Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

UČITEĽOM. OD KAPITALISTU


UČITEĽOM. OD KAPITALISTU

Veľkú časť svojej základnej školy som strávil ešte v socializme memorujúc sa všetkých čelných politických predstaviteľov ČSSR, na hodinách hudobnej výchovy z donútenia spievajúc piesne práce a učiac si viazať pioniersku šatku. Dôležitá skúsenosť, o ktorú sú súčasní mladí ľavičiari bohužiaľ ochudobnení. Podobne ako množstvo mojich spolužiakov, tak aj ja som bol obeťou fyzického násilia a to nie zo strany mojich spolužiakov, ale učiteľov (dramaticky to popisuje môj spolužiak zo Základnej školy a slovenský spisovateľ Jozef Karika na prvých stranách knihy V tieni mafie, mimochodom autor článkov Zvrátenosť školy I a Zvrátenosť školy II).

Napriek tomu všetkému si učiteľstvo ako profesiu veľmi vážim a špeciálne obdivujem schopnosť a trpezlivosť učiteľov učiť tak vytrvalo a dlhodobo. Aj keď preferujem homeschooling pred tradičnou štátnou školou, v súčasnej dobe si dobre uvedomujem, že by som ani svoje vlastné deti nedokázal každý deň od rána do večera vytrvalo učiť. A o tých cudzích ani nehovorím.

Učitelia ako týrané ženy

Aj napriek tomu, že som vnútorne určite za to, aby kvalitní a schopní učitelia veľa zarábali, štrajkovanie učiteľov za zvýšenie platu mi pripomína dlhodobo týranú ženu, ktorej tyran výrazne znížil prídel jedla a ona dožadujúc sa vyššieho, začala voči nemu organizovať verejný štrajk. Táto žena je totiž intelektuálka. Vie, že môže vstúpiť do štrajku, keď sa jej niečo nepáči a požadovať od tyrana viac. Pozná totiž rôzne iné týrané ženy, ktoré majú ešte menší mesačný prídel ako ona. A tie tiež skutočne veľa pracujú. Tieto ženy sa bohužiaľ nevedia zorganizovať, ísť do štrajku a vlastne akokoľvek prejaviť svoju nespokojnosť voči svojmu tyranovi. Týraná žena nevidí dôvod, prečo by od tyrana mala odchádzať — tyran jej totiž poskytoval jedlo celý život, podobne jej rodičom a starých rodičom.

Týrané ženy by ale mali od svojho tyrana odísť

A toto sa týka aj všetkých schopných učiteľov. Len v mojom okolí a na sociálnych sieťach poznám pár veľmi schopných učiteľov. S reputáciou vďaka ktorej by im potenciálny trhový dopyt umožnil zarobiť niekoľkonásobne viac ako je ich tabuľkový štátny plat. Títo učitelia by si mohli založiť vlastné súkromne školy, byť ich pedagogickou súčasťou alebo poskytovať vlastné vzdelávacie kurzy v rôznych oblastiach po ktorých je dopyt. Napriek tomu zostávajú pracovať za zlomok svojej trhovej mzdy pre tyrana. Aj keď svoj nesúhlas voči nemu vyjadrujú štrajkom, svojím spôsobom ho majú ale stále radi, lebo kvôli miliónu dôvodov od neho nikdy neodídu. Neakceptujú totiž riziko, neistotu a vystúpenie zo svojej komfortnej zóny, ktoré toto radikálne rozhodnutie obnáša. Preto nie sú podnikatelia. Ale štátni učitelia.

Štátni učitelia alebo prečo v našej spoločnosti pretrvavá socialistické myslenie

Dostávam sa k veľmi rozporuplnej a citlivej téme —myslím si, že v našej spoločnosti pretrváva socialistické myslenie práve vďaka štátnym učiteľom a skostnatému štátnemu vzdelávaciemu programu. Sú dva dôvody, prečo štátni učitelia zostávajú aj napriek svojmu nízkemu platu na svojej pozícii a nejdú do súkromnej sféry:

 1. Učiteľstvo robia z hlbokého vnútorného presvedčenia — sú učitelia telom a dušou. Toto presvedčenie je pre nich dôležitejšie ako robiť čokoľvek iné za viac peňazí.
 2. Učiteľmi sú preto, lebo sa boja vystupiť zo svojej komfortnej zóny, zbaviť sa garantovaných istôt a zamestnať sa v súkromnom sektore, ktorý tvrdo kladie kritéria na veľký výkon, schopnosti či efektivitu. Štátom garantované istoty ako stabilné miesto a stabilný, aj keď nie úplne najvyšší plat, sú pre nich ale dôležitejšie. Tento bod sa dá aplikovať samozrejme nielen na štátnych učiteľov, ale v princípe na akýchkoľvek štátnych úradníkov (ktorí sa rozhodli zotrvať na mieste úradníka vzhľadom na rôzne formy istôt a "klídeček", ktoré štátne miesto poskytuje).

Už dlhodobejšie pozorujem, že neschopnosť vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, neriskovať a spoliehať sa na istoty, úzko koreluje so socialistickým uvažovaním. Toto je pre obrovské množstvo štátnych učiteľov veľmi výrazné — inak by totiž nešli štrajkovať voči svojmu tyranovi, ale slušným spôsobom by mu povedali "dovidenia" a založili si vlastnú súkromnú školu alebo sa v nej zamestnali. Netvrdím, že je to jednoduché. Vyžaduje to vystúpiť zo svojej komfortnej zóny. Ak ste to ale neskúsili, tak nemôžete povedať, že na to nemáte.

Štátne školstvo (podobne ako akákoľvek štátna inštitúcia) ľudí, ktorí majú radi garantované istoty a minimum riskovania priťahuje. Títo ľudia, ktorí formujú všetkých ďalších mladých ľudí v spoločnosti, svoje socialistické presvedčenie, spoliehanie sa na štát a jeho nevyhnutnosť, úspešne ďalej prenášajú na svojich študentov. Etatistické doktríny sú úspešné vtĺkané do hláv nás všetkých. Uvedomujem si to veľmi dobre na učiteľskom prístupe, ktorého som bol obeťou na základnej a strednej škole. Dôraz bol extrémne kladený na "všeobecný prehľad" znalostí, takže aj napriek tomu, že som bol v triede orientovanej na fyziku, matematiku a informatiku, musel som sa po latinsky memorovať všetky názvy svalov a kostí v ľudskom tele, či dátumy a miesta narodenia slovenských národných buditeľov. Nič z toho som samozrejme reálne v živote nevyužil. To, čo som prakticky využil vo svojom biznise (IT bezpečnosť) bola základná gramotnosť a znalosť angličtiny a matematiky. Zvyšné veci som sa naučil úplne sám. To najdôležitejšie pre ekonomicky pohodlný život, čo ma ale škola bohužiaľ nenaučila a na čo som musel prísť sám bolo "ako byť produktívny", teda ako pre ostatných vytvárať a poskytovať také hodnoty, za ktoré mi budú ostatní ochotní platiť alebo poskytovať iné protihodnoty. Toto osobne pokladám na vzdelávaní za úplne najdôležitejšiu vec. Ako podnikateľ a kapitalista, musím konštatovať, že naše školy nevychovávajú individuality a podnikateľov. Vychovávajú zamestnancov a ľudí, ktorí sa nespoliehajú na seba, ale na štát alebo svojich zamestnávateľov.

Pokým budeme mať štátne školstvo poskytujúce isté miesto a plat všetkým učiteľom a to aj takým, ktorí by na voľnom trhu nemali šancu prežiť, je logické, že takéto školstvo bude priťahovať obrovské množstvo ľudí so socialistickým myslením a očakávaním garantovaných istôt, ktoré budú ďalej prenášať na svojich študentov a tým zabezpečovať bujnenie a pretrvávanie socializmu a individuálnej nezodpovednosti za svoj život v našej spoločnosti. Keď obrovské množstvo mladých ľudí volí SMER s ich ekonomicky absurdnými sľubmi, vidíme, že socialistická indoktrinácia štátnym školstvom je viac ako úspešná.

Opustite svojho tyrana

Vyzývam preto všetkých štrajkujúcich učiteľov, ktorí si uvedomujú svoje práva:

 1. Nepracujte pre niekoho, kto vás drží v úzkych, neustále a opakovane Vás klame.
 2. Vystúpte zo svojej komfortnej zóny — učte tých, ktorí dokážu vašu náročnú prácu adekvátne ohodnotiť.
 3. Organizujte sa a vytvárajte neštátne komunity kvalitných učiteľov s dobrou reputáciou.

Som viac ako presvedčený, že si zarobíte viac ako dostanete od svojho tyrana. A to nezávisle od toho ako Váš štrajk dopadne.Author: Pavol Luptak # DynaKixu13
Slovensko2016-01-2521
-
 69% ( 6 people voted )
+
Učitelia sú skutočne vydieraní - inak sa to nedá nazvať ! Sú v područí štátu. Veď ako sa postaviť ku skutočnosti, že napr. ak učiteľ chce štrajkovať, zamestnávateľ ho odhlási zo zdravotného poistenia - hoci právo na štrajk je zaručené ústavou.!!! Napr. z trestaných vo výkone trestu len 60 -65 % tzv. pracuje, vykonáva nejaku platenú činnosť. Zhruba 35 % ktorí nepracujú má zabezpečený plný servis: ubytovanie, stravu, zdravotnú starostlivosť, zdravotné poistenie za nich uhrádza štát?
Každý trestanec v tomto štáte je na tom lepšie ako učiteľ. (teda až na slobodu pohybu).

Garfield # VuqyWeqi18
-
 46% ( 3 people voted )
+
2016-01-25 18:41:20 b22954c5
Podnikanie v školstve začína v okamžiku keď množstvo škôl je väčšie ako "snaženie " byť " školovaným " rozdielné A financie to je naj menší problém ....pokiaľ žiadatelia o vzdelanú pracovnú sú --ochotný ..."nekradnúť" ... mozgy ... Dajte pokoj --hlupákov je všade dosť.Učitelia sú obeťou ---premnoženia...školstva .aj s obsluhujúcim personálom Ale mám k ním úctu...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-25 19:13:21 58d4289b
Pravo na strajk nie je pravom na vyplatu. Ked pojde robotnik strajkovat tiez nic nedostane. Nech sa najprv pozru kolko sa zaraba inde a uvedomia sa.
Cele je to len predvolebna kampan ktoru zas vedu ludia z USA, ved siet si ich najala tak makaju. A zas si to odseru len ludia co nemaju kde dat deti.

http://www.jangaso.sk/same-nahodicky/
http://medzicas.sk/farebna-revolucia-na-slovensku-
zacala/

Proste tento krat chcu rozkradat zas ine skupiny a to ako vzdy z USA. Nikdy vam ziadna vlada nic neprida nech tam budu ruzovi , modri , zeleni ci oranzovi.
A teda ucitelia su asi tou nejhlupejsou skupinou v tejto krajine ked idu 40 dni pred volbami na vladu z dakymi podmienkami. Keby im to aj priklepli tak nasledujuca vlada bude kricat ze oni to neslubili a ze to bola len demagogia ktora sa neda splnit. Ked ide o hlasy s ktorymi sa dostanu ku korytu slubia cokolvek.
Verte mi po volbach si nikto uz ani nespomenie co chceli
MM # SidaSafa91
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-01-26 08:38:28 d94b4912
Som rad, ze aspon pisatel nado mnou ma rozum, ale naozaj strajk ucitelov to nie je, je to len absencia desatiny ucitelov, ktori ak opakovane nepridu do zamestnania, mali by prist o pracu.

Kolektivna zmluva je podpisana, odborovy zvaz skolstva nevyhlasil strajk....
Hadam si viete predstavit situaciu, ak by polovica vasich kolegov neprisla do prace s tym, ze strajkuju, alebo strajkuje jeden ci dvaja.
Co by asi urobil ich zamestnavatel?

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-26 09:58:04 55d8898f
Čo majú učitelia? Mne je smiešne ako im radíte. Nech idú montovať autá do Smokewagenu...? Nuž ale tí čo majú 350 plat sa nesťažujú, ale keď niekto štrajkuje, tak len im trieska huba. A potom je tu výdobytok socializmu, čiže ľudia ktorí nemusia robiť vôbec...? Čo na to sociológ...?

Bodkabodkabodkaotaznik # FacuMyro27
-
 50% ( 2 people voted )
+
2016-01-26 10:28:14 b229a2f8
Menejstatovec Pali Luptak, tebe som tu uz v minulosti cistil zaludok za nejake voloviny, ale touto si vsupil na hviezdne nebo liberalnej vysinutosti... Naozaj by ma zaujimalo, o com by ste pisali a hlavne ako by ste cokolvek dokazali napisat, ak by niekto v minulosti nebol vymyslel vyrazy komunista, bolsevik, socialista, socializmus a marxista...?


Citujem z tvojho dristu:

"socialistické myslenie - socialistické myslenie - so socialistickým uvažovaním - socialistické presvedčenie - so socialistickým myslením - socialistická indoktrinácia"

A toto napise 37-rocny sopliak, ktory v roku 1989 chodil do 5. triedy ZS a o socializme vie velky prd... Na hodinach sexuologie sa ucil zavazovat pionierske satky a vyspevovat bolsevicke black metalove melodie... Este stastie, ze bol vcas zachraneny ucenim sa zavazovania skautskych satiek a spievanim peknych cernosskych slovenskych rapovych pesniciek, v kapitalistickom skolstve, inac by sa bol mozno v skole aj nieco naucil...? :-DDD

Prezradim ti jedno velke tajomstvo Palinko... Tym "socialistickym myslenim", su postihnuti vsetci ludia tejto planety... Nie je to nejake divne, ze aj v krajinach, kde o socializme ani nikdy nechyrovali...? :-DDD


Pali, spomenul si aj svojho spoluziaka, vraj spisovatela, Joziho kariku, ktoreho dva clanky sa tu tiez objavili... Pozrel som sa najprv, co je to za vtaka...? Vraj "experimentalny spisovatel"... :-DDD

Az mi zabehlo, ked som si to precital... Experimentalny spisovatel... Experimentalneho zvaraca si este ako tak dokazem predstavit, experimentalneho zubara tiez, do ordinacie by som mu ale urcite nikdy nevliezol, co si vsak mam predstavit pod experimentalnym spisovatelom, to neozaj neviem...?

Rozhodol som sa s rozuzlenim tejto zahady sam sebe pomoct precitanim si jeho clankov... Povedal som si, mozno to mi pomoze objasnit zahadu tej spisovatelskej experimentalnosti...? Pomohlo... Teraz uz viem, ze experimentalny spisovatej znamena vypatlany debil... Mam ale novy problem, kto mu za jeho vypatlanost v nasom divokom kapitalizme dnes plati...? Ja poznam jedineho takeho zamestnavatela, americku ambasadu, len ta tu zbiera a sponzoruje debilov... Ale to je nakoniec jedno...


Prosim, tu je priklad brilantneho intelektu experimentalneho spisovatela Jozefa Kariku, ohladne potrebnej reformy nasho skolstva:

"Potrebný by bol diskontinuálny zlom tj. prepustenie všetkých, čo učili pred rokom 1989, ešte lepšie pred rokom 1998."


Ta ola pale, dyg more a co takto prepustit vsetkych nielen ucitelov, ale vsetkych, narodenych pred rokom 2000, aby bola istota, ze nebudu postihnuti socialistickym myslenim...? A nielen to, ak by niekto narodeny pred rokom 2000 dokonca podnikal a nebolo ho mozne prepustit, treba mu zabavit cely majetok a do gulagu s nim, s bolsevikom jednym zasratym... Ano, mili liberali, len takto ozdravime nase skolstvo a ekonomiku... :-DDD

A vobec najlepsie by bolo toto vhodne aplikovat na celom svete... Treba sa raz a nvzdy zbavit tych skostnatenych socialistov a zverit svet do ruk nasej mladeze, nech zachrania nas milovany kapitalizmus pred jeho kolapsom... Ved uz aj Hviezdoslav pisal: O mladez nasa, tys drzitelkou rana... :-DDD


John Aaron Komensky # VasaHypa58
-
 62% ( 19 people voted )
+
2016-01-26 20:34:29 189d253d
loading...
Že sú všetci ľudia planéty sú postihnutí socialistickým myslením, možno...no potom v rovnakej miere aj tým kapitalistickým, keďže najčastejší ľudský stereotyp je dosiahnuť blahobyt, potom si ho aj udržať za každú cenu. Jedine, keby to bolo úplne ináč...Profesóre, konkretizoval by si pre zaostalejších, v čom spočíva to naozajstné socialistické myslenie ?
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-27 21:41:57 59ad0b0a
Najlepšie taxatívne, á la desatoro
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-27 21:45:40 59ad0b0a
FcKensie

"...najčastejší ľudský stereotyp je dosiahnuť blahobyt, potom si ho aj udržať za každú cenu. Jedine, keby to bolo úplne ináč..."


Problem s vami hysterikmi umenia, architektury a socialnej psychologie, je v tom, ze kompletne ignorujete dialektiku a vyjadrujete sa velmi vagne... Ani tvoje mnou citovane tvrdenie nie je jednoznacne, pretoze poskytuje moznost niekolkych interpretacii a tak logicky nemozem vediet, ci ta mam pochvalit, ze sa ti takmer podarilo vysvetlit fundamentalny princip "socialistickeho myslenia", alebo poukazat na zasadny omyl tvojej prirucky liberala, z ktorej si vytiahol dane tvrdenie...?


Aby som nestracal cas vysvetlovanim roznych moznych interpratacii vyrazu "blahobyt", rozsirenych medzi pospolitym ludom, budem citovat jeho vyklad zo slovnika:

"blahobyt -u muž. r. dostatok životných potrieb, bohatstvo, hojnosť: hmotný a kultúrny b. obyvateľstva;"


Ak si pri pisani svojho tvrdenia mal na mysli "dostatok zivotnych potrieb", bol si velmi blizko pravdy...

Pravda je vsak nasledovna:

Najcastejsi ludsky stereotyp, je snaha prezit a tento stereotyp plati nielen pre ludi, ale pre vsetky zive organizmy... Ano, ludia tuzia mat idealne istotu vlastneho prezitia a ak uz nemozu mat istotu vlastneho prezitia, tak sa vzdy budu snazit sancu na svoje prezitie aspon v maximalnej moznej miere zvysit... inymi slovami, ludom sa jedna predovsetkym o istotu zabezpecenia ich zakladnych zivotnych potrieb... Opakujem, zakladnych zivotnych potrieb, to je pre nich najdolezitejsie... Vsetko ostatne je len nadstavbou ich "najcastejsieho stereotypu"... To je to "socialisticke myslenie" ludi... Aj tvoje, ci si to priznas, alebo nie...

Ludova mudrost hovori: Lepsi vrabec v hrsti, ako holub na streche...

Ak by si nahodou tuzil po liberlanej ilustracii "socialistickeho vrabcovo-holuboveho myslenia", dopotucujem do tvojej pozornosti odobu Ingvar Kamprad... To je taky svedsky miliardar, zakladatel a majitel nabytkarskej firmy IKEA... Nakupuje v malom obchodiku v mieste svojho bydliska, jazdi MHD, lieta turistickou triedou a s oblubou jedava masove gilicky, ktore su predavane v kazdom obchode IKEA... Udajne aj na ceremoniu odovzdavania cien pre najuspesnejsich podnikatelov prisiel autobusom...

Mohol by po svete lietat sukromnym lietadlom, svoje imperium riadit z paluby luxusnej jachty, na ceremonie a stretnutia lietat vlastnym vrtulnikom, byvat v najluxusnejdom dome na tejto planete, nakupy si denne nechavat dorucovat letecky z druheho konca planety, ale napriek tomu zije tak, ako si moze dovolit zit aj ktorykolvek z jeho zamestnanov...

Niektori ludia, pravdepodobne vsetci liberali, asi najprv potrebuju mat moznost si dovolit vsetko, aby si boli schopni uvedomit, co pre svoj zivot skutocne potrebuju...? Nam pionierom, je to jasne aj bez toho... :)

A preto vsade na svete, drviva vacsina ludi, bude vzdy preferovat istotu pre ich prezitie potrebneho dostatku, pred teoretickou moznostou nadbytku...

Ale urcite, nerobim si ziadne iluzie, ze tento zrejmy fakt kedykolvek zastavi internetovych liberalov v ich ludovoumeleckej tvorbe liberalnych pribehov o Jankovi Hraskovi, ktory prisiel do USA len s piatimi dolarmi vo vrecku a kedze si plne uvedomoval svoju zodpovednost za vlastny zivot a z duse neznasal akekolvek socialne istoty, tych 5 dolarov investoval a dnes je jednym z najvyznamnejsich a najbohatsich bankarov v USA a to je to, po com kazdy clovek prirodzene tuzi... Tiez si nerobim ziadne iluzie, ze internetovi liberali v podobnych pribehoch niekedy aj odhalia, do coho konkretne Janko Hrasko tych 5 dolarov investoval...? Podstata ich pribehu by sa totiz podstatne zmenila, ak by odhalili, ze do zaslania telegramu svojmu otcovi: Tato, posli mi peniaze, aby som si mohol kupit banku... :)))


John Aaron Komensky # VasaHypa58
-
 63% ( 22 people voted )
+
2016-01-28 17:47:23 189d253d
Ked uz som spominal tu dialektiku, tak v zaujme jednoznacneho pochopenia, upravujem tuto vetu:

"A preto vsade na svete, drviva vacsina ludi, bude vzdy preferovat istotu pre ich prezitie potrebneho dostatku, pred teoretickou moznostou nadbytku..."

do tejto podoby:

"A preto vsade na svete, drviva vacsina ludi, bude vzdy preferovat istotu pre ich prezitie potrebneho dostatku, pred neistotou zabezpecenia pre ich prezitie potrebneho dostatku, s teoretickou moznostou ziskania nadbytku..." :)


John Aaron Komensky # VasaHypa58
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-28 18:04:01 189d253d
JAK,
:}}}}

chrobak # NojaHudy66
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-28 18:05:41 b229d977
Fc.

Nenechaj sa zneistit sprostymi recami.

Ja tym autobusom chodim preto,lebo vyrabam lacny nabytok.

A vies ako to funguje v kapitalizme.Lacny nabytok-ziadne velke zisky.Vychadza to len fakt na ten autobus.

Tvoj Ingvar.

Ingvar Kamprad # LucoKyse29
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-28 18:32:57 b229d977
Ok, Gejza, v otázkach základných životných potrieb niet sporu, koniec koncov aj vyspelejší kapitalisti si uvedomujú, že sociálna disproporcionalita je destabilizujúci faktor aj pre biznis, aj celospoločensky. Na jej odstraňovaní treba rozhodne pracovať, ale dve veci sa nikdy nesmú stať, krvavá revolúcia rovnostárskych bludárov a odstránenie politickej plurality.

Inak som rád, že "socializmus" začínaš dávať do úvodzoviek.

FcKensie # HegaNojy80
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-01-29 08:07:50 59ad0b0a
FcKensie

"Inak som rád, že "socializmus" začínaš dávať do úvodzoviek."

Nezavadzaj, nezacinam davat socializmus do uvodzoviek... Do uvodzoviek som daval "socialisticke myslenie", lebo nieco take, ako "so0cialisticke myslenie" jednodycho neexistuje... Pojem "socialisticke myslenie", bol zavedeny len propagandistami, aby mali v rukach nastroj presuvania zodpovednosti za negativne dopady cinov svojich chlebodarcov na spolocnost, na radovych ludi, ktori nad nimi nemaju ziadnu kontrolu..."...ale dve veci sa nikdy nesmú stať, krvavá revolúcia rovnostárskych bludárov a odstránenie politickej plurality."

"Krvavu revoluciu rovnostarskych bludarov" komentovat ani nebudem... Je to opat velmi vagne vyjadrenie... Kto su ti "rovnostoraky bludari"...? Co to znamena, byt "rovnostarskym bludarom"...? Cim sa ti "rovnostarski bludari" vyznacuju...?

Co sa tyka politickej plurality, tak ta priamo vylucuje efektivne spravovanie spolocnosti a obyvatelov statu bezvychodiskovo vrha do podrucia zaujmovych skupin... Politicka pluralita je pre spolocnost asi taka prospesna, ako amputacia oboch noh pre bezca...

Preco...? Lebo do politiky pojdu vzdy len nespravne motivovani hajzli... A preco len taki...? Pretoze ak by aj vznikla nejaka politicka strana, ktora by mala najlepsie mozne umysly a realne dosiahnutelne ciele, najschopnejsich ludi na ich realizaciu a ti ludia by boli zaroven aj najcestnejsimi ludmi tejto planety a pred volbami by povedali pravdu, nikdy by neboli ludmi zvoleni...

Preco...? Lebo by museli povedat nieco v tomto zmysle: Aby sme u nas dosiahli pozitivnu zmenu a vsetci sa v buducnosti mali naozaj lepsie, je nutne vykonat nasledovne opatrenia... V tomto bode by povedali, co konkretne je potrebne urobit... Zaroven by vsak museli povedat, ze v idealnom pripade by realne benefity tychto zmien zacal narod pocitovat mozno az o tie dve dekady... A to by bol idealny pripad... Museli by vsak tiez povedat, ze vzhladom na doteraz zname historicke fakty, existuje velmi vysoka pravdepodobnost, ze tie potrebne zmeny, by im okolity svet nikdy nedovolil vykonat a skoncili by sme v este horsej situacii, v akej sa nachadzame dnes...

Povedz mi, kto by hlasoval na taku stranu, aj ak by sa povedzme osobne stotoznoval s kazdym bodom ich programu, v pripade, ze by mu zaroven vysvetlili, ze ak u nas zacnu zavadzat dane zmeny, mocnymi mierotvorcami tohto sveta, bude voci Slovensku najpravdepodobnejsie okamzite uplatnovana naprv embargova politika, ktora ho pravdepodobne velmi rychlo ekonomicky kompletne polozi, ak by to nezabralo, najpravdepodobnejsie nastupi "importovanie k nam ukrajinskej cesty" - usporiadanie obcianskej vojny a ak by nam este ani toto nestacilo, tak by sa k nam najpravdepodobnejsie "importovala juhoslavska cesta" - humanitarne bombardovanie...?

Ale samozrejme, Slovensko je ekonomicky a strategicky nezaujimavou krajinou... Nemame ani masivne loziska ropy a nerastnych surovin... Ale napriek tomu by nam odchylenie sa od vytycenj linie nebolo umoznene, pretoze to by mohlo vytvorit precedens pre ine krajiny... Hned na juhu mame nazhavenych Madarov, ktori by sa myslim si velmi rychlo pridali... Cechov by asi tiez nebolo treba dlho presviedcat...? Dalej by som sa nedivil, ak by priskocilo aj Srbsko, Rumuni a Bulhari by boli blbi, ak by sa nepridali... Putin, vsimnuc si to, by mozno konecne pozametal Ukrajinu a ponukol by nam pomoc umiestnenim ruskych vojsk na nasich uzemiach, na ochranu nasich hranic a demokratickych procesov u nas prebiehajucich a to by bolo pre americkych mierotvorcov neakceptovatelne... Preto by "rebelia" aj takej nepodstatnej krajiny ako Slovensko, bola najpravdepodobnejsie okamzite tvrdo potlacena... To je ta liberalna sloboda a demokracia... Narod ma slobodu len dovtedy, pokial kraca "spravnym smerom"... Smerom k priepasti... :)))

A kedze slusni a schopni ludia toto velmi dobre vedia, do politiky nikdy nepojdu... Politicka pluralita ma naozaj zmysel len pre hajzlov a zaujmove skupiny, ktore tych hajzlov potrebuju na presadzovanie svojich zaujmov a prakticky tienove riadenie statu... Ani spravne motivovani spickovi odbornici nedokazu pocas jedneho volebneho obdobia vo vlade dosiahnut pre spolocnost citelnu pozitivnu zmenu... A hajzli v politike toto velmi dobre vedia, tak preco by sa o nieco mali vobec snazit...? Ich motivacia je uplne ina a tyka sa vyhradne ich osobneho prospechu... Vedia, ze su tam na jedno volebne obdobie a preto sa logicky budu vzdy sustredovat na pre nich podstatnejsie veci...


Jedno je iste... Ti, ktori skutocne vladnu, sa nikdy nebudu ochotni dobrovolne vzdat svojej moci a ani s nikym delit o nimi akumulovany kapital a majetok... Ponechanie im moci, pre nas znamena kracanie smerom k priepasti... Nikto asi nechce skakat do priepasti bez padaka a vacsina urcite ani s padakom...? Ako tento zasadny problem vyriesit, vsak pre dnesok uz prenecham tvojej liberalnej hlavicke... :)))


John Aaron Komensky # VasaHypa58
-
 63% ( 14 people voted )
+
2016-01-29 20:16:32 189d253d
jednodycho = jednoducho
rovnostoraky bludari = rovnostoraki bludari


John Aaron Komensky # VasaHypa58
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-01-29 20:21:05 189d253d
No vidíš, povedal si tú najpodstatnejšiu vec vo svojej kariére tuná. Malý národ bez zdrojov si musí hľadať svoje šťastie v bloku s mocnejšími. Moje riešenie ? Naučiť sa tým žiť a triezvo vyhodnocovať alternatívy. Mne by v princípe mohlo byť jedno, či reštart a back to Kremel. Ide takisto o kapitalistickú krajinu, a takisto s prvkami klientelizmu, ako u nás. Akurát tá miera odrobiniek pre plebs, a možnosť o tom aspoň kecať... Ale koniec koncov liberálov aj tam je dosť. Ale zo všetkého najviac by ma zaujímalo, či by si oni prispôsobili svoju minimálnu mzdu tej našej (pred Krymom a embargom to bolo cca. 200 E), alebo my tej ich. To je iba rečnícka otázka, lebo však peniaze sú až na prvom mieste, že ?


Každopádne, kým by sme si znovu navykli na iné podmienky, dovtedy tebe podobných manipulátorov by slepý dav s natrčenými rukami tentokrát už asi naozaj defenestroval. (ak by ste ich nestihli včas eliminovať) Nehovoriac o tom, že tvoja mánia čistého rozumu by asi utrpela najviac, keďže tvojim predsedom vlády by sa stal pravdepodobne istý Dr. J.Č.

Takže, sokole, ako aj ty si jasnozrivo poznamenal, lepší vrabec v hrsti...FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-30 14:48:40 59ad0b0a
O akych navratoch niekam, mojich predsedoch vlady, defenestraciach a manipulatoroch tu znovu pises... Len ty sa tu nemotorne pokusas o manipulaciu... Ja viem, to urcite len ja znovu nemam na hlave ciapku, co...? :-DDD

Nemotorne pokusy o spochybnenie niekoho na faktoch postavenych tvrdeni, pripisovanim mu tvrdeni, ktore nikdy nevyslovil, je nielen neucinne, ale zaroven aj vysoko kontraproduktivne... Fakty nie je mozne spochybnovat fantaziou, ale len inymi faktami... Ja viem, ze pre liberalnu propagandu su fakty nielen nepodstatne, ale vyslovene neziaduce, pretoze fakty jej tvrdenia priamo vyvracaju, ale to by malo liberalom aspon naznacit, aby sa do diskusii, aspon teda s urcitym typom ludi, nikdy nepustali, nie...?

Pretoze mam urcity sucit aj s liberalnymi propagandistami, ich neustaly boj s fiktivnym nepriatelom musi byt pre nich velmi vycerpavajucim, prezradim ti dovod mojej ucasti v nasej "diskusii"... Pouzivam ta len ako prostriedok na demonstraciu zvratenosti tzv. liberalizmu a ty mi v tom dobrovolne vydatne pomahas... To len aby si zbytocne nepodlahol iluzii, ze sa ta tu snazim o niecom presvedcit... Ja si velmi dobre uvedomujem, ze stale na hlave budem, alebo nebudem, mat ciapku a preto nikdy nebudem mat sancu o comkovek presvedcit... Ja s tvojou pomocou len prehovaram k inym, ochotnym sa na veci divat objektivne a zamyslat sa nad nimi...


Pises: "Malý národ bez zdrojov si musí hľadať svoje šťastie v bloku s mocnejšími."

Vravis, ze podstata liberalnej slobody spociva v "spravnom vybere" svojho otrokara, aby si si mohol slobodne robit to, co ti otrokar nariadi...? :-DDD


Polozim ti niekolko jednoduchych otazok... Ako je mozne, ze udajne na nasili a terore zalozeny a udajne len nasilim a terorom udrziavany, brutalny totalitny system, socializmus, bolo mozne demokraticky, bez jedineho vystrelu, nahradit inym systemom a pre dnesne demokraticke systemy, je toto vylucene...? Kde udelali soudruzi liberalni demokrate z USA chybu...? Preco hospodarsky system liberalneho kapitalizmu, je inym mozne nahradit vyhradne krvavou cestou...? Co tebe osobne toto naznacuje...? Ako si vysvetlujes fakt, ze zbavit sa utalku, teroru, gulagov a totality bolsecikych komunistickych zverov, drziaciach vlastny narod v porobe len silovymi zlozkami, je mozne mierumilovnou, demokratickou cestou a zbavenie sa liberalnej slobody, demokracie, prosperity a rakuskych bananov a mandariniek, je mozne len nasilnou, krvavou cestou...?

Necitis v tom nejaku nezrovnalost...?

Skoda, ze o tejto moznosti nevedeli otroci... Otrokarske spolocnosti by boli urcite zanikli hned v den ich vzniku... :-DDD


Tolko moja dnesna davka cisteho rozumu pre teba... Dufam, ze som ti nou prilis neublizil...? :)


John Aaron Komensky # VasaHypa58
-
 59% ( 7 people voted )
+
2016-01-30 19:13:31 189d253d
No vieš, trochu som si dovolil interpretovať "...Putin, všimnuc si to, by možno....ponukol by...pomoc..." Ehm, treba tomu tak rozumieť, pomôcť vymaniť sa z otroctva ? Kašlať teraz na povahu jeho režimu, ale snáď len nechceš jemnulinko naznačovať planý optimizmus, že snáď niekde inde neexistujú hospodársko-politické závislosti ?

Tak určitééé, fakty sú fakty, to rozhodne. Ale tebe treba vysvetľovať, že dobrý hoax sa nezaobíde bez štipky pravdy ? A vieš aj to, že bez objektívneho kontextu sa fakty dajú interpretovať, ako sa nám zachce. Učia to vo všetkých propagandistických kurzoch predsa. A božechráň opraviť trebárs iných "alternatívnych" mysliteľov, keď je to voda na náš mlyn, že ? Prossím ťa, to je čo za úcta k faktom, toť spred cca. dvoch hodín, keď nadšene tlieskaš tvrdeniu, že " Rusko nijaké kolónie nemalo, iba sa rozširovalo územie pod jednou správou" ? Heheh, dokonca v trpnom rode, že "sa".


Nno, a záverom, ctihodný godfather, nie je problém mať, či nemať čiapku, ale že ju má-nemá stále ten istý zajac. A že ho vlk s líškou na fleku nezožrali ? To bude asi tým, že zábavná zložka jeho osobnosti má zrejme jasnú prevahu, a napriek všetkému v lese je obľúbený.
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-30 21:32:50 59ad0b0a
Jaj, a zabudol som dodať, že zrejme sú obaja liberáli. Hehe.
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-31 10:53:27 59ad0b0a
Ale no tak FcKensie, hadam mi tu nebudes robit ziarlivostne sceny...? :)))

Ligus je prakticky z tvojho kosiara, len tak ako to uz byva pri vsetkych ideologiach, aj vo vasom kosiari vzniklo mnozstvo frakcii... Pokial ty si clenom bolsevickej frakcie liberalov, on je clenom frakcie cistokrvnych liberalov, alebo ako ich oznacujeme my pionieri, "utopistickych ultraliberalov"... K vnutornym rozkolom v kosiari liberalov doslo z presne tych istych dovodov, z akych k nim doslo medzi krestanmi, takze chapem aj existujucu vzajomnu antipatiu, medzi clenmi roznych frakcii v oboch kosiaroch... Ta vsak, ako to nazorne demonstrujes, moze mat na niektorych clenov frakcii zaslepujuci efekt, kedy ich antipatia dominuje nad ich racionalitou...

Ligus je nespornym prinosom pre toto forum... Pravidelnym prezentovanim specifickych postrehov a recnickych otazok, ktore tu okrem neho neprezentuje nikto iny, nielen priamo nabada k inemu uhlu pohladu na veci, ktory citatela nuti k zamyslaniu sa nad tymi vecami, ale zaroven nepriamo zdoraznuje aspekt vplyvu tebou oblubenej socialnej psychologie, na chod nasho sveta... A ako som uz povedal, toto tu okrem neho nerobi nikto iny... V tom je jeho, tu sice uplne prehliadany, prinos...

Paradoxne, vzajomne antipatie vnutri kazdeho ideologickeho kosiara, su velmi casto dominantnejsie, ako vzajomne anitipatie medzi clenmi roznych ideologickych kosiarov a preto aj vyraznejsie determinuju mieru ochoty vzajomneho nasluchania, medzi clenmi roznych frakcii toho isteho kosiara... Preto aj ja, ovecka (zajacik) z kosiara racionalistickych realistov, som v jeho slovach schopny vnimat hodnotu, ktoru ty vnimat tvrdo odmietas... To sme uz ale pomerne detailne rozoberali minuly rok, aby sme mohli spolocne nedospiet k ziadnemu spolocnemu zaveru, nie...? :)

Ak by si sa dokazal odosobnit a z procesu kompletne vyradit tvoju osobnu antipatiu voci Ligusovi, tak by si zistil, ze robi presne to, co robim aj ja, len inym sposobom a z opacnej strany... Vychadzame sice z odlisnych ideologickych presvedceni a smerujeme k odlisnym zaverom, ale napriek tomu sa vzajomne doplname... Ak by sme my mali byt etalonom politickej plurality, tak by ta pluralita mala realny vyznam a nebola by len alibistickou prikryvkou totality, v tzv. liberalnej demokracii...

Nam pionierom, ujo Lenin kedysi povedal, ze je nespravne odmietat vsetko, co kedy vyslo z ust tych, ktorych ideologiu odmietame... Povedal nam, ze spravne je preberat vsetky dobre myslienky od kohokolvek, ucit sa z nich a vyuzivat ich a nielen dogmaticky nasledovat vlastne myslienky... My sme vtedy, recitujuc revolucnu poeziu, spievajuc revolucne pesnicky a s valaskami v zuboch preskakujuc cez revolucne vatry na luke pod lesom, o tom tuho rozmyslali a dospeli sme k zaveru, ze ujo Lenim nam hovoril pravdu... Odvtedy to tak robime... Z procesu posudzovania realnej hodnoty cudzich myslienok sme vylucili ideologicku zaujatost, pripadne nejake osobne antipatiami a v ich hodnoteni sme apoliticki a nezaujati... Na myslienkach si vsimame vyhradne ich realnu hodnotu a osoba ich autora a jeho pripadna kosiarova prislusnost, nas v tomto procese nezaujima...

Mozno by stalo za pokus, strcit si medzi zuby valasku a preskakujuc cez nejake liberalne vatry na parkovisku pod Polusom, o tom trosku popremyslat...? :)))

Co sa tyka tvojej "protestnej noty", ohladne ruskych kolonii, tak k tomu len tolko... Ak by sme sa v pojmoch kolonia, kolonizacia a kolonizatori, z hladiska ich sucasneho slovnikoveho vykladu, chceli vrtat naozaj do hlbky, nutne by sme dospeli k zaveru, ze nielenze neexistuje jedina krajina, alebo jediny region v ramci tej krajiny, ale ani jedine mesto v ramci tej krajiny, kde by sme vsetky tri tieto pojmy nemohli uplatnit... A nielen to, ak by sme sa v tomto povrtali trosku dlhsie, urcite by sme nakoniec zaviedli aj nejake doteraz nezname "kolonizacne" pojmy... Ak si clovek tieto fakty uvedomuje, tak pre neho nie je na zaklade precitanych slov tazke pochopit myslienkovy odkaz ich autora a tym padom aj presne identifikovat to podstatne, co svojimi slovami hovori... Ak vsak odmietneme akceptocat pre spravne pochopenie odkazu textu nevyhnutne potrebne realne suvislosti, skoncime v nikam neveducej filozofickej debate, kedy sa zaverecnym "argumentom" jednej strany nevyhnutne stane tvrdenie, ze autor danych slov aj tak pri ich pisani, opat nemal na hlave ciapku... :)

Pod Ligusov prispevok som nemusel napisat nic, ale urobil som to z dvoch dovodov... Primarne som chcel Ligusa povzbudit k dalsiemu pisaniu a sekundarne som chcel preverit cujnost tvojich antipatickych senzorov... Tvoje senzory presli mojim testom na vybornu... Funguju ti bezvadne, tvoja reakcia nasledovala bleskovo... :)))


John Aaron Komensky # VasaHypa58
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-01-31 20:27:50 189d253d
V Čechách se bojuje na úrovni vysokých škol o vliv.

Přečtěte si
Jaké diplomové práce produkují současní studenti? Komenský se musí obracet v hrobě. Kdo bude řídit naše vysoké školy?
http
://svobodnenoviny.eu/jake-diplomove-prace-produkuj
i-soucasni-studenti-komensky-se-musi-obracet-v-hro
be-kdo-bude-ridit-nase-vysoke-skoly/


VK # MukaBejo39
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-02-01 15:17:30 515aa892

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
šesť   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Německé probouzení z iluzí o zelené energetice


Německé probouzení z iluzí o zelené energetice
Energetika založená na obnovitelných zdrojích energie se nutně stane standardní průmyslovou technologií – a to se všemi důsledky, které její propagátoři nedokázali domyslet.
Ľudské priority súčasnosti
PREČO ĽAVIČIARI NEMAJÚ MATKU TEREZU RADI
Skotsko odmítlo nezávislost

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0444 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles