Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Venezuela najskorumpovanejšou na svete


Venezuela najskorumpovanejšou na svete

Svetové ekonomické fórum dalo Latinskej Amerike červenú kartu po tom čo preskúmali ich súdny systém. Prieskum o konkurencieschopnosti 2013-2014 publikovala švajčiarska organizácia, ktorá zistila, že vo Venezuele, Argentíne a Paraguaji majú najhoršiu justíciu na svete.

Globálny rebríček bol zostavený na základe prieskumu medzi riaditeľmi a manažérmi firiem a ich názoru ako vnímajú súdnictvo v danej krajine. Stupnica bola v škále od 1 po 7, pričom jednotka patrila štátom so silne závislým súdnictvom, ktoré bolo prepojené s vládou alebo súkromným sektorom a sedmička patrila k tým najnezávislejším systémom.

Hodnotenie nezávislosti súdnictva je súčasťou takzvaného makro-indexu. Index zahŕňa celkovú konkurencieschopnosť ekonomiky. Pre dosiahnutie tohto cieľa organizácia sledovala 10 pilierov konkurencieschopnosti: verejný a súkromný sektor(tu patrí index nezávislosti súdnictva), infraštruktúru, makroekonomické prostredie, kvalifikovanú pracovnú silu, vzdelávanie, efektivitu trhu, rast, finančný trh, schopnosť využívania technológií a nakoniec aj veľkosť domáceho trhu.

Venezuela sa dostala na koniec rebríčka skúmaných 148 krajín so skóre 1,1. Toto skóre robí krajinu s najmenej dôveryhodným a nezávislým súdnictvom. Okrem toho sa tu objavili aj ekonomické problémy: kontrola trhu s cudzími menami, regulácie na trhu práce a neefektívna štátna byrokracia.

Tesne za Venezuelou na druhom mieste sa nachádza Paraguaj, ktorý má hodnotenie 1,7, tesne nad Haiti(2,0) a Argentínou (2,4). Naopak najlepšími krajinami v rámci indexu nezávislého súdnictva sú krajiny Uruguaj(5,4), Chile(5.3) a Kostarika(4,8).

Mario Serrafero, profesor inštitucionálnych analýz a vedec v národnej prieskumnej rade(CONICET) v Argentíne povedal, že justícia v Latinskej Amerike je len veľmi málo nezávislá oproti súdnym systémom v krajinách s rozvinutou demokraciou.

"Problémom je hlavne spolitizované súdnictvo a na druhej strane aj dominancia súdnictva nad ostatnými odvetviami vlády. Ďalej môžeme vidieť veľký rozdiel medzi krajinami v nezávislosti súdnictva, napríklad najnezávislejšie Čile a závislá Argentína. Inštitucionálna nestabilita v 20. Storočí v Latinskej Amerike oslabila nezávislosť súdnictva, ktorú je možné dosiahnuť len s hlasom stabilných verejných inštitúcií" povedal Sarrafero.

Od apríla sa snaží Venezuela nahradiť 11 sudcov Najvyššieho súdu v procese, ktorý závisí predovšetkým od Chávezovskej väčšiny v parlamente.

Politizácia súdnictva: Paraguaj

Prieskum, ktorý bol vydaný na konci roku 2013 opisuje alarmujúci trend v niektorých krajinách.

Paraguaj, ktorý je v rebríčku hneď za Venezuelou čelí rovnakým problémom. Bývalý sudca Najvyššieho súdu José Altamirano povedal:" keď vypršia funkčné obdobia súčasných budú voľby ktorým sa v tejto krajine nedá veriť."

"Som si istý, že sú tam ľudia s dostatočnými odbornými znalosťami a dobrou povesťou. Problémom je, že títo ľudia sa nechcú zúčastniť vo výberových mechanizmoch, pretože nie sú vykonávané podľa právneho poriadku, ale podľa záujmov tej ktorej politickej strany."

Argentínske súdnictvo tiež závislé na vláde

Právnik Ezequiel Spector, profesor všeobecnej teórie práva na univerzite Torcuato Di Tella v Argentíne povedal:" že rozsudky Najvyššieho súdu boli často ignorované kvôli vládnym záujmom."

"Vo vyhlásení Národnej Komisie pre Ochranu Nezávislého Súdnictva sa píše, že odmietajú výzvy a trestné oznámenia proti sudcom, ktoré sú vydané za jedným účelom a tým je odvolanie sudcu z prípadu. Najnovšou taktikou vlády boli pokusy zmeniť miestne zákony na úkor stability a nezávislosti súdnictva," hovoriac o Argentínskom mediálnom zákone.

Čo sa týka súdu José María Campagnoliho, ktorý skúmal podnikateľov prepojených na vládu, Spector povedal: "chcú ho odstrániť prostredníctvom nejasných obvinení. Polovica sudcov súdu majú jasné väzby na prezidenta."

Argentínske noviny v sobotu zhrnuli argentínsku zúfalú situáciu:" Je stále jasnejšie, že sme svedkami otvoreného prenasledovania pomocou nejasných procesov, ktoré sú málokedy k videniu. Obeťou je spravodlivý a poctivý úradník, ktorý je vyšetrovaný s neobvyklými závažnosťami. V priebehu poslednej dekády došlo k sérii udalostí, ktoré ovplyvnili nezávislosť súdnictva v našej krajine."

Autor: Belén Marty

Preklad: Martin Lindák

Zdroj: http://panampost.com/belen-ma rty/2014/06/24/sigue-la-patria-venezuela s-courts-the-most-corrupt-on-the-planet/
Author: Belen Marty # NegiHihy58
Amerika2014-07-037
-
 31%  ( 6 people voted )
+
Nevyšiel USA puč vo Venezuele(mejdan Venezuela 2014), všetkých pro amerických agentov organizátorov puču zatkli, akční bol pri zatýkaní Venezuelsky generál vyzeral ako rambo, zatkli agentov CIA, zaplatených a užitočných idiotov rozohnala polícia a odvtedy je tam klud a teraz na Venezuelu pľujú z USA, ale od zlosti :DDDDDDDD

prasacenko # ReqaVavu54
-
 79%  ( 14 people voted )
+
2014-07-03 12:03:15 5b7f0c0c
jasne, venezuela je momentalne raj na zemi...chod si dat facku :D

Yanath # VepeBeke80
-
 50%  ( 2 people voted )
+
2014-09-06 13:01:41 559f68d2
Banánová republika je názov pre Juho Americký štát ktorý majú na starosti/okupujú fašisti z USA!!!
sudruhYanath # XyliDyki36
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2014-09-06 13:28:07 4e63d259
yanath-facku si daj ty a potom si zisti,preco celu Strednu a Juznu Ameriku volali "zadny dvor USA".A ked sa snazia navodit tam poriadok pri dnesnom upadku hegemonie USA,tak vyrabaju taketo "nezavisle statistiky".A dufam,ze po tej facke sa ti zmeni to ciernobiele videnie-ked neverim propagande,ze tam je najhorsie miesto na svete,nemusi tam byt hned raj.Neviem,ci si to schopny pochopit,alebo lietas od extremu k extremu jak kyvadlo..

julo # GopoMipy89
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-09-06 16:15:26 6dec7950
Len nerozumiem, kde urobili neosúdruhovia vo Venezuele chybu...


Pandemonium # DaruJete36
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2014-09-06 16:43:42 bc7b649f
julko, s magorami, ktori ziju len so svojimi fantazmagoriami a konspiracnymi teoriami nema zmysel debatovat, faktom ostava, ze centralisticky system vo venezuele zlyhal a pritom sedia na rope

Yanath # VepeBeke80
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2014-09-08 19:01:12 559f68d2
loading...
Ale velke gulove... ten blbecek este nebol na Slovensku, tu by videl skutocnu korupciu. Za chvilu Kiska daruje Tatry Zidom z Tel Avivu. Usakom by mohol celu Bratislavu ponuknut namiesto Oremovho Lazu na ostru strelnicu. Ti nesvojpravni hajzli v parlamente by mu zatlieskali.

nemo # DyciXofe48
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-09-10 13:19:53 3ed2cf2e

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   päť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň

Migranti potrebujú tábory v Afrike


Migranti potrebujú tábory v Afrike
Migranti stále trápia Európsku úniu. Európska rada sa preto rozhodla nielen nabádať členské štáty EÚ k spolupráci v oblasti bezpečnosti, ale začala opäť tlačiť na relokáciu ...
SOCIÁLNÍ NEPŘIZPŮSOBIVOST JAKO BUDOUCÍ NORMALITA
Raketa, která je skutečně na baterky
ÚKOL ZNÍ JASNĚ: ZNIČIT TRUMPA

Nepoužívejte pojem přerozdělování


Nepoužívejte pojem přerozdělování
Kritizujete li různé veřejné výdaje a daně, z kterých jsou tyto výdaje financovány, nepoužívejte pojem „přerozdělován...
TRUMP: POLITIKA MERKELOVÉ JE KATASTROFÁLNÍ OMYL, Z BREXITU UDĚLÁME VELKOU VĚC
Štát nemá podnikať
Oligarchie světa

Pre štát sme všetci „kyselinári“


Pre štát sme všetci „kyselinári“
Pamätáte si ešte na kauzu „kyselinári“? Boli to mafiáni, ktorí si vybavovali účty medzi sebou tým, že sa vzájomne zabíjali. Zabíjali aj nepohodlných svedkov, najmä tzv. biele ...
O ÚROVNI RESTAURACÍ ZA KOMUNISTŮ BY BYLO LEPŠÍ MLČET. BYLA PŘÍŠERNÁ
Viditeľná ruka politiky
Politika trhu práce zvyšuje nezamestnanosť

Málo bolo Castra?


Málo bolo Castra?
Vyše 15.000 Kubáncov zabitých, vyše 100.000 uväznených a 2 milióny v emigrácii. To všetko od roku 1959, počas vlády komunistického diktátora Fidela Castra...
Kuba - ako je to tam naozaj?
V čem je Castro jako minimální mzda
KRIZE VE VENEZUELE POKRAČUJE. A NIKDO NECHCE PŘIZNAT, ŽE ZA TO MŮŽE SOCIALISMUS

Nepodmienený príjem – revolúciu nečakajme


Nepodmienený príjem – revolúciu nečakajme
Fínsko experimentuje. 2000 nezamestnaným bude vyplácať dva roky nepodmienenú dávku 560 eur. Diskusia o nepodmienenom dostala novú dávku paliva.
TŘETÍ GENERACE
SOCIÁLNÍ NEPŘIZPŮSOBIVOST JAKO BUDOUCÍ NORMALITA
Migranti potrebujú tábory v Afrike

India s nadrozmernými bankovkami a barterom


India s nadrozmernými bankovkami a barterom
Posledné dva týždne sa tešili najmä obchodníci s Bitcoinom, keďže jeho cena je aktuálne na úrovni viac ako 950 dolárov a očakáva sa kedy pokorí tisícku. V poslednom prehľade roku 2016...
V severokórejských baniach a kameňolomoch otročia malé deti, dokazujú videonahrávky
Indovia bez peňazí aj bez zlata
Indovia investujú do Bitcoinu

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ÚKOL ZNÍ JASNĚ: ZNIČIT TRUMPA


ÚKOL ZNÍ JASNĚ: ZNIČIT TRUMPA
A česká a slovenská média se toho úkolu ujala zodpovědně. Kam se v mediální sféře hnete, narazíte na koncentrované výkaly, mazaně skládané titulky a snahu jakoukoliv „standardn...
INAUGURAČNÍ PROJEV D. TRUMPA: MÝTY A POVĚRY?
KDO PLATÍ PROTESTANTŮM ZA NARUŠENÍ TRUMPOVY INAUGURACE?
Jaký bude Trump?

Sovětský svaz nezahynul na zahraniční spiknutí, ale na svou zaostalost


Sovětský svaz nezahynul na zahraniční spiknutí, ale na svou zaostalost
Na tuto zdánlivě jednoduchou otázku umí odpovědět každý trochu sečtělejší student: 8. prosince 1991. Zrovna jsme oslavili 25. výročí této události. I když oslavili… Někdo ji možn...
PUTIN UVEDL VTIP, KDE KONČÍ RUSKÉ HRANICE
Genetici konečně odhalili podstatu tajemné sovětské biologické zbraně
99. výročí VŘSR — bolševické revoluce v Rusku (I/II)

Zprivatizovat: Vlády selhávají v ochraně ohrožených druhů


Zprivatizovat: Vlády selhávají v ochraně ohrožených druhů
Ochrana ohrožených zvířecích druhů je oblastí, kde většina ekonomů tvrdí, že zde existuje tržní selhání. Kvůli tomu se většina lidí domnívá, že tato služba může být zaji...
IRACIONÁLNA VIERA V DOBROTIVÝ ŠTÁT SPÔSOBUJE ĽUDSKÉ TRAGÉDIE
KOMUNISMUS A KANIBALISMUS V SSSR
Chcete vyhrát válku proti drogám? Stačí vyhlásit mír

Nie, korporácie nie sú viac ako štáty


Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Ovplyvňovanie politického rozhodovania záujmovými skupinami je trvalý a v ľudskej spoločnosti viac menej neriešiteľný (len manažovateľný) problém. Záujmové skupiny majú rôzne zlož...
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie
Kontroverzné prevádzkové podmienky serveru Vimeo vs. autorské práva

Čína narobila chaos s Bitcoinom


Čína narobila chaos s Bitcoinom
Za posledné dva týždne sa so správami o Bitcoine roztrhlo vrece. Vďačíme tomu najme Číňanom, ktorí vyvolali chaos. Avšak okrem ceny sa objavili aj iné správy, či už o jeho akceptá...
Silný rok Bitcoinu a kryptografie
Ekonómia vianočných darčekov
VEGANSKÁ MARXISTICKÁ RESTAURACE BYLA UZAVŘENA, NEBOŤ HOSTÉ NEBYLI OCHOTNI ČEKAT 40 MINUT NA SENDVIČ

Druhá světová válka a její ekonomické důsledky


Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Spočítat lidské oběti druhé světové války je obtížné. Vyčíslit její ekonomické důsledky hraničí s nemožností. Jisté je pouze, že byly nedozírné. Hospodářské následky vá...
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá
Kult jménem válka

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.058 s
ultra high end - lip balms, custom made design, strawberry, chocolate, cocoa, mint | Mezoterapia Bratislava Dermaroller Bratislava Mezoterapia v Bratislave Kyselina hyalurónová Omladenie pleti kyselinou hyalurónovou Regenerácia pleti Sonoforéza | Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Hĺbkové čistenie pleti v Bratislave Ultrazvukové čistenie pleti Bratislava Čistenie pleti ultrazvukom Bratislava Skin Scrubber Bratislava Kozmetika Bratislava Chemický peeling Bratislava | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | Čistenie pleti hĺbkové v Bratislave Hlbkove cistenie pleti Bratislava Chemicky peeling Bratislava peeling aha kyselinami v Bratislave Kozmetický salón Bratislava Kozmetika Bratislava Beauty salon Bratislava