23. September 2019
    
3. svetová vojna - konflikt kolosálnych rozmerov - Dolezite.sk

3. svetová vojna - konflikt kolosálnych rozmerov


  2010-12-19  (15:19)  |  Vojny
  50% hlasovalo = 2  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - 3. svetová vojna - konflikt kolosálnych rozmerov

            Svetová vojna. Pojem ktorý pozná každý z nás. V minulosti si tieto 2 ozbrojené konfliky vyžiadali spolu toľko ľudských životov ako všetky konflikty doteraz dohromady. Vojna ovplyvnila životy miliónov ľudí v minulosti, možno niektorých z nich ešte poznáte a skúste sa ich na to opýtať. Vojny ktoré začali v mysliach chorých ľudí, s túžbou po moci nad celou planétou. Som rád že nezúspešne. Veď ako by to vyzeralo keby v 2. Sv vojne Hitler vyhral a dnes by už neexistovali židia dokonca ani slovania? To je asi na fantázii každého z nás.

Na úvod uvediem zopár štatistík z 2. sv. Vojny:

·          Vyžiadala si celkovo 72 miliónov životov nevinných ľudí

·          Priame výdaje na vojnu 935 miliárd dolárov

·          Počet zúčastnených štátov – 61

2. svetová vojna vznikla aj za veľkej účasti Svetovej hospodárskej krízy ktorá bola v rokoch 1929-1935. A ako dobre viete svetová hospodárska kríza momentálne otriasa základny ekonomiky celého  sveta L

Na začiatok tu mám svedectvá dvoch najznámejších prorokov minulosti

·          Nostradamus:

Nostradamus predpovedal vládu Napoleona, Hitlera, Stalina, atentát na prezidenta Kennedyho, a dokonca aj tragickú smrť princeznej Diany. Taktiež prorokoval aj obe svetové vojny, atómový útok na Hirošimu a Nagasaki, potopenie Titanicu, útok na newyorské Dvojičky a iné katastrofy. Nostradamus už pred viac ako 400 rokmi hovoril o tom, že ľudia budú cestovať vzduchom a pod vodou, a mnohé iné skutočnosti. Nostradamus však vo svojich predpovediach neuvádzal takmer nikdy konkrétne dátumy, mená a miesta. Napriek tomu sú takmer všetky splnené Nostradamove proroctvá jednoznačné a nezameniteľné. 

Nostradamus predpovedal aj 3. svetovú vojnu, ktorá sa má začať v roku 2010. Jej následky majú byť ničivé. zahynie 1/4 ľudstva, európa ostane takmer ľudoprázdna pretože sa v nej nebude dať žiť (jadrové a chcemické zbrane). Následkom majú byť obrovské civilizačné choroby, veľké obete a úplne iné chápanie sveta....

·          Vanga:

Vízie slepej bulharskej veštice prezývanej „Vanga“ vystrašili celý svet. Svetoznáma jasnovidka, ktorá predpovedala smrť princezny Diany ale aj teroristický útok na Svetové obchodné centrum 11. septembra prehlásila, že v roku 2010 nás čaká tretia svetová vojna. Keď boli jej veštby už toľkokrát pravdivé, bude mať pravdu aj teraz. Naozaj môžeme očakávať masové vraždenie, ktoré privedie ľudstvo na pokraj vyhynutia?

ČO PREPOVEDALA VANGA: -          2010: III. svetová vojna začne v novembri 2010 a skončí v októbri 2014. Začne ako obvykle, konvenčne, neskôr sa ale v boji použijú jadrové a chemické zbrane. Moslimovia zaútočia na Európanov s chemickými zbraňami.

-          2014: Väčšina ľudí trpí rakovinou kože a inými kožnými ochoreniami v dôsledku chemickej vojny.

-          2016: Európa bude takmer prázdna. 

            Samozrejme nemôžem sa opierať len na 'veštby' týchto známych ľudí a preto sa pozrime do súčastnosti. Prečo by niekto v dnešej dobe začínal vojnu? Otázka je viac než jasná. Čo stojí za pokrokom v priebehu 50tich rokov ktorý „postihol“ svet. Je to ROPA. Ropa ktorá znamená obrovské zisky pre štáty ktoré ju vlastnia. A zároveň aj neobmedzenú silu v prípade že su jej jedinými vlastníkmi.

            ROPA - na ktorej základoch stojí celý dnešný industrializovaný svet ako ho poznáme, by bez ropy nedokázal existovať ani deň. Viete čo všetko sa dnes vyrába z ropy? Asi najdôležitejšou zložkou sú pohonné látky (benzín,nafta). Ďaľej sú to všetky plasty, oleje, mazadlá, pneumatiky, lieky, hnojivá, pesticídy, asfalt... Všetko výrobky bez ktorých sa život nedá ani predstaviť. Všetci si pamätáme aký zmätok nastal keď v roku 2009 Rusko prestalo Slovensku dodávať ropu na pár dní. Viete si predstaviť že by sme ropu nedostali už nikdy? V priebehu vojny bude takáto hrozba viac než reálna.

Pre väčšiu predstavivosť tohto problému odporúčam si pozrieť tento dokument: http://www.mustwatch.cz/film/collapse/

 

Všetko by sa to mohlo začať ako nevinný konflikt ktorý môže prerásť do „svetového hororu“. Vojna ktorá už nebude ako tie, ktoré boli pred ňou. Sám Einstein vyslovil výrok ktorý to podľa mňa úplne charakterizuje: „Neviem s akými zbraňami sa bude bojovať v 3. Svetovej vojne, ale vo 4. Svetovej vojne sa bude určite bojovať palicami a kameňmi“. Toto vyslovil človek ktorý na podieľal na výrobe atómovej bomby, čiže asi vedel o čo ide. A to je to čo straší nás všetkých. Zbrane hromadného ničenia, ktorých počet nie je známy aj keď USA si ich v máji priznala 5113 hlavic a ostáva nám len hádať koľko ich vlastnia ostatné svetové veľmoci, ktoré za USA určite nezaostávajú. A nám už len ostáva si predstaviť čo by tieto zbrane so svetom urobili keby boli použité.

Prednedávnom som čítal jeden článok v ktorom sa píše že Rusko pre tento rok investovalo do armády 486 miliárd eur. Viete si predstaviť tú sumu? Suma ktorá by možno zachránila Európu pred pádom Eura, alebo by sa mohla využiť úplne inak, nielen  na prostriedky vojny. Ostáva už len záhadou koľko do zbrojenia investovali ostatné superveľmoci .

Vojna sa môže začať akokoľvek. Napríklad teroristickým útokom ktorým nás straší Ál-Káida http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-zahranici/146390/vesele-vanoce-preje-al-kaida-uderime-na-evropu-a-usa.html . Alebo nejakým iným konfliktom, ktorý môže začať každý ako napríklad USA v roku 2001. 11.septembra ktorého ohavné  skutočnosti vyplávali na povrch až neskôr, a je skutočne smutné  čo sa tam stalo. Kto nevie o čo sa jedná tak odporúčam preštudovať.

 

Ďalej už ostáva na každom aby si tieto skutočnosti, ktoré vyplývajú čoraz častejšie na povrch, začal všímať a spájať ich do seba. Tu sú témy ktoré si odporúčam preštudovať na pochopenie problematiky.

·          Svetová hospodárska kríza

·          11. September 2001

·          Izrael (najrozvynutejšia špionážna služba na svete)

·          Dôsledky života bez ropy

 

 

Vďaka za prečítanie článku, možno je trochu nesúvislý ale mne tam šlo o hlavnú myšlienku priblížiť vám môj pohľad na vec. Kiež by sa takáto udalosť nikdy neudiala. Verím v to.


Michal Zahumenicky
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Sklb   |   ip:62.152.22   |   2010-12-19  (18:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vanga ocividne predpovedala na HOVNO kedze uz je davno december


Sklb   |   ip:62.152.22   |   2010-12-19  (18:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  inak Michal taky dost paranoidsny clanok. Podla mojho nazoru vojna. To ze nostradamus co si predpovedal je pekne, ale pochybujem ze je v jeho vestbach presne napisany datum. A aj tie ostatne si ludia mohli vysvetlit podla seba a preto to sedi. Nabuduce zacni splietat tu o konci sveta v roku 2012 :p


PETER   |   ip:87.244.23   |   2010-12-19  (19:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bu bu bu, žiadna vojna nebude, lebo mne sa bojovať nechce:o) A keď budete aj vy taký lenivý ako ja tak proste nebude:o)) Serem ich, nech si ide zastrielať Obama, mne sa nechce:o)))


PETER   |   ip:87.244.23   |   2010-12-19  (19:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nebudem bojovať nebudem, aj keď ma oderú na buben. A keď budú na mne bubnovať, ešte im budem trucovať:o)) Ja do ludí strielať nebudem, lebo ich mám rád. Všetkých vás milujem, aj tých čo ma občas seriete:o))


mareceek   |   ip:95.103.13   |   2010-12-19  (19:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Vyžiadala si celkovo 72 miliónov životov nevinných ľudí"
pokial si dobre pamatam zo skoly tak to bolo okolo 50mil, mozes uvies svoj zdroj? dokonca aj wikipedia neuvadza viac ako 62mil.

"Všetci si pamätáme aký zmätok nastal keď v roku 2009 Rusko prestalo Slovensku dodávať ropu na pár dní."
nebol to nahodou plyn?

"Napriek tomu sú takmer všetky splnené Nostradamove proroctvá jednoznačné a nezameniteľné."

to uzasne slovicko "takmer", takmer slnko rano nevyslo ale na poslednu chvilu si to rozmyslelo

baba vanga mala predpovede aj na rok 2008 preco neuvadzas aj tie? alebo tie co jej nevysli sa zmazu a tak sa dosahuje 100% presnost?

ropa sa da nahradit, netvrdim ze vo vsetkych oblastiach ale podstatna cast sa da, napr. elektromobili, jadrove elektrarne, tasky vyrobene z biologickeho materialu.....333   |   ip:85.216.14   |   2010-12-19  (20:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja by opravil ten vyrok einsteinov:neviem akymi zbranami bude tretia svetova ale ak bude urcite ludia viac bojovat nebudu,lebo zmudria a pochopia, co je vlastne ludsky zivot.zatial je to tak ze ludia protestujiu za zvierata na kozuchy ale to ze umieraju vo vojnach zbytocne ludia a to deti aciviliti je im v podstate jedno.isto sa raz zobudia a prestanu verit tym dristom,ze koli slobode.je potrebne zabijat inych.nik nema pravo zabijat,inych ludi.


Spartakus2   |   ip:89.173.37   |   2010-12-19  (20:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PETER suhlasim a pripajam sa k tebe. Ked sa pridaju vsetci, bojovat budu len ty co si tu vojnu vymysleli.


Spartakus2   |   ip:89.173.37   |   2010-12-19  (20:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A suhlasim aj s 333


Charlie   |   ip:92.52.53.   |   2010-12-19  (20:57)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Veľmi jednoducho si to predstavujete chlapci=)že nebudete bojovať,každému stiahne zadok ak bude vyhlásená mobilizácia a stanné právo,si myslíte ,že ak poviete vojenskej polícii,že ja mám rád ľudí,nebudem ich strieľať,tak Vám dajú pokoj?Vo vojnovom stave platia iné zákony a vojenský súd sa nebude s nikým maznať.Určite si to každý premyslí,či narukuje ,alebo nie.


Krovak   |   ip:193.93.73   |   2010-12-19  (20:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rad by som vedel, kde nostradamus predpoveda pad dvojiciek. Ak autor mysli napriklad:
"In the city of York there will be a great collapse, two twin brothers torn apart by chaos while the fortress falls the great leader will succumb third big war will begin when the big city is burning"
tak to nie je od nostradama. Navyse vacsina takychto "nostradamovych proroctiev" vznikla az po dvojickach. Jedno pokial viem pred nimi, ale iba ako priklad toho na co vsetko sa da nejednoznacna "basen" nasit. :-\


Brian   |   ip:78.99.103   |   2010-12-19  (20:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hm ja verím, že k vojne nedôjde i keď je to pravdepodobná možnosť...Každopádne, ale úplne suhlasím s PETERom. Bez bojujúcich ľudí by vojna nebola. A ja bojovať takisto nikdy NEBUDEM.
Najväčším problémom tohoto článku je však táto informácia: Svetoznáma jasnovidka, ktorá predpovedala smrť princezny Diany ale aj teroristický útok na Svetové obchodné centrum 11. septembra prehlásila, že v roku 2010 nás čaká tretia svetová vojna.
Nie, nie je to tak. Vanga tretiu svetovú vojnu nikdy nepredpovedala. Túto klamlivú informáciu už vypustili do éteru médiá pár mesiacov do zadu, aj keď neviem čo tým presne sledovali. V skutočnosti sa v oficialnej zbierke Vanginých predpovedí vydanej po jej smrti neobjavuje žiadna zmienka o tretej svetovej vojne. Takisto Nostradamove veštby ako tu už niekto napísal sa dajú chápať mnohými spôsobmi a väčšina z nich je rozlúšťená až po tom, ako sa daná situácia odohrá...takže uvidíme. :)


Dana   |   ip:80.242.33   |   2010-12-19  (21:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  suhlasím s Charlie, aj dnes sme sa dali vtiatnuť do vojny ani to nikoho neserie, žeby aspon protestoval, a pritom by mohol. Tých pár ludí čo protestovali sú len smeťou v mori.
Ludská blbosť, lahostajnosť, sebeckosť je nekonečná, zatial vítazí na všetkých frontoch,. lebo už dávno by mohol byť raj na zemi, keby ludia ozaj chceli. takže Peter, tvoje vyhlásenia o tom že na to kašleš sú na urovni dieťaťa ktoré navonok protestuje, no proti presile dospelých nič nezmôže.


Charlie   |   ip:92.52.53.   |   2010-12-19  (21:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vojna bude vždy,pokiaľ tu budeme aj my ľudstvo,otázkou je len kedy,pretože každá generácia mala svoju vojnu,tá čaká aj nás,pretože psychopati sú vždy pri kormidle a my sme len odpísateľné položky ,ktoré neznamenajú nič pre ich záujmy.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-12-19  (21:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Proroctvá sú nezmysly, viac-menej vojna bude, o tom niet pochýb, pretože je pretlak obyvateľstva, niet dosť miesta na život. Mocní majú v pláne postupne eliminovať počty obyvateľov, ale to im nevyjde, oni sa v závažných veciach vždy mýlili. Vojna sa rozrastie z miestneho konfliktu /možno z Kórei, a teda už začala/, Amerika bude spočiatku dominovať, ale po čase opäť prehrá. Neprežije viac než pár miliónov ľudí v destináciách s menším zamorením a tí postupne vymrú - zdegenerujú.


igelit   |   ip:94.191.13   |   2010-12-19  (21:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA.
odkial to vies? mas vizie, alebo len strielas od boku?


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-12-19  (22:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Strieľam od boku.
Vyšlo mi to vylučovacou metódou - čo sa určite nestane /víťazstvo demokracie a trvalo udržateľného rastu v celom svete/. Keďže nič iného nám naši ideológovia nepredložili, stane sa to druhé: Živelný pád bez kontroly a bez úmyslu.sekera   |   ip:217.112.1   |   2010-12-19  (22:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  má zpoždění, ta válka, 2010 již bude končit.


sekera   |   ip:217.112.1   |   2010-12-19  (22:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  žádný útok na WTC nebyl. To si odpálili Amíci sami.


sekera   |   ip:217.112.1   |   2010-12-19  (22:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Není zde žádná celosvětová hospodářská krize. Jen krize západu. Indie a čína jen kvete.


sekera   |   ip:217.112.1   |   2010-12-19  (22:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vojna je především kšeft. Moliardalidí by byla pro bankéře přijatelná ztráta. Víc asi ne, někdo musí platit úroky.


sekera   |   ip:217.112.1   |   2010-12-19  (22:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nás Čechů se vojna netýká, nemáme téměř žádnou armádu, může si nás celkem rychle obsadit kdo chce. Můžeme se bránit leda tak nadávkami a písničkami. Viz 68.


otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2010-12-20  (00:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vazeny, hmm dalsi nezmysel na tychto strankach. Tento clanok nestoji za reakciu.


Peter   |   ip:85.135.13   |   2010-12-20  (01:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ostava im malo casu na zacatie vojni do konca roku 2010 :-) . Mali bi si svihnut :-) . Podla mna sa kebi mala bit vojna , tak bi nebola koli rope ale koli ludom . Ludia su poctatou moci . Cim vecsi pocet ludi ovladate , tim mate vecsiu moc . V tretej svetovej vojne, ak nejaka bude , sa bude bojovat o ovladnutie vsetkeho luctva na zemi . Jednoduchi prikladom je Hitler . Sfanatizoval Nemcou takim sposobom , ze ich presvedcil ze su nadradeni a preto bi mali vladnut "nizsim rasam" . Ked chce niekdo nerusene vladnut svetu , tak musi ovladnut ludi . Ludi najlepsie ovladnes tak , ze im vsetko zoberies . Musis to spravit tak abi nevedeli ze si to spravil ti . Potom im ponuknes lepsi svet a lepsiu buducnost a oni ta budu milovat . Jednoduchi plan ktori chce roki planovania . Prva vojna, svetova kriza , druha vojna , svetova kriza a posledna najnicivejsia a definitivna vojna ktora ma ludstvo necht spadnut as na uplne dno abi zacali SPOLOCNE ako jeden narod lapad po dichu . Svet potom bude patrit tim co to vsetko naplanovali , vykonali a este ich zato vsetci budeme ospevovat . Kruta pravda :-)


rejvnnn   |   ip:91.127.17   |   2010-12-20  (02:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stupidita najhrubšieho zrna!


333   |   ip:85.216.14   |   2010-12-20  (07:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sekera
v com je podla teba vyspela cina?tym ze jej ekonomoka rastie co nam tvrdia super ekonomi ako miklos ?a co to znamena ked je tom zavedeny otrokarsky system celej vyspelej europy a usa,kto tam vlasni podniky kto tam vlastne zdiera ludi,myslite ze ks cini?sa uz konecne zodbudte,cina je uz davno pod kontrolou,ona je len na oko velmoc samostatna,a po druhe tu nejde o to ze je najsilnejsie rastuca ekonomika a najsilnejsia ale o to ako tam zije najposlednejsi clovek.tak ako vsade ,konecne by ste si uz mohli uvedomit ako vas elitaci klamu a osieraju ked vam ukazuju pocet bohatych ze stupa,ale o pocte chudobynch mlcia,ci hadam povazujete za silny a vyspely stat,ten kde je 10%bohatych a 70%totalne chudobnych,ktory aby aspon prezili su nuteni driet ako otroci.nerozumiem jednej veci ,tvrdia vseci zapadniari aka je cina zdierac ake neludske podmienky su tam a vseci tam usli lebo je tam najlacnejsia pracovna sila na svete.hm?hm je na case si polozit otazku kto vlasne a co tu hra,co si s nami uz robia zakonici.


JankoHrasko   |   ip:79.97.147   |   2010-12-20  (07:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  3 svetova uz zacala, zivi budu zavidiet mrtvim..


todesengel   |   ip:213.151.2   |   2010-12-20  (08:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NESUHLAS!!! slovania by neexistovali?! a prečo nám daroval štát? Bral nás za rovnocenných, citujem: 28. júla 1941 boli Hitlera na Berghofe navštíviť slovenskí predstavitelia: Jozef Tiso, Vojtech Tuka a Alexander Mach. Na tejto schôdzke Hitler zdôraznil, že Ochranná zmluva samozrejme stále platí a „slobodu a nezávislosť Slovenska ochraňuje sila 200 nemeckých divízií.“ Na tom istom stretnutí sa vyjadril, že: „Naším jediným cieľom je vidieť túto krajinu (Slovensko) a jej národ zdravý a silný a dať mu nezávislosť, autonómiu a štátnu suverenitu.“A idem dalej štastiky máš nejake chabe ale to tu už niekto spomenul!A predpovede?! Koniec sveta mal tak tiež nastat v roku 2000 bohužial prežil som :-D a vojny tu máme neustale ja sam som sa narodil za druhej vojny v perzskom zalive a prezil som aj vojnu v Iraku tak čo a k tomu aj tisice inych konfliktov .... taketo članky ma teda vedia nahnevat nič podstatne som sa nedocital a myslim že autor čita českú enigmu tam pišu vela clankov o tomto :-D


todesengel   |   ip:213.151.2   |   2010-12-20  (08:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a v pohode nech začne vojna už sa tešim nastupim do prvej linie a konečne nebudem musiet citat tak hlupy clanok a popri nom piect medovnicky


333   |   ip:85.216.14   |   2010-12-20  (08:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dana carli
prestne koli takym ako vy tie vojni existuju ,bohuzial vy nedokazete vidiet svet plny lasky a mieru a hlavne bez zabijania cloveka clovekom,a axeptujete myslienku nutnosti vojny bo kazda generacia mala svoju vojnu,preco vsak musi mat vasa?len koli tomu ze ine pred vami mali?a pritom staci tak malo,nepovisovat svoje potreby nad ludsky zivot:(((aby to bolo uz navzdy inak.ahladat spolupracu namiesto konkurencneho boja.


filip   |   ip:95.103.24   |   2010-12-20  (09:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vydržte,všetko chce svoj čas.


Richo   |   ip:95.102.87   |   2010-12-20  (09:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podľ mňa nás tými predpoveďami chcú len držať v strachu tí ktorí nás ovládaju. Ľahšie sa manipuluje ľudstvo Keď cíti strach alebo nenávisť. Inak si tieto predpovede vysvetliť neviem. A neviem čomu veriť.


333   |   ip:85.216.14   |   2010-12-20  (09:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  minule som kukal tv stv2 a tam bol clovek ateista do 18rokov dnes farar,a rozpraval strasne zaujimave veci,bol to clovek ktory nasiel svoje miesto.a povedal jednu nadhernu mislenku ktoru ucil jezis kristu .a o ze jezis prisiel na zem aby posunul bozie prikazanie o jeden lv a mozna o sto lv vyssie proste na maximalnu hodnotu a to,miluj blizneho seba ako seba sameho,jezi k tomu dolozil miluj svojho nepriatela ako seba sameho.je to najkrajsia vec a myslienka MILUJ SVOJHO NEPRIATELA AKO SEBA SAMEHO:ak toto ludstvo naplni tak je iste,ze vojny a nielen vojny ale vsetko zle pachane na ludoch navzdy zmiznu a zmizne.


Madness   |   ip:78.99.30.   |   2010-12-20  (10:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nechcem teraz vyzerať ako nadšenec takýchto vízií budúcnosti ( to, že ľudia budú lietať a plávať pod vodou a nastanú vojny, asi predpovedal každý v tých dobách :) ), ale vojna, na určitom stupni už možno dávno začala. Nemusí byť viditeľná voľným okom, nemusí byť postavená na vojakoch pochodujúcich po námestí.
No podľa mňa už existujú malé "ohníky", kt. raz vytvoria veľkú vatru. Možno to nebude vojna medzi štátmi, ale vojna medzi ľuďmi a "vladármi".
Už teraz kríza oberá ľudí o ich štandard a spôsobuje demonštrácie. Kto vie ako dopadne Španielsko, Portugalsko.
Amerika krachuje (1939), narastá nezamestnanosť, ale zbohatlíci si polepšujú :).
Začínajú problémy na medzinárodnej politickej úrovni (Wikileaks).
A takýchto vecí, kt. pomaly kráčajú v pred je oveľa viac.
Možno je to iba paranoja.... Uvidíme ako táto situácia bude pokračovať v roku 2011.


Krovak   |   ip:95.105.15   |   2010-12-20  (11:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Madness: ono ked sa na to pozrieme z historickeho hladiska, tak vojna je velmi prirodzeny stav ludskej spolocnosti. Myslim ze po druhej svetovej boli vsetci dostatocne zhrozeni co sa moze stat (plus a-bomby), ale otazka je kolko to vydrzi a kedy to bude vyhodnejsie riesenie problemov.


branislav   |   ip:91.84.57.   |   2010-12-20  (11:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  urcite vojna bude skor ci neskor.ved sa pozrite na suhrn svetovych udalosti .kazdy narod sa bije o nieco.kazdy narod je zadlzeny jak svina."super" amerika stale vymysla novych teroristov a akoze nas pred nimi chrani.a naposledy sa snazia vyvolat vojnu na korejskom poloostrove.take politicke sracky ake su teraz este neboli si myslim.
pre tych co hovoria ze nebudu bojovat:
ako to mozete vediet a tvrdit ze nebudete bojovat?
ked budete hladny ,bez penazi ,unaveny zo situacie,nasraty tak prveho cloveka s rozkom v ruke zoderiete z koze aby ste zjedli ten rozok.
hm teda aspon ja by som to urobil.lebo v takej vojne kde vacsina krajiny je zdevastovana a nic nefunguje prezije len silnejsi.a slabsi padnu za obet.
tak tolko


Madness   |   ip:78.99.30.   |   2010-12-20  (11:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak
Je prirodzená, pretože nás stotožňuje. Je v nej obsiahnuté všetko - láskavosť, hnev, nenávisť, odpustenie, chamtivosť, ľútosť...
Je však smutné, že ľudia zabúdajú a možno preto sa vojny opakujú. Mladých ľudí už netrápi čo bolo pred 70-80-90 rokmi. Minulosť je pochovaná a jej nositelia umierajú. Kľudne sa ľuďom cez TV môže klamať do tváre, vravieť čo bolo a čo je správne alebo nesprávne. Oni to nerozlíšia, len kývnu hlavou a idú ďalej...


Charlie   |   ip:213.151.2   |   2010-12-20  (12:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som zvedavý,ako by ste hovorili o láske a porozumení,keby Vám niekto niekoho zabil,alebo vystrieľal celú rodinu...či by ste stále hovorili,že ja bojovať nebudem.Je to kruté,ale o tom je vojna ,nič len všadeprítomná smrť.


Krovak   |   ip:95.105.15   |   2010-12-20  (12:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Madness: ved prave. Aj ked na druhej strane moze byt do istej miery velmi lakave zhodit tenke pozlatko rozumu a civilizovanosti.


Madness   |   ip:78.99.30.   |   2010-12-20  (13:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak máš svoj cieľ a prostriedky :)


333   |   ip:85.216.14   |   2010-12-20  (13:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  charli
jezis ucil odpustat ak chceme dosiahnut mier na celej zemi musime dosiahnut stav duse ked dokazeme ako ludia odpustit vsetko a ozaj mmilovat svojho nepriatela ako seba,nvm ci chapete co vlastne tto znamena,ked budete milovat svojho nepriatela ako seba sameho?znamena to absolutny mier na zemi a pokoj.vsetko je o ludoch ci najdu v sebe silu vnutornu odpustit,ak odpustis si uz uplne inde ,si na ceste za absolutnym mierom.preto poslal PanBoh jezisa aby vam ukazal co treba aby sme nasli raj na zemi , jezis povedal je vokol vas ,len ste prilis slepy aby ste ho videli a hlavne vnimali,je to svet kde vôadne skutocna laska ku vsetkemu a kazdemu.neplet si teraz lasku s milovanim.laska je nieco krasne a je jej vela drughov a ak ju pustis do srdca svojho a naplnis ho hlavne laskou ku vsetkym ludom ,nemyslim teraz tu lasku co miluje muz zenu a naopak.ale lasku k ludom,ako takym k zvieratam,a k vsetkemu vokol nas pojdes inou cestou zrazu,a pochopis ze vojna to neni ,ze sa da zit inak ako ju prijat ako nevyhnutne zlo,len preto ze momentalne sa mame zle.tadial cesta vedie len do vecnej zahuby,dni zla sa kratia ,elita to davno vie a taji chladi europu a vsetko svojimi machynaciami s pocasim ale uz to tazko utaji ze slnko ma silu coaraz vacsiu.vsimnite si ako je dnes zrazu teplo a to nas chladia ako mozu aby to ututlali.ale na to silu nemaju .


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-12-20  (13:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Často rozmýšľam, keď vidím našich ľudí, a najmä ženy, s ich mľandravým svalstvom, ako sa do každej riti trepú autom, ako budú utekať vo vojnovom šialenstve... Pokiaľ asi dobehnú, keď výťahom musia vyjsť i do prízemia?
Väčšina tu hovorí: Vojna nebude... Cítia sa bezpečne v tejto mierumilovnej krajine. Ale aj Juhoslávia bola kedysi taká pokojná a krásna, a zrazu tam vtrhol vojnový bes. A na oblohe posol mieru B52, Stealth, rakety Tomahawk... Ako keď čarovným prútikom šibneš! Špeciálne komandá NATO, koncentračné tábory, besniace čeky hrdlorezov. Tiež si mysleli, že vojna nebude. Teraz sú o 100 rokov späť a rany vylieči až výmena generácii.


Madness   |   ip:78.99.30.   |   2010-12-20  (14:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333
Ono sa to pekne počúva, ale... Vravieť to v časoch tzv. mieru a v čase, keď ti lietadlá nad hlavou bombardujú tvojich blízkych, no newiem ako sa zachováš.
Ľahko na cvičisku, ťažko na bojisku.


milan   |   ip:178.40.62   |   2010-12-20  (15:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Inak 3. svetova vojna sa zacala v novembri 2010. Severna a juzna Korea - uz to bolo zacate a len par hodin alebo max. par dni a vojna sa pokracuje .... momentalne prezijeme studenu vojnu - kazdy z Vas to nepozna ....


Autor   |   ip:77.234.23   |   2010-12-20  (15:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prestaňte sa pozerať na tie proroctvá a pozerajte na skutočnosti ktoré sa dejú vo svete. Padá dolár, padá euro. Večšina ekonomík sveta ze zadĺžená. Peniaze potrebuje každý, taktisto aj iné veci kôli ktorým su všetci ochotný bojvať


PETER   |   ip:87.244.23   |   2010-12-20  (17:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  CHARLIE:

Snažíš sa uvažovať dobre ale nedotiahol si myšlienku dokonca. Hovoril si, že teraz rozprávame, ale keď príde mobilizácia že budeme konať inak, lebo pôjdeme pred vojenský súd keď odmietneme bojovať a bude s nami bohviečo. To ale na veci vôbec nič nemení. Keď hromadne odmietneme vojnu veríš snáď tomu že pôjde pred súd celý národ??? Alebo že celé národy pozatvárajú do väzenia? V jednote je sila bratia a sestry. Jeden prút v ruke zlomíš, ale dvadsať už ťažko! Ide len o to, že ludia budú posratí povedať nie. Ale prečo?? Čo je horšie? Bojovať niekde v mraze, v špine, v prachu, hladný, zmrzačený alebo byť vo väzení? Ja si vyberiem radšej väzenie alebo gulku vopred. Je to rýchlejšie a menej trápania a ak by to bolo len to väzenie tak to je luxus oproti vojne.


Charlie   |   ip:92.52.53.   |   2010-12-20  (17:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Si ozdaj myslíte,že celý národ povie,ja nejdem bojovať?=)sú určité koncepcie v prípade vojny ,teda nikdy sa nehrať na hrdinu,lebo hrdina príde ako prvý o hlavu.A hrdina ,ktorý povie,ja nenarukujem, väčšinou je postavený k múru a exemplárne popravený pre výstrahu ,aby si to ostatní premysleli.To sa robilo v každej armáde a nemyslíte si ,že štátna moc si dovolí anarchiu v prípade vojny.Je to smutné ,ale ľudia sú dosť zbabelí na to ,aby sa hromadne postavili na odpor,ďalšia vec,nebudete bojovať ani vtedy,keď tu vtrhne nejaká armáda a bude Vám zabíjať deti ,ženy a blízkych?Kto ich bude brániť?Zbabelci,čo nechcú bojovať?Vysvetli to nepriateľovi,že ho miluješ a nechceš ho zabiť.-)


Charlie   |   ip:92.52.53.   |   2010-12-20  (18:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečo sa Nemci potom tak báli postupujúcej Červenej Armády?Pretože nebolo sovietskeho vojaka,ktorému by okupanti niekoho nezabili z rodiny,teda jedine čo ich držalo pri živote bola pomsta ,nič viac len pomsta za to všetko.O tom je ľudia vojna,nie o láske...A tie úvahy,že spravme preto niečo,aby sme nebojovali,sú len stratou času,pretože ak mocní chcú konflikt,ten bude aj tak,či chceme ,alebo nie...A ľudí zmanipulujú tak,že vždy budú ochotní zabíjať niekoho.To je na tom smutné, lebo každý verí tomu ,čo sa povie v telke,to je jediná pravda,málo kto vie aj rozmýšľať svojou hlavou.Pokiaľ ľudia budú neprebudení,tak vždy tu bude aj to utrpenie na svete...


MDuch   |   ip:86.143.10   |   2010-12-20  (18:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zaciatok konca zacne utokom na Izrael, moslimami. Sakladna bude v Damasku, ktory na koniec bude zrovnany zo zemou. Moslimovia tuto voju prehraju. Prcitajte si Izaias 17. Neskor Salamunov chram, antikrist, Nibiru a ine pliagy a dalej uz nepoviem, aby som vas nevystrasil. Odporucam youtube - The Jonah Code a knihu Know the future.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-12-20  (18:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Charlie
čistý súhlas.


Charlie   |   ip:92.52.53.   |   2010-12-20  (18:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ďalšia vec,nie je to trošku naivná predstava,že budeš si užívať luxus vo väzení?Si ozaj myslíš,že Ťa bude počas vojny štát živiť?=))A chcel by som vidieť hrdinu,čo radšej sa nechá odstreliť pri múre ako narukovať,človek chce prežiť(pud sebazáchovy),každý vojak si myslí,že nejako to prežije s trochou šťastia,teda má nádej,ak ju stratí ,je mŕtvy...Počas vojny vziať niekomu nádej ,znamená ho rovno zabiť.


Krovak   |   ip:193.93.73   |   2010-12-20  (19:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Charlie: no pomsta ako pomsta, tiez to boli casto aj odistene zbrane politrukov. Navyse kolko z nich boli byvali trestanci, ktori takto dostali sancu?


Charlie   |   ip:92.52.53.   |   2010-12-20  (19:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Áno boli uzáverové jednotky a narobilo sa veľa svinstva za vojny ,ako na jednej ,tak aj na druhej strane,netreba si nikoho idealizovať...Ale ide o to,že čím dlhšie vojna trvá ,sa stupňuje a naberá na brutalite.Preto ťažko hovoriť o láske a odpustení.


Lukas   |   ip:188.167.7   |   2010-12-20  (20:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ved elite sa dari eliminovavat pocet obyvatelov .. nie hned ale pekne pomaly. Otrava vo vode, v jedle, vo vzduchu, v injekciach, zbrane, telka, internet ( v zlom vyuziti ) atd... ani si to neuvedomujeme ale pomaly sa tu zabijame :)


morf   |   ip:213.108.1   |   2010-12-20  (21:00)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Prečo by mala byť vojna že je veľa ľudi to je blbosť ved populácia v europe starne. Pribúdajú tu len prisťahovalci.


Krovak   |   ip:193.93.73   |   2010-12-20  (21:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Charlie: to bolo len pre doplnenie, inak suhlasim.


interbulo   |   ip:88.212.36   |   2010-12-20  (21:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No, veľa sa popísalo, veľa pravdy, veľ dačoho naučeného, ale pravda je bohužiaľ taká, že homo sapiens, nie je sapiens, skôr by som mu dal názov človek bojovný! Vojny boli a budú, pokiaľ tu budeme. Smutné, ale pravdivé!Neviem prečo nám Boh dal do vienka tú bojovnosť, ale zrejme je v tom dáky božský zámer.Zabi,lebo zabijú Teba!!! Ale, predsa ľudstvo sa vyvíja, máme nadstavbu v podobe kultúry, čím viac si to uvedomíme, tým skôr dostaneme zo sedla všelijakých týpkov, bažiacich po moci a krvi, ako to už ktorýsi diskutujúci povedal, veď kto ide do politiky, zrejme ten, kto je geneticky naladený tak, aby vládol, ovládal druhých a to aj za tú cenu, že na to objektívne nemá, ale je surovec, ktorý kvôli moc i, dokáže aj zabíjať...síce politicky, v bielych rukavičkách, ale zabíjať...odpusť im Bože, lebo nevedia čo činia!


Vojak   |   ip:87.197.11   |   2010-12-20  (21:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...vojny boli, sú a budú...
...či už malé alebo veľké, kráteke či dlhé...
...každý pre niečo bojuje...


333   |   ip:85.216.14   |   2010-12-21  (07:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vojak
omyl raz ziadne vojny nebudu je to len otazka casu,kedy ludia dojdu na to,ze nemozu svoje potreby vyvyssovat nad ludsky zivot.biblia jasne hovori po tazkom zuzeni pride na zem kralovstvo PanaBoha cize raj na zemi.pride take zuzenie ked zivy mrtvim budu zavidet,a to uz je tu.vsetko je len otazka casu.


Achelan   |   ip:213.160.1   |   2010-12-21  (07:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vážení,,,uvedomte si, že predpovede sú na to aby si ľudia dané udalosti uvedomili a keď sú zlé, tak aby sme mali čas na to , aby sme sa im vyhli, alebo "ICH DOKÁZALI ZMENIŤ"


Stevo   |   ip:95.103.21   |   2010-12-21  (10:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Autor clanku by sa mal nechat liecit na psychiatrii,
tak depresivne myslenie nepatri medzi ludi.
Nostradamus predpovedal vsetko ale bez datumov, to viem aj ja pospomynam hory doly, a o par rokov sa z toho nieco urcite urcite udeje.


RealSculduggery   |   ip:178.40.19   |   2010-12-21  (10:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Až keď sa ľudia zbavia otrokárskeho systému peňazí, nebude treba vojen, náboženstva a chudoby. Dovtedy nás budú mať mocní stále za otrokov, ktorí budú platiť dane, bojovať vo vojnách za náboženské presvedčenie a iné vymyslené dôvody.VanHelsing   |   ip:80.254.14   |   2010-12-21  (11:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rad by som prispel do diskusie aj ja.

to todesengel:
Nie je pravda co pises ze Hitler nas povazoval za seberovnych. Slovanske narody povazoval za menejcenne, potreboval ich vsak na to aby pre Nemcov pracovali. Fascinovalo ho to ako par Anglicanov ovlada Indiu, to iste chcel dosiahnut aj on. Stat nam nedaroval ale rozbil Ceskoslovensko kedze nas ako obycajna zradili Anglicania a Francuzi. Hitler vedel len dve veci: rozpravat a zaujat ludi a ked si nieco zaumienil odmietal sa vzdat. Ostatne bola praca jeho generalov, Gestapa, SS, vedcov ktori pre neho pracovali atd. Jemu by som neveril ani keby mi povedal dobry den. Ved dal postrielat svojich kolegov s NSDAP a preoriantoval ju na extremne pravicovu stranu hoci povodne to bola socialno demokraticka lavicova strana. Na svoje sidlo do Alp ci casto pozyval rozne navstevy a ked odisli tak sa potom na nich smial a napodobnoval ich. Konflikty riesit vobec nevedel, ak nejaky vznikol povedal podriadenym nech si to vyriesia medzi sebou. Dalo by sa pokracovat no bolo by to na dlho.

to Charlie: Neverim ze ked by bola vyhlasena mobilizacia vsetci by naklusali do kasarni. Skor naopak. Pochybujem ze by niekto isiel bojovat za NATO ked by mal nejaky clensky stat problem s niekym inym. A ked uz tam je aj Albansko tak dakujem pekne. Skor by sme mali odtial vystupit, cim skor tym lepsie. Ved co my mame so zapadom? Slovania by mali drzat spolu, rozumeju si navzajom, kulturne su si blizki a dohovoria sa na svojom jazyku od Nemecka po Vladivostok.

Ale spat k tej mobilizacii. Mozno ze vo velkych mestach by sa zlakli a isli by bojovat no na dedinach mam silne pochybnosti. Tam je este kopec zbrani z druhej svetovej vojny, Mausery, CZ, stare Ruske zbrane atd. Takze keby im prisla buchat na dvere vojenska policia tak by zastrelili najprv asi ich.

Nasledujuce prve straty by boli asi kravataci (manzeroi, bankari a pod.), kedze v beznom zivote nevedia nic robit a castokrat maju vela nepriatelov. Ak sa nemylim tak mobilizacia sa tyka muzov od 18 do 60 (mozno menej). Lenze ti co boli za starych cias na vojne maju dnes minimalne 30 rokov a viac, mladsi su uplne nepouzitelni. Ak by dostali do ruky samopal vz.58 alebo Kalasnikov a ktomu kompas tak asi budu vyvalovat oci.
Jedinu sancu maju ludia ktori su technicky zalozeni, vedia sa orientovat v prirode, su fyzicky zdatni, maju znalosti co mozno v prirode konzumovat a co nie a vedia poskytnut prvu pomoc. Taki co sa trepu vsade autom volaju opravara ked im kvapka kohutik to majuv takomto pripade zratane.

No pevne verim ze k tomu nedojde. Len dufam ze vystupime z NATO a zalozime nove slovanske spolovenstvo ako to chceli STurovci. Myslim ze myslinka vseslovanskej vzajomnosti je dnes ovela aktualnejsia ako predtym.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-12-21  (14:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  VanHelsing
veľmi dobre, až na to, že napr. Poliaci sa s Rusmi historicky nenávidia. Nedávno som dočítal "Ako sa kalila oceľ", Poliaci boli tí hlavní bielogvardejci, vraždili a lúpili po Ukrajine a možno preto sa im Stalin pomstil v Katyni. Slovania sú tak rozbití ako asi nikdy v histórii. Ale možno až tresne na hubu tá falošná nevesta EU, čisto tzv. pragmaticky sa skutočne spojíme. Potom bude RVHP nutnosť.


VanHelsing   |   ip:80.254.14   |   2010-12-21  (15:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to JA:
To je pravda. Skoda ze je to tak, no Poliaci vychadzali s Rusmi aj dobre za cias velkeho litovskeho kniezatstva ked spolu bolovali s bieloruskymi a ukrajinskymi kniezatami proti tatarom. Rozpad EU je otazka par rokov ked sa uz nahlas hovori ako je Euro oslabene atd. Keby som bol zodpovedny za Slovensko tak by som urobil nasledujuce veci: vystupil z NATO a uzavrel zmluvu z Rusmi, Ukrajinou, Bieloruskom a Srbskom, dal im do prenajmu aj vojenske zakladne u nas. Zaviedol znovu Slovensku korunu, presadil zakon a zakaze predaja pozemkov cudzincom a zaviedol viza Albansku(za Kosovo). Aj tak Albanci zijuci u nas su len gangstri a vlacia k nam drogy.


Azangyalat   |   ip:85.135.13   |   2010-12-21  (17:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ked chcem napisat nejaky clanok, bez ohladu na jeho obsahovu, informacnu a kulturnu hodnotu, mal by som ovladat slovensku gramatiku a stylistiku...Takto je to len sprska nezmyslov, ktora navyse este aj vyzera ako zaznamenanie myslienok psychicky naruseneho klienta kliniky pre odvykanie.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-12-21  (22:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Van Helsing
presne to mám na mysli, ale myslel som, že som jediný na Slovensku. Myslím, že o tom píšem v staršom článku na tomto serveri, názov "Surová logika". Súkromné vlastníctvo pôdy by som zakázal úplne. Pôda, vzduch a voda sú NAŠE! V Maďarsku sa deje čosi, čo je mi veľmi sympatické. Že to pánov v Bruseli pekne nasiera, je jasným znakom, že ide o pozitívne kroky na záchranu národa.


Martin   |   ip:178.41.59   |   2010-12-22  (08:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ... sorry, ale rozoberate tu najvacsu choromyselnost pod slnkom. Naco? Chcete tomu vsetkemu dat za pravdu a zacat vojnu uz teraz tu, vasimi slovnymi hadkami? Zamyslite sa na chvilu a radsej sa venujte niecomu konstruktivnemu.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-12-22  (10:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Choromyseľná je tá vojna, ktorá nám hrozí a strkanie hlavy pred ňou do piesku, nie tieto komentáre.


adam   |   ip:195.80.16   |   2010-12-22  (12:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  van helsing
nemáš pravdu, kravaťáci a manažéri majú info kedy rozpútajú vojnu a oni to riadia, takže ix straty sú skôr výnimkou a znakom, že im čosi nevyšlo, inak prví zaliezajú do bezpečia. tak to bolo vždy a na vojny najviac doplatí plebs. vojenský výcvik sa dá rýxlo doplniť, vid. v afrike to zvládajú aj 10 ročné deti, a to, že niekto 2 roky pucoval gumákom hajzle, ešte zneho odhodlaného vojaka nerobí. o ozbrojenosti na dedináx máš divné predstavy (také čosi propaguje aj lipstein),, ale dnes v mnohýx dedináx sa život mladýx ľudí až tak nelíši od mestského. tento stav však nie je stabilný, je veľmi vratký, a rýxlo sa to tu po ňákej katastrofe, povodni, zemetrasení, odstávke plynu,či elektriny, benzínu môže zmeniť na druhé mogadišo, alebo kigali. zástancovia nwo to vedia a preto sa to tu(tú nimi vyvolanú nerovnováhu, či už prírodnú ,či sociálnu) snažia "stabilizovať" kamerami čipmi, sledovaním odpočúvaním a celkovým ovládaním ľudí. je to ale stavanie ďaľšieho limes, ktorý prv či neskôr padne.


VanHelsing   |   ip:80.254.14   |   2010-12-22  (12:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to adam:
Neviem kde byvas a kolko mas rokov no o dedine nemam predstavy ale ti viem na 100%. V Afrke su tie 10 rocne deti na drogach takze situacia je tam uplne ina. Pochybujem ze nejaky kravatak v banke alebo firme ktory dodrbava cely den ludi a vozi sa v Audi TT ma nejjake info co sa kedy zomelie. Take info ma len rozviedka a vysoko postaveny bankari.


Krovak   |   ip:194.154.2   |   2010-12-22  (14:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA: pozor na kombinovanie Rusi - Ukrajinci v suvislosti s Poliakmi. To co spravili rusi ukrajincom (hladomor) nesvedci o tom ze by "ich chceli pomstit". Navyse pocas druhej svetovej vojny pokial viem bola nalada na ukrajine taka ze nemcov skoro vitali ako osloboditelov (co nemci nastastie nevyuzili)


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-12-22  (15:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No tak potom sa Stalin bál spojenectva Poliakov s Hitlerom. A je to. Pre niečo ich dal postrieľať.
Ostrovskij /Ako sa kalila oceľ/ nové pomery v Rusku nie len chválil. Buržuji prezliekli kabáty a napchali sa do strany. Tá darebácka 1/3 populácie vždy musí šlapať po zvyšku. Ale naozaj: Poľské hordy vraždili na Ukrajine. Prečítaj si to.


Krovak   |   ip:194.154.2   |   2010-12-22  (15:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA: "polske hordy" na Ukrajine urcite boli, kedze historicky bola znacna cast sucasneho uzemie Ukrajiny sucastou polskeho kralovstva - oplati sa pozriet wiki a historicke mapy ktore su tam.


alfo   |   ip:178.41.15   |   2010-12-22  (21:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ludia, my tvorime statistiku. vojna bude v edy ked bude svetova ekonomika na kolenach. motor sa tym znovu nakopne


EwiakRyszard   |   ip:78.8.13.2   |   2010-12-25  (13:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Biblia hovorí: "V určenom čase [severný kráľ = Rusko] vráti nazad." (Daniel 11:29a) To tiež znamená rozpad Európskej únie a NATO. Neskôr bude jadrová vojna. (Daniel 11:29b,30a; Matúš 24:7; Zjavenie 6:4)


underdroid   |   ip:195.28.76   |   2011-03-28  (08:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nostradamus, vanga predpovedali barz co ... aj pad dvojiciek kde zahynulo min.2000ludi... zaujimave ani jeden nepredpovedal globalnu kastrafou Cernobil kde doteraz zomieraju ludia na nasledky ~min 2.5 mil.ludi. vysvetlite mi preco sa vestci vestci zamerali na to posran.. usa.??


TyNikdy   |   ip:87.197.11   |   2011-04-12  (11:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RealSculduggery - suhlasim. Nie je to v ludskej nature bojovat. Bojuje sa pre potreby, zdroje, dajte ludom co chcu a nebude toho treba ;) Resource Based Economy, The Venus Project


maco . jawupewu2   |   ip:91.229.29   |   2011-10-31  (23:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  je to cele hlupost..jaka vojna?? načo by niekto robil jadrove hlavice a nuklearne zbrane??? je to len zasterka..ziadne nuklearne zbrane sa nerobia a nevlastnia..teda isto nie taky počet ako sa zverejnuje...pracuje sa na uplne inom..pracuje sa na virusoch a na zbraniach na principe nejakeho elektromagnetickeho impulzu..zijeme v uzasnom svete vydobytkov takej techniky... zapntu nejake vlnenie..niečoho..a padnete na 3 dni či mesiac alebo čo..anebudete ani mat chut strajkovat..a verte mi strajkovat nepojdete...bude zle..nebude ropy..ale bude ine..uz davno su vymyslene take technologie..umelo drzia všetko aby vytazili z toho najviac...uz vedia vymyslet vedenie el.prudu bez nejakeho drootu a kabla....teda bez odporu..a ked ten jadrovy urychlovač častis spojazdnia na plno.a vynajdu to..tak elektrarne mozu zavret...a bude elektrina za da r mo...to si pamatajte...čo by aj mala byt...a teplo?? taktiez...kriza je len moralna...nenasytnych bankarov..par skupin ktore ovladaju cely svet..resp. narodne bohatsvá amerika padne..padne ich sprosty dolar a 1/3 sa obesii sama...lebo sa budu muset dodrziavat pravidla..a budu muset vratit peniaze bankam...a tak ako sa urobí nejaka svetoznama značka s nejakeho oblečenia..za nič prenič..tak sa skvalitnia aj vyrobky z činy a nebudu nekvalitne činske vyrobky..budete ich povazovat za značkove...lebo..takticky nike adidas..všetko ...všetko sa vyraba v čine..a kupite aj bavlnene veci kvalitné...dnešne newyorker, kenelo.gate..for you..všetko sa na pokon vyraba v čine pod inou značkou...čina nas zaplavy..a mozno za 100 150 rokov pride nejaky novy smer...bol tu socializmus..komunizmus...čo je dnes?? socialna demokracia sa hlaasa....niečo na ten štyl komunisticky a demokraticky...bude taka doba ako zo sci-fi filmov...najprv si ich nebudeme moct dovolit..vojna a jadrove zbrane je debilina prveho stupna...uz len slovko anexia vojna..a tak.je cielom obsadit uzemie stat..a tak..potom by tam nedalo sa zit dlhe roky...ludia si musia uvedomit..čo si uvedomia len cez nejaku novu ideologiiu..či vieru..ze neodnesu si na druhy svet po smrti nič.a treba dat aj inym..načo su niekomu miliardy...tu je kriza človeka ako takeho...človek nema rozum..ale aj to vymyslia..taku technologiu ze daju ti taky rozum..na aky budu mat v ten dany den naladu a chut...tak ako je kybernetika v strojarstve bude aj v mysleni...ved ludsky mozog su impulzy...čo si myslite..odkial sa čerpaju namety na sci-fi filmy...je to v ludskom mozgu..mame 3 zlozky vedomie nevedomie podvedomie...a v nevedomii sa ukryva najviac...neviem to opisat..ale isto sme to videli v snoch..či uz to ru raz bolo...aj teorie..paralelneho vesmiru ..koho by taketo bludy niekedy napadli??? je to mozno aj pravda..vznik zivota, vznik vesmiru..oproti vzniku zivota..uz len predstava stretu spermii s vajičkom je zazrak.a pararelny vesrmir je oproti tomu nič...uz sa mi ani nechce dalej pisat...lebo pre mna to ne bezpredmetne aj pre ostatnych vas....ja potrebujem a človek potrebuje aktualne len vlastne byvanie..domček a rodinu..alebo skratka zit..zit tu vrealite..a vychutnavat si zivot...iked je nefeerove ze krajinam a ludom vladnucim čo dlhy robia..sa dlhy odpustia.a ludom obyčajnym čo chcu kupit si byvanie po tych idu ako po stvanej zveri


clovek . kigeduji80   |   ip:95.102.24   |   2013-08-31  (20:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vidite aky ste blby,zvlast sklb.Ci uz je to brane od nostradama,alebo nie mala pravdu.Autor clanku dobre predpokladal vo vysvetlovani slov Vangy. Uz v 2011 som hovoril,ze to zacalo libiou,dalej syria. Vidite co sa deje dnes? Takto zle s realnou hrozbou 3 svetovej nebolo od kubanskej krizi. Za par dni sa vsetko rozhodne. Ludia su exrtemne tupi,to vidite na komentaroch.Mysia si,ze sa jedno rano zobudia a bude z nicoho nic 3 svetova.Proste su sprosty,retardovany.
diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + päť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


VĚDCI VYPOČÍTALI PRAVDĚPODOBNOST VZNIKU ČTVRTÉ SVĚTOVÉ VÁLKY


2013-04-15  (09:01)  |  Vojny
Přestávka mezi třetí a čtvrtou světovou válkou se chýlí ke konci. K takovému závěru dospěli vědci z ukrajinské Akademie vojenských věd na základě teorie cyklů Kondraťjeva. V souladu s touto teorií (které ještě říkají teorie dlouhých vln) vypracované sovětským ekonomem Nikolajem Kondraťjevem, může začít další světová válka během nejbližších deseti let, soudí člen Akademie vojenských věd Sergej Malkov. Na žádost naší rozhlasové stanice vysvětlil, jak si tuto situaci představuje.

Stanné právo v Severnej Kórei, príprava na vojnu? VIDEO: KLDR může odpálit několik jaderných náloží


2013-02-06  (09:22)  |  Vojny
KĽDR je údajne vo stannom práve, Kim Čong-un nariadil armáde, aby sa “pripravila sa na vojnu.” Severokórejský vodca v sobotu vydal sériu príkazov pre vrchné velenie v oblasti obrany a bezpečnosti, uzavrel tak prípravy k novému jadrového testu, citovala v Soule Kórea JoongAng Daily nemenovaný zdroj.


USA promýšlejí scénář války s Čínou


2013-01-31  (09:08)  |  Vojny
Obama označil Čínu za protivníka a nařídil prozkoumat čínské nebezpečí. Spojené státy zahájily přemisťování svého loďstva do Asijsko-tichooceánského regionu (ATR). Základem pro takovou pozici je ekonomika a politika.


Co byste měli vědět o válce v Mali: Uran, zlato, ropa a strategické minerály


2013-01-17  (09:27)  |  Vojny
Francouzská vláda uvedla, že: „Pošle 2 500 vojáků, aby podpořili vládní vojáky Mali v konfliktu proti islamistickým rebelům. Francie už do Mali vyslala 750 vojáků a francouzské přepravní lodi už v úterý ráno dorazily do Bamaka… S vysíláním vojsk po zemi i vzduchem budeme pokračovat …


6 důvodů k započetí třetí světové války


2012-12-06  (10:44)  |  Vojny
Listopad 2010. Je třetí světová válka vhodná pro zavedení Nového světového řádu? Průměrný člověk si může jen stěží představit, proč by třetí světová válka měla být cokoliv, jen ne událost ukončující civilizaci. A přesto, slyšeli jsme rétoriku neoconů, ve které navrhují, že by nová světová válka byla životaschopnou možností k nápravě umírající ekonomiky dolaru. Nebo, možná je to prostě dobrou investicí, pokud jste globalista.


Úspěšné konspirační teorie, o kterých se dnes moc nemluví


2012-07-24  (11:04)  |  Vojny
Letos uplynulo 10 let od událostí z 11. září, které byly úvodem k dosud nekončící válce s terorismem. Snad ještě než se usadil prach po pádu dvojčat, objevily se první konspirační teorie, které přiživila jak interpretace těchto událostí v oficiálních mediích, tak zveřejněná vládní zpráva. Diskuze mezi zastánci a odpůrci oficiální zprávy trvá dosud.


Sýrska slobodná armáda – oddiely smrti zachytené na videozáznamoch


2012-06-28  (08:59)  |  Vojny
Drastické videá popráv, štvrtenie zajatcov a civilistov zaživa, bombové útoky a zverstvá ‘osloboditeľov’ sýrskeho ľudu zvaných Free Syrian Army. Článok odkrýva a poskytuje desivé skutočnosti z pozadia sýrskeho konfliktu a žoldnierskych zabijakoch dovážaných do Sýrie v oddieloch smrti. Obsahuje zdrvujúce videá zachytávajúce sadizmus páchaný na civilistoch.


Tipy a rady z války v Bosně – informace z první ruky – 1. část


2012-04-23  (06:14)  |  Vojny
elco popisuje, jaké to bylo žít ve městě celý rok bez elektřiny, paliva, tekoucí vody, dodávek potravin nebo tradičního obchodu. Jejich měna byla bezcenná, neexistovaly policejní nebo vládní síly a v ulicích vládly gangy a násilí. Strategie přežití, kterou on, jeho rodina a komunita použila k tomu, aby zůstali naživu je poučná a může změnit některé vaše priority ohledně přípravy na SHTF (SHTF = Shit Hits The Fan = výraz používaný survivalisty pro popis katastrofické situace). I když nejde o dlouhé čtení, přesto tento text doporučuji kvůli bohatým poznatkům někoho, kdo SHTF skutečně zažil.


Mikrovlnná zbraň USA


2012-03-14  (10:20)  |  Vojny
Americká armáda představila světu novou zbraň, neformálně pojmenovanou mikrovlnné dělo. „Active Denial System“ (dále jen ADS) je nesmrtící zbraň primárně určená pro kontrolu davu. Dlouho se šířily zvěsti o „dělu“, které může být namontováno na vojenském vozidle, určeném k rozehnání davu pomocí vysoce energetického elektromagnetického záření.


Kto ovláda svet: Súbory o tajných operáciach CIA odtajnené


2012-03-04  (22:33)  |  Vojny
Odtajnenie súborov CIA vnesie svetlo do ďalšej éry: časy Irán Kontra, prezidenta Reagana a pádu Sovietskeho zväzu, éra korupcie a falošného potlesku. Prvým z týchto súborov je odtajnený reťazec rozhovorov medzi prezidentom Reaganom a diplomatom Emilom Lee Wantom, ktorý umožňuje vstúpiť do sveta Bieleho domu, inak prístúpného len pre zasvätených.


Izrael zaútočí na Írán bez varování


2012-02-28  (09:51)  |  Vojny
Izraelští představitelé říkají, že pokud se Izrael rozhodne zahájit preventivní útok na íránská jaderná zařízení, učiní tak bez předchozího souhlasu či vědomí USA, citovala AP uniklou informací z americké tajné služby.


Přípravy na válku (3)


2012-01-25  (18:20)  |  Vojny
Američané a Evropané posílají válečné námořnictvo do Perského zálivu. Možná jde jen o pokračování diplomatického nátlaku. Nebo taky ne.


10 největších kupců íránské ropy


2012-01-23  (17:03)  |  Vojny
Druhý největší producent OPECu Írán prodává velké množství ropy do Číny, Indie, Jižní Koreje, Japonska a Itálie. Ale Turecko, Jižní Afrika a Srí Lanka se hodně spoléhají na dovozu íránské ropy. Americké sankce již zakázaly dovoz íránské ropy. Francie tlačí Evropskou unii, aby zvážila zákaz dovozu íránské ropy s cílem odradit Teherán od jaderného programu.


Čína a Rusko: Rozpoutáme 3. světovou válku, pokud západ nepřestane s agresí !


2012-01-17  (08:20)  |  Vojny
Ve světě právě vrcholí napětí spojené s finanční krizí a různými regionálními konflikty. Najednou se zdá, že se opět budeme dostávat do nové Studené války. Pochmurný bulletin ministerstva obrany, vydávaný pro premiéra Putina a prezidente Medveděva, dnes uvádí, že prezident Hu „v principu souhlasil“, že jediným způsobem, jak zastavit agresi západu vedenou Spojenými státy, je prostřednictvím „přímé a okamžité vojenské akce“, a že čínský vůdce nařídil svému námořnictvu „připravit se na válku“.


USA se připravují na izraelský útok na Írán


2012-01-15  (14:37)  |  Vojny
Američtí vojenští představitelé jsou stále více znepokojeni možností, že Izrael podnikne samostatně nálety na íránská jaderná zařízení, a to navzdory jejich námitkám, protože oni si přejí dát více času sankcím. Proto začali plánovat opatření na ochranu amerických instalací v regionu pro případ konfliktu.


Video ako americkí vojaci v Iraku bijú a kopú miestne deti, keď si myslia, že ich nikto nevidí.


2012-01-12  (08:34)  |  Vojny
Video ako americkí vojaci v Iraku bijú a kopú miestne deti, keď si myslia, že ich nikto nevidí. Násilie na demonštrantoch bolo pritom dôvodom americkej invázie do Lýbie. Škoda, že USA niesú aj voči sebe také tvrdé.


Pentagon uvažuje o nasadení vojakov v Európe, ak sa rozpadne


2011-12-11  (13:18)  |  Vojny
Rozpad eurozóny by mohol vyvolať občianske nepokoje a rozpad celej európskej dvadsaťsedmičky. Vyhlásil to šéf amerických ozbrojených síl, generál Martin Dempsey, ktorý vyjadril znepokojenie z vývoja finančnej krízy v eurozóne.


Ako prežiť ekonomický kolaps


2011-12-05  (15:44)  |  Vojny
Žijeme náš každodenný život. Do práce, domov, občas dovolenka. Málokto myslí na to, že by to mohla prísť globálna katastrofa. Prednedávnom „padla vláda“ a strany sa dohodli a bolo OK, až na tie milióny za voľby. Ale pozrime sa na ekonomickú situáciu. Mestá, obce, štáty, ľudia. Všetko má dlh. Čo sa stane ak praskne najväčšia bublina ? Padne ekonomika. Obávam sa, že v tom chaose bude na hocaké prípravy príliš neskoro.


Tak predsa?


2011-11-19  (20:35)  |  Vojny
Prednedávnom sa internetom prehnala „tajná“ správa adresovaná Putinovi. Odosielateľ bol vysoký vojenský predstaviteľ Číny, ktorý mal tieto informácie zasa od bývalého žoldniera Blackwater. Žoldier, ktorého medzitým zatkla CIA sa vyjadril nejak takto: „USA chystá na takú špinavú vojnu s takým množstvom obetí, čo je pre človeka s dobrým svedomím neprijateľné, preto som dokumenty poskytol Číne.“ Myslím že každý súdny človek pri čítaní onej správy nadvihol aspoň jedno obočie. Pozrime sa však, čo sa v krátkej dobe udialo.


Čína varovala Putina: USA chce svetovú vojnu


2011-10-28  (10:21)  |  Vojny
Putin dostal vážne varovanie od vysoko postaveného čínskeho vojenského predstaviteľa. Preto to musíme tak zdôrazniť, pretože nejde o výplod bujnej fantázie autorov z nejakého undegrundového blogu, ale o varovanie najvyššieho čínskeho vedenia pre Moskvu.


Proč bude válka


2011-09-23  (18:29)  |  Vojny
I když většina lidí na Západě stále žije v domnění, že pohodu posledních desetiletí ruší pouze nahodilosti a vzdálené bouře, pod mírovým povrchem doutnají čtyři nálože. Přestože každá z nich se může jevit jako dílčí problém, ve své kombinaci vytvářejí prohlubující se tendenci k velké válce. Tedy válce, kdy na obou stranách fronty budou mocnosti schopné zasáhnout území protivníka. Tato nebezpečí lze pojmenovat: výměna světového hegemona, zbrojení, způsob života středních vrstev, úroveň politických elit Západu.


Americké Tulene vleteli do pasce Talibanu


2011-08-09  (18:29)  |  Vojny
Podľa správ úradov okupovaného Afganistanu elitné jednotky americkej armády známe ako SEAL vleteli do pasce ktorú im nastavil Taliban.


Chystá se v Berlíně nové jaderné 11. Září ?


2011-05-20  (21:46)  |  Vojny
Již delší dobu se mluví o tom, že by ze známých důvodů bylo vytořeno další 11.Září, a to v nějakém známém evropském městě a ve spojení s jadernou zbraní.


Falešná záminka pro válku v Libyi?


2011-04-21  (18:20)  |  Vojny
Intervence ale nezabránila genocidě, protože k žádnému takovému krveprolití by nedošlo. USA naopak tím, že intervencí povzbudily rebely, prodloužily libyjskou občanskou válku a výsledné utrpení nevinných. Nejlepším důkazem, že Kaddáfi neplánoval genocidu v Benghazi je, že se jí nedopustil v dalších městech, které dobyl buďto plně nebo částečně – včetně Zavíje, Misuráty, Adžábíje, které v součtu mají více obyvatel než Benghází.


Japonsko ve spárech HAARPyjí


2011-03-25  (00:01)  |  Vojny
Zapomeňte na konvenční války v Afghánistánu a Iráku, ty jsou minulostí. Dnešní války Spojených států se vedou jinak. Nepozorovaně, skrytě. Klasické zbraně nahradily zbraně klimatické a tektonické.


Západ klame o rebélii v Lýbii rovnako, ako klamal o vojne v Gruzínsku !


2011-03-20  (02:34)  |  Vojny
http://www.kp.ru/daily/25644.5/808675/ Proamerické médiá „topia“ Kadáfiho kvôli prerozdeleniu svetových zásob ropy naftovými barónmi ! „Neverte ničomu, čo vám hovoria v TV o Lýbii“ takto sa najčastejšie začínajú listy od ľudí, ktorí v súčasnosti pracujú v tejto krajine a nezberajú sa odtiaľ odísť. Ako to ? V krajine, kde podľa západných médií vládne strašný diktátorský režim, ktorý po tisícoch vraždí ľudí, používa bojové vrtuľníky, letectvom bombarduje obytné štvrte, „čierni žoldnieri“ jazdia džípmi po uliciach a guľometmi kosia všetkých zaradom a Kaddáfimu verné sily, ktorých je samozrejme „menej a menej“ sú pripravené použiť chemické zbrane. A pritom ľudia z Lýbie - napríklad ukrajinskí lekári, ktorých tam v nemocniciach pracuje nemálo – píšu domov, že sa nepoberajú na odchod. Ako je to možné ? Opýtajte sa sami. Vysvetlenie je jednoduché: väčšina takzvaného spravodajstva z Lýbie sú lži a klebety.


American reconstruction


2011-01-15  (16:49)  |  Vojny
Obsahom vyššie uvedeného filmu Americká obnova je o tom, čo v skutočnosti znamená západne obnovovanie krajiny.


Další teroristický útok?


2010-10-10  (20:20)  |  Vojny
V poslednych dňoch mi ako iste aj vám neušla informacia o novej hrozbe teroristických útokov o ktorých informovali USA a neskor sa k nim pridala a potvrdila ich aj Australia. Tieto informacie vraj boli ziskané tajnými službami.


Inkvizičný Norimberský proces


2010-08-22  (20:21)  |  Vojny
Verím, že veľa ľudí počulo o Norimbergskom procese, ale pochybujem, že veľa ľudí vie o podrobnostiach. V Norimbergu totiž zločinci súdili svoju obeť, ktorá sa previnila tým, že sa bránila. “Súdna fraška v Norimbergu je oficiálne známa ako "Medzinárodný vojenský tribunál." To meno je ohováraním vojenského povolania. Tribunál nebol vojenským v žiadnom slova zmysle. Vojakmi medzi sudcami boli iba Rusi. Tu v Norimbergu ľudstvo a naša súčasná civilizácia podstúpila tvrdú skúšku s mužmi, ktorých vlastné ruky boli krvavé, ale ktorí sedeli v kreslách sudcov. Jeden zo sudcov prišiel z krajiny ktorá sa dopustila Katyňského masakru, vyprodukovala dôkazy a priviedla niekoľko svedkov, ktorí v Norimbergu prisahali, že Nemci to urobili. “


Varšavské povstání a SNP trochu jinak


2010-04-16  (16:01)  |  Vojny
O Varšavském povstání pojednává mnoho článků, ale věšinou jednostranně, zkresleně a nepravdivě, především o sovětské pomoci povstání. Ještě v roce 2005 napadl dopisovatel ČT prezidenta Ruské federace Vladimira Putina, přítomného na vzpomínkovém shromáždění v bývalém koncentračním táboře Osvětim, slovy: Proč se neomluvil za to, že armáda SSSR nechala utopit Varšavské povstání v krvi. Podobná obvinění chrlili celých 60 let nejen poplatní a věci neznalí žurnalisté, ale i oficiální kruhy. Po roce 2005 se již objevily objektivnější články, ale zlatý klín poznání vrazil do této tematiky až renomovaný ruský historik prof. V.M. Falin, DrSc., v článku Mystéria druhé fronty .


Wikileaks zveřejní další video: Hněv z Farahu


2010-04-12  (14:43)  |  Vojny
Zatímco se Obamova administrativa snaží vypořádat se s videem, na němž američtí vojáci v Bagdádu zabíjejí dva reportéry agentury Reuter´s a několik dalších Iráčanů, webová stránka Wikileaks.org oznámila, že v dohledné době zveřejní další video, které tentokrát bude ukazovat mnohem krvavější americký útok.


Wikileaks video uz je vonku!


2010-04-05  (18:03)  |  Vojny
Slubovane video od wikileaks o tom, ako usa vrazdia civilistov


Ďaľšie z vojen...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Etikoterapia

Etikoterapia vychádza z vplyvu negatívnych pocitov na dušu. Poznáme 7 najdôležitejších pocitov, ktoré nám poškodzujú zdravie - závisť, nenávisť, krivda, zloba, ľútosť, strach alebo trápenie sa za iných. Ak niektorý z týchto pocitov ľudia „pustia do svojho vnútra“, tak za všetky následky nesú sami zodpovednosť. Už Sokrates povedal, že telo je iba obalom duše . Ak ochorie duša, ochorie aj telo.


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Realita dneška

Ryba, jídlo žebráků, se stala lahůdkou. Kvalitní vodu z vodovodu, jsme vyměnili za sladké přesycené břečky. Rohlíky se scvrkly o polovinu, kyselé mléko se nedá doma vyrobit, protože vznikne jedna smradlavá odporně zapáchající tekutina, kterou neudržíte v ústech. Všechno, co bylo kdysi opravdu dobré, co mělo svou hodnotu-tradici, jsme vlastně vyměnili za šmejdy v drahém obalu. Jsou i dobré věci. Jen je jich čím dál méně a je třeba je pořádně hledat. Hledat, přemýšlet, číst nečitelné návody a obsahy, které nemáme šanci vidět, pokud jsme si nepřibalili lupu.


Nová studie: Geneticky modifikované organismy jsou ješt...

Potraviny a.s.

Kto ovláda svet: Súbory o tajných operáciach CIA ...

Prečo Fico tak tvrdošijne odmieta miliardy eur z ...

Zobuďme sa do reality!

Archív

Ako také ovce

To bolo prvé, čo som si pomyslel, keď som včera videl Fica, Dzurindu, Mikloša a Radičovú v jednom šíku, ako sa hrajú na veľkých Európanov. Neverím vlastným očiam a ušiam, keď týchto ľudí, ktorí už dávno mali byť na politickom dôchodku, vidím a počujem. Fico ešte donedávna mal plné ústa národnoštátnych záujmov, Dzurinda s Miklošom ani nie pred dvomi rokmi odmietli pôžičku Grécku a Iveta Radičová len tri dni dozadu navrhla referendum v prípade zásadných otázok.


Prednáška o peniazoch a peňažnej politike

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Hlinové vystúpenie v parlamente

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Odhalenie kampane Bohatšie Slovensko


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.4553 s