Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Venezuela najskorumpovanejšou na svete


Venezuela najskorumpovanejšou na svete

Svetové ekonomické fórum dalo Latinskej Amerike červenú kartu po tom čo preskúmali ich súdny systém. Prieskum o konkurencieschopnosti 2013-2014 publikovala švajčiarska organizácia, ktorá zistila, že vo Venezuele, Argentíne a Paraguaji majú najhoršiu justíciu na svete.

Globálny rebríček bol zostavený na základe prieskumu medzi riaditeľmi a manažérmi firiem a ich názoru ako vnímajú súdnictvo v danej krajine. Stupnica bola v škále od 1 po 7, pričom jednotka patrila štátom so silne závislým súdnictvom, ktoré bolo prepojené s vládou alebo súkromným sektorom a sedmička patrila k tým najnezávislejším systémom.

Hodnotenie nezávislosti súdnictva je súčasťou takzvaného makro-indexu. Index zahŕňa celkovú konkurencieschopnosť ekonomiky. Pre dosiahnutie tohto cieľa organizácia sledovala 10 pilierov konkurencieschopnosti: verejný a súkromný sektor(tu patrí index nezávislosti súdnictva), infraštruktúru, makroekonomické prostredie, kvalifikovanú pracovnú silu, vzdelávanie, efektivitu trhu, rast, finančný trh, schopnosť využívania technológií a nakoniec aj veľkosť domáceho trhu.

Venezuela sa dostala na koniec rebríčka skúmaných 148 krajín so skóre 1,1. Toto skóre robí krajinu s najmenej dôveryhodným a nezávislým súdnictvom. Okrem toho sa tu objavili aj ekonomické problémy: kontrola trhu s cudzími menami, regulácie na trhu práce a neefektívna štátna byrokracia.

Tesne za Venezuelou na druhom mieste sa nachádza Paraguaj, ktorý má hodnotenie 1,7, tesne nad Haiti(2,0) a Argentínou (2,4). Naopak najlepšími krajinami v rámci indexu nezávislého súdnictva sú krajiny Uruguaj(5,4), Chile(5.3) a Kostarika(4,8).

Mario Serrafero, profesor inštitucionálnych analýz a vedec v národnej prieskumnej rade(CONICET) v Argentíne povedal, že justícia v Latinskej Amerike je len veľmi málo nezávislá oproti súdnym systémom v krajinách s rozvinutou demokraciou.

"Problémom je hlavne spolitizované súdnictvo a na druhej strane aj dominancia súdnictva nad ostatnými odvetviami vlády. Ďalej môžeme vidieť veľký rozdiel medzi krajinami v nezávislosti súdnictva, napríklad najnezávislejšie Čile a závislá Argentína. Inštitucionálna nestabilita v 20. Storočí v Latinskej Amerike oslabila nezávislosť súdnictva, ktorú je možné dosiahnuť len s hlasom stabilných verejných inštitúcií" povedal Sarrafero.

Od apríla sa snaží Venezuela nahradiť 11 sudcov Najvyššieho súdu v procese, ktorý závisí predovšetkým od Chávezovskej väčšiny v parlamente.

Politizácia súdnictva: Paraguaj

Prieskum, ktorý bol vydaný na konci roku 2013 opisuje alarmujúci trend v niektorých krajinách.

Paraguaj, ktorý je v rebríčku hneď za Venezuelou čelí rovnakým problémom. Bývalý sudca Najvyššieho súdu José Altamirano povedal:" keď vypršia funkčné obdobia súčasných budú voľby ktorým sa v tejto krajine nedá veriť."

"Som si istý, že sú tam ľudia s dostatočnými odbornými znalosťami a dobrou povesťou. Problémom je, že títo ľudia sa nechcú zúčastniť vo výberových mechanizmoch, pretože nie sú vykonávané podľa právneho poriadku, ale podľa záujmov tej ktorej politickej strany."

Argentínske súdnictvo tiež závislé na vláde

Právnik Ezequiel Spector, profesor všeobecnej teórie práva na univerzite Torcuato Di Tella v Argentíne povedal:" že rozsudky Najvyššieho súdu boli často ignorované kvôli vládnym záujmom."

"Vo vyhlásení Národnej Komisie pre Ochranu Nezávislého Súdnictva sa píše, že odmietajú výzvy a trestné oznámenia proti sudcom, ktoré sú vydané za jedným účelom a tým je odvolanie sudcu z prípadu. Najnovšou taktikou vlády boli pokusy zmeniť miestne zákony na úkor stability a nezávislosti súdnictva," hovoriac o Argentínskom mediálnom zákone.

Čo sa týka súdu José María Campagnoliho, ktorý skúmal podnikateľov prepojených na vládu, Spector povedal: "chcú ho odstrániť prostredníctvom nejasných obvinení. Polovica sudcov súdu majú jasné väzby na prezidenta."

Argentínske noviny v sobotu zhrnuli argentínsku zúfalú situáciu:" Je stále jasnejšie, že sme svedkami otvoreného prenasledovania pomocou nejasných procesov, ktoré sú málokedy k videniu. Obeťou je spravodlivý a poctivý úradník, ktorý je vyšetrovaný s neobvyklými závažnosťami. V priebehu poslednej dekády došlo k sérii udalostí, ktoré ovplyvnili nezávislosť súdnictva v našej krajine."

Autor: Belén Marty

Preklad: Martin Lindák

Zdroj: http://panampost.com/belen-ma rty/2014/06/24/sigue-la-patria-venezuela s-courts-the-most-corrupt-on-the-planet/
Author: Belen Marty # NegiHihy58
Amerika2014-07-037
-
 31% ( 6 people voted )
+
Nevyšiel USA puč vo Venezuele(mejdan Venezuela 2014), všetkých pro amerických agentov organizátorov puču zatkli, akční bol pri zatýkaní Venezuelsky generál vyzeral ako rambo, zatkli agentov CIA, zaplatených a užitočných idiotov rozohnala polícia a odvtedy je tam klud a teraz na Venezuelu pľujú z USA, ale od zlosti :DDDDDDDD

prasacenko # ReqaVavu54
-
 79% ( 14 people voted )
+
2014-07-03 12:03:15 5b7f0c0c
jasne, venezuela je momentalne raj na zemi...chod si dat facku :D

Yanath # VepeBeke80
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-09-06 13:01:41 559f68d2
Banánová republika je názov pre Juho Americký štát ktorý majú na starosti/okupujú fašisti z USA!!!
sudruhYanath # XyliDyki36
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-09-06 13:28:07 4e63d259
yanath-facku si daj ty a potom si zisti,preco celu Strednu a Juznu Ameriku volali "zadny dvor USA".A ked sa snazia navodit tam poriadok pri dnesnom upadku hegemonie USA,tak vyrabaju taketo "nezavisle statistiky".A dufam,ze po tej facke sa ti zmeni to ciernobiele videnie-ked neverim propagande,ze tam je najhorsie miesto na svete,nemusi tam byt hned raj.Neviem,ci si to schopny pochopit,alebo lietas od extremu k extremu jak kyvadlo..

julo # GopoMipy89
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-06 16:15:26 6dec7950
Len nerozumiem, kde urobili neosúdruhovia vo Venezuele chybu...


Pandemonium # DaruJete36
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-09-06 16:43:42 bc7b649f
julko, s magorami, ktori ziju len so svojimi fantazmagoriami a konspiracnymi teoriami nema zmysel debatovat, faktom ostava, ze centralisticky system vo venezuele zlyhal a pritom sedia na rope

Yanath # VepeBeke80
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-09-08 19:01:12 559f68d2
loading...
Ale velke gulove... ten blbecek este nebol na Slovensku, tu by videl skutocnu korupciu. Za chvilu Kiska daruje Tatry Zidom z Tel Avivu. Usakom by mohol celu Bratislavu ponuknut namiesto Oremovho Lazu na ostru strelnicu. Ti nesvojpravni hajzli v parlamente by mu zatlieskali.

nemo # DyciXofe48
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-10 13:19:53 3ed2cf2e

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   o
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň

SYMPATIE K USA A RUSKU SE MĚNÍ


SYMPATIE K USA A RUSKU SE MĚNÍ
Narodil jsem se v průběhu okupace Československa v roce 1968. Od malička jsem s rodiči pravidelně poslouchal Hlas Ameriky a tehdy ještě Svobodnou Evropu. Podle dnešních kritérií byli moji ...
ŠVÉDSKÝM POLICISTŮM DOŠLA TRPĚLIVOST S UTAJOVÁNÍM KRIMINALITY MOHAMEDŮ POD KÓDEM 291
ČÍM VĚTŠÍ HLUPÁK, TÍM VĚTŠÍ FUNKCE
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
Najčítanejšie za týždeň

RUSKO POSÍLÁ VĚDOMĚ SEVEROKOREJCE NA POPRAVU


RUSKO POSÍLÁ VĚDOMĚ SEVEROKOREJCE NA POPRAVU
Je to mimořádně hnusné, v pátek měl být do zločinného komunistického státu z Ruska vydán Čche Mjong pom, který utekl ze sibiřského poddanství a dvacet let žil v ilegalitě. Rusov...
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
ŠVÉDSKÝM POLICISTŮM DOŠLA TRPĚLIVOST S UTAJOVÁNÍM KRIMINALITY MOHAMEDŮ POD KÓDEM 291
Zachránila čínska politika jedného dieťaťa svet?

„Nakupujte lokálne“ je sloganom pre hladovanie


„Nakupujte lokálne“ je sloganom pre hladovanie
Vo Vanuatu berú starý hippie slogan „jedzte lokálne“ naozaj doslovne. Podľa britských novín The Guardian táto skupina ostrovov v Tichomorí zakazuje import nezdravých potravín zo zahrani...
Voľný obchod mezi Kanadou a EÚ
Je ekonomický program prezidenta Trumpa protekcionistický?
Miliardy dolarů na paranoiu

HLAVNÍ ČINNOSTÍ STÁTU NESMÍ BÝT NEDOBROVOLNÉ PŘEROZDĚLOVÁNÍ PENĚZ


HLAVNÍ ČINNOSTÍ STÁTU NESMÍ BÝT NEDOBROVOLNÉ PŘEROZDĚLOVÁNÍ PENĚZ
Jak se to vlastně stalo, že jsme všichni součástí státu, aniž bychom si uvědomovali, jak brutálně komerční, nespravedlivé a nesvobodné zřízení to vlastně je? Odpověď je ...
Pokec s centrálním plánovačem
Povedali na výbore
Odvážny sa bude brániť, zbabelec bude čušať, však hovorca to zažehlí

V KANADĚ SE OPĚT VRAŽDILO ZA POKŘIKU ALLAHU AKBAR! KANADSKÝ PREMIÉR VŠAK VÍTÁ VŠECHNY UPRCHLÍKY Z MUSLIMSKÉHO SVĚTA


V KANADĚ SE OPĚT VRAŽDILO ZA POKŘIKU ALLAHU AKBAR! KANADSKÝ PREMIÉR VŠAK VÍTÁ VŠECHNY UPRCHLÍKY Z MUSLIMSKÉHO SVĚTA
Nejméně šest lidí zemřelo a dalších 39 utrpělo zranění při střelbě v islámském kulturním centru v kanadském Quebeku. Policie ve svém vyhlášení potvrdila, že jsou na místě mrtv...
Málo bolo Castra?
Kuba - ako je to tam naozaj?
V čem je Castro jako minimální mzda

ČÍM VĚTŠÍ HLUPÁK, TÍM VĚTŠÍ FUNKCE


ČÍM VĚTŠÍ HLUPÁK, TÍM VĚTŠÍ FUNKCE
V poslední době to čím dál víc vypadá, že vzdělání je jen na obtíž. Čím míň toho víte, tím míň o sobě pochybujete. Čím míň o sobě pochybujete, tím víc jste si jist...
Tuhá zima pre obnoviteľné zdroje v Nemecku
ŠVÉDSKÝM POLICISTŮM DOŠLA TRPĚLIVOST S UTAJOVÁNÍM KRIMINALITY MOHAMEDŮ POD KÓDEM 291
ŠVÉDSKO PŘED VÝBUCHEM: ODSTARTOVAL ROZHNĚVANÝ POLICISTA POLITICKOU REVOLUCI?

Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit


 Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
Ve čtvrtek pronikl poprvé robot do kontejnmentu druhého bloku. Jeho úkolem bylo vyčistit rampu, která je přístupem do prostor pod reaktorovou nádobou a připravit cestu svému následovníku...
India s nadrozmernými bankovkami a barterom
V severokórejských baniach a kameňolomoch otročia malé deti, dokazujú videonahrávky
Indovia bez peňazí aj bez zlata

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

Spíše než Trumpovu zeď


Spíše než Trumpovu zeď
President Trump již plní to, k čemu se zavázal ohledně řešení ilegální imigrace. Jeho exekutivní nařízení z 25. ledna vyžaduje výstavbu zdi podél celé hranice USA a Mexika. Ač se ...
Facebook Trumpovi volby nevyhrál
PŘIŠLA NA GRAMMY V ŠATECH „MAKE AMERICA GREAT AGAIN“. OSTUDA, KŘIČÍ MÉDIA
HURÁ NA TRUMPA

Zachránila čínska politika jedného dieťaťa svet?


Zachránila čínska politika jedného dieťaťa svet?
Čína zaviedla politiku jedného dieťaťa v roku 1979 a až v roku 2015 začalo prichádzať k jej uvoľňovaniu (momentálne je hranica posunutá na 2 deti). Táto politika sa uplatňovala formou ...
S Bitcoinom je v Číne pokoj, zatiaľ
Tak už je to tady: Čína staví terminátora
TAJNÁ ZADNÍ VRÁTKA TELEFONŮ ANDROID POSÍLAJÍ DATA DO ČÍNY

RUSKO POSÍLÁ VĚDOMĚ SEVEROKOREJCE NA POPRAVU


RUSKO POSÍLÁ VĚDOMĚ SEVEROKOREJCE NA POPRAVU
Je to mimořádně hnusné, v pátek měl být do zločinného komunistického státu z Ruska vydán Čche Mjong pom, který utekl ze sibiřského poddanství a dvacet let žil v ilegalitě. Rusov...
JOSIF STALIN: BEZOHLEDNÝ MASOVÝ VRAH
Sovětský svaz nezahynul na zahraniční spiknutí, ale na svou zaostalost
PUTIN UVEDL VTIP, KDE KONČÍ RUSKÉ HRANICE

Od malého občánka k poslušnému občanovi


Od malého občánka k poslušnému občanovi
V tomto článku se můžete dočíst o nejrůznějších aspektech škodlivosti povinné školní docházky; zdaleka nejde jen o násilné donucení, státní propagandu a indoktrinaci – bohužel ...
PARADOX SOCIÁLNÍHO STÁTU
Oblievanie peniazmi školstvu nepomohlo
O systému a lidech

Nie, korporácie nie sú viac ako štáty


Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Ovplyvňovanie politického rozhodovania záujmovými skupinami je trvalý a v ľudskej spoločnosti viac menej neriešiteľný (len manažovateľný) problém. Záujmové skupiny majú rôzne zlož...
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie
Kontroverzné prevádzkové podmienky serveru Vimeo vs. autorské práva

Injekce s editorem přepíše gen a výrazně sníží riziko onemocnění srdce


 Injekce s editorem přepíše gen a výrazně sníží riziko onemocnění srdce
Před nebezpečným cholesterolem by nás mohla ochránit jediná injekce, která trvale přepíše nešikovný gen. Pokud se lidé zbaví strachu z úprav vlastního genomu, tak to mnohým prodlou...
Konečně úspěch? V srdci hvězdokupy vystopovali střední černou díru
Žijeme v holografickém vesmíru? Podle nové studie to není vyloučeno
Ve vesmíru jsou nejméně 2 biliony galaxií

Čínské taxi-drony zahájí provoz v Dubaji do letošního července


 Čínské taxi-drony zahájí provoz v Dubaji do letošního července
Není to tak dávno, co jsme vás informovali, že Čína postavila jednomístný létající „stroj“ na baterie. V diskusi se objevilo, jak osla čínští soudruzi zase tahají za fusekli. Te...
Odvážný plán: Fyzici navrhli gigantický kvantový počítač
Evropský fúzní reaktor JET
Protigenové spreje s nanočásticemi jílu modifikují rostliny přímo na poli

Bláznivý svět altcoinů


Bláznivý svět altcoinů
Bitcoin není jediná kryptoměna. Je „pouze“ první a nejvýznamnější z několika stovek kryptoměn. Většina z nich je zbytečná, nebo dokonce nebezpečná. Pár jich ale stojí za ...
SVĚT NARUBY? ANO. TAK VYPADÁ MONETÁRNÍ INTOXIKACE
Mýtus zlé deflace
Komodity: Bilance roku 2016. Výhled na rok 2017

Druhá světová válka a její ekonomické důsledky


Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Spočítat lidské oběti druhé světové války je obtížné. Vyčíslit její ekonomické důsledky hraničí s nemožností. Jisté je pouze, že byly nedozírné. Hospodářské následky vá...
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá
Kult jménem válka

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

PUTIN PODEPSAL NOVOU VOJENSKOU DOKTRÍNU: UVÁDÍ NATO A USA JAKO HLAVNÍ ZAHRANIČNÍ HROZBU


PUTIN PODEPSAL NOVOU VOJENSKOU DOKTRÍNU: UVÁDÍ NATO A USA JAKO HLAVNÍ ZAHRANIČNÍ HROZBU
Minulý týden po jednomyslném schválení Zákona na podporu ukrajinské svobody 2014 v Kongresu, který legalizoval opatření pro USA „smrtící pomoc“ Kyjevu, a který Rusko odsoudilo jako ...
VIDEO: V USA začnou prodávat sady k přeměně švábů na kyborgy
Buďme vďační za nízky podiel miezd na HDP
Video: Proč nám chybí peníze a kam mizí …

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1022 s
private label cosmetics, custom made cosmetic, skin care manufacturer, custom made cream, custom lip stick lip balm | ultra high end - lip balms, custom made design, strawberry, chocolate, cocoa, mint | Chemický peeling aha kyselinami Bratislava chemický peeling ovocnými kyselinami Chemický peeling Bratislava aha chemicky peeling v Bratislave peeling aha kyselinami v Bratislave Kozmetický salón v Bratislave Kozmetika Bratislava Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Salón krasy Bratislava | Mezoterapia Bratislava Dermaroller Bratislava Mezoterapia v Bratislave Kyselina hyalurónová Omladenie pleti kyselinou hyalurónovou Regenerácia pleti Sonoforéza | Hĺbkové čistenie pleti v Bratislave Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Kozmetika Bratislava Chemicky peeling bratislava peeling aha kyselinami Bratislava peeling aha kyselinami v Bratislave Cistenie pleti hĺbkové Bratislava Skin scrubber omladenie pleti bratislava regeneracia pleti bratislava ultrazvukove cistenie pleti bratislava mezoterapia bratislava