20. September 2019
    
Ako nás farmaceutické spoločnosti... - Dolezite.sk

Ako nás farmaceutické spoločnosti...


  2011-02-12  (03:43)  |  Ekonomika
  55% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Ako nás farmaceutické spoločnosti...

Dobrý deň, pán Virapen. V popise k Vašej knihe sa píše, že ste strávili

dlhé roky pôsobením vo farmaceutickom priemysle.

Áno, presne tak. Bolo to dlhých 35 rokov. Robil som pre niekoľko veľkých spoločností. Začínal som ako obchodný zástupca a postupne som si vyskúšal všetky oddelenia. Chcel som sa naučiť čo najviac a bol som úspešný. Vďaka tomu som sa dostal až úplne na vrchol a stal sa generálnym riaditeľom pre

švédsku pobočku spoločnosti Eli Lilly & Company. A potom sa začali diať rôzne veci. Všimol som si, že spoločnosti vôbec nezaujíma predstavovanie nových liekov, ktoré by pomohli ľuďom. Keď sa pozriete na celý farmaceutických priemysel, ich jediným cieľom je potláčať symptómy, oni

nechcú liečiť choroby.

Takže ich cieľom je potlačiť symptómy, aby sa ľuďom zdalo, že ich lieky

pomohli?

Nie. Ich jediným cieľom je zarobiť veľa peňazí. Čo myslíte, prečo ešte

nevynašli liek na AIDS?

Budem hádať, nechcú?

Samozrejme! Veď ide o miliardy dolárov. Alebo taká cukrovka! Kto by ju chcel vyliečiť? Veď tí, čo ňou trpia, si musia kupovať lieky každý deň až do smrti. A to isté sa týka napríklad Parkinsona.

Takže vy tvrdíte, že ak by chceli, tak by tieto choroby mohli liečiť? Alebo minimálne by vedeli vynájsť lieky na ich vyliečenie?

Áno, presne tak.

A bolo to takto vždy? Vždy išlo farmaceutickým firmám iba o zisk, alebo sa

niečo zmenilo postupom času?

Myslím, že chlapíci, ktorí založili tieto spoločnosti, to jest chlapíci, ktorí boli prevažne lekárnici a chemici, boli čestní ľudia, ktorí chceli ľuďom skutočne pomôcť, ale potom prišli draví a výkonní riaditelia. Super mozgy s titulmi z Harvardu a podobne a jediné, čo ich skutočne zaujímalo bolo:

"Ako môžem zarobiť veľa peňazí?" A keďže investori, ktorí investujú obrovské prostriedky do ich spoločností sa zaujímajú iba o návratnosť svojich investícií, farmaceutické spoločnosti sa musia zaujímať o zisky investorov, nie o ľudí, ktorí sú chorí.

Ale to je dosť smutné...

To je veľmi smutné! Pozrite sa napríklad na najväčší podvod, ktorý robia už dlhé roky - očkovanie. Peniaze prichádzajú od daňových poplatníkov, v podvode je zahrnutá aj vláda...

Podľa vás teda očkovanie nefunguje? Alebo nie je potrebné?

Je to odpad!

Čo napríklad taká žltačka? Žiadne očkovanie nie je účinné? Ľudia predsa

nedostanú žltačku, keď sú zaočkovaní, nie?

Ale oni by ju nedostali, ani keby neboli zaočkovaní! Žltačka alebo taká detská obrna sú však veľmi špecifické choroby, ktoré majú veľmi špecifických prenášačov. Ale napríklad chrípka, ktorú dostanete každú jeseň.

Kto už len potrebuje očkovanie proti chrípke?

Starí ľudia? Deti?

Nie! A nie! Takáto chrípka je prirodzený fenomén.

Čiže očkovanie je podľa vás zbytočné aj v takýchto prípadoch? Lebo všeobecne

sa tvrdí, že dostať chrípku v pokročilom veku môže byť veľmi nebezpečné.

Áno, presne to nám tvrdia. Ale vy skutočne veríte všetkému, čo vám tvrdia

médiá?

To samozrejme nie, ale o mňa predsa ani nejde. Ja som ešte relatívne mladý a

očkovanie proti chrípke nepotrebujem. Ale ak mi bude doktor tvrdiť, že moja

babička potrebuje očkovanie, aby náhodou nezomrela na bežnú chrípku, tak ju

k tomu doktorovi snáď aj vyženiem.

Ale veď tu nejde ani o babičku! Oni nám všetkým v prvom rade tvrdia, že by sme mali očkovať deti.

A to je problém! Áno, deti sú samozrejme druhou časťou všeobecnej osvety.Ale deti predsa nepotrebujú očkovanie! Myslíte, že keď Boh stvoril človeka, tak povedal: "OK, chlapci. tak tu ste, ale nezabudnite sa občas zaočkovať?" Nie, on nám dal spôsob, ako sa ochrániť, je to náš imunitný systém. Ale my sa o seba nestaráme. Všetci vy, mladí ľudia... Ničenie životného prostredia... Nevraviac o smažených kuriatkách z Kentucky Fried Chicken alebo Burger King.

Áno, rozumiem. Ale na našu obranu musím prehlásiť, že na Slovensku nemáme

Burger King.

(smiech) No aspoň niečo. Takže keď chce spoločnosť zarobiť obrovské peniaze, tak sa dá na výrobu vakcín. Ale ak má byť vakcína komerčne úspešná, tak do nej musí spoločnosť napchať množstvo chemikálií, ktoré sa volajú adjuvanty. Ich úlohou je nakopnúť vakcínu, aby fungovala. Aj keď v skutočnosti len nakopnú váš imunitný systém. A to je hlúposť. Pretože tieto chemikálie majú

množstvo vedľajších účinkov. Účinkov, ktoré zabíjajú ľudí, prípadne ešte viac zhoršujú ich zdravotný stav. A keď ochoriete, tak samozrejme zarobia ešte viac peňazí.

Takže tým, že sa necháme zaočkovať, riskujeme množstvo vedľajších účinkov, ktoré nám spôsobia ďalšie zdravotné komplikácie, ktoré bude následne liečiť tá istá spoločnosť, ktorá ich spôsobila a výsledkom bude jej vyšší zisk?

Presne tak. Vy si to asi nepamätáte, ale pred pár rokmi, a nie je to tak dávno, sa dávala deťom vakcína Thimerosal, ktorá obsahovala ortuť.

Vážne? A nie je ortuť jedovatá?

Samozrejme, že je! Veď to je základná vlastnosť ortuti! No a u tisícov a tisícov detí po celom svete spôsobila autizmus. Teraz sa to snažia ututlať a tvrdia, že ich autizmus nebol zapríčinený touto vakcínou, ale existujú hodnoverné štúdie, ktoré dokazujú, že práve táto prekliata vakcína, obsahujúca ortuť, môže za prudký nárast autizmu u týchto detí.

Ako potom spoločnosti riešia tieto prípady? Rodičia postihnutých detí sa

určite ozývajú.

Nuž, riešenie je jednoduché. Proste povedia, že rodičia sa zbláznili. A ľudia im veria. Pretože oni vlastne platia ľuďom za to, aby im verili. Pozrite. Určite ste počuli o prasacej chrípke. Iste. Minulý rok som bol v Belgicku na stretnutí so sekretárom ministerstva zdravotníctva. Počas stretnutia na chvíľu opustil miestnosť a ja som si na jeho stole všimol dokumenty. Nedalo mi to a prezrel som si ich. V tých

dokumentoch jasne stálo, že spoločnosť GlaxoSmithKline (štvrtá najväčšia farmaceutická spoločnosť na svete pozn. -jš-) jedná s belgickou vládou o cene vakcíny proti prasacej chrípke. A to bolo v januári 2009. Debata o potrebe očkovania proti tejto chrípke začala v máji 2009.

Takže sa pripravovali na potenciálnu epidémiu, o ktorej ešte nikto ani

nevedel?

Asi tak. Nejaký bacil sa "náááhodou" objavil v Mexiku. Oni ho tam doviezli.

Ale nikdy sa z toho nestala pandémia. Rozumiete?

Hm, ale to sa mohlo ľahko stať, nie? Nie je to príliš nebezpečné, zahrávať

sa takto s nebezpečnými vírusmi? Čo ak by naozaj vypukla pandémia?

No ak by naozaj vypukla, potom by samozrejme museli dodať nejaký reálne fungujúci liek, ale rozhodne by to nebola tá vakcína, ktorú bežne ponúkali. Spomínate si na vtáčiu chrípku?

To asi každý. Ďalší hoax?

Vtedy sa vyrobilo nepredstaviteľné množstvo vakcín, ale čo s nimi? Zaočkujú

vtákov?

Vakcína bola predsa určená ľuďom, nie?

Áno, ale tá vakcína nebola neskutočným očkovaním. Lebo ani vtáčia chrípka v

skutočnosti neexistovala!

Tvrdíte, že vtáčia chrípka nebola nebezpečná, alebo že vôbec neexistovala?

To druhé! Bol to celé jeden veľký podvod!

A čo na to WHO (Svetová zdravotnícka organizácia)? Tým takéto maniere

nevadia?

WHO je banda k*****v. A určite to tam napíšte!

(smiech) Vidím, že ste presvedčený o zbytočnosti tejto organizácie...

Absolútne! To, čo skutočne potrebujeme, sú nezávislé skupiny, ustanovené jednotlivými vládami, ktoré by vytvorili systém regulácie, ktorý by bol schopný kontrolovať, čo robia títo ľudia.

Je to vôbec možné? Veď títo ľudia majú obrovské finančné prostriedky...

Veď práve. Skutočne neviem, či je to možné. Títo ľudia platia politikov, diktujú im legislatívu, vlastnia takmer celý výskum. 70% výskumu vlastnia a riadia farmaceutické spoločnosti. Len pred nedávnom poslala jedna z najväčších spoločností list všetkým významným profesorom, ktorí niečo znamenajú v oblasti farmaceutického výskumu, aby ho podpísali. A oni to spravili. Všetci do jedného.

A čo bolo obsahom toho listu?

Obrovská kopa marketingových žvástov! Ten list nepísal žiadny odborník, ale nejaký marketingový expert. Na tom však predsa nezáleží, keď za jeden podpis dostanete deväť miliónov dolárov, však?

Deväť miliónov za jeden podpis?

Áno. Za jeden podpis.

Robí vôbec ešte niekto farmaceutický výskum okrem farmaceutických

spoločností?

Farmaceutické spoločnosti nič neskúmajú. Len vedci môžu skúmať.

V poriadku, ale spoločnosti tento výskum platia, nie?

Áno.

Ale v tom prípade je v poriadku, že chcú byť na tom výskume ziskoví, nie?

Veď ho platia.

Nie, nie je to v poriadku! Pretože oni nefinancujú výskum, oni diktujúvedcom, čo musia vynájsť. Bez ohľadu na reálne výsledky!

Takže tieto výskumy nemajú žiadne reálne výsledky? Alebo sa reálne výsledky

nikdy nedostanú na trh?

Reálne výsledky výskumov sa nikdy nedostanú na trh. Teda ak im nevyhovujú. Nemajú problém zatajovať výsledky výskumov, ktoré im nevyhovujú. Pred časom sa odohral súdny proces, pri ktorom musela istá farmaceutická spoločnosť zaplatiť pokutu 1,4 miliardy dolárov, pretože zatajovali rôzne skutočnosti a hlavne predávali liek bez legálneho povolenia. Vedľajšie účinky tohto lieku boli obrovské. Ten liek zarába 4,5 miliardy dolárov ročne! Mimochodom, volá sa Zyprexa a spoločnosť ho nikdy neprestala predávať. Napriek pokute 1,4 miliardy dolárov! A zákon im ani nekáže, aby tak

spravili. Dostali pokutu a tým to hasne. Jediný, kto by to mohol spraviť, je FDA (Food and Drug Administration - americká Správa potravín a liečiv pozn.

-jš-), ale tí to nespravia, lebo sú podplatení.

Je vôbec na svete nejaká krajina, kde situácia nie je natoľko kritická? Kde

legislatíva reálne funguje? Alebo je to všade na svete rovnaké?

Všade je to rovnaké. Kedysi bolo aspoň Švédsko krajinou, ktorá na tom nebola tak zle, ale v súčasnosti sú už rovnako skorumpovaní ako všetci. Veď ja sám, osobne, som podplácal švédsku vládu, aby schválila psychoaktívny liek.Pokojne to tam napíšte.

To sa spoľahnite. A museli ste? Nútil vás niekto?

Nuž, ak som chcel dosiahnuť výsledky, tak som musel.

Kto robí tieto rozhodnutia? Sú do nich zahrnuté celé spoločnosti, alebo o podplácaní rozhoduje len top manažment?

Len manažment. Viete, musíte byť šikovný ako ja. Jednoducho som prišiel za vedením a povedal som im: "Ak chcete, aby bol tento liek schválený, budeme ich musieť podplatiť" A oni povedali: "V poriadku, spravte to." Keď si pozrel špecifikáciu lieku zodpovedný profesor a vedec, tak sa smial. Sám

prehlásil, že ten liek je úplne na nič. Ale peniaze mu boli sympatické, tak nám pomohol liek schváliť.

Ach... Je teda vôbec na trhu nejaký liek, ktorý skutočne funguje? Oplatí sa vôbec niečo kupovať?

Nie. Všetky tie chemické lieky môžete vziať a hodiť ich do rieky.

A čo napríklad lieky na potláčanie bolesti?

Ajáááj, to sú tie najhoršie!

Prečo? Veď fungujú!

To kto povedal?

Ja! Keď ma bolí hlava, prehltnem zázračnú ružovú pilulku a hlava už ma nebolí!

(sústrastný pohľad)

Ale nie! Nevravte mi, že je to len placebo! Veď to už nebude teraz fungovať!

Nebojte sa, bude. Stačí, ak tomu budete aj naďalej pevne veriť. Ale ak vás už aj bolí hlava, stojí to za to, vziať si liek s množstvom negatívnych účinkov, na ktorom môžete ostať závislí do konca života?

Tak to, že si občas vezmem tabletku proti bolesti neznamená, že sa na nich stanem závislý?

To možno nie, ale riskujete napríklad vnútorné krvácanie. To je reálna hrozba takého acylpyrínu.

Acylpyrín je nebezpečný?

Veľmi nebezpečný!

Ale veď acylpyrín je považovaný za jeden z najbezpečnejších liekov. Jediné,

čo vlastne robí je, že zrieďuje krv, nie?

Áno, presne tak. Ale ak prídete do lekárne s bolesťou hlavy a vaša krv je normálna a nepotrebuje zriediť, tak môžete byť mŕtvy skôr, než dorazíte k dverám. Ak by ste dnes išli do akejkoľvek krajiny na svete a snažili sa zaregistrovať liek, ako je acylpyrín, nikde by vám ho neschválili. Pretože klinické dáta tohto lieku sú tak zlé, že by to neriskovali nikde na svete.

Takže ak by bol acylpyrín objavený až teraz, nikdy by sa na trhu nezjavil?

Samozrejme ak si odmyslíme očividne bežnú prax úplatkov.

Presne tak. Ale úplatky a pokuty nie sú pre farmaceutické spoločnosti problém. Napríklad liek Zyprexa, ktorý sme už spomínali. Spoločnosť zaň dostala pokutu 1,4 miliardy dolárov. Hneď ten istý mesiac zdvihla cenu tohto lieku o 11,9%. Takže kto nakoniec zaplatil tú pokutu?

A čo si myslíte o liekoch, ktoré sa používajú v chirurgii, alebo nachemoterapiu a podobne? Ani tie nefungujú?

To je niečo iné! Ja celý čas hovorím o liekoch, ktoré si bežne kupujete v

lekárňach, prípadne vám ich predpisuje doktor. Nemám nič proti liekom

používaným v chirurgii. Ale lieky na predpis? Doktori sú uplácaní, aby vám

predpisovali konkrétne lieky.

Myslím, že to je všeobecne známe, že doktori sú platení, aby predpisovali konkrétne lieky.

Áno, ja viem. Veď som sa im čosi naplatil. Ale dám vám radu. Ak sa chcete dožiť môjho veku, tak sa na ich lieky vykašlite. Inak nebudete mať šancu.

Čo teda radíte? Čo by mali ľudia robiť, keď dostanú napríklad chrípku?

Choďte a zoberte si príručku vašej babičky. V nej určite nájdete, že si máte dať horúcu polievku, ostať v posteli a oddýchnuť si. To vám skutočne pomôže. A nie ako dnešní mladí ľudia, ktorí si radšej zoberú nejaké svinstvo, aby mohli ísť v sobotu večer von s kamarátmi piť pivo a vymýšľať blbosti.

Ale veď to funguje. V sobotu je ich vždy plné mesto!

Áno, teraz to funguje. Ale do desiatich rokov ich to zabije. Ale opäť – je to ich rozhodnutie. Mňa viac trápi napríklad štatistika, koľkým deťom sú už v útlom veku podávané psychoaktívne látky! To je to, čo ma skutočne trápi a čo je podstatou môjho boja proti farmaceutickým spoločnostiam. Mnohí si

myslia, že som túto knihu napísal len kvôli peniazom, ale to nie je pravda. Samozrejme, ak sa bude kniha predávať, tak z nej budem mať zisk, ale ten sotva pokryje náklady, ktoré som do jej vydania investoval. Keď kniha vyšla prvýkrát, tak vydavateľstvo, ktoré ju vydalo, do mesiaca skrachovalo, len

tak z ničoho nič. A na problémy narážam neustále.

Nie je to nebezpečné, vydať takúto knihu? Keď môžu nechať zbankrotovať

vydavateľstvo, prečo to nespravia aj vám?

Veď aj spravili. Finančne som na dne. Z prvých troch vydaní tejto knihy som nevidel ani cent kvôli podozrivým bankrotom, súdnym sporom, a tak ďalej. Má to však aj výhodu - teraz už mi nemôžu nič spraviť. Stal som sa jedným z najznámejších predstaviteľov boja proti týmto spoločnostiam. Som príliš

populárny. Nevraviac o tom, že mám fyzické dôkazy, že všetko, čo tvrdím, je pravda.

Takže hlavným cieľom boja sú deti. Kedy ste sa rozhodli zmeniť stranu a prejsť "k nepriateľovi"? A prečo?

Pred šiestimi rokmi, keď sa mi narodil syn.

Čiže vaše jediné dieťa zmenilo váš postoj?

Áno, presne tak. Vo veku 62 rokov sa mi narodil syn a ten všetko zmenil.

(nasledoval môj pád zo stoličky) Takže vy máte teraz 69 rokov? Skutočne na

svoj vek nevyzeráte.

Ďakujem, to preto lebo neužívam lieky. (smiech) Takže, keď som uvidel svojho syna a videl som, aké svinstvá chcú do neho pchať pod zámienkou, že ide o neškodné očkovania, tak som si spomenul na všetko, čo som v tomto priemysle zažil. Na všetko, čo sme spravili. Na všetku tú korupciu. Lebo o tom to je - o korupcii a výbornom plate. Nové auto každý rok, množstvo dobrého jedla a pitia, ženy, sex, všetko. Asi si viete predstaviť, ako takýto korporátni chlapci fungujú. A ja som bol jeden z nich. Ale syn to všetko zmenil. Už som nechcel viac spávať s mladými slečinkami a viesť takýto život. A tak som dva roky strávil písaním tejto knihy, stálo ma to celý môj majetok, ale ja sa nevzdám. Kvôli nemu. Môjmu synovi.

Želám vám veľa úspechov vo vašom boji a osvete. Ďakujem za rozhovor.

 

http://www.zdravie-zivot.estranky.sk/clanky/nezaradene/ako-farmaceuticky-priemysel-s-nami-vyje__va

 

 

 


Juraj Smrek
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
alfo   |   ip:195.146.1   |   2011-02-14  (13:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pime teraflu za 5 evri a budeme zdravy jak rybicky:)


biblista   |   ip:188.167.8   |   2011-02-14  (14:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bonmotty z rozhovoru, nad ktorými sa oplatí zamyslieť.

Keď sa pozriete na celý farmaceutických priemysel, ich jediným cieľom je potláčať symptómy, oni

nechcú liečiť choroby.


WHO je banda k*****v. A určite to tam napíšte!


Farmaceutické spoločnosti nič neskúmajú. Len vedci môžu skúmať.

Pretože oni nefinancujú výskum, oni diktujú vedcom, čo musia vynájsť. Bez ohľadu na reálne výsledky!Pretože oni nefinancujú výskum, oni diktujú vedcom, čo musia vynájsť. Bez ohľadu na reálne výsledky!

Oplatí sa vôbec niečo kupovať?

Nie. Všetky tie chemické lieky môžete vziať a hodiť ich do rieky.


hahaha   |   ip:89.173.3.   |   2011-02-14  (15:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "A potom sa začali diať rôzne veci."


Martin   |   ip:62.168.64   |   2011-02-14  (16:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Trošku preháňa pánko:-)

Čo napríklad taká žltačka? Žiadne očkovanie nie je účinné? Ľudia predsa
nedostanú žltačku, keď sú zaočkovaní, nie?
Ale oni by ju nedostali, ani keby neboli zaočkovaní!

Asi som sa zle vyspal tak som ju dostal:-))))

jaja   |   ip:213.151.2   |   2011-02-14  (18:29)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  martin...pánko nepreháňa.farmaceutická klika je najbohatšia kasta na svete a tá má v rukách takú moc o ktorej sa nám ani nesníva.v médiách nás neustále masírujú o správnosti využívania jej "produktov" a vieme,čo dokáže strach alebo to naše "pre istotu",majú v rukách vedcov,ktorí za peniaze povedia čokoľvek. ľuďom s opačnými názormi sa dostáva len málo priestoru,ale doporučujem vygoogliť si napr.Anitu Pettek,alebo dr.Jan Hnízdil,dr.Jan Šula a je ich stovky,ktorí alarmujú na poplach proti užívaniu liekov...je to bohužial skutočnosť.Naši lekári tiež bežne nehlásia,že ich rodiny postupne prestávajú frčať na chémii,vracajú sa k prírodnej liečbe.prof.Candace Peert po 30-tich rokoch výskumu bola navrhnutá na Nobelovu cenu za výskum a dôkazy,že prírodná liečba a stav mysle lieči najúčinnejšie.Dopadlo to tak,že napokon udelili túto cenu výskumníkom ,ktorí dodali vakcínu -proti rakovine krčku maternice-.Dnes je už ale ,evidovaných mnoho úmrtí po tomto očkovaní.Žaloba za kúpenie si Nobelovej komisie,je na súdnom dvore v Haagu...a tam aj zostane,kým sa nezobudíme.Toto nie sú argumenty,ktoré majú niekoho presvedčiť..ale začať sa viac zaujímať.Napokon za svoje zdravie si zodpovedáme sami a tiež roky,kedy sme slepo verili polobohom v bielom,na nás nechali hlboké stopy.


Sirius   |   ip:193.110.1   |   2011-02-14  (19:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  TOP buissnes sveta :
1. vojenský priemysel
2. farmaceutický priemysel

je to tak, načo by boli komu zdravý ludia, ked by nekupovali lieky a nebol by zisk? tento system je chory a postaveny na hlavu. Ide vsade len o tie skurv*** papiere.

clovek sa na obranu svoju imunitu, zaklad je zdrava strava a celkovo zivotny styl....


JanaKatarina   |   ip:178.40.19   |   2011-02-14  (19:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Biblista, z tvojho výroku: "Farmaceutické spoločnosti nič neskúmajú. Len vedci môžu skúmať,"vyplýva, že absolútne nemáš predstavu, ako funguje farmaceutický priemysel. Základným pilerom každej farmaceutickej firmy je tím vedcov, ktorý pracuje na vývoji jedného lieku v priemere 15 rokov. Náklady na výrobu 1 kg nového lieku dosahujú miliardu amerických dolárov. Trvá istú dobu, kým sa náklady firmy vrátia a niektoré spoločnosti to nemusia dovtedy prežiť.
Výroky Virapena sú prevažne lži. Súhlasím s ním iba v tom, že by mal človek vyskúšať aj alternatívnu liečbu a nie pchať do seba za každú cenu chémiu. Ale keby nebolo niektorých život zachraňujúcich liekov (penicilín predĺžil priemernú dĺžku života o 25 rokov),úmrtnosť by bola oveľa vyššia. každý kto je zdravý si môže dovoliť tvrdiť, že lieky sú blbosť. Ale pravdou je, že skutočne umožňujú človeku vrátiť sa do života. Budúcnosť bude patriť biofarmaceutikám, ktoré už budú priamo zacielené na príčinu choroby, nie len na potlačenie príznakov. Farmaceutický výskum má obrovský význam. Viem, o čom hovorím.

Ivan   |   ip:95.103.13   |   2011-02-14  (20:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jedna velkááá pičovina ...filip   |   ip:178.40.53   |   2011-02-14  (20:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JanaKatarina- je to tak.Sú to všetko nehorázne lži,od toho Virapena.
Nikomu tak nezáleží na našom zdraví,ako farmaceutickým firmám.Našťastie v hlavnoprúdových médiách takýto klamári priestor nedostávajú a tým nás aj "naše slobodné médiá" chránia.
Dúfam,že si zaočkovaná proti chrípke a rakovine krčka.Veľmi by som chcel,aby ste všetci s tými "správnymi" názormi boli zaočkovaní.


biblista   |   ip:188.167.8   |   2011-02-14  (20:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JanaKatarina, nevšimla si si, že ja som len vybral nejaké citáty z interwiewu, ktoré poskytol Virapen ako "bonmoty", ktoré ma zaujali a o ktorých sa oplatí popremýšľať. Jediným cieľom farmaceutického priemyslu je zaliečiť pacienta, aby bol celoživotne závislý na liekoch a stal sa dojnou kravou ich biznisu tzv. bielej mafie. A to už nehovorím o povinných odvodoch do zdravotných poisťovní zamestnacov aj firiem, ktoré biela mafia podojí fakturáciou za lekárske výkony a vynucovanou vakcioniáciou, ako o nej píše Virapen, ktorý vie čo hovorí. Táto mafia má dosť prostriedkov nato, aby znemožnila akýkoľvek iný spôsob liečby, ktorý by ich obral o zisky, vrátane tebou proklamovaných liekov budúcnosti biofarmaceutík. S pozdravom medicína lieči Boh uzdravuje.


DrHujer   |   ip:178.41.17   |   2011-02-14  (21:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jana Katarina. To je normálne keď sa bavia ludia o tom, čomu nerozumejú. Nazýva sa to aj "ľudskosť".


arti81   |   ip:213.151.2   |   2011-02-15  (08:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pracujem v zdravotnictve a liekom sa vyhybam ako cert krizu. Na druhej strane netreba verit vsetkemu co tam pan byvaly riaditel pise, niektore lieky su viac nez len placebo alebo jed na potkany.Algiz   |   ip:90.177.21   |   2011-02-15  (08:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smrt psychiatrum, je to největší podvod medicíny, inkvizice náboženství "úspěchu" a mamonu z dílny židozednářů a iluminátů !


Plastik   |   ip:95.103.11   |   2011-02-15  (09:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dnes nas na pravda.sk informuju ze ockovanie je super :D http://zdravie.pravda.sk/vakcinacia-je-najlepsia-prevencia-proti-infekcnym-ochoreniam-pt9-/sk-zpreven.asp?c=A110214_205503_sk-zpreven_p31


biblista   |   ip:188.167.8   |   2011-02-15  (10:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JanaKatarína, jediný kto vedel okamžite liečiť pretože zacielil prúd Božieho ducha na skutočnú príčinu choroby bol Ježiš Kristus. Žiješ v ilúzii o medicíne. Každá choroba má v konečnom dôsledku duchovnú príčinu. Biblia píše, že tak ako v Adamovi všetci zomierame, tak budeme v Ježišovi všetci oživení. Inými slovami tá duchovná príčina je hriech, strata spojenia so Stvoriteľom, následkom vzbury prvých ľudí. Veci sú vyriešené, vydrž. Všetko dobre skončí pre toho kto hľadá poznanie o príčinách chorôb.

Moderné zdravotníctvo sa spreneverilo Hypokratovej prísahe a spôsobu liečby "podobné sa lieči podobným". Alopatia, tj prekrývanie symptómov /zakrývanie očí pred skutočnosťou/ je populárna len v západnej civilizácii. Zatláča choroby dovnútra organizmu CNS a vytvára tak zástupy psychicky chorých jednotlivcov. Dnes je to už každý štvrtý jednotlivec, ktorý trpí nejakou duševnou poruchou. Na rozdiel od západného sveta sa ostatný svet lieči Ajurdvédou, Homeopatiou, Herbalistikou, Autopatiou, Akupresúrou, etc., ktorých cieľom je vykorenenie konštitučnej príčiny ochorenia. Existuje množstvo iných alternatívnych spôsobov liečby,ale ani jeden neodstráni starnutie, s tým spojené choroby a smrť, ktoré sú následkom hriechu. Nad tým sa treba zamyslieť, petože s jedinou istotou kráčame len na cintorín. Existuje však cesta, po ktorej sa dá cintorínu vyhnúť a prežiť vojnu, ktorú s nami vedú okultné sily anonymnými zbraňami modernej vojny zaliečovaním vraj nevyliečiteľných chorôb.


filip   |   ip:95.103.58   |   2011-02-15  (10:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  biblista- Nejde o nejakých jednoduchých ľudí,s naivnými predstavami,že všetci nám chcú dobre!
Sú na to príliš inteligentní!
Klamú,špinia,ignorujú fakty úmyselne!
Sú to platené svine,ktoré majú za úlohu pošpiniť všetko,čo nie je v súlade s oficiálnou propagandou.
Títo Hujerovci to robia úmyselne,tak sa netreba uchyľovať k nejakému presviedčaniu!Robia si svoju špinavú robotu,tak nepristupujte na ich hru,na ľudí s odlišným názorom!
Sú to svine,nie nevedomí občania!


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-02-15  (10:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  filip:
nemyslim si ze hujer je a jemu podobny su nastrojom propagandy skor mam ten pocit ze ludia jemu podobny maju nieco spolocne stouto webovou strankou a tym ze do diskusie prispievaju odlisnymi nazormy ako vecina "TRUTHEROV" udrzuju diskusie aktivne..keby sme vsetci napisaly len to co nam poskytnu alternativne media tak by to vyzeralo ako na reformach.cz ze diskusie tam koncia na max 20 prispevkoch..


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-02-15  (10:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  classique, túto stránku som objavil cca pred rokom. So stránkou nemám nič spoločné, len to, že čítam na nej články a občas prispievam.


biblista   |   ip:188.167.8   |   2011-02-15  (11:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  filip,classique, mne je jasné, že to tak je. Počnúc tým, že admin skrýva svoju identitu, zdroj financovania stránky, obsahy článkov ktoré zverejňuje, platenými diskutérmi,ktorými "roztancováva" diskusiu, či zverejňovaním IP adries, napovedajú každému súdnemu človeku o čo sa tu jedná. Je to test verejnej mienky, internetová krčma, kde sa vyhodnocujú tajnými službami príspevky.Postupne padnú všetky takéto weby, lebo sponzori budú mať jasný obraz o mentálnej, intelektuálnej a duchovnej úrovní prispievateľov. Viď. PROP, BRITSKÉ LISTY a ďalšie tzv. nezávislé weby, ktoré skončili, alebo skončia. Jediné čo neskončí, je život pod Božou vládou na očistenej zemi od všetkých parazitov verejnej mienky. Preto má zmysel písať na tieto stránky a ukázať zloduchom, kto tento informačný boj zvíťazí.


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-02-15  (11:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  drhujer
ejj aka rychla reakcia:)classique   |   ip:217.12.49   |   2011-02-15  (11:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  biblista:
ja si pametam na jedneho prispievatela ktory si hovoril 2010 a on pisal ze toto je web vlastneny sdku a konkretne miklosom a myslim ze sxg sa stazoval ze mu nechcu zverejnit clanok o miklosovy:)boh vie ako toje:)


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-02-15  (11:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hej, konečne som sa dostal dnes opäť ku kompu :-) alebo ma sledujete a píšete keď prídem na dolezite.sk? Beťár :-D


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-02-15  (13:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  drhujer:
ale ja si ta pametam este spred roka ake si mal nazory a vidno ze vniecom si zmenil nazor:)
pametam si este aj na moje zaciatku na tomto webe ked som pisal tie prve clanky ked si my napisal ze trpim manickou fazou:)teraz som uz len betar:)tak ze aj ja som sa asi zmenil,,


BR   |   ip:94.136.15   |   2011-02-15  (14:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ahoj.. Ja len tolko. Uz od strednej skoly som sa zasekol a neberiem ziadne lieky ani nic podobne. Jediny moj liek je tabletka proti bolesti ked ma bolel zub, ale tam sa nic ine nedalo... Inak ziadne lieky .. nikdy a to u mna funguje uz viac ako 2O rokov. Bezne choroby? Jeden den max. Moje deti od mala neberu ziadne lieky ked su chori.... uz su pred pubertou a ak su chripkove prazdiny , oni maju iba prazdiny a pod. Netrvrdim ze niekedy su lieky nutne, ale ? Ja som ich zatial nepotreboval. Jedine co pouzivam su caje. Napr. Taka Trebenova- od nej kniha liecivych rastlin je vynikajuca.... A funguje to. Dalej otuzovanie, slnko, vietor, dazd, pohyb a nebude ani treba rozmyslat nad liekmi. Inak mam cez 100 kila uz 15 rokov a tlak mam 120/80 vzdy... všetko dobre.:-) Co sa tyka ockovania... v niektorych pripadoch urcite je dobre a v niektorych sa mozno zneuziva, ale to ja neviem...Je to ich svedomie a bozie mlyny melu pomaly ale iste ci teraz alebo na druhej strane.. avsak na druhej strane ja samozem sam rozhodnut co urobim.. vela zdaru v zivote vsetkym..:-))))


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-02-15  (15:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ano zmenil som sa. Snáď sa zmenia i iní:-)


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-02-15  (15:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nevravel som ze ty si sa zmenil, len tvoje nazory su ine:)podla mna si rovnaky:)


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-02-15  (15:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ano, názory mením. Je to pre človeka prirodzené a teším sa celkom z toho:-) Znamená to že som ešte neni úplne senilný:-)


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-02-15  (15:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak mozno ked sa tu stretneme o rok budes tvrdit ze farmaceuticky priemysel is f.ckin evil:)
zober si len provizie lekarov stoho ze predpisuju lieky svojim pacientom,,,moj straky ktoreho opatrujem bral cca 12 druhov tabliet ked som sa zacal onho starat bol uplne mimo tak som zacal studovat papiere ku tym liekom a zistil som ze polovica tabliet ktore bere su uplne zbytocne a niektore ani nemoze kombinovat z tabletami ktore "potrebuje" isiel som za jeho obvodnym ukazal som mu to a teraz bere uz iba 5 druhov..a teraz uz nije mimo normalne sa vratil ku sebe az my to lezie na nervy lebo stale chce chodit na prechadzky.
DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-02-15  (16:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  classique. S tým predpisovaním liekov je to tak a je to problém. No človek je zodpovedný za svoje zdravie sám, takže treba nebyť bábkou...čo teda väčšinou nefunguje, bo ludia sú ovce. A lekári poväčšine rezignujú. No samozrejme výnimky v liekoch i lekároch sú, čo vidím na priateľoch lekároch. No tí sú iná liga ( trauma, kardiochir, funkčná diagnostika ) Oni zasahujú väčšinou na konci... a tam to fungovať musí :-)


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-02-15  (19:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  drhujer:
lenze ten problem nieje v lekaroch co tie lieky predpisuju, ale prave vo farma. priemysle ktory dava provizie lekarom zato ze tie lieky predpisuju, lekary su tiez len babky ktore skacu na hacky,, je to zakerny biznis na ludoch...navyse druhy najsilnejsi priemysel na svete musi mat aj jednu z najsilnejsich lobby a ked niekomu ide o moc strati zabrany..a ked uz pises o ovciach typicky priklad ovce je JANAKATARINA:)


DrHujer   |   ip:91.127.69   |   2011-02-15  (20:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  súhlas. No na uplácanie treba dvoch :-)


ocko   |   ip:78.141.95   |   2011-02-15  (20:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.slobodavockovani.sk/
GOJIM   |   ip:195.91.11   |   2011-02-15  (21:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JANA KATARINA, je fajn, ze veris svojmu presvedceniu...vela stastia v zivote...keby som nepoznal vysokopostaveneho sefa farma firmy na Slovensku, fundovaneho farmaceuta, ktory mi osobne povedal, aby som ani nahodou nedal zaockovat svoje deti, aj by som ti veril!
len to by som nesmel vediet tie kvanta lzi o modernej farmacii, ktore viem:)
samozrejme, vynimka mozzu byt odvetvia ako napr.chirurgia, jasne, ze ked sa mi zlomi noha, nebudem sa tvarit, ze sa dam dokopy sam..hovorime o lieceni/nelieceni ludi!
Virapen vie absolutne presne o com vravi...bohuzial...


JanaKatarina   |   ip:178.40.19   |   2011-02-15  (22:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je smutné, že vy všetci viete len "kvantá lží" o celej farmácií, ale nič pozitívneho. Ľudia si prečítajú výroky Virapena, pár "fundovaných" odborníkov a už si myslia, že tak to musí byť a navyše tieto bludy i šíria.
GOJIM, ty nie si farmaceut, keby si ním bol a sám by si sa snažil preniknúť do tejto problematiky a utvoriť si svoj vlastný názor na základe svojich a len svojich skúseností, potom by som Ťa rešpektovala.
Ja sa v tejto sfére pohybujem. Viem, koľko negatívnych, ale i pozitívnych vecí priniesol farmaceutický priemysel. Nič nie je čiernobiele.


joplins   |   ip:78.156.22   |   2011-02-15  (22:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JanaKatarina..
ja nemusim citat clanky co mi potvrdzuju ,ze ludia su svine.. staci ,ze sa pozeram okolo seba s otvorenimy ocami..

zbrojarsky priemysel ked nema vojnu tak ju vyrobia,.,lebo vojna su prachy..
do sveta hovoria lzi o boji za mier a za chrbtom ho podporuju..

farmaceuticky priemysel ked nema chorych tak ich bud vyrobia alebo udrzuju chorych v statuse..
viem ,ze urobili aj nieco dobre , lebo by sa tu neudrzali keby robia len zle..no percentualne ked si to zhodnotis,..hm..

jednochucho ludia su svine,,a cim vecsia moznost zarobit peniaze a stym spojeny blahobyt a moc tam vecsia svina sa z cloveka stane..toto je rovnica ktorej vysledok je vzdy rovnaky..

tak o com nas chces presvedcit, ze sefovia famacie a zbrojarstva su len dobry ujovia a tety??

kurnik.. wake up???


Peet   |   ip:78.98.241   |   2011-02-15  (22:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JanaKatarina, špička ľadovca ... chýba ti vlastný um ...


Peet   |   ip:78.98.241   |   2011-02-15  (22:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dr. Maurice Hilleman (bývalý riaditeľ MERCK) - sťažoval sa na dodávky opíc s kvantami chorôb, pri výrobe vakcíny ... dodaný materiál sa nezmenil ...


miroslav   |   ip:188.167.1   |   2011-02-15  (22:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pochybujem ze pan z tejto diskusie si moze dovolit tvrdit taketo fakty ...... a keby sme mali verit vsetkemu co je na internete tak by sme skoncili nevedeno kde..... i ked myslim ze cistocne ma pan riaditel aj pravdu, ale nema postavenie na to aby mohol zo stopercentnostou hovorit o takych veciach ako AIDS.
Treba veriť vlastnym nazorom ..... nechať si ich pre seba a netrebať ich druhym do hlavy lebo o tom je cely internet a jeho achylova peta


fidel   |   ip:91.148.34   |   2011-02-16  (08:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To je zaujímave aj knížku som prečítal ale je žarážajúce že aj pán Virapen napísal knížku s spoveď ako to vlastne funguje až keď odtial odišiel alebo ho vykopli dovtedy mu bolo dobré brať peniažky a to sme väčšina takích pokial nás platia budeme slúžiť aj satanovi samá pretvárka teraz sa mu bubnuje a trúbi do sveta keď ho firmička vlastne v jej službách zabezpečila teraz huláka do sveta


Keysee   |   ip:78.141.10   |   2011-02-16  (09:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A čo antikoncepcia ??viem tiež je to samá chémia ale o tom to je ....veď tá pomáha ...aspoň ja som doteraz nebola tehotná....


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-02-16  (09:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Antikoncepcia? Hm. Uvažujme. Schopnosť otehotnieť nieje choroba, takže ak je žena schopná otehotnieť, je zdravá. Opak - neschopnosť otehotnieť je choroba. Takže pokiaľ ste neotehotneli, ste chorá. Bojujete proti prírode a trávite svoje telo a ryby v riekach. V niektorých častiach sveta, ano, presne v tých, kde sa hormonálna antikoncepcia používa o 20 rokov viac majú ľudia aj zvieratá problém. Druhá/tretia generácia žien má problém s otehotnením, ryby v potokoch sú jednopohlavné, dobytok a rastliny presýtené hormónmi a zavlažované vodou z riek trávia ľudí. Muži majú rakovinu prsníkov, ženy nerodia.

Čo keď si vaše telo túto Vami učenú vlastnosť vezme za sebe vlastnú a pomocou mémov/génov ju predá ďaľšej generácii? Nieje nič horšie, ako keď Vaša dcéra zistí, že je neschopná otehotnieť. Ďaľšou otázkou je, komu to prospeje.

Rozhodli ste sa slobodne.


Krovak   |   ip:109.230.4   |   2011-02-16  (10:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  len doplnim k antikoncepcii: problem je ovela blizsi ako len pre buduce generacie. Antikoncepcia totiz okrem pripadnych nezelanych nasledkov akymi su naberanie na vahe, ci znizenie libida ma ovela zakernejsie posobenie. Tym ze reguluje cyklus (co sa vyuziva na liecbu nepravidelnej menstruacie) v podstate oblbuje telo a istym sposobom aj otupuje jeho prirodzenu schopnost zachovat periodu. Inak povedane v par pripadoch to pomoze podobne ako barla pri zlomenej nohe, pretoze pomoze cloveku ju nezatazovat. Ak vsak barlu zacne pouzivat clovek ktory ma problemy s chodzou povedzme kvoli oslabenemu svalstvu tak sa mu stav este zhorsi. A to je vacsinou pripad (liecebneho) pouzitia antikoncepcie. Ak je zena zdrava tiez jej to neprida, ale je vacsia pravdepodobnost ze to na nej zanecha mensie (ci nepozorovatelne) nasledky.


biblista   |   ip:188.167.8   |   2011-02-16  (10:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lebo o tom to je - o korupcii a výbornom plate. Nové auto každý rok, množstvo dobrého jedla a pitia, ženy, sex, všetko. Asi si viete predstaviť, ako takýto korporátni chlapci fungujú. A ja som bol jeden z nich. Ale syn to všetko zmenil.

Vyrapen pochopil a precitol v akom sveinereine pracoval až keď videl svojho vlastného syna.Nevinné dieťa v ňom prebudilo cit svedomia a zodpovednosti za jeho život. Rozhodol sa preto život ochraňovať, nie ničiť, tak ako to robil doteraz. Koľkí takto precitnú?


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-02-16  (11:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ženy berúce antikoncepciu majú menšie výkyvy nálad, sú menej citlivé na chem/mech podnety. Samozrejme zmena nálad súvisiacich s temer odstránením ovulácie a ovulačnej hladiny hormónov. HAK vyhladí hormonálne výkyvy a s tým súvisiace pocity..so ženy sa na fyziologickej úrovni stáva
temer dokonale naprogramovaný strojček. Videli ste Stepfordské paničky? :-)
:
"Co znamená stát se manželkou ze Stepfordu, ženou až neuvěřitelně dokonalou? Zeptejte se stepfordských manželů, kteří v této moderní komedii vytvořili dokonalé, avšak z jistého pohledu děsivé městečko. Joanna s manželem Walterem a dětmi se přestěhují z Manhattanu do dokonalého moderního městečka Stepfordu. Všechno zde se zdá tak perfektní, že to je až neuvěřitelné. Všechny ženy se skvěle starají o své protějšky, o domácnost, a dokonale plní své manželské povinnosti. Co se skrývá za Asociací stepfordských mužů a za Stepfordskými denními lázněmi? Proč je ve Stepfordu všechno tak dokonalé?"


Pistalka   |   ip:195.49.18   |   2011-02-16  (11:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Absolutny suhlas DrHujer. Prave tohto sa ja obavam, nikdy som ju nebrala ani nebudem, ale co s tym, ked uz je to vo vode,ktoru denne pijem? Ved to svinstvo z liekov, ktore sa ludsky z tela vyluci sa uz nikdy nevyfiltruje pri reciklacii vody, nie? Nehovoriac o tom,ze voda je zakladom vsetkeho - od ziveho (rastliny) po vyrobu akychkolvek tekutina napriklad a pod. Takze je to vsade... :(((


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-02-16  (11:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zaujimave ze nikto nenapisal o antikoncepci to ze nasi romsky bratia a sestry z osad ju nepouzivaju a potom sa slovac cuduje ze slovensko bude zacvhilu romsko:)))
iny dobry priklad:)
http://rutube.ru/tracks/2283548.html?v=f5fc805f0094f12498bd6da5d9a42a43


DrHujer   |   ip:87.197.15   |   2011-02-16  (12:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pistalka, v našej vode zatiaľ nieje. Uvidíme však o zopár desaťročí. Moja priateľka i moje bývalé takisto nebrali:-)

classique, nuž, je to iná mentalita :-)


durino   |   ip:195.168.2   |   2011-02-16  (18:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Píšťalka, niektoré veci sa z vody odstrániť dajú www.krystalovavoda.sk


Peet   |   ip:91.127.16   |   2011-02-16  (22:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Antikoncepcia = biochemicky zvýšená hladina hormónov - znamená to akoby bola žena neustále tehotná ... umelo vytvorená hladina hormónov (normálne sa vyskytujúcich v tehotenstve) ...
Predstavte si ženy, ktoré berú AK roky ... a keď ju vysadia, a chcú otehotnieť ... myslíte si, že organizmus sa vschopí tak rýchlo ?? Mal som debatu s GYN .. 30rokov prax blablabla ...
Bol presvedčený, že väčšinu hormonálnych problémov po 45-ke spôsobila práve AK...
jeho názor ... ale bežne o tom nehovorí :)
Ženám, ktoré berú AK, chýba sebaúcta, to je celé .. a kvôli čomu ??..JAR   |   ip:91.127.16   |   2011-02-16  (22:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V Nemecku je v pitnej vode (mestá) zdvihnutá nad normu hladina ženských hormónov ...
neexistujú totiž filtre na hormóny :)
A u nás ani nebudú :)))


Pistalka   |   ip:195.49.18   |   2011-02-17  (09:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DrHujer – preco myslis,ze u nas nie?
Durino – vdaka, nastudujem si. Voda je velmi zaujimavy element, je velmi tvarna a vtahuje do seba takmer vsetko.
Peet – preco by im chybala sebaucta?
JAR – ved prave to si myslim...Beebee   |   ip:87.197.13   |   2011-02-17  (09:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako sa da stat platenym diskuterom?


Pistalka   |   ip:195.49.18   |   2011-02-17  (10:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Duriono: nooo tak som si nieco o tom pozrela, vyzera to dobre len je to aj dost drahe, snad nepojde len o placebo efekt, aj ked aj placebo je v podstate fajn, ked pomaha vsakze. Na druhej strane verim,ze kamene maju urcitu moc, len ci zas nie je na skodu,ze su v skle.... hmm


Svetlonos   |   ip:90.180.21   |   2011-02-17  (13:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Výborný článok.


Peet   |   ip:195.146.1   |   2011-02-17  (15:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pistalka-sú výnimky :-) ..
Ale prečo žena je ochotná podriadiť svoje zdravie, svoju lásku a neviem ešte čo - mužovi, práci, frajerovi, rodičom, sociálnej situácii, spoločnosti, všetkému možnému, ...
??? Ale sa nezastaví, nepopremýšľa, len zoberie všeobecnú dogmu do rúk ..
a ide sa ... Vážim si ženy, ale robia skoro toľko hlúpostí ako muži :/durino   |   ip:195.168.2   |   2011-02-18  (14:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Píšťalka, si na 70 % z vody. Vodu piješ každý deň. Ty rozhoduješ o tom, čomu prisudzuješ význam :)domo   |   ip:217.112.1   |   2011-02-20  (01:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Domácím lékařem snadno a rychle.

Od 1.3. 2011 zaniká v ČR klasické zdravotnictví. 4000 lékařů nás opouští, odcházejí za lepším, do Německa. Nezbývá, než jim popřát hodně úspěchu v kapitalistické cizině. A absolvovat rychlokurz domácího lékaře.
„Ono, nebude to nic těžkého, dělat lékaře,“ říká můj spolupracovník, topenář, který doma celý den pije šampaňské. Proč šampaňské? Protože jeho manželka pracuje v lékárně. Co má společného lékárna se šampaňským? Hodně.


http://www.inmagazin.cz/clanek/576_domacim-lekarem-snadno-a-rychle.aspx


Antabus   |   ip:64.121.12   |   2011-02-20  (12:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jednoduche a proste.V roku 1898 Bayer patentoval kokain a 40 rokov ho pchal do roznych pripravkov zvane lieky. Nosne kvapky, proti bolestiam hlavy.Vratane pre deti.Pomahalo. Ked sa opijete zabudnete aj na bolest zuba.Samozrejme hlavne v Usajsku.Cim doslo k degenerativnym zmenam u populacie. Dnes 5% svetovej populacie, co je Usajsko, skonzumuje 70% svetovej produkcie liekov.Pozrite sa na automobilku a pozrite na farmaceuticku spolocnost. Auto je komplikovana vec. Lieky su jednoduche. A nikto do nich nevidi, kdezto auto este musi aj dobre vyzerat aby sa predalo.Vsetky lieky vyzeraju rovnako, vratane obalu. Jeden vyborny postrech v tomto clanku je o vyskume a patentoch. Poniektori tvrdia, ako je Usajsko vyspele, ze kolko maju Nobeloviek a patentov. Nejedna sa o Usajsko, ale o korporacie. Vssetky Univerzity v Usajsku su sukromne sponzorovane a patenty nevlastni Usajsko, ale vacsinou nejaka korporacia. To ze sa tak deje na uzemi Usajska je druhorade. Pokial by korporacie doniesli vedcov na Madagaskar tak by sa tak dialo na Madagaskare. Ale Usajsko je korporacnou pevnostou,bastou, hradom, odkial podnikaju lupezne vypravy, takze tam sustreduju svoje sily, vratane na vedeckom poli.


DrHujer   |   ip:178.40.13   |   2011-02-20  (16:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pistalka, pretože robím z vodou a viem. SK má jednu z najkvalitnejších pitných vôd na svete.


Marian   |   ip:91.219.13   |   2011-02-21  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vyskum Masaru Emota ktory potvrdzuje ze nase myslienky maju silu

http://www.youtube.com/watch?v=tAvzsjcBtx8


Peet   |   ip:195.146.1   |   2011-02-22  (11:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Marian:
To je veľmi známe po celom svet .. ale len Underground ...
Na týchto SUPEROBJAVOCH vidíme, že médiá zámerne k ovečkám nič nepustia ...
DrHujer: Pravda!


filip   |   ip:95.103.95   |   2011-02-24  (11:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Neuveriteľné!

Prvá mainstreamová lastovička o očkovaní na markíze:
http://www.markiza.sk/clanok-relacia/reflex/548193-moze-ockovanie-ublizit


Aelin   |   ip:195.91.11   |   2011-03-13  (12:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som farmaceut a preto az prilis dobre viem, v com vsetkom ma Dr. Virapen pravdu... Stracam sebauctu kazdym dnom, ked sa postavim za taru a vydavam jedy ludom, ktori su presvedceni o tom, ze im to pomoze... Uz aby som bola prec z tohto svinskeho biznisu... Pretoze to nie je nic ine, ako biznis... Kto to nevidi, len nema dostatok informacii.


TyNikdy   |   ip:87.197.11   |   2011-04-29  (13:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja by som si rad precital nejaky odborny clanok na konkretnom priklade. Napr. pri takych analgetikach. Preco by to malo byt placebo, ako to funguje, cel proces, pre a proti. existuje nieco take ci sa len budete ohadzovat ciernobielymi kecami, na zaklade reci inych?


PavolPijak   |   ip:212.81.19   |   2011-07-20  (15:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nedávno som čítal knihu "Demokracia je principiálny omyl". Viem, že neveríte vlastným očiam, ako som aj ja neveril, keď som dostal túto knihu do rúk. Autor knihy Pavol Peter Kysucký tvrdí, že demokracia je degeneratívny systém a produkuje z dlhodobého hľadiska len zlo rovnako ako aj socializmus, ktorý všetci dobre poznáme. Autor obhajuje tržnú ekonomiku, ale tvrdí, že demokraciu (systém štátneho zriadenia) vymysleli a udržujú pri fungovaní vrstvy zlodejov a mafiánov, ktorí si vymysleli dobrý politický systém, za ktorým sa môžu skryť a za nič neručia. Však všetci vieme, že už Kaliňák, posledný minister vnútra tvrdil v televízii, že ich SMER je dobre fungujúca s.r.o. Je to jasné, SMER neručí za nič, je s ručením obmedzeným a je to dobre zarábajúca firma, zarábajúca peniaze z korupcie. Po každých voľbách nastúpia noví politici, podľa autora knihy noví zlodeji a nič sa nielenže nemení, ale zákonite sa musí zhoršovať. Hlavne v knihe sa tvrdí, že s demokratickým systémom sa nedá nič urobiť, pretože medzi absolútne bezcharakterných demagógov a zlodejov a mafiánov sa ľudia s charakterom nedostanú. Teda, čím je demokracia rozvinutejšia, tým menšia šanca na to, že tam budú aj charakterní politici. Nemôžu vydržať medzi zlodejmi. Súčasne som bol prekvapený, že rovnaké názory, že demokracia je zlodejský systém sú známe už viac ako 70 rokov od amerických teoretických ekonómov ao sú Ludwig von Mises, Murray N. Rothbard, ale aj nemecký ekonóm Hans Hermann Hoppe. V knihe na konci sa cituje nemecký ekonóm Hans Hermann Hope, ktorý tvrdí, že tým, že demokratickí politici nie sú za nič zodpovední, tak v skutočnosti ani nikdy neriešia žiadne problémy, o ktorých by aj vedeli, pretože z princípu fungovania demokratických vlád, kedy sú pri moci obmedzený čas, len možno jedno volebné obdobie, tak chcú nakradnúť čo najviac. A po nás potopa. Okamžite som si kúpil aj knihu od tohto nemeckého ekonóma a je to tam jasne popísané ešte ostrejšie. Tržná ekonomika s tým nemá nič spoločného. Naopak demokracia deformuje tržné prostredie a spôsobuje mu veľké škody. Ako hovorím, prečítajte si najskôr túto knihu a potom doporučujem kúpiť aj knihu od Hoppeho „Demokracie, anarchie a omyly ekonomie“, vyšla v nakladateľstve Liberární institut, Praha. Hoppeho kniha je v niektorých častiach dosť teoretická a kto nerozumie ekonomike, asi tým teoretickým dôkazom nebude rozumieť. P. P. Kysucký navrhuje aj riešenie, ktoré ekonomickí teoretici podľa mňa nenašli. Autor v knihe „Demokracia je principiálny omyl“ navrhuje nový štátny systém, ktorý sa má v budúcnosti presadiť proti súčasnému demokratickému. Súčasný systém štátneho zriadenia s tržnou ekonomikou v Číne mi to trochu pripomína. Mne sa to celkom pozdáva: Knihu je možné kúpiť v niektorých kníhkupectvách alebo priamo cez www.negativa.sk . Ale kniha nie je len o demokracii. Je to podstatne zaujímavejšie. Je tam toho veľa. Napíšte mi Váš názor na tieto knihy, ak si ich prečítate.


dubhub   |   ip:91.127.23   |   2011-09-23  (10:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Po precitani Virapenovej knihy som najprv ostal v soku. Potom som nasiel nazory inych ludi, ktori oznacili Virapena za velkeho demagoga a klamara.
...a potom vam pride pod ruku takato sprava:

http://spravy.pravda.sk/firma-servier-zamlcala-vedlajsie-ucinky-lieku-zabil-az-2-tisic-ludi-10v-/sk_svet.asp?c=A110922_080308_sk_svet_p23

Takze, vsetci skeptici, mozno Virapen v niecom prehana, ale rozhodne nie vo vsetkom!


highg . jybylone80   |   ip:89.176.17   |   2011-10-03  (22:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  původní stránka s textem článku zablokována!!!

http://www.zdravie-zivot.estranky.sk/


Marian . gaqytemu97   |   ip:88.212.37   |   2012-01-10  (08:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdravim ja s nim suhlasim. Babka ma 74 rokov a jediny lekar ku ktoremu chodila bola zubarka a nema ziadne choroby ziadne prob;emy len uz asi rok alebo dva ale to je vekom straca silu. ja mam 23 obvodna lekarka vie ze som jej pacient len podla mena jedine kde chodim na kozne koli vymrazovaniu dusikom a tiez k zubarke koli preventivkam. nemam problemy zo ziadnymy chorobami raz alebo dva krat za rok niekedy raz za dva rtoky chytim chripku. ziadne lieky = dobra imunita. priatelka je naucena na kazdu hlupost si zobrat lieky (trosku je to chyba rodicov), a kazdu chvilu je chora a lezi v posteli a samozrejme napchava sa liekmi ale ja uz ju nezmenim. jedna znama isla na ockovanie proti chripke, ked uz to bolo spomenute, a odlezala si mesiac v nemocnici, pretoze dostala taku silnu chripku ze skoncila s poskodenymy vnutornymy organmi. samozrejme jedine co jej uz teraz ostava je kupovat si lieky na poskodenu pecen, oblicky. ale mohol by tu niekto napisat ktore veci su prospesne teda ockovanie proti ktorym chorobam sa oplati, ktore su uplny fujtajbl.


DivaPeryna . xoqodaki73   |   ip:178.143.1   |   2012-04-21  (14:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Moja farmaceutická rada : neberte hormonálnu antikoncepciu, ak chcete mať v budúcnosti deti...taktiež ju neberte, ak sa chcete vyhnúť rakovine a ťažkostiam v klimaktériu... hormonálna antikoncepcia i substitučná hormonálna liečba nenávratne rozhádže hormonálny systém ženy... dajte prednosť prírodným liečivám...jednoducho vyjadrené, ale opodstatnené...
diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Václav Havel – z jiné strany mince

Václav Havel nabyl po 17. listopadu 1989 v restituci rozsáhlý majetek. Pozadí této restituční transakce, jedné z prvních, která prolomila Benešovy dekrety, je však zatemněno a objevuje se jméno pražského pozemkového krále, miliardáře Miloše Červenky.


TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO

Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Jak je to s GMO na Slovensku? Vyjádření Ministerstva ...

PROČ ŽENY V ČÍNĚ neonemocní na rakovinu prsu

Klamavá reklamní kampaň Angeliny Jolie ???!

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAM...

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Archív

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom House

Americká nezisková organizace Freedom House vydala nový žebříček svobody ve světě. Podle očekávání euroatlantické země jsou nejsvobodnější a „darebácké státy“ naopak nesvobodné.


Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Odhalenie kampane Bohatšie Slovensko

Wikileaks - Ron Paul komentuje depeše o meetingu USA se ...

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.593 s