Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

VENEZUELA SKONCOVALA S RUDÝM ROZVRATEM ZEMĚ


VENEZUELA SKONCOVALA S RUDÝM ROZVRATEM ZEMĚ

Tato jihoamerická země je typickou ukázkou toho, jak končí socialismus. Dovést zemi bohatou na ropu k ekonomickému kolapsu, to umí jen socialisté a komunisté. Naštěstí už jejich vláda končí.

Moudrý Sir Winston Churchill kdysi prohlásil, že kdyby Saharu ovládli komunisté, tak se tam do roka bude dovážet písek. A bývalý venezuelský prezident Hugo Chavez a jeho nástupce Nicolas Maduro se svým socialistickými experimenty komunistického střihu dokázali, že měl pravdu. Typickým znakem pro současnou Venezuelu jsou prázdné obchody, chronický nedostatek základního zboží, na které se stojí mnohahodinové fronty, přídělový systém na základní potraviny a jedna z nejvyšších kriminalit na světě.Fronty se stojí i na toaletní papír, což připomíná rudé Československo před rokem 1989, kde také v obchodech často chyběl.

Chavez levnou ropou zásoboval například socialistickou Kubu, kterou po pádu sovětského bloku zachraňoval před "klinickou smrtí". Někdo může namítnout, že za problémy Venezuely může současná světově nízká cena černého zlata, ale to není pravda. Potíže této země zavinili Chavez s Madurem, kteří ignorovali ekonomické zákonitosti a nařídili uměle udržovat nízké ceny vybraných produktů. Výsledek se dostavil v podobě prázdných obchodů a dlouhých front na základní potřeby, které jsou koneckonců pro socialismus typické. Jak dokazují statistiky, žádní významní světoví producenti ropy jako například Norsko, Saudská Arábie nebo Kuvajt a další nevykazují takové hospodářské problémy jako Venezuela. Naopak tyto země ekonomicky rostou.

Je tedy dobře, že demokratická opozice zvítězila ve Venezuele nad levicovými extrémisty. Podle všeho získala i ústavní většinu a tak bude moci vypsat referendum o setrvání Madura na prezidentském postu. To by se mělo konat co nejdříve, aby tento primitivní autobusák zmizel v propadlišti dějin.

Zkusil jsem hledat něco o volbách ve Venezuele na webu www.halonoviny.cz, který hájí barvy KSČM. Myslíte, že jsem tam něco o výsledku parlamentních voleb v této jihoamerické zemi našel? Kdepak, ani slovo.Author: Jan Ziegler # JigoBivu74
Amerika2015-12-1128
-
 20% ( 20 people voted )
+
... Chce se mi ZVRACET...!!!
Hum # SyvuKiso24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-12 13:29:37 5f69c3c6
K článku mám len jedinú výhradu - dávať k menu W.Churchila prídavné meno moudrý nepovažujem celkom za adekvátne, i keď príklad s tou Saharou mal trefný. Patril síce do priemeru tej lepšej polovice britských politikov, ale v povedomí verejnosti dodnes zostal vďaka tomu, že sa ocitol na mieste premiéra v čase, kedy Británii fatálne tieklo do topánok. On mal svoje politické prešľapy predtým, ale to sa už tak necituje. Pre porovnanie: je to obdoba podpriemerného súdruha Dubčeka u nás, ktorý sa na dejinnom výslní ocitol len vďaka tomu, že bol v správnom čase na správnom mieste, kedy - ako sa hovorí - spadla (okupantská) klec.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 58% ( 9 people voted )
+
2015-12-12 13:43:54 bc7b649f
me urve, ze ziegler...

kucma # FyvaFixa25
-
 75% ( 10 people voted )
+
2015-12-12 14:08:25 b2fd945d
No ono to nie je také jednoduché, viac je to rozobraté na: http://www.telesurtv.net/english/opinion/The-Roots
-of-the-Current-Situation-in-Venezuela-20151122-00
31.html .
Peter Koval # RagiVyfa45
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-12 17:07:23 52777932
...znôška drístov hodná Zieglera...

JKPT # LawoTyxa97
-
 53% ( 5 people voted )
+
2015-12-12 17:51:00 4e624931
Autor je najvacsi hlupak zo vsetkych hlupakov. Keby si aspon tie hluposti nechal pre seba. Pozri sa na komunisticku cinu aku vykonnu ma ekonomiku, a to dokonca bez ziadnej okupacie inych statov.
kosh # JasaLeji11
-
 57% ( 4 people voted )
+
2015-12-12 20:56:35 515934d4
loading...
No vieš, tzv. čínsky komunizmus asi nebude z tej sorty Santa Clausovskej pre lenivé deti, ale s dobrým správaním.... Zásadný rozdiel asi ten, že kým sa Chávez opíjal slastným pocitom akože víťazstva nad kapitalizmom, čínsky komunisti dávno predtým povolili svojim poddaným jednak súkromné podnikanie, a jednak na ponuku lacnej pracovnej sily a výrobných kapacít vedeli prilákať celý svet. Takže číňanom ostalo už len jediné, vysúkať rukávy, a makať od mrku do mrku. A tiež otázne, či sa čínsky systém ešte dá ešte nazvať komunistickým, aj keď si tamojší dozorcovia tak hovoria...
FcKensie # HegaNojy80
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-12-12 22:42:48 42f95d38
Tak, chyba tu len jeden sprosty komunista klopi, ty polokon kosh co places dnes mate na Slovensku presne to iste co robotnik v Cine. Otrocku pracu za malo penazi a este oproti nim aj vyhodu komu sa nepaci moze kludne odcestovat za pracou. Cinan ktory otvory hubu je rozparcelovany na organy. Je pravdou, ze niektory mozu sukromne podnikat, ale to si kazdy musi uvedomit ze na to musi byt v strane a komunistickej mafii.
Krtkovia by mali porovnat zivot v severnej a juznej Korey, to hovori za vsetko.


otvoreneoci # VymoVupu87
-
 47% ( 5 people voted )
+
2015-12-13 05:50:19 0ea953ec
Už viacerým na tomto fóre je jasné o aký EXOTICKÝ prípad sa jedná keď vstúpi na scénu Slovensky pišúci ODRODILEC ..vlastným pričinením vystrnadený úbožiačik. Hanbu robiť svojími morálnymi vrtochmi v Kanade , je jedná vec, názorová "úchylnosť" --REPREZENTATÍVNA --je vec druhá..no znevažovanie vlastnej krajiny, národa invektívami/kým som počítal bolo ich cez60/ai osobnými radi predmetnú "personu " do kategórie menej než normálnu, plytkú, reprezentačne zaostalú nie len vedomostne. Aj cez to všetko--prajem ...otvoreeoci87...aby ste pozháňali ..na vianoce svojú rodinu ..aj Činsku ..do kopy ..aby Vám nič nechýbalo. /samozrejme to čo Vám chýba v hlave --je čosi iné/
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-13 10:44:00 58d4289b
Už sa tu o Venezuele hovorilo/písalo/ . To skutočne niekomu ešte nedošlo ..ako hovorí Ćeský Zeman :" kto je v niektorej zemi/vlastník, vládca/ skôr ako USA , je terorista.." /doplňuje sa o socialistu , či militantný záškodník/. Kto má nerastné bohatstvo bez kontroly ./.rozhodujúcej../ istých kruhov ..je zavalený embargom, ekonomickou izolaciou, sankčným postihom . Ten izmus nehraje rolu.."Saudi neskočili ďalej ako do 15 cteho storočia " a budujú , aj v tom Dubaji, Emirátoch, ..nevadí ani odsekávanie končatín za krádeže ,ani ukameňovanie . V tej Líbyi opačne....naprodukovaná prosperita...A ten socializmus či čo tam vlastne sa tvorilo--vo Venezuele --bol pokus Chavéza získať späť nakradnuté zlato aj Španielmi a doplatil na to /vraj/ životom...a ropu nechcel "zveriť" do rúk manipulačne nikomu ..cudziemu.Ale nič nové objaviteľské ..len konštatácia.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-13 21:12:57 58d4289b
FcKensie, maciak a ocny krtko, takto liberalny kapitalizmus nikdy neobhajite... :-DDD

Kedze Venezuela je zda sa najpalcivesim problemom ceskych liberalov, v dosledku coho sa tu clanky o nej objavuju velmi casto, napisem vam standardny prispevok k tejto teme, ktory odo dnes budete povinne "copy&paste" pod kazdy nasledujuci clanok o Venezuele...


Tu je vas standardny prispevok:

Bolsevicke krajiny OPEC-u (Alzirsko, Angola, Ekvador, Irak, Iran, Katar, Kuvajt, Libya, Nigeria, Saudska Arabia, Spojene arabske emiraty, Venezuela), pod vedenim cervenych komunistickych anti-liberalno kapitalistickych svin z Venezuely, nechcu znizit produkciu, cim zamerne sposobuju liberalnemu kapitalizmu nepredstavitelne skody... Napriek tomu, ze volnotrhova paprca im jasne hovori, ze ludia chcu co najdrahsi benzin, oni ho svojim nezodpovednym konanim robia lacnejsim...

Este stastie, ze nizke ceny ropy nie su vdaka liberalnemu kapitalizmu prenasane na vysledne ceny nafty a benzinu na cerpackach v plnom rozsahu... Ved uz teraz nam investori utekaju... Ceny nasich akcii padaju na hubu... Viete si predstavit, co by bolo, ak by vdaka lacnejsim palivam znizili ceny aj prepravcovia...? Ved to by mohlo znamenat aj nizsie ceny vsetkych tovarov v malopobchode a to by mohlo sposobit kolaps celeho liberalneho kapitalizmu...

Ludia chcu co najdrahsie paliva a co najdrahsie tovary na predajniach... Volny trh chce, aby akcie vsetkych firm stupali a investori nadsene do vsetkeho investovali a mali z toho co najvyssie profity... Toto chcu slobodni ludia, toto diktuje volnotrhova paprca a tak to ma byt, aj ak by si 99% ludi tejto planety nemohlo dovolit kupit ani bochnik chleba...!


Ak text vyssie odo dnes nebudete poctivo vkladat pod kazdy clanok o Venezuele, odoberiem vam vase liberalne legitimacie a maciakovi aj pentagram... :-DDD


predseda liberalov # RyvaXira06
-
 73% ( 12 people voted )
+
2015-12-14 09:42:42 25bb9742


Výsledek se dostavil v podobě prázdných obchodů a dlouhých front na základní potřeby, které jsou koneckonců pro socialismus typické.

Typicke pre kapitalzimus su zasa plne obchody tovaru...
teraz mozme porozmyslat co je lepsie, plne okchody tovaru a ludia, ktori si to nemozu dovolit kupit, zato maju vyssie dane, zdravotnu starostlivost az ked si zaplatia, ci akekolvek ine nezmyselne dane, ale hlavne ze plno kramov v obchode.
Venezuela pred Chavezom, teda prakticky vsetko, patrilo zahranicnym podnikatelom, ropa, nerastne bohatstvo atd.
Chavez znarodnil prakticky vsetko, preto ho chceli Americania odstranit, no a po vysledkoch tychto volieb je jasne, ze sa vsetko vrati do starych kolaji, obchody budu plne tovaru, zemla plnena sajrajtom na kazdom rohu ulice, zato kopec ludi bez prace, a kapital znovu tam, kde ma byt, v rukach USA.

rafael # RusyNecu46
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-12-14 10:42:45 55d8898f
No neviem, preceda... Že si toto expozé nekonzultoval vo vedeckej rade tvojej akadémie ? Lebo ak sa nemýlim, tankovacie pištole tankujú aj rozpočet tvojho vysnívaného silného štátu. Hm, žeby tichá kolaborácia s menejštátovcami ?
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-12-15 08:44:07 42f95d1c
Zieglere, pises nesmysly. Venezuelu pred nastupem Chaveze vysavaly Spojene staty a jejich venezuelsti lokajove, kteri si pak jezdili uzivat do Miami, zatimco chudi lide umirali hlady.
Chavez jim dal nadeji, zdravotnictvi a skolstvi zacalo byt zdarma pro vsechny, protoze zisky z ropy a jinych klicovych odvetvi zustavali ve Venezuele a nesly do USA. A to se USA nelibilo, ze uz nema pristup k levne rope, ktere je ve Venezuele hodne, a tak na Venezuelu uvalily sankce.
To znamenalo, ze se Venezuela nemohla poradne rozvijet. Stacilo to na zlepseni situace pro nejchudsi, ale porad to bylo malo.
Troufam si tvrdit, ze Chavez byl odstranen umyslne. USA vedeli, ze on ma charisma, takze musel zemrit. V roce 2002 se jim to nepodarilo, ale pak uz ano s pomoci ozareni, takze dostal rakovinu a umrel.

Maduro byl vybran jako nastupce, ale uz nemel charisma, a nema inteligenci jako Chavez.
Volici po tech letech si zacali myslet, ze to chce zmenu, ale brzy poznaji, ze to nebude zmena k lepsimu. USA je zase budou vysavat, jako driv, a mistni kolaboranti si budou zit v krasnych vilach a smat se do xichtu lidem z barrios
gugga # TaceRojo33
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-01-03 04:22:27 4e666be1
Za tie roky, čo boli venezuelskí neboľševici pri moci, sa dosiahol výrazný úspech v prázdnych obchodoch. To nemožno poprieť a heslami sa národ nenasýti. Vláda vyhlásila mimoriadny hospodársky stav krajiny. Červená vláda priznala po voľbách porážku. Socialistický experiment Južnej Ameriky skrachoval... Napokon, i v bývalom Sovietskom zväze boli obchody prázdne. Na mäso sa stáli rady a potom sa sekalo od kraja, balilo do Literaturnej gazety a každý bol rád z toho, čo sa mu ušlo. Ale predsa: muštov bolo vždy dosť, plné regále, nekonečné zástupy fliaš... To sú spomienky našich pracujúcich občanov, ktorí boli kedysi za odmenu cez ROH v Moskve a po návrate to vnímali ako trest.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 45% ( 1 people voted )
+
2016-01-17 12:42:56 bc7b649f
Gugga, nuž potom Hugovi zrejme chýbal cit pre realitu (ako aj mnohým marxistom pred ním), čo je u politika rovnako neodpustiteľné, ako vzbudzovanie falošných nádejí. V praxi sa tomu jednoducho hovorí populizmus.
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-17 20:27:48 42f95dba
A populista, k tomu ešte charizmatický, teda dosť riziková kombinácia. Nuž hej, ale ako placebo, bezkonkurenčné...
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-17 21:06:01 42f95dba
FcKensie a ako sa v praxi jednoducho hovori tomnu, ak cit pre realitu chyba niekomu, kto nie je politikom...?

Pytam sa, aby som vedel ako ta aj s ostatnymi liberalmi nazyvat...? :-DDD

Vysoko ocenujem tvoju liberalnu predstavu slobody... Amerika nas aj tak dojebe, ak nebudeme robit co sa jej paci, tak ju radsej posluchajme, liberalna sloboda... A este to aj napise, placebo jedno liberalne... :-DDD


talmudolog koransky # GypaRohu84
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-01-18 09:01:28 c6a9f601
Dôrazne upozorňujem pána talmudologa aby bez môjho súhlasu nepoužíval môj podpis

Pre istotu vysvetľujem
: toto sú moje guľky
- toto je môj čuráčik
DDD toto jemôj žaľuďík nabtý analitickým myslením a pravopisom
a celé je to :-DDD ako ste už určite uhádli , čurák môj symbol

Upozorňujem všetkých padeľatelov ,že je to chránena známka mojej čurákovosti.
Pandemonium curak # JibeMopo69
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-18 10:30:39 9e45c9e5
Pocuvaj ty Pandemonium curak.

Neboj,v momente ked napises "analitik",tak uz nemusis pokracovat dalej.

Uz si jasny.A nemusis upozornovat na"ochranenu znamku" ty yntelygent.

kdebil # MyniRinu27
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-18 10:49:59 5f66cf0c
FcKensie.
Stale si nepochopil.Pochopis nieco o slobode a kapitalizme az v momente,ked skonci QE 16.Dufam ,ze tebe nemusim vysvetlovat co to je QE./to je krach kapitalizmu,fesak/.

Akurat neviem,ako si vysvetlis ten prechod od kapitalizmu k socializmu.V kapitalistickych rukach.

Si somar,vies to?

kdebil # MyniRinu27
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-18 10:56:57 5f66cf0c
Hm, vari naznačuješ, že prichádza čas, keď hŕstka nedovzdelaných paranoikov nás opäť oplotí, a bude určovať, čo si máme o nich a o svete myslieť ? To tu už bolo, a nedopadlo to najslávnejšie...Ostatne, kapitalista so socialistickým zmýšľaním od chicagskej vzbury (resp.vzbúr od cca. 1870) žiadna rarita a nič nového pod slnkom. Tuším aj tradícia 1.májov sa vtedy a tam založila. Rozumej priamo pod nosom tých kapitalistických diablov, hehe.
FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-18 13:45:10 42f95dbc
On stále nepochopil, že pre neoboľševikov možno sľubne vyzerajúca možnosť socializácie Latinskej Ameriky sa opäť nevydarila. Dúfajme, že definitívne a už nikto nikdy nebude opakovať dopredu jasný chybný pokus. Ľudia si už na tom kontinente užili dosť revolucionárčenia. Presvedčil sa o tom pred rokmi aj chruňo Che, ktorý sa tam pokúsil vyviesť boľševickú revolúciu (predtým dokonca aj do Konga, kde mu ale prechladol mechúr). Ani miestni ľudia v Bolívii nemali pochopenie pre jeho hranie sa na revolucionára a nudné vybľakovanie vencerémos či (lol) socialismo o muerte... až nakoniec schytal definitívne guľku.
:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-01-18 14:10:39 d425402c
FcKensie

Nie zlatusik, chcem povedat, ze ludovi liberali su kapitalistom velmi potrebni... Kapitalisti im mozu srat na hlavu, kopat ich do guli, hnat ich na jatky a oni si pri tom budu este aj tak pospevovat o tom, aku maju slobodu... Ste naozaj uzasni, mate moj neskryvany obdiv... :-DDD

Co sa tyka plotov, tie ste si uz predsa zacali stavat sami, nevsimol si si to este...? Ale ked uz narazas na nejake hystericke ploty, az sa nabuduce budes prechadzat napriklad po horskom parku za Slavinom, rozhliadni sa, ci tam neuvidis nejake ploty...? Ak by si nahodou nejake uvidel, skus niekde zazvonit, alebo zabuchat na branu a optytaj sa cloveka, ktory vtedy spoza daneho plota vylezie, co robi v tom oplotenom koncentraku...? Mozno budes mat stastie a narazis na niekoho, kto ti suvislost medzi plotmi a slobodou pre teba zrozumitelnym sposobom vysvetli...? :-DDD


liberalolog # XubeTama14
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-01-18 15:02:45 c6a9f601
Ctihodný Gejzabáči, ja sa nehádam, áno, špičky sa môžu zvrhnúť aj v pluralite, ale to riziko je omnoho väčšie v totalite, a v krajine, kde istý Jano Šík je jednou najviac cenenou historickou postavou, to riziko je ešte väčšie. Videli sme, vidíme, všakáno...

No, ich paranoja, ich ploty. Inak tá dobrá "adresa" na vrchu (kedysi Hausberg) je od konca 19.storočia neodolateľným magnetom pre rôzne špičky. Zaujímavé, že tomu pôvodne multietnickou buržoáznou háveďou vykultivovanému prostrediu neodolali ani najlepší synovia proletariátu, pred nimi si čo-to uchmatli aj záchrancovia národa arizáciami. Dobrá adresa je skrátka dobrá adresa, tomu akosi podvedome rozumejú aj tie najtemnejšie povahy. Potom čudnô, že aj najlepší krajčír medzi červenými si práve tam "našiel" svoju odmenu za statočný celoživotný boj ?


A buď si istý, že ani po ďalšom prípadnom prevrate tomu nebude ináč. Predsa vo všetkých vilách nezriadíte komandatúry a lazarety. Máš aj ty už niečo vyhliadnuté ?

FcKensie # HegaNojy80
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-19 08:57:45 42f95db8
Nie Fc.

Dobra adresa moze byt dobra len do casu.

Zas musim v tejto debate podotknut.Nepochopil si ništ fesak. Co ti chce liberalolog podsunut.

Aj ked,ta posledna veta ma zaujala Fc.Problemom liberalologa je,ze si mysli,ze lud je na jeho intelektualnej urovni.Nie je.

Ale jeho snahu aspon sa zamyslet len toto.Aspon sa snazit,je viac ako chodit do Auparku.}

kdebil # MyniRinu27
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-19 09:40:40 5f66afdb
Včerajší Manowar v Bratislave bol excelentný! Starí pozéri sú stále vo výbornej forme. Hail and kill...!


:-DDD

Pandemonium # FuhoRume91
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-01-19 10:11:52 d425402d
... a začne chazarská rabovačka.

Tykva Bukvatyr # JokuCyto18
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-03-28 10:17:07 55d8a7a2

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   tri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

MUSLIMOVÉ NA BAZÉNU V NĚMECKU: PLIVALI NA DĚTI, ŽENÁM SPROSTĚ NADÁVALI A VYHROŽOVALI VYHLAZENÍM


MUSLIMOVÉ NA BAZÉNU V NĚMECKU: PLIVALI NA DĚTI, ŽENÁM SPROSTĚ NADÁVALI A VYHROŽOVALI VYHLAZENÍM
Gang šesti mužů, které svědci popsali jako arabského vzhledu s vousy, vnikl do areálu nudistického bazénu v Německu a začal plivat na ženy a děti, protože se koupali nahé a nadával ...
Reformy NSA uzákoní špehování
Rusko vloni nakoupilo celkem 1208 tun zlata
Deti z rozvojového sveta: chceme pracovať!

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0522 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles