Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

VYKRVÁCAJME ŠTÁT


VYKRVÁCAJME ŠTÁT

Roky dozadu vypli Napster a takmer zbankrotovali jeho spoluzakladateľa. Spravili to na základe úplne arbitrárnych pravidiel, predstierajúc ochranu "intelektuálneho majetku" (a zároveň používali trestné právo na kradnutie skutočného majetku od tých, ktorí im neboli dostatočne blízko na to byť chránení, tobôž privilegovaní).

Ich oslavy netrvali dlho, prakticky okamžite sa objavila nová generácia P2P zdieľaných sietí, omnoho odolnejších technicky aj právne. Hudobné vydavateľstvá utrpeli, jedno z piatich najväčších otrčilo kopytami, ale tí ktorých predstierali že ochraňujú najviac hudobníci zarábajú dnes viac ako kedykoľvek predtým, vďaka širšiemu publiku a technológiám, ktoré výrazne zjednodušili hľadanie a platenie za hudbu bez všetkých zbytočných prostredníkov, ktorých bolo nevyhnutné vtedy nakŕmiť (a veľa z tých umelcov nezabudne pri každej príležitosti nadávať na ten istý slobodný trh a kapitalizmus, ktorý tieto technológie priniesol). A mimochodom, týpek ktorého sa snažili zruinovať je dnes miliardár. Kto sa smial naposledy?

Teraz sa snažia kde-kade zakázať Uber. Jeho zakladateľ už miliardár - aspoň na papieri je a vyzerá, že prežije a bude rásť globálne ak nie lokálne. Ktovie, či je to preto, že je omnoho ťažšie uviazať mu nejaké pridrbané arbitrárne pravidlá okolo krku alebo že je taxi sektor plný bezkrkých gúm, ktoré sa nevedia zorganizovať tak efektívne ako biele goliere z Madison Avenue a majú iba lokálny vplyv.

Porovnajte to s osudmi Liberty Dollar, Liberty Reserve alebo e-gold. Kým Uber challenguje agresivný, ale relatívne disorganizovaný taxi sektor a lokálne vlády a Napster šiel po ziskoch fat cats dostatočne blízko mafiánskym bossom vo Washingtone, konkurovať monetárnemu systému je úplne iná gamesa. S dlhmi väčšiny vyspelých štátov dosahujúcimi úroveň ich ročnej produkcie a životom a impériom "najsilnejšieho" národa na zemi udržiavaným iba atramentom tlačiarní na peniaze a stupiditou zvyšku sveta, ktorý ten papier kupuje, vláda toho národa určite nevidí rada konkurenciu jej rezervnej meny ani na globálnej úrovni a už vôbec nie doma. Výsledkom je, že zakladatelia týchto centralizovaných monetárnych systémov založených na zlate a striebre boli ostrakizovaní, obvinení a v prvých dvoch prípadoch šli do väzenia za vyfabrikované zločiny proti štátu, ale bez skutočnej obete. Dá sa vcelku úspešne špekulovať, že toto bol jeden z hlavných dôvodov, prečo Satoshi Nakamoto zostal v anonymite a postavil pre Bitcoin úplne decentralizovanú architektúru.

Na čo ale títo chlapci zabúdajú je, že akokoľvek sa budú snažiť, môžu vývoj, ktorý ide proti ich záujmom spomaliť, ale neexistuje spôsob ako ho zastaviť. Ak aj dokážu pochovať Uber pod horou regulácií (čo sa zdá stále menej a menej pravdepodobné s tým ako Uber typickým miliardár-premenený-na-crony-kapitalistu spôsobom kooperuje s lokálnymi vládami proti svojej vlastnej konkurencii), privolali by tým iba off-shorový alebo decentralizovaný ekvivalent rovnakej služby.

Určite ste počuli toto: "Bitcoin je bezcenný, ale blockchain je popiči". To je kravina. A ktokoľvek to povedal je idiot. Alebo bankár. Alebo oboje. Jedno nedokáže existovať bez druhého. Blockchain je účtovná kniha, potrebuje vzácne tokeny aby dával zmysel. Ak sa tie tokeny začnú vymienať pre ich úžitkovosť, získajú na hodnote, čo je dôvod pre ktorý mal jeden bitcoin minulý rok v priemere 2.5x väčšiu cenu ako v roku 2013. Tá úžitkovosť môže zahŕňať escrow na zavolanie taxíka cez decentralizovanú sieť sediacu nad blockchainom. Taká transakcia by mohla byť kompletne anonymná. Teraz predpokladajme, že Uber bude zakázaný v nejakej konkrétnej jurisdikcii, takže namiesto toho niekto spustí paralelnú anonymnú službu založenú na Bitcoin blockchaine. Želám veľa šťastia nejakému mestskému úradníkovi vo vymáhaní takého zákazu:"Neviem o čom hovoríte pán zmr... pardon dôstojník, ja mám také hobby naskakovania do náhodných áut a čakania, kam ma zoberú. Ako to myslíte, že som za to zaplatil? Viete mi to dokázať prosím?"

Keď toto raz bude možné a ten taxikár bude môcť použiť rovnaký token na zaplatenie jedla a kávy počas svojej obedňajšej prestávky a neskôr snáď aj paliva, aký dôvod by mal ktokoľvek meniť na fiat menu konštantne padajúcu na hodnote? Ako sa viac a viac peňazí presunie z fiatu do krypto, nesolventné vlády stratia svoj hlavný zdroj likvidity infláciu. A ak sa budú snažiť kompenzovať vysokými daňami, čo zastaví ľudí v skrytí svojich príjmov v gazilióne bitcoin adries? Myslíte, že kolaps Tower Records alebo Lehman Brothers bola veľká vec? Počkajte na JP Morgan a vládu USA.

Koľko životov táto zmena zachráni? Ako by G. Bush zaplatil za svoje Iracké "aj-tak-mám-v-piči-nejakých-milión-m ŕtvych-civilistov" dobrodružstvo? Ako budú môcť vlády financovať šialene predražené zdravotnícke programy, ktoré robia zdravotníctvo dostupné asi tak ako bezplatný plesnivý sendvič v kontajneri a zabíjajú milióny ľudí, ktorí by inak mohli byť zachránení slobodným trhom? A o koľko viac budú ekonomiky prosperovať, keď byrokrati stratia schopnosť financovať svoje tučné výplaty a benefity a budú musieť odísť do produktívneho (horribile dictu!!) súkromného sektora?

Ich domček z karát sa rúca. Ešte im nepristál na hlavách, ale čo prebieha sa nedá zastaviť. Oslobodzujeme sa od ich represie, od ich sledovania, kradnutia, korupcie a ich nenávisti voči všetkému novému. Sú hotoví aj keď o tom ešte nevedia. Vykrvácame ich a budeme pozorovať ako utekajú do ulíc konečne hľadajúc niečo užitočné na prácu, namiesto šukania nás do riti pri každej príležitosti. Nestane sa to hneď a nestane sa to na celom svete, ale život bez štátnej represie (a jeho samotnej existencie) nebol nikdy realistickejší a bližšie. Zostaňme optimistickí.

Šťastný a veselý krypto 2015.Author: Lets Bleed the State Dry # JupeGocy64
Slovensko2015-01-023
-
 65%  ( 7 people voted )
+
Civilizácie vznikali a zanikali. Vždy ich na zemi bolo niekoľko. Jedna zanikla, druhá začala prosperovať. Dnes je tu len jedna, globálna civilizácia. Ak zanikne......... Každá civilizácia pred Rímanmi, riešila krízový stav vo financiách tak, že vynulovali dlhy, pretože boli už neúnosné pre celú spoločnosť. Rímania s tým prestali. Dnes je stav napätý do nekonečna. Zákony stavajú politici. Tí sú skorumpovaní finančníkmi, ktorí urobia všetko pre to, aby sa dlhy nezmazali. Dlhy sa už splatiť nedajú. Každí to dnes už vie! Na Zemi je viac než 7 miliard ľudí. Bankári a im podobní nezrušia dlh, aj keby kvôli tomu, museli zabiť 6 miliárd ľudí. Ako z toho von???
milan # PesyMihy72
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2015-01-02 18:33:32 57f4ff8d
Takže autor s veľavravným podpisom anarchistu si virtuálne uľavil a pofúkal štátom pochrámané nervičky. Trestná činnosť bývalého Napstera bola zo zákona eliminovaná, internet mu - nezávislému chudáčikovi - dajú čochvíľa tiež do laty a z obdivovaného detského Bitkoiníka sa stala iba bezcenná zlámaná grešľa. Frustrovanému autorovi zostalo už len vytriasť vši z prašivých dredov a načuchať sa pred spaním zelenej drogy, lol...!

:-DDD

Pandemonium # MefaByni60
-
 57%  ( 11 people voted )
+
2015-01-02 19:12:26 d405c1fd
Krasne, paci sa mi ako Pande pistis pod botou mozneho a mozno blizkeho. To je taky typicky piskot k.k.ta, zavisleho od statu, kery ma panicke zovretie zvieraca uz pri pomysleni na poctivu robotu. Takych ako ty su len po europe miliony, nie si nicim vyznamny parazit, ale vsetci kvicite unisimo. :D trochu pozitivity do toho skapinania, pande
lolo # TinuPoku32
-
 67%  ( 5 people voted )
+
2015-01-03 10:13:42 55a2d35e

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   d
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Pokryteckosť EÚ – referendum vo Švajčiarsku by sa malo zopakovať


Pokryteckosť EÚ – referendum vo Švajčiarsku by sa malo zopakovať
Minuloročné referendum vo Švajčiarsku o obmedzení imigrácie by sa malo zopakovať. Myslí si to Maciej Popowski, diplomat Európskej únie zodpovedný za rokovania so Švajčiarskom. Popowski ...
Exekúcie likvidujú šance mladých ľudí na slušný život
V Bratislave to môže vrieť, chystajú sa tam nacionalisti, antifašisti aj LGBTI aktivisti!
Supermarkety zhoubou malým prodejnám?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0261 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo