém?


Čo to je za volebný systém?
Ak môže občan na Slovensku voliť 3x a odovzdať svoj hlas 3x pokladám voľby za zmanipulovateľné a tým pádom i neplatné. Dôkaz o tom sa nachádza na tomto videu a je úplne nespochybniteľn...
Největší hoax o islámu? Je to náboženství míru
Svoboda slova po francouzsku. Děkuji, raději ne
Ukrajina : Nesnesitelná lehkost válčení minulých válek

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.121 s
Kozmetický salón v Bratislave salón krásy Bratislava Kozmetický salón bratislava kozmetika Bratislava Kozmetika v Bratislave omladenie pleti Bratislava regenerácia pleti Bratislava beauty salon bratislava chemicky peeling bratislava hlbkove cistenie pleti bratislava Mezoterapia Bratislava Mezoterapia v Bratislave Omladenie pleti v Bratislave Regeneracia pleti v Bratislave Omladenie pleti kyselinou hyaluronovou | Chemický peeling aha kyselinami Bratislava chemický peeling ovocnými kyselinami Chemický peeling Bratislava aha chemicky peeling v Bratislave peeling aha kyselinami v Bratislave Kozmetický salón v Bratislave Kozmetika Bratislava Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Salón krasy Bratislava | Chemický peeling v Bratislave aha chemicky peeling v Bratislave Chemicky peeling Bratislava peeling aha kyselinami v Bratislave Kozmetický salón v Bratislave Kozmetika Bratislava Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Salón krasy Bratisalava | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | exoticke poznavacie zajazdy, jazykove pobyty