Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Zdaniť starostlivosť?


Zdaniť starostlivosť?

Pozerali ste sa niekedy na susedov majetok a povedali ste si, že aj tak všetko zdedil či dostal zadarmo a pritom nemusel pohnúť ani prstom? Vôbec si to nezaslúžil! Spravodlivosť je tiež častým politickým argumentom vo väčšine štátov EÚ pri obhajovaní daní z dedičstva či darovania. Štát namiesto toho, aby podporil súkromný sektor a umožnil zvýšiť jeho mieru úspor, hľadá ďalšie spôsoby zdaňovania, opierajúce sa o zdanlivú nespravodlivosť prerozdeľovania majetku. Dedičstvo sa nezdaňuje len v deviatich štátoch EÚ. Nasledujúci článok sa venuje problematike daní z dedičstva a darovania, a ich "morálnej" podstate na príklade z Nemecka.

Daň z dedenia a darovania sú prastaré formy financovania štátu. Pritom sú zároveň celkom absurdným prostriedkom, ako brániť starostlivosti a solidarite. Keď človeka stále zaujíma, do akej miery sa má spoluobčan lepšie ako on sám, je príznačné, že jeho pohľad nepôjde ďalej, ako po tvrdenie: "Zdedené bohatstvo nie je zaslúžené." Oplatí sa však vžiť sa do situácie človeka, ktorý prenecháva dedičstvo alebo daruje svoj majetok.

Je darovanie nespravodlivé?


Keď Marienka dostane v škôlke čokoládu a Janko nie, často nastane veľký plač. Spravidla sa časom naučíme ako s takýmito situáciami zaobchádzať. Pochopíme, že v živote nie je vždy všetko spravodlivé. A niekedy pochopíme dokonca aj to, že spravodlivosť je tak či tak nedosiahnuteľná. Už iba preto, že každý človek má inú predstavu o spravodlivosti. Život nie je prechádzka ružovou záhradou, aj keď niektoré "ružové" pocity zo škôlky sa k nám z času na čas vracajú.

Keď niekto zdedí množstvo peňazí, dom, či zbierku obrazov, tak to je v chápaní mnohých ľudí nespravodlivé. Ten človek predsa nič pre to nespravil. To protirečí "pracovnej" spravodlivosti. Alebo ak by sme to chceli vyjadriť slovami kancelárky Angely Merkelovej: "Kto pracuje, musí mať v peňaženke viac, ako keby nepracoval." Ale ak by aj finančná správa prevzala celý majetok zosnulého a zakázala by darovanie, stále by existovala nespravodlivosť: niekto zdedí dobrý výzor po otcovi, ďalší inteligenciu svojej mamy, a niekto má zas šťastie vyrastať v rodine, kde sa veľa číta a diskutuje. Nemalo by sa konať v takýchto prípadoch konzistentne a postupne búrať aj tieto múry nespravodlivosti?

Bauerovcom je zabránené pomôcť Müllerovcom

Skúsme sa vžiť do situácie ľudí, ktorí chcú darovať majetok alebo prenechať dedičstvo. V časoch, kedy je posledná vojna (našťastie) 70 rokov za nami, je pomerne veľa ľudí, ktorí majú pomerne slušné bohatstvo. Vezmime si bezdetných manželov Bauerovcov, ktorí pracovali ako učitelia. Našetrili si počas života slušnú čiastku 110 000 eur. Ich susedia sú milí mladí manželia Müllerovci, ktorí majú tri deti. Táto mladá rodina pomáha svojim starším susedom kde sa len dá. Preto sa rozhodnú Bauerovci prenechať svoj majetok Müllerovcom: "Však sú pre nás ako vlastné deti!"

Po smrti oboch Bauerovcov, získajú Müllerovci len 83 000 eur. 27 000 eur ide daňovému úradu. Či to bolo v súlade s predstavami Bauerovcov? Predsa si tie peniaze poctivo zarobili a už ich raz zdanili. Chceli ich všetky venovať Müllerovcom a nie takmer štvrtinu previesť štátu. Bauerovci vedeli, že Müllerovci by tých 110 000 eur mohli dobre a zmysluplne využiť: nie len na splatenie hypotéky, ale aj pre financovanie zahraničného štúdia ich detí. Roky v zahraničí však teraz ležia na účte daňového úradu.

Na konci nezostane veľa


Mnohí ľudia rozmýšľajú ako Bauerovci. Vzdajú sa pôžitku vycestovať tri krát do roka na dovolenku alebo vyhodiť svoje prostriedky nejako inak len tak z okna. Chcú svoj majetok prenechať svojim deťom a vnúčatám. Alebo teda svojim milým susedom. To je jeden z dôvodov, prečo tvrdo pracovali a nežili v nadmernom luxuse. Ľudia nie sú v princípe egoisti našťastie väčšina myslí aj na druhých. Tí, čo zanechajú dedičstvo, nie sú vždy najfajnovejší, bohatí, nesympatickí starci. Sú to ľudia ako naši starí rodičia či susedia. A dediči nie sú vždy len leniví zbohatlíci v golfových kluboch. Dosť často sú to mladí ľudia, ktorí by peniaze veľmi potrebovali.

Daňové príjmy z dane z dedičstva a darovania predstavovali v roku 2013 sumu 2,4 miliárd eur v Nemecku. V porovnaní s celkovými daňovými príjmami v sume skoro 620 miliárd je to hodnota, ktorá takmer vôbec nezaváži (predstavuje len 0,68% daňových príjmov). Aj pre šetrného ministra financií je to skôr kvapka v mori. Kvapka v mori však nie sú dane pre tie mladé rodiny, ktoré práve budujú svoju budúcnosť alebo pre rodinných podnikateľov, ktorí nesú zodpovednosť za svoju firmu. Týmto sa im niečo podstatné zoberie, čo im chcel niekto darovať, kto ich mal rád, kto sa chcel o nich postarať. Dane z dedičstva a darovania smerujú teda k zdaňovaniu starostlivosti. Mimochodom, skoro nič z toho nemajú ani tí, ktorí nič nezdedia. Okrem pocitu, že teraz ten druhý nedostal tak veľa. Závisť ale predsa nie je príjemný pocit. Nakoniec majú niečo z týchto daní len tí, ktorí druhým nedoprajú. Smutná bilancia. Je najvyšší čas pre odstránenie tejto smiešnej dane!Author: Monika Olejarova # MifiNasa65
Európa2015-03-1616
-
 64% ( 4 people voted )
+
Nízko hodnotený príspevok


marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 33% ( 5 people voted )
+
2015-03-16 16:55:25 c35b07cb
maršal, tí čo majú miliardy neplatia nič a ani platiť nebudú. Malých posraných ovčanov treba zdaniť 100%, lebo kto to kedy videl, aby ovce mali majetok? Ovce patria do ohrady, poslúchať baču a ak niečo získajú, zobrať im to a odovzdať majetok vyššie postaveným
pn # KimaHowo87
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-03-16 17:51:21 2e1ea742
A kde som tvrdil ze zdaniť treba len chudobné ovce? Veď práve bohatých to postihne.
marsal Zukov # DigiHaqu14
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-16 18:14:38 c35b07cb
Ešte odpornejší ako štát, ktorý zhrabne daň z dedenia, sú notári. Štát máva aspoň fixnú sadzbu pre dedičskú daň, ale notár vychádza z trhovej hodnoty majetku a potom podľa tabuliek vypočíta svoju odmenu. Na začiatku prejednávania pozostalosti hodí ten nacvičený, oficiálno - sústrastný výraz a potom bez dôstojnosti, začne handrkovanie o výške majetku. Kým pozostalí majú pochopiteľnú snahu túto hodnotu znížiť, notár naopak, ju chce vyhnať nahor. Najnechutnejší je fakt, že notári zarábajú vlastne na nešťastí druhých a podobne ako štát, participujú na niečom, o čo sa nikdy nezaslúžili.
anaste # NyjeQoga34
-
 64% ( 4 people voted )
+
2015-03-16 20:14:03 4e63f25d
Nedávno tu bol uverejnený článok, že z manifestu komunistickej strany ešte nie je splnená jediná požiadavka, nemožnosť zdediť majetok. Židoboľševici sú napriek skvelej správe o úspechu predvídavosti ich proroka, stále nespokojní. Smiešna 25% daň a rovnaká štartovacia čiara? Navrhujem zníženie platov na štandardy v Zimbabwe. Rovnakosť, ktorá splní primerané počiatočné podmienky pre všetkých.
Prečo by miliardári mali platiť dane, nech dane platia etatisti, oni večne vzývajú štát ako ochrancu ich boľačiek, etatistické božstvo a všetkých parazitov pricucaných na štátny teror, akými sú aj notári.

Melchisedech # NekiJequ84
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-03-16 21:48:05 5f6679a9
Zdedené bohatstvo nie je zaslúžené, dediči nedostali plaketu za zásluhy o výstavbu socializmu.
Nezdieľam autorovo nadšenie z podpory štátom súkromnému sektoru. Etatizmus nech spácha harakiri a neprekáža, nech nepodporuje nikoho z násilím odcudzeného výpalného.
Bauerovcom nie je zabránené pomôcť Müllerovcom. Jestvujú mnohé cesty ako obísť etatistických zlodejov. Chýba vôľa vysmiať sa vláde, zostanú sťažnosti na „zákony“, ako ich daňový úrad obral. „Zákona“ dbalí Bauerovci sa obávajú porušiť platnú legislatívu, preto práve oni okradli Müllerovcov o pôžitky. Vybrali si etatizmus ako svedka, ktorého o všetkom informovali a ktorý došiel skasírovať.

Melchisedech # NekiJequ84
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-03-16 21:59:21 5f6679a9
loading...
Melchise
dech
, neda sa to obist, tie peniaze ti nemozu dat pred smrtou, lebo nikto nevie ako dlho bude zit.
Predstav si, ze niekomu darujes peniaze aby ta doopatroval a ten clovek bude mat smolu a pri nejakom nestasti umrie aj s celou rodinou ako a od koho budes vymahat dar spet a ako budes zit bez penazi?
Uplne suhlasim s autorom toho clanku a ovce este stale nepochopili, ze ta solidarnost je palica na hlupakov.

otvoreneoci # VymoVupu87
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-18 04:36:16 c654f195
Solidárnosť má veľký význam v národných štátoch, kde vačšina pracuje pre blaho spoločnosti, nie v multikulturálnych štátnych útvaroch, kde jedna skupina pracuje a druhá systém zneužíva ...
LenkaB # LyroKomo25
-
 62% ( 3 people voted )
+
2015-03-18 07:39:44 58d7436a
Lenka, konecne si to pochopila ze akakolvek socializacia systemu sluzi len a len na zotrocenie ludi.
Solidárnosť má veľký význam v národných štátoch, taky stat neexistuje a ani nebude existovat, tot mame skusenosti a dnes nesiete nasledky.

otvoreneoci # VymoVupu87
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-19 00:15:34 c654f195
Istá forma socializácie je základ fungovania a vôbec existencie štátu ...
solidarita - podporovanie sa navzájom, vzájomnosť, svornosť, družnosť ..
Bez toho by štátne útvary ani nevznikli - je historicky dokázané že najlepšie sa darí štátom na národnom princípe - pretože prirodzene ľudia majú k sebe bližšie - je normálna istá miera multikulturalizmu, alebo života národnostných menšín na území krajiny, ale keď prekročí mieru, už pôsobí deštruktívne, pretože ľudia majú slabé vazby genetické, sociálne atd. - najlepší systém je národný socializmus ... :)

LenkaB # LyroKomo25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-03-19 09:26:58 58d7436a
u teba ty blbecek submisivny Nemcurovi ma to ani neprekvapuje, ze vzdavas hold takemuto sposobu statneho utvaru....
Ano historicky najuspesnejsi je urcite narodny socializmus...Hitler sa tesi tej oblube.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-19 09:35:23 59ad0eb9
S tebou sa bavi niekto?
LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-19 09:40:18 58d7436a
evidentne momentalne ty....
Rafael # BakiQuno09
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-03-19 09:45:51 59ad0eb9


je normálna istá miera multikulturalizmu, alebo života národnostných menšín na území krajiny

myslis asi seba....pobehovanim po frankfurtskom letisku?
Ci ficken ubermenschen bravo, Deutsche NSDAP....ja danke ich kleine untermenschen...

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-19 09:50:14 59ad0eb9
zase len ad hominem, si trapny ... Vobec nič o mne nevieš a tak to aj ostane - o NS si môžeš pokecať so svojim kamošom na babete - on chce návrat socializmu a pochybujem, že ho chce vytvoriť s moslimami alebo indmi. Hitlerov NS bol chorý, to neznamená, že neexistujú iné, ľudské formy, ty génius a vôbec - daj si odpich odomňa, keď nevieš diskutovať, nelez na fórum, moja posledná poznámka k tebe
LenkaB # LyroKomo25
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-03-19 10:02:00 58d7436a
tak to som naozaj zvedavy...ty multi-kulti....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-03-19 10:05:07 59ad0eb9

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
šty   štyri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Svet obchádza strašidlo nerovnosti


Svet obchádza strašidlo nerovnosti
Presnejšie by bolo hovoriť o strašidle majetkovej nerovnosti. Najnovšia štúdia od organizácie Oxfam znova vyvolala mediálny ošiaľ. Informuje napr. o tom, že 62 najbohatších jednotlivcov ...
DARPA vyvíjí gremliny pro budoucí letecké operace
Utopené náklady elektromobility
Peklo z pohľadu prekladateľa

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0382 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo