Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Vyhlásenie o odopretí výkonu mimoriadnej služby (+tlačivo)


Vyhlásenie o odopretí výkonu mimoriadnej služby (+tlačivo)

Určite ste sa už niektorí stretli s tlačivom: Vyhlásenie o odopretí výkonu mimoriadnej služby (Nájdete v závere textu alebo najlepšie je ho stiahnuť na jednom z odkazov nižšie).
Úprimne povedané, bol som jeden z tých, ktorí už o tom počuli nejakú dobu dozadu, avšak úmyselne som to prehliadal. Pár dni dozadu som sa stretol so známymi, ktorí toto tlačivo tiež poslali na okresný úrad alebo budúci týždeň sa chystajú. JE TO PLATNÉ LEN AK TO POŠLETE DO KONCA JANUÁRA (určite si to nenechajte na posledný deň, pretože písomné vyhlásenie úradu musí byť do konca mesiaca doručené).


Prv som bol voči tomu veľmi skeptický, ale ak si uvedomíme dnešnú situáciu, nie je správne to prehliadať. A tak som doma o tom trochu viac študoval, taktiež aj ako sa k tomu vyjadruje ministerstvo. Ministerstvo tieto informácie potvrdilo, ale zároveň dodalo, že toto vyhlásenie sa nevzťahuje napríklad na obdobie vojny. "Občan môže takéto vyhlásenie podať v roku, v ktorom mu vznikla branná povinnosť a v januári každého nasledujúceho roka až do zániku brannej povinnosti. Takéto vyhlásenie sa ale nevzťahuje na obdobie krízovej situácie ako núdzový stav, výnimočný stav, vojnový stav, vojna."
Ako som sa rozprával s niektorými, populárna "modrá knižka" takisto nebola platná pre obdobie výnimočného/vojnového stavu. Avšak mohli ste sa tým vyhnúť brannej službe a tak vo vojnovom stave ste nemuseli ísť "do prvej línie" zabíjať (keďže ste nemali žiadny výcvik a skúsenosti), ale môžete byť vo službách humanitárneho pomocníka, ošetrovateľa, kuchára alebo rôznych iných pomocníkov v závislosti od toho, v čom by ste mali najlepšie uplatnenie.

Osobne si myslím, že za to nič nedáte, ak takýto dokument pošlete. Máte istotu, pretože budúcnosť je v mnohých prípadoch na "tenkom ľade" a je len otázkou času čo sa môže stať. Známe príslovie "história sa opakuje", nie je o nič menej platné, než v minulosti.

Dá sa vyhnúť odvodu v rámci brannej povinnosti?
Nech sa na súčasnú svetovú politickú situáciu pozeráme z akéhokoľvek uhlu pohľadu, dnes existuje najväčšia hrozba vypuknutia vojenského konfliktu na našom území za posledných 25 rokov. Položili sme si preto otázku, či je možné vyhnúť sa odvodu, ak by bola vyhlásená vojna a úrady by začali vydávať povolávacie rozkazy. Odpoveď je taká, že vyhnúť sa odvodu bez porušenia zákona nie je možné, avšak existuje právna možnosť, vďaka ktorej nebudete musieť "bojovať v prvej línii". Tá možnosť sa volá odopretie výkonu mimoriadnej služby...
VIAC NA: http://www.akhraska.sk/?p=5505
http://www.chelemendik.sk/Nepr emeskajte_30_januar_2015_inak_hrozi_ze_b udete_musiet_ist_zab_901011607.html

PRAKTICKÁ PRÁVNA RADA:
Písomné vyhlásenie o odopretí výkonu mimoriadnej služby Vám odporúčame zasielať príslušnému okresnému úradu doporučene s doručenkou, aby ste mali dôkaz (doručenku) o tom, že vyhlásenie bolo riadne a včas doručené. Doručenku si vo vlastnom záujme starostlivo uchovajte.


VYHLÁSENIE
o odopretí výkonu mimoriadnej službyJa, ........................................ ... trvale bytom ........................................ ....................................,

narodený dňa ........................................ ..., rodné číslo: ......................................,< br />
povolaním ...................................... s prihliadnutím na § 10 ods. 23 zákona č. 570/2005 Z. z. o brannej povinnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov a na § 4 a § 2 písm. a) zákona č. 569/2005 Z. z. o alternatívnej službe v čase vojny a vojnového stavu týmto vyhlasujem, že odopieram výkon mimoriadnej služby pre Slovenskú republiku.

Dôvodom odopretia výkonu mimoriadnej služby je:

Existujúca výhrada v mojom svedomí spočívajúca v tom, že nedokážem násilne vziať ľudský život alebo akokoľvek inak zabiť človeka za žiadnych podmienok, čo by bolo v prípade vojny alebo vojnového stavu pri výkone mimoriadnej služby nevyhnutné.V (MESTO/OBEC), dňa .......................................< br />
___________________________
Meno a priezvisko podpisAuthor: Anonym # NuroRula05
Slovensko2015-01-2439
-
 68% ( 12 people voted )
+
usmevne, pre naivneho autora, jedine co pomoze cloveku vyhnut sa priamym bojom je byt zazobanec alebo mat dobre konexie

Yanath # VepeBeke80
-
 56% ( 15 people voted )
+
2015-01-24 23:44:50 559f68d2
Yanath, stále fungujeme v spoločnosti zákonov a legislatív. Tak ako kedysi bola "modrá knižka" platná a zákonom uznaná, tak aj toto tlačivo. Áno, vojenskej službe sa týmto veľmi nevyhneš, ale namiesto toho aby si ľudí zabíjal, im potom môžeš pomáhať - ošetrovať, transportovať, starať sa s jedlom o nich, atď. Tým, že podľa zákona odmietneš tlačivom brannú povinnosť, nebudeš mať skúsenosti so zbraňami a tak nebudeš môcť byť použitý "v prvej línii". Ani vojaci nie sú tak hlúpi a vedia, že nedajú dopredu takých, ktorých hneď zabijú. Radšej ich nechajú v iných službách kde môžu byť užitočnejší. Je to vecou múdrosti a správneho výberu. Žijeme v "databázovanej" dobe a preto ľudí do služby budú vyberať na základe toho, čo je o nich v databázach systému. Preto toto tlačivo je veľkou pomôckou ako pre nás, tak aj pre nich. Už sú dostatočne poučení z minulosti, čo to je dať silou mocou do bojovej línie človeka, ktorý jednoducho zabíjať nechce - strata času, zdrojov a nervov..
Zákony o alternatívnej službe:
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-569

Anonym # NuroRula05
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-01-25 00:04:09 57f4c28a
... Nie som nikoho majetok. Nikto v celom šírom vesmíre ma nemôže k ničomu donútiť. Ani ľudia v kravatách, ktorý si hovoria "vláda" ani žiadna iná moc. Môžu ma mučiť, zabiť, väzniť... A s princípu nebudem podávať to ich "VYHLÁSENIE" a ani neakcentujem ich "vojnový stav"

Viete čo to je vôbec tá vojna? Podľa môjho sedliackeho rozumu to znamená to, keď akýsi mocipán nariadi "ľudským bytostiam" pod hrozbou vezenia, aby pozabíjali iné "ľudské bytosti" v nejakej inej krajine. Mladým chlapcom kradnú ich slobodu, právo na vlastné myšlienky a uvažovanie, lebo To, vojak nepotrebuje! Vojak je vycvičený tak, aby poslúchal rozkazy..... No,.. a v tej druhej krajine vláda vyhlási že vypukla vojna, tak tiež pod hrozbou nátlaku donúti "svojich občanov " aby išli a zabíjali tých, ktorý boli rovnako donútený. A možno sú medzi nimi aj ich priatelia a rodiny. Z ľudských, mysliacich a cítiacich bytostí vychovali bojové stroje, vygumovali im mozog a vlastnú identitu, aby sa stali nástrojom moci a ničenia. V skutočnosti chcú vojnu len TÝ dvaja znepriatelený vládcovia.
Vojna je hrubý nezmyselný čin ktorého výsledkom je utrpenie, bolesť,deštrukcia a skaza.
.. a ak si myslíte nie čo iné... pokojne to napíšte.
FreeBeing # LupeKoma06
-
 92% ( 61 people voted )
+
2015-01-25 01:53:59 d94912a2
Mám otázku: Branná povinnosť platí pre všetkých, alebo len pre tých čo absolvovali vojenský výcvik? Deď bol ešte povinný. Lebo ja som žiadny vojenský výcvik neabsolvoval t.z. že nemám žiadne skúsenosti s bojom. Tým pádom som ako človek do vojny úplne zbytočný.
Anupew # JacaNidy24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-25 04:56:23 b228f06b
Ospravedlňujem sa za preklep v slove, namiesto "Deď malo byť "Keď".
Anupew # JacaNidy24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-25 05:00:11 b228f06b
Anupew
Branná povinnosť je povinná - čo už vyplýva z jej názvu, pre všetkých mužov od 18 - 60 r
Neboj sa, krátky jednomesačný výcvik dostaneš.

Februar # XaheBaqa17
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-01-25 05:38:58 42f951c9
loading...
Určite článok i tu "inštalované diskúsie " sú poznačené značnou naivitou či neznalosťou. V prvom ráde je tu zákon o Brannej povinnosti...treba si ho... Ďalej nejaké svojvoľné myšlienkové pochody ,či slobody - chtivé rozhodnutia jednotlivcov sú už dááááávno právne , legislatívne riešené../ napr. od zaradenia medzi "kopačov hrobov" až po vojenským súdom osúdením k..zastreleniu../ Brániť krajinu...vlasť..štát ..domovinu..."otcovizeň"...hajajáááj...a položené životy ...sa berú ako "samozrejmosť " už niekoľko tisícročí...! A o zmyselnosti , nezmyselnosti vojnového besnenia bežný človiečik môže tak akurát ...v krčmičke obdrizdať sa...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 4 people voted )
+
2015-01-25 07:36:19 58d4289b
musim reagovat a vysvetlit vsetkym ktory prispeli pod clanok o co sa jedna,pretoze okrem Yanath a Februara ste to nikto nepochopili.
takze branna povinost je povinna pre KAZDEHO občana SR od s nastupom v tom istom roku v ktorom dovrši 19ty rok zivota az do 60 rokov!branna povinnost plati aj pre tych co vlastnia knizku modru,červenu.....neboli na zakladnej vojenskej službe,skratka pre kazdeho kto ma dve ruky a dve nohy!
toto tlačivo o ktorom sa pise v clanku a jeho odoslanie na okresne urady je vam prospesne vtedy,ak napriklad v ramci NATO budu pozadovane nase(SR) vojenske jednotky v hociktorom state na svete zmietanom vojnou a aliancia NATO tam posle svoje spolocne vojska.ale situacia ze bude SR povolavat do cudzokrajnych vojenskych misii je krajne nepravdepodobna,pretoze na to mame profesionalnych vojakov ktory su za to plateny.
zhrniem to:ak niekto napadne slovensko,tak vsetci vsetci ktorym nechyba ziadna končatina narukuju ci sa im to pači ci nievynimku budu tvorit jedinci ako to napisal Yanath "zazobany" ktory sa vdaka svojim peniazom vcas dozvedia o pripravovanej mobilizacii a opustia štat este pred uzavretim jeho hranic vdaka mobilizacii

zbytocna nadej # GigyNaji40
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-01-25 07:51:59 d991c738
Áno ..zbytočna nadej40..predovšetkým Vy ste to nepochopili...ani môj príspevok...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-25 08:14:47 58d4289b
klopi
rad by som vedel co som tam napisal nespravne?som totiz byvali profesionalny vojak.
aj ty si to napisal spravne.tvoj prispevok prisiel zrejme o par sekund skor ako moj,inak by so spomenul aj tvoj nick

zbytocna nadej # GigyNaji40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-25 08:39:44 d991c738
tu musíme súhlasiť s:
FreeBeing # LupeKoma06

pretože ak pošlete akékoľvek takéto vyhlásenie, v podstate súhlasite s tým, že niekto rozhodne o vašom živote, ktorý máte, alebo nemáte isť obetovať za cudzie záujmy (určite nie je vašim záujmom ísť zabíjať cudzích ľudí do krajín, kde ste v živote neboli).
Zaslaním takéhoto vyhlásenia sa stávate iba obyčajnými alibistami: "Ja zabíjať nepôjdem, ale inak pomáhať budem". Dávate tým svoj súhlas s vojnou, ale len nech idú do prvej línie iní, nie ja!
Dôležitejšie je úplne niečo iné!!
Nedovoľte sviniam v ktorejkoľvek vláde, aby rozpútala vojnu. Nepripustite, aby za vás v takýchto otázkach rozhodoval premier, prezident, parlament, alebo ktokoľvek iný.
Kto sú tí ľudia? niktoši!

klifton # GexiSosy84
-
 80% ( 20 people voted )
+
2015-01-25 09:13:27 5b7f1f28
No urcite nepojdem bojovat a chranit kapitalistov ich rodiny, deticky a majetky. Nech najprv idu v prvom siku oni a nie ze obycajny ludia budu umierat a kluciari s disidentami z 89teho ujdu do hor alebo do sveta teda toto nie kapitalisti!
fidel # FamiQanu39
-
 76% ( 15 people voted )
+
2015-01-25 09:31:44 5b94259b

Cital som dakde clanok o zalohach v SR, ak clanok neklamal, tak je nas zalozakov momentalne 370tis. treba si uvedomit ze posledny zalozaci nastupovali v roku 2006. Takze zalohy maju od 29/30 rokov a viac, asi by som mal zlepsit fyzicku, lebo sa menim na tatkovsky typ :)
Ak by nejaky konflikt nastal tak zalohy zvacsa maju nejaku kvalifikaciu a podla mna by vacsina podla toho mala i zaradenie. Mlade generacie pod 29/30 by podla mna boli akurat hodene do mlynceka na maso, kedze stat funguje ako inak byrokraticky a statisticky (nema kvalifikaciu = na co ineho sa hodi?). Osobne skor negativne vnimam, ze keby som aj odmietol bojovat a mal snahu zdrhnut, v ramci EU bude nebezpecne horko. Vsade ma lopnu ako dezertera. Co sa tyka toho vyhlasenia beriem to s rezervou, stat na ludi z vysoka serie a ked bude potrebovat bude povazovat vyhlasenie za zdrap papiera vtedy, ked sa mu to bude hodit .... tomuto statu by som neveril ani nos medzi ocami ... bez ohladu na to, akou formou mi cokolvek pcha pod nos ...

Horasul # WipiFoba32
-
 64% ( 4 people voted )
+
2015-01-25 11:34:49 5f69fad2
Najväčší paradox je, že Slovensko už dávno napadnuté bolo a je okupované (ekonomicky a politicky). Akurát väčšina národa si to neuvedomuje alebo nechce uvedomiť. Podpisom Lisabonskej zmluvy bola porušená ústava SR o zvrchovanosti a nezávislosti Slovenskej republiky. Všetok majetok nás Slovákov, strategické závody, suroviny a všetko čo vytvorili naši otcovia a starí otcovia sú postupne rozkrádané a rozpredávané cudzokrajným spoločnostiam pod taktovkou uplatených politikov tými istými záujmovými skupinami. Keďže týmto spôsobom prichádzame (alebo už sme prišli?) o všetko, klasická konvenčná vojna absolútne nieje potrebná. Vlastne možno bude, keď budeme my Slováci v druhom kole tak zmanipulovaní a zblbnutí brániť vlastnými telami majetok a záujmy niekoho cudzieho. Keby si toto národ uvedomil, neposielali by ľudia na okresné úrady odhlasovacie papieriky ale sami by povstali a zbavili sa rakoviny ktorá nás všetkých požiera.

oO # DugoRyba84
-
 71% ( 11 people voted )
+
2015-01-25 11:38:49 5f69ee26
Keď už sme pri tom napadnutí, tak pozývací list pre vami nenávidenú zahraničnú politiku napísali hromadne občania. vo voľbách v roku 1998. Ešte aj prístup k referendu o neprivatizovaní, konanom úsporne v čase riadnych volieb, bol jasným signálom, že občania si želajú holú riť. Doteraz sa z ich rozhodnutia smejem a úprimne im to prajem. A možno aj vy sám (príspevok vyššie) ste si propagandisticky bránili svoje obľúbené programy v Záhorskej Bystrici. A propos, ten riedky guláš zadarmo aspoň stál za to?

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 59% ( 12 people voted )
+
2015-01-25 11:55:41 bc7b649f
Pandemonium: Áno, to je druhá vec, že Slováci sú síce historicky dobrdečným, pohostinným ale aj naivným, nie príliš rozhľadeným a manipulovateľným národom. Na základe týchto atribútov je nám zrejme predurčená povinnosť vždy byť kolóniou silnejšieho celku od čias Rakúsko-Uhorska cez Hitlerov protektorát zvaný Slovenský štát, Ruskú okupáciu ČSSR až po dnes.
A propos, s tou Markízou sa mýlite, tiež som sa dobre bavil na tom divadle "Markízu si nedáme" ... tak ako aj na politickej angažovanosti keď tam vedľa seba div že nie za ruky stáli Dzurinda s Ficom.

oO # DugoRyba84
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-01-25 12:47:57 5f69ee26
Zrejme pred tak dôležitým rozhodnutím,ako je prípadná účasť vo vojnovom konflikte za účelom obrany štátu,sa uskutoční demokratické referendum,ako vo všetkých takto vážnych veciach.
A zrejme kto nebude chcieť ísť bojovať,nebude musieť ísť.
A môže pokojne ďalej žiť ako čestný občan,možno nejaký ten mesiac navyše....zbabelci!
Bohudík nič z toho nieje pravda...vojna si nevyberá a chcem vidieť toho kto by nebránil svoju rodinu.


cobra # WykeXala95
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-01-25 13:06:43 55f814c2
Ľudia vy to nevidíte?
Oni sa nás snažia pripraviť na vojnu, ktorá sa nás netýka. Kto by sa nás už snažil napadnúť? Akurát možno nejakí amícki alebo iní zaplatení agenti hrajúci sa na Ukrajincov alebo islamistov alebo čo.
Tu vôbec nejde o brannú službu, ale o pripravovanú veľkú vojnu na Európskom kontinente, ktorú budeme na základe strachu akceptovať a držať hubu v obave o život.
Je najvyšší čas vystúpiť z NATO, stať sa neutrálnym štátom a začať sa riadiť vyššími princípmi a vlastným rozumom, nie nadiktovaným diktátom vládnucej krvilačnej zaostalej civilizácie.
Vojnu chce len ten, kto sa bojí odhalenia a následne ich následkov na vinníkov. Ak nás dokážu presvedčiť ísť zomierať za špinavú hru bankárov, tak sme hlúpe stádo otrokov.
Aktuálne prebieha masívna informačná vojna, ktorej každý z nás je svedkom i aktérom.
Kto si väčšmi ctí blahobyt a peniaze ako ľudský život, tak taký nemá mať právo podieľať sa na spoločenskom dianí a rozhodovaní. Mamona je synonymom diabla a jej služobníci vyznávajúci smrť bojujú proti zástancom života. Ak ľudia zlyhajú respektíve sklopia zrak, tak si zaslúžia to čo príde potom.

(http://ul
ozto.sk/xAfJrcZw/pdzz-png
)


Yy # PowoMiqu86
-
 69% ( 6 people voted )
+
2015-01-25 13:30:20 d551dc86
... Tak som sa teraz zamyslel..... a je to smutné a ironické,,,....Vidíte tu záujmy mocných vládcov, ktorý vám nariadili aby ste šli a bojovali za ich záujmy..... Aby ste zabíjali ľudské bytosti ktoré rovnako ako vy, potrebujú k životu lásku, jedlo, vodu a prístrešie.
Aký je teda rozdeľ medzi vami a tými, ktorých v boji za cudzie záujmy zabijete?
Ďalšia otázka: Aké sú Vaše vlastné záujmy ? Máte vôbec aj nejaké vlastné záujmy?

Či máte len strach z moci vládnúcich tried? Ony potrebujú len vaše zdravé telá, aby zmasakrovali iné telá! Vaše názory a myšlienky sú im ukradnuté. Chcete slúžiť a darovať svoje životy niekomu, komu na vás vôbec nezáleží? Moc panovníka spočíva v tom, že môže ovládať životy ostatných a nariadiť im čokoľvek. Moc vládnuť im dávate vy svojím súhlasom. Majetok zabitých, ktorý nebude zničený, bude patriť štátu. Nie vám. Neakceptujem žiadny zákon, ktorého výsledkom je skaza, smrť a deštrukcia.

Ak by som mal predsa len bojovať, tak by som bojoval za vlastné záujmy! Bojoval by som za Slobodu, Životné Prostredie, za Mier a za vzájomnú symbiózu všetkých národov. Zriekol by som sa všetkého čo mám a položil by som aj život ak by to bolo nutné.


FreeBeing # LupeKoma06
-
 67% ( 5 people voted )
+
2015-01-25 13:52:20 d94912a2
Poďakovanie pre klifton # GexiSosy84
Ďakujem srdečne za reakciu a za povšimnutie mojej myšlienky.

čas tvojho príspevku :

2015-01-25 09:13:27


FreeBeing # LupeKoma06
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-25 14:17:41 d94912a2
Samotný Branný zákon a jeho dikcie je odvodený od brannej povinnosti definovanej ústavou .Chápem Vás ..zbytočná nadej40.. a Váš pohľad na "vojenskosť" či "armádnu mobilizáciu" no branná povinnosť zahrňuje širší asapekt.../ STK--áut...napr...zametanie a údržba skladov-CO--sirén ,kostolných zvonov aaa masiek...či vodných.../ samotné "bojovanie " , "pobehovanie v prvej línií" či iné post pubertálne "srandičky " Švejkovské ´"co to děláte --nestřílejte--tady jsou lidééé" ach . Asi Vámi je to chápané...Teda nejaké vypisovačky prehlásení ohľadom ..mimoriadnej služby ...dávajú tak záruku že bude človiečík -vojensky málo školený--- akurát strážiť " záchod v parlamente"..alebo..
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-25 15:43:28 58d4289b
Oprášiť HC-punk LOL, kritická situace!
Dogecoin # DovuFahe02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-25 17:16:24 5a4014fc
Ak bude mobilizácia určite sa to nebude diať tak ako si to predstavujete že bude vyhlásená v obecnom rozhlase a pred obecným úradom na vás budú čakať, tak to to vo vojne nefunguje ... udeje sa to tak to: Pred Tescom zastavia nákladné autá ozbrojený vojaci pozbierajú mužov a odvezú do kasárne a tam sa rozhodne či sú schopný alebo neschopný a verte tomu schopný budú všetci lebo politická elita bude chcieť získať čas na to aby mohla zabezpečiť sám seba a najlepší spôsob na to je, ak tí ostatný budú v prvej línií a zdržia nepriateľa. Tak že jediné riešenie ktoré nás môže dostať ako tak z prúšvihu je ak začneme vraždiť politikov. Áno je to nepekné ale vonkajší alebo vnútorný nepriateľ furt je to len nepriateľ. Alebo mi chcete povedať že radosťou pôjdete na frontu a necháte sa zastreliť aby nejaký politik mohol kľudne trtkať svoju asistentku v SUV, a aby mohol rozkrádať štát ďalších dvadsať rokov po vašom smrti? Ak ma už majú zastreliť tak radšej za to že som vyvraždil polovicu parlamentu, ako za to že som postrieľal 18 - 20 ročných mladých chalanov len preto lebo to niekto nariadil. Verte mi, v prípade vojny politici, polícia a armáda budú vašimi prvými nepriateľmi ktorý sa budú snažiť vás zbaviť života.
Longinus # GykiQovo72
-
 73% ( 12 people voted )
+
2015-01-25 18:24:53 d991c343
klopi
samozrejme ze vojna sa neodohrava iba priamo na fronte ale primarne su odvody brancov urcene priamo na bojovu cinnost!armada ma aj v dnesnej dobe svojich mechanikov STK atd. napriklad PROTE-prapor oprav techniky,ma aj vlastnych kucharov logistov atd. atd.v pripade vojny sa tieto rady samozrejme rozsiria,ale mlady a zdravy ludia budu vzdy rukovat na zakladny vycvik a šup na frontu.mame dost starsich založakov skusenych v tom co robili na zakladnej sluzbe,ktory vsak uz vzhladom na vek niesu celkom vyhovujuci na priamy boj.a taky mozu napr. zametat :D v municnych skladoch atd.vo vojenskom chaose a zmetku bude papier ktory niekto niekam poslal na urad este v obdobi mieru pramalo zaujimat.vynimkou mozu byt napriklad knazi alebo doktori a dalsi specialisti,ktory vsak tak isto mozu skapat na bojisku pri poslednom pomazani raneneho alebo pri jeho osetrovani

zbytocna nadej # GigyNaji40
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-01-25 18:26:28 d991c738
Longinus
v prvom rade netreba tak casto sledovat telku :D
pred tescom nebude nikto zbierat bezdomovcov alebo nakupujucich dochodcov a zeny :D
stav mobilizacie sa vyhlasi vo vsetkych dostupnych mediach-TV,radio,tlač a subezne s tym sa uzavru statne hranice
nasledne na to dostanu chlapi povolavaci rozkaz(vid vojna na ukrajine) bud s adresou zberneho miesta kam sa ma dostavit,alebo obdrzi povolavaci rozkaz priamo od vojska ktore si prenho pride priamo domov s nakladakom ako si napisal.ale vecsina vzhladom na kapacity sa bude musiet dostavit na miesto urcenia.
kto sa nedostavi na miesto urcenia v stanovenom termine bude musiet policii alebo VP vysvetlit dovod(choroba a ine) ak odvedenec nepreukaze dostatocny dovod preco nenarukoval docka sa vojenskeho sudu.ak bude zrejme ze sa vojenskemu rozkazu vyhyba utekom moze ho cakat az polny sud,to znamena obvinenie s dezerterstva a trest smrti!
a silne reci v mierovom stave a v papučkach za pocitacom ti FreeBeing nepomozu ani ostatnym kto ti dali pluska za tieto zbytocne silacke reci,pretoze zrejme ani netusite co dokaze vojenska mašineria!

zbytocna nadej # GigyNaji40
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-01-25 18:42:33 d991c738
a co i dusu das v tom boji divokom,vol ty len nebyt ako byt otrokom

bytost # KopaFoxo67
-
 62% ( 3 people voted )
+
2015-01-25 21:24:22 538070bf
ak nepošlem, tak čo sa stane?

ibrahim # CenyCyfa56
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-25 21:38:44 5db841b3
zbytočná nádej - Ale má pravdu, lebo by som skapal tak či tak. Trest smrti ako dezertér alebo v boji takže už len s princípu si volím prvú možnosť a pochybujem že ma budú hľadať po celej republike. Pre to že som nenastúpil. A pokiaľ sa znova po vojne neotvoria hranice /za predpoklad že nebude z krajiny rádioaktívna zóna alebo mesačná krajina kde samozrejme by som neprežil/ tak by som nepozorovane časom zdrhol preč mimo EU. Jednoducho pokiaľ tá vojna nemá zmysel pre mňa tak ma tam proste nedostanú. A keď by sa to nejak podarilo tak sa dám schválne zajať a pokúsil by som sa bojovať po boku druhej strany ktorá by pochopiteľne bojovala za tie správne hodnoty. NATO a spol určite neobhajujú tie správne princípy.
Anupew # JacaNidy24
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-01-25 22:32:16 b228f06b
Februar - Vďaka za vysvetlenie ja som si myslel, že branná povinnosť platí iba pre tých čo absolvovali vojenčinu. Nejak extra som sa tomu nevenoval, takže som to nevedel.
Anupew # JacaNidy24
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-25 22:34:27 b228f06b
Aha, tak to znamená že napríklad ja s modrou knižkou budem musieť v kancelárii niekde v tyle spočítavať obete? Alebo roznášať vodu v lazarete a zákopoch, aby si ranení mohli zvlažiť pery?
:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 62% ( 3 people voted )
+
2015-01-26 08:49:59 d425402c
Ale no--: Tých profesných... napr. distribútor ND/ náhradných dielov..--ľadvín, pečene, kože...aaa./ alebo stolárov-truhlárov, či vyrábačov ďakovných listov --materiam hrdinov... padlých a oviazaných zástavou.v truhle... hajajááj ..Tých profesií..je neúrekom.. pri vojnovom besnení---potrebných--- už len začať...Ale čo už každý rozumie vojne...aj Švejk tu bol...a pol sveta sa do dnes smeje zo zmyselnosti švejkovej nezmyselnosti..
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-26 13:20:14 58d4289b
Dúfam, že vyhlásenie o odopretí základnej vojenskej služby, ktoré dávali tí, ktorí potom vykonávali namiesto nej civilnú službu a dostali prepúšťací list z vojska, stále platí a že netreba to netreba písať nanovo.

BigTrouble # XeqyVura88
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-26 18:40:23 55a26c4a
Takže už som si zistil, že v tom prípade, čo som spomenul sú tí ľudia vyradení z vojenskej evidencie a branná povinnosť sa na nich nevzťahuje.

BigTrouble # XeqyVura88
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-26 20:24:09 55a2810f
u niekde na bahamy! a tam to vsetko pekne preckaju ! malo by byt referendum o vystupeni z NATO ! ako to citam ,mam tlak 500 ,v prvom rade ,nedajboze ,ak by k takemu niecomu doslo .. nech si ide bojovat ten krpaty dzurindovec co nas dostal do NATO! doteraz si pamatam jeho vysmiaty xicht v telke ,po paty vrazeny v zadnici americanov !!! a za nim nasi neprisposbivy obcania ,mame ich tu dost ,aspon sa to tu precisti .a v neposlednom rade nasi parlamentny" muklaci" ,co beru honosne platy za nic ! a nech sa paci ,ked sa chcu vrtat do niecoho co s anas netyka ! ale uz to vidim ,ako prvy sa uprac
dariak # RigeGito08
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-27 11:25:24 5f69f0a5
Autor síce pospájal informácie z niekoľkých rôznych zdrojov, to však nie je dôvod nazývať ho naivným. Naivními by som nazval tých mudrlantov, čo do diskusie prispeli svojimi bullshitmi. Skutočne je potrebné prečítať si najskôr zákon, až potov zo seba vypustiť nejaké múdro.

Keď v čase bezpečia do 31.1. odopriete výkon mimoriadnej služby, v čase vojny nastúpite do tzv. alternatívnej služby (napr. do nemocnice).

Trochu ma znepokojuje zavádzajúce stanovisko MinObrSR, ktoré uvádza: "Takéto vyhlásenie sa ale nevzťahuje na obdobie krízovej situácie ako núdzový stav, výnimočný stav, vojnový stav, vojna.",


Správna formulácia by mala totiž znieť, že takéto vyhlásenie je možné vykonať iba v období mieru, avšak vzťahuje sa práve pre prípad krízového stavu!


Jediny polorozumny komentar sem umiestnil "zbytocna nadej", ktory vsak riesi uz trochu inu vec.

Peto # XefyXije94
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-28 13:22:22 59b00319
V zakone 570/2005 ma § 10 len 22 odsekov.....na co potom odkazuje § 10 odsek 23 v tomto vyhlaseni? nemal by to byt odsek 21?
Marek # SucyQodi57
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-30 08:09:46 52643ed9
Zlaticka, pri mobilizacii si laskavo uvedomte jedno: Cigani nebudu rukovat. Maju totiz papiere od psychiatra a drviva vacsina z nich su na papieri invalidi. To vylucuje ich odvedenie do vojny aj na "pomocne prace". Takze Vase zeny a deti, ktore doma nechate same, budu mat peknu spolocnost.
To len pre pripad, ze sa Vam budu vyhrazat smrtou (aj rodiny), ked nenastupite. Len aby sme vedeli, o co sa tu hra...

Julo # VyjoViku88
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-01-30 10:00:42 5b7fd0ac
a na aky odbor okresneho uradu sa to ma posielat? V Bratislave ich je niekolko.
Okresný úrad Bratislava, Odbor opravných prostriedkov,
Okresný úrad Bratislava, Odbor všeobecnej vnútornej správy,
Okresný úrad Bratislava, Organizačný odbor,
Okresný úrad Bratislava, Odbor krízového riadenia,
Okresný úrad Bratislava, Katastrálny odbor

atd...

ja # VeveVety32
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-01-12 15:07:29 9ff51064
Pre všetkých tých ktorí dehonestujú túto krajinu a tvrdia že nášmu štátu neveria ani nos medzi očami, a tiež pre tých, ktorí si myslia že do vojny ich môžu "nútiť nejakí ľudia v kravatách", resp. pre tých čo Vyhlásenie o odopretí výkonu mimoriadnej služby pokladajú za "zdrap" by bolo vhodné (predtým než sa tu začali rozdrapovať akí sú geniálni) keby ako občania Slovenskej republiky poznali svoju vlastnú ústavu!!!
Tá totiž v druhej hlave, druhý oddiel a čl. 25 hovorí:

(1) Obrana Slovenskej republiky je povinnosťou a vecou cti občanov. Zákon ustanoví rozsah brannej povinnosti.
(2) Nikoho nemožno nútiť, aby vykonával vojenskú službu, ak je to v rozpore s jeho svedomím alebo náboženským vyznaním. Podrobnosti ustanoví zákon.


A pre tých, ktorí by to náhodou nepochopili: podávané vyhlásenie je čisto formálna vec, vykonáva sa iba kvôli evidencii a informovanosti štátu (prehľadu o počtoch tých ktorý by odopreli mimoriadnu službu)
Priamo v Ústave SR je zakotvená "povinnosť občanov brániť svoju vlasť" ale zároveň ústava zaručuje právo občana odmietnuť vojenskú službu. Znamená to, že bojovať so zbraňou v ruke nás nemôže nútiť nikto, ale podieľať sa na obrane Slovenskej republiky máme všetci povinnosť (napríklad pri ošetrovaní v nemocniciach....)
Čo sa týka tých hlúpostí o treste smrti za dezerciu....
Vojnu na území SR vypovedá prezident na základe rozhodnutia NR SR a z moci ktorá mu bola udelená Ústavou Slovenskej republiky - znamená to, že o vojne rozhodujú ustanovizne, ktoré sa musia riadiť Ústavou a nesmú konať nad jej rámec. A pokiaľ viem ústava SR hovorí:
Čl. 15
(1) Každý má právo na život. Ľudský život je hodný ochrany už pred narodením.
(2) Nikto nesmie byť pozbavený života.
(3) Trest smrti sa nepripúšťa.


Takže drísty o smrti za dezerciu si prosím nechajte....


A k takým prípadom, ktorí tu píšu že teraz v mieri môže byť napísané v zákonoch čokoľvek a počas vojny to aj tak bude všetkým jedno... len pár slov - Tá vojna o ktorej sa teoreticky bavíme bude vypovedaná na základe ústavy a ústavného zákona o bezpečnosti štátu. Znamená to že ak by od občanov na základe spomínaných zákonov bolo vyžadované plnenie nejakých povinností musia mať rovnako na základe týchto istých zákonov (Ústavy SR) aj svoje práva ktoré sú v nej zaručené a o ktorých som písal vyššie (ich čiastočné obmedzenie je samozrejme možné ale ústava nepripúšťa obmedzenie dôležitých základných ľudských práv).
Ak by toto neplatilo v podstate by neplatila naša ústava, tým pádom by sme voči SR nemali žiadne záväzky (čiže vojenskú službu by nikto od nás nemohol vyžadovať) ale ani žiadnu právnu ochranu ktorá spočíva v našej ústave.... ale to už je o bezpráví a vojnových zločinoch a pred takýmto stavom sa neschovajú ani tí čo sú tu teraz múdri a tvrdia, že nikto ich k ničomu nedonúti a podobne...


A tí čo dehonestujú našu vlasť a hovoria o tom ako je to tu všetko na nič... nech sa páči môžu odísť.... slobodu pohybu majú tiež ústavne zaručenú.... Choďte do "svojej zasľúbenej zeme" a je v podstate jedno či je na východe alebo západe, alebo ktorejkoľvek svetovej strane....
A keby to náhodou niekomu nestačilo a nenávidel by svoju vlasť až natoľko že s ňou nechce mať nič spoločné - nech sa páči, každý má možnosť požiadať o prepustenie zo štátneho zväzku Slovenskej republiky a tým pádom stráca občianstvo SR aj so všetkými právami a povinnosťami - a nemusí tu po vás zostať ani smrad....


Ja osobne sa však radšej budem riadiť tou časťou našej Ústavy, ktorá hovorí o tom, že obrana mojej vlasti je vecou mojej cti, tak ako to bolo vecou cti môjho starého otca aj môjho deda.
A ľudia čo takýto pocit cti voči svojej vlasti necítia ma nijako nemôžu uraziť... nech už napíšu čokoľvek...


S pozdravom, Igor


Igor # NunoLuse41
-
 50% ( 2 people voted )
+
2016-01-29 20:01:45 55f89df6

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
päť   päť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Aktualizace k zadrženým aktivistům Greenpeace


Aktualizace k zadrženým aktivistům Greenpeace
Independent píše, že někteří z 30 uvězněných aktivistů Greenpeace si stěžují na drsné podmínky a na to, že jejich cely jsou příliš studené. Independent cituje otce jednoho ze ...
Demokracie, dobro z definice
Státem organizované krádeže dětí v ČSSR a NDR
S Islámem se vrací komunismus …

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1037 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo