19. August 2019
    
Ako je to v SKUTOČNOSTI s vysokou školou? - Dolezite.sk

Ako je to v SKUTOČNOSTI s vysokou školou?


  2013-01-24  (22:26)  |  Úvahy a komentáre
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Ako je to v SKUTOČNOSTI s vysokou školou?

                Týmto príspevkom by som rád vzbudil reakciu aj z vašej strany (aj keď je mi jasné, že toto nie je diskusné fórum) no verím, že sa niekto nájde a v závere pochopí podstatu toho na čo sa pýtam už v nadpise. Zo začiatku by som rád opísal to, čo ma viedlo k štúdiu, prečo som si vybral práve to čo som si vybral a dúfam že nebudem príliš nudný (aj keď sa mi to stáva často).

                Tak poďme na to!

Áno mám 20 rokov, som prvák VŠ, ktorý tu momentálne nebude pliesť „kritické“ a často krát „skľúčené“ stavy, ako mu chýba mamičkina strava, a iné srdcervúce pocity čo mu ležia na srdiečku (o tom možno nabudúce :). Skôr mám iný problém.

Nie vždy som chcel študovať na VŠ, jednoducho som nebol taký typ. Moja stredná škola bola Hotelová akadémia, ktorá ma bezpochyby pripravila na to, čo som dovtedy v živote chcel robiť. Vzdelanie spojené s praxou nie len doma, ale aj v zahraničí ma jednoznačne pripravilo na život „kade-tade“, kedy som sa bez problémov dokázal prihovoriť ako Slovákovi, tak aj cudzincovi. Zužitkovať to v reštaurácii, hoteli, bare by nebol problém a keby som veľmi chcel, maturita z ekonomiky a účtovníctva by sa dala využiť taktiež.

Avšak ja som nechcel (aj keď stále tvrdím že ma to baví). Tak a čo to študujem teraz? Denné štúdium učiteľstvo Slovenského jazyka v kombinácii s Filozofiou. Dobre, hneď v úvode by som si rád odpustil komentovanie využitia takéhoto „remesla“ v momentálnej situácii, dokonca v takej aprobácii, ktorú som si vybral. Skôr to berme tak, že som jednoducho chcel. Slovenčinu som mal vždy rád, vravím si, že by bolo fajn študovať svoj jazyk v dokonalej forme dokonca sa človek naučí niečo o histórii ako takej a kde to ten „môj slovanský rod“ vlastne má korene, a kde sa to zrodil tento v skutku výnimočný jazyk!?

Nuž a prečo filozofiu? Veď ktorý chlapec by nechcel byť filozof? Tak ako nás UŽ naučili že: „údiv je počiatkom filozofie a filozofovania“ (možno by som tu mal dať aj zdroj citácie, ale dnes spravím výnimku), tak som sa aj ja vlastne vždy v živote „DIVIL“ mnohým veciam. Vravím si, že možno mi tá SKUTOČNÁ FILOZOFIA ukáže cestu, aj keď na strednej som k nej ani len nepričuchol. Jednoducho nazvem sa „bystrím mladíkom“, ktorý chcel dať tej svojej bystrosti nejakú formu. Rodičia neboli proti, podporovať ma mal kto, a tak som sa vybral za svojim vraj „študentským životom“!

O pochybnostiach človeka, ktorý (dovolím si povedať) už aj čo to v živote skúsil, som si nebol už na začiatku tak istý že je správne to, čo robím (aj keď asi mi fakt len chýbala tá mamkina strava).

Začal som  spoznávať okolo seba v skutku zaujímavých ľudí. Pravdupovediac však väčšina mala problém ísť na pivo namiesto prednášky. Nevadí, vravím si, asi by som to mal začať brať aj ja vážne! Bohužiaľ asi nezačal. To že som najlenivejší človek na svete je teraz úplne nepodstatné, ale to že vraj obetovať všetko škole, tak to pozor! A možno som si len príliš zvykol na „slobodu“ (ktorú by som tiež už ako začínajúci filozof vedel rozviť, nespravím to :)

V podstate sa aj tak chcem dostať k inej veci (už vás nudím?, pardon). Skúškové obdobie. Pomaly ale isto mi dochádza, že predsa tých slovenčinárov je nejako veľa. Kombinácia SJ s tým a tamtým, kopa prekladateľov má tiež niekoľko spoločných predmetov spolu so mnou, samostatný odbor Slovenského jazyka, len tie výsledky nie sú také, ako by som to povedal, „rovnaké(?)“. Vidím svojich kolegov a kolegyne s rôznymi kombináciami ako jedny prechádzajú, ďalší nie. Zrazu ale to začína biť do očí. Prekladatelia „prechádzajú“, filozofovia „odchádzajú“, telocvikári „prechádzajú“, hudobníci „prechádzajú“, angličtinári „odchádzajú“ atď. Jednoducho niektoré kombinácie, resp. iné odbory akýmsi spôsobom majú „na viac“, a ostatné nie. Alebo je inteligencia tých ktorých študujúcich naozaj vyššia? Je to vyslovene BLBÁ kombinácia to, čo som si vybral? Alebo som sa len naozaj n.e.u.č.i.l. Aj keď pri filozofii to až také bijúce do očí nie je. Predsa len, je nás tam akosi pomenej.

A kam týmto mierim? Vraj sa na vysokých školách robí to povestné „sito“. Vraj je logické, že škola nemôže vychrliť každý rok 200 (napr.) slovenčinárov. To je možno fakt. K magisterskému stupňu sa dostane naozaj len žalostne málo. Ale, čo robiť, aby som sa k nemu dostal aj ja? V princípe si tým nie som tak istý, či by som to naozaj chcel (naozaj asi len nie som študijný typ). Ale čo tí, ktorí tomu veria, že to čo študujú ich aj začne niekedy v budúcnosti živiť a že tým, že budú všetok svoj voľný aj nevoľný čas venovať len a len škole, ich naozaj povedie k tomuto cieľu? Je to tak kritické s týmto systémom, že mnohým mladým ľuďom sa takto maria ich „sny“?

Je mi jasné, že nie je možné aby každý kto študuje sa aj dostal do tohto cieľa, pretože by sa to „nejako“ objavilo na trhu, ktorý by nedokázal takéto množstvo ľudí stráviť/uživiť/dať im prácu. Ale ak sa vraví, že teraz študuje každý kto chce, tak prečo to nemôžem robiť aj ja, keď tak veľmi chcem. A čo ak to chcem „len tak“, lebo ma to baví. Momentálne mi nezáleží na tom, ako sa na mňa bude „trh s učiteľmi“ pozerať o 5 rokov. Možno tým učiteľom v princípe ani nechcem byť (veď čo to v rukách zo strednej už mám). Ale je vôbec nejaká šanca študovať tak, aby som mal dobrý pocit, že som sa naozaj niečo naučil? Že sa vysoká škola nesnaží zo mňa spraviť len „tovar“?

Teraz by sa dalo povedať: jasné, mladý, mamka s tatkom ho živia a on si chce takto „predĺžiť mladosť“. Ale čo ak sa chcem naozaj vzdelávať, a chcel som toto vzdelanie zveriť „profesionálom“, pretože vraj čítať „múdre“ knižky nestačí. Čo ak som mal skutočný záujem o štúdium na VŠ, a často krát som dokázal aj obetovať ten svoj „voľný-nevoľný“ čas aj štúdiu? Alebo to bolo naozaj len málo? Fakt tomu treba obetovať VŠETOK čas ak to myslí človek vážne?


babovic
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Yruslao . nabowige22   |   ip:62.169.18   |   2013-01-25  (09:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chlapče, chlapče - choď z tej školy do Prčic - lebo Ťa tam ničomu nenaučili. Ukážka z textu :„bystrím mladíkom“, ako jedny prechádzajú...jasne dokazuje, že výnimočný slovenský jazyk nemáš šancu zvládnuť a filozof veru z Teba tiež nebude. Vráť sa k hrncom !


Krovak . kuralogo13   |   ip:93.174.18   |   2013-01-25  (10:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kolega, každý má iné hranice. Jednomu je iná známka ako jednotka (teda tera už tuším A) dôvodom ísť na opravák, iný je spokojný ak skúšku proste spraví. Navyše je aj rôzny čas, respektíve úsilie na dosiahnutie rovnakého výsledku. Je to celé na tebe, ak sa ti zdá, že by si mal pridať, tak pridaj. :-) Mimochodom, tá námaha, ktorú si na to schopný vynaložiť je priamo úmerná tomu ako a to baví. Aj na pivo treba občas skočiť, ale každý deň to asi nebude to pravé.


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-01-25  (10:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  yruslao - to nie je chyba tohto chalana, teda aspon z vacsej casti nie....Hlavny problem vidim v nasom skolskom systeme. Ucitelia nie su schopny sebareflexie a logickeho uvazovania. Poviem priklad. Ucitel ZS ktory vystudoval "nejaky" humanitny odbor je prvy kto radi deviatakom aku strednu skolu si vybrat. To, že na trhu prace je najvacsi zaujem o technicke kadre, programatorov, chemikov, strojarov - to ucitela nezaujima. A už nehovoriac o tom že v tychto profesiach by absolvent nasiel najlepsie financne ohodnotenie svojej prace. Toto je ta nulova sebareflexia a schopnost analyzovat zo strany pedagogov. Je to najma ich vina ze dnes mame obrovsku nezamestnanost mladych. Keby mladi studovali odbornosti po ktorych je na trhu prace zaujem, nemali by sme dnes nezamestnanost mladych ludi tak vysoko. A vo vybere povolania preferencie ucitelov hraju minimalne taku rolu ako preferencie rodičov, ak nie vacsiu.

Ďalej to že chalan začal studovat humanitne vedy je katastrofa. Pokial nezacne sukromne podnikat, je odsudeny k hrdlaceniu. Keby studoval technicky odbor, po skonceni sa o neho firmy pobiju a nemal by problem ani so splacanim hypoteky. Jeho vyber je katastrofou nielen pre neho, ale je to aj zrkadlom mizerie nasho skostnateneho skolstva, preferencii statnych uradnikov a celej spolocnosti.

Pre chalana mam len jednu vec. Si este mlady, v hlave ti to pali, tak zvaz skoncenie studia humanitnych vied a v mene svojej buducnosti zacni studovat nejaky zaujimavy technicky odbor. Je to o nieco narocnejsie ale ked to skoncis tak nebudes mat take obavy o zamestnanie.


klifton . gexisesu84   |   ip:95.103.23   |   2013-01-25  (11:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  úplne súhlasím s
Yruslao . nabowige22

ak našu Slovenčinu skutočne miluješ, ako píšeš, tak sa ju prosím ťa, chlapče, nauč!


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.25   |   2013-01-25  (12:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ach človeče autor, veď už podľa toho čo si napísal je vidieť že 'Ty ešte nevieš čo chceš'.


DavidB . lyjikovy79   |   ip:195.212.2   |   2013-01-25  (12:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "zboznujem" take to clanky na tejto "zdeformovanej" stranke (uz neje tym cim bola), sedim za PC nudim sa tak si idem napisat nejaku trapnu uvahu co ma prave v hlave napadla, a co s nou? a hodim ju na dolezite.sk ved tam si rad kazdy precita co ma prave len tak z nudy napadlo.


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-01-25  (12:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aby som nadviazal na moj predchadzajuci prispevok:

- ked sa nudi student 1 rocnika informatiky alebo elektrotechniky sadne za pocitac a naprogramuje nejaku jednoduchu aplikaciu alebo hru pre iPhone ktoru potom môze predat-spenazit na internetovom trhovisku. Je kreativny, precvici si hlavu, vsetci ho pochvalia a moze si slusne zarobit.

- ked sa nudi student 1 rocnika "humanitnych vied" sadne za pocitac, napise filozoficku uvahu, pleskne ho na dolezite.sk, vsetci ho do.ebu a nezarobi ani cent.

Zaver: asi si moc nerozmýšľal ked si si vyberal odbor na vysokej skole, vsakze?


Krovak . kuralogo13   |   ip:93.174.18   |   2013-01-25  (13:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  XXX: niektoré veci si predstavuješ ako Hurvínek válku. Hlavný rozdiel medzi takým študentom, ktorý naprogramuje hru a autorom tohto článku je, že toho prvého to baví a ten druhý proste študuje bez "vízie". Študentovi prvého ročníka nikto nebráni napísať poviedku, ktorú niekde speňaží. Bežný "informatik" tiež skončí pri nejakej onlajnovke.


DrHujer . doducyve62   |   ip:87.197.15   |   2013-01-25  (13:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Držím palce na VŠ. Kto nebojuje, nevyhrá.


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-01-25  (13:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  krovak, odporucam presurfovat profesia.sk a zistit kolko zaraba informatik bez praxe, s 2r, s 5r praxou. a to iste kolko zaraba absolvent "humanitnej vedy". a obavam sa ze budes mat sakra stastie ak natrafis aspon na jeden inzerat zhanajuci absolventa humanitnej vedy. Inzeratov zhanajucich programatorov vsetkych typov, administratorov, sietovych technikov a celkovo informatikov najdes tisice.

Ja netvrdim, že slovensko nepotrebuju ucitelov slovenciny, pedagogiky, ..........filozofov, pravnikov, andragogov atd. avsak aj uradnici ministerstva skolstva a pani rektori univerzit si musia uvedomit ze neziju vo vakuu ale okolo nich existuje nieco co sa nazyva trh prace. A prave trh prace urcuje ci ten alebo onen absolvent je ziadany a uspesny, alebo je hodny len na to aby vytieral rakuskym babka rite.


Krovak . kuralogo13   |   ip:195.146.1   |   2013-01-25  (14:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  xxx: problém je inde - ak si myslíš, že sadnúť, vymyslieť, nakódovať, otestovať a predať je taká brnkačka, že to spraví každý študent VŠ, tak si brutálne naivný.


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.64.   |   2013-01-25  (14:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K článku:

Nuž už vidíme, že filozof s neho nebude a ak bude aj taký zanietený slovenčinár, tak potom chudáci deti.

Hlavne, že má pred sebou cieľ: dostať sa k magisterskému stupňu!

"""... vraj čítať „múdre“ knižky nestačí.""" Čo sú to dnes za móresy, veď vysoká škola preferovala v minulosti vždy samoštúdium, či si to zle vysvetlil!?
Možno je v súčasnosti problém dostať sa k tým múdrym knižkám!


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-01-25  (14:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  krovak skusim to inak : Tolko co zarobi absolvent filozofie a slovenskeho jazyka zarobí aj absolvent elektrotechnickej priemyslovky a po par rokoch praxe ovela ovela viac. Uz to chapes?


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-01-25  (14:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Všetko je to filozoficky relatívne. Napríklad, číselný SVC sa hrdí tým, že má (údajne) VŠ. Avšak všetci vidia, že je to magor čo nevie napísať súvislú vetu...


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.25   |   2013-01-25  (14:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pokiaľ ide o zárobok tak odporúčam ísť sa učiť za bankára alebo politika prípadne za prezidenta by mohol.
A aj pornoherci berú že vraj celkom pekne. Jazyk sa tam používa na niečo iné.

No ale teraz vážne.. Keby ten náš autor bol dobrý filozof tak ten článok by bol na inej úrovni..
Škola neviem či mu v tom pomôže, môže si aj lakte zodrať na seminároch ak na to nemá.


Onetouch . datavaqi64   |   ip:95.105.13   |   2013-01-25  (14:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Najlepšie čo možeš urobiť je nájsť si cestu ktorá Ťa baví, téma ktorá Ti je blízka. 80-90% ľudí pracuje lebo ich práca živí, ale neuspokojuje, resp.nerobí im radosť. Ti ktorí majú to šťastie a nájdu sa pracovne aj koníčkovo zvyčajne sú lepší ako okolie a na lepšie výsledky potrebujú menej času. To je aj odpoveď na otázku v závere textu autora. Nemusíš škole venovať všetok svoj čas pokiaľ Ti stačí sedieť na prednáškach a tvoja miera intelektu a poznania stačí na to aby si sa učiť ďalej nemusel. Vačšinou je to aj v živote tak že viac ako polovicu času venuješ činnostiam ktoré Ťa nenaplnia (nutnosť) a ak máš šťastie časť práce Ti dá to čo Ťa napĺňať bude a tu je tá moznosť progresu. Ďalšia vec, máš 20 a v tomto veku nepoznám nikoho kto presne vedel čo chce ďalej robiť. Mám kámošov ktorí začali študovať VŠ a ich miera poznania pri nástupe na školu bola vyššia ako miera poznania prednášajúceho. To bol dovod prečo VŠ opustili a šli svojou cestou inde a inak. Nemáš sa kam ponáhľať. Ak sa chceš venovať filozofii choď do sveta, cestuj,motaj sa, staraj sa sám o seba, spoznávaj iné národy,ich kultúru a nemám na mysli London alebo Paríž či NY. Budeš mať širší uhol pohľadu na svet, pochopíš princípy a najma sa Ti zmení hodnotový systém a priority. Škola neutečie a je lepšie počkať a začať neskor ako sa motať v kruhu a premýšlať pri kompe,nad facebookom po dohraní nejakej stupidnej hry nad životom a cestou ktorú hľadáš.
Ďalšia drobnosť, bez VŠ sa v štátnom sektore nezaradíš ak chceš niečo viac ako byť "mravcom" a žiť v stereotype, a súkr.sektor má tiež podmienky ktoré musíš spĺňať aby si sa niekde posadil. Je to len o tvojich ambíciách (dnes ešte globálneho charakteru). Sú ľudia ktorí sú šťastní aj bez peňazí a moci lebo ich systém hodnot majú tak nadstavený. Nič čo budeš robiť neni zlé, všetko má svoj význam a zmysel. Doležité je robiť veci tak aby Ti robili radosť. A ak chceš lietať v oblakoch dotkni sa najpr zeme (dna, inak povedané dotkni sa svojich limitov mentálne aj fyzicky ) a pamataj si ten pocit vždy keď poletíš k oblakom. ( realita - v jednom slove ).
A myšlienka na záver, (opakujem svojim deťom) uč sa v škole aj v živote všetko čo systém chce aby si preukázal že vedieť máš, ale vyhodnocuj si čo sú nepravdivé alebo spochybniteľné veci a rob si na ne svoj vlastný názor. Dávaj otázky a hľadaj si na ne odpovede až pokiaľ odpoveď ku ktorej dospeješ Ťa uspokojí.


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-01-25  (14:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a krovak, neviem kde je ten zadrhel, pred casom som cital na rt ze v rusku nejaky 12 rocny chlapec zarobil tymto sposobom (naprogramoval nejaku aplikaciu pre smartfony, neviem ci to bola hra alebo co, hodil to na nejaky online predajovy portal) miliony (v dolaroch).
tak..........ja osobne som toho nazoru, že ked toto dokazu rusi, dokazu to aj slovaci.

Problem je v tom, že slovenski pedagogovia su neschopni nielen ucit ale ani motivovat. Nedokazu zaujat decka ani matematikou alebo fyzikou (pritom sa nejedna len o vzorce a vypocty ale tiez o zaujimave prirodne javy) a uz nehovoriac o tom ze by mali ucit decka programovat (preboha vsak ucitelia sami nevedia programovat, ako to uz mozu ucit decka), a najspokojnejsi su ked mozu deckam tlacit do hlavy rôzne pavedy ako etika, europske studia a podobne vtakoviny bez hlavy a paty. A samozrejme že ked decka niesu k tvorivosti matematikou, fyzikou, programovanim a pod. vedeni ucitelmi uz na zakladnej skole zákonite sa u nas nemoze vyskytnut taky fenomen, že decka sami zacnu programovat, tvorit a zarabat a tym sa zviditelnovat.
Co chcem povedat: V rezorte skolstva treba urobit doslova stalinske cistky. V kadroch(pavedatorov vyhodit), v ucebnych osnovach (viac matiky, fyziky, chemie, programovania) a riadiacich strukturach(demagogov vyhodit). a potom budeme mat aspon teoreticku sancu, že z dalsej generacie deciek nevyrastu "pavedatori a potencialni humanitni demagogovia" ale skutocne produktivni, inovativni a uzitocni jedinci.


Onetouch . datavaqi64   |   ip:95.105.13   |   2013-01-25  (15:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  P.S. Každý može byť čím len chce. Náročnosť cieľa ktorý si dáš rovná sa práca ktorú musíš odmakať.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-25  (15:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tituly, dosažené vzdělání, zásluhy, minulost... nehraje roli.

Naučme se neposuzovat člověka na základě oficialit... nýbrž dle jeho nitra! :)Krovak . kuralogo13   |   ip:93.174.18   |   2013-01-25  (15:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  xxx: a iný chalanisko takto napísal Eragona. Prípadne istá pani Rowlingova, ktorá napísala Harryho Pottera. Otázka je, koľko je takých?
Ďalší príklad je chlap čo predával pixely, na taký nápad treba byť dostatočný šialenec, nie itčkár.
Keď to tak vezmeš tak aj ako remeselník vo všeobecnosti zarobíš viac, než učiteľ a pod. a niekedy dokonca viac ako v IT...


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-01-25  (15:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To je ten problem ze nemoze. Dam priklad. Otazka znie preco deti v bangladesi nevedia ani citat? pretoze na to nemaju podmienky : chyba im skolska infrastruktura, kvalifikovani ucitelia........vysledok je ten ze banglades je najsmradlavejsia, najchudobnejsia stoka na planete.
Preco decka v rusku su chytre v matike, fyzike a programovani? pretoze maju skolsku infrastrukturu a kvalitne pripravenych ucitelov. Preco decka na slovensku su podpriemerne v matike, fyzike a uz nehovoriac o programovani? skolsku infrastrukturu maju to ano, ale ucitelia su slabo pripraveni, nevedia deti motivovat, dalej su tu devastujuce strukturne nedostatky v ucebnych osnovach (decka sa ucia pavedy a zbytocnosti) a nakoniec tu zo strany statnych uradov nie je vola poucit sa zo skusenosti inych statov a nieco zmenit k lepsiemu.

Skolsky system ktory na slovensku mame v sucasnosti vychovava prilis priemernych jedincov pri prilis vysokych nakladoch. A neprofituju z toho ani ziaci ani spolocnost, len potentáti na uradnickych postoch.


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.72   |   2013-01-25  (15:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako je mozne skoncit hotelovu skolu, bez znalosti cudzych jazykov???

Ako je mozne, po skonceni hotelovej skoly, byt prijaty na pedagogicku fakultu???


Ak je ale toto skutocne mozne, tak potom ti doporucujem studium na lekarskej fakulte. Samozrejme, nie 6 rokov, ale v skratenej forme, jednosemestralnej, rovno za primara neurochirurgie... Prednaskami sa netrap, sedenie v krcme na pive ma predsa daleko vyssiu vzdelavaciu hodnotu, nie?

Svoj "clanok" si mal radsej zacat vetou: "Dufam, ze v zavere nikto nepochopi podstatu toho, na co sa pytam." Ak si, ako student vysokej skoly, schopny polozit otazky, ake si tu polozil, tak to svedci len o totalnom upadku nasho skolstva na vsetkych stupnoch a o mentalnej urovni dnesnej mladeze rovnajucej sa mentalnej urovni imbecilov!!!


Chces odpoved na svoju otazku: Ako je to v SKUTOCNOSTI s vysokou skolou?


Vysoke skoly je mozne kludne vsetky zrusit. Pri takomto vybere studentov a takomto poskytovani vzdelania, je opodstatnenost ich existencie NEOBHAJITELNA!!! Sucasni absolventi vysokych skol totiz len devalvuju hodnotu vzdelania tych, ktori ho kedysi ziskali este na skutocnych univerzitach.


P.S.: Rad by som uveril, ze tento "clanok" bol len nejaky neuspesny pokus o zart...


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.25   |   2013-01-25  (15:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie orangutan nebol to žart. To je realita a aj tento študent sa nám bude starať o dôchodok. Tak odporúćam aby si si už teraz začal znášať do komôrky všetko čo budeš potrebovať na staré kolená. :-)


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-01-25  (15:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  orangutan nechapem preco sa navazas do nevinneho chalaniska. preco nepoziadas vasich potentatov v SIS nech preveria u potentatov Min.skolstva ako je mozne ze ber na studium kazdeho ako by sa jednalo o nabor do policajneho zboru. Aj tak nevyriesis nic. Kym potentati na ministerstve skolstva nepochopia mechanizmus "fabriky na geniov" nie su schopni cosi zmenit. A to sa neda od uradnickeho stola tak ako su na to zvyknuti. Treba zdvihnut plesnive uradnicke rite a ist do ruska, finska, singapuru, j.korei a zistit preco sa im dari a nam nie. Kym toto nasi potentati a prdici do stoliciek nepochopia budu nase skoly aj nadalej chrlit coraz horsich a priemernejsich studentov.

Problem je v celkovych strukturalnych nedostatkov v skolstve, osnovach, kvalite pedagogov, motivacii ziakov.


Sakirujesekera . wewusyre87   |   ip:92.52.36.   |   2013-01-25  (18:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslím, že nie všetku vinu možno hádzať na zlý a viac ako úbohý školský systém...

chalan predviedol svoju slovenčinu, v ukážke absentujú základné gramatické vedomosti, potrebné na zvládnutie ZŠ...

taktiež niekoľko čechizmov u tohoto milovníka slovenčiny, ktorého to dokonca baví, ako sa vyjadril, nesvedčí v jeho prospech...

ak sa hľadá, dobre mu radí Onetouch...si myslím...


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-01-25  (18:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pôvodne som chcel reagovať na článok už doobeda, ale opakoval by som sa v zmysle prvého príspevku. Zvyšok vyjadril Orangutan...


MyMindHurts . kihywulu86   |   ip:85.216.24   |   2013-01-26  (09:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slovenský jazyk a filozofia....No mohol by si to štúdium zvážiť, aj keď je toto len anonymný komentár na nete, mám názor, že ak teraz váhaš, nedokončíš to. Slovenčina fajn aj učiteľstvo fajn, ale 90 percent študentov si nevie predstaviť čo ich čaká a filozofia? Myslím si, že hociktorí filozof, ktorých poznáš z dejín by odmietol študovať, pretože to odporuje samotnej filozofií. Na to potrebuješ ľudí, ktorí ti dajú priestor myslieť, diskutovať a robiť chyby, ale na VŠ to je presne naopak...veľa zdaru, ja som tiež menil školu po prvom roku, ale stálo ma to 600e. tak sa drž


Masleyko . nepywoky89   |   ip:95.102.14   |   2013-01-26  (17:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hm .. preco do toho vacsina mota zarobky neviem ..
clovek ktory robi to co ho bavi a dokaze z toho vyzit nerozmysla nad peniazmi, kedze tie co ma mu stacia.
sice neviem co tymto clankom hcel autor povedat, ale kazdopadne vidim velke rezervy v skolskom systeme .. ja ako milovnik fyziky, jej prekladatel pre wikipediu, student online kurzov na US univerzitach a clovek pripravujuci sa na studium astro v hurbanove mozem povedat ze konkretne fyzika od jej zaciatku v skole nebavila, priam som ju neznasal. Preco ? no pretoze system vyucby je na hovno .. ziadne vysvetlenie aby to ziak pochopil, ziadne priklady realnej aplikacie a prepojenia s praxou .. ziadne prvky vyucovania co by uputali pozornost studenta, len nezmyselne memorovanie vzorcov a pouciek, ktorych vyuzitie nema ziak sancu pochopit ked ani nevie co si ma pod tym predstavit. ved predsa ak chapem a rozumiem co a preco a ako funguje tak to vzorce a poucky si odvodim jednoducho. a to ani nehovorim o skladbe a postupnosti a navaznosti uciva..
myslim ze to je podobne v kazdom predmete. tento skolsky system ma uplne odradil od dalsieho studia. pre porovnanie: na internete je mnozstvo videi s prednaskami fyziky z univerzit po svete a s vedcami svetoveho vyznamu. Napr Leonard Susskind, Stanford, posobi na prednaskach skor ako kamarat nie ako nieco nadradene ako ucitel u nas. nema problem ked mu niekto skoci do reci, spyta sa .. objasni veci dostatocne na to aby to pytajuci sa pochopil. samozrejme su realne aplikacie a vysvetlenie suvislosti, co ako a preco. a to vsetko v pohode a s usmevom. myslim ze ot bude asi preto lebo naozaj rozumie tomu co uci, nejde mu o peniaze a splnenie si nejakeho planu poctu hodin a studentov a preto ze chce NAUCIT studentov chce aby tomu rozumeli. a hlavne ho ta praca bavi a chce to robit. podobny priklad je Alex Filippenko, Berkeley. toho som nevidel bez usmevu ani sekundu a na kazdej prednaske..
tento nas biedny system by bolo fajn prepracovat


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-01-26  (18:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Koľko VŠ je na km--štvorcový v rámci SK???


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-01-26  (18:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A odbory masmedialne---telefonista, socialna..--- upratovanie a. p., sú určené pre mladých- nezamestnaných-nútene študujúcich.. hocičo....


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-01-26  (18:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Extraligovo-hokejove tri /PP, SNV, KK/ ta to bola pýcha pod Tatrami... asi celosvetový rekord na km-štvorcový!!!diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + šesť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Čo ak Mars...


2013-05-06  (17:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes stačí pár atómových bômb a na Zemi život zanikne. Keby k niečomu takému došlo, mohli by ľudia v civilizácii pokračovať na Marse. Vlastne by boli nútený. Čosi ako nový začiatok.

Československo Európe nevoňalo


2013-04-25  (10:34)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Monštrum zvané ego (alebo ego - falošné centrum).


2013-04-21  (11:51)  |  Úvahy a komentáre
Takže máš dve centrá. S jedným sa narodíš, je dané samotnou existenciou. To je tvoje vlastné ja(self). To druhé centrum, ktoré vytvára spoločnosť, je ego. Je to falošná vec – a je to obrovský trik. Prostredníctvom tvojho ega ťa spoločnosť ovláda. Musíš sa určitým spôsobom správať, lebo iba vtedy ťa spoločnosť ocení. Musíš určitým spôsobom chodiť; určitým spôsobom sa smiať; musíš sa riadiť určitými spôsobmi, morálkou, kódexom. Iba vtedy ťa spoločnosť ocení, a ak sa to nestane, tvoje ego bude otrasené. A keď je ego otrasené, nevieš, kde si, nevieš, kým si.


Spomienka na slobodu


2013-04-04  (03:47)  |  Úvahy a komentáre
Keď pozeráte telku každý deň, ani vám to nepríde… Keď počúvate rádio denne, ani vám to nepríde… Pozriete si, čo vás zaujíma. Nejaký dokumentárny film napríklad. Chvíľu správy. Keď sa objaví politik, vypnete to. Predvčerom išiel pekný dokumentárny film o anglických záhradách. A tá superstar tiež nebola taká zlá, keby len niektoré tie detská tá porota tak nezhadzovala. Až nepríjemné to bolo mne miestami. Niekto sa na tom možno smeje. Vlastne je všetko asi v poriadku.


Žena a úcta


2013-04-02  (04:26)  |  Úvahy a komentáre
Veľká noc. Akosi sa nám tie zvyky zvrhli. Dievčatá sa cítia ukrivdené. Môžno až duchovne znásilnené, keď sú studenou vodou oblievané, švihané korbáčmi… Muži, často podnapití, im dávajú silne pocítiť, kto je pánom. Je toto ale naozaj tá podstata nášho zvyku?


Bitcoin, demokracia, náboženstvo, Slovanstvo.


2013-03-29  (11:46)  |  Úvahy a komentáre
Iba poznaním tisícročných dejín dokážeme pochopiť súčasné spoločenské dianie, dokážeme sa efektívne a múdro správať, dokážeme nestratiť hodnoty, ktoré sme v živote pracne vytvorili, dokážeme neublížiť tým, čo si to zaslúžia, dokážeme vychovať deti múdre, prosperujúce a odolné proti sociálnym parazitom.


Nevýslovné utrpenie odišlo, no môže zase prísť


2013-03-28  (07:36)  |  Úvahy a komentáre
Druhá svetová vojna je pomerne dobre zdokumentovaná. Sfilmované hrôzy rôzneho druhu vynikajúco varujú do budúcnosti. Ľudia, nebuďte hlúpi... Ten čas ukázal, ako veľmi ste boli vinní, ako veľmi ste šli nesprávne.


Chcite žiť obyčajne


2013-03-27  (09:08)  |  Úvahy a komentáre
Ale žiť. Súčasný svet je v zajatí virtuálnosti, priam sci-fi. Nič obyčajné sa neprijíma, to je nuda. Ako v Japonsku, chce to robotov na všetko, aj namiesto psa a potom aj cintoríny pre psov – robotov.


Čo to bol za režim?


2013-03-19  (08:55)  |  Úvahy a komentáre
V poslednom čase v komentároch pribúda nostalgických spomienok na bývalý režim. Ľudská pamäť je naozaj nedokonalá. A je to tak správne. Aspoň nás nepríjemné spomienky toľko netýrajú.


Belgický poslanec sa nebojí nazvať zločin zločinom


2013-03-12  (09:56)  |  Úvahy a komentáre
Všechno je to strategie. V Iráku si naši američtí spojenci přivlastnili zásoby ropy. V Afghánistánu se opium a narkotika ukázaly jako velmi užitečné a pomohly jim k pohádkovým ziskům. V Libyi, Tunisku, Egyptě, a dnes v Sýrii, hlavním úkolem bylo a dosud zůstává svržení umírněné moci a její nahrazení mocí islamistů, kteří se brzy stanou obtížnými a které my beze studu budeme likvidovat pod záminkou boje s terorismem a záštitou Izraele.


Kofein je hořký, jedovatý a rostliny ho tvoří aby se ochránily


2013-03-09  (07:48)  |  Úvahy a komentáre
Pro včelu to moc slavně nedopadlo. Kofein totiž není návykový jen pro lidi. Pro rostlinu to ale byl tah přímo geniální. Stačilo doladit jeho obsah v nektaru aby včelám nepřipadal moc hořký a pak už se jen těšily z pravidelných návštěv závisláků. Přesně podle strategie drogových dealerů. Místo idylického vztahu květinky s včelkou Májou tu máme spíš brutální snahu vytvořit si co největší armádu závislic. Zdá se, že vše jede v sobecké režii ku prospěchu vlastních hrátek lásky a opylení.


Veľký brat sa už pridlho pozerá, viete to, lebo Orwell to vedel už dávno!


2013-03-05  (17:24)  |  Úvahy a komentáre
V budoucnosti nebudou však ani manželky ani přátelé. Děti budou matkám odebírány při narození, jako se odebírají vajíčka slepicím.


Pracoval jsem v jatkách, dnes maso nejím


2013-02-22  (17:53)  |  Úvahy a komentáre
Přinášíme osobní výpověď bývalého pracovníka jatek v Uherském Hradišti. Jednalo se o provoz, kde se manipulovalo s již mrtvými zvířaty.


Máte zakázané


2013-02-21  (08:11)  |  Úvahy a komentáre
Nie som obhajcom bývalého, neslobodného režimu. Avšak po roku 1989 sa mnohé zmenilo. K lepšiemu, ale aj k horšiemu. Už vyše 23 rokov máte zakázané:


Ako prežiť nový svetový poriadok. Odkaz sebe samému


2013-02-20  (10:12)  |  Úvahy a komentáre
A čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom. MOR HO!


Ako poraziť otrokársky systém.


2013-02-17  (12:07)  |  Úvahy a komentáre
Súčasná kríza je krízou morálky ľudstva. Spoločnosť sa zmení, ak sa zmenia jednotlivci v nej a nie keď sa zmení politika a vláda. Ak poznáme systém fungovania chazaro-židovského finančného systému, tak vieme ho aj riešiť. Otázka je či chceme zmenu a slobodného občana, alebo uprednostníme konzum a finančné otroctvo.


Nemocnica na kraji mesta…


2013-02-08  (09:41)  |  Úvahy a komentáre
Dnes ráno som náhodou narazil na článok, ktorý mi v tých najpestrejších farbách namaľoval obraz budúcnosti nášho zdravotníctva… Obrázok bol síce skutočne pestrofarebný, namaľovaný v štýle absolútneho realizmu, ale vôbec ma nenadchol. Skôr by som povedal, že vo mne vyvolal hrôzu. Uvedomil som si totiž, že k dosiahnutiu takého obrazu, vďaka našej vládnej politike, vlastne cieľavedomo smerujeme. Áno, cieľavedomo nasledujeme príklad autorov toho obrazu. Dávame si od nich radiť, ako na to? Oficiálne sa stotožňujeme sa s ich ideológiou. Tvrdo presadzujeme zavádzanie všetkých pravidiel zvráteného a nikdy v prospech obyčajných ľudí nefungujúceho systému... Pokúšame sa o samovraždu, alebo sa len nechávame niekomu vyvražďovať?


Naše deti nemajú detstvo


2013-02-08  (09:13)  |  Úvahy a komentáre
Kvôli škole. Naše deti sú zničené. Veru, nechcel by som byť dnes školopovinný. Jednoznačne sa v tomto národe vznáša myšlienka, že naše školstvo je slabé, deti sú nekvalitne vzdelávané a tým pádom nás nemôže čakať pekná budúcnosť. Naše deti totiž vraj nechápu, nerozumejú predpísanému učivu v osnovách pre matematiku, fyziku, chémiu. Hrozný stav, ak uvážime, že ich rodičia tomu väčšinou nerozumejú už vôbec.


Československo Európe nevoňalo


2013-02-06  (10:02)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Vilo Rozboril: Zajtra zarobím na vašom kriplovi


2013-02-04  (17:45)  |  Úvahy a komentáre
Pravda je taká, že Vilovou úlohou je každého účinkujúceho priviesť k slzám a robí to kvôli vám, vy tie slzy totiž očakávate. Nie vždy sa to darí, ale Vilo je taký anjel, že neváha deptať napríklad deti, ktoré to už aj bez toho nemajú ľahké. Takto v predminulej časti sa nezabudol chalana, ktorý mal v izbe presne nula stupňov, spýtať Je ti zima?


V ťažkých časoch...


2013-01-25  (03:57)  |  Úvahy a komentáre
V ťažkých časoch ekonomicko-spoločensko-morálného úpadku sa masovo prebúdza nespokojnosť zo spoločenským poriadkom, prebúdza sa záujem o veci verejné a o to o čo by sa ľudia v dobrých časoch nezaujímali: pozerajú do histórie a analyzovaním a porovnávaním histórie s ich dobou sa snažia nájsť príčiny úpadku. Výsledok je pararelne ten istý: príčinou úpadku je lakomosť a nenásytnosť elít, ktoré nemorálne v rozpore zo spoločenským poriadkom, o zákonnosti pomlčím keďže sú to tie isté elity kto vytvára zákony, vysávajú ekonomiku a demoralizujú spoločnosť do času až sa spoločnosť dostane do slepej uličky. Na dnešnej situácii môžme pozorovať, že čim reálnejšia je demokracia, Švajčiarsko, Škandinávia a Benelux kde je prerozdeľovanie spoločnosťou vytvorených hodnôt najrovnomernejšie, tak tým je spoločnosť zdemoralizovaná menej a v podstate len znášajú následky úpadku iných. Ekonomická depresia v rokoch 1873-1896, ktorá de facto vyústila do vytvorenia Federal Reserve a oboch svetových vojen, vyprodukovala mysliteľov a o jednom z nich J.M. Keynes povedal: „Verím, že sa v budúcnosti viac poučíme z odkazu Silvia Gesella ako Karola Marxa.“


Žijeme v najlepších časoch


2013-01-22  (09:00)  |  Úvahy a komentáre
Hlavne my, Slováci. Ani si to neuvedomujeme a ešte sme aj akosi večne nespokojní. Prosím vás, prečo sa napr. priam zatajuje, že Slovensko má za ostatných 8 rokov úplne najvyšší hospodársky rast z celej EÚ? Zo všetkých 27 štátov naše hospodárstvo poskočilo najviac.


Ako sa dostať zo zovretia systému obnovením sebestačnosti


2013-01-21  (23:23)  |  Úvahy a komentáre
Veci potrebné pre prežitie: Bezpečnosť, Dom, Voda, Potraviny, Odev a obuv, Energia, Doprava, Zdravotná starostlivosť, Peniaze..... toto všetko sme si nechali zobrať, stali sme sa závislí na systéme a ten systém toho patrične využil.


Opľuli Mikloša, Kuric bol obscénny a Mihály opäť hysterický


2013-01-19  (23:33)  |  Úvahy a komentáre
Vstupné na ples bolo 500 eur, čo mnohí hostia plesu s úsmevom ohodnotili ako pár stovák. Keď zoberieme do úvahy to, že milión Slovákov žije na hranici chudoby a že zvyšok nezarobí ani 350 eur, nedá sa ples považovať za nič iné, ako výsmech. Preto sme sa akcie s názvom „Slovensko nepotrebuje celebrity“ zúčastnili aj my, členovia SP, pretože rovnako i my považujeme takéto jednanie „elít“ za výsmech slovenskému národu a vždy sme ochotní sa postaviť za trpiacich ľudí.


Chov hospodárskych zvierat


2013-01-14  (14:54)  |  Úvahy a komentáre
Ošípané sa chovajú v betónových kotercoch, v budovách bez okien, kravy sa udržujú v stálom kolobehu gravidity, aby sa vyprodukovalo čo najviac mlieka, teľatá sú hneď po narodení odobraté a reťazou pripevnené v klietkach iba trochu väčších ako sú samotné zvieratá a po niekoľkých mesiacoch umelej stravy sú premenené na jemnú teľacinu.


Pomätený svet Monči F.B.


2013-01-10  (21:55)  |  Úvahy a komentáre
Na výstrelky „bláznivej Monči“ sme si akosi chtiac-nechtiac v poslednej dobe zvykli. Ten posledný, ktorý som však mal možnosť zhliadnuť, vo mne vyvolal zmiešané pocity, nakoľko som nevedel, či sa mám tomu smiať, či plakať.


A je vôbec možná zmena systému ?


2013-01-05  (04:35)  |  Úvahy a komentáre
Rád by som Vám predstavil svoju krátku esej ktorá má slúžiť výlučne na zamyslenie. Napísal som ju svojim internet priateľom, systémovým bojovníkom.


Telefonicke sutaze - Fair play alebo podvod?


2012-12-23  (14:12)  |  Úvahy a komentáre
Priznam sa ze za cely svoj zivot som volal na telefonicku sutaz iba dvakrat a urcite tusite ze som sa nedovolal priamo do sutaze. Otazky alebo ulohy tychto sutazi vyzeraju na prvy pohlad velmi jednoducho avsak kazda uloha ma nejaky chytak.


Ako som sa naučil byť sám


2012-11-10  (09:47)  |  Úvahy a komentáre
Ponížili lásku na sex a priateľstvo na fejsbukový lajk. Hľadaj šťastie v instantnom svete, kúp si niečo, zaži pocit šťastia. Zažeň pocit hladu, smradu, samoty, hľadaj pocit pohodlia, mäkka a istoty,… pocity, pocity, nadradené nad city. Dnes som si vybral byť tu pri jazere bez ničoho a sám. Je ticho, hladina je veľké zrkadlo a len niekedy sa vzduchom zachveje dlhé hrmenie vzdialenej búrky. Nikto tu nie je a nikto nepríde. V Laponsku už pár dní nemám spojenie so svetom. Robím zlobu… mal by som behať po meste, kupovať drinky dievčatám s rúžom na perách, zabávať okolie historkami a tešiť sa z priazne okolia. Ja už nechcem, nechajte mi moje ticho, ja som tu rád sám…


AKO TO BUDE 21.12.2012


2012-10-24  (18:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes, keď píšem tento text sú necelé dva mesiace do legendárneho dňa, ktorý predpovedá Majský kalendár. Ak mám veriť presnosti prepočtov a porovnaní súčasného merania času s tými dávnominulými a ak by aj sedeli do bodky, máme tu teda 21.12.2012 čosi ako vrcholový bod tohto veľmi dávneho príbehu. Čo sa má vtedy udiať? Superkatastrofa, ktorá zmietne celý starý svet, ukončí túto story a časť vyvolených katapultuje do Novej Zeme vo vesmíre? Ak sa tak stane – kto budú tí, ktorí budú vzatí tam Hore?


Je pozeranie porna správne ?


2012-10-23  (13:45)  |  Úvahy a komentáre
Do pošty my dnes prišiel článok s názvom 5 dôvodov, prečo POZERAŤ PORNO. Tak by som chcel začať úvahu o tom či je takéto pozeranie vôbec správne ?


Rozhovor s Jarkem, pašerakem a vyrobcem pseudoalkoholu


2012-09-20  (08:43)  |  Úvahy a komentáre
"Ladik, kura, nevim. Kdosik to dojebal. Dvacet roku si člověk dava pozor, a pak mu to jakysik mamlas rozbije. Kdosik dodal do systemu materyjal, kery byl pomišany s metylem. To zme nemohli tušit. Zrobili zme všecky procedury, kere robime normalně. Perfektně zme to vyčistili a předali dal. Partyja z teho zrobila ty svoje tuzemaky, vodky, švestkove slivovice a jine sajrajty pro blbce. Nikdo ale netušil, že v tym je metyl. Metyl nevyčistiš."


Ďaľšie z úvah a komentárov...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Václav Havel – z jiné strany mince

Václav Havel nabyl po 17. listopadu 1989 v restituci rozsáhlý majetek. Pozadí této restituční transakce, jedné z prvních, která prolomila Benešovy dekrety, je však zatemněno a objevuje se jméno pražského pozemkového krále, miliardáře Miloše Červenky.


TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Přednáška Andrease Clause o penězích a právu.

Veľmi dôležitá prednáška o tom, kam smeruje kríza a kto sa na nej najviac nabalí.


Finanční krize a právo

Filmové dokumenty s vloženými titulky - ke stažení

Peter Staněk - Vyspelú Európu platovo nedobehneme ani o...

Čo to padalo v Brne z oblohy?

Bankári? Bankrotári!

Archív

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Vzkaz pro NATO: Přestaňte lákat chudé a nezaměstnané mladé muže z Egypta, Tuniska, Pákistánu a Afghánistánu do svého odporného západního tažení do Libye, zastavte posílání těchto mladých lidí na smrt, přestaňte jim lhát o tom, kolik jim zaplatíte a přestaňte používat cizince k podněcování vašich děsivých, sobeckých, ropných válek v Libyi. Nikdy jsem si nemyslel, že bych mohl mít nějaké slitování pro krysy, které zaměstnává NATO jako nájemné žoldáky (v rozporu s mezinárodním právem) v Libyi. Teď ale říkám těmto mladým mužům, kteří byli vlákáni do této pasti příslibem tisíců dolarů… že budou zabiti a pokud nebudou zabiti, vrátí se domů bez peněz. V invalidním vozíku (najatém od NATO, nepochybně za cenu obrovských splátek). Paralyzováni. NATO bankrotuje a tisícovky žoldáků v Libyi přestaly bojovat, protože už několik týdnů nedostaly zaplaceno.


Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Dane by sa mohli zrušiť a štát by dokázal existovať!

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.2012 s