Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Dokumenty, obrázky, videá a fórumové príspevky od

ondrej # HovuJuro79






Egyptský vojenský vůdce nebere Obamovi telefon, podporuje ho saúdský král


											Egyptský vojenský vůdce nebere Obamovi telefon, podporuje ho saúdský král
for Lumizmatik
zodpovední a mainstream najprv podcenili internet a nezávislé média, ale veľmi rýchlo sa z toho poučili a našli účinnú protizbraň. Oni vedia, že internet v súčasnej dobe neovládnu a ani neumlčia, ale našli veľmi účinnú protizbraň ako aspoň čiastočne eliminovať nezávislé média. Ich taktikou nie je boj proti nezávislým médiám, ich taktikou je znehodnotenie ich povesti. Druhá strana sa vybrala cestou tzv. spolupráce, čiže diskusie, prispievania do obsahu - t.j. tichej infiltrácie namiesto cesty konfrontácie. Výsledkom tejto práce je, že nezávislé média sa menia na tzv. "nezávislé média" a čitatelia sa dostávajú do pomykova, že čo to vlastne je. Robia to všade a dôležite.sk nie je výnimkou. Tí čo to prevádzkujú by si mali dať veľmi dobrý pozor, že čo vlastne uverejňujú.

Čo s však týka Egypta, toto čo sa tam deje je klasická cesta k občianskej vojne. Vyjadrenia a kroky všetkých zúčastnených strán smerujú len k jednému bodu - k občianskej vojne. Len slepý to nemôže vidieť a keď si to neuvedomí aj egyptské vedenie, svojou naivitou a hlúposťou zatiahne krajinu do ďalšej tzv. "zástupnej občianskej vojny".

Zdroj
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-08-19 12:32:41 3ec5c0ae

Mystérium kapitálu – recept (nielen) pre rozvojové krajiny


Mystérium kapitálu – recept (nielen) pre rozvojové krajiny
for Mises

Súhlasím s tebou, ale je tu jeden paradox čo si liberáli možno ani neuvedomujú. Čím väčšia je ich snaha o liberalizáciu trhu, o úplne vytlačenie štátu z trhového prostredia, o dereguláciu trhu, o neviditeľnej ruke trhu, tým väčší je rozdiel medzi realitou a myšlienkami, ktoré hlásajú a presadzujú. Výsledkom ich snahy o dereguláciu je ešte väčšia regulácia trhu (rôzne smernice a normy, ktoré si presadzujú nadnárodné koncerny), na ktorú je potrebný štát a tým sa ovplyvňuje aj ich tzv. "neviditeľná ruka trhu".
Ale nechajme ich v tom. Veď oni si ani neuvedomujú ako si serú do huby - na začiatku vety niečo presadzujú a na jej konci to aj poprú.

Zdroj
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-07-22 21:06:40 57f4df87

Mystérium kapitálu – recept (nielen) pre rozvojové krajiny


Mystérium kapitálu – recept (nielen) pre rozvojové krajiny
no, súčasná verzia kapitalizmu by nemala byť predkladaná ako recept, ale ako odstrašujúci príklad. Každý vie prečo.

Zdroj
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2013-07-22 16:01:28 3ec5c0ae

Anarchokapitalismus, díl šestý: Hasiči


Anarchokapitalismus, díl šestý: Hasiči
for Urza, ak chceš o niečom písať a kritizovať, tak si láskavo naštuduj danú problematiku a zisti si aká je realita. Toľko blbostí a nezmyslov pokope som už dlho nevidel. Autor sa snaží vystupovať a prezentovať sa v ekonomickej reči, ale veľmi sa mu to nedarí. Porovnávať služby hasičov a napr. pekárov je mierne povedané blbosť. Proste autor mieša hrušky s jablkami. Neviem či Urza je autorom aj predošlého článku, ktorý pojednával o súkromných hasičov, alebo sa len snaží robiť reklamu INESSu, ale robí to zle.

Hlavný odkaz pre autora je ten, že ak teraz už niečo platím (vo forme daní), tak načo to isté platiť ešte raz, len s tým rozdielom, že je to súkromník. Na Slovensku už máme jednu katastrofálnu skúsenosť a to zo zdravotnou záchrannou službou.

Autorovi by som chcel vytknúť len niekoľko vecí vypuklých vecí:
Prvá blbosť je odmeňovanie hasičov - už v tomto bode autor ukazuje svoju neznalosť.
Druhá blbosť sú počty hasičov - takisto ako v bode 1.
Tretia blbosť sú závodné hasičské útvary (ZHÚ) - takisto ako v bode 1. ZHÚ majú svoje opodstatnenie aj svoju logiku.
Financovanie hasičov je riešené aj cez poistky.
Neviem či o tom vieš, ale služby hasičov nie je to isté ako služby napr. pekárov, holičov, taxikárov. Počty a vybavenie hasičov neurčuje trh, určujú to rôzne analýzy, predpisy, smernice atdˇ.. Na Slovensku je priestor pre fungovanie súkromných hasičov (a tí už aj fungujú - závodné hasičské útvary, zbory), ich služby sa dajú využiť napr. pri zabezpečovaní bezpečnosti na úsekoch diaľnic. Zároveň, na základe príkazu by vypomáhali štátnym hasičom pri veľkých mimoriadnych udalostiach. Lenže tuna je potrebná analýza ich využiteľnosti a finančné náklady na zásah a prevádzku. Je nemysliteľné aby súkromní hasiči poskytovali služby a nahradili hasičov napr. na úrovni okresu. Tuna by sme sa dostali do priamej paralely so záchrankami kde za veľmi veľa peňazí je málo muziky. A každý fundovaný človek vie, že systém zdravotných záchraniek, ktorý stvorili na Slovensku nie je nič iné len štátom uznaný a legalizovaný tunel zdravotníctva (jeden z mnohých).

for Yanath to isté ako pre Urzu. Ak by sa Slovensko malo spoliehať na dobrovoľné hasičské zbory, tak už dávno vyhorí. Využiteľnosť dobrovoľných hasičských zborov (DHZ) je veľmi malá. Sú ak výnimky, ale tých je málo. Jednu vec si je potrebné zapamätať a tou je nasadenie záchranárov. Do záchrannej akcie, proste na zásah môžeme poslať len človeka, ktorý je na to trénovaný a vyškolený a má aj potrebné doklady. A toto je jeden z najväčších problémov DHZ ak neberiem do úvahy problémy s financiami a ľuďmi.


Zdroj
-
 45%  ( 1 people voted )
+
2013-07-22 15:38:16 3ec5c0ae

Čas sa kráti


Čas sa kráti
najväčší problém je so samotnou krízou. Je to kríza alebo nie je? Čo to teraz vlastnej je? Ak by bola kríza, tak by sa riešila, lenže kríza sa nerieši. Aspoň nie takto. Súčasná situácia pripomína bitúnok, kde štáty čakajú kto pôjde na porážku prvý a kto ho bude nasledovať. Štát, ktorý na to ešte nie je zrelý, tak ho na to patrične pripravia. Aký je výber? To okrem zasvätených nevie nikto, ale jedno je isté, klasické pravidlá neplatia.

Zatiaľ jediným výsledkom riešenia tejto tzv. "krízy" je postupný rozklad základných pilierov spoločnosti, osobnej identity, rast chudoby, represálií a osobnej slobody, národnej suverenity atď..

No neviem, je kríza alebo nie? Lebo takto sa kríza nerieši.

Zdroj
-
 60%  ( 5 people voted )
+
2013-07-17 16:04:37 3ec5c0ae

Súkromní požiarnici


Súkromní požiarnici
for Dr. Hujer
systém Integrovaného záchranného systému (IZS), ktorý na Slovensku funguje nie je dokonalý a potrebuje aby už bol konečne dotiahnutý do konca. Pod tento stav sa podpísalo striedanie vlád (každá si priniesla svoj vlastný pohľad na danú problematiku a to čo bolo predtým sa menilo), spory o velenie, rozhodovanie, kompetencie, neúplná alebo nedostatočná legislatíva, financie a mnoho ďalších vecí. Napr. problémy so 112 sú dlhodobé a ešte dlho nebudú odstránené.
Najväčším problémom na Slovensku je ten, že každý je súkromníkom a každý si na tomto prihrieva polievočku (povodne v Blave je tomu príkladom) a neskutočný bordel v legislatíve.
Slovensko má na to a sú tu aj zdroje na riešenie mimoriadnych udalostí, len tomu je potrebné dať systém a pevnú hierarchiu.


Zdroj
-
 50%  ( 2 people voted )
+
2013-07-15 23:32:31 57f4df87
loading...

Súkromní požiarnici


Súkromní požiarnici
Tento článok som si musel asi 2x alebo 3x prečítať aby som zistil "voč kráči", lebo tento blábol mi vôbec nedával zmysel. Preboha, len si neberme ďalší "tzv. prospešný impulz z USA". Dosť sme už ťažko skúšaní, tak nepotrebujeme ďalšiu "americkú pomoc"! Za prvej republiky, za socializmu sme mali záchranárov a fungovali, aj teraz ako tak funguje integrovaný záchranný systém (hoci potrebuje podstatné vylepšenie). Môžeme stavať na fungujúcich a odskúšaných systémoch a nepotrebujeme zavádzať nejaké blbé americké somariny.
Tento článok je reklama pre súkromné spoločnosti, ktoré budú v tomto systéme podnikať a pre poisťovne na nový druh poistenia. A ty, občan, len plať ak s každou somarinou súhlasíš!

Zdroj
-
 54%  ( 3 people voted )
+
2013-07-15 16:11:22 3ec5c0ae
Podporte nás aj cez BITCOINY



12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Kam stát přišel, tam je chaos


Kam stát přišel, tam je chaos
Pokud by některá z politických stran hledala do budoucnosti volební trhák, je to právo občanů žít si po svém. Všichni lidé jsou nadáni svobodou, a to naprosto nezávisle na potvrzení ...
Individualizmus a kolektivizmus - Nadvláda skupiny
Na Špicberkách obnovili úschovnu Soudného dne
Predstavivosť – problém demokracie

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0223 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage