22. September 2019
    
Ako nás odrbávajú - držte si klobúky a sadnite si. - Dolezite.sk

Ako nás odrbávajú - držte si klobúky a sadnite si.


  2012-09-21  (12:52)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Ako nás odrbávajú - držte si klobúky a sadnite si.

Hovorí Vám niečo zákon 289/2008 o registračných pokladniciach? A čo novelizácia 494/2010?

Sú to zákony o fiškalizácii. Každý obchodník s pokladňou musí v nej mať fiškálnu pamäť, ktorá je neprepisovateľná alebo musí mať fiškálnu tlačiareň, ktorej súčasťou je spomínaná pamäť. 

Fajn, takže je to v suchu, naše peniaze sú zaznamenané v neprepisovateľnej pamäti a daňová kontrola kedykoľvek prečíta z tejto pamäte denné uzávierky a skontroluje, či je účtovníctvo v poriadku. 

Zaplatíte 120€ a viete, že štátu odtečie do rozpočtu 20€ DPH a 23% mínus náklady daň zo zisku.

Prd priatelia, veľký odrb prichádza!

Všetci výrobci registračných pokladníc a fiškálnych tlačiarní a kitov zakomponovali do týchto zariadení spôsob, ako vyčistiť denú uzávierku a miesto Vašeho telefónu za spomínanných 120€ vymeniť v pamäti sáček za 5 centov! OK, poviete si, pár obchodníkov s uhorkami a obchodov to využíva a obohacuje sa. Žiadna veľká vec.

OMYL PRIATELIA!

Pozrime sa na to, kde všade sa tieto tlačiarne a pokladne používajú a kto všetko kráti VAŠE (vlastne naše) dane:

VŠADE!!!

  • obchody s ovocím a zeleninou
  • potraviny
  • trafiky
  • BENZÍNOVÉ PUMPY!
  • TESCO, BILLA, CARREFOUR, JEDNOTA, ...
  • siete drogérií
  • siete lekární
  • atď...
Takže ešte raz sa spýtajte sami seba: Kam to idú tie moje dane? Do súkromných vrecák. Prečo zvyšuje štát dane? Lebo nevyberá dosť. Prečo nevyberá dosť? Lebo všetci klamú.
Teraz prídu dve dôležité otázky: Prečo s tým polícia niečo nerobí? Vedia o tom vôbec?
Odpoveď na druhú otázku je jednoduchá, áno vedia o tom, prebieha už tretím rokom vyšetrovanie, ktoré sa už 2x odložilo do šuflíka. A to je odpoveď aj na druhú otázku. Áno politici a ľudia stojaci za nimi. Nepôjdu predsa sami proti sebe a svojmu binisu. A VY TO ZAPLATÍTE!
Teraz sem napíšem niekoľko výrobcov tlačiarní a pokladní, ktorí toto svinstvo majú napriek zákonu na svedomí, pretože ich systémy sú prispôsobené na odrbávanie štátu (teda nás):
Datex, Elcom, PC trading, BOWA, Axis
a teraz si sadnite: SIEMENS NIXDORF !!! Áno to sú tí hajzli, ktorí odčlenili zo Siemensu extra firmu, aby keď to náhodou krachne, nestiahla aféra dole celý Siemens. V sieťach obchodných domov a hypermarketov sa používajú pokladnice s dvojitým účtovaním, normálne keď bootujete (spúšťate) pokladnicu, môžete po stlačení kombinácie kláves prejsť do servisného módu, kde si vyberiete na jednej pokladnice z dvoch podpokladníc. Keď som to videl nechcel som veriť vlastným očiam.
Poviete si, OK, zarábajú na nás, chudákoch 5 miliónoch Slovákov. Ale priatelia, toto je celoeurópska záležitosť! Zoberme si Poľsko, videli ste už poľskú účtenku z benzínovej pumpy? Je na nej EAN kód (čiarový kód). Pýtam sa, načo je na účtenke EAN? Áno, na to, aby po "fajronte" prišiel šéf pumpy a všetky účtenky, ktoré si zákazníci nezobrali oskenoval a zo systému vyhodil, prípadne na nich zamenil položky benzín a nafta za sáčky a vreckovky. Potom môže v kľude predať benzín a naftu 2x !!!
Čo sa ale stane, keď predá benzín a naftu 2x? Veď dodávateľ paliva mu aj tak donesie PHM a vyúčtuje mu to len raz. Zamyslime sa. Áno tí účtovne rozhľadenejším to dokleplo, výrobca a dodávateľ PHM v tom ide tiež. 
Čo mňa na tom najviac šve je, že tam hore kompetentní o tom vedia, profitujú z toho a smejú sa na nás bežných ľuďoch, ktorí to celé v konečnom dôsledku platia. A toto sú čierne prachy, ktoré sú väčšie ako drogy, alkohol a cigarety DOHROMADY!
Je to vlastne najväčší odrb na ľudí aký existuje. Nejaká gorila môže ísť zbierať banány do lesa. Nástenkové tendre, emisie, marihuana, to sú všetko RÁDOVO nižšie kauzy a problémy.
Tak som rád že som to dostal zo seba von a držte mi palce nech ma za to nepríde niekto zabásnuť a šírte to, nech sa o tom dozvie čo najviac ľudí.
Nezabudnite sa zamyslieť, keď si budete nabudúce kupovať benzín, pradajky alebo ponožky (kdekoľvek v EU).


Jozko Otvorocko
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
truba . jawakewy70   |   ip:188.167.1   |   2012-09-21  (13:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  si nám všetkým vyrazil dychsvojim článkom,ďakujeme ti


truba . jawakewy70   |   ip:188.167.1   |   2012-09-21  (13:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  si nám všetkým vyrazil dychsvojim článkom,ďakujeme ti


Bludar . tucarile1   |   ip:95.103.10   |   2012-09-21  (14:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale no

ja by som to tak cierne nevidel... stat odrbuje ludi a ludia odrbuju stat....

OVELA VACSI PROBLEM JE spetne vratenie DPH.... to keby ludia vedeli kolko stat plati niekomu za nieco co nikto nikdy neodviedol... napr. Vareha... OK poviete si sak ho zato zabasli... ANO, ale az potom co sa odmietol delit s danovou kontrolou... Takze v tom idu vsetci !!!

A na zaver ceresnicka na torte... Varehovy neskonfiskovali ziadny majetok !!!

Preco ?

Lebo zakon neudava vratit spat majetok... proste si odsedis 8 rokov a tie miliardy ti ostanu...
krovak . gobutyxo79   |   ip:195.146.1   |   2012-09-21  (14:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hm, vraj Siemens Nixdorf. A kde ze to tato spolocnost funguje? Ak sa nemylim tak u nas existuje tak maximalne Wincor Nixdorf. A ak je to ona bolo by si mozno dobre pozriet historiu.
EAN na blockoch - presiel som blocky co som ponachadzal a mal zaarchivovane. Cuduj sa svete ciarovy kod som nasiel na jednom (asi z dvadsiatich), konkretne z IKEA.

Na druhej strane - samozrejme ze sa na daniach klame. Klamalo sa a vzdy sa klamat bude. Ale predtym nez autor vypusti paru a ulavi si takto verejne by si mal radsej overit fakty. A co mi tak napada - ako je to s pouzivanim registracnych pokladnic v ramci ostatnej EU?


Rusty . cyjymecu28   |   ip:95.105.14   |   2012-09-21  (14:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Inak zaujimava je aj drzost niektorych podvodnikov. Viem o jednom pripade kde nazvali firmu myslim Oris alebo tak podobne, co je po latinsky odrb, podvod. Nie som si isty tym konkretnym slovom ale pointu mate...
A to s tymi blockami a pokladnami, hmm, ked si spomeniem ako kedysi blocky napichovali, vyhadzovali do kosa na pumpach a teraz ich na kazdej pumpe uhladne ukladaju do krabiciek (teda tie, co tam necham) tak mi je tiez do placu.


Rusty . cyjymecu28   |   ip:95.105.14   |   2012-09-21  (14:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  krovak, googlil som a bude to wincor nixdorf. co je pobocka siemensu, alebo lepsie povedane premenovany Siemens Nixdorf Informationsystemen AG. Takze autor sa ani tak velmi nepomylil, tu je link:
http://www.wincor-nixdorf.com/internet/site_EN/EN/Support/Downloads/SiemensNixdorfProducts/siemensni
xdorfproducts_node.html
Ja som si pozrel teraz vsetky blocky a niektore maju na sebe podozrive fonty, dva maju EAN a jeden nejake cisla ine ako verifikacny kod...


Rusty . cyjymecu28   |   ip:95.105.14   |   2012-09-21  (14:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  krovak, hmm, co ja viem registracne pokladnice sa pouzivaju v celej EU. neviem vsak ako je to s fiskalnymi tlaciarnami, mohol by sem prist niekto, kto sa do toho vyzna a osvetlit nam problematiku :).


krovak . gobutyxo79   |   ip:195.146.1   |   2012-09-21  (14:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rusty: Siemens Nixdorf pokial viem vznikol spojenim IT casti Siemensu a firmy Nixdorf, ktoru Siemens kupil. Bolo to v 90-tych rokoch kedy o takychto pokladniach myslim nikto ani nechyroval. Potom sa premenoval a dalej rozdelil, pokial to ale mozem posudit veta v clanku "Áno to sú tí hajzli, ktorí odčlenili zo Siemensu extra firmu, aby keď to náhodou krachne, nestiahla aféra dole celý Siemens.?" je minimalne v kontexte pokladnic klamstvo. Co sa tyka odclenenia, samozrejme vo vseobecnosti sa velka firma deli na dcery aj kvoli vlastnej bezpecnosti, to ale nie je to na co by autor v clanku narazal.

Co sa tyka registraciek mozno je tento rok relativne zlomovy, ale inak to bol dost slovensky unikat. Teda nie ze by inde pokladnice nemali, ale casto to nebolo kvoli danovakom, ale kvoli scitaniu.


sraz . fapamata04   |   ip:83.208.11   |   2012-09-21  (14:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sraz náklady dolů. Neplat jim. Nebudou tě škubat.

Obyčejný kuchyňský sporák umí :

vařit, péct
ohřívat vodu do bojleru
topit do radiátorů. Ušetří desetitisíce korun.

http://www.jakbydlet.cz/clanek/498_kuchynsky-sporak-misto-kotle.aspx


Rusty . cyjymecu28   |   ip:195.91.8.   |   2012-09-21  (15:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak chapem co chces povedat. No preco sa potom premenovali tak aby vynechali slovo siemens z nazvu. Pomoz mi rozmyslat, lebo bud mi to nejde alebo tam nieco smrdi.


krovak . gobutyxo79   |   ip:195.146.1   |   2012-09-21  (15:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rusty - ako som nasiel, tak v 1990 vznikol Siemens Nixdorf, potom sa v 1999 spojili s Fujitsu a vznikol Fujitsu Siemens Computers. Predtym v 1998 sa cast oddelila s inym investorom a tato firma sa v 1999 premenovala na Wincor Nixdorf. (udaje z wiki)
Naozaj nevidim do toho ako su tam financne prepojeni, ale z toho ako to chapem predpokladam, ze sa im viac oplatilo povodnu firmu predat a je otazne ci to cennejsie bol Wincor, alebo ta Fujitsu cast. Vo vysledku ale IMHO nastalo to co sa obvykle deje, rozdelenie firmy na zdravsiu a vynosnejsiu a tu zvysnu cast, takze to zmiznutie siemens z nazvu pravdepodobne bude kvoli tomu, ze novy majoritny vlastnik nechcel aby Siemens kazil "novej" firme dobre meno. (alebo presnejsie aby nebolo take okate, ze napriklad dohadzuju zakazky "svojim")


krovak . gobutyxo79   |   ip:195.146.1   |   2012-09-21  (15:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale mimo nepodstatnych detailov - na celej situacii je smutne to, ze stat si vymysli co najzlozitejsie sposoby ako zabranit danovym unikom, samozrejme je dobre ked technologiu potom primarne dodava firma ministrovho kamarata a pod. Prijmu sa zakony, podnikatelia si zmeny pochopitelne musia zaplatit z vlastneho a behom kratkeho casu zacnu (relativne) vo velkom fungovat finty ako to cele oklamat.


Bertold . fulixuju84   |   ip:78.98.20.   |   2012-09-21  (17:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Autorovi článku: keby si sa radšej zamyslel nad platením daní(DPHčky) zo spotrebnej dane...Takže daň z dane! Daňovým základom pre palivá nie je čistá hodnota tovaru (samozrejme navýšená o maržu predajcu a ostatné náklady,)ale hodnota navýšená i o spotrebnú daň (v prípade nafty 360,-€/tona)...Takže zaplatíš DPH 20% i z týchto 360€/t...dobre si to vymysleli všiváci!


Duan . symevuma90   |   ip:84.47.1.1   |   2012-09-21  (19:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja by som chcel aby ostala jediná celoštátna daň a to DPH, ktorá by slúžila výhradne na platenie obrany, koordináciu samospráv (platy samospráv), zahraničné veci, ministerstvo meteorológie a štátnu banku/ministerstvo financií ktorá by vydávala štátne peniaze bezúročne.
Všetko ostatné by bolo riešené miestnymi daňami alebo dohodnutými daňami na presný účel(referendami).
Plus Národná rada ktorá by výhradne slúžila na "kontrolu" a koordináciu politického života(dostávali by plat len za konanie verejnej činnosti ako náhradu priemernej mzdy ktorú by bežne vykonávali).

Celé to plakanie nad rozliatym mliekom ako v tom to článku je na figu.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.37   |   2012-09-21  (20:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Najvacsi zlodej je tu stat, to je holy fakt..


Haja . cyxenuhi94   |   ip:78.136.15   |   2012-09-21  (21:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Daněmi se nekradou "Vaše" peníze, protože nejsou dejure Vaše, nýbrž Váš čas, energie, um.


Rusty . cyjymecu28   |   ip:195.91.5.   |   2012-09-21  (21:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vsetci placu nad ciastjovymi zmenami. Napriklad, ak zrusime matersku, z coho budu ludia financovat plienky. System vsak treba zmenit v tisic bodoch naraz. A to sa da len po vojne.


lucifer . faliqevu33   |   ip:92.52.46.   |   2012-09-21  (21:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rusty...a čo chceš meniť po vojne?...tých pár ľudí ktorý by prežili by nepotrebovali žiadne zmeny, žili by v zmene.
Táto vojna by mala len jedného víťaza a tým víťazom by rozhodne nebol človek, ale samotná VOJNA.

...na svete existuje už toľko zbraní, že každý človek na svet by sa chopil šance vládnuť.


Vrtk . vapoqysa27   |   ip:84.47.49.   |   2012-09-22  (13:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre Luciféra. No neviem čí je tých zbraní až taký prebytok,lebo keď Frantíci a Makaróni chceli Muamarovi sprijemňovať zvyšok jeho pobytu na planéte,tak vraj museli nakúpovaťv zbrojníci šíriteľa demokratúry z Bielej chyžky.Uviedol to karatista,výzkumník,psychológ,pedagóg novinár,poslanec a člen niekoľkých strán / funkcii jak japonská kalkulača/ sám veľky ŠebeJ.Myslím,že k tomu človeku lepšie pasuje keď sa číta jeho meno od zadu .


rossait . kiqequpa26   |   ip:79.25.108   |   2012-09-22  (14:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  fapamata 04 prosim ta skus este raz dat ten link na ten sporak neda sa to otvorit vraj chyba zaujima ma to dakujem


jardob . rigiferu6   |   ip:78.98.158   |   2012-09-22  (16:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja by som v tom taku tragediu nevidel, ze malo dani tecie do statnej kasy.. Neviem ci si autor mysli ze ak by vsetci poctivo platili dane, zili by sme ako v raji.. Problemom su a vzdy boli politici.. Nikdy nebudu mat dost v statnej kase. Daj im kolko len chces a oni hned najdu sposob ako to minut.. Ked ma stat vela penazi, politici rozsiruju statnu spravu, birokratov, cize pracovne pozicie ktore nezvysuju HDP krajiny ani neprodukuju nic s cim sa da obchodovat. Politici tvrdia ze tvoria pracovne miesta, ale su to pracovne miesta ktore stat nerozvijaju ale zatazuju.
Takze este raz, problemom su politici! Nie ze v zle nastavenom a riadenom systeme niekto sidi na daniach. Politici maju privelke pravomoci, ktore vzali obcanom, tym padom su nezastavitelni a mozu robit blbosti.


dodo . fepysege58   |   ip:141.136.4   |   2012-09-24  (20:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  toto písal určite nejaký génius :D ktorí sa včera vyliahol z vajca ... som šokovaný :D dozvedeli sme sa niečo čo ohromujúce ;).....Kamarát môj, platil si už niekedy DPH ? alebo daň ? vieš koľko to stoji peňazí z tvojho vlastného vrecka ? ja viem že ak by nikto neodrbával tak by nemuseli byt také veľké dane a dph pravdepodobne ale kto neodrbe umrie lebo nemá na chleba a nehovorím o veľkých hypermarketoch !diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + sedem =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Vizualizácia dlhu USA

Jeden krát vidieť je viac ako sto krát počuť ...


Je koniec, niet cesty späť

Mexická vláda priznáva, že mimozemský život je ...

Něco velkého je asi ve vzduchu. Děje se něco s eurem?

Co dela NATO s detmi z LIbye !

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Archív

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!


Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Hlinové vystúpenie v parlamente

Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.3833 s