Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Dokumenty, obrázky, videá a fórumové príspevky od

Martin # SydeTele23


Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
kucma,
na tvoje otázky odpoviem, až bude viac času, ale fakt sila, čo píšeš a pritom si strojný inžinier.) To som nečakal.)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-01 17:11:04 b2291061

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
Rafael,
"Po Einsteinově smrti v roce 195
5 se obrátil opět k logice a zajímá se zejména o Husserlovu filosofii. Na sklonku života zpracoval v podobě sledu formulí s minimálním komentářem logický postup, který lze chápat jako zpřesnění a doplnění úvahy Anselma z Canterburyoznačované jako ontologický důkaz boží existence. Tento „Gödelův ontologický důkaz“ byl uveřejněn až po jeho smrti a jeho význam je dosud předmětem diskusí logiků, teologů i filozofů. Sám Gödel se o důkaze vyjádřil jako o jistém cvičení použití moderních prostředků modální logiky."

Takže, tu si dokázal, že vieš kopírovať z wikipédie.Jeho matematický dokaz je iste predmetom diskusií, ale doteraz nebol vyvrátený a ty ba si mal najlepšie vedieť, ako sa dá vyvrátiť matematický dokaz, rozhodne nie diskusiou, kritikou.)

"arti nic take ako dokaz existencie boha nie je, ale kto chce verit, ten uveri.
Na to je kazda diskusia zbytocna ak nicim podporim nieco, len na zaklade filozofickeho rozjimania...."

Tu zas dokazuješ, že si matematický dokaz Kurta Gödela vobec nepochopil, pretože jeho dokaz je založený na modálnej logike, použil axiómy a vety, ktoré sa dokazujú matematikou, čo je abstraktná veda.Je to dokaz na základe matematiky, logiky, rozumu, isteže nemáš "vedecky dokaz experimentálnej vedy", ale nič to nemení na tom, že je to určitá forma dokazu.

A mal by si zobrať na vedomie, že Kurt Gödel bol jeden z najvýznamnejších logikov všetkých dob a uznávaný vo vedeckom svete, takže jeho dokaz existencie Boha je dokázany ,matematikou, logikou, kde doteraz vedci neprišli na to, že by tam bol omyl. Až kritizuješ jeho vstupy použité pre dokaz, teda axiómy a vety, ktoré matematicky dokázal, tak sú jasne formulované a dokazované matematikou a nie je tam žiadny nezmysel.) Tie vstupy totiž akceptovali pre matematický dokaz aj iní vedci a tí moc dobre vedia, čo dokazujú a až potvrdili korektnosť Godelovho dokazu, tak by to neurobili, keby pokladali vstupy len za "filozofické rozjímanie".
"Tento veriaci clovek pokracoval v dusevnom rozjimani tezy biskupa, sam veril tomu, ze Zem ma 6 000 rokov a vtedy to potom ako dokaz sedi. Kedze ale premenne su ine aj vysledok rozjimania indoktrinovaneho inou tezou, budu ine."

Argumentum ad hominem, ty vobec nevieš, čomu on veril, aj keby bol kresťan, neznamená to, že verí na Zem 6000 rokov, okrem toho v dokazovaní existencie Boha sa nerieši jeho náboženstvo a ani vek Zeme, ale existencia Boha, ty asi nemáš ani predstavu, čo a aké vstupy mal v tom matematickom dokaze, inak by si takú hlúposť nenapísal.
"Preto aby sme ukoncili nezmyselne dokazovanie Godela, nemal vsetky dostupne informacie, preto aj jeho rozjimanie nemoze byt brane ako usvedcujuce."
Predovšetkým v matematickom dokaze sa nerieši rozjímanie, ale presne formulované vety, axiómy, takže si znova vedľa.Ďalej on neriešil, všetky dostupné informácie, nepotreboval to v tom dokaze, ty proste nechápeš, čo dokazoval, prečo použil také vstupy, aké použil a čo dokázal, ty proste vyvraciaš jeho matematický dokaz sposobom, ktorý sa vyvrátiť nedá a jeho vstupy neuznávaš bez toho, aby si pochopil ich správnosť alebo nie a ich relevantnosť v matematickom dokazovaní.

"Bolo by totiz zabavne ako by reagoval na najnovsie poznatky nielen ohladom veku vesmiru, ci Zeme...."
Najnovšie poznatky vedy ohĺadom veku vesmíru, či Zeme sa vobec netýkajú toho, čo dokazoval. Pochop, že on nedokazoval Boha z konkrétneho náboženstva, teda Biblia - judkresťanský Boh, ale vobec možnosť, či nejaký Boh može existovať.
"Martin si zabavny , najprv mlzis ohladne temodynamickeho zakona, teraz sa odvolavas na filozoficke dokazovanie boha. samozrejme, ze iny vysledok rozjimania veriaceho byt nemoze, preto prisiel len na to, ze je to boh, ze je jeden som vysvetlil, ze je to boh, vyjadruje jeho indoktrinacia."
Čo mlžím, aký termodynamický zákon ?.) Neodvolávam sa len na filozofické dokazovanie Boha, ale ontologický dokaz Božej existencie,
dokazovaný na základe modálnej logiky druhého rádu, teda aj pomocou logických formúl.Teda to nie je "len", "filozofické dokazovanie Boha.Opakujem znova, až kritizuješ vstupy do dokazu, tak musíš dokázať, že sú nezmyselné, čo nebolo preukázané.
Dokaz bol preskúmaný aj inými vedcami a bol vyhodnotený ako korektný.
Zasa , ďalej používaš ad hominem. A ešte ukazuješ aj svoju nevedomosť, že ani ten dokaz nepoznáš. On dokázal, že existuje aspoň jeden Boh, nedokazoval, či je ich viac alebo iba jeden.) Až chceš niečo kritizovať, tak sa snaž poznať aspoň základy.)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-08-01 17:09:29 b2291061

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
No toto,
"Oooch.. Gödelov ontologický dôkaz existencie Boha.. Som sa pobavil.. Nedokázal nič len tautológiu logiky. A to sa tu dokonca prezentuje ako dôkaz. Zrejme tu niektorým ľuďom treba trochu viac študovať a menej snívať. Bez platných vstupov do jeho vzorcov je samozrejme výsledok mylný. Ak to stačí panbožkarom k viere tak je to fajn ak tým argumentujú ukazujú len svoju nedovzdelanosť."
Niekedy žasnem, čo zvykneš písať.) Neviem, či sa mám smiať alebo ťa poslať na vyšetrenie hlavy, ale napíšem ti to takto. Choď do vedeckej komunity, k vedcom, ktorý tento Godelov dokaz skúmali a povedz im, že ty tento dokaz dokážeš vyvrátiť, pretože Godel nedokázal nič iné iba tautológiu logiky a má neplatné vstupy, takže jeho dokaz je nekorektný a o ničom. Budeš tam za blázna.
A dám ti aj mená :
Christoph Benzmuller z Berlínskej Slobodnej Univerzity (počítačový vedec, matematik) a Brun Woltzenlogel Paleo z Viedenskej Technickej Univerzity.
Títo vedci, samozrejme, nevedia, čo je tautológia, však ?) Nevedia, čo sú platné vstupy pre ten dokaz, pravda ? Sú to amatéri, blbci, čo nepoznajú svoju prácu, pravda ? Ale som rád, že ty si už definitívne zmietol zo stola tento dokaz, ty týchto dvoch vedcov a ešte ďalších, čo pravdivosť tohto matematického dokazu potvrdili,vrátane počítačov, dáš do vrecka... )))))
Ak ateistom stačí k ich ateizmu takáto argumentácia, ako si predviedol, tak ukazujú len svoju nevedomosť.)

"Načo by si Kučma hľadal dáke Gödelove vety keď už prvá vychádza z dualizmu - že buď je vlastnosť dobrá alebo zlá. Pri čiernobielom rozlišovaní v logike mu mohol výjsť iba jeden dobrý panbožko a jeden zlý diabol.To nebolo treba ani dokazovať logikou, keď z toho vychádzal tak k tomu aj došiel.
Len neviem či má panbožko veľkú alebo malú hlavu. Cez dieru by ju neprestrčil ak by bola veľká a z diaľky by ho nebolo vidieť ak by bola malá. Teda neviem aká hlava sa mu hodí medzi dobré a zlé vlastnosti. O stredne veľkej sa tam neuvažuje, v logickom svete pánbožkára sú vlastnosti len dobré a zlé. A zaujímavý ten výsledok - Všetky dobré vlastnosti má panbožko - panbožko existuje...
No tak samozrejme že mu mohol výjsť len jeden ak si ho tak zadefinoval. To je hanba s tým sa tu prezentovať.
Martin.. Aj Ty máš dobrú hlavu.. Verím že máš dobrú hlavu. Božskú.. Poštuduj. Potom píš znovu. A prestaň tu zo seba robiť vedeckého hotentóta."
Rovnaké hlúposti,.), človeče, prečo ti neprispievaš do vedeckých časopisov. Nemáš už aj náhodou pár Nobelových cien ?...)
Tak uvedom si aspoň jedno, nepleť sa do dokazovania vedcov, pokiaľ nie si odborník v ich oblasti, pretože tento matematický dokaz nevyvrátiš kravinami, ktoré si napísal. Keby to tak bolo, ako píšeš, tak by si Godelov dokaz nikto ani nevšimol a vobec nikto z vedeckých kruhov, by ho nebral vážne a nestrácali by s ním čas.
A ešte k tomu jeho prvá veta je axióma,až vobec vieš, čo to znamená.Zisti si, čo ten termín vobec znamená, aby si nebol znova za hlupáka.
1 axióma totiž nevyjadruje hlúposť, ktorú si napísal, že buď je vlastnosť zlá alebo dobrá, čo samozrejme vobec nie je axióma, ale vyjadruje myšlienku, že ak je vlastnosť dobrá, vtedy jej opak dobrou vlastnosťou nie je, alebo opak, ak vlastnosť nie je dobrou vlastnosťou, vtedy jej opak(negácia) dobrou vlastnosťou je.
Ďalej podľa teba sa ja mám hanbiť, že sem napíšem matematický dokaz vedca, ktorý preverovali iní vedci, vrátane počítačov, a to na základe zložitej logiky a matematiky.) Tak hanbiť by si sa mal skor ty a nerob zo seba totálneho kreténa...) Ty "vedecký hotentot".)
Tak, ako ti pomocť na záver ?.) Nevidím nič lepšie,len ti odporučiť aspoň 100x prečítať tento citát a zobrať ho na vedomie :
Hloupému člověku nejvíce prospívá, když mlčí. Kdyby to však věděl, nebyl by už hloupý.
N.N.


Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-08-01 16:55:24 b2291061

Video od papeže naplňuje proroctví - 2.díl, České titulky


Video od papeže naplňuje proroctví - 2.díl, České titulky
Patrik,
"Z toho jasne vyplýva, že tu tisícročné kráľovstvo nebude, ale v nebesiach."
Tisícročné kráľovstvo nemože byť v nebesiach, pretože v nebesiach už nemáš čas. )Tam roky neplynú. Tam je večnosť.Čo na to hovoríš ?.) Ale až budem mať čas, to video si aj tak pozriem.
Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-31 20:59:41 b2291061

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
kucma,
"presvedcenie, ze nieco take neexistuje? popis mi panbozka a potom ti poviem ake ja mam presvedcenie :)"
Ty si si nenašiel význam slova presvedčenie ? Na popis pánbožka mrkni do toho Godelovho dokazu, aké axiómy tam dokazoval a získaš aký taký popis.)
Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-31 14:59:35 b2291061

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
kucma,
v pohode.Vaského osobne nepoznám ,ale viem, kto to je.
Píšeš, chamtivosť podnikateľov, pravda, ale zober si spoločnosti, ktoré tu vyrábajú na export, lebo jedine to drží túto ekonomiku dočasne pred zrútením. Prišli sem potom, keď vlády po 89 zlikvidovali priemysel, poĺnohospodárstvo a privatizovali všetko cenné, čo teraz generuje zisk zahraničným korporáciám. A tie diktujú aj cenu práce, aby mali z nás čo najvačší zisk a to za podpory politikov, Preto VW v SR a tam pracujúci robotník nesiahne na plat nemeckého robotníka, ani keby mal vyššiu produktivitu, čo už prakticky má ako ten v Nemecku.Je to tichá dohoda politikov v SRv a EÚ, ktorí predali túto krajinu ako kolóniu zahraničným korporáciam a SR už pomaly nič cenné, hádam okrem pody nevlastní a ešte aj vodu chce predávať.)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-31 14:56:21 b2291061
loading...

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
Martin-suhlasim s tebou vo vsetkych bodoch a som rada, ze na tento server zavital inteligentny, rozmyslajuci clovek ;) (nemala som dnes vela casu odpisovat) ...
Som rád, že sa tu nájde pár ľudí, čo správne pochopili, o čom som písal.Tiež dík za tvoje hodnotenie.)
Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-31 14:47:33 b2291061

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
Rafael,
a to píšeš zrovna ty ? .))))) pre istotu som sa pozrel na to, či to nepíše iný nick ako No toto alebo kucma.)
Takže tvrdíš, že tam nie je logika, ale tendečnosť.
Christoph Benzmueller z Berlínskej Slobodnej Univerzity a Brun Woltzenlogel Paleo z Viedenskej Technickej Univerzity preverili platnosť Gödelovho dôkazu. V článku, ktorý zverejnili na arxiv.org ukazujú, že Gödelov dôkaz je matematicky korektný. Matematický model na preverenie Gödelovho dôkazu spracovali a vyhodnocovali počítačovo.
Takže si to rozoberme:
1.Godel dokáže matematicky existenciu jedného Boha.
2.Jeho dokaz nie je matematicky vyvrátený ako omyl, ale je korektný.
3.Rafael tvrdí, že pre jeho výchovu, monoteizmus nemohol prísť logicky na viacero bohov.
Rafael, nie je vôbec podstatné, čo bol alebo nebol tendečný, ale podstatné je, či je ten dokaz pravdivý, alebo vyvratiteľný ako nesprávny, a to minimálne matematikou.Kapišto ?.)Zdroj
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-07-31 14:31:52 b2291061

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
Rafael,
Koho teraz myslíš, tým prívržencom monoteizmu ? Pre istotu sa spýtam takto konkrétne, aby nevznikli omyly ?

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-31 14:14:39 b2291061

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
"martin mas problem citat text... Ja som nenapisal, ze to tvrdi vedecka teoria, ja som napisal, co vy tvrdite..."

Aha.) Asi som ťa zle pochopil.)


Zdroj
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-31 14:10:35 b2291061

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
"Tomas Akvinsky popisal tiez antropologicky, ontologicky a kozmologicky princip dokazu boha, Godel neprisiel na nic nove.
Ale ja sa ta pytam znovu, a myslim si, ze sa zamerne vyhybas tej otazke.
Veris v stvorenie bohom? Jedneho, dvomi, tisickami? Tu sa snaz preniest svoje dokazovanie, ci antropologicke, ci ontologicke, ci akekolvek....
Moznosti je neurekom, ty si si vybral monoteizmus, ini si vybrali poluteizmus, dalsi nahodu...
Ale nikto z nas nemusi mat pravdu, nakolko uvazujeme len z toho, ze vidime urcitu cast vesmiru, nie celu, nie od zaciatku...
A preto sa niekto na nas mozno len zabava a hraju s nami v kocky....
Ale ty si na to prisiel logikou a rozumom a nic ine sa neda uz vymysliet."

Tomas Akvinsky popisal tiez antropologicky, ontologicky a kozmologicky princip dokazu boha, Godel neprisiel na nic nove.
Ale ja sa ta pytam znovu, a myslim si, ze sa zamerne vyhybas tej otazke.
Veris v stvorenie bohom? Jedneho, dvomi, tisickami? Tu sa snaz preniest svoje dokazovanie, ci antropologicke, ci ontologicke, ci akekolvek....
Moznosti je neurekom, ty si si vybral monoteizmus, ini si vybrali poluteizmus, dalsi nahodu...
Ale nikto z nas nemusi mat pravdu, nakolko uvazujeme len z toho, ze vidime urcitu cast vesmiru, nie celu, nie od zaciatku...
A preto sa niekto na nas mozno len zabava a hraju s nami v kocky....
Ale ty si na to prisiel logikou a rozumom a nic ine sa neda uz vymysliet.


Rafael, napíšeš, že rozumom Boha ešte nikto nedokázal a až to niekto dokáže matematickou logikou, tak neprišiel na nič nové. Vieš pekne relativizovať, minimálne ten Godel dokázal, že si nemal pravdu v tom, že logikou a rozumom na Boha neprídeš.On dokázal totiž pravdivosť určitých axiómov a to na základe zložitej matematiky.
Godel dokázal, že jeden Boh existuje na základe matematiky.Nedokázal, že existujú viacerí bohovia, stačí ? On totiž neriešil náboženstvá, ale prostý fakt, či Boh existuje alebo nie. Tak si toto nepleť s vierou v rozne formy náboženstvie, ktorý vykresĺujú špecificky boha a ďalších bohov.

Zdroj
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-07-31 14:07:42 b2291061

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
Rafael,
"Ale jedno je zaujimave, tvrdite, ze neviete ake boli predpoklady pri zrode vesmiru a zaroven tvrdite, ze nemohlo vzniknut nieco z nicoho...
Zaujimavy sposob pouzivania rozumu na popretie vedeckej teorie a podopretie bozskeho zasahu."


Zaujíma ma, kde si vyčítal, v ktorej vedeckej teórií, že z ničoho vzniklo niečo.Napíš o tom viac.)


Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-31 13:53:08 b2291061

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
Rafael,
Nie Martin nepochopil si to, co som ti napisal. . .
Ty veris v stvorenie bohom. Ja sa ta pytam, jednym? Dvomi, ci tisickami? Dokazes zodpovedat na toto?

Co je pre teba logicke, ci rozumne, nemusi byt pre boha, bohov, srandistov, nahodu....
Chapes svoju upiatost na dogmu v jedneho boha?
Fero tu napisal nelogizmus v podani zostrojeneho auta, ci spravne podla W. Palleyho najdenych hodiniek na ceste.
Vies kolko ludi zostrojilo tie hodinky? Ale ty tu ides na to, ze veris v boha....
Chapes ako je to nemozne potvrdit? A napriek tomu na tej dogme trvas..

Problém je, že ty nechápeš ten pojem Boh správne, aby si to pochopil, odporúčam ti preštudovať prácu toho matematika Kurta Gödela a tam dostaneš odpoveď na to, čo sa pýtaš.


nič si nepochopil, prečítaj si radšej tú prácZdroj
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-31 13:46:54 b2291061

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
No toto :
Martin podľa Tvojich reakcií vidím že si psychicky dosť na dne.. Netráp sa. Nie je potrebné nič vysvetľovať choď niekde na slniečko prídeš na iné myšlienky.


Stále opakuješ podobný defekt správania sa. Ty najlepšie vieš, kto je hlupák, kto je na tom zle, ale argumenty znova nulové a keď ty niekto napíše obdobný názor o tebe, pretože asi nevieš, že existuje zákon akcie a reakcie nielen vo fyzike, ale aj v medziľudskom správaní, kde patria aj takéto diskusie, tak strieľaš rady na všetky smery, čo má tvoj oponent robiť. Pozri, až nevieš argumentovať, ako to robia tu iní, tak sa riaď tým citátom, čo som tu vyššie napísal, na tvoje rady fakt nie som zvedavý.Vyzerá to, že skor pomožu tebe. Každý inteligentný jedinec s priemerným uvažovaním vie tento holý fakt, že pravda hlupáka hodne bolí a keďže nevie patrične vyargumentovať svoj názor, tak strieľa invektívy, diagnózy ako pokazená platňa.Iné mu totiž neostáva.
Zdroj
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-31 13:42:00 b2291061

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
Rafael,
"kolko rokov ma teda vesmir?"

Súčasná veda tvrdí, že cca 13,7 miliárd rokov.
"Martin veda nema potvrdene ako vznikla hmota a preto z miliardy roznych rieseni si si vybral akurat boha....
Lebo si na to prisiel ze vraj rozumom....
Lebo rozum ti napovedal, ze nemozes pochadzat z bakterie, preto si stvoreny bohom. Uzasne rozumovanie nad nesmrtelnostou chrusta.
Ty ani nikto na to neprisiel rozumom, skratka si to len vysnil a uveril tomu. To je rozdiel medzi vedeckou teoriou a dogmou. Ak ale veriaci zacne oznacovat oponenta veriaceho v dogmu, je jasne, ze nevie o com hovori.
Napisal som uz vyssie, neviera v boha nie je viera v inu dogmu, ak je predsa filatelistika konickom, nezbieranie znamok nie je tiez konickom. "

Prečo som si vybral Boha ? Pozri, okrem experimentálnej vedy, ktorej výsledky je možné verifikovať existuje aj iný druh poznania založený na logike, racionálnom uvažovaní, filozofií, tvrdeniach, ktoré vedecky nedokážeš, ale nie sú nezmyslom na základe tohto druhu poznávania.A podľa teba je lepšie veriť v čo ? Za za zložitosťou vzniku vesmíru, života je náhoda, nemysliaca hmota, ktorá časom nadobudla vedomie, ďalej nedokázaná abiogenéza, nedokázaná chemická evolúcia, nepotvrdená makroevolúcia ? Veda nevie a nepozná povod vzniku života, povod hmoty a vesmíru, vedecké dokazy nie sú, ako to všetko vzniklo a ani, čo je hmota večná.
Ale prišli na existenciu Boha aj rozumom,nižšie píšem, dokonca aj matematikou, ale nie je to ten klasický "vedecký dokaz", takže aj tak to nebudeš akceptovať.Predpokladám.
Neviera v Boha je postoj, ktorý si zaujal. Ten postoj, že neveríš, nemáš vieru je založený na niečom konkrétnom, to som už vysvetlil a tým, že tomu konkrétnemu, na čom je založená tá neviera veríš, znamená, že tomu konkrétnemu, z čoho vyplynula tvoja neviera veríš, dávaš tomu doležitosť. Preto je to forma viery tiež, až to neuznávaš mi je fakt jedno a nemám záujem sa hádať.
Filatelistika je činnosť, záľuba, koníček, nezbieranie známok je len opačný postoj k tomu, čo je filatelistika,ALE filatelistika sama o sebe nie je viera. Viera je totiž definovaná inak, takže si dal zlý príklad.Nevhodný.
"Ale jedno je zaujimave, tvrdite, ze neviete ake boli predpoklady pri zrode vesmiru a zaroven tvrdite, ze nemohlo vzniknut nieco z nicoho...
Zaujimavy sposob pouzivania rozumu na popretie vedeckej teorie a podopretie bozskeho zasahu."

Nemohlo vzniknúť niečo z ničoho vychádza z logiky. Píšeš o vedeckej teórií, tak daj tú teóriu, ktorá tvrdí opak a stručne vysvetli.


"klucove slovo nie je viera, ale postoj....
Viera nemoze byt zamienana za postoj. Nevysvetlil si mi doteraz, ci nezbieranie znamok je konicek...
Nie je a nemoze byt, tak ako ty veris, ale zaroven neveris v ine veci. Nie je to teda o viere, lebo automaticky teda ak veris v boha, si veriaci v ine veci? Vo vily, ci zelenych trpaslikoch, ci mimozemstanoch si zaujal postoj, nie vieru, ci nevieru
.
Ja viem, ze je to dusevna masturbacia z pocitu, ze dokazete ateistom, ze veria.
Ale ako som napisal, viera tu nehra ziadnu rolu, lebo je to stale len slovickovanie."


Rafael, postoj je určité stanovsko , ktoré zastávaš,ale k niečomu konkrétnemu, či už ide o iný názor, myšlienku, tvrdenie, vedecký fakt, teóriu, nezmysel. Tento postoj a názor je na niečom založený, až ten tvoj postoj nemáš ako dokázať vedecky, tak nevieš, či je správny a pravdivý. Až napríklad tvrdíš, že dokazovanie Boha má na starosti veriaci, aby podal dokaz, ty nemusíš a tvoj ateistický postoj je správny a nie je viera, tak si tomuto kľudne ver. Ale tvoj postoj nemusí byť správny, ty postoj nepokladáš za vieru, lenže, určité stanisko, postoj, ktorý zastávaš, o jeho pravdivovsti si minimálne vo svojom rozume a uvažovaní presvedčený.
A presvedčenie je tiež forma viery, až sa nedá oprieť o niečo dokaznejšie.Ale maj si svoj názor, nie je to podstatné, len ťa chcem upozorniť, že aj niektorí vedci zastávajú názor, že ateizmus je viera , nemyslím ku škratkom a vílam, ale k otázke viery v Boha.
Ešte jedna vec, píšeš, že nikto rozumom a logikou neprišiel na to, že Boh existuje, tak sa mýliš, príklad, rakúsko -americký matematik Kurt Gödel podal ontologicko, matematicko, logický dokaz Božej existencie, takže až aj nemáš svoj "vedecká dokaz", ktorý jediný by si uznal, tak aspoń netvrď, že rozumom, logikou, abstraktnou matematikou na to nikto neprišiel.

Zdroj
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-31 13:31:29 b2291061

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
No, toto,
"Tak som si to tu prečítal čo zase trápi našich veriacich priateľov. Je až smiešne aké majú malicherné problémy. Nejak ma z toho nič neoslovilo. Fero triafa totálne vedľa, Martin ten sa potrebuje niečim uspokojiť a tiež totálne vedľa, LenkaB zase manipuluje číslami.. Čo tých ľudí vlastne spája ? Absolútne nič iba otázka ako sa tu vlastne ocitli. Zato tých ateistov tu spája niečo iné si myslím."
Stačí predsa napísať, všetci sú blbci a ja lietadlo. Nie ?.) Práve preto je sranda zvlášť s tebou diskutovať, nikto u diskutujúcich nemá tak vo všetkom jasno ako ty, dokonca ani kucma nie.Ty si proste odborník na všetko, stačí ,keď napíšeš, všetci sú totálne vedľa hneď je to pravda, však ? Žadne dokazovanie, argumenty, len vyvraciaš tento názor a dosť.)No aj ja ti napíšem jeden pravdivý citát .)

Hloupému člověku nejvíce prospívá, když mlčí. Kdyby to však věděl, nebyl by už hloupý.
N.N.
"Ešte aj moja mama bola veriaca a nemyslím že bola hlúpa. Nie vôbec nebola, bola len indoktrinovaná ale inteligentejšia ako Vy. Hlupáci by boli ak by sa začali o tej veci hádať a snažiť sa niečo nejako prezentovať. No oni toto nerobia a nikdy ani nerobili, predsa sa nebudú zosmiešňovať."
Práve pre takéto názory si hlúpy, ty chceš rozhodovať kto je inteligentnejší na základe toho, keď veriaci v Boha prezentuje svoj názor, lebo až to robí, tak sa zosmiešňuje.))))) Obávam sa, že asi nikdy nepochopíš, akú hlúposť si napísal...
Totiž ,až by sa dalo aspoň logicky, filozoficky, racionálne, (keď už nie je možné súčasnou experimentálnou verifikovateľnou vedou) dokázať, že "Boh existuje" je nezmysel a hlúposť, tak potom by si mohol hovoriť niečo o hlupáctve a zosmiešňovaní.
"Nakoniec Martin, čo sa týka defektu ateistov tak áno je to taký defekt ale z trochu inej oblasti. Stačí predsa napísať že hlupáci a je o zábavu postarané. Ateisti sa radi zabávajú, ja napríklad nad tým ako smiešne argumentujete. Nemyslím si že si hlupák ale rád Ti napíšem že hlupák si. Potom sa tu rehocem keď reaguješ.. Máš taký zvláštny defekt na každú akciu prejavíš reakciu."
Ja sa bavím viac, hlavne na tom, ako máš vo všetkom jasno a pritom neargumentuješ ani smiešne, ale niekedy vyslovene hlúpo, až tak, že aj kucma ťa dá hocikedy do vrecka.Keby si ma nezabával a asi v poslednej dobe práve ty najviac, tak ani nereagujem a nepíšem, to si možeš byť istý, pretože
"Tú sondu si strč do zadku. :-)))
Posonduj."

ty máš tú sondu v hlave a obávam sa, že ako s pacientom po lobotómií s tebou nie je možná racionálna diskusia, ale šašo býva spestrením diskusií, takže si kĺudne píš, na pobavenie si celkom dobrý.)


Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-31 12:41:29 b2291061

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
Rafael,
prídeš aj ty na radu, ale idem na to postupne.)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-31 12:38:29 b2291061

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
kucma,
"nuz paci sa mi ako panbickari nazyvaju ostatnych neveriacimi a tak sa chcem opytat, nepride ti vyraz veriaci ateista ako oxymoron?
obcas mam pocit, ze myslel zivota panbickarov je prave presviedcanie ostatnych o tom, ze su veriaci :)"
Nepríde, pretože ateista tiež v niečo verí, si myslí, že jeho postoj je neviera, odmietnutie veriť v Boha, tak si myslí, že neverí, ale niektorí tu ateisti tvrdili, že prečo neveria v Boha a vyjadrili sa, že preto, že to pokladajú za nezmysel, teda neveria v Boha, dovod - nezmysel. Ten výraz "Boh je nezmysel" znamená, že tento názor pokladajú za pravdivý, toto presvedčenie uznávajú, odmietajú veriť v Boha, lebo je to nezmysel. Vo finále máš toto :
Ateista neverí v Boha, nadprirodzené javy,atď, lebo je to nezmysel.Táto veta je teda založená na presvedčení, že jeho názor je pravdivý, verí tomuto názoru má teda vieru v pravdivosť tohto výroku a preto je tiež veriaci. Viera totiž nie je len o náboženstve, Bohu, ale týka sa aj iných skutočností, javov, sporných názorov, myšlienok, atď.
Až si však myslíš, že nemáš vieru vo svoj názor, presvedčenie, odmietanie myšlienky, že Boh existuje, ale že tvoj názor je neviera ja ti to neberiem, mysli si čo chceš je mi to jedno, len som vysvetlil, ako to ja chápem a ako tiež aj iní a nielne veriaci v Boha si toto myslia.

"frasik, neviem ako su na tom ostatni plateni diskuteri, ja za svoju "aktivitu" vo volnom case nedostavam ani prd makovy, tak to v podstate robim ako charitu, tomu slovu hadam rozumies, nie? :)))"
šéfko, charitu robím aj ja, do času to ide, to je pravda, ale baví ma vyvracať nezmysly, ktoré tu často čítam.

"skus mi vysvetlit, lenka, preco su v tak krestanskej platforme ako slovensko tak nizke platy?
moze zato hadam tych 5% ateistov? "
šéfko, zaskočím je to preto, že SR nie je plnoprávny člen EÚ, ale kolónia, kde Západ používa neokoloniálne praktiky cez politiku najtvrdšieho neoliberalizmu a opiera sa o agendu judášskych politikov.bolo by to aj na dlhý článok na vysvetlenie, ale nie je času.

"ja som do dobrej 15-ky tie sracky navstevoval...az kym...
som nezbadal fararka, pijuceho zo zlateho pohara a kazajuceho o odhmotneni...
som nechapal slovam, ze pan sediaci na mojom pravom pleci je vas pastier a nic vam nechyba...vtedy som ten cirkus tudi prvykrat opustil (tu chcem dodat pozn... to ze navsevnici su ovce nechapte ako urazku, ked to pravi cernoprdelnik, to nikomu nevadi...ani sprosti ako ovce nemusia byt, len indoktrinovani...aj v rodine mam spustu a v mnohych veciach ovce nie su, len co sa tyka toho...)
som nechapal, preco mam fiktivneho priatela panbozka a zaroven fiktivneho nepriatla lucifera...
preco sa mnohi hadaju, ake meno dat tomu, co este nikto nedokazal a co mozno ani dokazat nejde...
preco vsetky vojny vo svete maju nabozensky podton...
preco...dam este vela bodiek, vsetko sa ani spomenut neda..."
šéfko, pekné vyznanie, chápem tvoj postoj, tak to sa z mnohých veriacich stali ateisti.Jedna kolegyňa mojej matky z práce, veľmi morálne dobrá žena sa stala ateistka len preto, že pochádzala z veľmi chudobnej rodiny, tak bohatému farárovi kradli jablká zo záhrady a on na nich nadával a zobral im ich, pre túto krutosť farára voči chudobe sa teda stala ateistkou. Takéto reálne prípady sú v živote bežné. Avšak zlý farár ešte nič nedokazuje ohľadom toho, čo Boh existuje alebo nie, ale emočné dovody a tvrdá realita života ovplyvní mnoho ľudí.To je pochopiteľné.

Zdroj
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-31 12:08:39 b2291061

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
LenkaB,
má zmysel písať súkromné veci osobám, čo ťa urážajú a nemajú ani základnú slušnosť ? No, tvoja vec.Ateisti, s ktorými tu diskutujem majú zvláštny defekt v tom zmysle, že si myslia, že tí, čo veria v Boha sú proste hlupáci, ktorí veria v nezmysly a šírením svojho názoru škodia iným a okrádajú ich.Máloktorým z nich dojde, že ich ateizmus, ktorý pokladajú za odmietanie, postoj, nevieru, všetko možné, len nie vieru je tiež na niečom založený a vedecký dokaz to rozhodne nie je.. Oni sa proste rozhodli, že Boh je nezmysel a tento postoj pokladajú za extrémne racionálny, ktorý im dáva právo urážať všetkých tých, čo veria v Boha. Spoliehajú sa na to, že keď Boha nie je možné vedecky skúmať, teda taký nezmysel ani neexistuje. Nechápu, že okrem experimentálneho, prísne vedeckého poznania, ktoré sa dokazuje pokusmi a vedecké tvrdenie je verifikovateľné, existuje aj poznanie na základe logiky, dedukcií, racionálneho uvažovania, teda poznávanie rozumom, filozofické poznávania, kde nemáš možnosť vedeckej verifikácie. Niečo takéto neuznávajú.Radšej proste budú veriť všetko možné, ako to, že Boh existuje, nemusí byť nezmysel. Nezmyslom je napríklad veta kruh je hranatý. Nezmysly, človek može napísať, myslieť si, ale zostanú nezmysly po obsahovej stránke. Názor, že Boh existuje sa nedá ani na základe logiky a dedukcie dokázať, že je nezmysel, pretože indície, nepriame dokazy,filozofická logika dokazuje, že to nezmysel nie je, ale keďže nemajú "vedecký dokaz", ich to nezaujíma.A práve preto, že uznávajú len jeden druh poznania, teda vedu, sú obmedzení a uzavretí iným druhom poznania, ktorý sa neopiera o "vedecký dokaz".Takto si potom vytvárajú rozne nezmyselné teórie, ktoré sa aj za storočia nepodarilo vede dokázať, ako abiogenéza, makroevolúcia, človek pochádza z opice, ešte nedávno tvrdené ako fakt a učené asi aj doteraz v školách a podobné nezmysly,ako, neživá hmota vytvorila živú, vedomie a rozum vzniklo z nevedomia, vývoj druhov prebieha stále, človek je medzičlánok. Potom nájdu živé tvory v prírode, ktoré mali dávno vyhynúť podĺa ich teórií a stále žijú a odrazu sa ani veľmi za tie ich milíóny rokov nezmenili, ale to nevadí, z tej baktérie sa predsa človek vyvinul, ale ešte nevieme ako, veda to raz dokáže. Bahnoisti majú proste svoju pravdu. Uveria všetkému aj bez vedeckých dokazov, čo tvrdia ich nezmyselné teórie, ako by uznali jednoduchú rozumovú úvahu, že je pravdepodobnejšie si myslieť, že za dokonalosťou a zložitosťou života nemože byť nejaká hmota bez vedomia, bez rozumu, ale je skor pravdepodobné, že nejaká inteligencia, tvorca. Fakt, že, všetky vynálezy a objavy, ktoré urobil človek, že za tým stojí rozum, inteligencia príslušných ľudí neváhajú uznať, ale že vesmír, vytvorilo tiež niečo s vedomím, ráciom a inteligenciou, to neuznávajú, radšej teda veriť v to bahno.)
Základná logika hovorí, že niečo večné byť musí – alebo Vesmír - hmota, alebo, ak nie on, tak niekto, kto ho vytvoril. Z ničoho totiž nemôže nikdy povstať niečo a nič nemôže byť príčinou a stvoriteľom samého seba. Veda nemá doteraz vedecký dokaz, že hmota je večná, že vesmír je večný, počiatok nášho vesmíru sa dá pomerne presne vyrátať, ale veda nevie, čo bolo predtým. Preto sa ateistickí vedci snažia dokázať, že vesmír nemal počiatok, pretože keby tento fakt mali v rukách, tak aspoň možu písať ako Rafael, že sa zužujú mantinely potrebnosti Boha.Nič také však nie je potvrdené. Veda nepozná povod hmoty a ani to, či je hmota, alebo energia večná.Samozrejme, kedy si táto dogma vo "vedeckom materializme" učila.
Táto diskusia s ateistami mi slúžila ako sonda do ich uvažovania, ale je to neplodná diskusia. Strata času.


Zdroj
-
 54% ( 3 people voted )
+
2014-07-30 08:12:23 b2296f7a

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
kucma,
ber tie moje keci ohĺadom teba ako srandu, odľahčenie témy, viem, že máš svoj vlastný rozum a tvoj názor je tvoja vec.)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-29 23:15:10 b2291d5d

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
kucma,
oddelila vody od hovna, myslíš, že keď evolúcia oddelila vody od hovna, stál si na tej správnej strane ?
Skor si myslím, že do tej vody muselo "náhodne" , ako si to evolúcia vyžaduje padnúť aspoň jedno veľké hovno.) Predsa v tej hovnovej kaše náhoda pomieša kdečo a nie, že niečo oddelí.)
No, nič, už na to kašlem, tu niečo vysvetľovať je vonkoncom zbytočné, tí, čo sú schopní chápať to nepotrebujú a u tých druhých je to strata času.Takže zdravím predkov Rafaela, teba, No toto, Gejzu a iných, zdravím tú neznámu BAKTÉRIU, z ktorej pochádzate.) Myslím, že tá bahnová prapolievka je miesto, kde sa doteraz váš intelekt dobre cíti.)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-29 19:57:59 b2291d5d

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
kucma,
"ateisti si tam nemusia vkladat nic alebo nieco, alebo ine predstavy, alebo bahno,"
nesklamal si ma ani s tým bahnom.Keďže nevieš, ako vznikol svet, postačí, aj to bahno.) Nakoniec aj to hovno je niečo a asi by ti malo stačiť, nie si predsa náročný, však ? Naozaj som sa nemýlil v tvojej evolúcií, tvoj intelekt a mozog naozaj stadiaľ pochádza. Už si ma presvedčil, ďakujem.)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-29 19:34:13 b2291d5d

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
kucma, už si sa vrátil zo šenku ?.)
a pravdepodobnosť, že ty si z toho bahna je aká ? To si pamätáš ? Je fakt "vedecké" si namýšľať takú kravinu, že z hovna, bahna vzniklo tvoje vedomie a rozum, ale pri posledných príspevkoch ti dám za pravdu, že v tvojom prípade urobím výnimku a je to asi možné.) Tak teraz budeš so mnou spokojný, že ti dávam v tomto za pravdu, však ?...)
Veriaci je aspoň presvedčený, že za zložitosťou života a vesmíru je niečo inteligentné a tvorivé,ale ateista si musí namýšľať takú hlúposť, že pochádza z hovna, bahna, neskor z baktérie a stále je len medzičlánok. a jeho vedomie, rozum z toho bahna vzišlo. No, rozprávky pre deti z 19 storočia.) Tých to možno oblbne.)Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-29 18:53:19 b2291d5d

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
No toto :
Čakal som, že nepochopíš pointu.)

Zdroj
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-29 17:17:32 b2291d5d

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
niečo pre bahnoistov, ktorí majú jasno, kde je pravda.)
Ahoj, ty tvrdíš, že más babičku?
– Áno, videl som ju a stretol som sa s ňou!
– Videl ju ešte niekto okrem teba?
– No áno, mama, otec, moja sestra,…
– Ale my sme ju nevideli! My veríme len tomu, čo vidíme! Ak existuje, ukáž nám ju!
– No, to sa nedá… ona býva vo Vladivostoku.
– Vidíš? Už máš problém! Je to len výplod tvojej fantázie, lebo vidíš, čo iní nevidia a teda čo nejestvuje!
– Ale ona jestvuje!
– Tak nám ju ukáž!
– No, stačí ísť do Vladivostoku a ak tam bude, tak ju možno uvidíte…
– Zahmlievaš! Kladieš podmienky! Ak jestvuje, ukáž nám ju tu a teraz. Ak to nedokážeš, tak potom nejestvuje!
– No a odkiaľ sa potom vzala moja mama, ak sa nenarodila mojej babičke, ha?
– Nie je nutné uchyľovať sa ku „stvoreniu babičkou“. Existuje teória fluktuácie energie vákua, ktorá by to vedela vysvetliť. Tvoja mama sa jednoducho vynorila ako dôsledok takejto fluktuácie. Je to síce krajne nepravdepodobné – ale možné! A povedz sám: Nie je táto vedecká teória vzniku tvojej mamy omnoho fascinujúcejšia a vzrušujúcejšia, než primitívny koncept „narodenia sa z babičky“?Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-29 16:48:46 b2291d5d

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
memory,
to,že nemáš argumenty, tak musíš zosmiešňovať oponenta, už vieme,
to, že nechápeš písanému slovu a nerozumieš, aj keď to máš x krát vysvetlené už vieme,
nemyslím si, že budeš niekedy objektívnejší ako si teraz, takže moc ma neláka zastaviť sa na kus reči s dogmatikom, ktorý si myslí, že má vo všetkom pravdu a nemá dosť zdravého rozumu a objektivity pre normálnu diskusiu.)Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-29 12:40:03 b2291d5d

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
Rafael,
"Kedze ale si sa strapnil ty definiciou bozskeho bozona, ktory vlastne nahradza to, co pripisujete bohu, je jasne, ze okrem wiki vies prd malinovy"
"Názov božská častica vymysleli novinári. My ju tak nenazývame. Ona nie je zodpovedná za všetko. Higgsov bozón je prejavom skalárneho poľa, ktoré dáva všetkým základným časticiam ich primordiálnu hmotnosť. Ale nie všetka hmotnosť v prírode je kvôli tomuto mechanizmu."
To povedal vedec a nie ja, prosím, už sa nestrapňuj, keď o tom vieš fakt hodne málo..)
Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-29 12:22:12 b2291d5d

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
memory,
PRESVEDČENIE je postoj človeka založený na VIERE, že určitý súbor informácií a názorov je pravdivý a správny a človek je pripravený podľa toho konať.
tvoj slovník :
presvedčenie -ia s.: názor, ktorého správnosť človek pokladá za nespornú
Teraz definícia čo je to názor :
Názor je významový útvar rôzneho obsahu: náhľad, mienka, PREsVEDČENIE, bezprostredné poznanie. Názory sa môžu týkať rôznych entít, materiálnych aj ideálnych, môžu sa teda týkať aj iných názorov.
Podľa Protagora je názor vyplývajúci z jednotlivého pozorovania nezaručuje ani výlučnú platnosť, ani platnosť trvalú, pretože i keby bol pravdivý, nič nevylučuje platnosť, oprávnenosť, pravdivosť aj iných názorov.
Takže jedna z alternatív pre názor je aj prevedčenie. Až sa opieraš o význam nesporný :
nesporný príd. m. o ktorom niet sporu, pochybnosti, istý: n. úspech, n. fakt, n-á skutočnosť;
je nesporné, že...;

tak ťa upozorňujem, že ak sa bavíme ohľadom vedeckého poznania, tak í platí, že vedecký dokaz, verifikovateľný je nesporný a bez pochybností, presvedčenie človeka , teda, názor, ktorého správnosť človek pokladá za nespornú je nesporná iba v jeho myslení...)
Nepleť si človeka a vedu.)
Takže som neprekrútil nič, to len ty nechápeš význam slov a definíciu termínov, pojmov.)
Nedal som všetky definície preto, že tá, ktorú som dal je použiteľná, nie je kresťanská a nebola vyvratiteľná, takže prečo by som ju nepoužil. A prečo má dávať všetky definície, ktoré sú na internete a svete dostupné ?
Stále zisťuje, že debata s tebou moc zmyslu nemá. mimochodom, na vysokej škole som býval na internáte s moslimo z Jemenu, keď sme sa bavili o kresťanstve, islame a iných náboženstvách, vrátane ateizmu, tak tvrdil, že ateizmus je tiež forma viera i keď špecifická.Dokonca ja niektorí vedci tvrdia, že ateizmus je viera.ale už ma to nebaví, maj si svoju pravdu a pocit, že si vyhral, vidím, že to nutne potrebuješ.)

Zdroj
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-07-29 12:18:05 b2291d5d

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
Rafael,
"Martin a boh mohol vzniknut z nicoho? Nepripada ti toto prave to kontroverzne? "
To je na dlhšiu debatu a až nemáš záujem, načo písaním strácať čas.

"Bozon, lepsie povedane Higgsov bozon je to iste, co vy oznacujete boha. Ak dokaze bozon dat casticiam hmotnost, je to take iste tvrdenie ako to, ze nieco vzniklo z nicoho.
Ak teda vedci predpokladaju a da sa povedat, ze objavili tuto casticu, nezistili boha, len dokazali existenciu boha odsunut do rise snov. "

Radšej sa, Rafael, nestrapňuj,
Znamená to, že higgs nie je- božská častica zodpovedná za všetko?
Názov božská častica vymysleli novinári. My ju tak nenazývame. Ona nie je zodpovedná za všetko. Higgsov bozón je prejavom skalárneho poľa, ktoré dáva všetkým základným časticiam ich primordiálnu hmotnosť. Ale nie všetka hmotnosť v prírode je kvôli tomuto mechanizmu.


Zdroj
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-29 11:35:40 b2291d5d

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
memory,
"@martin
opat si nepochopil co som napisal :)
a navyse si si z wikipedie vytrhol tu definiciu, ktora ti najlepsie pasuje, aj tu si si este prekrutil

a ty este niekomu hovor o tom, ze mu nieco nepasuje do kramu :))"Pochopil som dobre, to akurát ty nechceš uznať, keď napíšeš nejakú lož alebo hlúposť a obviníš z toho oponenta.Ako príklad uvádzam, že si napísal, že len kresťanská definícia uznáva ateizmus ako vieru, dal som ti definíciu z wikipédie, ale odrazu som všetko prekrútil.Ty totiž uznávaš len to, čo tebe vyhovuje, iný prístup, ktorý ti nevyhovuje je prekrútenie.. Ja som nič neprekrútil, základnou logikou tých definícií sa dá povedať, že tie definície definujú ateizmus ako vieru, a to ,že to ty neuznávaš na veci nič nemení.
Mne je fakt jedno, akú definíciu uznávaš a radšej si mal odpovedať, na to, na čo som sa ťa pýtal.Až má diskusia s tebou vôbec nejaký zmysel...
Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-29 11:22:57 b2291d5d

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
Rafael,
tak minimálne toto :
"Nikdy nevznikne niečo...Z NIČOHO, samotné nič, nemá existenciu bez niečoho."
Nie je vôbec kontroverzné.)
Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-29 10:43:35 b2291d5d

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
Fero,
Dobrá otázka sa tými článkami.) Inak bahnoisti budú radšej veriť všetkému možnému, ako aj tomu, že aj keď nepoznajú mechanizmy pre makroevolúciu, nie je vedecky vôbec potvrdená, ale to nevadí, sme všetci z bahna a baktérií a možno, keď nielen stromy v lese, ale hlavne hovno a bahno vyhodíš do vzduchu, tak získaš novú mutáciu a nový človek získa možnosť lietať pre ten výbuch.) Teraz len dokázať, ako dlho to trvá, ten vývoj lietajúceho človeka.) Ale keďže sme aj my ľudia predsa medzičlánky a makroevolúcia stále pokračuje, rátam, že budeme lietať, pretože sa dá aspoň dokázať, že erupcie, zemetrasenia na Zemi nejaké to bahno vyhodili do vzduchu. Treba dúfať.))))))

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-29 10:39:22 b2291d5d

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
No toto,

"Martin vôbec neviem o čom to Ty tu zase píšeš..
Ja predsa nie som ateista ale ignostik..
-- Všetko toto je totiž pravdepodobnejšie pre ateistu, ako si myslieť, že za dokonalosťou a nesmiernou zložitosťou života a všetkého, čo ľudstvo pozná by mal byť nejaký Boh.

Čo je toto to - 'boh'.. To mi budeš musieť najprv vysvetliť ináč debata nemá žiadny zmysel."
Je tak trocha smiešne, že ty ako ignostik ani nevieš, že si minimálne "slabý ateista", podľa definícií týchto termínov, nevieš ani, kde sa zaraďuješ, ale chceš polemizovať o ateizme a Bohu.)Ale možno sa ako slabý ateista necítiš, keď nemáš "svoj vedecký dokaz" pre existenciu Boha, ako ignostik, to len na okraj.
Otázka, čo je to Boh, patrí medzi najťažšie otázky filozofie a vedy a dodnes nie je dostatočne objasnená a ani asi nebude. Až chceš po mne "vedecký dokaz" existencie Boha, tak taký nemám a taký nejestvuje, takže debata v tom smere je zbytočná. Až si otvorený debate o otázke, čo je - Boh bez vedeckého dokazu, až máš záujem a ja budem mať čas, možem ti odpovedať.


Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-29 10:32:31 b2291d5d

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
memory,
Napísal si :
"ateizmus z kazdej, okrem krestanskej, definicie nie je viera a nikdy nebude...

@martin
a ty nechapes, ze tvoja definicia, je jednoducho hlupa
ABC[
i]http://www.britannica.com/EBchecked/top[/url
]
ic/40634/atheism
ked nerozumies, rad prelozim"rozumiem, netreba preklad.)
Definície, ktoré som postol nie sú "kresťanské", ale verejne dostupné z wikipédie a podobne sa uvádzajú aj inde. Ty, proste subjektívne vyhlásiš, že sú hlúpe,lebo ty uznávaš len určitú, špecifickú definícu, ktorú si postol v tom odkaze.Ďalej píšeš, že ateizmus v každej, okrem kresťanskej definície nie je viera a nikdy nebude, čo je znova lož.Opakujem znova tento príklad definícií :

Ateizmus je :
PRESVEDČENIE, že Boh alebo bohovia neexistujú, (to je hneď na začiatku definovania ateizmu)
PRESVEDČENIE je postoj človeka založený na VIERE, že určitý súbor informácií a názorov je pravdivý a správny a človek je pripravený podľa toho konať.
VIERA môže byť:verenie, pevné PRESVEDČENIE o niečom .
Z týchto definícií a termínov nie je problém vyvodiť fakt, že aj ateizmus je len forma viery.Samozrejme, hlupák toto vobec nepochopí.)


Opakujem znova, zdroj definície nie je z kresťanskej terminológie alebo zdrojov.) Alebo je podľa teba wikipédia zdroj kresťanských definícií.)To asi ťažko.
Tu riešime problematiku správneho definovania pojmu, termínu, ateizmus, na ktorý je viac názorov. A keďže si už jednu svoju definícu ateizmus sem postol, a to citujem :
"ateizmus je kritika/odmietanie akejkolvek viery v cokolvek nadprirodzene, nie len boha, ale aj lesnych vil, skriatkov, takze jeho podstata vobec nie je v odmietani a rieseni posmrtneho zivota :)"
Tak nemám problém sa baviť ani o tejto definícií. Aby sme sa pohli ďalej, musíš napísať na čom konkrétnom je založená tvoja kritika/odmietanie akejkolvek viery v cokolvek nadprirodzené.

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-29 10:15:54 b2291d5d

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
"Dnes som bol v lese a v takej húštine sa objavili lesné víly.. V kuse sa smiali a mali dobrú náladu.. Musel som s nimi tancovať a nakoniec aj ukojiť ich telesné túžby... To som v živote nezažil. Som myslel že neexistujú kua. Takže jasné - iste aj ten boh existuje. Srandisti."
Dnes som bol v lese a vstúpil som do hovna, potom ma napadlo, že táto náhoda može spôsobiť, že plynutím dostatočného dlhého času, mutácií a iných podmienok sa z toho hovna vyvinie taký nový Pock a aj jeho vedomie a mozog sa z tejto prapovodnej kaše vyvinie, pretože pre ateistu je pravdepodobnejšie veriť, že z nevedomia vznikol rozum, z neživej hmoty živá, náhoda nám dá časom dokonale usporiadané podmienky, aby to vyšlo, samozrejme, že ešte nevie ako, tiež aj makroevolúcia neprestajne prebieha, aj nového Pocka alebo nového no toto, dokonalejšieho z toho hovna za dlhé obdobie tak akosi sama za priaznivých podmienok vytvorí.))))) Už sa teším, ako tento "vedecký fakt", ktorý raz naznačujem, budúcnosť potvrdí, pretože, žial ešte nemožem tvrdiť, že je to v súčasnosti vedecký fakt, ale verím si, že viem, že mám pravdu. Všetko toto je totiž pravdepodobnejšie pre ateistu, ako si myslieť, že za dokonalosťou a nesmiernou zložitosťou života a všetkého, čo ľudstvo pozná by mal byť nejaký Boh. Boha ateista nevidel, nemá ho presne vedecky špecifikovaného, takže všetko toto je lepšie, ako priznať, že predsa je možnosť, že z toho hovna nového Pocka príroda nevyrobí a ani nového no toto...))))
Dobrú noc.)

Zdroj
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-07-28 22:41:24 b2294db7

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
Pock, ty hlupák, nejaký čas som zvažoval, či mám s tebou strácať čas a napísať sem tvoje hlúposti, ktoré tu predkladáš, ale nakoniec som sa rozhodol venovať tomu čas na poučenie pre iných, nielen tých, čo sem píšu, ale tých, čo tu čítajú ako príklad, ako dokáže hlupák, magor obviniť iných z toho, čím sám trpí, pričom nemá ani základné poznatky o veciach a faktoch o ktorých chce argumentovať.
Napísal si :
"Ty pablb, a kľudne ti tak budem hovoriť, pretože človek ti môže vysvetľovať a argumentovať tisíckrát, ako mentálne retardovanému, a ty to aj tak nedokážeš pochopiť, práve ako ten menťák! Čo je na tom nepochopiteľné, že na odmietanie existencie nie je treba viera! Dôkazná povinnosť je na tom, čo prichádza s tvrdením existencie niečoho! Ja dôkaz o stvorení nehľadám a ani ho nemám, pretože stvorenie je parketa náboženstva."

Ateisti, ty aj memory si radi namýšľajú, že ich ateistické presvedčenie nie je žiadna viera, a to preto, že nechápu, čo je vlastne viera a ako je všeobecne viera definovaná, takže prikladám základné definície týchto pojmov, ľahko overiteľné a dostupné a všeobecne uznávané, (teda nielen uznávané nejakými veriacimi).
Ateizmus je :
PRESVEDČENIE, že Boh alebo bohovia neexistujú, (to je hneď na začiatku definovania ateizmu)
PRESVEDČENIE je postoj človeka založený na VIERE, že určitý súbor informácií a názorov je pravdivý a správny a človek je pripravený podľa toho konať.
VIERA môže byť:verenie, pevné PRESVEDČENIE o niečom .
Z týchto definícií a termínov nie je problém vyvodiť fakt, že aj ateizmus je len forma viery.Samozrejme, hlupák toto vobec nepochopí.)


Napísal si :
"Opäť nezmyselná kravina! Existencia vesmíru, človeka, prírody.... je dôkazom akurát ich existencie, ničoho iného! Ak by som nepredpokladal, že to máš odpočuté bez kritického postoja, opäť by som musel povedať, že nemáš všetkých pohromade. Ale, nakoniec, aj tak ich nemáš, inak by si taký nezmysel nemohol vypustiť. Nikto to všetko NESTVORIL!!! Ono to vzniklo. Nevieme ešte presne ako, to ale rozumnému človeku nedáva dôvod vymyslieť si nejaký nezmysel tak, ako si to vymysleli veriaci."


Na to som reagoval :
"Nadávaš iným do pablbov a ten pablb si ty. Už v tejto vete, tvojom citáte máš logické nezmysly.Píšeš, že to vzniklo a nevieme ako, dobre, ale pritom vylučuješ, že to, čo vzniklo nikto NESTVORIL. Tento tvoj názor, že to nikto nestvoril nie je nič iné ako tvoja dogma, pretože ak vedci nevedia, ako všetko vzniklo, tak nemožu ani vylúčiť žiadnu možnosť, ako to vzniklo a ty si jednu takú možnosť bez dokazov vylúčil. Si taký istý dogmatik a veríš svojej dogme,ako hociktorá cirkev alebo sekta, pričom máš pocit, že aké máš racio.A preto si pablb.
Ak niečo súčasná veda nevie skúmať ešte neznamená, že to neexistuje..A preto sa nedá vylúčiť ako jedna z možností ,ani to stvorenie."
K tomuto ešte niečo doplním.Ty tvrdíš, že to čo vzniklo nikto NESTVORIL.Nikto to všetko NESTVORIL, ono to vzniklo, nevieme ešte presne ako. Počúvaj ty blbeček, napadlo ťa, akú kraviny ty píšeš. Ty nevieš AKO TO VŠETKO VZNIKLO, ale totálne si vylúčil možnosť, že to NIEKTO STVORIL.Skadiaľ máš tuto presnú informáciu, keď mozgy mnohých vedcov, ktorým sa svojím hlúpym mozgom nevyrovnáš ani po palec na ich nohách, túto otázku riešia na základe vedy a aj keď nedokázali vedecký fakt, že BOH existuje, mnohí z nich v neho na základe svojich vedeckých prác začali veriť, teda došli k takémuto poznaniu.Všetci tí vedci sú blbci, ale ty si lietadlo, pravda ?
Napísal si :
""Nie, Martin, mýliš sa, pablb si ty. Rovnako ako pablb Lucifer, ani ty si nepochopil zmysel napísaného.
Vysvetlím ti to na paralele. Máš klasickú hraciu kocku, ktorú ideš hodiť. Samozrejme, nemôžeš vedieť, aké číslo padne. Je šesť možností, ale ani jedna z možností nie je číslo 7. A číslo 7 je paralela s kresťanským stvorením, pretože je tak hlúpe, že je divné, že mu dnes ešte niekto verí. Ak by som sa bavil s nejakým deistom, tak poviem, že je veľmi nepravdepodobné, že nejaký boh? existuje, ale židovsko-kresťanský koncept je tak neuveriteľne hlúpy a sám sebe odporujúci, že potiera sám seba. Takže vo vzťahu ku judaizmu, kresťanstvu a islamu som jednoznačným ateistom."


Opakujem znova, píšeš hlúposti, pretože ty si dal kresťanské stvorenie sveta na číslo 7, ktoré na kocke nemáš. Teda si dopredu určil podĺa vlastného uváženia a úsudku, že niečo také je nemožné. Ale kto si ty, aby si 100 % vedel, že zrovna kresťanské vysvetlenie vzniku sveta je iracionálne a nemožné ? Daj dokazy, že máš pravdu, pretože tvoje vyhlásenia sú len tvoja hlúpa dogma v hlave, čo si namýšľaš.Nie, že by som uznával všetko, čo je v biblii napísané, ale je dokázané, že mnoho vecí, čo tam sú spomenuté už súčasná veda dokázala potvrdiť, čo ty na to ty hlupák ? Veda doteraz nevie, ako vznikol vesmír a život, ale len ty máš jasno a ty máš právo vylučovať rozne možnosti, pravda ? Vedci v tom jasno nemajú, ale ty áno, no, čo povedať, nadávaš druhým do pablbov a sám si pablb.
Napísal si:
"Chápem, čo v tom texte píšeš - sprostosti. A komentovať budem, čo chcem. Chceš mi v tom nejako zabrániť? "
Nechcem ti zabrániť, pretože zjavne nie si schopný logicky argumentovať na oponentove názory.Sprosté sú však tvoje odpovede a nie to, kde ti ja oponujem.)
Napísal si :
"Ja neverím na evolučnú teóriu, je pre mňa, za súčasného poznania, najpravdepodobnejšia z teórií vzniku vesmíru a spol."
Znova trepeš hlúposti a ukazuješ svoju nevedomosť. Evolučná teória sa vobec netýka vzniku vesmíru a spol.) Fakt si nevedomý, že to až bolí, ale vulgarizmy a invektívy hádžeš okolo seba ako sliny rozzúreného býka.)
Pock a ohľadom vesmíru, máš vobec predstavu, aké hlúposti táraš ?)Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-28 22:22:14 b2294db7

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
kucma,
1.Je nelogické si namýšľať, že človek s ateistickým presvedčením, bude náchylnejší vraždiť, ako iný človek s íným svetonázorom alebo presvedčením.(a preto je tvoj prípad s Českom smiešny)
2.Človek s vierou, presvedčením, náboženstvom, ktorý si myslí, že za vraždu bude potrestaný, či už v tomto alebo ďalšom živote má pridanú túto bariéru, ktorú musí prekonávať pri rozhodovaní vraždiť, (pokiaľ tomu verí) a túto bariéru ateista nemá. Ten može mať ako bariéru rozum, charakter, morálku, etiku, ľudskosť a iné dovody, ktoré mu bránia, ale tieto dovody, tie isté može mať aj veriaci, len ateista nemá tu bariéru cez vieru.Tieto bariéry sa dokonca aj testovali v mnohých testoch vo vedomom stave subjekta a aj v hypnotickom.
3. Náboženstvo, viera, presvedčenie, charakter, morálka, etika, sila ĺudskosti, dedičná preddispozícia, duševný stav, prvky motivácie ako peniaze, umelé prostriedky ako programovanie vedomia, lieky, drogy, manipulácia cez médiá, masová psychóza, dokonca aj psychotronické zbrane, atď všetko vo vačšiej alebo menšiej miere može vplývať na rozhodovanie pre vraždu.
Neviem, či toto pochopíš, ale niektorí to pochopia iste.)
O tých štatistikách ešte pouvažujem.) Až uvidím, že to nikto nepochopil, čo si však nemyslím.)Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-28 17:36:11 b2294db7

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
kucma,
""Krajina s najvyšším podielom ateistov v Európe je Česká republika. Podľa sčítania ľudu v roku 2001 tvoria 59% populácie."

podla tvojich argumentov, by uz polka cechov mal byt v tomto momente po smrti :)))"
Zjavný dokaz neschopnosti tvojho intelektu pochopiť, čo som písal a tými ateistami myslel. Neprekvapuje ma to. Strápńuj sa ďalej.) Myslím, že tu pár ateistov bude, čo to pochopí, ty ale nie.)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-28 17:05:33 b2294db7

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
kucma, dilinko, ty si fakt myslíš, že nemám relevantnú odpoveď na tak niečo jednoduché, ako sa pýtaš ?
Až je to tak, tak tvoj intelekt je tým chlastom už značne dole.)
Asi si si doteraz nevšimol, že prečo s tebou teraz vymieňam zdvorilosti, pravda ? Tak hlavne sa nauč to, že keď požaduješ relevantnú odpoveď, tak ju dostaneš, keď budeš mať aj relevantné správanie a aspoň základnú úctu k oponentovi v diskusií, ktorá ti zjavne chýba. Až máš tento nedostatok, tak by si mal mať toľko triezveho rozumu pochopiť, prečo neuspojím tvoju zvedavosť. Až sa naučíš základnej nutnej zdvorilosti voči iným, ktorý majú odlišný názor, dopadneš lepšie, keď budeš klásť otázky a čakať odpovede, moja rada na záver.)
A daj si už konečne niečo, aby ťa to prebralo z toho chlast delíria.)


Zdroj
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-07-28 17:03:06 b2294db7

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
kucma, dilinko, nie som ten, ktorý sa rozčúlil pri pomyslení na to, že je zaradený medzi militantných ateistov a začal si namýšľat opilecké fantasmagórie...A tvoje otázky svedčia, že si si zrovna teraz musel poriadne lognúť niečoho tuhého, už sa odrazu pýtaš, či som černoprdelník, keďže narkomana si už rozhodol. Ale ten narkoman ti, ako vidím stále nestačí. Čo bude nabudúce, že či som pápež - narkoman ? Daj si niečo na to opilectvo, aby si vytriezvel.)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-28 16:47:31 b2294db7

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
kucma,
ty ad hominem diskusný expert.),
keby si nebol taký uchlastaný ešte z nedele, tak by si pochopil, prečo som tam dal tie štatistiky, ale ožratému súvislosti unikajú rovnako ako rozum.) Prestaň chlastať a možno sa nebudeš musieť pýtať na jasné veci.) Stačí takto, dilinko ? To vieš, používam trocha tvoj slovník, možno skor pochopíš.)
PS : toho miška si prečítam, aby som zistil, prečo ťa tak vytočil.)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-28 16:32:53 b2294db7

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
"Myslím že to čo si napísal je to isté ako tvrdiť že viera uľahčuje zabíjanie neveriacich či inovercov. Zvlášť ak niekto verí že za to bude odmenený alebo že sa zapáči bohu. V každom prípade si tie vety poskladal tak ako si poskladal. A myslím že tam boli iné faktory , nie to čo si popisoval pomaly ako dôvod. Boli časy keď vražda človeka nebola odsudzovaná až tak ako dnes, existovali rôzne praktiky aj verejného mučenia, verejných popráv. Kultúra bola na inej úrovni. Dnes je to v civilizovanom svete neprípustné. Nie je možné to posudzovať dnešnou optikou videnia sveta okolo seba. Takisto ako je nemožné posudzovať kto je vrahom v čase vojny keď sa ľudia ocitnú v istých situáciách. Ty si tam nebol, nevieš ako prežívali ľudia istý útlak od vládnucej vrstvy. Tvrdiť - 'a keďže neverili na prikázanie žiadneho náboženstva a ani Boha a nemali strach z nejakých trestov ..... dostali zaplatené a.t.ď.. tak robili to a to mi príde nielen ako veľmi jednoduché a nepravdepodobné vysvetľovanie situácie ale aj isté obviňovanie voľnomyšlienkárstva zo straty akejkoľvek súdnosti, ľudskosti, zdravého rozumu a empatie."

No toto,
Zrovna dnes máš na topkách správu, ako ukazujú radikálni islamisti hlavy zabitých nepriateľov a hlásia, že zaútočia aj na Austráliu.Ľudský mozog sa dá roznymi sposobmi naprogramovať na určité konanie. Až niekoho viera naprogramuje na zabíjanie, uľahčí mu to zabíjanie, až ho naprogramuje nejaká podobná ideológia, alebo hypnóza, alebo psychotropné lieky, drogy, rovnako mu to uľahčí zabíjanie, lebo rozhodovací proces konania človeka je tým ovplyvnený.Prediskutuj si to s odborníkmi, až mi neveríš.
Čo sa týka francúzskej revolúcie, iste boli tam aj iné faktory, ale aj vtedy boli ľudia, ktorí sa zúčastňovali vraždenia rozne motivovaní ideológiou tej doby, vodcami, ale aj peniazmi, pretože vodcovia francúzskej revolúcie boli platení. Žiadna revolúcia sa nezaobíde bez profi prípravy, ako organizovanie, managovanie, plánovanie, delegovanie, financovanie, kontrolovanie a to tam rovnako prebiehalo.Až poznáš psychológiu más a študoval si to, tak by si mal pochopiť, ako sa dá masa ovplyvňovať a riadiť, ako sa vytvára davová psychóza, ktorej podliehajú aj ľudia, čo to nečakali a v takej situácií sa chovajú "divne".
Čo sa týka popráv v civilizovanom svete, tak tým, čo myslíš , že u nás nie je verejná poprava, trest smrti ? V USA máš doteraz v niektorých štátoch trest smrti popravením, dokonca aj s účasťou určitých ľudí, možno nie tak verejne ako kedysi, ale stále je tam. Rovnako máš v roznych častiach sveta verejné popravy, ale to už iste nebudeš pokladať za civilizovaný svet.)
Čo sa týka záveru tvojho príspevku, šlo mi len o to, že človek, ktorý je vo vedomí blokovaný prikázaním nejakého náboženstva, že nesmie vraždiť, neznamená, že to neprekoná a nebude vraždiť, ale rozhodne ho to ovplyvňuje v procese rozhodnutia, či vraždu vykoná alebo nie. V prípade ateistu neznamená, že automaticky bude vraždiť, to je samozrejme, ale vo vedomí nie je zablokovaný nejakými náboženskými pravidlami o treste za vraždu a preto je v rozhodovaní slobodnejší.Morálneho ateistu može blokovať morálka, etiketa, iné dovody, ako napríklad ľudskosť ,rozum, ale to náboženstvo tam nemá pridané a preto, keď použiješ rovnaké podmienky manipulácie na veriaceho, ktorý má zakázané vraždiť a ateistu, tak ten veriaci má viac bariér pre ten skutok. Neviem, či to správne pochopíš, ale snažil som sa ti to vysvetliť. Vobec si nenamýálam takú hlúposť, že ateista je náchylnejší vraždiť ako veriaci, išlo mi o iné.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-28 15:21:13 b2294db7

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
kucma,
"misko, tvoja prigluptava odpoved mi staci.
"Tak ti pomožem, nepredstavujem si ho ako teba, kucmu."
vies dilinko sproste, najskor tu trepes, ako maju militanti ateisiti na svedomi miliony zivotov a potom ma oznacis za militantneho ateistu...ty skurvol, ja nemam na svedomi ani jeden zivot...misko"
Odporúčam ti menej chlastu , lebo asi už máš delírium, kde som napísal, že ty si vrah ? Nenamýšľaj si, až som napísal, že militantní ateisti sú aj vrahovia, nenapísal som, že všetci sú vrahovia. Militantnosť sa prejavuje nielen vraždením ,ale aj inými sposobmi. Nebuď na seba tak prehnane citlivý.) Na iných taký citlivý nie si, tam si vieš otvoriť hubu a byť vulgárny, pravda ?) Hádam poznáš zákon akcie a reakcie, tak nebuď prekvapený reakciou.)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-28 15:00:42 b2294db7

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
Pock :
"Logika vraví, že pokiaľ sa nepreukáže opak, takíto bohovia neexistujú"
Ty nemáš šajnu, čo je to logika, takto sa logika vôbec nepoužíva. Podľa teba platí, že, čo nepoznám, (čo sa nepreukázalo) to neexistuje. To znamená, že všetko, to, čo starovek nepoznal a dnešná doba vynašla a pozná , podĺa teba, neexistuje v staroveku Ale existuje, len tie vynálezy, fakta boli v danej dobe nepoznané a skryté.. Si fakt špičkový logik.) Sranda je čítať, aké nezmysly píšeš.


Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-28 14:53:40 b2294db7

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
"Nie, Martin, mýliš sa, pablb si ty. Rovnako ako pablb Lucifer, ani ty si nepochopil zmysel napísaného.
Vysvetlím ti to na paralele. Máš klasickú hraciu kocku, ktorú ideš hodiť. Samozrejme, nemôžeš vedieť, aké číslo padne. Je šesť možností, ale ani jedna z možností nie je číslo 7. A číslo 7 je paralela s kresťanským stvorením, pretože je tak hlúpe, že je divné, že mu dnes ešte niekto verí. Ak by som sa bavil s nejakým deistom, tak poviem, že je veľmi nepravdepodobné, že nejaký boh? existuje, ale židovsko-kresťanský koncept je tak neuveriteľne hlúpy a sám sebe odporujúci, že potiera sám seba. Takže vo vzťahu ku judaizmu, kresťanstvu a islamu som jednoznačným ateistom."


Pock, najprv sa nauč čítať, lebo až potom máš šancu, aj niečo z toho, čo píšem, pochopiť. Kde v tom texte, čo si postol, píšem o nejakom židovsko-kresťanskom koncepte Boha ? Ty reaguješ na niečo, čo som nenapísal.
Ďalej tá tvoja hracia kocka je argument o ničom, až vobec pochopíš, čo v tom texte píšem, tak potom to komentuj.Ty si nárokuješ, aby si vylučoval niečo len preto, že máš v hlave svoju dogmu o pravde, nie si o nič lepší ako hociktorý náboženský fanatik, akurát, že ty si ateistický fanatik.Taký, ktorý si myslí, že len on má pravdu a ostatní, čo tento tvoj názopr nezdieľajú sí blbí. Tu, v diskusií je množstvo ateistov, ktorí sa snažia aspoň argumentovať tým, čo vedia, ale ty tam nepatríš..


Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-28 14:47:15 b2294db7

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
No toto :
Práve to, že si to vyňal z konceptu sposobilo prekrútenie zmyslu toho, čo som napísal.Čo sa týka vraždenia je to ovplyvnené motiváciou, názormi a morálkou človeka.
Ja ti položím tiež otázku. Keďže vraždiť može človek ľubovoľného svetonázoru, mať presvedčenie, že keď niekoho zavraždíš a nebudeš za to potrestaný v tomto živote a ani v ďalšom,( keďže na niečo také ako ďalší život neveríš a za vraždu dostaneš zaplatené) uľahčuje tú vraždu alebo nie ?

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-27 19:01:27 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
No toto,
"Martin teda nechceš ďalej tvrdiť že

ľudia ktorí za francúzskej revolúcie vraždili boli ateisti, voľnomyšlienkári, ako sa to vtedy nazývalo a keďže neverili na prikázanie žiadneho náboženstva a ani Boha a nemali strach z nejakých trestov, tak si vraždili... Pretože ak áno potom uvažuješ o ľuďoch ako o tých zvieratkách."
Vytrhol si to z konceptu a má to byť takto :
Tí, čo za francúzskej revolúcie vraždili sa nepokladali za veriacich v nejakého Boha.Možno, kedysi verili, alebo boli pokrstení ako kresťania, ale odhodili a stratili svoju vieru a stali sa ateisti, voľnomyšlienkári, ako sa to vtedy nazývalo a keďže neverili na prikázanie žiadneho náboženstva a ani Boha a nemali strach z nejakých trestov, tak si vraždili, LEBO za to boli aj PLATENÍ, tými, čo francúzsku revolúciu financovali. Ona nevznikla náhodou a ani ideológia a názory tej doby, ktorej verili..
To o zvieratách je len tvoj výplod, nikde to tak nepíšem..


Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-27 18:40:01 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
memory,
znova píšeš hlúposti, lebo tie definície, z ktorých vychádzam sa dajú ĺahko dohĺadať a nie sú to moje subjektívne definície.Takže ich berú vážne aj iní ako ja.Argumentačne si fakt na bode nula, viem, že si nič neuznáš, to ma netrápi, tak chápem, že si budeš namýšľať ďalej, že ateizmus nie je žiadna viera, že len to, čo si ty myslíš, prekrútiš, čo tvrdíš je nejaká všeobecná pravda.
Tak na záver jeden citát ako radu pre teba :
„Hloupost je nejzvláštnější za všech nemocí. Netrpí jí nemocný, ale ti okolo něj.“

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-27 18:34:45 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
No toto,
"Práve že to nie je môj problém ale Tvoj, že pokladáš ľudí za akési zvieratká ktoré ak nemajú cukor a bič tak sa správajú ako hovadá.. To si aj vyjadril svojími názormi na to kto zabíjal a prečo to tak podľa Teba robil.. Sám si sa vyjadril že ak nemali cukor a bič tak.... "
Lož, nič také som nenapísal, to ty si si urobil účelové závery...
Zhovadil si sa ty a nie ja, ty si napísal :
"Zároveň však veriaci verí že človek dokáže natoľko ovládať svoje pudy a emócie, že v prípade ak verí na trest a odmenu tak jednoducho nikoho nezabije pretože pudy ktoré sú ovládané cukrom a bičom mu v tom bránia.. Také milé zvieratko je to.. "


Toto je tvoj chorý výplod a vôbec nie moj. Daj sa vyšetriť, pretože už ani neodlišuješ, to, čo tu niekto napíše od tvojich chorých predstáv a záverov, ktoré vydávaš za názor oponenta.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-27 18:19:41 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
memory :
"nech sa snazis otacat to akokolvek, nikdy sa ti nepodari nalepkovat ateizmus ako vieru"
Práveže je to pomerne ĺahké dokázať aj zo základnej definície ateizmu :
Ateizmus je :
PRESVEDČENIE, že Boh alebo bohovia neexistujú, (to je hneď na začiatku definovania ateizmu)
PRESVEDČENIE je postoj človeka založený na VIERE, že určitý súbor informácií a názorov je pravdivý a správny a človek je pripravený podľa toho konať.
VIERA môže byť:verenie, pevné PRESVEDČENIE o niečom .


Že nechápeš logiku týchto termínov, za to je nemožem.)
Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-27 17:58:45 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
No toto,
"Takže zase vraždili len ateisti, voľnomyšlienkári
a keďže neverili na prikázanie žiadneho náboženstva a ani Boha a nemali strach z nejakých trestov.."
Kde som napísal toto : "Takže zase vraždili LEN ateisti, voĺnomyšlienkári. Buď taký láskavý a najdi tam to LEN v mojom príspevku, pretože tým LEN si prekrútil úplne zmysel toho, čo som napísal, aby si mohol moj názor dehonestovať .
"Zaujímavá logika
--------------------
Teda cukor a bič je jediným argumentom veriaceho. Veriaci si jednoducho myslí že princíp cukra a biča, ( odmeny a trestu ) je tak dokonalým pudovým princípom že nedovolí veriacemu nikoho zabiť..
Zároveň však veriaci verí že človek dokáže natoľko ovládať svoje pudy a emócie, že v prípade ak verí na trest a odmenu tak jednoducho nikoho nezabije pretože pudy ktoré sú ovládané cukrom a bičom mu v tom bránia.. Také milé zvieratko je to.. Cukríček je nebičko bičík je peklo a zvieratko balansuje na pomedzí, medzi dobrom a zlom. Ako krava v ohrade obopnutej elektrickým prúdom neopustí priestor ktorý jej bol vymedzený. Naozaj filozofia vhodná pre primitívov. "
Tvoja primitívna úvaha, ktorá poukazuje, že si vôbec nepochopil, o čom som písal.Zbytočné aj hlbšie komentovať.
"A čo inteligentní ľudia ktorí jednoducho chcú aby svet bol lepší pretože si myslia že je to pre prospech nás všetkých. Načo im je taká filozofia.. Na nič samozrejme..

Lenže vysvetli to krave ktorá si myslí že ohrada je dobrá. Nedá sa to, pretože krava vśetko hodnotí podľa svojich primitívnych pudov. Nie je teda možná ani inteligentná diskusia."
Otázka stojí totiž, kto je a kto nie je inteligentný. Dnes som tu písal aj o zločinoch francúzskej revolúcie, ako vraždili aj tehotné ženy a deti, ktoré sa ničím neprevinili, len že boli kresťania a jeden názor od rafaela bol aj takýto :
"HUmanizmus a ano aj Francuzska revolucia ich prinutila aby sa drzali trocha v ustrani, lebo dovtedy im nikto nenabil tie ich ulisne papule plne laskaveho boha a vrazednej chutky v srdci."
Tvoj problém je, že pokladáš tých, čo veria v Boha za kravy v ohrade a nepriamo to dávaš najavo, a to dosť jednoznačne. Takže naozaj, s takýmto tvojím prístupom je diskusia nemožná.A tak, ako si tí, čo sú ateisti neželajú, aby im "tieto kravy v ohrade" zasahovali do života, tak rovnako aj tí, v čo veria v Boha si neželajú "aby im taký ako ty a s takými názormi" zasahovali do ich života len preto, že si tí so svojím svetonázorom namýšĺajú, akíý sú inteligentní. Pričom sú na smiech, pretože sa vždy prezradia dehonestáciou tých, čo majú odlišný svetonázor a nárokujú si pravdu, práve preto zostanú obmedzení a smiešni.
Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-27 17:44:15 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
memory,
Ty jediný dokážeš rozhodnúť a určiť správnu definíciu toho, čo je ateizmus ? Keď ateizmus má mnoho foriem ?.) Si fakt fandíš.Ale až zoberiem tvoju definícu, že ateizmus je odmietanie/kritika akejkoĺvek viery v čokoľvek nadprirodzené, tak je to rovnako viera, aj keď to nazveš kritikou a odmietaním, a to preto, že nevieš, či niečo nadprirodzené je alebo nie je. Kritika a odmietanie je založené na presvedčení, že je to pravda, (pretože kritika a odmietanie musí mať svoju podstatu) vo finále to je založené na VIERE, že tvoja kritika a odmietanie viery v čokoĺvek nadprirodzené ja aj reálna pravda. Ale to ty ťažko uznáš, napríklad, čo je viera :
Viera môže byť:
 • verenie, pevné presvedčenie o niečom
Ale nemá zmysel toto tu riešiť, tebe je zaťažko pochopiť, že aj ty máš vieru ako hociktorý dogmatik, ale schovávaš to ze slová a argumenty, ktoré ti vyhovujú, aby si to nemusel priznať.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-27 17:12:33 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
Máš pravdu, aj tak nemám moc času tu písať.
Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-27 16:51:11 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
"Martin neboli to moji ateisti, boli mozno rovnako veriaci ako ty,, len nenavideli tu krestansku cvargu. Sam si predsa napisal, ze je mozne verit v boha aj bez zidovskeho manualu, takze nemozes vediet, kolko veriacich v tzv, praveho boha vrazdilo tych tzv. krestanov.
Lebo to nejako nesedi, vsetci verili v boha, ale zrazu ked zabijali, stali sa ateistami. A preto sa ta znovu pytam, v ktorej skupine si sa nasiel? "
Tak ťažko boli veriaci ako ja, pretože ja by som takto ľudí a deti pre ich náboženstvo nevraždil a ani by som nevraždil nikoho pre svetonázor.
Mimochodom nepleť si vieru v boha a prikázanie nejakého náboženstva. Tí, čo za francúzskej revolúcie vraždili sa nepokladali za veriacich v nejakého Boha.Možno, kedysi verili, alebo boli pokrstení ako kresťania, ale odhodili a stratili svoju vieru a stali sa ateisti, voľnomyšlienkári, ako sa to vtedy nazývalo a keďže neverili na prikázanie žiadneho náboženstva a ani Boha a nemali strach z nejakých trestov, tak si vraždili, lebo za to boli aj platení, tými, čo francúzsku revolúciu financovali. Ona nevznikla náhodou a ani ideológia a názory tej doby, ktorej verili..


Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-27 16:42:53 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
Rafael,
"Martin dokaz, ze vsetci ti, co vrazdili ,neboli veriacimi...."
presnejšie špecifikuj...Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-27 16:35:41 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
Rafael,
nevieš, čo je to pravý kresťan, ten má totiž povinnosť napísať alebo povedať pravdu ,takže može napísať fakt, že hlúpy názor je hlúpy názor.) A niektoré tvoje závery sú fakt hlúpe, iba som to správne pomenoval.)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-27 16:23:41 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
rafael,
"takze p oporiadku

kriziacke vypravy su dobre, lebo moslimovia obsadili rozpravkovu krajinu, kde vznikol mytus o klincosovi
(tvoj názor, ja som sa tak nevyjadril)
za druhe, vsetci co sa hlasia ku krestanstvu a vrazdia, v skutocnosti krestania nie su
(správne, mnohí sa za kresťanstvo len schovávali, podobne, ako sa v súčasnosti robia politici morálni, čestní a korektní, hoci s týmito vlastnosťami nemajú nič spoločné. Podľa skutkov sa dajú poznať skutoční kresťania a nie podĺa členstva v cirkvi, alebo kecov pre davmi. )
za tretie, vsetci, co sa ku krestanstvu nehlaia, su ateisti a v mene ateizmu vrazdia.
(tvoj hlúpy záver, nikdy som nič také nepísal)
za stvrte, pravi krestania sice neexistuju, ale neustale sa o nich rozprava..."
(tvoj hlúpy názor)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-27 16:17:58 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
rafael,
"ale paci sa mi ako sa odhaduje pocet upalenych inkviziciou... Ved ich predsa nebolo vela... Aj jedna upalena za nezmyselnu rozpravku je vela. Este som nepocul, ze by niekoho upalili v tzv. ateistickych krajinach za to, ze lietal na metle."
Tvoji humanisti a ateisti sa ani nepýtali, či lietali na metle, zobrali tehotné ženy a deti a hodili ich do ohňa len za to, že boli kresťania.Bežné, počas francúzskej revolúcie v 18 storočí..

Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-27 16:12:28 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
"@martin
je uplne jedno co porovnavas, ked sa to snazis porovnat ako dosledok ateizmu, co je hlupost, lebo ateizmus sam o sebe nie je idelogia, vzdy si ho nejaka ina ideologia "adoptuje", ja som porovnaval dosledok krestanstva, co je samostatna ideologia...
to len aby si videl rozdiel medzi korelaciou a kauzalitou
to ze ty nevies, ze Hitler praktizoval vieru neustale a aj od svojich podrztasiek vyzadoval aby boli praktizujuci krestania je fakt, to ze ty to popieras nic nezmeni, staci si precitat Mein Kampf, v ktorom sa priamo a doslova odvolava na boha a stvoritela a ze to co robi, robi v jeho mene, lebo veri, ze to tak chcel
viera v ateizmus? to si zase co za patvar zosmolil? :))
niekolkokrat si ateizmus definoval ako vieru (co je samozrejme opat hlupost), takze jeto viera vo vieru? :)) vymyslas slovne patvary, bez nejakej hlbsej myslienkovej spojitosti :)"

memory,
to je tvoj názor, že je jedno, čo porovnávam, nehodí sa ti to do krámu, to je asi tak všetko.Ateizmus je sám o sebe určitý postoj je to hlavne presvedčenie, že Boh alebo bohovia neexistujú a používal sa ako súčasť aj štátnych ideológií, dokonca ho máš v Severnej Kóreií aj v ústave..
Keby Hitler praktizoval skutočne kresťanstvo, tak by nemohol byť masový vrah a nepožadoval by od svojich jednotiek SS, ktoré mu prisahali vernosť osobne aj ateistický svetonázor.)
Mein Kamp osobne ani Hitler nepísal i keď je uvedený ako autor, ale to asi tiež nevieš, už som písal, že využíval v prejavoch aj inde kresťanské cítenie Nemcov na manipuláciu, aby dosiahol svoje ciele,ale v skutočnosti nenávidel kresťanstvo, ale to by si o tom musel vedieť hlbšie a nie takto povrchne ako píšeš.
Čo sa týka ateizmu, tak je forma viery.
Aj ateizmus je viera. Väčšinou ide o vieru o neexistencii duchovného sveta, viera v materializmus, kde je pravda len to, čo vidím a viem tým pádom preskúmať. Táto viera spadá do oblasti piatich zmyslov človeka. Podstata tejto viery je to, že po smrti nič nie je, nastane iba tma, podobne ako tomu bolo pred narodením.
Až neuznávaš, že ateizmus je aj forma viery, to je tvoja vec, ale to neznamená, vže len tvoj názor na to je správny.)Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-27 16:08:47 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
Rafael,
križiacke výpravy začali ako reakcia na obsadenie vtedajšiej Palestíny, moslimami a na požiadania Byzantskej ríše, aby západná Európa zasiahla. Tým nechcem ospravedlňovať vraždenie, ktoré nastalo potom, ale uvádzam povodnú reakciu, teda agresiu moslimov a obsadenie tých území.Čo sa týka francúzskej revolúcie, ktorú tak obhajuješ, tak tá vraždila aj tehotné ženy, deti len preto, že boli kresťania a nijako ich "neokradli" bol to proste masaker kresťanov a nepostihlo to len vrstvu bohatej RKC, farárov.Zvláštne je, že v súčasnom svete má najvačšie majekty nie RKC, ale korporatokracia, bankstri, ktorí okrádajú ľudí omnoho vačšmi ako vtedajšia RKC, ale tých nikto nevraždí, v mainstream médiách nevidíš žiadne útoky na nich a prečo ? Lebo ovládajú médiá. Aj za francúzskej revolúcie nešlo o nič iné ako oslabiť RKC a dať moc do rúk "tvojim humanistom", ktorých financovali predkovia súčasných bansktrov a súčasnej svetovej korporatokracie, ktoré je silne antikresťanská, hoci verejne sa tvári, že je kresťanská, ale to je len manipulovanie davov.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-27 15:56:05 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
Rafael,
"strasne rad by som vedel ako sa prejavuje pravy krestan..."
Naštuduj si to predsa z manuálu, ako sa má taký skutočný kresťan správať.) Ale mám dojem, že ty si písal, že si čítal už ten manuál, tak prečo sa pýtaš ?.)
Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-27 15:37:14 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
Rafael,
"ohladom poctu obeti je to kravina...
Uz som to neraz pisal, ak by mali fanantici kriziackych vyprav take zbrane a bol by taky pocet ludi, ako je teraz, urcite by vyhrali o niekolko miliard obeti...
Fanatizmus stredovekych ciernoprdelnikov je porovnatelny momentalne s fanatizmom tych moslimskych.
Ze su umiernenejsi, zato musia vdacit prave tomu, ze vdaka prave ateistickym a humanistickym hnutiam si uz nemohli dovolit to, co pachali pred tym. Kedze moslimovia maju o nieco mensiu historiu aj ich bude cakat menej militantnejsi pristup a casom sa umravnia."
Tak len špekuluješ, že miliardy, proste varíš z vody, žiaden fakt.Čo sa týka tvojich humanistov, tak len francúzska revolúcia v 18 storočí má na konte niečo medzi 150- 450 tisíc obetí, hlavne kresťanov, takže toto je asi u teba to správne umravnenie.
A vraždenie súčasných moslimov v Sýrií a inde vo svete je dokonca financované a podporované Západom, takže asi takto je Západ kresťanský v dnešnej dobe..)
Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-27 15:34:13 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
memory,
Hitler bol kresťan asi tak, ako keď teba nasilu pokrstia a už o tom nechceš ani počuť v dospelosti.V skutočnosti nebol žiadnym kresťanom i keď v istých momentoch sa na to hral, lebo sa mu to hodilo na manipuláciu davu. Jeho protižidovský postoj, genocída národov a "podľudí" Slovanov, výchova jednotiek SS nemá nič spoločné so skutočným kresťanstvom. Podľa skutkov ovocia poznáš kresťana a nie podĺa rečí a manipulácie...A jeho skutky nemali s kresťanstvom nič spoločné.
Mimochodom, čo sa týka porovnávania, ja som porovnával toto :
Počet obetí ateistického komunizmu sa odhaduje na 70 až 100 miliónov.Pričom jeho trvanie nepresiahlo jedno storočie.Pre porovnanie počet obetí Inkvizície odhaduje napr.aj ateistami často citovaný Woltairov inštitút na 50-100 tisíc ( za poltisícročie ).Pričom tie čísla sú skôr nižšie ako vyššie,resp.počet obetí popravených za kacírstvo a herézu, vyslovene za spochybňovanie viery ako priamych obetí inkvizície je odhadovaný na 2-4 tisíc.Nie je to tak dávno,čo sa tvrdilo,že to boli miliardy.


A nie, tvoje odhady biblie...Takže nepodsúvaj niečo, čo som neporovnával..Ja, napríklad neporovnávam fakt, že anglická kráľovná Alžbeta I, ktorá nebola zrovna katolička má na konte toto :
Uvádí se, že během jednoho roku vlády této panovnice bylo z důvodu odlišné konfese popraveno zhruba stejně lidí, jako za celou dobu (331 let) existence katolické inkviz
ice
- 3000 až 5000 osob.[1]Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-27 15:27:11 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
memory,
píšeš, že veriaceho ovplyvní manuál, dobre, ale chceš povedať, že "vedecký ateizmus" vyučovaný v rámci marximu-leninizmu nie je manuál pre veriaceho ? Taktiež je to manuál pre veriaceho v ateizmus.
Komunizmus, až ho chápeš v rámci marximu - leninizmu , nemože byť kresťanský, lebo chápe kresťanstvo ako niečo spiatočnícke, reakcionárske, ako ópium ľudstva, plus všetky náboženstvá, Komunizmus sa skladá z ekonomickej zložky, politickej a ideologickej a ideologická nie je kresťanstvom, ale "vedecký materializmus - ateizmus", takže tvoj prípad je protirečenie z princípu komunizmu.
Že diktátor je kresťan, iste, také prípady sú. Inak, komunizmus, chápe, buržoáziu a cirkev ako triednych nepriateľov a bolo potrebné proti nim bojovať. Tvrdosť tejto realizácie však bola v roznych častiach sveta odlišná. v ZSSR bolo kresťanstvo, kostoly, zakázané, u nás sice nie, ale kresťania boli vystavení persekúcií, v školách, v kariére, na pracovisku, v 50 rokoch masívne zatýkanie kňazov, rehoľných sestier, vazenia, uránové doly..Kňazi museli často spolupracovať s ŠTB, inak mali problémy.Kostoly boli plné, to máš pravdu, ale často len starými osobami, čo nemali čo stratiť.Mladých a dospelých bolo menej.
Takže záver, z princípu komunizmu sú kresťania nepriatelia komunistického zriadenia, a to triedni, podobne ako buržoázia... Nepriateľ komunizmu je aj kresťan.Zdroj
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-27 15:16:01 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
No toto,
myslíš si, že keď aj 100x napíšeš, že píšem hlúposti, že tým niekoho presvedčíš ? Teda okrem seba a pár bezmozgov ?.) To nemáš nič lepšie, nejaký normálny argument, aby si si vypomohol ?.) V diskusií s tebou vidím, že máš fakt biednu argumentáciu, väčšinou nezmysly, invektívy, vkladanie toho, čo som nenapísal, snaha zosmiešniť ma tvojimi primitívnymi hláškami, ako teraz ten "ohníček", pričom zosmiešňuješ len seba, čo každý inteligentný jedinec vidí. Musíš byť na tom dosť zle, keď sa mňa pýtaš ako si predstavujem nemilitantného ateistu. Tak ti pomožem, nepredstavujem si ho ako teba, kucmu.
Ale obed je lepší ako písanie s tebou.)Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-27 13:38:03 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
aaa,
ja proti odluke nič nemám a možno by to bolo najlepšie riešenie..Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-27 13:24:40 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
kucma,
priamo ti odpovedám, že ti túto informáciu neposkytnem, lepšie bude sledovať, ako sa ďalej budeš zosmiešňovať.Keby si sa ku mne choval slušne ako diskutér, tak by som ti priamo odpovedal. Ale takto nezáujem.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-27 13:22:16 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
No toto,
Len si nenamýšlaj, vieš kulové, či ja uznávam alebo nie nejakú knihu a tie invektívy na každého, kto nesdiela tvoj svetonázor si musel prebrať z manuálu ateizmu.) Alebo je to už tvoja diagnóza "militantného ateistu", proste štekanie na každého, kto ti naruší predstavy a tvoj svetonázor.) Takého blba je nutné zosmiešniť, onálepkovať, keď už nie sú lepšie argumenty po ruke.) Nič nové.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-27 13:16:27 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
kucma,
ten michalko ti asi riadne ukázal ako si mentálne stojíš, keď na neho nevieš zabudnúť, pravda ?.)

Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-07-27 13:11:00 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
No toto,
argumenty nulové a preto nutné vytiahnuť invektívy ? Pravda ?.) Len nálepkuj ešte viac, kto nemá argumenty, nič iné mu neostáva a vidím, že sa ťa hodne dotkol fakt, že militantní ateisti povraždili rozhodne viac ľudí ako kresťania, pravda ? Ale ty nevieš ani rozlíšiť, čo je kresťanstvo a pletieš si to s judaizmom a inými náboženstvami...nie je divu, odbornosť je u teba hodne nízka...Ale za to máš sebavedomia na rozdávanie a toľko spokojnosti so svojimi názormi, čo tu píšeš. Na záver sa zamysli nad týmto výrokom :
"

Hlupák má jednu veľkú výhodu pred človekom vzdelaným - je sám so sebou spokojný.
Napoleon Bonaparte"

Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-07-27 13:06:13 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
No toto,
a ešte jedno. Až ťa serie financovanie cirkví, tak prečo s tým niečo neurobíš ? Zozbieraj si podpisy na petíciu, založ politickú stranu, čo bude mať toto v programe, proste konaj.Aj mňa všeličo serie, čo musím z daní financovať. A idú tam vyššie peniaze, ako na tie cirkvi.Až nevieš presadiť v SR spolu so svojimi ateistami odluku cirkvi od štátu , potom je to koho problém ? Až ja nebudem musieť z daní financovať rozne aktivity štátu, ktoré sa mi nepáčia, ako napríklad platy poslancov, dávky cigáňom, čo sa geometricky množia , korupciu v štáte, tak potom mi bude možno prekážať aj financovanie cirkvi. Do tých čias je to financovanie príliš malé % z iných zlodejstiev, ktoré tu musia z daní platiť pracujúci ľudia. Takže ma to až tak neserie.Ale vás, ateistov serú hodne hlavne tie cirkvi a ich financovanie. O čom to svedčí ? O agresívnom militantnom ateizme, ktorým ste plní.) No, idem radšej obedovať.)

Zdroj
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-27 12:44:10 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
Lenka,
to je už obmedzovanie práv cigáňov, s tým by ateisti na tomto fóre nesúhlasili.) Sú predsa taký morálne dokonalý, láskavý a dobroprajný, však ?.)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-27 12:33:24 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
Lenka,
ja by som bol za ateistickú autonómiu a mohli by cigáňov prerábať na ateistov a oni by sa aj nechali, keby im ateisti platili tie sociálne dávky a príspevky..)

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-27 12:26:19 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
Kucma,
"no toto, tak toto si musis zapamatat...
ak bol lenin ateista a vrazdil, tak je ateizmus zly a militantny.
ak vrazdi krestan, krestanstvo s tym nema nic spolocne...pecka, ide miskovi, ide..."
Za to, že nemáš dosť rozumu, aby si pochopil, čo som v tom príspevku napísal, za to ja nemožem..
Ty naznačuješ, že ateizmus s vraždením a militantnosťou nemá nič spoločné.Tak to je typické pokrytectvo z tvojej strany, pretože v skutočnosti sa k ateizmu hlásili ľudia, ktorí veselo vraždili a dokonca to mali v mnohých prípadoch aj v štátnej ideológií.A ten militantný ateizmus im slúžil ako argument a zásterka na ospravedlnenie svojich činov.Až je ateizmus neškodný a nemá s tým zlom nič spoločné, tak potom rovnako je na tom aj kresťanstvo, pretože neučí vraždiť a že aj ľudia, ktorí sa schovávali za kresťanstvo a hlásali, že sú kresťania vraždili, tak za to tiež kresťanstvo nemože a nemá s tým nič spoločné..Takže si potom nelogický aj ty, keď kritizuješ kresťanstvo a tvoja argumentácia a závery sú nezmyselné a nelogické.

Zdroj
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-07-27 12:20:03 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
"Martin.. Mne je nezmyslom sa s Tebou aj baviť o tom čude - čo nie že neexistuje, ale nikdy sa nikde nedokázalo že by to existovať mohlo.. Ale Vy už všetko viete a viete nielen to kto skončí v nebi kto v pekle, čo to čudo ktoré stvorilo svet povedalo, chcelo, urobilo , zakázalo, prikázalo, povolilo, odobrilo, čo sa mu páči, čo nepáči, čo chce, čo nechce.... A dokonca viete aj ako to skončí.. Ste Vy ale múdri.. Neskutočne.. :-))))

Preto tu vôbec nejde o to že ja kritizujem kresťanstvo.. Jednoducho je čo kritizovať, pretože je to zjavná vtákovina. Ty môžeš čo kritizovať ?. Nemáš čo, pretože naozaj nemáme žiadny manuál na to ako tým nezmyslom neveriť.. Takže si tu argumentujte s nejakým Leninom aj keď ide prakticky o finacovanie Vašej ideológii - nie o financovanie Leninizmu."
No toto,
píšeš, ako keby ateizmus nebol použitý ako ideológia pre prenasledovanie a vraždenie veriacich v Boha, kresťanov, atď. Proste si alibista ako vyšitý. Urob si niekedy štatistiku, ale na úrovni, koľko ľudí povraždilo kresťanstvo, teda kresťania a koĺko militantný ateizmus a teda militantní ateisti a zistíš, kto je vačší vrah.A potom diskutuj, píšeš tu samé nezmysly..


Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-27 12:15:32 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
memory,
konkretizuj, ktorý manuál ? Ty si pletieš totiž ľudí, čo veria v Boha s manuálmi rozličných cirkví, náboženstiev a siekt Čo sa týka ateizmu, tak ten bol použitý ako nástroj na ospravedlnenie vraždenia veriacich v Boha.V ZSSR bol ateizmus súčasťou marxisticko- leninského svetonázoru a ateizmus sa pokladal za "vedecký".Bol súčasťou štátnej ideológie.
Tak ako náboženský fanatik vraždí pre svoji vieru, rovnako militantný ateista vraždí pre svoje presvedčenie, pretože ĺudí veriacich v Boha a náboženstvá pokladá za zlo a týmto si ospravedlńuje svoje skutky.Toto je realita.
Počet obetí ateistického komunizmu sa odhaduje na 70 až 100 miliónov.Pričom jeho trvanie nepresiahlo jedno storočie.Pre porovnanie počet obetí Inkvizície odhaduje napr.aj ateistami často citovaný Woltairov inštitút na 50-100 tisíc ( za poltisícročie ).Pričom tie čísla sú skôr nižšie ako vyššie,resp.počet obetí popravených za kacírstvo a herézu, vyslovene za spochybňovanie viery ako priamych obetí inkvizície je odhadovaný na 2-4 tisíc.Nie je to tak dávno,čo sa tvrdilo,že to boli miliardy.Zdroj
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-27 12:07:20 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
No toto,
aké konkrétne nezmysly píšem ? Napísal som pár faktov ako :
Vyvraždili cársku rodinu na príkaz Lenina , ateistu ? Vyvraždili.Vypaľoval režim po VOSR v Rusku kláštory,vraždil v kňazov, vaznil rehoľníkov ? Samozrejme.
Je militantný ateizmus agresívny a nebezpečný ? Samozrejme, že je.
Toto nie sú žiadne nezmysly, ale holá skutočnosť.Nepísal som nič o tom, že veriaci nevraždili, samozrejme, že aj veriaci vraždia, taký militantný islam vraždí kresťanov aj teraz v Sýrií a inde vo svete.
Ty naznačuješ, že ateizmus s vraždením a militantnosťou nemá nič spoločné.Tak to je typické pokrytectvo z tvojej strany, pretože v skutočnosti sa k ateizmu hlásili ľudia, ktorí veselo vraždili a dokonca to mali v mnohých prípadoch aj v štátnej ideológií.A ten militantný ateizmus im slúžil ako argument a zásterka na ospravedlnenie svojich činov.Až je ateizmus neškodný a nemá s tým zlom nič spoločné, tak potom rovnako je na tom aj kresťanstvo, pretože neučí vraždiť a že aj ľudia, ktorí sa schovávali za kresťanstvo a hlásali, že sú kresťania vraždili, tak za to tiež kresťanstvo nemože a nemá s tým nič spoločné..Takže si potom nelogický aj ty, keď kritizuješ kresťanstvo a tvoja argumentácia a závery sú nezmyselné a nelogické.


Zdroj
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-07-27 11:11:15 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
Pock,
" Nikto to všetko NESTVORIL!!! Ono to vzniklo. Nevieme ešte presne ako, to ale rozumnému človeku nedáva dôvod vymyslieť si nejaký nezmysel tak, ako si to vymysleli veriaci."
Nadávaš iným do pablbov a ten pablb si ty. Už v tejto vete, tvojom citáte máš logické nezmysly.Píšeš, že to vzniklo a nevieme ako, dobre, ale pritom vylučuješ, že to, čo vzniklo nikto NESTVORIL. Tento tvoj názor, že to nikto nestvoril nie je nič iné ako tvoja dogma, pretože ak vedci nevedia, ako všetko vzniklo, tak nemožu ani vylúčiť žiadnu možnosť, ako to vzniklo a ty si jednu takú možnosť bez dokazov vylúčil. Si taký istý dogmatik a veríš svojej dogme,ako hociktorá cirkev alebo sekta, pričom máš pocit, že aké máš racio.A preto si pablb.
Ak niečo súčasná veda nevie skúmať ešte neznamená, že to neexistuje..A preto sa nedá vylúčiť ako jedna z možností ,ani to stvorenie.
Zdroj
-
 58% ( 2 people voted )
+
2014-07-27 10:40:09 b2290fd2

Peniaze, cirkvi a štát


Peniaze, cirkvi a štát
No toto :
"VOSR - vyvrazdenie cárskej rodiny a nastup k moci dalsej vyznamnej ateistickej osobnosti - Lenina, vypalovanie kostolov, vrazdenie knazov, väznenie reholnikov atd ...
Nemozete sa divit, ze pre väcsinu ludi ma militantny ateizmus negativnu prichut a nie je im sympaticky, kedze z hladiska historickej skusenosti, tieto sily sa chovali najagresivnejsie, citia to ako ohrozenie slobodne vyznavat to comu veria a zit podla toho. Aj v dnesnej spolocnosti mozes pozorovat, ze mala skupina ateistov sa snazi vylucit vseobecne duchovne zameranie väcsinovej spolocnosti z politickeho a verejneho zivota (akym pravom, to asi nikto nevie) a velakrat popritom vystupuju agresivne. Inymi slovami ako kazda zaujmova skupina si uzurpuju pravo diktovat zvysku spolocnosti a tvaria sa, ze vlastne o nic nejde, lebo to je "len" ateizmus a neobsahuje v sebe ziadnu myslienku, lenze obsahuje - a to prave negaciu duchovna a duchovneho zivota."


Vyvraždili cársku rodinu na príkaz Lenina , ateistu ? Vyvraždili.Vypaľoval režim po VOSR v Rusku kláštory,vraždil v kňazov, vaznil rehoľníkov ? Samozrejme.
Je militantný ateizmus agresívny a nebezpečný ? Samozrejme, že je.Takže ona nepíše nezmysly, to sú nezmysly tak pre teba, lebo si pokrytecký. Článok bol o peniazoch, cirkvi a štáte, ale keď ona odrazu bráni to, čomu verí a píše fakta, ako som sem napísal, tak je militantná, pravda ? Keď však ateisti klamú, špinia a prekrúcajú realitu, vraždia iných s odlišným názorom, to nie je militantné, pravda ? Pravdu moc rád nemáš.


Zdroj
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-07-27 10:29:47 b2290fd2
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Ako bude zem očistená od zla?


Ako bude zem očistená od zla?
Takto to dnes chodí – hovoria ľudia a fatálne sa zmierujú s mnohostrannými prejavmi zla. Zlo sa stáva samozrejmosťou a niečím úplne normálnym. Zmierujeme sa s nečestnosťou, nepoctivos...
Zakaz prace svepomoci
Americké námořnictvo vytrvale pracuje na railgunech
Prečo pravdepodobne zahynú aj mnohí dobrí?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1303 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo