Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Urban Survival – je v skutočnosti možný?


Urban Survival – je v skutočnosti možný?

Položme si otázku, či pri skutočnom kolapse, ozajstnom WTSHTF, pri zrútení štátnych represívnych zložiek je vlastne prežitie v meste možné.
Ako to vidíme my.

 

 

1., Hygiena a odpad.

Pri odstávke vody už na týždeň, by nás čakali obrovské problémy. Upchané odpadové potrubie v bytovke je katastrofa. Upchaná kanalizácia je semenište chorôb, potkany majú raj. A to nevravím o odpadkoch z potravín. Jednoducho nie sme zvyknutý sa o to starať. WC spláchnem a odpad hodím do kontajneru. V prípade WTSHTF sa kontajnery do týždňa naplnia lebo každý bude očakávať, že problém dlho nepotrvá. Pokiaľ sa nebude na hygiene podieľať celá osádka budovy, bude naozaj zle. Jeden pako vydá za 10.

Riešenia:

 • Spaľovanie odpadkov. Nie všetko je ale ideálne spaľovať. Mnoho obalov je jedovatých a a zakladať si pred domom ohnisko a upozorňovať na seba zrejme tiež nieje bohvieaký nápad.

 • Neprodukovať žiadny odpad. A čo ostane odniesť mimo bydlisko a zakopať.

 • Organickým odpadom/šupky zo zeleniny a pod./ kŕmiť sliepky či zajace.

 • Ak nemáme zvieratá kompostovať.

 • Mať zabezpečene 2-3 zdroje vody.

 • Pripraviť sa na chlórovanie alebo preváranie vody

 • Mať nachystané hyg. pomôcky. Veľa a všetkých...

2., Gangy

Čo si budeme navrávať, aj v dobrých časoch to je na figu. Pri akomkoľvek povolení represie od štátnych zložiek, nevraviac o budúcom mocnom gangu menom POLICIA , sa stane bezpečnosť na sídliskách a v mestách značne zložitou. Ozbrojené gangy veľmi rýchlo /mesiac až dva/ prevezmú kontrolu na svojimi časťami, a presun medzi lokalitami alebo dokonca vo vnútri vlastnej oblasti bude nočná mora.

Riešenie:

 • Bohužiaľ, byť ozbrojený. A čím lepšie tým lepšie.

 • Dvaja sú jeden , a jeden je nič. Minimálna skupina cca. 10 ostrých pušiek a pištolí.

 • Nočné hliadky, potkany vyliezajú s tmou.

 • Malá komunita, ktorá ukáže že je zbrojná, schopná a ochotná sa brániť istý čas udrží svoju pozíciu.

 • Ani Rambo nemá sám šancu.

3., Potraviny.

Moderné aglomerácie sú neskutočné výkonne a fantasticky zmenežované inštitúcie. Štandardné mesto dávno prekonalo tie najdivokejšie sny svojich zakladateľov. Absolútna väčšina obchodov pracuje takmer bez skladov. Pri kolapse by sa všetok tovar vypredal /rozkradol/ do 2-3 dní, prebytky by neboli žiadne. A peklo môže naplno otvoriť papuľu....

Riešenie:

 • Mať zásoby pre svoju rodinu na cca. 5-6 mesiacov

 • Takú istú zásobu mať zakopanú do 5km od bydliska.

 • Zásobiť sa alkoholom, pre obchod, dezinfekciu.

4., Psychológia

Dajme tomu,že ste naozaj dobre pripravený. Máte vodu, potraviny, hygienu ste zvládli s celým panelákom. Máte pušku, glocka a 3000 nábojov. A 5 bývalých 20-ročných feťáčikov z vedľajšieho domu sa rozhodne , že prečo by ste si to všetko mali užívať len Vy a Vaša rodina. Naozaj ste ochotný a schopný si to s nimi vybaviť? Nie fyzicky, puška je mocný argument, ale duševne. A ste schopný toto riešiť každý deň 10x? A verte mi , že vždy sa nájde väčší chlap ako Vy.

Riešenie?

 • Nemáme.... :-( , toto je len na Vás.

   

Zdalo by sa , že útek na vedľajšiu dedinku je skvelý nápad. Roľníci zo súčastného Mexika s Vami veľmi nesúhlasia. Obrovské množstvá sa ich sťahujú do miest, nakoľko už prestali zvládať neustále nájazdy gangov na svoje usadlosti. A verte mi , že z dediny je k spravodlivosti do štátu ešte ďalej ako z mesta.

Už ste vydesený? Lebo ja áno. Obávam sa, že skutočné prežitie v meste je síce krátkodobo /4-6 mesiacov/ možné pre silných jedincov ,ale dlhodobo podľa mňa nie. Pokiaľ sa situácia nenormalizuje do tejto doby, je nutné mesto opustiť skúsiť šťastie inde, v nejakej dobrej komunite mimo mestskú aglomeráciu.

A čo s toho vyplýva? Veriaci nech zakľaknu do blokov, a prosia svojich bohov nech to ešte vydrží , a ateistom radím aby sa veriacimi stali. A pokiaľ chcete, tak naďalej počúvajte ,že sa nič také predsa nestane. Tak ako sa nestala Catrine, neexistuje Bosna, Lýbia, Sýria, Hiati. Však to je predsa ďaleko, u nás je všetko v poriadku už 70 rokov a ďalších 70 to určite vydrží. A čo na to my stalkeri? Nič, my vieme svoje.
www .urbanstalker.eu Author: autogen # XapoNydu37
Komentáre2013-11-119
-
 72% ( 15 people voted )
+
každý takýto survivalista spomína, ako si bude chrániť svoje zásoby a život. nik si nechce priznať, že po čase aj jemu dôjdu zásoby a tú pušku má na to, aby sám sa stal členom gangu a išiel lúpiť aj on.až sa populácia preriedi na akúsi únosnú mieru. takže k tej morálke si ešte pridaj, či si ochotný napríklad pre potravu zabiť niekoho, koho ani nepoznáš a nič ti nespravil. už na tomto fóre sa objavuje dosť názorov na "zoštátnenie". to sú tí, čo by prví vytvárali gangy. inak závisí od toho prežitie. článok +.
aaa # RuxaQija4
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-11-12 04:36:00 b22902e4
Pštros sa má, radšej nevedieť. - Horšie je to s nami.
Zásoby aj mimo bydliska (5 km) - hmm ...
Pušku? - Streliť do niekoho, lebo má v ruke žvanec, čo potrebujem ja?
Utiecť z mesta či z dediny - kam? - prežiť v "nejakej" komunite - akej?
Asi si ďalej budem opakovať, že to snáď ešte 70 r. vydrží, inak by som bol od tohto okamihu na prášky a nevydržal by som ani rok..
Luko # LidySesy00
-
 62% ( 3 people voted )
+
2013-11-12 11:19:21 c3a87f42
aaa skoro kazdy survivalista a kazdy prepper sa snazi nieco si aj vypestovat uz v dnesnej dobe.strelit niekoho kvoli jedlu je az posledna moznost,ale nanestastie toto sa bude diat kazdy den

TNT1973 # HamuQeno04
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-12 14:11:24 d991c738
Predovšetkým by som podotkol že tú zbraň bude potrebné si zaobstarať nelegálne, keď že len tak v Tescu si ju nikto nekúpi, a nechať to na poslednú chvíľu je príliš riskantné. Tak že v princípe to znamená že z hľadiska zákona od zajtra budete zločincom a to bez ohľadu na to aké sú vaše pohnútky. Ak už budete uvažovať nad zbraňou, tak nad takou ktorú používa aj naša armáda prípadne polícia, a to kvôli dostupnosti streliva a náhradných súčiastok. Silové zložky majú plné sklady a materiál sa raz dva objaví na čiernom trhu. Doporučujem si zaobstarať niekoľko kvalitných nožov, píl, sekier. Pri stavaní pevnosti to bude treba a verte tomu že tú pevnosť stavať budete, lebo stanovať na poli bude to prvé a posledné čo by ste riskovali. Šport - hlavne beh a presúvanie sa so záťažou. Vláčiť nájdený, ukradnutý materiál na niekoľko kilometrov je dosť fuška a v prípade že si človek s nadváhou 10 a viac kíl so slabou kondyčkou si ľahkým cieľom. V princípe ten kto sa ukryje prežije, viď. základná taktyka snipingu. Ďalšia vec: Začnite sa vzdelávať ohľadom strelných zbraní. Prevažná väčšina laikov ani len netuší že nie je 9 mm náboj ako 9 mm náboj. Rôzne zbrane s rovnakým kalibrom ale s iným typom nábojov môžu neznalému celkom dobre skomplikovať život. Zbrane treba vedieť aj rozobrať a vyčistiť ak chceme aby fungovali dostatočne spolahlivo, na youtube nájdete veľa videí ohľadom toho. Tak isto by ste mali vedieť aké sú možnosti tých strelných zbraní ktoré máte k dispozícií. Naučte sa strielať. Minimálne základné teoretické vedomosti o tom ako držať zbraň a ako s ním mieriť. Ak si niekto myslí že je to jak vo filmoch je mierne vedľa, potvrdí vám to každý kto už má niečo nastrielané. Prezrite si videá a obrázky o strelných poraneniach, verte mi realita je oveľa horšia než tie najhoršie scény vo filmoch, ale na ten pohľad sa musíte predovšetkým psychicky pripraviť. Odtrhnutá polovica hlavy váš ho suseda ktorý sa snažil ublížiť vašej rodine vo svojej slabej chvílke na 100 % zanechá psychickú ujmu na každom jedincovi. Ak to budete vidieť každý deň možno sa proti tomu stanete imúnny do istej miery alebo sa zbláznite a hodíte si to. a tom som sa ešte nedostal takým veciam ako naplánovať obrannú prípadne útočnú paľbu ako umiestniť jednotlivé strelecké pozície atď. Suma sumárum, čím viac viete, tým väčšie sú vaše teoretické šance a tie reálne závisia od vyššej moci, ale ako vieme, šťastie praje hlavne pripraveným.
Longinus # PeveHyqy79
-
 69% ( 6 people voted )
+
2013-11-12 19:07:44 b03dd8d6
2 Longinus:
Preboha co to tu trepes? Ake nelegalne drzanie zbrane? Co si sa zblaznil? Zbran a zbrojny prekuaz sa da ziskat celkom legelne a uplne v norme a v ramci zakonov SR alebo CR.
Ale s takymto postojom,ako tu prezentujes Ta zrejme psycholog vyhodi rovno od dveri...


autogen # XapoNydu37
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-11-12 20:15:23 5f8384e0
Chlapci, o čom to tu rozprávate? O prežití v časoch anarchie?? O prežití na úkor druhého, svojho blízkeho či vzdialeného??? Kto zbraňou bojuje, zbraňou aj zahynie. Taký je zákon akcie a reakcie. Mojou akciou bude snaha o čo najväčšiu sebestačnosť už teraz, aby som v časoch núdze vedel pomôcť sebe i svojim blízkym. A keď ma niekto vyprevadí z tohto sveta proti mojej vôli... nech. On si navŕši karmu a mňa tým oslobodí. Život smrťou nekončí, chlapci. Len ten, kto si zachová svoju tvár aj v tých najťažších časoch, je skutočný víťaz.
Michal Novak # VugaKehy40
-
 65% ( 7 people voted )
+
2013-11-12 23:00:06 4e630071
loading...
No nieco na tom bude ale asi budes budhista, z Blava D.C. a zrejme nemas deti,vsak?
hm # CumyHulu16
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-11-13 06:24:59 c3a0b7e4
Nebudeme první, kdo se bude potýkat s krizí. Před námi byli Argentinci cca před 10 lety. Zapamatoval jsem si 3 věci, které doporučovali. Léky, potraviny a zbraně. Jde o to, že až padne ekonomika, zhroutí se služby a policie a ulice ovládnou tlupy násilníků. Ti jsou schopni zabíjet kvůli plechovce fazolí. Nevím , ale ani v Argentině ani v Bosně nedošla situace tak daleko, aby se do pár týdnů, kde přežíváte z vlastních zásob nevytvořila nějaká komunitní forma přežívání - výměnný obchod atd. a muselo se zastřelit někoho, kdo má poslední pecen chleba...Proto zbraň ano!! POtřebujete ochránit i své blízké.!! Budete se dívat jak vám przní a mrzačí ženy a děti?
http://www.pravdivezpravy.cz/index.php/clanky/surv
ival/ct-menu-item-10/97-jak-prezit-ekonomicky-kola
ps-pouceni-z-argentiny
Někdy je lepší než do banky investovat do potravinové banky !!
http://www.signum74.cz/component/content/article/1
9-trvanlive-potraviny
pro survivalisty z cz+sk
http://postapo.cz/rubrika/nutne-k-preziti/potrava-
a-voda/Ruprecht # JujaMone93
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-14 14:33:56 3ed1c303

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
jeden   d
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

JAK DOPADNOU VOLBY PRESIDENTA USA? JE TO STÁLE VÍCE ZAJÍMAVÉ


JAK DOPADNOU VOLBY PRESIDENTA USA? JE TO STÁLE VÍCE ZAJÍMAVÉ
Je zvykem, že velké americké listy si pořizují vlastní průzkumy a v posledních týdnech kampaně si je dělají každý den. A tak se dějí věci. Najednou se i v průzkumech novin a ...
Pravda Verzus Moderná nepriama zastupiteľská parlamentná pseudo demokracia sveta...
Sloboda
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0331 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo