22. August 2019
    
Absurdity kresťanskej viery - Dolezite.sk

Absurdity kresťanskej viery


  2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
  55% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Absurdity kresťanskej viery

Zdá sa to byť prosté a jednoduché. Avšak v kresťanských kruhoch sa paradoxne, niečo takto jednoduchého, jasného a každému ľahko pochopiteľného stretáva s tvrdým odporom. Ako dôkaz uvádzam reakciu istej horlivej kresťanky, dokonale vystihujúcu podstatu absurdity všetkých kresťanských vieroúk, ktoré v podstate bránia snahe človeka byť čoraz lepším a lepším.

 

Citujem:

 

Ak sú ľudia sami schopní opustiť zlo, prečo by potom musel umrieť Ježiš za naše hriechy? Prečo bola preliata jeho krv k zmazaniu a odpusteniu hriechov?

 

Keby sa človek mohol sám, svojim vlastným úsilím stať dobrým natoľko, aby sa dostal do raja, potom si Kristus predsa mohol svoje utrpenie odpustiť.

 

Pre Stvoriteľa sú však všetci ľudia duchovne mŕtvi, pretože všetci zhrešili a je jedno, akým životom žijú. Jediné naše oslobodenie spočíva v Kristovej obeti. Lebo človek, topiaci sa v bahne hriechu sám seba z bahna nevytiahne. Podľa mienky Stvoriteľa, bez Krista v človeku dobro neexistuje.“

 

Toľko citát. Sú to slová, vystihujúce postoj kresťanského sveta k smrti Krista na kríži. Ich absurdita spočíva v tom, že tisícom veriacich sa nimi berie motivácia trvalo, vážne a intenzívne usilovať o to, aby sa svojim vlastným snažením stávali čoraz lepšími, čistejšími, spravodlivejšími a láskavejšími. Veď načo aj, keď Kristus prišiel preto, aby prelial svoju krv k odpusteniu a zmazaniu našich hriechov! Veď predsa stačí iba uveriť v jeho obetu! A kto v ňu uverí, bude zachránený. Potom už nezáleží na našich hriechoch. Veď človek je hriešnym a hriešnym aj zostane. Vlastným úsilím by sa do raja aj tak nikdy nedostal. Myslieť si, že by toho bol schopný je prejavom pýchy. Nie naše snaženie, ale iba Kristova obeť na kríži nám otvára cestu k raju.

 

Takéto presvedčenie je však jed! Smrteľný jed, ktorým je presiaknuté celé kresťanstvo! Smrteľný jed, ktorý nepriamo nabáda k pohodlnosti a lenivosti. Jed, ktorý v ľuďoch vytvára falošnú ilúziu bezpečia, istoty a ochrany. Jed, ktorý im berie motiváciu vážne, neúnavne a intenzívne usilovať o to, aby sa každodenne stávali čoraz lepšími.

 

Kristus totiž v skutočnosti neprišiel na zem preto, aby sa obetoval na kríži a tým spasil svet. Kristus prišiel preto, aby ľuďom priniesol Božie Slovo! Aby im priniesol poznanie Božej Vôle, podľa ktorej majú žiť! Podľa ktorej musia žiť, ak chcú byť spasení a ak chcú prežiť šťastný, harmonický a plnohodnotný život už aj tu na zemi. Evanjeliá nie sú ničím iným, ako ukazovateľom toho, aký má človek byť, ako má správne žiť, ako má správne myslieť a jednať, ak chce dôjsť k spáse.

 

Kristovo učenie je v skutočnosti požiadavka! Požiadavka Stvoriteľa voči človeku! A úlohou človeka je tieto požiadavky naplniť. Vlastným úsilím a vlastným snažením!

 

Úlohou človeka je byť takým a stať sa takým, ako jeho Stvoriteľ požaduje! Úlohou človeka je prijať plnú osobnú zodpovednosť za svoju vlastnú spásu! Jeho úlohou je stať sa dobrým, čistým, ušľachtilým, spravodlivým a láskavým človekom v duchu Kristovho učenia. Túto prácu zaňho nevykoná nikto iný. Jedine on sám musí svojim vlastným úsilím očistiť a vybieliť rúcho svojej duše. Iba tak môže nájsť milosť pred zrakom Pána. A Kristovo učenie k tomu každému z nás presne ukazuje cestu. Cestu, po ktorej však musíme ísť my samotní!

 

A všetko, čo nás akýmkoľvek spôsobom odkláňa od tejto cesty vlastnej námahy, vlastného úsilia a vlastného vážneho, intenzívneho snaženia, všetko toto je jedom!

 

Viera v Krista a jeho obeť na kríži je nesprávna! Toto totiž nebolo jadrom jeho poslania! Toto bolo iba dôsledkom nepriateľstva služobníkov temna voči jeho Slovu, ktorého zvestovaním bola temnota na zemi ohrozená.

 

Jadrom a skutočným zmyslom príchodu Krista bolo prinesenie Slova Božieho ako smernice, podľa ktorej majú ľudia žiť. Toto Slovo predstavuje požiadavku, ktorú musíme splniť! Kto ju splní, bude spasený! Kto ju nesplní, bude zatratený! Naozaj prosté a jednoduché.

 

Ak sa napríklad pozrieme na podobenstvo o piatich rozumných a piatich nerozumných pannách, môžeme si všimnúť, že aj prvé aj druhé čakali na ženícha. Aj prvé aj druhé verili, že príde. Avšak keď prišiel, jedine tie rozumné mohli vstúpiť na svadbu, pretože boli pripravené. Tie nerozumné však pripravené neboli a preto zostali za zatvorenou bránou.

 

Tu predsa jasne vidíme, že viera sama o sebe nestačí. Vidíme, že rozumné panny mohli vstúpiť preto, lebo splnili určité kritériá a požiadavky, kým tie druhé, nerozumné, ich nesplnili. A tými požiadavkami bol život v súlade s Vôľou Najvyššieho! Život v súlade s Kristovým učením!

 

A rovnakú skutočnosť, že viera v Krista a jeho obetu na kríži, ktorou sňal hriechy sveta sama o sebe nestačí, potvrdzujú i ďalšie slová evanjelia:

 

Vtedy za ním prídu mnohí a budú hovoriť: Pane, či sme neprorokovali v tvojom mene? Či sme v tvojom mene neuzdravovali a neučinili množstvo zázrakov? A On odpovie: Nepoznám vás! Odíďte odo mňa vy všetci, ktorí páchate neprávosť.“

 

Na týchto slovách predsa jasne vidíme, že vôbec nestačí nie len že viera v Kristovu obeť na kríži, ktorou z nás boli sňaté všetky hriechy, ale dokonca nestačí ani to, ak by niekto v jeho mene prorokoval, robil zázraky, alebo uzdravoval. Nič z toho nestačí, ak človek nenaplnil kritéria života podľa Božej Vôle! Ak svojim životom nenaplnil požiadavky Stvoriteľa voči nemu, jasne formulované v Kristovom učení!

 

Toto je to najdôležitejšie! Toto je to najpodstatnejšie! Toto je najrozhodujúcejšie! K tomuto musí človek napnúť všetky svoje sily! Zo všetkých svojich síl a s plnou vážnosťou sa musí snažiť stať sa dobrým, čistým, spravodlivým a láskavým človekom, presne v duchu učenia, alebo lepšie povedané, v duchu požiadaviek Ježiša Krista.

 

A všetko, čo nás odkláňa od tohto snaženia, čo nás nabáda k pohodlnosti a lenivosti, čo nám dáva klamlivú istotu spásy bez vlastného pričinenia, všetko toto je jed! Smrteľný jed, ktorého účelom je záhuba ľudských duší! Duší, ktoré síce verili v ženícha, dúfali v neho a vzývali ho, avšak keď nadišla zrelosť času, brána pred nimi zostala nepreniknuteľne zatvorená, pretože svojim životom nenapĺňali požiadavky, ktoré by ich oprávňovali k vstupu na svadbu Pánovu.


Libor Lukáč
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
clovekakokazdyiny . gybagefu28   |   ip:46.29.0.1   |   2013-03-22  (09:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  súhlasím s tým, že človek by sa mal snažiť byť čo najlepší, najláskavejší, ale "Iba tak môže nájsť milosť pred zrakom Pána"
žiadny pán nad nami nestojí, len náš vlastný vnútorný pán, ktorým sme vlastne my sami


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.11   |   2013-03-22  (11:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  uplne zle to chapes ..Sando . woduwame77   |   ip:91.127.10   |   2013-03-22  (11:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ježiš prišiel na zem preto, lebo ho poslal jeho otec. Ten sa volá JEHOVA- čo v preklade znamená "pôsobí aby sa stalo". Takým spôsobom pôsobil Boh aby sa naplnilo jeho proroctvo v biblii o mesiášovi z Dávidovej línie.To čo ježiš na zemi konal bolo tiež v súlade s jeho Otcom.O jeho pláne sa dočítate v tejto knihe.http://www.jw.org/sk/publikacie/knihy/Čo-učí-Biblia


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-03-22  (11:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pochopenie filozofie este neznamena, ze stoji na realnych zakladoch.


MM . sidasafa91   |   ip:217.75.73   |   2013-03-22  (13:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Odkazte Elfom, trpaslikom a bohom nech laskavo za seba neposielaju spojku...
Nech sem pridu osobne a tiez si ich ulozime do muzea kde ich priklincujeme ne dusku ako chrobaky.

Frantisek z mesta hriechu by sa isto potesil.

Veriaci zufalci nic na tomto svete vas uz nikdy neocisti od veci co ste tu napachali, ale jedneho dna kazdy dostane to co si zasluzi. Aj na vas sa dostane.


Pock . sihysuri34   |   ip:193.110.1   |   2013-03-22  (14:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Najväčšia absurdita kresťanskej viery je jej existencia. Amen.


Klorel . lycixaqe2   |   ip:62.197.22   |   2013-03-22  (16:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jezis Kristus je alegoria, nikdy nezil ...


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.11   |   2013-03-22  (16:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klorel je alegoria, nikdy nezil


orimak1 . tesuxita56   |   ip:198.228.2   |   2013-03-22  (17:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ježiš prišiel iba koli semitom , priniesť im
Svedomie , niektorí to svedomie prijali a
tí čo ho neprijali ho potom ikrižovali.


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-03-22  (17:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Boh je mrtvy... (Friedrich Wilhelm Nietzsche)

Nietzsche tiez... (Boh)

Mrtvolami sa uz nema zmysel zapodievat... (Ja)


Pravdomluvec . wecoheda29   |   ip:92.28.113   |   2013-03-22  (18:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Libor,

stávate sa Katarom a Váš článok začína dávať zmysel. No ešte by som dodal, že takéto presvedčovanie, akokoľvek pravdivé, žiaľ, nefunguje - človek to alebo má alebo nemá v sebe. Závisí to na tom, nakoľko je každý jedinec vyspelý. Ako píšete, každý musí vykonať prácu sám na sebe a ľudia dosahujú rozličné stupne pokroku, ako aj naplnenia.

Navyše, prvá generácia Duší už využila svoje možnosti a tým čo sa nesnažili, už odzvonilo. Padajú do lievika posledného súdu zatiaľ čo z druhého konca vychádzajú nové Duše, s novým elánom, múdrejšie a snaživejšie. Sme na prelome epochy.

Ak smiem dodať, je oveľa rozumnejšie konštruktívnym spôsobom vysvetľovať a učiť Zákony tým, čo sa chcú učiť, než presviedčať a napomínať zatratencov, ktorým už nik nepomôže a ktorí o radu ani nestoja.

Kázanie prostredníctvom zastrašovania bolo zlou taktikou dnes už skrachovanej RKC.

Všetko dobré Vám prajem.Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-03-22  (20:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mŕtvolami sa to aj tu veru hemží...

A už nespájajte, aj vy Lukáč, to čo povstalo cirkvou, čo už dávno ma pramálo spoločne s kresťanstvom!


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-03-22  (21:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...farizeji si tiež mysleli že si vysvetľujú zákon správne, ale unikla im podstata, tak ako Liborkovi, nehľadali Lásku.


Ip . bysoniwy6   |   ip:93.184.71   |   2013-03-22  (21:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vlastným úsilím, človek môže iste veľa dokázať, ale pohnútky zmeniť nedokážeme. Človek sa môže usilovať koľko chce, ale kde je záruka, že za krásnymi slovami, alebo aj činmi, nie sú sebecké pohnútky? Biblia nepodporuje lenivosť a už vôbec nie z odvolávaním sa na Kristovu obeť. Biblia vyžaduje od človeka zmenu srdca, takú, ktorú ako ľudia nedokážeme urobiť sami. Ak podstatou problému hriechu je narušený vzťah, nezávislosť na Bohu, ako potom môže človek dosiahnuť spásu nezávisle na Bohu? Podstatou spásy z hľadiska Biblie je naviazať, obnoviť narušený vzťah k Bohu. Dobré skutky sú potom dôsledkom obnoveného vzťahu, nie prostriedkom spásy. Kristova obeť umožňuje človeku nový začiatok, novú šancu. Boh urobil všetko pre našu záchranu. Čo s tým urobíme iste záleží na nás.


Vladimir . majuride91   |   ip:80.87.209   |   2013-03-22  (23:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K ČLÁNKU:
PRIPEČENÝ ČLÁNOK VEĽMI ĎALEKO OD PRAVDY!!!
TREBA BYŤ POKORNÝ A NEVYMÝŠĽAŤ ŽIADNE HLÚPE SVOJSKÉ "TEOLOGICKÉ" UČENIA


Vladimir . majuride91   |   ip:80.87.209   |   2013-03-22  (23:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RAD BY SOM TENTO NESTANSTNY CLANOK NEUTRALIZOVAL AJ TYMTO ODKAZOM O PRAVEJ VIERE, PRAVEJ CIRKVI - KOPTSKÁ CIRKEV

http://www.vierafilozofia.estranky.sk/clanky/clanky/radostna-zvest-evanjelium-priamo-od-ducha-svateh
o.html


Vladimir . majuride91   |   ip:80.87.209   |   2013-03-22  (23:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  UPOZORŇUJEM VÁS, ŽE NA TOMTO ODKAZE MÁTE AJ VIDEÁ AUTENTICKÝCH UZDRAVENÍ CHORÝCH POČAS NIEKOĽKO SEKÚND MOCOU JEŽIŠA KRISTA. POZRITE SI TO: AUTENTICKÉ VIDEÁ ZÁZRAKOV V MENE PRAVEJ VIERY V JEŽIŠA

http://www.vierafilozofia.estranky.sk/clanky/clanky/radostna-zvest-evanjelium-priamo-od-ducha-svateh
o.html


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.21   |   2013-03-23  (01:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Video som si kukol. O jéééézus maria.


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2013-03-23  (09:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hriechy sa nedajú zmazať ako to tá žena povedala . Keď ti niekomu niečo odpustíš tiež si nemyslíš že sa to nestalo , lebo by si robil zo seba debila , len mu to odpustíš .

Kristus sa obetoval za odpustenie našich hriechov , lebo on sám to hovorí : „Toto je moja krv novej zmluvy, ktorá sa vylieva za všetkých. Vezmite a pite z neho všetci. Toto je kalich mojej krvi, ktorá sa vylieva za vás i za všetkých na odpustenie hriechov. Je to krv novej a večnej zmluvy. Toto robte na moju pamiatku.“


folkon . qyjoxuve66   |   ip:78.98.171   |   2013-03-23  (09:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tiez som si videa pozrel....

ale poznam este lepsie videa s autentickymi a jedinymi pravymi zazrakmi....
http://www.videacesky.cz/parodie-parody-youtube/magie-v-ulicich-3-cast


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-03-23  (09:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je zaujímavé, že opäť o tom istom, 2 000 rokov trvajúcom omyle, že kvôli čomu sem Ježiš prišiel. Samozrejme, že kvôli tebe, aby si mohol ďalej hrešiť, veď Ježiš ta svojou smrťou, ktorá bola zločinom a pripravovanou popravou, oslobodil navždy od všetkých tvojich hriechov, ktorá dnes, tak ako zajtra opäť vykonáš, veď ťa už dopredu ich zbavil, aj keby ich boli milióny. Ale niečo tu škrípe predsa, keď sa píše: Nevyjdeš odtiaľ, pokiaľ nesplatíš všetko do posledného haliera!!!


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2013-03-23  (09:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A potom ešte jedna vec je pravda . Buď Boh príme do neba iba tých najlepších ako to hovoríš ty , alebo sú ľudia v nebi hriešny , lebo ťažkého hriešnika od hriechu neočistíš , tak aby to malo správny zmysel . Ťažšiemu hriešnikovi sa nedajú všetky hriechy ani naozaj ľutovať , len by sa tváril . Ja osobne verím tomu druhému .


folkon . qyjoxuve66   |   ip:78.98.171   |   2013-03-23  (09:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  / Ťažšiemu hriešnikovi sa nedajú všetky hriechy ani naozaj ľutovať , len by sa tváril . Ja osobne verím tomu druhému ./
Vsetko sa da odpustit, staci vhodit pozadovanu sumu do zvonceka....

Ip . bysoniwy6   |   ip:93.184.71   |   2013-03-23  (09:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To že Ježiš za nás zomrel, neznamená že môžme ďalej kľudne hrešiť. Ježiš zomrel preto, lebo Boží zákon nie je možné zmeniť. Boh môže ospravedlniť človeka, ktorý uzná že je priestupníkom zákona a že si zaslúži smrť, ktorú za neho podstúpil Ježiš. Ospravedlnený človek ale nechce ďalej hrešiť, pretože si je vedomí čo hriech spôsobuje. Odplatou za hriech je smrť, darom Božím je ale nový život v závislosti na Bohu. Je na nás či chceme ďalej hrešiť, alebo žiť nový život.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-03-23  (09:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip. bežte s tým do kostola k ovciam cirkevným, tam vám to budú radi a povznesené žrať!


gordon . telulofe97   |   ip:188.167.9   |   2013-03-23  (10:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Kto ju splní, bude spasený! Kto ju nesplní, bude zatratený!BUBUBbub/úúú

figu, bude to naprávať v ďalšom živote....Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-03-23  (10:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  O chvíľu sa ovce opäť dočkajú rozšíreného víkendu osláv zakladateľa svojej pochybnej sekty. Podľa absurdných rozprávok bol tento nemanželský pankhart z Nazaretu rebel, manipulátor, piekopník body piercingu, kómatik a reinkarnátor. Boli časy, kedy sa to tu o tomto čase hemžilo svätými článkami a ovce zborovo békali "alelujá-a" ako pominuté. Ľudia sa menia a s nimi prichádzajú i nové absurdity. Dnes idú do popredia témy o zeleninových prívarkoch...

:-DDDDDD


Vladimir . majuride91   |   ip:80.87.209   |   2013-03-23  (11:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PANDEMONIUM VEĽMI SA RÚHAŠ PROTI BOHU.
JE VEĽKÝ ROZDIEL KRITIZOVAŤ JEŽIŠA A RKC
ALE VERÍM, ŽE SI LEN POD OTROCTVOM DÉMONICKÝCH SÍL SATANA, ŽE TVOJE RÚHANIE NIE JE PRÍČETNÉ. VERÍM, ŽE TI TO MILOSTIVÝ BOH ODPUSTÍ


folkon . qyjoxuve66   |   ip:78.98.171   |   2013-03-23  (12:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium, myslim, ze by ta bolo treba podrobit vyhananiu podla rimskeho ritualu....potom prezries a v mene najvyssieho dobra,jedinej pravdy a skutocneho principu po otvoreni tvojho srdca bude ti pristupena zem zaslubena...pochopitelne az po smrti.

Rozpravaju sa dvaja kapry, a pyta sa jeden druheho..."veris na zivot po Vianociach ? "


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.21   |   2013-03-23  (14:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hriešnici nepričetní :-)))))))

O ježiiiš maria z ruže kvet
Poďme stade rychlo het


Veriaci . xavokigi74   |   ip:195.91.8.   |   2013-03-23  (14:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ty si to pochopil ako vedecký komunista, keď vieš čo to bol vedecký komunizmus.
Kľudne si podaj ruku s prozagonistami NWO.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-03-23  (14:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale inak je príjemné opäť si po čase kopnúť do krucifixu a modlárov. Napĺňa ma to hrejivým pocitom a vnútornou spokojnosťou. Väčšou, než časté kopanie do Dávidkovej zhnisanej vegánskej gebule...

:-DDD


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.10   |   2013-03-23  (15:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "O ježiiiš maria z ruže kvet
Poďme stade rychlo het"

by ste najlepsie urobili :)) ale pochybujem, vy tu budete oxidovat a "kopat do krucifixu" snad az do smrti a este aj potom ...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.38   |   2013-03-23  (15:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB do akého krucifixu prosím Ťa .. Taká vec mi ani po rozume nechodí ak by si to slovo nenapísala tak ma ani nenapadne že aj tento predmet existuje. Ježiś Mária to hovorím bežne.. Je to niečo ako Ty kokso alebo aj niečo horšie.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.38   |   2013-03-23  (15:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aby som Ti to upresnil ježiš mária - to je niečo ako do puče. Alebo pana boha. Tiež podobná nadávka.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-03-23  (15:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Buď pozdravená, FC Lyrokema! Po smrti už nie, po smrti totiž už nič nie je. To je len jedna z nelogických absurdít kostolných rozprávok. To len na upresnenie...

:-DDD
LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.10   |   2013-03-23  (15:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko - nechapem o com tu tocis teraz vobec, ani tie vysvetlivky, si pozri komentare vyssie, zjavne ten cas straveny za kompom ti velmi neprospieva ...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.38   |   2013-03-23  (15:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja zase nechapem o čo točiš Ty Lienka ale ani mi to nevadi.. :-)
Je mi to vlastne jedno.

Pozri ak nechapeš tak Ti to vysvetlím.. Je to jednoduché.. Keď sa napríklad zľaknem skoro vždy poviem - ježiš mária ale som sa zľakol.
A ak ma niekto naštve poviem pana boha. Sú to mémy ktoré som akosi zdedil.

Dnes to už vlastne nemá nič spoloćné s Tvojimi náboženskými postavićkami okrem ich mien.
Kľudne tam mohlo byť - juj ale som sa zľakol. Alebo do kurnik ale som sa nasral.

A tak si si zbytoče k tomu priradila nejaký krucifix a kopanie do neho, ja tam súvislosti s krucifixom jednoducho nevidím.
Nejaký krucifix mi je tak ukradnutý. A vlastne ježiś maria už hovoria aj moje ateisticke deti keď sa zľaknú..
Mémy sa dedia Lienočka.


folkon . qyjoxuve66   |   ip:78.98.171   |   2013-03-23  (15:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko....kopanie do krucifixu tu predtym spominal Pandemonium, a za to bude spalovany plamenom pekelnym a odsudeny vecnym zatratenim...na vecne casy a nikdy inak....hura

a specialne pre neho maju v pekle este jeden trest, (nieco podobne ako mal kral Midas)....kazda klobaska ktora sa k jeho ustam staby poziven priblizi, zmenena bude na psenicne klicky a soju....a bude mu na vecne veky veganske desatoro do ust nasepkavane :D :D :D


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.38   |   2013-03-23  (16:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano tak teraz som si to hore pozrel.

Pandemonium skutoćne píše o kopaní do krucifixu.
Kopanie do krucifixu to budú tiež buď nejaké mémy alebo cieľavedomá ćinnosť. V každom prípade Lenka si si to spojila nelogicky.
Môj príspevok s Pandeho príspevkom nijako nesúvisí.. Ja totiž Ľenôčka do krucifixu nekopem..
A Pande kope symbolicky.

V tej veci som absolútny "materialista".
Príde mi to dosť blbé kopať do kusu tupého prekríženbého bezduchého vyrúbaného dreva.
Keby bolo na mne tak Vám tú modlársku úchylku už dávno zruším. Čo ste len stromov kvôli tomu vyrúbali za tie tisícroćia.
Vám by trebalo nakopať a poriadne. Banda sektárska. :-)))))


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.10   |   2013-03-23  (16:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Mémy sa dedia Lienočka."

Piko - nehnevaj sa na mna, ale ja fakt zas netusim o com tocis a o co ti teraz vlastne ide tymto vykladom kedy ake nadavky pouzivas... Obratme list radsej :)LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.10   |   2013-03-23  (16:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a tie falosne smajliky a liskave pomenovania si nabuduce nechaj, ty slizky had :)))))) aj tak viem, ze tvoje usta su na tejto stranke plne jedu a pomyselne kopance do krucifixu mas na dennom poriadku, aj ked alibisticky tvrdis, ze nie..... ale kto co zaseje to aj zozne


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.38   |   2013-03-23  (16:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB..

Nehnevám sa. No a tie krucifixy by ste si mohli zaćať vyrábať z recyklovanej umelej hmoty.
Trebárs z PET fliaš. Škoda tých stromov čo ste na to vyrúbali.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.38   |   2013-03-23  (16:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB
aj tak viem, ze tvoje usta su na tejto stranke plne jedu a pomyselne kopance do krucifixu mas na dennom poriadku, aj ked alibisticky tvrdis, ze nie..... ale kto co zaseje to aj zozne

Krucifixy mi skutočne po rozume nikdy nechodili.

CHodilo mi po v minulosti po rozume ako tomu môžte veriť, to je pravda.
Ale ani to mi už dnes po rozume nechodí.. Už ma to nezaujíma. Pochopil som isté psychologické veci ohľadom danej otázky a Vášho myslenia a To
že to je Vaša potreba ktorú ste si v sebe vypestovali.

S krucifixom mi daj pokoj, je to iba materiálny predmet. Nechápem čo ja s ním a načo by som do neho kopal..
Maximálne tak do krbu by som ho na podkúrenie použil, nech je z neho aspoň nejaký osoh.
Kopať do kusu dreva, to fakt neviem načo by bolo dobré.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.10   |   2013-03-23  (16:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko - ja mam krucifix po babke, ktory ma viac ako 60 rokov...a mozno este viac, ja som ziadny strom nevyrubala ...

"Krucifixy mi skutočne po rozume nikdy nechodili.

CHodilo mi po v minulosti po rozume ako tomu môžte veriť, to je pravda."

zjavne nie si vo forme, pockam, kym vytriezvies a bude sa s tebou dat diskutovat, ak je vobec o com, predpokladam, ze si sa uz na tomto fore len zacyklyl a zarecykloval a melies dookola to iste - podobne ako dalsie ubohe existencie Pandemonium a rafael


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.38   |   2013-03-23  (17:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB
- zjavne nie si vo forme, pockam, kym vytriezvies a bude sa s tebou dat diskutovat, ak je vobec o com....

Vo forme som len Tvoje náboženské otázky nie sú predmetom môjho záujmu.. Neviem ći to vôbec pochopíš skrátka nezaujíma ma to a je mi to ukradnuté..
V týchto otázkach mám doslova jasno a nemám záujem rozvíjať tému, kopať do krucifixu ako si mylne namýšľaš a podobne.
Skrátka nie je to predmet hodný mojej pozornosti.

Robím si z Vás už iba prdel. Iba to je hodné môjho záujmu v tejto veci.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.10   |   2013-03-23  (17:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Robím si z Vás už iba prdel. Iba to je hodné môjho záujmu v tejto veci."

hm, ok, tak pokracuj, nebudem ta vyrusovat...


Fero . lifuroru61   |   ip:90.182.25   |   2013-03-23  (17:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vynechane prikazanie katolickou cirkvou a namiesto neho jedno rozdvojene:

"Neučiníš si rytiny ani nijakej podoby tých vecí, ktoré sú hore na nebi, ani tých, ktoré sú dole na zemi, ani tých, ktoré sú vo vodách pod zemou. Nebudeš sa im klaňať ani im nebudeš slúžiť..."


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.38   |   2013-03-23  (17:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A Lenôčka Ty keď máš krucifix po babke tak to je fajn, moja babka bola ateistka.
Mám po nej nejaké fotky a poznanie že k životu človek žiadny krucifix nepotrebuje. :-))
Tá druhá bola veriaca a raz v živote som ju videl v kostole na nejakej svadbe myslím to bolo ako si pred krucifixom v kostole pomaly neroztrieskala kolená.. Bol som vtedy malý a dosť ma to šokovalo, také niečo som predtým nevidel..
Odvtedy nemám o krucifixe dobrú mienku. Bol som síce malý ale pochopil som už vtedy že sa jedná o duševné otroctvo.
Naozaj sa ma to dotklo keď som to videl, takto hlúpo sa klaňať nejakému drevu v kostole.ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.72   |   2013-03-23  (19:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB

"...si sa uz na tomto fore len zacyklyl a zarecykloval a melies dookola to iste..."

Ked uz, tak: "zacyklil"

A "zarecykloval", tak na toto uz nepomoze ani ten tvoj krucifix... To Pikovi naznacajues, ze na obnovu svojej fyzickej schranky pouziva casti svojej predchadzajucej fyzickej schranky a toto opakuje neprestajne dookola a nie je schopny tento proces prerusit...??? Da sa to vobec? Ktory kostol to tvrdi?

Mam taky pocit, ze tvoj snubenec sa pri tebe nenudi...


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.11   |   2013-03-24  (12:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Mam taky pocit, ze tvoj snubenec sa pri tebe nenudi..."

tak to si pis, zato Pikova zena musi byt znudena na smrt, ked ten radsej 24/7 zosmiesnuje krestanov na dolezite.sk, ako by sa venoval jej, ale neberem mu to, vsetci mame svoje hobby

"Odvtedy nemám o krucifixe dobrú mienku. Bol som síce malý ale pochopil som už vtedy že sa jedná o duševné otroctvo."

pre mna je viera dusevne oslobodenie, dar - viera ti dava kridla ...


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-03-24  (12:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenka ,nic v zlom, ale zasnubena si ozaj uz dost dlho....


folkon . qyjoxuve66   |   ip:78.98.171   |   2013-03-24  (12:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vazeny Piko....
ono je totiz niekedy jednoduchsie cely zivot si roztrieskavat kolena v nejakom kostole, mat sklonenu hlavu a nechat sa "dusevnym" pastierom viest....
ako raz konecne otvorit oci a potom si trieskat nie kolena, ale hlavu o stenu s myslienkou, ako som mohol tak naletiet a nechal sa manipulovat...

mylit sa je ludske a bezne, stava sa.....priznat si chybu, omyl nie je VOBEC jednoduche...preto mnohi budu radsej do konca zivota roztrieskavat kolena, nez by sa konecne prebrali a povedali jednoduche "mylil som sa"


folkon . qyjoxuve66   |   ip:78.98.171   |   2013-03-24  (12:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB
/pre mna je viera dusevne oslobodenie, dar - viera ti dava kridla .../
s prepacenim, to je jak z reklamy na Red Bull :)


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.11   |   2013-03-24  (13:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " Lenka ,nic v zlom, ale zasnubena si ozaj uz dost dlho...."

a? prekaza ti to? alebo co tym chces povedat, mam zorganizovat na buducu sobotu svatbu? :)))))

"s prepacenim, to je jak z reklamy na Red Bull :)"

som cakala, kto to prvy napise:), inac teraz pijem - nie redbull, ale jeho obdobu...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-24  (13:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hmm. LenkaB..
Co To taras, ja ze zosmiesnujem krestanov ?

Ved sa tu sami zosmiesnujete.
Napriklada aj Ty prave teraz.

Absurdita Tvojej viery je zjavna.
Tvoja viera Ti mozno dava kridla ale iba na to aby si z vysky spadla poriadne na papuľu.

Neprerieknes kriveho svedectva proti bliznemu svojmu Ti zjavne nic nehovori. :-)
Pravdomluvec . wecoheda29   |   ip:80.47.85.   |   2013-03-24  (13:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre racionálne vysvetlenie „Ducha Svätého“, šiesty článok zvrchu s názvom „Tretia Duša“, ak to niekoho zaujíma.

http://www.dhaxem.com/international_read_sl.asp


Ináč, to je ten svätý Duch, čo vstúpil do panny aby porodila.LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.11   |   2013-03-24  (14:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  piko, piko, cim si starsi, tym si mrzutejsi ... davaj pozor, aby z teba nebol stary hundravy dedo - think positive :)

"Absurdita Tvojej viery je zjavna."

ked myslis..., kazdopadne ja viem o com hovorim, takze dupanie nozickami nejakeho ateistu ma nemoze vyviest z miery, su to veci, ktore ty nemozes pochopit, lebo si nezazil.. zatial.. ten pocit Bozej blizkosti a nekonecnej lasky sa neda vynahradit...a je mi luto, ze sa o neho ochudobnujes a sam sa trestas...


folkon . qyjoxuve66   |   ip:78.98.171   |   2013-03-24  (15:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  velke odhalenie....
Piko dupe nozickami a navyse sa sam tresta....je to latentny masochista :D :D :D


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-24  (15:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No Lienka zjavne si zase mimo.. Aj s tou mrzutostou aj inak.
Nevies vobec o com hovoris..

Ak chces tak Ti to vysvetlim ako som to myslel, pretoze ti to nedochadza.

Niekto tu spomenul tvojho snubenca tak Ty hned moju ženu a moje vzťahy..
Namiesto nejakých rozumných slov či mlčania tu placas o mne a mojej žene aj keď si nás nikdy nevidela.
Silne mi pripomínaš tých primitívnych dedinských veriacich čo ohovoria každého suseda.

Vôbec nie som mrzutý ale ani nevieš ako nemám rád tú primitivitu....
Preberať vzťahy iných a podobne.. Pozerať sa inym do hrnca..
To je tá Vaša - kresťanská výchova. Veľmi často toto vidím práve u kostolných "kresťanov".
ja viem, tebe to príde úplne normálne.
Prísť do kostola popočúvať tam čo a ako má byť, a ak to tak nie je tak vśetkých poohovárať.

Lienka naša - Ty ako dedinská nána to berieš celkom prirodzene.
A nemusíš sa mi ospravedlňovať nedotklo sa ma to iba veĺmi nerád vidím také niečo.
Je to pod úroveň homo sapiens. Pre takých ako Ty čo ešte žijú v stredoveku je to asi normálne..


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.11   |   2013-03-24  (17:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko - si pokrytec, preco potom ty riesis vieru niekoho a ohanas sa, jak velmi ti vadi, ked niekto riesi tvoje vztahy, preco ty riesis vztahy veriacich s Bohom? Lebo ty neriesis len cirkev, ale aj konkretne vieru, dokonca navadzas na nasilie proti krestanom - ze trebalo by vas zbit banda sektarska... si ma niekedy videl? Ak nemas rad tu primitivitu, tak to nerob sam...

Vztah s tvojou zenou ma absolutne nezaujima, tak ako vas nemaju co zaujimat moje vztahy, thats all... a okrem toho odpust si tie familiarne pomenovania mojej osoby, pripada mi to maximalne neuprimne a slizke z tvojej strany... Priznavam, ze ja som tu zacala diskutovat s tebou, ale nemam zaujem v tom pokracovat, takze pripadnu reakciu si kludne odpust. Inak ja sa nad tebou len pousmievam - aj ked sa mi snazis zdvihnut mandle, pretoze viem presne o co tu ide


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-24  (18:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB

Reakciu si neodpustím. Totiž píśeš nepravdy.

Tvoje vztahy ma nezaujímajú, ja som ich vôbec nespomínal. Tak mi v tej veci nevykaj.
Takisto Tvoje náboženské otázky nie sú predmetom môjho záujmu len Ty mi ich tu stále predhadzuješ na pretras.
Tak ako aj teraz, znova ich sem predhadzuješ a potom budeš tvrdiť vraj ja niečo riešim..
Pritom ich tu od zaciatku náśho rozhovoru pernamentne predhadzuješ s tým že ja vraj niečo riešim..

No len vráť sa pekne hore a čítaj kto to sem začal predhadzovať a tvrdiť vraj ja toto rieším.
Riešila si to Ty sama a oslovovala si ma s tým že si neustále tvrdila o mne nepravdy a predhadzovala tie náboženské hlúposti s krucifixom a podobne. Pravdou je že Ti na to zvysoka kašlem.

A nenamýšľaj si príliš, o nič nejde, len Tebe o niečo.
Napokon načo si sa ozývala ku mne, tento rozhovor by neexistoval.
Tak už mi nevnucuj tie svoje nepravdy o mne a o tých Vašich náboženských hlúpostiach..
Nezaujíumajú ma a neviem fakt ako Ti to vysvetliť že sú mi asi tak ukradnuté ako Tebe bacile na proxima centauri.

Kludne sa pousmievaj a vráť sa pekne hore a čítaj si kto mi začal predhadzovať otázky ohľadom Tvojho krucifixu..
A vraj ja niečo s tou vecou mám a vraj moje usta su na tejto stranke plne jedu a pomyselne kopance do krucifixu mam na dennom poriadku, aj ked alibisticky tvrdim, ze nie..

Najprv si niečo o mne načrtla potom si mi to predhadzovala na rozhovor a potom si sa utvrdzovala že je to pravda.
No čo Ti môžem ešte tak na to povedať, debilizmus prvej triedy z Tvojej strany.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.11   |   2013-03-24  (18:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vies Piko, moja viera je aj o tom, ze "kto do teba kamenom, ty do neho chlebom", nebudeme sa tu teraz navzajom urazat, ale poprajem ti vsetko dobre, aby si nasiel pokoj duse a to co hladas, maj sa krasne, cau


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.73   |   2013-03-24  (19:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB

Prepac, ze tu narusujem tvoju diskusiu s Pikom, ale zaujimalo by ma, ako sa divas na predmanzelsky sex, antikoncepciu a interupcie?

Katolicky kostol ma v tychto otazkach velmi jednoznacne stanovisko, ale ako si v zivote vsimam, to je casto veriacimi, alebo aspon tymi, co o sebe tvrdia, ze su veriacimi ignorovane. Sama si sa vyjadrila, ze tvoja viera ti dava "...pocit Bozej blizkosti a nekonecnej lasky..." a chcel by som sa tak len dozvediet, nakolko svoju vieru spajas aj s konkretnym nabozenstvom...?


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-24  (19:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB dakujem pekne. :-))
Aj Tebe prajem hlavne aby si si prestala konečne niečo namýšľať. Ešte aj v tom prianí si si to neodpustila...

Duša moja je pokojná, nemusí nič hľadať, pokoja má príliš a nehľadá nič k svojmu pokoju.
Iba nemá rada neprávosť. Tak už si radšej do budúcna nič o mne nenamýšľaj a nepíš hlúposti..
Všetko je inak.

To že máme nejaké názory na tieto veci je pravdou. Veď každý má na niečo urćitý názor.
Čo už by to bolo za ľudí bez názoru.. No nemám záujem ani kopať do Tvojho krucifixu ani riešiť
Vaśe vzťahy z bohom či čo si to zase spomínala.. Je mi to maximálne ukradnuté.

tak už ma z toho do budúcna láskavo neupodozrievaj. :-)
Fakt mi je to jedno, len neviem či toto nebude príliś veľký kameň do Teba.
Neviem ale možno je to ešte horšie ako keď ste mali predtým nejakých oponentov v tejto veci.
Absolútny nezáujem o Vašu vieru a mávnutie nad tým rukou ako nad bláznovstvom môže byť ešte horši kameň pre Teba ako oponent..
To už musíš vedieť Ty.. Tak nejaký chlebík do Teba ja hádzať nebudem. Radśej tvrdá pravda ako sladká lož.

Maj sa.


Definitva . hijuleke65   |   ip:87.244.20   |   2013-03-25  (06:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slobodný človek nemá pána, ani Pána. Kreťanstvo, Nový Zákon, Starý zákon, Tóra, talmud, toto sú veci historicky spojené. Kresťanstvo je myšlienkovo spojené s Tórou, Nový zákon zmierňuje pre bieleho človeka nestráviteľné prikázania z Tóry. Biely človek má byť klamaný, okradnutý, celý život musí slúžiť a pomáhať židom, kto to odmietne, musí zomrieť.

Naštudujte si tisícročnú genocídu Slovanov, vojnu Rusov proti židom - chazarom.

Slovania boli vyspelou civilizáciou 10-ky tisíc rokov dozadu, keď ešte Tóra nebola napísaná a židia nebehali po Zemi. Slovania nemali štátnu diktatúru, kresťanstvo, demokaraciu, nikdy nezačínali vojny, neboli barbari. Bránili sa proti kresťanstvu, pravoslávie je židovsko kresťanský hybrid, židia zastrelili ruského cára, začali VOSR, 1. a 2. sv. vojnu /banky a korporácie/, socializmus, ktorí dožíval až do nástupu Putina. Uzákonenie štátneho kresťanstva v Ríme sa rovná genocíde Slovanov.

Severania sú Slovania, Nemci sú Slovania, všade je kresťanstva málo.

Slovanské védy, Levašov, Rothbard, Ron Paul, Nidal Saleh, Lilienthal, títo sú o humanite a schopnosti žiť bez otroctva a vojny.


folkon . qyjoxuve66   |   ip:78.98.171   |   2013-03-25  (07:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemci su Slovania, to ozaj ?

Slovania boli vyspelou civilizáciou 10 tisic rokov dozadu ?

To je zas z akeho "dejepisu" ?


MM . sidasafa91   |   ip:217.75.73   |   2013-03-25  (08:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Oslobodte sa od bohov a ich spojek a zacnite konecne konat dobro sami za seba. Len tak mozme este zachranit tuto zem.
Nabozenstva ju spustosili a rozdelili do podoby v akej je teraz. Otvorte uz oci a zabrante nepravostiam co sa deju v mene vsetkych nabozenstiev po celom svete.smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-25  (09:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a ešte k téme. Človek je zvláštny tvor. Vo svojej nadutosti a pýche je dokonca ochotní veriť, že niekto obetuje život preto, aby zmili ich vlastné hriechy. Takže smrť, za naše očistenie, oslobodenie, úľavu ...

No neviem či to majú ľudia v hlave správne pokope. Pre toto som nikdy nezobral ich vieru. Lebo ja ODMIETAM sláviť smrť, akokoľvek zdôvodnenú. Nič než sprostá, rituálna vražda ktorá nemá nič spoločné s očistou. Ako by aj mohla smrťou nevinného. Nuž ale ak tomu tak bolo, ako to, že potom neprišiel trest?

No ... fakt neprišiel? Zoberme si 2 svetovú vojnu, pohony na židov. Niektoré zdroje hovoria že dnešní tzv chazarskí židia ktorí vládnu svetu majú svoj pôvod v Europe a nemajú nič spoločné s pôvodnými židmi ani ich vierou. A možno to bola iba časť trestu a ďalšia ešte len príde. Aj za tú trúfalosť kde už celé storočia slávime smrť, "prinášajúcu spásu". Len aby nás toľko spásy nakoniec nedobehlo ...


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.97   |   2013-03-25  (11:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  „ Lebo ja ODMIETAM sláviť smrť, akokoľvek zdôvodnenú.  „

neslavis smrt, slavis zmrtvychvstanie....:)

Piko, nechem byt s tebou na noze, naozaj, kedysi sme si pisali pekne veci a mala som ta rada a viem, ze nie si zly clovek, tak to uzavrime v dobrom, ok? Nenechaj, aby ti zatrpklo srdce a skus pochopit veriacich krestanov – ak to dokazes. Aj to su ludia, nie nepriatelia, krestanstvo je najkrajsie nabozenstvo a silna viera je ten najlepsi pocit na svete pre niekoho, nie kazdy musi rozmyslat ako ty...

„Neviem ale možno je to ešte horšie ako keď ste mali predtým nejakých oponentov v tejto veci.
Absolútny nezáujem o Vašu vieru a mávnutie nad tým rukou ako nad bláznovstvom môže byť ešte horši kameň pre Teba ako oponent..“

mne vyhovuje nezaujem oponentov, takze kein problem :) len nemam rada, ked pisu bludy, radsej potom nech nepisu nic

„zaujimalo by ma, ako sa divas na predmanzelsky sex, antikoncepciu a interupcie?“

interupcia nie je prerusenie tehotenstva, lebo to sa uz neobnovi – ale ukoncenie zivota... navzdy a nezvratne … a teda fyzicka smrt dietata...zivot zacina od pocatia – to je vznik cloveka, nie od tej fazy, alebo tej fazy...

predmanzelsky sex a antikoncepcia – hm, co si o tom myslim? Ze asi treba fakt pockat na manzela, na toho praveho... nieco na tom bude.. a anikoncepcia – su rozne prirodzene metody...


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-25  (12:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " neslavis smrt, slavis zmrtvychvstanie....:)"

Nuž neviem ... keby ho nezabili, nemuseli sláviť jeho zmŕtvychvstanie. Len to by človek potom prišiel o jeden "pekný príbeh" so šťastným koncom - ako inak - pre neho samotného.
LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.97   |   2013-03-25  (12:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No ved toto, keby ho nezabili, keby ludia neboli taki aki su... a zabijaju ho stale znova...


folkon . qyjoxuve66   |   ip:78.98.171   |   2013-03-25  (13:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  smartang

Oni ho ale podla doktriny zabili Zidia, a tak je dalsi dovod na nenavist, nie ?


a paci sa mi vyjadrenie LenkyB:
krestanstvo je najkrajsie nabozenstvo....

no parada, k tomu ani netreba nic viac dodatrafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-03-25  (13:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No nasa FC dokaze byt zabavna a uprimna....


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-03-25  (14:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...zábavné a v skutku úprimné na ludoch dokáže byť viera..,"toto všetko vzniklo z ničoho náhodou"
...vonkoncom nechápem že poniektorý stratili v sebe i to že nedokážu rešpektovať slobodné rozhodnutie iných.
lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-03-25  (14:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...viera vychádza z rozhodnutí, kto ako sa rozhodne ešte nezaručuje že má pravdu a ak si niekto myslí opak a stojí si za tým, prosim.., smrť nás neminie nikoho"

Múdry sa pripraví na všetko, na dinosauroch budem mať čas aj po tom ako zhasne moja svieca.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-03-25  (14:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :DDDDDDDDD..dinosaurov:DDDDDDD hanbím sa:DDDDDDDDD


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2013-03-25  (14:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ach jaj, straw man fras a jeho logicke klamy...


Fero . lifuroru61   |   ip:90.182.25   |   2013-03-25  (14:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer a vedel si, ze vsetci dinosauri do jedneho boli bylinozravci?


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-03-25  (14:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...ach jaj kucma a jeho viera, že ho po smrti nikto nečaká.., budem úprimný, budem ti držať palce aby si mal pravdu.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-25  (14:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer
Sviecu si ty len pekne šanuj pre frajerku. ;-)


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-03-25  (14:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fero
...nie, nepozerám flinstouna.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-03-25  (14:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

...ďakujem za radu, ale radšej sa zariadim podľa seba, v tomto sa nebudem riadiť podľa teba.., ale ďakujem že sa staráš.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-03-25  (14:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB

...pozdravujem ťa, nevšímaj si urážky a osočovanie, chlap ktorý si kopne do ženy?..,však vieš kam ho vy ženy zaraďujete.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-25  (14:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tie Ezopove bájky kde sa zvieratkám pripisujú určité ľudské vlastnosti majú naozaj niečo do seba.

Lucifer nič si sa nezmenil, zase sa tu motáš ako hyena po bitke levov a obhrýzaš kosti..
lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-03-25  (14:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...a koho ste akože porazili? ženu? no vskutku obdivuhodné víťazstvo, hodné chlapa tvojho formátu.
...pri mne skončíš urážaním, prečo?


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-03-25  (14:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zeny najprv porazili zakladatelia tohoto nabozenstva, ktore spolu s FC vyznavas. Mizogynne nabozenstva su ale na prekvapenie akceptovane dokonca aj tymi, ktore povodne boli spominane len ako urcity druh, ktory sa na uctievanie tohto nabozenstva ani nehodil.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-25  (14:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer názory sú myslím bezpohlavné..


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-03-25  (14:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...ak to tvrdíš? ale vždy je to lepšia ako vaše dogmy ktoré degradujú ľudí na zviera.kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2013-03-25  (14:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no este to rozvijaj straw man fras...

suhlasim s lenkou, krestanstvo je najkrajsim nabozenstvom.

ta rozpravkova knizka so svojimi uctievacami je uzasnym zdrojom zabavy a moj vztah k panbozkovi JE a je zalozeny na srande...hajajajaj, kolko srandy sme si uz uzili...

len co ozaj nechapem, je...
...vonkoncom nechápem že poniektorý stratili v sebe i to že nedokážu rešpektovať slobodné rozhodnutie iných...bez tej hrubky, samozrejme.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-03-25  (14:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...vieš s kým vedieš diskusiu a pokiaľ to tebe nezapína, tak sa vyjadruj bezpohlavne.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-25  (14:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie Lucifer s Tebou o diskusiu nemám ani záujem.
Bav sa s kámošmi ak nejakých máš, vynechaj naše dogmy zlatko z toho buď tak dobrý mojko hej ? :-))
Pekne sa tu odbav potáraj si a až Ťa to prestane baviť tak si nájdi inú zábavku.
Možno že si nájdeš nejakého fajn diskutéra, pre mňa by to bola s Tebou strata času.
Tak čauko.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-03-25  (14:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...obkúšem si Vás teda, Lenka mi Vás pekne naporcírovala:DDDDDDDD


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-03-25  (14:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

:DDDDDDDDDDDDDD tak načo somnou začínaš diskusiu? ty logik?:DDDDDDDD utekaj a nevracaj sa.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-25  (15:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB
Ľudia sú podľa mňa v mnohých veciach podobní, nerobím medzi nimi rozdiely a ani nejaké zatrpknuté srdce v tej veci nehrozí.
Veriacich krestanov nepotrebujem ani chapat, príliš to nepovažujem za potrebné pretože je to prakticky nemožné, ak by sme śli do detailov tak každý človek je iný nedá sa takto niečo škatuľovať a na základe toho všetkých/niekoho chápať.

Dá sa o tom baviť, dá sa z toho robiť sranda, dá sa tomu oponovať, dá sa to aj rešpektovať - len každý si pod tým niečo iné asi predstavuje a dá sa to aj ignorovať či niečo iné sa s tým dá robiť, niekto tomu dokonca môže aj veriť.
Pre mňa je to bezpredmetné, nemyslím že toto hraje nejakú rolu. Skôr pre mňa hraje rolu s kým sa ako baviť v tejto veci, s inteligentnými sa dá, s predpojatými sa nedá , blbým sa treba v tej veci aj vyhnúť a fanatikov radšej rovno obísť - zvlášť v živote. V týchto hromadných diskusiách kde sa nachádzajú všetky kategórie ľudí, vyustí debata o týchto veciach vždy len k nedorozumeniam pretože je ťažké nájsť vzorec ako sa baviť naraz s každým tak aby to každému vyhovovalo.
Teda nejde o nejaké zatrpknuté srdce skôr o skúsenosť z ktorej som odvodil že keď tak o týchto veciach trochu posrandovať a zmiznúť ta het..

Lenka, myslím že my dvaja nie sme na nože, skôr sú to iba samé nedorozumenia.

tak ešte raz ako som napísal na začiatku, dúfam že mi to uŹ neokomentuješ.

ježiš maria z ruže kvet, poďme stade rychlo het.. :-))))


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.97   |   2013-03-25  (15:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak moment, mna tu niekto porazil? ehm, ze o tom neviem....:)

Lucifer - aj ja ta pozdravujem, vyzera to tak, ze Piko chodi na diskusne forum len preto, ze nema zaujem o diskusiu :)


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-25  (15:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenka ale kdeže mám záujem.. O nejaku srandu trošku o niečom podrístať tak maximálne.
Nič vážne nemám záujem riešiť. A ak niečo aj na úrovni, tak potom s diskutérom na úrovni, takým ktorý mi môže poskytnúť nejaké nové pohľady alebo ja jemu. Najlepšie ak je to vzájomné.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.97   |   2013-03-25  (16:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nuz, my krestania nie sme hodni tvojej neuveritelnej urovne siahajucej do vysin, ktorych nie sme schopni dosiahnut, odpust, drahy Piko, ze my ubohe pozemske cervy a nany sme sa odvazili narusit tvoju nedotknutelnu priam nadpozemsku existenciu a vobec sa dotknut intelektualnej urovne tvojho formatu ... kludne sa dalej posmievaj a tlapkajte sa po pleci, aki ste uzasni, ze vy NEVERITE, gratulujem, vyhrali ste :) Ste pani sveta!!! porazili ste ma, smutne sklanam hlavu a idem nadavat sama sebe, za svoju hlupost, ze sa pustam do bytky s levmi.

P.s. ak je porazka snaha o zmierenie, tak to zas svedci len o tvojom prebujnelom egu...Fajn, ale ja mam svedomie v tomto smere ciste :)


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-25  (16:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hmm.. Lenka vidim ze nie si hodna diskusie. :-))

Mamu som mal veriacu a otca ateistu.. Mal som možnosť poznať obidva pohľady na svet..
Aký iný pohľad na svet mi môžeš ponúknuť ešte Ty..

Naozaj nechápem prečo máš pocit že ja mám pocit víťazstva a potrebovala si napísať túto svoju satisfakciu.
Je to úbohé Lenka.. Zase len ďalśie nedorozumnie z Tvojej strany.

Delíš ľudí na Vás kresťanov a nás neveriacich hneď v úvode a píśeš že nie ste podľa mňa hodní diskusie so mnou.
To som ja ale nenapísal, zase si si len niečo namýšľala.

No ja som to tak nemyslel. Skrátka nemáš mi ćo ponúknuť, žiadny nový pohľad a ani ja Tebe.
To je všetko.. Nejde o žiadne víťazstvá.

Pekný deň Ti prajem a už radšej nić nepíś lebo z Tvojich úst vyjde vždy niečo čo nie je pravda pre Tvoju domýšľavosť.
Robí to medzi nami len problémy a potom sa pokúšaš a snažíś o zmierenie..

Zmier najprv svoju duśu lenka že svet nevyzerá tak ako by si chcela a že ja jednoducho nemám ani záujem s Tebou tieto veci preberať - nie preto že nie si hodná ale preto že chápem že viera je každého osobná záležitosť.
Chápem to už od mala veď taký výchovný model som doma mal.

Tak sa maj krásne Lenoćka a už si toľko prosím nenamýšľaj tie nepravdy.
Tvoje svedomie je možno v tej veci ćisté ale iba preto že nemá vedomosti o tom ako som to skutoćne myslel, niečo si si domyslela a urobila tak ako si uznala za vhodné... Skrátka bludy si zase napísala.

Naozaj ani neviem ako sa s takými ľuďmi dá dobre vychádzať, chcú sa síce zmieriť ale viera že všetko dobre vedia ako to je, im zatemnila myseľ pre nevedomosť a aj s čistým svedomím odchádzajú.

Moje je tiež čisté Lenka. Ako ľalia. Nemám ani pocit že som ťa poraziť chcel, ani taký cieľ som nemal.
Skrátka a dobre nemáš mi v tej veci čo ponúknuť na rozumný rozhovor a ja Tebe tiež nie pretože Ty máš svoju vieru a ja svoje poznanie či tak nejako.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-25  (17:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A Lenka pokiaľ ide o zmierenie tak ja sa na Teba naozaj ani nehnevám.. Ani štipku. Nemám to vo zvyku.. Takže sa o nić také ani nepokúšam zmierovať sa ale ak máš nejaký vnútorne zlý pocit, tak dobre..

Prepáč.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.97   |   2013-03-25  (17:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak teraz neviem, ci ti mam este nieco napisat, alebo nie, ale tak napisem este ze - ok, akceptujem ...

"chápem že viera je každého osobná záležitosť."

ano je :) len uvidime dokedy to budes chapat, ako ta poznam, tak dlho asi nie... tak cau


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-25  (17:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nepoznáš ma.. Namýšľaš si o mne... Neviem ći to nie je hriech, skús si to prebrať s pánom farárom alebo kukni do biblie. :-)


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.97   |   2013-03-25  (17:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som sa teraz bavila s kamosom o vas ateistoch cez facebook, som mu pisala, ze je to tazke niekedy sa s vami bavit, ze ste v podstate nasrati a on ze: "No jasne ak nemas poriadny zmysel zivota a jedine vychodisko je smrt tak kto by nebol nasraty, S takymi to ludmi sa slovom priecit neda to ide iba prikladom a zivotom" ... asi ma pravdu,ne?


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-25  (17:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie Lenka.. Ja mám zmysel života. Dokanca veľa zmyslov.
To nie je pravda čo píśeš. Všetko je to o inom.. Je to o tom ako chápeme a vnímame svet.
Ty vidíś zmysel v tom tvojom bohu ja v niečom inom. Zmyslom života je žiť ho.

Prestaň byť už domýśľavá riešiš somariny.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-03-25  (18:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...veríš v život, ale aj mi, tak kde vidíš problém?


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-25  (18:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja nikde, Vy tu stále hľadáte problémy ako mucha lajno.. No problemo..
Vidím že Vám akosi chýba ten bojovný ateistický Piko.. :-))
No toto ma už nebaví priatelia budete musieť začať žiť so mnou v mieri.
Zdá sa mi že to nedokážete ani pochopiť a či realizovať tak to časom uvidíme.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-03-25  (18:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...tak to som skutočne zvedavý koľko vydržíš.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-25  (18:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neviem čo mám vydržať lucifer... :-)
Nejde o odvykaciu kúru ani abstinenčné príznaky nepociťujem.. Mám dnes už iné záujmy ako tuto s Vami o týchto hlúpostiach.. Čo som chcel vedieť som sa dozvedel, a už mi to nić neprináša ani zabavu - zdá sa mi dosť otrepaná ani nové poznatky. Jedine že by sa našiel nejaký nový dôvod.. No ale aký ? Prerobiť Vás tiež neprerobíme tak to nemá žiadny zmysel. Ale tak niekedy sa ešte iste pozabávame ak Vám to nebude vadiť.


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-03-25  (18:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB

Vcera som ti polozil otazku, ako sa divas na predmanzelsky sex, antikoncepciu a interupcie?

Cakal som jednoznacne odpovede typu: Som jednoznacne proti, som za, alebo nieco v tom zmysle...


Namiesto toho si mi odpisala:

"interupcia nie je prerusenie tehotenstva, lebo to sa uz neobnovi – ale ukoncenie zivota... navzdy a nezvratne … a teda fyzicka smrt dietata... zivot zacina od pocatia – to je vznik cloveka, nie od tej fazy, alebo tej fazy..."

"predmanzelsky sex a antikoncepcia – hm, co si o tom myslim? Ze asi treba fakt pockat na manzela, na toho praveho... nieco na tom bude... a anikoncepcia – su rozne prirodzene metody..."


No dobre. Vysvetlila si mi, ze 1024 buniek biologickeho materialu je uz dieta a na zaklade toho usudzujem, ze si proti interupciam, aj ked si sa sama, pravdepodobne z politickych dovodov, takto jednoznacne nevyslovila. Inymi slovami hovoris, ze zena nema pravo rozhodovat ci, kedy a kolkokrat bude rodit... Suhlasis?

Predmanzelsky sex - asi treba pockat na manzela, toho praveho? To znamena, ze si si nie ista, len tak typujes?

Poviem ti to takto. Dobry sex manzelstvo nezachrani, ale zly sex ho dokaze zabit... To, ci ten manzel je skutocne ten pravy, alebo lavy, zistis az po svadbe... A niekedy az roky po svadbe...

Nechcel som povodne svoju otazku formulovat osobne, ale kedze si mi odpovedala vyhybavo, tak sa teraz pytam priamo. Mala si uz kedykolvek, s kymkolvek sex a preco?


Antikoncepcia - su rozne prirodzene metody... Urcite ze su. Jednou z nich je kompletna sexualna abstinencia. Inou je pas cudnosti. Kedysi sa hovorilo, ze najlepsi je acylpyrin. Medzi kolenami dievcata/zeny... To ale samozrejme nefunguje...

Ocakaval som, ze mi odpovies jednoznacnejsie... Teraz neviem, ci si proti tomu, aby si 45 rocna zena, matka 5-tich deti, dala vlozit spiralu, alebo chces, aby pripadne rodila kazdy rok, az do prechodu...? Inymi slovami, upieras zenam pravo na ochranu pred nechcenym otehotnenim, alebo nie?

Preto sa opytam priamo, ako sa chranis pred nechcenym otehotnenim ty? Pouziva tvoj snubenec kondom? Dal si podviazat...? Veris vo svoj pravidelny cyklus a tym aj ovulaciu v knkretnom case? Po sexe hltas "the day after pill"...?

Dakujem za odpoved...
folkon . qyjoxuve66   |   ip:78.98.171   |   2013-03-25  (18:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Orangutan, ale si zatal do ziveho....
ja si myslim, ze odpovede na tieto otazky su len medzi zenou a jej spovedajucim fararom :D...pripadne este manzel mozno do toho obcas nieco povie, ale jeho nazor nie je smerodatny, dolezite je co hlasa nauka z Vatikanu :Dlucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-03-25  (18:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ORANGUTAN

...tých 1024 buniek je človek ktorý rastie a hlavne aby ti to neušlo, ŽIJE, žije a rastie rovnako ako dieťa po narodení, preto sa dieťa narodí vo chvíli kedy žena počne a nie až po pôrode.

Interupcia je vždy vražda a aj bude, ľudia si to môžu ospravedlňovať právom na rozhodnutie porodiť, ale toto právo je len ospravedlnením vraždy, vraždy nevinného, dokonca malého dieťaťa.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-03-25  (18:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ORANGUTAN

...mimochodom, hádam nežiadaš od ženy aby sa ti tu verejne vyspovedala zo svojim sexuálnym životom, dokonale si viem predstaviť tie narážky, takže ak sa odpovedi nedočkáš, nediv sa.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-25  (18:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Folcon možno si na omyle.. Mam kamoša a ked sme dosli zo zenou na navstevu k nemu tak jeho zena, mimochodom krestanka rovno ze ako to robime ci pouziveme prezervativy a tak rovno zmosta doprosta.. Tak som kukal tiež že čo to ona rieši no ale ako sa vraví - hladnému sa o chlebe sníva... :-))


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-03-25  (19:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer

Pravdepodobne to nejako uslo tvojej pozornosti, ale otazky som nekladol tebe, ani do plena, ale konkretnej osobe... Neviem preco citis potrebu na ne reagovat?

Ak uz si sa ale sam nominoval na odbornika v tejto oblasti, tak mi prosim vysvetli, kedy do hry vstupuje dusa cloveka? Hned po preniknuti spermie do vajicka? Potrebuje dusa ludsky mozog a zmysly? Potrebuje dusa aspon naznak tela? Kolko buniek potrebuje dusa, aby sa tam zmestila? Potrebuje vobec clovek mozog?

Podotazka, a co v pripade prirodzeneho potratu? Samovrazda dietata? Vola bozia? Nehoda? Sabotaz satana?

V suvislosti s tym sa mi pripomenul jeden stary vtip...

Ruska zena otehotnela, ale nechcela to dieta... Niekto jej poradil, aby jedla vela zmrzliny, ze to sposobi potrat... Zacala do seba pchat obrovske mnozstva zmrzliny a nahle sa jej zacalo triast brucho a zvnutra bolo pocut hlas "Adin dva, adin dva, ja savjetskij celavek, nezamjorznu nikagda...!"

Ponaucenie z tohto vtipu je: Zmrzlina na Rusov nefunguje...


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-03-25  (19:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ona je tu anonymne, takze s jej vyjadrenim sa ku konkretnym veciam by nemal byt problem... Povodne som jej nepolozil osobne otazky, ale ako inac sa mam dozvediet jej stanovisko?

Kazdy clovek ma na tieto otazky vlastny nazor, ktorym sa riadi a ten si dokaze aj obhajit, nie? Mne tu nejde o dokazovanie niecoho, len o poznanie nazoru... To je vsetko...


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-03-25  (19:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to vyssie je tiez pre lucifera...


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-03-25  (19:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ORANGUTAN

Odpoveď:..,dieťa má dušu od chvíle ako sa počne, čiže od chvíle ako spermia prenikne do vajíčka, to že nemá mozog, ani plúca, ani oči, to ešte neospravedlňuje jeho vraždu, pretože ak mu nedovolíte ani vyrásť, ako ich má získať? preto to bude a je vždy vražda.

Odpoveď na podotázku.., nepoznám, spýtaj sa rodiča, ktorému sa to stalo.lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-03-25  (19:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ORANGUTAN
...je tu anonymne, ale to neznamená, aby sa ti tu zdôverovala v otázke svojej ochrany.
..predsa je to vždy zásah do súkromia, to sem nepatrí.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-03-25  (19:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To ešte stále nemáte dosť, jedná aj druhá strana, hoci ani jedna nie je skutočná a kresťanská, tak čo tu opäť riešite? Riešte seba, vaše pomýlené názory, nie niečo, o čom vždy takmer nič neviete!


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-03-25  (19:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...a ty vieš?


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-03-25  (19:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer

Znovu az tak do sukromia zasahujuce otazky to nie su... Ja som sa jej nepytal, ako to ma najradsej, ci pri tom ma nohy za hlavou, ci kolena na usiach, alebo ci visi dole hlavou na lustri...?

Dievcina sama napisala, ze viera jej dava "...pocit Bozej blizkosti a nekonecnej lasky..."

Vsimni si, ze hovori o BOHU a nie o CIRKVI, alebo konkretnom NABOZENSTVE... V suvislosti s bohom je tu ale aj cirkev a ta reprezentuje nabozenstvo a vsetky dogmy...

Takze tu mame vtah BOH - CIRKEV - MLADE DIEVCA

Co je zle, alebo nepripustne na tom, ze sa chcem dozvediet o konkretnych interakciach medzi spomenutymi entitami vo vztahu ku konkretnym otazkam, ktore sa denne dotykaju kazdeho cloveka?

V suvislosti s tym ma napadlo, ako je to vlastne pri spovedi? Co tam vlastne clovek hovori? Co sa od neho ocakava? Tam sa ale rozpravaju konkrei ludia... Ako daleko do sukromia sa vchadza tam? Toto by ma naozaj zaujimalo?

Ak uz nic ine, vysvetli mi prosim aspon toto...
Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-25  (19:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No ano veď hej.. Pekná tradičná schéma vždy príde niekto kto má nejaké lepšejśie informácie.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-25  (20:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Orangutan Ti to vysvetlím mám v tom jasno..
Dievčina môže sa prvý krát milovať v dvadsiatomôsmom roku svojho života len zo svojim mužom v kostole zosobášeným pri sviečke či splne mesiaca prvého týždňa v roku. Predtým pôrodná bába jej musí natrieť pupok žabím slizom vyplieskať zadok žihľavou namoćenou v odvare z netopierieho výkalu na jána v minulom roku pozbieraného. Pritom musí vyrieknuť tieto slová.. Heš panenstvo heš a ty ženích len sa teš. Budete mať dieťa zdravé ako tieto lajná tmavé.
Potom sa musí bába trikrát ukloniť pred bránou cintorína duchom zosnulých aby dieťatko neuhranuli a následne môžu mladomanželia pristúpiť k aktu..
Vśetko ostatné je nepríspustné.


Mazy . hynuweku19   |   ip:94.66.106   |   2013-03-25  (20:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Okolo cirkve, dycky hodne kecu. Ale ze vas to odtahuje
od harmonizace caker a upravy vibrace aury, to si uz
neuvedomujete.


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-03-25  (20:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

Ak je to take komplikovane, tak sa uz vobec necudujem, ze porodnost na Slovensku klesa...


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-03-25  (20:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mazy

Daj pokoj s cakrami a aurami... Pred tyzdnom mi jeden "odbornik" tak prepchal cakry a optimalizoval toky energii, ze mi z toho tak nafuklo auru, ze teraz nou strhavam elektrickove troleje a policajti ma obvinuju z terorizmu!


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-25  (20:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Noo vidíš orangutan tak to tu máme teraz zase aury a čakry a potom dojdu nejaké ďalśie teorie. Indigo deti či nejaké iné vecičky, duchovno, ufo a tak ďalej, napríklad teória predtuchy či snové drísty... Dá sa tu vôbec nenudiť ? :-))))))


perseus50 . hutufigy28   |   ip:91.127.14   |   2013-03-25  (20:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenka B
ďakujem za odpoveď, ale je akási šalamúnska. otvára totiž mnoho ďalších otázok, na ktoré neviem odpoveď.píšeš, že si zasnúbená. čo značí ten pojem? aj keď som ho už počul predtým, nikdy mi nebol jasný. prosím ťa o vysvetlenie toho slova.
manželstvo mi je zhruba jasné. manželia môžu praktizovať sex nehriešne. v rkc ho môže rozviesť jedine pápež, aj to len vo veľmi vážnych prípadoch, napr. ak je bezdetné. civilné rozvody sú neplatné. ak sa niekto vzal rkc kostole a civilne bol rozvedený, nemôže byť krstným rodičom, a neviem, či ak má ďalšie manželstvo tak či žije v smilstve, alebo je bigamista.
v rkc je manželstvo dokonca sviatosť. taktiež mi nejde do hlavy "výhrada vo svedomí", ktorá má byť súčasťou vatikánskej zmluvy. to si tí, čo sa budú chcieť rozviesť, budú musieť nájsť sudcu, ktorý nemá "výhradu vo svedomí" a vykoná rozvod? lebo zhruba 60-70% ľudí sa hlási k rkc, ale skoro 50% manželstiev sa rozvádza!
no, ale vrátim sa k pojmu "zasnúbená". kto je zasnúbený už praktizuje so svojim partnerom nehriešny predmanželský sex?
alebo nie?ak nie, načo je to potom dobré "byť zasnúbený", aké z toho plynú výhody, alebo povinnosti? sú s tým späté dáke záväzky, alebo je to len taká hra pre okolie? prečo niekto aj zruší zasnúbenie bez pápežovho povolenia? existuje aj sviatosť zasnúbenia? ak zasnúbení spolu nemajú mať predmanželský sex, to akože dovtedy ho mať mohli bez hriechu? napr. ako deti s kňazom?
čím sa odlišujú stupne slobodný, zasnúbený, v manželstve a rozvedený prípadne vdovec /vdova?
keď si zasnúbená, už si našla toho pravého /tak prečo si si ho potom nevzala za muža???/,alebo to nie je ten pravý, a ak príde niekto lepší, zásnuby zrušíš a vezmeš si za muža toho ? alebo si takej povahy, že keby nie si zasnúbená, neovládaš sa a mala by si sex aj s inými mužmi? a teraz nemáš ani s tým, čo by ti mal byť manželom?
zasnúbený/á mi totiž pripadá ako ani holý, ani oblečený.
prosím vysvetli mi to.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-03-25  (20:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ORANGUNTAN

...možno to pre teba nie sú otázky dôležité, ale pre ženu ktorá si chce zachovať tvár v každej situácii a nezáleží na tom či je veriaca alebo nie, sú to veľmi citlivé otázky.
...chceš sa dozvedieť viac? čo tak sa opýtať kvalifikovaného, priamo, zájdi za Kňazom, on ti to vysvetlí.
...a pardón, odpovede si si dal sám, zopakujem ti ich.." Jednou z nich je kompletna sexualna abstinencia. Inou je pas cudnosti. Kedysi sa hovorilo, ze najlepsi je acylpyrin. Medzi kolenami dievcata/zeny... To ale samozrejme nefunguje...nie sú to pre teba dostatočné odpovede? potrebuješ vedieť aj konkrétnu Lenkinu? prečo? aby si sa ako neveriaci shrozil? alebo zostal prekvapený? ktorá by ťa uspokojila?

...a čo sa robí pri spovedi?,..ľutuje.
lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-03-25  (21:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  perseus50

...prečo existujú nemanželské deti? toľko interupcii? deti v domovoch? tehotné teenegerky?

...ber to ako otázky ale aj ako odpovede, prečo je správni len manželský sex.


perseus50 . hutufigy28   |   ip:91.127.14   |   2013-03-25  (21:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer
zas budem mať otázky!
deti, ktoré sú z manželstva, ktoré nebolo uzavreté v kostole cirkevným obradom a nie sú ani krstené, sú nemanželské?
napríklad sa rozvedený druhý raz ožení a má v tom druhom manželstve deti. to druhé manželstvo je cirkevne neplatné.je v ňom teda manželský, alebo nemanželský sex? pokrstia také deti keď vedia, že rodičia ich nebudú vychovávať v kresťanskom učení? pokrstia deti napr. domorodcom v pralese, ak rodičia nepríjmu kresťanstvo? bol by taký krst platný? lebo také malé deti netušia ani čo sa s nimi robí. a deti veriacich rodičov už môžu krstiť? tie sú od narodenia uvedomelé?
alebo dieťa, ktoré sa narodí v manželstve, ale nesplodili ho manžel, ale amant tej ženy je manželské, alebo nemanželské? ak je nemanželské, ako to manželstvo zabránilo zrodeniu nemanželského dieťaťa?
lucifer
deti v domovoch na 90% rodičov majú. skutočných sirôt je veľmi málo. často sú to ale nezodpovední ľudia, ktorí sa o deti riadne nestarajú, alebo sa nemôžu starať, lebo sú napr. v base. sú na ťarchu nás všetkých tj. štátu, a pri tej výchove, či už takými rodičmi, alebo v domovoch + tie genetické predispozície, ťažko možno čakať, že niekedy tú starostlivosť oplatia. možno niektoré výnimky.
a čo by si povedal na to, keby si také dieťa chcel adoptovať homosexuálny pár. predsa by odľahčil štátu! dokonca, ak by uzákonili tie homosobáše, tak by to boli aj manželské deti!
tehotných teenageriek tiež nie je veľa, za 30 rokov viem asi o 3 z toho interupciou skočila 1.tie čísla ako 10 000 ročne, sú iste prehnané. mnohé mladuchy používajú antikoncepciu a súloží sa jedna radosť. niekedy aj na 10 raz nájdu "toho pravého" navlečú sa do bielych šiat a hybaj "panenka" pred oltár. a po 10 ,niekedy aj skôr, rokoch pravý už nebýva pravý a nasleduje rozvod.
lucifuk
manželstvo je len sociálna inštitúcia a pravidlá v ňom určuje druh spoločnosti, ktorá ho inštitucionalizuje.
ale prírodu / pohlavné pudy/ neoklamú, a preto tie pravidlá málokto dodržuje, lebo nie sú prirodzené, ale vytvorené umelo.


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-03-25  (22:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer

Ach lucifer, lucifer... Ty si taky maly ideologicky hovorca (politruk), tentokrat "zastupujuci" zeny...

Ak som zastancom urcitej zivotnej filozofie, tak som ju mal byt schopny aj obhajit, nie? Ak tvrdim, ze som zastancom nejakej konkretnej filozofie, tak by som sa mal nou aj riadit, nie? Ak sa nou riadim, tak si svoje konanie dokazem aj obhajit, nie? Ak sa nou neriadim, tak potom je niekde problem... Alebo tu filozofiu neberiem vazne a svoj nazor na svet len predstieram, alebo...?

Mne je uplne jedno, ci dotycna slecna je budhistka, hinduistka, judaistka, jezuitka, katolicka, alebo fasistka... Opytal som sa len na jej nazor na veci, ktore patria k zivotu kazdeho cloveka, lebo jasne naznacila zaklad svojej zivotnej filozofie a tak som sa chcel dozvediet, ako jej zivotna filozofia konkretne ovplyvnuje jej konanie v konkretnych situaciach...

Na to sa z kriakov, kde nic - tu nic, vynoris ty a zacnes produkovat "dovody" preco mi nema odpovedat? Co si ty z nou v tej istej politickej strane a idete do volieb? Lebo presne tak to vyzera... Preco citis potrebu ju "chranit", ved ja na nu neutocim? Co je toto za demagogia? Potom sa divis, ze tu pride Pandemonium a nazve vas kostolnymi curakmi, alebo neviem cim? Ja sa mu nedivim...

Neviem tiez preco si ma oznacil za neveriaceho? Z akeho dovodu? Za neveriaceho v co? Je totiz obrovske mnostvo veci, v ktore neverim, len som netusil, ze to ma hned kvalifikuje na prislusnost k nejakej skupine? Polozil som jednoduche otazky, snazil som sa o normalny rozhovor, na nikoho som neutocil, nikoho som z nicoho neobvinoval, nad nikym som nevynasal sudy, aka je tvopja motivacia, celu tuto debatu otocit na debatu katolici versus zvysok sveta? O to sa presne snazis... Preco?

Pritom, ked som ti polozil jednoduchu otazku, doplnenu konkretnymi podotazkami, v suvislosti so spovedou tak ma odkazujes na nejakeho farara...? Preco? Chodis na spoved a k tomu dokazes povedat iba tolko, ze sa tam lutuje???

Prichadzas ku spovednici a ked pocujes vnutri sramot tak sa opytas "Kto tam sramoti?" zo spovednice sa ozve "To ja, tvoj oblubeny farar Pista. Kto je tam vonku?" Ty odpovies "To len ja lucifer, prisiel som si tu trosku polutovat..." A farar "Tak len lutuj, lutuj, syn moj..."

Takto vyzera spoved? Vazne? Dakujem za vysvetlenie...
folkon . qyjoxuve66   |   ip:78.98.171   |   2013-03-25  (22:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer
Vidis, podla teba je na riesenie tych problemov spravny manzelsky sex, podla mna stacit pouzivat antikoncepciu.
Co ma rkc proti napriklad kondomom, tak to uz fakt nechapem....


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-25  (22:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mi to tu tak vyšlo že na predmanželsky sex je dobra partnerka predmanželská, manželky treba hľadať v kostole.. Tak mi to vyślo keď sa nemýlim..

A ako tú manželku kostolnú oprobovať aby ćlovek nekúpil mačku vo vreci.
Neviete ?


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-03-25  (22:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

Ved o to ide, ze pokial nevyskusas, tak sa nedozvies... A nie som si isty, ci na tie baby davaju aj nejaku zaruku?

Teraz ma to len tak napadlo, s tou zarukou by to nebolo take zle... Mam taky pocit, ze mne by sa kazda manzelka tesne pred skoncenim zaruky pokazila... Neviem preco?

Teraz trosku vaznejsie. Vies, problem je v tom, ze ak by skutocne platilo, ze tie kostolne manzelky su podla "prirucky RKC", tak by nebol problem... Isli by ako na dracku... Kazdy patdesiatnik po troch rozvodoch by si jednu taku vzal, aby nebol sam na stare kolena... Ono to vsak celkom tak zial nie je...
SilentQuestion . seroheqo89   |   ip:91.127.11   |   2013-03-25  (23:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Onee, moj skromny spostreh (IMHO - pre tych pocitacovejsich - kto nerozumie nech pouzije guugl). K laske k jedlu nemusim lozit do restiky, a k viere nemusim lozit do kostola (vyber podla toho k comu mas akurat naladu ...)


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2013-03-26  (08:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  toz pravda, netreba chodit, viera si ta najde aj sama...

v sobotu mi klopali dve svedkyne vraj nejakeho jehova, no ked som sa pytal, ze co z toho maju, ze clenov nahanaju, tak sa otocili a sli svojou cestou...

vysvetli mi uz konecne niekto, preco sa kazdy panbickarsky klub snazi tak usilovne o to, aby vsetcia boli clenmi prave toho ich klubu?


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-26  (08:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak to Vam Kucma neviem ani ako veriaci vysvetliť. Je to snáď nepochopením viery zo strany "podomových obchodníkov". Ale nielen podomových - toto je hromadný jav. Viera má byť v srdci a nepatrí an plagát. To je jej zneuctením.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-26  (09:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kucma mal si im spravit radost a pozvat ich pekne dnu, porozprávať sa s nimi. :-)))smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-03-26  (09:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  poznáte ten vtip Piko?

ktosi klope na dvere a chlapík sa pýta:
-Kto je?
Sme svedkovia jehovovi
-A čo tu chcete?
Prišli sme sa porozprávať
Koľko vás je?
Dvaja
-Tak sa porozprávajte
Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-26  (09:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Poznám Smartang.. Mne sa zase páči tento..

Pán doktor asi mám sklerózu.

Doktor> A ako sa to prejavuje ?

Čo sa prejavuje ?


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.11   |   2013-03-26  (12:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  „na zaklade toho usudzujem, ze si proti interupciam,“

ano, som..

„Poviem ti to takto. Dobry sex manzelstvo nezachrani, ale zly sex ho dokaze zabit... „

Ak sa dvaja miluju a naozaj si dusevne rozumeju tak ani ten sex potom nemoze byt zly., jedine keby to fyzicky bolo zle.. a manzelsky sex je o tej intimite, dovere, uplnom odovzdani sa dvoch ludi... muzi zamerany na svoje potreby riesia, aka bude, co bude vediet v posteli, musim ju vyskusat dopredu atd.. ale to nie je o technickych schopnostiach... manzelstvo by malo byt o laske a absolutnej oddanosti, ak uz do toho clovek ide..Mne sa to hrozne paci, cakat az do svadobnej noci..

„Mala si uz kedykolvek, s kymkolvek sex a preco?“

tak to sa ma nepytaj, ja som sice otvoreny a uprimny clovek, ale odtal potal... Ty si uz mal sex? A preco ?

„Teraz neviem, ci si proti tomu, aby si 45 rocna zena, matka 5-tich deti, dala vlozit spiralu, alebo chces, aby pripadne rodila kazdy rok, az do prechodu...? Inymi slovami, upieras zenam pravo na ochranu pred nechcenym otehotnenim, alebo nie?“

ako som sa uz vyjadrila, som za prirodzene metody antikoncepcie... ..

„Preto sa opytam priamo, ako sa chranis pred nechcenym otehotnenim ty?“

poviem ti to takto, ked sa to v mojom manzelstve stane, tak sa to stane a zariadim sa podla toho....Nemam problem s tym byt napr. aj teraz hned matka...

„pripadne este manzel mozno do toho obcas nieco povie, ale jeho nazor nie je smerodatny“

jeho nazor je pre mna dost podstatne smerodatny, o tom ta mozem ubezpecit, ja si muza, ktoreho som si vybrala vazim a milujem a chcem aby bol so mnou stastny

„Dievčina môže sa prvý krát milovať v dvadsiatomôsmom roku svojho života len zo svojim mužom v kostole zosobášeným pri sviečke či splne mesiaca prvého týždňa v roku. Predtým pôrodná bába jej musí natrieť pupok žabím slizom vyplieskať zadok žihľavou namoćenou v odvare z netopierieho výkalu na jána v minulom roku pozbieraného. Pritom musí vyrieknuť tieto slová.. Heš panenstvo heš a ty ženích len sa teš. Budete mať dieťa zdravé ako tieto lajná tmavé.
Potom sa musí bába trikrát ukloniť pred bránou cintorína duchom zosnulých aby dieťatko neuhranuli a následne môžu mladomanželia pristúpiť k aktu..
Vśetko ostatné je nepríspustné.“

Chalan, si vtipny, ale mimo ako vzdy :)

„píšeš, že si zasnúbená. čo značí ten pojem?“

ten pojem znaci, ze ma niekto poziadal o ruku a ja som povedala ano, ale este sme sa nezosobasili...

„chceš sa dozvedieť viac? čo tak sa opýtať kvalifikovaného, priamo, zájdi za Kňazom, on ti to vysvetlí.“

ano, ja tu v podstate nie som cirkevny hovorca a nemusim mat vzdy pravdu...

„manželstvo je len sociálna inštitúcia a pravidlá v ňom určuje druh spoločnosti, ktorá ho inštitucionalizuje.
ale prírodu / pohlavné pudy/ neoklamú, a preto tie pravidlá málokto dodržuje, lebo nie sú prirodzené, ale vytvorené umelo.“

ved o tom to je, stat sa zo zvierat ludmi.. ale tak ak chce niekto byt vyslovene ludoop tak co s nim....

„Prichadzas ku spovednici a ked pocujes vnutri sramot tak sa opytas "Kto tam sramoti?" zo spovednice sa ozve "To ja, tvoj oblubeny farar Pista. Kto je tam vonku?" Ty odpovies "To len ja lucifer, prisiel som si tu trosku polutovat..." A farar "Tak len lutuj, lutuj, syn moj..."

no ber to tak, ze niekto chodi ku psychoanalitikovi a konzumuje antidepresiva ako woody allen a niekto chodi na spoved a je telo Kristovo a citi sa cisty... a chce zit lepsie podla Kristovho odkazu, ak sa nechce zlepsit a chodi tam len pro forma, tak je to svätokradez...

„A ako tú manželku kostolnú oprobovať aby ćlovek nekúpil mačku vo vreci.
Neviete ?“

„Ved o to ide, ze pokial nevyskusas, tak sa nedozvies... A nie som si isty, ci na tie baby davaju aj nejaku zaruku?“

To kupujete televizor, alebo hladate zenu, ktoru si chcete ctit a milovat a starat sa o nu a vase deti az do smrti?


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.11   |   2013-03-26  (12:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  „na zaklade toho usudzujem, ze si proti interupciam,“

ano, som..

„Poviem ti to takto. Dobry sex manzelstvo nezachrani, ale zly sex ho dokaze zabit... „

Ak sa dvaja miluju a naozaj si dusevne rozumeju tak ani ten sex potom nemoze byt zly., jedine keby to fyzicky bolo zle.. a manzelsky sex je o tej intimite, dovere, uplnom odovzdani sa dvoch ludi... muzi zamerany na svoje potreby riesia, aka bude, co bude vediet v posteli, musim ju vyskusat dopredu atd.. ale to nie je o technickych schopnostiach... manzelstvo by malo byt o laske a absolutnej oddanosti, ak uz do toho clovek ide..Mne sa to hrozne paci, cakat az do svadobnej noci..

„Mala si uz kedykolvek, s kymkolvek sex a preco?“

tak to sa ma nepytaj, ja som sice otvoreny a uprimny clovek, ale odtal potal... Ty si uz mal sex? A preco ?

„Teraz neviem, ci si proti tomu, aby si 45 rocna zena, matka 5-tich deti, dala vlozit spiralu, alebo chces, aby pripadne rodila kazdy rok, az do prechodu...? Inymi slovami, upieras zenam pravo na ochranu pred nechcenym otehotnenim, alebo nie?“

ako som sa uz vyjadrila, som za prirodzene metody antikoncepcie... ..

„Preto sa opytam priamo, ako sa chranis pred nechcenym otehotnenim ty?“

poviem ti to takto, ked sa to v mojom manzelstve stane, tak sa to stane a zariadim sa podla toho....Nemam problem s tym byt napr. aj teraz hned matka...

„pripadne este manzel mozno do toho obcas nieco povie, ale jeho nazor nie je smerodatny“

jeho nazor je pre mna dost podstatne smerodatny, o tom ta mozem ubezpecit, ja si muza, ktoreho som si vybrala vazim a milujem a chcem aby bol so mnou stastny

„Dievčina môže sa prvý krát milovať v dvadsiatomôsmom roku svojho života len zo svojim mužom v kostole zosobášeným pri sviečke či splne mesiaca prvého týždňa v roku. Predtým pôrodná bába jej musí natrieť pupok žabím slizom vyplieskať zadok žihľavou namoćenou v odvare z netopierieho výkalu na jána v minulom roku pozbieraného. Pritom musí vyrieknuť tieto slová.. Heš panenstvo heš a ty ženích len sa teš. Budete mať dieťa zdravé ako tieto lajná tmavé.
Potom sa musí bába trikrát ukloniť pred bránou cintorína duchom zosnulých aby dieťatko neuhranuli a následne môžu mladomanželia pristúpiť k aktu..
Vśetko ostatné je nepríspustné.“

Chalan, si vtipny, ale mimo ako vzdy :)

„píšeš, že si zasnúbená. čo značí ten pojem?“

ten pojem znaci, ze ma niekto poziadal o ruku a ja som povedala ano, ale este sme sa nezosobasili...

„chceš sa dozvedieť viac? čo tak sa opýtať kvalifikovaného, priamo, zájdi za Kňazom, on ti to vysvetlí.“

ano, ja tu v podstate nie som cirkevny hovorca a nemusim mat vzdy pravdu...

„manželstvo je len sociálna inštitúcia a pravidlá v ňom určuje druh spoločnosti, ktorá ho inštitucionalizuje.
ale prírodu / pohlavné pudy/ neoklamú, a preto tie pravidlá málokto dodržuje, lebo nie sú prirodzené, ale vytvorené umelo.“

ved o tom to je, stat sa zo zvierat ludmi.. ale tak ak chce niekto byt vyslovene ludoop tak co s nim....

„Prichadzas ku spovednici a ked pocujes vnutri sramot tak sa opytas "Kto tam sramoti?" zo spovednice sa ozve "To ja, tvoj oblubeny farar Pista. Kto je tam vonku?" Ty odpovies "To len ja lucifer, prisiel som si tu trosku polutovat..." A farar "Tak len lutuj, lutuj, syn moj..."

no ber to tak, ze niekto chodi ku psychoanalitikovi a konzumuje antidepresiva ako woody allen a niekto chodi na spoved a je telo Kristovo a citi sa cisty... a chce zit lepsie podla Kristovho odkazu, ak sa nechce zlepsit a chodi tam len pro forma, tak je to svätokradez...

„A ako tú manželku kostolnú oprobovať aby ćlovek nekúpil mačku vo vreci.
Neviete ?“

„Ved o to ide, ze pokial nevyskusas, tak sa nedozvies... A nie som si isty, ci na tie baby davaju aj nejaku zaruku?“

To kupujete televizor, alebo hladate zenu, ktoru si chcete ctit a milovat a starat sa o nu a vase deti az do smrti?


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-26  (13:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB
- Mne sa to hrozne paci, cakat az do svadobnej noci..
To kupujete televizor, alebo hladate zenu, ktoru si chcete -- ctit a milovat a starat sa o nu a vase deti az do smrti?

O aké deti Ty chceš aby sa "mačka vo vreci" starala ?
Aké deti ? No nič nedošlo Ti to..

Frajerka mi raz jedného dňa po sexe povedala že kedy si ju vezmem.. A ja jej na to hovorím "mačku vo vreci nekupujem".

Ona to pochopila veľmi dobre čo som tým myslel len Tebe to nedochádza. Odvtedy máme aj deti aj si ju ctím aj sa stará o deti.. Ale mačku som si odskúšal dopredu, nejde o sex lenka.
Ide o tie deti a o mačku vo vreci.. Či je schopná ich vôbec porodiť.

Poznám aj také páry čo deti nemajú..
Tak aj také sú. Mačku neodskúšali.


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.11   |   2013-03-26  (13:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Frajerka mi raz jedného dňa po sexe povedala že kedy si ju vezmem.. A ja jej na to hovorím "mačku vo vreci nekupujem".

fakt romantika...

"Poznám aj také páry čo deti nemajú..
Tak aj také sú. Mačku neodskúšali."

a to ako odskusas, ci bude moct mat deti pred svatbou? ci najprv si ju oplodnil a potom sa s nou zosobasil? A keby si zistil, ze deti mat nemoze, tak dovi dopo .. dalej sa nebavime... ?


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.11   |   2013-03-26  (14:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Teraz ma znicoho nic napadol citat - nenarodili sme sa ako materialisti, narodili sme sa ako velmi duchovne bytosti, az postupom casu sme to v sebe zabili (niektori)...

Je velmi jednoduche a zbabele odmietnut a popriet svet ocami neviditelny, ale naopak za velmi satocne sa poklada v neho verit a citit den co den pritomnost jeho existencie. To je dokazom pravej viery! Zelam vsetkym pekny den :)


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-26  (14:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie Lenka žiadne dovi dopo, prečo.. Ale my chlapi zvyčajne netúžime po nejakom manželstve, po tom túžia dievćatá.. Vôbec som netúžil oženiť sa. Ak už mám mať nejakú rodinu tak nech to má dôvod, teda aby som to upresnil nech tam sú tie deti.
Ináč načo uzatvárať nejaké zväzky manželské, veď to môžem kľudne ďalej takto len v partnerstve. Veď je to jedno.

- A keby si zistil, ze deti mat nemoze, tak dovi dopo .. dalej sa nebavime... ?

Berieš to príliš jednostranne čo ak by som ja nemohol mať deti ?

A vôbec to je napokon Tvoja vec, niekto dáva prednosť viere a niekto experimentom a vlastnému skúmaniu..
Dávam prednosť skúmaniu a experimentom pred vierou..
Aj čo sa detí týka.. No Tebe stačí aj viera že po svadbe budeš mať deti, ono ja Ti to neberiem len každý máme na to iný pohľad.. A mačky vo vreci nekupujem, to je celé. :-)
Ak máš priateľa ktorému tiež stačí viera že si plodná mačka tak vaša vec, no ja by som si Ťa nezobral ani žiadnu takú mačku pred svadbou neoskúšanú. A ak by si mala takého priateľa tak on by si Ťa už spracoval, totiž Ty tu hovoríš o nejakom ćakaní na vśetko po svadbe lenže na to tiež treba dvoch.

Takže experiment sa vydaril a bola svadba. Ale to už bolo o budúcej rodine nie o mne a frajerke a viere v to že raz budú aj deti. Ak Ti stačí viera aj tvojmu frajerovi tak Vaša vec, naozaj ma do to nić nie je. Mne by to nestačilo.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-26  (14:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB pozdravuje Ťa neviditeľný ružový Jednorožec..
Nebuď zbabelec a buď statočná.. Miluje Ťa. :-)


hujer . dequmilo75   |   ip:188.123.1   |   2013-03-26  (14:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenka ten neviditelny svet su len tvoje fantazie - Boh, viera a pod. rozumove fikcie :)))...

komu laska, sucit, blazenost otvorila oci, tak vidi aj doteraz neviditelne....iba slepci sa utesuju, ze vidia neviditelne, preto veria :)))....trava je zelena, tak nepotrebujem verit, ze je zelena :)))


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.11   |   2013-03-26  (14:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja sa s vami nebudem hadat, ani polemizovat, ja hovorim, ako to vidim ja. pre mna existuju veci neviditelne a tajomne a pozitivny pristup k zivotu je zaklad - zmysel pre humor, ziadna suchoparnost a rezignacia, to nie je nic pre mna.
Neverim na smrt, ako vy, thats all :) Ja verim na zivot, a to tak, ze vecny....verim na krasu a cistotu ducha, ktory pretrva...

"Ak Ti stačí viera aj tvojmu frajerovi tak Vaša vec, naozaj ma do to nić nie je. Mne by to nestačilo."

ale ved ja ho spoznavam ludsky... a cim dalej som radsej, ze je taky aky je...ze pre neho nie som ziadna macka vo vreci, ale zena ktoru lubi tiez taku aka je...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-26  (15:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jaaaj Lenka to je pekne veď ľubiť sa je jedna vec, romantika tiež ale život nie je len o tom. A navyše tieto nazory sú tieź len subjektívne, kvalitatívne Tvojmu veku a pozícii v ktorej sa nachádzaš.. Príď tak o 20 rokov a napíš ich sem potom a porovnaj si ich. Možno by sme boli prekvapení ako sa zmenia.
Aj tvoj pohľad na lásku sa iste zmení po čase. Budeš ju vnímať ináč.. A o ďalśích 20 rokov to bude zase iné. :-))

A to na čo Ty veríś tu bolo už predsa povedané - Tvoja osobná vec to je.. Vyzerá to tak že stále sa nevieš zmieriť s tým že my na toto neveríme alebo ćo ak to sem stále predhadzuješ a porovnávaš niečo čo porovnať ani nevieš pretože poznáš len svoju stranu mince a myslíš si že je krajšia a lepšia a makovejśia a viac sa bliśtí a neviem ćo..

No vidím že máš len naivné predstavy o suchpárnosti a rezignácii..... :-))

Tá naivita o tej druhej strane mince Ti síce svedčí ale aj Ťa dosť diskvalifikuje.. Nepoznáš ju nić o nej nevieš..
Iba si zase namýšľaš.. :-)LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.11   |   2013-03-26  (15:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak naco reagujes vobec Piko? Ked ta to tak hrozne nezaujima? Ja mam zaujem o rozhovor, ked sem nakuknem, lebo sa momentalne nudim v robote a ty furt znudene napises svoju reakciu a ze ako velice ta to nezaujima, no tak kurnik kasli na to a nereaguj :)


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-03-26  (15:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  FC, ty sa v tom Frankfurte v robote nudíš? Takže ten kapitalizmus asi nie je až taký divoký vykorisťovateľský režim. Ale ak na fare oprašuješ krucifix a porcelánových anjelíčkov, tak v tom sa fakt nedá pretrhnúť...

:-DDD


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-26  (15:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenka. A prečo nie.. :-))
Tiež sa nudím a bavím sa. Môžem robiť čo len chcem a ani Ty mi v tom nezabrániš.. :-)
S čím máš problém ?

Ináč ma napadla taká zaujímavosť že vlastne my čo neveríme také veci vôbec prakticky neriešime.

Napríklad smrť a čo bude potom a podobne to sa nerieši.. Jednoducho žijeme.. Teda kvalita nášho života nie je o nić horšia ako tvoja ćo veríś na večný život.. Ono to len Ty si tú kvalitu znižuješ tým že možno myslíš na smrť a potom si to potrebuješ kompenzovať myslením na večný život..
Neviem či Tebe ako nábožensky založenej osobe hovorí niećo slovo bdelosť či bdelé vnímanie, tak napríklad pri tej bdelosti ćlovek vníma realitu a to ćo je.. Nie to ćo bude alebo to ćo bolo.. Tomu aj budha aj iní vravia že je to to ono..
Je to vlastne jeden spoloćný znak duchovných ućení.. Bdelosť.
Žiadne že čo bude smrti, to tu teraz skrátka nie je a načo to vôbec preberať ak to tu nie je.
Nič také ako smrť tu momentálne nie je.. Ty píšeś o tom ćo nie je a táraš o nejakej našej rezignácii pritom to Ty sama rezignuješ lebo myslíš na to ćo tu nie je.. Nie my. Ty žiješ vo svojich myšlienkach... Si mimo, myšlienkami pri nejakej smrteľnosti a potom si myslíš že my rezignujeme.. Všetko sú to len Tvoje myšlienkové procesy, moje nie tak čo si vlastne porovnávala
Svoje predstavy zo svojimi predstavami... :-)


hujer . dequmilo75   |   ip:188.123.1   |   2013-03-26  (16:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenka - nuda je stav mysle, ked Ta neuspokojuje stav v ktorom sa nachadzas....na zaklade nudy, frustracii sa potom upieras na posmrtny zivot :)) namiesto toho, aby si riesila jedinu realitu, ktoru mas a to je tuateraz !!!


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.11   |   2013-03-26  (17:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "FC, ty sa v tom Frankfurte v robote nudíš? Takže ten kapitalizmus asi nie je až taký divoký vykorisťovateľský režim. Ale ak na fare oprašuješ krucifix a porcelánových anjelíčkov, tak v tom sa fakt nedá pretrhnúť..."

kamo, kym ty si podaromnici vysedaval a cakal kym odbije 5-ta hodina aby si kapovi v Electre doniesol caj a susienky, ja som pre firmu vyrobila presne 3592 eur:)


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.97   |   2013-03-26  (17:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB

Tvoja reakcia na tuto moju myslienku: "Poviem ti to takto. Dobry sex manzelstvo nezachrani, ale zly sex ho dokaze zabit..."

"Ak sa dvaja miluju a naozaj si dusevne rozumeju tak ani ten sex potom nemoze byt zly., jedine keby to fyzicky bolo zle.. a manzelsky sex je o tej intimite, dovere, uplnom odovzdani sa dvoch ludi... muzi zamerany na svoje potreby riesia, aka bude, co bude vediet v posteli, musim ju vyskusat dopredu atd.. ale to nie je o technickych schopnostiach... manzelstvo by malo byt o laske a absolutnej oddanosti, ak uz do toho clovek ide..Mne sa to hrozne paci, cakat az do svadobnej noci..."

Tesim sa, ze sa ti paci pockat az do svadobnej noci... Zo zlomyselnosti... Predstavujem si tvojho snubenca masturbujuceho po kazdom rande, aby si ulavil od bolesti v dosledku roztiahnutych nadsemennikov... To len tak, aby bolo veselsie...

Ako som uz povedal, je uplne v poriadku, ze so snubencom chces na sex pockat az do svadobnej noci...

Prezradim ti len take male tajomstvo... Sex s dusevnym porozumenim, intimitou, doverou a odovzdanostou nema nic spolocne. Skor naopak, Sex je predovsetkym fyziologickou potrebou, nie dusevnou. Cim ti v tom momente na partnerovi zalezi menej, tym ma sex predpoklad byt lepsi... Vtedy si totiz skutocne uvolnena a nemusis sa v nicom kontrolovat... Ale to je taky trik, ktory mnohi ludia nikdy neodhalia...

Co bude vediet partnerka v posteli povedzme moze byt zaujimave, ale daleko viac zaujimave je, s akym temperamentom, osobnym nasadenim to cokolvek bude predvadzat... Ano, sexualny temperament a stupen zaujmu o sex je pri vybere partnerky urcujucim... Aj ta najkrajsia a najerotickejsia partnerka by po mesiaci bola uz nudnou a nezaujimavou, pokial by partnerovi nevyhovovala svojim temperamentom... Pravdu povediac, kazda baba je po case nudnou, ale to je ina debata... Ani to najlepsie jedlo sa neda jest kazdy den, po cely zivot, s rovnakou chutou, nie?

Sex ako taky, je len vykonavanim smiesnych a casto aj energicky velmi narocnych pohybov a ak clovek nema k nemu motivaciu v podobe patricne "zvratenej" partnerky, tak je kompletne nezaujimavy... Vzdy som uprednostnoval masaz namiesto takeho sexu... Ziadna namaha, vela prijemnosti...

Urcite, manzelstvo by malo byt o tom aj tamtom, ale prax je zial trosku ina...

Ako som uz povedal, sex nema s laskou nic spolocne... Laska nemusi mat absolutne ziadny vplyv na jeho kvalitu, ale teoreticky aspon moze... Ak by si chcela skutocne poznat svoje hranice sexualneho pozitku, tak by si musela vystriedat pomerne dost, pre teba hlavne fyzicky velmi atraktivnych partnerov... Sex sa odohrava hlavne v hlave, nie v telach... Tie tela len reaguju na hlavu... Prave preto, ak si s niekym vo vaznom vztahu, ta hlava ta viac blokuje, ako by ti pomahala...

To bolo len take male okienko sexualnej vychovy... To vsetko, co som tu napisal sa vsak teba osobne nijako nedotkne, lebo ty budes do smrti len s jednym partnerom a tak nebudes mat moznost porovnavat a tym, to co budes mat, bude logicky to najlepsie... Pokial to pre teba nebude nudne, tak bude vsetko v poriadku. Nie je totiz nic otravnejsie, ako sex z povinnosti...

A este nieco... Podstatna cast sexu sa odohrava mimo postele, teda, mimo dnu-von akcie, nech uz sa deje kdekolvek... Je to o tom, aka je partnerka pri tebe uvolnena, ci je pritulna, usmievava, alebo oficialna, napata atd. To sa sice tiez moze casom zmenit, ale pokial to nie je hned na zaciatku, tak to nepride...Tvoja reakcia na tuto moju otazku: "Mala si uz kedykolvek, s kymkolvek sex a preco?"

"tak to sa ma nepytaj, ja som sice otvoreny a uprimny clovek, ale odtal potal... Ty si uz mal sex? A preco ?"

Samozrejme, ze som mal sex a to z dovodu mojho sexualneho pudu, ktory som sa nikdy nepokusal potlacat. Jednoducho, vzdy som mal rad sex s atraktivnymi dievcatami a zenami... Od sexu prakticky zacinali vsetky moje "lubostne" vztahy...

Dakujem ti za odpoved na moju otazku. Mam vsak podotazku...


Nezda sa ti pokrytecke, ziadat od tvojho snubenca zdrzanlivost, az do svadby, ked ty si uz sex s niekym inym evidentne mala a tym sa mu ani nemozes oddat, ako panna? Predpokladam, ze vzhladom na svoju vieru si neklamala...?


Tvoja odpoved, v preklade do slovenciny, totiz bola: ANO, MALA SOM, ALE TEBA DO TOHO NIC...Zakoncim to tou spovedou. Polozil som jednoduchu otazku o spovedio luciferovi a neodpovedal mi...

Ty pises: "no ber to tak, ze niekto chodi ku psychoanalitikovi a konzumuje antidepresiva ako woody allen a niekto chodi na spoved a je telo Kristovo a citi sa cisty... a chce zit lepsie podla Kristovho odkazu, ak sa nechce zlepsit a chodi tam len pro forma, tak je to svätokradez..."

Moja otazka bola, co sa na spovedi konkretne deje a jeden ma posiela k fararovi a druhy mi tu opisuje nejaky kanibalizmus s jedenim tela... Ved som uz uviedol aj konkretny priklad, ci to prebieha nejako podobne? Co je to nejake tajomstvo???

Co hovoris na spovedi ty? Co hovori farar? Komunikujete vobec? Kladie farar nejake otazky? Zdoverujes sa fararovi pri spovedi so sukromnymi vecami?

Nerozumiem...? To je tak, ako keby som sa niekoho opytal, ako prebieha pohovor pre zaujemcov o pracu vo firme a on by mi odpovedal "Vojdes tam cez dvare dovnutra a potom cez tie iste dvere vyjdes..."

Skutocne neviem, ako si to mam vysvetlit???
lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-03-26  (17:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ORANGUTAN

...ty naozaj odomňa žiadaš aby som ti opísal celú spoveď?
...dobre, predstav si rozhovor dvoch mužov, jeden ľutuje druhý počúva, to je všetko, nečakaj odomňa že ti tu na základe tvojich pekných slov ktoré neobsahujú nič iné, len vyprovokovať diskutéra, že ti tu začnem vylievať moje hriechy.
...ďalej, síce tvoje reči o partnerskom sexe sú naozaj krásne, ale vedú len k jednému, nehľadaj partnera pre spolužitie ale pre sex, ak ty si na tom zakladáš vzťahy, tvoj problém, pokiaľ ti doktor neoznámi smutnú správu, ale nesnaž sa obracať čistotu na zastaralí názor a preferovať špinu ako niečo úžasné a moderné, to sa robí vždy ak niekto potrebuje rozvrátiť morálku v spoločnosti, taký názor si nechaj vo svojom svedomí, ale ja mám stále zdravý pohľad na život a partnerské spolužitie.

Možno u teba je "sex" podmienkou, ale pre mňa nie, ja nepotrebujem v posteli pornohviezdu, ale niekoho kto ma bude úprimne milovať a stáť pri mne v dobrom aj zlom.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-03-26  (17:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mimochodom, Orangutan, ty naozaj žiadaš verejne od ženy aby ti tu rozpisovala s kým a kedy spala? a obalíš do do rečičiek o tom aby obhájila svoju vieru?

...takto zmýšľajú ateisti? ešte že som uveril.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-26  (17:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No toto. Sex nie je súčasťou spolužitia s partnerkou/partnerom.. :-)))
Tak kamarátite sa hej.. No to je pekné, naozaj.. Joooj.

Tak aby ste vedeli zlatkovia moji mal som už takú frajerku s ktorou bol sex o nićom
a veru nechcel by som na to prísť až po svadbe.. :-))


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-03-26  (18:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

...sex v manželskom vzťahu nieje pre každého prvoradý...pokiaľ sa nejedná o pornomaniaka, ktorý potrebuje odskúšať všetko čo uvidí na nete alebo na dvd.
...ani pornohviezdy takto nespávajú zo svojimi partnermi v súkromí, poniektoré doslova zvracajú po natáčaní a robia to len pre peniaze, ale netvrdím že každá.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-26  (18:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer - slovka ako trebárs PRVORADÝ.. Neviem ako u koho, sex je takisto súčasťou toho vzťahu a určite nie je táto vec na POSLEDNOM mieste... Ak niekoho partnerka/partner vôbec neuspokojuje sú s tým len problémy, aj v manželskom vzťahu.
Tak až to taký ženích zistí až po svadbe, chudák musí byť veľmo sklamaný.. No možno ho to uspokojí ak si povie tak ako Ty že mie je PRVORADÝ. :-))
michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.60   |   2013-03-26  (18:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko :

"Tak aby ste vedeli zlatkovia moji mal som už takú frajerku s ktorou bol sex o nićom"

An nebol "o ničom" kvoli tebe ? ...) To vieš, nemusí byť vždy len partnerka na vine...)))
lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-03-26  (18:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

...ak sa zamiluješ a partnerka ti povie sex až po svadbe, chceš mi nahovoriť že jej dáš okamžite kopačky a dobrovolne sa vzdáš svoje lásky? ovšem ak nehľadíš na ženu len ako na objekt svojich túžob a potrebuješ si ju najskôr odskúšať, ak ti vyhovuje, zamiluješ sa a vezmeš si ju, ale ak nie, má proste smolu?

..tak je to pre teba dôležité?


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-03-26  (18:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

...a čo ak si ten ženích skutočne povie, nezobral som si ju pre sex a nebude sklamaní? ale naopak bude sa radovať že s ňou môže prežiť celý život?
...aj v tomto prípade sex zohráva dôležitú úlohu vo vzťahu?


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-26  (18:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Michal.. :-))
Vinu v sexe hľadajú hlupáci, neber to že som Ťa tým chcel uraziť..
Ja myslím že tam sa vina nehľadá..Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-26  (18:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifér komu ako, komu je ćo libo.. Nehľadaj vzorce aj tak nájdeš iba svoje také aké Tebe vyhovujú.
Pre niekoho je sex aj na prvom mieste pre niekoho môže byť aj na poslednom..
A dokonca sa to môže meniť aj v ćase podľa veku a životnej skúseností, či nálade v ktorej sa človek nachádza.
No čo už Ty vymyslíš aký vzorec na to keď - čo človek to názor.
Je len na Tebe koho si zoberieš ako a prečo.


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.60   |   2013-03-26  (18:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko :

Chcel som ti len naznačiť, že keď chlap partnerke nevyhovuje fyzicky, a to može byť z viacerých príčin ako, chémia, nepáči sa jej fyzicky, nemá náladu na sex, je s ním z iných dovodov ako užiť si s ním sex a x ďalších dovodov, ako napríklad, že chlap ju nevie uspokojiť tak, aby jej to vyhovovalo, potom sa ľahko može stať, že máš názor, že to bolo o "ničom"...Takže by si mal radšej hľadať nejaké dovody aj u seba a nielen u partnerky, ale na takéto čosi je vačšina chlapov príliš ješitná...Ono je ľahšie to hodiť na partnerku...
Nejde len čisto o sex, ale o x ďalších faktorov, čo sex ovplyvnia, takže tvoj názor, že "vinu v sexe hľadajú len hlupáci" je podľa mňa hlúpy názor, spýtaj sa na to sexuológov, ktorí svoj job majú založený práve aj na tom "sexe", ktorý musia u svojich klientov riešiť...
Tým som ťa tiež nechcel uraziť...


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-03-26  (18:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

...len som odprezentoval ako to vidím ja, nehľadám žiadne vzorce, načo? čo človek to iné potreby.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-26  (18:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifér

Ak sa zamiluješ a partnerka ti povie sex až po svadbe, chceš mi nahovoriť že jej dáš okamžite kopačky a dobrovolne sa vzdáš svoje lásky ?

Nie lucifér, budem s ňou chodiť na prechádzky a keď sa ma opýta kedy si ju vezmem poviem že načo, že nemám na sex vôbec chuť.. :-))
Trpezlivosti mám dosť.. :-)))))))lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2013-03-26  (18:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :DDDDDDDDDDD...a hneď sa prezradíš kvôli čomu si ju berieš, ona sa zľakne že asi budeš maniak a máš po Láske.


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.60   |   2013-03-26  (18:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucifer :

Ono je to o tom, že fakt je každý iný. Niekto mladý a veriaci chce pannu a sex až po svadbe, inému je to smiešne a chce si "vyskúšať tovar predtým, ako ho zaplatí ". Presne takýto názor, ako mám v úvodzovkách, mi povedal jeden známy...) A ešte tvrdil, že láska je len ten "sex" a keď mu manželka nechce dať ten "sex", tak ho nemiluje...

Takže moc nebuď prekvapený pestrosťou názorov na to..


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-26  (18:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Michal neviem o čom píśeš lebo - nehľadal som chybu ani vo frajerke ani v sebe..
Buď to klape alebo nie. Načo hľadať chyby, relatívnych frajerok pobehuje po svete dosť..
A každý mladý chlap by ich mal mať viac, nech si to môže trochu porovnať a nech sa vybúri poriadne za mlada.
Potom keď sa ožení tak už mu to chýbať nebude, nejaké iné partnerky..

A ináč osobne som toho názoru že ľuďom ktorí si neužili za mlada straší často v makovici potom neskôr.Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-26  (18:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :DDDDDDDDDDD...a hneď sa prezradíš kvôli čomu si ju berieš, ona sa zľakne že asi budeš maniak a máš po Láske.

Ale kdeže Lucifer ešte v ten deň ma s radosťou tá frajerka pretiahne.michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.60   |   2013-03-26  (18:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko :

Tak píšeš svoj názor na to, to je všetko...A myslím, že máš dosť inteligencie na to, aby si vedel o čom píšem, keby som si myslel, že to nepochopíš, ani ti nenapíšem...)

Ty chápeš veci iste lepšie, ako napríklad očný emigrant...)))Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-26  (19:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Michal

Každý píśe len svoj názor. A takú som ešte nestretol ćo by mi napríklad povedala že sex až po svadbe ako sa tuto rieši..
Maximálne po týždni dvorenia musel byť sex veď by musela byť tá baba frigidná. Taká nech si kľudne ide hľadať svojho princa inde.
Nebude mi chýbať.


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.60   |   2013-03-26  (19:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko :

tak chápem, že ty si nestretol, ale inde v inom prostredí stretli takú iní...
A nemusí ísť o frigiditu tej ženy.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-03-26  (19:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No do tisícky ešte máte ďaleko...


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.60   |   2013-03-26  (19:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko :

A dám ti takú diskrétnu otáztku, ktorá má zmysel, len keď odpovieš úprimne...

Chcel by si takú partnerku za manželku, ktorá už mala veľa partnerov, po týždni dvorenia každému "dala" a teraz ju máš ty, pričom už posobí značne "ojazdene"....?

To ber len ako anketnú otázku a nie osobne..)))Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-26  (19:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Michal nie nemusí ale nezdá sa mi to.. On je iné čo tá baba vraví a čo bude robiť až sa s ňou človek začne muchlovať objímať a pusinkovať, rôzne dvoriť. Ono zvyčajne na tie posvadobné sexuálne záväzky aj taká svatica zabudne a poruší svoje pravidlo tak ćo si tu budeme niečo nahovárať.. Dobrý milenec jej to proste vymiluje z hlavy také hlúpe predsavzatia. Ale navonok sa bude táká baba tváriť že hej až po svadbe a teraz nie a podobne.. Hej, také dievćatá poznám čo sa chceli milovať ako že až po svadbe.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-26  (19:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chcel by si takú partnerku za manželku, ktorá už mala veľa partnerov, po týždni dvorenia každému "dala" a teraz ju máš ty, pričom už posobí značne "ojazdene"....?

Tvoja otázka nie je dobre podaná a ani nie je namieste.. Úprimnú odpoveď si chcel tak ti ju dám.
Ľudia sa nezamilujú každý týždeň do niekoho iného a keď sa zamilujú tak si nekladú také podmienky že až po svadbe ale sú zamilovaní zvyčajne dosť váśnivo a úprimne - naozaj.. Ty hovríš o nejakej k..rve ktorú každý týždeň niekto pretiahol.


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.60   |   2013-03-26  (19:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko :

diplomaticky si sa tomu vyhol, ale si konkrétne, ohľadom seba, neodpovedal.
Zamilovaní ľudia robia kdečo a hlavne aj nelogické veci, pričom je to fakt hodne subjektívne...A či sa kladú a nekladú podmienky, by som neriešil, pretože to niektorí robia a iní nerobia....A aj vtedy, keď sú vášnivo zamilovaní....
Ja som nepísal o k..rve, ale o jazdenke, a to nie je to samé a takých báb máš hodne a s vekom to narastá... Ale, samozrejme, odpovedal si, ako si uznal za vhodné. A či je moja otázka na mieste ? No, tu sa rieši kdečo a hlavne ide o zábavu a relax, takže by som to nebral nejako vážne a ešte k tomu je to značne anonymné prostredie..Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-26  (19:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Miško

Neviem ako kto rozdeľuje baby neviem ćo je u teba tá jazdenka.. Asi máš na mysli ľahké ženy.. Tak aj také som mal ale iste neženil by som sa s nimi.. No užiť sme si spolu mohli.. Mladým chlapcom ktorí si idú vonku užiť to nevadí.. Toto si mal na mysli či niečo iné ?


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.60   |   2013-03-26  (19:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko :

ano


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.60   |   2013-03-26  (19:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko :

Vždy ma zaujímalo to, že chlapi ako ty nechcú ľahké ženy, teda, že sa s nimi neženia, čo si teraz konkrétne uviedol ty, pričom po týždni dovorenia by žena mala "dať".A rátam, že u teba je to aj taká žena, čo nie je ľahká, ale "dá" zo zamilovanosti...
Zaujímalo by ma, aké máš kritéria, ako rozlíšiš ľahké ženy, ktorý nechceš na ženenie od tých, čo ti pomerne rýchlo dajú, teda do týždňa, ale asi ich neberieš ako ľahké...))
Ono, nie každý chlap je schopný rozoznať, keď žena niečo "hrá"..


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-26  (20:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Michal ale také baby si zvyčajne nájdu nejakého hlupáčika.. Neboj, oni sa nestratia.
A ani u nich nie je isté či nezačnú tomu hlupáćikovi vravieť že sex až po svadbe, takźe ani také kritérium nemusí o niečom morálnom hovoriť.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-26  (20:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Michal, čo sa týka toho rozlišovania ktorá žena aká je, tú otázku som od Teba ćakal.
U mňa to nebol problém, v našom malom mestečku každý vedel ktorá aká je.. :-)
A ak aj nie tak informovali sme sa v partii navzájom ktorá aká je, boli sme dosť veľká tlupa.
Ľaké ženy sme mali aj v partii tak robili nám spoloćnosť a pili s nami pivo, chodili sme po chatách..
No a čo... Užili si a našli si nejakých mládencov naivných, povedali im sex až po svadbe a no a vydali sa.
Majú deti tak isto ako každá iná. Sexu mali dosť teraz sú vzorné mamićky.
Zbytočné moralizovanie.


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.60   |   2013-03-26  (20:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko :

nj,malé mestečko, info v partií, ale mne šlo o niečo iné...ale nevadí...Ja som to neriešil po morálnej stránke, ale som proste chcel vedieť, že keby si nemal to mestečko, partu, informácie, stretneš v nejakom veľkomeste niekde v amíkove takú ženu, nemáš referencie, tak ako by si to subjektívne rozlíšil, že treba ti tiež do týždňa dala, ale chceš ju za manželku a nie je ľahká...Chápeš ?
Takto, ako si to podal je to jasné. A mňa nezaujímalo ako dopadnú také ženy a ani koho si ľahké ženy obkrútia a oklamú, ale ma zaujímal tvoj prístup, ako také niečo rozlíšiš...
No nič, pokecali sme...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-26  (21:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Michal veď predsa po týždni ju nebudeš za manželku chcíeť ale tak po pár rokoch myslím alebo minimálne po roku a to už by si predsa rozlíšiť mal... :-))


perseus50 . hutufigy28   |   ip:91.127.6.   |   2013-03-26  (22:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  michal
ja viem aj o takých pároch a nakoniec sa vzali, že žena bola jazdenka a jej vtedy potencionálny muž zabohovaný katolík. a práve ten nechcel sex pred svatbou. o tom, že je jazdenka vedel.
a to mi pripadá choré, až masochistické. najprv mu ju ojeli iní a on toho blbca robil dobrovoľne. alebo to má byť tá pravá kresťanská láska, dopriať aj iným chlapom?

lenka, má byť podľa teba správny kresťan aj priblblý paroháč, čo dopraje sex kamarátom, svojej budúcej žene , len sebe nie?
alebo je to znak sily muža, keď tie parohy unesie?


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-26  (22:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Michal tak kukni toto som vytiahol z netu.

Neviem ci sa tu taka otazka uz objavila. Ak by som ako krestan, chcel mat sex s mojou priatelkou az po svadbe, lebo si obaja myslime, ze to tak bude lepsie, musim dodrziavat nejake pravidla? Jedna sa o "planovane" rodicovstvo - antikoncepciu, ci uz hormonalnu alebo kondomovu alebo inu, nemam zaujem pouzivat. Ale, nebudem sa krutit okolo horucej kase, pocul som taky nazor, ze pri sexe musi muz ejakulovat do posvy, inak je to hriech. Je to pravda? Ja by som s manzelkou rad mal sex taky, ako prave nan budeme mat chut, bez toho aby som musel sledovat nejaku "standardnu krestansku techniku sexovania" a zaroven bez toho, aby som mal zly pocit z toho ze robim nieco hriesne za co by som sa mal hanbit.
dakujem za jasne a priame odpovede

Ako vidíš tento nadržaný kresťan ani nevie ako má sexovať.. Neskúsený bude sa vrhať možno do svadby aj preto aby si to už konečne vyskúśal aké to je.. Toto nám čo sexujeme pred svadbou nehrozí a vieme do ćoho ideme...
Berieme sa z lásky.. Aspoň tak by to malo byť myslím.

Tak fakt neviem čo je to za smiešna kostolná príprava do života. Naivní neskúsení ľudia sa budú brať a skúšať sex..
A že ako má ejakulovať aby to nebol hriech. Tak taký sex asi nebude nić moc ak mu bude pri sexe chodiť po rozume čo je hriech a čo nie je hriech. :-))))))


perseus50 . hutufigy28   |   ip:91.127.6.   |   2013-03-26  (22:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :DDD
piko, hej ľudia ako ty sa berú z lásky. tvoja žena si ťa vzala z lásky k tvojim peniazom. keby si ich stratil, bolo by po "láske"! ak neveríš, vyskúšaj!


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.60   |   2013-03-26  (22:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko :

tak to z netu je už nejaký fanatik. Niekde som čítal, že sú sekty, kde chlap so ženou sexuje len cez nejakú plachtu, aby sa nedotýkali nahým telom.. .nonsens..))

Takže u teba sex po týždni, skúška a po roku vieš, či je ľahká, zaujímavé...) No dobre...)))

perseus50 :

Tak to sa dá pochopiť tým, že on to bral tak, že dodržuje príkazy svojho náboženstva, asi mu jazdenka neprekážala, lebo možno nemal už na nič lepšie a potom, keď si chlap hľadá ženu vo vyššom veku, tak musí rátať, že má poruke len jazdenky zvačša,(staršie ženy) pretože vekový rozdiel 20 a viac rokov, to ženy berú len zvačša s pracháčom, tam už ide skor o zlatokoipky a iné stratégie..

Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-26  (22:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  perseus50

Čo ja viem, vyskúšal som hneď na zaćiatku..
Nemali sme žiadne peniaze žena mala byt a ja som nemal nič a živila ma ona pár rokov zo svojej výplaty.
Prispel som mesačne tisíc korunami čo sa mi podarilo naškrabať.. Z čistej lásky si ma zobrala..
V tom mám istotu... Všetko dala ona pre začiatok byt aj nejakú tú výplatu.

Venoval som sa svojim záľubám vtedy, začínal som podnikať ale bola to bieda prvé roky, moc som toho nezarobil.
Všetko žena potiahla a boli sme aj tak spokojní a šťastní, spali sme na zemi na takých starých madracoch, ani posteľ sme nemali.. :-)))

Vôbec nám to nevadilo. Všetko bolo fajn a je aj doteraz keď uź máme nejaký ten majetok..
Bol som chudobný ako kostolná myš a vlastne keby sa o mňa žena nestarala tak neviem neviem ći by sme niečo mali, lebo pre koho by som to robil ak nie pre rodinu.
Vlastne nić nepotrebujem a preto som bol aj chudobný kým som bol slobodný.
Všetko som preebal prepil a prehajdákal s kamarátmi. :-))

Tak si sa netrafil.. Ľudia ako ja sa berú z lásky.


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-26  (22:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Michal
- Takže u teba sex po týždni, skúška a po roku vieš, či je ľahká, zaujímavé...) No dobre...)))

Nie tak, to by mal vedieť každý po roku - ja len na babu pozriem trochu s ňou potáram a vidím či je ľahká.. :-)michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.60   |   2013-03-26  (22:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko :

tak obdiv, k tvojej žene, mal si šťastie v živote, ohľadom tohto..


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-26  (23:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vďaka Michal.. A vôbec dobrú ženu spoznáś ľahko. Dobrá žena je obetavá, aj tichá, nešpekuluje, drži sa pri zemi, nefintí sa zbytočne a sníva o obyčajných veciach ako sú deti, rodina, či podobné hodnoty.. Materiálne veci ju nezaujímajú ale skôr kvietočky a lesík či nejaká iná romantika a nemyslí na seba. Tak naozaj neviem aké to otázky si mi dával a naćo že ako sa dá ktorá spoznať a aká je. Veď to predsa vidíš hneď stačí hodiť pár tém a vieš s kým sa bavíš. A keď spoznáś aj nejaké tie spontánne reakcie v určitých situáciách tak musíś vedieť čo je zač. Ono sa to nedá všetko až tak zakamuflovať.. Ak si všímavý tak veľmi ťažko...


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-03-27  (00:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lucifer


"nesnaž sa obracať čistotu na zastaralí názor a preferovať špinu ako niečo úžasné a moderné, to sa robí vždy ak niekto potrebuje rozvrátiť morálku v spoločnosti, taký názor si nechaj vo svojom svedomí, ale ja mám stále zdravý pohľad na život a partnerské spolužitie."

:DDDDDDDD Takze si zo mna urobil rozvracaca moralky spolocnosti...? :DDDDDDDD Preto, ze som si dovolil poukazat na podstatu sexu?

Nebudem rypat do RKC z dovodu "pouzitia sexu, ako specatenia manzelstva"... Inymi slovami, pretiahol si ju, uz musi byt tvoja az do smrti... Nepretiahol si ju, tak ti to manzelstvo mozeme anulovat a potom to mozes skusit s inou... A kde je ta laska az za hrob, ktora ten par doviedla k oltaru? Presne, ako pri kupe televizora... Ale ako som povedal, nezaujima ma to...

Neviem kto, kedy a z akych pohnutok dostal napad, ze zena sa ma vydavat, ako panna, ale mam podozrenie, ze to bola prave cirkev?


"...takto zmýšľajú ateisti?"

To ako zmyslaju ateisti sa prave pokusam zistit... Neviem ci si to uvedomujes, ale ateistami sa nazvali sami krestania, ked odmietali, vraj nejakych pohanskych bohov...? Neskor z nejakeho dovodu, vraj tymto vyrazom zacali oznacovat nejaku inu skupinu ludi... Neviem kto dnes odmieta pohanskych bohov a ani kde, kolki a aki ti bohovia su a preto tento vyraz u mne nadalej patri krestanom, ku ktorym sa radia aj katolici... A mam taky pocit, ze s nimi, teda katolikmi, tu prave diskutujem, nie? Takze na to, ako zmyslaju ateisti si urcite dokazes odpovedat sam...


"...a čo ak si ten ženích skutočne povie, nezobral som si ju pre sex a nebude sklamaní? ale naopak bude sa radovať že s ňou môže prežiť celý život?"

Ale urcite, su aj asexualni ludia, ktori nemaju o sex zaujem vobec, ale ja som nehovoril o tom. Ja som hovoril, ze partneri sa v tomto musia zhodovat. Musia mat kompatibilne sexualne temperamenty a tym aj poziadavky na sex, lebo nymfomanka s asexualom asi dobrym parom nebudu, nie? Ak ale maju spolu prezit vecnost, tak tento fakt bude asi dost podstatny...?michal


"Chcel by si takú partnerku za manželku, ktorá už mala veľa partnerov, po týždni dvorenia každému "dala" a teraz ju máš ty, pričom už posobí značne "ojazdene"....?"

Vies, nad tymto je skutocne zbytocne sa zamyslat... Urcite, myslienka, ze v posteli mozem byt s kurvou a mimo nej so svaticou je mozno lakava, ale... Ojazdene posobiaca zena, hmm...? Vies, zena moze mat za sebou 5000 partnerov a neposobit "ojazdene" a taktiez jedneho a posobit velmi "ojazdene"... Samozrejme, ak si pod pojmom "ojazdene" predstavujeme to iste?

Neviem, co vela partnerov znamena u teba, ale urcite, ak by mi moja stara pred svadbou v posteli prehlasila "Drahy, si moj 236 sexualny partner, uz len 14 dalsich, aby som splnila svoj plan 250 chlapov v mojej vagine a mozeme sa vziat...", tak by ma to voci nej asi trosku znechutilo...

Preto ti dam jednu radu. Nepatraj po sexualnej minulosti svojej manzelky, tak isto ako jej neodhaluj svoju... Mozes ju totiz nakoniec vypatrat a byt neprijemne prekvapeny... Zeny casto kladu otazky, na ktore neexistuje spravna odpoved... Potrebuju z niecoho toho muza jednoducho obvinit... Na otazku v suvislosti s tvojou sexualnou minulostou, je vsak jedina spravna odpoved "V mojom srdci si vzdy bola mojou prvou sexualnou partnerkou." Samozrejme, tymto ju hned neodbijes a zacne sa "A preco mi nechces povedat a kolko a preco, ved povedz a toto a tamto...?" Ak si rozumny, budes trvat na svojom a dodas, ze ta minulost nie je podstatna, lebo v porovnani s nou je kazda ina nepodstatna... A tiez jej neklad podobne otazky, lebo mnoho zien je natolko blbych, ze ti odpovedia a ty skutocne nepotrebujes vediet, ze pred tebou sa stretavala, len kvoli sexu, so susedom so stvrteho atd. Tvoj vztah k manzelke je postaveny na tvojej predstave o nej, tak na co si ju nicit... Zivot ti tu predstavu bude modifikovat aj bez tvojej zamernej snahy...

A to, kolko sexualnych partnerov zena mala naozaj nie je podstatne... To nevypoveda to o jej moralnych hodnotach a charaktere, len o jej sexualnom temperamente, takze pre muzov s podobnym temperamentom, moze take zena byt vyhrou... Mna osobne zeny s "ojazdenym" vyrazom vzrusuju... A cim som starsi, tym viac..."Ono, nie každý chlap je schopný rozoznať, keď žena niečo "hrá".."

Kazda zena je herecka a hra non-stop... Zeny to ani inac nedokazu... Zeny musia vzdy mat nejaky plan, ktory sa prave pokusaju realizovat... Ak si si to doteraz nevsimol, tak definitivne patris k tym chlapom, ktory to nedokazu rozoznat... Svojim prehlasenim si akurat pobavil zeny, ktore si ho precitali... Pomysleli si, aha, chudacik, ktory si mysli, ze ma veci pod kontrolou... Zivot so zenou je divadlo a je na tebe, ci jej budes tlieskat, alebo ju vypiskas... Mentalne jednoduchsi na to divadlo niekedy reaguju nasilym voci zenam, ini, naivni, sa ich snazia presvedcit, ze nemusia nic hrat (absolutne neuspesne), dalsi ich ignoruju a ini si najdu mimo manzelstva inu herecku, ktora hra zaujimavejsie divadlo, aby dokazali ignorovat divadlo doma...

Kazdy to riesi po svojom... Ak by ale zeny nehrali a neexistoval by sexualny pud, tak by tu neexistovalo ziadne manzelstvo! Muzi a zeny sa okrem toho "nepodstatneho" sexu totiz nezhoduju v absolutne nicom... Mozno v sebe zivis iluziu, ze to nie je pravda, ale poloz si tu istu otazku v 50-ke a ta iluzia tam uz nebude... Zeny maju od zivota uplne ine ocakavania, pohlad na svet atd. Takze tlieskaj tej svojej herecke, lebo ak ju vypiskas, skoncia sa komedie a zacnu sa tragedie v jej podani...

Manzelstvo, viac ako o nejakej laske, je o schopnoti dvoch ludi sa navzajom tolerovat... Samotna laska moze do spoluzitia dvoch ludi vstupit, az uz spolu, v spolocnej domacnosti, preziju nejake tie roky... Netreba si pliest lasku so zamilovanostou, tuzbou, potom druhom, strachom so straty partnera a neviem cim este v predmanzelskom vztahu. Ano, aj herecku sa da milovat, ak hra zaujimavo...
ANONYM . sipyrige36   |   ip:195.80.16   |   2013-03-27  (07:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  orangutan
hej, ale predsa rodina nie je len o sexe. často sa tu baví o kolapse spoločnosti.
predtav si, že taká, alebo podobná situácia nastane /a vôbec nemusí ísť o kolaps, podobné situácie sú bežné/. a teraz si predstav, že v prospech svojej rodiny musíš zabiť toho suseda zo 4./napríklad si chrániš majetok/. akú dôveru môžeš mať k žene, čo s ním paktovala pred tým. myslíš že bude chrániť a hájiť svoju terajšiu rodinu a majetok, ktorý umožní rodine lepšie prežiť, alebo svojho ex?
/a to


ANONYM . sipyrige36   |   ip:195.80.16   |   2013-03-27  (07:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a pritom nemusí ísť o zabíjanie ale napríklad máš menšie daňové úniky, a sused zo 4. je finančák a udá ťa za odmenu. na koho stranu sa prikloní?


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:37.80.95.   |   2013-03-27  (12:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  „Tesim sa, ze sa ti paci pockat az do svadobnej noci... Zo zlomyselnosti... Predstavujem si tvojho snubenca masturbujuceho po kazdom rande, aby si ulavil od bolesti  “

tak kazdy mame svoje fantazie, ze?

„Prezradim ti len take male tajomstvo... Sex s dusevnym porozumenim, intimitou, doverou a odovzdanostou nema nic spolocne. Skor naopak, Sex je predovsetkym fyziologickou potrebou, nie dusevnou. Cim ti v tom momente na partnerovi zalezi menej, tym ma sex predpoklad byt lepsi... Vtedy si totiz skutocne uvolnena a nemusis sa v nicom kontrolovat... „

to je tvoj pohlad Orangutana :)

„Pravdu povediac, kazda baba je po case nudnou, ale to je ina debata... Ani to najlepsie jedlo sa neda jest kazdy den, po cely zivot, s rovnakou chutou, nie?“

mozno si nudny ty... ani o tom nevies.. totiz ja s mojim chlapom sa nenudime a nudit nebudeme – je to aj o osobnosti. Kto nema napady, zivotny drive, ducha , ten chodi po svete znudeny...

„Sex ako taky, je len vykonavanim smiesnych a casto aj energicky velmi narocnych pohybov a ak clovek nema k nemu motivaciu v podobe patricne "zvratenej" partnerky, tak je kompletne nezaujimavy...“

to je ciste fyzicky pohlad na vec, bez akehokolvek ineho rozmeru – z toho usudzujem, ze ty si naozaj dobry sex este v zivote nezazil, nic v zlom.... a mozno prave preto, ze k nemu pristupujes, ako pristupujes... pretoze existuje nieco ako absolutna laska- spojenie tiel a dusi a vtedy je to extaza .. a tak nas Boh stvoril, ze vsetci po tom tuzime... a hladame a podla mna jedine manzelsky sex to dokaze na 100 percent naplnit a to ked sa dvaja dobre poznaju a daju si ten slub – tam je ta maximalna oddanost, intimita a dusevna laska ktora sa spoji s fyzickou...a ty ked to nenajdes u tej a tej , tak hladas stale inde a inde a furt niesi spokojny a sex ta uz aj prestane bavit.... Sex je totiz hlavne o laske !

„A este nieco... Podstatna cast sexu sa odohrava mimo postele, teda, mimo dnu-von akcie, nech uz sa deje kdekolvek...“

presne, konecne to zacinas chapat :)

„Moja otazka bola, co sa na spovedi konkretne deje a jeden ma posiela k fararovi a druhy mi tu opisuje nejaky kanibalizmus s jedenim tela... Ved som uz uviedol aj konkretny priklad, ci to prebieha nejako podobne? Co je to nejake tajomstvo???
Co hovoris na spovedi ty? Co hovori farar? Komunikujete vobec? Kladie farar nejake otazky? Zdoverujes sa fararovi pri spovedi so sukromnymi vecami?“

ano, zdoverujem, s fararom sa da rozpravat cokolvek, vyspovedas sa zo zlych veci, ktore si robil... o tom to je … dusevna hygiena... tak ako sa doma vo vani umyvas, tak si na spovedi, svätym prijimanim a omsou cistis svoju dusu...

„Maximálne po týždni dvorenia musel byť sex veď by musela byť tá baba frigidná. Taká nech si kľudne ide hľadať svojho princa inde.
Nebude mi chýbať.“

no kurniksopa Piko... OMG!

„michal
ja viem aj o takých pároch a nakoniec sa vzali, že žena bola jazdenka a jej vtedy potencionálny muž zabohovaný katolík. a práve ten nechcel sex pred svatbou. o tom, že je jazdenka vedel.
a to mi pripadá choré, až masochistické. najprv mu ju ojeli iní a on toho blbca robil dobrovoľne. alebo to má byť tá pravá kresťanská láska, dopriať aj iným chlapom?

lenka, má byť podľa teba správny kresťan aj priblblý paroháč, čo dopraje sex kamarátom, svojej budúcej žene , len sebe nie?
alebo je to znak sily muža, keď tie parohy unesie?“

moj nazor je – ze to dievca malo sakra stastie, ze ho stretla a ze ju chcel...a ze jej dal dalsiu sancu. A este si ju tak vazil, ze chcel cakat do svatby... Podla mna je to znak sily charakteru toho muza, nie ze parohy, ale ze on je ten co tam prevzal opraty a povedal jej, tak dost, bud sa zmenis alebo dovi dopo, otazka je, ci bude silna aj ta zena, pocka do svatby a prestane zo seba robit rohozku. Kazdy si zasluzi druhu sancu a kazdy sa moze zmenit – otazka je, ci vyuzije to, ze jej Boh poslal do cesty toho chlapca a zacne si vazit samu seba.... a bude mu dobrou manzelkou a matkou deti. Je to jej sanca, ktoru, ked ho lubi, bud vyuzije alebo premrha …ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.98   |   2013-03-27  (16:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB

"to je ciste fyzicky pohlad na vec, bez akehokolvek ineho rozmeru – z toho usudzujem, ze ty si naozaj dobry sex este v zivote nezazil, nic v zlom.... a mozno prave preto, ze k nemu pristupujes, ako pristupujes... pretoze existuje nieco ako absolutna laska- spojenie tiel a dusi a vtedy je to extaza .. a tak nas Boh stvoril, ze vsetci po tom tuzime... a hladame a podla mna jedine manzelsky sex to dokaze na 100 percent naplnit a to ked sa dvaja dobre poznaju a daju si ten slub – tam je ta maximalna oddanost, intimita a dusevna laska ktora sa spoji s fyzickou...a ty ked to nenajdes u tej a tej , tak hladas stale inde a inde a furt niesi spokojny a sex ta uz aj prestane bavit.... Sex je totiz hlavne o laske !"


Lenka, o sexe vravis "existuje nieco ako absolutna laska- spojenie tiel a dusi a vtedy je to extaza..."

Aj ked si mi na otazku z mojho predchadzajuceho prispevku "Nezda sa ti pokrytecke, ziadat od tvojho snubenca zdrzanlivost, az do svadby, ked ty si uz sex s niekym inym evidentne mala a tym sa mu ani nemozes oddat, ako panna?" neodpovedala, usudzujem, ze tych sexualnych skusenosti nemas za sebou tak vela...? Napriek tomu si predostrela svoju velmi konkretnu predstavu o sexe... Tvoja predstava je akoby vystrihnuta z nejakej knihy, ale zial, je to presne len to, teoreticka predstava, alebo mozno tuzba, aby to tak bolo...

Toto nie je ziadna narazka, ale uznava cirkev sexualny pud? Dufam, ze nesli tak daleko, ze by ho zrusili?

Samotne slovo "pud" by ti malo napovedat o co tu ide? Pudy su fyziologickeho povodu, nie dusevneho... Tak isto ako pijes, jes, chodis na zachod bez predchadzajuceho splnenia nejakych dusevnych predpokladov, tak isto je to aj so sexom... Ano, ludska spolocnost sa vyvinula na povedzme vyssi stupen a ludia v sebe sexualny pud z roznych dovodov potlacaju, ale to nemeni jeho podstatu... Ano, pre ludi by to bolo obrovskym zjednodusenim ich zivotov, ak by sexualna tuzba bola u nich obmedzena len na ludi, po uzavreti manzelstva a milujucich sa, ako pises, "absolutnou laskou"...

V praktickom zivote to vsak takto nefunguje a ludom sexualny pud dokonca sposobuje aj mnozstvo problemov, od rozvodov az po znasilnenia... Aby som bol dosledny, tak ano, niektorym zenam existencia tohto pudu u muzov tiez vyrazne pomaha v ich kariere a nadobudani majetku...Dalej pises: "...a tak nas Boh stvoril, ze vsetci po tom tuzime..." Mas na mysli tu absolutnu lasku atd. "Sex je totiz hlavne o laske !"

Neviem presne ako si to kreacionisti vymysleli, ci urcili nejaky bod v case pre Adama a Evu, ich vyvojovy stupen atd.? Tym padom neviem ako ich fikcia odraza skutocnost existencie napriklad homo habilis, homo erectus, homo sapiens...? V kazdom pripade, ak by nasi predkovia ignorovali svoj sexualny pud a cakali na nejaku absolutnu lasku medzi samicou a samcom, tak by sme tu dnes neboli...

Oni vtedy dokonca netuzili ani po rodine a nieto este po laske, tak isto ako dnes napriklad medvede... Tym len opatovne naznacujem, ze sex nie je nicim viac, ako fyziologickou potrebou a spajanie ho cimkolvek inym moze akurat priniest sklamanie... To, ze ludia nepobehuju po ulici a nesulozia (aspon teda vacsina) s kazdym hore-dole nie je sposobene tym, ze by k tomu potrebovali lasku, alebo jeden druheho aspon nejako poznat (aspon teda meno), ale vychovou v urcitom smere, nazorom spolocnosti, nabozenstvom, AIDS atd. Ak by som sa v tomto mylil, tak by asi zeny nemasturbovali a nepredstavovali by si pri tom chlapov, s ktorymi nikdy ziaden partnersky vztah ani nemali, nie?


A na zaver pises: "...ty ked to nenajdes u tej a tej , tak hladas stale inde a inde a furt niesi spokojny a sex ta uz aj prestane bavit..."

Neviem ako si dospela k takemuto zaveru...? Ja som predsa pisal len o tom, ze sexualna kompatibilita (podobny sexualny temperament atd.) medzi partnermi je velmi dolezita, ak maju v umysle apolu stravit svoj zivot... To, ze som sa vyjadril, ze kazda baba je po case v sexe nudna neznamena, ze ju to automaticky z niecoho diskvalifikuje... To iste plati v pripade muzov... Neviem aky bude tvoj buduci manzel postelovy artista, ale po case budes poznat kazdy jeho pohyb a mozno sa ocitnes aj v situacii, ze sa bude na tebe natriasat s cervenymi lickami a blbym vyrazom tvare a cely "pozitok", ktory z toho budes mat bude pocit, akoby ta niekto kopal do zadku... A ani uvahy o tom, ze ho milujes a ze sa chudak predsa tak snazi a akekolvek ine, ti v tomto nepomozu... Budes cakat, kedy to konecne skonci a pripadne sa ho pri tom este aj opytas, "Este dlho?", co celu "atrakciu" samozrejme len predlzi...

Chcel som tym len povedat, ze cokolvek, co sa stane rutinou, prestane byt az take atraktivne... Nic viac... A s laskou a ludskymi kvalitami partnera to nema nic spolocne...

Co sa tyka tej lasky, mozes mi poskytnut jej definiciu, lebo pokial viem, definovana zatial nikym nebola, tiez nie je meratelna jej pritomnost, ci nepritomnost a tak tu lasku ludia chapu velmi individualne a tym subjektivne...? A to sa uz vobec nezaoberam nejakou tou "absolutnou laskou"... To sa pytam len preto, aby sme si ujasnili rozdiel medzi roznymi citmi a pocitmi... Az budes vydata aspon 20 rokov a uprimne zhodnotis svoj vztah, vtedy mozes eventualne hovorit o nejakej laske... Absolutnu lasku z toho vsetkeho radsej vynecham... Skusme najprv len tu obycajnu...
michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.12   |   2013-03-27  (22:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ORANGUTAN :

"Vies, nad tymto je skutocne zbytocne sa zamyslat... Urcite, myslienka, ze v posteli mozem byt s kurvou a mimo nej so svaticou je mozno lakava, ale... Ojazdene posobiaca zena, hmm...? Vies, zena moze mat za sebou 5000 partnerov a neposobit "ojazdene" a taktiez jedneho a posobit velmi "ojazdene"... Samozrejme, ak si pod pojmom "ojazdene" predstavujeme to iste?

Neviem, co vela partnerov znamena u teba, ale urcite, ak by mi moja stara pred svadbou v posteli prehlasila "Drahy, si moj 236 sexualny partner, uz len 14 dalsich, aby som splnila svoj plan 250 chlapov v mojej vagine a mozeme sa vziat...", tak by ma to voci nej asi trosku znechutilo..."

Až nespoznáš "ojazdenosť ženy", ktorá má za sebou 5000 partnerov, tak potom máš málo empatie a pozorovacej schopnosti. Ono to je poznať a ty by si to iste poznal tiež...)
Pochybujem, že by si bol taký neskúsený...

Viacmenej som tento argument riešil s Pikom pre určitú pointu, ktorý som bližšie nevysvetlil, lebo ma zaujímalo, aké hodnoty uznáva Piko u žien, a aké u manželky, preto som postavil takto otázku. On sa už vyjadril jasne.
Pointa je v tom, že dajme tomu Piko chce ženu, ktorá mu po týždni "dá", ale nie je ľahká, (teda ohľadom partnerky pre manželstvo). On je to schopný poznať podľa neho "- ja len na babu pozriem trochu s ňou potáram a vidím či je ľahká.. :-)"
To, že mu po týždni "dá", podľa všetkého zo zamilovanosti oboch z nich pokladá za OK.To nič nehovorí o tom, že je žena ľahká, podľa neho. Preto ma proste zaujímalo, ako rozlíši takéto ženy z hľadiska toho, či sú ľahké alebo nie a aký má hodnotový rebríček u manželky. Pretože, myslím, aj ty a aj on pokladá za vybúrenie sa v mladosti s ľahkými ženami za OK, pričom však manželku už nechce ľahkú ženu, v tom je ta pointa, pričom tvrdí, že všetci sú spokojní, on aj ľahké baby, s ktorými sa v mladosti vybúril, atď. Tak ma to zaujímalo z jeho strany, to je všetko.
Ale pozor, v žiadnom prípade sa nechcem dotknúť jeho ženy, vzhĺadom na to, čo o nej napísal mi je jasné, že ho má ozaj rada a on može byť fakt rád...Zaujímala ma len to, čo mi on už objasnil..

""Ono, nie každý chlap je schopný rozoznať, keď žena niečo "hrá".."

Kazda zena je herecka a hra non-stop... Zeny to ani inac nedokazu... Zeny musia vzdy mat nejaky plan, ktory sa prave pokusaju realizovat... Ak si si to doteraz nevsimol, tak definitivne patris k tym chlapom, ktory to nedokazu rozoznat... Svojim prehlasenim si akurat pobavil zeny, ktore si ho precitali... Pomysleli si, aha, chudacik, ktory si mysli, ze ma veci pod kontrolou..."

Tento moj názor som dal len všeobecne ako myšlienku, ale to neznamená, že ja o tom neviem, ako ženy hrajú, práveže mám celkom dobrú schopnosť ohĺadom empatie pri styku so ženami, nakoľko mám 3 sestry aj viem, ako ženy uvažujú...) Ale poznám chlapov, ktorý pre schopnosť ženy hrať poriadne "zarvali a zblbli"...Či som pobavil ženy mi je jedno, nepíšem sem preto, aby som okolo seba robil nejakú aureolu dokonalého človeka alebo chlapa, ale len viacmenej pre relax a výmenu názorov v diskusií, až má takáto diskusia zmysel..

Mnoho z toho, čo si napísal o ženách je pravda a aj o vzťahoch, ale zas každý chlap nie je rovnaký a kladie doraz na niečo iné, napríklad jeden si radšej zakryje oči aj rozum a nechce nič vedieť o minulosti ženy ohľadom jej partnerov v sexe, iný si zas viac váži otvorenosť a úprimnosť, ženy, že je toho vobec schopná..Je to individuálne...LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.96   |   2013-03-28  (11:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " mám celkom dobrú schopnosť ohĺadom empatie pri styku so ženami, nakoľko mám 3 sestry aj viem, ako ženy uvažujú...)"

ako? :)


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.96   |   2013-03-28  (11:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  blbo...


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.96   |   2013-03-28  (11:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Orangutan – sorry – o svojom sexualnom zivote sa tu rozpisovat fakt nebudem...neviem preco ta to tak zaujima, svoj postoj som uz napisala a sukromie je sukromie.. to dufam respektujes.

Co sa tyka tej lasky, mozes mi poskytnut jej definiciu, lebo pokial viem, definovana zatial nikym nebola,

nie, nemozem...a to je prave v tom...naco ti je vlastne definicia? Laska je pocit...lasku citis, nie definujes...

„Neviem aky bude tvoj buduci manzel postelovy artista, ale po case budes poznat kazdy jeho pohyb a mozno sa ocitnes aj v situacii, ze sa bude na tebe natriasat s cervenymi lickami a blbym vyrazom tvare a cely "pozitok", ktory z toho budes mat bude pocit, akoby ta niekto kopal do zadku... A ani uvahy o tom, ze ho milujes a ze sa chudak predsa tak snazi a akekolvek ine, ti v tomto nepomozu... Budes cakat, kedy to konecne skonci a pripadne sa ho pri tom este aj opytas, "Este dlho?", co celu "atrakciu" samozrejme len predlzi...“

takto zle by som to urcite nevidela :). Pozri, jak si to kto zariadi, tak to ma . Ja som si povedala, ze moje manzelstvo bude proste fajn a urobim pre to vsetko. A aj ked pridu problemy, tak ich proste prekonam... lebo depresia, sebalutost, zatrpknutost atd. nie je moj zivotny styl. S Usmevom ide zivot lepsie, a ja sa naopak, praveze tesim, ked budem poznat kazdy jeho pohyb. Ide o uhol pohladu :)
ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.96   |   2013-03-28  (11:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB

A ja ti uprimne drzim palce, aby ti to vyslo...

Ja som len chcel poznat tvoj nazor a nie ta o niecom presvedcit. Moj nazor na otazky sexu som prezentoval len pre moznost tvojho pripadneho zamyslenia sa...

Stale si mi neodpovedala na moju poslednu otazku, ci to nepokladas za pokrytectvo, ze evidentne si uz s niekym sex mala a so svojim snubencom si sa rozhodla cakat az do svadby?

Ci na tu otazku odpovies, alebo nie, je samozrejme na tebe...

Takze este raz, drzim ti palce, nech sa ti vsetky tvoje predstavy splnia...

Co sa tyka tej definicie lasky, tak ta je na to, aby sme obaja vedeli o com hovorime... Ludia si predsa non-stop vyznavaju lasku, beru sa v kostoloch, slubuju vecnu lasku a potom rozvadzaju... Myslel som, ze laska je vecna a nemenna...? Tak ako je to s tou laskou? Dnes ju citis, zajtra nemusi? O co tu ide?
michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.12   |   2013-03-28  (14:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB :

" mám celkom dobrú schopnosť ohĺadom empatie pri styku so ženami, nakoľko mám 3 sestry aj viem, ako ženy uvažujú...)"

ako? :)

Chlapi sa snažia pri probléme riešiť podstatu veci, ženy je velmi ťažko vobec dostať do mentálneho stavu, aby uznali podstatu problému,(nechcú vidieť realitu, sebaklam im viac vyhovuje) nieto ešte riešenie.
Je to fakt na dlho, mnohé z toho napísal aj orangutan, až máš fakt záujem o moj názor trocha hlbšie, tak daj vedieť, potom napíšem obšírnejšie...
Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-28  (14:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB a keď Ty píšeš že láska je pocit potom ako vieš že bude večný ak toto pred "bohom" v kostole chceś opečiatkovať ?
Vieš pýtam sa len tak zo zvedavosti lebo mám jednu známu čo je tieź dosť "kostolná" a zobrali sa v tom kostole... Teraz po roku sa nejako rozišli aj keď vlastne ju opustil ten muž tak nebolo to z jej strany lenže teraz má kostolný problém..
Očul som že sú s tým riadne vybavovačky zrušiť ten kostolný zaväzok vraj až do vatikánu či kde do prdele treba niečo písať a navyše doma počúva reči typu - Čo teraz budú na to hovoriť ľudia z dediny veď tu sa ešte nikdo nikdy s nikým nerozviedol.. No a pointa je v tom že síce v tej dedine sa fakt ešte nikdo kostolný nerozviedol, ale nežijú spolu dobre mnohé páry.. Len sú proste spolu lebo to odklepli v kostole pred pánom bohom a dedinské prostredie toto celkovo odsudzuje nejaké rozvody kostolníkov ak to takto pekne v kostole pred bohom odprisahali. Teda láska nie je večný pocit u mnohých a mnohým to v skutoćnosti nevýjde.

Aj keď Ti to neprajem ale mám otázku. Čisto teoreticky ako to budeš potom riešiť ak by náhodou ten pocit zmizol a zmenil sa na iný.. Porušíš sľub bohovi alebo budeš neśťastnica do konca života takto zdieľať svoj trápny osud ?


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.96   |   2013-03-28  (14:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Chlapi sa snažia pri probléme riešiť podstatu veci, ženy je velmi ťažko vobec dostať do mentálneho stavu, aby uznali podstatu problému,(nechcú vidieť realitu, sebaklam im viac vyhovuje) nieto ešte riešenie."

hm, zaujimave, ked si predstavim, kolko problemov musi zena pocas zivota riesit...tak to by vyzeralo, keby si mal pravdu...:) ale tak mozno niekedy ano... ale to sa netyka len zien, ale ludstva vseobecne.

"až máš fakt záujem o moj názor trocha hlbšie, tak daj vedieť, potom napíšem obšírnejšie..."

hej, napis obsirnejsie, bavi ma to citat, ze ako vidia muzi zenske zmyslanie :)

Orangutan - vdaka :). No lasku musi v sebe clovek pestovat, musi chciet milovat - a to nielen manzela, ale vseobecne zivot atd... na objekte nezalezi, ide o ten pocit,ktory z toho mas a ktory potom vyzarujes...definiciu odomna nechci...to uz je na mna moc.michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.12   |   2013-03-28  (14:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko :

V RKC existuje anulácia manželstva, právomoc na to majú mnohí biskupy, samozrejme, tu v SR to moc robiť nechcú ..)


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.12   |   2013-03-28  (14:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB :

tak, až niekedy neskor, až si nájdem viac času...


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.96   |   2013-03-28  (15:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kurnik Piko, ty uz ma fakt stves niekedy, ty si sa naco vlastne zenil? To tu furt musite vytahovat nejake katastroficke scenare a trapny osud???? Kto tak rozmysla, ked ide do manzelstva? Mozno ty... Nezijem v dedine, ale na to co povedia ludia by som sa vybodla, to je najmenej podstatna zalezitost, ludia toho nakecaju...keby som na to mala pozerat, tak sedim zabarikadovana doma s tazkou sociofobiou
a nemyslim na to, ze to nevyjde, lebo ja myslim pozitivne a moj buduci manzel tiez...nebudem si zbytocne privolavat problemy a starosti a spekulovat nad nesmrtelnostou chrusta. Manzelstvo je o tom, ake si ho urobis, nikto iny to za teba nespravi...


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-28  (16:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB Ty si zase nič nepochopila ani tú otázku.. Tú otázku si otočila proti mne že načo som sa ja ženil.

Ja som nić žiadnemu bohu nesľuboval.. Noo chapeš už ? Nie je medzi nami tretia osoba keď sa zo ženou rozídem tak je to len medzi nami dvomi.. Toto bola tá pointa no ale zdá sa že Michal mal pravdu..

Chlapi sa snažia pri probléme riešiť podstatu veci, ženy je velmi ťažko vobec dostať do mentálneho stavu, aby uznali podstatu problému.

Kazateľ:
3 Ak sľubuješ Bohu sľub,
nemeškaj s jeho vyplnením,
lebo nemôže mať záľubu v pochabých;
čokoľvek si teda sľúbil, to aj splň!

4 Lepšie sľub (vôbec) nerobiť,
ako keby si sľúbil, a (sľub) nesplnil.

5 Nedovoľ svojim ústam, aby ti priviedli telo do hriechu,
ani nehovor pred (Božím) poslom,
že sa to a to stalo nevedomky.

Prečo by sa mal Boh rozhnevať pre tvoje slovo?
Navnivoč privedie dielo tvojich rúk!

6 Lebo kde je veľa snov,
tam je aj mnoho márnivých slov -
ty však maj bázeň pred Bohom!

MOJA OTÁZKA BOLA JASNÁ
Čisto teoreticky ako to budeš potom riešiť ak by náhodou ten pocit zmizol a zmenil sa na iný.. Porušíš sľub bohovi alebo budeš neśťastnica do konca života takto zdieľať svoj trápny osud ?


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.96   |   2013-03-28  (17:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko - ja som pochopila a myslim, ze odpoved bola dost jasna... NERIESIM TO! a ak to raz budem musiet riesit, tak to budem riesit jednoducho potom ... Nepripustam si tuto moznost, lebo myslim pozitivne a do manzelstva idem s tym, ze ten pocit nezmizne, ale bude stale silnejsi - takto ja rozmyslam a neprivolavam katastroficke scenare a neinscenujem trapny osud .. ani mi to nikto nevtlcie do hlavy ... dokonca ani ty :) A svoje sluby sa snazim plnit, thats all. Este nejake otazky?


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-28  (17:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenka.. Nemusíš sa mi tu dušovať... :-)

To sa dušuj bohu a frajerovi keď sa budeš vydávať v kostole.. Mne je to jedno.. Mne nić sľubovať nebudeš.
A nič Ti do hlavy nevtĺkam..

Len mi to nesedí - že čo robí tá tretia osoba medzi dvomi ľuďmi ktorí sa majú radi.
Ináč tiež som takto rozmýšľal ako Ty, isté možnosti som si nepripúšťal a ani dnes nepripúšťam..

Avšak ak by bol medzi nami niekto tretí, komu by som mal také veci vážne sľúbiť tak mu poviem že toto mu sľúbiť teda vôbec neviem.. Že môj vzťah zo ženou je medzi mnou a ňou..
Je to nereálne už zo samotnej podstaty toho že toto sa sľúbiť tretej osobe ani nedá.
Ak niečo sľúbim tak to beriem záväzne a prečo by som vôbec mal niečo tretej osobe také niečo sľubovať..
Ak ma sklame žena môžem svoj sľub zrušiť voči nej.. No voći tretej osobe nemôžem, nie je na to dôvod.
Jedine že by ma aj tá tretia osoba sklamala.

Vôbec nejde o to aby si si Ty niečo pripúśťala. Ide o zásadný princíp.
Sľuby bohu iste treba dodržiavať a ak ich nedodržíś tak si sklamala boha Ty aj keby si nebola z mužom už spokojná..
Boha nechce sklamať žiadny veriaci tak potom sa často trápi z partnerom ktorého už ani nechce..
Nebavme sa Teda o Tebe ale o tomto probléme tretej osoby v manželstve, nech si to teda nevzťahuješ priamo na seba.

Môžeš mi to všetko objasniť ako to vidiš Ty... Dvaja ľudia sa ľúbia a sľubujú niečo tretej osobe ?
A načo. Nie je to len zbytočný zaväzok ktorý si potom môžu obaja ťahať ako železnú guľu na nohe ?
Taký trapny osud Ti ani ja neprivolavam ale občas ho vidím v realite tak sa o tom bavím..
Nevzťahuj si to na seba.


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-03-28  (18:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB

V suvislosti s tvojou debatou s Michalom o mysleni zien ma nieco napadlo...

Podla mojho nazoru by mladi chlapci v 18-ke mali dostavat povinne knihu s nazvom "ZENA - Navod na obsluhu"


Hned na prvej strane by v tej knihe mala byt definicia zeny:

"Zena je zivot podporujuci system vaginy, niekedy tiez vybaveny zaujimavym telom a prsiami..." Skratene - zena = objekt sexualneho zaujmu muzov.

POZOR!!! - Zeny su si toho vedome a tuto skutocnost casto vyuzivaju a tiez zneuzivaju vo svoj prospech a neprospech muzov!!!

POZOR!!! - Tehotenstvo trva 9 mesiacov a nie tri a pol, alebo dva, alebo pat. Ak zena otehotnie pocas vasej dlhodobej nepritomnosti, je velmi pravdepodobne, ze nie ste otcom dietata, aj nepriek jej tvrdeniam, ze ste!POCHOPENIE ZENY

Zenu nie je mozne pochopit!

Zena zvycajne nepovie priamo co chce. Vy si to musite domysliet. Domyslenie si toho, co zena prave chce je v 99% nemozne. Ak sa vam nejakym zazrakom podari domysliet si, co zena prave v tom momente chce, neteste sa. O 10 minut to uz nemusi byt pravda. Zmenila sa jej nalada...MYSLENIE ZENY

Zena zvycajne nevie co chce, ale chce to okamzite. Ak jej v dosiahnuti toho nepomozete, obvini vas z neuspechu.KOMUNIKACIA SO ZENOU

Najistejsie je nikdy nevyjadrovat svoj nazor a vo vsetkom s nou suhlasit.

Musite ju vzdy pozorne a so zaujmom pocuvat, nech uz to co hovori je akokolvek nezaujimave.

Musite s usmevom na perach ignorovat fakt, ze ked hovorite vy, ona vas nepocuva, obcas vyjde z miestnosti, prerusi vas v polovici vety nesuvisiacou otazkou, alebo zacne umyvat riady tak hlucne, ze by vas nepocula, aj ak by naozaj chcela.

POZNAMKA: Aj napriek dodrzaniu vsetkych vyssie uvedenych zasad, so zenou sa uspesne nedohodnete na nicom, pokial prave nebude mat na vec ten isty nazor.

So zenou sa nikdy nehadajte! Nevyhrate!!! To, ze pravda je na vasej strane, nie je pre zenu dostatocny argument. Aj ak by vymena nazorov mala trvat 26 rokov, zena sa bude k teme neustale vracat, pokial jej nedate za pravdu. Zapamatajte si, zena ma vzdy pravdu!!!RADA PRE POKROCILYCH

Nezatazujte svoju mysel tym, co vasa partnerka hovori. Najlepsie je len rutinovo suhlasit so vsetkym, co hovori. Nesuhlasom aj tak nic nezmenite a takto si usetrite kopu casu a nervov. Ak byvate v panelaku, mozno budete mat jedneho dna stastie a ona sa vas opyta "Mam vyskocit z okna?" a po vasej rutinovej odpovedi "Samozrejme zlatko..." tak aj ucini...FIXNE PREDSTAVY ZIEN O MUZOCH

Muz = sexualny pud vybaveny penisom. => lahko ovladatelny...

Muz bol stvoreny na to, aby bol ovladany zenou.

Muz bol tiez stvoreny na to, aby obdivoval zeny. (za slobodna vsetky, v partnerstve jednu)

Muza je potrebne zmenit a potom uz bude vyhovujuci.

POZOR!!! Kazda zena vnima muza ako svoj projekt a je presvedcena, ze ho dokaze zmenit. NEPODVOLTE SA!!! Ona nema konecnu predstavu, co chce vlastne dosiahnut, ide jej len o permanentnu zmenu a sama si tento fajt neuvedomuje. Zena je velmi jednoduche zariadenie a nepozna logiku!UPRIMNA KRITIKA ZENY

Akakolvek kritika zeny je absolutne nepripustna!!!

Zapamatajte si, ze zena je vzdy krasna, stihla, vysoka a jej bradavky nie su prilis tmave a dvorce bradaviek nie su prilis male, ani prilis velke a jej prsia maju dokonaly tvar a nie su prilis od seba a nevisia jej a na bokoch nema vela tuku a jej zadok nie je prilis velky, ani prilis makky a nema krive nohy a nema hrube stehna a nevidiet jej celulitidu a ma krasne chodidla a pekne vlasy a nos primerany k tvari atd.

POZOR!!! Nedajde sa zmiast tym, ze vam zacne tvrdit, ze kecate, ze ona predsa vidi, ako to je, ze ona ma zrkadlo atd. Zasadne trvajte na svojom, inac sa na vas urazi a budete si to odsierat este dva tyzdne!VYMENA PARTNERKY

Vymena partnerky moze mat zmysel, len kvoli zaujimavejsiemu vonkajsiemu obalu. Existuje totiz realne nebezpacenstvo, ze jej vnutro rychlo degeneruje na uroven tej predchadzajucej...

Uvedomte si, ze to co vidite pred svadbou, nemusi mat vela spolocneho s tym, co budete vidiet po svadbe...ZENA A MANZELSTVO

Uvedomte si, ze nie vy ste si vybrali ju, ale ona si vybrala vas.

Po svadbe sa stanete jej exkluzivnym, celozivotnym projektom zmeny.

Zena nie je nikdy spokojna. Ak sa jej tento stav niekedy nahodou podari dosiahnut, tento pocit u nej zvycajne bude trvat len do nasledujuceho dna, kedy dostane novy "napad".

Tie najlepsie chvile s nou mate uz za sebou...RADA PRE POKROCILYCH

Dajte si pokoj so zenami, nestoji to za to... No ano, ale je tu ten sex a iluzia stastnej rodiny... Tak vela stastia...Samozrejme, samotna kniha by bola daleko rozsiahlejsia a mozno by sa vdaka nej u nas znizil pocet rozvodov...? Tak co Lenka, nasla si sa v niektorom z bodov...?
michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.12   |   2013-03-28  (21:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenka :

Orangutan to prakticky zhrnul aj za mňa, mohol by som ešte niečo rozviesť aj viac, ale, myslím, že netreba.

""Zena je zivot podporujuci system vaginy, niekedy tiez vybaveny zaujimavym telom a prsiami..."

Tak to je trocha technické a nie dosť gentlemanské, takže je žena viac ako ten opis. Má aj iné kladné vlastnosti...)

A potom :

"RADA PRE POKROCILYCH

Dajte si pokoj so zenami, nestoji to za to"

S týmto nesúhlasím. Zbytok názorov, tak to je celkom tvrdá realita, iste to neplatí pre všetky ženy vo všetkom, ale dovolím si tvrdiť, že na štatistiku dosť vysoko nad 50 % by sme sa dostali...)

LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.96   |   2013-03-29  (11:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  „To sa dušuj bohu a frajerovi keď sa budeš vydávať v kostole.. Mne je to jedno.. Mne nić sľubovať nebudeš.“

ja sa ti ani nedusujem, ty si sa pytal, ja ti odpovedam...ale zas si nezabudol zdoraznit, jak ti to je velice jedno :)) LOL. Sak ok, ja viem, ze ti to zily netrha, tak ako ani mne tvoje manzelstvo... Piko, ty si cislo proste…

s trapnym osudom uz na mna nechod, ja mam zivot rada a viem si to zariadit tak, aby som ten trapny osud nemala... Ja nesom ten typ, ver mi. A ked do niecoho idem, tak do toho idem naplno – aj do manzelstva. Nechcem robit veci na 20 % ale na 100. Katastroficke scenare budem riesit ked budu aktualne, zbytocne sa nezatazujem spekulaciami. Niekde som citala, ze tvoje myslienky vytvaraju aj tvoju realitu...

Ohladom toho co pises – ved ja ti to neberem, pre mna zas neni manzelstvo papier z uradu, kde ti to ujo opeciatkuje a potom idete na slepaciu polievku, skor to pripomina nejaku formalnu zmluvu – uradnu. Pre mna je manzelstvo sviatost – slub pred Bohom a o to ide... Svatba v bielom, v kostole za asistencie vysväteneho knaza... vtedy to ma uroven... A ano, o to ide, ze veriaci nechcu sklamat Boha a to manzelstvo ma pre nich aj nieco znamenat. Nie ako teraz, parkrat sa pohadaju a uz je rozvod...


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.96   |   2013-03-29  (11:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak co Lenka, nasla si sa v niektorom z bodov...?

no ako sa to vezme...

„Zena zvycajne nepovie priamo co chce. Vy si to musite domysliet. „

ako kedy, niekedy zena len chce, aby ju muz chapal aj bez slov, aby jej proste rozumel, nech mu nemusi vsetko polopatisticky vysvetlovat, ako blbemu, aby na to prisiel sam a tym dal dokaz – ze je pre neho dolezita a ze skuma jej pocity a chce ju naozaj pochopit ako cloveka a ten muz, ktory to dokaze, ma proste vyhrate...

„Zena zvycajne nevie co chce, ale chce to okamzite. „

aj to je niekedy pravda :))))))

„Najistejsie je nikdy nevyjadrovat svoj nazor a vo vsetkom s nou suhlasit. „

tak to je blbost, s takymi muzmi je nuda... ja chcem poznat nazory a pohlady na vec u cloveka, ktoreho milujem, zaujima ma to, aj ked mame odlisny nazor...

„So zenou sa nikdy nehadajte! Nevyhrate!!! To, ze pravda je na vasej strane, nie je pre zenu dostatocny argument. „

u mna to neplati, ja si viem priznat svoju chybu, aj sa ospravedlnit a to si aj vela ludi na mne ceni, aj mi to povedalo, s tymto ja problem nemam, ze furt musim mat pravdu...ale zas ked viem, ze mam pravdu, tak sa viem aj poriadne pohadat..

„Muz = sexualny pud vybaveny penisom. => lahko ovladatelny...“

ale tak to je chyba aj muzov, ked sa tak niekedy chovaju...

„Muz bol stvoreny na to, aby bol ovladany zenou. „

mne raz kamos povedal, ze pre muza je uzasny pocit, ked je nastrojom zeny – ona povie – napr. pribi obraz na stenu. On zoberie klince, pribije obraz a tesi sa z toho, ze bol uzitocny a ona je stastna – ze to je vrchol blazenosti pre muza :) tak neviem co je na tom pravdy … to musite povedat vy... Ze on chce byt nastroj zeny, ze sa z toho tesi a mu to robi radost... tak ako zena sa chce starat o svojho muza... navarit mu a ked mu chuti tak sa tesi, je to vzajomne...

„Muza je potrebne zmenit a potom uz bude vyhovujuci. „

no obidvaja sa musia trocha prisposobit, ale hlavne muz musi mat respekt a nerobit zo seba handrovu babiku, lebo zeny su väcsinou take, ze skusaju kam az mozu zajst.., ved prave preto si ho vzala, ze je taky aky je... ale ak ide o pre nu dolezite veci, mal by vediet robit kompromisy --- z lasky a ucty k nej a ona tiez.

„Akakolvek kritika zeny je absolutne nepripustna!!! „

blbost, ale nech je ta kritika konstruktivna a vyvazena pochvalou...:)


Piko . syfaqyxy   |   ip:178.40.93   |   2013-03-29  (12:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB
-- A ano, o to ide, ze veriaci nechcu sklamat Boha a to manzelstvo ma pre nich aj nieco znamenat. Nie ako teraz, parkrat sa pohadaju a uz je rozvod...

Som myslel že nechú sklamať partnera. :-))
A oni nechcu sklamať boha aj keby sa po čase vykľulo že partner je debil..
No veď o tom som pisal.. Dobra somarina..


LenkaB . lyrokemu25   |   ip:80.187.97   |   2013-03-29  (12:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak snad urobis v prvom rade to, ze si nevezmes debila... a on sa ma snazit aby nesklamal nikoho, aj ty... ani Boha, ani partnera, ani sam seba... Ja ti Boha nenanucujem, je to uplne tvoja osobna vec, hovori sa tomu slobodna vola, thats all..


Peter . fohyhuku49   |   ip:78.98.248   |   2013-04-23  (23:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pán Libor Lukáč, Vy ste katolík na ktorého spadla socha Budhu?Ta kresťanka ktorú citujete,hovorí o tom,že krv Kristova ma Moc zmyť naše hriechy,to je cena ktorú Boh akceptuje.Syn človeka nás vykúpil svojou krvou.Pred Kristovou obetou sa trasie celé peklo a Vy svojim vlastným snažením,kam si myslíte že sa dostanete? Dajte si pozor nato,čo je podľa Vás jed a čo liek.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + päť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?


 - Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?2013-06-01  (10:13)  |  Náboženstvo a mystika
Čo nám malo byť zamlčané a prečo? Existuje reinkarnácia, teda možnosť opakovaných vtelení? 30 až 40% obyvateľstva je presvedčených o tom, že žili na Zemi už viac krát. Toto prastaré poznanie ľudstva nájdeme vo všetkých končinách Zeme a v mnohých kultúrnych kruhoch a nielen v budhizme a hinduizme ako si mnohí myslia. Reinkarnácia bola kedysi úplne prirodzeným poznaním aj v rannom kresťanstve, až kým ho kňazská kasta pred 1500 rokmi nepotlačila a neuvalila svoju kliatbu na každého, kto by tomu veril.

Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 1


2013-05-01  (12:02)  |  Náboženstvo a mystika
Kto sa trochu hlbšie zaujíma o duchovné súvislosti života vie, že človek sa na zem nerodí iba raz. Prichádza sem viac krát a to jednak preto, aby odložil svoje staré chyby a viny a jednak preto, aby sa práve tu na zemi mohol výraznejším spôsobom duchovne posunúť nahor. Znalosť o opätovných príchodoch človeka na zem bola do piateho vatikánskeho koncilu bežne rozšírená i medzi kresťanmi a toto poznanie je až dodnes prirodzenou súčasťou všetkých východných náboženstiev.


2013: Apokalypsa ezoteriků a agónie společnosti!


2013-04-19  (10:53)  |  Náboženstvo a mystika
,,Ezoteriky, sektáře a příznivce New Age čeká po 21. prosinci 2012 podobný osud jako komunisty po rozpadu Východního bloku mezi lety 1989 – 1991.“ - Václav Bláha


Odev ako prejav ducha


2013-04-19  (09:31)  |  Náboženstvo a mystika
Týmto textom sa obraciam na nežnejšie pohlavie s výzvou, aby sa už konečne spamätali a zamysleli sa nad svojím počínaním.


Večné peklo ? BLUD RKC ! (VIDEO)


2013-04-11  (17:45)  |  Náboženstvo a mystika
Ako je možné aby náš milostivý a láskyplný Boh dopustil večné utrpenie pre tých, ktorí neprijali obeť Ježiš Krista ? Určite Boh, ktorý je nekonečná láska a chce zachrániť každú dušu by niečo také urobil ? Poďme sa spoločne pozrieť čo hovorí o tom Božie Slovo - Biblia. Učenie, že bezbožní sú trápení ohňom a sírou vo večnom pekle a že za hriechy, ktoré spáchali počas svojho krátkeho života na zemi, budú mučení tak dlho, ako dlho bude žiť Boh, je nezlučiteľné s Božou láskou a milosrdenstvom i s naším ľudským zmyslom pre spravodlivosť.


CO JE CÍRKEV?


2013-04-04  (21:53)  |  Náboženstvo a mystika
Každý národ mněl svou víru, a své bohy, a také nějakou minulost kterou si uchovávaly moudra, a vzpomínky na své předky. Ano, hovořím o nějakých pohanech anebo barbarech, i tyto národy mněly ve skutečnostech jistou civilizaci, a jiný postup životních skutečností danou jistou životní lokalitou a tím i mentálním přístupem k životu a daných jiným podmínkám. Co přinášelo jejich náboženství? Setkání svých sousedů, výměna zkušeností jak pro dobrý chod komunity, tak také pro pobavení a také nabytí informací pro další chod komunity do budoucna, osobní setkání utužovalo jistou sounáležitost a také vědomí někam se zařadit. Toto kulturní dědictví bylo ale hrubě pošlapáno katolickou vírou a doslova zneuctěno. Když si uvědomíte, že každý národ mněl ne staletí, ale tisíciletí svou víru a děděné poznatky, které se předávaly po několik tisíc generací na novou generaci, a v průběhu okamžiku jim bylo sebráno vše nějakým misionářem hrubou silou a hrozbami. Kdo se nepodřídil, byl prostě zavražděn, v jejich jazyce prostě řečeno jen "odstraněn".


Uvidel som smrť!


2013-04-04  (18:41)  |  Náboženstvo a mystika
Nie som jasnovidcom, ale stalo sa mi, že raz som predsa len niečo uvidel. Niečo strašné! Uvidel som skazu a smrť!


RKC a pápež František


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Tento článok by som venoval aktuálnemu dianiu v RKC, zo zameraním na pápeža Františka. Posledných niekoľko rokov som ostro kritizoval veľmi vážnu morálnu rozvrátenosť v RKC. Mnoho ľudí mi neverilo, ale dnes mi musia dať za pravdu aj fanatický katolíci. Najprv si veľmi stručne zhrňme najbližšiu históriu RKC a potom bude téma pápeža Františka


Kauza Ján Pavol II. a vnútorný rozklad RKC


2013-03-01  (09:51)  |  Náboženstvo a mystika
Beatifikácia je predstupeň blahorečenia. Po beatifikácii Jána Pavla II. bol zastavený tento film,ktorý kritizuje jeho beatifikáciu. Beatifikovaný môže byť len človek, ktorý žil z kresťanského hľadiska veľmi vzorne, čo sa nedá o Jánovi Pavlovi II. povedať: -kryl pedofilné škandály -bol zo slobodomurármi najlepší priateľ – dali mu najvyššie ocenenie za presadzovanie ideálov NWO -kade chodil tade ohlasoval náboženskú ideológiu Nového svetového poriadku – hlásal, že všetky náboženstvá treba spojiť v jedno Ak by nám média objektívne informovali, vznikla by najväčšia mediálna kauza v dejinách ľudstva – Ján Pavol II.


Satanistický pápež? Ján Pavol II. vzdal hold NWO


2013-02-23  (16:02)  |  Náboženstvo a mystika
Som veľký kritik Jána Pavla II., pretože tento pápež vzdal hold ideológii Nového svetového poriadku. Presadzovanie ideológie NWO sa nekončilo len týmto výrokom. Kade chodil tade rozhlasoval radikálny medzináboženský ekumenizmus – jeho cieľom bola príprava sveta na jedno svetové univerzálne náboženstvo – náboženstvo ideológie Nového svetového poriadku. Kritici hovoria, že kresťanstvo a pohanské náboženstvá v žiadnom prípade nie sú zlúčiteľné, ako si to predstavoval Ján Pavol II.


Skutočný dôvod rezignácie pápeža Benedikta XVI.


2013-02-16  (15:42)  |  Náboženstvo a mystika
Nechcem o tejto problematiky písať nejaký dlhý článok – nemá to význam – problematika je veľmi jednoduchá. Musíme chápať pre pápeža bolo určite veľmi nepríjemné bývať zo slobodomurármi pod jednou strechou vo Vatikáne. Niet pochýb, že pápež ani nebol slobodný a že v skutočnosti mu vo všetkom šéfovali slobodomurári. Táto stránka sa napr. venuje veľmi závažnej kauze väznenia pápeža Siriho slobodomurármi


Katolicismus odchází z Evropy


2013-02-15  (09:18)  |  Náboženstvo a mystika
Rezignace Benedikta 16. se stala překvapením nejen pro věřící a kurii, ale také pro odborníky. Sám papež odůvodňuje tento krok zdravotními problémy. Experti však uvažují o krizi katolické církve.


Papež abdikoval, aby se vyhnul zatčení?


2013-02-15  (09:17)  |  Náboženstvo a mystika
Nevím, jakou pravdivost lze přikládat následujícímu prohlášení ITCCS. Zní to ale nadějně. ITCCS neboli Mezinárodní tribunál pro zločiny církve a státu je zřejmě dobrovolná organizace právníků, kteří připravují právnické dokumenty k obvinění představitelů církví a států, v tomto případě za zneužívání dětí. Ale není mi jasné, jak je to s jejich účinností. (Něco podobného je asi americké právnické sdružení People´s Trust, které už několikrát právně dokonale prohlásilo veškerý světový majetek za majetek všeho lidu, ale ti, co ten majetek ovládají, to jaksi zatím neberou na vědomí.) Tak to zatím berme s rezervou, a doufejme, že třeba na tom něco bude


Za papežským pučem je peněžní skandál


2013-02-14  (09:21)  |  Náboženstvo a mystika
„Abyste pochopili papežovu rezignaci“, říká Kevin Annett, „sledujte peníze“. „Tím, co bylo pro papeže Benedikta umíráčkem, bylo jeho osobní zapletení do úplatkářství a praní peněz Vatikánskou bankou.“ – Kevin Annett


Papež Benedikt 16. se vzdává pontifikátu


2013-02-12  (10:23)  |  Náboženstvo a mystika
11. února bylo oznámeno o rozhodnutí papeže Benedikta 16. zříci se trůnu. Oficiálně bude o tom vyhlášeno 28. února. O příčinách abdikace nynějšího papeže a o budoucnosti římskokatolické církve uvažují ruští experti.


Moja obhajoba


2013-02-09  (00:44)  |  Náboženstvo a mystika
Už ako malý chlapec od útleho detstva spoznával som dva svety. Mamka mi sem tam vravela o Ježiškovi a tatko nehovoril nič o Ježiškovi iba mi vždy poradil čo a ako mám robiť aby dobre bolo. Vyrastal som ako slobodné dieťa, a mohol som uvažovať ako som len chcel. Mohol som z mamkou o Ježiškovi či o strige a mohol som aj z tatkom o niečom inom trebárs o vesmíre či o svete.


Ako sa vyhnúť utrpeniu?


2013-01-27  (19:15)  |  Náboženstvo a mystika
Život je nekonečnou reťazou príčin a dôsledkov. Všetko, čo nás postretne, má svoju príčinu. Možno ju hľadať v našej nedávnej, dávnejšej, alebo veľmi dávnej minulosti. A tak je to aj s utrpením, ktoré nie je nijakým dielom náhody, ale logickým a zákonitým dôsledkom príčiny, ktorú sme my samotní kedysi v minulosti zavdali. Nijaké náhody totiž nejestvujú! Osud nie je slepý! Utrpenie je dôsledkom nami vyvolanej príčiny a prichádza k nám prostredníctvom Zákona spätného pôsobenia, ktorého účinky sa dajú veľmi výstižne vyjadriť slovami: čo kto zaseje, to aj zožne. Naše utrpenie býva teda žatvou toho, čo sme siali v minulosti. Niet v tom ľubovôle, ani nespravodlivosti. Je to dianie vecné, jasné, logické a nanajvýš spravodlivé.


Emil Páleš: Jezuitský štát v Paraguaji


2013-01-27  (11:32)  |  Náboženstvo a mystika
Kým sa Campanellovi, ktorý v talianskom väzení písal svoju knihu, pred očami vznášala vízia dokonalého štátu, jezuiti jeho utópiu premenili na skutky. Stala sa skutočnosťou v Paraguaji v roku 1609. V neprístupnom vnútrozemí amazonského pralesa, izolovaní riečnymi vodopádmi, uskutočnili teokratický komunizmus s indiánmi. Je unikátom svetovej histórie, že taký štát skutočne existoval a fungoval 150 rokov.


Emil Páleš: Biblická a katolícka Mária


2013-01-26  (00:57)  |  Náboženstvo a mystika
Biblická Mária bola pôvodne obyčajnou ľudskou ženou, pokornou, poslušnou, matkou viacerých detí (Mat 12:46, 13:55, Luk 8:19, Mar 3:31). Vedela, že sama potrebuje Spasiteľa. Súčasná katolícka Mária je nadprirodzenou bytosťou, ktorá má vlastnosti a schopnosti bohyne. Zoznam jej vlastností sa bod za bodom zhoduje s vlastnosťami pohanských bohýň, a nezhoduje s vlastnosťami biblickej matky Ježišovej.


Emil Páleš: Jezuiti


2013-01-15  (14:35)  |  Náboženstvo a mystika
Jezuiti predstavujú extrémnu saturnskú (orifielsku) inšpiráciu. Ich špecifikom sú ,saturnské vlastnosti: disciplína vôle a poslušnosť. Okrem bežných rádových sľubov cudnosti a chudoby skladali ešte jeden - o absolútnej poslušnosti pápežovi. „Pre jezuitský rád je charakteristická prísna centralizácia, tvrdá disciplína a bezvýhradná poslušnost‘ generálovi (‘, čiernemu pápežovi "), ktorý je volený doživotne.. . Jezuitský rád je organizovaný ako vojenský útvar.


Ako odhaliť jasnovidca


2013-01-10  (15:18)  |  Náboženstvo a mystika
Stačí málo na odhalenie klamára.


reakcia Tomáš Akvinský- Päť dôkazov existencie Boha


2013-01-08  (01:46)  |  Náboženstvo a mystika
Článok, priatelia, neslúži na to aby vás obrátil na neveriacich.. Dal som ho sem hlavne pre ľudí z fóra ktorý predchádzajúci článok o Tomášovi Akvinskom považovali za dôkazový materiál..


Kresťanský národ konzumentov nečistoty


2013-01-06  (18:01)  |  Náboženstvo a mystika
Slováci sú vo všeobecnosti považovaní za kresťanský národ. Štatisticky! Pravdivosť tejto štatistiky sa potvrdzuje zvlášť v čase vianočných sviatkov, kedy bývajú naplnené takmer všetky kostoly. Keď potom človek vidí tie masy, prúdiace po skončení sviatočných vianočných omší z kostolov, môže si pomyslieť: to je ale viera!


Tajomstvo obelisku.


2012-12-23  (11:57)  |  Náboženstvo a mystika
Chodíme okolo různých staveb, které někdy ani neumíme zařadit “do jaké kategorie patří“, některé jsou z doby dávno minulé, mají svůj stavební styl, někdy se na nich objevují zajímavé plastiky s různou tématikou. Ta náboženská převládá asi proto, že byla vytvořena v době, kdy církev soustředila veškerou duchovní i světskou moc do svých rukou. Víme, co znamenají různé nápisy, obrazy a sochy např. hadů a různých příšer ve společnosti svatých atd.? Známe jejich smysl? Víme komu byly určeny a proč?


Vatikán a.s., práčka špinavých peňazí mafie a politikov


2012-08-10  (08:25)  |  Náboženstvo a mystika
Zabudnite na Dana Browna. Vykašlite sa na konšpiračné teórie z dielne tvorcov Zeitgeist. Skutočnosť je oveľa napínavejšia. Skutočnosť, odhalená v knihe Vatikán a.s. Nejde totiž o fikciu, teórie alebo špekulácie. Sú to neodškriepiteľné fakty, podložené originálmi dokumentov, prevodných príkazov a bankových operácií. Ide o priame dôkazy od niekoho, kto bol súčasťou systému. Systému, ktorý s vedomím pápežov desaťročia pral špinavé peniaze nacistov, mafie a skorumpovaných politikov. Vatikánskej banky.


TEMNOTA NA VRCHOLE MOCI


2012-07-26  (15:32)  |  Náboženstvo a mystika
Všimli ste si niekedy, koľko je v našej zemí rôznych krížov umiestnených na každom kroku? Nejde iba o tie na kostoloch – tam to nikoho neprekvapí – ale ide o všetky tie po krajine. Od tých, ktoré sú na samých vrcholoch našich hôr až po tie, ktoré sú na kopci nad každou dedinou či v poliach a podobne. Tí, ktorí vidia toky energií vám povedia, čo vidia – sú to kliatby, blokácie Svetlej energie. Kríže samé osebe ešte nemusia znamenať nič, ale sú znakmi, kde je potrebné blokovať vstup Bielej, Svetlej energie. Takto si tvari „zoskrutkovali“ svoju energetickú mriežku, aby sme boli pod ich kontrolou nie iba v mestách, ale v celej krajine.


Kauza arc. Róbert Bezák, alebo – POHODA ako pre koho


2012-07-11  (11:51)  |  Náboženstvo a mystika
Zaujimavý článok o tom, prečo je dobré, že odvolali Bezáka. Na vedomie dávam hlavne list istého teológa a kňaza, ktorý je v článku.


Čo sa s nami deje po smrti?


2012-06-04  (11:53)  |  Náboženstvo a mystika
Bez znalosti jednotlivých úrovní stvorenia nemôžeme správne pochopiť, čo sa s nami deje po pozemskej smrti.


2. Prebuďte sa!


2012-05-25  (21:38)  |  Náboženstvo a mystika
Ľudia, prebuďte sa z oloveného spánku! Poznajte to nedôstojné bremeno, ktoré nesiete, a ktoré ťaží milióny ľudí nevýslovne húževnatým tlakom. Odhoďte ho! Je hodné nosenia? Ani na jednu, jedinú sekundu!


Iontové, holografické a magnetické náramky = PODVOD!


2012-05-22  (09:41)  |  Náboženstvo a mystika
Zdá se, že v každém obchodním středisku napříč USA potkáte mladého obchodníka prodávajícího barevné náramky, kterou mají údajně „iontový náboj“ nebo „magnetický hologram“, které vám způsobí lepší rovnováhu, zdraví, tlumí bolest nebo cokoliv jiného, co tvrdí. Tito obchodníci to i demonstrují ukázkou – slabost zákazníkovy síly nebo rovnováhy, pak mu nasadí náramek a provedou stejný pokus. Hle! Náhle je rovnováha na 100 procentech a síla až na střechu.


Svedectvo bývalého jasnovidca a prútikára o nebezpečenstve okultizmu


2012-05-12  (18:02)  |  Náboženstvo a mystika
Psychotronika môže byť i nebezpečná - prednáška bývalého prútkara a jasnovidca Martina Ševčíka z 12.2.1992 v Novom Meste na Morave. Autor podáva svedectvo o vlastnej skúsenosti v tejto oblasti, detailne opisuje praktiky, ktoré používal a princíp fungovania jeho schopností a zdôrazňuje nebezpečenstvá a dôsledky návštevy u ľudí s vešteckými schopnosťami.


Římskokatolická církev je největším pokrytcem na světě


2012-05-04  (08:39)  |  Náboženstvo a mystika
Římskokatolická církev je největším pokrytcem a lhářem na světě. 25. ledna jsou pronášena krásná slova plná pokory a lásky, ale všichni tak nějak vědí, že papežská poslání jsou pouhými lacinnými slovy, kterými se neřídí ani církev, natož papež sám. Církev organizovaná v Římě je právě tou církví, kteá se jako ztracená ovečka ztratila ze své původní cesty.


Ďaľšie z náboženstva a mystiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Václav Havel – z jiné strany mince

Václav Havel nabyl po 17. listopadu 1989 v restituci rozsáhlý majetek. Pozadí této restituční transakce, jedné z prvních, která prolomila Benešovy dekrety, je však zatemněno a objevuje se jméno pražského pozemkového krále, miliardáře Miloše Červenky.


TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Čertov hostinec

A ďiabol sa smeje, že ako ľahko sa mu naďalej darí, lebo ľudia mu radi naslúchajú...


Sme chodiace laboratóriá

Výrobca sa naozaj pokusil odstaviť môj výrobok, viac ...

Slováci sa budú učiť rómsky jazyk. Ukážka ...

Naše deti nemajú detstvo

Nemocnica na kraji mesta…

Archív

Stručne k Ládinovej smrti

Bin Ládin sa stal číslom jeden v TOP hľadaných ľudí na svete za posledných 10 rokov. To vieme všetci. Pozrime sa, ale teraz na fakt primitívny vývoj udalostí posledných dní. USA teda hľadajú Ládina 10 rokov, potom ho akože nájdu. Čo sa, ale stane? Krvavo ho popravia. Tak neviem, ale dúfam že nie len mne pripadá táto celá akcia smiešna, nelogická a teda ak bola predsa skutočne zrealizovaná, vyzerala ako by ju zataktizoval prvák základnej školy...


V česku vzniklo nové politické hnutí, které spojí v...

„Čakáme na Obamu, Rada Európy a WHO v tomto prípade ...

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič

Ľ. Huďo -Decembrové udalosti vo svete

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.6773 s