15. September 2019
    
Ako je to vlastne s tými prachmi?? Pravdivý obraz finančného systému aj na Slovensku - Dolezite.sk

Ako je to vlastne s tými prachmi?? Pravdivý obraz finančného systému aj na Slovensku


  2010-02-05  (01:35)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Ako je to vlastne s tými prachmi??  Pravdivý obraz finančného systému aj na Slovensku

MYTUS PENAZÍ VYVRÁTENY

Finančná záhada objasnená - Dlžobný peňažný systém

LOUIS EVEN

NA UVOD

Medzi predmety, ktoré Cirkev učí, patrí aj SOCIÁLNA NÁUKA CIRKVI. Sv. Otec Ján Pavol II., keď bol ešte kardinálom v Krakove, a dostala sa mu do ruky táto forma vysvetlenia finančníctva od Louis Elena, odporúčal každému, kto má záujem pochopit zálezitosti ekonomiky v spolocnosti, aby si precítali dielo Loius Evena. V tomto duchu podávame aj my tu toto dielo, v ktorom sa skvelym spôsobom vysvetluje záhada penazí a ekonomiky.

Hoci toto dielo sa vztahuje na kanadské pomery, nic to nemení na veci, lebo tento princíp financníctva je teraz po celom svete. Pred nedávnom sa mi dostala napríklad správa do usí, ze Slovensko si pozicalo od IMF (medzinárodného menového fondu) peniaze. Aby svetová banka mala vraj istotu, ze nás stát jej peniaze vráti, museli sa zvysit ceny elektriny napríklad. Toto je vsak len ako príklad, ako tí, ktorí sú za svetovymi bankami ovládajú a dirigujú svet.

Ak by Juzná Amerika napríklad bola dlzna USA, dalo by sa to do urcitej miery pochopit. Ale ak vsetky státy sveta, vrátane USA a Kanady dlhujú tazké miliardy komusi, otázka potom znie, komu vlastne cely svet vzdy cosi dlhuje?

Okrem toho, toto dielko vysvetluje, ze otázka krytia penazí zlatom je nezmysel. Peniaze sú kryté hodnotami, ktoré su uz vytvorené v spolocnosti. Zlato môze byt prinajlepsom len jednou z mnohych hodnôt. Ak si niekto myslí, ze peniaze sú kryté zlatom, ktoré lezí kdesi na betónovej podlahe niektorej banky, nech vysvetlí, preco by malo blaho spolocnosti závisiet od tohto zlata, ktoré tam necinne lezí? Alebo aky je rozdiel v krytí penazí udajne zlatom, povedzme 10 tonami zlata v sklade banky a 10 tonami este neobjaveného zlata, ktoré je 10 metrov v zemi pod bankou?

Státy si poziciavajú peniaze od bánk, ktoré sú v SÚKROMNYCH rukách. Toto ma vsak nikdy nenapadlo, ze by cely svet bol zadlzeny malej skupine ludí, ktorá vlastní velké banky. Táto banka vytvára peniaze z púheho vzduchu potom ich poziciava státom, cím si velmi jednoducho podmanuje bohatstvá celych národov.

Je to povinnost vlády kazdého státu vytvárat peniaze (takisto jednodchou tlacou) pre svoj lud v proporcii k hodnotám, ktoré sa v státe vytvorili.

Ak Sv. Otec ziada pri prílezitosti 2000 rocného jubilea zrusenie dlzôb, nie je to na úkor niekoho, ako by sa niekto domnieval. Bankári ziadajú cosi, co oni nikdy nevyrobili. Ak sa niekto pyta, akym spôsobom sa môze vymazat dlh, odpoved je neuveritelne jednoduchá: Gumou, obycajnou gumou na gumovanie.

Dúfam, ze Vám to pomôze pochopit toto dielko Louis Evena.

1. Stroskotanci

Vybuch roztrhol ich lod na kusy. Kazdy sa chytal najblizsích trosiek, ktoré plávali okolo. Ked bolo po vsetkom, zistili, ze ich zostalo iba pät. Pät stroskotancov schúlenych na plti unásanej vlnami. Po ostatnych obetiach katastrofy nebolo ani stopy.

Hodiny ubiehali a ich oci skúmali horizont. V mysliach sa im vynárala otázka... Zazrie ich nejaká blízko sa plaviaca lod? Nájde si ich provizórne zostrojená plt cestu na priatelské pobrezie?

Zrazu zaznel vykrik: "Zem! Pozrite, v tom smere kam nás nesú vlny!"

Ked sa ukázali hmlisté obrysy pobrezia skutocne potvrdzujúce zem, postavicky na plti sa radostne roztancovali.

Bolo ich pät. Piati Kanadania, ako môzte vidiet na obrázku vlavo.

Bol tam Frank, tesár, velky a energicky. To on prvy vykríkol: "Zem!"

Potom Pavol, farmár. Môzte ho vidiet v popredí vlavo na obrázku ako klací na kolenách, jednou rukou na podlahe a druhou sa drzí stoziara.

Dalsí je Jim, chovatel dobytka. To je ten v páskovanych nohaviciach, co klací a pozerá sa smerom k zemi.

Este je tam Harry, pestovatel ovocia, trochu tucnejsí, sediaci na kufri, ktory stroskotanci zachránili z potápajúcej sa lode.

A konecne Tomás, prospektor a mineralóg, vesely chlapík. Stojí vzadu. Jednou rukou sa drzí stoziara a druhú má na pleci tesára Franka.2. Prozretelnostny ostrov

Vstúpit na pevnú zem, bolo pre nasich stroskotancov ako návrat k zivotu.

Najskôr sa zohriali a ususili, potom preskúmali ostrov, na ktorom sa ocitli daleko od civilizácie.

Rychly prieskum stacil na to, aby ich povzbudil na dusi. Zistili, ze ostrov nie je neúrodnou skalou a oni sú jedinymi obyvatelmi ostrova. Podla napolo krotkého správania sa niektorych zvierat usúdili, ze ostrov museli niekedy obyvat ludia. Jim, chovatel dobytka, si bol isty, ze ich casom dokáze úplne skrotit a vyuzit pre ich potreby.

Pavol, farmár, zistil, ze pôda na ostrove je úrodná.

Harry, pestovatel ovocia, objavil na ostrove ovocné stromy, ktoré pri dobrom osetrovaní prinesú urcite bohatú úrodu.

Pre Franka, tesára, boli najdôlezitejsie rôzne druhy velkych stromov. Bez velkej námahy z nich dokáze postavit drevenice pre ich malú spolocnost.

A Tomás, prospektor, zistil, ze skaly na ostrove dávali tusit obsah bohatych zásob minerálov. No chyba im náradie. Vedel vsak, ze svojou vynachádzavostou a zrucnostou bude môct vyrobit kovy z rudy skrytej v skalách.

A tak kazdy cítil, ze svoj talent bude môct vyuzit pre spolocné dobro. Vsetci súhlasili, ze tento ostrov pomenujú Ostrov Spásy. Nakoniec vsetci vzdali vdaku Prozretelnosti za celkom dobry koniec.


3.Skutocné bohatstvo

Tu sú nasi muzi pri práci. Tesár buduje domy a vyrába nábytok. Potravu najprv nachádzajú kde sa dá, ale polia sú coskoro obrobené a zasiaté a farmár dostáva svoju úrodu.

Spociatku hladali potravu vsade, kde len mohli. Neskôr Pavol, farmár, obrobil polia, zasial plodiny a mohol zbierat úrodu.

Z roka na rok sa Ostrov Spásy, toto dedicstvo piatich stroskotancov, stával bohatsí a bohatsí.

Jeho bohatstvo nepochádza zo zlata, alebo papierovych penazí, ale zo skutocnej hodnoty: z bohatstva potravy, oblecenia a príbytkov, skratka, zo vsetkych vecí, ktoré ludia potrebujú k zivotu.

Kazdy pracoval vo svojom remesle. Kto mal akékolvek prebytky vo svojej produkcii, zamienal ich za nadbytocné vyrobky inych.

Zivot k nim nebol vzdy jemny a ani taky, ako by si boli zelali. Chybalo im plno vecí, na ktoré boli zvyknutí v civilizácii. Ale nestazovali sa, lebo ich osud mohol byt ovela horsí.

Okrem toho, vsetci z nich zazili v Kanade velkú depresiu a stále si pamätajú na svoje prázdne zalúdky, hoci obchody boli preplnené jedlom.

Nemuseli sa aspon pozerat na veci, ktoré potrebovali a ktoré hnili v obchodoch rovno pred ich ocami. Na ostrove nepoznali dane a nemuseli sa stále strachovat, ze im skonfiskujú majetok.

Pracovali síce tvrdo, ale aspon sa mohli tesit z ovocia svojej námahy.

Tak zveladovali ostrov, dakujúc Bohu a dúfajúc, ze príde den, kedy sa stretnú ziví a zdraví so svojimi rodinami, co povazovali za najdôlezitejsie pozehnanie.

4. Vázna nevyhoda

Velmi casto sa rozprávali o svojej situácii.

Pod jednoduchym ekonomickym systémom, ktory sa na ostrove vyvinul, zacínalo ich znepokojovat to, ze nemali ziadne peniaze. Vymenny obchod mal svoje nevyhody. Veci urcené k vymene neboli vzdy po ruke v case dojednávania obchodu. Napríklad, drevo prinesené farmárovi cez zimu mohlo byt splatené v zemiakoch az o sest mesiacov neskôr, ked farmár zobral úrodu.

Alebo nejaky velky kus tovaru mohol byt zameneny za iné mensie kúsky v rozdielnom case a od rozlicnych ludí.

Toto vsetko komplikovalo trh a zatazovalo im pamät. Keby mali penazny systém, kazdy by mohol predávat svoje veci ostatnym za peniaze. S tymito peniazmi by mohli kupovat akykolvek tovar, ktory potrebujú, vtedy ked bol na trhu. Chceli mat nejaky penazny systém. Ale nevedeli, ako ho zostrojit. Vedeli síce, ako vyrobit skutocné bohatstvo - tovar, ale ako vyrobit peniaze - symbol tohto bohatstva, to bolo nad ich sily. Nemali ziadnu predstavu, akú hodnotu môzu mat peniaze, hoci ich potrebovali. Vela vzdelanych ludí by bolo v tej istej situácii. Celé desatrocie pred vojnou boli vsetky vlády v tej istej neriesitelnej situácii. Jediná vec, ktorá krajine vtedy chybala, boli peniaze a vláda nevedela, co má robit, aby ich získala.

5. Príchod utecenca

Jedného dna, ked vecer sedeli na plázi, lámajúc si hlavy nad tymto problémom, zazreli blíziacu sa lodku s nejakym clovekom. Zistili, ze on jediny sa zachránil z potápajúcej sa lode. Volal sa Oliver.

Nadsení, ze budú mat nového spolocníka, darovali mu najlepsí tovar a zobrali ho na prehliadku ich malej osady.

"Aj ked sme stratení a odrezaní od sveta," hovorili mu "je málo vecí, na ktoré by sme sa mohli stazovat. Lesy a zem nám dávajú vsetko. Chyba nám len jedna vec - peniaze. Pomohli by nám pri vymene tovaru."

"Môzete sa podakovat Prozretelnosti," odpovedal Oliver "lebo ja som bankár a ja vám zavediem penazny systém, ktory vás urcite potesí. Potom budete mat vsetko, co majú ludia v civilizovanom svete."

Bankár!... BANKÁR!... Anjel prichádzajúci z neba by nedokázal vzbudit viac úcty a respektu. Avsak nakoniec, nie sme aj my tí, ktorí sa klanajú bankárom kontrolujúcim krv financného zivota.

6. Zlty boh civilizácie

"Pán Oliver, nás bankár, tvoja jediná úloha na tomto ostrove bude, starat sa o nase peniaze. Nemusís robit ziadnu manuálnu prácu."

"Ja, tak ako kazdy bankár, budem vykonávat svoju prácu k vasej úplnej spokojnosti a prospechu spolocnosti."

"Pán Oliver, postavíme ti dom, dôstojny tvojmu postaveniu bankára. Ale zatial, ak ti to nevadí, ubytujeme ta v nasom domceku, ktory pouzívame pre nase stretnutia."

"To bude dostatocné, priatelia moji. Ale najprv vylozte moje veci z lodky.Je tam papier a malá tlaciarnicka, kompletná aj s cernidlom a písmenami. Zároven je tam este aj maly súdok. Radím vám, aby ste s ním zaobchádzali s najväcsou opatrnostou."

Vsetko vylozili. Maly súdok vzbudil velkú zvedavost.

"Tento súdok, " vyhlásil Oliver, "obsahuje poklad ako zo sna. Je plny zlata!"

Plny zlata! Nasi piati muzi skoro omdleli. Ten zlty boh civilizácie, vzdy skryty, ale hrozny v jeho moci, ktorého prítomnost alebo neprítomnost, alebo najmensí rozmar, dokáze rozhodnút o osude celej civilizácie, je tu na Ostrove Spásy!

"Zlato! Pán Oliver, ty si skutocne vyborny bankár!"

"Ó, velicenstvo! Ó, velavázeny pán Oliver - velkolepy najvyssí knaz boha - zlata! Prijmi nasu skromnú poctu a prijmi nasu prísahu vernosti!"

"Áno, priatelia moji, zlata je v súdku dost pre cely kontinent. Ale zlato nie je urcené na obeh. Zlato musí byt skryté. Zlato je duch zdravych penazí a duch je vzdy neviditelny. Ale ja vám to vsetko vysvetlím, ked dostanete prvé peniaze.

7. Tajné zakopanie

Skôr, ako sa rozisli, Oliver sa ich este opytal:

"Kolko penazí budete potrebovat na zaciatok?"

Pozreli jeden na druhého a potom s úctou na bankára. Po troche pocítania a s radou milého financníka sa rozhodli, ze 200 dolárov bude dost pre kazdého.

Cestou domov sa nadsene rozprávali. Napriek tomu, ze bolo neskoro vecer, vsetci lezali v posteliach a rozmyslali o zlate. Ked konecne zaspali, bolo uz ráno.

Ale Oliver nestrácal cas. V záujme svojej budúcnosti, zabudol aj na to, ze je unaveny. Nad ránom, pri prvom briezdení vykopal jamu, do ktorej odkotúlal súdok. Potom ju zasypal a zasadil maly krícek, okolo ktorého opatrne rozprásil zem, aby zakryl svoje stopy. Súdok bol dobre skryty.

Potom odisiel a so svojou malou tlaciarnickou zacal tlacit tisíc jedno-dolárovych bankoviek. Ako pozeral na nové bankovky vychádzajúce z tlaciarnicky, myslel len na svoju budúcnost.

"Ó! Aké je to jednoduché vyrobit peniaze. Vsetka ich cena pochádza z toho, aké veci sa za ne dajú kúpit. Bez tovaru nemajú cenu. Moji naivní zákazníci si to neuvedomujú. Oni si skutocne myslia, ze nové peniaze majú hodnotu zo zlata.Práve ich nevedomost ma robí ich pánom."

Ako prisiel vecer, piati ostrovania nedockavo utekali k Oliverovi.

8. Kto vlastní nové peniaze ?

Pät kôpok novych bankoviek lezalo na stolíku.

"Predtym, nez rozdám peniaze," povedal bankár "chcel by som vás na nieco upozornit. Musíte si uvedomit, ze ich základ je zlato, cize sú moje. Nemusíte byt takí sklamaní. Ja vám ich poziciam a vy si ich uzívajte, ako sa vám páci. Lenze, budete mi musiet platit za ne úroky. Berúc do úvahy, ze peniaze sú na ostrove v malej zásobe, nemyslím, ze 8% je neprimerané. "Ó, to je celkom primerané, pán Oliver."

"Este jedna vec, priatelia. Obchod je obchod aj medzi priatelmi. Predtym, nez dostanete peniaze, kazdy z vás mi podpíse listinu. V listine sa zaväzujete platit aj úroky aj kapitál pod pokutou, ze vám skonfiskujem majetok. To je len formalita. Vás majetok ma nezaujíma. Ja som spokojny s peniazmi. A som si isty, ze ich dostanem a vám ostane vás majetok."

"To je logické, pán Oliver. My budeme pracovat este usilovnejsie ako predtym, aby sme vám splatili dlh."

"To je ono. A kedykolvek, ked budete mat nejaky problém, prídte za mnou. Vás bankár je vás najlepsí priatel. Teda, tu máte kazdy dvesto dolárov."

A tak nasi muzi odisli s rukami plnymi dolárovych bankoviek a nadsení tym, ze majú peniaze.

9. Aritmeticky problém

Takto sa Oliverove peniaze dostali na ostrove do obehu. Vymena tovaru, zjednodusená peniazmi, sa zdvojnásobila. Kazdy bol spokojny. Bankár bol vzdy vítany s neupadajúcim respektom a vdacnostou.

Ale, pozrime sa... Preco Tomás, prospektor, vyzerá ustarostene, ked sedí nad papierom s ceruzkou v ruke a namáhavo pocíta? Tomás, ako aj ostatní, podpísal,ze splatí Oliverovi za jeden rok cely dvestodolárovy dlh, plus sestnást dolárov úroky. Ale má len pár dolárov vo vrecku a den splatnosti je blízko. Dost dlho rozmyslal o tomto probléme, avsak bez úspechu. Nakoniec sa pozrel na to z hladiska celej ich malej spolocnosti.

"Berúc do úvahy kazdého na ostrove ako celok", pomyslel si, "sme vôbec schopní splatit nase záväzky? Oliver vytlacil a dal do obehu celkove tisíc dolárov. Pyta naspät 1080 dolárov. Ale aj ked mu donesieme vsetkych 1000 dolárov, ktoré vytlacil, a ktoré sú na ostrove, stále nám bude chybat 80 dolárov. Nikto ich nevytlacil. cize Oliver môze zobrat cely ostrov, pretoze my, vsetci spolocne, nedokázeme splatit cely dlh spolu s úrokmi.

"Aj ked niektorí z nás, bez ohladu na ostatnych, by ho dajme tomu dokázali splatit, tí ostatní nie. coskoro by prisiel rad aj na nich a bankár získa vsetko. Musíme ihned zvolat stretnutie a dohodnút sa, co robit."

Tomás, s císlami v ruke, nemal tazkost potvrdit ich situáciu. Vsetci sa zhodli v tom, ze boli oklamaní a rozhodli sa stretnút s Oliverom.

10.Benevolentny bankár

Oliver hned uhádol, na co mysleli, ale tváril sa, ze o nicom nevie. Popudeny Frank predniesol staznost za cely spolok.

"Ako ti môzeme zaplatit 1080 dolárov, ked spolu máme len 1000 dolárov na celom ostrove?"

"To sú tie úroky, milí priatelia. Nezvysila sa vám produkcia?"

"Zvysila, ale nie peniaze. A ty pytas peniaze, nie nase vyrobky. Ty si jediny, kto môze vyrobit peniaze a vyrobil si len 1000 dolárov, ale od nás pytas 1080. To nie je mozné!" "Pocúvajte teda. Bankári sa pre spolocné dobro vzdy prispôsobujú aktuálnej situácii. Ja pytam od vás len úroky. Iba 80 dolárov. Vy si kazdy nadalej podrzte 200 dolárov.

"Pozehnaj ta pán Oliver! Zrusís tych 200 dolárov, co ti dlhujeme?"

"Ó, nie! Prepácte, ale bankár nikdy nezrusí dlh. Vy mi stále dlhujete vsetky peniaze, ktoré ste si pozicali. Ale kazdy rok mi zaplatíte len úroky. Ak kazdy rok splatíte úroky, tak nebudem od vás pytat kapitál. Je vsak mozné, ze niektorí z vás nebudú môct po case splácat ani úroky. Zorganizujte sa preto ako národ. Zalozte si systém dobrovolnych príspevkov, ktoré my nazyvame dane. Tí, ktorí majú viac penazí, budú platit väcsie dane, chudobnejsí mensie. Postarajte sa teda len o to, aby ste mi kazdy rok priniesli vsetky úroky a ja budem spokojny. A vás maly národík tak bude prosperovat."

Nakoniec vsetci odisli ako-tak uspokojení, ale stále neistí.

11. Oliver jasá

Oliver je sám, zahlbeny v úvahách:

"Obchod je dobry. Chlapi dobre pracujú, ale sú hlúpi. Ich nevedomost a naivita je moja sila. Poziadali ma o peniaze a ja som im nasadil otrocké retaze. Oni mi dávajú orchidey a ja ich pekne okrádam."

"Samozrejme, ze môzu povstat a hodit ma do mora. Ale nie! Ja mám ich podpisy. Oni sú cestní . Oni svoje sluby dodrzia. cestní, tvrdo pracujúci ludia boli daní na túto zem, aby slúzili financníkom."

"Ó, velkolepy Mammon! Cítim ako mi tvoj bankovy génius prúdi celym telom. Ó, eminentny pán! Akú si mal pravdu, ked si povedal:

"Nechaj ma kontrolovat národnú banku a mne nebude zálezat na tom, kto robí ich zákony. Ja som pán tohto ostrova, lebo ovládam jeho peniaze. Moja dusa jasá nadsením a ctiziadostou. Cítim, ze môzem panovat nad vesmírom. Co som ja, Oliver, urobil tu, to môzem urobit na celom svete! Keby som len mohol odíst z tohto ostrova! Ja viem ako vládnut svetu bez koruny na hlave."

"Jedinym mojím potesením by bolo, nastolit moju filozofiu v mysliach tych, ktorí vládnu národom: v mysliach bankárov, priemyselníkov, politikov, reformátorov, ucitelov, novinárov - - vsetci by boli moji sluhovia. Ľudia by spokojne zili aj v otroctve, ked sa elita spomedzi nich vydáva za ich ochrancov."

12. Neznesitelná cena zivobytia

Medzitym sa vsetko na Ostrove Spásy zhorsilo. Zo zlého sa stalo este horsie. Vyroba sa zvysovala, ale vymenny trh klesol na minimum. Oliver zbieral úroky pravidelne. Vsetci museli stále mysliet na to, ze cast svojich penazí musia odkladat na splácanie úrokov. A tak sa peniaze zacali hromadit, namiesto toho, aby obiehali. Tí co platili viac daní sa stazovali na tych, co platili menej. Zvysili teda ceny za svoje vyrobky, aby nahradili stratu. Nestastní chudobní, ktorí neplatili dane, lamentovali nad vysokou cenou zivobytia a kupovali málo.

Ak jeden bol zamestnany u druhého,tak stále ziadal zvysenie platu, aby mohol zit.

Morálka bola nízka. Zo zivota sa vytratila veselost. Nikto sa uz nestaral o svoju prácu. Vyrobky nesli na odbyt. Ak nieco predali, museli platit Oliverovi dane. Nedovolili si nic kúpit. Bola to naozajstná kríza. Navzájom sa obvinovali a ocernovali.

Jedného dna sa Harry, sediaci vo svojej záhrade, zamyslel nad situáciou. Prisiel k záveru, ze tento "pokrok", zrodeny z príselcovho penazného systému, vsetko na tomto ostrove pokazil. Samozrejme, ze kazdy mal svoje chybicky, ale Oliverov systém bol zostrojeny speciálne na to, aby vytiahol na povrch to najhorsie v ludskej povahe.

Harry sa rozhodol porozprávat o tom s priatelmi a zjednotit ich v cinnosti. Zacal s Jimom, ktorého nebolo tazké presvedcit. "Nie som génius", povedal, "ale uz dlho tusím, ze nieco s tymto bankárskym systémom nie je v poriadku."

Postupne si to zacali uvedomovat vsetci a rozhodli sa, ze sa stretnú s Oliverom.

13. Rozhovor s otrokárom

Okolo bankára sa strhla skutocná búrka.

"Peniaze strasia na tomto ostrove, ty nestastník, nie je ich dost, lebo nám ich beries! My ti platíme a stále ti dlhujeme tolko ako na zaciatku. My si derieme ruky usilovnou prácou, máme najúrodnejsiu zem, ale teraz sme na tom ovela horsie ako predtym, ked si sem prisiel: Dlhy! Dlhy!, sme zadlzení po usi!"

"Budte rozumní, páni! Vasa produktivita sa vám rozrástla vdaka mne. A ak to má byt pre dobro, tak musíte dôverovat vásmu bankárovi. Prídte ku mne ako ku svojmu otcovi... chcete viac penazí? Dobre. Môj súdok zlata je hodny ovela viac. Pozrite, ja vám zdlzim vás najnovsí majetok a poziciam vám dalsích tisíc dolárov.

"Cize, teraz nás dlh vystúpil na 2000 dolárov a budeme musiet platit dvojnásobne tolko úrokov ako predtym a na cely zivot!"

"To áno, ale ja vám vzdy poziciam viac, kazdy raz ako bude hodnota vásho majetku stúpat. a nikdy nebudete platit nic iné, len úroky. Zhrnte vsetky svoje dlhy do jedného - tzv. konsolidovaného dlhu a môzete k nemu kazdy rok pridávat dalsí."

"A tiez zvysovat kazdy rok dane?!"

"Samozrejme. Ale vás príjem bude tiez rást."

"Takze, cím viac sa bude nás národ vyvíjat vdaka nasej práci, tym bude viac zadlzeny?"

"Pravdaze. Presne tak, ako vo vasej Kanade - a dokonca aj hocikde inde vo svete. Stupen civilizácie krajiny sa vzdy meria podla jej dlhu bankárom."

14. Vlk poziera ovecky

"A to je zdravy penazny systém, pán Oliver?"

"Páni, vsetky zdravé peniaze sú zalozené na zlate a pochádzajú z bánk vo forme dlhov. Národny dlh je dobrá vec. Zabranuje ludom, aby sa stali prílis spokojnymi. Podmanuje si vlády pod najvyssiu a ultimátnu múdrost, ktorá je vtelená do bankárov. Ako bankár, ja vám budem diktovat vasu politiku a regulovat vás zivotny standard." "Pán Oliver, my sme jednoduchy ludia, ale nechceme tu taky druh civilizácie. Nepoziciame si od teba dalsie peniaze. Zdravé peniaze, alebo nie, s tebou uz nechceme obchodovat."

"Páni, ja som hlboko zarmúteny vasimi chorobnymi názormi. Ale ak sa odo mna odtrhnete, tak si pamätajte, ja mám vase podpisy. Ihned mi splatte vsetko - kapitál aj s úrokmi."

"Ale to nie je mozné, pane! Aj ked ti dáme vsetky peniaze z ostrova, stále nebudeme s tebou vyrovnaní."

"Nemôzem si pomôct. ci ste sa nepodpísali? Áno alebo nie? Áno? Tak teda. Z moci posvätnosti dohôd vám skonfiskujem vase zadlzené majetky presne tak, ako sme sa na tom dohodli. Ak nechcete dobrovolne slúzit najvyssej autorite penazí, tak budete prinútení poslúchat násilie. Budete pokracovat vo zveladovaní ostrova, ale podla mojich záujmov a pokynov. A teraz vypadnite z môjho domu! Zajtra vám dám rozkazy."

15. Kontrola tlace

Oliver poznal, ze ktokolvek ovláda národné peniaze, ovláda aj národ. Ale zároven vedel, ze na to, aby si aj nadalej udrzal autoritu, musí drzat ludí v stave nevedomosti a musí odpútat ich pozornost od rozmyslania nad tym, ako spravuje národ.

Vsimol si, ze dvaja z ostrovanov sú konzervatívci a traja liberáli. Tolko vyplynulo z ich rozhovoru v ten vecer, ako upadli do otroctva. A medzi konzervatívcami a liberálmi boli stále trenice.

Harry, najneutrálnejsí zo vsetkych, uvedomujúc si, ze majú tie isté potreby a túzby, navrhol spojenie medzi nimi na to, aby mohli tlacit na vládne úrady. Takéto spojenie vsak Oliver nemohol tolerovat, pretoze by to bol koniec jeho moci. Ziaden diktátor, financny, alebo hocijaky iny, nemôze obstát pred vzdelanymi a spojenymi ludmi. A tak zacal huckat jednych proti druhym tak, ako to len bolo mozné. Len aby zväcsoval politické trenie medzi nimi.

Pouzil na to svoju tlaciarnicku a zacal vydávat dva tyzdenníky: "Slnko" pre liberálov a "Hviezda" pre konzervatívcov.

Nápln novín "Slnko" bola vzdy viacmenej na témy: "Ak uz nie si pánom vo svojej, zemi, tak to vsetko pre tych zapredancov konzervatívcov, ktorí vás zapredali velkym obchodom."

"Hviezda" hovorila: "Zruinovaná ekonomika a národny dlh má korene priamo v politickej zodpovednosti tych zatratenych liberálov."

Obidve strany sa medzi sebou navzájom pozierali, zabúdajúc na hlavného vinníka - bankára Olivera.

16.Vzácny kúsok trosky

Jedného dna Tomás, prospektor, nasiel na malej plázi na ostrove pod vysokou trávou záchranny cln. Bol v nom len kufor. Tomás ho otvoril a medzi rôznymi vecami upútal jeho pozornost album: "Prvy rok sociálneho úverového systému". V obale nasiel prvy zväzok "sociálne úvery", vytlaceny v Kanade.

Zvedavy, si sadol a zacal cítat. Jeho záujem rástol a tvár sa rozziarila.

"Pozrime sa na toto!" radostne vykríkol. "Toto sme mali uz dávno vediet. Peniaze dostávajú hodnotu nie zo zlata, ale z hodnoty vyrobkov, ktoré sa za ne kúpia. Jednoducho povedané, peniaze by mali byt takého druhu, ako úcty, úvery, prechádzajúc z jedného vkladu do druhého podla nákupu a predaja . Totálny súcet vsetkych penazí bude zálezat na totálnom súcte vsetkej vyroby. Vzdy, ked sa zvysi vyroba, v rovnakom pomere sa zvysi aj mnozstvo penazí. V ziadnom prípade by úroky nemali byt platené z novych penazí. Pokrok je viditelny nie vo zvysovaní národného dlhu, ale v rozdelení rovnakého podielu pre kazdého jednotlivca. Ceny sú urcené podla vseobecnej kúpnej sily v pomere k ostatnym cenám. Sociálny úver..."

Tomás sa uz nedokázal zdrzat. Vyskocil a s knihou v ruke utekal, aby to mohol cím skôr povedat svojim priatelom.

17. Peniaze - základné úctovanie

Tak sa Tomás stal ucitelom. Vysvetloval svojim druhom, co sa docítal v knihe, Bohom poslanej publikácii, "Sociálny úver".

"Toto", povedal Tomás, "je to, co si my sami môzeme urobit bez toho, aby sme sa museli spoliehat na bankára a jeho sud zlata, alebo bez toho, aby sme sa museli zadlzovat."

Ja otvorím úctovny zápis v mene kazdého z nás, - tento úctovny zápis sa bude nazyvat vklad. Kazdy bude mat dva stlpce na svojom vklade. V pravom stlpci budú úvery - plusové body - ktoré obohacujú individuálny vklad, nalavo budú dlzoby - mínusové body - ktoré znizujú individuálny vklad.

"Kazdy môze zacat s 200 dolármi. Dobre. Kazdému napísem 200 dolárov na úver ako plusovú hodnotu. Vsetci máme po 200 dolárov." " Ak si Frank kúpi od Pavla nieco za 10 dolárov, tak odpocítam z Frankovho plusového úveru 10 dolárov. Zostane mu 190 dolárov a 10 dolárov pripocítam na Pavlov plusovy úver.

Jim si kúpi nieco od Pavla za 8 dolárov. Jimovi odpocítam 8 dolárov cize mu zostane 192 dolárov a 8 dolárov pripocítam Pavlovi, ktory bude mat 218 dolárov.

Pavol si kúpi drevo od Franka za 15 dolárov. Pavlovi odpocítam 15 dolárov, cize mu zostane 203 dolárov a pripocítam ich na Frankov plusovy úver, ktorému sa vklad zvysi na 205 dolárov.

A tak budeme pokracovat z jedného vkladu na druhy tym istym spôsobom, ako ked papierové bankovky idú z vrecka jedného cloveka do vrecka druhého.

Ak niekto potrebuje peniaze na zvysenie vyroby, tak mu dáme potrebny pocet úverov. Ked potom predá svoj tovar, tak splatí len tú sumu do úverového fondu, ktorá mu bola daná. To isté urobíme s verejnymi prostriedkami - ako sú napríklad skoly, nemocnice, cesty, mosty, dialnice, atd.- ktoré sú platené novymi úvermi.

A tiez vklad kazdého bude v pravidelnych casovych intervaloch zvyseny bez toho, aby sa znízili úvery druhych. Zálezí na tom, ako bude spolocnost prosperovat. To sa volá národny podiel - dividendy. Tymto spôsobom peniaze sa stanú prostriedkom, nie cielom. Budú slúzit a nie vládnut.

18. Bankárovo zúfalstvo

Kazdy to pochopil. A tak sa kazdy ostrovan stal "Sociálnym veritelom". Nasledujúci den, Oliver, bankár dostal list podpísany vsetkymi piatimi muzmi. "Drahy pane, bez najmensej potreby si nás uvrhol do dlhu a vykoristoval si nás. Uz ta viac nepotrebujeme. Odteraz budeme mat vsetky peniaze, co budeme potrebovat, bez zlata, dlhov a zlodejov. Okamzite zavádzame Sociálny úverovy systém. Národny podiel vymení národny dlh.

Ak budes nadalej trvat na tom, aby si bol vyplateny, môzeme ti splatit vsetky peniaze, ktoré si nám dal, ale ani o halier viac. Nemôzes sa odvolat, ze más nárok na to, co si nevyrobil."

Oliver zúfal. Jeho rísa sa rozpadávala. Jeho sny boli znicené. co mohol robit? Hádky boli nanic. Tí piati uz boli Sociálny veritelia. Peniaze a úvery neboli pre nich o nic viac záhadné, ako pre Olivera.

"Ó!" povedal Oliver, "systém Sociálnej úvery si podmanil tychto muzov úplne na svoju stranu. Doktrína ich systému sa rozsíri ovela rychlejsie, ako môj vlastny systém. Mal by som ich ziadat o odpustenie? Stat sa jednym z nich? Ja, financník, bankár? Nikdy! Radsej sa pokúsim od nich daleko utiect.

19. Podvod odhaleny

Aby sa v budúcnosti uchránili od hocijakého Oliverovho nároku, rozhodli sa dat Oliverovi podpísat listinu, ze má vsetko to, co mal, ked prisiel na ostrov.

Urobili inventúru Oliverovho vlastníctva: lodka, veslá, malinká tlaciarnicka a slávny súdok plny zlata. Oliver musel prezradi, kam ukryl súdok. Chlapci ho vytiahli z vykopanej diery s ovela mensím respektom, ako v den, ked ho prvy raz vylozili z lodky. Systém Sociálnej úvery ich naucil opovrhovat zlatom. Tomás, prospektor, ktory pomáhal zdvihnút súdok, zistil, ze je prílis lahky na to, aby v nom bolo zlato. Ak je súdok plny, tak tam musí byt nieco iné a nie zlato.

Nahnevany Frank neváhal ani chvílku. Sekol sekerou a obsah súdka bol na svetle. Zlato? Ani len zrnko zlata! Iba kamene - obycajné bezcenné kamene! Muzi sa nedokázali hned spamätat.

"To nie je mozné, ze nás tak obalamutil!"

"Boli sme takí zadubenci, ze sme sa isli priam potentovat, ked sa len spomenulo zlato!"

"Boli sme takí hlúpi, ze sme si zadlzilli vsetok majetok, kvôli niekolkym zdrapom papiera, ktoré boli zalozené na obycajnych kamenoch. To bola predsa krádez s klamstvom!"

"Tazko si pomysliet, ze sme boli ticho a skoro sa navzájom znenávideli. A to vsetko kvôli takému podvodu! Ten diabol!"

Napáleny Frank zdvihol sekeru. Ale Oliver, bankár-podvodník, uz vzal nohy na plecia a utekal rovno do lesa.

20. Zbohom Ostrov

Po otvorení suda a odhalení jeho obsahu, uz po Oliverovi nebolo ani chyru.

Krátko nato, lod plávajúca mimo normálnej morskej cesty, zbadala stopy zivota na neznámom ostrove a spustila kotvu blízko pobrezia.

Muzi sa dozvedeli, ze lod pláva do Ameriky. Rozhodli sa preto zobrat si so sebou vsetko, co sa dalo a vrátit sa do Kanady.

A co bolo najhlavnejsie, zobrali so sebou album "Prvy rok Sociálneho úverového systému", ktory sa ukázal ako ich záchrana z otroctva toho zloducha-bankára Olivera a ktory im ukázal jasnú cestu a prehlad vo financníctve.

Vsetci piati sa rozhodli skontaktovat s riaditelstvom novín "Michael", okamzite po príchode do Kanady a stat sa oddanymi a horlivymi apostolmi cinnosti pre zalozenie Sociálneho úverového systému v Kanade. 


Louis Even
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Pikao   |   ip:85.216.16   |   2010-02-05  (10:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tento clanok som cital uz pred casom na nejakom kanadskom serveri, velmi zrozumitelne a polopatisticky vysvetluje cely monetarny system, teda aspon jeho zaklad, na ktorom stoji. toto by mali otlacit do kazdych novin a vylepit pred kazdy kostol, krcmu, skolu a urad kde chodia ludia. jednoznacne karma plusgomez   |   ip:91.127.21   |   2010-02-05  (12:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Velmi pekné počítaníčko.


ANONYM   |   ip:87.244.19   |   2010-02-05  (12:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  podla tejto peknej rozpravocky co pukazuje dost smutnu pravdu ma napadlo ze po 89 tu priplaval titanic s bankarmi a nie jedna lodka z banky.tak co ludia pprinutime ich uz odplavat alebo ete NIE?D   |   ip:95.170.23   |   2010-02-05  (12:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chcel by som si tu už raz prečítať konkrétny plán ako zavrhnúť súčasný otrokársky súkromný bankový systém a ako ďalej.
Prvým krokom bude asi oboznámiť všetkých ľudí o tomto podvode.

Rozmýšľam či by to bolo možné napr. len na Slovensku
znamenalo by to vystúpenie zo všetkých medzinárodných organizácii namočených v tomto systéme? (EU aj s jej lisabonskou zmluvou...)


pragmatik   |   ip:95.103.25   |   2010-02-05  (12:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nadhera,dal by som to ako povinne citanie do skol,citanie ako vychovnej rozpravky pred spanim,toto musi pochopit aj male dieta.Skvele.


asz   |   ip:217.67.27   |   2010-02-05  (13:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pragmatik: "povinne citanie..."

Veru, celkovo by bolo dobre keby sa v skolach viac vyucovalo o realnom zivote (ci uz o financnom systeme alebo aj ine veci tykajuce sa spolocenskych problemov) a nie len predstavy statnych uradnikov. Je velky problem, ze stat urcuje co sa budu deti ucit, pretoze to automaticky znamena, ze urcite veci si nebude zelat, aby sa ucili, napr. ako mozu ludia co najlepsie stat kontrolovat, ako sa branit proti sikane statnych uradov a dalsie.

Statne skoly, aj ked su najbeznejsou formou skolstva, su vo svojej podstate absolutne nespravna koncepcia. Je to presne ten isty princip ako ked zakony urcuju korporacie - sleduje sa tam iba zaujem uzkej skupiny ludi a nie vseobecny prospech.

Podla mna, ak chceme zmenu tak jednou z tych veci, ktore treba zmenit od zakladov je princip fungovania skolstva. Jedine prospesne skolstvo je komunitne (cize ani cisto sukromne nie je vhodne), pripadne obecne, t.j. take, kde sa financuje samospravou, ktora je najblizsie obcanom a osnovy vzdelavania sa urcuju spolurozhodovanim rodicov a odbornikov (osnovy sa nemusia menit kazdy rok, ale je dobre ich aktualizovat aspon raz za cca 7 rokov).

Ale to je len taky nacrt, samozrejme si to najskor vyzaduje dokladnu analyzu toho akym sposobom by bolo taketo skolstvo zorganizovane.endrius   |   ip:95.102.65   |   2010-02-05  (14:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  prečo mi to zas nejde hodiť na ten židofejsbuk ?


LordX   |   ip:95.102.63   |   2010-02-05  (16:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veru dobry clanok, niet co dodat.
A ani mne to nejde dat na "zidofacebook"... wtf?


Toudy   |   ip:188.123.9   |   2010-02-05  (16:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ty zaprdeny bankari musia mat strach, ked toto citaju. Ludia sa zobudzaju. Revolution now !
http://www.youtube.com/watch?v=w8KQmps-Sog&;feature=fvst


Godwinson   |   ip:87.197.25   |   2010-02-05  (17:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kravina podobná Vaskyho Tretej ceste.


ab   |   ip:78.141.71   |   2010-02-05  (17:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  za socializmu existoval finančný systém obhospodarujúci menu, ako obeživo, bolo silnejšie, ako bol západ ochotný uznať,produkciu Slovenska s pred roku 89. sme ešte nedosiahli, vycucávanie neprebiehalo. Dnes zas čína svojou stabilnou finančnou politikou,pevným kurzom a obrovskou tvorbou nových hodnôt posilnila svoje obeživo aj preto že neuvolnila kurz voči doláru ktorého nazhromaždila obrovské množstvo, až v bilionoch dolárov ktoré získala za otrockú prácu svojich občanov, ktorá sa pomaly premieta do rastu životnej úrovne 1,3 miliard číňanov,faloš bankárov najlepšie dokumentuje článok http://dolezite.sk/Pouzivaju_USA_falosne_zlate_tehly_ako_narodne_rezervy_a_100.html
Tlak USA, presnejšie, finančnej oligarchie. ktorá používa vládu USA, ako svoj výkonný nástroj, na uvolnenie finančnej politiky číny má jeden ciel, otvoriť cestu k znehodnotenie a podmaneniu si tohto národa, čomu stále odoláva vdaka komunistickej vláde napriek tonám falošného zlata


joplins   |   ip:62.66.203   |   2010-02-05  (17:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja neviem bratia. jedna vec ma stale zaraze a sice, co by sme robili keby sme uz ten stary system zvrhli a nastolili novy v ktorom bude mat kazdy vsetko a budeme si tu zit ako tie holubicky??????

co potom?? uz by nikto z nas nechcel mat viac ako tí ostatny, ci nikto by nechcel byt vo vedeni a nic nerobit a mat sa fajnovo???? UZ SOM RAZ TAKUTO OTAZKU NAPISAL K CLANKU O SACHISTOCH CO DALI SACH MAT ILUMINATOM, NO NIK NEODPOVEDAL.

SKUSTE TERAZ. MYSLITE, ZE BY SA UZ MEDZI NAMI NEOBJAVILI LUDIA CO BY CHCELI ZASA BYT NAJ??
MAT SA FAJNOVO ZADARMO...
MAT VSETKO A BYT VSETKYMI OBDIVOVANY..???
CO??????????
A POTOM POZVOLNA KED KED BY TO DOTYCNY MALI , ZACALI BY SA O SVOJ DOBRY ZIVOT BAT LEBO BY VEDELI, ZE IM OSTATNY ZAVIDIA A ZACALI BY TVORIT OBRANNE ZLOZKY A...
A BOLI BY SME ZASA V TEJ ISTE RITI KDE SME TERAZ.

opakujem to stale dookola no nikto ma nepocuva!!!

toto nikto nevyrieši, rozumiete!!!!

stale je tu len najaka nadej, nejaka nova idea a snou aj velka nadej, ze teraz je to uz to prave orechove...

NO MUSIM VAS SKLAMAT, NIE JE TO TO PRAVE ORECHOVE A ANI NEBUDE POKIAL BUDE CLOVEK NA ZEMI (VLADNUT SAM)...

NO VY NIE A NIE SA DAT POUCIT. VSETKO VIETE VSETKO STE UZ CITALI A NEVIETE SA POUCIT Z HISTORIE, AJ TAM ZILI INTELIGENTNY LUDIA, BOLI RISE A VSETKO ZLYHALO... TAK VAS PROSIM... BEZ URAZOK A NADAVOK. ZAMYSLITE SA..


POKOJ S VAMI...
endrius   |   ip:95.102.65   |   2010-02-05  (18:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins | ip:62.66.203 | 2010-02-05 (17:51)

je nam to jasne, ze keby sme aj porazili tento zidosystem a vladu bankarov,urcite by prisiel nejaky novy system.lebo vacsina ludi su ovce a oni to tak chcu.ale tolerovat to a nechat sa okradat do nekonecna sa neda


Toudy   |   ip:91.127.22   |   2010-02-05  (18:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins:
MYSLITE, ZE BY SA UZ MEDZI NAMI NEOBJAVILI LUDIA CO BY CHCELI ZASA BYT NAJ??
Jasne ze kazdy chce byt najlepsi, to neodstranime a ani by som to nechcel. Byt vsak najlepsi tak, ze ostatnych ponizim a zhodim podomna je vsak neprijatelne. Ja chapem ze moja sloboda konci tam, kde zacina sloboda druheho.
MAT VSETKO A BYT VSETKYMI OBDIVOVANY..??? Po tomto vela ludi netuzi, par sociopatov mozno. Vela jedincov je takto vychovavanych, pretoze system je tak nastaveny a preto sa tak spravaju. Bezny ludia netuzia po moci, chcu kludny spokojny zivot. Vela by sa zmenilo zmenou systemu.

Oci strachu vidia: vlastnictvo, peniaze, trh ,zbesilu sutaz a vojny.

Oci lasky vidia: celu planetu ako jeden organizmus, zdielanie, spolupracu a mier.

Vyberte si ako to chcete vidiet vy.


LordX   |   ip:84.47.59.   |   2010-02-05  (18:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Clanok ma pravdu, na vine vsak nie su sukromne komercne banky ale centralna banka. Ta vklada nove peniaze do obehu (ako bankar v clanku) a ziada naspat viac ako vlozila. Keby komercne banky poziciavali len uspory vkadatelov ktore uz su v obehu, nebol by problem. Problemom je ze si mozu pozicat nove peniaze od CB a ta potom cez ne odsaje z obehu istinu + urok..

"V ziadnom prípade by úroky nemali byt platené z novych penazí."
Tu je koren problemu. Ostatne su len omacky. Z toho vyplyva, ze problemom je CB a frakcny rezervny system. Sukromne banky sa spravaju len tak, ako im to zlodejsky stat dovoli.


Toudy   |   ip:91.127.22   |   2010-02-05  (18:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX, Sukromne banky v sucasnosti rovnako vytvaraju peniaze z nicoho a su najviac zodpovedne za inflaciu. Su obmedzovane len limitom minimalnych rezerv ako je urcene v systeme frakcneho rezervneho systemu.


LordX   |   ip:78.99.170   |   2010-02-05  (19:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano, ale oni robia len to co im umoznuje stat zlodejskym FRS. Ten stanovuje pravidla (alebo iluminati ci na com sa momentalne fici...), preto tu treba hladat riesenie. Sukromne banky a urok (alebo iny poplatok za pozicku) tu budu vzdy, lebo su prirodzene, boli tu v tej ci onej forme od nepamati. Ale inac suhlasim...


LordX   |   ip:78.99.170   |   2010-02-05  (19:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale ak by CB svojvolne netlacila peniaze do obehu, tak ani FRS by nemohol sposobovat inflaciu donekonecna, ten len nafukne to co vytvori CB.
Ten urok co ide CB v konecnom dosledku zaplatia len ludia, ved aj cv sa tu preto furt rozculuje.... to stat nas okrada!


kri   |   ip:213.151.2   |   2010-02-05  (20:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX | ip:78.99.170 | 2010-02-05 (19:08)

"to stat nas okrada!"

nie je to iba stat. je to stat s bankarmi. CB pozicia KB na 0,25% urok, KB pozicia tebe za 10%, 11%, 12%ˇ...pri hypo cca za polovicu.

CB by nemusela nic mat s FRS. vyda do obehu urcite mnozstvo, ale z tohto mnozstva vytvaraju multiplikacnym efektom peniaze prave KB, a nie CB. CB je na zaciatku, teda by stacilo (teoreticky), aby KB zakazali vytvaranie novych penazi. KB by mali disponovat iba tymi peniazmi, ktore su v obehu.


petars   |   ip:78.141.71   |   2010-02-05  (20:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rozvoj demokracie je jednou z možných ciest k lepším riešeniam
http://www.priamademokracia.sk/files/verhulst-nijeboer-direct-democracy-slo.pdf


petars   |   ip:78.141.71   |   2010-02-05  (21:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   a možno sa lady pohnú
http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=10134
originál
http://republicbroadcasting.org/?p=6534


ANONYM   |   ip:95.103.32   |   2010-02-05  (22:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jo lady sa pohnu az ked znicime satana sposobcu vsetkeho zla medzi ludmi on vie ze jeho cas sa krati a ze uz nema vela casu a preto bude riadne vystrajat a ludia budu pachat tan ktorymi ma vladu este viac zla.budu sa bohuzial coraz viac zabijet medzi sebou.vid vsetky tie strielacky kde niekomu prepne a vystriela kopu nevinych ludi.
ten clanok co je tu pred tymto o zmene historie co ak niektory ludia pomenili historiu naschval aby mohli zalozit tento penazny system,a aby schovali ako ludia predtym zili?


koudsk   |   ip:217.77.16   |   2010-02-06  (00:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jeden z nejlepsich clanku,jake jsem tu kdy cetl.Z tohoto uz to musi pochopit i ten nejvetsi blbec.


inocean   |   ip:79.69.205   |   2010-02-06  (01:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  S uctou k vasim pranim, zmena jen tak nebude....
1)uvedomily jste si , ze malokdo z vas je tim tesarem, pekarem, atd.?
2) jste si jisti, ze vidite uplne cele souvislosti problemu?
3) cim a ja by jste obchodovaly?
4) vite co to je UCC a proc tu je?
5) vite o tom, ze penezni system a predevsim zajisteny zakony jsou nastaveny tak, ze neni jednoduche z toho ven?
6) vite jak z toho ven?
7) kdyz ano, proc uz jste to neudelaly?
8) verite sousedovy, ze vas podrzi, pujde s vami, spolehnete se na nej, ze vas neokrade kdyz znacna cast krade?
I kdyz vam to prej, podle meho nemate na to. Jak odvahou, fyzicky, moralne, technicky, tak duverou i znalostma, ani neumite planovat. Jste tak popleteni, ze sice vite utrzky, ale celek nevidite.
Bojim se , ze ve sve duverivosti skocite na spek zase nejakemu chytrakovy. Sorry


kri   |   ip:213.151.2   |   2010-02-06  (01:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  inocean

"5) vite o tom, ze penezni system a predevsim zajisteny zakony jsou nastaveny tak, ze neni jednoduche z toho ven?"

toto nie je pravda. zoberme si take USA. vznik a fungovanie fedu je protiustavne. uz len toto moze stacit. nedavno prezident USA b. obama vyzval na reformu bankoveho sektora. trosku sa zdvihol politicky tlak...

nas spolocny znamy jerome daly pred sudom nedokazal iba to, ze banky CB a KB vytvaraju peniaze z nicoho, ze neposkytuju ziadnu protihodnotu...ale jednym z jeho argumentov bolo aj to, ze v USA nebol ziadny zakon, ktory by umoznoval KB vytvarat peniaze.

7) vacsina citatelov tejto stranky vie, ze vacsina tych, co chceli slobodu a zmenu penazneho systemu predcasne zhebla.


inocean   |   ip:79.69.205   |   2010-02-06  (04:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kri: u 5)ky nehovorim pouze o penezich, ale taktez o zakonech, ktere jsou jeste vetsi iluzi nez penize. Kdyz mluvis o USA, tim chces rice, ze v CR ci SK to bude stejne?

Navic jste si vedomy toho, ze kdyz je nekdo dluznikem (CR a verejny duh), tak nadruhe strane je veritel. Kdo si myslite, ze urcuje pravidla platby, kdyz dluznik nesplaci?

Jste si take vedomi toho, ze vase rodne listy jsou registrovany u statu, ktery je vytvoril a taktez vlastni? Jinymi slovy vlastni vas.

atd
atd
Nemate na to. Promin


antabus   |   ip:204.110.2   |   2010-02-06  (04:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Komu dlžíme? Nikomu. Ak by sme všetci prestali splácať svoje dlhy nikto by o nič neprišiel, pretože nič nemal predtým ako požičal falošné dlžobné úpisy- rozumej peniaze. Tak to aspoň vyriekol najvyšší súd Kansasu vo veci istého človeka ktorému chceli zobrať dom. Banky nevedeli preukázať pôvod peňazí. Preto už ani veľmi netlačia na foreclosure. Aj ja, a všetci koho poznám sme mali dlhy na kreditkách. Znížili nám ich o polovicu, bez vyhlásenia krachu.Rádovo v desiatkach tisíc dolárov. Je to triky. V USA možete vyhlasiť krach každých 7 rokov. Treba sa na to prichystať a poriadne sa zadĺžiť. Je to triky. Keď neprší aspoň kvapká, povedali si banky. Oni vedia, že o nič neprídu.


antabus   |   ip:204.110.2   |   2010-02-06  (04:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Ak by Juzná Amerika napríklad bola dlzna USA, dalo by sa to do urcitej miery pochopit. Ale ak vsetky státy sveta, vrátane USA a Kanady dlhujú tazké miliardy komusi, otázka potom znie, komu vlastne cely svet vzdy cosi dlhuje?"
Odpoveď je jednoduchá a stručná. Sme v zóne konšpiračnej teórie. Úzka skupina ľudí kontroluje svet. Potvrdené. Všetci dlhujeme im. Za niečo, čo nikdy nemali. Falošné peniaze, falošné dĺžobné úpisy.
Zločinecký syndikát.


inocean   |   ip:79.69.205   |   2010-02-06  (05:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  antabus: Znam take podobne pripady jako ty v Kanade. Tam jsou alespon nejaka pravidla. Otazkou je mas odvahu to otestovat v CR/SK, kde si nemuzes byt nicim jisty?


bublinka   |   ip:95.103.62   |   2010-02-06  (11:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  antabus:presne ako vravis,nas problem je takyto: http://www.ceknito.sk/video/366850
musime sa prebudit.


Michal   |   ip:217.196.8   |   2010-02-06  (15:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krásny, jednoduchý príklad smutnej k zúrivosti ma privádzajúcej reality.


kri   |   ip:213.151.2   |   2010-02-06  (16:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  inocean, ja som netvrdil, ze na to mame. aj ja pochybujem, ze tou iskrou, ktora to cele zacne bude SR, alebo CR. ked to nespustia v USA, tak urcite v nemecku. pride co prist ma, lebo historia sa opakuje. mozes niekoho okradat rok, dva, 10, 20...ale tak ako toho mali dost nemci uz pred 1. svetovou vojnou, ano uz v roku 1880 o tom pisali aj americke tlacene media. mali dost okradania cez lichvu-uzeru, ze pracovali ako kone, ale bohatol niekto druhy...

moze pisat a hovorit, kto chce co chce, ale ten cas sa blizi. pre narody tak male ako cesky a slovensky je dolezita iba jedna vec. stat na spravnej strane. tieto clanky pomahaju ludom vybrat si tu spravnu stranu. tak ako je iste aj to, ze ludi na tejto strane pribuda...


matematik   |   ip:85.70.70.   |   2010-02-06  (17:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  je to trefně a jednoduše srozumitelné. na rozdíl od blábolů našich bankéřů.


laci   |   ip:89.173.1.   |   2010-02-06  (18:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  inocean: velmi pekna poznamka..
tiez som si davnejsie uvedomil ze ako pracovnik v nevyrobnej (kulturnej) sfere sa z toho nenajem

a problem je ten ze rolnik, ktory cely den maka na poli zase nikdy nedomysli tento plan az do takych detailov..

tak ako z toho von? asi iba tak ze spojime jing s jangom a najdeme to spolocne porozumenie a doveru medzi sebou, a spojime to v com kazdy z nas vynika pre spolocne blaho..

to v prvom rade u niekoho zahrnuje zmenu myslenia, prestat sa porovnavat s druhymi a zapojit sedliacky rozum, tj s nazit sa neskodit..
a ak su tieto teorie o nwo a buducnosti pravda nic ine nam ani nezostava.

a inak nemyslim ze na slovensku nemoze vzniknut iskra..
mame tu este dost pracovnej kapacity a aj ludi nie az tak zmamenych mamonom, ale je pravda ze "vyvoz demokracie" po 89 nam to tu dost znehodnotil

aj ked som tu napisal ze netreba sa porovnavat s inymi, toto netreba zamienat s tym ze treba tvrdo poukazovat na toho kto mi skodi alebo robi zle ( co ale pri vysokom stupni problemu znamena vela rozmyslat a porovnavat sa z druhymi (moze mi toto niekto vysvetlit? pripada mi to odomna sameho trocha kontraproduktivne..)), poukazovat ale cestne a podla toho sa aj sam spravat.
Vtedy sa zacne system menit od nas samich a to je jedina cesta..
pokial nechceme aby sa zase niekto zacal vyvisovat..jozef   |   ip:87.197.12   |   2010-02-06  (18:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  WWW:SPRAVODLIVEREFERENDUM.SK
WWW.PRIAMADEMOKRACIA.SKGodwinson   |   ip:85.216.13   |   2010-02-06  (22:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kecy. Udiali sa nejaké vážne zmeny po tejto kríze? Žiadne! "Mafia" sa nedá odstaviť. Takých kríz tu už bolo, ale pretože sme in, cítime sa výnimočne. Nič sa nezmení a tento hlúpy článok tomu vôbec nepomôže.


matematik   |   ip:85.70.70.   |   2010-02-06  (23:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to Godwinson: ale pomůže. musíme ale analyzovat, jak je tomu u nás. nějaké vytunelované miliardy ve světě (o kterých se píše) lidi až tak moc nezajímají. mnohem zajímavější je, jak je tomu doma.


pragmatik   |   ip:95.103.25   |   2010-02-07  (01:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Treba praveze taketo clanky,aby to pochopili aj obycajni ludia,ktori ani nemaju paru o nejakom penaznom systeme,dolezite je aby si uvedomili,ze nieco je velmi spatne a ze to treba zmenit,aj ked sa tak nestane hned,ale raz pride ten cas a ludia uz budu rozhodnuti,kde sa pridat.Zial ludia su stadovity zivocisny druh,potrebuju nejakeho vodcu,ktory ich oslovi a povedie.To su fakty,ktore s oblubou vyuzivaju vsetky predvolebne manipulacie s verejnou mienkou.Preto treba s nimi bojovat podobnou zbranou.Ktosi tu spomenu sposob,ze sa treba infiltrovat do najsilnejsej strany(podla preferencii) a potom ju rozlozit znutra,presadzovat tieto normalne veci.A zaroven rozpravat informovat ostatnych,aj takouto formou,aby to zasiahlo masy,a nie len tych rozhladenejsich.


vlado   |   ip:78.99.120   |   2010-02-07  (14:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vyborne, vyborne treba to sirit dalej ako osvetu, lebo nas zaxvilu totalne zotrocia...


am   |   ip:92.52.26.   |   2010-02-09  (22:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ... ale z coho zil ten Oliver cely rok? Nemusel si kupovat potraviny od Pavla, Jima, Haryho? Nemusel zaplatit za byvanie alebo dom Frankovi tesarovi? Tie rocne uroky ( a mozno aj viac) minul na zivobytie. Je ale pravda, ze to mal bez roboty, ale zas take jednoduche ako sa to zda to nie je. Tieto problemy maju len staty, kde su tlaciarne penazi v sukromnych rukach. Ale aj na to je liek. A nie je taky drasticky ako revolucia. Hovori sa, ze klin sa klinom vybija.


pavukova   |   ip:195.91.79   |   2010-02-13  (14:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Suhlasim s tymto socialnym systemom ale treba sa aj zamysliet nad tym, ze raz tito muzi zostarnu a nebudu vladat pracovat. Z akych kreditov budu zit potom, ked uz nebudu vyrabat ziadne hodnoty?A co ich manzelky a deti?Alebo vdovy, ked muz zomrie?Je jasne, ze oni zarabat kredity alebo body zapisane v uverovom systeme nebudu...Myslite, ze pocas produktivneho veku dokaze zarobit muz na svoju rodinu dostatok na to, aby mu to stacilo aj na zivobytie na starobu pre celu rodinu???Takze, zase sme tam, kde sme boli...Vcelu zaujimavy navrh na fungovanie spolocnosti sa mi javi "zakladny prijem" pre vsetkych bez rozdielu na tom, ci pracuju alebo nie. Na svete je dostatok vsetkeho pre vsetkych len to treba spravne zorganizovat, navrhnut a pustit sa do toho.V tomto vidim buducnost-Zakladny prijem-.Ahojte


GabrielKaracsony   |   ip:82.119.23   |   2010-02-24  (09:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdá sa, že vláda peňazí je v súčasnej dobe dovŕšená a bude tu zabetónovaná dlho. Myslím, že búšiť do niečoho takého pevného hrubou silou by bolo neefektívne. Skôr by bolo treba túto silu peňazí využiť v prospech spoločnosti tak, aby z nej mali úžitok aj tí, čo peniazmi nevládnu. Treba zdaniť peniaze bez ohľadu na to, kto nimi práve vládne, alebo koľko ich má. Nebol by zaujímavý ani pôvod peňazí. Z každej peňažnej transakcie treba ubrať daň a túto prerozdeliť ľuďom, ako ich podiel na celospoločenskom bohatstve a ako zábezpeku ich práva na život. ( www.danubka.sk )


cv   |   ip:87.197.18   |   2010-02-24  (19:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Gabo
šak rozmyšlaj....dan s penaznej transakcie je dnesna DPH a tu kritizujes...neprotirec si!!!!Raz hovoris ze treba zdanit penaize a raz ze penazne transakcie co je vlastne dnesna DPH.Nemas v tom jasno,nastuduj si to poriadne ked si elektrotechnik a poznas Kirchhoffove zakony.
Nevies si nakreslit trafak kde na primar bude zapojený alternator a na sekundári dve ziarovky paralelne,jedna predstavuje obcanov a druha stát a prepocitaj prúdy.Potom pochopis aj DPH aj financný system.


cv   |   ip:87.197.18   |   2010-02-24  (19:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ab | ip:78.141.71 | 2010-02-05 (17:39)

krasne si to napísal!


Ivan   |   ip:62.169.18   |   2010-03-17  (15:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nechcelo sa mi citat cely clanok nakolko prave nemam cas ale chcem reagovat na tu uvodnu cast kde je napisane ze dlh je mozne jednoducho zmazat. Podla mna to vobec tak nie je lebo vsetci ktory sa zadlzovali ako hlupi by boli v tomto pripade zvyhodneny. Oni za tie pozicane peniaze mohli v predoslom obdobi nakupovat,investovat a v konecnom dosledku rast naproti tym ktory sa nezadlzovali rastli len o taku cast co sami vyprodukovali. Takyto krok by podla mna znamenal ze by sme im tie veci ktore nakupili dlznici za pozicane dali v podstate zadarmo.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Ubuntu 11.10 je zde

Přesně dle plánu se včera objevilo finální vydání linuxové distribuce Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot. Vydání je to svého druhu spíše evoluční, byť přináší několik zajímavých novinek…


Hlasovanie o eurovale a (ne)čakané odhalenie.

Voliť nemá zmysel

Hranice a obranné zóny Spojených štátov európskych

Postoj západnej vedy k reinkarnácii

Príbeh o postojoch k Eurovalu pred voľbami 2010

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.4434 s