Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Zbavme sa dogmatických názorov


Zbavme sa dogmatických názorov

Hľadanie pravdy a poznania: Existujú duchovne slabí jedinci, ktorí si chodia po názor do cirkvi. Cirkev bráni a zakazuje človeku mať svoj vlastný rozum a používať ho. Tak cirkev bráni duchovnému rozvoju človeka. Cirkev zakazuje mať vlastný názor, pretože pre cirkev je pravdivé len to čo hovorí ona sama a všetko ostatné je klamstvo. Človek bol stvorený pre to, aby neustále pravdu hľadal, pretože kto nehľadá zostane v 100 násobnom klamstve a nevedomosti. Ale cirkev na všetky oblasti života odpovede (ktoré sú klamstvom) už má a zakazuje veriacim hľadať. Veriaci sú tak v duchovnom otroctve.
A hľadanie duchovného poznania je rovnako dôležité, ako hľadania poznania vedeckého. Veď ako by to bolo, ak by sme mali vedecké poznanie 500 rokov dozadu? Ako by to bolo ak by sme sa za posledných 500 rokov neposunuli vôbec dopredu? To, že cirkev zakazuje hľadať duchovnú pravdu (pretože o sebe hovorí, že už ju "pozná") je to isté akoby sme povedali, že my už vedu a výskum vôbec nepotrebujeme pretože už všetko vieme. Ak by sa ľudia tohto cirkevného pravidla v minulosti poctivo riadili vo vede, tak by sme boli 1000 rokov za opicami.
A nikdy nie je dobré si nárokovať neomylnosť ako to robí cirkev, ktorá už v samom počiatku bola čistým klamstvom. Veď ak sa pozrieme do histórie vedy, tak vidíme, že vedci sa mnoho krát zmýlili a museli sa opraviť. Napr. pokiaľ viem, ešte v 19. storočí sa podľa vtedajšieho poznania veda neuznávala deliteľnosť hmoty na atómy. Ak by si vedci nárokovali dogmatickú neomylnosť na svoje poznanie ako je to v kresťanstve, tak kde by sme asi teraz boli vo vede? Vedci sa neskôr museli s pokorou priznať, že sa mýlili a opravili sa. (Avšak samozrejme aj súčasná moderná veda má svoje chyby a je v niektorých oblastiach dogmatizovaná čo potom spomaľuje ľudský pokrok)

Problematika dogmatizácie názoru
Najprv si poďme vysvetliť čo je to vlastne dogmatický názor: ide o názor na ktorom si daný človek veľmi silne trvá, nemieni sa svojho názoru vzdať, nie je možné o názore s daným človekom diskutovať, pretože on aj tak svoj názor nezmení a trvá si silne na svojej pravde.
S dogmatizáciou názoru nemajú problém len kresťania, ale aj nekresťania a to nie v o nič menšej miere. Je zaujímavé, že hoci aj tí ľudia, ktorí nie sú kresťania, v skutočnosti sa držia niektorých zlých vecí z kresťanskej filozofie. Kresťanstvo a cirkev sú v samom základe postavené na slepých dogmách o násilnom trvaní si na svojom názore. Cirkev svoj názor nanucovala aj násilím, každý kto hlásal niečo iné ako si priala cirkev, bol prenasledovaný Svätou Inkvizíciou.
Nie je dobré ak si človek lipne na svojom názore, pretože tak si zatvára dvere pred pravdou a poznaním. Na druhej strane by človek nemal byť ku všetkému ľahostajní – to je tiež veľká chyba – človek by mal mať na všetko názor, pretože len tak sa človek môže posunúť vo svojej duchovnej evolúcii kupredu. Človek by mal byť schopný kedykoľvek sa vzdať svojho názoru a zmeniť ho.
Dobrý príklad na dogmatizáciu názoru je napr. názor na homosexualitu: aj necirkevní ľudia často bezhlavo a bez rozmýšľania kopírujú názor veriacich
Dogmatizácia názoru sa týka aj zamestnancov médii. Mnohí novinári typu Štefana Hríba berú svoje povolanie doslova ako náboženstvo< /span> a nemajú ani najmenší zmysel pre objektivitu. Takýto ľudia vnímajú USA a EU ako najlepšie a bezchybné politické systémy, ktorým nepriznajú ani najmenšiu kritiku. Títo ľudia majú veľmi silnú vieru a ich jediným náboženstvom
je, že Amerika má vždy pravdu a Amerika je vždy dobrá aj keď robí najväčšie svinstvá a Rusko môže byť podľa ich viery a náboženstva len výlučné zlé a nič pozitívne sa na ňom nájsť nedá, lebo je to nepriateľ Ameriky.
Ďalší novinári veria v náboženstvo a vieru, že Rómovia sú najväčší chudáčikovia, ktorí sú diskriminovaní nenávidení a že komplet celý Slovenský národ je voči Rómom rasistickí.
To, že sa nájdu takýto novinári je z toho dôvodu, že ešte v ľuďoch zostala cirkevná kultúra a kresťanská mentalita dogmatických názorov, že nie sú schopní počúvať aj iný názor a pripustiť ho. Len slepo veria v určité "pravdy".

http://1meditacia.wz.sk/Author: franco # MohaDinu60
Komentáre2014-06-1133
-
 48% ( 11 people voted )
+
Príspevok autora je PLYTKÝM pokusom vysvetliť čosi čo má iné než nabožensko- cirkevné pozadie ! Dogmatizmus nie je len "doménou " niektorých cirkevných--odnoží!
Podstada dogiem--ako takých súvisí so stupňom poznania , intelektuálneho, a je krajným aj riešením...NERIEŚITEĹNOSTI!

klopi # KyvoWavo40
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-06-12 11:25:34 58d4289b
Dogma je identifikaciou cloveka so svojim myslienkovym pochodom.
Myslienka je len poryvom vetra. My nie sme myslienky. Viera je najsilnejsou identifikaciou s myslienkovym pochodom. Uveris, ze si krestan. Pritom krestanstvo su len zozbierane myslienky. A my nie sme myslienkami. Sme ovela viac.
Preco sa chceme zbavit dogiem? Pretoze su ako stuple v toku hladania sameho seba. Odstuplujte sa, uvidite ako ten zivot krasne potecie ;).

one # KeneGydu10
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-06-12 12:05:06 55a219e0
franco, ..teda vlastne ondro zas zacinas namotavat , urcite v niecom s tebou mozno suhlasit , pretoze zivotu vo stvoreni ma byt plne pochopenie ale nie cez BUZERANTSKE NAMOTAVKY a ani nie cez GULE . Duchovno , ciste duchovno , je o plnom pochopeni zakonov vo stvoreni a teda urcite nie o dogmach . Vo vsetkom ma byt jasno a prirodzeno , tak to chce Stvoritel , Zivy Boh . Avsak teraz este nie je cas na spoznanie jasnej vole Boha Stvoritela. Najskor musi prist v sude trpke spoznanie plodou ludkej domyslavosti. Az po ociste , ked bude v sude oddelene zdrave zrno od plevele a to na veky vekov , PRIDE PRAVE POZNANIE . Tak to chce Stvoritel. Ludia uz odmietli veskere dosavadne pomoci im poslane zo Svetla , teraz je na rade zatva v podobe Bozieho Sudu , Ocisty. Az potom pride skutocne poznanie . Ale o BUZERANTOCH to urcite nebude na to zabudni . U BUZERANTOV je to nie len o pokriveni prirodzeneho pohlavneho pudu ale hlavne o pokriveni duchovneho citu , pretoze len citom moze byt clovek clovekom .


milan # MatoRica16
-
 57% ( 4 people voted )
+
2014-06-12 12:05:13 5324a455
Cognito ergo sum.
one # KeneGydu10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-12 12:07:54 55a219e0
Mňa sa to netýka. Kostolné búdy nenavštevujem, nevzývam modly, nespínam rukami... To znamená, že nie som zaťažený dogmami a nemám sa teda ani čoho zbavovať. Jednoduché, logické...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 44% ( 6 people voted )
+
2014-06-12 12:17:46 bc7b649f
Pande
monium
:
to znamena, ze tvoj prispevok bol nadmieru zbytocny :) si ani nemusel pisat...

LL # NiquMawo92
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-06-12 12:43:34 57c597c2
loading...
A čo tak namiesto dogmi, "tlačenie do hláv karelábov" takými hlupákmi ako je autor príspevku.
Milý mudrlant skúste si prečítať definíciu dogmi:
Slovo dogma pochádza z gréckeho „to dedogmenon“ - to, čo je pevne stanovené. Pôvodne znamená nielen nejakú domnienku, mienku, ale aj určité rozhodnutie, zásadu, autoritatívny príkaz, ustanovenie vo vede alebo v štátnom živote.
Takže aj 1+1=2 je dogma!
A hádam chce niekto poprieť, že aj vďaka tejto "dogme" a vďaka jej vyznávačom sa napríklad ľudstvo dostalo na Mesiac! Alebo to bolo vďaka tomu, že niejaký múdrlanti si plietol dojmi si pojmamy.

Rudo62 # TiliWoko57
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-06-12 12:47:42 d91f25f9
aha jak sa tu ozvali nabozensky fanatici.haha.haha.jediny normalny nazor ma ten plateny provokater pandemoniu.to je ale paradox. mali by mu strhnut premie..ten clanok je presny a neda s nic namietat.iba mlady ludia bez skusenosti sa nechju oklamat nabozenstvom.farai su predlzena ruka vlady.ovladaju 50% obyvatelstva.preto ich nezakazali ani za socializmu.mamae tu svedkov jahodovych /sektu zalozili 2 agenti cia v roku 1964.mame tu sobotarov.evangelikov.krestanov.atd. a to vsetko sluzi na ovladanie obyvatelstva. celkom dobre proti nabozenskej hypnoze funguje Silvova metoda ovladania vedomia.staci troska trenovat a ste odolny proti nabozenskemu oblbovaniu aj proti TV medialnej mozgovej masazi.kniha sa menuje Jose Silva-ovladanie vedomia Silvovou metodou.

dibolsky ud # FynyBaco85
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-12 12:58:23 4e63f801
Pandiku , ... ono to nie je vobec o kostolnych budkach ani o mesitach , dokonca ani o nicom hmotnom , na to sa Boh moze vykaslat. Je to o duchu ako takom , cloveku tu na zemi uplne individualne. To on , ako taky uziva Bozie Stvorenie , on je stvoreny v nom . Avsak do stvorenia je votkana Vola Bozia , Zakon , Duch Svety . Stvorenim prudi Bozi eter , energia s pravidlami pre vsetko zive , bez nej by nebolo nic . Clovej je prisposobeny ako sosovka , nim prechadza tato energia , sila a on ju moze viest bud k dobremu alebo zlemu . A na tom ako zaobchadza s touto vzacnou zivotnou esenciou , na tom si stavia osud a sudi sa sam . ONA , BOZIA ENERGIA JEDNODUCHO LEN JE !!!...co uz i pozemska veda potvrdila. Takze , tyka sa to i teba i ked si nevedomec , nevedomost Bozieho Zakona ludskeho ducha neospravedlnuje , vlastne to plati i v ludskom zakone . Avsak tie ludske sa daju obist, ten Vecny, Bozi , NIE !!!
milan # MatoRica16
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-06-12 13:24:12 5324a455
Je pozoruhodné ak niekto ako Vy ..milan 16.. má takéto cítenie a myslenie ! Dá sa to obdivovať, je to milé... asi aj nezvratné ...--ortodoxné! Dovolím si Vám poradiť :obmedzte sa len na niekoľko skutočne známych ..biblických faktov a nepleťte tu---- Stvorenie...s Večnosťou... je to nezmysel ..logický, matematický! / ak je niečo stvorené --má začiatok, ak je niečo večné --nemá koniec ,ale ani začiatok../Je to vyložene "práca " cirkevných menegérov...neznalých exaktných disciplín v dobe keď tieto pojmy boli nahradené "veky vekov"---versus -- večný- nekonečný...!/ tieto "veksle" zaviedol istý pápež aj do biblických materialov! a keď arabi priniesli do Európy nulu a ich číselno-matematické vyjadrenia tak už bolo neskoro../
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-12 14:11:05 58d4289b
klopi,... ja nastastie nie som az taky znalec Biblie , skor ju pouzivam ako prirucku k potvrdeniu nezvratnych faktov , ktore sa dnes prave deju. Tym chcem povedat , hlavne zjv. prorokov v Biblii maju v dnesnej dobe o casoch konca pred sudom co povedat . Ja som len vzdelanim priemerny clovek , ktory sa zivy manualnou pracou ale ,, co je to vlastne vzdelanie ze??,,... takze som skutocne zamerany na par biblickych faktov , ale dakujem peknucko za radu. Viete , dnes to vobec nie je o vedomostiach ale o cistote srdca , citu a VEDENI ... Slovo vedenie , nema nic spolocne s vedomostami ale s Vedenim zo Svetla. Ale i na to vedenie si treba dnes davat sakra pozor. Sam Jezis upozornoval ,, Davajte si pozor aby vas nikto nezviedol , pretoze mnoho ich pride v mojom mene a budu vraviet , ja som to .... a mnohych zvedu,,.... Toz , ja len doplnim ; ,, po tom co skumam , tak teraz to bude sakra tvrde v sude,, ...
milan # MatoRica16
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-06-12 20:10:41 5324a455
klopi,... este som zabudol reagovat na tie vase matematicke logicke , rozumove , teda hmotou tela obmedzene uvahy o Stvoreni a Vecnosti. Ano samozrejme mate pravdu v tom , ze hmota je nestala , teda kazda raz zanikne v cetne zeme , Avsak dnes uz je zname ze su i ine nehmotne diela vo Stvoreni . No a pre ducha ludskeho, je tam Hore pripraveny Raj , bez casu a pristoru . Avsak , kazdy jeden musi prejst skuskou , ktorej sucast je i preputovanie hmotnosti ,..ale POZOR ,... moze ale i nemusi sa vratit, to zalezi od kazdeho ludskeho ducha zvlast.
A o tom to prave dnes je!!!... v Sude , bude zdrave zrno oddelene od plevele , tak nadherne to sam Jezis Kristus prirovnal . To dozrete pojde hore. To nedozrete - este nie . A to hnile -odpad ako taky , bude v Bozich mlynoch rozomlete na prasemeno . Pre ducha hnileho to znamena , stratu jeho vedomeho Ja po oddeleni , teda duchovna smrt . Samozrejme nie hned ale postupne . Svety sa dnes uz oddeluju , kto sleduje dianie vo vesmire , vie. Znameni na neby je mnozstvo a mnohe uz i pozemska veda priznava . Eliti tohto sveta vedia toho mnoho a mnohe taja. Ale da sa dozvediet i tak, ... KTO HLADA , NAJDE....

milan # MatoRica16
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-12 20:38:18 5324a455
Prečo autor pod nadpis svojho článku neuviedol len dve slovíčka ktoré úplne vystihujú celý obsah?..."pokojne mohol napísať-NEUVERIL SOM" a ušetril by nás od svojho vyrozprávania ako bol oklamaný.

Kráčate k bráne smrti s pýchou v SRDCI s istotou že BOH neexistuje, mám pre Vás smutnú správu, stále len kráčate k bráne, nevraciate sa z jej druhej strany aby ste sa mohli vysmievať niekoľkým tisíckam generácii, miliardam z miliárd veriacich z týchto generácii...uvedomte si ak by BOH neexistoval, už dávno by toto klamstvo ľudia prekukli, lenže na Vašu smolu BOH je živý rovnako ako vy a preto bude až do skončenia sveta zachovávať svoje meno medzi ľuďmi. Preto Vám pohania vravím, nekráčajte s pýchou v SRDCI, ale s múdrosťou, pretože múdry človek, je pripravený na všetko.

lucifer # FaliQuva33
-
 42% ( 2 people voted )
+
2014-06-12 21:13:50 b91d9c22
Lol, to je dobré! Vraj ovčiu knihu používa na potvrdenie nezvratných faktov súčasnosti, loool!!! To môže napísať iba kostolný príbuch. My také brožúry, ak sa nám náhodou dostanú ro rúk, pálime s potešením. Pre radosť. A tá posledná veta - vraj to bude tvrdé v sude, lol! Čo také, skysnutá kapusta?

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 65% ( 7 people voted )
+
2014-06-12 21:27:19 bc7b649f
Mnohým bráni v skutočnom poznaní práve ich
"preduchovnené" ego. Pri prvom záblesku poznania získajú pocit, že všetko vedia a tak tu aj diskutujú. A potom sa tu napr. taký Pandemonium može na nich zabávať...

meldo # FajuSuba76
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-06-12 21:37:32 d5b58294
Pandemonium, ...ty si zdravy urcite iba po clenky. Ved ty si dokonca idiot i telom nie len dusou , dokazujes ze nevies citat . Ja som uz viac krat v mojich komentoch napisal , ze Viera v Boha nie je podmienena vstupom do cirkve . Medzi Bohom a clovekom ako jednotlivcom , nie je treba sprostredkovatela a kto ho potrebuje tak ten nepouziva vlastny rozum . Dnes je uz mnozstvo dokazov , ze veskere cirkve sveta v cetne siekt a duchovnych zdruzeni , MA ELITA POD PALCOM... a to urcite nie je nahoda ale zamer az moc dobre premysleny . Vlastne tebe pandik staci , ked si precitas len prvy riadok tohto prispevku. To ostatne idiotom nepomoze , nemaju to cim pochopit.
milan # MatoRica16
-
 42% ( 2 people voted )
+
2014-06-12 21:55:47 5324a455
vdaka Bohu , su tu este moc uvedomeli ludia , .. tzv. VYVOLENCI DO NOVEHO SVETA , SVETA MIERU A SUCITU, TISICROCNEJ RISE MIERU....az potom to budu BOHU MILI LUDIA...
milan # MatoRica16
-
 47% ( 5 people voted )
+
2014-06-12 22:18:26 5324a455
pacient, sam si sa usvedcil z pohrdania biblie, podla nej totiz viac ako 300 generacii nemohlo prejst.

nevraciate sa z jej druhej strany aby ste sa mohli vysmievať niekoľkým tisíckam generácii, miliardam z miliárd veriacich z týchto generácii...
Rafael # BakiQuno09
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-06-13 08:35:42 59ad5d21
Ľudia potrebuju dogmy, lebo tí potrebujú vymyslenú "otcovsku" po papuli, aby mohli každý týždeň reštartovať počítadlo hriechov v kostolíku.
allah akbar # PijeRyki54
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-13 09:26:08 5b7f294e
Nerobte si zbytočné starosti s dogmami. Apostata ich zničí aj s Babylonskou neviestkou zvanou RKC.
http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/4077
-otazniky-nad-papezem-frantiskem.aspx

filip # WyboCeci64
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-13 12:47:39 5f67ad5c
rafael

Sám sa usvedčuješ zo svojej hlúposti, dokonca perfektne a verejne...každý normálny človek pochopí že píšem o ateistoch.

lucifer # FaliQuva33
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-06-13 15:47:21 b91d9c22
tak mi prosim ta pacient, vysvetli, kolko rokov potrebujes na to, aby presli niekolko tisic generacii...
Ved dogmaticki uctievaci biblie vyrattali, ze Zem sa zrodila len pred 6 000 rokmi a to by aj na knazov, ktori radi prznia male deti, nestihli...

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-13 16:11:12 59ad5d21
Pacient, ty môžeš verejne písať len o tom čo ti dovolí tvoj ošetrovateľ. Obzvlášť keď sa téma bezprostredne dotýka tvojej diagnózy.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 57% ( 4 people voted )
+
2014-06-13 16:13:08 bc7b649f
rafael

...koľko generácii tu prešlo nám môže byť absolútne jedno, rátať sa mi to nechce a dokonca ani dokazovať ako je stará zem, isté je ale toto, že za 6000 rokov ako tvrdíš, na tejto zemi žilo niekoľko miliárd ľudí a ty sám sa týmto všetkým veriacim ako i žijúcim vysmievaš akú máš znalosť z toho že BOH neexistuje...skutočne si si tak istý? alebo len tak arogantný a hlúpi že ignoruješ absolútne a dokonca verejne všetko čo BOH o sebe zjavil týmto miliardam a oni tomu uverili. Skutočne je tvoja viera o jeho neexistencii postavená na tak pevných základoch aby si mohol svojou teóriu ktorá nieje dokonca postavená na žiadnych dôkazoch, spochybniť ich presvedčenie o BOŽEJ existencii? uvedom si Rafaelko, ty si jeden z ďalších miliárd ktorý k smrti smeruje, celý tvoj život smeruje len k tomuto bodu, všetko ostatné je pominuteľné ale smrť trvalá a večná, preto ak máš v sebe čo len troška inteligencie, nemal by si BOHA odsúvať, ale prijať pretože či skutočne existuje alebo neexistuje sa dozvieš presne ak prekročíš túto bránu.

Pandemonium

Celé roky tu zosmiešňuješ a hanobíš diskutérov, toto nerobí niekto kto má v sebe úctu a rešpekt k ľudom. Ak ti chýbajú tieto dve čnosti, nepovažuj sa za človeka 21.stor, ale rozumovo a citovo si stále len medzi barbarmi ktorý požierali ľudí, brali ich len ako kus mäsa. Aby som ti ozrejmil človeka 21.stor...trpezlivý, mierni, pokojný, spravodlivý, rešpektujúc život, názory a vieru ostatného obyvateľstva, zachovávajúc pokoj a mier v každej časti ľudského života. Ty nemáš z tohoto nič ale hlavná vec že ja som blázon, ak si ty teda zdravý jedinec, tak potom budem rád ak sa tejto budúcnosti nedožijem.

lucifer # FaliQuva33
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-06-13 16:48:34 b91d9c22
pacient...ano....ignorujem vsetko, co tvoj gymnasta zjavil nie miliardam ale trilionom ludi(kto by to predsa ratal, ze?)....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-06-13 17:01:32 59ad5d21
rafael

...ak teda ignoruješ, je to len tvoj problém, ale ak si teda taký inteligentný ako sa prezentuješ, rozhodne budeš rešpektovať rozhodnutia ostatných ľudí.

Aby si bol v obraze dnešná cirkev vedu neodsudzuje, ale plne podporuje ako nástroj na odhalenie BOŽIEHO stvorenia, preto si uprav vedomosť o zaostalosti veriacich a priprav sa k tomu že možno veda sama, raz dokáže BOŽIU existenciu. Teória k tomu nasvedčuje už teraz, ..." nikdy nevznikne niečo z ničoho" dokonca ani sám nekonečný vesmír.

Takže priateľu ktorý má dokonca vysokú školu, ak si sám uvedomíš že rozhodne nie si inteligentnejší ako niekoľko miliard ľudí, budeš oveľa spokojnejší.

Čau a poslúchaj.

lucifer # FaliQuva33
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-06-13 17:18:24 b91d9c22
ano lucifer, ako vzdy, mas pravdu, tu svoju, tu indoktrinovanu....
Rafael # BakiQuno09
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-06-13 17:19:34 59ad5d21
S bláznom netreba diskutovať je to strata času. Ja keď idem okolo a pacient má náhodou vychádzku, len si cvične do neho kopnem, t.j. zosmiešnim jeho generálneho kostolného miláška, a to je celé. Ako vidím, už som mu dnes zvýšil tlak. Venoval mi za to niekoľko viet, ktoré zosmolil s obvyklými chybami piataka ZŠ. Lol...!Pandemonium # DaruJete36
-
 60% ( 10 people voted )
+
2014-06-13 17:54:59 bc7b649f
...oúúúúúú aký som len dokopaný, nebuď domýšľavý o svojej dokonalosti, doteraz si nedokázal ani predložiť jeden jediný argument nato aby si ľudí presvedčil o správnosti svojho výsmechu, vysmievaš a ponižuješ diskutérov len preto že ťa to baví. Možno si povieš, "áno baví" ale mňa to prestalo baviť presne v piatej triede. Maj sa a dospej.
lucifer # FaliQuva33
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-06-13 19:14:52 b91d9c22
Bieda nasich dni nie je len v tom,ze ludia veria dogmam,napisanym v knihach,ktore sa tvaria nabozensky,ci vedecky (,no vo svojej podstate su proti skutocnemu Bohu a proti skutocnej vede),ale v tom,ze psychika ludi je znicena do takej miery,ze im robi radost ublizovat druhym,ci uz slovne,tak fyzicky.Zodpovednost za sucasny stav a hlavne za dalsi vyvoj nesieme vsetci.

julo # GopoMipy89
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-06-15 06:56:11 6dec7950
1.viera v boha je hypoteza
2.hypoteza neznamena fakt
3.niekto veri v hypotezu,niekto raci holym faktom
4.na urcite veci si treba raci pockat,nie je to ziadna hanba
5.ludia,ktori maju radi hypotezi,nie su chori
6.mat iny nazor je normalna vec,ved kazdy si rad zaspekuluje
7.boh (univerzum) sa da definovat rozne,treba byt tolerantny

peter novy # FyqyQuhy94
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-10-09 04:17:05 55edea8e
prve tri body su bludy

viera nemoze byt hypoteza ,nesplna totiz ani jednu crtu hypotezy
faktje dost klamlivy znak nasho vhapania chodu vesmiru
preto aj viera v hypotezu, ci tzv, faktu je nezmysel

BH # BeboVica90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-10-09 07:54:51 59ad0eb9
definicii na slovo hypoteza je neurekom,napr na wiki.sk: viera je druh domienky...
alebo wiky.cs: hypotéza znamená výpověď, jejíž platnost se pouze předpokládá...
atd atd

takze klames...alebo ak viera pre teba znamena uz hotovy fakt,tak si v tom pripade nie je z tebou o com tocit

peter novy # CyfoTena45
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-10-18 18:49:36 55edea9b

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   p
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Smutná nevedomosť o zmysle života


Smutná nevedomosť o zmysle života
Všetky generácie obyvateľov tejto zeme, nasledujúce jedna za druhou sa javia ako jedna veľká štafeta nevedomosti. Nevedomosti o tom najdôležitejšom, čo v živote človeka vôbec jestvuje...
VĚDĚLI JSTE, CO URČUJE BARVU LIDSKÝCH OČÍ?
RUSKO S ČÍNOU NAKONEC PODEPISUJÍ HISTORICKÝ $400 MILIARDOVÝ „SVATÝ GRÁL“ PLYNOVÝCH DOHOD
Muslimové zabíjejí křesťany, lahvují jejich krev a prodávají ji po $100 000 za lahev Saúdům

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0808 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles