Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

V Mestskej polícií chcú najmä mladých a zdatných ľudí, nie dôchodcov


V Mestskej polícií chcú najmä mladých a zdatných ľudí, nie dôchodcov

Niektorí obyvatelia Púchova sú nespokojní s fungovaním mestskej polície. Bývalého primátora podozrievajú, že v minulosti toleroval neobjektívne výberové konania na voľné pracovné miesta a diskriminoval mladých ľudí. V meste Púchov pod vedením Mariana Michalca údajne dochádzalo k protekčnému zamestnávaniu bývalých štátnych policajtov poberajúcich súčasne s platom výsluhové dôchodky.

Nespokojní obyvatelia Púchova spúšťajú petíciu a s ohľadom na vysokú nezamestnanosť mladých žiadajú mestských poslancov a novozvoleného primátora Heneka, aby v meste Púchov prebehol personálny audit s cieľom preveriť objektivitu a efektivitu doterajších metód výberových konaní na rôzne pracovné miesta.

Ich ďalším cieľom je preveriť možnosti okamžitej výmeny zamestnaných dôchodcov (vrátane výsluhových) za mladých, vzdelaných ľudí, v prípade mestskej polície aj fyzicky zdatných.

Petíciu už podporilo viac ako 300 občanov Púchova

Jedným z hlavných aktérov petície na podporu zamestnanosti mladých ľudí v meste a za sociálnu spravodlivosť je bývalý mestský policajt z Trnavy Marián Mišún. Verí, že mestská polícia v Púchove môže fungovať omnoho lepšie.

Zamestnať vyšportovaných mladých ľudí s rešpektom

Podľa Mišúna zamestnaní dôchodcovia v mestskej polícii sú skôr na smiech. Policajt by nemal vzbudzovať rešpekt len uniformou, ale musí byť aj fyzicky zdatný. Nezabúdajme, že podľa aktuálnych štatistík na Slovensku tvoria mladí ľudia do 29 rokov najpočetnejšiu skupinu nezamestnaných. Práve z tohto dôvodu pokladám fungovanie mestskej polície v Púchove za nelogické a nespravodlivé.

"Samozrejme pokiaľ sa pán Čuraj, prípadne ďalší výsluhoví dôchodcovia cítia v dostatočnej fyzickej forme, treba to využiť. Uniformu mestských policajtov nech vymenia za pekné biele šiltovky s nápisom najkrajšie mesto a nech dobrovoľne pomáhajú na prechodoch, tým ktorí to potrebujú a samozrejme deťom" povedal Mišún.

Nemám nič proti dôchodcom, ale pokiaľ existuje množstvo nezamestnaných mladých ľudí,ktorí sú odkázaní na podporu a treba ich zamestnať. Dôchodcovia predsa majú zabezpečený pravidelný príjem, tak nech si radšej užívajú zaslúžený odpočinok.Author: Lukas Kopac # JeqeRibo24
Svet2014-12-275
-
 55%  ( 1 people voted )
+
Už len zostáva otázka "NAĆO JE DOBRÁ -MESTSKÁ, OBECNÁ..." vraj polícia? Je lacnejšia? Je menej zkorumpovaná! Chrani a pomáha lepšie ako "ŠTÁTNA"? Ak ekonomické, bezpečnostné a zištné hľadisko prevažuje --niet o čom hovoriť! Ináč zmyselnosť je nezmyselná v existovaní! Hotovo!
klopi # KyvoWavo40
-
 42%  ( 2 people voted )
+
2014-12-28 20:43:38 58d4289b
Personálne obsadenie je závislé od podmienok a požiadaviek výkonu práce!/my v našej krčmičke teraz pred silvestrom si myslíme , že policajt by mal mať ----dajme tomu ---maličkú riť --aby ho nemal možnosť nikto nakopať....Alebo--čosi o ....hlave... ?/
klopi # KyvoWavo40
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-12-28 20:49:10 58d4289b
Autor poukázal na nešvár ohľadom MP v Púchove. Takýto problém sa vyskytuje aj v iných mestách, ale v inej podobe. Sú to mestá, kde v minulosti existovali posádky. Tu existuje i značná koncentrácia vojenských dôchodcov. A práve tu sa predčasne penzionovaná a pracovne neopotrebovaná lampasácka komunita nudí a má zvláštnu potrebu silou-mocou sa zamestnať. Popri tučnom odchodnom či odstupnom a nadštandardnom dôchodku sa najčastejšie zamestnajú v štátnej správe. Radi sa tiež tlačia za vrátnikov, kde uniforma s opaskom a páskou umocní spomienky na bývalú dôležitosť na buzerplace. No, nič proti prilepšeniu si či osobnom boji proti nude, ale takýto ľudia si nesú so sebou aj zaužívané staré pseudopracovné návyky zo svojho bývalého prostredia. To je problém ktorý zistíte vtedy, ak na takýto element natrafíte ako stránka či nebodaj s takým dokonca robíte. Potom aj protekčný mestský policajt s bachorom ako sud je iba neškodná figúrka. (Zhrnuté podľa reality vyrozprávanej od konkrétnych ľudí)

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 58%  ( 9 people voted )
+
2014-12-28 23:19:04 bc7b649f
Treba sa pozrieť akých "mladých a fyzicky zdatných" má p. Mišún na mysli. Poväčšine ide o vyholencov, ktorí majú jediný záujem - beztrestne si buchnúť do hocikoho. Takmer každý, kto bol s ním na volebnej fotke má problémy so zákonom. Spraviť capa záhradníkom je v tomto smere úplne vhodné prirovnanie.
Hockenberry # NogaWyji14
-
 42%  ( 2 people voted )
+
2014-12-31 14:06:58 3ec5f340
zdroj tv noviny sk
Aj takto sa dokáže chovať byvalí policajt, ktorý podľa vas by bol taký úžasný pre mestskú políciu
Hrozný opis vraždyPustili ho dobrovoľne do domu, ale došlo k výmene názorov, pri ktorej expolicajt najprv napadol 67-ročnú Annu Š., ktorú hrdúsil a udrel tak, že spadla na zem. Do ležiacej ženy potom najmenej dva razy strelil.
Jej 66-ročného manžela Milana tvrdým predmetom udrel opakovane po hlave a po páde na zem do neho najmenej štyri razy strelil z pištole kalibru 7,65 milimetrov.
Následne telá obetí odtiahol do kotolne, kde ich pomocou noža, sekery a pílky rozštvrtil, vybral orgány, oddelil svalstvo a kožu, končatiny od trupu.
Časti tiel vložil do igelitových vriec a autom Nissan odviezol a zbavil sa ich na rôznych miestach. Hlavy, torzo hrudníka spolu s panvou a ďalšími časťami, zbavenými kože a tuku uložil do mäsiarskych prepraviek a plechovej nádoby.

Peter Novak # DolyCevo11
-
 62%  ( 3 people voted )
+
2015-01-02 20:10:55 2e1d01fd

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
sedem   de
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Švédské multikulturní peklo


Švédské multikulturní peklo
O Švédsku panuje mediální obraz prosperující a stabilní země, která otevírá náruč trpícím přistěhovalcům z Afriky a Asie. Z času na čas dochází sice k výtržnostem v přistě...
60%. Daňové zaťaženie občana SR. 660 EUR mesačne platíme na daniach.
POPÍRÁNÍ MINULOSTI
Je lepší hospoda bez zákazu – nebo hospoda žádná?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0292 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage