Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Zaměstnancům, kteří závidí živnostníkům


Zaměstnancům, kteří závidí živnostníkům

Někteří zaměstnanci závidí živnostníkům, že si mohou odečíst paušální náklady a mají nižší platby pojistného. To je v jejich očích nerovné a diskriminující, tedy dle závistivců by měli živnostníci platit stejné odvody. Souhlasím, podmínky jsou nerovné, proto níže uvádím návrh na jejich srovnání.

Mají-li se srovnat podmínky živnostníků s podmínkami zaměstnanců, je zapotřebí provést i obrácené vyrovnání podmínek.

Takže navrhuji tyto změny Zákoníku práce (nejedná se o paragrafové znění, ale o hlavní ideu):

 1. Ruší se hrubá i superhrubá mzda. Zaměstnanec dostává celou smluvenou mzdu, vede si účetnictví na vlastní náklady a podává daňové přiznání. Veškeré pojistné si platí sám ze svých příjmů. (Ostatně, vůbec by neškodilo, aby zaměstananec věděl, kolik jeho peněz končí ve státním chřtánu.)
 2. Pracovní pomůcky si pracovník hradí ze svého, tyto náklady pak může uplatnit v daňovém přiznání jako náklady na dosažení a udržení příjmu v prokazatelné výši, nebo může využít nákladového paušálu.
 3. V případě nemoci nedostane od zaměstnavatele nic.
 4. Po příchodu na pracoviště je zaměstnanec povinen zajistit si práci sám. Pokud si práci nezajistí, nebo žádná práce není, nedostane ji proplacenu.
 5. Nárok na dovolenou neexistuje. Zaměstnanec si může vybrat po dohodě se zaměstnavatelem neplacené volno. Zaměstnavatel mu volno poskytne v míře přiměřené.
 6. Zaměstnanec nemá nárok na žádné benefity a nemzdová přilepšení. Dostává zdanitelnou mzdu.
 7. Veškerá školení si platí zaměstnanec sám.
 8. Jaké podmínky si zaměstnanec se zaměstnavatelem dojedná je předmětem smluvní volnosti.
 9. Zákoník práce tím nemá nadále žádný smysl a zrušuje se celý.

Takže jsem si vlastně mohl ušetřit práci a napsat jen, že se socialistický Zákoník práce ruší, protože beztak naprosto nesystémově straní jen jedné smluvní straně. Status "zaměstnanec" by se tím vlastně mohl zcela zrušit, odpadl by problém "švarcsystému", protože zaměstnanci by byli plnohodnotnými podnikateli se svou prací a socialistické odbory by mohly jít do (ne)zasloužené penze. Po dosažení plnoletosti by dostal každý IČO (beztak ho každý má od narození) a snaž se, brouku, jak umíš. Pracuj, šetři, počítej... Jako každý jiný podnikatel.

No je to trochu nadsázka ale je namířena proti všem těm závistivcům, co vědí úplný prd, co to je podnikání a vidí jen tu jednu stranu mince a nesnesou představu, že se má někdo lépe, než oni sami.

A že nemůže podnikat každý, jak často a rádi uvádíte? Že každou profesi nelze provozovat podnikáním? Ale lze, jak je napsáno výše. A pokud máte pocit, že je nutné nějakou práci provádět výhradně kolektivně, pak vám nikdo nebrání vzít si úvěr a založit si družstvo, zákon to umožňuje. Nebo si založte jinou firmu a zaveďte si tam takovou organizační a mzdovou strukturu, kterou pokládáte za lepší. Jo ono je to riskantní? No právě!

A jen tak na okraj: to je také důvod, proč vám podnikatel nevyplatí na mzdách celý zisk. Protože musí počítat, dávat si peníze stranou, to ošklivé slovo: akumulovat kapitál. Protože bez kapitálu to prostě nejde. A to nejde jen o peníze. Kapitál má mnoho forem a peníze jsou jen jeho částí.

V opačném případě se s tim smiřte.Author: FCB # HaboTuwi99
Slovensko2016-12-3012
-
 67% ( 5 people voted )
+
a ten zisk nevyplaca na mzdach aj pre to, že podnikatel vytvara pracovne miesto na to, aby mu prinieslo za tie starosti s ním zisk navyše, ktory stroví.
zamestnanci zavidia vždy až tu rozbehnutu firmu a tam by sa o zisk radi "spravodlivo " delili.
tie fázy rozbiehania, zadlžovania a bezsenných nocí nevidia.
a hlavny a najväčši podiel z prace zamestnanca si aj tak bere štat.
podnikatel vam da za pracu v hodnote 1000€ iba 700€ a za zisk 300€ mate monterky stroj halu a inštrukcie, čo robiť, aby ste boli užitoční.
z tých 700€ vam dojde čisteho 400€ a za tých 300€, čo si nechal štat dostanete....
a z tých 400€ "čisteho" si štat ešte bere 20% dph a spotrebne dane a za tie dostanete tiež...


ropas # RutiQajo58
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-12-30 17:06:00 b2124ad2
Aspoň na Silvestra ...by sa mohol začať "srandovný obdrist" . U nás na dedine podnikateľoch nieto. To sú len buď živnostníci , alebo odborníci ktorí majú svoje "šmikne" a sem tam dakomu za drobný "piňaz" dajú zarobiť. A platia i štátu i vlasnej žene i nám v kčmičke.. Potom tie rozkradnuté štátne podničky /pekárne dedinské, zvárovne plotíkov, či obchodíci --magazínoví, krčmári vo vlastných garážach...aaa /sú v rukách " pej-pejdzešatnych " zákazníkoch.. a majú aj manželky v "astrachánskych " kožuchoch ---honostné. Tých je všade tri prdele---a "podnikajú " do zošalenia. A meľú sa v kolotoči ...majú ľudia peniaze ..sme života schopný , nemajú... "zatvárame krám ".. Tí sa neboja ani vlády , ani zákazníckej kúpyschopnosti..."jdou po svém"... Idú si svoje políčko obrobiť. Ale--
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-12-30 17:35:44 58d4289b
Serioznosť začína "obvikle" pri nutnosti viesť aj "podvojné účtovníctvo".../je viem že istí tu píšuci .."anti-účtovník"to chápe"..../ A tu začína iná sranda. Nákladovo--výnosový stav je pod kontrolou vlastnou , ale aj inou...Nutne sa na strane nákladovej hľadá riešenie minimalizácie a na strane výnosovej maximalizácia-----Ale nie veď to každý kto má ..tam kdesi dierku ..ovláda. A serioznosť v minimalizácií či maximalizácií...je tak trochu --tá het.. a neexistuje "morálny kódex" ktorý by stanovil optimum . Silvestrovské je : tak či tak dakoho musíš "okefnuť". A na "okefovanie " hajajááj...je toho ..do zošalenia...Teda nach zdravia...šumivé..
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-12-30 17:56:49 58d4289b
A pracovná sila odborná --lacná,/najlepšia je "slušne" vysoká nezamestnanosť/ a materiálové vstupy--najlepšie zadarmo / veľká voda z lesa rovno na dvor pod "geter" mi priniesla guľatinu/ a úvery .skoro bezúročné. A zákazníci /najlepšie platba predom / zákazková náplň-- min. pol roka vyťaženosť , a daňové odvody tolerantné / s pohyblivou výškou i termínom/ a technické vybavenie špičkové z poslednej "socialistickej investičnej modernizácie" . To su v "hrubom podaní" sny ---a zobudíš sa a "ruka v šerblíku" ...Ťažko--preťažko sa musí spomínať keď toto všetko sa nemuselo ....mať na krku...Ale dnes som kúpil mandarínky v BILLE za 0,69...ééééčka a sladké a bezkôstkové a ani šóra nebola...A aj šampanské bolo "pod sto korún"...Pi Pali --bo naliaté--- Nalej Piťu bo vypité...
klopi # KyvoWavo40
-
 45% ( 1 people voted )
+
2016-12-30 19:05:35 58d4289b
Je to len a len o sprostej prachobyčajnej závisti. V tom jedinci, reznutí boľševickými pseudoideálmi, vždy vynikali. Hovorím vám jasne: nechajte podnikateľov robiť svoju prácu a zveľaďovať spoločnosť, alebo bežte pod most pokapať hladom! Predpokladám, že to poniektorí červeňákovci aj tak nepochopia a budú svojsky dobiedzať, ale nevadí...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 45% ( 1 people voted )
+
2016-12-31 02:28:23 d405c1fd
"co to je podnikání" víte prd vy - respektive děláte že nevíte abyste na politickou zakázku...fabulovali
Živnostničení NENÍ podnikání.

ksjd # MosoSela03
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-01 08:10:42 4e88bdd5
loading...
Niekto asi chcel pridat na zobracenku co mu tento pan dava. Tak pseudo podnikatel radsej hodiny plodil tuto sprostost aby nemusel dat o 20€ viac. Spravne, nedajte zamestnancom nic ved ono sa to kazdemu vrati. Dobra firma si ceni aj zamestnancov pretoze prave oni su za jej uspechom.
MM # SidaSafa91
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-13 11:27:49 d94b4912
Keď už sme u tých živnostníkoch, tak na Slovensku sa hromadne prehlasujú na s.r.o., čo je samo o sebe choré a celé zle. Ale to presne odzrkadľuje stav, ktorý si vytýčil splniť birmovaný boľševik: ožobráčiť a zlikvidovať strednú vrstvu...


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-13 11:57:04 d425402c
Už len..Pande36..zostáva vedieť čo je "stredná vrstva" /to je to čosi ako v Indií,kasta, narodíš sa v nej a hotovo./ . Alebo kde/kedy/ začína, či končí stredná vrstva.A pred strednou vrstvou je čo /smetie/ ale po nej je "svetový rozum". Alebo hraničné sú peniaze, príjem, majetok.../nakradnutý , vytvorený vlastným či cudzím úsilím..A ktorá "vrstva" je "ideálna"....Vy sa do akej "vrstvy " zaradzujete.../otázniky/. Prajem...príjemný aj hudobný víkend.
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-13 15:29:31 58d4289b
Klop, dajte v CMĽ krčmičke hlavy dohromady, marxistov s červenými mozgami na chvíľu vyžente schladiť von na mráz (dúfam, že krčmička nezostane prázdna!) a porozmýšľajte, v čom je silná stredná vrstva prínosom.

P.S.: O svojom zaradení mám jasno.

:-DDD


Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-13 16:23:28 bc7b649f
..Pande36..Vy si myslíte že si robíme srandy. Ale to je vážna vec. Paliho bratranec z druhého kolena je tu "krčmar-živnostník"/aj s manželkou / a dnes --je silvestra --: Keď ho "pasujeme"/podľa Vás / do "strednej vrstvy"/kasty / tak 5.L- demižónik červeného máme gratis. Preto tá vážna akútnosť. A k Vašmu zaradeniu, síce neviem/e/ akému , blahoželám/e/. Na zdravie...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-13 16:57:28 58d4289b
Klop, nápodobne. Už sme sa zvolali, idem na čašu vína.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2017-01-13 17:46:33 bc7b649f

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
šesť   päť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň

FAKE NEWS NARUBY


FAKE NEWS NARUBY
Sepsat tyto řádky mě donutili ti novináři, politici a aktivisté, kteří jsou natolik posedlí touhou změnit svět k lepšímu, že se mnohdy chovají jako členové nějaké sekty. ...
Komunismus
DEZINFORMAČNÍ DESATERO
Raketa, která je skutečně na baterky
Najčítanejšie za týždeň

BUDETE BOJOVAT O SVŮJ ŽIVOT?


BUDETE BOJOVAT O SVŮJ ŽIVOT?
V posledních letech neustále čtu, jak se k nám do Evropy valí miliony přistěhovalců, jak se Evropa mění, jak se mění její města a ulice. Kde dřív bývalo bezpečno, klid, pohoda...
Mobil s reflexním spektrometrem
JAK NEOMARXISTÉ ZNIČILI ŠVÉDSKO (VIDEO)
AKTIVISTA MALUJE MUŽSKÉ PŘIROZENÍ OKOLO DĚR V SILNICÍCH A TY JSOU DÍKY TOMU OPRAVENY DO 48 HODIN

TRUMP: POLITIKA MERKELOVÉ JE KATASTROFÁLNÍ OMYL, Z BREXITU UDĚLÁME VELKOU VĚC


TRUMP: POLITIKA MERKELOVÉ JE KATASTROFÁLNÍ OMYL, Z BREXITU UDĚLÁME VELKOU VĚC
Ve dvou oddělených a dost překvapujících nedělních interview s německým časopisem Bild a londýnským listem Sunday Times učinil Trump něco, co zanedbal na své první tiskové konferenci...
Štát nemá podnikať
Oligarchie světa
BUDETE BOJOVAT O SVŮJ ŽIVOT?

Politika trhu práce zvyšuje nezamestnanosť


Politika trhu práce zvyšuje nezamestnanosť
Štát používa neefektívne nástroje na tvorbu pracovných miest. Najefektívnejšia forma tvorby zamestnanosti je v prvom rade jej nebrániť odvodmi a reguláciami...
PRÁVO NA COKOLIV VERSUS SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ
HLAVNÍ PILÍŘE VYKOŘISŤOVATELSKÉHO SOCIALISMU
JAK TOTO KOMUNISTÉ MOHLI DOKÁZAT?

Málo bolo Castra?


Málo bolo Castra?
Vyše 15.000 Kubáncov zabitých, vyše 100.000 uväznených a 2 milióny v emigrácii. To všetko od roku 1959, počas vlády komunistického diktátora Fidela Castra...
Kuba - ako je to tam naozaj?
V čem je Castro jako minimální mzda
KRIZE VE VENEZUELE POKRAČUJE. A NIKDO NECHCE PŘIZNAT, ŽE ZA TO MŮŽE SOCIALISMUS

Evropské státy říkají ne


Evropské státy říkají ne
Referendum o Brexitu není první a jistě ani poslední hlasování, v němž občané některého členského státu hlasovali proti Bruselu...
SPOLEČNÉ TOALETY? BERLÍN JE SNAD NA JINÉ PLANETĚ!
Vzdušné zámky Evropy
Hotovosť je opäť pod paľbou

India s nadrozmernými bankovkami a barterom


India s nadrozmernými bankovkami a barterom
Posledné dva týždne sa tešili najmä obchodníci s Bitcoinom, keďže jeho cena je aktuálne na úrovni viac ako 950 dolárov a očakáva sa kedy pokorí tisícku. V poslednom prehľade roku 2016...
V severokórejských baniach a kameňolomoch otročia malé deti, dokazujú videonahrávky
Indovia bez peňazí aj bez zlata
Indovia investujú do Bitcoinu

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

Jaký bude Trump?


Jaký bude Trump?
V pátek přestane být Donald Trump prezidentem čekatelem a stane se prezidentem, se vším, co k tomu v Americe patří. Jak asi bude nakládat se svěřenou mocí? Bradford DeLong z univerzity v...
Padouch nebo hrdina: Silicon Valley stojí za Trumpem
Barack Obama rozpuštěný a vypuštěný
TRUMP VADÍ

Sovětský svaz nezahynul na zahraniční spiknutí, ale na svou zaostalost


Sovětský svaz nezahynul na zahraniční spiknutí, ale na svou zaostalost
Na tuto zdánlivě jednoduchou otázku umí odpovědět každý trochu sečtělejší student: 8. prosince 1991. Zrovna jsme oslavili 25. výročí této události. I když oslavili… Někdo ji možn...
PUTIN UVEDL VTIP, KDE KONČÍ RUSKÉ HRANICE
Genetici konečně odhalili podstatu tajemné sovětské biologické zbraně
99. výročí VŘSR — bolševické revoluce v Rusku (I/II)

Zprivatizovat: Vlády selhávají v ochraně ohrožených druhů


Zprivatizovat: Vlády selhávají v ochraně ohrožených druhů
Ochrana ohrožených zvířecích druhů je oblastí, kde většina ekonomů tvrdí, že zde existuje tržní selhání. Kvůli tomu se většina lidí domnívá, že tato služba může být zaji...
IRACIONÁLNA VIERA V DOBROTIVÝ ŠTÁT SPÔSOBUJE ĽUDSKÉ TRAGÉDIE
KOMUNISMUS A KANIBALISMUS V SSSR
Chcete vyhrát válku proti drogám? Stačí vyhlásit mír

Nie, korporácie nie sú viac ako štáty


Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Ovplyvňovanie politického rozhodovania záujmovými skupinami je trvalý a v ľudskej spoločnosti viac menej neriešiteľný (len manažovateľný) problém. Záujmové skupiny majú rôzne zlož...
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie
Kontroverzné prevádzkové podmienky serveru Vimeo vs. autorské práva

Čína narobila chaos s Bitcoinom


Čína narobila chaos s Bitcoinom
Za posledné dva týždne sa so správami o Bitcoine roztrhlo vrece. Vďačíme tomu najme Číňanom, ktorí vyvolali chaos. Avšak okrem ceny sa objavili aj iné správy, či už o jeho akceptá...
Silný rok Bitcoinu a kryptografie
Ekonómia vianočných darčekov
VEGANSKÁ MARXISTICKÁ RESTAURACE BYLA UZAVŘENA, NEBOŤ HOSTÉ NEBYLI OCHOTNI ČEKAT 40 MINUT NA SENDVIČ

Druhá světová válka a její ekonomické důsledky


Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Spočítat lidské oběti druhé světové války je obtížné. Vyčíslit její ekonomické důsledky hraničí s nemožností. Jisté je pouze, že byly nedozírné. Hospodářské následky vá...
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá
Kult jménem válka

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Ještě deset let bude klid, pak přijde kolaps


Ještě deset let bude klid, pak přijde kolaps
Evropa směřuje do pekla — tvrdí známá ekonomka Markéta Šichtařová — a přirovnává současnou situaci v Evropě k rozpadu Římské říše. „Slýchám, že v Evropě nastává ...
Náplasti na cukrovku, bolavé klouby i melanom
Matka Agnes Mariam versus americká média: Kdo stojí za syrskými „opozičními rebely“?
Dvojice monstrózních černých děr těsně před apokalyptickou srážkou

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0828 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | Kozmetický salón v Bratislave salón krásy Bratislava Kozmetický salón bratislava kozmetika Bratislava Kozmetika v Bratislave omladenie pleti Bratislava regenerácia pleti Bratislava beauty salon bratislava chemicky peeling bratislava hlbkove cistenie pleti bratislava Mezoterapia Bratislava Mezoterapia v Bratislave Omladenie pleti v Bratislave Regeneracia pleti v Bratislave Omladenie pleti kyselinou hyaluronovou | Hĺbkové čistenie pleti v Bratislave Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Kozmetika Bratislava Chemicky peeling bratislava peeling aha kyselinami Bratislava peeling aha kyselinami v Bratislave Cistenie pleti hĺbkové Bratislava Skin scrubber omladenie pleti bratislava regeneracia pleti bratislava ultrazvukove cistenie pleti bratislava mezoterapia bratislava | Chemický peeling aha kyselinami Bratislava chemický peeling ovocnými kyselinami Chemický peeling Bratislava aha chemicky peeling v Bratislave peeling aha kyselinami v Bratislave Kozmetický salón v Bratislave Kozmetika Bratislava Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Salón krasy Bratislava | important actual news leaked informations spies spy espionage