Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Dokumenty, obrázky, videá a fórumové príspevky od

petr # BydoXume09


Je možné uzákonit morálku?


Je možné uzákonit morálku?
Bertold,len som zauvažoval,tak po svojom :-)Predstavitelia moci odjakživa morálku zneužívali a tak si cirkev uzákonila to, čo má byť prirodzené všetkým ľuďom,nech ich má následne za čo trestať.Moc vie,že zákony vymyslela ona a že ich preto nemusí dodržiavať...ich Bohom je moc a mamon a kedy sa to zastaví? hm,to vie len Boh.... nie som nábožensky orientovaný :-).
Zdroj
-
 54%  ( 3 people voted )
+
2015-04-25 13:08:40 b2290a56

POLITICI POŽADUJÍ VYTVOŘENÍ JEDNOTNÉ ARMÁDY EU. ČTENÁŘI PÍŠÍ, ŽE JE TO NESMYSL


POLITICI POŽADUJÍ VYTVOŘENÍ JEDNOTNÉ ARMÁDY EU. ČTENÁŘI PÍŠÍ, ŽE JE TO NESMYSL
ale doma je taky všichni nemusej
https://www.youtube.com/watch?v=kDMbBw6OQeY
Zdroj
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-03-14 13:34:05 b2290a56

Zákaz placení hotově není daleko


Zákaz placení hotově není daleko


rozhovor před 8-mi lety.....nicmene je to docela nahoda ze zemrel tak nahle po rozhovoru
https://www.youtube.com/watch?v=n-a877vnzjoZdroj
-
 62%  ( 3 people voted )
+
2015-03-09 05:41:07 b2290a56

Evropa blázní! Ve jménu multikulturalismu


Evropa blázní! Ve jménu multikulturalismu
možná ještě má Evropa šanciZlatá pasca veľmajstra PutinaJason Hamlin
Putinovi už vyčítali všetko možné, nie však nedostatok inteligencie. Skôr sa uznáva, že vie rýchlo analyzovať situáciu a robiť jasné a vyvážené rozhodnutia. A jeho reakcia na manipulované ceny ropy a zlata (ktoré prudko klesli) pripomína nielen šachovú partiu, ale aj džudo. Práve tam sa totiž využíva sila protivníka proti jemu samému...
Asi nie náhodou nedávno Elvira Nabiulina, šéfka ruskej centrálnej banky, informovala ruských poslancov o ďalších nákupoch zlata do ruských devízových rezerv, aktuálne vo výške cca 150 ton. Ak je to tak, Západ pravdepodobne už padol do Putinovej pasce, ktorú však zatiaľ nejako nepochopil... a čím ďalej tým viac sa do nej zamotáva. O čo ide?
Tu je názor Jasona Hamlina, zakladateľa GoldStockBull (viac o ňom na konci článku):
„Potom ako zlyhal Západ na Ukrajine, rozhodol sa – v čele so Spojenými štátmi – zničiť ruskú ekonomiku stlačením cien ropy a zemného plynu. Predajom týchto komodít totiž Rusi získavajú najväčšiu časť svojho rozpočtu, z ktorého následne aj dopĺňajú svoje zlaté rezervy.
Keď podobnú akciu zorganizoval pred rokmi Západ ešte za prezidenta Reagana, nízke ceny ropy slávili úspech a viedli k rozpadu Sovietskeho zväzu. Tentoraz to je však iné. A tie hlavné Putinove kroky nie sú verejné. Môže sa preto sústrediť na ich efektivitu a nie na vonkajší efekt. Takisto, nikto naozaj nevie čo Putin práve robí alebo plánuje urobiť.
Môže sa to zdať divné, ale Putin predáva ropu a zemný plyn iba za fyzické zlato! Ak niekto totiž platí v dolároch, Rusi ich zoberú a okamžite vymenia – za fyzické zlato...
Súvislosť je zrejmá, ak porovnáme vývoj predaja ruskej ropy a zemného plynu s vývojom nárastu ruských zlatých rezerv. V 3.štvrťroku 2014 nakúpili všetky centrálne banky sveta spolu cca 93 ton zlata. Z toho kúpila samotná ruská centrálna banka – neuveriteľných 55 ton.
Západ momentálne robí všetko pre umelé zníženie cien ropy a zlata, čím vyvoláva nárast kúpnej sily dolára. Týmto sa zároveň snaží vyvolať kolaps Ruska, ktorého ekonomika je závislá od predaja ropy a zemného plynu, a ktoré nechce byť poslušnou bábkou Západu.
Už niekoľkokrát, nedávno britskými ekonómami, bolo potvrdené, že Európa nevie prežiť bez ruskej ropy a plynu.
Lenže , Rusko teraz predáva Západu ropu a plyn len za zlato. Západ síce platí v dolároch, ale Rusi za ne ihneď nakupujú fyzické zlato. A keďže americké doláre sú umelo nadhodnotené, Rusi za ne dostávajú viac zlata, ktoré je navyše umelo podhodnotené...
Dnes teda USA považujú zlato za anti-dolár. Avšak Rusi naopak, vracajú sa k zlatému štandardu, ktorý USA v roku 1971 zrušili.
K rope a zemnému plynu môžeme ešte pripočítať urán. Každá 6-ta žiarovka v USA svieti len vďaka dodávkam ruského uránu. Aj za ten platia Američania dolármi, a aj tu sa opakuje ten istý scenár. Rusi za Američanmi nadhodnotené doláre nakupujú Američanmi podhodnotené zlato.
A táto skvelá ekonomická taktika robí zo Západu hada, ktorý si požiera svoj chvost...
Minulý mesiac prehlásila 1.zástupkyňa guvernérky ruskej centrálnej banky, Xenia Yudaeva, že Rusko je pripravené platiť svojim zlatom za nákupy, ak bude potrebné. V súvislosti s aktuálnymi sankciami Západu proti Rusku bolo toto prehlásenie pravdepodobné určené rozvíjajúcim sa krajinám BRICS (Brazília, India, Čína, Južná Afrika... ), avšak najmä Číne.
Čína totiž nedávno oznámila, že už nebude zvyšovať svoje dolárové devízové rezervy.
Svetové médiá si tohto vyhlásenia vôbec nevšimli. Hoci, inak povedané to znamená, že Čína prestane predávať svoje tovary za doláre. Nechá si za ne síce v dolároch zaplatiť, hneď ich však prevedie do niečoho iného. Čína už nebude napr. nakupovať americké štátne dlhopisy. Nebude požičiavať Američanom peniaze...
Otázkou je, čím chce Čína nahradiť doláre vo svojich rezervách.
Analýza čínskej menovej politiky naznačuje, že s najväčšou pravdepodobnosťou Čína bude všetky doláre v rezervách nahradzovať zlatom. Respektíve, nielen bude ale už to de facto aj robí.
Vidíme tu rozvoj rusko-čínskej spolupráce, užitočnej pre obe strany. Čínsky tovar za ruské zlato, ruské energie za čínske zlato. Americký dolár sa tu už vôbec neobjavuje. Bol by to len zbytočný, cudzí sprostredkovateľský element.
Treba však aj dodať, že svetový trh fyzického zlata je stále veľmi malý oproti trhu s fyzickou ropou, zemným plynom, uránom či inými tovarmi.
Západ dúfa, že Rusko a Čína budú prijímať za svoje energetické zdroje a tovary aj tzv. „shitcoin“ – papierové zlato, ktoré sa nachádza v rôznych formách. Rusko a Čína však majú záujem len o fyzické zlato, respektíve ďalšie fyzické kovy. Obe krajiny tak sťahujú zo Západu aj to posledné fyzické zlato, čo tam majú...
Putin teda doviedol Západ do slepej uličky.
Stiahol sa z umelého trhu podhodnoteného zlata a nadhodnoteného dolára. Začal sa tak koniec hegemónie amerického dolára. A pre Západ tu nie sú žiadne pozitívne ekonomické vyhliadky.
Západ môže pokračovať v znižovaní ceny zlata a zvyšovaní hodnoty dolára, avšak len po určitú dobu. Jeho zásoby fyzického zlata, ktoré postupne prúdia do Ruska a Číny, Indie či Kazachstanu, nie sú nekonečné. Míňajú sa stále rýchlejšie. A minú sa skôr ako západné sankcie zásadne postihnú Rusko a dolár sa zrúti. Západ bol vohnaný do časovej tiesne, ako by to asi nazval šachista Putin.
Kým v minulosti ZSSR pri kríze vypredával zlato, súčasné Rusko ho naopak vykupuje. Predstavuje tak reálnu hrozbu nadvláde amerického dolára.
Hlavnou rolou amerického „petrodolára“ je byť konečným spôsobom platby.
Čiže, národná mena USA , americký dolár, je vo svetovom peňažnom systéme rezervnou valutou, konečným majetkom. Jeho ďalšia výmena za čokoľvek iné nemá mať zmysel, predstavuje čistý kapitál.
Avšak, krajiny ako Rusko a Čína menia úlohu a postavenie dolára vo svetovom peňažnom systéme. Dolár sa u nich stáva len jedným z platobných medziproduktov, určený na výmenu jednej predbežnej platby za inú. Konečným finančným aktívom sa stáva – zlato.
Zlato tak získava obe úlohy dolára, aj ako konečný platobný prostriedok, aj ako kapitál.
Západ presadzuje svoje záujmy tradične dvoma metódami - podporou domácich revolúcií, alebo priamou vojenskou intervenciou.
V prípade Ruska je však Západ bez možností. Rusi proti Putinovi nepôjdu, naopak – podporujú ho. A vojenská intervencia? Ani NATO nie je technicky schopné poraziť Rusko či už nejadrovým, alebo jadrovým útokom. V tom druhom prípade by totiž určite Rusko zvládlo aspoň jeden jadrový protiúder... A toho sú si všetci generáli Pentagónu vedomí.
Ekonómovia Západu vidia a rozumejú vážnosti situácie.
Veď oni sami už od zavedenia zlatého štandardu po 2. svetovej vojne propagovali tzv. Zlaté pravidlo: „Kto má zlato, určuje pravidlá.“ Mlčia len preto, lebo nevedia ako z toho všetkého teraz von.
Keby tejto situácii verejnosť podrobne rozumela, asi by kládla otázky typu:
„Ako dlho bude na Západe dosť zlata na výmenu za ruskú ropu, zemný plyn a urán, respektíve za čínske tovary? Čo bude s dolárom, keď sa západné zlato minie?“
Odpovede zatiaľ zrejmé nie sú. A takýmto situáciám sa v šachu zvykne hovoriť – mat - páni.

Zdroj
-
 74%  ( 9 people voted )
+
2015-03-07 11:54:02 b2290a56

10 argumentů proti investování do zlata


10 argumentů proti investování do zlata
Zlatá past - na tahu je velmistr Putin. Platit se bude jenom fyzickým,ne papírovým zlatem.
Co je to za ošemetnou situaci, v které se Západ a Spojené státy ocitl? A proč všechna západní média a přední západní ekonomové mlčí o tom, jako by to bylo dobře střežené vojenské tajemství?
Centrální banky všech zemí světa dohromady koupily v tomto třetím čtvrtletí 93 tun drahého kovu. Bylo to už 15. čtvrtletí za sebou nákupů zlata centrálními bankami (podle oficiálních údajů)! A z těchto 93 tun ohromující objem nákupů - 55 tun - šlo do Ruska. V současné době, Západ vynakládá značné úsilí na manipulace vedoucí k snížení cen zlata a ropy. Tím deformují ekonomickou realitu za účelem podpory dolaru a umělého zvýšení jeho nákupní ceny. A současně aby tím zničili ekonomii Ruska, které odmítá hrát roli poslušné loutky Západu.
A co se stane z petrodolarů USA poté, co Západ vyčerpá fyzické zlato placeními za ruskou ropu, zemní plyn a uran, stejně jako za čínské zboží? Nikdo na Západě dnes nemůže odpovědět na tyto zdánlivě jednoduché otázky. A tomu se říká "mat", dámy a pánové. Hra je u konce.


Zdroj
-
 57%  ( 4 people voted )
+
2015-03-07 05:25:48 b2290a56

Švédsko: Srdíčka lásky k muslimským imigrantům?


Švédsko: Srdíčka lásky k muslimským imigrantům?
trochu se ti pletou pojmy a ideologie..

cesta k nove komunisticke totalite ...tak to asi NEEE :)
opravte si to, je to velmi zavadejici, asi mate nejaky mindrak, protoze to k cemu to smeruje je
korporatni fasismus. (ten jste asi zamerne pominul)

Zdroj
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-01-05 14:03:17 5e70c9d9
loading...

Britské rodině hrozí vězením nebo vystěhováním za to, že mají vlastní farmu							
				Britské rodině hrozí vězením nebo vystěhováním za to, že mají vlastní farmu
dr hujer a zástance polnohospodárske půdy a " Slovenské švýcarsko"povolili úřady stavět na polnohospodářske půde teska,kauflandy,lidly,automobilky...

Zdroj
-
 60%  ( 5 people voted )
+
2013-11-09 21:53:22 c3a0b62c
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0246 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne