Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

VIDEO: Amazon plánuje dodávat své zboží pomocí dronů do 30minut							
				VIDEO: Amazon plánuje dodávat své zboží pomocí dronů do 30minut
Amazon bude dodávat balíčky do 2,3 kilogramu prostřednictvím malých dronů. Jedná se o zcela ojedinělý dodavatelský program pod názvem Amazon Prime Air, který představil zakladatel Jeff Bezos.

Podle časopisu Forbes, bude muset americký Federální letecký udělit speciální povolení. Podle Bezose tento legislativní proces s FAA potrvá čtyři až pět let.

Amazon.com je internetový obchod, který patří mezi nejstarší a největší obchody svého druhu.

Poté, co tento záměr ohlášen Amazonem, vyrojila se spousta karikatur. Zde je o tom Tchaj-wanský animovaný film.Author: ac24 # HaqeVimo24
Svet2013-12-03190
-
 50% ( 0 people voted )
+
na evolucia nám zas o kapanek postúpila:)))


Záhada o pôvode človeka odhalená: Vznikli sme z opice, ktorú posexovalo...!

Ilustračné foto
pred 2 hodinami

PRAHA/GEORGIA - Keby vám niekto povedal, že človek vznikol skrížením opice a prasaťa, asi by ste si poklopkali na čelo a pomysleli si svoje. V prípade však, že by to tvrdil renomovaný americký genetik, možno by ste nad tým predsa len aspoň trošku začali uvažovať.


Eugene McCarthy z univerzity v americkej Georgii vo svojej práci uvádza, že veľké množstvo odlišností človeka od ostatných primátov je výsledkom hybridného pôvodu v nejakom bode ľudského vývojového stupňa. Avšak existuje jedna jediná výnimka, ktorá disponuje rovnakými rysmi ako človek, a to obyčajné prasa.

Odborník podľa portálu novinky.cz uznáva, že je to všetko zatiaľ len hypotéza, ale vraj disponuje dostatkom presvedčivých dôkazov, že má pravdu.
Medzi ľuďmi a ošípanými existuje veľa podobností, ktoré sa týkajú štruktúry kože aj orgánov, preto môžu byť napríklad ich kožné tkanivá, či srdcové chlopne využívané aj v medicíne. Za najbližších príbuzných ľudí sa však doteraz považujú šimpanzy, s ktorými máme taktiež veľa podobných, ale aj odlišných anatomických charakteristík.

A konečne prichádzame k tomu, čo nám tým chce McCarthy vlastne povedať. Podľa neho predpoklad, že všetky hybridné živočíchy sú sterilné, je mylný. Často sa totiž mnohú rozmnožovať so živočíchmi, z ktorých pôvodne pochádzajú. Po niekoľkých generáciách by potom mohli byť schopní rozmnožovať sa medzi sebou, tvrdí genetik.

Jedna z významných kritík však označuje túto domnienku za " hypotézu o prasati súložiacom s opicou" a hovorí, že existuje len veľmi malá pravdepodobnosť, že by sa mohli ošípané a šimpanzy krížiť medzi sebou.

Veríte, že človek sa vyvinul zo súlože prasaťa a opice?

333 # RyneRuqu84
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-12-03 15:17:50 55d88d6a
inak je tam pekne napísana pravda keby vám niekto povedaal že ste z prasaťa a opice poviete mu že mu ebe


ale ked vam to hovorí renomovaný vedec:)))


a o tom to je mileofc jak vas dobehol žid zo sionu,kupil si vecou vedu cez granty sorošove:)


a tak popreli všetko čo len mohli ked sa to hodilo židom zo sionu,aby mali čo do hrnca.

333 # RyneRuqu84
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-12-03 15:20:03 55d88d6a
podvodníkom odzvoní .... . Ak by ste pri dobierke niečo vymýšľali s peniazmi a chceli by ste drona oblbnúť či ukecať .... tak Vás rovno zastrelí. Potom to zaklope u príbuzných na dvere, pozdraví domorodou rečou a oznámi smutnú novinu. Nato zanechá šek na úhradu prepravného za balík, ktorý zosnulý už nestihol uhradiť a na neprebraný tovar ponúkne pozostalým atraktívnu zľavu.

smartang # BohuPyki56
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-12-03 15:43:33 d90c300b
"Veríte, že človek sa vyvinul zo súlože prasaťa a opice?"ja verim, ale len biela rasa, kedze prasa ma ruzovu pokozku a modre oci, zvysok je z opice ...
A v tomto pripade medziclankom je Milos Zeman ...takze dokazane, odklepnute! Koniec diskusie

LenkaB # LyroKomo25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-12-03 16:39:17 509a8e05
Smartang.Hra sa len o cas.Len o to ,kym drony a roboty budu na urovni,aby dokazali udrzat poriadok.

Je mi trochu luto policajtov a vojakov,moment ked ich nebude treba bude velmi bolestivy.Teda pre nich.

To co si napisal,mi prislo vtipne:}}Aj ked malokto porozumie.

333 a Lenka.No co moze vzniknut zo styku prasata a opice.Len to,coho sme svedkami.

harry # PahoLenu00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-03 17:31:18 4e621b15
V škole sme sa učili Darwina. Ako normálny človek so zdravým rozumom a logikou, nezaťažený zatuchnutými pánbičkárskymi rozprávkami, nemám jediný dôvod pochybovať o evolúcii. No pochybujem, že by veda raz svoje logicky podložené tvrdenia opravila v zmysle kostolnej dogmy, že človeka vytvorila z hliny nejaká senilná modla. Iba ak by všetko totálne ovládli primitívne veriace prasatá. Ale to by už bol koniec progresu a normálnej civilizácie..


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-12-04 09:59:13 bc7b649f
loading...

"No pochybujem, že by veda raz svoje logicky podložené tvrdenia opravila v zmysle kostolnej dogmy, že človeka vytvorila z hliny nejaká senilná modla."


ateisticka veda podporovana z grantov nadacie otvorenej spolocnosti urcite, ale naozajstna veda, zalozena na logike by urcite dospela k tomu, ze toto tu vsetko nevzniklo bez zasahu vyssej inteligencie - zlozite fungujuce organizmy, prirodne zakony, a nakoniec sam zivot, ktory sa v ziadnom laboratoriu nevytvori ...

"Ale to by už bol koniec progresu a normálnej civilizácie.."na ateizme sa zacina upadok jednej vyspelej civilizacie ... hoci mas dnes kazdu elektronicku blbost na ktorej este neuschlo cinske lepidlo a mikinku so satanom ;)

LenkaB # LyroKomo25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-12-04 11:21:12 509a8e49
Lenka,-Trocha si to prosím ťa upresni. Ateista je človek,ktorý neuznáva nadprirodzené sily ani žiadne náboženstvo. Nemá vo svojom ponímaní sveta,že je stvorený z opice.Si myslím.Nemal by teda uznávať ani žiadne bosoráctvo ,veštenie (strigy v TV ako cez obrazovku vedia určiť osud)Žiaľ tomu vešteniu a strigonstvu veria aj katolíci.Začína sa rozmáhať v katolíckej cirkvi Exorcizmus.Už tu chýba len upáľovanie liečiteliek.To je podľa teba správne?Ateista nepotrebuje aby ho podporovala dajaká veda. On je v sebe presvedčený.
Tak ako ty si v sebe presvedčená,že si kresťanka.
Počítam,že si múdre ,vysokoškolsky vzdelané dievča,podľa tvojho vyjadrovania ,ale vieš... Všetko by malo byť ---odtál-potál --
Čína má svoje náboženstvo a nemýľ sa,že tak niekto Číňanov nasilu privedie k ateizmu. U nich je hlboko zakorenená ich kultúra a náboženstvo.A ten SATAN možno to je ich dajaký drak. Oni veria na drakov.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 11:57:55 4e620f2b
Jumbo - nechapem teraz celkom kontext toho, co si napisala, ale takto to vidim ja - stotoznujem sa s tymto nazorom:

Zapadny svet priniesol do systemu prvky idealizmu, realizmu, anti-vsetkeho, a zacal podkopovat zaklady (Krestanske), na ktorych vznikol, vyrastol a zamocnel. Teraz ak to pojde takto dalej, tak Zapad opustenim sa pevnej drahy Krestanstva pojde zase dole vodou, z kopca, a to popieranim zakladov ETIKY a MORALKY, ktora Zapadu bola kedysi velmi blizka, hodnotovo pribuzna a o nu sa opieralo. Koniec kazdej civilizacie predchadzal pad moralky, nedovera, nevera, falos, klamstvo, zvrhlosti a ich schvalovanie, verejne presadzovanie. Takto sa daju sice riadit masy, ale neskor to prinesie aj samotnu zahubu ludstva!

Čítajte viac:
http://www.sme.sk
/diskusie/2221417/2/Zvazky-homosexualov-prirovnava
-cirkev-k-rakovine.html#ixzz2mVPCqrYpLenkaB # LyroKomo25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-12-04 12:46:23 509a8e49
Takze to co si mysli ateista je jedna vec, realita je vec druha ....
LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 12:47:48 509a8e49
Lenka,---- Čítať zväzky homosexuálov nebudem.Mne stačí ako sa homosexualita rozmohla po 89. roku.teda nie za socializmu.Homosexualita u kňazov,ani nehovorím. Ale zas má v tom vinu cirkev. Má zrušiť celibát. Aj sa tuším o tom v cirkvi rokuje.Kňaz môže slúžiť Bohu aj keď má rodinu. Základ rodiny ustanovil Kristus.Neviem Koľko máš rokov,či sa pamätáš na Rusku hudobnú skupinu TATU. Neboli Lezbičky ,len to po nich vyžadovali ,aby lezby hrali ,ich producenti aby mali väčší úspech.Odrazu sa po 89. roku s homosexuálmi roztrhlo vrece ,presne takým spôsobom. Že odrazu bola homosexualita moderná. .Takže máš pravdu .Čo si myslí ateista je jedna vec ,realita je iná a čo si myslí katolík je jedna vec ,ale realita je iná.Nebudem na tvoje články reagovať, Len sa mi zdalo,že sa tomu ateizmu dosť venuješ a spájaš to s homosexualitou zbytočne.

Jambo # CapuSuxo47
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-12-04 13:24:50 4e620f2b
LenkaB.25 ..Keď vaše tvrdenia budú postavené na rozporoch medzi ateistami a idealistami tak ste na hlbokom a výraznom omyle. Áno niektoré náboženstva stanovili, vypracovali isté zásady "normy" etické i morálne!Boli a sú dlhodobo platné avplyvnili aj pozitívne ľudské dejiny. Platí ,samozrejme nie dogmaticky, že čo vzniklo z popudu človeka to zanikne, zmení sa, dosiahne výšší stupeň dokonalosti...Morálka,etika ktorú ale preferovali a aj dnes preferujú niektoré náboženské ustanovizne práve ako tvrdite je zdrojom úpadku. Konkrétne...majetkový vzostup, produkcia náboženských rozporov-neopodstatnených , či uplatňovanie nových poznatkoch..spoločenského života...sú argumentmi ich nedokonalostííí..a príčinami Vami "predvídaného" konca civilizácie... Ale no....Nevážiť si prínosy historické --niektorých náboženstiev --je chybou, z každého diania je treba sa poučiť:
klopi # KyvoWavo40
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-04 13:36:17 58d4289b

Klopi - uz len logicky si uvedom, akej vyspelosti a vrcholu dosiahla Europska civilizacia na zaklade krestanstva a antiky:

http://www.youtube.com/watch
?feature=player_embedded&v=QYf7x8I6x68


a kam to vsetko smeruje dnes ...pozitivnejsie alebo negativnejsie?

"Platí ,samozrejme nie dogmaticky, že čo vzniklo z popudu človeka to zanikne, zmení sa, dosiahne výšší stupeň dokonalosti."

pod vplyvom liberalneho fasizmu smerujeme k vyssiemu stupnu dokonalosti? Prepac, ale nezda sa mi to ..
LenkaB # LyroKomo25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-12-04 14:15:33 509a8e49
Ale no, Lenka. Do 15. storočia bola Európa zabudnutou časťou sveta. Antika bola pokračovaním toho čo vzniklo na východe. Potom sa vydali na lúpežnícke výpravy a až potom prišli vedomosti.
The single fact that we owe not one single truth, not one idea in philosophy or religion to the Semitic race is, of itself, ample reward for years of study, and it is a fact indisputable, if I read the Veda and Zend Avesta alright.” Albert Pike
“Access to the Vedas is the greatest privilege this century may claim over all previous centuries.” J. Robert Oppenheimer
We should be thankful to Indians who taught us how to count without which no worthwhile scientific discovery would have been possible.” Berco Einstein
Famous British Historian Grant Duff’s words: “Many of the advances in the sciences that we consider today to have been made in Europe were in fact made in India centuries ago.”

American Historian Will Durant said: “ India was the motherland of our race and Sanskrit the mother of Europe’s languages. India was the mother of our philosophy, of much of our mathematics, of the ideals embodied in Christianity… of self-government and democracy. In many ways, Mother India is the mother of us all.”
Voltaire knew when he wrote: “It is very important to note that some 2,500 years ago at the least Pythagoras went from Samos to the Ganges to learn geometry…But he would certainly not have undertaken such a strange journey had the reputation of the Brahmins’ science not been long established in Europe.”
Mr. W.D. Brown, the British philosopher, admits in his Superiority of the Vedic Religion as under :Vedic religion recognises but one God. It is a thoroughly scientific religion, where religion and science meet hand in hand. Here theology is based on science and philosophy.”
Antabus # HecyLiny20
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 15:09:12 4257531f
LenkoB,,,

ty snad vis, jak a jakym zpusobem zili, domorode kmeny a lide v te dobe v tech castech evropy, jeste pred prichodem "rimanu" a nabozenskym sirenim viry a krveprolevanim ?

jak vis ze nezili "lepe" ? ze nebyli "dal" ? nez civilizace, kterou vyzdvihujes ..?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 15:28:42 53d0513c
Antabus – kym v Indii doteraz piju „posvätnu“ vodu z Gangy plnej hnijucich krav, tak Europska „zabudnuta civilizacia“ v 15.stor. uz vynasla knihtlac a bola natolko vyspela, ze osidlovala ostatne kontinenty takze asi tak zabudnuta jak si ty myslis byt nemohla a z nicoho nic to tiez nebolo ze do 15. stor. Nic – a potom zrazu vsetko, sak pouzivaj logiku predsa... niekto tu civilizaciu musel vybudovat a na nejakych zakladoch musela byt postavena – kazdy seriozny historik ti povie, ze cirkev ma vyznamny podiel na vybudovani Europskej civilizacie, … logika. … inak tieto bolsevicko-slobodomurarske teorie su mi vseobecne zname, ja sa sustredim na realitu …
Zisti si kto bol vobec Albert Pike radsej ;)

LenkaB # LyroKomo25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-12-04 15:39:49 509a8e49
lojzazpribramy - asi preto, ze existuje dejepis zachovale artefakty malby muzea...aj na tom sa da urcovat vyspelost jednotlivych civilizacii
LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 15:42:55 509a8e49
tak povez nejaky priklad Lenko

povez dle ceho teda soudis

dle knihtisku ? ci osidlovani jinych kontinentu ? To je podle tebe znakem vyspeleho cloveka ?

Protoze v te civilizaci ziji lide, a o ty prave jde .

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 15:51:10 53d0513c
Inak stale dookola ta biela vina, europska, vina, nabozenska vina, preto nemate radi Europu, ziadna hrdost ziadna nadej, ziadna buducnost ...Europu treba zdecimovat a co najviac si kydat na hlavu, az kym nebudeme ohrozeny druh v moslimskych statoch - Europska etnogenocida sa tomu hovori, podsuvane "self - hate" myslenie, sebaponizovanie sebapodcenovanie sionistickymi mediami ... Sak budte trochu hrdi na svoju civilizaciu, bola najvyspelejsia aka kedy bola na zemi ... toto co tu je teraz je len jej karikatura poväcsine
LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 15:51:35 509a8e49
prej "ja sa soustredim na realitu" :)))

jen jestli se nesoustredis nejak spatne Lenko ? - vzhledem k tomu jak ji mas skreslenou //

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 15:54:59 53d0513c
Lenko necti ty internetove dristy vymyva ti to palu :)))

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 15:58:45 53d0513c
pry "nejvyspelejsi civilizace aka kedy bola na zemi" :)))

a na zaklade ceho urcujes "vyspelost civilizace" LenkoB ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 16:00:37 53d0513c
lojza sorry - ty si uplne vymlety pripad, nemam sa s tebou o com bavit ...a nemam ti co vysvetlovat, sorry, chod do lesa a palit morenu na potok, thats all
LenkaB # LyroKomo25
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-12-04 16:07:33 509a8e49
LenkaB: niektoré termíny, ktoré používaš sú také zvláštne. Napríklad "osídľovanie iných kontinentov" je taký pekný eufemizmus, ktorý sa tvári ako keby európania prišli na nejaké neobývané a prázdne územia.
Ku kultúre - plne súhlasim s antabusom - do (plus mínus) 15teho storočia to bola mizéria a zlomom bola renesancia, ktorá je špecifická nástupom humanizmu, ktorý je dosť v kontraste cirkevného učenia predchádzajúcich storočí.
Môžeme samozrejme viesť dlhodobý flamewar o tom kto mal aký vplyv a podobne a bude to zbytočné. Ale ono ani s tými moslimami to nie je také čiernobiele - porovnaj si ako vyzeralo Španielsko a Portugalsko pred a po reconquiste ;-)

Krovak # FugePuty85
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-04 16:10:02 c3928a4c
"do (plus mínus) 15teho storočia to bola mizéria a zlomom bola renesancia, ktorá je špecifická nástupom humanizmu, ktorý je dosť v kontraste cirkevného učenia predchádzajúcich storočí."mne je jasne, ze suhlasis ... lenze to neznamena ze mas aj pravdu, ta renesancia nevznikla v tych domorodych kmenoch co palili morenu, ale v uz pomerne vyspelej civilizacii, ktoru po pade Rimskej rise (mimochodom stroskotanej hlavne na multikulturalizme a moralnom upadku) postavila na nohy predovsetkym cirkev - a snad nechces tvrdit, ze od 15. stor. bola Europa antikrestanska, krestanstvo tu bolo stale vyznamnym prvkom - ako jej zakladom ;)

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 16:16:32 509a8e49
Lenko Lenko ...

Zeptam se znovu,

- co jsou podle tebe znaky "vyspele civilizace" ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 16:21:28 53d0513c
a vis vubec co znamena slovo "domorody" Lenko ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 16:22:38 53d0513c
"Ale ono ani s tými moslimami to nie je také čiernobiele - porovnaj si ako vyzeralo Španielsko a Portugalsko pred a po reconquiste ;-)"to znamena co, ze mame moslimom vytvorit lebensraum ? Znova myslenie ala Europska etnogenocida?

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 16:23:18 509a8e49
krestanstvi tu stale bylo ?

a ty uz si zapomela na sireni viry ? a zabijeni vsech tech co nesouhlasili ?

zapomnela si z "dejepisu" na mnohe vyvrazdene kmeny, ktere "staly v ceste rimske risi" ci sireni viry ? ci mas i v tom "dejepise" diry ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 16:26:27 53d0513c
kdyz si Lenko od toho "muslima" odmyslis nabozenske ovlivneni, kym je ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 16:28:12 53d0513c
Lenka: povedzme si ale otvorene, že samotný názov renesancia vyjadruje o čo ide. Návrat k antickej kultúre, čiže kultúre kedy to fungovalo lepšie. Prečo, keď to cirkev tak skvelo viedla dopredu k svetlejším zajtrajškom?
Krovak # FugePuty85
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 16:32:49 c3928a4c
LenkaB: nie, to má byť upozornenie na to, že bývali časy keď sme sa mohli od moslimov veľa veľa veľa učiť. A druhá časť je konštatovanie prostého faktu, že vyspelú civilizáciu po istom čase zničia barbari, to je proste historická nevyhnutnosť.
Krovak # FugePuty85
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 16:38:40 c3928a4c
"Lenka: povedzme si ale otvorene, že samotný názov renesancia vyjadruje o čo ide. Návrat k antickej kultúre, čiže kultúre kedy to fungovalo lepšie. Prečo, keď to cirkev tak skvelo viedla dopredu k svetlejším zajtrajškom?"

V prvom rade by si si mal uvedomit, ze Europske myslenie spocivalo aj od 15 storocia na krestanskych etickych a moralnych principoch - sudnictvo, socialny system, nemocnice, charita,vznik narodnych statov atd...Antika po prve padla, takze zbytocne o tom polemizovat ake to bolo vtedy, ci lepsie alebo horsie, v Sparte hadzali napr. Slabsie deti zo skaly, system chlieb a hry, gladiatori, homosexualita atd. Nepochybne anticka civilizacia mala vela skvostov a bol to jeden z vrcholov Europskej civilizacie, ale skoncila …. treba sa pozerat na to, ako to je teraz a co nam ako Europanom zabezpeci prezitie a buducnost;) nie plakat nad minulostou a bit sa do hlavy aky sme zli

LenkaB # LyroKomo25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-12-04 16:52:35 509a8e49
Lenko ty mas tendenci videt veci moc jednodusse .

Taky me pripada, ze si nekde neco prectes, a jak se ti to hodi "do kramu" a dava ti to logiku, pak nemas velky problem tomu take U-VERIT .

schazi ti soudnost ...

potiz je v tom, ze obracis pozoronost prilis k vnejsimu "svetu", aniz bys mela dostatecne vyzrale sve nitro

driv bys mela lepe pochopit, a porozumet sama sobe - pak pro tebe bude daleko jednoduchsi porozumet i svetu, ktereho ses soucasti


lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 17:00:16 53d0513c
"bývali časy keď sme sa mohli od moslimov veľa veľa veľa učiť"a? to slovicko - bývali je v tomto pripade podstatne :) aj sme sa naucili v podstate, a odvtedy sme ich davno predbehli - teraz sa znova vraciame spät na nizsi level


"A druhá časť je konštatovanie prostého faktu, že vyspelú civilizáciu po istom čase zničia barbari, to je proste historická nevyhnutnosť."s tymto rezignacnym postojom nemozem suhlasit, prepac ... stale je to boj ... a hlavne o ludske duse ...


lojzicek - co keby si svoje new age myslienky siel propagovat do vedlajsej temy? vznikla tu celkom zaujimava debata ;)LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 17:09:00 509a8e49
Vzostup morálky, etiky , prosperity a dynamiky vývoja .. Lenka B25... v Europskych pomeroch --počas tvrdej kresťanskej "dikcie" bol v stredoveku cca 8-16 storočie zaznamenaný hlavne expanziou a ekonomickým rabovaním -násilným! Druhé kolo rabovania--v UK -Angliou nastalo pod zákulisným riadením židovským ktorí boli zapriahnutí do diania lebo ...Anglia sa zbavila vplyvu Vatikánu --anglikánska cirkev.,a oni po holokauste v Španielsku začali slúžiť finančne... po Europe lebo profesné obmedzenia im nadiktoval...Vatikán! Takže ak nezačnete mať objektívny pohľad na veci tak nejaké tie Vaše "obmedzenosti" hodnotiace veriacich a nejakých a . te..ist. ov... das ist sehr schlecht---
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 17:09:13 58d4289b
....bars plano...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 17:11:42 58d4289b
ani souvislosti Lenko nevidis(nebo jen malo-ktere(a to vetsinou ty jenz se ti hodej))

jsi zaslepena .

me skatulkujes do new age . a ze te zde nikdo (nastesti) nebere vazne, ti nedochazi .

no nic . necham te tedy v iluzi o "zajimave debate",,, i kdyz jsi pravdepodobne jedina kdoz si to mysli

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 17:19:23 53d0513c
Takze Europska nabozenska a biela vina konci, mozme opät milovat svoju civilizaciu :) - zas je to na zidoch :) lepsie si to napisat ani nemohol ... Kazdopadne si uvedom - ze ten zid bol parazit - a parazitoval na tom, co vybudoval Europan - lodstvo, armady, zbrane, konkretne v tomto priklade sa nejednalo o eticky rozmer osidlovania a kto bol pricinou, ale o vyspelost civilizacie, ktora toho bola schopna ... Dalsi priklad - kazdy odsudi Hitlera a koncentraky, ale nemoze popriet, ze narodny socializmus bol system, ktory tak ekonomicky pozdvihol Nemecko, ze bolo schopne viest vojnu 6 rokov proti zvysku sveta ...
LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-12-04 17:21:27 509a8e49
Lenka ak nemôžeš súhlasiť tak mi povedz jednu pôvodnú ríšu, ktorá sa udržala. Takú ktorú nezlikvidovali barbari
Krovak # FugePuty85
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 17:23:37 c35b041f
ja to nechci nijak komplikovat, ono stejne

" dejny pisi vitezove, a porazeni delaji vzdy jen to co se jim rekne "

ale co mame na mysli kdyz povime "barbar" ? "barbari" ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 17:43:19 53d0513c
Škoda je rozvíjať ďalšie argumentačné zdroje LenkaB 25..začínate sa "utápať" v plytkých , vééľmi ľahko oponovateľných argumentoch a mne je nepríjemne tvrdšie zareagovať .. Nie som invektívne chtiví... /ako vy--/ Ale nedá mi narodný socializmus neexistoval a Nemecko viedlo prvé husle proti pol svetu v prvej svetovej... Takže ešte jedno Vaše "zdrizdanie sa" tak nebudete musieť už písať svoje "ROZUMNOSTI"... kapišo ---sehenzi... pater.. le --kukaj hef---budete trápna aj v zahraničí...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 17:56:49 58d4289b
"tak mi povedz jednu pôvodnú ríšu, ktorá sa udržala. Takú ktorú nezlikvidovali barbari"tu ktora sa branila, ked sa prestala branit, tak padla ...


Klopi – ak nevies diskutovat alebo argumentovat, tak nepis, respektive neobtazuj ma svojimi prispevkami (inak tymi laviacirskymi dementami som nemyslela teba - ak narazas na toto, ale na ludi ktori propaguju - tu kulturnu ideologiu smrti, ja proti tebe nic nemam) …kludne kydaj na Europu kolko chces a pomaly s uspokojenim sleduj jej upadok, ale nie vsetci su tak rezignovani ako ty a mam pocit, ze sa tym este aj hrdis a moralne a intelektualne sa vyvisujes … proste cele zle

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 18:20:44 509a8e49
civilizacia, (alebo narod), ktora si nevazi svoje dejiny a piliere, na ktorych bola vybudovana, nema ani buducnost ...na tejto stranke nevidim nic ine, len same kydanie ... smutny pohlad
LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 18:23:04 509a8e49
@lenka
no ked je ta krestanska europa taka super, tak nam napriklad povedz, co take vyznamne vymysleli v europe do 15. storocia?
a porovnaj si to napriklad s moslimskym svetom v rovnakom obdobi, ale dalekou aziou

ale poradim ti, aby si sa nemusela velmi namahat, moslimsky svet bol do 12. storocia, kym ho nepokazila fanaticka viera, centrom vsetkej vedy vtedy znameho sveta, matematika, astronomia, cokolvek si spomenies sa vtedy riesilo na uzemi dnesneho iraku/iranu

a presne tak ho pokazila viera, ako kazi kazda viera kazdy narod, viera brzdi, dogmatizuje, utlaca...bez vynimky

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 18:36:53 5f699539
LenkoB, s chyb se ma clovek ucit, ne na nich budovat .

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 18:49:27 53d0513c
neviem preco stale hovorite o 15 storoci … Europa bola krestanska len do 15 stor? Je pravda ze v 16 sa spolocnost roztriestila a vznikali reformacne hnutia – protestantske cirkvi – co vnimam ako negativum koli bratovrazednym vojnam, neni vsetko len o technike a ekonomike a peniazoch ako dnes – nasa civilizacia duchovne postupila na vysoku uroven, pretoze prijala mravnost ucenia Jezisa Krista – na tom to cele stoji, nie na systemoch – akykolvek system sa da zneuzit, ale na moralnych hodnotach spolocnosti, ktorych cirkev bola zastitou v opozicii proti svetskym panovnikom
Islam je ina rec, nauc sa rozlisovat – a pokial viem, vznikol v 7.storoci

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 19:01:29 509a8e49
Lenko, ty jsi jak zenska verze Dava :)))

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-12-04 19:22:15 53d0513c
Len --langsam--pomaly chlapci rastú ..Lenočka B25.. Poučenie prvé--kto seje vietor.žne...máte to odpustené! Druhé ak niečomu nie celkom -- ferštenzi .. tak len okrajovo ob... A tretie všade doma dobre je najlepšie! Ak je Vám tam kdesi dobre..nech to bude Váš domov.Rezignácia je nám cudzia vieme kde sme , čo máme robiť a šťastie si tvoríme sami! A pokiaľ sa týka cirkevných hodnôt...vééľmi rozlišujeme o ktorú charaternú cirkev a hodnoty uznávame---Záver nie ste "nečitateľná"... skúste iné looby...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 19:28:16 58d4289b
@lenka
preto o 15 storoci, lebo vtedy cirkvel zacala stracat vplyv na vedu
cirkev bola vsetko ine ako zastita moralnych hodnot, alebo tie bosorky a vedcov neupalovala cirkev?

co sa mam naucit rozlisovat?
a to, ze islam vznikol v 7. rokov nijak neodporuje faktu, ze do 12. storocia nijak nezasahoval do vedy, len vtedy prisiel ujko al-Ghazali a vsetko to pokazil svojim fanatizmom...
presne ako krestanstvo...par prvych storoci "nothing much", ale potom sa rozbehlo...

memory # XifiTasa15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 19:33:43 5f699539
Lenko,,, jsem ochoten ti pomoct, si udelat ve vsech tech vecech poradek, a vest s tebou uctivou diskuzi

tudiz, pokavad bys o neco takoveho mela zajem - z my strany neni zadny problem ...

--------------------
museli by sme vsak jit od zakladu - a vec po veci


lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 20:31:47 53d0513c


LenkaB # LyroKomo25

Lenka, keby si ešte variť vedela!

jan # PukiKyri51
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-04 21:42:13 8d08bdc9
Pár zajímavostí jak se barbarství přelévalo a "civilizovalo":

"Do střední Evropy se dostali moderní lidé přes Přední východ a pak jižní Evropu. Přes sev Afriku, Gibraltar a Pyrenejský poloostrov pravděpodobně ne, naopak tam přežívaly dlouho neandertálské skupiny. Tyto skupiny žily mimo Afriku desítky tisíc let. Dokonce se zdá, že závěrečný proces sapientizace (snad ve spojení s Afrikou) proběhl právě na Blízkém Východě (nálezy v Izraeli, Sýrii, Libanonu, Iráku; je zajímavé že zde sdílely stejný prostor s neandertálci desítky tisíc let). Dá se tedy předpokládat, že tyto lidské populace měly světlejší pleť, i když ne tak světlou, jako současní Evropané.
Dále: PŮVODNÍ OBYVATELSTVO AFRIKY, ač to někoho udiví, NEJSOU ČERNOŠI! ale lovci a sběrači, většinou menšího vzrůstu, jako Pygmejové, Sánové. Smíšená populace jsou Hotentoti. Černoši tyto původní obyvatele vyhubili. Jejich zbytky se zachovaly zatlačeny do pralesů, nebo do polopouští. Ještě první evropští kolonizátoři zaznamenali postup černých kmenů na jih v jižní Africe, na úkor původního obyvatelstva. Podle Hérodota a Egypťanů, sídlili Pygmejové na horním Nilu. Dnes jsou tam černoši, jen pygmejské eposy vypráví o marných bojích s příchozími pastevci a zemědělci. Rozptýlené skupiny pův obyvatelstva donedávna přežívaly (snad přežívají) chráněny i v pralesích záp Afriky.
Černoši, jak je známe, vznikli v dlouhém pásu jihosaharského Sahelu před cca 8 000 lety (píšu z hlavy, nevím přesně). Kdoví, jestli právě na jejich vzniku nemá podíl pastevectví a rolnictví, tedy zemědělství, kdy museli den co den nechráněni před sluncem hlídat dobytek a pracovat na poli :o) Jejich expanze směřovala na východ a na jih. Obyvatelstvo sev Afriky a Blízkého východu tedy není černé ne proto, že přišlo z Evropy, jak vyplývá z článku, ale proto, že se tam černoši prostě nedostali.
Každopádně, původní Afričané mají pleť žlutohnědou, (některé skupiny až do ruda ) mluví se o broskvovém nádechu, ne černou.
Shrnuto: 1 skupiny, které osídlily Evropu, se mimo Afriku zdržovaly už delší dobu (záleží, jakou dobu máme na mysli). 2 TITO LIDÉ NEBYLI ČERNOŠI, PROTOŽE Z AFRIKY ODEŠLI DÁVNO PŘED JEJICH VZNIKEM.
ps: samozřejmě obyvatelstvo Evropy nebyli černoši. ani předchozí neandertálci:o)) to jen takynovináři zase vypíchli nějakou senzaci.
Chudáci Skythové, Sarmaté, Hunové, Mongolové, Ujguři a podobné pastevecké kmeny, nezabývající se orbou."
Anonymmm # SiwaVawa18
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-05 04:00:58 4e88ab30
Jan – ved zober aj Lojzika a chodte spalit nejaku tu morenu na potok a hlavne nezabudnite si pripomenut zimny slnovrat … -
„Zimný slnovrat je najmä oslavou slnka a boha s ním spojeného. K rituálom spojeným so solárnym aspektom zimného slnovratu patrí pálenie ohňov (veľkých alebo aspoň sviečok), ktoré horeli až do svitania a bdelo sa pri nich až do svitania. V Rusku sa posielalo z kopca horiace koleso. U južných Slovanov sa do ohňa vkladalo zvláštne poleno, zvané badnik, ktorého zvyšky sa považovali za posvätné (obdoba existuje u Germánov a Litovcov, z čoho vyplýva, že ide o veľmi starý zvyk). Cez oheň sa aj skákalo ako forma očisty a podobne.
Ďalším aspektom tohto sviatku je fakt, že počas zimného slnovratu sa hranica medzi našim svetom a svetom mŕtvych považovala za otvorenú (dobré aj zlé duše mŕtvych sa teda v tomto čase voľne pohybujú po svete). Z toho vyplývalo po prvé, že si Slovania v tomto období roka uctievali predkov. Toto uctenie malo veľa podôb, napríklad Slovania zvykli pri štedrovečernej večeri prestierať aj skonaným členom rodiny. Po druhé sa Slovania v tomto období roka museli chrániť pred zlými duchmi, vlkolakmi, vílami, čertmi a podobne, a to napr. nosením masiek, používaním cesnaku alebo veselými oslavami.“
:)
mimochodom, uz som ti pisala ze varit viem;)
co take vyznamne vymysleli v europe do 15. storocia?“
vela veci, napr. Pismo, v 15.stor uz existovala knihtlac ...a spolocnost sa pomerne masovo vzdelavala – v skolach zalozenych cirkvou ...:)

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-05 10:13:01 509a8e5c
„V roku 1452 bola vytlačená prvá kniha na svete, v súčasnosti dielo nepredstaviteľnej hodnoty, dvojzväzková Biblia nemeckého kníhtlačiara Johannesa Gutenberga.
Ponúkala sa v nezviazanej forme, pretože kolorovanie a ostatná výzdoba sa robila na želanie zákazníka a až potom sa viazala. Každá z dochovaných exemplárov Gutenbergovej Biblie je tak unikátom. O jej pôvodnej predajnej cene nie je nič známe. Opäť sa dá predpokladať, že patrila k drahým veciam a mohli si ju dovoliť len skutoční boháči. Ostatné exempláre sa dostali do kláštorov a kostolov.
Gutenbergov vynález umožnil tlačiť obrovské množstvá celých [c
olor=#0b0080]kníh
(predtým boli tlačené iba časti kníh) a spôsobil tak v
Európe
informačnú explóziu.
Johannes Gutenberg – bol veriaci krestan, ziaden renesancny pseudohumanista a jeho prve dielo bolo venovane cirkvi a Bohu, tak neviem ako ste na to prisli, ze nasledkom oslabenia vplyvu cirkvi nastal pokrok, je to presne naopak, cirkev bola mecenasom umenia a vedy

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-05 10:32:54 509a8e5c
Ja sa nevysmievam - to bol navod ... ;) ak neznasaju krestansku civilizaciu a jej hodnoty, tak nech idu do lesa a nepomahaju ju nicit ...
LenkaB # LyroKomo25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-12-05 11:31:30 509a8e5c
inac je kazdemu jasne preco gutenberg konstruoval knihtlach, holy bible do kazdej riti...
nasledny informacny boom je pre mna preto skor krasny paradox.

kucma # FyvaFixa25
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-05 11:44:17 b2fdb1d5
No ,Lenka,----Žiaľ , to o vysokoškolsky vzdelanom ,múdrom dievčati ,beriem späť!Hamuj dievča!
Nedalo sa ešte neozvať.

Jambo # CapuSuxo47
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-12-05 11:50:17 5b7f0589
Kucma ty si strasny primitiv ... chces tvrdit, ze koli tomu, ze prvou tlacenou knihou bola Biblia este aj vynalez zrychlenej knihltlace bol chybou, tomu sa hovori - vymyty mozog ateizmom, inak vulgarny si jak kocis
LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-05 11:52:43 509a8e5c
ja som primitiv?
ktore slovo ti robi problem, paradox?

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-05 11:53:58 b2fdb1d5
na tejto stranke uz neostal ziaden krestan, uz chapem preco, majte sa krasne .... a pokracujte spokojne, snad vam to nieco prinesie tieto nekonecne debaty "jak zmenit system", pritom si neuvedomovat ze to je v prvom rade o hodnotach a laske k svojej civilizacii, narodu atd ... len si dalej kydajte na hlavu, a rieste sprostosti, konspiracne teorie atd a pritom podstata vam unika, mne uz je to jedno
LenkaB # LyroKomo25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-12-05 11:56:17 509a8e5c
@lenka
vies rozlisovat casove naslednosti?
je ti jasny rozdiel DO a V 15. storoci?

vymyslel guttenberg knihtlac vdaka cirkvy alebo nie?
cirkev bola mecenasom umenia a vedy? ktoreho umenia a ktorej vedy?
za kazdy naznak vedy, ktory mohol byt v rozpore s rozpravkovou knizkou upalovali, to mi ako podpora vedy neznie...(medicina, astronomia, fyzika...)
takisto ta ich podpora vzdelanosti pokrivkava, kedze odmietali cokolvek nove, ale drzali sa knizky...to nie je podpora vzdelanosti, to je dogmaticka vychova oveciek

o umeni takisto, michelanelo, leonardo, rafaello boli renesancni umelci, sice previazani s cirkvou, ale ich tvorba nebola podporovana cirkvou v zmysle rozsirovania umenia, ale len preto, ze cirkev si riesila osobne preferencie a potreby, nikdy nie preto, aby prinasala cirkev umenie svetu, ale aby ukazala, ze na to ma

memory # XifiTasa15
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-12-05 12:00:12 d94b4972
jeden tu je, feri.
ale podla jeho kategorizacie ani ty nie si krestanka...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-06 08:42:56 b2fdb1d5
FC, ten nick tvoj presne vystihuje to, co si. Knihtlac mimochodom vymysleli Cinania, a zaciatky prvych uspechov Europy sa traduju az nastupom renesancie, kedy sa konecne po starocnych okovachh, ktorymi cirkev drzala osvietenstvo na uzde, podarilo poniektorym aj uspesne objavovat veci, ktore iny svet uz davno poznal. Napr. aj cislo 0, ktore zasluhou cirkvi sa nesmelo pouzivat.
Rafael # BakiQuno09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-06 11:23:22 59ad5d21
Neda mi nespomenut tu skvostnu ulohu cirkvi v Europe, ktora sa vsemozne snazila, aby vsetko sedelo len s tym, co je napisane v ich sialenej knihe.

Ked Galilei skonstruoval svoj prvy dalekohlad a objavil tmave miesta na Mesiaci, cirkev to poburilo. Ved predsa ich boh nemoze stvorit take nedokonale veci, vsetko je predsa tak nadherne a dokonale, preto tie skvrny nemozu byt na Mesiaci. Tak prisli so zaujimavou a ako vzdy vedeckou teoriou.

Mesiac je ako zrkadlo a odraza lesy a pohoria Zeme. No a taketo skvosty od cirkvi, ktora sa od 4. st. snazila zastavit akykolvek pokrok, aby vsetko sedelo s ich knihou, tak taketo skvosty neboli ojedinele. Bolo ich neurekom, a tych, ktori prisli s niecim, co ich knihe odporovalo, tak tych osvietene a vedecky likvidovala.

Skoda ze rovanko vedecky nepostupovala aj v r. 325, kedy len tesnou vacsinou sa rozhodlo, ze klincos je boh a nie clovek. Mozno by ta Europa bola vystavana daleko skor a na realnejsich zakladoch.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-12-06 11:57:43 59ad5d21
uz coskoro tu bude obsiahly clanok o tom, ze z opice 100% nie sme.
K zidacikom sa vyjadrim uz dnes.

Bojar # GipuPuka95
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-06 12:19:12 4e622d6b
DC - som cakala kedy toto vytiahnes, klasika :) - uz si konecne uvedom rozdiel medzi cinskou "knihtlacou" na nejakych tabulkach a vynalezom Guttenberga, ktory umoznoval masove tlacenie knih. Ty vo svojej zaslepenosti si ochotny popriet este aj vsetky vynalezy Europanov :) LOL

Ohadom toho "rozhovoru cirkvi s Galileom" - budem postupovat tvojou metodou, mas nejaky historicky zaznam z rozhovoru, zachovany dokument atd? Ty nie si schopny ani uznat existenciu Jezisa Krista na zaklade historickych dokumentov - tomu sa hovori fanatizmus ;)

LenkaB # LyroKomo25
-
 43% ( 4 people voted )
+
2013-12-06 12:20:09 54b138a1
Az predlozis jeden jediny historicky dokument(mimochodom prave cirkev ho doteraz este nenasla), tak potom budem mat tendenciu uverit, ze existoval nejaky Zid, ktoreho priklincovali. A to je asi tak asi vsetko s autenticnostou tzv. boha, ktoreho si zvolili na zaklade vyhrazok zo strany Konstantina, ktory nic ine ako zvolenie nejakeho boha neakceptoval.
Kedze ale ty vies o historii asi tolko, co cirkev o vede, tak aj vyzera tvoje argumentovanie.

Pouzivat ine ako rimske cislice a absenciu cisla 0 vrhali vtedajsiu Europu do doby temna, ktoreho sa tak branis. Pouzitie cisla 0 bolo zakazane, lebo vraj stelesnovalo diabla.
Skvrny na Mesiaci boli cirkvou nadherne vysvetlene, skoda ze sa nedalo toto bluznenie udrzat pri zivote az doteraz, blazince by mohli zatvorit a premenovat tak kostoly.

Mechanické rozmnožovanie písaného textu poznali už Číňania, ktorí už v 8. storočí tlačili z dosák a od 11. storočia pohyblivými typmi.
Kde boli este Europania? No nahanali sa po Europe a likvidovali vtedy odporcov zidovskeho boha, preto nemali cas na vedu a vyskum.

Rafael # BakiQuno09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-06 12:45:23 59ad5d21
FC, sebareslexia urcite nie je tvojou silnou strankou, ako sa vzdy znemoznis a otrepes je obdivuhodne...
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-06 12:46:47 59ad5d21
Historicke zaznamy som ti predlozila a nielen ja uz niekolkokrat .... takze nemas historicky zaznam z toho rozhovoru a predpokladam, ze ani toho, ze cirkev zakazala pouzivat cislovku 0 ... to som este pravdupovediac ani nepocula
presne tak - kde boli Europania pred tym ako na krestanskych zakladoch zacali budovat civilizaciu? Si uvedom ze cirkev a ludia v cirkvi (v Europe väcsina) tvorili Europu, to nebolo oddelene ... ateisti ako nejake organizovane hnutie vznikli mozno pred 200 rokmi, a co vytvorili svojimi "silami" - revolucne hnutia, globalny komunizmus, diktatury a vrazedne storocie ... mozes sa od toho distancovat ako chces, ale ty sam si zastancom kolektivnej viny a mozem pouzivat proti tebe tvoje vlastne zbrane ;)

LenkaB # LyroKomo25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-12-06 13:04:32 54b138a1
FC, vela si toho este nepocula...
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-06 13:11:25 59ad5d21
DC - radsej to nechajme uz, nasa debata je stale o tom istom ...
LenkaB # LyroKomo25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-12-06 13:15:02 54b138a1
nie nasa debata, ale tvoj monolog.

Nie si schopna si osvojit nove poznatky, nie si schopna akceptovat ,ze sa mylis.

Si typickym prikladom organizacie, ktoru chranis.
Si ochotnau verit hocijakej sprostosti, ktoru cirkev obhajuje, aj ked su to len dogmy, ale pred realitou si zakryvas oci.
Uz som ti pisal, na teba sa hodi toto prislovie ako rit na serbel

Clovek rad uveri tomu, comu verit chce.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-06 13:20:23 59ad5d21
presne tak, to plati aj pre teba - nehovoriac o tom, ze ateizmus ako hnutie a zivotna filozofia umelo presadzovana v krestanskej civilizacii je produktom sekularnych zidov, ked tu stale spominas jedneho zida - ide o KULTURNY MARXIZMUS a prirodzeny vyvoj to tiez nebol...;)
LenkaB # LyroKomo25
-
 43% ( 4 people voted )
+
2013-12-06 13:26:56 54b138a1
verklikujes ako vzdy....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-06 13:36:20 59ad5d21
zda sa ze bavit sa o slove "boh" este dlho ostane zdrojom zabavy, kedze rozdeluje ludi na teistov a ateistov a pritom ani jedna strana nevie popisat obsah toho slova...
alebo sa mylim?
LB, spravil svet, zivot boh?
je jezisko boh?
"stvoril" jezisko svet a zivot?
lebo ak nie, boh nie je.

kucma # FyvaFixa25
-
 57% ( 4 people voted )
+
2013-12-06 13:36:32 b2fd97ee
tiez je pre mna zabavny sposob objavenia tejto informacie, koncil sa uzniesol...

kucma # FyvaFixa25
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-12-06 14:08:13 b2fd97ee
Kucma - mam ti objasnovat zaklady krestanskeho nabozenstva? V krestanstve - zakladom je, ci prijmes, ze Kristus je Syn Bozi. Svet stvoril Boh - Otec, krestanstvo spociva v tom, ze vidi Boha ako svätu trojicu - Otec, Syn a Duch Sväty ... takze da sa povedat, ze Kristus je Boh, ale nestvoril svet ;)
LenkaB # LyroKomo25
-
 43% ( 4 people voted )
+
2013-12-06 14:44:30 54b13844
no povedat sa da, to je pravda, ale dat tejto hatlanine zmysel...to je ina kava.

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-06 14:53:50 b2fd97ee
Svätá trojica:Presne to znie:Boh je len jeden a v Bohu sú tri osoby,Boh otec,Boh syn a Boh duch svätý.Teda kto stvoril svet?

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-06 14:53:51 5f6670dd
Už sa vážne nebudem ohlášať na túto tému. Prepáč.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-06 14:56:30 5f6670dd
neprepacim :)
otazka znie este ako? co je obsahom toho slova? odkial sa vzala tak podstatna informacia?

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-12-06 15:28:08 b2fd97ee
o tom ze je nejaka svata trojica rozhodol cisar na I. Vatikanskom koncile r. 381 preto, ze medzi cirkevnikmi boli nezhody a on ich potreboval zjednotit. Volako sa mu to rozpadalo pod rukami. A tak r. 381 vznikla dogma o sv. trojici. Dovtedy ziadna sv. trojica priatelia, biblia sa prepisovala jak na beziacom pase ale hlavne ze teraz uz je secko v poradecku a ovecky si mozu tichucko becat po kostoloch...
one # KeneGydu10
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-06 15:38:19 5d8e81bd
LenkaB :
Nič si z toho nerob, čo tu na teba píšu niektorí nickovia nezmysly..Keď som riešil debatu o Bohu, tak v závere som sa dozvedel, že asi nie je Boh, lebo Occamova britva hovorí podľa nich niečo iné...)
Pričom, čo tvrdí autor ?
William Occam vo filozofii definoval 3 myšlienkové princípy. Sú to nasledovné:


[ol]
 • Princíp všemohúcnosti:[/c
  olor] Boh je všemohúcny a jeho všemohúcnosť všetko zmôže. Boh dokáže zmeniť všetko. Všetky vzťahy a tiež všetky príčinnosti či veci. Tento svet by Boh dokázal prerobiť na úplne inú formu. Človek teda nemôže poznať príčinu a ani dôvody existencie vecí. Pre neho je všetko kontingentné (teda náhodné). Occam tvrdí, že svet, ako ho dnes poznáme, je jedna z možných variant sveta. Boh je dokonale slobodný, človek a celý svet náhodný. Occam tvrdí – Božské je slobodné, to čo nie je božské je náhodné. Pre človeka je chápanie stvorenia zahmlená vec, ktorú nikdy svojim rozumom nedokáže pochopiť.
 • Takže asi tak..)

 • [/ol]
  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 15:57:29 b22957eb
  "Pre človeka je chápanie stvorenia zahmlená vec, ktorú nikdy svojim rozumom nedokáže pochopiť."

  tak pan bol agnostik...

  kucma # FyvaFixa25
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 16:06:35 b2fd97ee
  pochopit sa to neda, ale pripisovat tomu vlastnosti nam nic nebrani :)

  kucma # FyvaFixa25
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 16:14:38 b2fd97ee
  kucma :
  Kdeže..) Villiam Occam (Ockham) (1290-1349) – bol anglickým františkánom

  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 16:15:55 b22957eb
  "bol anglickým františkánom"
  vyrok to velmi nepotvrdzuje

  kucma # FyvaFixa25
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 16:21:24 b2fd97ee
  alebo mas pre agnostika inu definiciu?

  kucma # FyvaFixa25
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 16:29:54 b2fd97ee
  kucma :
  bol.
  Podľa Williama z Ockhamu myšlienka Boha nie je ustanovená zjavným zážitkom alebo logickým odôvodnením. Všetko, čo vieme o Bohu, pochádza zo zjavení. Základom všetkej teológie je teda viera. Bolo by treba poznamenať, že kým iní môžu použiť britvu na eliminovanie celého spirituálneho sveta, Ockham neaplikoval princíp *úspornosti myslenia na články viery.
  Stačí ti tá posledná veta toho citátu..

  michal # RabyFaso02
  -
   45% ( 1 people voted )
  +
  2013-12-06 16:30:17 b22957eb
  kucma :
  františkán je katolík, katolík je niečo iné ako agnostik..
  Agnosticizmus (z gr. a- = ne-, gnosis = poznanie) je filozo
  fický
  názor, stanovisko, podľa ktorého nie je možné poznať podstatu vecí alebo sveta. Ide predovšetkým o metafyzické tvrdenia o živote alebo o existencii Boha, bohov či samotnej podstaty sveta. Poznanie sa obmedzuje iba na skúsenosť, na javy a podobne.
  Teda, katolík verí na katolícke dogmy, agnostik nie.I keď agnostik netvrdí, že nie je Boh.
  Agnostici vo väčšine prípadov nie sú ateisti, pretože a priori neodmietajú existenciu Boha.

  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 16:33:41 b22957eb
  takze nemas v umysle sa logicky bavit, ked spravne chapem...


  kucma # FyvaFixa25
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 16:34:48 b2fd97ee
  ano mne je znama definicia pojmu agnostik v podobnom duchu.
  takze ak uzna, ze sa to neda, naco to obkecava?

  kucma # FyvaFixa25
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 16:35:56 b2fd97ee
  kucma :
  nepochopil si , že to, čo tvrdí Occam , teda princíp, tá britva sa nemá používať na články viery napríklad u katolíkov..V tom je tá pointa...)
  Teda, tí, čo argumentujú v zmysle, že Occamova britva hovorí o tom, že Boh asi nie je, tak používajú zlý argument..Až to nechápeš, tak si o tom niečo naštuduj..)

  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 16:41:59 b22957eb
  ani som v tom zmysle neargumentoval, ani som netvrdil, ze boh neexistuje.
  preco to pises mne?
  co zas mam studovat?

  kucma # FyvaFixa25
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 16:43:43 b2fd97ee
  ved sa to neda rozumom pochopit, ale studovat treba...

  kucma # FyvaFixa25
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 16:44:55 b2fd97ee
  kucma :
  A ešte jedno. Katolík- teda františkán verí v Boha, má vieru na základe niečoho, teda verí článkom svojej viery...
  A Occamova britva sa nemá používať v argumentácií či Boh je alebo nie. Tento princíp sa týka iných disciplín..

  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 16:45:10 b22957eb
  tak este 2 zjavne.
  1. veri v nieco o com tvrdi, ze sa to pochopit neda = agnostik.
  2. occamovu britvu som nepouzival, pytam sa ta preto: preco to vravis mne?

  kucma # FyvaFixa25
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 16:47:15 b2fd97ee
  kucma :
  Napríklad by si mal pochopiť a naštudovať si, aký je rozdiel v myslení medzi agnostikom a františkánom, čomu verí agnostik a čomu františkán, toto nechápeš. Occam bol františkán, teda veril v články svojej viery, čo u agnostika nepripadá v úvahu, teda nemohol byť Occam agnostik..
  Agnostik verí len : Poznanie sa obmedzuje iba na skúsenosť, na javy a podobne.

  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 16:50:37 b22957eb
  ..)
  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 16:51:33 b22957eb
  preco vytrhavas, daj celu definiciu.

  kucma # FyvaFixa25
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 16:54:17 b2fd97ee
  Agnostik verí len : Poznanie sa obmedzuje iba na skúsenosť, na javy a podobne.
  a zaroven:
  je filozo
  fický
  názor, stanovisko, podľa ktorého nie je možné poznať podstatu vecí alebo sveta. Ide predovšetkým o metafyzické tvrdenia o živote alebo o existencii Boha, bohov či samotnej podstaty sveta

  v com je problem?
  kucma # FyvaFixa25
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 16:57:49 b2fd97ee
  "Pre človeka je chápanie stvorenia zahmlená vec, ktorú nikdy svojim rozumom nedokáže pochopiť."

  nikdy.

  kucma # FyvaFixa25
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 17:04:02 b2fd97ee
  kucma :
  Už som ti odpovedal, lepšie čítaj a rozmýšľaj..

  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 17:18:51 b22957eb
  plati skor pre teba.

  kucma # FyvaFixa25
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 17:19:37 b2fd97ee
  ty si co? ako sa kategorizujes?

  kucma # FyvaFixa25
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 17:23:47 b2fd97ee
  a vedel by si napriklad aplikovat occamovu britvu v tomto pripade:

  "nie je mozne poznat podstatu veci alebo sveta, ale je mozne tvrdit, ze podstata je boh, no zaroven tvrdit, ze podstatu boha nemozno poznat" :)))

  inac fasa hra. neda mi zopakovat...
  zda sa ze bavit sa o slove "boh" este dlho ostane zdrojom zabavy, kedze rozdeluje ludi na teistov a ateistov a pritom ani jedna strana nevie popisat obsah toho slova...
  kucma # FyvaFixa25
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 17:36:05 b2fd97ee
  @michal
  ak je boh vsemohuci a jeho vsemohucnost moze vsetko, dokaze vytvorit vec, s ktorou uz dalej nevie nic spravit?

  memory # XifiTasa15
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 17:45:57 5f699539
  memory, podla mna ides nato prilis logicky...
  myšlienka Boha nie je ustanovená zjavným zážitkom alebo logickým odôvodnením :)))

  kucma # FyvaFixa25
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 17:48:24 b2fd97ee
  v skratke, boh je nelogicky kedze sa logicky pochopit neda.
  teda logika vznika z uplnych chujovin :)))

  kucma # FyvaFixa25
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 17:49:28 b2fd97ee
  Áno ..kučma.25 a michal ..02 Váš vzájomný "diškurz" nadobudne váhu ak zdokumentujete vlastný vedecký výskum v tejto oblasti, filozofické -nemenné uzávery, cieľovosť vlastného prezentu a samozrejme možné negatíva v prípade oponencie. Ak tomu tak nevyhoviete tak Vaše snaženia tu prezentované sú viac menej úsmevné a spadajú do kategórie snaženia. Je totiž dosť --na 99% pravdepodobné --že na-čítanéé má kdesi ktosi tiež dosť veľa...Ale môžte sa zabávať... a my s vami---
  klopi # KyvoWavo40
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 18:01:05 58d4289b
  ach taaaak klopi...
  kucmov vedecky vyskum v oblasti klincosa:
  doba vyskumu: cca 5 rokov
  miesto vyskumu: dolezite.sk
  skumane objekty: lenkab, michal, ip, lucifer a mnoho dalsich
  nemenne uzavery: domyslavost, uzky vztah k postavam z mytologickych knih, prezentacia s absenciou logiky
  negativa: obvinovanie oponentov z prislusnosti ku komunizmu, fasizmu, ateizmu, kulturnemu marxizmu a podobnym nezmyslom

  kucma # FyvaFixa25
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 18:10:36 b2fd97ee
  memory :
  logicky chybne formulovaná otázka...Takže ti dám podobnú odpoveď. Neviem, nepoznám dostatočne Boha..)  michal # RabyFaso02
  -
   45% ( 1 people voted )
  +
  2013-12-06 18:27:44 b22957eb
  @michal
  ta otazka je logicky spravna, ak tvrdis opak, tak musis povedat aj v com, inak taras
  a ak nepoznas boha, nemozes tvrdit, ze je vsemohuci :)

  memory # XifiTasa15
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 18:34:25 5f699539
  kucmov vedecký výskum....)))) Ty si vedec za všetky drobné, si ma pobavil. Ale niečo napíšem:
  Až dávaš teistov ako ľudí, že majú absenciu logiky, tak ju nemáš ty. Ty NEVIEŠ či Boh existuje alebo nie, viackrát si to tak prezentoval a písal, to je tvoj názor a tí, čo veria že existuje majú absenciu logiky. Pričom ty sám NEVIEŠ, ale kategorizuješ.... Si hlúpy, že nevidíš aké kraviny píšeš.
  Čo sa týka urážok zo strany ľudí ako si ty, tak si to teisti z od teba a z vašej strany užili viac i keď je pravda, že mňa to neurazí ja sa skor na tom bavím, ale iných to može možno uraziť..)

  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 18:36:40 b22957eb
  memory :
  dovolujem si tvrdit ze je uplne ale uplne nelogicka, zle formulovana a nespravna...preto sa na nu neda odpovedat......Ak by som mal tuto otazku prirovnat k nejakej inej tak by to vyzeralo asi takto: Mozem tu byt aj nebyt?...alebo...stvoril Boh kamen, ktory nestvoril?...bud tu som alebo nie...bud Boh kamen stvoril alebo nestvoril...ide o logicky chybne formulovanu otazku...

  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 18:38:00 b22957eb
  pokusim se tedy neco o "bohu" .

  lojzazpribrami # ToluSyku33
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 18:39:39 53d0513c
  "buh" je hmotou tohoto sveta, a zaroven i jeho zivotem .

  vesmir je HMOTNYM TELEM a zaroven ZIVOU DUSI

  lojzazpribrami # ToluSyku33
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 18:40:32 53d0513c
  memory :
  "a ak nepoznas boha, nemozes tvrdit, ze je vsemohuci :)

  ..) Kde tvrdím, že Boh je všemohúci, nepleť si názor teistu, ktorý posudzuje Boha na základe viery s vedeckým tvrdením na základe vedeckého dokazu. Chápeš ?..)  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 18:42:12 b22957eb
  vesmir je projevem neceho "pomyslneho", neceho co znate(avsak nespravne chapete) pod pojmem "buh" .

  lojzazpribrami # ToluSyku33
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 18:43:11 53d0513c
  "projevem" - podtrhnuto

  lojzazpribrami # ToluSyku33
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 18:44:27 53d0513c
  @michal
  opat logicky zle
  ak chces tuto otazku s niecim porovnavat, tak s otazkou, ci clovek dokaze vytvorit stroj, pri ktorom nerozumie ako funguje, ale stale to nie je logicky zla otazka
  ale samozrejme, nemozes porovnavat cloveka s akymsi bohom, vsakze :)

  ako moze ist o logicky zle formulovane otazky, ked si minimalne na prvu dokazal jednoznacne odpovedat? :)

  memory # XifiTasa15
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 18:44:59 5f699539
  "Až dávaš teistov ako ľudí, že majú absenciu logiky, tak ju nemáš ty."
  - nie ja, sami to tvrdia. myšlienka Boha nie je ustanovená zjavným zážitkom alebo logickým odôvodnením

  "Ty NEVIEŠ či Boh existuje alebo nie, viackrát si to tak prezentoval a písal, to je tvoj názor a tí, čo veria že existuje majú absenciu logiky. Pričom ty sám NEVIEŠ, ale kategorizuješ.... Si hlúpy, že nevidíš aké kraviny píšeš"
  - pytam sa na to ostatnych. veria ale nevedia priradit obsah. tym sa netajim. "Neviem, nepoznám dostatočne Boha..)"
  sam si toho dokazom, ze veris v nieco co nepoznas. slovo bez obsahu.


  "Čo sa týka urážok zo strany ľudí ako si ty, tak si to teisti z od teba a z vašej strany užili viac i keď je pravda, že mňa to neurazí ja sa skor na tom bavím, ale iných to može možno uraziť..)"
  -napisal som ti niekedy nieco vo forme: "Si hlúpy, že nevidíš aké kraviny píšeš."

  nemas sebareflexiu...


  kucma # FyvaFixa25
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 18:45:37 b2fd97ee
  @michal
  takze ak sem das nejaky citat aby si nieco ukazal, tak s nim vlastne nesuhlasis? :)

  memory # XifiTasa15
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 18:47:04 5f699539
  memory :
  Odkedy je odpoveď neviem jednoznačná odpoveď..)))
  "ak chces tuto otazku s niecim porovnavat, tak s otazkou, ci clovek dokaze vytvorit stroj, pri ktorom nerozumie ako funguje, ale stale to nie je logicky zla otazka"
  nie, toto nie je to samé ako príklad..
  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 18:47:34 b22957eb
  "Ty si vedec za všetky drobné"
  a co hovoris na vyskum?

  kucma # FyvaFixa25
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 18:52:59 b2fd97ee
  @michal
  Ot: mozem tu byt aj nebyt?
  Od: bud tu som, alebo nie som

  kde tam mas slovicko "neviem"? :)
  michal, ved ty ani nevies, co si napisal, ani si do dokonca po sebe necitas

  memory # XifiTasa15
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 18:54:22 5f699539
  kucma :
  ""Až dávaš teistov ako ľudí, že majú absenciu logiky, tak ju nemáš ty."
  - nie ja, sami to tvrdia. myšlienka Boha nie je ustanovená zjavným zážitkom alebo logickým odôvodnením.."
  Ale áno, ty sám si to napísal :
  "...nemenne uzavery: s absenciou logiky....
  Moc nechápeš ani tú myšlienku o ktorú sa opieraš...) Na vyššiu filozofiu, obávam sa nemáš vzdelanie...
  "napisal som ti niekedy nieco vo forme: "Si hlúpy, že nevidíš aké kraviny píšeš."

  nemas sebareflexiu..."
  napísal si rozne urážky na iných, nepísal som to len za seba, zo mňa si sa snažil nepriamo robiť tiež hlupáka i keď ti to moc nešlo...) ale fakt mi to je jedno..)
  Skor nemáš sebareflexiu ty..)
  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 18:54:42 b22957eb
  memory :
  "ako moze ist o logicky zle formulovane otazky, ked si minimalne na prvu dokazal jednoznacne odpovedat? :) "
  Napíš presne, čo si týmto myslel a že neviem čítať si nechaj tak pre seba..)  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 18:56:54 b22957eb
  krista tvojho, co zas prekrucas...
  myšlienka Boha nie je ustanovená zjavným zážitkom alebo logickým odôvodnením..

  co som mal napisat, ze je ta myslienka ustanovena logickym odovodnenim, klamal by som.

  tvoje vzdelanie je super. mas nato.
  nesnazil som sa z teba urobit hlupaka, robis to kvalitne aj sam.  kucma # FyvaFixa25
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 18:58:21 b2fd97ee
  dokaz:
  Occam bol františkán, teda veril v články svojej viery, čo u agnostika nepripadá v úvahu, teda nemohol byť Occam agnostik..

  sam das definiciu, sam z nej vytrhavas, sam ju prekrucas. tvoja definicia neobsahovala nic o clankoch svojej viery.  kucma # FyvaFixa25
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 18:59:50 b2fd97ee
  @michal
  myslel som tym presne to, co som napisal v predchadzajucej odpovedi :)

  no nikde som nepisal, ze nevies citat :)
  ale ked to teraz spominas, tak asi to je pravda, kedze ja som pisal, ze si po sebe necitas, nie, ze nevies citat :)

  memory # XifiTasa15
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 19:02:17 5f699539
  kucma :
  nič som neprekrútil, krútiš to ty, lebo nechápeš tento výrok :
  "myšlienka Boha nie je ustanovená zjavným zážitkom alebo logickým odôvodnením.."
  Autor citátu nepísal, že teistov takto klasifikuje ako ty :
  "nemenne uzavery: s absenciou logiky...."
  Citát naráža na to, že všetko, čo existuje má príčinu, ale až je Boh nezapríčinený tak to mení situáciu...
  Radšej nerieš veci, čo nechápeš. Vytrhneš si nejaký slová z kontextu, prekrútiš to tak ako ti to vyhovuje a snažíš sa urobiť z oponenta hlupáka...)
  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 19:13:17 b22957eb
  napisal, ze myslienka boha nie je ustanovena zjavnym zazitkom alebo logickym odovodnenim...
  myslienka boha misko. snaha vniest do tejto myslienky prvky logiky su aj teraz od teba nelogicke.
  ziadna pricina, nezapricineny boh a menenie situacii...

  kucma # FyvaFixa25
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 19:19:35 b2fd97ee
  pre uplnost, napisal som prezentacia s absenciou logiky.
  teda nie TYCH LOGICKOV ALE TOHO CO PREZENTUJU.

  kucma # FyvaFixa25
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 19:21:09 b2fd97ee
  ale vytrhavanie je tvoja silna stranka :)

  kucma # FyvaFixa25
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 19:22:07 b2fd97ee
  memory :


  "Ot: mozem tu byt aj nebyt?
  Od: bud tu som, alebo nie som "

  kde tam mas slovicko "neviem"? :)
  michal, ved ty ani nevies, co si napisal, ani si do dokonca po sebe necitas "
  Odpoveď nie je správna, ty používaš 2 možnosti : buď tu som, alebo nie som
  ale ja som to myslel v zmysle len jednej možnosti a inak som to formuloval :
  "Mozem tu byt aj nebyt?..." Takže si použil nesprávnu otázku a nečítaš po sebe..)

  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 19:26:23 b22957eb
  tato debata nema moc smysl, jelikoz stale akorat tlacite jeden druheho do defenzivni pozice

  lojzazpribrami # ToluSyku33
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 19:26:58 53d0513c
  sorry, zle som sa vyjadril, neodpovedal si správne v zmysel položenej otázky. Otázku si napísal správne..A č
  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 19:29:07 b22957eb
  @michal
  ty si taky vtipalek :))))
  aj otazka aj odpoved je z tvojho jedneho prispevku, nic nie je vytrhnute a presne tak isto formulovane :)))

  memory # XifiTasa15
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 19:32:42 5f699539
  no ok misko, k tej prezentacii. ked tak spatne kukam, dalo sa to pochopit aj ako absencia logiky u osob co nieco prezentuju, ale povodne som to tak nemyslel.
  mozeme sa nadalej bavit co kto povedal, ale k obsahu slova boh sa aj tak nedostaneme.
  neda sa to, resp. nepoznas obsah. tak sa maj.
  kucma # FyvaFixa25
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 19:34:19 b2fd97ee
  @michal
  v zmysle tejto tvojej otazky je len jedna odpoved: nie
  a ta ista odpoved vyplyva aj z tvojej rozvinutejsej: bud tu som, alebo nie som, tzn. nemozem byt aj nebyt na tom istom mieste, nie su tam ziadne dve moznosti

  memory # XifiTasa15
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 19:34:31 5f699539
  pak je to cele na ukor toho, o co puvodne v teto debate slo.., a konci to akorat u nejakeho bezbreheho presvedcovani jedne "strany" druhou, o tom ze - "kdo se vlastne myli"

  lojzazpribrami # ToluSyku33
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 19:35:46 53d0513c
  kucma :
  napísal si :
  ""Pre človeka je chápanie stvorenia zahmlená vec, ktorú nikdy svojim rozumom nedokáže pochopiť."

  tak pan bol agnostik... "
  Teda máš názor, že Occam bol agnostik. Ja som tvrdil že nebol, pretože agnostik nemože byť katolík - františkán, až by bol Occam agnostik, tak by vystúpil z RKC. Agnostik totiž neverí na teológiu a vierouku a dogmy RKC. Františkán ale verí... A on bol františkán.
  Až máš názor, že Occamov názor je agnostický, tak si myslím, že nie je to tak, z dovodov, čo som uviedol vyššie, že nechápeš, ako to myslím a píšem, za to nemožem, radšej to teda so mnou nerieš..

  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 19:39:27 b22957eb
  vyrok tomu nenasvedcuje
  kucma # FyvaFixa25
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 19:47:41 b2fd97ee
  Pak jestli uz je klid .

  Zkusim se te michale zeptat .

  Za "koho" ? - ty sam sebe povazujes., a proc ?

  co vnimas pod pojmem "buh" ? dokazal by jsi vysvetlit ? vlastnimi slovy ?

  lojzazpribrami # ToluSyku33
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 20:03:13 53d0513c
  memory :
  No dobre..) zoberme si tvoju otázku...
  "ak je boh vsemohuci a jeho vsemohucnost moze vsetko, dokaze vytvorit vec, s ktorou uz dalej nevie nic spravit? "
  1.Až takú vec nedokáže stvoriť, nie je všemocný.
  2.Až takú vec dokáže stvoriť a ďalej s ňou nevie nič spraviť, nie je všemocný.
  Obidve možnosti by dokázali, že nie je všemocný. Preto je otázka nelogická za predpokladu, že je všemocný.


  dám ti podobnú otázku:  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 20:05:52 b22957eb
  @michal
  vidis, uz nieco predpokladas, aby si mohol dalej posunut moju otazku a hovorit o jej pripadnej nelogickosti
  navyse predpokladas nieco, co nevies dokazat

  memory # XifiTasa15
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 20:11:50 5f699539
  lojza :
  Ja som len teista tu na týchto stránkach. Čo je Boh ? Proste Tvorca všetkého života a vesmíru...Na rozdiel od nás je nezapríčinený...Skor verím, že existuje, ako by som mal veriť v nejakú dogmu ateizmu, že hmota je večná, alebo rozne teórie, že existencia a vznik vesmíru sa dá dokázať tak, aby sa obišiel Boh, nikto to nedokázal, že život povstal z neživej hmoty, nikto abiogenézu nepotvrdil vedeckým dôkazom, atď..

  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 20:13:10 b22957eb
  memory :
  Možeš mi nejako dokázať, že Boh neexistuje ?..) Zadefinujme si Boha len ako tvorcu vesmíru a života....)

  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 20:19:52 b22957eb
  @michal
  mozes mi dokazat, ze neexistuju lesne vily, alebo ze okolo jupitera neobieha cajnik? :)
  ked uz si taky logik, mal by si vediet, ze negativum sa dokazat neda, vzdy sa da dokazat len pozitivum :)

  memory # XifiTasa15
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 20:23:06 5f699539
  memory horsie. ako vyzera cajnik vieme...
  kucma # FyvaFixa25
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 20:25:45 b2fd97ee
  memory :
  Až je Boh u teba negatívum, presnejšie špecifikuj to negatívum...)

  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 20:30:09 b22957eb
  @michal
  tak teraz si jasne ukazal, ze nerozumies pisanemu slovu, nie to este logike
  ale skusim este raz...dokazat sa neda negativum, ale len pozitivum, to znamena, ze dokazat vies existenciu, nie neexistenciu...dokazat vies, ze nieco obieha, nie ze neobieha

  memory # XifiTasa15
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 20:33:46 5f699539
  podla mna negativum je neexistencia...
  kucma # FyvaFixa25
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 20:34:07 b2fd97ee
  chapu . cili skatulky nechme stranou

  jsi daleko . - ale stale chapes "boha" nespravne .

  mas pravdu v tom, ze hmota je sama o sobe bez zivota( neziva hlina.)
  ---------------------

  hmota je telem - a aby telo bylo zive, potrebuje dusi

  lojzazpribrami # ToluSyku33
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 20:34:08 53d0513c
  memory:
  nesnaž sa zo mňa robiť hlupáka, mne totiž šlo o to, aby si to napísal..Teda ty píšeš, že Boh, ako som ho definoval je negatívum, teda neexistencia ?

  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 20:38:52 b22957eb
  @michal
  ja z nikoho hlupaka nerobim, ja len k tomu davam prilezitost :)

  nic take napisat nemozem, lebo neexistencia nie je vlastnost, ale stav...to som ti uz vysvetloval minule
  mozem to preformulovat aj inak: vies dokazat, ze boh nie je? vies dokazat, ze lesne vily nie su?
  ako potom ty preformulujes stav bytia na vlastnost?

  memory # XifiTasa15
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 20:47:00 5f699539
  chapes vsak spatne boha "jako stvoritele" .

  vesmir je urcitym obrazem boha . to - urcitym -, pisi proto, ze nemusi vse z nej realne existovat zaroven. buh je jakesi "NADosobno", jenz je vsemu zivemu spolecne .
  --------------------------------------------------
  -------------------------------

  buh je to co je - i to co neni .

  lojzazpribrami # ToluSyku33
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 20:49:54 53d0513c
  chapes co se ti snazim rcit ?

  lojzazpribrami # ToluSyku33
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 20:51:10 53d0513c
  rict*
  lojzazpribrami # ToluSyku33
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 20:51:35 53d0513c
  memory :
  čo pre teba vlastne znamená Boh. Snaž sa vyjadriť konkrétne a neuhýbať..) Aby som o tom s tebou mohol diskutovať je nutné, aby som vedel presne, čo to slovo Boh pre teba znamená.)

  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 20:57:51 b22957eb
  lojza :
  Každý má o tom, čo je Boh vlastný názor a teraz ma zaujíma, čo to vlastne konkrétne znamená pre memoryho...)

  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 20:59:38 b22957eb
  @michal
  presne to iste co lesne vily, alebo jednorozce, vymyslene rozpravkove postavicky

  memory # XifiTasa15
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 21:00:57 5f699539
  memory :
  OK, takže Boh u teba znamená výmysel. Konečne niečo konkrétne..) Dobre, takže ak si myslíš, že je Boh je výmysel, myslíš si, že tento názor je správny akosi racionálny a rozumný, nie ?

  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 21:04:11 b22957eb
  @michal
  ja som vzdy hovoril konkretne, ty sa vyhybas odpovediam, tak ako napriklad na tu poslednu si neodpovedal, a par predtym, o dokaze neexistnecie vil a cajnika :)

  a samozrejme, ze si myslim, ze je to racionalnejsi nazor ako to, ze naozaj existuje, nie len "akosi":)

  memory # XifiTasa15
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 21:09:48 5f699539
  no to co pises je bohuzel ve vetsine pravda, michale .

  avsak je to zapricineno nespravnym pochopenim toho slova .

  pokusim se tedy jeste rozvect .

  lojzazpribrami # ToluSyku33
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 21:11:48 53d0513c
  memory :
  chcem napísať určitý záver na základe tvojich názorov.Kým ho napíšem mám na teba ešte 1 jednoduchú otázku...
  Pokladáš Stephena Hawkinga, toho vedca na vozíčku za racionálneho človeka z hľadiska jeho prezentovaných názorov ?  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 21:14:32 b22957eb
  vesmir je tedy urcitym OBRAZEM - boha -

  da se tedy vyjadrit take tak, ze -

  "buh" je hmotou tohoto sveta, a zaroven i jeho zivotem .

  vesmir je HMOTNYM TELEM a zaroven ZIVOU DUSI

  lojzazpribrami # ToluSyku33
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 21:18:14 53d0513c
  @michal
  samozrejme, ze ano :)

  memory # XifiTasa15
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 21:21:08 5f699539
  tedy je projevem neceho "pomyslneho", neceho co znate(avsak nespravne chapete) pod pojmem "buh" .
  lojzazpribrami # ToluSyku33
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 21:21:11 53d0513c
  a co se tyce te nezapricinenosti, michale . spatne nad tim uvazujes .

  jelikoz bez jednoho by prece nemohlo byt to druhe

  lojzazpribrami # ToluSyku33
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 21:28:27 53d0513c
  ... souvisi to spolu ...

  - prave tak jako Svetlo a Tma - :)))

  lojzazpribrami # ToluSyku33
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 21:32:27 53d0513c
  protoze BEZ TMY, by ani svetla nebylo :)

  lojzazpribrami # ToluSyku33
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 21:35:08 53d0513c
  Michal - ahoj :)) ja

  "obvinovanie oponentov z prislusnosti ku komunizmu, fasizmu, ateizmu, kulturnemu marxizmu a podobnym nezmyslom"

  mam taky pocit, ze to som bola len ja :))))


  Kucma, chces spoznavat Boha? vykrikovanim na nete aby ti niekto poskytol dokaz to nepojde ... Chod do prirody, uvolni sa, pozoruj stvorenie okolo seba, alebo chod sa posadit do kostola a vnimaj .... viera je dar ... neviem preco je to tak, preco to niektori citia a ini nie ...

  LenkaB # LyroKomo25
  -
   45% ( 1 people voted )
  +
  2013-12-06 21:45:44 54b13844
  memory :
  OK. Tak ti napíšem pár svojich názorov a dám pár citátov ohĺadom Hawkinga. O ňom je všeobecne známe, že je ateista, ale na druhej strane je u neho zaujímavé to, že na rozdiel od teba nepíše, alebo netvrdí ako ty, že Boh je výmysel, práve v tom vidím jeho poctivý prístup k tejto problematike...)
  Hodne sa snaží vedecky dokázať, že na existenciu vzniku vesmúru nie je potrebný Boh..V jeho kvantovej teórií gravitácie píše :
  "Kvantová teorie gravitace otevřela novou možnost, v níž by prostoročas neměl žádnou hranici a tak by nebylo nutné specifikovat dění na takové hranici. Neexistovaly by žádné singularity, v nichž by se přírodovědecké zákony hroutily a žádný okraj časoprostoru, na kterém by se člověk musel odvolávat na Boha nebo nějaký nový fyzikální zákon, který by stanovil hraniční podmínky prostoročasu. Dalo by se říci: "Hraniční podmínka vesmíru je ta, že nemá žádnou hranici.' Vesmír by byl dokonale obsažen sám v sobě a neovlivňovalo by jej nic mimo něj. Nebyl by ani stvořený ani zničitelný. Prostě by jen BYL.
  [Stephen Hawking, A Brief History of Time (New York: Bantam, 1988), p. 136.] "
  Avšak je to stále len teória.A on, hoci v Boha neverí si to uvedomuje...
  "Boh môže existovať, ale veda môže vysvetliť vznik vesmíru bez potreby tvorcu,“ povedal v spomínanej prestížnej relácii Stephen Hawking. Tieto vyjadrenia prišli pár dní po tom, ako otvorene vyhlásil, že Boh vesmír nevytvoril. „Gravitácia a kvantová teória – to sú príčiny, prečo vznikol vesmír,“ dodal v rozhovore s Larry Kingom Hawking."
  Takže ako vidíš, racionálny Hawking netvrdí, že Boh je isto len výmysel...)
  Zaujímavé je však toto :
  "Hubbleova pozorování naznačila, že existoval okamžik času, nazývaný Velký třesk (the big bang), kdy byl vesmír infinitezimálně (nepatrně, pozn. Manfred) malý a nekonečně hustý. ...
  ... Na druhou stranu, jestliže se vesmír rozpíná, mohou zde být fyzikální důvody, proč musel existovat nějaký počátek. Lze si představovat, že Bůh stvořil vesmír v okamžiku Velkého třesku, nebo dokonce potom přesně tím způsobem, že to vypadá, jako by tu byl nějaký Velký třesk, ale bylo by nesmyslné předpokládat, že vesmír byl stvořen před Velkým třeskem. Rozpínající se vesmír nevylučuje předem nějakého stvořitele, ale klade omezení na to, kdy mohl provést svou práci!
  [Stephen Hawking, A Brief History of Time (New York: Bantam, 1988), pp. 8-9.].."
  Takže ako vidíš, veľký mozog Hawkinga sa k "výmyslu" stavia akosi inakšie, nemyslím teraz v jeho osobnej viere, že je ateista, ale v tom, ako sa stavia z vedeckej stránky k tomu, čo je pre teba "výmysel".
  Tým končím...

  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 21:46:24 b22957eb
  @michal
  mal by si pouzivat nove citaty, tieto su uz 25 rokov stare :)

  napriklad, z roku 2011 mam pocit, z dokumentu Curiosity, v ktorom to posuva dalej a argumentuje, ze boh nemohol vytvorit vesmir, nie len, ze je nepotrebny:
  sorry, nechce sa mi to prekladat cele, prelozim len co z toho vyplyva

  Do we need a God to set it all up so a Big Bang can bang? … Our everyday experience makes us convinced that everything that happens must be caused by something that occurred earlier in time. So it’s natural for us to assume that something—perhaps God—must have caused the universe to come into existence. But when we’re talking about the universe as a whole, that isn’t necessarily so.

  The role played by time at the beginning of the universe is, I believe, the final key to removing the need for a Grand Designer, and revealing how the universe created itself. … Time itself must come to a stop [at the singularity]. You can’t get to a time before the big bang, because there was no time before the big bang. We have finally found something that does not have a cause because there was no time for a cause to exist in. For me this means there is no possibility of a creator because there is no time for a creator to have existed. Since time itself began at the moment of the Big Bang, it was an event that could not have been caused or created by anyone or anything. … So when people ask me if a god created the universe, I tell them the question itself makes no sense. Time didn’t exist before the Big Bang, so there is no time for God to make the universe in. It’s like asking for directions to the edge of the Earth. The Earth is a sphere. It does not have an edge, so looking for it is a futile exercise.

  1) pricina predchadza dosledok v case
  2) pred vznikom casu nebol ziadny cas
  3) teda vznik vesmiru, nemoze mat pricinu
  4) teismus potrebuje boha ako pricinu stvorenia vesmiru
  5) vesmir nema pricinu
  6) teismus je chybny

  ale inak dakujem, ze ma porovnavas s najvacsim mozgom dneska, aj ked nie som vedec :)

  memory # XifiTasa15
  -
   58% ( 2 people voted )
  +
  2013-12-06 22:24:51 5f699539
  uder pod pas :) tvrdit ze o panbozkovi ma kazdy vlastny nazor a na konci vyrukovat s hawkingovimi predstavami akoby som o tom tocil odzaciatku... aj bez lenkinej predstavy sa hravo zaobideme :)
  kucma # FyvaFixa25
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 22:29:57 b2fd97ee
  prostor nema hranice

  lojzazpribrami # ToluSyku33
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-06 22:36:34 53d0513c
  memory :
  "Boh môže existovať, ale veda môže vysvetliť vznik vesmíru bez potreby tvorcu,“ povedal v spomínanej prestížnej relácii Stephen Hawking. Tieto vyjadrenia prišli pár dní po tom, ako otvorene vyhlásil, že Boh vesmír nevytvoril. „Gravitácia a kvantová teória – to sú príčiny, prečo vznikol vesmír,“ dodal v rozhovore s Larry Kingom Hawking."
  Nečítaš dobre, toto nie je 25 rokov staré, ale len 3 roky..) Takže nebolo jeho výroky všetky 25 rokov staré... Ja ťa neporovnávam s Hawkingom ohľadom tvojho intelektu...) Zas nechcem Hawkinga takto urážať..) neber si to osobne..) Ja ťa porovnávam v zmysle vášho spoločného ateistického postoja. Hawking je ateista, neverí v Boha, ty máš Boha za výmysel... Ani toto si asi nepochopil správne...
  Možno pochopíš aspoň to, že som ti chcel naznačiť, že Hawking sa o Bohu vyjadruje inak ako ty. Prečítaj si tú vetu z citátu z roku 2010..


  A, mimochodom, Hawking ohľadom kvantovej gravitácie má len svoju teóriu, žiadne vedecký dokaz. Teda jeho názory na vznik vesmíru nemajú váhu vedeckých dokazov.., ale o to mi nešlo, mne je jedno v čo verí on alebo ty, išlo mi o porovnania odlišného prístupu, názoru k tomu, čo je u teba výmysel...)

  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-07 19:03:03 b2290389
  @michal
  zase raz vytahujes uplne nepodstatne veci z celeho prispevku len preto, aby si si nieco dokazal a mohol reagovat
  a to ma dve mozne priciny:
  nevies filtrovat dolezite a nedolezite veci
  robis to narocky, aby si sa vyhol reakcii na tebe neprijemne veci, ktorym bud nerozumies, alebo nevies reagovat

  no a uz len ta tvoja rozpravkova knizka ma nejaku vahu...

  memory # XifiTasa15
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-07 19:09:37 5f699539
  memory :
  radšej nefilozofuj, neanalyzuj osobu, ktorú nepoznáš a nechápeš a venuj sa faktom. Evolúcia sice nie je abiogenéza, ale nie je dovod sa od znalca kucmu nepoučiť aj v abiogenéze..) Žiadna tvoja príčina nie je správna. A ani relativizovanie, dehonestovanie a zosmiešňovanie neznamená relevantnú odpoveď na konkrétnu otázku, na ktorú je možná normálna odpoveď..) A neadresoval som to tebe..

  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-07 19:16:24 b2290389
  @michal
  citaj, kym zacnes nieco pisat, aby si vedel, v ktorej si diskusii a na co a na koho reagujes :)

  memory # XifiTasa15
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-07 19:18:21 5f699539
  nie som znalec abiogenezy. od kieho boha si to nabral misko?

  kucma # FyvaFixa25
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-07 19:21:45 b2fd97ee
  memory :
  sorry, má to byť takto :
  Nevyťahujem nič nepodstatné, len ty sa snažíš viacmenej znehodnotiť názor iného, mňa sa to nejako nedotýka a tvoje možné príčiny sú nesprávne. Až chceš vedieť skutočné dovody, tak sú dve, prvá, že sa bavím a druhá, že ma občas zaujímajú názory iných, hlavne ateistov, ktorí dokážu písať viac ako bežné urážky a majú nejaké názory na problematiku..

  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-07 19:22:11 b2290389
  kucma :
  sorry, pravda, pomýlil som si diskusiu, som len človek..)

  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-07 19:23:02 b2290389
  @michal
  ak by si vytahoval to podstatne, tak nereagujes na to, ci su tie vyroky 25 rokov stare (mimochodom, mas vacsinu tych, ktore su), ale to, ako sa Hawkingov nazor posunul, co si neurobil :)

  memory # XifiTasa15
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-07 19:23:58 5f699539
  memory :
  Hawking od začiatku sa snažil dokázať, že na vznik vesmíru nepotrebuješ tvorcu. Jeho názor sa posunul v tom zmysle, že pri kvantovej teórií gravitácií je o tom presvedčený viac ako predtým, ale toto som neriešil, to som vedel, už som ti viackrát napísal, čo som riešil, až si to doteraz nepochopil, radšej to už nechaj tak.

  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-07 19:28:28 b2290389
  @michal
  ak si riesil nieco ine, preco si potom reagoval na moju chybnu poznamku o 25 rokov starych nazoroch?
  zamotavas sa :)

  memory # XifiTasa15
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-07 19:31:23 5f699539
  memory :
  Nemal si chybnú poznámku o 25 rokov starých názorov, len si nenapísal, že všetky neboli 25 rokov staré, na to som ťa upozornil..) Tak v tejto téme sa kdečo písalo, riešilo, nezamotávam sa, mňa zaujímali tvoje názory, to je všetko , odpovedal si, dozvedel som sa...

  michal # RabyFaso02
  -
   50% ( 0 people voted )
  +
  2013-12-07 19:40:59 b2290389

  Meno:

  Čo je tripcode?
  Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
  Tripcode:
  (odporúčané)
  Čo je toto?
  Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
  osem   ose
  (zadajte číslicami)

  Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:  Podporte nás aj cez BITCOINY  12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

  V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
  Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
  Najlepšie za týždeň
  Najčítanejšie za týždeň

  Kde sa berú zlí ľudia?


   Kde sa berú zlí ľudia?
  Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
  Vládam sa začína Bitcoin páčiť
  ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
  KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

  Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


  Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
  V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
  Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
  Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
  Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

  PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


  PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
  Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
  VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
  KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
  Venezuela a Farma zvířat

  RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


  RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
  „Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
  Jak zblbnout Francouze
  MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
  RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

  SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


  SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
  Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
  TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
  Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
  India s nadrozmernými bankovkami a barterom

  NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


  NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
  Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
  MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
  Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
  PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

  JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


  JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
  „Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
  Tyhle děti nepotřebují solární panely
  Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
  JAK JE TO S TÍM LVEM?

  ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


  ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
  Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
  Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
  Drazí Číňané, jste fakt drazí
  Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

  PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


  PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
  Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
  POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
  STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
  STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

  KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


  KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
  Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
  ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
  DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
  Celosvetová vojna proti hotovosti

  Masový vrah Volkswagen


  Masový vrah Volkswagen
  Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
  Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
  Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
  Potemkinove emisie

  Kedy už Bitcoin konečne padne?


  Kedy už Bitcoin konečne padne?
  Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
  Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
  Kdo je Satoshi Nakamoto?
  Jak svítí hodinky

  KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


  KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
  Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
  Bitcoin nám stresuje
  KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
  Bitcoin si naďalej drží hodnotu

  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


   Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
  V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
  Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
  Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
  Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

  Voľby: ide o všetko/nič


  Voľby: ide o všetko/nič
  Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
  Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
  EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
  V zajetí megalomanie

  Štvrtý oriešok pre Popolušku


  Štvrtý oriešok pre Popolušku
  Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
  Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
  Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
  Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
  Výber

  Emil Páleš: Najstarší chrám stavia históriu z hlavy na nohy


  Emil Páleš: Najstarší chrám stavia históriu z hlavy na nohy
  Jeden zo zásadných myšlienkových vzorcov prevládajúceho pohľadu na dejiny je ten, že civilizácia bola možná až následkom neolitickej revolúcie, ktorej najstaršie prejavy sú cca 10 ...
  ÚPADEK, NEBO PÁD EVROPY? FRANCOUZŠTÍ FARMÁŘI ZAPÁLILI FINANČNÍ ÚŘAD
  Windows H8
  Stát je vinen: olej místo nafty, metanol, daně a represe

  Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1889 s
  important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles