Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Ty filozof jeden


Ty filozof jeden

Toto nie je článok, lebo ak by bol, musel by sa volať "Facka pre Pašku." A to predsa nechceme.


Politiku beriem ako výber najmenšieho možného zla. Občas sa síce pritrafí aj nejaké to dobro, ale je to skôr výnimka, drvivú väčšinu času ide o hľadanie čo najmenej bolestivého prieniku medzi týmito tromi vecami: programom, ktorý spĺňa moje predstavy, šancou uplatniť ho (áno, byť súčasťou vlády) a nesprávania sa ako úplný pako. V zásade si myslím, že človek by voliť mal a keď už volí, mal by nájsť toho, kto tieto kritéria spĺňa najviac, nie úplne. Svoje vlastné kritériá totiž úplne spĺňam iba ja sám a ja predsa nekandidujem. Úplná zhoda jednoducho neexistuje.


Nielen o politike, ale aj o politikoch si väčšinu času myslím len to najhoršie a oni robia všetko preto, aby mi ukázali, že mám pravdu. Nato, aby som povedal, že sa pri prvej (druhej, tretej, ad infinitum) príležitosti správajú ako od reality odtrhnutí pakovia, nemusím ani myslieť nikoho konkrétneho. Zdá sa, že nič iné ako testovanie mojho odhodlania, žalúdka (a peňaženky) na práci nemajú. Robia to, lebo vedia, že môžu niekoho z nich nakoniec aj tak voliť budem. Nie, nemusel by som, ale nevoliť by znamenalo prehrať už úplne, ak by som rezignoval, priznal by som, že sa im podarilo utĺcť ma do úplneho nezáujmu (v paranoidných chvíľach si myslím, že presne o to im ide). Neostalo by mi už ani to málo, čo mám teraz, čiže možnosť vybrať si toho, kto ma za posledné štyri roky najmenejkrát urazil.


Napriek tomu, že sloganom neverím ani ten font, ktorým sú napísané, napriek tomu, že ten podraz zakaždým očakávam, občas predsa len nastane ten vzácny moment. Človek sa rozzúri do biela, modra, aj červena a uvedomí si, že ani tí politici si nie sú všetci vo svojej krivosti rovní a niektorí ho serú jednoducho viac. Napríklad keď sa taká Paška postaví za mikrofón, vtedy si uvedomíte, že ešte aj to zlo je kategorizované.


Také to slizké a hlúpe zlo menom Kolesík je napríklad na evolučnej škále úplne najnižšie. Zdeformované, povedali by niektorí, lenže aká deformácia a čoho? Človek typu Kolesík predsa nikdy nemal žiaden názor ani povahovú črtu, ktoré by sa dali zdeformovať, je prototypom perspektívneho kádra, akého nájdete v každej strane (aj keď v Smere na nich hádam majú výrobnú linku). Celý život plánuje zastávať funkcie, čím viac, tým lepšie a čím ďalej, tým vyššie a ešte sa aj tváriť, že robí správnu vec. Plánuje nerobiť nič, len na verejný obdiv vystavovať svoju neschopnosť, servilnosť a hlúposť, voči ktorej je Kilimandžáro púhym vŕškom za dedinou. Obyčajný sluha. Áno, oplatí sa to, nie, nie je to pre každého. On si večer do postele líha nepochybne spokojný, ja by som povracal obliečky.


Na vyšší evolučný druh, sluha-manažér, sú už kladené aj nejaké požiadavky. Odborná kvalifikácia síce nie je jednou z nich, ale musíte sa vedieť aspoň podpísať, aspoň trochu sa vyjadrovať a nerobiť hanbu už len tým, že existujete. Stačí vyvolávať dojem a vtedy, niektorí ministri a bývalé ministerky určite tušia, o čom hovorím, sa môžete stať vykonávateľom. Je to dobrý a pohodlný život, zadarmo to predsa nerobíte, na druhej strane ste relatívne bezmocní. Nikdy neviete, kedy sa ocitnete na zlom konci prebiehajúcej kampane, nikdy neviete, kedy už ste za čiarou, lebo tá nie je nakreslená. Zo dňa na deň môžete vyletieť len preto, že vykonávate, čo tiež nie je žiadna katastrofa, lebo ak sa to stane, len vás premiestnia niekam, kde až tak nefúka a tam ďalej robíte to, čo ste robili doteraz. Potichu vykonávate.


Lenže potom sa bez hanby pred vás postaví Ali Paška a vy si uvedomíte, že existuje ešte vyššia forma zla, ktorá je živým a napodiv aj zdravým dôkazom toho, že čím väčšie lolo, tým vyššie sa na Slovensku dostane. Nemá hanby, ale zase má barák v parku a ten vy nemáte, so who’s laughing now? Pravda je totiž taká, že evolučný druh zla menom Paška vás uráža úplne vedome a ešte z toho má aj neskrývanú radosť. Toto celý život chcel (teda okrem peňazí) môcť sa smiať ostatným, byť nad nimi. Nikdy nechcel byť dobrý, morálny, prospešný, chcel len peniaze a moc (ale hlavne tie peniaze) a teraz ich má, tak sa vám takto, akože filozoficky, smeje.


Ježiš, Mária, Peter aj Pavol (okrem Pašku), tento tvor je absolventom marxisticko-leninskej filozofie a marxisticko-leninskej estetiky, internet si pamätá, hoci oficilány životopis radšej zabudol. Už len preto by sa mal v kanáloch umývať hlavou dole, lenže nie, on má ešte tú drzosť, že sa prehlási za politológa a filozofa, čím sám sebe dodáva gloriolu, ktorú nikdy nebol schopný poctivo získať a z tejto pozície potom poučuje namiesto toho, aby sa potichu hanbil a cez ulicu chodil len v noci. Fičí si na liekoch viac ako Marilyn Monroe a on do prachsprostého biznisu začne ťahať nejakú filozofiu? Slobodu, hej? To koho chce oklamať? Na ideály sa bude hrať? 17. november organizovať? Bez hanby? On? To si akože myslí, že ak sa začne titulovať, tak získa rešpekt? No myslí, hej, lebo mu nikto nepovedal, že prachy úctu nekúpia.


Nesmierne to naštve, urazí a dotkne sa to niekde tam hlboko, kde sa ukrýva zmysel pre elementárnu slušnosť a spravodlivosť, takýto človek by totiž mal nosiť aspoň znamenie na čele, keď už nie pruhovaný dres. Ventil takejto frustrácie existuje, lenže, ako som spomínal, to predsa nechceme, nejaký rozdiel medzi nami a absolventmi filozofie a estetiky byť musí. Len preto, že nás oni fackajú každý deň, nemusíme aj my ich (hoci, dá sa zvážiť). Neostáva nič, len v nemom úžase pokľaknúť pred neobmedzeným majestátom filozofa, politológa, estéta, predsedu (záľuby šport a divadlo), Mgr. Pavla Pašku a keď tam už kľačíte, starostlivo zamieriť a odpľuť. (Dá sa aj len tak na ulici. "Paška!" spomeniete si a odpľujete. "Ty bzdocha! Ty filozof jeden!" môžete dodať a idete ďalej.)Author: Samuel Marec # QevoWuty28
Slovensko2014-11-0713
-
 71% ( 11 people voted )
+
Je obdivuhodné, že ste napriek plne opodstatnenej (podľa mojej mienky) nevraživosti voči tomu ľudskému hnoju použili vysoko kultivovaný slovník. Inak - veľmi dobré postrehy Samuel. Za seba môžem povedať ĎAKUJEM.

Edo Urc # FafuLogu53
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-11-07 17:27:44 b9177268
Kto rýchlo , opakujem rýchlo--zofotr, povie tri krát za sebou NAJVYRUKAVIČKOVANEJŠÍ ta bude vedieť že Paška má ----- aj chalupu kdesi na Spiši...a plaváreň ---kolo domu... A čo už nie je najmenší......zlodej!
Klopi # GuqeBocy11
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-11-07 18:54:22 58d4289b
Teď už jde jen o to zdiskreditovat stát a politiku jako takovou - Napakovali se při tom, když to ničili a ničí a napakují se i potom (Jen přejdou na jiný level, méně dosažitelný "zdola".)

Probudse # QohaWide47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-11-07 20:15:03 4e88a50e
Samuel

Tvoj clanok, je na tychto strankach, medzi vsetkymi zvratkami ludskej mysle z dielni roznych predajnych revolucionarov a ideologickych demagogov, prijemnym prekvapenim...

Ak by Gejza Hufnagel, nebol byval tento tyzden, za vytrvale pisanie pravdy, virtualne zavrazdeny najomnym vrahom M. S., tak by ho urcite tiez pochvalil... Ospravedlnujem sa, ze som ako vsetky media v takychto pripadoch, napisal len inicialky mena najomneho vraha, ale vzhladom na podmienky pouzivania tohto fora, nemozem poskytovat osobne udaje inych a teda nemozem napisat Martin Surovček, fotograf a administrator dolezite.sk, bytom Ševčenkova 5 (vchod pod smutnou vrbou), 851 01 Bratislava – Petržalka, ale som obmedzeny len na pouzitie jeho inicialok... V Petrzalke totiz byvaju rozni ludia, aj kurenari, ktori vzdy chodia s kurenarskymi ocelovymi rurkami pod kabatom a co ak by si taky kurenar, vracajuc sa domov z posedenia pri pohariku a jeho oblubenej muzike, uplne nahodne pripomenul, ze byva nedaleko Martina a po ceste domov by sa rozhodol otestovat povrchovu tvrdost svojej ocelovej rurky na Martinovej lebke...? A preto sa s poziadavkou neuvadzania ziadnych osobnych udajov plne stotoznujem...

Ale spat k clanku... Ako som uz napisal, nemam mu co vytknut... Gejza by pravdepodobne bol zabrdol do tvojho nazoru "...ale nevoliť by znamenalo prehrať už úplne...", ale ja nie som Gejza a tak tento tvoj prejav mladosti prehliadnem... Je viac ako vyvazeny zvyskom clanku, tak naco do toho vrtat...?

Napisal si "...tento tvor je absolventom marxisticko-leninskej filozofie a marxisticko-leninskej estetiky..." a "...on má ešte tú drzosť, že sa prehlási za politológa a filozofa..."... Je to pravda, Paska vystudoval za ideologickeho parazita a ako ideologicky parazit sa aj dodnes zivi s tym rozdielom, ze za socializmu, by sa mu o dome v mestkom parku a jeho sucasnej funkcii, nehovoriac uz o jeho peniazoch, mohlo len snivat... :)

To, ze sa tvoj clanok na tychto strankach vobec objavil a ze doteraz nebol zmazany, je len vdaka tomu, ze jeho temou je clen SMER-u... Ak by si bol byval taky isty clanok napisal o Paskovej vernej kopii z SaS, menom Jan Oravec, urcite by sa tu nebol byval objavil a ak aj nahodou ano, tak len na moment a bol by byval zmazany... Na zaklade coho som si dovolil napisat taketo tvrdenie...? Kl
ikni na tuto vetu a sam si pozri, za co boli vsetky Gejzove prispevky zmazane...


Jan Oravec tiez vystudoval za ideologickeho marxisticko-leninskeho filozofickeho parazita a ako ideologicky parazit sa tiez aj dodnes zivi s jedinym rozdielom, Oravec o sebe, na rozdiel od Pasku, neprehlasuje, ze je politolog a filozof, ale ekonom... A ak by sme sa na zuby pozreli aj vsetkym ostatnym, tak by sme zistili, ze mame vysoko "talentovanych" politikov, ktori dnes kvoli kariere parazita uz ani nemusia studovat na filozofickych fakultach marxisticko-leninsku filozofiu, ale vystuduju cokolvek a kdekolvek aj bez toho, aby vobec poznali adresu skoly, ktoru vystudovali a obhaja doktorantske prace aj bez toho, aby vobec poznali ich temy...

Takze dobre, ze zvitazila ta sloboda... Pre niektorych... Niektori maju mnohonasobne vacsiu slobodu, ako za "totality" a zvysnych 99,9 % naroda, ju ma podstatne mensiu... Este dobre, ze o tom nevedia, mohli by tu opat spachat nejaku zamtovu klucovu strngavicu a nasledne stratit tej slobody este viac... :)


Alojz Kapusta # CygeVaqo69
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-11-07 21:04:44 5dbddd1a
...mestkom parku... = ...mestskom parku... :)

Alojz Kapusta # CygeVaqo69
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-11-07 21:15:13 5dbddd1a
zamtovu = zamatovu :)

Alojz Kapusta # CygeVaqo69
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-11-07 21:49:36 5dbddd1a
loading...
He velmi malo tak odpornych zmrdov ako Paska. Bude medzi prvymi ktorych priviazem za Hummer a necham ostiavat ciganmi
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-11-07 22:36:36 c35b0bc3
Aby bolo jasne - Hummer sa bude pohybovat cca 60 km/h
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-11-07 22:37:46 c35b0bc3
A tych ciganov, co ho maju ostievat, budes mat tiez priviazanych za Hummerom...? Inac si to ostievanie nedokazam dost dobre predstavit...? A preco svoj Zetor nazyvas Hammerom a ako chces ho rozbehnut na 60 km/h...? Dole zjazdovkou...? :)))


zvedavy # GejoHeli16
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-11-07 22:59:18 5dbddd1a
Dakujem autorovi za vynikajuci clanok a zaroven dakujem aj Alojzovi Kapustovi za jeho prispevok, ktory ak by sme boli len trocha objektivni, by sme museli povazovat za prispevok Gejzu, ale kedze vieme, ze Gejza to byt nemohol a nemoze, lebo sa pod to nepodpisal, aj tak ostatni asi tusia, co je vo veci. preto Alojz palec horec(alebo Gejza?)...

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-11-08 09:30:13 59ad0eb9
Inak zavidim takymto protagonistom ako je je aj Ali Pascha, ze napriek politickym a historickym vedomostiam (teda aspon to tvrdia...), maju tendenciu verit, ze tento rezim vydrzi az na veky vekov....
Jeho uz asi nikto z toho parku nevyzenie, ale jeho potomkov urcite.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-11-08 09:33:29 59ad0eb9
Dajte pokoj! Masmedialna komedia v NR skončila, poslanci si môžu vyučtovať- "PRESĆASY" , ešte niekoľko Hlinových či Matovičových pokusov "rétorických ekvilibristík" a iných srandičiek a čakáme na výsledky volieb! Čo sme to "upiekli"? Ak zisk---baví, ak strata --zase máme o čom drizdať! A furt zadlženosť stúpa, a nezamestnanosť výrazne--"stagnuje", a beťar kríza sa obšmieta---, a rozpočet na budúci rok nebude vééééľmi stratový---dá sa furt korigovať! Nie nie na "zdynamizovanie-zrevolúčnenie" je treba veľa guľašu aj "pitiva"...A vraj najväčší zlodej býva najlepší VARTÁŠ/strážnik/...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-11-11 06:00:06 58d4289b
Niektorí "dejatelia " v NR-- aj predsedovia politických "ustanovizní", aj "teatrálnici" ,aj iní "rečnícky mynipulátori" si neuvedomujú dvojsečnosť niektorých "nástrojov" ! Ak sa hovorí o vrchole ľadovca , tak nech sa hovorí aj o tom čo a koľko je pod vodou , ale pozor ! tiež o tom čo je POD KOBERCOM ODPRATANÉ a za-- aj tých 25 rokov! A nejaký ten "milionik" "šupnúť" pod koberec---no nebuďme --toto---tááááám je toho---Teda radšej niečo iné , tvorivé, rukolapné, konkrétne ... a nie ..zbytočná strata času v NR pri obdrizdávaní pred kamerami...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-11-11 06:26:35 58d4289b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   tri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Jsou dominantní životní formou vesmíru umělé superinteligence?


Jsou dominantní životní formou vesmíru umělé superinteligence?
Z pozorování vývoje naší biologické inteligence to usuzuje filozofka Susan Schneiderová z Connecticutské univerzity. Podle ní je vesmír lovištěm prastarých umělých superinteligenc...
Zda se žena nakazí virem HIV, závisí na baktériích, keré má ve vagíně
Viac reputácie, menej regulácie
NĚKDO LOVÍ ZVÍŘATA, TATO BÝVALÁ ČLENKA AMERICKÉ ARMÁDY PYTLÁKY V AFRICE

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0329 s
good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo