Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Výzva riaditeľovi Sociálnej poisťovne: Informujte sporiteľov o situácii v I. pilieri:


Výzva riaditeľovi Sociálnej poisťovne: Informujte sporiteľov o situácii v I. pilieri:

zaslal otvorený list Ing. Dušanovi Muňkovi, riaditeľovi Sociálnej poisťovne a JUDr. Jánovi Richterovi, ministrovi práce, rodiny a sociálnych vecí.

Otvorený list obsahuje výzvu, aby Sociálna poisťovňa informovala sporiteľov nielen o dôvodoch pre vystúpenie z II. piliera, ale aj o situácii v I. pilieri.

I. pilier je pritom deficitný, a ani jeho prijatá reforma nedokáže eliminovať dôsledky starnutia. Diera v I. pilieri bude narastať, a vláda bude musieť buď znížiť dôchodky, alebo zvýšiť odvody, ešte viac predĺžiť odchod do dôchodku alebo sa ešte viac zadlžovať. Najpravdepodobnejšia je kombinácia týchto opatrení. Riziká v I. pilieri sa pochopiteľne vzťahujú aj na dôchodok sporiteľov z I. piliera.

INESS preto pripravil znenie listu o I. pilieri, ktorý by podľa nášho názoru mal byť rozposlaný sporiteľom. Predpokladáme, že Sociálna poisťovňa bude ešte na sporiteľov apelovať či už listom, alebo v médiách a požadujeme, aby bol tento text obsiahnutý v komunikácii platenej zo zdrojov daňových poplatníkov.

Kliknite pre stiahnutie listuDátové zdroje k letáku:

Graf 1) Stanovenie podielu výdavkov na dôchodky financovaných na dlh vyplýva z výsledkov hospodárenia Sociálnej poisťovne za rok 2014 (očakávaná skutočnosť). Údaje sú prevzaté z dokumentu Návrh rozpočtu Sociálnej poisťovne na rok 2015-2017 (príloha 2). Pod termínom dôchodky sa v letáku rozumejú výdavky fondu starobného poistenia, t.j. starobné dôchodky vrátane predčasných, vdovské, či sirotské, nepatria sem dôchodky invalidné. Za dlh je tu považovaný objem dotácie zo štátneho rozpočtu ponížený o financovanie výpadku príjmov poisťovne z dôvodu prevodu odvodov na účty sporiteľov v II. pilieri. Dotácia predstavovala v roku 2014 438 mil. eur. Za obdobie rokov 2005-2014 dosiahla dotácia 2,7 mld. eur, čo predstavuje

Graf 2) Graf znázorňuje výšku priemerného dôchodku, keby si štát nepožičal 438 mil. eur na výplatu dôchodkov. Hodnota 400 eur predstavuje priemernú výšku starobného dôchodku ku koncu roka 2014 (Zdroj: Sociálna poisťovňa). V čase prípravy letáku nebol zverejnený priemerný starobný dôchodok za rok 2014.

Graf 3) Graf vyjadruje počet pracujúcich (Employment, dnes 2,3 mil. eur) vo vekovej skupine 20-64 pripadajúcich na jedného obyvateľa staršieho ako 65 rokov. Údaje sú prevzaté z poslednej demografickej prognózy Európskej komisie (link súbor Statistical annex Country Fiches).

Graf 4) Hodnota úspor v II. pilieri je vyššia, ako suma vkladov, ktoré na svoje účty odviedli pracujúci. Na základe informácií DSS sme spočítali, že priemerne (ku koncu roka 2014, nezahrňujúc indexové fondy) majú sporitelia v pôvodných akciových a dlhopisových fondoch na účtoch o 10% viac, ako tam vložili.Author: iness # JovoRymi44
Slovensko2015-04-257
-
 44%  ( 6 people voted )
+
I. pilier je deficitný aj preto, že jeden a pol milióna ľudí posiela svoje peniaze do II. piliera. Ten už ukázal, svoju "výkonnosť" a bude to ešte horšie. II. pilier je obyčajný podvod. I. pilier je udržateľný za predpokladu, že Slovensko prestane byť kolóniou západu a nebudeme sa vystatovať, že máme lacnú pracovnú silu. Pri odhadovanej 70 % produktivite (oproti západu) máme iba 30 % mzdy. Tu je hlavná príčina. Neverím, že by to v "iness" nevedeli. Čiže iba obyčajne klamú.

Tykva Bukvatyr # JokuCyto18
-
 70%  ( 10 people voted )
+
2015-04-26 18:31:16 bca784a0
IdiotNESS nech sa zaoberá radšej okrádaním zamestnancov otrokármi a ekonomickými parametrami ako je napr. "konkurencieschopná" mzdová náročnosť firmy, čiastočne umelo držanou nezamestnanosťou generujúcou "konkurencieschopné mzdy" a vynútenú nadčasovú prácu, samozrejme platenú v záujme "konkurencieschopnosti" cash (ak vôbec platenú) a z toho všetkého vyplývajúcu výšku odvodov. Ak k tomu pridáme ešte odvody do tunelárskeho druhého piliera, potom máme pomenované rozpočtové východiská Sociálnej poisťovne. To má IdiotNESS vedieť a nie vypisovať ďuranoviny = kraviny riaditeľovi SP....

JKPT # HamaRore63
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2015-04-26 20:24:52 b228e08e
zaklad je neplatit ani jeden pilier a love si odkladat sam. jeden je čierna diera a druhý je tunel.


ropas # RutiQajo58
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2015-04-26 21:14:54 b2124ad2
Pakovia zo Sorosovej uderky sa znova cinia. System 1.piliera funguje od roku 1889 a zaviedol ho Otto von Bismark. Ako dlho ne-funguje system 2.piliera vy pakovia z INESS? Nerobte falosnu propagandu, lebo system 2. piliera skrachoval vsade na svete a nakoniec musel poistnikov zachranovat stat aby na starobu nezomreli od hladu a zlodeji ktory spravovali pyramidu zavnu 2.pilier zmizli ako gafor aj s dochodkami.
Kecy o demografickom vyvoji si nechajte pre blbcov, ktori nevedia naratat do 3. Kolkoze vyrobil jeden pracovnik pracok za jeden den pred 20 rokmi a kolko dnes. Toto je otazka na ktoru by mal odpovedat ucnovkar Sulik a jemu podobni demagogovia.

Titan # XumuJixu84
-
 58%  ( 2 people voted )
+
2015-04-26 21:56:44 b28f65b4
Presne ako je spomenuté vyššie, jeden z dôvodov je, že 1,5 mil ľudí odvádza do II. piliera, čím čiastočne oslabuje I. pilier. Potom je tu nezamestnanosť, keď odpadli odvody týchto nezamestnaných a naopak sa vyplácajú rôzne dávky... A v neposlednom rade každý chce platiť čo najmenšie odvody /najlepšie žiadne/ a priznáva len to minimum čo musí. Pokračujem zrušením príjmov do kasy od podnikov, ktoré boli rozpredané, zničené a to tiež neboli malé prostriedky pritekajúce do rozpočtu, k tomu kupovanie väčšinou zahraničných tovarov a služieb, za ktoré zisky idú tiež mimo SR, takže takto by sa dalo pokračovať........ Ešte stále sa niekto bude diviť prečo treba dopĺňať do I. piliera prostriedky na uspokojenie tých, ktorí za to nemôžu - dôchodcov? Ešte stále nie je niekomu jasné, prečo je v štátnej kase /z ktorej treba peniaze na platy, opravy, údržby všetkého druhu/ málo peňazí? Lepšie je vymývať mozgy ľuďom s tým, že štát je zlý vlastník a hospodár a bla bla bla-----.
No nie je to štát ale pochybní manažéri a prísavníčkovia, ktorí z toho malého koláča stále viac vyžierajú, nuž sa niet čomu čudovať - trh to vyriešil a ešte len vyrieši lebo "lidí je na světe jako sraček.....

defender # LixuWija97
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-04-27 07:09:09 d5b582fe
Ad Titan:
Koľkože percent priemernej mzdy stála pračka pred 20-timi rokmi a koľko dnes?

RT # DisaBuka76
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-04-28 09:40:37 57c5a6e6
loading...
RT, v určitom momente máš pravdu ale tieto spotrebiče /aj autá a pod,/ stáli a mohli stáť toľko, pretože v tých časoch toho nebolo toľko ako dnes. Ale určite boli výrobky kvalitnejšie všeobecne, pretože výrobná politika mala za cieľ zákazníka presvedčiť, že práve toto je kvalitný výrobok, ktorý aj vydrží dlho. A teraz sa nebavíme o "socialistických" výrobkoch ale všeobecne.
Druhá vec je, načo dnes v prepočte zarábam cca 20 000 sk,- /oproti minulosti- 2000 kčs,-/ak je všetko násobne drahšie? Čo viac si môžem dovoliť oproti minulosti? Častejšie si kúpiť rýchlejšie sa kaziace spotrebiče, pretože to dnes funguje tak aby sa neustále vyrábalo a predávalo viac, čo sa prieči tomu aby výrobky vydržali povedzme 15-20 rokov ako v minulosti....... Ale je to na dlhú debatu a každý má svoj argument, a o tom to je.

defender # LixuWija97
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-04-28 15:31:51 d5b582fe

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Restaurace našla 10 let staré záznamy z jejich kamerového systému a porovnala je s těmi současnými. Výsledek?


Restaurace našla 10 let staré záznamy z jejich kamerového systému a porovnala je s těmi současnými. Výsledek?
Jistá rušná newyorská restaurace dostávala poslední dobou negativní on line hodnocení, týkající se zejména pomalé obsluhy. Její majitelé se rozhodli s tím něco udělat a narazili na ...
Deset věcí, co si my zlí kapitalisté skutečně myslíme
DESATERO PRAVICOVÉ POLITKY
O svobodné imigraci a nucené integraci

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0262 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles