Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Ženy treba nominovať – Budiž Euro!


Ženy treba nominovať – Budiž Euro!

Ženy sú pre Komisiu problém. Má tých problémov viac.

Donald Tusk sa stal našim prezidentom. Nie, Andrej Kiska nerezignoval – bývalý poľský premiér sa stal prezidentom Európskej rady, ktorému sa familiárne hovorí "prezident EÚ." Ak máte problém spomenúť si, kto je vašim odchádzajúcim prezidentom, poradím vám, že je to Herman van Rompuy. Najzaujímavejším momentom jeho päťročného pôsobenia v tejto funkcií bolo, keď ho Nigel Farage v Európskom parlamente verejne nazval mokrou handrou. Jeho nevýraznosť však principiálne nie je výčitka. Politik, ktorý nerobí nič, je častokrát lepší, ako politik plný iniciatívy. V Bruseli to platí dvojnásobne.

Novou ministerkou zahraničných vecí EÚ sa stala Federica Mogherini z Talianska. Jedna z mála žien v európskej, prepytujem, vláde. Zaujímavé najmä pri pohľade na Komisiu. Kým odchádzajúca Komisia mala žien deväť, do novej Komisie členské štáty nominovali žien len sedem (z 28 Komisárov). To je nepríjemný problém pre celú EÚ, keďže genderová vyrovnanosť patrí okrem objemu záchodových splachovačov k mimoriadne dôležitým témam v EÚ a Brusel všemožne tlačí na firmy, aby do vedenia nominovali viac žien. Začína sa to trocha podobať na vtipnú situáciu vo východnom bloku, kde ženy boli oslavované ako kombajnistky, či kozmonautky, ale okolo politbyra ani nepáchli. Ešte väčšia rana je to pre J-C Junckera, nadchádzajúceho Prezidenta Komisie. Okrem PR dôsledkov bude musieť čeliť aj možnosti, že Európsky parlament za novú Komisiu kvôli nízkemu počtu žien jednoducho nezahlasuje. Ženy treba ľúbiť - a nominovať!

A tak prosí a zastrašuje. Poslednou nominujúcou krajinou bolo Belgicko. Za ženu malo údajne sľúbenévýznamný post Komisára pre hospodársku súťaž. Ale keďže nominovali chlapa, hrozí im post bezvýznamného Komisára pre vzdelanie, multikulturalizmus, multijazyčnosť a mládež. Perličkou je, že tento post (ešte pod mierne iným názvom) držalo v rokoch 2004-2010 Slovensko. Ani ste netušili, však?

Takéto žabomyšie prekáračky o tom, aké pohlavné znaky vykazuje nový Komisár na chvíľu zatienili aj zamračenú oblohu na východnej hranici Únie. Okrem vojenských problémov čelí Ukrajina aj ekonomickým. Podľa MMF bude Ukrajina potrebovať pomoc minimálne 19 miliárd dolárov, ak sa nepodarí konflikt čoskoro zastaviť. V máji tohto roku už od MMF dostala 17 miliardovú pomoc. Ekonomika krajiny sa tento rok prepadne o 6 %, rozpočtový deficit má veľkosť 10 % HDP a hrivna voči doláru stratila 40 % od začiatku roka. Rusko je na tom vďaka solídnym rezervám z predaja uhľovodíkov lepšie, ale aj tak je na pokraji recesie. Aj keby sme rovno zrušili sankcie, východ je jedným zo závaží ťahajúcich ekonomiku Únie dole.

Aspoň sa bude na čo vyhovárať. Slovenský minister si to pre istotu poistil aj ebolou, väčšina si vystačí s vojnou. A že tie výhovorky bude treba. Podľa očakávania najviac vo Francúzsku. Minister financiíprehlásil, že pôvodný plán obmedziť výdaje o 21 miliárd eur v roku 2015 sa asi (tým pádom určite) nepodarí. Euro sa vraj príliš pomaly znehodnocuje. Prezident Hollande pre istotu požaduje schôdzueurozóny, kde chce požiadať o flexibilnejšie pravidlá pre rozpočty. Ako keby mohli byť ešte flexibilnejšie, veď aj tak si ich každý (ne)dodržuje podľa ľubovôle. Ale taký problém ešte nikto nevynašiel, ktorý by nevedela vyriešiť poriadna schôdza. Teda ak sa vydaria pagáče a káva.

Jeho čierny kôň, nový minister hospodárstva Emmanuel Macron, zatiaľ začal robiť podľa očakávania prvý vietor. Navrhol zrušiť 35-hodinový pracovný týždeň. Ten zaviedol v roku 2000 premiér Lionel Jospin, hlavným argumentom bolo zníženie nezamestnanosti (takýto argument občas napadne aj slovenských odborárov). Výsledok sa dal očakávať. Nezamestnanosť neklesla, keďže tá má úplne iné príčiny ako priveľmi usilovných zamestnancov. Francúzsky zamestnanec ostal pracovať plus mínus rovnaký čas ako pred tým (40,7 hodiny týždenne v roku 2013), len sa kvôli nadčasom stal pre zamestnávateľov drahším. Macronova výzva zatiaľ nenašla podporu ani v samotnej vláde.

Na prípadnej schôdzi Hollande určite nájde spojenca v Talianoch. Premiér Renzi prehlásil, že "Držíme sa 3 % limitu, ale chcelo by to vymáhať fiškálny kompakt vo flexibilnejšom časovom rámci." Nezamestnanosť v Taliansku medzimesačne podrástla o 0,3 % na 12,6 % a podobne ako iní politici Európy aj on sa musí obávať o popularitu. V Taliansku Hnutie 5 hviezd, v Grécku SYRIZA, vo Francúzsku Le Penová, v Španielsku najnovšie strana Podemos. Okrem rastúcej popularity, ktorá ohrozuje vládnuce strany, majú tieto hnutia spoločné odmietnutie konsolidácie rozpočtov a dlhov. Čo je pre Slovensko tak trocha nepríjemné, keďže nám vo viacerých prípadoch nepriamo dlhujú.

Motivácia na šetrenie sa hľadá ťažko. Investori podporení ECB vládam požičajú peniaze aj na výstavbu zlatej sochy Káčera Donalda a Brusel tiež nejde príkladom. Na obdobie 2014-2020 schválil "rozvojovú pomoc" 331 miliónov eur pre 21 afrických, karibských a pacifických štátikov. Úvodzovky som použil, pretože mnohé z týchto štátov (menujme napríklad Antigua a Barbuda, Svätý Kitts a Nevis, Barbados...) sú bohatšie ako východoeurópske členské štáty EÚ. Celkovo sa v spomínanom období cez Európsky rozvojový fond minie až 30 miliárd eur. To, že tieto plážové raje sú akousi zhodou okolností obľúbenými cieľmi služobných ciest europoslancov platených z daní, snáď ani netreba spomínať.

Výkonný vysávač máte kúpený? Ak nie, tak smola, možno chytíte ešte dáke skladové zásoby. Zákaz už platí. Ale nezúfajte. Pečie sa už zákaz výkonných fénov, rýchlovarných kanvíc (stanú sa z nich asi pomalovarné) a ďalších domácich spotrebičov. Úradníkov je kopec, takže druhí zatiaľ pracujú naregulácii domácich bazénov a bazénovej techniky.

Verím, že ani vy cez víkend nevyjdete z cviku!Author: Martin Vlachynsky # SubiFatu21
Európa2014-09-071
-
 60%  ( 5 people voted )
+
...este by ma zaujimalo, kedy komisia zacne prihliadat nie len na klasicke pohlavia... ale napr. aj na mensinove zanre v podobe LGBTI... ale su uz tam ?
fan B # DohaMato29
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-09-09 10:17:20 c350b805

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Britská vláda navzdory protestům tvrdě deportovala dívku připravující se na maturitu


Britská vláda navzdory protestům tvrdě deportovala dívku připravující se na maturitu
Teenager Yashika Bageraati byla tvrdě deportována rozhodnutím britských soudů a nečinností britské vlády na Mauricius, kde nemá žádné příbuzné. Rozhodnutím britské vlády byla ...
Miluju Islám
Bitcoin a volný trh: Hledání ztracené svobody
RUSKÁ VLÁDA ZVAŽUJE ZÁKAZAT PRODEJ COCA-COLY A PEPSI

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0223 s
handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne