Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Za dvoch zaniknutých živnostníkov pribudol jeden úradník


Za dvoch zaniknutých živnostníkov pribudol jeden úradník

Menej živnostníkov, viacej úradníkov. To je výsledok vlády Roberta Fica.

V posledných rokoch prebiehala reforma ESO. T.j. "efektívna, spoľahlivá a otvorená štátna správa." Bohužiaľ, ani len táto naoko radikálna reforma nevytvára predpoklady na stabilitu budúceho rozpočtu.
Minister vnútra Robert Kaliňák si dal v rámci reformy ESO záväzok znížiť počet rozpočtových organizácií do roku 2016 z 916 na 58.
Podľa odpovede ministra bolo v rokoch 2013 a 2014 spolu zrušených už 168 rozpočtových úradov.
Obrovským paradoxom je, že výsledkom tejto radikálnej reformy je oveľa viac úradníkov!

Len priamo v štátnej správe za 2013 a 2014 pribudlo dve tisíc úradníkov.
Celkovo vo verejnej správe za tie dva roky pribudlo spolu 8450 úradníkov.
Za to isté obdobie naopak ubudlo 18 tisíc živnostníkov.
To znamená, že za každých dvoch zrušených živnostníkov pribudol, AKO NÁHRADA, jeden úradník.
"Výsledkom je aj to, že sme druhá najbyrokratickejšia krajina v Európe." Podľa medzinárodnej organizácie práce máme 37 úradníkov na tisíc obyvateľov v roku 2013. Za rok 2014 to vychádza až 42.

Ak takéto radikálne zníženie úradov nemá za následok menej úradníkov, ale naopak viacej, potom je namieste sa opýtať, v čom radikálne zníženie väzí. Akým spôsobom teda vláda šetrí? Ako ušetrila doterajších, ako tvrdí, 235 miliónov?
Je zjavné, že redukcia úradov prebieha iba fiktívne na papieri. Úrady fakticky zostávajú, mení sa väčšinou iba ich právna forma.

Čerešničkou na torte je fakt, že ministerstvo vnútra, riadiace políciu, začalo riadiť časť školstva a vytvorilo aj miesto poradcu pre školstvo. A nie sú to len policajné akadémie, ale špeciálne školy, dvojjazyčné gymnáziá, re-edukačné zariadenia a ďalšie.

Reforma ESO je nevyužitou šancou. Nezvýšila sa efektívnosť a neubudlo úradníkov.

Slovensko pritom potrebuje viac živnostníkov a menej úradníkov.Author: Jozef Rajtar # NubiHify66
Slovensko2015-11-109
-
 59% ( 7 people voted )
+
Tento systém na Slovensku pripomína zdochlinu ktorá už je dávno po smrti len otom ešte nevie .
frank # VykaPeve56
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-11-10 18:09:21 5f69cbc3
42 uradnikov na 1000 obyvatelov?!!! To je v prdeli... A aj tak niesom schopny prepisat auto bez policajta za 5 minut, alebo vybavit si pas postou, alebo si vybavit celu zivnost cez internet ako napr v Irsku.
Tato cela birokracia je vysledok sposobu myslenia nasej (post)komunistickej politickej garnitury. Preto bude nesmierne tazke ak nie nemozne znizit birokraciu na Slovensku.
Toto Stare myslenie ma neustalu potrebu vselijakym sposobom "chranit" a kontrolovat vsetky aspekty zivota svojich poddanych. No a takato potreba vedie automaticky k zvysovaniu birokracie a nie naopak.
Takze ak nejaky politik, ktory je vo vlade 20 rokov zrazu zacne hovorit o znizovani birokracie, tak sa netreba moc nad tym vzrusovat. Su to iba prazdne kecy ako vzdy...

Dunco # BiqoXahu07
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-11-10 18:58:08 d96fd0b4
Nie som znalý týchto čísiel. Pokiaľ je to pravda tak na druhej strane sú PRIMYTÍVI a to určite nie je pravda. Teda kde je pravda ..Ak sa navyšuje ..organizačne.. istá štruktúra.. je to signál ..že buď rozširuje svoje pôsobenie, zvyšuje objem "pracnosti" , či neschopnosť riadiacich pracovníkov zvládnuť...nový stav./aj kombinácia/ . A spájať to so živnostníkmi.. ktorý napr. prešiel k podniku kde má trvalý pracovný pomer...a predtým mu "zamestnavateľ " umožnil pracovať ---len so živnosťou--- takže . Oni tí SaS -- dejatelia idú ... smerom ku SMERU akosi ..neznalostne... Uvidíme...tie body...vraj PERCENTUÁLNE...
klopi # KyvoWavo40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-11-10 19:48:52 58d4289b
Tak jednoduché maestro ---Rajtar66--to nie je . Čierne má aj taký domodralý odtieň a biele je aj "krémovo"--aj belobo zirkinové... Takže ... oni tí INÍ ..nie sú celkom "paf.."...čosi vedia ...aj v SaS aj iní.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-10 19:55:55 58d4289b
Vidite o tom hovorim, O mylseni ludi na SVK. Este su tu aj borci, ktori vas budu presviedcat, ze u nas nie je birokracia, ale ze to su len blbe statistiky a grafy!!! Budicek chlapci!!! Slovensko JE krajina s najvacsou birokraciou prinajmensom v Europe!!! Ak tomu nemozes uverit zajdi na nejaky cas niekam do sveta a budes prekvapeny, ze sa daju veci robit jednoducho cez telefon, postou alebo aj cez internet. Bez toho aby som musel na nejaky hlupy urad vobec chodit!!!
Dunco # BiqoXahu07
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-10 20:05:38 d96fd0b4
Ach ,,Dunco , Dunco 07... Vaše " Budíček... Slovensko...najväčšou ... bi/y/rokraciou ...v Europe ."./ je síce asi aj pravda . A máte predstavu ako to má vyzerať...trebars ..opíšte čosi ..zo sveta /ako tvrdíte znalostne.../ navrhnite ...Ále už je to tu "vydrizdané " pomaly 100 krát --kritika bez návrhu riešenia --je prdenie do uch a to je VAŚE ..prdenie...Pochopil ste svoje "napísanie"...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-10 21:11:43 58d4289b
loading...
A ako ..Maestro ..Rajtar66.."ZANIKAJÚ" živnostníci.../ a keď mate čas tak ako "vznikajú"/ Tí Vaší "APARATČICÍ " byrokratický fakt sú regulovateľný čo do počtu ..skoro ako redaktori Vážho typu --kdesi... Treba ich minimalizovať.. a pracovne vyťažovať...aj "vzorne" zaplatiť . No nemám pravdu... Maestro..
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-10 21:43:45 58d4289b
Trošku si sa sekol: Na jedného skrachoveného živnostníka "pribudli" traja úradníci. " "Ktorí to majú odsledovať a zdôvodniť "! Že prečo ten jeden chudák skrachoval.! ? !
Garfield # VuqyWeqi18
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-11 01:09:22 c35b1375
To Klopi: Priklad prepisania auta na noveho majitela v Irsku. Predavajuci sa podpise do technicaku, ze auto predal a novy majitel si do toho technicaku napise svoju adresu a tiez sa podpise, ze auto kupil. Technicak sa vysle postou na urad do Shannon. Novemu majitelovi pride novy technicak s jeho menom a adresou do jednoho tyzdna. Auto je prepisane!!! Poistku si vybavite cez internet alebo po telefone. Vsetke papiere vam pridu domov postou, ktore podpisete a poslete naza do poistovne. Vidite ten priepastny rozdiel? Medzi tym ako to funguje v Irsku a u nas? Clovek na to nepotrebuje brat 2 dni volna ako u nas. Netreba sa babrat s SPZkami. Ta cely cas zostava na aute! Takych prikladov su mraky!!!
Dunco # BiqoXahu07
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-11-11 18:56:24 d96fd0b4

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   o
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0316 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne