Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Topenie sa ľadu v Grónsku spôsobuje teplo zo zemského plášťa


Topenie sa ľadu v Grónsku spôsobuje teplo zo zemského plášťa

 

Štúdia naznačuje, že topenie ľadu v Grónsku spôsobuje teplo zemského plášťa. Tím IceGeoHeat prehlasuje, že zhrnuli viac presných poznatkov o topení sa ľadu v Grónsku a svoje nové poznatky porovnavájú s predchádzajúcimi modelmi o zmene klímy na zemi.

Podľa medzinárodného tím výskumníkov topenie sa ľadu v Grónsku čiastočne spôsobuje teplo zo zemského plášťa. Skupina tvrdí, že ako prví našli spojenie medzi topením sa ľadového príkrovu
Grónska a vysokým odvodom tepla z jadra zeme do zemského plášťa. Zistenie by mohlo mať dôsledky pre budúce predpovede o zmene klímy a odôvodňuje topenia sa ľadu v regióne. Grónsky ľadový príkrov je často považovaný za dôležitého prispievateľa budúcej globálnej morskej hladiny v priebehu budúceho storočia alebo dlhšie.

Celkovo obsahuje také množstvo ľadu, že to by viedlo k vzostupu globálnej hladiny mora o viac ako sedem metrov, ak by sa úplne roztopil. Grónsky ľadový príkrov stráca asi 227 gigaton ľadu ročne a prispieva asi 0,7 mm na aktuálne pozorované priemerné zmeny hladiny mora okolo 3 mm za rok.

Súčasné klíma je ovplyvnené procesmi, ktoré idú hlboko do histórie Zeme: litosféra Grónska je 2,8 až 1,7 miliardy rokov starý a je len asi 70 až 80km hrubá v stredne Grónska.

h ttp://www.dailymail.co.uk/sciencetech/ar ticle-2389991/Global-warming-Scientists- discover-heat-INSIDE-Earth-melting-areas -Arctic-ice.html#ixzz2bqkFygSb

 

Túto tému som poctivo naštudoval a preto zopár detailov

 

Raz na zemi žili dyno- a iné saury- a už sa nie sú. Dnes z toho čo tu raz bolo jazdíme na autách a vykurujeme domy. Stredozmené more vzniklo len pred 5.5 miliónmi rokov, Čierne more pred 6000 rokmi.

 

Život na zemi je jeden z najťažších. Zem nemá štandard na CO2 atď. Dá sa povedať, že žijeme vo vzácne vyrovnanom období. Len za posledných 100 000 rokov bol na zemi pekný rock-n- roll. S najbližším tanečným kolom je spojný zánik posvätnej rieky Árijcov-Saraswati, keď sa pred 4000 rokmi jedna zemská platňa vsunula pod druhú ktorú nadvihla. Potom sa v Malej Ázii a Egypte objavili Hyksósovia, Mitani, Chetiti ale odtiaľ údajne pochádza aj Abrahám ako Ibrahim Zeradust.

 

Za posledných 100 000 rokov zem zmenila polohu rotačnej osi 4x. Sranda to nebola, lebo zákonite dochádza k zemetraseniam a sopečnej aktivite pretože zem si musí upraviť svoj tvar na elipsu podľa novej osi. Naposledy sa tak stalo asi pred 18 000 rokmi a to pravdepodne znamenalo koniec doby ľadovej.

 

V dôsledku seizmickej aktivity sa vytvorili Stredozemné more, keď sa zlomil kamenný masív v mieste Gibraltáru, údajne to bola najväčšia show aká bola kedy videná na zemi, keď sa voda rútila do údolia celé mesiace. Stredozemné more má v niektorých miestach až do 200 metrov nánosu. Potom praskol aj Bospor a vytvorilo sa Čierne more.

 

Ale aj Kašmír bol kedysi jazerom. Horský masív sa prelomil v dôsledku seizmickej činnosti pre asi 45 000 rokmi. V niektorých skriptách Véd je to zaznamenané. Zmamená to, že tam niekto bol, musel to vidieť a zažiť a potom sa to prenášalo do dnešnej doby, až kým to vedci nepotvrdili.

 

V tých 100 000 rokoch zem taktiež zažila najväčšiu katastrofu za posledných 2 milióny rokov: výbuch kaldery Toba pred 75 000 rokmi. Genofond na zemi, ľudský aj zvieraci, približne v tom čase prešiel lievikom a v podstate vśetci ľudia na zemi pochádzame z tých pár stovák alebo pár tisíc preživších jedincov.

 

Vedci nedokážu vysvetliť vznik doby ľadovej. Tórie sú od preletu kométy tesne okolo zeme po odkloneneie sa zeme od obežnej dráhy okolo sĺnka. Faktom je, že doba ľadová sa na krátky čas vrátila pre 8000 rokmi. Potom sú ešte zaznamené krátke ochladenie známe ako:

 

"Maunderovo minimum je název období sluneční aktivity v letech 1638 - 1715. V této době se na Slunci neobjevovaly téměř žádné sluneční skvrny. To mělo vliv na podnebí na Zemi, které bylo výrazně chladnější. Období Maunderova minima je jednou ze tří nejchladnějších období malé doby ledové (14. - 19. století). Druhým nejchladnějším obdobím je Spörerovo minimum (1400 - 1510) a třetím Daltonovo minimum (1790 – 1830)." Wikipédia

 

Rovnako je všeobecne známy fakt, že ľady Grónska sa periodicky topia približne každých 100 rokov. Rovnako sa periodicky topia ľady Antarktídy, ale v podstatne dlhšom časovom rozmedzí, ale nejedná sa o nič výnimočné.

 

Vedci sa zväčša zaoberali vonkajšími vplyvmi ktoré by teoreticky mohli vplývať na zemskú klímu.

 

O tom, že tu môže hrať vplyv samotná zem som sa dočítal v roku 2006 na Ruskej RIAN. Ruskí vedci sa zamýšľali nad tým, že prečo sa večne zamrznutá zem (permafrost) roztápa-uvoľnuje aj keď sú celodenné mrazy. Má to vplyv na energetické portubia. Ale už vtedy Ruskí vedci povedali, že obdobie oteplenia atmosféry doznieva a že predpokladajú ochladenie ktoré nastúpi okolo roku 2025.

 

Dnes mi to dáva zmysela trochu zateorizujem. Ak má vplyv na roztopenie ľadu v Grónsku samotná zem tak čo sa stane. Do oceánu vhupne masa ľadovo chladnej vody čo bude mať nepochybne vplyv na morské prúdy a morské prúdy robia počasie.

 

Čo ak samotná zem roztápa ľad aj na Antarktíde približením sa horúcej zemskej kôry k povrchu? Ak by sa tak stalo, tak potom tu budeme mať poriadny rock-n-roll a ani emisné kvóty a emisná daň nás nezachránia.

 

 

http://users.on.net/~mkfenn/ Catastrophes.htm

http://science.howstuffworks. com/environmental/earth/oceanography/oce an-current.htm

Antarktída a topenie ľadu

http://www. geo.umass.edu/news/past-periodic-warmth- arctic-may-be-related-melting-antarctic- ice-sheets

 

 

 

 

 

 

 Author: Juraj Smrek # HipeTajy64
Svet2013-08-145
-
 53%  ( 7 people voted )
+
ľudské telo sa bráni vírusom tým, že zvyšuje svoju teplotu. Aj zem sa bráni vírusom, ktoré ju ničia. :o))))))

klifton # GexiSosy84
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2013-08-15 12:08:56 b229bddf
pardon, ale nedalo sa to dočítať. Pán prispievateľ, keď už niečo prekladám google translatorom, tak potom láskavo spravím korektúru, igen?
Krovak # KuraLogo13
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2013-08-15 12:42:32 c3928a4c
Clanky Juraja Smreka na tejto mrtvej stranke su jedni z najlepsich, ale za tuto "hatlaninu" si pochvalu teda nezasluzi...

Turambar # WuliTydu25
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-08-15 13:12:50 9ec337f3
Článok má dve časti. Prvá je o najnovších vedeckých poznatkoch, že zem samotná má vpyv na topenie sa ľadu v Grónsku a možnože aj v Antarktíde. V druhej časti je niekoľko faktov o tom, že zem nemá štandardnú klímu a že zlé veci pre život na zemi sa diali bez vplyvu ľudstva, čim navádza na to, že agenda emisných daní je účelová a scestná. Linky ktoré autor poskytol to potvrdzujú. Global warming was hoax. Klimatické zmeny na zemi sú prirodzené a je možné že je tam ľudský faktor, ale to isté bol faktor za dynosaurov. Naviac. Najviac emisií produkuje samotná príroda hnilobnými procesmi. Ak by sme hľadali jediného najväčšieho znečistiľa zeme je ním Americká armáda a ak by sme pridali vojensko-priemyselný komplex tak tam nie je konkurencia.

The Russians were fed up with the usual behind-closed-doors proceedings that create such treaties, but no doubt they were well aware that the treaty would empower the UN to govern a large portion of economic activity around the world. All UN treaties require nations to surrender some aspect of their national sovereignty.
http://canadafreepress.com/index.php/article/55939

Autor triafa do čierného len treba čitať medzi riadkami

Kapitan Korkoran # BedeRehu49
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-08-17 03:27:11 4079836a
Juraj Smrek

Zkuste si přečíst knihy od tohoto autora: http://cs.wikipedia.org/wiki/Zillmer
Zjistíte že všechno může být i jinak.
zero # MotoLile18
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-08-18 16:35:49 55478017

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyri   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

RÁDIÁ, PRESTAŇTE HRAŤ ĎURINDU A RÁŽA!


RÁDIÁ, PRESTAŇTE HRAŤ ĎURINDU A RÁŽA!
Keď si človek prečíta preambulu ústavy, keď sa započúva do prejavu niektorého z politikov, iba sa to tam hemží frázami o slobode. Všade samá demokracia, sloboda voľby, právo na hľ...
Z Mezinárodní vesmírné stanice bylo spatřeno vypuštění záhadné rakety
Davosem koloval plán na utracení 90 bilionů $ dolarů za přestavbu všech města tak, aby v nich nebylo třeba aut
Socialismus jako východisko je fatální omyl

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0254 s
good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made