21. September 2019
    
Aké ľahké je kradnúť? - Dolezite.sk

Aké ľahké je kradnúť?


  2012-05-29  (16:31)  |  Technológie
  58% hlasovalo = 2  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Aké ľahké je kradnúť?

Trocha teórie na začiatok:

Mobilné telefóny, domáce alarmy, niektoré kamerové systémy, inteligentné domy, autá so satelitným monitorovacím systémom, všetky tieto veci majú jednu vec spoločnú. Je ňou technológia GSM. 

Technológia GSM (Global System for Mobile communication - globálny systém pre mobilnú komunikáciu) je založená na rádiovom spojení koncového zariadenia so stanicou BTS, čo je po našom vykrývač. Tento vykrývač je napojený na ďaľší vykrývač a všetky postupne vytvárajú sieť pokrytia územia signálom mobilného operátora. Tam, kde nie je vykrývač, nie je ani mobilný signál.

Kde nie je mobilný signál, nefungujú tieto zariadenia:

  • Mobilné telefóny, pretože ich dosah je len obmedzený.
  • Domáce alarmy, pretože v nich je tzv. GSM brána, čo sú vlastne "črevá" mobilu a táto brána má takisto obmedzený dosah.
  • Inteligentné domy, pretože ich komunikátor je založený na mobilnom princípe prezváňania a posielania SMS
  • Autá so satelitným dohľadovým(zabezpečovacím) systémom a/alebo GSM alarmom, pretože aj tie sú založené na technológii GSM
Čo keď signál je? Človek by si povedal, že všetko je v poriadku ale nie je to tak. Signál, na ktorom komunikujú mobilné technológie na báze GSM má u nás v Európe dve frekvenčné pásma. GSM 900 a GSM 1800. Tie čísla označujú približnú hranicu v MHz, teda ako na rádiu, keď si niekto pustí obľúbenú stanicu, napríklad 89,3MHz, tak na "pustenie si" mobilnej komunikácie treba preladiť na vyššie uvedené frekvenčné pásmo. Informácie prenášané cez toto pásmo, ako sú SMS a hovory, musia byť zmysluplné, teda také, aby ich vedel mobil spracovať do textu, prípadne hlasu. Hovorí sa tomu modulácia a funguje to tak, že sa na danom pásme hlas či dáta zakódujú a "odvysielajú".
Vieme tiež, že čím je koncové zariadenia ako napríklad mobil ďalej od vykrývača, tým horší je signál (veď to poznáte - jedna palička to už je naprd zašušťané spojenie).
Toto "zašušťanie" spojenia sa dá spraviť aj umelo. Pomocou tzv. šumového generátora, čiže rušičky. Táto musí mať silný vysielací výkon, aby "prehlušila" ostatné signály okolo seba a zmysluplné vlnenie premenila na šum. Keď sa jej to podarí, je koniec spojenia a dovidenia komunikácia.
Silná vec je, že rušičkou za pár korún sa dajú "umlčať" všetky druhy mobilnej komunikácie v pásme GSM900 a GSM 1800. To znamená, že pokiaľ útočník použije rušičku, dom Vám nepošle SMS, auto sa stratí z mapy a vy ak ste doma sa nedovoláte pomoci. Pravda ak nemáte pevnú linku, ktorú ale útočník strihá ako prvú...
Rušičkou je na Slovensku vyzbrojený už hádam každý rozumnejší zlodej, dá sa zohnať jednoducho napríklad cez tieto čínske stránky: 
www.chinajammer.com
už od 158,- dolárov za kus!
Tragédiou je, že nikoho to "nesere". Polícia zamlčuje dôkazy o zhabaných rušičkách a ich počte, v novinách prejde maličká správa a nič sa nedeje. Pritom zlodeji nielen, že rušičky používajú na krádeže, ale svojou aktivitou rušia aj signál okolitých mobilných telefónov a z nich sa ľudia NEDOVOLAJÚ nielen na políciu, čo by bolo najmenej, ale ani do nemocnice. Týmto priamo ohrozujú zlodeji životy ľudí okolo seba.
Poviete si, že o tom ste nikdy nepočuli tak to nebude asi také rozšírené. Nemáte pravdu. V prípade lúpeže domu s rušičkou totiž nikto nezistí, že tam tá rušička bola. Alarm je väčšinou zdemolovaný alebo ukradnutý a po rušičke neostanú žiadne stopy. Len neodoslaná SMS a blbý pocit majiteľa, že veď ten alarm predsa zakódoval, keď odchádzal..
Ďalšia hrozná vec je, že pokiaľ Vás okradnú s použitím rušičky a ste poistený, nemáte dôkaz o tom, že alarm Vám volal, či SMS-koval a tak pristúpi poisťovňa ku kráteniu poistného plnenia s predpokladom, že alarm síce máte ale ste ho nemali zapnutý. Poisťovňa totiž nevie zistiť, či bola alebo nebola rušička použitá.
Možno sa teraz spýtate, Čo mám teda robiť?
Odpovede sú nasledovné:
  1. Nekupujte si iba GSM alarm (Jablotron je jeden z najlacnejších a najhorších). Myslite na záložné linky(pevná linka, WiFi a iné internetové pripojenia). Informujte sa u inštalačnej firmy EZS (elektronických zabezpečovacích systémov) na IP komunikátori, oni Vám už poradia.
  2. Napojte sa na PCO (pult centrálnej ochrany). Ale len na taký, ktorý je aktívny a do niekoľkých sekúnd zaregistruje stratu spojenia. (jedni z najlepších sú www.vysielac.sk)
  3. Zadovážte si detektor GSM rušenia a ochrannú diskovú GSM anténu. (firmy inštalujúce EZS, prípadne priamo od výrobcu www.clawtechnologies.eu)
  4. Zabezpečte si aj garáž náležitým spôsobom, pokiaľ máte drahé auto.
Hlavne nezanedbávajte nebezpečenstvo, lebo môžete zistiť, že ignorovaním technológií ste prišli o veľa. 
Na to aké ľahké je vykradnúť dom s GSM alarmom alebo auto so satelitným zabezpečovacím systémom sa nepýtajte zabezpečovacej firmy, ktorá Vám GSM alarm dodala. Vygooglite si to. Firmy sa boja priznať, že ohrozenie GSM rušičkami existuje, lebo kto by si tie ich lacné alarmy kupoval, keď sú vlastne zbytočné, že ano :)).
Keby niekto chcel poradiť ohľadne špecifického problému, napíšte mi do diskusie, poradím Vám. Kto by chcel dôkazy o tom, že problém je akútny, napíšte, odpoviem. A šírte tieto informácie, lebo ľudia o tom väčšinou vôbec netušia. 


Rustastu Magarajev
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.12   |   2012-05-29  (18:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co ja viem, nie je to prehnane ved tu sa nekradne.
Jedine ze by mi tak zarusili psov aj susedov. A Ta dochodkyna na okne sleduje v kuse celu ulicu. Mi si to tu strazime navzajom. :-))

Ale pacil sa mi vyraz 'rozumnejsi zlodej'..


Rusty . xypiqive80   |   ip:95.105.14   |   2012-05-29  (18:32)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Piko, su zlodeji co maju drahe auta, hodinky za desattisice, to su ti najrozumnejsi, ved ich vidis kazdy den v telke :). a potom su taki fetaci seliaki, co sa nahanaju za korunou. a medzi nimi iste existuju viac ci menej profesionalni zlodeji. by si bol prekvapeny, kolko ludi to tu na slovensku ma ako hobby :).
viem ze niektori su vyzbrojeni dokonca profi technikou. pozri si napr. www.locksmith.cz, jake hracky tam dostat ;). myslis ze to predavaju len registrovanym zamocnikom? by boli sprosti.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.12   |   2012-05-29  (18:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No pekny vercajch mi to ukazujes na tych srankach..
Rusty viem ze su.. Parkrat mi bolo ponukane autoradio za lacno.. Sak som uz aj nejakych videl cez okno ked vykradali auto este v panelaku ked sme byvali.. Sme zavolali policajtov, dosli lapili ich - mladych chlapcov.. Zena na vysluchu, spisovala tam vypoved proti nim, aj musela potvrdit ze ano su to oni.. No a chlapcom sa aj tak nic nestalo, rodicia boli upovedomeni.. Je tu pekny bordel, este jeden policajt povedal zene ze ci nema co robit ked vykukuje z okna.. Sa mu nechcelo pisat zapisnicu. Najlepsie je mat psa baskervillskeho.. Alebo nejake tie srandy co tu pises..


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.12   |   2012-05-29  (19:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No ale to som chcel povedat, ze odkedy byvam na kludnej ulici, tak je po probleme.. Tu sa nekradne, vsade maju ludia psov..
V noci ked niekto ide po ulici tak ho vybresu a cez den sa velmi neda. Toto bude skor sidliskovy problem.


DrHujer . doducyve62   |   ip:87.197.15   |   2012-05-29  (19:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No ano. Pevná linka. Na to nepotrebuje rušičku. Stačia kliešte, takže zlá cesta.


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-05-29  (19:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Guľovnica 8X57 JS, napríklad..

šús cez mäkké a je vymalované..
Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.12   |   2012-05-29  (19:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins jaka gulovnica sak 'nepokradnes' ne. Si jaky veriaci, ked neveris okoliu. Sak sam krestan tu je. A zvlast vo vasej dedinke, tak nemas co strazit.. :-))


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-05-29  (19:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  piko, dobre vidíš do diaľky??


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.12   |   2012-05-29  (22:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Až tak ďaleko ako Ty nie. Ty vidíš až po koniec sveta... :-)
A máš k tomu aj srandovné veršíky.


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-05-29  (22:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  chlapče ,ja vidím ešte dalej..
ja vidím až za tisícročné královstvo..

vidím všetko krásne ako na dlani..
všetko čo sa deje do seba nádherne zapadá,,a len tupec to nevidí!!


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.12   |   2012-05-29  (22:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No a Pika tam vidis ak z Jeziskom sedi na luke a spolu s barankami pasu levy ?


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-05-29  (22:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vidim aj to..

nie si hlúpy,,a ked príde čas,tak pretriezvieš..

teraz tu deláš machry,,no ked uvidíš zopár indícií,,tak sa ti rozsvieti žiarovočka,,že toto som už niekde počul..a začneš veriť..
potom budeš zabitý..potom vzkriesený..a potom budeš pásť barance s levami naraz v tisícročnom královstve..

len musíš najprv tie indídie čítať,,a musíš si ich zapamätať aby si ich vedel identifikovať ked prídu..
lebo ked si budeš stále dookola robiť tú sedliacku srandu zo všetkého , môže sa ti stať,že indídie budú pred tvojim nosom,,a ty ich nezaregistruješ a pôjdeš s davom rovno do záhuby a ešte sa budeš vyškierať aký si ty chytrý!!!

rozumieš čo ti píšem??Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.12   |   2012-05-29  (22:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie nerozumiem, máš tam dvakrát indídie.. Neviem čo to je.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-05-29  (23:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja tiež nikdy nerozumiem, čo to ten náboženský fanatik z toho lešenia drísta... :-DDD


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-05-29  (23:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  indídia je kroasánik ,,kakaový s grankom od maminy o 11 pred obedom..

už vieš..:-DDDDDDDD


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2012-05-29  (23:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins . Vieš prečo ovečky ležia vedľa leva . Lebo sa zmierili s tým , že to tak musí byť , že lev ich zožerie . A tak majú chvíľu relax .


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-05-29  (23:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pitbull. v tomto svete je to tak ako píšeš..

no v tom dalšom to bude inak..Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-05-29  (23:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tušil som, že ten upotený manuál z lešenia sa už vidí na druhom svete... :-DDD


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-05-29  (23:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  smejo smejo..

nejaký si rozhodený,,čože??Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.12   |   2012-05-29  (23:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co ma robit pri tej umornej drine, tak aspon trochu sníva..


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-05-29  (23:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sníva o vlastnej hobitej more s výhľadom na Kriváň... :-DDD


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-05-29  (23:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja aspon snívam..a nebývam v zaštatej izbici v jendoizbovom byte z maminou a tatinom..pejo:-DDDD

a čo je najlepšie ,že sen už aj stojí..a je pod strechou..

hehehe..


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2012-05-30  (00:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nechajme teda Jolopuka na lešení snívať jeho idealizovaný sníček ďalej...


Joplins . xuhydime11   |   ip:94.145.22   |   2012-05-30  (00:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ano,,nechaj ma...:-DDDD

lebo keby si sa náhodou rozhodol ,že ma nenecháš,,tak neviem čo by som robil..

radšej ani nechcem pomyslieť, čoho by si bol schopný..


PS..na toto sa dávajú v psychiatrických ústavoch rôzne prášky..
mal by si si íst nejaký vypýtat,,opíš im svoj problém,,že si namýšlaš,že ty niekomu niečo dovoluješ a nechávaš ho žit..a oni ti už pomôžu,,
sú to dobrí ujovia,,neboj,,ty smejo..


Pandemonium . darujete36   |   ip:85.248.61   |   2012-05-30  (08:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jolopuk, budíčééék! Koniec snívania a šup na lešenie! Tvoja životná rachota čaká...! :-DDD


io . fofakyse75   |   ip:92.232.16   |   2012-05-30  (10:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a co sa mam len o majetky triast? vela nemam [chvala bohu] a to co mam ked ukradnu, tk nech padne na uzitok. nechcem byt otrokom vlastneho alebo cudzieho majetku.


Rusty . xypiqive80   |   ip:37.152.10   |   2012-05-30  (11:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  io, ja ta chapem, no zober si, ze su ludia, co maju napriklad firmu, ako moj kamos jeden a v nej meraciu techniku za statisice euro. keby mu to ukradli, tak moze ist na sibir loj kopat. kazde riesenie by malo byt site na mieru zakaznikovi :)


poltergeist . tagisoja13   |   ip:95.17.150   |   2012-05-30  (22:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ..myslim ,ze pri tom kopani tej masnej zeme ,by sa viac zabavil ako pri tom traseni sa o akusi cinsku meraciu techniku...:)))


kriziv . dekarypi   |   ip:95.103.23   |   2012-05-31  (10:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neviem ci autor clanku vie celkom dobre o com pise, namiesto GSM, pevnej linky navrhuje pripojenie cez WI-FI, internet, alebo pripojenie na pult centralnej ochrany, vacsina rusiciek, vie sucastne rusit GSM, WI-FI, 3G siete, takze odpada internet cez 3G siet, WI-FI je nanic a internet zostava cez kabel pevnej linky, alebo cez kabel optiky, ktore je mozne odstrihnut, samotne pripijenie na pult centralnej ochrany je cez internet, pevnu linku, alebo GSM, tu je trocha vyhoda, lebo pulty centralnej ochrany sa cez tieto pripojenia kontrolne pripajahu k alarmu a ak to nejde oznamia to obsluhe, ale ta to povazuje za poruchu a nevenuje tomu pozornost az, ked to je dlhsie v poruche tak zacnu konat a to uz je neskoro. Tiez ma zaujala poznamka, o lacnom Jablotrone, nechcem sa zastavat tejto znacky, ale ovlada vsetko rovnako dobre, ako ostatne znacky alarmov, rovnako vsetky sposoby pripojenia, zalezi na instalacnej firme co vsetko nainstaluje.


Rusty . xypiqive80   |   ip:37.152.10   |   2012-05-31  (16:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  poltergeist, pravdu mas, no nie kazdemu vonia hutna ornica :D.

kriziv, autor clanku viem celkom dobre o com pisem :D.
nenavrhujem NAMIESTO GSM ale navrhujem mat viac paralelnych spojeni. V British Telecom to vyriesili tak, ze maju trojnasobne zalohovanu centralu - GSM, pevna linka a IP. Mas pravdu, ze ked mas sirokospektralnu rusicku, tak ti zarusi aj WiFi, aj GSM, aj 3G, no problematika ja ovela sirsia. Ide hlavne o anteny. Pokial mas WiFi napojene cez smerovu antenu na nejaky hotspot(pripojny bod, pre laikov) tak odrusit ju chce mat rusicku pred nou, zaroven musis ratat s umiestnenim anteny GSM brany a tiez v spravnom momente prestrhnut pevnu linku. To uz chce fakt profika a nie bezneho zlodeja, co z vrecka vyberie cinsku rusicku a ide. Spod brany urcite WiFi nezrusi.
Co sa tyka PCO, my sme boli napojeni ako firma v BA na PCO a to boli taki frajeri, ze hned(15s) po nasom zaruseni (ked sme to testovali) mi volali ze nieco nie je v poriadku a ci som si alarm spustil nahodou sam alebo neviem a maju tam ist. Takze to rozhodne doporucujem. Samozrejme v regionoch niektorych kam policii napriklad trva prist na miesto 20 minut to nema valny vyznam. Ale podla toho co tam mas. Ak trezor ten trva dlhsie vyburat alebo otvorit tak sa ti to oplati.
Co sa Jablotronu tyka, pred 3-4 rokmi boli spicovi no odkedy si zacali nechat vyrabat veci v cine, tak to je naprd. Vela falosnych alarmov, hlavne pri bezdrotovom zabezpeceni. Citim, ze to nemaju dotiahnute kvalitativne do konca a tak vzdy doporucim nieco ine. Paradox alebo Satel. Ale nejdem tu robit reklamu. Sak kdo sa chce citit bezpecne tak si firmu najde, upozornoval som ludi len na nebezpecenstvo a na to aby rozmyslali ked to riesia.


kriziv . dekarypi   |   ip:92.52.21.   |   2012-05-31  (19:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rusty, som profesional na pocitacove siete a aj WI-FI, je to najproblemovejsie pripojenie a uplne smerova antena neexistuje a samozrejme rusicka, nemusi byt v trase anteny a rusi dokonale, ale na WI-FI ani netreba rusicku, spolahlivost je velmi mizerna. Jablotron vyrabal vsetko v cine uz od zaciatku a rovnako su vyrobene aj Paradox alebo satel, lebo tam sa robi vsetko, problemy su aj s nimi. Vzdy vacsia sanca je ako hovorite cez niekolko sposobou pripojenia, ale uplne sa to zabezpecit neda, zalezi na zdatnosti zlodeja.


Rusty . xypiqive80   |   ip:91.191.99   |   2012-06-02  (08:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kriziv, jasne, ze vyzarovaci diagram smeroviek nie je dokonaly, no testovali sme napriklad sirokopasmovu rusicku z ciny, 1W na WiFi 2,4GHz, 1W na 900 a 1W na 1800 GSM-ky. GSM brana bola pod strechou vo vyske asi 3m v strede domu, WiFi antena typu bullet 4m na opacnej strane domu namierena na AP. "Zlodej" s rusickou odrusil GSM (-85dBm v bode, merane cez i9000 a jeden android SW). Neodrusil WiFi.
Jasne ze WiFi nie je idealne. Vsetko, co je bezdrotove nie je idealne.
Napriklad ak sa pripojis na AP cez 5GHz antenu, tak mas viac menej uz problem len s ISP, pretoza na 5GHz nie su rusicky. Teda su, ale k tym mame pristup len my :) a drahe su jak svina.
Dalej zalezi aj na tom, ako ma ISP poriesene AP-cka. Ci ma na stlpoch "naslahane" anteny, alebo ich ma pekne odtienene, koaxy nie za 50centov meter ale poriadne, koncove zariadenia dole a nie pri antene, takisto odtienene. Vies vsetko WiFi je o antenach vlastne. WiFisti sa furt stazuju ze im to neslape a ze sa im jammuju kanaly a potom kukaju jak zaba z mlaky ked tam dojdeme a cele im to prestaviame. A zrazu to chodi. No dobre ale to som odbehol do inej temy, kazdopadne ano, v dosledku neprofesionality WiFistov je toto pripojenie na Slovensku povacsinou nespolahlive.
Da sa rozmyslat aj nad alternativou pripojenia cez satelit. Ale nie od astry pre boha :). Najlepsi je www.tooway.sk, mame ho odskusany. Ten sa rusit neda, jedine mechanicky sa da vyosit antena ale to by sa uz museli zlodeji prechadzat po streche :).

Co sa tyka Jablotronu, nemas pravdu, najprv si robili veci doma v Cechach, potom prestahovali vyrobu do Ciny a teraz zasa niektore veci robia doma, koli zvysujucej sa kazovosti Cinskej vyroby.
Paradox, nemaju s tym chalani ziadne problemy, praveze to je jednoducha a podla mna najspolahlivejsia ustredna. Nechcem tu robit reklamu zas, kazdy rad robi s niecim inym to by bolo na dlhsiu debatu. Bezdrotovy Jablotron vsak nedoporucujem. S tym su len problemy.
Vseobecne plati pravidlo, ze co je drotovane je dobre, co je WiFi je problemove. Ale je to na cloveku co si vyberie. Niekto chce bezdrot, lebo nechce sekat kable a potom place ze ma falosne alarmy a otravuje ho menit baterky v cidlach a antene. Holt vsetko ma svoju cenu..

Co sa tyka toho, ci sa da uplne zabezpecit dom proti vykradnutiu tu su 3 problematiky:
1. zabezpecit dom mechanicky - to sa neda, o tom sa nebudem ani rozvadzat. existuju nastroje co sa prekusu cez vsetko.
2. zabezpecit 100% detekciu pohybu, to sa da.
3. zabezpecit 100% odoslanie spravy, to sa neda, ALE zabezpecit dohlad nad tym, ci je alarm pripojeny alebo nie na PCO to sa da momentalne na 100%. PCO a neustaly dohlad s automatickym hlasenim vypadku spojenia.kiluminat . jepelaxu72   |   ip:92.52.2.1   |   2012-07-05  (10:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  u nas to pouziva vo velkom mafia klasicky zlodeji sa zaobidu aj bez toho :DTibor . jinoquke80   |   ip:87.211.57   |   2013-04-06  (20:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potvdzujem pracujem s EZP v zahraničí a vždy sa ústredňa EZP zabezpečí minimálne dvoma spôsobmi GSM plus pevná linka alebo IP. Ja pracujem s alarmom čo je z Anglicka a táto firma na Slovensku ju má a je preložená do slovenčiny. Na západe za Galaxy je táto ústredňa http://www.multihelp.eu/sluzby/zabezpecovacie-systemy/ Všetko je otázka dohody s firmou čo montuje EZP.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


tri + šesť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID


 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID2013-05-28  (09:14)  |  Technológie
Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.

VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV


 - VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV2013-05-28  (09:13)  |  Technológie
Jak tak místní, státní a federální vláda hledá způsoby, jak zavést legislativu k omezení vlastnictví, převozů a prodeje poloautomatických zbraní a jejich doplňků, příznivci druhého ústavního dodatku přichází s novými inovativními způsoby jak ošálit systém nenažraně lačnící po zničení vaší schopnosti bránit sebe a svou rodinu.


Pozor na brýle Google


2013-05-17  (12:02)  |  Technológie
Koncem tohoto roku prodělá naše společnost nejpodivnější formu společenské změny – a bude to znamenat hodně sporů a konfliktů. Příčina? Brýle Google.


Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš


2013-05-16  (09:44)  |  Technológie
Kdokoliv užívajíc Skype svolil, aby tato společnost četla vše, co píše. Společnost The H v Německu od heise Security teď objevila, že tato pobočka Microsoftu tohoto privilegia v praxi využívá. Krátce pod odeslání HTTPS URL přes službu instant messaging se těmto URL dostane neoznámené návštěvy z ústředí Microsoftu v Redmontonu.


Kriticky o okuliaroch google glass


2013-05-15  (19:42)  |  Technológie
Nejsem sám, komu dochází dalekosáhlé následky rozšíření šmírovacích systémů na rozpoznání obličejů a jejich okamžité porovnání s databázemi na všechny kolemjdoucí. Mark Hurst, zakladatel analytické společnosti Creative Good, o tom sepsal článek "The Google Glass feature no one is talking about, který jsem si tímto dovolil přeložit a zpřístupnit českému a slovenskému publiku.


Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou


2013-05-07  (09:17)  |  Technológie
Rebecca Morelle viděla první test této zbraně z 3D-tiskárny v Austinu v Texasu. První zbraň zhotovená technologií 3D tisku už v US úspěšně střílela. Ta kontroverzní skupina Defense Distributed, která vytváří takovéto on-line stahovatelné výrobní plány, už takto střelnou zbraň vyrobila.


10 MODERNÍCH METOD OVLÁDÁNÍ MYSLI


2013-05-03  (09:05)  |  Technológie
Čím více se zabýváte ovládáním mysli, tím více si musíte myslet, že existuje nějaký koordinovaný plán, který je realizován již velmi dlouho a jehož cílem je učinit z lidí nemyslící stroje. Po celou dobu, co jisté skupiny usilují o ovládnutí mas, snaží se o ovládnutí mysli jedinci, kteří zkoumají lidské chování v zájmu toho, aby podřídili celé masy vůli úzké „elity“.


VIDEO: PODPRAHOVÉ SIGNÁLY V REKLAMĚ, ANIMOVANÝCH FILMECH A HUDBĚ


2013-04-25  (09:20)  |  Technológie
Problémem mnoha lidí je to, že jsou pod vlivem masové hypnózy a vůbec si to neuvědomují. Naše smysly jsou bombardovány obrovským množstvím informací a dezinformací. Jen malá část z nich se dostane do našeho vědomí. Podvědomí je však absorbuje všechny.


VORTEXOVÁ ELEKTRÁRNA JAKO ALTERNATIVNÍ ZDROJ ENERGIE


2013-04-23  (10:05)  |  Technológie
Zkušební prototyp této elektrárny zkonstruovala společnost Sumatel v Savojsku. Věž vysoká 300 m by dala výkon 242 MW pro teplotní gradient 30 stupňů. Francouzský letecký inženýr Edgard Nazare pracoval v 60. letech v Alžíru, kde pozoroval větrné víry na Sahaře. Výsledkem jeho přemýšlení byl francouzský patent N° 1439849/P.V. 983953 podaný 3. srpna 1964 v Paříži (Générateur de cyclones artificiels). Na základě jeho návrhu podala 31. března 1982 skupina dalších vědců a inženýrů průmyslový patent N° 8205544/2524530 (Procédé pour la construction de tours de centrales aérothermiques). První zkušební prototyp této elektrárny najdete na fotografii v anotaci. Zkonstruovala jej společnost Sumatel v roce 1997, a to v Savojsku.


Čo je Bitcoin? (titulky) a ako ich "zadarmo" získať


2013-04-15  (12:41)  |  Technológie
Titulky nastav v pravo dole funkciou CC. Mining v poole Keďže príjem zo solo miningu je naprevidelný a ťažko predvídateľný, začali sa mineri združovať do skupín, tzv. mining poolov. Ak jeden zo skupiny nájde validný blok, rozdelí sa odmena medzi všetkých spravodlivým dielom podľa množstva odvedenej práce.


STANOU SE VÝPRAVY K HVĚZDÁM SKUTEČNOSTÍ?


2013-04-03  (09:19)  |  Technológie
Dá se doletět do neslunečních planetárních soustav rychleji rychlosti světa? Ano, říká Harold White. Se svým týmem v NASA vyvíjí supersvětelný (superluminal) motor pro cesty ke hvězdám. Do soustavy Alfa Centauri 4 světelné roky od Slunce doletí taková loď za pouhé dva týdny. Dá se doletět do neslunečních planetárních soustav rychleji rychlosti světa? Ano, říká Harold White. Se svým týmem v NASA vyvíjí supersvětelný (superluminal) motor pro cesty ke hvězdám. Do soustavy Alfa Centauri 4 světelné roky od Slunce doletí taková loď za pouhé dva týdny.


Bashar - Jak funguje teleportace


2013-03-25  (23:15)  |  Technológie
převzato od uživatele: LIGHTENINGIAM1111 channeling: Darryl Anka www.bashar.org


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?


2013-03-17  (10:46)  |  Technológie
Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Rub a líc internetu rozhovor s hackerem Varovné signály a vše neznámé o internetu


2013-03-15  (20:21)  |  Technológie
Video.


SÍLA MYŠLENKY (z cyklu Pološero, ČT)


2013-03-12  (09:42)  |  Technológie
Objevujeme, co už od pradávna víme...Jaké možnosti a jakou sílu má vlastně lidská myšlenka? Existují věci a jevy, které se zdají být za hranicí reality. A my na to znovu přicházíme. (Česká televize 2012, režie Pavel Dražan)


Zpřístupnění převratných technologií zdarma celému světu!


2013-03-10  (10:39)  |  Technológie
21. září 2012 bude v nadaci Keshe uveřejněna první fáze její kosmické technologie a gravitačních a magnetických systémů, které vyvinula, pro všechny vědce na celém světě zároveň, pro výrobu a kopírování. Od toho okamžiku přestanou mít mezinárodní hranice jakýkoliv skutečný význam. To proto, že jakmile bude postaven první létající systém a uveden do provozu pro veřejnost, doba cesty například z Teheránu do New Yorku potrvá maximálně 10 minut.


MIT OBJEVILA UMÍSTĚNÍ PAMĚTI: JEDNOTLIVÉ NEURONY


2013-03-08  (08:52)  |  Technológie
Výzkumníci MIT ukázali vůbec poprvé, že paměť je skladována v určitých specifických mozkových buňkách. Nabuzením určitých svazků neuronů byli výzkumníci schopni subjekt donutit, aby si vybavil určité vzpomínky. Odstraněním těchto neuronů by subjekt tyto vzpomínky ztratil.


V USA SE PODAŘILO VYTVOŘIT NESMRTELNOU BUŇKU


2013-02-25  (09:21)  |  Technológie
Americkým vědcům se podařilo vyvinout buňku, která zůstane živá i po smrti. Je to sice paradoxní, ale mrtvá buňka je neuvěřitelně životaschopná. Vydrží například mnohem vyšší tlak a vyšší teplotu než buňka obyčejná.


Pentagon (TERORISTICKÝ ÚTOK 9/11)


2013-02-24  (12:07)  |  Technológie
Podle svého názvu (z anglického výrazu pro pětiúhelník) je to mohutná čtyřpatrová stavba ve tvaru pěti soustředných pravidelných pětiúhelníkových okruhů (rings, značených A až E, s délkou strany přes 200 m), protnuté na každé straně třemi spojnicemi. Uprostřed celé struktury se nachází zahrada s několika stromy. Jeho stavba začala 11. září 1941. Na přelomu století prošel významnější renovací, některé strany byly ztvrzeny ocelí. 11. září 2001 (přesně 60 let po začátku stavby) se stal cílem teroristického útoku. Byl na něj naveden unesený Boeing 757 z letu 77.


Bioprinting - nová technologie pro výrobu umělého masa


2013-02-19  (09:00)  |  Technológie
Po zavedení tohoto způsobu získávání masa a kůže by tak poklesl celkový rozsah zabírané plochy země o neuvěřitelných 99%, spotřeba vody by klesla o 96%, elektrické energie o 45 % a ubylo by také celých 18% z celkového objemu emisí CO2 - pro zvířata by pak samozřejmě tato změna znamenala konec utrpení ve velkochovech a na jatkách.


Výrobca sa naozaj pokusil odstaviť môj výrobok, viac krát - Nervy mám


2013-02-07  (11:49)  |  Technológie
Písalo sa to tu viac krát že výrobcovia dávajú do výrobkov "kazítka" ktoré majú za úlohu po určitej dobre pokaziť výrobok aby ste si kúpili druhý. Aj to že sa dali nájsť tak to zase začali reišiť softwarovo aby sa kazítko nedalo nájsť. Veril som tomu už predtým ale teraz keď som si skúsil na vlastnej koži a takmer ma dobehli tak mám chuť vražiť už je to osobné.


Asteroid nás mine, nebezpečí přetrvá


2013-02-04  (09:52)  |  Technológie
Ti z nás, kteří čekali a nedočkali se v prosinci konce světa, mají další důvod k obavám. 15. února proletí kolem Země pětačtyřicetimetrový asteroid DA14. Maximální sblížení bude činit 28 tisíc kilometrů. Od 90. let ještě tak blízko Země neprolétalo žádné nebeské těleso takových rozměrů.


Zapomeňte na zedníky, vytiskněte si vlastní dům


2013-01-30  (09:09)  |  Technológie
Převratná technologie 3D tisku pokročila k další metě. Vydaří-li se experimenty, zcela to změní architekturu i budoucnost stavebnictví.


Tažný paprsek z Hvězdných válek a Star Treku existuje


2013-01-25  (09:00)  |  Technológie
Brněnským vědcům se podařilo jako prvním na světě potvrdit, že tažný paprsek známý například ze sci-fi filmů Hvězdné války či Star Trek funguje. Svůj objev zveřejnili v prestižním časopise Nature Photonics.


Hacker z argentiny zveřejnil mapu nezabezpečených domácích kamer


2013-01-23  (19:13)  |  Technológie
Jeden Argentinský hacker veřejnosti ukazuje, že je důležité si pečlivě stahovat nový firmware.


Domácí spotřebiče vás budou špehovat


2013-01-11  (09:14)  |  Technológie
Bloomberg přináší zprávu, která upřesňuje, jak zdánlivě nevinné elektrické spotřebiče jako vařič rýže a lednička jsou nyní vyráběny s operačním systémem Android od Googlu a s internetovým připojením. Samozřejmě že tento článek zdůrazňuje, že je to dobrá věc, užitečný inovativní technologický skok. Pravdou však je, že tyto přístroje se nyní stávají nástrojem pro vaše špehování ve vašem vlastním domě.


Televízory, ktoré sledujú VÁS: Panasonic odhalil nové sady, ktoré spoznajú ich vlastníka


2013-01-10  (09:27)  |  Technológie
Sme stále viac zvyknutí sledovať naše televízory, avšak Panasonic to všetko dokázal zmeniť – televízory sa budú pozerať na nás, kým my sa budeme pozerať na nich. Spoločnosť tvrdí, že nové sady televízorov Viera, ktoré boli odhalené na Consumer Electronics Show v Las Vegas dokážu spoznať ich vlastníkov a nastaviť sa podľa ich obľúbených nastavení a kanálov.


VIDEO: Mladý génius a sny v kódech


2013-01-10  (09:23)  |  Technológie
Santiago Gonzalez je 14 letý génius. Mladý Američan miluje programování, až se mu zdají sny v programátorských kódu. Santiago je mimořádně inteligentní chlapec a jeho životní příběh sledují světová média už minimálně poslední dva roky. Od svých jedenácti let studuje na špičkové americké technické univerzitě, na prestižní Colorado School of Mines. Dnes patří k jejím nejprestižnějším žákům. Každé ráno vstává o 5:30 h na na jeho nočním stolku nesmí chybět zápisník. Proč?


NÁŠ DENNÍ CHLÉB - (ukážte to deťom na školách vy promovaní pokrytci v kravatách)


2013-01-09  (13:56)  |  Technológie
V supermarketu na pultu, úhledně zabalené, to vypadá dobře! Ale kolik je za tím utrpení zvířat? Jak vlastně vzniká náš „denní chléb"? Režisér Nikolaus Geyrhalter ve svém dokumentu přináší děsivě chladnou impresi obrazů a informací ze současného zemědělského průmyslu..


VIDEO: Nevídaný jev ve vesmíru


2013-01-09  (10:21)  |  Technológie
Astronomové prozkoumali hvězdu HD 142527, kterou zachytili v blízkosti jiných planet. Obrovská masa plynu, která se nacházela kolem zmiňované obří formující se planety je poprvé, kdy byla ve vesmíru zpozorována.


Software ke stažení: Vybavte si počítač programy zdarma


2013-01-07  (00:46)  |  Technológie
Tohle samozřejmě není konečný ani nejlepší výčet programů, které můžete získat zcela zdarma. Pokud si je oblíbíte a přesvědčí vás, pak zkuste rovnou nějaký linuxový operační systém, kde jsou mnohé z těchto aplikací doma. Může to být třeba přenosný Slax nebo tradiční Ubuntu či Linux Mint.


Ďalšie prekvapenie na Google Earth...


2012-12-28  (14:02)  |  Technológie
Žeby opäť niečo zabudli urobiť, alebo čo sa opäť našlo, čo tam nemalo byť...?


Ďaľšie z technológií...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Ako Fico opäť klamal národ!!!

Dnes .. v podstate len pár hodín pred voľbami uvediem už len jednú vec, ktorá jasne a nad všetky pochybnosti dokazuje to, čo som všetkým napísal v prvom príspevku a môžem ho v plnom znení zopakovať .. Fico KLAME.


11 mýtů o 11. září (co jsou děsný blbosti)

Rudolf Vaský začína formovať revolučné masy ...

Voľná energia je skutočnosť, ktorú keby politici a ...

Kauza Gorila Pohľad priameho účastníka policajného z...

VOĽBY 2012

Archív

Zavádzanie slovenských médii ohľadne Grécka

Sorry, že obťažujem čitateľov tohto fóra, ale neviem kde a ako mám zverejniť informáciu, ktorá je pre mňa veľmi dôležitá pretože jednoznačne poukazuje na to, ako "pravdivo" a "plnohodnotne" je informovaná slovenská verejnosť o existenčnej kauze "GRÉCKO"...


Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Hlinové vystúpenie v parlamente


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.4028 s