21. August 2019
    
A je vôbec možná zmena systému ? - Dolezite.sk

A je vôbec možná zmena systému ?


  2013-01-05  (04:35)  |  Úvahy a komentáre
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - A je vôbec možná zmena systému ?

 

Ak nebudem brať v úvahu systémy ktoré človek v dejinách vytvoril alebo sa snažil vytvoriť (feudalizmus, komunizmus, kapitalizmus, socializmus či iný izmus)

Musím skonštatovať že poznám prakticky len dva základné druhy systémov.. Systém centralizovaný a decentralizovaný. Prípadne ešte existuje tretí zmiešaný, teda niečo medzi tým.

 

Centralizované systémy:

 

Centralizovaný systém ako je možné už z názvu vycítiť je systém ktorý je riadený centrálne, v ľudských pomeroch riadený z centrály. Všetky systémy civilizácie ktoré poznám a ktoré človek v dejinách vytvoril boli skôr viac ako menej centralizované. Centralizované systémy, div sa sveta boli vždy vytvorené v tvare pyramídy alebo poviem radšej trojuholníka nech nenahrávam konšpirátorom.

Logickou úvahou sa dá dôjsť aj k tomu prečo je to tak. Subjekt A riadi.. Subjekty B predávajú pokyny jednotkám C a kontrolujú ich činnosť.. C =Vykonne jednotky.

 

BBB - PREVÁDZKOVÉ POKYNY (ZÁKONY) 

CCCCC

 

To je často v praxi realizovaná predtsava človeka, ako má fungovať organizovaná tlupa, spoločnosť, firma, či materská škôlka s riaditeľom učiteľkami a deťmi.. Pyramída osôb môže mať rôzny počet poschodí a v čele pyramídy sa nemusí nachádzať nutne jedna osoba.

 

Takisto je pre mňa veľmi zaujímavé usporiadanie centralizovaného systému..

 

BOH

KLERICI        - PRIKAZANIA

V E R I A C I

 

Bez komentára..

 

Ako je vidieť človek asi rád centralizuje.

 

V centralizovaných systémoch hlavné pokyny prúdia vždy smerom zhora nadol. Nikdy nie naopak. Takisto ako je nám známe zvyčajne sa riadiaci subjekt príliš nezodpovedá výkonným jednotkám za škody spôsobené chybnými rozhodnutiami. Dnes máme pyramídové systémy v ktorých sa údajne riadici pracovníci naoko zodpovedajú, v praxi je však táto zodpovednosť nevynutiteľná vzhľadom k imunite a moci ktorou disponuje riadiaci subjekt. Moc si riadiaci subjekt spravidla uplatňuje takisto pyramidovými systémami ( silovými zložkami ) ktoré riadiaci subjekt dokázal usporiadať a vynucovaním dodržiavania zákonných pravidiel ktoré sám navrhol.

 

Pyramídové chápanie riadenia spoločnosti s rôznymi obmenami je u ľudí prakticky bežné.

Napríklad istý známy internetový bojovník sa snaží navrhnúť nový či staronový tvar pyramídy kde sú riadiace subjekty posielané ako strely z radov spodných výkonných jednotiek podľa toho ako výkonné jednotky rozhodnú z možnosťou odvolávania a vyvolávania nových šéfov. Všimnite si že ten kto by bol u nás na vrchole moci aj tak nemá žiadne poriadne právomoci vzhľadom k tomu čo popodpisovali naší predchádzajúci superpolitici čím dokázali posunúť riadiace centrum príliš ďaleko od výkonných jednotiek a tým znemožnili akúkoľvek spätnú väzbu ovplyvňovať rozhodovanie.

 

Výsledkom pri nesprávnych rozhodnutiach je vždy úpadok celku, čím zvyčajne netrpia tí ktorí riadia či kontrolujú ale tí ktorí vykonávajú, hlavne sú to tí dole.. V prípade uvedného návrhu je istá predstava že trpiaci by včas riadiacich vymenili..

 

Jedna z definícií šialenstva znie: Robím stále tie isté veci, robím to stále rovnako a a očakávam iný výsledok.

 

 

 

Decentralizované systémy:

 

Decentralizovaný systém je tiež predpokladám každému z názvu jasný. Nejedná sa o decentralizáciu ktorú zaviedla vláda p. Dzurindu. 

 

A B B B C C C C C

 

Subjekty A B C spolu navzájom komunikujú a koordinujú svoju činnosť podľa potreby.

 

Nikto nie je nadriadený ani podriadený a každý robí činnosť ktorej rozumie v prospech celku alebo seba, záleží len na okolnostiach. Decentralizované systémy podľa mňa dokážu vytvoriť len uvedomelí ľudia ktorý sa cítia byť vzájomne rovní alebo sa aspoň rozumne vzájomne rešpektujú.

 

Myslím že dnes už otrepanú rovnosť, bratstvo či slobodu nemôžme dosiahnuť žiadnym centralizovaným systémom. Je to vidieť zo všetkých centralizovaných systémov ktoré človek v dejinách vytvoril.

Prakticky vždy vznikli a zanikli na systémových chybách ktorých symptómy by sme kľudne mohli nazvať 'podobné'.

 

Preto dávať komukoľvek do rúk moc za naše rozhodovanie považujem za nereálnu hlúposť. To my máme mať tú moc rozhodovať sa sami za seba.

Iba tak môžme dosiahnuť dôstojnú slobodu vo svojich životoch.

 

Zo schémy decentralizovaného systému je vidieť čo sa od subjektov prakticky vyžaduje.

 

     

  1. Schopnosť slobodne a samostatne myslieť a ućiť sa

  2. Schopnosť koordinovať svoju činnosť s inými subjektami

  3. Uvedomenie si seba aj celku, schopnosť pomáhať iným

  4. Bezúhonnosť, vzájomnú dôveru

  5. Osobnú zodpovednosť za svoje konanie voči sebe aj iným

  6. Vedieť prijímať osobné neúspechy za vlastné zlé rozhodnutia a naopak..

     

 

Je celkom možné že žiť v úplne decentralizovaných systémoch nám nebolo geneticky dané..

Preto spomeniem ešte zmiešané systémy, ktoré sú nám mentálne bližšie.

V zmiešaných systémoch môžu subjekty vytvárať rôzne celky a usporiadnia podľa potreby na dobu neurčitú. Ich koordinácia napokon môže vytvoriť aj systémy centralizované do doby kým je to pre všetkých zúčastnených výhodné a slobodne sa tak rozhodli. Pokiaľ to pre niekoho výhodné nie je spolok dobrovoľne opúšťa a má právo vytvoriť nové usporiadania s inými subjektami. Takéto systémy by sme kľudne mohli nazvať slobodné.

Čo sa týka výhodnosti, problémom môže byť ak usporiadný celok A poškodzuje či zneužíva usporiadaný celok B, prípadne s ním súperí. To sa prakticky v našom svete deje bežne. Takisto sa bežne deje že iné usporiadania sú subjektom odopreté ako inak, z už existujúceho vytvoreného riadiaceho centra jednoduchým prijatím obmedzujúcich zákonov ( prikázaní ) čím sa systémy stávajú neslobodnými. 

 

Záverom vyhlasujem že som plne zodpovedný za to čo som napísal a nie som vôbec zodpovedný za to čo ste si pod tým predstavovali. :-)

 

 


Piko
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-01-05  (16:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre ..piko.. Centralizacia, decentralizácia je lepšie pochopiteľná v súvislosti s riadením! A to môže byť priame, nepriame aaaaaaa " debilné"!!!


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-01-05  (16:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prof. Mikuláš Sedlák z VŠ ekonomickej a jeho knihy o tejto problematike...Tu je treba ešte brať do uvahy stav organizácie- procesu organizovania a tým pádom je možné to celé riešiť optimálne- optimalizovať! /ale ako vy ..piko.. hovoríte : dá sa na to aj vydz..ať/


ocal . jusifumy19   |   ip:89.144.20   |   2013-01-05  (16:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ten kto sem dal tento clanok alebo uvahy,ten uz nieje iba vyumovany,ale ma uz vhlave len totalne sracky!


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-05  (17:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ocal
Tak vravel som na konci nie som zodpovedny za to co si Ty pod tym predstavujes.. :-))))))))


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-05  (18:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko a co takto se neopirat o "zname" dejny zmanipulovanych kultur, ale kdyz uz o necem takovem hovoris, zebrat si priklad napr: z dosud zijicich domorodych druhu ci nekterych vybitych ci stale jeste v male mire prezivsich.., indianskych kmenu.. ?? a co treba takovi krovaci?? kteri do ted ziji tak jak zili po tisice let?? Cozpak, to neni samo o sobe dostatecnym dukazem toho ze onen "vyvoj" jak ho nekteri popisujete, nebyl az tak uplne prirozeny jak vypada... ?! zamysli se..

Vis vubec jakym zpusobem ziji lide v techto kmenech? Zajimal ses o toto nekdy?
Ono kdyz chces hovorit o vecech jako centralizace, decentralizace, mel by sis nejprv zjistit jestli se to skutecne tyka CELEHO lidskeho druhu...
Jinac budes vzdycky jen za ovecku uvazujici pouze v mezich cloaku..

Domorodci o kterych si muzes sam lecco nastudovat, nemaji zadneho vladce.. a ani skupinu vladcu.. jsou naprosto svobodni.. maji radu starsich, jenz se sklada z nejstarsich jedincu kmene, kteri resi vsechny zavaznejsi problemy tykajici se existence, avsak lide nejsou nuceni nasledovat jakekoli jejich rozhodnuti..! Oni pusobi pouze jako moudri radcove, ale je jen na lidech kmene zda se podle nich budou co se jakehokoli rozhodnuti tyce ridit.
Pricemz ti jenz tvori staresiny sou obycejni lide jako vsichni ostatni, maji v kmeni sve potomky, sou stejne soucasti kmene jako kdokoli jiny..
Materialno neni pro ne podstatne, jde jim o zivoty svych druhu a prirodu vnimaji jako svoji matku.., vnimaji ji jako zivou entitu.,- proto pro ne take neexistuje pojem "VLASTNIT".... !!
Nehlede na to ze lid by ani nenapadlo ze by staresinove pro ne mohli chtit neco zleho, proc by to delali?? oni vubec neznaji takove myslenky..
to poznali az od belochu v dobach kdy k nim zacala pronikat civilzace..

A dostavame se zase k otazce komu se zije lepe a stastneji, ci lepe receno stastne..? Nam? nebo jim?


A co se tyce topicu: "Preco ziju Americania v ukradnutej krajine???".., vyjadrim se pozdeji, jelikoz pribylo tam toho za den mnoho a ja tedkom tolik casu nemam.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-05  (18:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nepomenovany

Asi si nerozumel písanému textu.. OK tak Ti to sem zopakujem.

Decentralizované systémy:

Subjekty A B C spolu navzájom komunikujú a koordinujú svoju činnosť podľa potreby.

Nikto nie je nadriadený ani podriadený a každý robí činnosť ktorej rozumie v prospech celku alebo seba, záleží len na okolnostiach. Decentralizované systémy podľa mňa dokážu vytvoriť len uvedomelí ľudia ktorý sa cítia byť vzájomne rovní alebo sa aspoň rozumne vzájomne rešpektujú.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-05  (19:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :) pokud sem dobre cetl.. a ja ctu dobre.

Tak clanek pojednava o "lidmi" vytvorenych systemech..
Dobre...
Nevsiml sem si tedy ze by jsi se zminil i o tom ze existuji domorodci, kteri zadny system netvorili.., kteri proste jen ziji tak jak je jim prirozene a nepotrebuji zadne systemy vyvtvaret...

Navyse sou stastni a problemy naseho sveta poznali az v dobach, kdy k nim praveze civilizace zacala prichazet..

Nemuzes se pustit do takovehoto clanku, pokavad zcela opomenes a nezapracujes natolik dulezita fakta. - jen toto sem timto chtel povedet.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-05  (19:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Navic, nevim jestli si to uvedomujes.., ale tvou odpovedi na muj komentar, vlastne potvrzujes ze napr. takovi krovaci, jsou vlastne lide moudrejsi a rozumnejsi nez dnesni prumerny civilizovany clovek...
(coz nechci timto rict ze tomu tak neni.., prave naopak! :)) )

!


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-05  (19:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mily nemenovany :-))))

Dám Ti to sem z českej wikipédie aby si mal aspoň malú predstavu o čom sa bavíme.

Systém (česky soustava) je souhrn souvisejících prvků, sdružený do nějakého smysluplného celku. V latině a řečtině znamená termín system kombinovat, uspořádat, sdružovat.
Systém se obvykle skládá z komponent (nebo elementů), které jsou spojeny za účelem umožnění toku informací, materiálu nebo energie. Termín je často používán pro popis entit, které se vzájemně ovlivňují a pro něž může být vytvořen matematický model.Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-05  (19:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No, tak te tedy chvalim za to jakej ses bystrej chlapec a brilanti wikipediator.. ;)

Jen jestli bys me prosim, take nevysvetlil jakou spojitost ma tva odpoved s tou mou ? :))

Znovu ti tedy pripomenu..

- Tvuj clanek pojednava o "lidmi" VYTVORENYCH systemech..
.. Ja ti odepsal ze existuji domorode kmeny, ktere si zadny system nevytvareli, a proste a jen.., jednoduse ziji tak jak je jim prirozene.
.....

A ty me na to zkopirujes definici pojmu "system"...
Toz, je toto normalni ?? :D


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-05  (20:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No pre mna nie je cekom normalne ze nechapes ze ludia ako entity sa vzajomne ovplyvnuju a spolu nejaky system jedoducho tvoria aj ako 'Krovaci'.. Aj ked tomu 'system' vobec nemusia hovorit. Takze nic, nechajme to tak.. :-)
Venuj sa svojim snom. Ja si idem pozriet nejaky film radsej ako takto podaromnici tuto s tebou. Cau.Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-05  (20:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  O tom jestli toto chapu nebo nechapu nebyla rec.

Samozdrejme ze v zivote techto lidi lze nalezt urcity system.. Nikdy sem nerekl ze to tak neni. To si me ty spatne pochopil..

Jde o to ze oni si tento system nevytvareli zamerne.. Jenom ziji tak jak jim je prirozeno a ziji tak stale.. po tisice let!

A tvuj clanek pojednava o systemech VYTVORENYCH "LIDMI" CILENE...

Ja chtel jenom rict, ze pokud se pustit do takovehoto temata., nemuzes opomijet tak PODSTATNA fakta.
Nechtel sem te ale odradit od toho abys pokracoval, jestli to na tebe tento efekt melo, moc se ti omlouvam!
Tvuj clanek neni zly..! Jen opomiji nektere velmi dulezite skutecnosti...


POPI . fopepuli28   |   ip:212.55.24   |   2013-01-05  (20:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  caf ujo Piko
tak sa ti to predsa podarilo!
pises,ze tato esej je tu len na zamyslenie sa-a ja som sa tentokrat vazne musel zamysliet.
otazka, ktoru som si nemohol nepolozit znie-co je pre POPIho lepsie?vikipedia, alebo Piko?


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-05  (20:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Navyse hovoris o subjektech A,B,C..

Co se tyce lidi o nichz je rec, celek se chova jako jediny subjekt A...
popr. by se dalo hovorit jeste o sb. B, ale to jsou jiz jen bezvyznamne spekulace..lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-01-05  (20:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  POPI

Ani jedno ani druhé.


POPI . fopepuli28   |   ip:212.55.24   |   2013-01-05  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nazdarek NOSICMOJ
...ale Piko vie byt sem-tam zabavnejsi.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-05  (20:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nepomenovany

Skus si nieco precitat o Havajskych ostrovoch ako to tam vypadalo ked tam dosiel James Cook.. Dva tabory domorodcov, dvaja domorodi krali ktori medzi sebou bojovali. Spolocenska povinnost kazdeho clena zasadit za zivot tri figovniky..
Takze daj pokoj s Krovakmi, si na omyle. Aj oni sa organizuju a zvlast v pripade ak je potrebne bojovat ci ulovit korist. Sice inac ako my. Je to system.. A ak Ti tam chybaju krovaci tak ja nie som Ten co Ti bude plnit sny.


Nie som zodpovedny za to co si Ty predstavujes v clanku. :-)

Este napis ze Ti tam chyba aj strom zivota ako minule. Ale to uz by bol centralizovany system clovece.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-05  (20:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nepomenovany

Este sa Ti schvalne chvilu povenujem..

Vsimni si co si napisal minule.
aby se neco mohlo zacit dit moznost by byla napr ta ze by nekdo venoval pozemky aby se dalo zalozit jakesi prvotni centrum, misto kde by se uvedomeli lide mohli zacit schromazdovat a organizovat a resit spolecne otazky dalsiho postupu a preziti.. misto kde bychom mohli zacit nejakym zpusobem fungovat a uzivit se.. kde by se dalo neco vypestovat abysme si byli schopni jidlo zajistit sami a to aspon v tech prvotnich fazich kdyz nas jeste nebude tolik a nebude ani tolik pozemku.. pozdeji pokud by se vec darila by zacaly vznikat podobne centra i na jinych mistech a v jinych statech, vetsina lidi citi ze s timhle svetem neni neco v poradku, akorat neumi identifikovat kdo a co za tim stoji a take a hlavne maji strach!

Takze vravis vzniklo by prvotne centrum a potom by vznikali centra..
Uz chapes ze si mentalne centralizovany.. ????


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-05  (20:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nepomenovany

Cakam ze mi odpovies na jednu otazku..
To ze si chcel vytvorit centrum a potom dalsie centra bolo od teba umele alebo prirodzené ?


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2013-01-05  (20:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Máš celkom dobré úvahy Piko . Máš moje plus .


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2013-01-05  (20:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jhm članok som ted anedočital skončil som kusok ,za bez komentu,úrestalo ma to baviť,asi nemám rad taketo zložite texty,


ale kedže to písal veľky milovník biblie,tak mu niečo z toho prednesiem,


nie doslovne ale mojim jazykom kapanek zložitejšim pre pa vyvynutých jedincov správným smerom ,čo sa podobaju na kozy lebo maju rohy:)


nerobte si veducich ani kralov ,Ježičš vám hovori v bibli jasne, či?


tym je snad povedane všetko,tak aj boh hovorí v starom zakone židom nerobte si kralov ani vodcov,nebude to dobre,posluchli?

odpoved vie každy.,..

nasledok ?však uvidite


dosledok?

ten už každy citi stojí to za bačkoru,lebo ľudske nič na piedestali za živa nedokaže byť spravodlive ,a už vobec nie spravodlivejšie ako PánBoh stvoriteľ neba i zeme.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:90.178.25   |   2013-01-05  (20:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zase jen prekrucujes mnou napsane..

Precti si uplne muj prvy prispevek, co jsem tam napsal a vystihnul..

Ja nemluvil o vsech kmenech a domorodych obyvatelich teto planety, mluvil sem o tech neovlivnenych nekym tretim..
Existuje mnoho kmenu ktere ziji po tisicileti stejne, maji sveho samana, ktery rozumi bylinam a promlouva s duchy zeme(jenz je jimi chapana jako ziva entita) a sou stastni!
Nemluvil sem o tech jejichz kultura je ovlivnena jakymykoliv "bohy"...

A krovaci byli jen priklad.. nejde jenom o ne.. prikladu je plno, nejprv si tuto tematiku dukladneji prostuduj!..

A nikdy sem nenapsal ze v jejich chovani nelze nalezt znaky systematicnosti..
Psal sem ze zijou tak jak je jim prirozene, a zadne systemy cilene nevytvareji.!

To si zase jen ty vkladas, mnou napsane tak jak se ti hodi.
viz.:
"Samozdrejme ze v zivote techto lidi lze nalezt urcity system.. Nikdy sem nerekl ze to tak neni. To si me ty spatne pochopil.."


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-05  (21:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nepomenovany

To je predsa vzajomne kto koho nechape.. Nema vyznam sa natahovat.
Ale odpoved mi na tu otazku hore.


333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2013-01-05  (21:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nepomenovany

len tak ked čitam tvoj posledný príspevok,ma napada nenadal ti ešte do debilov ablaznova pod...


lebo to prekrucanie čo sa mu hodi na svoje,mi je neak povedome:)Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-05  (21:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333
Vravis Ježiš vám hovori v bibli jasne, či?
Nerobte si veducich ani kralov..

A to povedal Tvoj veduci, kral a spasitel ?
Tak to mi teraz tiež vysvetli, prečo máš toho kráľa keď Ti vravel že si ich nemáš robiť.. :-)))

Si ho neposlúchol ?


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-05  (21:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM sem samozdrejme ja, mel sem problem odeslat prispevek.

Piko, strom zivota je puvodni domov a misto stvoreni vetsiny lidskeho druhu.
Existovalo jich nekolik...

Piko, tu nejde o zadnou mentalni centralizovanost... Neni to ode mne umele je to ode mne promyslene.. Pokud se nezacnou vedomi lide schromazdovat, organizovat a spolupracovat, pak se jednoduse nikdy nezacne nic dit..!

System nejde zmenit k lepsimu.. nejde ho pretvorit zevnitr..
JEDINA MOZNOST JE ZACIT ZIT JINAK!
A aby lide nebyli ovlivnitelni, zjednodusila se komunikace, vyresil se problem s hladem, zalidnenost a uvolnil se prostor ostatnim zivym tvorum("prirode"..) je mnou navrhovane seskupeni lidske populace pouze na urcitych co se spoluprace tyce vhodnych pozicich, jedinym moznym resenim.

Navyse vznik a puvod kazdeho lidskeho druhu je skutecne vazan na presne dane lokace a mista na teto planete...

Takze ano, urcitou prirozenou centralizaci si clovek v sobe nese.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-05  (21:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Najmenovany

Aha premyslene. Tak toto som chcel od Teba pocut.. Takze pripustil si ze v pripade potreby je clovek schopny vytvarat systemy(alebo povedzme ze zoskupenia) centralizovane a robi to prirodzene. V Tvojom pripade podla textu v pripade ohrozenia vravis urobi nejaku premyslenu organizovanu strukturu.

Predtym si tvrdil ze krovaci su inteligentnejsi pretoze neziju centralizovane... A ze centralizovane znamena umelo..
Asi sme sa ozaj NEPOCHOPILI.

Dobre podme dalej s nasimi uvahami.
Tak teraz mi musis vysvetlit dalej ako to je s tymi Krovakmi ktori su ako vravis inteligentnejsi ako my. Oni nerobia nic premyslene vravis ?
Alebo to maju premyslenejsie ako my a nezorganizovali by sa v pripade pocitu ohrozenia. To ma zaujima.. :-)))

Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-01-05  (21:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rád by som upriamil vašu pozornosť na analýzu a fungovanie druhého uvedeného príkladu centralizovaného systému, ktorý je v praxi a živote normálnej spoločnosti absolútne nepoužiteľný. A predsa sa ním riadia niektorí jedinci, a to výhradne s nižším IQ. Pozoruhodné je, že tento nelogický a scestný model tu existuje už dve tisícročia, pričom vyhovuje všetkým jeho priamo zúčastneným prvkom. V hierarchii komických služobných postavení však nikto z jeho služobníkov ešte svojho generálneho šéfa nikdy nevidel. Údajne má kanceláriu niekde v oblakoch, odkiaľ mu nie je nič za chrbtom. Systém teda funguje na prísne simplexnom riadení zhora formou abstraktných smerníc, ktoré sú pre celú organizáciu záväznými fanatickými prikázaniami. O koncepcii ich obsahu sa nesmie pochybovať, vyžaduje sa iba slepé vykonávanie. Znakom organizácie sú dve nerovnomerne dlhé úsečky skrížené do pravého uhla a s podobizňou niekoho, koho údajne kedysi neviditeľný šéf vyslal založiť tento pitoreskný spolok.(Hovorí sa, že dopadol ako si zaslúžil). Alfou a omegou systému je manuál - súbor inštrukčných legiend s ktorými sa musia všetci povinne oboznámiť. Pravidelné školenia sa uskutočňujú vždy formou nedeľných vorkšopov, pričom je možné u svojich nadriadených na požiadanie resetovať svoje osobné hriechy. (Niekde je to platená služba). Všetci služobníci organizácie musia pravidelne vzývať svojho šéfa formou oslavných básničiek v predpísanej polohe. Ďalšou zaujímavou kapitolou tohto systému je účtovná agenda. Vstupmi sú milodary od prostoduchých elementov až po obrovský nakradnutý mamon, ktorý je hmotnou modlou. Spätná väzba riadenia chýba, ojedinele sa vyskytuje formou znamení. Systém je v jadre parazitný - permanentne sa pokúša interaktívne pôsobiť na vonkajšie prvky v snahe zhubne zdegenerovať na svoj obraz iné systémy. S odvolaním sa na uvedené fakty môžeme so zdravým rozumom prehlásiť, že jeho štruktúra, usporiadanie, fungovanie a najmä zmysel je v modernej spoločnosti neakceptovateľný a prekonaný. Veda a zdravý rozum je dostatočná obrana i zároveň mocná zbraň proti tomuto anachronickému systému a v každom smere dokazuje jeho zbytočnosť. Ďakujem za pozornosť. (krátené)


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-05  (21:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pande mám obavu že si to písal zbytočne, zástancovia uvednej štruktúry nie sú dostatočne pri zmysloch aby boli schopní vlastný spolok takto analyzovať.
Majú o tom úplne inú predstavu. :-)))


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-05  (22:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pletes si pojmy s dojmy?
Myslim ze jasneji jsem se jiz vyjadrit nemohl.
Jsi natolik nechapavy?, nebo se jen za kazdou cenu snazis diskuzi nademnou vyhrat, nehlede na puvodni smysl tohoto tematu?..
Ok, koukej.:

"Aha premyslene. Tak toto som chcel od Teba pocut.. Takze pripustil si ze v pripade potreby je clovek schopny vytvarat systemy(alebo povedzme ze zoskupenia) centralizovane a robi to prirodzene. V Tvojom pripade podla textu v pripade ohrozenia vravis urobi nejaku premyslenu organizovanu strukturu."

Hahaha.. Tak me zkopiruj kde sem neco takoveho napsal!
To ze zamerne nechapes, myslenky mnou zcela jasne vystihnute, neni ma chyba..

Psal sem ze puvod a vznik lidskych druhu je skutecne vazan na urcite lokace..
Ale myslel sem to jako citovy vztah cloveka ke svemu domovu, k urcitemu jednomu mistu, kterez tak vnima..
Nevim kde ty si v tomto vycetl takove nesmysly??

A co se tyce mnou navrhovaneho reseni, jedna se o promysleny a zcela logicky zaver. Aby se tento svet mohl zmenit, musi se nejprve nejakym zpusobem zacit.. LIDE MUSI VIDET ZE LZE ZIT JINAK A ZE TO FUNGUJE!
Tim ze budes onanovat nad zmenou "civilizace" zevnitr, se akorat pripravujes o cas ty troubo..

"Predtym si tvrdil ze krovaci su inteligentnejsi pretoze neziju centralizovane... A ze centralizovane znamena umelo..
Asi sme sa ozaj NEPOCHOPILI."

Co to meles? :D To sis akorat v hlave pomichal jabka s hruskama...
Ja nekdy nekde neco takoveho napsal? A kde prosimte? Tak me to zkopiruj!

To ty ses sam provaril na tom ze krovaci sou uvedomelejsi nez prumerny civilizovany clovek.. Vsak se sam presvedc nekolik prispevku dozadu...
A nedelej tu ze me vola, kdyz jim si sam...
Ja nikdy nepsal ze nektery z domorodych kmenu o nichz byla rec, ziji centralizovane. To sis akorat ty vycucal s prsta...

"Dobre podme dalej s nasimi uvahami.
Tak teraz mi musis vysvetlit dalej ako to je s tymi Krovakmi ktori su ako vravis inteligentnejsi ako my. Oni nerobia nic premyslene vravis ?
Alebo to maju premyslenejsie ako my a nezorganizovali by sa v pripade pocitu ohrozenia. To ma zaujima.. :-)))"

To rikas ty., ja ti akorat neodporuju co se jejich "inteligence" tyce..
Ja nikdy nerekl ze nejednaji promyslene... to sou zase nejake tvoje bludy :D
Ja nemluvil o zadne promyslenosti.. ty si uplny blazen... :D
Copak sou kus kamene aby nepremysleli? Si normalni ? :D
Copak sou debilove aby se nebranili v ohrozeni?? Si si vubec vedomy co pises?! :D

Ja mluvil o zivote a jejich vztahu vuci nemu, o jejich hodnotach a moralce... nevim kde ty si vycetl a pochopil smysl jenz me podsouvas...


333 . ramiqope68   |   ip:85.216.14   |   2013-01-05  (22:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko . syfaqyxy | ip:178.40.24 | 2013-01-05 (21:06)

hej a ktorým kralom?ked sme už pri tom?


333 . ramiqope68   |   ip:85.216.14   |   2013-01-05  (22:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pandaš


aky si mysliš že PánBoh stvoriteľ neba i zeme ,je niečo ako centrala hzds.tak si jasne mimo,ale nemožeš chapať veci ,ked uznavaš presne opak,preto mavaš odušu na tvojich polnočnych seancach kde tii samozrejme splnovy mesiačik na nebi posvecuje.hoc dokažeš použiť sofistikovane slova a i cudzojazične ,na veci že si mimo to však nič nemení,

keby ľudia nemali panov a ktalov a kneklanali a nekolenačkovali ako tvoj najvyši z tej centrali kolenačkuje pred pápežom svet by bol iny lepši ako bol pred 1013 rokmi,

Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-05  (22:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nepomenovany vidim ze si stratil sebakontrolu.. :-))

Úvaha je myšlienkový postup, nič konkrétne stanovené nechce dokázať a jej cieľom je k niečomu sa dopracovať myšlienkovými pochodmi. Tvoje Ego ma nezaujíma ani Tvoja stupídna tvrdohlavosť tvrdení v ktorých si sám veľmi hrubo odporuješ. Navyše začínaš byť agresívny..

A článok nebol o 'zivote a jejich vztahu vuci nemu, o jejich hodnotach a moralce'.. Splietol si si dokonca aj tému.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-01-05  (22:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kontrolu nad sebou opäť stratil aj koktavý pán doktor inžinier Číselný, SVC. Už mu zas z rozčúlenia preskakuje - aby sa neurazil - klávesnica. :-DDDDDDDDDD


333 . ramiqope68   |   ip:85.216.14   |   2013-01-05  (22:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  malachiaš vydal svedectvo a proroctvo o 111 tich papežoch dnes sedi papež čierna hlava na stolci papeženeckom,tod posledný papež,.ale wilikpedia nam hovorí o 265papežoch,


tj len 111papeži boli aj skutočne ,tych ostatnych si vymysleli čo tvorili historiu,aby si ludia mysleli a uznavali papeža ako pokračovatela Ježiša Krista,aby ich blud bol dokonali,

tisic ročne kralovstvo Ježiša Krista bolo bez papežov,a to do roku 1000od jeho narodenia,


tak ako Ježiš nikda nebol kral židovsky,a mojžiš nikda nebol praotec kresťanov.v tom je ten podvod dokonali ,ked židia zo sionu ovladli katolicku cirkev,...


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-05  (22:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Navyse piko je cas uvedomit si, ze zde nejde o zadne nase zabo-mysi spory..

Ja ti nenapsal, co si o clanku myslim, proto abych ti ukazal jakej ses blbec...
Ale proto aby lide, kteri jej budou cist byli obeznameni i z jeho nedostatky..!

JE NA CASE SI UVEDOMIT!, ZE POKAVAD CHCEME ABY TENTO SVET BYL LEPSIM MISTEM PRO ZIVOT, NESMIME JIT PROTI SOBE A VYMYSLET NESMYSLNE ARGUMENTY NA FORECH ABY SME "PRECURALI" JEDEN DRUHEHO!!
MUSIME DRZET SPOLU A NAVZAJEM SE DOPLNOVAT!!!


333 . ramiqope68   |   ip:85.216.14   |   2013-01-05  (22:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tebe rožky zas ppreskakuju na kotrbe:)jaj nahlave aby si sa neurazillucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-01-05  (23:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333

Nezáleží na tom akej histórii si uveril, ale na tom aby v tvojom SRDCI neživila NENÁVISŤ.
Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-05  (23:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovany nie som vobec schopny doplnovat to co si napisal ak s tym vobec nesuhlasim. Máš príliš nereálne požiadavky. :-)
Téma bola o systémoch.. Už v úvode si ma atakoval pričom téme nerozumieš a zároveň mi chceš nanútiť tie tvoje naivné predstavy.

Nie nebudem Ti pritakávať a ani nie je mojim cieľom Ťa prečúrať..
Sám si sa prečúral.. :-))


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-05  (23:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko :) Ja si zase myslim ze zamerne prekrucujes co jsem rekl, aby jsi sam nevypadal jako uplny blbec.
Pritom proto zde ja nejsem.

Vis, chtel sem jen DOPLNIT tu tvoji "uvahu" o FAKTA, ktere si proste a jednoduse OPOMENUL.. O velmi podstatna fakta! Jenz by uvaha na toto tema rozhodne nemela postradat, pokavad je tvym zamerem aby byla objektivni.
A ja verim ze to je tvym zamerem? Nebo ne?!
Tak potom proc tu pises neco co cloveka akorat zmate??!

Vyzyvam te! ukaz me v cem si laskave odporuju.. !
Bud prosimte tak laskav..

Vytrhavas vety s kontextu? Chces ze me udelat debila? Delas ho akorat ze sebe.. ty totiz moc dobre vis ze sem se vyjadril k clanku a veta o jejich zivote a moralce patrila jiz do rozvite diskuze, jenz souvisela prave s timto tematem....
Tak se me tu nesnaz prechytracit, ty moulo.., kor kdyz na to ani nemas..


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-01-05  (23:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mne sa posledný argument od Nejmenovaného páči, ak chceme lepší svet, nesmieme ísť proti sebe a hrať sa diskusných fórach na najmúdrejších, stanoviť si cieľ a ísť tvrdo spoločne za nim.

Dobre to vystihol a pekne.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-05  (23:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemenovaný..

Tvoje nelogizmy Ti nebudem opakovať veď sú tu v príspevkoch a môžeš si ich v pohode prečítať. Takisto si ich prečítajú aj iní a uznajú že buď si tam nelogizmy mal alebo nie.. Načo sa teda rozčuľuješ.. :-)

A podľa mňa tie Tvoje fakta nie sú vôbec podstatné.
Zase si totiž zabudol že tí Krováci je malá skupina osôb na veľkom území.
A to je určite potrebné zohľadniť.

Navyše namiesto argumentácie mi nadávaš do blbcov a zároveň tvrdíš že ja chcem spraviť debila z Teba.

Pritom zároveň túžiš po akejsi harmónii v debate.
No dá sa s Tebou vôbec normálne baviť ?

:-)))))))))))


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-05  (23:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko a s cimpak z toho co sem puvodne psal(myslim muj uplne prvy komentar zde..) nesouhlasis??

Vzdyt to co v nem uvedl, jsou jen a jenom FAKTA...
Tam neni s cim souhlasit ci nesouhlasit.. vsak to byly vsechno OVERITELNE SKUTECNOSTI...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-05  (23:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemenovany

Pozri neviem co Ty chces touto debatou konkretne sledovat.. Moj zamer pri nasej vzajomnej debate bol dopracovat sa uvahou k tomu ci teda prvky ludskych centralizovanych systemov mohli vzniknut alebo nemohli vzniknut prirodzene. Trebars pri ohrozeni skupiny alebo pri love ci inak..

No a Ty si sa zlakol ze budes vypadat ako blbec ked Ta konfrontujem s Tvojimi vlastnymi nazormi a Tvojim spravanim.

A teraz idem do obchodu.. Tak cao.


PandemoniumII . fededawa35   |   ip:62.197.22   |   2013-01-05  (23:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Blbečkovia.
Neustále strácate svoj čas jalovými rečami o zmene namiesto toho, aby ste premýšľali ako získať viac peňazí pre seba či rodinu.
Na dôležite.sk sa zmena nerobí, ale cez verejnoprávne média sa môžu získavať občania na zmenu.
Bohužiaľ, tie sú ovládané NR SR, aby páni z NR SR neprišli o moc a výhody z nej a aby sa čim dlhšie udržali u koryta. Tak sklapnite, pretože bľabotaním na dôležite nič nevyriešite blbčekovia – debilkovia...Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (00:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja se nerozciluji, nemam akorat rad, kdyz mi nekdo podsouva neco co jsem nikdy nenapsal a co jsem ve skutecnosti napsal, naopak prekrucuje...
Ukaz mi nekoho komu by to nevadilo...! nereknu kdyby jsem psal nesrozumitelne ci snad chaoticky, ja vsak kladu znacny duraz na to aby citatel porozumel a ja myslenku vystihl co nejpresneji jest v mych moznostech...

Krovaci byl jen jeden z mnoha prikladu.. To ty ses jich chytl jako by byli na planete jedini..
Zjisti si neco o zivote domorodych kmenu v Amazonskych lesech, ci o zivote nekterych vybitych ci stale jeste take zijicich indianskych kmenu.. Dukazu je cela rada.. Staci se jen nestavet automaticky do obranne pozice, kdyz na tebe nikdo neutoci... a neco si o tom zjistit.. ;)

A co ti mam asi rict jineho?, nez ze jsi blbec..?, a zasmat se.., kdyz se tady ze me snazis udelat idiota??
Uplne prevracis naruby me myslenky, pritom nejsi takovy debil aby si je takto zle pochopil, navyse to co me tvrdis ze sem udajne napsal se ani neda z mnou napsaneho vydedukovat... Tak si to preber.

Vis co? Kdyby si se semnou zkusil bavit normalne, prisel bys na to... :/


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (00:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PandemoniumII alias Jozko Varga

Na zmenu Ti seriem, penazi mam dost ale nezaujimaju ma prilis.. Viac penazi momentalne nepotrebujem.
Zaujimaju ma tie pre Teba bezpredmetne uvahy ci to vobec ma nejaky zmysel to co tu stale o tej zmene trepete tie sprostosti..

A casu mam tiez dost. Ak ho nemas Ty tak padaj odtial aj s tou NR SR a sprostostami aj s korytom... :-)


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (00:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemenovany nic som Ti predsa nepodsunul iba Tvoja vlastne slova..
Ak chces mozme sa teda k tomu vratit..

Chcel si predsa robit akesi centra..
Sam povedz ci je to pravda ano alebo nie ?

Dalej si tvrdil ze vsetky tie systemy bolo vytvorene umelo.
Sam povedz ci je to pravda ano alebo nie ?

Pritom sam si tvrdil ze to co chces vytvarat Ty nie je od Teba umele ale prirodzene..
Sam povedz ci je to pravda ano alebo nie ?

No a tak preco si myslis ze od inych to bolo umele ale od Teba prirodzene..


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (00:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Opakuji ti znovu a znovu. slo me jen o toto.:

"Vis, chtel sem jen DOPLNIT tu tvoji "uvahu" o FAKTA, ktere si proste a jednoduse OPOMENUL.. O velmi podstatna fakta! Jenz by uvaha na toto tema rozhodne nemela postradat, pokavad je tvym zamerem aby byla objektivni."

Nemohly vzniknout prirozene... Ohrozeni kmene? Kym? Myslis ze by divoka zvirata zautocili na lidskou (dejme tomu)vesnici?? Nebo co si tim myslel?
To by musel jiny kmen chtit ovladnout a podrobit ten druhy, a tak to nefunguje ani ted v tech amazonskych lesech.. ani ti tvoji "oblibeni" krovaci se nezotrocuji...

A pri lovu? Myslis ze na lov zvirat by se museli takto slozite organizovat? Kor v dobe kdy jeste na planete bylo zvere vice nez dostatek?? Jasne ze se domlouvali, ale asi tak jako se ty domlouvas se svymi kamarady kdyz hrajete ze srandy treba fotbal..

Navyse uvedom si ze domorode kmeny sou vlastne velke rodiny..
Copak ty by si zotrocoval svoji rodinu???
Divej se na veci prosim trochu vic z nadhledu, mnohdy si takto sam jednodusse odpovis...


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (00:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ty jsi montala..

Jak to muzou byt me slova kdyz sem nikdy nic takoveho nepovedel??

Ano navrhoval sem vytvorit centra, ale uz sem take mnohokrat vysvetloval, a to i zde! jak to bylo mysleno.. takze si to najdi.. znova to uz psat nebudu, nejsem magor..

Ano tvrdim ze system je zamerne a umele vytoren.

Ne nepsal sem ze ode mne to je prirozene,.. nybrz psal sem ze je to ode mne PROMYSLENE...
Mel bys lepe procitat prispevky.. si to najdi..


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (00:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovany

"Vis, chtel sem jen DOPLNIT tu tvoji "uvahu" o FAKTA, ktere si proste a jednoduse OPOMENUL.. O velmi podstatna fakta! Jenz by uvaha na toto tema rozhodne nemela postradat, pokavad je tvym zamerem aby byla objektivni."

To uz si predsa pisal.. Neboj zobral som to na vedomie nemusis sa opakovat.

A to co si pisal o tych problemoch a rieseniach..
Tak mohol by si sa trebars dohodnut tak ako na fotbale, vies ako ked hrajete zo srandy.. Naco Ti teda budu tie centra zachrany..

Ved dohodni sa ako na fotbale ak to vidis tak romanticky.
Ak je to take jednoduche.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (00:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium tvou lhostejnosti k deni na teto planete, vlastne predurcujes sve potomky do mnohem vetsich sracek.. A nejen to! O tom ze trpi skoro vse zive ani nemluve!! ...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (00:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslis toho PandemoniumII.. Tak to bol jeden nas expert na zmenu, neustaly stazovatel na system ktory navrhuje ako ten system zmenit..
Chce to spravit cez televizor, relacie a nejaku gombikovu inovaciu v parlamente.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (00:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "A pri lovu? Myslis ze na lov zvirat by se museli takto slozite organizovat? Kor v dobe kdy jeste na planete bylo zvere vice nez dostatek?? Jasne ze se domlouvali, ale asi tak jako se ty domlouvas se svymi kamarady kdyz hrajete ze srandy treba fotbal.."

- Kazdy blbec umi vytrhnout vetu z kontextu tak aby to znelo debilne.. to neni zadne umeni.

Jasne ze pri reseni tak velkeho problemu jakym tento svet trpi, se nemuzes dohadovat jako s kamarady pri fotbale... to da snad rozum. ne???
Nic takoveho sem nikdy ani nerekl. to sou jen tve naivni predstavy...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (00:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovany

Ne nepsal sem ze ode mne to je prirozene,.. nybrz psal sem ze je to ode mne PROMYSLENE..

Noo vies podla mna urobit nieco premyslene je uplne prirodzene.
Takze mi si vobec ale vobec nerozumieme.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (00:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stejne tak je prirozene ze se branis pred nebezpecim.. a to je ten samy pripad...
Pri fotbale se taky domlouvas s rozmyslem..
Nikdy sem nerekl ze neni prirozene premyslet.. i zvirata premysleji..
Kdybys nepromyslel veci tak bys nezil.. byl bys "mrtvy" jako kamen..


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (01:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovany

Jasne ze pri reseni tak velkeho problemu jakym tento svet trpi, se nemuzes dohadovat jako s kamarady pri fotbale... to da snad rozum. ne???

No to je to ze Ty mas utkvelu predstavu ze svet nikdy predtym asi netrpel.. Ze ludia zili ako v raji, mali vsade dostatok potravy a podobne..

Ale ja tu predstavu nemam. A nemam ani taku mierumilovnu mienku o predhistorickom cloveku. Krovakov sem neplet.. Urcite by sa dali najst aj ine viac bojovejsie kmene ako vzorka ak by si sa vzdal tej Tvojej mierumilovnej predstavy. Ale nemam chut Ti tu predstavu brat tak
Ti poviem radsej uz len. Snivaj si dalej svoj sen.


otvoreneoci . vymovepu87   |   ip:99.241.18   |   2013-01-06  (02:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko cudujem sa ze sa stym krtkom bavis a stracas cas.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (03:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Otvoreneocko

Co uz mam robit, ked mam taku trpezlivost.. :-))


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (03:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobre.
Predstav si tedy stav, kdy na svete neni jeste zadna ovlivnena kultura, a lide ziji v kmenovych uskupenich..
Aby mohl zacit svet trpet, musely by se kmeny navzajem napadat a zotrocovat.
Proc by to delali? Vseho byl dostatek. Planeta nebyla prelidnena. A pokavad by jeden kmen napadl druhy, urcite by ostatni svobodne kmeny pomohly..
Myslis ze lidi byli blbi? Vzdyt kazdemu trocha rozumnemu cloveku musi byt jasne ze by to vedlo jen k neustalemu zotrocovani a bojum..
Nehlede na to proc by to delali kdyz to nemeli zapotrebi???!

Kmen = rodina.. Ty bys zotrocoval svou rodinu? nebo jine rodiny? Oni chapali kmen jako rodinu, nezotrocovali by svou rodinu a tim padem ani cizi.
Navyse tito lide ani takto neuvazuji...
Vsak si zjisti neco o zivote napr. amazonskych domorodcu.. nebo nekterych indianskych kmenu neovlivnenych "bohy".. Zotrocuji se? Bojuji mezi sebou??

No tak me najdi nejaky takovy kmen jako povidas.. Najdi nejaky takovy kmen, jehoz kultura neni ovlivnena zadnymi "bohy"...
Jak se o to pokusis sam se vyvedes z omylu...otvoreneoci . vymovepu87   |   ip:99.241.18   |   2013-01-06  (03:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co najlepsie chuti, predsa domaca slivovica a cudzia zena. Ak si niekto vsimol tak devetdesiat devet percent vojen boli kvoli zenam a osobnemu egu. Aj tie najprimitivnejsie kmene ktore naozaj neboli nahusto zasydlene a mali dostatok obzivy ajtak obcas vytiahli na vojnovu scesku, aby ukradli zeny z ineho klanu. Malo to dve vyhody, miesala sa krv a tym nedoslo k zdegenerovaniu rodu a po druhe muzi si spravili zadostucinenie a nasytili svoju pychu. To iste bolo na dennom poriadku u indianov, v Africkej dzungli, v Mongolskych stepiach vsadial vo svete. Este som nevidel v zivote spokojneho cloveka s tym co ma, lebo keby ze sme taky, tak este dnes sedime na stromoch a vyberame si blchy z kozuchu. Takze cely ten vyvoj az do dnesnych dni bol a je uplne prirodzeny, az na poslednych zopar desatroci, kde sa zacina tento vyvoj deformovat nutenou solidarnostou co sluzi elite na ovladnute a zotrocenie moderneho cloveka.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (03:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Otvoreneoci, ty mozna nebudes zly clovek...
Ale zakomplexovany, a hloupy.., ses radne! ...

S tebou se neda vect diskuze, jelikoz tvymi argumenty sou bludy zalozene na tom co si kde zaslechl a pokavad ti clovek poda nejaky padnejsi argument, tvuj mozek ho nedokaze vyhodnotit, pote to konciva tak ze opakujes stale ty same nesmysly dokola a jakmile se cloveku podari ti ho nejakym zpusobem vyvratit, prides okamzite s jeste vetsi hovadinou...

Ani te nebudu zadat o to abys sve tvrzeni nejak dolozil, protoze bys stejne nebyl schopen poskytnout zadny relevantni argument.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (04:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-)
Nie nic si predstavovat nebudem.. To nie je o logickej argumentacii ale o Tvojom snení a predstavach. Zijes v iluziach pritelu.. A takisto tvoje argumenty nemaju pre mna ziadnu vahu pretoze tvrdis nielen mnohe nedokazatelne veci ale o mnohych veciach si presvedceny len na zaklade logickych klamov z Tvojich osobných predstáv..

Uz len to akym sposobom mi chces nieco dokazat 'Predstav si tedy stav...'
a tak dalej.. Ved je to smiesne co ma chces zhypnotizovat aby som Ti uveril ? Argumentuješ ako malé dieťa.

Tvoji amazonski hrdinovia načisto osprosteli.

Ako pre CNN uviedol starosta dediny Envira Maronilton da Silva Clementino, Indiáni zabili, rozporciovali a zjedli 19-ročného farmára Ocelia Alvesa de Carvalha. Podľa internetového portálu novín Amazonia podozrivých najprv polícia zadržala, po niekoľkých hodinách sa im však podarilo ujsť. Zatykač na nich nevydali, pretože brazílske zákony neumožňujú vojenskej ani civilnej polícii vstup na indiánske územia.

Mladík pásol dobytok, keď sa stretol so skupinou Indiánov, ktorí ho pozvali do ich dediny. "Poznali sa, občas si navzájom pomáhali. Pozvali ho do rezervácie pred tromi dňami a odvtedy ho nikto nevidel," povedal v pondelok Clementino. Rodina ho išla hľadať do rezervácie a tam našla jeho rozštvrtené telo a lebku visiacu na strome. Čin prezradili samotní Indiáni, ktorí sa v dedine pochválili, že uvarili a zjedli ľudské mäso.


Po takej argumentacii kde si mam predstavovať nejaké stavy ma to už s Tebou aj prestalo načisto baviť..


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (04:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale klid piko, mluvi s tebe ranene ego.

Argumentuju tak jak je jen v moznostech vami "znameho" sveta.

To ze zde vytahnes clanek o nejakych indianech, jenz ani neuvedes z jakeho jsou kmene a jake maji zvyky, abychom si mohli pripadne overit zda v jejich kulture nefiguruji nejaci ti "bohove", dokazuje tak maximalne ze jses blazen..
Nehlede na to ze se jedna ocividne o jedince pro nez neni civilizace nicim cizim a pravdepodobne ji jejich kmen byl i znacne ovlivnen. Samo o sobe je dukazem i to ze pochazeji z nejakych okrajovych oblasti lesa, pokavad ziji nedaleko civilizovane vesnice..

A to co zde bylo kdysi si uz muzes skutecne jen predstavit, tak si potom nestezuj kdyz ti neco takoveho reknu, moulo..
Navic byla to odpoved na tebou rozvijenou diskuzi, ty logiko... :))


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (04:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A piko :) Jestli nahodou nejsi klamany TY nasi vladnouci tridou ;) ...
Pripustil sis vubec nekdy tuto moznost? :))


Definitva . hijuleke65   |   ip:87.244.20   |   2013-01-06  (08:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som rád, že som konečne dostal priestor v tejto diskusii. Definíciu piramídy by som zreálnil na:
Jehova
Klérus a politici
My ostatní, veriaci aj neveriaci.


ccc . febodase15   |   ip:84.47.37.   |   2013-01-06  (08:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  piko
súhlas aj nesúhlas.
zober si takú rodinu. sú všetci rovnocenní? nie! 5 ročnému dieťaťu nezveríš napr. hospodárenie s rodinnými financiami, aby nakúpilo len hračky....
je to hierarchický systém? je! je funkčný? v klasickom ponímaní je. ak sa hlava rodiny správa zodpovedne. ak je napr. otec pijan a prostriedky minie na svoje "hračky" rodina sa zväčša rozpadá.
a tento systém je daný akosi prírodným výberom.
ide o to, že A záleží na bbb aj ccccc. ak tak nie je, značí to rozpad. ak by bola len rovnosť a bbb cccccc, tiež by to bol rozpad. dôležité je, že hierarchia sa mení v čase.
deti postupne dospejú a starajú sa napr. o starých. ale nemusí to tak byť. môže dôjsť aj k súpereniu.


KapitalOtroci . vigumogu9   |   ip:62.197.22   |   2013-01-06  (08:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Otroci, mate sa lepšie než otroci v Afrike, tak čo tu stále nariekate. Nájdite si príjemnejšie aktivity ako bľabotanie na weboch :- DDD


ccc . febodase15   |   ip:84.47.37.   |   2013-01-06  (08:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kapitalotroci
a ty sa máš stále horšie ako elitáši v us. tak trp a chváľ sa na rôznych weboch, aj tak sa nemáš čím.
пойвб нозу да ти сына.


julo . gopomipy8   |   ip:78.102.17   |   2013-01-06  (09:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko-si ma prekvapil tym clankom..prijemne:-)
Snazim sa danu problematiku studovat z ruskych zdrojov.
Tvoja uvaha je az na detaily rovnaka,ako ich zavery.
Detail je napriklad,ze Boh neriadi RKC:-)

Nejmenovany-mozno by stacilo zistit,ako zili nasi predkovia a nepozerat do dzungle,ci na krovakov.
Moj nazor je,ze civilizaciu nemame znicit,ale pretvorit.


smartang . bohupyki56   |   ip:78.99.254   |   2013-01-06  (09:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Teoria je jedna vec, prax druha. Uz dnes vieme, ze mnohe teorie boli vymyslene tendencne, s cielom oblbnut narod a dostat ho do zelanych mantinelov uvazovania. Preto aj vsetky teorie ktore ospravedlnuju cloveka napr. tym, ze sa odvolavaju na vseobecne kecy a akesi geneticke danosti je howadina. Nic take neexistuje. na svete je 9 miliard ludi a kazdy sme iny. Vela ludi je zijucim prikladom kde teoria zlyhava na celej ciare.

Aj preto som presvedcený ze clovek ma naviac ako to co dokazal. Sebectvo, egoiymus, nepriatelstvo --- a vobec vsetko zlo v cloveku je umelo vyvolavane a yamerne zivene aby clovek nadobudol dojem ze to je nieco normalne a pre cloveka prirodzene. Nuz, pokial tak zameriate vzdelavanie a nastavite vonkajsie prostredie na to, aby sa v cloveku potlacili dobre sklony a zvyraznili vsetko zle, tak to samozrejme bude fungovat. pretože to, co sa dieta nauci ako male, je potom na "cely zivot" a len malo jedincov je schopnych sa nasledne odputat a mysliet slobodne a tvorivo. Ja tvrdim ze prirodzene pre cloveka je tuzba po laske, mieri, spravodlivosti ... Toto su prirodzene danosti a vybava cloveka pri narodeni. Takito sme boli ked sme sa narodli a takito sme mali zostat. Lenze pozrite sa na svet ako teraz vyzera. Co ponukame dnesnym detom, aku viziu aku pravdu o zivote? Kriza podvody nasilie, vzdelaavnie komplet na HOWNO. Deti neucime ako maju zit, ale ako sa maju presadit. Nevstepujeme im do hlv moralku a slusnost, kooperativnost ale sebeckost, zlomyselnost superenie ... Presne toto vidia aj na dospelych ako zivy priklad. CO spravite ked sa pred vami na chodniku zruti starsia pani? Priskocite k nej budete sa ju snazit zdvihnut ci inak pomoct? Alebo vas preve napadne ju presacovat a zobret jej penazenku?

MAME TO V SEBE!!! TO DOBRO JE V NAS. LEN SME ESTE NEDOZRELI DO TEJ UROVNE VEDOMIA, ABY SME I TO UVEDOMILI. NIE VSETCI.

NIKDY SA NEZMIERTE SO SYSTEMOM KTORY Z NAS VYCHOVAVA ZRUDY. PRACUJME NA SEBE A PODME DALEJ!333 . xohohaqo72   |   ip:85.216.14   |   2013-01-06  (09:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucius

keby historia skutočna nebola zmenena ľudia yb vedeli ako žiť tak aby na zemi dobre bolo a všetkym ,nie len parazitom čo to tu ovladli,

a čo je najhlavnejšie nespeli by do konca,,,,lebo by neboli zlí,


preto aby ich ľahšie ovládali,zmenili historiu a nanutili im system kralov a vodcov,


preto je historia doležita,lebo mnohí tej falošnej uverili a chovaju sa tak chcu byť za každu cenu vyšie v tej pyramide ktorú nam stvorili,prečitaj si skutky apoštolove ako žili ľudia v tej dobe.


nebudeš mať ineho boha okrem mna,

znamena to že všetci ľuia na zemi budete si rovni,nie mať panou a králov.a papežou,na zemi,ktorým sa klaniate,len vdaka ich postom ,ktore si stvorili


julo . gopomipy8   |   ip:78.102.17   |   2013-01-06  (09:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko-si ma prekvapil tym clankom..prijemne:-)
Snazim sa danu problematiku studovat z ruskych zdrojov.
Tvoja uvaha je az na detaily rovnaka,ako ich zavery.
Detail je napriklad,ze Boh neriadi RKC:-)

Nejmenovany-mozno by stacilo zistit,ako zili nasi predkovia a nepozerat do dzungle,ci na krovakov.
Moj nazor je,ze civilizaciu nemame znicit,ale pretvorit.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2013-01-06  (10:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak uz by bolo vhodne nasmu nejmenovanemu cechovi vymysliet dake meno.
svojou tupostou sa isto zapise do siene slavy dolezite.sk

piko ako inac, velke +

"Ľudstvo nebude slobodné, kým posledný kráľ nebude zaškrtený črevami posledného kňaza" (Denis Diderot)"


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2013-01-06  (10:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to len ako priklad ako sa priblizovat k decentralizacii :)


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2013-01-06  (10:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  julo.

"Detail je napriklad,ze Boh neriadi RKC:-)"
ani prezident slovensko a ani kralovna anglicko...

a tak sa dost casto stava, ze hlava nedokaze riadit zvysok tela :)


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-01-06  (10:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale aj revolučný plesnivý zdochliak z Košíc sa sem už montuje a zas inkognito. Opäť sa hanbí sám za seba. Vyňuchal túto tému, lebo ho prilákal nadpis ako psa kosť... :-DDDDD


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-01-06  (10:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  t.u.p.á.k.o.m niečo vysvetľovať, je ako hádzať hrach na stenu, asi tak, a len toľko, lebo viac už netreba, nakoľko oni vedia všetko, aj to, čo nikdy nebolo, ale oni to už dnes vedia!Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (10:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Julo

Detail je napriklad,ze Boh neriadi RKC:-)

To som tam mal rozpracovane podrobnejsie ale potom som to skrtol a strategicky dopisal 'bez komentara' .. :-))))

Ten cesky posahanec mi tu stacil..
Keby sa este dovalil lucifuk a spol. tak je to uplne stratene.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (11:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang

Preto aj vsetky teorie ktore ospravedlnuju cloveka napr. tym, ze sa odvolavaju na vseobecne kecy a akesi geneticke danosti je howadina.

No ono to hovadina asi nebude, prečítal som pár zaujímavych kníh od zakladateľa sociobiologie (Edward Osborne Wilson). Je to napokon celkom mladá veda ktorá poukazuje na to že sociálne skupiny sa prostredníctvom evolúcie adaptujú na prostredie a že veľa ľudských prejavov má hlboký biologický základ, ktorý se utváral už behom evolúcie.

Ty ale Smartangu na evolúciu neveríš tak s Tebou asi taká debata ani nemá význam. Ty veríš na hviezdu, troch kráľov ktorí za ňou šlapali až kým nedošli do toho senníka.. A to nám prinieslo niečo veľmi pozitívne čo zmazalo všetky tie genetické kecy.. Veď sa predsa poznáme, tak si to nemusíme ďalej ani vysvetľovať. :-))))

Ak by si mal záujem skús aj takú literatúru.


Klopi . myhujehu81   |   ip:88.212.40   |   2013-01-06  (13:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..Piko.syfa.. Viete čím sa zapodieva Kybernetika??? Ako je to s exaktnosťou??? A že riadenia, organizovanie príp. usmerňovanie je aj umením??? Teda exaktnosť sa obmedzuje??? /ale " diskúsnosť " ste dosiahli slušnú ..Norika z KE je..v sledovanosti...ta het../


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (13:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klopi kybernetika ? Mohol by ste mi niečo z toho ak by ste bol taký dobrý.. Rád si to prečítam. Ak máte čo v tej veci povedať napíšte to.


Klopi . myhujehu81   |   ip:88.212.40   |   2013-01-06  (14:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..Piko.sy. Niektoré stránky internetu poskytujú príležitosť si doplníť, obnoviť, zopakovať celý rad "zanedbaných "disciplín! a Máte ďalší diskúsny...


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-06  (14:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a čo teda... je alebo nie je možná tá zmena?


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (14:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klopi tak sa priznám. V oblasti kybernetiky pracujem profesionálne. Mám aj aj nejaké skromné výsledky v danej oblasti.

Samozrejme viem o čom hovoríte.
Len som chcel vedieť čo mi o kybernetike napíšete Vy Klopi.

A nemyslíte si Klopi že zložitejšie podaný článok by bol pre mnohých tak trochu 'nepochopiteľný' ?Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-01-06  (14:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie. :-DDD


Klopi . myhujehu81   |   ip:88.212.40   |   2013-01-06  (14:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..bbb..re u nás v krčmičke sa hovorí :čím väčší " bordel" / bordel... správny preklad...BUJÁREŇ/tým rýchlejšia zmena!!!Ale..


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (14:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb

Samozrejme zmena je možná.. Prečítaj si prosím tú stať o dobrovoľných systémoch. Môžme s ňou hneď začať.
Klopi . myhujehu81   |   ip:88.212.40   |   2013-01-06  (14:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nie bbb.re... Stupeň chaosu prvkov v systéme je smerodajný pre existencie systému.


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-06  (14:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
ako?
zase len každý sám pre seba? alebo dáko komplexne?


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (14:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb
Vravíš že komplexne by si chcel.. Tak podľa mňa systém je komplexný.
Musíme sa len začať všetci pekne hýbať iným smerom.. A bude to komplexné myslím. Teda ak vieš ten smer tak sa musíš spoľahnúť že tak urobí aj ten zbytok.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (14:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klopi

A aký systém by Ti viac vyhovoval ? Riadený pomocou cieleného ovplyvňovania prvkov chaosu či neriadený bez ovplyvňovania prvkov chaosu.


anon . tyreduri71   |   ip:95.105.13   |   2013-01-06  (15:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zmena systému, v dnešných časoch nieje možná. Prečo? Lebo ekonomizácia akéhokoľvek potencionálne navrhovaného systému je nad všetkým, pritom ekonomika nieje veda ktorá by nám odpovedala. Chýba jej koeficient amorálnosti vo všetkých svojich variáciach až po zabíjanie, vo svojich teoretických aj praktických matematických vzorcoch. Napr. v norimberskom procese, boli odsúdené aj korporácie, načo sa dnes zabúda, ale nezabúda sa na ochranu dnešných VIP aktérov korporácii, aby sa k takému pranieru už nemohlo dopracovať.


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-01-06  (15:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale no...nie som presvedčený že otázka splňa odbornú úroveň !!! Riadiť systém je proces! Aby sa vylúčil, minimalizoval "umelecký " zásah tak je potrebné exaktne vytvoriť priestor pre pohyb prvkov v obmedzenom priestore, v priestore kde chaos je akceptovateľný!/napr. vhodná organizačná štruktúra horizontálna,vertik...centr. decentr. maticová.. 1,2,3stupńová a aa../ Proces tvorby organizácie- organizovanie je v značnej miere exaktný!!!/


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-01-06  (15:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Napoleon vytvoril nový systém riadenia armády---podľa no...postavil vojáčkov do radu a zakričal " pááľ" a spočital vojačkov ktorí ho počuli bolo ich cca 100 a do dnes má rota cca 100 vojačkov!!!/ 3čaty preto že ich obehol/ atd. ... občiansky zákoník.. základ nového systému.. do dnes platia niektoré ustanovenia...


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-01-06  (15:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   .. v novom občianskom zákonníku.../Tuším nejak ..de code../ mohol sobášiť aj iní než duchovní..


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (15:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hmm Klopi. Asi Vás sklamem.

Z kybernetiky Vám dávam výbornú.
No zdá sa mi že pri tej odbornej spôsobilosti ste zabudol byť človekom.

A vôbec s Vami mentálne nesúhlasím..
Prvky chaosu sú vybavené dostatočnou inteligenciou, schopnosťou konať samostatne a nezávisle od 'pomyselného riadenia'. Nie sú na ňom závislí.
klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-01-06  (16:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko.sy..Teba mentalnosť a inteligencia prvkyaaa... U nás.../ všeobecne celo--Slovenský/.:.WC!!! Organizácia systému vyprazdňovania bola riešena istým žľabom, trvale tučúcou a večne zapchatým..... ale nebudem negat....ďalej!ˇMajiteľ pred 5 rokami v krčmičke ..kachličky , senzory, uteráky osvetlenie teplo odsávanie...! Nová organizácia , nový mores! A klientela inteligencia mentalita aaa.. sa výrazne nezmenila ::Hotovo! Nastavena nová organizácia , systém a prvky majú :::chaos:::. "BORDEL" za sebou.../ v duchu sa sám smejem tomuto príkladu...ospravedlňujem sa za ne- gustovnosť/


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-06  (16:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Piko

No teda. Kukám. :))))))
A čumím. :)))))


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-06  (17:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovaný

Už dosť. Mám pocit, že si sem preniesol spor z vašej predchádzajúcej debaty. Do toho sporu si sa evidentne tak zamarastil, že ho nevieš pustiť. Je čas nechať to tak.

Viem, že ste tam mali nepekné výmeny názorov a zo strany Pika neboli najprívetivejšie a nie vždy boli k veci. Ale tento krát si sa dostal mimo tému. Ja úplne chápem tvoju zanietenosť, ale pri tomto príspevku nie je na mieste pokračovať v tom, čo bolo medzi vami minule.

Okrem iného, ak sme dostatočne uvedomelí bez ohľadu na to, čo bolo medzi vami pred tým dokážeme uznať svojich oponentov ak preukážu dobré postrehy a postoje. A tento krát to Piko urobil. Okrem iného všimol si si, zmenu a úroveň jeho komunikácie voči tebe? Lebo ja áno, len ty si ostal v tom predchádzajúcom spore. Čo je škoda.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-06  (17:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovaný

Už dosť. Mám pocit, že si sem preniesol spor z vašej predchádzajúcej debaty. Do toho sporu si sa evidentne tak zamarastil, že ho nevieš pustiť. Je čas nechať to tak.

Viem, že ste tam mali nepekné výmeny názorov a zo strany Pika neboli najprívetivejšie a nie vždy boli k veci. Ale tento krát si sa dostal mimo tému. Ja úplne chápem tvoju zanietenosť, ale pri tomto príspevku nie je na mieste pokračovať v tom, čo bolo medzi vami minule.

Okrem iného, ak sme dostatočne uvedomelí bez ohľadu na to, čo bolo medzi vami pred tým dokážeme uznať svojich oponentov ak preukážu dobré postrehy a postoje. A tento krát to Piko urobil. Okrem iného všimol si si, zmenu a úroveň jeho komunikácie voči tebe? Lebo ja áno, len ty si ostal v tom predchádzajúcom spore. Čo je škoda.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (17:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ccc pise:

! piko
súhlas aj nesúhlas.
zober si takú rodinu. sú všetci rovnocenní? nie! 5 ročnému dieťaťu nezveríš napr. hospodárenie s rodinnými financiami, aby nakúpilo len hračky....
je to hierarchický systém? je! je funkčný? v klasickom ponímaní je. ak sa hlava rodiny správa zodpovedne. ak je napr. otec pijan a prostriedky minie na svoje "hračky" rodina sa zväčša rozpadá.
a tento systém je daný akosi prírodným výberom.
ide o to, že A záleží na bbb aj ccccc. ak tak nie je, značí to rozpad. ak by bola len rovnosť a bbb cccccc, tiež by to bol rozpad. dôležité je, že hierarchia sa mení v čase.
deti postupne dospejú a starajú sa napr. o starých. ale nemusí to tak byť. môže dôjsť aj k súpereniu."

- Clovek patri do prirody. JSME PRIRODNI TVOROVE! Jakakoliv uvaha v mezich civilizace je vzdy bezpredmetna... V prirode decko do ruky zadne penize nedostane.., PENIZE JSOU JEN NASTROJEM CIVILIZACE, A CIVILIZACE JE NASTROJEM VASEHO ZOTROCENI!

- Dale, mezi domorodci(temi neovlivnenymi civilizaci a zadnymi "bohy") NIKDO NIKOMU NEVLADNE! Nemuze se tam vyskytnout nejaky despota, protoze by jednoduse nemel koho komandovat...

HIERARCHIE neexistuje u zadnych domorodych obyvatel, jenz nebyli vystaveni vlivu civilizace ci nejake treti strany!

ZADNY CILENE VYTVORENY A USTANOVENY VLADNI SYSTEM NENI PRIROZENEHO PUVODU!

Predstavte si celou situaci.. :
Jeden kmen, myslite ze nekdo z kmene prisel za ostatnimi a rekl, " Hele, ja budu od ted nad vami nadrazeny z takovyh a takovych duvodu, jelikoz si myslim ze to tak bude lepsi.." ? Vzdyt by ho meli za pominuteho..!
Navyse vetsina domorodych kmenu ani takto neuvazuje.. NEZNA TAKOVETO MYSLENKY..
Tz. aby se neco takoveho mohlo zacit dit a zakorenit jako soucast kultury, musel by ten a onen kmen byt nejpre ovlivnen z venci treti stranou... obycejna logicka uvaha..

Mezi domorodci je rovnost, a zijou po tisice let stastne a prakticky stale stejne... Nekteri pisete at se stale neohanim Amazonii, krovaky, indiany, atp... Dobre.., chcete po me dukaz? Chcete fakta, chcete predkladat skutecnosti..? Tak zde je mate!
Nemuzu se prece zminit o Somitech, jenz sou nasimi "poslednimi" "znamymi" predky, pokavad zadny z historiku nedokaze vysvetlit jejich puvod a zvyky. Neni uz toto samo o sobe podivne? Nehlede na to ze jiz prve zminky o nich naznacuji ze davno meli sve nadrizene! - Coz take znemoznuje objektivni uvahu na tema vznik jakekoli hierarchie co se tohoto lidu tyce...

Na dite ma nejvetsi vliv rodina a spolecnost kolem nej. Pokavad rodina funguje harmonicky a cela spolecnost tez, pak dite na 99% bude uznavat ty same hodnoty a moralku.

O cem nas cely svet presvedcuje dnes a denne!, ze prumerny dnesni clovek je lehko ovlivnitelnym a k manipulaci nachylnym tvorem... !


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (17:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ukulele ja ale pikovi psal ze je to dobry clanek, respektive dobra uvaha.
Vazne.. najdi si to, je to zde v komentech..

Jedine o co me slo bylo pika doplnit. Precti si napr. muj prvy komentar zde...
Nebyl agresivni, nebyl urazejici, tykal se tematu, navyse doplnil informace jez piko ve sve uvaze opomenul. Dle meho velmi podstatna fakta!

Cely zbytek diskuze uz byl v podstate jen o tom kdo koho "precura"... I kdyz sem psal ze si toho sem vedom a at toho oba nechame! jen se presvedc... je to zde mezi komenty...
Piko stale prevracel ma slova a zcela deformoval smysl toho co pisi, a promin, ale to si libit nenecham! A pokud chces byt spravedliva mela by sis uvedomit ze takove veci se nedelaj. Takhle se neda vect konstruktivni diskuze...

ME NEJDE O TO SI NA VAS MASIROVAT EGO! JDE ME O TO ABY LIDE ZNALI PRAVDU A SVET SE STAL LEPSIM MISTEM PRO ZIVOT!


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (18:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang vynikajici komentar, NASILI A NEGATIVNI EMOCE BYLY SKUTECNE V LIDSKYCH KULTURACH UMELE ZAKORENOVANY!

julo, znicit ci pretvorit.. to uz je jen slovickareni.
Proste, CIVILIZACE TAK JAK JI ZNAME NESMI EXISTOVAT!


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (18:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemenovany.. :-)

Spominas mi zase naivne kmen indianov ?

Logicky:
V sustave 'inteligentnych prvkov' pri urcitom mnozstve zakonite dojde k
preusporiadaniu kvoli efektivnejsiemu naplnaniu vzajomnych potrieb. Jednoduche usporiadanie prestane byt vyhodne. Strategia.

Je to uplne 'prirodzeneho puvodu'.

Nazorne:
Si odpozoruj u socialnych opic. Pozoruj dominantneho gorilieho samca a jeho partiu.

Vsimni si ako buchanim pästí do svojej hrude hovorí
" Hele, ja budu od ted nad vami nadrazeny z takovyh a takovych duvodu, jelikoz si myslim ze to tak bude lepsi.." :-)))


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (18:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Logicky:
V sustave 'inteligentnych prvkov' pri urcitom mnozstve zakonite dojde k
preusporiadaniu kvoli efektivnejsiemu naplnaniu vzajomnych potrieb. Jednoduche usporiadanie prestane byt vyhodne. Strategia."

- Zapominas ze domorode kmeny se nemnozi jako kobylky.. Funguje tam prirozeny vyber. Napr. Matka po porodu pokavad citi ze by dite nebylo zdrave ho prirozene usmrti, udrzuje se tak zdrava genetika...
To same napr. lvice kdyz se ji narodi mladata, pokavad citi ze nektere neni zdrave ci by bylo slabe a neprezilo, usmrti jej hned po porodu...
Navyse domorodci zijou tisice let porad stejne.. tak jake pak preusporadani kvuli efektivnejsimu naplneni potreb????

"Nazorne:
Si odpozoruj u socialnych opic. Pozoruj dominantneho gorilieho samca a jeho partiu.

Vsimni si ako buchanim pästí do svojej hrude hovorí
" Hele, ja budu od ted nad vami nadrazeny z takovyh a takovych duvodu, jelikoz si myslim ze to tak bude lepsi.." :-)))"

A je to tak u tech indianu ?? :) Jen si odpovez. ;)
Navyse opice nejsou natolik inetligentnim druhem, u nich to ma jiny smysl.. Je to z duvodu preziti... Nejsou schopni se v pripade nebezpeci jakozto skupina sami rychle synchronizovat, nehlede na to ze konkretne mezi opicemi to ma i mnoho jinych vyznamu spolecenskych..
Lide vsak nejsou opice...
Lide sou obdareni takovym rozumem jakym jsou, prave proto aby takto zit nemuseli a byli schopni fungovat jakozto druh aniz by jim nekdo vladl..


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-06  (18:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
ten príklad s gorilami v prírode je dobrý... ale oni to robia pre zachovanie najsilnejších génov v tlupe... pretože ten gorilí šéf (najsilnejší samec) má právo na viac partneriek a tak... pričom zvrhnúť šéfa je úplne jednoduché... stačí aby sa našiel silnejší jedinec ktorý ho vyzve na súboj a pri víťazstve si získa prirodzený rešpekt... žiadnymi predpismi si svoju moc neupevňuje...
a ako som už spomenul ide o zachovanie najsilnejších génov v rode nie o svoje vlastné výhody... a ak aj o niečom rozhoduje tak rozhoduje pre dobro celej svojej tlupy a nie pre svoje zvýhodnenie...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (18:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb

Mal som možnosť sledovať jeden zaujímavý prírodopisný dokument..

Vedúci gorilí samec
- Získaval si priaznivcov tlupy darmi a pozornosťami
- Huckal spriaznených proti svojim najväčším potencionálnym sokom

Treba k tomu viac ?
Ak by mal viac rozumu, správal by sa trebárs ako Fico.Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (18:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "No ono to hovadina asi nebude, prečítal som pár zaujímavych kníh od zakladateľa sociobiologie (Edward Osborne Wilson). Je to napokon celkom mladá veda ktorá poukazuje na to že sociálne skupiny sa prostredníctvom evolúcie adaptujú na prostredie a že veľa ľudských prejavov má hlboký biologický základ, ktorý se utváral už behom evolúcie."

- Nic z toho vsak neznamena ze je normalni formou adaptace zacit se zotrocovat. Navyse v prirode by k tomu jake podminky podle tebe vedly?


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-06  (18:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
"Ak by mal viac rozumu, správal by sa trebárs ako Fico."

- to myslíš vážne? :-) tak to budem radšej sprostý ako by som mal klamať... :-)

ty sa cítiš ako? si múdrejší než on? :-)


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (18:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Mal som možnosť sledovať jeden zaujímavý prírodopisný dokument..

Vedúci gorilí samec
- Získaval si priaznivcov tlupy darmi a pozornosťami
- Huckal spriaznených proti svojim najväčším potencionálnym sokom

Treba k tomu viac ?
Ak by mal viac rozumu, správal by sa trebárs ako Fico.!

- Sam sis odpovedel.. Kdyby mel vice rozumu... A to je prave to! Tento jev je u jejich druhu naprosto prirozeny a nezpusobuje ze by jedna skupina opic napadala tu druhou a podrizovala si je.. Protoze jednoduse jak si sam odpovedel, opice nemaji takovy rozum..
Priroda moc dobre vedela co dela...
Sleduj opice zijou tu miliony let a je tu jejich "civilizace" sou premnozene? Nebo byly ? Ne! Vzdy se priroda byla schopna sama regulovat.. Prirozeni nepratele, atp... Proc by teda vytvorila druh jako je lidsky, aby ji potom sam znicil???? Dava ti to logiku? Skutecne si myslis ze cela existence je jen souhra nahod bez nejakeho hlubsiho smyslu???


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-06  (18:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tie gorily ale majú možnosť odísť z tlupy a založiť si svoju...
u nás v našej civilizácii to asi nie je takto možné...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (18:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb

Mudrejsi ako Fico ? :-)))))

Co su to za otazky..
Tu treba rozlisovat dve veci..

Inteligenciu a mudrost. Mudrost nie je inteligencia a naopak, inteligencia nie je mudrost. A naozaj si nemyslim ze Fico oplyva mudrostou, no inteligenciu ma.

A ked sa uz bavime o dnesnom systeme.. Treba povedat ze je inteligentny no nie je mudry.
bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-06  (18:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
som rád že si to zobral tak odľahčene... pretože tá otázka tak bola aj podaná... :-)


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (19:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb

No hej beriem to odľahčene, veď ako inak..

Píšeš že
tie gorily ale majú možnosť odísť z tlupy a založiť si svoju...
u nás v našej civilizácii to asi nie je takto možné...

Noooo.. To si pekne povedal. Tak čo myslíš prečo je to tak.
Je to len Tvoj pocit že sa to nedá alebo sa to nedá naozaj ?rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-06  (19:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovany v poriadku, precital som si kopec tvojich prispevkov.
Tak mi prosim ta vysvetli, preco, ak vsetky davne civilizacie, ci kmene, ci rodiny zili pokojne kazdy na svojom uzemi, preco to tak neostalo?
Co alebo kto dal impulz, ze sa to to zmenilo?

"enze ma to samozrejme hacik, ale skor velky hak. Ty neuvazujes v normalnych suvislostiach, neuvazujes v celkovom kontexte. Ty si si zaviedol jednu premennu, ostatne ignorujes. Takze podme po poradi, zije kmen, ci rodina, vedla kmena, ci rodiny, ziju tak dlhe roky, okrem moznosto degenerovania, kedze spia len clenovia kmena medzi sebou, sa vlastne nemusia navstevovat, nemusia bojovat, kradnut, ci zabijat. To je tebou popisana selanka. Lenze uzemie jedneho kmenana sa lovom a zberom a spustosenim jednemu kmenu znici skor. Co urobi? Spacha hromadnu samovrazdu,alebo sa vyda hladat urodnejsiu oblast? No a tak to ide dalej, pokial sa nedostanu do konfliktu s kmenmi, obyvajucimi prechadzajuce uzemia. Tu u z ta selanka konci. Lenze ty to neuznavas, ty nas Pepik Avatar.

Pozri si Novu Guineu, je to posledny skanzen domorodych kmenov, su to len lovci zberaci. To znamena, ze su vlastne tymi, ktorych si si zidealizoval.
Obyvaju svoje uzemie jednotlive kmene, tych kmenov je tam niekolko stoviek. Kazdy je kazdemu nepriatel, coho dosledkom je to, ze ma kazdy kmen vlastny jazyk. Ziju tak po tisice rokov. To je ten tvoj stav idealnej spolocnosti? Takisto ak niekto cudzi zabludi na ich uzemie, zabiju ho a zjedia. Ved su len lovci a zberaci.Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (19:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ty gorily mezi sebou ale nebojuji o nadvladu a moc mezi skupinami. Je to jen v ramci tlupy. Navyse ziji tu miliony let a planetu nezhovadili.
To vse snad o necem svedci.

Priroda kdyz je vybavila takovou inteligenci jakou maji, vedela ze to nepovede k civilizaci. A vedlo? Nevedlo..

A clovek neni stvoren proto aby mu nekdo vladl, je rozdil vladnout a vect.
A v kmenovych uskupenich ti nejstarsi tvorili kmenovou radu, ktera kmen vedla! Ale kmen jejich rozhodnuti nemusel nasledovat! Byla to svobodna spolecnost..
A jest faktem ze starim clovek vetsinou nabyva na moudrosti, i kdyz samozdrejme neni tomu tak vzdy...


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-06  (19:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
no... ja mám pocit že sa to naozaj nedá... :-)
nemám kam ísť... nemám územie kde by som mohol žiť podľa vlastných pravidiel na báze dobrovoľnosti...
ani s použitím tvojich minulých rád... i keď sú dobré... ale tie ľuďom väčšinou pomôžu iba nadobudnúť vedomie že "niekto/niečo" im v tom neustále bráni...
nedá sa to jednotlivcovi...


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (19:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael, domorodci ziji tam kde ziji tisice let, jen pohled na indiany.. krajinu v americe znicili a zalelik betonem az evropane.. indiane tam zili tisice let! a krajina vypadala porad stejne! Priroda nebyla znicena..

Nova guinea, neni to sice vhodny priklad, protoze jejich kultura je vetsinou ovlivnena nejakymi temi "bohy", ale budiz.. Ziji tam tisice let a? Priroda neni znicena... stale byl dostatek potravy a prostoru.. Stav se vsude po svete zacal zhorsovat az s pronikanim civilizace..

Ale okej, jen si zjisti neco treba o Amazonii, nebo ti krovaci mnohokrat zminovani.. bijou se jejich kmeny mezi sebou? spustosili svou krajinu? utvorili "civilizaci" ?? Ne! Tak o cem tu potom trepes??

Ty sam vis houby o lidskem puvodu, nikdo nic jeste nedokazal vysvetlit, drzis se jen tech svych scestnych vedeckych argumentu, neuvazujic jiz nad druhou stranou veci, aspon teda ne dostatecne...


otvoreneoci . vymovepu87   |   ip:99.241.18   |   2013-01-06  (19:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bezmenny ale svoje teritoria si chrania a velakrat kvoli tomu dochadza medzi nima k bojom, len sa to stava zriedkavo a to len vtedy ked sa nahodou stretnu na hranici svojho teritoria.

uplny suhlas zvierata maju len taku inteligenciu aby ludom nerobili konkurenciu, od boha len clovek ma slobodnu volu a moznost rozhodovat.

Mas uplnu pravdu, clovek nebol stvoreny na to aby bol otrokom, len vysvetli jak je to mozne ze hrba ludi DOBROVOLNE pcha tie sproste hlavy do otrockeho chomuta. Ties suhlasim ze vekom ludia nadobudaju na skusenostiach ono je to stale, len je rozdielne kto ake poucenie, alebo mudrozt z tej skusenosti si vezme k srdcu. Niektori su tak slepi, ze im tie oci neotvoris ani dynamitom.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (19:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ver me ze priroda dokaze uzivit velky pocet jedincu! A jeji schopnost regenerace je obrovska !
Jen studuj


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-06  (19:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pepik Avatar, viem rovnake huby ako ty, Wilsona som cital cital som Diamonda a inych. Len si mi zabudol zodpovedat otazku v uvode mojho prispevku.

Takze nerojci(cesky nesni)a snaz sa drzat temy.
Praveze Nova Guinea je velmi dobry priklad, pretoze rozlohou ti stale dost nahrava na tie taraniny, ktore tu davas.
Ale pozri si napr. osud Velkonocneho Ostrova, Pitcain..., ktorych ostrovne a male teritorium prinieslo svojou cinnostou znicenie celeho zivotneho prostredia.
a na zaver aby si sa zasa neodklonil od otazky, ktoru ti davam


Tak mi prosim ta vysvetli, preco, ak vsetky davne civilizacie, ci kmene, ci rodiny zili pokojne kazdy na svojom uzemi, preco to tak neostalo?
Co alebo kto dal impulz, ze sa to to zmenilo?

Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (19:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb
Hej ja viem nie je to ľahké.
"niekto/niečo" Ti v tom bráni.. Viem o tom.

Je to toto

- ustanovené zákonné platidlo
- ustanovené ďalšie obmedzenia (a je ich dosť veľa)


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (19:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jak mezi kterymi kmeny! Existuje mnoho takovych kteri mezi sebou ziji mirumilovne... Vetsinou vsechny ty v jejichz kulture nefiguruji zadni "bohove"...

Moudry clovek, rozezna to podstatne...
Pokavad clovek nedokaze zkusenost spravne vyhodnotit, nemusi to na jeho osobnost mit kladny vliv...


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-06  (19:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Ver me ze priroda dokaze uzivit velky pocet jedincu! A jeji schopnost regenerace je obrovska !
Jen studuj

Jedine s tymto sa da suhlasit, ak ale udas pocet ludi a sposob ako to budu prevadzat....Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (19:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Velikonocni ostrov sem ti uz vysvetloval v topicu o americanech. I pitcairnovy ostrovy..

Na velikonocnim ostrove zustali akorat zotroceni domorodci po-te co jejich vladci odesli jinam..
Ti domorodci pochazeji prave z oblasti polynesie, dukazem toho sou krysy, ktere se na velikonocnim ostrove nachazeji.

Navic psal sem ti uz vedle moulo, aby sis predstavil skupinu deti ve veku kolem napr. 10let jak zustanou sami na ostrove a museji se starat.. bez znalosti, bez vedomi o tom kym sou a ceho sou soucasti... Dopadlo by to uplne stejne..

Na Pitcairnovych ostrovech byly take nalezeny tyto krysy... Navic tyto krysy sou hlavnim duvodem ze se ostrovy znovu samy nezalesnily, jelikoz vyzrali vsechny semena a orechy.. o tom je plno ruznych dokumentu..

Impulz dala treti strana, ktera nepochazi s teto planety. A jenz vas ma do ted ve sve moci.

A uklidni se ty prizemni tupce, urazej sam sebe pred zrcadlem..


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (19:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pepik u nas znamena prazak. a vubec je to hanlive rasisticke oznaceni.
Ja si z vas mych bratru taky srandu nedelam!


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-06  (19:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pepiku Avatare, moula je ten kdo te vecer zouva, nebo rano obouva...
Kedze taras, precitaj si Diamonda a jeho Kolaps. Velkonocneo strovy si znicili sami domorodci, ked tam prisli prvi belosi, bol uz odlesneny. A hadaj preco?


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-06  (19:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovany
je zbytočné diskutovať s niekym kto ťa nedokáže (ani) osloviť...


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-06  (19:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a navyse nas mily neprazaku, znovu si mi neodpovedal, ale to je u teba priznacne. neberiem tvoju odpoved len s jednou premennou za odpoved, ty Pepiku ( u nas je to oznacenie kazdeho naduteho Cechacka) ne z Prahy


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (19:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael u nas zas rikame egoistickym blbcum potrefena husa ;) ...

Odpovedel sem ti, nemuzu za to ze si pablb co mu vynechava zrak..
A Velikonocni ostrovy spustosili domorodci, kteri tam zustali pote co jejich vladci odesli.. Takze vlastne "civilizovani" domorodci.. Tim padme to snad mluvi za vse.. nebo ne? :) moulo..

A uz na tebe seru, neda se s tebou vect konstruktivni rovnocenna diskuze.
Prijd az se naucis slusne komunikovat.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (20:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovany
Vetsinou vsechny ty v jejichz kulture nefiguruji zadni "bohove"...

Počul si už o ignosticizme ? Čo pod tym myslíš ak povieš "bohove"..


smartang . bohupyki56   |   ip:78.99.254   |   2013-01-06  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Odkaz vsetkym, ktori si myslia ze zmena systemu nie je mozna:

PEKNE VAS TO NAUCILI.

Vazeni ... zmena nikdy v historii nebola mozna az do momentu, ked sa stala realitou. A preto pripravujme sa - ti, ktori o to stoja - vnutorne na zasadnu zmenu ktora nevyhnutne pride a ktora nas pozdvihne zase o stupienok vyssie. Nas cas pravdy pride ... Da sa oebavat jeden velmi dlho, alebo oebavat chvilu masy. Neda sa ale oebavat masy velmi dlho. Kapitalizmus ci coto je za nepodarenu ptakovinu ZLYHAL na celej ciare. Ukazal sa ako neludsky, zhnity a amoralny system chraniaci podvodnikov. od malicka nas ucili teorie, ktore NIKDY v praxi neplatili. TOO BIG TO FAIL. Melo v karibiku - lebo jeho práva. Evryval ako nastroj ktory zachranuje bohatych z dani chudobnych. To Janosik bol tazky amater ...

Zmena bude ked dozreje cas. Vzdy tomu tak bolo. Na nas je, aby sme tomu dali formu. Ci sa na niekoho pokyn budeme kantrit hlava nehlava, alebo sa na NICH z vysoka vysereme a pristupime k tomu konecne inteligentne. Z parlamentu nemusia ludia lietat oknom. Naco si s takymi smradmi spinit ruky? Naopak, kazdeho jedneho treba vyniest z parlamentu na jeho stolicke, s usmevom. Pripadne naraz celu lavicu s viacerymi. Treba ich polozit na okraj chodnika a nechat ich tam. Nech pozoruju ako ide zivot ...

Na toto treba dozriet.


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-06  (20:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  súhlas...
vážne by bolo dobré keby všetci tí ktorí chcú skutočne zmenu dali o sebe vedieť...
nedávno tu dal bazooka @dresu bazooka.joe@azet.sk
ozvite sa mu nech vieme koľko nás naozaj je...

bazooka:
dúfam že som mohol


smartang . bohupyki56   |   ip:78.99.254   |   2013-01-06  (20:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  OK OK ..... aj humannost ma svoje medze. Viacerym bude rozhodne svedcat pruhovane pyzamo.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (20:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Bohove" sou ti kteri stojej za vsechnym tim marasem.
"Bohove" nejsou zadni bohove, jen si na ne hrali a stale hraji..
Postupnymi systematickymi kroky ovlivnovali kulturu a mysl domorodych obyvatel teto planety za ucelem jejich zotroceni..
To oni pro vas vymysleli plan "CIVILIZACE"...

Ano znam igteizmus.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (20:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovany

Takže vravíš..
"Bohove" sou ti kteri stojej za vsechnym tim marasem.

Povedz mi odkiaľ máš túto informáciu.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (21:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ok,! KAZDY KDO SE NECHCE SMIRIT S TIM KAM TENTO SVET SMERUJE, KAZDY KOMU ZALEZI NA SVYCH DETECH, NA BUDOUCICH GENERACICH! NA TETO PLANETE! NA PRIRODE! KAZDY KDO SE NECHCE UZ DAL DIVAT NA TO JAK RAKOVINA METASTAZUJE TENTO SVET! SPOJME SVE SILY! PRESTANME SE SRAZET MEZI SEBOU! PRESTANME VYVOLAVAT ZBYTECNE ROZEPRE JEJICHZ JEDINYM CILEM JE NATAHOVAT SE KDO MA VETSI PRIROZENI!! OTEVRME OCI! STANME SE ZNOVU LIDMI! A SPOLECNOST SE ZASE STANE LIDSKOU!!!

PRO VSECHNY TY JENZ SI UVEDOMUJI KAM TENTO SVET SMERUJE! PRO LEVICOVE BOJOVNIKY! ANTIKAPITALISTY! ANTIFASISTY! ANARCHISTY! VEGANY A VEGETARIANY! PRO VSECHNY TY JENZ ZNAJI PRAVDU O TOMTO SVETE!! SPOJTE SVE SILY!!! VSICHNI BOJUJEME ZA STEJNOU VEC! ZA LEPSI SVET! PRESTANME DAL BOJOVAT MEZI SEBOU A SPOJME SVE SILY ZA SPOLECNOU MYSLENKU!!!

bazooka.joe@azet.sk


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-06  (21:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Avatare, nedokazal si rozumne a bez hulvatstva zodpovedat jednu jedinu mnou polozenu otazku.
Takze az sa znemoznis a zmiznes z tejto stranky (vlastne uz si sa dostatocne znemoznil) nebude to nikomu luto. Moje otazky som ti polozil, tvoje otazky su zodpovedane akurat tak vyskou tvojho intelektu a nedostatocnou argumentaciou bez dokazu.
Takze kecale. skus to lepsie....


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (21:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemenovany.. Vravis ze Hesla nam treba.
Pamatam si uz jednu dobu ktora bola plna hesiel..

Ale toto ma naozaj zaujima odkial to mas od Danikena alebo z inych zdrojov ?
A nikto ta tu nejde porazat. Je to len konfrontacia nazorov. Toho by si sa nemal bat ak citis ze mas pravdu.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (21:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafaeli, jestli sem se znemoznil., tak jen pred lidmi jako ty...

Tebe nezajima co se deje ostatnim, kolik druhu jiz bylo vyhubeno, kolik lidi trpi hladem, to ze obycejny clovek je jen loutkou kdeze za nitky jsou tahajici samozvane "autority" jenz vsechnu svou moc nabyvaji skrz strach a utlak!

Z OBYCEJNYCH LIDI UROBILI DOZORCE NAD SEBOU SAMYMA!
TED SAMI SEBE UDRZUJEME V JEJICH PODRUCI A ANI SI TO NEUVEDOMUJEME!

A ty tyto parazity hajis!
Misto abys prispel nejakym vlastnim postrehem, myslenkou.., A PRIPOJIL SE K DOBRE VECI!

Myslis si ze my vsichni co chceme tento svet zmenit to delame pro sebe ???! DELAME TO PRO VSECHNY! PRO CELOU PLANETU! I pro takove jako jsi ty! A jejich rodiny! Jejich deti! i kdyz si toho vubec nevazi

TVYM PRISTUPEM AKORAT NAHRAVAS VLADE A ONEMU VRCHOLKU PYRAMIDY JENZ SUZUJE CELY TENTO SVET!! PRAVE TEM CO NAS MAJI V OKOVECH!!!

Je me jedno jestli sem se v tvem chapani znemoznil... Lide jako ty se pridaji sami kdyz uvidej ze se zmena dari!
A me nezalezi na tom zda se znemoznim.. tady nejde o me, jde O SVOBODU! A TO NE JENOM PRO LIDSKOU RASU! ALE PRO CELY SVET!!!


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (22:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko dosel jsem k tomu studiem informaci ze vsech moznych zdroju. Byla to velmi dlouha cesta.

A neznamena ze kdyz neco bylo nekdy zneuzito ze to je spatne.. Vse se da zneuzit! To bys potom mohl rovnou kricet: "Mouchy sezerte si me!".....


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (22:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovany odpovedal si mi neurčito a vyhybavo..

Veď uveď zdroje.. To by nemal byť pre teba problem.ANONYM . sipyrige36   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (22:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Problem to je.
Znacnou roli hraji souvislosti vseho se vsim, pozorovani deni, tajemna historie lidstva, mnoho nevysvetlitelnych mnohdy smysl nedavajicich zahad, planeta mars, chovani cirkve, spolecne znaky vsech nabozenstvi, apod...
A je toho mnohem vice, ja si jsem jist ze se nemylim. Ale neni jak to dokazat. musite me bohuzel verit a nebo se na me vykaslat.
Jina moznost neni...

Ovsem jsem schopen odpovedet na mnoho konkretnich skutecnosti. A jsem schopen poskytnout dukaz pomoci zamysleni(uvahy).


otvoreneoci . vymovepu87   |   ip:99.241.18   |   2013-01-06  (22:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezmena vazim si ze mas citenie k ludstvu a nabadas k prebudenie a vo vela veciach ti rozumiem, ale musim konstatovat ze j tej zakladnej veci sa mylis. Vsetko tvoje snazenie smeruje dolava a to je najvecsia chyba a tvoja slepota. Vyhlasujes ze civilizacia je neprirodzena a uvedomujes ze smer dolava je uplne, ale uplne proti prirode a jej zakonom. Na jednej strane tu davas priklady z prirody rise opic a pritom ty sam kracas a dupes po prirodnych zakonoch. Ak chces ist s prirodou tak v prvom rade musis zavrhnut nutenu solidarnost a zastavat len prirodzeny dobrovolny socialny vstah v spolocenstve. Prave taketo sily spravili z ludstva otrokov.

PRO VSECHNY TY JENZ SI UVEDOMUJI KAM TENTO SVET SMERUJE! PRO LEVICOVE BOJOVNIKY! ANTIKAPITALISTY! ANTIFASISTY! ANARCHISTY! VEGANY A VEGETARIANY! PRO VSECHNY TY JENZ ZNAJI PRAVDU O TOMTO SVETE!! SPOJTE SVE SILY!!! VSICHNI BOJUJEME ZA STEJNOU VEC! ZA LEPSI SVET! PRESTANME DAL BOJOVAT MEZI SEBOU A SPOJME SVE SILY ZA SPOLECNOU MYSLENKU!!!

Sprav si v hlave poriadok, studuj a zo zivotnych skusenosti si zober k srdcu to dobre aby si sa naucil rozlisovat dobro od zla, lebo zatial si vyznavacom a uzitocnym idiotom pre zlo.Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (22:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sovislosti vseho ze vsim vravis..

Ty si myslis ze krestan, moslim, zid, jehovista, hinduista ci iny veriaci.
Myslis ze by mi neodpovedal to iste ?


Znacnou roli hraji souvislosti vseho se vsim, pozorovani deni, tajemna historie lidstva, mnoho nevysvetlitelnych mnohdy smysl nedavajicich zahad, planeta mars, chovani cirkve, spolecne znaky vsech nabozenstvi, apod...
A je toho mnohem vice, ja si jsem jist ze se nemylim. Ale neni jak to dokazat. musite me bohuzel verit a nebo se na me vykaslat.
Jina moznost neni...

Ovsem jsem schopen odpovedet na mnoho konkretnich skutecnosti. A jsem schopen poskytnout dukaz pomoci zamysleni(uvahy).

Si veriaci. Veris bez dokazov. Mas len svoju vieru v TO co vravis.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (22:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Otvorene oci tys me nepochopil.
Ty ve vsem vidis "komunismus" i kdyz o nem vubec neni rec., navyse to co ty si pamatujes byl "komunismus" a ne komunismus..., a to je pak s tebou tezke..

JA NEZASTAVAM ZADNY UMELE VYTVORENY SYSTEM ZA UCELEM NADVLADY NAD KYMKOLIV!
NIKDO NESMI BYT DO NICEHO NUCENY! LIDE MUSI DRZET SPOLU A POMAHAT SI NAVZAJEM PROTOZE SAMI CHTEJI! A NE PROTO ZE JE NEKDO NUTI!


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (22:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  piko cetl si nekdy o indigovych detech?


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-06  (22:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovany, iste cital som o Indigo detoch.


Tt . vemipyga94   |   ip:78.136.14   |   2013-01-06  (22:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prosim Vás? A jak si tu pozici v hierarchii "ŘEKNOU"?otvoreneoci . vymovepu87   |   ip:99.241.18   |   2013-01-06  (22:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To my musis vysvetlit co znamena tento vyrok od teba.

PRO VSECHNY TY JENZ SI UVEDOMUJI KAM TENTO SVET SMERUJE! PRO LEVICOVE BOJOVNIKY! ANTIKAPITALISTY! ANTIFASISTY! ANARCHISTY! VEGANY A VEGETARIANY! PRO VSECHNY TY JENZ ZNAJI PRAVDU O TOMTO SVETE!! SPOJTE SVE SILY!!! VSICHNI BOJUJEME ZA STEJNOU VEC! ZA LEPSI SVET! PRESTANME DAL BOJOVAT MEZI SEBOU A SPOJME SVE SILY ZA SPOLECNOU MYSLENKU!!!

Pre mna to znamena krok v zad. teraz ja tebe napisem
jeden pribeh za vsetky:
Pred par rokmi som pozeral prirodovedecky dokument o leopardoch. Je to extremne ohrozeny druh na zemi. Kameraman sa sustredil na jednu rodinku leopardov, tvorila ju matka a dve male kotence. Nestastnou nahodou matku zabili levi. Tie dve syroty boli trochu male na to aby si ulovili, ale pud sebazachovy ich nutil sa snazit si cosi ulovit. Sledoval som na obrazovke par neuspesnych pokusov tychto malych selmiciek. V komentari hovorili, ze ak si nedokazu nieco chytit do troch dni ze zahynu hladom. A tak sa i stalo, boli ocividne slabe a zahynuli. Bolo mi ich velmi smutno a vyronil som i slzu. Zazlieval som tomu kameramanovi, preco im nepomohol prezit. Na to aby prezili potrebovali prezit este 6 tyzdnov, aby sa stali dost silne na lov. Takze sest tyzdnov by ich musel prikrmovat. Dnes viem, preco to nespravil, lebo by vnich zabil put lovu, jednoducho by prestali lovit a kazdy tyzden by si prisli po svoju solidarnu ciastku. Tym by umelo vznikla trieda prizivnikov. Ten clovek spravil presne to co priroda nam kaze, len hlupak sa stavia proti prirode a jej zakonom. Predsa kazdy jedinec je od prirody pripraveny nato aby prezil.

Rozumiem ze tento pribeh vyvola vlnu sunami ktora ma zvalcuje, ale to je zakladny zakon prirody, ze pravo na prezitie ma len ten dost silny a tymito nestastnymi nahodami sa riadi rovnovaha v prirode. My ludia sme iny a pravdaze medzi nami ma vladnut a vo vecsine pripadov i vladne solidarnost, ale ked to ma byt zdrave musi byt dobrovolna. Ja by som zmenil tvoj vyrok asi takto aby obstal s prirodnymi zakonmi:

PRO VSECHNY TY JENZ SI UVEDOMUJI KAM TENTO SVET SMERUJE! PRO VSETKYCH STATOCNYCH, PRACOVITYCH, POCTIVYCH BEZ ROZDIELU JAKU STRAVU KONZUMUJU! PRO VSECHNY TY JENZ ZNAJI PRAVDU O TOMTO SVETE A VIDIA CO NAS ROZKLADA JAK ZHUBNA RAKOVINA!! SPOJTE SVE SILY!!! VSICHNI BOJUJEME ZA STEJNOU VEC! ZA LEPSI SVET! PRESTANME DAL BOJOVAT MEZI SEBOU A SPOJME SVE SILY ZA SPOLECNOU MYSLENKU!!!

Po takejto vyzve by som ti zatlieskal, inac to stoji za vrece prdov.

Teeet . marefupi70   |   ip:78.136.14   |   2013-01-06  (23:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ohledně opic (lidi jsou prostě jen domestikované opice také . na tom není nic špatného!), Vašich příkladů s gorilím "uzurpátorem"...
Nějak Vám z toho vypadlo to hlavní - Kdokoliv může konkrétní tlupu, kde se mu znelíbí, (bez náhražkových "trestů" od kohokoliv) opustit. I samice prostě seberou svá mláďata a jdou jinam. Nejsou drženi V ZAJETÍ! V žádných pracovních koncentračních táborech jménem města a podobně. Jejich domovem je všechno.Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-06  (23:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Otvoreneoci - tvuj pribeh je kruty, ale zvirata nenici prirodu a nezamoruji zem civilizaci.. ziji tak jak je jim prirozene... A nam je take prirozene zit v prirode.. Ne v mestech! Ne v civilizaci!

Vsem temto skupinam, jenz sem uvedl jde prakticky o to same! JE TREBA SE SJEDNOTIT! NE SE IZOLOVAT CI DOKONCE BOJOVAT MEZI SEBOU!

K reakci Teeeta - Clovek je taky jenom zvire o tom bez pochyb! A s opicemi mame skutecneho mnoho spolecneho, nejen co se DNA tyce.. Ale nejsme stejny druh..
Sme proste lidska zvirata :) A civilizovani lide jsou navyse domestifikovana lidska zvirata... :)


otvoreneoci . vymovepu87   |   ip:99.241.18   |   2013-01-06  (23:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vidim ze zacinas chapat a to ma tesi este by som bol rad keby ze si ujasnis i tuto vec clovek prirodu nenici, len si ju prisposobuje k zivotu, ties uplne suhlasim ze napachal plno chyb, len z tych chyb sa musime poucit.

Tie skupiny nie su to same, lebo ty ludi delis na laviciarov antikapitalistov, vegetarianov ja ludi delim na dobrych to su statocny, poctivy a pracovity ludia a zlych to su paraziti, zlodeji, darmozraci, podvodnici despoti. Ked chces byt spravodliby musis uznat ze dobry ludia su i medzi kapitalistami jak ja uznavam ze dobry ludia su i medzi komunistami, ja sam jedneho takeho poznam i ked musim podotknut ze ich v tej strane bolo velmi malo co splnalo tieo ludske hodnoty.
Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (01:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prizpusobovat si prirodu znamena v prekladu manipulovat sni k nasemu prospechu...
Priroda je nase matka, jsme jeji soucasti... Cokoliv provadime ji, provadime i sobe... Dokavad si toto neuvedomime nebude svet lepsim mistem pro zivot!

Zvirata si prirodu take neprizpusobuji, a my nejsme o nic vice nez lidska zvirata. :))

A samozdrejme ze to neznamena ze tito lide jsou zli, podle jejich chapani je to v co veri dobre pro spolecnost... Teda samozdrejme neni tomu tak u vsech, ale vetsinou tomu tak skutecne je...
Proste akorat veri v nespravnou vec.ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-07  (01:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Nejmenovany


Piko a co takto se neopirat o "zname" dejny zmanipulovanych kultur, ale kdyz uz o necem takovem hovoris, zebrat si priklad napr: z dosud zijicich domorodych druhu ci nekterych vybitych ci stale jeste v male mire prezivsich.., indianskych kmenu.. ?? a co treba takovi krovaci?? kteri do ted ziji tak jak zili po tisice let?? Cozpak, to neni samo o sobe dostatecnym dukazem toho ze onen "vyvoj" jak ho nekteri popisujete, nebyl az tak uplne prirozeny jak vypada... ?! zamysli se..

Toto je kopírované z tvojho prvého komentára. Prepáč ja osobne tam vidím snahu o vsunutie svojho presvedčenia do nesúvisiaceho kontextu. Skúsim ti to čo najlepšie vysvetliť ako to vnímam a ako to pôsobí a prečo ste skĺzli do nekonečnej debaty.

Aj ty a aj ja, v podstate každý jeden z nás by sme si mali uvedomiť, že niekedy nie je možné a ani dobré snažiť sa do niekoho úvahy, postrehu a jeho chápania vsunúť naše presvedčenia. A to bez ohľadu na to, ako dobre to myslíme. Niekedy naša prílišná zanietenosť ak hraničí až s nezdravou snahou niekoho o niečom presviedčať aj keby to bola hneď pravda, môže viacej uškodiť ako prospieť.

Keď to poviem inými slovami - odhodlanie a zanietenosť je dobrá vec, ale tiež majú mať svoje hranice. A toto hovorím z vlastných životných skúseností. Ja som občas tiež bola doslova "zanietený blázon". Napr. ak moji kolegovia vo výrobe vyrobili stratu na výrobkoch svojou nedbanlivosťou musela som im vyčísliť škodu a museli to zaplatiť. Rovnako som u konateľov trvala na tom, že aj výroba z druhej oblasti má mať vyčíslenú škodu a má ju riadne zaplatiť ako moji podriadený. Nefungovalo to. Zbytočne som požadovala spravodlivosť v tomto smere nedočkala som sa. Len som si konateľku postavila proti sebe a bolo z toho peklo. Moji kolegovia sa síce už tých chýb nedopúšťali, ale druhá výroba áno. Ani to nebolo dostačujúcim argumentom na to, že ak niekto vyrobí škodu a je to jedno o koho ide má niesť reálne následky pretože sa to bude stále opakovať. Nie, ja som bola debil. Dúfam, že som ti to dokázala vysvetliť dostatočne. Niekedy jednoducho niektoré veci treba nechať tak. Ber to tak, že ste ako dva protipóly. Ty si tvrdohlavý zanietenec a Piko občas surovejší realista. Obidvaja veľmi dobre vieme, že riešenie je uprostred. Vieš je nemožné chcieť od niekoho v dnešnej dobe aby prijal niektoré myšlienky úplne doslovne a bez výhrad. Nech to myslíš akokoľvek dobre, úprimne a ušľachtilo. S tým musíš rátať. A za to by sme sa nemali na nikoho hnevať.

Ja osobne som videla momenty, kedy ste v podstate hovorili o tom istom len každý trochu inak. :)))) A z toho máte medzi sebou zbytočné trenice. Ono vieš, to že každý použije iné slová a slovník je normálne a keď sa odosobníš sám to uvidíš. Jednoducho si sa nechal uniesť niekam kam nepatríš. Mne sa to kedysi tiež dosť často stávalo :)))))


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-07  (01:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Nejmenovany


Piko a co takto se neopirat o "zname" dejny zmanipulovanych kultur, ale kdyz uz o necem takovem hovoris, zebrat si priklad napr: z dosud zijicich domorodych druhu ci nekterych vybitych ci stale jeste v male mire prezivsich.., indianskych kmenu.. ?? a co treba takovi krovaci?? kteri do ted ziji tak jak zili po tisice let?? Cozpak, to neni samo o sobe dostatecnym dukazem toho ze onen "vyvoj" jak ho nekteri popisujete, nebyl az tak uplne prirozeny jak vypada... ?! zamysli se..

Toto je kopírované z tvojho prvého komentára. Prepáč ja osobne tam vidím snahu o vsunutie svojho presvedčenia do nesúvisiaceho kontextu. Skúsim ti to čo najlepšie vysvetliť ako to vnímam a ako to pôsobí a prečo ste skĺzli do nekonečnej debaty.

Aj ty a aj ja, v podstate každý jeden z nás by sme si mali uvedomiť, že niekedy nie je možné a ani dobré snažiť sa do niekoho úvahy, postrehu a jeho chápania vsunúť naše presvedčenia. A to bez ohľadu na to, ako dobre to myslíme. Niekedy naša prílišná zanietenosť ak hraničí až s nezdravou snahou niekoho o niečom presviedčať aj keby to bola hneď pravda, môže viacej uškodiť ako prospieť.

Keď to poviem inými slovami - odhodlanie a zanietenosť je dobrá vec, ale tiež majú mať svoje hranice. A toto hovorím z vlastných životných skúseností. Ja som občas tiež bola doslova "zanietený blázon". Napr. ak moji kolegovia vo výrobe vyrobili stratu na výrobkoch svojou nedbanlivosťou musela som im vyčísliť škodu a museli to zaplatiť. Rovnako som u konateľov trvala na tom, že aj výroba z druhej oblasti má mať vyčíslenú škodu a má ju riadne zaplatiť ako moji podriadený. Nefungovalo to. Zbytočne som požadovala spravodlivosť v tomto smere nedočkala som sa. Len som si konateľku postavila proti sebe a bolo z toho peklo. Moji kolegovia sa síce už tých chýb nedopúšťali, ale druhá výroba áno. Ani to nebolo dostačujúcim argumentom na to, že ak niekto vyrobí škodu a je to jedno o koho ide má niesť reálne následky pretože sa to bude stále opakovať. Nie, ja som bola debil. Dúfam, že som ti to dokázala vysvetliť dostatočne. Niekedy jednoducho niektoré veci treba nechať tak. Ber to tak, že ste ako dva protipóly. Ty si tvrdohlavý zanietenec a Piko občas surovejší realista. Obidvaja veľmi dobre vieme, že riešenie je uprostred. Vieš je nemožné chcieť od niekoho v dnešnej dobe aby prijal niektoré myšlienky úplne doslovne a bez výhrad. Nech to myslíš akokoľvek dobre, úprimne a ušľachtilo. S tým musíš rátať. A za to by sme sa nemali na nikoho hnevať.

Ja osobne som videla momenty, kedy ste v podstate hovorili o tom istom len každý trochu inak. :)))) A z toho máte medzi sebou zbytočné trenice. Ono vieš, to že každý použije iné slová a slovník je normálne a keď sa odosobníš sám to uvidíš. Jednoducho si sa nechal uniesť niekam kam nepatríš. Mne sa to kedysi tiež dosť často stávalo :)))))


otvoreneoci . vymovepu87   |   ip:99.241.18   |   2013-01-07  (03:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovany cakal som este tento argument a myslim ze v Boha neveris takze sa na celu vec musime pozriet z ineho hladiska. Pozri sa na slony tie dokazu pri krmrni napachat obrovske skody. dokazu vyvracat stromi z korenov lamat vetvy zdevastovat rezsiahle uzemia je dokazane ze odstranili tisicky hektarov stromov z Afriky, kozy spasaju travu az ku korienkom cim ju poskodzuju, kvoli tomu v niektorych oblastiach je ich chov zakazany. Takze je dost dokazov ze samotne zvierata pachaju skodu na prirode, len tym je to odpustene lebo su zvierata. Pozri sa na povodnych obyvatelou Australie, kazdy rok zaciatkom jary vypaluju savanu, lebo raz sa to stalo stovky rokov dozadu ze nahodou vyhorela savana a po tom ohni ta trava cela priroda bola jak znovuzrodena. Australska vlada zakazala pachat takyto zlocin proti prirode a dnes prisli na to ze to bola najvecsia hlupost, lebo nova zelen hynie pod starou uschnutou travou a nakoniec nie je dost potravy pre zver a tym ani pre ludi. Dnes znova zacinaju vypalovat savanu aby pomohli prirode, len sa stretavaju s urcitymi problemamy ktore predtym nedocenili a zanedbali, lebo dnes stou busou vyhoria i rodinne domy. Jednoducho povedane boh nam dal prirodu do opateri, aby sme snou rozumne zaobchazali a ma sluzit ludstvu. A je na nas jak snou budeme hospodarit, lebo vo vela pripadoch clovek pomohol napravit skody ktore sposoboli rozne pohromy. Aj taka regulacia tokov zachranuje odplavovaniu urodnej pody, uz vobec nehovorim o zavlazovani, alebo vysusanie mocarisk. Ja rozumiem ze je to zasah do prirody, ale nie stale znicujuci. Priroda je tak isto kruta jak clovek a toto je len nasledok boja o prezitie, ked sa chceme mnozit a vychovavt buduce generacie musime nieco pre to robit. Keby ze ten prvy ludoop nevezme ten kamen do ruky a nepouzil ho jako nastroj, tek dnes bu sme boli vyhynutym druhom davno zaviatym prachom casu. Priroda sa s nikym nemazna nas zivot je tvrdy boj o prezitie, keby ze sa knam priroda sprava tak ze by sme este aj dnes zili jak v Rajskej zahrade tak urcite nikto nespekuluje nad pretvaranim prirody.
ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-01-07  (03:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :DDDDDDDD

"Záverom vyhlasujem že som plne zodpovedný za to čo som napísal a nie som vôbec zodpovedný za to čo ste si pod tým predstavovali."

Toto je naozaj dobre... :DDDDDDDDDDDD

Musim to sam zacat pouzivat. "Moja myslienka je genialna a ten k to sa s nou nestotoznil je blbec!" Fakt dobre... :DDDDDDD


A teraz moj nazor na problematiku rozoberanu v clanku.

JEDINY SYSTEM, KTORY MA SANCU USPESNE FUNGOVAT JE SYSTEM S CENTRALIZOVANYM PLANOVANIM, RIADENIM A KONTROLOU!!! DEMOKRACIA MOZE EXISTOVAT PRED ZAVEDENIM SYSTEMU, POCAS JEHO VYTVARANIA, ALE POTOM MUSI NASTUPIT TOTALITA!!! AK BOL SYSTEM, PRI JEHO TVORBE, NASTAVENY SPRAVNE, PRINESIE LUDOM PROSPERITU A ISTOTY... AK NEBOL SPRAVNE NASTAVENY, ROZPADNE SA...

Zaverom vyhlasujem, ze moj nazor je genialny A jediny spravny a ten kto sa s nim nestotozni je blbec!!! :DDDDDDD


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (03:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ukulele, ja uz od tebe neco precetl, a vazim si te jako rozumneho a dobreho cloveka :)
Netvrdim ze v tom co pises nemas pravdu, vsimni si vsak ze kdybys nevytrhla tuto cast textu z meho prveho komentare, zadna nesouvislost s tematem by tam nebyla..
To ze sem se zminil o "vyvoji" bylo jenom proto ze pikova uvaha hovori o systemech cilene vytvorenych. Ale existuji i lide, kteri ziji tak jak jim je prirozene a zadny vladni system si nikdy nevytvareli. Myslim ze toto by nemelo byt opomenuto.

Vsimni si take ze sem pozdeji uznal ze sme celou debatu nezacli nejstastneji, a mel sem tendenci vse napravit.
Ke konci si myslim ze uz sme s pikem proti sobe nijak negativne nevystupovali.

Mas pravdu, nekdy sme se skutecne s pikem shodli da se rici :)
Ja mu nezazlival slovnik ani slova. Zazlival sem mu ze prekrucuje smysl toho co sem rekl, a za to se na me nemuzes zlobit. To je prece normalni...

Odosobnis? Myslis v citit se do toho druheho? To ja se snazim :) Ale sama urcite vis ze to vzdy neni tak jednoduche jak se hovori. Nikdo neni dokonaly. Jsou veci, ktere me nechavaji naprosto klidnym...
Ale to co tu resime je podle me velmi zavazne!


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (04:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Otvoreneoci odkavad mas to o tech slonech? Slon muze vyrvat strom, ale to nepripravuje prirodu o schopnost regenerace. Sloni ziji tam kde ziji miliony let a prirodu tam neznicily. To ze kozy spasaj travu je normalni a traviny se tak podporuji v rustu. Samozdrejme pokavad sou kozy pestovany tam kde na to nejsou podminky nese to potize.. Ale to je zase uz vina cloveka..

Lide sou take zvirata.. V tom si odporujes. A priroda je buh. Takze vlastne tvrdis ze je spravne devastovat boha.. Clovek neni panem planety a nikdy ji ani nebyl, akorat je hloupy a nevedomy a mysli si ze je nadrazeny.
Priroda tu neni proto aby nam slouzila! A jakykoli zasah jako odvodneni apod. mel vzdy za nasledek akorat vyhynuti nekterych rostlinych druhu a ubytek prirozeneho prostredi pro ostatni zivot! To je doslova zverstvo...

My nejsme zadnymi pany sveta, takove reci jako vedes sou zvracene. Otvoreneoci sou to vsechno nesmysly, priroda v australii by si poradila i bez lidskeho zasahu.

Hele, ja te mam rad jako cloveka, nejsi urcite zly! Verim ze nic z toho co pises nemyslis zle, ale veci ktere pises sou doslova a do pismene hrozne.


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-01-07  (04:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Z rehotu som celkom zabudol odpovedat na hlavnu otazku predostretu autorom clanku.

"A je vôbec možná zmena systému?"

Samozrejme, ze je!!!

Ak sa pozrieme do historie zistime, ze taketo zmeny sa odohravaju uplne pravidelne...


OTROKARSTVO -> FEUDALIZMUS -> KAPITALIZMUS -> SOCIALIZMUS -> ULTRA KAPITALIZMUS -> XYZ-IZMUS


V uvahach na tuto temu su zjavne znevyhodneni ludia, ktori neprezili socializmus a nemali moznost si precitat Leninove diela. Ak by tuto moznost boli byvali mali, tak by im bol urcite byval znamy aj Leninov nazor na vyvoj spolocnosti. Podla neho je vyvoj spiralovity. Inymi slovami, vyvoj sa pravidelne vracia do toho isteho (horizontalneho) bodu, ale na vyssom kvalitativnom (vertikalnom) stupni...

PRIKLAD: OTROKARSTVO <=> ULTRA KAPITALIZMUS

V otrokarstve boli ludia drzani na uzde okovami a retazami a v ultra kapitalizme su na uzde drzani neexistujucimi socialnymi a zarobkovymi istotami, nedostatocnymi financnymi prostriedkami atd. Mimochodom, tento sposob kontrolovania mas, je daleko ucinnejsi, ako okovy. Okovy sa totiz daju rozbit a zahodit...

TAKZE ZMENA SYSTEMU JE NIELEN MOZNA, ALE DOKONCA NEODVRATNA...!


Zaverom vyhlasujem, ze moj nazor je genialny a jediny spravny a ten kto sa s nim nestotozni je blbec!!! :DDDDDDD


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (04:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kazdy z tebou uvedenych systemu je vsak OTROKARSTVI, akorat pokazde jinac.

Existuji lide, kteri nezijou pod nadvladou zadneho systemu a sou stastni.

To znamena ze se da zit timto zpusobem.


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-01-07  (04:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To je pravda, ale existuju tiez ludia, ktori ziju cely cas v OTROKARSKOM systeme a su tiez stastni...

A nemusia to byt len zastupcovia OTROKAROV...

Stastie jednotlivca je totiz priamo umerne jeho sposobu vnimania sveta... To je ta relativita zivota a stastia...

Bytie OTROKAROM tiez nie je zarukou stastia a to je jedina svetska spravodlivost...


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (04:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To by nevadilo v pripade ze by byl pod nadvladou pouze jedinec, kteremu to vyhovuje. Avsak trpi cely svet. Trpi zvirata, hynou druhy, hladoveji lide.

A pritom by nic z toho nemuselo byt., chyba je jen spatne fungujici system.
I kdyz, spatne jak pro koho...

Souhlasis semnou ze pokavad clovek dokaze byt stastny jenom na ukor druheho, pak vlastne parazituje, je vlastne obycejnym parazitem?

Ty kdyz chytis kliste, taky ho prece odstranis a zaslapes?


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-01-07  (06:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  obre, tak este trosku inac.

Nemyslim si, ze "elity" nasich narodov su motivovane hladanim stastia. Oni bazia po moci ako financnej, tak aj politickej. Samozrejme, robia to na ukor mas a tym na tych masach parazituju.

Ci im ich nadvlada nad masami prinasia stastie je diskutabilne. Skor by som vyslovil nazor, ze nie. Ziju totiz v neustalej bojovej pohotovosti, aby ich o tu moc a peniaze niekto nepripravil...

Som tym padom presvedceny, ze ak by si chcel najst naozaj stastnych ludi, musel by si ich hladat medzi ludmi obycajnymi...


CO SA TYKA SYSTEMU.

Uz dvaja ludia su systemom. Cim viac ludi k nim pridas, tym bude ten system komplikovanejsi a nachylny k neziaducim anomaliam, vratane parazitovania jedneho na druhom.

V Australii este stale zije niekolko malo rodin "aborigines" povodnym sposobom zivota tak, ako zili ich predkovia pred 30 000 rokmi. Nie su zviazani s akymkolvek inym systemom, okrem svojho. Tiez vsak poznaju vrazdy, kradeze, parazitovanie... Nie sice v takom rozsahu ako my, ale... Na riesenie tychto problemov pouzivaju svoje odveke zakony. Za smrt je smrt a za ostatne je vyhostenie z rodiny a prepichnute stehno ostepom. Tiez maju "radu starsich" ktora rozhoduje o zavaznych veciach v rodine, vratane trestov za porusenie ich zasad... (POZNAMKA: Pod pojmom rodina chap kmen, alebo klan, nie pribuzensky vztah v nasom ponimani.)

Takze, aj ked nedevastuku prirodu ako my, ziju s nou v symbioze, vnimaju vesmirnu energiu, energiu Slnka, zeme, vody a ohna, stale su konfrontovani s nedostatkami ludskych charakterov!

Na druhej strane, v Australii ziju tiez mnohi ludia, ktori trpia. Od nedostatocne ohodnotenych za pracu, cez dlhodobo nezamestnanych, chorych bez adekbatnej lekarskej pomoci, az po bezdomovcov. Australia je obrovsky kontinent a vacsina ludi zije na jeho vychodnom pobrezi a napriek tomu som este nikdy nepocul, zeby sa co i len jeden z tych bielych nestastnikov bol kedykolvek rozhodol odist od civilizacie! Dokonca to neurobil ani jeden z trapiacich sa "aborigines" zijucich v mestach! Preco? Nechcu byt stastnymi?

Uz som ti pred casom napisal pod nejakym inym clankom, ze tvoja myslienka je sice nadherna, ale jej prakticka hodnota je = "0".


Ani "aborigines" nie su urcite vsetcia stastni. A teraz sa budem opakovat: "Stastie jednotlivca je totiz priamo umerne jeho sposobu vnimania sveta..."

Aby ti to bolo uplne jasne. NEEXISTUJE NEJAKE KOLEKTIVNE STASTIE!!!

Moze existovat nejaka mala skupina stastnych ludi, ale pod podmienkou, ze kazdy jej clen je stastny individualne a s najvacsou pravdepodobnostou aj z inych dovodov.

Ak by u kazdeho clena skupiny ludi mohol existovat rovnaky stupen vysokej uvedomelosti, ktory sa ty snazis tak uporne naznacit, tak by socializmus nebol nikdy padol a ludom by sa v nom bolo byvalo zilo 10x lepsie...

Nehladaj svoje stastie v zmene systemu, lebo ho nikdy nenajdes...


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-01-07  (06:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovany

A este nieco.

Nielen ludia su nedokonali a preto nikdy nedokazu vytvorit tvoj vysnivany dokonaly system, ale DOKONALY SYSTEM nikdy ani neexistoval a ani neexistuje!!!

Ano, ani priroda nie je dokonalym systemom (tu mam na mysli cely vesmir). Zivot na nasej planete sa skonci zaroven so zivotom Slnka. Dobra blbost, nie? Potom, naco to vsetko vobec? Lebo medved...

Uz citim ako niektori veriaci v tomto momente zaznamenavaju erekciu... Nie, moji drahi veriaci, nie, lebo boh, lebo aj ten by nam musel po zaniku slnka usulat niekde nejaku novu planetu a predpokladam, ze pri jeho inteligencii, by to Slnko bol hned na zaciatku stvoril vecne a bez slnecnych burok a... Hadam ma nechcete presviedcat, ze aj ta vecna bytost moze byt senilna a zabudnut na takyto podstatny detail?


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (07:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takhle, svoje stesti v tomto nehledam. Ja sem stastny s tim co mam. A smrt me jednou s tohoto "pekla" jimz se svet bohuzel stal vysvobodi. Zustanou zde vsak nasi potomci. A oni budou pykat za to ze my byli necinymi.
Nehlede na to ze trpi i nevinna priroda... Ta prece nikomu nic zleho neprovedla :)

hele, mas pravdu. i mezi nekterymi domorodci se vyskytuji takoveto anomalie :) Ale, zase na druhou stranu. Vzdy se vyskytne nejaka vyjimka, ktera muze byt pozitivni i zaporna. Kdyz zasejes seminka nejake rostliny, taky se stane ze nektery exemplar bude nachylnejsi chorobam, mene zivotaschopny, svymi vlastnostmi se bude lisit od daneho normalu, i kdyz 99% exemplaru bude podobnych vlastnosti...
I u lidi tomu tak je, nektery jedinec se muze narodit se sklony k agresi, apod. Je to ale vzdy vyjimka, a odchylka od daneho normalu te skupiny.
Vsak sam pises jak to pripadne ty kmeny resej.. :)

Lidi v mestech sou take nestastni, ono se ani neni moc cemu divit.., taky v cem ziji, ze jo..
Avsak sem presvedceny o tom ze pokavad by clovek z mesta mel moznost zit na venkove, do mesta by se jiz vracel jen velmi nerad. Ostatne potvrdi ti to snad kazdy kdo tu moznost mel.

S temi aboriginsi zijicimi v mestech je to docela slozite. Vetsinou se jedna o potomky tech co jiz taky v nejakem tom vztahu k civilizaci zili.

Co se tyce, jeste stale zijicich divokych kmenu, urcite me sam potvrdis ze jsou stastni tak jak ziji, a na otazku tykajici se civilizace by kladne neodpovedeli.
Vetsinou sou naopak nestastni z toho jakym zpusobem se civilizace rozrusta a zabira jejich prirozeny prostor k zivotu. To je prece nesporne. Vzdyt sam urcite vis kolik je jenom na netu clanku od lidi, jenz tyto oblasti pravidelne navstevuji(Guinea, Amazonie, Australie, apod.), kazdy potvrdi ze se domorodi obyvatele civilizace spis desi.

A ted uz bohuzel musim jit, rozepsal bych se jeste vice a zminil nektere dalsi myslenky. Napisu odpoledne snad. Zatim ahoj. A at se dari!


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-07  (09:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Kedze taras, precitaj si Diamonda a jeho Kolaps. Velkonocneo strovy si znicili sami domorodci, ked tam prisli prvi belosi, bol uz odlesneny. A hadaj preco?

Tak mi prosim ta vysvetli, preco, ak vsetky davne civilizacie, ci kmene, ci rodiny zili pokojne kazdy na svojom uzemi, preco to tak neostalo?
Co alebo kto dal impulz, ze sa to to zmenilo?

Ver me ze priroda dokaze uzivit velky pocet jedincu! A jeji schopnost regenerace je obrovska !
Jen studuj

Jedine s tymto sa da suhlasit, ak ale udas pocet ludi a sposob ako to budu prevadzat....
--------------------------------------------------------------------------------
nejmenovany toto boli len niektore mnou polozene otazky...

A toto je podla teba vhodna odpoved na moje otazky. tak ja neviem, kto ma problem s pisanym textom...

Tebe nezajima co se deje ostatnim, kolik druhu jiz bylo vyhubeno, kolik lidi trpi hladem, to ze obycejny clovek je jen loutkou kdeze za nitky jsou tahajici samozvane "autority" jenz vsechnu svou moc nabyvaji skrz strach a utlak!

Z OBYCEJNYCH LIDI UROBILI DOZORCE NAD SEBOU SAMYMA!
TED SAMI SEBE UDRZUJEME V JEJICH PODRUCI A ANI SI TO NEUVEDOMUJEME!

Tak mi prosim ta vysvetli suvislost s mojimi otazkami a s tvojou odpovedou?
julo . gopomipy8   |   ip:78.102.17   |   2013-01-07  (09:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fajn debata:-)
Piko,zhodneme sa ze ide o v podstate o riadiace systemy?
Pyramidalny,kde sa na vrchole sustreduje moc/riadenie a poznanie.A druhy je praca supersystemu,ked kazda jednotka riadi sama seba a zdruzuje sa s ostatnymi len ked maju spolocny ciel.
"mat pana je nepravost a vacsia byt panom!"
Orangutan mysli,ze zmena jednej pyramidy za druhu je dostacujuca,ja myslim,ze sa treba zamysliet nad tym,ako pyramidu znicit.Je nevyhnutne zvysit uroven poznania u kazdeho systemu/cloveka,aby dokozal zodpvedne riadit svoj zivot,pretoze inak ho bude riadit niekto,kto pozna procesy a deje.A jeho ciel nemusi byt v zhode s cielmi danej osoby.
Musime poznavat,ake mechanizmy pouziva "elita".
"Rozdel a panuj" je jeden z najstarsich a najosvedcenejsich.Takze protijedom je spajanie..Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (11:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafaeli zmen ton. Vzdyt ja sem ti na vse odpovedel, akorat si to patrne prehledl.

K Velikonocnim a Pitcairnovym ostrovum sem ti odepsal toto:
"Velikonocni ostrov sem ti uz vysvetloval v topicu o americanech. I pitcairnovy ostrovy..

Na velikonocnim ostrove zustali akorat zotroceni domorodci po-te co jejich vladci odesli jinam..
Ti domorodci pochazeji prave z oblasti polynesie, dukazem toho sou krysy, ktere se na velikonocnim ostrove nachazeji.

Navic psal sem ti uz vedle, aby sis predstavil skupinu deti ve veku kolem napr. 10let jak zustanou sami na ostrove a museji se starat.. bez znalosti, bez vedomi o tom kym sou a ceho sou soucasti... Dopadlo by to uplne stejne..

Na Pitcairnovych ostrovech byly take nalezeny tyto krysy... Navic tyto krysy sou hlavnim duvodem ze se ostrovy znovu samy nezalesnily, jelikoz vyzrali vsechny semena a orechy.. o tom je plno ruznych dokumentu..

Impulz dala treti strana, ktera nepochazi s teto planety. A jenz vas ma do ted ve sve moci."


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (12:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Opico jeste abych dokoncil ten minulej komentar. takze.

Nemyslim si ze elity nasich narodu jsou stastne. Jsem si jist, ze skutecne stesti nelze nalezt v majetcich a vubec, v zadnem materialnu...

Jsem si vsak take jist, ze elity nejsou jedinym vrcholkem pyramidy.
Narovinu. Nemyslete si o me ze jsem blazen, ale za svuj zivot sem toho videl, precetl, i zazil, dost. A nepochybuju o tom ze nase elity jsou ovladany jeste nejakou treti stranou, ktera mozna ani nemusi byt z nasi planety. Ja vim... Zni to silene. Ale je zajimave, jakymi znalostmi cirkev i vlada disponuji. Je prinejmencim zarazejici jejich znalost lidske psychologie. A to nemluvim jen o moderni dobe, kdy jiz psychologie dosahuje vysoke urovne vseobecne. Je zajimave sledovat to tajemno kolem nekterych objevu vedy, jenz vyznamneji ovlivnili jeji vyvoj.

Je zajimave ze na zemi ziji stale lide, jenz mezi sebou neutvarej zadny cileny vladni system, a vetsinou se jedna prave o takove kmenove uskupeni, jejichz kultura neni ovlivnena a ani nezahrnuje zadne "bohy" ci "boha".
Uznavaji akorat nejake duchy matky zeme, skrz ktere take se zemi komunikuji.(aspon tomu teda veri..)
Tito lide skutecne ziji spokojene a stastne, neznaji utlak, neznaji pojem "vlastnit", nezavideji si, pomahaji si navzajem a navzajem si sebe vazej.
Zde dokladam dukaz:
"http://sciencecafe.cz/rozhovor-amazonsti-indiani-nic-nemaji-nic-nechteji-a-jsou-stastni/";

Pokavad tomu tak skutecne je, ptam se. Kde se stala chyba u nas?! Pokavad skutecne jde zit stastne a v harmonii s prirodou kolem nas, proc trpime tento system zalozeny na nasili, utlaku a vykoristovani?

Vzdyt prece kazdym dnem vidime jak jakasi stezi indentifikovatelna vladnouci mensina skrz politiku, media, a skolstvi manipuluji masu k jejich osobnimu prospechu.
Pokavad lze lidstvo zmanipulovat zlym smerem a zivit v nem negativni vlastnosti a emoce, pak to jde logicky i naopak.

Proc, se tedy mezi sebou stale utvrzujeme o bezvychodnosti cele situace a nasim krvelacnym otrokarum bez boje vyklizime cestu? Cozpak my lide vazne nemame navic? Sami sme se pozavirali do klitek, tak jak ty nosnice v tech halach. Trpime a stezujeme si, ale pro zmenu nic neudelame. Vzdyt prece zadna cesta neni bez prekazek, kazda je vice mene trnita. Pokud s tim nic neudelame my, neudela s tim nic uz nikdo. Neprijde zadny spasitel z nebes, zadny superhrdina. To my vsichni hrajeme v tomto svete hlavni role.rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-07  (12:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nejmenovany, ak ma pamat neklame a oprav ak sa mylim, tak si cital Danikena v 10 rokoch, teda jeho knihu ktora vysla pred 18 rokmi, tak prosim ta neotravuj zivotnymi skusenostami....


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (12:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  je me 25let. Nevis co sem zazil, neznas me.

Znam mnoho lidi ruzneho veku, a moc dobre vim ze vek, neni automaticky zarukou moudrosti.

Rafaeli ty muzes byt starsi nez ja, neznamena to vsak ze jsi take kvalitnejsim clovekem.(mysleno co se zivotnich skusenosti tyce a tveho vyhodnoceni jejichz prinosu pro tebe sameho..)READ . fulareru33   |   ip:78.136.18   |   2013-01-07  (12:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  2 julo: Nejspíš nevědomky jste Systému lží skočil na předem předdefinované (respektive to bylo tak "logicky" předpřipraveno, abyste "nevyhnutelně" došel v duchu k tomuto "řešení". Ne však už dál.) : "Spojovat"? Omyl. Tím jen podporujete přesně to, co nejen chtějí, ale potřebují pro ovládání - jednolité masy.
rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-07  (13:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tu nejde o kvalitu cloveka, i ked si myslim, ze si si vytvoril animozitu s mnohymi, len co sa objavil tvoj prvy arogantny prispevok. Tu ide o to, ze dostupnost literatury, z ktorej cerpas je pre vsetkych rovnaka, len ta skepsa ohladom nefaktickej literatury a nevedeckych dogiem by ti neuskodila.
Dislutovat sa da,dokonca viest dialog na velmi slusnej urovni, ak zohladnis fakt, ze argumenty vytvorene na zaklade literatury, ktora ma velmi daleko k verifikovatelnosti, argumentami proste nazyvat nemozes. Su to len hypotezy a viera.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (13:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neni jine moznosti nez se spojit. Rozdeleni nic nezmuzeme, navyse informovanost a uvedomeni ostatnich se tim znacne stizi.

Nehlede na cilene pusobeni primo na nasi genetickou informaci.
Nano technologie.. Geneticky pozmenene potraviny. Manipulace skrz media.

Evidentne celime cilene degeneraci lidske rasy...

Pokavad nic neudelame ted. Nebudeme toho jiz pozdeji schopni.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-07  (13:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ak mi prosim ta vysvetli, preco, ak vsetky davne civilizacie, ci kmene, ci rodiny zili pokojne kazdy na svojom uzemi, preco to tak neostalo?
Co alebo kto dal impulz, ze sa to to zmenilo?

Ver me ze priroda dokaze uzivit velky pocet jedincu! A jeji schopnost regenerace je obrovska !
Jen studuj

Jedine s tymto sa da suhlasit, ak ale udas pocet ludi a sposob ako to budu prevadzat....

Takze krysami si mi vysvetli odlesnenie Velkonocneho ostrova, zostavaju este tieto dve otazky.Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (13:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafaeli ja ti prece nikdy nepsal ze na techto autorech stavim. Ale jejich knizky jsem proste cetl, zajimaly me, a ne vse v techto knizkach sou jen uvahy ci myty. Napr. takovy daniken je ze znacne casti obycejna dokumentace mist ktere navstivil.

Prece neni spravne abych se bal rict ze sem cetl napr. danikena aby me nahodou necekal vysmech. Ja cetl mnoho knizek, a pokazde sem si zebral k srdci jen ty informace, ktere byly k danemu tematu podstatne, dalo se je nejakym zpusobem overit, at uz pomoci nam zname "historie", vedy, ci dle obycejne logicke uvahy.


Olivee . xepytetu66   |   ip:78.136.18   |   2013-01-07  (13:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko: Jak bys provedl "zhorizontálnění" např. tohoto?:
Hierarchie podsystémů ("politika", technika, korporacemi zmonopolizovaný svět a systematicky udržovaný parazitický degenerativní neřád se prolíná všemi):
1. TAJNÉ služby
2. bezpečnostní OZBROJENÉ složky
3. pozitivistický PRÁVNÍ řád v globále
4. PENĚŽNÍ systém
5. MEDIÁLNÍ "prostředí" (včetně "kultury" obecně, společenského nátlaku)
6. ZDRAVOKAZNÝ pilíř ("z-dravo-tnický systém")
7. UČENÍKAZNÝ pilíř ("vz-dělá-vací systém")Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (13:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Olivee
Uvaha mala slúžiť na zamyslenie, nie som ten ćo tu bude dávať navrhy ako všetko zhorizontálniť.

Ale horizontálny peňažný systém som už napríklad videl, a normálne funkčný.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-07  (13:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nejmenovany ,asi mas problem chapat suvislosti, alebo to skratka robis schvalne. Ja ti nevycitam, ze si cital Danikena, len som na zaklade tebou uvedej informacie odhadol tvoj vek. Danikena som cital aj ja, pred x rokmi mi uz ale tie jeho hypotezy zacali pripadat dost uletene.
Preto mi nepodsuvaj, ze sa ti vysmievam ohladom citania akehokolvek autora, skor to len beriem ako vyhovorku vyhnutia sa danych polozenych otazok....
Takisto s tebou suhlasim, ze historia je velmi zivy elemnet, ale neodskriepitelnym faktom ostava, ze sa blizime podstatne viac k pravde, cim dlhsie vyskumy prebiehaju. Preto urcite nie je namieste dehonestacia vedeckych poznatkov, ci ich dokonca porovnavanie s literatmi, ktori casto vychadzaju len zo subj. pocitov, bez verifikacie, ci falzifikacie, co je dost dolezite.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (13:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafaeli, zase s tebe mluvi poranene ego. Vykasli se na to, nemam zapotrebi te ponizovat, navyse to timto delas sam.

Ja reagoval na tvoje neustale hloupe narazky, kterymi si me castoval v ten moment kdy sem ti napsal ze sem danikena cetl. Pritom sem okamzite take napsal ze to neznamena ze na jeho uvaze stavim.
A tys to pochopil az nekdy ted v poslednich prispevcich, tak na co si pak hrajes?
Navyse nevahal si to ihned pouzit proti me. Pritom sme si vse mohli vysvetlit slusne.
Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (13:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nejde me odeslat komentar, tak vydrz


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (13:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovany myslim ze ten Daniken ta dost v deststve ovplyvnil.
Tiez som to kedysi davno cital a faktom je ze Ty stavias na len hypotezach
a pomocou hypotez neustale argumentujes.

To je napriklad pre mna malo a ako poznam Rafaela z jeho vedeckym skepticizmom tak isto je to pre neho malo na to aby si bol schopny vobec nieco z toho co tvrdis obhajit. :-)


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (13:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  O danikena vubec nejde, toho ste se jenom vy chytli. Nevim o nicem co bych si znej zebral. Jedine snad to ze sem se od nej prve dozvedel o Velikonocnich ostrovech. Studoval sem je vsak z oficialnich zdroju.

A nejde me odeslat komentar rafaelovi, tak strpeni


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (13:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafaeli ten impulz dala podle me treti strana, ktera nemusi ani pochazet z teto planety.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (13:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jde me odeslat veta, ale jakmile chci odeslat neco vetsiho nic.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-07  (13:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  takze absenciou priznania, ze nevies zodpovedat mnou polozene otazky zo mna robi ranene ego, pobavil si ma...
Takze sa zahram na tvoju retoriku, ktorou si castoval ostatnych, kde som zhadzoval tvoj zaujem o Danikena? Kedze som to ale nicim nepouzil, navyse som sa tiez priznal, ze som ho cital, je tvoj posledny prispevok riadne pitoreskny. Ale priznat si, ze mi nedokazes normalne zodpovedat tie otazky, by asi ranilo tvoje ego a to tvoje ego treba riadne podciarknut, lebo tym si zjavne riadne ohluseny.


Preto, ak naozaj chces viest noirmalny dialog, bez odbacan ia, snaz sa zodpovedat tie trivialne otazky.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-07  (14:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Rafaeli ten impulz dala podle me treti strana, ktera nemusi ani pochazet z teto planety.

No vidis ako sme sa krasne dostali na koren veci. Takze podla teba,aha...
Podla mna vo vesmire lieta spageta, ktora to mysli s nami dobre...

Takze ak chces naozaj argumentovat, pozri si co znamena vedecka teoria a ako sa da falzifikovat.
Nie je to ani moje ani tvoje vyhlasenie terminus technikus slova PODLA MNA...Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (14:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafaeli ty trpis nejakou mentalni vadou? Vzdyt ja se s tebou snazil normalne komunikovat a tys me napsal.:

" nejmenovany ,asi mas problem chapat suvislosti, alebo to skratka robis schvalne."

Toto je podle tebe normalni reakce? Vsak to si do me akorat potrebovalo rypnout tve ranene ego. Jelikoz si nevzpominas, pripomenu ti.

Vcera sem ti to same napsal ja, pouzil jsi ma slova, kterymi sem vcera reagoval na tvou aroganci a nadrazeny ton vuci me.
Dokud si me dnes toto nenapsal, ja s tebou mluvil naprosto slusne.

a co se tyce tech tvych narazek na to ze sem cetl danikena zkopiruji ti to z predesleho topicu, pokavad trpis takovymi problemy s pameti. mmt


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-07  (14:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pokavad se pokad, Avatare, takze ak chces robit diagnozu, zacni u seba. Mentalne retardovany si momentalne pripojeny na tuto stranku evidentne len ty, ked namiesto zodpovedania dvoch trivialnych otazok, donekonecna ti pokladanych, sa tu snazis kluckovat ako raneny drevokocur.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (14:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafaeli, a podivej jakej ma na tebe ta veda vliv.
Neveril bys ani ze mas diru v zadku pokavad by sis tam nestrcil prst.

Tebe ta tva veda drzi v zajeti vlastniho okovu. Sam si se uveznil do zajeti domnele vedomosti.

Debil jako ty si zaslouzi zit jako otrok. Si tak zaslepeny vedeckymi teoriemi ze nevidis ze si ovce.rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-07  (14:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
ak mi prosim ta vysvetli, preco, ak vsetky davne civilizacie, ci kmene, ci rodiny zili pokojne kazdy na svojom uzemi, preco to tak neostalo?
Co alebo kto dal impulz, ze sa to to zmenilo?

Ver me ze priroda dokaze uzivit velky pocet jedincu! A jeji schopnost regenerace je obrovska !
Jen studuj

Jedine s tymto sa da suhlasit, ak ale udas pocet ludi a sposob ako to budu prevadzat....

Takze krysami si mi vysvetli odlesnenie Velkonocneho ostrova, zostavaju este tieto dve otazky.

rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-07  (14:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takze Avatare ,az se pokadis, pokavad pokadis, daj mi vediet, a zodpovedz tieto dve otazky, ktore nemaju ziaden suvis ani s ovcami, ani s rezimom, ani s mocnymi tohto sveta, ani s Danikenom ani s tvojou zalubou v medicine.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (14:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Nejmenovany . fydocahe91 | ip:90.178.25 | 2013-01-07 (13:54)
42% hlasovalo = 2
mínus plus
Rafaeli ten impulz dala podle me treti strana, ktera nemusi ani pochazet z teto planety."

Toto sis nevsim ty vedecka pakarno :)
Abys nemel v hlavince nejaky cervi diry.. :))


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-07  (14:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ty ceskej vychcanku, ja sa pytam na normalne argumenty, nie na tvoje vylevy. Ja som si povodne myslel, ze si aspon trocha mentalne vyzrety, ale ak niekto znovu pouzije slovne spojenie v argumentacii PODLA MNA, ma k logickemu uvazovaniu ohromne daleko.

A kedze otazku c.1 mame zodpovedanu vetou, lebo krysy
otazku c 2 lebo PODLA MNA
som zvedavy na odpoved c. 3


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (14:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafaeli ty ses nejakej komplex :)
Nebud urazlivej. Tvoje vedecky zalozena hlavicka by se snad mohla byt schopna ovladat, kor v tvem veku :)

Ocividne ti diskuze na netu nedelaj dobre na nervy.Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (14:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafaeli, bacha at ti nevystreli krecova zila jako pero z gauca :D
Pripada me ze ti nejak tecou nervy.. :))
Mel bys zachovat klid :) Si prece moudry vedecky picus :))


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (14:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafaeli jak si se ucil kadit taky si potreboval od mamy vedeckou teoriu ? :DNejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (14:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Asi ti ji nedala ale..
Soude podle toho jak se ti kadi z huby... :D


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (14:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael bude pravdepodobne ze skumavky. Ma ty laboratore v krvi chlapec jeden :D


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-07  (14:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak ja som urazlivy, to ma nepoznas, mna ty urazit nedokazes. Mnetalita diskutujuceho u mna hra podstatne vacsiu rolu, nez jeho schopnost ma urazit. Kedze tvoja mentalna vyspelost je napriek 25 rokom mala, ty mamahotelak, chcel som len vediet, ci dokazes reagovat na polozene otazky aspon takym brilantnyn sposobom, akym si dospel k svojim pokrutenym vedomostiam. Nesklamal si ma.

Preto este raz, obyvatelia Velkonocnych ostrovov si znicili zivotne prostredie sami.
Impulz im dala hlavne tuzba prezit na ukor ostatnych a odpoved cislo 3 je zrejma, ano planeta dokaze uzivit dostatocny pocet ludi, pokial sa budu spravat ako ostatne druhy v prirode. To znamena, ze len lovom a zberom. To bude mat za nasledok znizenu chorobnost, strata znacneho mnozstva ludi a dosiahnutie beztriedneho stavu. kedze ale viema, ze reverz m,ozny nie je, je to utopia. Stacilo takto argumentovat, ci podobnym stylom a hlavne bez emocii, lebo tymi tebou moc lomcuju.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (14:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A odkad by se tam dostali ti domorodci na ten velikonocni ostrov? Na kanoech?? heh

Rafaeli ja sem ale uplne vpohode. To ty ses zacal nervovat... ;)
Byl sem ochotny s tebou mluvit slusne. To ty ses choval jak pominuty smrad, kteremu bylo ukrivdeno.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (14:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemenovany som si viac nez isty ze ak by si mal jeden rozumny argument ktory vies dokazat tak Rafaela o nom presvedcis a mna urcite tiez..
Tolko logickych chyb a klamov ktore Ty povazujes za 'dokazy' som uz davno nevidel.. Prestan si tu uz robit hanbu clovece..magda . sywovuwe08   |   ip:77.78.89.   |   2013-01-07  (14:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cely ten system je nefunkcny: policia velke pripady nevysetruje, prokuratura sa tvari vo velky pripodoch, ze sa nic nestalo. Politici kecaju o nicom a nic podstatne neriesia. Ten pad jedneho dna musi prist a bude to poriadny pad. Netusim, ako z toho, ale ak sa bezni ludia nespamataju a nezacnu sa ozyvat, ze takto nie, tak fakt dopadnu na dno.
Moje skusenosti s fungovanim slovenskych organov som pisala v clanku :
http://dolezite.sk/Ako_funguje_na_Slovensku_prokuratura_policia_235.html


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (15:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak okej. Povim co mam na srdci a idu pryc. Kdo by se semnou chtel spojit, pres bazooku ma moznost.

Ja jsem indigove dite.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Indigov%C3%A9_d%C4%9Bti

Na tento svet sem se inkarnoval z podobne planety jako je tato. Muj svet byl take znicen podobnym zpusobem jakym bude ten vas.

Vy jiz prakticky nemate zadnou sanci stav zvratit. Museli byste neco zacit delat ted. A vy se nedokazete sjednotit za spolecnou vec, a odprostit se od toho zivota na ktery ste zvykli. Vetsina z vas si nedokaze predstavit zivot bez modernich technologii a vydobytku doby. Jiz uvazujete pouze v ramci civilizace. Sami si ji chranite pred temi co daji najevo svuj nesouhlas s timto systemem a projevi touhu po svrhnuti.

Resite mezi sebou nepodstatne veci a to podstatne naopak nevidite.
Jestli si kdokoli z vas mysli ze jde spiknuti dokazat empiricky, ceka marne. Ktery vladce by byl tak hloupy aby to dopustil... Pokavad mam pravdu a ste zotrocovani nekym kdo vas chce vyuzit ke svym osobnim zamerum, pak na to nikdy neprijdete, aspon nikdy ne pomoci nevyvratitelnych dukazu.
Tim padem se dal slepe povezete v tomto rozjetem vlaku a verte me, ze cilova stanice neni vubec pekna.

Ja prisel na tento svet vasi rase pomoct. A neprisel sem tady sam. Je nas tu vice, rozesetych po celem svete.

Ve vesmiru existuje mnoho planet podobnych teto. Mnoho znich jiz je take pod vlivem civilizace. Ja nevim presne kdo za tim stoji, kdo to zacal. Neni to ale podstatne. Melo by pro vas byt dulezite hlavne to kam smerujete.

Vesmir je cely propojeny. Cela existence, kazdy zivy tvor je soucasti jednoho celku. Proto to co delate celku, dela celek vam. Zotrocujete planetu, a nakonec ste zotrocovani take vy. Chovate se na teto planete jako parazitujici virus, to same se deje vam, system parazituje na vas.

Ste ukolebani v tom ze prijde nekdo jiny kdo vas spasi, neuvedomujete si ale ze je to jen a jen na vas, a ze pokavad vy neco neudelate, neudela to uz nikdo.

Ja energii vidim i ve vzduchu, vsude kolem sebe. Citim ji. Pokavad se na ni soustredim dobiji me. Pokavad by vase deti byly od mala vedeny k temto schopnostem, aspon teda ty co by mely v tomto smeru nadani, dokazali by s energiema neuveritelne veci, dokonce i schopnosti telepatie.

Cela existence je dokonala. Priroda je dokonala. Vsechno ma presne dany smysl. To ze slunko zanikne ma taky svoje opodstatneni, jenom vy mu nerozumite.
A ja bohuzel taky ne. Ale vim ze to svuj smysl ma. Myslim si ze existence neni vecna, a jak dosahne urcite urovne, zacne zase novy zivot.

Myslim si ze lide, kteri sou jiz ted uvedomeli, uz nebudou muset znova prochazet takovymito svety. A budou jiz zit ve vecnosti, v uvedomele spolecnosti, a cekat na sve blizke az dosahnou stejne urovne. Myslim si ze to tak je.

Nekdy mam sto chuti se na cely vas svet vyklaslat. A zit si svoje. Vetsina z vas je tak hloupych ze si vylozene zasluhuji to co zde maji. Zle je akorat ze trpi priroda. Ta za nic nemuze. Vy si ale za to muzete sami. A pritom aji nemuzete. Od prirody ste predurceni k tomu aby vas nekdo vedl.
A proto ste i nachylni na manipulaci z venci. Pokavad by nekdo ovlivnil vase vedeni kmene, mohl by tim ziskat cely kmen. Pokud by ten kmen nebyl dostatecne uvedomely, myslim tim jeho lid.

Doufam jen ze jednou budete mit moznost poznat jak ste se mylili.

Vite proc ma vsechno smysl? Protoze kdyby neco nemelo smysl zhroutil by se cely vesmir. Vsechno funguje dle urcitych zakonitosti.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-07  (15:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak vam preju at vy co jste lhostejni si uzijete skvelou jizdu.

A vam, co mi rozumite, a vidite ten svet takovy jaky skutecne je, vam preju hodne stesti. Budete ho potrebovat. Vykaslete se na lidstvo. Oni nechteji nic menit. Sice si stezujou, ale ke zmene se nikdy neodhodlaj. At maj co jim patri. Jen te prirody je skoda no...
No chci teda rict at zijete co nejblize vasim predstavam to jde, at se radujete z toho mala co tu jeste zbylo a nenechate si zivot zde zkazit, tim negativnim vsude okolo nas. Nema to cenu... Vsimejte si jen toho dobreho, a snazte se byt stastni. Lidstvu pomoct bohuzel asi nelze :(


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-07  (16:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovaný

Ver mi, že keby som ťa považovala za tupca a pomätenca určite ťa neoslovím. Tvoj problém vidím v tom, že sa snažíš za každú cenu priviesť ľudí k niečomu o čom si presvedčený a máš o tom svoje znalosti. Ale. Chyba je v tom, že vnútorne nechceš akceptovať to, že nie každý má rovnakú vedomostnú úroveň napríklad z oblasti života rôznych domorodých kmeňov ako ty. Tým som chcela povedať, že ani ja nie. Ja som na discavery videla jeden dokument o takom kmeni a bol to pre mňa šok. Najskôr v tom pozitívnom slova zmysle. Potom sa vynorili otázky a momentálne by som nedokázala a ani neviedla diskusiu na túto tému, pretože som si vedomá, že v tomto smere toho viem veľmi málo. Čo to znamená? Moja znalostná úroveň v tejto oblasti je nízka preto sa nezapájam. Ale skôr ako to dohadovanie sa s niektorými by som privítala nejaké linky na zfilmované dokumenty kde by som si to pozrela. Potom by som sa vedela viac priblížiť k tomu čo píšeš možno to aj začať chápať lepšie, alebo aj oddialiť ale to je vecou chápania a vnímania každého jednotlivca. Chápeš?

Vieš, jednoducho treba vedieť prijať skutočnosť, že nie každý z nás má rovnakú duchovnú, vedomostnú úroveň. Byť prebudeným a vedomým človekom je ťažké a zložité a nie každý to chápe o čom hovoríš, pretože je slepo zameraný len na vedecké dôkazy, čo je niekedy krátkozraké. Nedokázať pripustiť, že je niečo aj nad vedou to jednoducho niektorí ľudia ešte nie sú pripravení prijať a pochopiť. A za to sa na nikoho nemôžeš hnevať. Ľudia sa prebúdzajú a otvárajú oči postupne a často to nechcú urobiť pretože majú strach. Vieš prečo? Za to veľmi dlhé obdobie manipulácie ľudstva, kedy boli stále nejako vďaka manipulácii vedení na nejakej vôdzke a je jedno ako budeme nazývať to spoločenské zriadenie zabudli na schopnosť samostatnosti. Samostatnosť je prijatie plnej zodpovednosti za seba a svoje činy, voči sebe samému a svojmu okoliu. Preto sa tomu bránia aj keď podvedome niektoré veci vnímajú a cítia ale ešte tomu nerozumejú. Aj tak si v konečnom dôsledku každý jeden z nás bude cestu vyberať sám. Ty sa im môžeš pokúsiť pomôcť tým, že im ukážeš nejaké možnosti, že je tu aj niečo iné, čo by možno stálo za námahu aspoň sa nad tým zamyslieť. Nič viac. Nemá zmysel sa s niektorými dohadovať a hádať. Tak isto ani dajme tomu, hovorím príklad tento krát v takej hraničnej podobe v "príspevku o nerezovom príbore a jeho vlastnostiach" písať o domorodých kmeňoch je zbytočné tí ľudia jednoducho neprepnú na podstatu toho čo chceš povedať a budú to považovať za scestné, okamžite sa pred tým uzamknú. Bože, tak veľmi chcem aby som to napísala správne a aby si pochopil čo tým chcem povedať.

Odosobniť sa - je v podstate schopnosť bez emocionálneho náboja napriek svojmu hlbokému, alebo najhlbšiemu presvedčeniu pokúsiť sa pozrieť na problematiku z iného uhla pohľadu. Tým sme schopní vidieť veci jasnejšie, zrozumiteľnejšie a zmysluplnejšie a zároveň si viac dokážeme otvoriť priestor na nezaujaté a nejednostranné dotvorenie vlastnej vedomostnej mozaiky, názoru a mienky, s tým, že nám nerobí problém akceptovať zdroj informácie pretože nám ide o zachytenie podstaty.

Chcem aby si pochopil, že ja rozumiem o čo ti ide a preto som ťa chcela upozorniť na spôsob prezentácie ako ľuďom podať tie informácie a kedy to má zmysel a kedy nie.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-07  (16:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovaný

Ešte niečo. Dalo by sa povedať, že v určitom zmysle asi nie som normálna pre niektorých. V podstate nemám žiadne právo niekoho na niečo upozorňovať a zasahovať do diskusie ktorej nie som súčasťou, ale mne to nedá hlavne keď vidím, že sa začnú urážať a nadávať si rozumní a inteligentní ľudia a tak zbytočne. Pričom hovoria v podstate o tom istom len jeden to hovorí v ružovom a druhý v modrom.

Potom to zbytočne skĺzne do roviny boja jedného ega s tým druhým. Ale aj tak mi to stojí za nadávky, ktoré občas dostanem pretože mám potom nesmiernu radosť ak neskôr vidím, že oponenti začnú spolu hovoriť slušne, vecne a so snahou pochopiť čo chcel kto povedať bez predpojatosti a ak aj nesúhlasia diskutovať vecne k danej téme kde sa možno prepracujú ak k niečom novému vďaka druhému diskutujúcemu.


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-07  (16:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovany
ukulele ti dobre píše...
ale nikam ešte nechoď... nehádž flintu do žita... len v tejto diskusii už nepokračuj...
sú ľudia čo majú veci určené v škatuľkách... "toto je skutočná jediná pravdivá veda a toto nie"... a toho čo im bolo určené sa držia a nedokážu sa pozrieť iným pohľadom...

a aj tak ste riešili "čo bolo" no podstatné je "čo JE teraz" a čo s tým...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (16:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovany
Ocenujem vsetku tu snahu ktoru si vynalozil na to aby si nas o niecom presvedcil.. A naozaj Ti nechcem zle, uz len z toho dovodu ze vidim ze aj Ty by si chcel inym dobre.

Akurat v tom vsetkom vidim jeden velky problem..
Ak by si aj hovoril pravdu a my by sme zili v nevedomosti.

Vies ako by sme dokazali rozlisit 'blazna' od teba ?

No Nijako.
Nevedeli by sme Ta od blazna odlisit.
Tak preto chceme dokazy..

A na dokazanie platnosti dokazov používame logiku.
Nie je k tomu potrebne pisat tak dlhe texty a vyplakavat sa o svete a jeho nutnej zachrane pred mimozemstanmi..


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.99   |   2013-01-07  (16:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mile Indigove dieta,

S tymto prispevkom si tu mal pred tyzdnom zacat a vsetko by bolo byvalo jasne hned od zaciatku... Naco ti boli tie siahodlhe diskusie???

Vies predsa citat myslienky a tak si musel tiez vediet, ze tu nikoho nepresvedcis...

Vela uspechov v tvojom dalsom indigovani...

P.S.: Vies s tym vekom a skusenostami nemas pravdu. 50-rocny clovek podobneho vzdelania a inteligencie, vidi veci daleko jasnejsie a presnejsie, ako 25-rocny a s tym nemas sancu nic urobit, to je fakt. Na druhej strane ten 25-rocny si je daleko istejsi spravnostou svojho chapania tohto sveta, ako ten 50-rocny. Tiez fakt. Ale to vsetko pochopis, az o 25 rokov... A indigovym dietatom prestanes byt urcite este pred tvojou 30-kou...


Olivee . xepytetu66   |   ip:78.136.14   |   2013-01-07  (16:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko: "Zhorizontálnit" pouze samotné řízení lidí je k čemu, když se "nezhorizontální" samotné instituce (tvořící "kostru" systému atd.) a orgány i mezi sebou a vůči jedinci?
Zajímalo by mě jak například takový horizontální peněžní systém, který už jsi někdy viděl, funguje - pro inspiraci. Díky.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (17:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Olivee

Neviem teraz kde som to videl, bol to nejaký sociálny peňažný systém medzi ľuďmi.

Horizontalny peňažný systém - bol prakticky veľmi jednoduchý a chválili si ho. Na začiatku majú všetci nejaký obnos peňazí na virtuálnom účte alebo dajme tomu že tam majú všetci 0. Ak niečo chcem od Teba tak si peniaze požičiam zo svojho účtu. Tým mi vznikne napríklad na úćte dlh -1000 jednotiek a vznikne tým 1000 nových peňazí. Zaplatím Ti za prácu. No a až si zase zarobím nejaké peniaze niekde ja tak vrátim na úćet tých 1000 a mám tam zase pekne nulu ako na začiatku. Každý si prišiel na svoje, tovar sme si pekne vymenili a nikto Ťa neúročil.. Navyše keď sme urobili ten obchod a ja som ich časom vrátil tak peniaze zase zanikli a nemnožili sa zbytočne..

Jednoducho vzniknú keď ich treba a zaniknú keď ich netreba..


A zhorizontalnit inštitucie môžeš asi jedine tak že ich decentralizuješ na viacero menších a budú slúžiť miestnym ľuďom podľa toho kde sa nachádzajú. Celkom zbúrať ich asi nezbúraš, to sa zrejme nedá. Ale aspoň je tam možná väčśia kontrola a spätná väzba k občanom.

Lenže to už nie sú moje návrhy, napísal som len čo si o tom z princípu myslím.. To nech rieši viacero hláv mňa sa nepýtaj na to ako by to malo byť presne..


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (17:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Olivee

Tu predsa ani nejde o principialne zhorizontalnenie inštitucii ale hlavne o princip dobrovolnosti.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (17:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ukulele

Nedokázať pripustiť, že je niečo aj nad vedou to jednoducho niektorí ľudia ešte nie sú pripravení prijať a pochopiť.

Tak to si mimo. Nad vedou je toho predsa ešte veľmi veľa čo samotná veda ešte ani neobjavila. Ale to neznamená že preto mám veriť taľafatkám každého človeka, ktorému sa niečo pekné prisnije. :-)


smartang . bohupyki56   |   ip:78.99.254   |   2013-01-07  (18:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no este ze ste dodali tu 2 vetu lebo inak by som si myslel ze Vas niekto hackol. Inak, ta prva ma nieco do seba .... je v tom kus pokory :}}}}


smartang . bohupyki56   |   ip:78.99.254   |   2013-01-07  (18:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kus zdravej pokory som mal na mysli ...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (18:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang pokora ? Na Vasom mieste by som sa nesmial, Ved vy už vsetko viete z biblickych povedačiek. :-)


smartang . bohupyki56   |   ip:78.99.254   |   2013-01-07  (18:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  co viem to viem, dalej podavam pomocnu ruku ... By ste sa divili aky kus pravdy je v tych "povedackach" o ktorych nechcete nic pocut. Pride cas, ked Vas pravda prekvapi ... Ci milo, to je mi tazko posudit - co si tak vsimam, dost sa ruhate :}


smartang . bohupyki56   |   ip:78.99.254   |   2013-01-07  (18:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nejmenovany

Je to tak ako vravite. Vsetko co mame, mame zial zasluzene. A aj budeme mat. Mame slobodnu volu a ta sa da vyuzit alebo zneuzit. Hadajte co sme si zvolili ...

Tak nech sa dari. Cas zmeny pride. Caka sa len na spravny katalizator. Tento podvodny system uz doziva. A hlupaci s nim.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (18:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang..
My dvaja mame uplne iny pristup k pravde..

Rozpravky su pravdive, a ja o tom samozrejme viem ze su pravdive.
A ak pisem ze rozpravky su aj pre mna pravdive tak to myslim skutocne vazne.

Ale popravde obaja vieme ze sa nikdy nestali. No pravdive su. Zvlast ak v nich vitazi dobro nad zlom.

A neruham sa v ziadnom pripade, to by som uz davno 'dusevne' citil.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (18:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ozaj smartangu k tomu vasmu ruhaniu a pravde

Všetky veľké pravdy začínajú ako rúhanie. (George Bernard Shaw)
smartang . bohupyki56   |   ip:78.99.254   |   2013-01-07  (18:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Otazka pohladu na vec Piko. Ide o to, co GBS myslel pod pojmom ruhanie. Je totiz rozdiel ci ide len o nazor/myslienku ktora ide proti spolocenskym konvenciam, dogmam, rezimu .... alebo je to namierene proti pravde samotnej.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (18:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NAMIERENE PROTI PRAVDE SAMOTNEJ.

Wow.. To je ako od Orwella.

Smartang máte nejakú inštitúciu na PRAVDU SAMOTNÚ ?

Či ako ?
Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (19:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang ináč mal som Ťa za inteligentnejšieho človeka.

Každý múdro zmýšľajúci si predsa len nakoniec musí uvedomiť o pravde len to

že PRAVDA je pre nás to čo si myslíme že je pravda.

Teda také obvinenia že idete proti pravde samotnej by som mohol tvrdiť aj ja Vám ak by som mal menej intelektu... Naozaj ste sa v mojich očiach zhodil.


smartang . bohupyki56   |   ip:78.99.254   |   2013-01-07  (19:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobre viete co myslim pod pojmom pravda, tak sa netvarte hlupo. Hovorime o tom uz cele mesiace ...


smartang . bohupyki56   |   ip:78.99.254   |   2013-01-07  (19:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale beriem ze som Vam "ukradol" Vasu diskusiu ... tak sorry :}}} Kde je Vas zmysel pre humor? Neberte sa tak vazne ...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (19:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang moj zmysel pre humor zmizol pri Vašom obvinení.

Totiž ja by som za pravdou šiel aj na druhý koniec sveta ak by som vedel že ju tam nájdem.. A vy takto.. :-)


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-01-07  (20:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :DDDDDDDDDDDDDDD


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (20:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifuk na Tvojom mieste by som sa nesmial. :-)
Veď je to také jednoduché prijať za pravdu ćo Ti farár naordinoval..lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-01-07  (20:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

Ty by si s tou pravdou už vyšiel z domu, len by si na kraji sveta hľadal dôkaz.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (20:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ťuťko. Zato Ty si mysliš že maš pravdu aj bez dokazov.. :-)


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-01-07  (20:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

A teba to hnevá?


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (20:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer u Teba ma to zabáva. Ale Smartangovi sa divím a poriadne.


Patrezz . colijeju3   |   ip:87.244.19   |   2013-01-07  (20:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pozrime do sveta mladých. Aká generácia sa vlastne buduje ?! Pozrime sa na jeden z najväčších svetových festivalov modernej hudby - QLIMAX. Nehovoriac o ďalších svetovo známych ako sú Laundry Day, Tomorrow Land, Burning Man, Ozora, Boom Festival, a tak ďalej. Sami si overte aké posolstvo nesú tieto mega festivaly plné elektronickej hudby.pozrime do sveta mladých. Aká generácia sa vlastne buduje ?! Pozrime sa na jeden z najväčších svetových festivalov modernej hudby - QLIMAX. Nehovoriac o ďalších svetovo známych ako sú Laundry Day, Tomorrow Land, Burning Man, Ozora, Boom Festival, a tak ďalej. Sami si overte aké posolstvo nesú tieto mega festivaly plné elektronickej hudby.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&;v=fG8JGZYG79A


Patrezz . colijeju3   |   ip:87.244.19   |   2013-01-07  (20:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Video nájdete na konci tohto článku:
http://www.tajemstvihudby.cz/2012/08/19/satanisticka-show/


YUH . xetydybe70   |   ip:78.136.14   |   2013-01-07  (20:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pravdou není radno počínati.lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-01-07  (20:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

Zabávaš sa na mne? alebo na sebe? čo tvoja viera, už si dostal dôkaz?


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (20:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=JgdnodxgEyA


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (20:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  O iste lucifuk na Tebe rád.. :-)julo . gopomipy8   |   ip:78.102.17   |   2013-01-07  (21:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko-manipulacia vierovyznanim je dost ucinna,sa zhodneme.
Myslis,ze by bola mozna podobna manipulacia v oblasti vedy?Ved ide len o informacie,ich vymenu,dostupnost a schopnost informacie spajat do celkoveho obrazu..
Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (21:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Julo
Manipulácii je jedno čo zneužije.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (21:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale celkom nerozumiem čo máš na mysli pod pojmom 'podobná manipulácia v oblasti vedy'.


julo . gopomipy8   |   ip:78.102.17   |   2013-01-07  (21:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  piko-manipulacia je proces,ci nastroj,pomocou ktoreho "elita" ovlada masy..
"je jedno,co zneuzije"-suhlas,manipulacia je na mnohych urovniach.V kratkosti-vojna,genocida,vierovyznanie,ideologia,faktologia,svetonazor..
Podrobnejsie je to v clanku
http://leva-net.webnode.cz/products/globalni-transformace-rusky-projekt/


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2013-01-07  (21:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Budem stručný.
Zmena systému nie je možná, pretože systém navrhli ty ktorým vyhovuje aby boli u moci ekonomickej aj politickej čiže mafiáni v bielych limečkoch, ktorí politický ovládajú aj verejnoprávne média, pretože len cez tieto je možne spájať ľudí voči odporu a porazeniu vládnucej totality psychopatov a diktatúre komunistov aj kapitalistov rôznych krajín sveta, ktorí nerešpektujú nimi prijate medzinárodné zmluvy o základných ľudských právach občanov svojich krajín.

Takže stručne. Mafia je zákon.Pandemonium . darujete36   |   ip:178.41.22   |   2013-01-07  (21:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj ja budem stručný: Znamená to, že si už konečne našiel sever a už prestaneš otravovať a nahuckávať ľudí na rebélie?


julo . gopomipy8   |   ip:78.102.17   |   2013-01-07  (21:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  piko-tak narychlo ma napada jeden priklad-globalne oteplovanie..to sa da vyhladat-climategate.Ide o manipulaciu s datami/informaciami za urcitym cielom.Pod hlavickou "zachrany planety":-)MNord . mirivini33   |   ip:78.136.14   |   2013-01-07  (22:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Systém je změnitelný zevnitř, ale pouze mocensky vymezenými formami, což zamezuje jeho změně "odspodu". Tak je zcela odříznut od "zpětné vazby". Při změně "zvenčí" se už hraje spíše o jeho rozbití než změně, protože to neumí a nechce zapracovat.
Nakonec - proč čekat na ostatní? I jiní tvoři se vyskytují v různých biotopech, rozličných nikách, úrovních, fázích - i ti uvědomělejší nemají "tahat všechny" (jakési imaginární kolektivizované "Lidstvo") do jednoho řešení. Nepotřebujem se shodnout, natož "se všema". Stačí "ostrůvky naděje" - začátek víc než vhodný, který nikomu nepřipraveného nic nenutí."Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (22:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Globalne oteplovanie a planovana dan za CO2. Iste ze sa to da.
No nie je to take jednoduche. Vedci nie su bezbreho veriace ovce a veda nie je pre nich boh co nieco povedal a plati to. Môžu sa v tom vŕtať a spochybňovať to. Napokon to sa aj dialo a deje sa to.


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2013-01-07  (22:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja si nemyslím, že mafia bielych golierov a pandemonov v ktorej koľ vek krajine sveta nedovolí obyvateľstvu odstaviť ich od politickej a, ekonomickej, právnej, represívnej, vojenskej moci cez média hlavného prúdu, ktoré ovláda týmto návrhom zmeny aj keď deklarovala v Všeobecnej deklarácii základných ľudských práv OSN už v roku 1948, citujem Čl. 21:

Každý má právo zúčastniť sa vlády svojej krajiny priamo alebo prostredníctvom slobodne volených zástupcov.

Každý má právo na rovnaký prístup k verejným službám vo svojej krajine.

Základom vládnej moci nech je vôľa ľudu.

Ústava a volebný zákon to je najdôležitejšie v demokracii a tu si nesmie prijať obyvateľstvo 200 krajín sveta. Ihneď ak by sa to stalo, by bolo po vojnách a krízach či korupcii, chudobe v každej krajine sveta.
Je smiešne a neuveriteľné, že nás v 21 storočí ovládajú politické a finančné elity a to našej krajiny, ktorí vždy slúžili v minulosti aj prítomnosti tj. za monarchie, kapitalizmu, komunizmu aj dnes počas globalizácie v integračnom procese slúžia politickým elitám sveta, ktorí slúžia finančným elitám sveta.

A tak sa pýtam mafii na Slovensku, v EU, v celom svete verejne, prečo si obyvateľstvo našej krajiny nesmie prijať a v referende odsúhlasiť volebný zákon?, keď Slovenská republika sa hlási k zásadám tejto Všeobecnej deklarácii ľudských práv OSN


• Priamu voľbu GP s možnosťou jeho odvolania voličmi občanmi SR
• Priamu voľbu predsedu najvyššieho sudu s možnosťou jeho odvolania voličmi občanmi SR
• Priamu voľbu policajného riaditeľa SR s možnosťou jeho odvolania voličmi občanmi SR

Vláda a moc musia ísť v skutočnej demokracii zdola nahor a nie zhora nadol. Ľudia majú byť tí, ktorí majú moc vo svojich rukách – moc vládnuť, moc meniť, moc tvoriť, moc zlepšovať, ale aj moc trestať. Problém súčasnej spoločnosti je v tom, že sa politici neboja ľudí, že nemajú pred nimi žiaden rešpekt. Ale keby boli kedykoľvek odvolateľní a svoje rozhodnutia by museli v prípade potreby verejne obhajovať, rešpekt by opäť nadobudli.

Novela volebného zákona by mala občanom voličom umožniť už nevoliť záujmové pluralitné skupiny - strany, hnutia, ale zmeniť systém k právnemu štátu z vôle jeho obyvateľstva takto:


1. Slovensko môže fungovať ako federácia ôsmych krajov so spoločnou centrálnou vládou, zákony však prijímajú jednotlivé krajské snemy, tie však nesmú byť v rozpore s centrálnou ústavou.


2. Jednotlivé zložky samosprávy môžu fungovať na obecnej úrovni. Obec je rozdelená na okrsky, z každého sa zvolí jeden zástupca do obecného zastupiteľstva, ten sa bude priamo zodpovedať svojim voličom trebárs na každomesačnom stretnutí, na ktorých môže byť kedykoľvek väčšinou voličských hlasov odvolaný a následne sa v bezprostredných voľbách zvolí iný zástupca


3. Ďalšou zložkou je krajská samospráva. Každý okres bude mať piatich zástupcov v krajskom parlamente. Zástupcovia nemajú žiadnu imunitu, sú kedykoľvek odvolateľní, na každomesačnom stretnutí so svojimi voličmi musia v prípade potreby obhájiť svoje rozhodnutia, na nich môže byť kedykoľvek väčšinou hlasov odvolaní a následne sa v bezprostredných voľbách zvolí iný zástupca.


Každý zástupca na ktorejkoľvek úrovni bude povinný svoje rozhodnutia v prípade požiadavky svojich voličov obhájiť, ak sa mu to nepodarí, bude mu hroziť odvolanie. Takto si každý poslanec uvedomí svoju zodpovednosť pred svojimi voličmi.


4. Pokiaľ ide o vládu, jej členovia by sa vyberali na základe rozsiahlych odborných pohovorov, ktoré by vykonávala komisia zložená z najlepších odborníkov, napríklad profesorov, univerzitných učiteľov alebo vedeckých pracovníkov. Zodpovedali by sa však samotným občanom, ktorí by v prípade nesúhlasu s ich rozhodnutiami mohli na základe zozbierania určitého množstva podpisov iniciovať ich odvolanie.

http://ekonomika.sme.sk/c/6657588/rtvs-odmieta-odvysielat-kriticky-film-o-soche-svatopluka.html
Pandemonium . darujete36   |   ip:178.41.22   |   2013-01-07  (22:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Otravný Troll, raz tak, prichytený na hruškách onak... :-DDD


julo . gopomipy8   |   ip:78.102.17   |   2013-01-07  (22:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Paci sa mi definicia masy(to su ti,co niesu "elita")-ludia,zijuci podla tradicie a rozhodujuci podla autorit.
Je proste fakt,ze tu mame pyramidalnu strukturu riadenia a vacsinu ludi by som pocital k mase.Autoritu si kazdy vybera sam.
Vo vedeckom svete je rovnako nebezpecne ist proti prudu,ako vo svete nabozenstva.
Skor najdem spolocnu rec s krestanom,ci muslimom,ktory ma za ciel rozvoj spolocenstva,ako s "vedcom",ktory fanaticky veri v svoju vedecku pravdu a nepripusti iny nazor.Ale najlepsie by bolo,aby sme nasli cestu,ako vsetko spojit.
Na to si musime ozrejmit kazdy svoj ciel,priority a potom hlavne pozdvihnut vzdelanostnu uroven vsetkych.Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (22:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Julo ja Ti fakt nerozumiem o com tocis. Co furt mate s tymi vedcami. :-)
Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (22:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A vobec Julo co to taras za hluposti. Mozu nejaki vedci trebars za to ze by niekto zmanipuloval cisla ?


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-01-07  (22:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A myslíš že to nieje možné?


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-07  (22:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
a to je to že niekto niečo zmanipuluje a pritom sa odvoláva na vedu...
a vieš ty či tie vedecké informácie ktoré sa k tebe dostanú sú zmanipulované?

takže to nie je narážanie na vedcov ale hlavne na informácie...


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-07  (22:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

Tak to si mimo. Nad vedou je toho predsa ešte veľmi veľa čo samotná veda ešte ani neobjavila. Ale to neznamená že preto mám veriť taľafatkám každého človeka, ktorému sa niečo pekné prisnije. :-)

Nikto ťa nenúti veriť všetkému a každému. Tak ako každý vyberáš si informácie do vlastnej mozaika chápania, vnímania a myslenia.

Čo sa týka Smartanga u mňa je dosť inteligentný a možno by sme sa obidvaja divili. Ja ten jeho postoj skúsim vysvetliť a implementovať na vlastnej životnej skúsenosti a to: keď som sa lekárky pýtala ako je možné, že za 14 dní sa rana zahojila len na 25% a za 4 dni sa zvyšných 75% z ničoho nič zacelilo a môžem opustiť nemocnicu. Odpoveďou mi bolo. Viete nemám na to žiadnu odpoveď ja sama tomu nerozumiem ako sa to stalo ešte som sa s niečím takým nestretla, ale určite je to v poriadku.

Toto som ti tu napísala preto, že ja osobne trvám na tom, že sú veci nad vedou a myslím si, že sa týkajú nášho vnútra, myslenia a cítenia. Ja som 4 dni pred ďalším rontgenom jednoducho zo všetkých síl vyhadzovala zo svojho vnútra svoj hnev, agresivitu a pocit krivdy voči určitým osobám. Hlavne som im odpúšťala všetky skutky, ktoré voči mne činili a z ľudského a morálneho hľadiska boli naozaj kruté, zlé a ťažké. Toto som ti tu napísala preto, že na čosi podobné ťa v kľude a v dobrom Smartang upozornil. Nič viac. Ale stále si slobodnou bytosťou, ktorá si vyberie svoj smer a je to úplne v poriadku do ničoho ťa nikto nenúti. Chápeš?Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (22:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer :-)
Klimatologiu nepokladam za vedu z ktorej sa daju dostat dlhodobo presne vysledky do buducnosti. Takze tie cisla su pre mna bezpredmetne.
Ci uz zmanipulovane alebo prave.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-01-07  (23:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja ano, pretože niekedy sú čísla správne.


julo . gopomipy8   |   ip:78.102.17   |   2013-01-07  (23:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko,ak by neboli medzi vedcami predajni ludia,ktori dodaju chybne informacie,asi by nebolo mozne manipulovat ludi globalnym oteplovanim.Pravda je,ze vela vedcov odmietlo hlupost s globalnym oteplovanim sposobeneho clovekom,ale nevzdelani ludia,ktori nemaju cas,energiu a hlavne zaujem zhanat informacie tvoria svoj svetonazor podla TV a im staci dojemna reportaz o ladovom medvedi na ladovej kryhe..
Proti vede nemam nic,poznavanie sveta je nasim pravom a povinnostou,ale nie som naivny,aby som si myslel,ze vedecke kruhy su proti manipulacii imunne.
Co je na tom nepochopitelne,alebo hlupe?Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-01-07  (23:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pacient, šťastné čísla sú...tramtadadááá... tri šestky! :-DDD


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (23:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ukulele
A prečo by som nemal chápať. Jasné že chápem.
Tvoj psychický stav sa zlepšil. Rana sa skôr vyliečila.
V pohode.

Akurát Tvoj záver nechápem.. Môj psychický stav je v poriadku, na nikoho sa nehnevám, nikto mi neublížil nenosím v sebe pocit krivdy a ani viny.

Teda čo s tým Smartangom a smerom ktorý si akože môžem vybrať ?Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (23:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Julo no toto co si napisal.

Skor najdem spolocnu rec s krestanom,ci muslimom,ktory ma za ciel rozvoj spolocenstva,ako s "vedcom",ktory fanaticky veri v svoju vedecku pravdu a nepripusti iny nazor.

Ved predsa ani Krestan ani Moslim nepripusti iny nazor. A bude Ta otravovat zo svojimi talafatkami nakoniec Ta bude vo vybudovanom spolocenstve ohovarat ze nedries kolena v kostole alebo mesite..

A este sa ti dvaja aj pobiju ci bol Jezis iba prorok alebo je syn bozi.
Potom sa spiknu proti neveriacim a mas po spolocenstve halelujah.


julo . gopomipy8   |   ip:78.102.17   |   2013-01-07  (23:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko-ci sa ti to paci,alebo nie,krestanstvo vyrazne ovplyvnilo nasu kulturu.Cela moja rodina su krestania a nikto ma neohovara,ani nenuti driet kolena.A pracoval som s moslimami,ktori citovali Koran-"Povinnostou kazdeho moslimskeho muza a kazdej moslimskej zeny je vzdelavat sa!" Je ne tom nieco zle?
Ak hladame medzi sebou rozdiely,tak ich najdeme,pretoze sme vsetci rozni.Kto ma z toho prospech?
Mozme ale hladat,co mame spolocne a vytvorit zivotaschopnu spolocnost.
Myslel som,ze zmyslom tvojho clanku je zamysliet sa nad moznostou zmenit sposob riadenia v spolocnosti.Ako si predstavujes spolupracu s veriacimi ludmi?Myslis,ze su vsetci fanatici?:-)


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-07  (23:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Julo neber to tak vazne, to bola len konstruktivna kritika..
Ak sa chces bavit vazne tak mi to To najprv povedz. :-)))


julo . gopomipy8   |   ip:78.102.17   |   2013-01-08  (00:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko-konstruktivna?teraz si urcite robis srandu:-)


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-08  (00:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ok Julius tak podme vazne.. Takze mi napis, toto si ako predstavujes co si napisal.

Mozme ale hladat,co mame spolocne a vytvorit zivotaschopnu spolocnost.
Mas nejake konkretne predstavy o tom ?julo . gopomipy8   |   ip:78.102.17   |   2013-01-08  (00:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko-neviem,co k tej vete dodat.Co konkretne ta zaujima?
Aky bol tvoj ciel,ked si pisal tento clanok?
Aky je sucasny stav a aky stav by si si zelal?
Ved diskutujeme,vymiename si informacie-to je to "hladanie toho spolocneho".


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-08  (00:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  

Toto si ty:
Tak to si mimo. Nad vedou je toho predsa ešte veľmi veľa čo samotná veda ešte ani neobjavila. Ale to neznamená že preto mám veriť taľafatkám každého človeka, ktorému sa niečo pekné prisnije. :-)

Toto Smartang:
no este ze ste dodali tu 2 vetu lebo inak by som si myslel ze Vas niekto hackol. Inak, ta prva ma nieco do seba .... je v tom kus pokory :}}}}

A teraz znova ty:
Teda také obvinenia že idete proti pravde samotnej by som mohol tvrdiť aj ja Vám ak by som mal menej intelektu... Naozaj ste sa v mojich očiach zhodil.

Preto som do reakcie zamotala Smartanga, pretože mám pocit, že si celkom správne nepochopil čo tým chcel povedať. Podľa mňa ti medzi riadkami v tom dobrom slova zmysle hovoril, že do určitej miery zaregistroval Tvoju zmenu komunikácie, ktorá niekam vedie, je lepšia a aj niečo prinášajúca. Ale ty si sa nechal strhnúť dogmou z vašich predpokladám predchádzajúcich diskusií.

V žiadnom prípade som ani slovom a ani náznakom nespochybňovala tvoj psychický stav. To sme sa potom nepochopili.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-08  (00:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ukulele tak, mohla by si si to prečitať este raz ako to bolo a nájsť chybu kde sa mýliš ?

Vycvičíš si tým pozorovacie schopnosti.. :-)


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-08  (02:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Julo OK odpoviem Ti na otazky

- Aky bol tvoj ciel,ked si pisal tento clanok?
Nemal som ziadny ciel, chcel som len trochu nieco tvorit.
Iba tak, proste si sadnut a nieco tvorit, tak som Vam napisal uvahu.
Bol som zvedavy ako ju ocenite.

- Aky je sucasny stav a aky stav by si si zelal?

Ak to beriem vseobecne ako to vidim dookola
Sucasny stav je uplne pod uroven a zelal by som si stav perfektny.
Vonku je ekonomicka a v mediach psychologicka vojna.

Ak to beriem lokalne u seba, tak mam sa vyborne.


smartang . bohupyki56   |   ip:195.91.14   |   2013-01-08  (07:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
Vidim tu dáku diskusiu na tému že ako veda manipuluje. Nuž, dobrá téma a tak pridám niečo do koša :) Takže Nikola Tesla a jeho vynálezy ... Prečo to veda ututlala? Globalne otepľovanie je blud. Vtáčia chrípka blud. Prečo to asi robia? Žeby peniaze? Vite o tom že ročne sa len v USA "stiahne" z obehu cca 5000 technololgických patentov, predovšetkým z "citlivých" oblastí ako sú energie, biotechnológie, farmacia ... Zvyknete hovorit o ovciach ktoré nasledujú dogmy, ale zabúdate že aj veda má svoje. Dogmy, aj ovce.

A este jednu vec k viere. Viete, už by ste sa mohli konečne zamysliť aj nad dnešným životom v kontexte skutočnosti že "ľuďom chýba viera/Boh". Je viera naozaj tak škodlivá? Hovoríme mimochodom o skutočnej viere či o chodení do kostola? Lebo to sú 2 veci. Ste tu ako bojovník proti všetkému čo má spoločné s vierou a pritom je nad vaše sily pochopiť že môžno bojujete aj proti dobru a laske.

Viete, človek je zložitejší tvor ako sa na 1 pohľad zdá a jednoduché definície na jeho charakteristiku nestačia. Každý sme iný a našou úlohou nie je sa dokonal pochopiť, ale dokázať spolupracovať.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-08  (08:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nejmenovany ano na kanoe, dokonca to tvrdi aj ten, koho si cital,Wilson...
Alebo si hadam myslis, ze ich tam niekto zhora hodil?
Tak ako sa dostali na Pitcairn, Managevu, ci Hendersonove ostrovy.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-08  (08:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aha, az teraz som sa docital, ze kratka epizoda dalsieho dvorneho sasa sa prave skoncila. Prisiel, znemoznil sa a odisiel.


julo . gopomipy8   |   ip:78.102.17   |   2013-01-08  (09:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko-bezcielne napises uvahu o riadeni splocnosti?:-)
Uvahu hodnotim dobre,len nasledna diskusia sa premenila na obvyklu zabomysiu vojnu..obcas..
"Sucasny stav je uplne pod uroven a zelal by som si stav perfektny."
To by som povedal,ze je ciel.
Mas aj nejaky napad,ako ten perfektny stav dosiahnut?
Stav totiz nikdy nie je nemenny a v sucastnosti mozme vidiet degeneraciu spolocnosti.Ak by sa nejako podarilo zvratit upadok na rozvoj,mal by si sa aj ty lepsie.Aj ked davas najavo,ze teba sa ta mizeria nijako nedotyka..Nikto nieje uplne izolovany od spolocnosti.
Smartang-pre uzko materialisticky uvazujucich(a zijucich) ludi je viera tiez len o materii-krizik,kostol,prazdne frazy a zvyky..Ako "ateisti" tak aj "veriaci".
Som rad,ze su ludia ako ty,ci ukulele,ktori maju aj hlavu aj srdce:-)
Pekny den!:-)
rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-08  (09:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  julo, jedno nechapem, nechapem preco, ak nieco z vedeckeho prostredia vyjde a ma to znaky, ze to je fakt(i ked to slovo naozaj malo vedcov pouziva),preco vsetkych hadzes do jedneho vreca s tymi, ktori su v podruci tzv. mocenskych skupin.
Ja ti rozumiem, ze napr. globalne oteplenie, rozne studie ohladom stravy, mediciny, ci akehokolvek dalsieho oboru je podriadene tymi, ktori vlastne na ten vyskum
davaju svoje prostriedky, aby sa im to vratilo v podobe takychto zarucenych studii.

Ale vsimni si slovo studia, vyskum, alebo pojem vedecka teoria.
Tu na tejto stranke je to uz tak pertraktovane slovicko, ze ozaj nema vyznam pisat, co tym chcem povedat.
Len ma mrzi to neskutocne trivialne hadzanie vsetkych do jedneho vreca, aj ked to nema spolocne rysy.
Preto si nemyl kazdeho, alebo este lepsie toho, ktory obhajuje spravnost nejakej vedeckej teorie, s tym, ktory si vecer pozrie TV a odsuhlasi vsetko, co mu nakuka nejaka nezavisla studia, ci vyskum.


smartang . bohupyki56   |   ip:195.91.14   |   2013-01-08  (09:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  miestny spolok sizyfov mímnskuje ako divý :) A tak neúnavne kotúľajú svoj večný balvan ...


julo . gopomipy8   |   ip:78.102.17   |   2013-01-08  (09:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael-places na nespravnom hrobe

"julo . gopomipy8 | ip:78.102.17 | 2013-01-07 (23:05)
50% hlasovalo = 2
mínus plus
Piko,ak by neboli medzi vedcami predajni ludia,ktori dodaju chybne informacie,asi by nebolo mozne manipulovat ludi globalnym oteplovanim.Pravda je,ze vela vedcov odmietlo hlupost s globalnym oteplovanim sposobeneho clovekom,ale nevzdelani ludia,ktori nemaju cas,energiu a hlavne zaujem zhanat informacie tvoria svoj svetonazor podla TV a im staci dojemna reportaz o ladovom medvedi na ladovej kryhe..
Proti vede nemam nic,poznavanie sveta je nasim pravom a povinnostou,ale nie som naivny,aby som si myslel,ze vedecke kruhy su proti manipulacii imunne.
Co je na tom nepochopitelne,alebo hlupe?"

Ale skus mi vysvetlit,preco vzdy ked niekto zacne o duchovne,bohu...automaticky zacnes dehonestovat jeho rozum a spominat "klincosa",pedofilnych knazov a celu RKC agendu?:-)

Tak kto hadze do jedneho vreca?


julo . gopomipy8   |   ip:78.102.17   |   2013-01-08  (09:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  smartang-vsimol som si..preto zasadne citam skryte prispevky:-)


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-08  (10:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na tom nie je nic nepochopitelne, ani hlupe, mam na to zhruba rovnaky nazor ako ty. Ale bravurne si sa vyhol mojim terminom, ktorymi som pomenoval jeednotlive kroky, ktore si casto mnohi spajaju spolu. Tym mam na mysli slovo studia, ci vyskum v spojitosti s vedeckou teoriou.

Takisto si nemyslim, ze su proti manipulacii imunne, vedec potrebuje na svoju pracu peniaze. Preto je mozne a urcite sa to deje, ze ta studia, ci vyskum je zamerana tak, aby vysledok bol teky, ktory potrebuje ten, co tu studiu zadal.

Ale mna toto netrapi, mne len vadi, ze spolu s tymto, davate do suvisu aj take veci ,ako su napr. evolucia, ci vek Zeme...Tu by som chcel zdoraznit, ze ziadnej lobistickej skupine, ziadnemu mocipanovi sa urcite nezavdacis, ak vyvinies vedecku teoriu, ktoru som spomenul.


julo . gopomipy8   |   ip:78.102.17   |   2013-01-08  (10:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael-nicomu som sa nevyhybal.Viem,ze pre teba maju tie terminy az sakralny vyznam:-)
Ale co robi teoriu vedeckou?Ze ju vyslovi nejaky vedec.
"Takisto si nemyslim, ze su proti manipulacii imunne, vedec potrebuje na svoju pracu peniaze. Preto je mozne a urcite sa to deje, ze ta studia, ci vyskum je zamerana tak, aby vysledok bol teky, ktory potrebuje ten, co tu studiu zadal."
Co plati pre studiu,ci vyskum,plati aj pre teorie,ktore su z toho vyvodene.Osobne teda neskumam len zavery,ale snazim sa vidiet fakty,ktore k zaverom viedli.
Myslis,ze ak by elite sucasna teoria evolucie,ci veku Zeme nesedela do karat,nemohli by ju "falzifikovat"?
Naopak,je mnozstvo artefatov,ktore do teorie postupneho vyvoja nesedia,alebo jej priamo odporuju.Vtedy sa vyhlasia za falzifikaty,alebo sa o nich mlci..to je jasna znamka manipulacie podla mna.
ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-08  (10:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Piko

Musíš mi to ozrejmiť. Neviem na čo mám odpovedať. Evidentne teraz nerozumiem a zrejme je to naozaj nad moje pozorovacie schopnosti. :)))))


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-08  (10:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No vidis zmylil som sa, ja som si naozaj myslel, ze vedecka teoria je tak pertraktovany termin, ze dokazes akceptovat ten uzasny rozdiel, ktory je medzi nou a obycajnou studiou.
Mohli by ju falzifikovat, a dokonca by som sa aj ja tesil, ak by som sa toho dozil, ved prave to je na tom to najuzasnejsie.FGT . sadihedo65   |   ip:78.136.18   |   2013-01-08  (10:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jen VLASTNÍ výzkumy mají svou cenu, nikoli přenesené interpretace od cizích, kterým pouze "věřit".julo . gopomipy8   |   ip:78.102.17   |   2013-01-08  (10:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael-netesil by si sa,zrutil by sa ti svet:-)
Evidentne mame uplne odlisne algoritmy posudzovania informacii.
Nikdy ti nenapadlo,ze mozno tym mocnym tato teoria proste sedi a preto falzifikovana nebude?

Aj sloboda slova je pertraktovany termin,dokial je politicky korektna:-)rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-08  (11:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  julo, zvasty a taraniny, v tom sa vyzivas. Nie tak ako sa nezrutil svet pred 150 rokmi, ked zistili, ze Zem je starsia, ako si mysleli citatelia biblie, ci pred 60 rokmi, kedy sa vek Zeme stanovil na niekolko stomilonov rokov a ako vidis vek by sa neposunul smerom k mladsiemu datumu, ale skor opacnym smerom. A evoluciou, ci jej popretim sa ruca svet niekomu inemu, nie mne.


MEgaT . hudagebe90   |   ip:78.136.18   |   2013-01-08  (11:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Za 1. Věda - dokonce extra ta "fýzická" nebo "biologická" je TOTÁLNĚ PRODCHNUTÁ PEČLIVĚ NASTRAŽENOU IDEOLOGIÍ. Věda je dnes naprosto ideologická a politická. Neříkám, že každý "vědec a vědáthor", ale jako "obec vědecká" je zneužitá.

Za 2. Slovo - Nedělat z něj něco čím ani není a nikdy netvrdilo, že tím je a to a ono (ne)vysvětluje - To si přimysleli "materialisticko-pseudoracionální" manipulátoři. Např. ony Biblie nemají za cíl vysvětlovat a dogmatizovat třeba "vznik a vývoj materiálního světa", jak to (ne)chápou mnozí, kteří to vidí povrchně. To tomu přiřkli právě manipulátoři, aby obratem mohli poukázat na různé nesmyslnosti (při takovémto nazírání).
rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-08  (11:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jasne, po nociach zakopavaju fosilie do spodnejsich vrstiev, Ostrov Madagaskar, alebo Viktoriino jazero vysadili endemickymi druhmi, aby zmiatli citatelov biblie....


julo . gopomipy8   |   ip:78.102.17   |   2013-01-08  (11:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael-taranina a zvast je to,ze by si sa tesil z falzifikovania teorie,ktoru zastavas tak fanaticky.
Neviem,preco vzdy obratis diskusiu tam,kde vies,ze sa zmeni na hadku.Mozno ti to robi dobre,neviem..
Ak chces diskutovat,prosim..
Ak si myslis,ze si na nejakej vyssej urovni a preto mozes diskutujucich urazat,vyzivaj sa v tom s niekym inym..podla mna je to primitivne a zbytocne.
O infantilnosti svedci aj to plus,ktore si furt das a minus,ktore das oponentovi:-)
Vazne vedci "stanovili" vek Zeme?:-)Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (11:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael bude nejaka brylata pocitacova krysa, co ma jedine kamarady vedecke teorie.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (11:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja sem Cech! Ale aj tam sem vice Slovak, nez nejaky marsky mamlas!


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (11:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael je spina, ktera skace na penis komu se mu hodi.
Takove zebraky nepotrebujeme


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-08  (11:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  o akej fanatickosti vravis? O tej, ktora tu danu teoriu na zaklade dokazovania, empirie, alebo overovania mozes dat do tohto stavu a zaroven aj dava sancu oponentom, aby sa ju pokusili falzifikovat?
No a neviem, kde by som ta len slovkom v poslednych prispevkoch urazil.
Vedci stanovili vek Zeme mnohymi sposobmi a vsetky sa vzacne zhoduju na tom, ze akakolvek falzifikacia bude nesmierne tazka, ale aj tak to nikdy nenazvu faktom, lebo to nie je ich zamer.
Je ale iste, ze ty radsej doverujes pavedeckym vyhlaseniam, ale za toto ja naozaj nemozem. Pritom staci uplne jedno, aby ty alebo tebe podobni, ktori pisu taraninya zvasty dokazali tu ktoru teoriu falzifikovat. Ale kedze je lahsie tarat ako falzifikovat aj argumentacia vyzera presne tak, ako ju pouzivas momentalne ty.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (11:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nabada vas proti sobe! Uvedomte si to!
Bud je to zkurvysyn, ktery nevyleza z domu, ma bachor jak madarsky kotlik, a ulevuje si na vedeckem porne, nebo je to nejaka placena krysa co vas popuzuje proti sobe!


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-08  (11:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pepiku Avatare mas stresovy gen inbreedingu? Alebo je to len vedlajsi prejav tvojehomodreho zafarbenia. Mna urazit nedokazes, ale kedze mas slovnik ako sprostej janek, to je len tvoja vizitka, ze nedokazes argumentovat, ale len tarat.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (11:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael tebe falzifikovala uz mama kdyz te vyblila do skumavky!
Drz hubu ty zkurvysyne!
Tam mas monitor, muzes onanovat nad wikipediou


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-08  (11:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jo jsem ta krysa Avatare, co zpusobila odlesneni Velikonocniho ostrova.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (11:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Minuzkujte toho zmrda :)
Stejne si dava pluska sam...

Tohle nejsou lide. Takova spina udrzuje svet tam kde je!
Je potreba zlikvidovat takove

Tito lide bojuji za ty Elity, diky kterym ste na tom tak jak na tom ste...
Na forech nabouravaji smysluplne diskuze, a snazi se je dovect do autu.

Je treba spolupacovat!


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-08  (11:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Inak som rad, ze si sa prezentoval presne tym stylom, ktorym ta ocenili uz aj mnohi predo mnou. Skratka vycerpanim informacii, ziskanych preluskanim zopar pochybnych kniziek ti argumenty dosli skor, ako si si uvedomil, ze tu uz nemas davno co robit.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (11:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Minuzkujte toho zmrda :)
Stejne si dava pluska sam...

Tohle nejsou lide. Takova spina udrzuje svet tam kde je!
Je potreba zlikvidovat takove

Tito lide bojuji za ty Elity, diky kterym ste na tom tak jak na tom ste...
Na forech nabouravaji smysluplne diskuze, a snazi se je dovect do autu.

Je treba spolupacovat!


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (11:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mluvi za vse jak tyto Bestie ponizuji 333 a Lucifera.julo . gopomipy8   |   ip:78.102.17   |   2013-01-08  (11:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nejmenovany-vidim,ze aj indigove decko mozno prefarbit spinavym systemom.
V korane sa pise-Zlo porazis len lepsim.
rafael-neurazil si ma.Ale tvoj pristup vylucuje dalsiu diskusiu s tebou.Diskusia je vymena rovnocennych nazorov a ja ta nechcem obtazovat taraninami a zvastami,ci pavedckymi teoriami.Nie si usposobeny k tomu,aby si myslel mimo ramec,ktory ti urcia autority.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-01-08  (11:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovaný

Nekritizuj rafaela, má svoje názory, niekedy urážky a osočovanie, ale stále je to človek ako my, z vlastným názorom.
Netreba ho kritizovať, stačí mu odpovedať tak aby Vám nemohol vytknúť žiadny argument, slušne a pokojne a ak to nepochopí s spustí na Vás to svoje osočovanie, nieje nič ľahšie ako ho odignorovať a rešpektovať že ukončil spoločnú diskusiu s vedomosťami aké má k dispozícii.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (12:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejde me tu jiz posilat poradne prispevky. Napsal bych ale vic

Julo, holt, je me zle z takovychto "lidi" a ver ze snimi po dobrem nic nejde. Takove je treba zlikvidovat


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (12:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vsak takto se nechovaji ani hyeny!


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-08  (12:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Avatare zabij je vsechny co s tebou nesouhlasi, vzdyt se jinak pokavadis.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (12:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klidne tu napiste adressu Rafaela pokud mate.
A klidne i Pika.

Mozna se najde nekdo kdo ty zmrde zajede dobit


nejmenovany . gogideco15   |   ip:89.173.93   |   2013-01-08  (12:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nebo taky ORANGUTANA, kucmu, proste vsechny je zabijte, pokavad se mnou nesouhlasi


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (12:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je treba se spojit proti takovym "zviratum".

To nejsou lide hodni toho aby dychali vzduch.
Nevazi si planety a chovaji se zde jak parazitujici parazit ve vasem tele!


nejmenovany . gogideco15   |   ip:89.173.93   |   2013-01-08  (12:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jo zabit, pokavad mne nebudou uctivat, zmrdi jedni


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (12:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pokud se spojite a nepujdete proti takovym, oni vam tuto planetu znici!

Tito bastardi nikdy nebudou delat nic proto aby se zde zilo lepe! Naopak budou hajit vasi vladu a system!
Kvuli takovych ste tam kde ste!

Nesmite je tolerovat na forech ani v zivote!
Tvrde proti nim!


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (12:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  333 je hodny clovek, sice trochu slaboduchy. ale hodny!
Vede reci o zidech ze sionu, okej... Ale to je jen jeho vec... On by chtel lepsi svet, jen nevi jak na to, nema takovy rozum a inteligenci jak nekteri "inteligenti" zde, kteri z nej bez vahani DOKONCE ve skupine trhaj maso!


nejmenovany . gogideco15   |   ip:89.173.93   |   2013-01-08  (12:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vlastne pokavad se mnou vsichni souhlasi jsou hodni lide, ale ti zmrdi, co me vytaci, ty treba zabit.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-08  (12:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-))))))))))))))


Ty budes Maly Hitler.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (12:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ty nejaky piker?Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (12:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lajna lajna lajnicka co ty stary zmrde?nejmenovany . gogideco15   |   ip:89.173.93   |   2013-01-08  (12:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Spoluzitie v ramci jedneho kmena je sice uslachtila vec, ale co z toho, ked to ma na potomstvo take devastacne ucinky.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (12:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je me jedno co si o me myslite. S takovyma lidma se nikdy nedomluvite. Ja to zkousel mnohokrat, to oni muzou za tento svet, ze se nic nedeje, ale nebojte. Ja vim co je ceka.

Hlavne pikove padecka a tu havet z rafaela tez. Bych chtel videt jak ti jejich mali zkurvysynove vypadaj :D jestli uz maj tlusty bruch a debilni gzicht po otcach.


Pandemonium . darujete36   |   ip:212.37.64   |   2013-01-08  (12:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdá sa, ťe tento česko-slovenský unknown hybrid už stratil nervy, rovnako ako včera SVC! :-DDD


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (12:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafaeli ty spoluzijes tak maximalne ze svym kopjutrem. Picusu :D

Jestli mas nejakou buchtu, tak to musi byt jasna bradavica :D


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-08  (12:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pande, on je samovytacajuci sa...

Inak je ale zlatucky, ten nas pepicek...


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (12:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A pandemonium :D Ty za celou dobu co sem zde pobyval si nenapsal ani jeden duchaplny komentar :D

Akorat se smejes ja koni hlava a delas si srandu z tech slabsich aby nebylo videt jak ses vymetenej.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-08  (12:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Skoda rozdelenia Ceskoslovenska, hlavne kvoli tomu, ze sa nestretnu v jednej cele spolu s nasim pacientom.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (12:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vetsinou lide jako ty jsou pocitacovy knedel znacneho objemu :D, ktere ve skole sikanovali.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (12:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium, rozumis vubec necemu? :D
Nebo si uplny debil ? Vis vubec neco ?

Nebo ten grapfruit co mas misto hlavy mas jen na oralni sex?


julo . gopomipy8   |   ip:78.102.17   |   2013-01-08  (12:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takze odpoved na otazku v nazve clanku je-pravdepodobne nie..


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (12:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Delat si srandu z Lucifera nebo Svk...

Vsak za celou dobu tu napsali vic k veci nez ty, ty vetroplach... :Drafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-08  (12:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Odpoved c.1 podla mna krysy
odp.2oved c podla mna mimozemstania
odpoved c.3 podla mna asi neviem...

takto k veci ty a tebe podobni tu argumentuju uz roky


Pandemonium . darujete36   |   ip:212.37.64   |   2013-01-08  (12:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  C-S hybridný unknown, utri si penu u huby a choď do kútika kľačať k SVC. Teraz nezavadzaj, príde na rad terapia pacienta Lucifera... :-DDD


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (12:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak to je me moc lito ze pro takove lejna jako ty mrhali casem :))


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (12:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium neprekvapil si. Tvuj intelekt se skutecne rovna zahradnimu kompostu...


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (12:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium tvoja mama je tez tak tlusty hovez jak ty? :))


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (12:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja jen jestli to hovezi, nemate v rodine vis :)))


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (12:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko = Vis ze pervitin neni dobre brat?

Empiricky si muzes prokazat jeho vliv na tebe.

Mel by si s tim prestat :)


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (13:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Me mate za blazna, a idiota ze se chovam adekvatne k nejakym hadram..

A pritom se tu bavite s ocividne narusenymi fetaky.

Ja nemam nic proti fetakum, nekdo zacne brat drogy, protoze je ztrapeny ze sveho zivota, a takovy clovek nemusi mit spatne srdce.. Jen je to chudak.

Pokud ale nekdo bere tak dlouho jak piko nebo rafael, nedokaze uz objektivne uvazovat. Sou to blazni.. Maji svuj svet.. serte na ne...


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-08  (13:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To je svanda, sest prispevkov a za chvilu sa pohada sam so sebou.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-08  (13:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemenovany

Pisal si ze si sa sem prevtelil z inej planety.
Ako si dovoluje mimozemstan ako Ty, nabadat pozemstanov aby zabijali inych pozemstanov !

Padaj na svoju planetu.. :-)
Pandemonium . darujete36   |   ip:212.37.64   |   2013-01-08  (13:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A potom sa čuduje, že ho tu majú všetci normálni za blázna! :-DDD


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (13:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zajimave ze jste se nevyjadrili k veci. Rafael a piko. Tim vlastne potvrzujete ze mam pravdu

A vy vsichni. S takovyma lidma se tu bavite...


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-08  (13:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  momentálne sa s nimi bavíš ty...
...a pripomeniem ti že na takej úrovni akú im vytýkaš...
tak sa rozhodni ako chceš pokračovať...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-08  (13:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemenovany
Tu uz neplati kto mlci ten svedci..
Tu plati - S tymto debilom skoda dalej viest rec.. Iba ak pre zabavu.
Ale na to ja prave nemam cas, preberat Tvoje blaznive myslienkove pochody.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (14:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ma to vubec cenu bbb?
Je me z toho vseho zle...

Vsiml sis jak se tady chovaji k nekterym lidem, co treba nepobrali tolik "rozumu" jako nekteri ostatni, ale pritom jim nejde o nic zleho... Sice mluvej trochu pomylene, tj. pravda :)) Ale narozdil od nekterych, nesabotuji zbytecne diskuze, ktere by mohly vect k pozitivnimu vysledku, a da se snimi slusne mluvit.

Je me spatne z egoismu a reaguji na nej bohuzel stejnym zpusobem, coz je uplne zle.
Je to zaklety svet tohle :)
Kolikrat si rikam, jestli nejsme nakonec fakt vsichni stejni...


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-08  (14:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovany
keď vidíš že to nemá cenu sa s nimi baviť na úrovni tak neklesaj na tú ich... neponižuj sa... ani ich...
uznaj im že sú múdri... veď to si sami o sebe myslia... ale to ako sa k iným správajú ich usvedčuje o inom...
som presvedčený že v reálnom živote by sa mnohé takéto diskusie neudiali... je to len skrývanie sa v anonymite... dokonca predpokladám že by ste sa v skutočnosti aj rešpektovali (s väčšinou)...

ja si myslím že sme všetci rovnakí... iba sa "hráme" na iných... a každý na takého aký chce byť... a každý chce byť iný... každý sa slobodne rozhoduje aký... je to jeho právo na slobodnú voľbu... a takisto len on si bude zodpovedať svoje činy (ale zrejme nie to v čo verí)...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-08  (14:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  BBB

To čo tu píšeš Nejmenovanemu je už len Tvojim osobným prejavom súcitu s týmto človekom.
No faktom je že on je ten ćo tu najviac nadával každému kto s ním 'mentálne nesúhlasil' a nakoniec sa uchýlil k zhýralej predstave že kto s ním nesúhlasí toho treba zabiť..

Robíš preto chybu BBB, dávaš mu falośnú nádej o tom že by 'mohol byť normálny' a nerobí chyby. A že svet dookola je zlý ale on je dobrý a myslí to dobre, len mu v tom všetci bránia aby to dokázal realizovať.

Tým ho podporuješ vo falošnej ilúzii..


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-08  (14:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
nemyslím že to je chyba... je to tvoj názor... (a uznáš že sa môžeš mýliť, nie?)...

nie je to falošná nádej... on vie že urobil chybu... ty si ich ešte nikdy nespravil?

sám si vravel že sa musí zmeniť jednotlivec... myslíš že toto mu nepomôže k zmene viac ako osočovanie? - to záleží aký by si chcel prístup pri tvojom vlastnom zlyhaní (ak nastalo alebo niekedy nastane) a po uvedomení si chyby od svojho okolia k sebe... ty by si chcel aby ťa neustále bičovali aj keď si už dávno oľutoval chybu?

a zastal by som sa aj teba ak by to bolo nutné...


Pandemonium . darujete36   |   ip:178.41.22   |   2013-01-08  (14:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nuž, náš nepomenovaný ET - čo sem úlisne dokvitol najprv v mieri mudrovať - sa celkom pekne vyfarbil... :-DDD


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (14:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  je pro me nekdy dost tezke to zvladnout. jak vidim jake ma kazdy druhy sebevedomi, a pritom nikdo nic nevime.

nejhorsi je, jak sou lidi jeste pysni na to co delaji. a haji to zpusobem ze oni muzou, ze proto maj od prirody takovy rozum, a ze je to pro ne prirozene, ze cely zbytek sveta tu je jen proto aby ho vyuzivali.
je to hrozne. jako by nejaky organ zabijel cele telo a neuvedomoval si ze je taky jeho soucast.

je hrozne jak lidi po sobe slapou a jeste si na to stezujou.

jen me je lito ze sem se takto predvedl pred ukulele a tebou jule.
nechtel bych aby ste me meli za nejakeho cvoka. moc by me to bylo lito


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-08  (15:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pozde brecet nad rozlitym mlikem


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-08  (15:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovany
"je pro me nekdy dost tezke to zvladnout. jak vidim jake ma kazdy druhy sebevedomi, a pritom nikdo nic nevime."

- to takmer pre každého... aj ja sa nechám niekedy uniesť zo smútku že chcem dobre všetkým dokonca aj tomu čo ma uráža a neprestáva s tým...
ale musíš uznať a zmieriť sa s tým keď ťa niekto nazve bláznom... a to čo on k tebe cíti je jeho cit... a to čo ty cítiš k nemu rozhoduješ ty... ak chce on cítiť nenávisť pohŕdanie či povýšeneckosť je to jeho vec... ty to cítiť nemusíš... nemá ťa ako donútiť... :-)
ale je to vážne ťažké... no dá sa to... chce to neustály cvik... :-)


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-08  (15:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael
"pozde brecet nad rozlitym mlikem"

- a aká škoda sa ti udiala?


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-08  (15:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovany

Napisal si..
Je pro me nekdy dost tezke to zvladnout. jak vidim jake ma kazdy druhy sebevedomi, a pritom nikdo nic nevime.

Tak konečne Ťa začínam mať rád. Nepokaz to a nevyťahuj tie svoje historky ako všetkému rozumieš a ako vieš zachraniť svet. A všetko bude fajn.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-08  (15:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb,bud mas dnes extremne dobru naladu, alebo si velmi nekriticky k tomu, co tu ten nas pepino predvadzal. Ved bez ohladu ako to vyznie, musis uznat a vsimli si to viaceri, je zjavne dost cudny.


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-08  (15:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael
som nekritický aj k tebe pokiaľ nepoužívaš urážky... to nie je ani tak o nálade...

ale o zmene ktorú chcem... aby sme sa skrz dáku prkotinu nedohádali do krvi a nadosmrti... keď sú dôležitejšie veci v ktorých si môžeme pomôcť...


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (15:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Si dobry clovek :)
a pomohl si mi se zpamatovat.
Moc ti za to dekuju

A vam tez ukulele a julo
bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-08  (15:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovany
snažím sa byť... ale tiež mám svoje chyby a ego ktoré ma tiež niekedy vtiahne do takejto žabo-myšej vojny... (keďže nikto nevie absolútnu pravdu)
je dôležité si to uvedomiť a z nej vystúpiť...

už len to že si si dokázal uznať chybu je veľmi pekné... niekto to nedokáže nikdy...


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-08  (15:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Nejmenovaný

Počkaj chvíľu.


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-08  (15:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovany
nabudúce možno zastavíš ty mňa ak sa neovládnem a stratím nadhľad... to by som bol rád... :-)

ale ešte nikoho som tu neurazil... iba som obdivoval ich múdrosť akou sa sami prezentovali...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-08  (15:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  BBB

Ty asi našej múdrosti moc nerozumieš.. Ale ako si môžeš všimnúť nepomenovanému sme dali peknú lekciu do života a pevne verím že ju v budúcnosti kladne ohodnotí slovami, ťažko na cvičisku ľahšie v boji..


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-08  (15:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
"Ty asi našej múdrosti moc nerozumieš"

- ty vieš... ja môžem len pochybovať lebo neviem...


Pacifik . gywabyla18   |   ip:87.244.22   |   2013-01-08  (15:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Piko a Pandemonium

Ak chcete byť skutočne spravodlivý a objektívny vráťte sa hore pri príspevkoch o zabití k tomu nicku nejmenovaný = rafael porovnajte si IP adresu a presnú zhodu rafaela s tým nickom pri odpovediach o zabití.


Pacifik . gywabyla18   |   ip:87.244.22   |   2013-01-08  (15:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Piko a Pandemonium

Ak chcete byť skutočne spravodlivý a objektívny vráťte sa hore pri príspevkoch o zabití k tomu nicku nejmenovaný = rafael porovnajte si IP adresu a presnú zhodu rafaela s tým nickom pri odpovediach o zabití.


Pacifik . gywabyla18   |   ip:87.244.22   |   2013-01-08  (15:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Ten, kto sa tu teraz zachoval ako choré prasa je RAFAEL všetci si porovnajte tie IP


Pacifik . gywabyla18   |   ip:87.244.22   |   2013-01-08  (15:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Ten, kto sa tu teraz zachoval ako choré prasa je RAFAEL všetci si porovnajte tie IP


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-08  (15:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  BBB
Ja ? Ja predsa neviem vôbec níč. Ale mám pocit že okolo mňa sú ešte večší nevedomci ovplyvnení ezoterickými nezmyslami. Ľudia sú už tak dopleteni z toho čo čítajú, pozerajú a v živote hľadajú že im uniká tá podstata, že žijú v snoch a omyloch ktoré sú pre nich rozmiestnené všade ako ako nástražné míny v podobe mylnej informácie.

Nepomenovaný sa potrebuje trochu len z toho spamätať, nič viac. A nevravím že mi ho nie je ľúto no iný liek ako tvrdý stret z oponentom pre neho nemám.
Jeho hlava sa nedá vyliečiť súcitom. Súcitom sa mu dá pomôcť ale až vtedy keď si to uvedomí. No a na to si tu už Ty BBB.. Tak ahoj.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-08  (15:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Si hnusné, sprosté a zákerné prasa rafael.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-08  (15:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Si hnusné, sprosté a zákerné prasa rafael.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (15:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafaeli, piko, Pandemonium. - neznam vas... ale skrz vase ego ublizujete druhym, chtel sem vam taky ublizit.
Na tomto foru jsme proto abysme diskutovali s lidmi o podstatnych vecech(kdyz se jedna o dolezite.sk)? nebo aby sme si tu na slabsich masirovali ego?
Nevim jake mate duvody, neznam vas.. nesoudim vas. ale pokud sme tu vsichni kvuli te prvni veci tak se toho drzme.
Me se to taky nepodarilo. A vy mozna mate take sve duvody, ktere vam to cele stezuji a nedelate to jen proto ze byste takovi byli..

snazme se tedy vsichni, vzdyt mame vsichni svoje chyby
a to myslim uprimne, nechci ze sebe delat tedkom moudreho a neco vam oplacet.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-08  (15:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael


Čo ťa vôbec viedlo k tomu to urobiť. Každý kto si porovná tie IP adresy si o tebe ani nič iné pomyslieť nemôže, pretože čo si teraz predviedol je absurdne choré.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-08  (15:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael


Čo ťa vôbec viedlo k tomu to urobiť. Každý kto si porovná tie IP adresy si o tebe ani nič iné pomyslieť nemôže, pretože čo si teraz predviedol je absurdne choré.


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-08  (16:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

napíšeš:
LJa ? Ja predsa neviem vôbec níč."

a k tomu:
Ale mám pocit že okolo mňa sú ešte večší nevedomci ovplyvnení ezoterickými nezmyslami. Ľudia sú už tak dopleteni z toho čo čítajú, pozerajú a v živote hľadajú že im uniká tá podstata, že žijú v snoch a omyloch ktoré sú pre nich rozmiestnené všade ako ako nástražné míny v podobe mylnej informácie.

- tak prečo na základe toho tvojho pocitu máš druhých za hlupákov keď si si vedomý že sa môžeš mýliť? to už sa správaš ako keby si ty vedel... :-)
to že sú pocity iných rozdielne od tých tvojich neznamená že musia byť hlúpe... (iba ak by si sa mal sám za múdreho)


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-08  (16:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stačí že vieme že to spravil rafael... urážať ho nemusíme... aký je ukázal sám...
pochybujem že on to teraz oľutuje ako Nejmenovany... ale môžem sa mýliť...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-08  (16:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  BBB V tej veci to u mňa to nie je len pocit. Overil som si to dostatočne.
Ale moje slovo je tu platne tak isto ako aj Tvoje či nepomenovaneho..

Preto si vyberame cesty a spôsoby ako sa v danej veci zachováme.
Ak teda kritizuješ spôsob ktorý som si vybral, navrhni lepší.

Čakám že ho sem napíšeš. Nebránim sa, ak máš lepší a múdrejší, sem s ním.ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-08  (16:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  

Prepáč bolo pre mňa dôležité napísať to čo som spravila. Chcem aby si vedel a dobre si si to zapamätal ja ťa za blázna nepovažujem. A bola by som rada, keby si zostal na tomto fóre naďalej. Nenechaj sa znechutiť.

A ak si niekto uzná svoju chybu, že sa nechal dajme tomu zbytočne stiahnuť svojim egom, hnevom a podobne u mňa má veľkú váhu. Mňa tiež pár krát v živote prerástlo moje ego a tiež to nedopadlo najlepšie. Ale to je život všetci sa učíme.

A ešte niečo, keď niekedy budeš vidieť, že sa to deje mne a nezvládam situáciu správnym smerom budem rada, keď budeš medzi tými, čo ma na to upozornia. Pretože to fakt nikam nevedie. Všetci sa vieme hnevať a byť agresívny ide o to čo najlepšie to zvládať. :))))))))


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-08  (16:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovaný

ten príspevok nad patril tebe bála som sa, že mi to neprejde. ::)))))))


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (16:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Spolehnete se! jistim vas :)

ukulele sem strasne rad, ze sem se ti jako clovek nezhnusil! moc si te vazim!

Prave to by me totiz mrzelo! ne to co si o me nekteri jini tady mysli...


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-08  (16:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
"BBB V tej veci to u mňa to nie je len pocit. Overil som si to dostatočne."

- takže veríš že máš pravdu... to je v poriadku ak niekoho iného čo ju s tebou nezdieľa neurážaš a nezosmiešňuješ... veľa vecí sa dá vysvetliť ale treba aj počúvať toho druhého... niekedy si všimneš že hovoríte o tom istom len inými slovami...

"Ale moje slovo je tu platne tak isto ako aj Tvoje či nepomenovaneho.."

- a toto by si chcel zmeniť?

"Preto si vyberame cesty a spôsoby ako sa v danej veci zachováme.
Ak teda kritizuješ spôsob ktorý som si vybral, navrhni lepší.
Čakám že ho sem napíšeš. Nebránim sa, ak máš lepší a múdrejší, sem s ním."

- tomuto asi nerozumiem... aký spôsob? myslíš to že kritizujem keď niekto niekoho uráža a zosmiešňuje a vyvyšuje sa nad ním? navrhujem to nerobiť... (ale ak to nie je rozumné vedz že sa môžem mýliť)
ak si chcel moje vyjadrenie k článku mne sa páči ten systém dobrovoľný... no ja som tvoju úvahu nikde nekritizoval... práve že som čakal že tu bude diskusia o tom či vôbec máme možnosť zmeny a aká by bola asi najvhodnejšia... podľa predstáv viacerých...


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-08  (16:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no len čo sem niekto napíše svoju predstavu zmeny hneď sa ozvú tí múdri ktorí vedia že to je hlúposť...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-08  (16:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  BBB nie nerozumieš mi ale nič, nevadí.. Ja o voze Ty o koze.

Pozri, ak ste už pofúkali Nepomenovanému tie boľačky a zahojili ste ho a navzájom ste sa utešili, čo je veľmi pekné..

Rád by som Vás upozornil na to že diskusia je výmena názorov medzi ľuďmi na nejakú tému, ktorá má obyčajne za cieľ vyjasniť alebo vyriešiť nejaký problém.

Teda ak ste si už ranky pofúkali, môžme pokračovať v diskusii.


On ten náš Nepomenovaný prišiel z úplne bláznivými a uletenými nápadmi a teóriami ktoré vydával za nefalšovanú pravdu a to Vám kvôli Vašej súcitnosti mimoriadne uniká.. A Rafael to dosť zamotal..
Tak čakám konečne nejakú konśtruktívnu debatu na úrovni.

Keď hovorím úroveň mám na mysli veci ku ktorým sa dá dopracovať empíriou a nie ezoterikou. Ale to by som chcel asi veľa.


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-08  (16:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael
domorodé kmene niekde v minulosti aj súčastnosti nie sú pre nás podstatné...
ja súhlasím s Nejmenovaným že žijú viac v súlade s prírodou... ale či oni majú centralizovaný alebo decentralizovaný "systém" je aj tak uhol pohľadu...

ale poďme prediskutovať tú našu zmenu "systému"... to ako ju chceme dosiahnuť a či vôbec na to máme...
veď o tom bola úvaha "A je vôbec možná zmena systému"


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-08  (16:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  prepáč som sa pomýlil
Piko miesto rafael :-)


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (17:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zmena je mozna urcite. ale tezko zmena systemu jak ho zname. reseni je se na cely ten system vykaslat. a zacit zit jinak, starat se o sebe sami. nekdo tu psal ze staci ze zacatku aspon male ostruvky nadeje.. s tim velmi souhlasim!

lide museji videt ze uz neco funguje, aby se pridali. protoze mnoho lidi by chtelo zit jinac, tusi ze je ze svetem neco spatne, ale maji strach.

spojme hlavy a zkusme neco vymyslet. kazdopadne by to chtelo nejaky vetsi pozemek. to je zaklad. ale neni to nedosazitelne, vzdy se muze najit nekdo kdo ma penize a take s timto svetem neni spokojeny a zmenu by podporil.

my bysme tedkom hlavne meli vymyslet nejaky zakladni plan jak zacit, neboli jak postupovat.

ukulele ode me chtela nejake linky, tak na ne ted kouknu a hodim je sem. pote zkusim vymyslet nejaky navrh.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-08  (17:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  BBB
Aleto ja neviem, myslím že som prispel tým že som sem dal ten ćlánok. Tam sú tie moje myšlienky čo ma napadli.. Ako východisko na zmenu vidím vznik nejakých slobodných systémov ktoré ľuďom zabezpečia čo potrebujú.
Ináč ja žijem v relatívnej spokojnosti tak písal som to tým ktorí chcú tú zmenu. A takisto si myslím že na to aby vznikli nejaké tie slobodné systémy je potrebné aby sa ľudia ktorí chcú zmenu rozhodli nejaké tie slobodné systémy vytvoriť tak my dvaja čo budeme riešiť. Ja v slobodnom systéme žijem už teraz. Slobodne pracujem na niečom v určitom kolektíve ľudí s ktorými som sa dohodol na čom budeme pracovať a čo chceme dosiahnuť.. Je to síce nejaká ekonomická činnosť v oblasti podnikania ktorá súvisí zo súćasnou ekonomikou a s tým čo je, ale robím to slobodne a nezávisle.. Nemám pocit že žijem v nejakom otroctve ako tu poniektorí vravia. Takisto viem že impulzom na zmenu je nespokojnosť.
Teda museli by nespokojní niečo riešiť, len bojím že naši nespokojní vedia len vyplakávať ako sa majú zle a že sú málo akční.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-01-08  (17:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aké mŕtvolné ticho tu zostalo, už to tu nemá spád. Stratilo to iskru... A mimochodom, ja žiadnu zmenu nechcem!


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (17:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To tak je pande.. :) kdyz nekdo hleda jiskru ve sporu mezi druhymi


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:95.103.22   |   2013-01-08  (17:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandebilium ty zmenu nechceš, ty nechceš aby vám na HejSlovensku vládol Galaktický génius Bulo Von Elektra :DDDDDDDDDDDDDD


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-08  (17:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
predpokladám ak to bude rozumná diskusia tak sa zapoja aj iní (nie len pre nás dvoch) a možno právne v nej sa dajú dáky ľudia dokopy a rozbehnú dáky ostrovček s ktorým by im ďalší mohli pomôcť (napríklad ja by som sa rád podieľal na budovaní niečoho takého... len nemám kde a s kým... lebo sám všetko nezvládnem... :-))
ty si spokojný... našťastie... prajem ti to... ale nemáš pocit že celkovo to ide trošku do sra.iek? nepridal by si sa za zmenu ak by sa "niečo" rozbehlo?... nemusíš odpovedať ak nechceš... myslím že máš aspoň minimálny záujem... i keď si článok napísal z nudy... :-) a hlavne že nie si proti zmene... (môžem sa mýliť ale to je jedno pokiaľ poskytuješ dobré návrhy :-))

nemyslím si že by sme spôsob zmeny vymysleli my dvaja za jedno popoludnie...

s tým vyplakávaním bez akcie máš pravdu... je to strach... si myslím... o to málo čo ešte majú... tu si musíme pomôcť všetci navzájom (teda väčšina) a podporiť sa... v tom sa musíme zmeniť my sami každý jeden z nás...

tak má tu niekto v pláne začať budovať sebestačný ostrovček slobody? alebo vie niekto o takom ktorý by sa dalo podporiť?


Juzek . juvyxuvy   |   ip:62.197.22   |   2013-01-08  (17:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Okrem tohože špinavci z NR SR čiže politické mafie ovládli systém, politiku, ekonomiku, represívne zložky, verejnú správu, armádu, políciu, média hlavného prúdu, tak nedovolia obyvateľstvu diskutovať na jedinom verejnom webe doležite.sk a tak ty špinavci ako je anonymný politik Pandemonium, tak chodí si to rozdávať s bežnými občanmi Slovenska na tento web.
40 % voličov nedôveruje politickým mafiám parlamentným aj neparlamentným a títo legitímni zločinci aj tak nechcú meniť volebný zákon. Majú nastlaté plné gate za zločiny napáchané na našej krajine a na obyvateľstve Slovenska za 23 rokov, medzi nimi aj plesnivec a debil z HZDS Pandemonium.
Politické strany, pardon – politické mafie treba zlikvidovať. Nepotrebujeme zastupiteľskú mafiánsku pseudo demokraciu cez politické mafie, ktoré sú neodvolateľné, nepostihnuteľné a ktoré hrabu iba pre seba a ich lídri vlezú každému mafiánovi politikovi či pracháčovi do ríte z USA, Ruska, Činy, Francúzka, Bratanie a ďalším mafiánom z EU. Takýchto darebákov ja osobne nechcem a odmietam. Politik musí byť voličmi kedykoľvek odvolateľný, ale politické mafie neodvolá nikto. Tie je potrebné vo volebnom občianskom zákone zakázať a v každej krajine zavládne demokraciaPandemonium . darujete36   |   ip:178.41.22   |   2013-01-08  (17:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aha, prišiel revolučný komik z Košíc! Bude opäť zábava? :-DDD


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-08  (18:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jozef
viac-menej vieme čo chceme...
otázka je ako to dosiahnuť... v tom sa musíme (väčšia masa) zjednotiť...


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2013-01-08  (19:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb
na blba a plesnivca pandemonia sa neoplatí reagovať. Je to politický stranický teploš.
Dnes vo svete smradľavá mafia tvory zákon a tak sa nečudujme, že svet aj naša krajina vyzerá hrozne.
Áno, súhlasím s tebou. Je to ťažké, ale dá sa to. Príde čas ešte v 21 storočí, že inteligentné ľudstvo sa už nedá odrbávať politickými mafiami, ktoré si nazvali súťažiace politické strany v našej krajine, v krajinách EU, v Rusku, Číne, USA a všetkých krajinách sveta. Možná niektorí z nich skončia ako Rumunský prezidentský pár s pred 23 rokov, poniektorým bude odobraný ich osobný majetok a zostanú na slobode a väčšina z nich skonči vo väzení, poniektorí na doživotie a ľudstvo už nikdy nedovolí systém jednej alebo viacerých strán, zločineckých mafii v celom svete. Ľudstvo bez týchto farizejských krýs a hyen môže žiť v pokoji bez vojen, revolúcii, demonštrácii, revolučných odborov, bez kríz a bez chudoby jedinca či národa, bez zotročovania pokojný a dôstojný život vo svojich krajinách. Zločinecké organizácie ako OECD, OSN, EU a ďalšie globálne inštitúcie medzinárodného spoločenstva budú reformovane a terajší alebo budúci kariérni politický mafiáni z týchto inštitúcii pôjdu do väzenia. Ľudstvo si samo urči čo bude súkromné a čo štátne spoločné. Nebude to ani socializmus ani plánovaný kapitalizmus. Ľudia budú mať pravo podnikať, ale nie špekulovať s zamestnanosťou a lacnou pracovnou silou ako dnešný korporatívny globálny kapitalizmus, korí sa podoba Rímskemu otroctvu. Drogy, zločin, vykorisťovanie žien na prostitúciu, nemorálnosť, mafiánstvo, podvod prestane existovať, pretože sa dá veľmi ľahko vykynožiť len treba chcieť. Čo môžeme očakávať do budúcnosti dnešných politických mafii či ešte na nejaký čas tých budúcich? Oni sa nezmenia. My musíme ich nevoliť a zmeniť volebný zákon podľa vôle väčšiny čiže obyvateľstva. Musíme mafiánom v národných parlamentoch zadrhnúť ich zločin, pravo si zvoliť svoj volebný zákon a poslať ich raz a navždy z riadenia spoločnosti a krajiny vo všetkých krajinách sveta, proste spláchnuť ich na hajzli ako smradľavé hovno ľudstva v každej krajine sveta už v 21 storočí.Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (19:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pro ukekele a aj ostatnim:

http://www.rozhlas.cz/zpravy/veda/_zprava/895968
http://sciencecafe.cz/rozhovor-amazonsti-indiani-nic-nemaji-nic-nechteji-a-jsou-stastni/
http://cs.wikipedia.org/wiki/K%C5%99ov%C3%A1ci - hlavne odstavec o jejich puvodu je velmi zajimavy!!!
http://www.czech-press.cz/index.php?option=com_content&;view=article&id=7752%3Akovaci-nejsou-ileni&It
emid=4 - Tady se muzete presvedcit jak mohli i z nas kdysi udelat to co jsme tedkom. A jak vlada popuzuje vetsinovou spolecnost proti "prirodnim lidem" a dela z nas nevedome a skeptiky..
http://vtm.e15.cz/indiani-a-skandinavci-meli-spolecne-predky - A tady vidite jak malo vsichni vime. To znamena ze nemusi clovek pochazet z afriky, znamena to z sme klidne mohli puvodne zit jako prirodni rasa s prirodou v harmonii, znamena to ze nas klidne mohl nekdo zneuzit a klidne to mohl byt i nekdo kdo prisel "z hvezd", klidne treba ti co si znicili mars a meli dostatecne znalosti a vedomosti aby dokazali lidi na teto planete pokrivit a zmanipulovat. Zajimave pritom je ze ne vsude po svete se vyvinula civilizace, i kdyz predky mame spolecne... Je toho mnoho na zamysleni a prilis mnoho toho nehraje, aby to mohla byt jen nahoda...

A jeste ti tu hodim aji nejake videa ukulele. ale to uz asi zitra, dneska uz toho moc nestiham bohuzel.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (19:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.czech-press.cz/index.php?option=com_content&;;view=article&id=7752%3Akovaci-nejsou-ileni&I
temid=4

- Tady se muzete presvedcit jak mohli i z nas kdysi udelat to co jsme tedkom. A jak vlada popuzuje vetsinovou spolecnost proti "prirodnim lidem" a dela z nas nevedome a skeptiky..

omlouvam se ze zde tento odkaz vkladam znovu ale koukam ze se v tom prispevku nejak zblbnul


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (19:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  i ted :( budete ho muset zkopirovat pres ctrl-c


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (19:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zalozme nove tema, jak pise YCUK, existujici diskuze zde akorat kazdeho odradi od toho aby si ji procetl. Navyse je v tom chaos. Zacneme znovu a drzme se tematu.

Bud se o to pokuste jiz dnes, nebo to udelam ja zitra, nevim jestli to dnes stihnu.


Pandemonium . darujete36   |   ip:178.41.22   |   2013-01-08  (19:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslíte, že zajtra to bude lepšie...? :-DDD


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-01-08  (21:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ukulele


Pocuvaj, ty ochrankyna mentalne postihnutych. Vcera si len trosku falsovala, ale dnes si si uz z tej naruzivosti dotrhala vsetky struny... Co mali znamenat tie tvoje vyjadrenia???


NEJMENOVANY prezentoval tieto "hlboke" myslienky:


"...je me zle z takovychto "lidi" a ver ze s nimi po dobrem nic nejde. Takove je treba zlikvidovat"

"Klidne tu napiste adressu Rafaela pokud mate. A klidne i Pika. Mozna se najde nekdo kdo ty zmrde zajede dobit"

"Je treba se spojit proti takovym "zviratum". To nejsou lide hodni toho aby dychali vzduch."


Na tieto jeho slova Rafael reagoval len rozsirenim Nejmenovaneho vlastnych fantastickych myslienok... Viac menej len parafrazoval Nejmenovaneho vlastne myslienky...


A tebe na tom vsetkom prekaza Rafael??? A este ziadas Nejmenovaneho, aby ta usmernil, az niekedy nebudes zvladat situaciu...???


Doslo u teba ku kompletnemu zatmeniu mysle???

Chces sa prestahovat do Frydku Mistku a takto si tam chces ziskat priatelov...?


Neprestavas ma prekvapovat, skoda len, ze rovnako ako to zvladas v pozitivnom smere, zvladas to aj v tom smere negativnom...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-08  (21:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ORANGUTAN
Ukulele nema dobre pozorovacie schopnosti. Aj mna vcera obvinila z nezmyslov . Tak ten jej handicap budes asi musiet respektovat a byt k nej zhovievy. :-)


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (22:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nechci vas urazit, ani vam nic oplacet.
Uprimne ale, ukulele ma vice rozumu nez vy oba dohromady.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-08  (22:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
ORANGUTAN

Čítal si naozaj všetko a od začiatku? Ja som situáciu videla tak, že s urážkami a nadávkami začal Rafael. Dlhodobo provokoval a svoje ataky občas stupňoval. Nuž sa mu dostalo agresívnej reakcie zo strany Nejmenovaného.

Za tým ako sprosto som nadala Rafaelovi si jednoznačne stojím. A to z dôvodu, že do úst svojho oponenta pod jeho menom vkladal ataky v zmysle zabitia. A to mu ešte nestačilo ale ešte sa zabával pod svojim nickom na negatívne reakcie na človeka ktorí nič také nenapísal a nepatrilo mu to. Nech by som bola v akomkoľvek spore s diskutujúcim takúto špinavosť a chrapúnstvo by som nespravila. Ale trošku z reality na ktorú som tak nepekným spôsobom reagovala.

nejmenovany . gogideco15 | ip:89.173.93 | 2013-01-08 (12:11)
Jo zabit, pokavad mne nebudou uctivat, zmrdi jedni

nejmenovany . gogideco15 | ip:89.173.93 | 2013-01-08 (12:17)
vlastne pokavad se mnou vsichni souhlasi jsou hodni lide, ale ti zmrdi, co me vytaci, ty treba zabit.


rafael . qelyhutu11 | ip:89.173.93 | 2013-01-08 (12:30)
Pande, on je samovytacajuci sa...
Inak je ale zlatucky, ten nas pepicek...

Toto u mňa nie je zábava a ani sranda. Toto sú absolútne chorým a chrapúnskym spôsobom prekročené hranice.

Za týmto si stojím a budem stáť, bez ohľadu na to čo si o mne budeš myslieť.ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-08  (22:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Piko

Ďakujem za zhovievavosť. Nespomínam si z čoho som ťa obvinila ale ak to tak vnímaš a sa tak stalo tak potom prepáč. :))))))))))

Snažila som sa ti len niečo vysvetliť, ale evidentne môj pozorovací handicap s tebou a vnímaním samého seba a samotného textu nejdu do kopy.


Frkacka . pewotifo10   |   ip:78.136.16   |   2013-01-08  (23:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Holt INTERNETOVÉ "DISKUTOVÁNÍ" je zcela specifický žánr a natolik nový, že s ním ještě asi neumíme užitečně zacházet.
(Jde-li to vůbec.)


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-08  (23:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemenovany

To mas pravdu.. A ani ja Ta nechcem urazit a ani Ti nic oplacat.
Ukulele je taka mudra ze svoj rozum prepozicala na to aby Ta zachranila.
Inac by si tu rozumovo vyhorel a stratil sa s hanbou ako smradlavy dym.

Si tu len vdaka ukulele a BBB, tak sa im nezabudni odvdacit.. :-)


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-08  (23:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Nejmenovany

Toto si musím ustáť sama. Urobila som to čo som urobila, zhodila som sa sprostými nadávkami a tvrdým atakom. Ale toto vôbec neľutujem, pretože sú určité hranice ktoré by nemal nikto prekračovať. A ani za to nikto vo mne nevyvolá pocity viny a ani hanby.
Nechcem žiadne spory, a hádky ohľadom toho čo mi napíšu iný za to čo som spravila. Je to moja zodpovednosť. Zbytočností sa tu stalo už dosť a to na úkor toho čo bola pôvodná myšlienka.
Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (23:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ukulele vi ze me tu ma.
A kdyz ucitim ze je treba! Vzdy se ji zastanu!


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-08  (23:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovany

Ale nezabudni, bude mi ctou Ta dalej psychicky trenovat.
Tak sa zase nezlož, nechcem Ťa mať na svedomí.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-08  (23:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Piko

To čo som Rafaelovi napísala nebolo prepožičanie rozumu na niekoho záchranu.

To bola reakcia na základe môjho svedomia,morálneho cítenia a vnímania situácie, ktorá bola umelo, cielene a krivým spôsobom vyvolaná. To je všetko. A ak ťa môžem požiadať nechcem ďalšie zbytočné hádky to bola moja spontánna reakcia. Nešlo mi o to aby sa tu kvôli mne niekto hádal za to čo som spravila pretože to bolo z mojej strany spontánne a nie cielené ako to tu podaktorí robia.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-08  (23:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To si hodny :))


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-08  (23:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ukulele ja sa z nikým nehádam. Skvele som sa tu zabával.
A ďakujem.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-08  (23:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Piko

Určite sa nezložím a rada si s tebou preukážem tú česť kultivovaným a slušným spôsobom. Pokračujme ďalej veď snáď sa niekam všetci spoločne aj prepracujeme. Možno nám to bude len dlhšie trvať.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-08  (23:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ukulele ale ja predsa viem že máš záujem o slušný a kultivovaný rozhovor. Veď tak som sa s Tebou vždy aj bavil. :-)


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-08  (23:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Piko

Teraz potvrdzujem svoj handicap vo svojej poslednej reakcii. :)))))))))rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-09  (08:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak podme pekne po poriadku

Toto pisal vas oblubeny tichy Pepan

Nabada vas proti sobe! Uvedomte si to!
Bud je to zkurvysyn, ktery nevyleza z domu, ma bachor jak madarsky kotlik, a ulevuje si na vedeckem porne, nebo je to nejaka placena krysa co vas popuzuje proti sobe!
Minuzkujte toho zmrda :)
Rafael je spina, ktera skace na penis komu se mu hodi.
Takove zebraky nepotrebujeme
Klidne tu napiste adressu Rafaela pokud mate.
A klidne i Pika.

Mozna se najde nekdo kdo ty zmrde zajede dobit
Je me jedno co si o me myslite. S takovyma lidma se nikdy nedomluvite. Ja to zkousel mnohokrat, to oni muzou za tento svet, ze se nic nedeje, ale nebojte. Ja vim co je ceka.

Hlavne pikove padecka a tu havet z rafaela tez. Bych chtel videt jak ti jejich mali zkurvysynove vypadaj :D jestli uz maj tlusty bruch a debilni gzicht po otcach.

A tych par prispevkov som ja pridal kvoli tomu, ci si vobec vsimne, ze to pisal niekto iny. Ako vidiet, jeho zaslepena nenavist k ludom, ktori nezdielaju jeho nazor je taka, ze krvou podliate oci to nedokazali rozlisit. Nemam sa preco ospravedlnovat tejto entite, ktora je zaslepena takou nenavistou.

Lebo ak chcete byt voci nemu spravodlivi, nemali by ste mu tie slova, ktore pusta na kazdeho brat na lahku vahu, len ho podporujete v jeho nicim nezdovodnitelnom egocentrizme.
Tak ci tak, ukulele, bbb, hrejete si akurat tak hada na prsiach, lebo jeho mentalna stranka sa casom prejavi tak, ze budete smutni z toho, ze teraz stojite pri nom. On mal dostat priucku, dostal ju a mal sa z nej poucit. Vy ste mu naopak vratili jeho pokrivene ego.


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-09  (08:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ukulele, este sa zastavim pri tebe, to co si napisala Oranmgutanovi je riadne skreslene a ak si trochu sebakriticka, uvedomis si, ze prestrelila aj ty. Pozri si komunikaciu mna s Pepikom, ciPikovu s Pepikom, alebo hocikoho ineho s nim. Zistis, ze urazat zacal vzdy on.


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-01-09  (09:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ukulele

Takze hovoris, ze ak niekto bude provokovany, tak jeho navrh na fyzicku likvidaciu inych jedincov, na ich dobitie a prehlasenie, ze si nezasluzia dychat vzduch su v poriadku???

Ako vravia Cesi: "Proti gustu zadnej disputat..." Nie som si celkom isty, ze sa to vsak vztahuje aj na tuto situaciu...

Uz som ti kedysi napisal, ze ma vzdy fascinovalo hlboke presvedcenie zien o spravnosti ich chapania situacie, ako aj ich stupen osobneho nasadenia v obahojobe tychto presvedceni...

Prejavila si rovnaky stupen triezveho usudku, ako to predvadzala Radicova v politike... Teba vsak odtialto nikto nevykopne, takze v tvojom pripade je to OK.

To co si o tebe budem mysliet ja je v tomto pripade uplne nepodstatne. Ja som ti len ponukol sancu na prehodnotenie tvojich zaverov... Pre teba je daleko podstatnejsim fakt, ze ak taketo "posmyknutia" budes predvadzat vo svojom priamom okoli, nie v tom virtualnom tu, tak sa od svojho okolia dockas aj patricnej a to nie velmi prijemnej odozvy! Mam na mysli tvoju rodinu, znamych, pracovisko... Len, aby bolo jasne o com hovorim...

Netvrdim, ze nie je dolezite byt v urcitych zivotnych situaciach schopnym si svoj nazor obhajit.

Ak je vsak nazor kohokolvek zalozeny len na jeho momentalnej nalade, bez akehokolvek realneho zakladu, alebo este horsie, ak dotycny kompletne ignoruje realitu, napriek existujucim priamym dokazom, tak to uz nie je o charaktere, ale o mentalnej poruche.


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-01-09  (10:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael

Vypusti uz toho pubertalneho pomylenca, ako si ho sam nazval, Pepika z hlavy. Skutocne nema vyznam sa nim dalej zapodievat.

Tiez nema akykolvek vyznam, aby si tu dalej obhajoval svoju pravdu. Normalnym ludom je to absolutne jasne a tych mentalne jednoduchsich aj tak o nicom nepresvedcis... :)


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-09  (10:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  suhlasim.


Pandemonium . darujete36   |   ip:212.37.65   |   2013-01-09  (10:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toto nie je prvý prípad, kedy tu niekto má utkvelú predstavu že na základe neúplnej IP adresy k niečomu dospel. Tentoraz sa obeťou takej predstavy stala ukulela.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-09  (10:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael vdaka ze si tam dopisal myslienky toho mimozemstana.
Aspon sme ho rychlejsie odhalili. :-))))


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-09  (11:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vy ste ale slusni, nepomstychtivi a hodni lide :))


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-09  (12:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Rafael

Jediný dôvod, prečo som sa do toho takým spôsobom zamontovala bolo to, čo si urobil s tým jeho nickom pri odkazoch o zabití. Toto či to uznáš, alebo nie je pre mňa také obrovské prekročenie hranice čo sa týka morálky, slušnosti, svedomia a vôbec hodnoty človeka, že som ti to dala patričným spôsobom na javo.
Za toto sa nikdy neospravedlním a niet sily, ktorá by ma presvedčila o tom, že ak niekto použije cudzie meno, nick a vloží niekomu tak závažné slová do úst o zabití len pre to, aby cielene zmanipuloval mienku diskutujúcich, že je čo sa týka ľudských hodnôt v poriadku. Ty by si tiež mal vedieť odhadnúť mieru svojich neprimeraných provokácií na ktorých sa tak rád odbavuješ a s poniektorými zabávaš.

Celý čas som na vašu vzájomnú komunikáciu nereagovala. Ak si pozorne čítal tak objektívne musíš súhlasiť, že som bola tá, ktorá Nejmenovaného pri komunikácii s Pikom vyzvala aby zmenil a zmiernil tón.

Do toho si prišiel ty a pokračoval vo svojich nekonečných provokáciách, už predchádzajúcich diskusií pri iných článkoch.

ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-09  (12:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
ORANGUTAN

Trvám na tom, že ak má niekto s niekým problém tak to má robiť priamo a čistým otvoreným spôsobom.

Nie spôsobom sprostej cielenej manipulácie mienky diskutujúcich tým, že použije niekto meno svojho najväčšieho oponenta, napíše také veci, že sa všetkým začne rozum nastávať čo sa vlastne deje a na základe tejto manipulácie sa strhne negatívna odozva diskutujúcich, s tým, že ak si nevšimnú IP adresu je ľahké ich zmanipulovať a pomýliť. A potom sa ešte bohapusto do toho zapájať a dobre sa na tom zabávať.

Toto je pre mňa viac nízke ako sprostá nadávka, pretože snaha priamou manipuláciou niekoho atakovať je prejavom charakteru ktorý je v mojom ponímaní
prinízky.

Okrem iného, ako často sa to potom stáva, to si vyberie hocikoho nick a robí z neho magora a debila najvyššieho rangu aby poštval ľudí proti nemu, lebo sa ten oponent Rafaelovi jednoducho nepáči a nemá ho rád tak ho začne takto likvidovať?


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-09  (12:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ukulele, animozitu medzi nami vniesol on. Ja, kedze som uz dlhsie na tejto stranke viem, ze nick si mozem zmenit akokolvek, budu vediet, ze vystupujem pod inym nickom.
Preto som to napisal hlavne preto, ako som aj vyssie napisal, a mal som pravdu. Ale ako povedal Orangutan, zbytocne rozpitvavanie, ci bavenie sa na temu tohto cloveka.


ukulele . fogyloqy46   |   ip:87.244.22   |   2013-01-09  (12:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Pandemonium

S tou IP adresou nezavádzaj a prestaň z ľudí robiť debilov a nesvojprávnych. Každý, kto si to vyskúša reálne uvidí, že keď použije milión mien a iných nickov vždy to bude to isté číslo na IP adrese.

Ďakujem.


Pandemonium . darujete36   |   ip:212.37.64   |   2013-01-09  (12:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Navrhujem naďalej mínuskovať naivnú gitarku i hybridného unknowna...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.24   |   2013-01-09  (17:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ukulele berieš to príliš vážne. Ak môžem poradiť, odosobni sa od toho čo čítaš. To čo vnímaš nie je realita, iba tvoje predstavy ktoré vznikajú pri čítaní textu. Ber to pozitívne. Nič strašné sa predsa nestalo a Nemenovaný ten dostal poučenie ktoré mu bude tiež pozitívne slúžiť v budúcnosti. Všetko je teda v poriadku.. :-)


Ales . nuwitiqa   |   ip:90.181.86   |   2013-01-11  (04:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Velmi zajímavě řeší decentralizaci na webu: tso.cz Důležitá informace je to, že demokracie = vláda obcí, čtvrtí. Demokracie není vláda lidu,ale vláda občanů v samosprávných obcích. Chod společnosti má tři oblasti, které mají zcela jiné zákonitosti. Jiné zákonistosti platí v ekonomice (spolupodílnictví), jiné v politicko-právní oblasti (rovnost před zákonem) a jiné v oblasti kulturně-duchovní (zde platí svoboda) Kdo má právo vládnout občanům jako malým dětem? Demokracie bez zastupitelů je mj. tím, co dává občanům lidskou důstojnost a co se tedy samozřejmě tají před občany. Více na webu tso.czdiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Čo ak Mars...


2013-05-06  (17:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes stačí pár atómových bômb a na Zemi život zanikne. Keby k niečomu takému došlo, mohli by ľudia v civilizácii pokračovať na Marse. Vlastne by boli nútený. Čosi ako nový začiatok.

Československo Európe nevoňalo


2013-04-25  (10:34)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Monštrum zvané ego (alebo ego - falošné centrum).


2013-04-21  (11:51)  |  Úvahy a komentáre
Takže máš dve centrá. S jedným sa narodíš, je dané samotnou existenciou. To je tvoje vlastné ja(self). To druhé centrum, ktoré vytvára spoločnosť, je ego. Je to falošná vec – a je to obrovský trik. Prostredníctvom tvojho ega ťa spoločnosť ovláda. Musíš sa určitým spôsobom správať, lebo iba vtedy ťa spoločnosť ocení. Musíš určitým spôsobom chodiť; určitým spôsobom sa smiať; musíš sa riadiť určitými spôsobmi, morálkou, kódexom. Iba vtedy ťa spoločnosť ocení, a ak sa to nestane, tvoje ego bude otrasené. A keď je ego otrasené, nevieš, kde si, nevieš, kým si.


Spomienka na slobodu


2013-04-04  (03:47)  |  Úvahy a komentáre
Keď pozeráte telku každý deň, ani vám to nepríde… Keď počúvate rádio denne, ani vám to nepríde… Pozriete si, čo vás zaujíma. Nejaký dokumentárny film napríklad. Chvíľu správy. Keď sa objaví politik, vypnete to. Predvčerom išiel pekný dokumentárny film o anglických záhradách. A tá superstar tiež nebola taká zlá, keby len niektoré tie detská tá porota tak nezhadzovala. Až nepríjemné to bolo mne miestami. Niekto sa na tom možno smeje. Vlastne je všetko asi v poriadku.


Žena a úcta


2013-04-02  (04:26)  |  Úvahy a komentáre
Veľká noc. Akosi sa nám tie zvyky zvrhli. Dievčatá sa cítia ukrivdené. Môžno až duchovne znásilnené, keď sú studenou vodou oblievané, švihané korbáčmi… Muži, často podnapití, im dávajú silne pocítiť, kto je pánom. Je toto ale naozaj tá podstata nášho zvyku?


Bitcoin, demokracia, náboženstvo, Slovanstvo.


2013-03-29  (11:46)  |  Úvahy a komentáre
Iba poznaním tisícročných dejín dokážeme pochopiť súčasné spoločenské dianie, dokážeme sa efektívne a múdro správať, dokážeme nestratiť hodnoty, ktoré sme v živote pracne vytvorili, dokážeme neublížiť tým, čo si to zaslúžia, dokážeme vychovať deti múdre, prosperujúce a odolné proti sociálnym parazitom.


Nevýslovné utrpenie odišlo, no môže zase prísť


2013-03-28  (07:36)  |  Úvahy a komentáre
Druhá svetová vojna je pomerne dobre zdokumentovaná. Sfilmované hrôzy rôzneho druhu vynikajúco varujú do budúcnosti. Ľudia, nebuďte hlúpi... Ten čas ukázal, ako veľmi ste boli vinní, ako veľmi ste šli nesprávne.


Chcite žiť obyčajne


2013-03-27  (09:08)  |  Úvahy a komentáre
Ale žiť. Súčasný svet je v zajatí virtuálnosti, priam sci-fi. Nič obyčajné sa neprijíma, to je nuda. Ako v Japonsku, chce to robotov na všetko, aj namiesto psa a potom aj cintoríny pre psov – robotov.


Čo to bol za režim?


2013-03-19  (08:55)  |  Úvahy a komentáre
V poslednom čase v komentároch pribúda nostalgických spomienok na bývalý režim. Ľudská pamäť je naozaj nedokonalá. A je to tak správne. Aspoň nás nepríjemné spomienky toľko netýrajú.


Belgický poslanec sa nebojí nazvať zločin zločinom


2013-03-12  (09:56)  |  Úvahy a komentáre
Všechno je to strategie. V Iráku si naši američtí spojenci přivlastnili zásoby ropy. V Afghánistánu se opium a narkotika ukázaly jako velmi užitečné a pomohly jim k pohádkovým ziskům. V Libyi, Tunisku, Egyptě, a dnes v Sýrii, hlavním úkolem bylo a dosud zůstává svržení umírněné moci a její nahrazení mocí islamistů, kteří se brzy stanou obtížnými a které my beze studu budeme likvidovat pod záminkou boje s terorismem a záštitou Izraele.


Kofein je hořký, jedovatý a rostliny ho tvoří aby se ochránily


2013-03-09  (07:48)  |  Úvahy a komentáre
Pro včelu to moc slavně nedopadlo. Kofein totiž není návykový jen pro lidi. Pro rostlinu to ale byl tah přímo geniální. Stačilo doladit jeho obsah v nektaru aby včelám nepřipadal moc hořký a pak už se jen těšily z pravidelných návštěv závisláků. Přesně podle strategie drogových dealerů. Místo idylického vztahu květinky s včelkou Májou tu máme spíš brutální snahu vytvořit si co největší armádu závislic. Zdá se, že vše jede v sobecké režii ku prospěchu vlastních hrátek lásky a opylení.


Veľký brat sa už pridlho pozerá, viete to, lebo Orwell to vedel už dávno!


2013-03-05  (17:24)  |  Úvahy a komentáre
V budoucnosti nebudou však ani manželky ani přátelé. Děti budou matkám odebírány při narození, jako se odebírají vajíčka slepicím.


Pracoval jsem v jatkách, dnes maso nejím


2013-02-22  (17:53)  |  Úvahy a komentáre
Přinášíme osobní výpověď bývalého pracovníka jatek v Uherském Hradišti. Jednalo se o provoz, kde se manipulovalo s již mrtvými zvířaty.


Máte zakázané


2013-02-21  (08:11)  |  Úvahy a komentáre
Nie som obhajcom bývalého, neslobodného režimu. Avšak po roku 1989 sa mnohé zmenilo. K lepšiemu, ale aj k horšiemu. Už vyše 23 rokov máte zakázané:


Ako prežiť nový svetový poriadok. Odkaz sebe samému


2013-02-20  (10:12)  |  Úvahy a komentáre
A čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom. MOR HO!


Ako poraziť otrokársky systém.


2013-02-17  (12:07)  |  Úvahy a komentáre
Súčasná kríza je krízou morálky ľudstva. Spoločnosť sa zmení, ak sa zmenia jednotlivci v nej a nie keď sa zmení politika a vláda. Ak poznáme systém fungovania chazaro-židovského finančného systému, tak vieme ho aj riešiť. Otázka je či chceme zmenu a slobodného občana, alebo uprednostníme konzum a finančné otroctvo.


Nemocnica na kraji mesta…


2013-02-08  (09:41)  |  Úvahy a komentáre
Dnes ráno som náhodou narazil na článok, ktorý mi v tých najpestrejších farbách namaľoval obraz budúcnosti nášho zdravotníctva… Obrázok bol síce skutočne pestrofarebný, namaľovaný v štýle absolútneho realizmu, ale vôbec ma nenadchol. Skôr by som povedal, že vo mne vyvolal hrôzu. Uvedomil som si totiž, že k dosiahnutiu takého obrazu, vďaka našej vládnej politike, vlastne cieľavedomo smerujeme. Áno, cieľavedomo nasledujeme príklad autorov toho obrazu. Dávame si od nich radiť, ako na to? Oficiálne sa stotožňujeme sa s ich ideológiou. Tvrdo presadzujeme zavádzanie všetkých pravidiel zvráteného a nikdy v prospech obyčajných ľudí nefungujúceho systému... Pokúšame sa o samovraždu, alebo sa len nechávame niekomu vyvražďovať?


Naše deti nemajú detstvo


2013-02-08  (09:13)  |  Úvahy a komentáre
Kvôli škole. Naše deti sú zničené. Veru, nechcel by som byť dnes školopovinný. Jednoznačne sa v tomto národe vznáša myšlienka, že naše školstvo je slabé, deti sú nekvalitne vzdelávané a tým pádom nás nemôže čakať pekná budúcnosť. Naše deti totiž vraj nechápu, nerozumejú predpísanému učivu v osnovách pre matematiku, fyziku, chémiu. Hrozný stav, ak uvážime, že ich rodičia tomu väčšinou nerozumejú už vôbec.


Československo Európe nevoňalo


2013-02-06  (10:02)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Vilo Rozboril: Zajtra zarobím na vašom kriplovi


2013-02-04  (17:45)  |  Úvahy a komentáre
Pravda je taká, že Vilovou úlohou je každého účinkujúceho priviesť k slzám a robí to kvôli vám, vy tie slzy totiž očakávate. Nie vždy sa to darí, ale Vilo je taký anjel, že neváha deptať napríklad deti, ktoré to už aj bez toho nemajú ľahké. Takto v predminulej časti sa nezabudol chalana, ktorý mal v izbe presne nula stupňov, spýtať Je ti zima?


V ťažkých časoch...


2013-01-25  (03:57)  |  Úvahy a komentáre
V ťažkých časoch ekonomicko-spoločensko-morálného úpadku sa masovo prebúdza nespokojnosť zo spoločenským poriadkom, prebúdza sa záujem o veci verejné a o to o čo by sa ľudia v dobrých časoch nezaujímali: pozerajú do histórie a analyzovaním a porovnávaním histórie s ich dobou sa snažia nájsť príčiny úpadku. Výsledok je pararelne ten istý: príčinou úpadku je lakomosť a nenásytnosť elít, ktoré nemorálne v rozpore zo spoločenským poriadkom, o zákonnosti pomlčím keďže sú to tie isté elity kto vytvára zákony, vysávajú ekonomiku a demoralizujú spoločnosť do času až sa spoločnosť dostane do slepej uličky. Na dnešnej situácii môžme pozorovať, že čim reálnejšia je demokracia, Švajčiarsko, Škandinávia a Benelux kde je prerozdeľovanie spoločnosťou vytvorených hodnôt najrovnomernejšie, tak tým je spoločnosť zdemoralizovaná menej a v podstate len znášajú následky úpadku iných. Ekonomická depresia v rokoch 1873-1896, ktorá de facto vyústila do vytvorenia Federal Reserve a oboch svetových vojen, vyprodukovala mysliteľov a o jednom z nich J.M. Keynes povedal: „Verím, že sa v budúcnosti viac poučíme z odkazu Silvia Gesella ako Karola Marxa.“


Ako je to v SKUTOČNOSTI s vysokou školou?


2013-01-24  (22:26)  |  Úvahy a komentáre
Áno mám 20 rokov, som prvák VŠ, ktorý tu momentálne nebude pliesť „kritické“ a často krát „skľúčené“ stavy, ako mu chýba mamičkina strava, a iné srdcervúce pocity čo mu ležia na srdiečku (o tom možno nabudúce :). Skôr mám iný problém.


Žijeme v najlepších časoch


2013-01-22  (09:00)  |  Úvahy a komentáre
Hlavne my, Slováci. Ani si to neuvedomujeme a ešte sme aj akosi večne nespokojní. Prosím vás, prečo sa napr. priam zatajuje, že Slovensko má za ostatných 8 rokov úplne najvyšší hospodársky rast z celej EÚ? Zo všetkých 27 štátov naše hospodárstvo poskočilo najviac.


Ako sa dostať zo zovretia systému obnovením sebestačnosti


2013-01-21  (23:23)  |  Úvahy a komentáre
Veci potrebné pre prežitie: Bezpečnosť, Dom, Voda, Potraviny, Odev a obuv, Energia, Doprava, Zdravotná starostlivosť, Peniaze..... toto všetko sme si nechali zobrať, stali sme sa závislí na systéme a ten systém toho patrične využil.


Opľuli Mikloša, Kuric bol obscénny a Mihály opäť hysterický


2013-01-19  (23:33)  |  Úvahy a komentáre
Vstupné na ples bolo 500 eur, čo mnohí hostia plesu s úsmevom ohodnotili ako pár stovák. Keď zoberieme do úvahy to, že milión Slovákov žije na hranici chudoby a že zvyšok nezarobí ani 350 eur, nedá sa ples považovať za nič iné, ako výsmech. Preto sme sa akcie s názvom „Slovensko nepotrebuje celebrity“ zúčastnili aj my, členovia SP, pretože rovnako i my považujeme takéto jednanie „elít“ za výsmech slovenskému národu a vždy sme ochotní sa postaviť za trpiacich ľudí.


Chov hospodárskych zvierat


2013-01-14  (14:54)  |  Úvahy a komentáre
Ošípané sa chovajú v betónových kotercoch, v budovách bez okien, kravy sa udržujú v stálom kolobehu gravidity, aby sa vyprodukovalo čo najviac mlieka, teľatá sú hneď po narodení odobraté a reťazou pripevnené v klietkach iba trochu väčších ako sú samotné zvieratá a po niekoľkých mesiacoch umelej stravy sú premenené na jemnú teľacinu.


Pomätený svet Monči F.B.


2013-01-10  (21:55)  |  Úvahy a komentáre
Na výstrelky „bláznivej Monči“ sme si akosi chtiac-nechtiac v poslednej dobe zvykli. Ten posledný, ktorý som však mal možnosť zhliadnuť, vo mne vyvolal zmiešané pocity, nakoľko som nevedel, či sa mám tomu smiať, či plakať.


Telefonicke sutaze - Fair play alebo podvod?


2012-12-23  (14:12)  |  Úvahy a komentáre
Priznam sa ze za cely svoj zivot som volal na telefonicku sutaz iba dvakrat a urcite tusite ze som sa nedovolal priamo do sutaze. Otazky alebo ulohy tychto sutazi vyzeraju na prvy pohlad velmi jednoducho avsak kazda uloha ma nejaky chytak.


Ako som sa naučil byť sám


2012-11-10  (09:47)  |  Úvahy a komentáre
Ponížili lásku na sex a priateľstvo na fejsbukový lajk. Hľadaj šťastie v instantnom svete, kúp si niečo, zaži pocit šťastia. Zažeň pocit hladu, smradu, samoty, hľadaj pocit pohodlia, mäkka a istoty,… pocity, pocity, nadradené nad city. Dnes som si vybral byť tu pri jazere bez ničoho a sám. Je ticho, hladina je veľké zrkadlo a len niekedy sa vzduchom zachveje dlhé hrmenie vzdialenej búrky. Nikto tu nie je a nikto nepríde. V Laponsku už pár dní nemám spojenie so svetom. Robím zlobu… mal by som behať po meste, kupovať drinky dievčatám s rúžom na perách, zabávať okolie historkami a tešiť sa z priazne okolia. Ja už nechcem, nechajte mi moje ticho, ja som tu rád sám…


AKO TO BUDE 21.12.2012


2012-10-24  (18:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes, keď píšem tento text sú necelé dva mesiace do legendárneho dňa, ktorý predpovedá Majský kalendár. Ak mám veriť presnosti prepočtov a porovnaní súčasného merania času s tými dávnominulými a ak by aj sedeli do bodky, máme tu teda 21.12.2012 čosi ako vrcholový bod tohto veľmi dávneho príbehu. Čo sa má vtedy udiať? Superkatastrofa, ktorá zmietne celý starý svet, ukončí túto story a časť vyvolených katapultuje do Novej Zeme vo vesmíre? Ak sa tak stane – kto budú tí, ktorí budú vzatí tam Hore?


Je pozeranie porna správne ?


2012-10-23  (13:45)  |  Úvahy a komentáre
Do pošty my dnes prišiel článok s názvom 5 dôvodov, prečo POZERAŤ PORNO. Tak by som chcel začať úvahu o tom či je takéto pozeranie vôbec správne ?


Rozhovor s Jarkem, pašerakem a vyrobcem pseudoalkoholu


2012-09-20  (08:43)  |  Úvahy a komentáre
"Ladik, kura, nevim. Kdosik to dojebal. Dvacet roku si člověk dava pozor, a pak mu to jakysik mamlas rozbije. Kdosik dodal do systemu materyjal, kery byl pomišany s metylem. To zme nemohli tušit. Zrobili zme všecky procedury, kere robime normalně. Perfektně zme to vyčistili a předali dal. Partyja z teho zrobila ty svoje tuzemaky, vodky, švestkove slivovice a jine sajrajty pro blbce. Nikdo ale netušil, že v tym je metyl. Metyl nevyčistiš."


Ďaľšie z úvah a komentárov...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Etikoterapia

Etikoterapia vychádza z vplyvu negatívnych pocitov na dušu. Poznáme 7 najdôležitejších pocitov, ktoré nám poškodzujú zdravie - závisť, nenávisť, krivda, zloba, ľútosť, strach alebo trápenie sa za iných. Ak niektorý z týchto pocitov ľudia „pustia do svojho vnútra“, tak za všetky následky nesú sami zodpovednosť. Už Sokrates povedal, že telo je iba obalom duše . Ak ochorie duša, ochorie aj telo.


Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Názor zo serveru Zvedavec cz. USA !!!

Pozor na GENERALIZACI (zevšeobecňování), protože to je jeden z nástrojů mocenských E/elit a jejich Lokajů k odvěkému ovládání (manipulaci) podvědomí nevědomé masy. A Peace s nimi.


Maľované nebo, alebo : Kto to dokaže zastaviť ?

Zelené zlato : " Domáca výroba bio vitamínov, enz...

Proroctvo Sibyly - Kráľovnej zo Sáby

Zakázané video v Rusku

Nosnice

Archív

Den bez lékaře, nákupů, médií

Národe český, je nejvyšší čas se sjednotit, neboť jedině v jednotě je naše síla, které dokáže něco trvale změnit! Národe český, Naší vlastí se šíří vztek, zoufalství a nedůvěra - konečně, můžeme si za to sami. Vláda nám ukazuje zdvižený prostředníček - pomož si občane sám!


Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Táto kríza je ako rakovina: je čas konať hneď

Hlinové vystúpenie v parlamente

Ako také ovce

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.5994 s