23. August 2019
    
Ako ochrániť svoje dieťa pred zhubným vplyvom kresťanstva - Dolezite.sk

Ako ochrániť svoje dieťa pred zhubným vplyvom kresťanstva


  2010-11-02  (14:59)  |  Náboženstvo a mystika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Ako ochrániť svoje dieťa pred zhubným vplyvom kresťanstva
 

Iste by každý z nás rád ochránil svoje deti pred zhubnými vplyvmi dnešnej doby. V poslednej dobe sa veľa hovorí o rôznych závislostiach – či sa jedná o drogy, hracie automaty, mobily, internet, počítačové hry, ale málo informácií je z oblasti nelátkových závislostí na deštruktívnych spoločenstvách.

Mladí ľudia a obzvlášť deti sú veľmi ľahko ovplyvniteľná cieľová skupina. Hľadajú svoje miesto vo svete. Avšak práve toto využívajú nekalé skupiny a spoločenstvá. Tu chceme upozorniť na jedno spoločenstvo obzvlášť nebezpečné a žiaľ v súčasnej dobe veľmi rozšírené, totiž – kresťanské. Čím mladšie dieťa podľahne kúzlu imaginárneho kresťanského sveta, tým je väčšie nebezpečenstvo vzniku závislosti a skresleného vnímania reality. Najčastejšie sa však dostavajú pod takýto vplyv dospievajúce deti, ktoré už majú akú takú schopnosť uvažovania a poznávania a aj kopu problémov, ktoré sa snažia aj týmto spôsobom riešiť.

Pre rodiča aj učiteľa je veľmi ťažké tieto riziká rozlíšiť pri prvých signáloch. Okrem toho, priznať si, že máme vážne problémy s potomkom alebo žiakom nie je jednouché. Rodičia asi v podvedomí cítia, že sa niečo deje s ich dospievajúcim dieťaťom hneď od prvých návštev kostola, uspokoja sa však s jeho vysvetlením a dôverujú mu bez ďalšieho overovania. Radšej nechcú vidieť problém čo je zdanlivo jednoduché a nenáročné riešenie. Rodičia aj učitelia potom zvyčajne prichádzajú do poradní neskoro – napríklad až keď prestane adolescent chodiť do krčmy, na diskotéky alebo stratí akýkoľvek záujem o predmanželský sex.

 

Prvé príznaky

 

Medzi prvé príznaky samozrejme patrí pravidelné navštevovanie pochybných miest alebo miest so zlou povesťou ako sú kostoly, fary atď. Ak vaše dieťa pravidelne chodí večer von a pritom nenavštevuje pohostinské zariadenia, bary, krčmy, reštaurácie či diskotéky kam bežne mladí ľudia chodia, je už veľmi pravdepodobné, že sa nechalo vlákať medzi kresťanskú mládež ako nadnesene označujú toto manipulatívne zoskupenie.

Nezriedka sa stáva, že si dieťa či adolescent pred spaním drmolí modlitby alebo číta bibliu. Zvykne tiež viesť neobvyklé filozofujúce reči (väčšinou úplne scestné) ako napr. proti interrupcii a predmanželskému sexu a pod. Každému takémuto prejavu by mal rodič venovať zvýšenú pozornosť, mal by reagovať citlivo ale rázne.

Často sa tiež stáva, že sa deti či mladí ľudia pod vplyvom tohto bludného učenia nedokážu brániť fyzickým útokom a doslova nastavujú druhú tvár, čo je už neklamným znakom, že sa z nich stavajú otroci tohto kultu a najvyšší čas vyhľadať odbornú pomoc.

 

Odmietanie alkoholu, drog atď.

 

Ďalším príznakom, že vaše dieťa uviazlo v sieti kresťanstva je, že odmieta akékoľvek drogy, alkohol, niekedy dokonca cigarety. Nevyvrátiteľným dôkazom, že vaše dieťa naplno prepadlo kresťanskej láske je jeho (nemiestne) dobročinné správanie. Obzvlášť ťažké prípady, ktoré popisuje odborná literatúra dokonca pravidelne obdarúvajú bezdomovcov alebo žobrákov. Stáva sa aj to, že mladý človek na takéto výdavky vynaloží všetky svoje financie, aby z lásky k blížnemu pomáhal všetkým úbohým a nehodným. Sú popísané prípady kedy dieťa popredávalo všetko zariadenie v rodičovskom byte vrátane všetkých úspor, len aby mohlo naďalej nezištne pomáhať. Dôkazom toho ako dokážu tieto cirkvi a sekty prevádzať tzv. brainwashing (vymývanie mozgu) je, že po určitom čase začne mať adolescent prevrátený rebríček hodnôt ako napr. jeho krédom sa stáva „každý deň jeden dobrý skutok“ a pod. Už spomínané odmietanie cigariet, alkoholu, drog a sexuálneho života. Začnú sa meniť jeho návyky a hodnoty. Nezriedka pomáhajú starým ľuďom, správajú sa úctivo, vyhýbajú sa oplzlým slovám a nadávkam.  Tieto a ďalšie podobné (na prvý pohľad nevinné) úchylky sú prvými príznakmi, že vaše dieťa je pod zhubným vplyvom kresťanstva a dôvodom na dôverný rozhovor s ním. Odporúčame ešte v týchto raných štádiách patologického správania navštíviť odborníka. Žiaľ, ako to už u nás býva, je psychologických odborníkov, ktorí sa špecializujú na vplyvy kresťanstva u detí a mládeže naozaj málo. A aj tých pár skutočných odborníkov je často kritizovaných a  zaznávaných za svoju osvetovú činnosť a pomoc rodinám.

 

 

Včasná pomoc

 

Pýtate sa, ako ochrániť deti pred vplyvom kresťanstva? Zaujímajte sa o to, čo vaše deti čítajú, počúvajú, na čo sa pozerajú a akých majú priateľov. Spoliehať na to, že škola vychová z našich detí morálnych a čestných ľudí, sa nemôžeme. Ako rodičia nikdy nezľahčujme ich  záujem o kresťanstvo a navštevovanie kostolov. Cielenou snahou veďme deti k zdravším aktivitám, aby z nich mohli vyrásť silní a plnohodnotní jedinci.

 

                                                                                                                                                                antik.estranky.sk


Ivan Mikulík
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Juraj   |   ip:92.245.8.   |   2010-11-05  (00:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tá pochybná osoba, ktorá napísala tento článok, by čo najskôr mala vyhľadať odbornú pomoc. Zo stránok dolezite.sk sa stáva smetisko, škoda. Filtrujte to trocha, administrátori


ANONYM   |   ip:95.102.15   |   2010-11-05  (00:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to čo za nehorázny odpad sa tu uverejňuje???


joplins   |   ip:94.191.14   |   2010-11-05  (01:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  juraj a anonym-precitajte sito este raz a pomaly..prosim...

toto je navod pre teba azgastor..davaj bacha na vsetky prisnaky tu opisane na svojich detoch..nieze sa im nieco stane... musia rycat do zrkadla pekne spolu s tebou sepulturu a oblievat sa krvou...dobre bimbo...


johan   |   ip:77.68.106   |   2010-11-05  (02:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jiste.... angazovane slepe nasledujici krestane (ale i zide, muslimove aj.) proste kdokoli, kdo odmita pouzivat mozek v kazdem pripade nez jakje napsano (v bibli , koranu, tore aj.) je proste fanatik.
Je to sice kazdeho pravo. Chtelo by se rici .. a pokud nezasahuje do prav jinych (coz ovsem pravdepodobne cini, a s virou ze dela dobre) protoze neni schopen odstupu a je zcela ve vleku viry.

Lide, kteri "VERI" (nezesmesnuji viru, ale chci zduraznit vyznam,ze bez zabran veri) cirkvi, snadno pak "veri" casto i jinym vecem. (pokud to neni v kontradikci s jejich VIROU)

Jakkoli jsou FAKTA v protimluvu s jejich VIROU - uprednostni :: VIRU.
To je prece proti memu chapani. Ale at si veri, rekl bych. Jenze je tu jejich "spasitelstvi" a nutnost "obraceni na viru". A v tom vidim problem.

Jinak krestanstvi je vporadku, pokud se bere rozumne, protoze je to ZAKLAD NASI ZAPADNI CIVILIZACE. To znamena ze nase hodnoty a zvyky se v teto geograficke casti setkavaly s okolnimi vlivy (ktere mnohdy chtely znicit nas a implantovat sve cizi) a udrzely se a zvitezily. Takze je v poradku ze byt si vedom korenu a znat svou historii a nenechat si ji vzit, ani nahradit cizi "zastupnou". Byt hrdy na to kdo jsme a jakou slovanskou stopu zde nasi predci zanechali. Kriz byl jeji soucasti. To neznamena, ze dnes kdyz mame tu uzasnou moznost svobody poznani, ze se prece teto narocnejsi cesty dobrovolne a lacino vzdame.
(mluvim za sebe)
mejte se ktrasne :)


otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2010-11-05  (04:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Skoro som dal minus. Poucne.


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2010-11-05  (06:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Toto je okopírovaný a jemne pozmenený článok: "Ako ochrániť svoje dieťa pred zhubným vplyvom ateizmu". Vraví presne o tom istom.
vlado   |   ip:95.103.12   |   2010-11-05  (08:43)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Ubohe, ale kazdy si urobi usudok. Ked niekto pouziva zdravy rozum, tak vidi, kam smeruje spolocnost pod vplyvom ateizmu, mamonarstva a multikulturalizmu.prvnik   |   ip:217.75.64   |   2010-11-05  (08:44)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  VYZÝVAM ADMINISTRÁTORA TEJTO STRÁNKY, ABY SI DAVAL POZOR NA TO, ČO UVEREJŇUJE. AUTOR SÉRIE ČLÁNKOV /pseudonym MIKULÍK/, KTORÉ SÚ NAMIERENÉ PROTI ĽUĎOM KRESŤAN.VYZNANIA DISKRIMINUJE JEDNU SKUPINU NA ÚKOR OSTATNÝCH.
RADÍM ADMINOVI RIADNE PREŠTUDOVAŤ PRÍSLUŠNÉ ZÁKONY, AK NECHCE MAŤ PROBLÉMY SO ZÁKONOM. NENÁVISŤ A DISKRIMINÁCIA ĽUDÍ INEJ RASY, FARBY PLETI, NÁB.VYZNANIA SA DEFINUJE V PRÁVE AKO PORUŠOVANIE ZÁKONA.martin   |   ip:158.193.9   |   2010-11-05  (08:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Musím uznať že to bolo vtipné. Len tak dalej, kreštanstvo treba zničiť a rozvrátiť tak, aby už nikdy nebolo znovu obnovené. Krestania upalovali neveriacich, vedcov a kacírov, teraz načase to obrátiť. V Nórsku sa už kostoly vypalovali.


adam   |   ip:195.80.16   |   2010-11-05  (09:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hehehehe a to sa tak dá napísať o hocičom. hehehe. :))))) prvnik čo tým xceš cenzurovať:)))), článoček poteší a zahreje, duša pookreje :DD


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-05  (09:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Obsahovo perfektný článok. Keby som mal to, čomu krížoví chochštapleri hovoria duša, povedal by som, že mi obsah hovorí priam z nej. A ten pátričkár s tým zapnutým Caps_Lock sa môže strčiť akurát tak do kostolného arschlochu, tu sa jeho smiešneho pokusu nikto nezľakne.


Krovak   |   ip:92.52.45.   |   2010-11-05  (09:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rozmyslam ci sa mam smiat, alebo plakat. Zvlast sa mi paci veta: "Rodičia aj učitelia potom zvyčajne prichádzajú do poradní neskoro – napríklad až keď prestane adolescent chodiť do krčmy, na diskotéky alebo stratí akýkoľvek záujem o predmanželský sex."
...je blbe ked este nedospely clovek nechodi po baroch a nechlasta, doslova zhubny vplyv krestanstva, len co je pravda :-D


Krovak   |   ip:92.52.45.   |   2010-11-05  (09:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no este je tu stale moznost, ze tu asi nikto nepohopil autorovu ironiu


MDuch   |   ip:81.153.5.   |   2010-11-05  (09:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Len sa smejte všetci ateisti a antiteisti. My sa budeme smiať potom a vy budete len oči otvárať nad Jeho slávou a nakoniec pred Ním aj tak padnete na kolená. PS: Každého zdravý rozum musí usúdiť, že tento článok písal dement.


VanHelsing   |   ip:80.254.14   |   2010-11-05  (10:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Autor clanku to napisal bud s ironiu alebo nevie o com pise. Ak je to bez ironie tak je to jeden s najhorsich clanov na dolezite.Autor mixuje dohromady vieru a rozne institucie. Cirkev je institucia a nemusi stale vyjadrovat to co clovek citi alebo o com je presverceny. Je to ako nazyvat zida sionistom alebo moslima arabom. Dobry katolik este nemusi chodit kazdy den do kostola a ten co je kazdy den v kostole nemusi byt este dobry katolik. Dolezity je umysel. Ak niekomu pomozem preto aby som bol na prvych strankach novin tak je to na nic. Ak predam nieco co som nadobudol nie poctivou pracou tiez je to na nic. A ak pomaham len svojim tiez nie som najlepsi.

Este k uzivatelovi menom Azgaroth. Clovece Vy mate aky problem? V kazdom prispevku a nielen k tomuto clanku urazate inych, vysmievate sa a chcete stale nieco hodnotit. Vy ste nejaky zvoleny cenzor alebo kritik? Kto Vas vybral? Ak chcete kludne vyjadrite svoj nazor, ved na to tu diskusia je. No neurazajte presvedcenie inych a respektujte svetove nabozenstva. Budte ateistom, to Vam nikto neberie, no nepovysujte sa nad ostatnych pretoze si myslite ze ta Vasa pravda je najlepsia.


adam   |   ip:195.80.16   |   2010-11-05  (10:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mduch napriek tomu,že sa považujem za veriaceho ma tento článok neuráža, dokonca sa dá poxopiť ako irónia na podporu kresťanstva. čo mu však nemožno uprieť je vtip, zmysel pre absurditu (to mám rád), a isté "nastavenie zrkadla". ono aj z kresťanskýx kruhov veľakrát vzišli rôzne bláboly a nemôžme byť k sebe nekritický. tento článok len ukázal ako sa dá pekne robiť propaganda pre hociktorú stranu a to typujem že rétoriku prebral kresťanskú, len poprehadzoval pojmy :DDD. hospodin nám nezakazuje iróniu a smiex.
ak xceš slobodu na svetonázor pre seba tak ju nexaj aj druhým. preto sa snažím nesúdiť!


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-05  (10:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Šifruje ti klávesnica!!! Nemáš tam ch...


kubci   |   ip:178.40.67   |   2010-11-05  (11:14)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  vidim ze jednoducho rozmyslajuci ludia su vsade v hojnom pocte. pripomina mi to pani co reagovala na rubriku "NASA FIKCIA" v nejakom platku..

HLUPACI, NADYCH , VYDYCH ---

TOTO BOLA IRONIA.


IGNORUJTETENTOWEB   |   ip:77.68.106   |   2010-11-05  (11:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ADMINISTRATOR cenzuruje prizpevky - ktere nejsou vulgarni ani nijak neutoci na nikoho. Pouze vyjadruji nazor. TOHLE JE HNUSNA VEC, ktera se zde deje uz jistou dobu.
Navic ani nenapise ze prizpevek byl vymazan. Takze doufa ze tichym duchem si toho nikdo nevsimne?
Jednani vhodne stb -aka.

IGNORUJTE TENTO WEB!!!
(schvalne ... jak dlouho nez smaze i toto)jeshua   |   ip:79.247.72   |   2010-11-05  (11:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Citujem "MDuch":

"Len sa smejte všetci ateisti a antiteisti. My sa budeme smiať potom a vy budete len oči otvárať nad Jeho slávou a nakoniec pred Ním aj tak padnete na kolená.
PS: Každého zdravý rozum musí usúdiť, že tento článok písal dement."

PRESNE TAK, VY RAZ PADNETE NA KOLENÁ PRED NÍM, KTORÝ JE ALFA A OMEGA! A dodávam, že toto fórum dovoľuje dementom sústavne urážať, napádať a osočovať kresťanskú a veriacu časť obyvateľstva, čo je protizákonné a nemalo by byť adminom tejto stránky tolerované! Úroveň tohto fóra je takto neustále dehonestovaná, ľudia nedodržujúci pravidlá občianskej slušnosti a tolerancie by nemali mať prístup na tento webový portál!


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-05  (11:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-D


duda   |   ip:195.28.75   |   2010-11-05  (11:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Túto zvrátenosť napísal blázon vyznavajúci talmud a kabalu,alebo paraziti z IVO,TIS,SDKÚ a KDH,SMK,SOP,SaS,ÁNO,ktorí sluhovia a oddaní služobníci lesku zlatého teľaťa- nositelia devastácie morálky a nositelia amroránosti.ZLO je už pred pádom. pred


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-05  (12:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kto nepochopil, ze je to myslene ako zart, tak toho mi je naozaj uprimne luto, na odlahcenie to bolo celkom fajn.


Juraj   |   ip:92.245.8.   |   2010-11-05  (12:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  takže ešte raz, mladý ľudia nemajú vo zvyku všetkému veriť, skôr naopak, majú snahu hľadať a všetko skúšať, čo je celkom správne. Takže nehrozí že by niečomu slepo verili, pokiaľ ich k tomu rodičia sami nenútia. Ak autor článku povie A tak nech povie aj B, aj o negatívach ale aj pozitívach. Inach je to úmyselne jednostranné.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-05  (12:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jeshua a prvnik a vy mozete tisicrocia urazat vasou vykonstruovanou postavickou a vyhrazat sa peklom? To nenaplna ziadnu skutkovu podstatu trestneho cinu? Aha ja som zabudol bludarium v podani krestanov je dovolene, robit si zarty napr. z islamu to vam nevadi, ale ak niekto uraza vasho gymnastu, mate rovnako krvave oci, ako vsetci ti militantni islamisti. Ste vsetci jedna rovnaka banda, ktora ma pocit, ze ten ich boh je ten pravy. Keby nebolo nabozenstvo tak potom by tu bol ten pravy raj na Zemi.


martin   |   ip:158.193.9   |   2010-11-05  (12:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Treba aby sa ľudia prebudili. Klanať sa bohom alebo ludom je choré.


Juraj   |   ip:92.245.8.   |   2010-11-05  (12:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zaujímalo by ma, či autor článku má deti, potom ich ľutujem.
Ja som síce vyrastal v materialistickom prostredí a vidím to ako určité pozitívum, vdaka tomu človek sám hľadá hodnoty a zmysel života, nemá to ako na tácke. Dôležité je ako sa na kresťanstvo človek pozerá, ak chce spapkať všetko od A do Zet, bez rozmyslu, tak je to samozrejme zlé. Kresťanstvo skostnatelo. Ale čo je dnes správne?


kubci   |   ip:178.40.67   |   2010-11-05  (12:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a idioti si idu dalej svoje... robite hanbu ostatnym :/


CLANOK JE IRONIA


Ip   |   ip:188.112.7   |   2010-11-05  (12:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  žart, by to bol ak by si chcel nejaký kresťan robiť srandu z ateistov.
Chvíľkami som mal ten pocit, ale keď som zistil, že to napísal autor článku Blahoslavení sú hlúpy, tak naozaj neviem čo si o tom mám myslieť


Juraj   |   ip:92.245.8.   |   2010-11-05  (12:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ehm , no ak íronia, tak beriem. Už som myslel že to myslí vážne. No jasne nič lepšie ako totálne zakázanie kresťanstva nemože existovať. Blroh zla :)


Jana   |   ip:217.75.64   |   2010-11-05  (12:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Autor článkov na tému antikresťanstva je obeťou diabla. Diabol je predsa otcom rozkolu, lži a nenávisti. Navrhujem, aby sme sa dnes - všetci kresťania na tejto stránke - za neho pomodlili jeden Otčenáš. Myslím to úprimne.prave   |   ip:94.229.32   |   2010-11-05  (12:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ci ironia alebo nie..Tak ci tak mal clanok za ulohu nachytat menej dovtipnych "hlavne veriacich" ludi.Ako nie ze by veriaci boli menej dovtipní skor sa ich to viac dotkne.Cize to vnimam ako istu provokaciu na druhej strane mozno aj uvedomenie si veriacich sameho seba.


ggg   |   ip:195.146.1   |   2010-11-05  (12:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ak sa ma podla tohto clanku niekto rozhodnut asi sa rozhodne pre krestanstvo. takze neviem, ci to splnilo ucel...ci uz ide o ironiu alebo nie


Juraj   |   ip:92.245.8.   |   2010-11-05  (12:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenže ten Mikulík, ako sa pozerám na jeho stránky, celkovo proti kresťanstvu. A podívné odtkazy na satanistické stránky. Je mi z toho do smiechu. Pripomína mi to delenie sveta na komunistický a kapitalistický. Ak ludia prišli o jednu ilúziu automaticky začali veriť druhej. Pričom ani kapitalizmus nie je dobrý. Mal by sa najprv viac zamýšlať predtým než napíše článok. Nevie o čom točí.


adam   |   ip:195.80.16   |   2010-11-05  (13:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  juraj vidíš, v tom je tá absurdita, že hoci bol možno článok myslený spočiatku ako protikresťanský nakoniec pre mňa, ggg a myslím, že aj inýx kresťanstvo podporil. ešte to autor mohol okoreniť predmanželským sexom Hedvigy Malinovej, aby to nabralo grády a správnu konšpiračnú príxuť. výborne som sa na tom dnes pobavil:D


Jana   |   ip:217.75.64   |   2010-11-05  (13:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Juraj nečuduj sa. Vo svojej nenávisti sa spojil s diablom /odkazy na satanské weby/, ako som už naznačila. Človek je vo svojej nenávisti totiž nenávisťou tak zaslepený, že ani nevie, čo koná. To je prípad "Mikulíka". Jednoducho je posadnutý diablom, zlom. Chorý človek.


Jana   |   ip:217.75.64   |   2010-11-05  (13:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nečudovala by som sa, keby bol "Mikulík" jednoducho Patrikom, Paťom. Ak si to číta, vie o čom točím.
On je ten typ, ktorý súrne potrebuje modlitby. Hlavne je pozraňovaný.


fanfanik   |   ip:79.247.12   |   2010-11-05  (14:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jana, myslíš tým Patrikom toho admina z "...e.e.d.u.n.r.e.s..." ? Ak áno tak iste rozlúštiš ten odkaz v úvodzovkách a potom vieme obaja, o ktorom Paťovi je reč. No máš iste pravdu, on naozaj potrebuje modlitby, lebo Danuša mu teraz robí konkurenciu s prekladmi článkov zadarmo a jeho ego je týmto zrejme dosť ranené ... Inak modlitba je najlepšia vec na urazené ľudské EGO ...


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-05  (15:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  S článkom možno len súhlasiť. Napríklad v našom meste poznám dva také prípady. Kedysi to boli spoločenskí ľudia, prospešní pre spoločnosť a dnes? Dnes sú to psychické trosky bez vlastného logického úsudku, povaľačské indivíduá čo chytajú iba reumu vysedávaním po kostolných búdach a spínajú paprčkami. Ich jediná činnosť je hrabličkovanie lístia okolo kostola, alebo umývanie okien na fare. Jednoducho, nepoužiteľné múmie na smiech okolia... Tretieho som mal možnosť dokonca počuť. Vedie presne také primitívne stredoveké drísty, ako kostolné ovečky na tomto fóre. Štvrtý je brat jedného môjho známeho. Celá rodina sa od neho dištancovala a odvrhla ho. Nemožno sa čudovať - tiež zhlbol, akoby mu tehla na hlavu spadla. Je v nejakej krížovej sekte, striedavo za hranicami, už iba s holou riťou. Všetko rozdal, dementný spasiteľ! Ani na pohreb vo vlastnej rodine nebol, mal nejaké neodkladné modlitbičky. Takže, takto skončia kedysi normálni ľudia, keď sa stanú ovcami v "b" stáde.


Jana   |   ip:217.75.64   |   2010-11-05  (15:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neviem čo je v úvodzovkách?
Paťo /ako som ho poznala z netu/ je chalaň s veľmi komplikovanou mladosťou, ktorý hľadá a je plný vzbury. Typ článkov na antikres /a sem skopírovaných/presne vyjadruje jeho osobnosť, je to úplne podobný rukopis, usudzujem práve z článkov že by to mohol byť na 90 % on. ...možno sa mýlim.


mkultra   |   ip:78.98.159   |   2010-11-05  (15:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mňa osobne tento článok nevytočil, v konečnom dôsledku je to zas vizitka p.Mikulíka, otázne je, načo je dobré uverejňovať takéto primitívne a urážlivé články. Mne ako dôvod napadá, že admin proste rád číta tie flame-wary medzi ateistami a teistami.rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-05  (15:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mikultra a nie je urazlive donekonecna ospevovat prichod nejakeho gymnastu? Kto to ma stale pocuvat, ze imaginarny priatel zoslal sam seba na zem, aby pykal za nase hriechy a blablabla....Ak si niekto urobi z vasej nicim neopodstatnenej viery srandu, tak vas to vytoci. a co mame robit my, ked sa na nas zo vsetkych stran vyskiera ten gymnasta?


vronski   |   ip:178.40.21   |   2010-11-05  (15:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "adam | ip:195.80.16 | 2010-11-05 (10:47) "

Z tohto prispevku od adama sa da zobrat dobry priklad... Keby aspon polovica ludi mala aspon taky nadhlad a toleranciu aj voci uplne odlisnemu nazoru bolo by nam sveta zit :)
... a hlavne vacsine veriacim chyba zmysel pre humor:)


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-05  (15:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale veď Adamovi šifruje klávesnica! Nedokáže napísať ch. Z neho si príklad rozhodne nemožno brať...


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-11-05  (15:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  

Ako ochrániť svoje dieťa pred zhubným vplyvom ateizmu? Čo ak by takto znela tiež otázka, nakoľko aj minca ma dve strany!

Robo   |   ip:88.212.40   |   2010-11-05  (17:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To len sprosta debilna hlava plna sena resp. vakua to mohla napisat. Autor nech vysnupe kilo kokainu a nech nemiesa veci, ktorym nerozumie. A co potom Islam, ten co hlasa droguj a pi jak doga ?fuciprdko   |   ip:78.99.235   |   2010-11-05  (17:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  podla mna to autor myslel ako satyru alebo vtipny clanok.ale aka dlha debata tu vznikla .asi mnohych trafil do podvadomia.a inak terba deti chranit pred nabozenskym sfanatizovanim mediami.napriklad musim platit slov.rozhlas kde rano medzi 5.00 a 5.30 vysielaju 15 minut nabozenske vysilanie a texty.az cloveku sa to protivi.predstavte si idem do prace.za moje peniaze musim pocuvat ako ma boh nakrmi .a ako musim byt spokojny ze malo zarobim.lebo potom pojdem do neba.neserte ma papalasi .fuj..


Iva   |   ip:98.204.47   |   2010-11-05  (18:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vynikající článek, výstižný a velice vtipný. Díky za humorný přístup k tak závažnému tématu.


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-05  (19:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  asgarot ty vytrety blekmetalovy mozocek ...coto tu pises...ty otrombel co rycis do zrkadla sepulturu aj z pripitymi kamosmi z cerveneho vinka... zkludni hormon a bude to zasa vsetko ok... ty baran z mastnymy vlasmi!!!


Brian   |   ip:95.102.4.   |   2010-11-05  (19:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kresťanstvu a veciam okolo vážne neholdujem, ale tento článok je veľmi úbohý. Administrátori prosím, ak tu už chcete ponechať isté články proti kresťanstvu, alebo proti ateizmu a pod., tak aspoň dbajte o to, aby spĺňali istú inteligenčnú úroveň.


Mentor   |   ip:213.151.2   |   2010-11-05  (20:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ach jaj,,každy by za svoju vieru nadaval, obhajoval ju,pomalu zabil , len nežil pre nu. K članku len tolko že ak si mysli pisatel že to že moje dieta nebere drogy,nesexuje s každým koho vidi a nehuli je zle a že je to demencia tak by mal navštivit takych odbornikov lebo sa da tušim liečit.Nemusime byt fanatikmi aby sme verili,ale veci ako pomoc druhým a tužba sa zmenit je na tom niečo zle? AKo nech si mysli každy čo chce ale toto bol priamý utok na veriacich ludi globalne a viera v Boha pripodobnena k zavoslsoti na kokaine.A ateisti by sa mali naučit takej veci čo je repšektovanie a nie sa vysmievat kvoli tomu včo človek veri.


illuminatedBimbo   |   ip:178.40.2.   |   2010-11-05  (20:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tento clanok splnil svoj ucel ,ak by som ho chcel obrazne prirovnat k profesii "politika" tak by to vypadalo asi takto:
""systematicke podnecovanie rôznych skupín obyvateľstva proti sebe""

To znamena ze tento clanok ma za ulohu len manipulovat a podnecovat ludi proti sebe, takze tu nejde o veriacich krestanoch alebo o ateistoch!

Zakony su pre vsetkych bez rozdielu rovnake a idete v ústrety skaze v spravodlivom súde!

Kto sa nesnaží,aby Slovo Pánovo aj správne pochopil,ten sa previňuje!
Len v presvedčení je pravá viera a presvedčenie prichádza jedine bezohľadným skúmaním a zvažovaním!


vronski   |   ip:178.40.21   |   2010-11-05  (20:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hele Bimbo... Keby krestania svoju vieu bezohladne skumali a vsetko zvazovali prisli by nato ze "slovo panovo"(=prisposobovane, prepisovane a schvalovane viacraz)je riadna kravina...


Peter   |   ip:90.36.235   |   2010-11-05  (21:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako ochrániť svoje dieťa pred zhubným vplyvom kresťanstva

Copy do WORDU a funkcia CTRL+F, Nahradit slovo Krestanstva na slovo Fanatismu v kazdom podstatnom pade a text bude dokonaly. Ani s krtestanstvom ani nicim to netreba extremne prehanat. Ja som tento clanok pochopil, ze extremne krestanstvo deformuje mozgy rovnako ako ine extremne ideologie a sposoby zivota.


Astar   |   ip:178.41.66   |   2010-11-05  (21:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otazka...ktora institucia je najbohatsia na svete??...odpoved: zeby katolicka cirkev?......otazka:...kto hlasa pomoc bliznemu?...kde investuje peniazky katolicka cirkev??.....a este jedna otazka: co robi egyptsky obelisk na namesti sv.Petra vo Vatikane??....krestania..zacnite tam patrat...co symbolizuje...a skuste mrknut aj na ostatne symboli..ktore vyuzivaju vasi ,,pani,,....ale opatrne...mohol by prist sok z informovanosti..................a este si neodpustim..viete kto je to AMEN-RA????


vinidi   |   ip:80.242.33   |   2010-11-05  (22:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kresťanstvo o je mor, zhubný nádor na mozgu ktorý človeka zbavuje jeho zdravého úsudku , jeho schopnosti uvedomiť vlastnú zodpovednosť za svoj život.. Fanatici rozšírili tento mor a veria tomu že tým že sa dal ukrižovať jeden slabomyseľný muž na kríž, (ako syn Boží )a iba ten kto v neho uverí sa po smrti sa dostane do raja .Je to otrocká sladká nevedomosť, alebo naivná hlúposť spätá slepou vierou vymytého mozgu?
vinidipolyvinil   |   ip:213.70.5.   |   2010-11-06  (01:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Parádny štýl, fakticky sa článok ľúbi. Takáto irónia má fakt silu...
Ale aj keď si vačšina prispievateľov článok nečítala, aspoň vyvolal úctyhodnú diskusiu.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-06  (03:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tento článok má niečo do seba. Minimálne prebudil niektoré kostolné zombie, ktoré tu už dlhodobo nestrašili. Napríklad, taká Joplinsová. Asi sa vynorila z chrámovej krypty. Zdravím ťa, pánbičkárska zrúda...!


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-06  (07:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tento článok by mali prečítať na markíze v televíznych novinách. To by bola bašta! Myslím to vážne!
Kedysi sfanatizovaná mládež končila v kláštoroch. Dnes sa navlečie do kimona, dá si vrece cez hlavu, hulí marišku, uctieva staré stromy, klania sa mimozemšťanom, konzumuje sóju, ...alebo ovešia sa krížmi a pobehuje po verejnosti. Nebyť kostolov, našli by si iný fetiš. /Film Borat - návšteva akejsi cirkvi, a to šialenstvo - skutočne chorí ľudia./ Ľudia cítia prepad hodnôt, utiekajú sa k hocijakému fetišu, lebo je to ľahšie, než vzdelávanie.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-06  (08:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako to bolo v tom dokumente co tu niekde bol v starsiom clanku. Deti sa dnes ucia karierizmu, egocentrizmu a nie pravym moralnym hodnotam a ctnostiam. To sa aj odrzkadluje vsade vo svete.


Ondro   |   ip:79.247.99   |   2010-11-06  (08:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Citát Groover:

"Ako to bolo v tom dokumente co tu niekde bol v starsiom clanku. Deti sa dnes ucia karierizmu, egocentrizmu a nie pravym moralnym hodnotam a ctnostiam. To sa aj odrzkadluje vsade vo svete."

Odpoveď:
To bolo jasne ukázané v tomto filmovom dokumente - Sloboda voľby - link:

http://dolezite.sk/SLOBODA_VOLBY_posobivy_filmovy_dokument_167.html


mkultra   |   ip:78.98.159   |   2010-11-06  (09:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je neuveriteľné, aké nenávistné príspevky tu niektorí jedinci produkujú, kresťanstvo je mor, bla bla. Z čoho táto nenávisť pramení? Veď každý môže veriť čomu chce a tu niektorí chcú brániť ľuďom v kresťanskej viere?
Ale môžte byť spokojní, vy čo tak peníte nad veriacimi, váš čas už čoskoro príde, ale bude to aj vaša záhuba. Nenávistní ateisti, nechápete, že ste boli stvorení a ste súčasť plánu.

Úryvok z knihy-
Synagoga Satanova- Andrew Carrington Hitchcock

1871: Americký generál Albert Pike, kterého zlákal k Iluminátúm Guissepe Mazzini,
dokončuje svuj plán tří světových válek a světových revolucí. Kulminující proces posouvá
konspiraci do finálního stavu. Podrobnosti následují:

První světová válka bude mít za cíl zničit ruského cara, jak přísahal Nathan Mayer Rothschild
v r. 1815. Monarchie bude nahrazena komunismem, k vyprovokování války poslouží
konflikty mezi britským a německým impériem.
Druhou světovou válku rozdmýchá kontroverze mezi fašismem a politickým Sionismem, s
pronásledováním Židú jako základním pilířem, který zaseje nenávist mezi Němce. Fašismus
(který Rothschildové stvořili) bude zničen a vliv politického Sionismu zesílí. Válka také posílí
vliv komunismu do úrovně, srovnatelné s Křesťanstvím.
Třetí světovou válku vyprovokuje zášť muslimského světa, která proti sobě postaví Islám na
jedné a politický Sionismus na druhé straně . Během toho budou ostatní národy přinuceny
mezi sebou bojovat až do stavu mentálního, fyzického, duchovního a ekonomického vyčerpání.
Patnáctého srpna píše Albert Pike Guiseppe Mazzinimu dopis (nyní v archívech Britského
muzea), ve kterém stojí následující:
"Měli bychom nihilisty a ateisty pustit ze řetězu a rozpoutat velké společenské kataklyzma,
které ve všech svých hruzných podobách jasně ukáže národum moc absolutního ateizmu;
kořeny zla a krvavou vřavu.
Lidé pak budou přinuceni chránit se před světovou menšinou revolucionářu a budou chtít tyto
ničitele civilizace vyhubit. Zástupy lidí v deziluzi z Křesťanství, kteří budou od té chvíle postrádat duchovní vedení a směr, toužící po ideálu a zmatení, kam směřovat své uctívání, osvítí paprsek skrze projev doktríny ryze luciferiánské.
Manifestace vyústí z obecného reakcionářského hnutí, které současně sprovodí Křesťanství i
Ateizmus ze světa."Lukas   |   ip:188.167.7   |   2010-11-06  (09:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Autor - psychopat,blazon,zmanipulovany fanatik,satanista,ateista a curak .. co dodat


Lukas   |   ip:188.167.7   |   2010-11-06  (09:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a je to asi moja vec ci chcem pit alebo fajcit .. no jedno viem iste, nechcem umriet na rakovinu v 40 tak tu neblabotajte ze za nepitie a nefajcenie moze krestanstvo ...


barbar   |   ip:91.127.14   |   2010-11-06  (09:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobrý ako anjelík a berie rodičom peniaze, cennosti bez ich dovolenia? No ale toto je nekresťanské. Toto jediné.


martin   |   ip:178.41.68   |   2010-11-06  (09:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krestanstvo je rakovinou ľudstva. Zatemnuje mozgy ľudí, oberá ich o slobodu konania, a hlavne sa snaží zabrániť akemukolvek vedeckému pokroku. Aj keĎ Galileo musel odvolať svoje učenie aby sa vyhol upáleniu, Zem sa neprestala točiť okolo slnka. Prečo tak hrozne nenávidia vedu ? Vie mi niekto povedať ? Prečo sú takí odporcovia výskumu kmenových buniek ? ku koĺkým úmrtiam na AIDS prispel sám velký vodca tých katolíkov(alebo katov ?) tým že v Afrike zakazoval kondómy ? Koĺko detí ešte musí byť znásilnených farármi, u ktorých potlačovaný prirodzený pohlavný pud vedie ku vzniku najrôznejších deviácii a porúch ? Prečo má cirkev pozlátene obradné predmety, bohato zdobené kostoly , ked okolo nich sú stále ludia čo maju ledva na to aby sa najedli. Potreboval Ježiš pozlátený kalich a zlatý kríž ? Tak to vyzerá že krestania sa už asi biblie moc nedržia. To nehovoriac o roznych úpravách biblie, mazanie niektorých častí. Z tohoto je jediné východisko. Totálne zničenie kresťanstva. Je to ciel ťažký, cirkev je neuveritelne prisposobivá. Ak bude treba, bude vyhlasovať že jeziš bol nordický árijec a nadčlovek, alebo že to bol prvý vedec a podobne hovadiny. Užívatelke jane odporúčam liečenie. niekto jej vymodlil hlavu.


martin   |   ip:178.41.68   |   2010-11-06  (09:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  autorovi želám vela úspechov pri boji proti kresťanstvua cirkvi. Cirkev je horšia než mafia, prerástla už celú spoločnosť, od najvyžších miest po najnižšie. Hnusná chobotnica. Hlavne osvetou medzi ludmi v okolí treba bojovať proti cirkvi. Každy nový antikresťan znamená priblíženie sa k víťazstvu.


mkultra   |   ip:78.98.159   |   2010-11-06  (10:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ináč, nechcem strašiť, ale šance na 3.sv. vojnu medzi sionizmom a islamom je docela reálna. Bojisko je pripravené. Pozrite si rozmiestnenie amerických základní v moslimskom svete. Už sa čaká iba na tú pomyselnú zápalku, ktorá rozpúta peklo.

Tou zápalkou bude podľa mňa útok na Irán. Irán je relatívne dobre vyzbrojený, nie je to žiadny fackovací panák, ako Irak alebo Afganistan - a Amerika nevie vyhrať ani tam a to bojuje proti bradáčom v sandáloch.
Na naklonenie verejnej mienky proti Iránu, sa podľa mňa najskôr udeje nejaký false flag za použitia špinavej bomby. Ovce musia bľačať - zastavte iránske jadrové kapacity.
Je jasné, že ak sa rozpúta vojna, medzi Israelom a Iránom tak začne zomierať veľa Židov. Židia dostanú strach a nábožensky sa ešte viac radikalizujú. To znamená jednu vec - niektorí Židia veria, že až bude stáť tretí krát chrám na chrámovej hore v Jeruzaléme, budú neporaziteľní (a príde ich mesiáš).
Dokonca už začali robiť prípravy, tí čo čítali Starý Zákon vedia, že treba dodržať určité postupy, aby bol chrám svätý. A židia to veru plnia poctivo a myslia to seriózne - iba svietnik/menorah má hodnotu okolo 2mil.USD

Je tu jeden háčik, miesto, kde by mal stáť chrám je momentálne obsadené, stojí tam mešita Al-Aksá - tretie najposvätejšie miesto Islamu. Ak by Židia zbúrali túto mešitu, tak každý pravoverný moslim v sekunde prejde do džihád módu. To znamená, že by bola napadnutá prakticky každá americká základňa a Izrael by bol napadnutý všetkými moslimskými štátmi.
V západnej Európe by sa tiež rozpútalo peklo, pretože má getá plné moslimov.

V podstate je to geniálny plán - zbúraním jednej budovy je možné lusknutím prstov dostať celý moslimský svet do otvorenej vojny proti západu. Je možné zrušiť slobodu v Európe, pretože ľudia by sa jej sami vzdali v prospech "ochrany" policajného štátu pred moslimskými prisťahovalcami.
Vďaka harmonizácii našeho práva a práva EU, by sme o slobody prišli aj my, hoci by tu žiadny moslimovia bordel nerobili.
Nutne by muselo dôjsť na použitie atómových zbraní, pretože západ nemá kapacity bojovať proti celému islamskému svetu konvenčne. A Izrael už vôbec nie, zato majú dosť atómiek na to, aby vymazali polovicu moslimov jedným koordinovaným útokom.
Do tretej svetovej by sa podarilo zatiahnuť asi aj Indiu, pretože má v blízkosti Pakistan a Indonéziu.
No a ako by sa zachovala v tejto explozívnej situácii Čína a Rusko, to ani srnka netuší.
Takže navrhujem defenestrovať každého sionistického warmongera skôr než dôjde k útoku na Irán. Potom už bude neskoro a džina do flaše už nikto nedostane.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-06  (10:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mikultra, je vidiet, ze si to nepochopil. Uvedom si jedno, vy mozete tvrdit, ze boh existuje, vsade su prekrizene polena s gymnastom, vsade sa na nas valia informacie o roznych viacorgazmovych pannach, zmrtvychvstani, narodeni. Toto vam nevadi, lebo je to sucast vasej oblbovacej misie. Ale skus si predstavit ine , plagaty typu, nabozenstvo je loz, boh neexistuje, nikto sa za nas neobetoval, lebo nebolo preco. A pritom je to prakticky to iste, len naopak. Vy mozete, ale clovek neveriaci v tieto nezmysly nemoze? Trocha sebareflexie by vam nezaskodilo. ved nikomu ani na um nepride sa na vas stazovat, ak si to budete robit v tichosti, tak ako homosexual, tiez vas ide z koze rozdrapit ak robia vselijake pochody, a pritom robia presne to iste, co vy, ukazuju verejnosti svoju odchylku.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-11-06  (10:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A sme opäť pri tom istom, že sa tu miešajú, opäť zámerne, jabĺčka s hruškami, kresťanstvo s cirkvou, a od koho opäť? Od tých, ktorí už dávno neveria, nakoľko tá ich nevera pramení nie len z tohto života. Všetko každý si zje až do samého dna, ale aj z minulosti, ako plody dávnej minulosti, ktoré sú ich vizitkou, že ako nakladali zo svojimi životmi, nie len teraz, ale aj včera a predvčerom.

Preto toľko nenávisti z ich strany, lebo ta pramení už veľmi dlho, priam horí a zožiera stále viac a viac ich duše. A ten dym, ktorí je tak horúci, treba predsa čím skôr vypustiť, aby aspoň na chvíľu sa duši uľavilo! Ale ozaj len na chvíľu...
LordX   |   ip:95.103.24   |   2010-11-06  (10:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael "Trocha sebareflexie by vam nezaskodilo. ved nikomu ani na um nepride sa na vas stazovat, ak si to budete robit v tichosti, tak ako homosexual, tiez vas ide z koze rozdrapit ak robia vselijake pochody, a pritom robia presne to iste, co vy, ukazuju verejnosti svoju odchylku."

Tak to si trafil klinec po hlavicke. Krestania povazuju pochody homosexualov div nie za propagaciu sexualnej uchylky, ale ich procesie propagujuce tu ich psychiatricku diagnozu uz musime tolerovat. Dvojity meter?


mkultra   |   ip:78.98.159   |   2010-11-06  (11:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael: Možno si nepochopil ty, schválne píšeš pejoratívne - gymnasta na kríži a podobne. Tvojím cieľom nie je argumentovať, ale navážať sa do ľudí s iným vierovyznaním. Kto tu je netolerantný? Ako Tony správne napísal, niektorí tu sústavne spájajú kresťanstvo s aktivitami RKC(myslím organizačnú štruktúru,nie radových veriacich). Chápem, že sa tak prezentujú a je zasa otázka ich presvedčenia. Ja tiež môžem tvrdiť, že som černoch a môžem byť o tom aj silno presvedčený, ale nebude to znamenať, že je to aj pravda. Spoznáte ich po ovocí.

Čítal som Korán, Bhadavadgítu, tibetskú Knihu mŕtvych aj Bibliu.
Hoci sa prikláňam ku kresťanstvu, rešpektujem aj ostatné vierovyznania, pretože chápem, z čoho ich vierouka pramení a viem, že v každej tejto knihe sa nájdu hlboké životné pravdy.
Za seba poviem, že neberiem praktikovanie žiadneho organizovaného a inštitucionalizovaného náboženstva ako záruku na spasenie. Samotné idey obsiahnuté v kresťanstve sú však dobrý návod ako žiť poriadne.
Rafael, keď už chceš útočiť na vieru, prosím rob to z pozície znalosti náboženstva a nie jeho neznalosti. Ďakujem.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-06  (11:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mikultra pochop zasa ty, to vase otrepane klise, ze nespajate cirkev s vierou v boha, je naivne a z velkej casti z neznalosti minulosti. Tu sa vsetci bijete do prs veriaci, kto je lepsi, ci ten pred takym koncilom, alebo po nejakom inom koncile, ci verime v Stary, alebo aj Novy zakon, ci verime, ze je niekto vzkrieseny, alebo je len prorok. Ateisti su ta posledna skupina, ktora by mohla sposobit vas zanik, ste to vy sami, aj so vsetkymi moznymi bohmi, ktori vas rozdeluju. O tom, ci je niekto vzdelany v nabozenstve, alebo nie, nerozhoduje jeho viera, ja som o historii nabozenstiev precital mozno daleko viac, ako ludia ktori len slepo veria. Lenze prave ateisti nevidia rozdiel medzi vasou vierou a cirkvou, ale len preto, ze toto distancovanie nema ziaden zmysel. Hlasate presne to iste, co cirkev, rovnake nezmysly bez argumantacie, len parafrazujete texty, ktore cirkev starocia pouzivala ako nastroj na ovladanie ludi. Vasa uderka na cele s Tonym a jemu podobnym si mysli, aki su ktovie aki premudreli, ze stale donekonecna omielaju posledny sud, peklo a vselijake kraviny, ktore dokonca ani v prvotnom pociatku zakladatelov tam ani nebolo. Mozno si myslite, ze ste lepsi veriaci v boha ako tie babky, co sa trmacaju kazdu nedelu do kostola, ale ja v tom rozdiel nevidim, lebo hlasate presne tie iste veci ako ti, ktorych podla vasich slov nemame s vami spajat. Mate totiz rovnakeho hrdinu, nikdy dokazatelne existujuceho, preto ste rovnaki klamari ako cirkev.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-06  (12:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mkultura
EU sa zastrešuje ideológiou kresťanstva, Slovensko má v štátnom znaku kríž, deti v školách sú viac-menej nútené učiť sa kresťanské dogmy, máme špeciálnu zmluvu so štátom Vatikán, máme vo vláde kresťanských extrémistov /nie ateistických/ atď atď. Ak toto odstránite z verejného života, stanete sa organizáciou plne v súlade s právnymi predpismi civilizovaného štátu. Ak nie, ste takí istí diktátori, ako sú Arabi, ktorí si do názvu krajiny dajú dovetok: islamská arabská republika.
Svoju ideológiu si prednášajte doma! Ale poriadne zavrite dvere.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-06  (12:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "ale ja v tom rozdiel nevidim"

RE: Rafael

Myslim ze to vystihuje aj cely tvoj komentar. Nevies hladat rozdieli a hadzes vsetko do jedneho vreca. Takmer vo vsetkom je kusok pravdy z roznych uhloch pohladu. Mysel ovplyvnena naklonnostou alebo ideami ako ma co byt skor podlahne iluzii alebo klamstve. Aj tie stare babky co chodia do kostola mozu vediet o tomto viac nez my. Treba len prejavit ochotu a pokoru vypocut si vsetko skor nez to odsudime. Aj deti vedia velku mudrost co chyba dospelym. Clovek sa uci cely zivot. Skutocna pravda je nezavysla na nejakych zakonoch vytvorenych ludmi a preto ju treba hladat v sebe. Vo svojom srdci. Pokora pred stvorenim a ochota ucit sa.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-06  (12:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover skutocna pravda je, ze pokial sa nepotvrdi opak, tak ziaden boh neexistuje, to je alfa a omega vsetkych prazdnych reci v podani teistov. Ak dokazete co len jedneho boha, tak potom sa sklonim pred vami a vasou vierou a to bude asi tak vsetko. Ale pokial nedokazete pre vas taku jedmoduchu vec, tak neklamte, nezavadzaje, neupozornujte, nepoucujte a vase vykonstruovane postavicky si nechajte vo svojej mysli.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-11-06  (12:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak niekomu prekáža ešte aj štátny znak, je jasné, že prečo!

A ešte niečo Ja, v škole sa neučia kresťanské dogmy, ale cirkevné!!

A ešte niečo, keď tak rád chytráčite, je jasné že vám uniká pojem, len dojem je málo, ak by ľudstvo sa riadilo naplno Desatorom, tak verte, že táto Zem už by dávno nepoznala zlo v akejkoľvek, pokiaľ budete tvrdiť, že áno, tak vidno, že nedokážete to vôbec pochopiť!!!
rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-06  (12:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Desatoro nevymyslel boh, ale ludia, co ma spolocne dodrziavanie zakladnych moralnych hodnot s bohom? To si naozaj myslis, ze ludia boli taki hlupi a nevedeli akym sposobom sa da udrzat spolocnost aby fungovala? Jedine, co sa da uznat v podani desatora a jeho presvedcovani o tom, ze je to na prikaz boha, je to, ze vlastne strach z trestu od boha za nenaplnenie desatora, plne nahradzal dost drahy statny aparat aj s restriktivnymi opatreniami. lebo, ak by ludia dodrziavali desatoro a bali sa hnevu boha, nemuseli by sme si platit policiu, sudy a ostatne veci s tym suvisiace. takze viera v boha vlastne pragmaticky ukazala ako setrit na statnom aparate. Ale ako minulost ukazala, tento spodsob vyhrazania sa neujal, preto draho platime za ludsky neduh, zvany porusovanie zakonov.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-06  (13:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "co ma spolocne dodrziavanie zakladnych moralnych hodnot s bohom?"

Viac nez by si si myslel. Vsetky velke knihy pocnuc Bibliou a konciac Bhagavadgitou poukazuju na upriamenie mysle na mravnost a ctnosti. Tym sa stane silna a cista. Len taka mysel sa vie odputat od iluzii hmotneho sveta a realizovat Boha. Teda vecnost a pravdu ktora sidli v nasej dusi. To ze je svet plny nasilia a falose len poukazuje na to ake hodnoty ludia hladaju. Stale je tu aj ta moznost ze sa vzdame nasich falosnych hodnot ktore sposobuju utrpenie a zacneme realizovat kto v skutocnosti sme.


Ip   |   ip:188.112.6   |   2010-11-06  (13:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nič nie je vzdialenejšie učeniu Biblie od toho, že by mali byť ľudia motivovaný k dodržiavaniu zákona strachom z Boha.
Biblia totiž jednoznačne učí, že sme priestupníci zákona a sami od seba desatoro nie sme schopný dodržiavať a pri motivácii strachom, už vôbec nie.
Okrem toho pre Boha je motivácia rovnako dôležitá, ak nie dôležitejšia ako správanie.
Ďalšia vec kto by už len túžil žiť večne s Bohom ktorého by sa musel báť.
Desatoro je okrem iného jedinečné aj v tom, že nakoniec povie Nepožiadaš - dôraz na pohnútky. Zákon vydaný človekom nemôže od človeka žiadať čisté pohnutky, veď kto ich nakoniec môže skontrolovať?
Ak Boh je, tak len On.rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-06  (13:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vy stale len hudiete svoje, nepochopite, ze civilizacia bez ziadnych pravnych noriem nemoze mat dlhe trvanie, ale spojitost s bohom to nedava ziadnu. Greci, Egyptania a ine starsie civilizacie ako polobarbarsky zidovsky kmen si mohli odvodit svoje zakony z pozorovania, ze bez nich by spolocnost upadala a nenapredovala. A vy mi tu tvrdite, ze boh dal Mojzisovi nejake normy a zrazu si ludia uvedomili, aki su sprosti, ze take nieco nedodrziavaju.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-06  (13:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pravda alebo moralne ctnosti nemusia byt napisane alebo utvorene v hmote a predsa su vecne a vsetko sa nimi riadi. Vsetky mudre ucenia sveta pochadzaju z tychto pravidiel a pozorovani sveta na hlbsej baze nez len povrchnim sudenim. Tie ktore siahaju najdalej a dnes su tak zavrhovane reprezentuju Boha, dusu a finalnu pravdu stojacu nad vsetkym. Laska k bliznemu si vyzaduje opustit svoje silne zakorenene individualne vnimanie jednotlivca voci svetu a chapat dualitu. Vsetky normy uz pochadzaju z ludskeho citenia a svedomia. Nie len pre vlastne prezivanie ale aj z hlbokeho podvedomia a absolutnej pravdy do ktorej moze nacriet ked oslobodi mysel od tuzby, naklonnosti a sebectva.


joplins   |   ip:94.191.24   |   2010-11-06  (13:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael.. vy si zasa hudiete len svoje.... a ty do do marie cie hudies stale dookola ... moje???? ty tlk...


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-06  (14:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins chybalo mi tvoje inteligentne prevedenie hnoja z tvojej hlavy na tuto stranku. Len tak dalej ty slepy hodinar.


Tomas   |   ip:80.250.24   |   2010-11-06  (14:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pekný článok...napísaný fejtónovým perom :D


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-06  (15:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takýchto článkov, ktoré zdvihnú mandle kostolným tmárom, treba viac.


illuminatedBimbo   |   ip:178.40.2.   |   2010-11-06  (16:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenze ateisti nemaju co veriacim ponuknut ,nemaju ziadnu sancu pohodlnym veriacim nanutit svoje dogmata a naopak!
Potom to je tak aka je realita ,su to len utoky medzi mrtvymi!
Mne je viera prezentovana nabozenstvami cudzia ako aj ateizmus,len pozeram ako tieto strany ktore bojuju proti sebe ,dufam ze mi to nebude osudne ako ""Zene na uteku"" ktora sa obzrela na skazu mesta Sodoma a Gomora ked ju pochoval Boží hnev!


joplins   |   ip:94.191.24   |   2010-11-06  (17:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael aj mne tvoje ty chudak.. myslis si aky si inteligentny a sama mocovka z tvojich prispevkov... ty samozvany mudrc...


joplins   |   ip:94.191.24   |   2010-11-06  (17:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a ci som ja slepy sa uvidi ked budes stat vo fronte na znacku selmy na tu tvoju spinavu ruku... tak si spomen kto je slepy!!! blbendo....


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-06  (18:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tony
urobte to a odíďte z verejného života. Netárajte o vašich "hodnotách", ale postavte sa na rovnakú úroveň, ako my - ateisti. My nemáme žiadnu moc, sme vašimi obeťami. Bránime sa, lebo leziete nám všade, ako mucha do polievky. Nefilozofujte, to nemá úroveň. Niektorí z vás sú aspoň vzdelaní v dejinách /nie len cirkevných/, ale ani to nie je dôvod akýmkoľvek spôsobom vnucovať iným vašu vôľu.
Pre kríž, ktorý máme v štátnom, nie som ochotný pre Slovensko zomrieť.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-11-06  (19:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  My nemáme žiadnu moc, sme vašimi obeťami.

Naozaj, keď vy ste len obetami seba samých, nakoľko ste sa tak sami rozhodli.

A to že vám niečo tak vadí, a že neustále pletiete jabĺčka s hruškami, to je tiež len váš problém, nakoľko si môžete zato všetko, čo vám tak nenávistné vadí, sami!
JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-06  (21:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tony
nehnevaj sa, ale tento štát je predsa kresťanský. Od A po Z. Po pravde, radšej by som bol Čechom, keďže je to bašta ateizmu, ale prekáža mi, ako sú hrdí na svojich ideologických vodcov, za tých sa môžu skutočne hanbiť.
Jabĺčka+hrušky... viem, ako to myslíš, bohužiaľ výsledok je ovocie. A neobsahuje vitamíny.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-11-06  (22:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA, opäť omyl, nakoľko tento štát, ak už sa vo väčšom pomere k niečomu hlási, tak ku katolíckej cirkvi a jej učenie, čo je podstatný rozdiel predsa, takže opäť jablka a hrušky.

Chcete byť radšej Čechom, tak ním budte, ak si myslíte, že tak budete slobodný, ale verte, že nie, lebo sloboda musí vychádzať zvnútra...a nie zvonku...a potom je jedno, že kde sa kto nachádza.Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-07  (02:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak, práve som sa v tomto okamihu vrátil z nočného mesta. Navštívil som bar, krčmu a diskotéku. Podľa článku som teda normálny (našťastie), pretože som týmito spoločensko-pohostinskými zariadeniami nepohrdol, a teda som neprepadol kostolnej ohavnosti. Faru a kostol som zďaleka obišiel, rovnako ako aj moji dobrí známi. Vidím, že príspevkov je zatiaľ málo - nejako to, pátričkárske ovečky osprostené, flákate!


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-07  (07:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tony
ak si myslíš, že si úprimnejšie veriaci, ako cirkev samotná, tak máš pravdu. Si. Oni svojou "vierou" sledujú celkom neduchovné ciele. Avšak každý človek, ktorého vedie iracionálny cieľ, sa pohybuje na hrane šialenstva. Takže cirkev je vlastne "normálnejšia", ako ty. Právny predpis sa snaží zachovať akú-takú slobodu občana, preto občan má mať na výber, v čo bude variť. Aktivity cirkvi zďaleka nie sú púhou reklamou, sú násilím! A mne ako ateistovi je srdečne jedno, že pár "skutočných" kresťanov sa možno nespráva až tak agresívne. Vašou vlajkou je približne rovnaké posolstvo, v každom prípade nie ste iní, ako tí, čo kvôli dažďu obetovali zápalné obete. Ja som skôr za predpoveď počasia, než za vraždenie neviniatok pre naklonenie bohov.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-11-07  (08:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som rád JA, že ste svojim príspevkom ukázal tiež svoju pravú tvar. Viac už netreba povedať nič, tobôž viesť aj s Vami akúkoľvek debatu. Veď ako by to vyzeralo, že normálny sa rozpráva s niekým, kto je na hranici šialenstva?

Myslím, že ľudia sú stále rovnakí, tí istí, keď nemôžu vykonávať verejné popravy, ako za čias inkvizície, /keď sa všetko napádalo a likvidovalo, čo ohrozovalo samotnú cirkev/, tak vykonávajú ich dnes aspoň v morálnej rovine, čo ich nezbavuje žiadnej viny, previnenia.

Vsadili ste veru na zlú kartu, hra je už na konci...


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-07  (10:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tieto reci o konci su tu odvtedy, co si vymysleli ludia prichod spasitela na tuto Zem. Je to paranoidne, schizofrenicke a velmi destruktivne, presne ako mysel cloveka, ktora veri takym bludom. Tu je kazdy, kto nesuhlasi s touto liniou , oznacovany za cudaka, ale to je len skostnately pohlad uderky, ktora si mysli, ze objavila boha. Ludia pred tisicrokciami na tom boli rovnako ako my, tiez sa ich snazila opantat uzka skupina ludi, nepoznali vela, ale boh bol vzdy poruke ako nastroj mocenskej politiky. Tisicrocia ubehli, vyspelost cloveka ale zostala na rovnakej urovni, stale existuje uzka skupina, ktora boha pouziva na sirenie poplasnych sprav. Mozte donekonecna tvrdit, ze my sme nastroj hocikoho, pokial sa nezmeni zmyslanie uctievacov nikoho, dovtedy tu nebude klud. Ludstvo ma potencial znicit sa same od seba, ale to nie je dovod, za to vinit nevieru v boha.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-07  (11:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale mozes. Vsetky problemy od A po Z pramenia len z toho ze sa clovek vzdialil Bohu a snazi sa osamostnatit ako pevna nezavysla individualita. Naivita, zaslepenost, iluzia. To je svet v ktorom zije kazdy ateista ci si to uz uvedomuje alebo nie.


Ip   |   ip:188.112.9   |   2010-11-07  (11:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael 13:41
nepopieral som, že žiadna civilizácia nemôže mať bez právnych noriem dlhodobé trvanie, ani to že rôzne civilizácie si tvorili rôzne zákony. Právo je ale nástrojom na realizáciu moci toho kto vládne a ako také môže byť ľahko zneužité rovnako, ako aj náboženstvo. Dejiny nás učia, že kedykoľvek sa spojila cirkev s politikou malo to tragické následky.
Porovnával som ľudské zákony zo zákonom Božím. Ľudské zákony nemusia zabezpečiť právo a spravodlivosť pre každého. Prestupovanie Božích zákonov má prirodzené zlé dôsledky, aj keď človek nebude potrestaný nejakými ľúdskými zákonmy, nakoniec to prestupovanie prinesie negatívne zlé dôsledky. Navyše Boží zákon ukazuje na dôležitosť motivácie. Nezosmylníš, nezabyješ neukradneš, to kľudne môže požadovať ľudský zákon. Boží zákon navyše povie ak Boh bude skutočne Tvojím Bohom Ty ani nebudeš túžiť po tom, aby si smilnil, kradol, alebo zabíjal dokonca aby si závidel, prial niekomu zlé, alebo zmýšľal o niekom negatívne, na pomstu ani len nepomyslíš.
Tým nechcem povedať, že to je dôkaz, len ukazujem aký je rozdiel medzi ľudkým a Božím zákonom z hľadiska biblie.
Navyše boží zákon nie je písaný ako imperatív, je to skôr ukazovateľ smeru, kam máme spieť ak skutočne nasledujeme Boha. Tak tiež ho je možné prirovnať k zrkadlu ktoré nám ukazuje ako na tom sme. Tiež ho možno prirovnať k hraniciam,alebo ochranému zábradliu, ktoré ukazuje priestor, kde človek môže byť šťastný.
Pavel povie, že Boží zákon je paidagogos, ktorý vedie ku Kristovi. Paidagogos bol človek ktorý viedol žiaka k učiteľovi, to nebol učiteľ.
Človek nemôže v Božích očiach získať spravodlivosť, tak že bude doržiavať zákon. To nie je možné. Toho nie sme schopný, najme čo sa týka toho čo som písal o pohnútkach, motývoch. Človek získava spravodlivosť tak, že uzná, že je priestupník a príjma, že dôsledky jeho prestúpenia niesol Kristus. Zachovávanie zákona je potom dôsledkom spasenia nie prostriedkom.
Ešte čo sa týka tej doby konca, tak ak správne rozumiem tomu čo o tom hovorý biblia tak na konci dojde k polarizáci ľudstva na dve skupiny. Samozrejme že verici a neveriaci, ale neveriaci na konci to nebudú ateisti. Ber to čisto ako môj pohľad, ktorý Ti nechcem nanútiť, ale ak by si videl že sa niečo také deje tak Ti to môže pomôcť. Krátko pred koncom nebude nikto ateista, pretože boj medzi dobrom a zlom dospeje k vyvrcholeniu a boží nepriateľ pomocou zázrakov bude napodobovať a vydávať sa za Boha. Takže ak by si náhodou aj v budúcnosti dostal dôkaz, že Boh je, ešte to nemusí byť pravý Boh ktorý Ti ho poskytol. V záver tu budú dve skupiny jedna veľká, ktorá si bude myslieť, že uctieva Boha a druhá malá ktorá ho bude skutočne uctievať. Rovnako ako ty nechcel by som si len myslieť, že poznám Pravdu, chcem ju skutočne poznať.rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-07  (11:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover, si ako verklik, stale sa opakujes, nemozes sa vzdialit od niecoho, coho existenciu nevies dokazat. Fabulujes, lebo ti to vyhovuje, nevies a nechces si priznat jedinu pravdu, pokial nepotvrdis opak, plati, ze boh, ani ziadne ine nadprirodzene bytosti neexistuju. Ja mozem takisto povedat, co je daleko opravnenejsie, ze zijete v iluzii, naivite a zaslepenosti. V iluzii, lebo si myslite, ze clovek ma na tomto svete nejaky zmysel, v naivite, ze len vam niekolkym sa podarilo ho objavit a v zaslepenosti, ze vami vykonstruovany boh je ten, ne kom mu zalezi osud jedneho zivocisneho druhu. Zivocisneho druhu, sice jedineho si uvedomovat vlastnu existenciu, ale nic viac. Uvedom si, ze zanikom cloveka musi zakonite zahynut aj vas boh, ale na chode vesmiru sa to ani za macny macik neprejavi. Vesmir tu bol miliardy rokov pred nami, bude tu aj miliardy rokov po nas.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-07  (11:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip, buducnost sa neda predpovedat, buducnost je ta, ktoru si vytvarame, zalezi na roznych faktoroch. Ak poznas efekt motylich kridiel, mal by si vediet aj to, ze predpovedanie buducnosti je velmi nemozne. Neverim v boha, lebo existenciu sa ho dokazat nikdy nepodarilo, vychadzam z pozorovania a stabilnych prirodnych zakonov. Je to len vase nicim nepodlozene prianie, polarizacia ludi tu je vzdy bez ohladu na vieru, ci nevieru v boha. Je to skratka v ludoch, civilizacia skor, ci neskor zanikne, ale ako som uz povedal, nie zasluhou boha, ani jeho necinnostou. Skratka sa tomu hovori evolucia.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-07  (11:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Naco potvrdzovat opak ? Existuje iba subjektivne vnimanie jednotlivca a jeho nadobudnute vedomosti. Pokial nenabudnes rovnake zazitky tak si mozes len piskat. Pochybujem ze by si za svoju pravdu dal ruku do ohna lebo ateizmus je cira nevedomost a pracuje len z informaciami ziskanimy z druhej ruky. Kto si tu vymysla nejake ubohe predstavy ze Boh je ten komu zalezi iba na osude jedneho zivocisneho druhu ? Ty si uvedom ze zanikom cloveka konci iba hmotne telo ktore ta drzi v iluzii toho kto si. C.G.Jung veda o psychologii ma jasne podklady ze nase Ja vytvaraju Numinozne pocity ktore nie su vysvetlitelne ziadnym objektom ani javom ktory pozname. Prave preto je to zaslepenost a iluzia ateistov. Pravdu si bud nestavaju alebo pochybuju ze su ju schopny nadobudnut. A ked maju odhodlanie tak je vzdy postavane na vratkych zakladoch iluzie.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-11-07  (12:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ateizmus bol a je tiež len predĺženou rukou temna. Čudujete sa ešte, že tak bojujú proti samotnej Pravde, proti Bohu? Ja už dávno nie, lebo umieráčik už zneje vesmírom, pre všetko temno a jeho prisluhovačov. Preto ešte kopu, hoci to už dávno pripomína smrteľný krč!
Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-11-07  (12:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ešte niečo: Čo je to tisíc pozemských rokov oproti večnosti? Jedná kvapka v obrovskom mori.

Aj v Biblii sa píše, že tam je jeden deň ako tu tisíc pozemských rokov, tak potom o čom sa tu ešte chcú baviť otroci rozumu a trabanti temna?


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-07  (12:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tony proti bohu nebojuju ateisti, proti bohu ateisti nic nemaju, lebo neexistencia niekoho je im lahostajna, takisto nebojujeme proti spagetovemu monstru, nebojujeme ani proti ruzovemu jednorozcovi. A Groover, vsetko, co pises je pekne, naucene, prestudovane, ale existenciu boha zaboha nedokazes. Vzdy platila a platit bude jedina neodskriepirelna skutocnost, nic zazracne, nic nadprirodzene, nic zvlastne sa nedeje. Ak by to tak nebolo, bolo by to na prvy pohlad zjavne. A pocity, myslenie a predstavivost cloveka este stale nic nedokazuju, mozu dokazovat len to, ze nas mozog je ovela menej prebadany,ako sme si mysleli. A nemysli si, ze si empatickejsi ako ostatni, len niekto to vidi inak.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-07  (12:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tony drzim ti palce v tej vecnosti, ale ak tam budes ty, budeme tam aj my, boh to nezmeni. Mozno by sme si mohli napisat nejake identifikacne znaky, aby sme sa spolu na tych nasich nevedomostiach zasmiali.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-07  (12:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vedci mozu darmo skumat zlozenie, struktury a rozne stavy pokial ich sami nezazily. Preto vsetci mudry ucitelia sveta vravia o subjektivnych pocitoch ktore neziskas zo ziadnej knihy. Vecna dusa ktora len meni schranku. Vsetky nabozenstva maju v tomto podobne rysy a daju sa najst subjektivne tvrdenia ktore sa presne zhoduju u kazdeho jednotlivca ktory ich nadobudol. Nie vsak u vetsiny obyvatelstva a preto je to len taky fakt ako dokaze dana osoba prezit alebo prijat.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-07  (12:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mas pravdu v tom, ze su to skutocne subjektivne pocity, tie maju aj pacienti psychiatrickych oddeleni, to ale nechcem uvadzat ako urazku, ale sposob oddelenia subjektivnych zazitkov a pocitov a zosuladenia s danou realitou su vlastne vypovednou hodnotou vsetkeho. Lebo niekto to s realitou zosuladit vie a moze volne pobehovat po svete, iny s tym ma problemy, preto musi byt hospitalizovany.


bruno   |   ip:178.41.26   |   2010-11-07  (12:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  človek čo napísal tento článok má fašistické sklony myslenia takého človeka treba izolovať od spoločnosti.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-07  (12:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael a prave preto existuju komunity ludi ktore vedia o tychto subjektivnych pocitoch rozpravat a na zaklade nich spoznavat realitu v hlbsiom zmysle a najst suvislosti ktore su zlozitejsie nez sa na prvy pohlad zdaju. Filozofia, um, transcendentalna mudrost a intuicia. Odsudzovat a karat niekoho na zaklade nepreverenych informacii len poukazuje na nezrelost a nevedomost hlbsich citov cloveka.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-07  (12:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover, nie nemas pravdu, hore som ti to vysvetlil, nemozes spajat subjektivne pocity, a mysliet si, ze ty si na to prisiel, aj ja mozem tvrdit na zaklade subjektivnych pocitoch, ze je nieco mimo nas, a mozem o tom organizovat rozne sedenia a pridaju sa ku mne mnohi dalsi, ale ma to hacik, stale to nic nepotvrdzuje, stale to nic nevysvetluje. A to musis uznat, ak nie si rovnako zaslepeni, a kritizujes tych, ktori nezdielaju rovnako tvoje subjektivne pocity.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-07  (13:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ved aj to co volate objektivna realita si ludia poskladali zo subjektivnych pocitov rozumu. Stale nechapes co mam na mysli ? Potom mozem odsudit vsetko len preto ze sa mi nechcu vzdielat vase subjektivne pocity.


illuminatedBimbo   |   ip:178.40.2.   |   2010-11-07  (13:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Grover :
Na urcite veci musi prist kazdy sam!
Mrtve neozivis,hlavne ak podstata mrtveho je v slobodnej volbe duchovneho zarodku.
Takto to nepojde vzhladom na uz pokrocily cas ,a tu uz postupne nastupuju zakony tj.Duch svety,a ten poklada za mrtveho aj toho kto sa co len obzrie za mrtvym,im my uz nijak nepomozeme ,mam ostava uz len prijat svetlo v plnom vedomi a to bez otazok a bez obav o buducnost.Madness   |   ip:78.98.203   |   2010-11-07  (13:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Takúto hlúposť som už dlho nečítal. Mikulík by sa mal nad sebou zamyslieť. ,,Radšej si šľahni ako by si mal ísť do kostola." Ak takto vychováva deti, v 15 r. môžu ísť na odvykačku.
Tiež neuznávam ako cirkev šíri kresťanstvo, ale takéto drísty. ADMIN nabudúce si najprv prečítaj potom to zverejni.


Lukas   |   ip:188.167.7   |   2010-11-07  (14:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  admin je zakoplexovany .. jemu to nevysvetlis


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-07  (14:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Píšte ovečky, len píšte! Smiech údajne lieči...


peter   |   ip:178.40.23   |   2010-11-07  (14:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veľmi dobrý článok.....nemá chyby.......


bruno   |   ip:178.41.26   |   2010-11-07  (15:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   človek čo napísal tento článok má fašistické sklony myslenia takého človeka treba izolovať od spoločnosti.


Raviel   |   ip:95.103.10   |   2010-11-07  (17:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ach jaj už zase cez 100 príspevkov na v podstate bezvýznamnú vec...
Ale dobre ústredná myšlienka článku je správna i keď trochu nešikovne podaná(nepochopí každý a okamžite).
Ja si len dovolím doplniť ,že hlavnou zhubou ktorú pácha kresťanské učenie na človeku je práve učenie "simplifikovať". Kresťanská viera totiž velice precízne delí svet na dve polovice(dobrú a zlú) pričom tvrdí ,že jedna z nich je vlastne len takým omylom a aj to usudzuje na základe dosť protichodných prikázaní. Zároveň vlastne učí človeka tak nejak na všetko srať. Nech si totiž tú ich knihu čítam ako chcem vždy mi vychádza ,že na spasenie stačí len sa trochu modliť, nepáchať žiadne veľké svinstvá a... a už vlastne nič toto de fakto stačí. Mnohý ľudia si to potom vykladajú tak ,že stačí proste len prežiť a pritom nepochybovať o bohu a budú spasený. Nemusia dosiahnuť žiadne vyššej životnej skúsenosti, spraviť niečo skutočne prospešné alebo aspoň nejakým spôsobom zaslúžiť za spasenie. To v ich hlavách de facto vyvoláva predstavu ,že nech je sebehoršie oni veriaci budú aj tak na večnosť spasený a tí zlý aj tak pôjdu do pekla. V princípe ich to učí neklásť odpor akémukoľvek svinstvu, pretože oni budú aj tak spasený( či je to za hovno alebo nie to je nepodstatné).


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-07  (17:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bruno a Madness
vy neviete, čo je to irónia? V podobnom duchu je napríklad napísaný Švejk: Aby zosmiešnil českých pätolízačov Viedne, sám sa prihlásil na vojnu, a aj chromý, tým lepšie! "Na Bělehrad!" Ten román sa vám nezdá fašistický?
Autor článku zosmiešnil falošnú kresťanskú morálku - uniformitu, tzv. spovede, tzv. lásku /a kostolné babky tam chodia hlavne kvôli klebetám/, o morálke farárov... škoda klávesnicu drať.


Madness   |   ip:78.98.203   |   2010-11-07  (18:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja
Ironia je dobrá vec, ked je dobre napísaná a vhodne použitá. dávať takýto článok sem, Newiem asi admin naschvál vyberá tieto nábož. drísty aby ľudí postavil proti sebe a mal tu 200 príspevkov. A ja som ho nenazval fašistom, len aby sa nad sebou zamyslel.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-07  (18:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Madness
každá irónia zneje spočiatku brutálne, než sa stane klasickým dielom. Na zatuchnutú a zaprdenú spoločnosť je poriadny sarkazmus ako poliatie živou vodou. Takým je film Borat. Američania spočiatku dokonca jasali, než sa neskôr dozvedeli, že si z nich pán Cohen celkom originálne uťahuje. Ten film je až nechutný. Ale ako prerazíte žalár amerického pokrytectva?
Mimochodom kapela Madness je jedna z najlepších v histórii.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-11-07  (19:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je zaujímavé, že ako tu niektorí naďalej pôsobia, hoci tvrdia, že bezvýznamná vec, ozaj? Tak potom nechápem, ale chápem, že prečo sa sem vracajú? Prečo neustále pletú dva na tri a zavádzajú? Prečo niečo spájajú, cirkev a kresťanstvo, hoci je jasné, že ide len o jasný cieľ, mať ľudí aj takto pod kontrolou prostredníctvom rôznych cirkvi a podobných spolkov. Slobodní ľudia nie sú zastrešení pod nejakým spolkom, cirkvou, organizáciou, oni sa slobodne, a z vlastnej vôle hlásia k učeniu Krista, lebo spoznali, že to je ich zmyslom života, nasledovať túto Pravdu a žiť podľa nej. Čo je na tom zlé? Nič, len niektorým to vadí, lebo oni nato už dávno nemôžu dosiahnuť. Skrátka nemajú nato, aby to aj správne pochopili a žili podľa toho. Preto dristy si nechajte pre seba, lebo to že sa tu strápňujete stále, je tiež len obrazom každého z vás.

Preto už prestaňte tu klamať a spájať nespojiteľné, a to len preto, že niekto tvrdí, že sa opiera o kresťanské učenie, tak ako je to aj inde, u moslimov, budhistov, hinduistov...,lebo pravda je vždy iná, nie taká, ako by ju niektorí chceli mať!
Lukas   |   ip:188.167.7   |   2010-11-07  (20:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Viete co by bolo zo svetom teraz kebyze vacsina ludi nezmysla ako ich ucia .. by ste sa cudovali. A vidim to aj na mladezi .. presne to co pisu hore citujem " že odmieta akékoľvek drogy, alkohol, niekedy dokonca cigarety " vidim kazdodenne a smejem sa ( v hlave ) na nich aky su ubohi chudaci a aj domyslam ze najdalej to dotiahnu za automechanika alebo pracovnika za pasom ba az predavaca v TESCU proste netreba ziadne vzdelanie len pocuvajte sefa a budte ticho .. a vazne takto chcete aby mlada generacia skoncila ? mozno teraz vy nieco vybojujete ale s takymtom pristupom ako sa pise hore sa to vrati do starych kolaji :) tak ale ved co podla niekoho sme len ovce a aj ten co to hovori SAM TAM PATRI ! ze ! len sa hra na mudreho a doleziteho ...
Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-07  (20:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lucas, na čej strane stojíš? Čo si chcel vlastne povedať? Z tvojho slohového štýlu piataka ZŠ to nie je možné pochopiť...


Lukas   |   ip:188.167.7   |   2010-11-07  (21:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Píš ovca, len píš! Smiech údajne lieči..


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-07  (21:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-D Lol! Vidím, že sa v zdraví dožijem veľmi vysokého veku...


dokument   |   ip:77.68.106   |   2010-11-07  (22:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Doporucuji Vam dokument "The Ring of Power".
http://www.sprword.com/videos/ringofpower/

volne prekladam, ze zdroje, jde o dokument,
ktery se zaobira tremi mocenskymi centry.
Londynem Washingtonem D.C. a Vatikanem, roli a propojeni nabozenstvi
od nejstarsich dob s tajnymi organizacemi v souboji o svetovou dominanci.

(pozor, jsou to dva dily (1-5 a 6-10)


Lukas   |   ip:188.167.7   |   2010-11-07  (22:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nebol by som si taky isty ...


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-08  (07:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tony
čo si chcel povedať? Som z toho jeleň. Skús sa vyjadriť v 3 vetách. Iba podstatné.


Ip   |   ip:188.112.8   |   2010-11-08  (08:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Reviel:
máš pravdu z tým popisom ako to v kresťanstve vyzerá, ale mýliš sa v tom, že na príčine je biblia. Biblia tento stav totiž veľmi dobre pozná a definuje ho slovíčkom vlažnosť.
Zjavenie 3,15: Znám tvoje skutky, že nie si ani studený ani horúci. Bárs by si bol studený alebo horúci...
....Lebo hovoríš: Som bohatý a zbohatnul som a nepotrebujem nikoho, a nevieš, že si ty biedny i mizerný na poľutovanie i chudobný i slepý i nahý.

Takže biblia nazýva spokojmosť zo stavom v akom sa nachádzam vlažnosť. Dokonca je to horší stav ako studenosť (snáď do tejto kategorii chladného postoja voči Bohu v dnešnej dobe môžme zaradiť aj ateizmus)

Nepoznám inú knihu ktorá by lepšie definoval stav v akom sa ako ľudia nachádzame a ktorá by viac vyzývala k zmene


vinidi   |   ip:80.242.33   |   2010-11-08  (16:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako je možné že Mein Kampf je zakázanou knihou a naopak biblia ktorá stojí za všetkým zlom a nešťastím tohto sveta, že práve táto kniha je stále zas a znova vyzdvihovaná do výšin neba ? Prečo si nikto nedá tú námahu aby si porovnal propagandu jednotlivých diel. Iba nezaujatý triezvy pohľad odhalí analógiu v manipulácii ktorá je zameraná na vybudenie nenávisti a pocitu nadradenosti určitej rasy. U Hitlera ide o čistotu Árijcov a u židov o nadradenosť nad všetkými, ako národ vyvolený od Boha ,majú údajne pravo vládnuť celému svetu. Cez zvrhlé učenia v biblii šíria nenávisť medzi národmi, snažia sa udržať kolektívnu nevedomosť. a to za každú cenu. rozpútavajú vojny, upaľujú na hranici. Tieto beštie v ľudskej koži si vychovali bastardov kňazských rúchach ,alebo ako politikov dosadených vo vládach štátov, ktorý zrádzajú svoje národy. Prostredníctvom zákonov terorizujú obyvateľstvo, šíria strach a neistotu či obavy z budúcnosti, ovládajú zástupy. Kresťania si naivne myslia že su to oni a Rím , čo si volia osud, ale v skutočnosti to riadi židia z hory Sion! Ten kto spísal bibliu bol prinajmenšom tak zvrhlý ako okruh zločincov okolo Hitlera.........
Zobuďte sa!!!
rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-08  (17:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
IP,tu je nieco pre teba a hlavne doslovne ponimanie biblie, odporucam hlavne druhu polovicu
http://www.tyzden.sk/lampa/lampa-z-5-11-2009.html


ado   |   ip:78.98.80.   |   2010-11-08  (19:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Gratulujem k článku!Fantázia!Ukázalo sa kto je kto!Vpred inteligenti/teda,koho sa to týka/.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-11-08  (19:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  .“ Fabulujes, lebo ti to vyhovuje, nevies a nechces si priznat jedinu pravdu, pokial nepotvrdis opak, plati, ze boh, ani ziadne ine nadprirodzene bytosti neexistuju. Ja mozem takisto povedat, co je daleko opravnenejsie, ze zijete v iluzii, naivite a zaslepenosti

Rafael, ty to vôbec nechápeš a pochybujem, že si vôbec schopny pochopiť. Ty vyžaduješ nejaky hmotny dôkaz Boha, v ktorom by si sa mohol pitvať a skumať pod mikroskopom alebo v skumavke. Ale taky dôkaz nikdy nedostaneš. Boh je čisty duch, nehmotny. Dôkaz Boha najdeš v rovine pocitov. Boh je láska, pocit, šťastie, jednoduchosť...

Mimochodom ateizmus musi byť strašna prazdnota a ten čisto vedecky pohľad na svet bez tajomstiev strašna nuda. Nechcela by som sa ocitnuť v ateisticko-vedeckej koži, to musi byť bieda bez fantázie, radosti zo života, bez naozajstneho smiechu a tajomnosti. Tym potom už v tej bezutešnosti zostane len ten bar a opilectvo - ktoremu kresťanstvo tak nehanebne brani...a o ktorom hovori tento članok na vysokej urovni. Snad autor raz bude mať deti a potom sa bude vidieť, či do nich bude liať alkohol, pichne im drogu, alebo ich začne učiť aj nejakym „zlym“ hodnotam. Keby každy takto uvažoval, tak sme v prdeli už davno, bohužiaľ takych bude zrejme čim ďalej tym viac – egoisticky a hlupo uvažujucich, na dôsledky doplatime všetci

No a nasledne sa objavia ľudia, ktori už nevedia pochopiť ani rozdiel medzi Bibliou a mein kampf.....joplins   |   ip:78.156.20   |   2010-11-08  (20:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenka b - a ci ty nevies ze rafaela azgastor su plateny pajaci co tu travia vaic casu ako v zivote??? im ide len o to ako provokovat... mysliz ze sa niekam dostanes argumentmi?? iba ta vytocia...

boh tohoto sveta sa uz salie lebo sa mu krati cas.. a tak si zopar oslov osedlal aby bol rychlejsi... a hiji rafael... hijo....


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-11-08  (20:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vinidi, Vy o čom tu tiež točíte? Vidno, že rád pletiete bezhlavo, keď tvrdíte to, čo tvrdíte. Vidno, že ste ozaj znalec Biblie, alebo skôr toho Mein Kampf, keď spájate a porovnávate niečo, čo nikdy nemalo a ani nebude mať nič spoločné, niečo čo nemôže byť ani náhodou zlúčitelné!

Ta nenávisť voči Židom je ozaj dnes otrasná, /alebo sa niečo len opäť opakuje?/, a to len preto, že opäť je tu niekoľko z nich, ktorí nerobia dobré meno Židom, ak vôbec sú Židia. Ale nakoniec, tak je to všade, v každom národe, alebo si myslíte, že sa mýlim? Tu sa stále nehľadí na obsah, ale len na formu, a to je tou najväčšou chybou! Preto vravím, už hodnú chvíľu, že ja poznám len dobrých a zlých ľudí..., nech už pochádzajú s hociktorého kúta tejto Zeme!klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-11-08  (20:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  celkom som sa pobavil. na tjto ironii je vsak jeden fakt. naozaj chrante deti pred krestanstvom. katolicka cirkev je najvacsi zlocinec dejin. staci viest deti k laske k prirode a ludom.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-08  (20:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplinsová, blahoslavená nešťastnica! Natiahni si ten pondus v hlave! Tik-tak...


joplins   |   ip:78.156.20   |   2010-11-08  (20:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  presne tak mastny vlasok.. tik tak... uz ti zvonia aj tomu tvojmu rohatemu majstrovi co ho tak oslavujes tou pripecenou hudbou... tik tak... no vidno z ety si este len dietatko... lebo majster sa uz trasie ale dietatko este stale vesele poskakuje a nic sladko netusi...


LordX   |   ip:158.194.1   |   2010-11-08  (21:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB "Mimochodom ateizmus musi byť strašna prazdnota a ten čisto vedecky pohľad na svet bez tajomstiev strašna nuda."

Isn't it enough to see that a garden is beautiful without having to believe that there are fairies at the bottom of it too? - Douglas Adams

Preco bez tajomstiev? Tolko neznameho, tajomneho, krasneho a zaujimaveho je vo svete, aj bez toho aby sme si museli k tomu vymyslat nejake nadprirodzene fantasmagorie.

"Nechcela by som sa ocitnuť v ateisticko-vedeckej koži, to musi byť bieda bez fantázie, radosti zo života, bez naozajstneho smiechu a tajomnosti. "

Vsetky tieto pocity maju aj ateisti, a nic nam nebrani prezivat ich rovnako plnohodnotne ako veriacim, bez potreby predstavovat si k nim "vily na dne jazera".


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-08  (21:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kľúúúd, Joplinsová! Ešte ťa budeme mať na svedomí...! Veď už nemáš ďaleko k tomu, aby ťa od jedu nešľahlo o zem. Prečítaj si to po sebe ešte raz, blahoslavená, nemá to hlavu ani pätu. Si len uzlíček roztrasených nervov. Vezmi si tabletku, naordinuj si si tridsať anjelíčkov-strážničkov (či ako tú drmolačku pred spaním nazývate) a spať...


joplins   |   ip:78.156.20   |   2010-11-08  (21:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nedava ti to zmysel?? moje malinke-... no skus este raz a pomaly... a az taky roztraseny nie som ako by si ma ty rad vidiet.. si plateny provokater no volako ti nejde.. tik tak... satan sa uz trasie a jeho osprostene deticky sa stale este zabavaju ako drbnute.. ides azgarot ides...


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-11-08  (23:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins – mna už nevytočia, kto chce kam, pomôžme mu tam

„Tolko neznameho, tajomneho, krasneho a zaujimaveho je vo svete, aj bez toho aby sme si museli k tomu vymyslat nejake nadprirodzene fantasmagorie.“

Ak je na svete toľko tajomstiev, prečo stale chceš nejake „vedecke“ vysvetlenie Boha? Alebo x pisomnych potvrdeni, že Ježiš Kristus žil a keď ich dostaneš, aj tak to poprieš. čo ti brani zmieriť sa s tymto?

„Vsetky tieto pocity maju aj ateisti, a nic nam nebrani prezivat ich rovnako plnohodnotne ako veriacim, bez potreby predstavovat si k nim "vily na dne jazera".“

No neviem, či maju, ja som sa velakrat presvedčila, že ateizmus ide ruka v ruke so skepticizmom a beznadejou. Predsalen mizernych cca 70 rokov a potom smrť nie je bohviečo...Ak jediná vec, čo je na človeku večné je duša, tak potom jej nerozvíjanie alebo neuvedomovanie si existencie ducha je iba strata času a bezcieľne prežívanie.


adam   |   ip:95.103.47   |   2010-11-08  (23:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to joplins"
zaujala ma diskusia tvoja s azgarothom. neviem či je platený provok, ale je pravda, že sa do kresťanstva a veriacix všeobecne naváža a to bez logickýx argumentov, rypáckymi poznámkami. nemá zmysel reagovať naňho, a to ho vytočí. on nemá toleranciu na iný názor, zmysel pre experiment a hru okrem intrigánskej. nehraj podľa jeho pravidiel. celkovo jeho negativistický postoj ku kresťanstvu vyplýva asi z jeho negatívnyx skúseností s kresťanmi v minulosti asi nevidel nič pozitívne z jeho pohľadu na kresťanox, čo je aj na jeho vlastnú škodu. možno bol v detstve pohlavne zneužívaný ňákým nehodným kňazom alebo aj niečo horšie a teraz sa tak mstí. v takom prípade mu jeho reakcie naozaj nemožno vyčítať. nuž má svoj názor a on sa preň rozhodol,my nevieme prečo, tak mu ho neberme.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-08  (23:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tú klávesnicu si si stále nevymenil. Šifruje ti ch...


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-09  (09:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uz len LenkaB so slepym hodinarom nam vysvetlia zmysel zivota a pocity k fluidu zvany boh. LenkaB, mala by si si precitat aj nieco ine, inak chapem tvoju nenavist k predchadzajucemu papezovi, on aspon uznal evolucia ako fakt, aj pisanie biblie v alegoriach, ale kostolne fanaticky nepochopia rozdiel medzi fikciou a skutocnostou.


LordX   |   ip:158.194.1   |   2010-11-09  (10:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Ak je na svete toľko tajomstiev, prečo stale chceš nejake „vedecke“ vysvetlenie Boha?"

Myslel som realne tajomstva a zahady, ako ludsky mozog, vesmir, elementarna struktura hmoty, zivot na inych planetach, paranormalne javy ktorych existencia je pravdepodobna aj experimentalne atd.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_unsolved_problems

Na svete je dost realnych zahad, naco k nim pridavat este vymyslene?

"Alebo x pisomnych potvrdeni, že Ježiš Kristus žil a keď ich dostaneš, aj tak to poprieš. čo ti brani zmieriť sa s tymto?"

Samozrejme ze Jezis zil, na to je dost dokazov, nikdy som nepovedal ze nezil, ale nie je jediny hodnoverny dokaz ze by bol nieco viac ako clovek (mozno sikovny a mudry, mozno fanaticky a presvedcivy, ale stale obycajny clovek, nie nadprirodzena bytost alebo boh).


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-09  (10:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LordX, mna tiez fascinuju tieto veci, to len zakrpatena mysel veriaceho si mysli, ze bez uctievania imaginarnych kamosov je zivot ateistu bezduchy. Fascinuje ma vesmir, priroda, dokonca aj kvantova fyzika, tam su daleko neuveritelnejsie, ale zaroven realnejsie veci na studovanie.


joplins   |   ip:94.191.22   |   2010-11-09  (14:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael. ty sa velmi rad pocuvas,, ze??? ty si taky prednaskar ze mi je uz z teba na ghrc... z kazdeho tvojho prispevku srsi neskutocna inteligencia a nadhlad... je to neskutocne aky si ty fanatik do seba a svojich vyjadreni... ja, ja ja jenom ja... kazdou vetu zacal sluvkem jaaa.... s tebou sediet pri jednom stole tak mas nos preboreny za pet minut... ty samoosvietenec....


joplins   |   ip:94.191.22   |   2010-11-09  (14:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a este pod svoje meno napis nejake tie vyrazy a temy a zaujmy a oblasti ktore ta bavia ukaz nam vsetkym aky si ty vsestranny a inteligentny a krasny a vlacny a driecny ... ty opiciak samoluby....


VRAHJEZISA   |   ip:72.44.95.   |   2010-11-09  (14:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins | ip:94.191.22 | 2010-11-09 (14:06)


rafael. ty sa velmi rad pocuvas,, ze??? ty si taky prednaskar ze mi je uz z teba na ghrc... z kazdeho tvojho prispevku srsi neskutocna inteligencia a nadhlad... je to neskutocne aky si ty fanatik do seba a svojich vyjadreni... ja, ja ja jenom ja... kazdou vetu zacal sluvkem jaaa.... s tebou sediet pri jednom stole tak mas nos preboreny za pet minut... ty samoosvietenec....

JOPLINS TY BIGOTNY HNUP UPATLANY Z HLINY.NA RAFAELA NEMAS.PREHRAVAS NA PLNEJ CIARE.NEVIES SA VYJADROVAT.


joplins   |   ip:94.191.22   |   2010-11-09  (14:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  fuuha ...dalsi hyper inteligentny...


Madness   |   ip:78.98.203   |   2010-11-09  (14:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vy ako aj čítate čo píšete :D Jeden lepší ako druhí, však ? Veriaci píšu o ateistoch, že sú zaslepení a oni sú presne taký istý. Ateisti kydajú na veriacich prečo tak stoja na strane Boha, ale oni by za jeho neexistenciu dali ruku do ohňa. Skúste si prečítať posledné príspevky. Ste si viac podobní než si myslíte...


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-09  (15:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slepy hodinar, ak je toto tvoj prejav lasky k bliznemu, je mi ta naozaj uprimne luto, inak neviem, ci by si mal odvahu mi prerazit nos, na to nemas. Tvoja animozita vlastne vyjadruje celu tvoju lasku k bohu. Nemas rad ludi, preto ta posadnutost koncom sveta.


joplins   |   ip:94.191.22   |   2010-11-09  (15:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ty animozita... si obycajny magor .. samoluby opiciak ako som napisal.. nic viac.. nabiflis sa tu nejake slova a ohurujes tu ludi a snazis sa budit dojem , za aky si ty scitany a vsestranny.. takychto samolubych mudrlantov poznam aj vo svojom okoli...si provokater a svojou samolubostou ako princ krason stves ludi a potom im to vykrikujes... si anomozitny tlk ...


joplins   |   ip:94.191.22   |   2010-11-09  (15:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  takch ludi ako ty je dost a nikto s nimi nevychadza.. mudrlanti vo svojich ociach , co vedia vsetko vzdy lepsie ako ostatny.... presne ten typ si aj ty... ohurovat , budit dojem... zahmlievat...
mam na teba otazku.. ked si taky hyperinteligentny a osvieteny preco doma klacis pri pocitaci a nie si niekde v nejakom vedeckom centre , ci kvantovy fizik v CERNE.. ci co ja viem??? si len obycajny radovy clovek co by chcel byt nicim viac a tak to aspon o sebe rozsiruje slovne po nete... si chudak...


joplins   |   ip:94.191.22   |   2010-11-09  (15:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   a este nieco .. tik tak... aj tvojmu mudrovaniu za chvilu odzvoni...


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-09  (15:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-D


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-09  (15:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slepy hodinar pre magora kazdy magor....Ak by si nahodou nevedel, clovek sa nevyvinul z opice, ale to len kreacionisticki tmari tak vravia.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-09  (15:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zase našej blahoslavenej Joplinsovej straší, pardon, tiká vo veži...!


Tomas   |   ip:95.105.17   |   2010-11-09  (15:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Všetci čo tu ste, riešite v podstate ko**tiny


joplins   |   ip:94.191.22   |   2010-11-09  (15:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  chlapce s tym povysovanim sa si zacal ty... ty si rozpraval o ovciach aj z azgarotom .. o vypatlancoch atd atd... takze sa spametaj... pre ovcu vsetci ovce... ha rafael truhlik?????


joplins   |   ip:94.191.22   |   2010-11-09  (15:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ci ked ty urazas tak to je ok a ked teba druhy tak to uz nie.. co moja malinka inteligentna netykavka... ci tu uz tvoja inteligencia nepracuje????

a usmievavy azgarot co sa len ako pripeceny usmieva ked niekoho napadne a ten na neho reaguje... plateny si dobre ty somar????


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-09  (15:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins hnev nepremozes hnevom ale laskou :DD

A navyse urazit sa da iba to co sa vie urazit teda falosna identita ega a vlastnej povyseneckosti.


prave   |   ip:94.229.32   |   2010-11-09  (15:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover: tak tak.Presne tak..Velmi sa mi pacia tvoje prispevky pripominaju mi Oshove


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-11-09  (17:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael – hovori sa podla seba sudim teba, ale kôli tomu, že ty v sebe živiš nenavisť, naozaj to nemusiš predpokladať aj o ostatných

„ LordX, mna tiez fascinuju tieto veci, to len zakrpatena mysel veriaceho si mysli, ze bez uctievania imaginarnych kamosov je zivot ateistu bezduchy.“

Zakrpatenu mysel ma podla mňa ten, ktori o nejakej skupine ľudi, len preto, že veria v Boha, predpokladá, že má zakrpatenú myseľ a arogantne si mysli, že zjedol všetku mudrosť sveta

Lord X – ty možno nepotrebuješ dôkaz, že Ježiš Kristus žil, ale niektori tvoji kamarati na tomto webe spochybňuju ešte aj to, prepač, ak som ťa krivo obvinila, tie vaše podobne prispevky sa mi už trocha zlievaju dokopy:)

„Fascinuje ma vesmir, priroda, dokonca aj kvantova fyzika, tam su daleko neuveritelnejsie, ale zaroven realnejsie veci na studovanie.“

No vidiš, ty maš svoje, veriacich fascinuje Boh, si natoľko egocentricky, že nedokažeš pochopiť, že niekto iny by mohol mať napriklad ine oblasti záujmu ako ty?

„len zakrpatena mysel veriaceho si mysli, ze bez uctievania imaginarnych kamosov je zivot ateistu bezduchy“

Teda ak tvoj život nie je bezduchy – ako tvrdiš, uvedomuješ si, že máš dušu? Daj mi nejaky dôkaz tvojej duše, inak si budem myslieť, že je to len tvoja imaginarna predstava:)

Ip   |   ip:188.112.6   |   2010-11-09  (18:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael:
k tej lampe som sa už tuším v nejakom článku vyjadroval v tom zmysle, že to čo mi na tej debate najviac vadilo, je to že tam nebol pozvaný žiadny vedec, alebo teológ ktorý má iný názor. Mám dojem že si to bol práve Ty, kto oponoval, že v takejto debate kreacionista nemá čo robiť. Z týmto sa ja nikdy nezmierim, predsa už to, že mi niekto tvrdí že má pravdu a nedá možnosť niekomu kto má iný názor oponovať vzbudzuje vo mne nedôveru.
Znovu som si pozrel nejaké časti tej debaty, ale vzbudilo to vo mne viac otázok ako odpovedí.
Napríklad v jednej časti tam jeden z vedcov hovoril o tom, že 25 milionov rokov je skutočne málo na to aby sa z nejakého spoločného predka dospelo k tomu čo poznáme dnes. Ten vedec to zdôvodňoval tým, že sa to dá modelovať, že na to nie je potrebná veľká matematika. Tak to sa mi zdá trošku prehnané ako, može niekto modelovať niečo čo trvalo 25 milionov rokov. Však nikto z nás nemá šajnu čo je to 25 milionov rokov. Z hľadiska matematiky je pre mňa jasná len jediná vec a to že pravdepodobnosť, že vznikol život náhodne sa približuje 0.
Nakoniec v tej debate jasne povedali, že to ako vznikol ten spoločný predok (prvá bunka) je otázka základná, esencialna, ale evolučná teoria toto nerieši, pretože na toto odpoveď nemá.
Čo sa týka vstupu toho teológa, tak rád si ho kedykoľvek vypočujem, a určite ma to obohatí, ale súhlasiť s ním vo všetkom nemôžem.
Hovoril napríklad o dvoch správach o stvorení a tá druhá vraj hovorí o tom, že stvorenie prebehlo za jeden deň. To ale vôbec nie je pravda, pretože druhá správa o stvorení sa o čase vôbec nezmieňuje. To v čom vidím rozdiel medzi tými dvomi správami je to, že prvá predtavuje Boha ktorý je nepostihnuteľný neuchopiteľný (dielo stvorenia je rovnako nepochopiteľné, ako Jeho existencia) Druhá správa predstavuje Boh ktorý je blízky, ktorému ide o vsťah, ktorý sa skláňa k človeku. Je to jeden Boh ktorý je zároveň nedosiahnuteľný, ale aj blízky.
Pekne to vyjadruje aj text: Tajomné veci patria Hospodinovi, nášmu Bohu, a zjavené veci nám i našim synom až naveky(5. Mojžišova 29,28)
Nakoniec ďalšia z mnohých vecí ktoré ma zarazilo je to že človek je na rovnakej úrovni ako zvieratá, že nie je pánom nad stvorením, dokonca v tom videl ten vedec určitú vznešenosť. Problém je v tom že keď sa pozrieme okolo seba, tak vidíme, že realita je iná, človek sa ako pán správa a zneužíva to. Nebolo by lepšie keby človek svoju úlohu panstva nad stvorením prijal, ale zároveň aj zo zodpovednosťou?

Na záver ešte odkaz pre vinidiho: kto chce psa byť, palicu si nájde


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-10  (00:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mudrlant IP-áčik napísal, citujem: "Kto chce psa byť, palicu si nájde..." Nielenže píšeš blbo, ale aj s chybami, ktoré vytĺkajú z hláv žiakom už v 4. triede ZŠ. Vráť sa tam...


Ip   |   ip:188.112.7   |   2010-11-10  (07:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Azgaroth:
díky za napomenutie, za gramatické chyby, som si vedomý, toho, že mám s tým problém, najme keď sa ponáhľam. Ak môžeš tak mi to prepáč, budem sa snažiť na tej gramatike pracovať. Ale mám na teba aj jednu prosbu, ak mi budeš na budúce niečo vyčítať, tak zvoľ inú formu, nie výsmech.
Čo táké blbé som napísal? Skús byť konkrétny.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-10  (10:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip, problem s tymi 25 milionmi rokov bol o inom. Darwinova teoria sa zaoberala tym, ze na vsetko je potrebne dlhe obdobie, co v tej dobe bolo dost zle obdobie, lebo v tych casoch skvely vedec Kelvin vyratal na zaklade chybnych vypoctov vek Zeme na 25 milionov rokov. No a to bol kamen urazu, lebo darwinova teoria pocitala s vekom daleko starsim, ale spochybnovat taku kapacitu ako kelvin bol, by bolo beznadejne. navyse nevedel nic o genetike a napriek tymto handicapom dokazal bravurne predvidat, coho vysledkom bola prave jeho teoria. No a o tom druhom, co som ti chcel napisat, islo o doslovne citanie biblie, pretoze je velmi vela ludi, ktori si myslia a dost opravnene, ze je to len prepis starych sumerskych, babylonskych a ktovie este akych eposov, co je dost realne.


Ip   |   ip:188.112.1   |   2010-11-10  (17:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael:
drvivá vačšina stárého zákona sa týka histórii izraelského národa. Ak by si aj chcel nájsť niečo v starom zákone čo bolo oppísané z neviemakých eposov, tak by to bolo minimum textu. Navyše starý zákon doslova zápasí z náboženskými predstavami Egypta, Asýrie, Babylona, alebo Kanánu. Napríklad desať rán pri východe Izraela z egypta, to je prezentácia neschopnosti egyptských Božstiev.
Ak by si chcel niečo pochytiť o pôvode a pozadí biblických textov prečítaj si niečo od profesora Helera ktorý študoval v pôvodných jazykoch nielen starý zákon ale aj náboženské texty okolia:
http://www.martinus.sk/knihy/autor/Jan-Heller/JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-10  (20:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip
Židia v Egypte predstavovali bezvýznamnú skupinu najskôr asi chovateľov oviec /egyptské písomnosti sa o nich takmer nezmieňujú/. Z Egypta ich vyviedol človek, o ktorom opäť egyptskí notári nič nevedia, ale bol tam istý egyptský veliteľ, ktorý sa vzbúril proti faraónovi a Židov verboval do boja proti nemu. Musel spolu so Židmi utiecť. Kam? Na územie približne dnešnej Palestíny. Väčšina Židov tam však už bola. Geneticky sú Židia s arabmi zhodní.
Židia nasávali kultúru i čo-to zo staviteľstva od okolitých národov a stávali sa samostatným národom. Nebyť kresťanstva a nebyť toho, že na židovskú vieru prestúpil i národ Chazarov, ktorý je dnešným nositeľom židovstva, neboli by Židia o nič významnejší ako hocijaký kmeň z Kannánu. Ich monoteizmus nie je ničím výnimočný. Je pramálo monoteistický, ich boh sa viackrát premenoval, neustále bojovali s inými bohmi a "správal sa" ako nevyspytateľná náladová starena.


Ip   |   ip:188.112.8   |   2010-11-10  (21:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja:
Zaujímavé je, že v egyptských písomnostiach nie je žiadna zmienka o porážke egypta.
Jasne že sú židia geneticky zhodný z arabmi, keď majú spoločného predka Abraháma.
Je pravda, že Boh má v Biblii viac mien, to ale súvisý aj s tým k akým ľuďom sa Boh prihováral. List židom v novom zákone hovorý, že Boh mnohokrát a rôznym spôsobom hovoril...
Súvisí to s tým, že Boh ide za ľuďmi tam kde sa nachádzajú a snaží sa im priblížiť spôsobom ktorému rozumejú.
Ten zápas s inými bohmi je zrejmí, ale ide skôr o zápas s ľudskými predstavami.
Aj to že Boh sa často zachová prekvapujúco a nečakane je pravda, ale neznamená to, že je náladový, alebo že sa občas zle vyspí.
Z celej Biblii je zrejmé, že Bohu o niečo ide, má svoje zámery, ktoré nakoniec dovedie do víťazného konca. Verím tomu, že raz sa o tom všetci presvedčíme a uznáme, že konal spravodlivo. Biblia hovorí, že nakoniec to uznajú aj Jeho nepriatelia.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-10  (22:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip
"... ide skôr o zápas s ľudskými predstavami." Veľmi presne si vystihol, čo je to viera v boha.
Spravodlivosť je pojem tak citlivý, ako otvorená rana k soli. Ak by si boh trúfol hodnotiť, čo je spravodlivé, musel by všetkým zaslepiť oči a pomotať rozum.
Spravodlivosť je chiméra. Vysvetli to nejakej cigani, čo má 1O detí a reve, že je to nespravodlivé... My nie sme príliš iní. A keď ti zomrie niekto milovaný pre nejakú infekčnú chorobu, najradšej by si zabil toho, kto tie blbé choroby vymyslel. Nikto ich nevymyslel, nikto ani neustanoví, čo je spravodlivé. Oveľa logickejšie vysvetlenie je, že to vzniklo samo. Bez prítomnosti "spravodlivosti".


joplins   |   ip:77.241.14   |   2010-11-10  (22:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA fuuu ha tak ty si to inak domotal... co ludia vsetko v temnotach mysle nenajdu, sa mi az verit nechce. Boh si nielenze dovoli hodnotit co je spravodlive ale on si dokonca dovoli byt spravodlivost ako taka... to snad nie je pravda kolko trufalosti je v ludskych hlavach....Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-10  (22:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Spravodlivost sa deje neustale.. Vsetko ma svoje priciny a nasledky. Kauzalita siaha v hmote vo vztahoch, viere a hodnotach. Tam kde iny placu druhy maju zivotny sen. Vsetci sa ucia na svojich chybach. Bez prekazok by sa nikto nic nenaucil. Nevedomi to nazyvaju vsak nespravodlivost lebo nevidia za oponu dlhodobych pricin vo svojom konani.Ip   |   ip:188.112.8   |   2010-11-10  (22:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja:
Ak Boh je, tak potom aj to, že niekto si myslí, že Boh nie je, je len predstava.
Súhlasím s tým, že hodnotenie čo to je spravodlivosť z ľudského pohľadu, môže byť veľmi skreslené a subjektívne.
Ten príklad s desiatimi detmi sa mi ale nezdá celkom presný, niekedy mám skôr dojem, že tá matka to hodnotí ako výhodu, lebo oni nie su až taký hlúpy, iba využívajú vyhody ktoré im systém poskytuje.
Za choroby a problémy, neobviňujem Boha, pretože väčšinou si za to môžeme sami. Ak Boh nie je tak fakt, žiadna spravodlivosť neexistuje. Ak Boh je, tak ešte nepovedal posledné slovo, a tak aj osud človeka ktorý z ľudského pohľadu dopadol veľmi nespravodlivo, z hľadiska večnosti môže nakoniec dopadnúť spravodlivo.JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-11  (06:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip
existuje špagetové monštrum. Ak si ale ja myslím, že neexistuje, tak je to len moja predstava. Aj ty by si mal v neho veriť, lebo tiež máš predstavu, že neexistuje.
Za choroby si nemôžeme sami. Vyvinuli sa spolu s nami, sú súčasťou každého živého organizmu.
Boh nepovedal posl. slovo... On ho má v pláne povedať príliš neskoro. Až po funuse. Ale má smolu, ja budem beznádejne mŕtvy, takže na mňa nebudú mať jeho "spravodlivé" chápadlá nárok. Moslimovia veria, že ak sa obetujú - rozumej odpália - prídu do raja. Je to choré, taká viera je vierou psychopatov, ako každá viera v posmrtnosť. Prečo si človek vymyslel boha /-ov/, podrobne rozoberám vo svojej knihe Opice neveria, že pochádzajú z človeka.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-11  (07:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins
tebe neopovedám. Iba chcem poradiť: Skutočne vážne a priateľsky - navšív lekára, vieš akého, tvoj život po vyliečení bode radostnejší. Ver tomu, že sa oslobodíš od strašného jarma. Dobre, tak navštív farára, vraj saleziáni sú inteligenčne na úrovni. Pomôže ti. Viera v boha nemusí byť "poslaním". Myslím, že nemáš priateľov. Takých skutočných, s ktorými si môžeš vyhodiť z kopýtka. Pomysli si, že pokúšaš diabla, ale si nekonečne silnejšia. Maj odvahu, lebo tá ti skutočne chýba.


Azgaroth   |   ip:85.248.61   |   2010-11-11  (07:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-D


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-11  (07:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ˇja . no ale si mi dal... ta inteligencia a povysenost.. ze tebe neodpovedam... no ale si mi dal... idem s a uz aj obesit... normalne si sa blysol... ty si nejak ten vyssi ,ze ??? ten vyssi....


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-11  (07:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aaa usmiaty azgarot.. kde by on chybal so svojim carovnym usmevom...


Ip   |   ip:188.112.7   |   2010-11-11  (08:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja:
Sú niektoré choroby pri ktorých je očividné, že si za ne môžeme sami. Sú zapríčinené naším nesprávnym životným štýlom. Hovorí sa im aj civilizačné choroby. Ak budem fajčiť, piť, nezdravo sa stravovať, málo sa budem pohybovať, nenaučím sa zvládať stres, ak mám problémy v medziľudských vsťahoch zákonite to prinesie nepriaznivé dôsledky pre moj organizmus. Sú lekáry ktorí hovoria, že svoje zdravie môžeme ovplyvniť svojím životným štýlom do 50-70%. Ďalšie faktory ako je dedičnosť a ekológia majú vplyv, káždé z tých dvoch do 20%. Lekár môže ovplyvniť naše zdravie do 10% Určite sú choroby za ktoré človek nemôže priamo sám sú dôsledkom dedičnosti a pomerov v ktorých žijeme. Z môjho pohľadu sú choroby, dôsledkom toho, že sme sa ako ľudia rozhodli žiť v nezávislosti na Bohu.
Ak Boh je tak smrť nebude mať posledné slovo, takže sa nemusíš báť, že by Boh niečo zmeškal, alebo že by sa mu niečo vymklo z rúk.
Nepochybujem o tom, že neprávne náboženské predtavy, môžu mať negatívne dôsledky na psychyku človeka a na jeho okolie.
Tú knihu, by som si celkom rád prečítal.


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-11  (08:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja. takze ty pises knihu?? no vidim, ze chces rozosiat nejake semeno po svete , semeno tvojho pohladu a nepochopenia veci... citim, ze toje ateisticka kniha ktora "jasne " vysvetluje ako sa veci maju a ty si to konecne vsetko odhalil... clovece hladaj pravdu kym sa da najst..lebo cas sa krati...
ps,

no vidim, ze ti to lezi vzaludku ked si sa dal na pisanie knihy... zobral si to ale za zly koniec.. ak si sa uz raz rozhodol Boha ignorovat ci bojovat proti nemu tak on ta necha a logicke argumenty sa ti budu len tak hrnut , o to sa neboj,, dost je takych co sa o to dostatocne postaraju...


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-11  (09:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  On uz tu knihu davno napisal, mozete si ju teda precitat.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-11-11  (09:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael, prečo si ignoroval moju otázku? Fakt ma to zaujíma - ako si vysvetľuješ existenciu svojej duše, odkiaľ pochádza, prečo ju vlastne máš atd.? Na to ti veda nedava odpovede, lebo veda sa zaoberá hmotou. To je aj dôvod prečo nemôže byť v opozícii voči viere v Boha...Preto sa ťa chcem opýtať, kde hľadaš odpovede na tieto otázky? Alebo proste nehľadaš?


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-11  (10:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mozno si ju vysvetlujem tak ako vsetci, len ten moj subjektivny pocit je iny ako u veriacich. veriaci si dusu zamienaju za nastroj spojenia s bohom, ja ju beriem nie ako dusu, ale sucast vedomia a podvedomia. Nemusime mat automaticky navod vo svojom mozgu, mozno evolucia s niecim takym ani nerata, ale kde je napisane, ze vieme odhalit svoje vnutro, svoje zmyslanie, pre vas dusu? Pre niekoho staci povedat, mam dusu, to znamena, ze musi existovat aj nieco ine ako zivot. Ale to nemusi byt automaticky pravda. Vieme, ci aj nieco ine zive nema dusu? Ma ju len clovek? A sklzneme zasa len do teologickych blabolov.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-11  (18:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip
áno, civilizačné choroby sú vlastne našou vinou, pravda, ak sú to vôbec choroby. Skôr by som povedal, že chorobou je naša lenivosť. Ale tá je tiež úplne prirodzenou vlastnosťou ľudoopov. Tie ostatné - vírusy, baktérie, paraziti, rakovina, genetické mutácie - sú prirodzenou súčasťou života. I smrti.
Máš tam veľmi dobrú vetu: "Z môjho pohľadu... na bohu." Miesto slova boh doplň prirodzený vývoj a dostaneme sa k boju modernej medicíny s chorobami. Dnes sa vie, že tento boj nebude mať ľudského víťaza, ale ľudskú obeť. Evolučný náskok chorôb - to sú milióny rokov konfliktu infekcie v. imunitný systém. My sme imunitný systém oslabili - tým, že mu pomáhame. Vírusové epidémie celkom isto zabijú stámilióny ľudí. Druhá možnosť je, žiť bez medicíny. Ja by som zomrel krátko po pôrode. Satan by si ma zobral. Lebo by vedel, čo zo mňa bude.
Ak boh nie je, premárnil si svoj život - toho sa nebojíš?
Slony sú okrem nás jediné živočíchy, ktoré držia pietu pri úmrtí druha. Ak ho mali radi, je im ťažko opustiť jeho telo. Až keď začne páchnuť, opustia ho. Možno po čase ho budú "pochovávať" nie tri dni, ale tri týždne. Budú chodiť k jeho hrobu. Budú mu nosiť potravu. Potom obetujú jeho družku, aby mal na onom svete slúžku. Atď Aj o tom píšem vo svojej knihe, stačí zadať jej názov do googlu.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-11  (18:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins
neposmievaj sa, myslím to s tebou úprimne. A prepáč, že som ťa považoval za ženu.
Ja nebojujem s bohom, lebo v neho neverím. Nehádal by som sa ani s veriacimi, keby boli tam, kam patria - v kostole. Tam zase ja nechodím. Bohužiaľ oni svoje presvedčenie vynášajú von, a keďže sa ich posolstvo pokory niekomu náramne hodí /politikom/, tak majú aj politickú moc. A to obrovskú! Cez mocenské štruktúry /škola, kultúra, médiá, financie/ ju presadzujú i do môjho osobného života. Preto sa pred nimi bránim.
Ty však si excelentný prípad úplnej sektárskej posadnutosti. Chcem ti len poradiť - objav svet, ktorý sa ti ponúka. Ak sa nebojíš satana, ak skutočne veríš vo svoju silu, veríš svojmu bohu, naber odvahu a urob ústretový krok do tej druhej časti života, ktorú si odopieraš. Nie je hrdinom kňaz hromžiaci z kostola, ale kňaz, ktorí ide medzi vlkov a žije s nimi a snaží sa poznať ich svet. Potom pochopí, že tí ľudia nie sú zlí, i keď nechodia do kostola a kľajú a rúhajú sa, také taľafatky predsa boh odpúšťa. Dôležité je, aby boli dobrí - vieme v akom zmysle. Takí sú hodní onoho kráľovstva. Či nie?


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-11  (18:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA takze 1 nepoznas ma uz vis co som zac.. odkial to vies ze som cely zivot zavrety v kostole a bledy sedim roztraseny pred vonkajsim svetom???? toto sa vola odborne predsudky.. bratu... a mal by si to riesit cim skor tym lepsie...


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-11  (18:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  po 2 . mam za sebou 25 rokov ateistickeho zivota, dalsich 10 rokov chodenia po celej europe.. zazil som toho dost a viem sa o seba postarat lepsie ako by si si vo svojej vypredsudkovanej hlave myslel....


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-11  (19:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  po 3 neuc ma aky je rozdiel medzi krestanmi a cirkvou.. myslim ,ze ja to viem lepsie ako ty.. nikdy som do kostola nechodil... bol som tam len prilezitostne na pohreboch ci svatbach... kazne a farari v sutanach su mi protivne ako tebe... nesud skor ako vypocujes lebo ti to posluzi na hanbu je napisane v biblii a akurat sa ti to stalo....


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-11  (19:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  po 4 ty nepoznas rozdiel medzi cirkvou kristovou a nabozenskymi instituciami a ides davat rady??? nastuduj si nieco kto je veriaci a kto je papierovy nabozensky farizej... miesas jablka a hrusky ..
inac je na vas vsetkych pekne vidno aky ste zmanipulovany hollywoodom.. co krestan to skaredy a bledy , vyhrazajuci sa a neschopny zit.. hladajuci barlicku... ste typicke obete a este idete davat rozumy....


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-11  (19:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RE: Ja

Bohuzial aj ty svoje pochybne presvedcenia vynasas von a tym oblbujes tu pritomnych neistimi vecami o ktorych vies makove. Z viz, hore komentaru reagujes ako vacsina ateistov ktori zatracuju vieru skrze dogmy cirkvy vlastne predstavy skor chaosu ako poriadku ktore su lahkym tercom ale od viery maju daleko. Psyche/Dusa je Jav neviazuci sa na telo ktory sprevadza numinozita (bezpocitovost ktora nadobuda javy) viaze sa len na schranku poznania cize: Jej stav je velmy zavysli na okoli a nasom tele. Tento stav je nad vsetkymy polaritami a preto je mimo smrti ci zivota. Cim potvrdzuje vlastne vecnost duse o samej sebe pre ktoru su zivot ci smrt len prechodnymi javmy. Stav sa nadobuda absolutnym vytrzenim kedy sa vzdialime od seba alebo dlhou praxou ( moralkou a ucenim ) Je to ako ked sa stane z herca divak a skrupina sa navzdy zmeni. Vnimanie, postoj cloveka sa uz neutvara viac z vnutra deju ale akoby zo vzdialeneho postoju pomimo celej tejto dramy cize duse ktora sa uz viac nepovazuje ako hociktory objekt v tomto deji a teda nie je pomylena iluziou docasneho svetu. Samozrejme tento dej mozu pochopit iba ti co tuto skrupinu opustili a preto nie je rozumna diskusia medzi ateistami a realizovanimi. Ateisti v tom ale vidia nieco ako povysovanie (co je vlastnost pomylenosti v skrupine) a vobec si neuvedomuju dolezitost tohto deja. Preto je velkou ironiou ze ateisti, ti ktori vravia o iluziach sveta a ludskej hluposti v nich sami ziju.


ANONYM   |   ip:79.138.24   |   2010-11-11  (19:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  groover.. 100 bodov...


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-11  (19:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   groover.. 100 bodov. tak.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-11-11  (19:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No čo iné môžu ponúkať, ak nie len rozumy, aj to značné okyptené! Už len tie ich odporúčania, že treba niečo a niekoho navštíviť, hovoria presné o nich viac ako dosť.


Ip   |   ip:188.112.1   |   2010-11-11  (19:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja:
to že by som si rád tú knihu som nemyslel ako iróniu.
Nemyslým si, že by som premárnil život ak Boh nie je, princípi pre život ktoré popisuje Biblia sú dobré aj pre tento život. Ak Boh nie je nemá zmysel obávať sa, že som život premárnil. Skôr by som sa obával premárnenia života ak Boh je. Ak Boh nie je tak po smrti určite nikoho nijaké sklamanie nečaká a už vôbec nie pocity premárnenia života. To skôr môže hroziť ak Boh je.
To čo píšeš o spojení náboženstva s politikou, tak tomu rozumiem tiež sa mi to nepáči, ale chápem to ako naplňanie 13. kapitoly knihy Jánovho zjavenia. Takže Boží súd v tomto zmysle je dobrá správa.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-11  (20:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Moje narážky na kostoly a cirkev sa týkajú reálneho tlaku kresťanskej politiky na život každého, bez ohľadu na vyznanie. Na to nemajú ani len demokratické právo, nie ešte morálne!
Vaše dištancovanie sa od cirkvi je mi ľahostajné. Že sú medzi vami rozdiely, to je len vaším želaním. I keď by ste sa asi medzi sebou dokázali do krvi povadiť pre slová, pravdaže slová nemajúce žiadny reálny obsah, čo potom nutne vedie ku konfliktom.
Groover: Hľadanie duchovna mimo tela v tvojom podaní je forma známa vari od Tomáša Akvinského, a to je už pekne dávno. Súčasní moderní filozofi idealizmu sa snažia hľadať dušu v kvantovej mechanike a Einsteinových víziách, kvôli ktorým sa nevedel pohnúť celú polovicu života ani o krok ďalej. Duše niet.
joplins: Ateistom si nikdy nebol. Ateizmus nie je ľahostajnosť k bohu, keďže boha niet, ale obrana pred zjavnou nepravdou o existencii "vyšších bytostí". Ateista musí nutne aspoň v základných otázkach študovať prírodné vedy, aby odpoveď na otázky, v ktorých má náboženská viera "jasno". Neverím, že si študoval prírodné vedy, na to máš primalú zásobu slov a žiadnu schopnosť logicky uvažovať. Prepáč, že to hovorím tak otvorene, ale je to tak lepšie. Zvyšné tri body hovoria o tom, že sa dištancuješ od cirkvi. To je vec, ktorú si rieš vo svojom vnútri. Skutočne sa obráť na toho saleziána, nepohŕdaj nimi, sú oveľa vzdelanejší než ty. Niečo si v živote preskákal - tým sa nechváľ, to je dnes štandard.


Ip   |   ip:188.112.1   |   2010-11-11  (20:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neviem či má zmysel obviňovanie veriacich ateistov a naopak o tom kto žije v ilúzii. Všetci máme len čiastočné poznanie a každý z nás sa môže v mnohých veciach mýliť.
Apoštol Pavel hovorí, že naše poznanie je len čiastočné.
To je užitočné ak si človek uvedomuje, že realita presahuje naše poznanie. Veľa ľudí niečomu verí a ani nevie prečo tomu verí.
Napríklad čo sa týka toho čo sa tu písalo o duši.
Pre mňa je bližšia predtava ataistov ako mnohých veriacich, pretože neverím v nesmrteľnú dušu, ani v to že by duša mohla existovať samostatne mimo tela. Aj biblia hovorý skor to, že človek dušou je. Nič nehovorí o tom, že človek dušu má. A už vôbec nehovorí o tom, že by duša bola nesmrteľná. Predstava o nesmrteľnej duši do kresťanstva prenikla s grétskej filozófie.


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-11  (20:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja. zasa vsetko vies , ty si nejaky prorok ci co?? a poprosim ta , prestan mi uz davat rady na koho sa ma obratit o pomoc.. pasujes sa do roly psychoanalitika a podla par slov sudis cloveka co je zac a aku potrebuje pomoc.. hladaj pomoc ty proti pyche ktora sa usadila v tvojej hlave a srdci a budes na tom lepsie...
Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-11  (20:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Hľadanie duchovna mimo tela v tvojom podaní je forma známa vari od Tomáša Akvinského, a to je už pekne dávno. Súčasní moderní filozofi idealizmu sa snažia hľadať dušu v kvantovej mechanike a Einsteinových víziách, kvôli ktorým sa nevedel pohnúť celú polovicu života ani o krok ďalej. Duše niet."

Duse je vsade. Nic by nebolo. Chcu vidiet nevidane. Blazni sa snazia najst dusu v skrupuli vidaneho. Az prekrocis hranice vedomia za smrt ci zivot potom sa naskytnie nieco neobsiahnutelne v pojme, slove ci pocite a predsa to bude ta posledna vec ktora je sama o sebe z ktorej prameni bytie aj nebytie.

"Bytí a nebytí rodí se vzájemně (jedno povstává z druhého),
těžké a lehké vzájemně se doplňuje,
dlouhé a krátké se vzájemně vytvořuje,
vysoké a nízké vzájemně se přikloňuje,
hlas a zvuk vzájemně se shoduje,
před a po vzájemně se následuje."


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-11  (20:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a stou slovnou zasobou si sa tiez kopol.. to zeju tu nepouzivam neznamena ze ju nemam ,,, viem ako to tu chodi a clovek ktory vsetkym vyka a rozprava vseobecne je prehliadany... tu potrebujes lakte a ludovy slovnik aby niekto s tebou komunikoval.. rozumieme si??? zostup prosim ta s toho tronu vseveducnosti ... PS keby som teraz zmenil nick a IP adresu a zacal nanovo tak by si to ani nespozoroval, ale na to ja mily JA kaslem...


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-11  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale sa nám tu ovce filozoficky rozbľačali! Úchvatné...


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-11  (20:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip
princípy, ktoré popisuje Biblia sú i dobré i zlé - ako v každom diele, kde sa na obsahu podieľalo veľa ľudí.
Špekulovať, či boh je alebo nie je a podľa toho sa zariadiť, asi nebude mať zmysel. Morálne pravidlá o ľudskom súžití nie sú kresťanským vynálezom, ani moslimským, ako zase oni skalopevne veria, ale sú prirodzeným artefaktom evolúcie človeka a každého iného tvora. Morálka vznikla sama od seba - i v prírode predsa nemáme iba surových zabijakov, lebo práve tí by boli najviac ohrození smrťou v súbojoch - ale máme tam práve tak ohľaduplných jedincov i bez viery v nadprirodzeno. Ako a prečo si boha človek vymyslel vysvetľujem v tej knihe, a zároveň to považujem za úplne seriózny dôkaz o neexistencii boha - pravda pre ľudí prístupných logickému uvažovaniu.
Asi jediný a skutočný kameň úrazu bude ten nešťastný posmrtný život. Ja nielenže nechcem žiť večne, ja ani nechcem byť starý a byť niekomu na ťarchu. Posmrtný život by ma pekne vytočil! To odmietam! Ak by to bola podmienka existencie - najprv budeš žiť a uctievať boha, aby si bol po smrti v raji - tak to vážený bohu prr! Najprv sa ma opýtaj, či chcem vôbec žiť, spíš so mnou zmluvu, v nej bude stanovené, či sa ti mám klaňať či čo robiť a až potom, ak ti dovolím, môžeš ma "stvoriť". Ja by som ti však takú mizernú zmluvu otrepal o uši. Môj život musí byť tvorivý a ukončený smrťou. Žiadny iný. Je to môj život, budem o ňom rozhodovať ja. A ak o ňom má rozhodovať boh - od stvorenia až po akúsi večnosť - tak hovorím nie! Nestvor ma! Hľadaj si iné figúrky na hranie.
Pritiahnuté za vlasy? Nuž teraz, veriaci, vidíte seba v zrkadle.


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-11  (20:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a ty si kde bolo debilča????? vzdy lepsie filozoficky blacat ako primrdano ryčat do zrkadla sepulturu..ha ????


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-11  (20:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA fuu takze uz to chapem.. ty si napisal knihu a povazujes to za seriozny dokaz...hm a perlicka je "iba ludia pristupny logickemu uvazovaniu""


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-11  (20:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RE: Ja

Cista naivita ktora sa rodi v skrupine identity. Hybes azda svalmy svojho tela ? Nic z toho nie je nasledkom teba a predsa sa s tym stotoznujes. Boh rozhodoval vzdy a vzdy aj bude rozhodovat. Nevedomy si mysli ze mal aj niekedy nejaku moc. Jedinu moc aku mas je tuzba a dakuj Bohu ze ty a kazdy iny ma slobodnu volu. Ty si nikdy nezil a preto ani nikdy nezomries tak ako kazda ina dusa. Zivot pocitujes skrze telo lebo si uvedomujes smrt ( opacnu polaritu ). Tak spoznavas seba.


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-11  (20:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak toto je gol ja vymyslim nejaky vyplod a dam tomu punc ze len inteligentny ludia a logicky uvazujuci su schopny to obsiahnut..


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-11  (20:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA . poznas CISAROVE NOVE SATY???? tak to si ty aj s knihou co si si ju poistil , ze kazdy bude suhlasit a ked nie tak sam seba usadza na lavicu hlupakov... pekny trik... no ale cisar je nahy...


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-11  (21:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  inac si ucebnicovy priklad frustrovaneho cloveka ktory si nevie dat rady zo zakladnymi otazkami bytia tak si vylieva svoj hnev obvinovanim bytosti o ktorej tusi ze ho vnima a meta mu do oci urazky z nadejou , ze sa stane zazrak... ako vo vztahu muza a zeny. ked po hadke pride druha strana s prosikom, mame pocit zadostucinenia.. a na toto cakas... no takto to nefunguje mily JA..


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-11  (21:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip
že je naše poznanie čiastočné, to nehovorí Pavol, ale veda. Pavol bol hrobárom poznania na celých 15OO rokov. To veda kúsok po kúsku rozmotáva tajomstvá prírody, to veda nemá večné a nemenné pravdy - na rozdiel od viery - to veda dáva odpovede, a kladie stále ďalšie otázky. Pre vieru je nutne všetko jasné, čo vyplýva priamo zo slova VIERA. Pohŕdať vedou, za to, že nevie všetko, je zbabelé. Vedec do úmoru celý život pracuje, aby objavil povedzme rádioaktivitu. Veriaci si potom zažne lampu, aby videl na Bibliu a preklína vedu. Veda v skutočnosti ohrozuje cirkev, lebo je to práve veda, ktorá objasnila pôvod viery. V biblii sa samozrejme nenachádza hromženie na vedu, ani veľa iných káuz, ktorými sa súčasná cirkev zastrešuje. /V biblii sa napr. nerozoberá otázka guľatosti Zeme, napriek tomu to nebol len Bruno, ktorého cirkev zavraždila./
Aby bolo jasné: Vedec NEVERÍ, že to a to je tak a tak. Vedec SKÚMA, či to tak je a ak má nejaké nezávislé dôkazy, že ÁNO, môže pokračovať vo výskume ďalej. Ak má veľké šťastie, tak za svojho života dokončí prácu na veľkom projekte /napr. na prečítaní ľudskej DNA/.
To s tou dušou, samozrejme, tiež nie je kresťanský vynález, dušu dával praveký človek priam všetkému, až náboženstvá prvých veľkých civilizácii ju pridelili len človeku. Myslím, že o duši najviac toho povie neurológia, tam sa treba obrátiť. Ja dušu nemám, ale neurológiu som si zbežne preštudoval, dá sa ten pocit "duše" pomerne uspokojivo vysvetliť.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-11  (21:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplinsová, keď si sa už tak dlho bezprizorne potulovala po Európe, prezraď nám, kde si tak osprostela? Nebodaj v Lurdách, keď si sa máčala v tej barine po panenke skákavej, sedemranovej? Mnohých by tu zaujímalo, ako sa dá dospieť do takého štádia ako ty bez úrazu hlavy.


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-11  (21:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  azgarot. no ty vies srandy.. este daj daku...

po putach nechodim nie som katolik ako tvoja mamina...


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-11  (21:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  inac priznaj sa azgarot , co sisi kupil za peniazky od babky za birmovku??? boli ste s kamosmi na vinko ???? ty pokrytec...


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-11  (21:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins
tak ma nevnímaj


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-11  (21:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RE: Ja

Ano nadherne posunut Joplins do kolonky: nezaujem o vedu. Zas si musis vykonstruovat nejaku predstavu ktoru mozes potom odsudzovat. Vsimni si to pozorne.. Veda skuma tak ci onak prevazne iba hmotu,vlnenie castic a psychologia zas psyche ale neskumaju to co robi ich pravdu realistickou a tym je pocit alebo vzajomna konstalacia a vztahy medzi pozorovanim a pozorovatelom. Tak ci tak Psychologia, Theozofia a Hermetika v tomto predcila vedu uz o tisicrocia lebo sami boli velkou vedou minulosti. Teraz sa uz tieto veci nejako delia a tym stracaju na sile, tvoria sa skor spolky. V knihe mrtvych sa pisalo o DNA skor nez nejaky vedec co i len slovkom o to zavadil. Sucastni badatelia skor skumali vonkajsok ale podstata im unikla. To je akoby sa niekto snazil pochopit pismo tym ze zisti strukturu atramentu. Vedci momentalne neskumaju nove oblasti tak ako volakedy. Oni popieraju fakty nadobudnute dusevnim skumanim a poznanim ktore sa objavuje a uznava ako fakt v sirokych okruhoch ! Tak sa nikdy nepohnu z miesta. Mnohi upozornuju na to ze problem neni v tom ze to ludia nevedia pochopit ale v tom ze to ani nechcu prijat. Narusilo by to totiz ich vnutorne hodnoty ktore by takto stratili cenu. V kazdej dobe sa nachadza mylnik takychto udalosti.

Jedna lahka vec na zamyslenie: V skole ta ucili vedu: Oddas sa vede. V skole ta ucili nabozenstvo: oddas sa nabozenstvu. Poznanie vsak prameni iba zlucenim obdidvoch aspektov. Skolstvo je upadok sucastnej civilizacie kvoli tomu ze uci deti zit v pretechnizovanom svete kde forma nahradza obsah a zabija prirodzenost filozofie a otazok ktore su ludom tak blizke a pramenia z poznania ktore by mal clovek mat ako kazda slobodna ludska bytost.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-11  (21:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Možno už dnes v noci Joplinsová požerie celú tubu tabletiek a bude pokoj. Nábeh k tomu má. Tie jej úvahy prezrádzajú ťažký prípad...


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-11  (22:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA ani nebudem. myslim, ze si sa prezradil , uz nemam zaujem.
azgarot- vies ty aj nieco ine ako rozpravat o vsetkych ze su ovce a sialenci?? povedz na co si vo svojom biednom zivote este prisiel ,okrem pocuvania sepultury chodena na poharik cerveneho s kamosmi a nadavania na dolezitom.sk????

vsak sa uz zapoj do debaty nejakym prinosnym prispevkom... prosim...skus nam objasnit o com je zivot...


Ip   |   ip:188.112.8   |   2010-11-11  (22:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja:
Nehnevaj sa na mňa, ale myslieť si, že môžeš logikou dokázať neexistenciu Boha je naivné.
O tom čiastočnom poznaní Pavel hovorí, môžeš si to prečítať v 1. liste Korinťanom 13,12 Aj keď nemusíš veriť tomu, že to napísal Pavel ten text v Biblii je a nachádza sa aj v Jeronýmovej Vulgáte čo je preklad biblie do latinčiny z 5. storočia, ktoré je od modernej vedy dosť vzdialené.
Proti vede nič nemám, len problém je, že nie všetko čo sa ako veda tvári, veda je. Koľkokrát išlo aj vedcom o slávu, uznanie, senzáciu, peniaze a moc viac ako o pravdu?
Som v každom prípade za vedu, ktorej ide o to aby odhalila pravdu.
To že je niekto veriaci, neznamená že je mu všetko jasné a všetko vie.
Ak o večný život, záujem nemáš, môžeš býť bez obáv, nikto Ťa nebude nútiť žiť večne a už vôbec nie vo večnom trápení. Máš pravdu aj v tom, že o svojom živote rozhoduješ sám, máš na to právo a nikomu si ho nenechaj zobrať.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-11  (22:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover
nepriznal som, že vo vede je obrovská rivalita o úspechy, čo vedu dehonestuje. A tiež je pravda, že mnohí vedci podliehajú pokušeniu, že objavili konečnú teóriu /týka sa to najmä kozmológie/. Veda je v posledných desaťročiach v zajatí súkromných peňazí, na tzv. základný výskum ide stále menej. Ale to nič nemení na podstate vedy ako takej.
Čo robí pravdu realistickou, či vzťah medzi pozorovaním a pozorovateľom, to sú predsa dávno známe otázky, ktoré sa riešili a riešia, neviem, čo si tým chcel povedať. V predkresťanskej ére bola staroveká veda skutočne na pozoruhodnej úrovni, bolo to práve kresťanstvo, ktoré ju na 15OO rokov zadupalo pod zem. Ešteže arabi aspoň v niečom pokračovali. Vytušiť, že organizmy obsahujú dedičnú informáciu, nie je ktovie aký výkon, dedičnosť bola ľuďom zjavná od vekov. Vedci momentálne nové oblasti skúmajú, a nie že nie, opäť neviem, čo si tým chcel povedať. Súčasní bádatelia skúmajú podstatu, nie vonkajšok, momentálne sú v biológii v počiatkoch čítania genetického kódu, v kvantovej mechanike sa pripravuje pokus o nastolenie podmienok, aké tu boli v prvých zlomkoch po vzniku vesmíru a v astronómii skúmame reliktné žiarenie staré iba 38O OOO rokov po Big Bangu. Vedci nepopierajú fakty nadobudnuté duševným skúmaním, lebo to nie sú fakty, iba pocity a pocity majú staré baby.
Školstvo je kapitola sama o sebe, je v príšernom stave, a nie len u nás. Pretechnizovanosť spôsobila o.i. i to, že si tu píšeme, ale tiež ma bolí, keď vidím, že deti sa nehrajú. Na Západe je postihnutie civilizácie drogami tak na 9O%. Čaká to i nás. Človek nie je slobodná bytosť, je vždy nutne súčasťou kolektívu a v ňom má svoje miesto určené hierarchiou. Sloboda je to, keď túži zbaviť sa svojich najbližších "nadriadených". Teda je to túžba, nie reálny stav.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-11-11  (22:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplinsová, aj by som sa zapojil do diskusie, keby som na teba nehľadel zvrchu a s opovrhnutím ako na postihnutú chuderu odtrhnutú od reality, ktorá verí iba na imaginárne kostolné sprostosti. Ale istý účel tu pre mňa tvoja prítomnosť spĺňa - aspoň sa mám na čom zasmiať.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-11  (22:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Vedci nepopierajú fakty nadobudnuté duševným skúmaním, lebo to nie sú fakty, iba pocity a pocity majú staré baby."

Pociti maju vsetci.. = = Niektory ich vsak z casti ignoruju, druhy z nich vytvaraju umelecke diela a dalsi ich zas skumaju a experimentuju s nimi. Ale to vsetko je stale ta skrupina ale poznanie je za skrupinov hodnoteni a sudov. Psychologia je tiez veda a preto to niesu ziadne blabolky ale fakty z ktorych sa vyvodzuju dosledky a priame priciny dopadu cloveka na spolocnost.

"Čaká to i nás. Človek nie je slobodná bytosť, je vždy nutne súčasťou kolektívu a v ňom má svoje miesto určené hierarchiou. Sloboda je to, keď túži zbaviť sa svojich najbližších "nadriadených". Teda je to túžba, nie reálny stav."

Clovek je slobodna bytost sam v sebe a nie vztahom k vonkajsiemu svetu. Nejde o to sa vyslobodit tu niekde z podnajmu alebo z okov prace, otroctva ale vymanit sa z okov iluzie a to ostatne uz pojde po prude s tym.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-11  (22:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip
nemám po ruke bibliu, ale prečítam si to. O Pavlovi viem, že je to skutočný-praktický zakladateľ kresťanstva, že od neho a nie od Ježiša pochádza mnoho dogiem, ktorými cirkev trápi ľudí už tisícročia. Ak sa vyjadril, ako si spomínal, to nie je nič svetoborné, je to prostá, až sedliacka ľudská múdrosť.
Dokázať neexistenciu boha logikou nie je naivné, ale trúfalé. Boh vznikol práve na základe logického uvažovania a na ňom zase je, na tom uvažovaní, aby vystopovalo svoje korene. Trúfalosťou je, že aj vedci, ak sa o tieto otázky vôbec zaujímajú, prakticky bez výnimky zastávajú názor: Čoho niet, to sa nedá dokázať, ani poprieť. A ja tvrdím, že sa mýlia. Čohosi jesto - dôvod na vznik náboženských predstáv - a ten dôvod je niečo prirodzené, až logické. Boh nutne musel vzniknúť ako súčasť prvých ľudských spoločenstiev. Bol na najvyššom stupni hierarchie skupiny.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-11  (23:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover
som rád, že spomínaš psychológiu, lebo je to práve ona, ktorá objasňuje nábožnosť. Psychológia je náhrada za vedu, ktorá ešte len vznikne. My ešte nedokážeme vystopovať pôvod každej myšlienky a každého pocitu na úrovni neurónu, to je vec ohromne komplikovaná, ale vari raz to dokážeme. Potom psychológovia prídu o prácu. Zatiaľ sa musíme uspokojiť so službami týchto talentovaných ľudí, ktorí neurónové "diskusie" skúmajú pomocou neurónov vo vlastnej hlave, inak to zatiaľ nejde. Niekde si zožeň Freudove psychoanalitické prípady, budeš prekvapený, aké POCITY sa dajú vysvetliť prirodzenou cestou.


Ip   |   ip:188.112.8   |   2010-11-11  (23:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja:
Ak je nejaká potreba v ľudskom srdci, na ktorú prináša uspokojenie viera v Boha, tak to ešte nie je dôkaz, že človek si Boha musel vymyslieť, aby uspokojil nejakú svoju potrebu. Kľudne to môže byť tak, že človek je s tou potrebou stvorený. Myslím, že každý z nás má potrebu po niečom čo nás presahuje.
Biblia hovorý, že Boh vložil do nášho srdca túžbu po večnosti. Boh nás mohol stvoriť z túžbami, ktoré môže naplniť jedine On.Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-12  (07:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RE: JA

Freud praveze zastaval principy ktore mali velke medzniky a preto sa dali lahko odzbrojit a sam nenasiel odpovede na tieto otazky. C.G.Jung v tom predcil Freuda ktory sa snazil vysvetlit skor pudovo a prirovnaval ludi k zvieratam,pudom a z toho odvodzoval aj hlboko zakorene struktury spravania. Moderna psychologia pokrocila a Freud sa tam spomina len ako priklad typu dedukcie ktora zial bohu dnes uz nevie vysvetlit priciny konania v podvedomi ktore nemusi vychadzat zo zivocisnosti ale z psyche.


Ip   |   ip:188.112.1   |   2010-11-12  (07:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  podobne to je aj z morálnymi normami, kto ich vložil do nášho srdca?
náš problém, ale je že častokrát aj keď vieme čo je správne, nie sme schopný podľa toho žiť
Ak by sme vznikli, ako produkt evolúcie, nepotrebovali by sme žiadne morálne normy, pretože pre evolúciu je najdôležitejšie prežitie najsilnejších. Takže ak by najsilnejší z nás kvôli prežitiu druhu zlikvidovali slabšiu väčšinu z hľadiska evolúcie sa nič zlé nedeje. Preto je evolučná teoria nebezpečná, lebo dokáže ospravedlniť všetko.


joplins   |   ip:78.156.22   |   2010-11-12  (07:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  IP. citujem.Ak o večný život, záujem nemáš, môžeš býť bez obáv, nikto Ťa nebude nútiť žiť večne a už vôbec nie vo večnom trápení. Máš pravdu aj v tom, že o svojom živote rozhoduješ sám, máš na to právo a nikomu si ho nenechaj zobrať.
toto je omyl. od momentu kedy bol clovek stvoreny je vecna bytost... Boh zivot ktory daroval nikdy neberie!! ide len o miesto na ktorom ho bude travit.. ono zo zivota sa uz neda ujst... ani temne mocnosti nebudu znicene, len presunute na urcite miesto aj z ludmi ktory ich nasledovali...


madball88   |   ip:217.12.48   |   2010-11-12  (07:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins ty si teda riadna ovca... vy si asi fakt myslite ze mate patent na vsetko. vecna bytost... neda sa ujst zo zivota... vy musite byt niekedy sami smiesni aj sami sebe


Ip   |   ip:188.112.1   |   2010-11-12  (08:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins
Pavel v 1. list Timoteovi hovorý, že je to Boh, ktorý sám jediný má nesmrteľnosť. Samozrejme, že Boh chce dať nesmrteľnosť aj bytostiam ktoré stvoril. Neznamená to ale, že Boh bude po celú večnosť udržiavať v trépení bytosti, ktoré sa proti nemu vzbúrili. Nemalo by to žiadny zmysel a určite by to nebolo spravodlivé. Nikto z nás sa predsa na tento svet nepýtal.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-12  (08:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip a Groover
na vaše argumenty som ešte večer reagoval, ale môj príspevok tu nie je. O Freudovi len toľko: Jeho dedukcia bola pre mňa priam šokujúco inteligentná, mal som pocit, že dokáže vysvetliť všetko, na čo siahne. Ohúrilo ma to, ale je to vari 15 rokov, teraz by som to možno chápal inak. Mám film podľa skutočnej udalosti, keď v Bavorsku vyháňali diabla z mladej ženy. Bola silne pobožná, ale i ambiciózna, chcela žiť normálny život. Podvedome nenávidela všetky tie kríže okolo seba, len si to nechcela priznať. Tušil som celý čas, čo je príčinou jej "choroby". Vyháňači diabla ju svojou fanatickou tuposťou zabili.
Potreby v "ľudskom srdci" nie sú žiadnou ľudskou špecialitou. Potreby má každý živočích, ja som pred rokmi začal štúdiom etológie, čo je čosi ako psychológia zvierat. Človek sa od zvierat zjavne líši úrovňou techniky, ale ničím iným. Názor, že v prírode víťazí tzv. silnejší, je dávno prekonaný. Ak by víťazili iba agresívni a silní, mali by sme tu opäť cicavčích dinosaurov. Agresívni kvôli pričastým konfliktom vyhynuli. Pocity majú i zvieratá, a presne také isté, ako my. Nechcite odomňa dôkazy, študujte etológiu. Človek vo svojej pýche zašiel tak ďaleko, že aj vlastné vetry považuje za niečo inteligentné, čo nemá páru pod slnkom. Takže "pocity" zo srdca sú presne tými pocitmi, ktoré má šimpanz hľadajúci svoje miesto v tlupe. Úcta k vedúcemu tlupy je úctou k faraónovi, stavanie pyramídy je pietny akt slonej tlupy pri "pochovávaní" svojho druha. Než sa budete smiať, preštudujte si to. Za tým, čo tvrdím, stoja tisíce uznávaných odborníkov, len ich práca je takmer neznáma. Je baranidlom rúcajúcim stredoveké dogmy. A ohrozujúcim cirkev.


Ip   |   ip:188.112.1   |   2010-11-12  (08:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja:
netvrdil som že potreby majú len ľudia, samozrejme, že aj zvieratá sú stvorené z určitými potrebami, to čo píšeš nie je žiadny dôkaz, proti Bohu.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-12  (08:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RE: Ja

Ked chces rozumne triedit informacie tak to ohurenie by si mal nechat stranou lebo aj nabozenskych fanatikov moze nieco ohurit a to nezmanena ze sa na tom zaklada pravda.. Freud napriklad vo svojich dielach odsudzoval domorede kmene a vzdy poukazoval na ich spravanie pricom si vybral iba par ktore mu sadli na kritiku. Pri com je dokazane aj v celosvetovom vyzkume ze domorode spolky predcili dnesnu civilizaciu vo forme kontaktu,porozumenia a hierarchii pr:(Anatomia ludskej destruktivity). Neskor sam priznal chybu a jeho nazory a dedukcie nemali prakticky odpoved na fakty z prirody a spolocenstva ludi. Napriklad: tvrdil ze spravanie cloveka vychadza hlavne a len uplne z vychovy dietata a prostredi v ktorom zilo(Teda usudzoval ze kazdy sa na zemi rodi ako neviniatko ktore moze konat len podla svojho okolia). Problemove vztahy matky,otca s dietatom. No pri tomto argumente neprihliadol na to ze spravanie cloveka sa moze uberat hocijakym inym smerom a to prave vdaka psyche ktora nezavisi na vonkajsich podnetoch. Exemplare su vsade na svete a dokazuju ze clovek sa vie vymanit aj z okruhu vychovy ktora je mu stiepena odmalicka. Osobnost cloveka len prihliada na vonkajsie podnety no sama neni nimi vytvarana. Tim odlisil Jung psyche od sveta. Zatial co Freud sa ustavicne snazil vysvetlit tieto veci pomocou zakoreneho pudu ktory tiez sahal do rise podvedomia ale prisudzoval ho materii pricom sam nevedel urcit aky je medzi nimi vztah a preto sa dopustil vela omylov pri tejto psychoanalyze. Mozno ho vnimat ako ikonu ako bol Darwin no obydvaja su uz v pase a ich argumenty alebo ich tzv. "domnienky" maju malu vahu voci dlhym vedeckym pracam ktore skumaju vsetko do poslednej podrobnosti.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-12  (09:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip, zaujimalo by ma, cim je pre teba evolucia nebezpecna, a ak ano, asi mas len hmliste predstavy o nej. Evolucia totiz neznamena, ze orgznizmus chce dosiahnut, ze v danom prostredi sa meni, aby dosiahol vacsiu sancu na prezitie, on to svojim chcenim nedokaze.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-12  (13:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip
preštuduj si vedný odbor etológia, inak nebudeš vedieť, o čom hovorím. Najznámejšími autormi sú Konrad Lorenz a Desmond Morris. Nemôžem ti to objasniť tromi vetami, i keď som sa o to v skratke pokúsil vo svojej knihe. Potreby a pocity, o ktorých hovorím, sú práve základom náboženského povedomia. A majú ich aj šimpanzy. Že prečo neveria v boha? Tým by som si nebol tak istý, že neveria. Aspoň niektorí. Podobne ako ľudia. Trvám na tom, že môj postup JE dôkazom neexistencie boha.
Groover
filozofické školy vadiace sa o to, či prostredie vplýva na psychiku či nie, či je človek viac dielom genetiky či prostredia... tieto školy niekedy vec iba zamotávajú, prirodzene, že každý má svoj diel pravdy a tvrdú hlavu. O tom som nehovoril. Freud bol revolucionár, veď pred ním na psychické problémy mala patent cirkev, a on ich dokázal vysvetliť neduchovne, materiálne, i keď neurológia vlastne ešte neexistovala. Duša je pyšné dielo ľudskej domýšľavosti. Asi toľko.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-12  (15:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RE: Ja

Nesuhlasim s tvojim nazorom. Totiz aj dnesne vedne odbory pisu o podvedomi/nadvedomi a psyche je ich povodom. Nie vsetko najdes v hrubohmotnej materii inac by dnes vedci nevedeli o alpha,beta,gamma,x-ray ziareni, tiez by nevedeli o elektromagnetizme atd. Dokonca aj vakuum je vyplnene eterom v ktorom sa uplatnuju fyzikalne zakony. Vedne odbory si len stale odkrajuju a ich sprektrum reality obsahuje viac veci. V tomto im drzim palce. Sice vie neurologia popisat podrobne cely postup od receptoru po mozog, doteraz nevie udat jasny fakt o tom preco nastava prave vysledny vnem ktory replikuje tu istu vec v nasom vedomi oddialeny od celeho fyzickeho sveta. Tato logika alebo dedukcia vedcov je tiez totizto zalozena na domyslavosti ktoru vseobecne prijali ako "pravdu" s ktorou sa vsak teraz neda dalej pohnut lebo uz zaklad pre dalsie studovanie bol vytvoreny zle. Prave preto sa vedci delia na rozne skupiny z ktorich len niektori su schopni vratit sa o krok spet aby urobili dva kroky vpred.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-12  (16:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover
"...doteraz nevie udať jasný fakt o tom, prečo nastáva práve výsledný vnem..." Počkaj času ako husa klasu, a bude vedieť. Vy idealisti /zástanci idealistického smeru filozofie/ neustále argumentujete tým istým: Ukážete na miesto, kam sa práve veda dostala a poviete - aha, oni nevedia, ako je to ďalej. A je to práve veda, kto ukázal, čo práve nevie, lebo náš pán farár nevie ani ukazovať. Vakuum nie je vyplnené éterom, žiarenie nevnímame dušou či psyché, podvedomie či údajné nadvedomie sú pomocné výrazy v psychológii, nejde o "duchovno" v náboženskom ponímaní. Psychológia skrýva ešte veľa tajomstiev, ale už som povedal: Je to preto, lebo mozog je mimoriadne zložitý orgán, nie preto, že v ňom sídli duša. Hovorím: Kto chce poznať ľudskú "dušu", nech študuje etológiu, teda dušu zvierat. Aby zostúpil z nebeských výšin sebaobdivu, lebo na ňom stojí onen idealizmus. Až keď pochopíš šimpanza, poznáš svoje miesto v prírode.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-11-12  (18:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja:
„Morálka vznikla sama od seba“

No to už je argument

Morálka sa vždy vyvíjala z náboženstiev – či už chamurappiho zákonník, ktorý tiež hovoril o Božom treste alebo všetky ostatné. Žiadna opakujem žiadna spoločnosť v celej histórii ľudstva nežila bez náboženstva alebo nejakých duchovných predstáv, človek intuitívne tušiac pravdu vždy vedel, že neexistuje len materiálny svet, ale aj niečo viac, dnešny človek – homo ekonomikus – ohlupnuty vymyvanim mozgov a odstranenim prirodzenosti zo svojho života na to zabúda. Ateizmus a materializmus je nič – duchovná a kultúrna smrť. Jednotlivé ľudské spoločnosti a kultúry boli vždy založené na náboženstvách, z ktorých vychádzala aj ich životná filozofia. A ak nájdeš lepšie morálne normy pre prežitie, fungovanie a rozvoj spoločnosti, ako kresťanské, tak si frajer....Môžeš to skúsiť, uvidíme, či prekonáš Ježiša Krista...Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-12  (19:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RE: Ja

Hmm ale ty si prezentoval to svoje akoby to bol fakt, pravda tak preco si ja nemozem ? Vedci su predsa rovnaky idealisti ked to tvrdia. Pokrytci.. Odmietaju jednu cast pravdy a pritom si sami vymyslaju vysledny dej na zaklade mnohych dejov ktore su same len indiciou a nie vyslednou pravdou. Veda sucastnosti je len dalsim nabozenstvom ba niekedy aj ovela fanatickejsim nez nabozenstvo ked su schopny uverit a hltat doslova vsetko. Su tak zaslepeny ze sa snazia vsetko vedomie napchat do hmotneho mozgu a opisuju to ako bozsky organ vedomia pricom nedokazali ani 1/10 z toho co tvrdia a opisuju v ucebniciach. Ich dokazy su iba v praci mozgu no nie vo vyslednom prepojeni vedomia s mozgom. To su ich domnienky na ktorych si zakladaju naivny ludia a potom ich dokonca dokazu vyslovit v diskusiach hoci si nou sami niesu isty a neoverili si to. Prave oni sa snazili predcit dobu ked vsetko opisuju na zaklade hmoty a skeptici nevedeli pochopit myslienku eteru. Pricom vsetky mineraly sveta rastu prave z tejto formy. Zatial co oni to sformulovali tak ze existuje zakon a preto sa to tak deje. Totiz nic sa nedeje samo od seba nech uz ide o akykolvek zakon vsetko ma svoje priciny ! Tam kde prebieha chemicka reakcia a moznost uplatnenia fyzikalnych zakonov tam musi byt vedomie foriem ktore reaguju voci sebe ( co sa tiez nemoze diat samo od seba ). Hocijaky vnem opisuju ze existuje sam o sebe ( No zial ani to nie je pravda ) Vnem sam o sebe nemoze byt vnimany sam sebou v hmote potrebuje na to vyssi clanok ozivenia teda dusu bez ktorej je vsetko mrtve.(To je jediny a nevivratitelny empiricky dokaz ktory je vysudzovany ked ziadna ina forma nemoze nadobudnut podobny stav) Vedci vsak ale dusu beru ako samozrejmost tak ako aj prirodne zakony no neuvedomuju si ze aj to su samostatne clanky s ktorimy sa da pracovat. Nikto sa mi tu nemoze ohanat s tvrdenim ze to vsetko vychadza z toho ako opisali vedci.. Tiez nemaju fakty a ani nikdy mat nebudu lebo toto sa neskuma vasim typom "logickej dedukcie" ale duchovnym poznanim a to je prave ta skulinka preco stroskotali aj ked maju pred nosom cely palac. Uroven poznania zavysi hlavne a hlavne len na subjektivnom poznani kazdeho cloveka.


Ip   |   ip:188.112.1   |   2010-11-12  (19:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael:
neviem či to má nejaký význam dohadovať sa, ale ak chceš tak sa pozri na nejaké články, ktoré ťa aj tak asi nepresvedčia:
http://kreacionismus.cz/node/221 to je len jeden z článkov, ktoré sú na: http://kreacionismus.cz/taxonomy/term/6?page=1yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-11-12  (19:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Morálka sa vždy vyvíjala z náboženstiev"

V Pakistane odsúdili kresťanku na smrť. Vraj sa rúhala Mohamedovi

http://spravy.pravda.sk/v-pakistane-odsudili-krestanku-na-smrt-vraj-sa-ruhala-mohamedovi-phe-/sk_svet.asp?c=A101112_151556_sk_svet_p23
Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-12  (19:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Evolucia je iba teoria a nie vedecky ani ziaden podobny fakt. Stale viac ludi aj z okruhu vedcov nachadzaju v evolucnej teorii vela problemov co ju vyraduje z kolonky prijatelnych nazorov a je skor tercom burlivych debat. Dokonca stacil hned 1. fakt a tato cela teoria padla na lopatky.

Princip "nezjednodusitelnej komplexnosti" a nepravdepodobnost nahody zlozitych javov.

Niektore prirodne javy su totizto statisticky prilis nepravdepodobne a prilis zlozite aby mohli vzniknut nahodou. Su take komplexne ze odobratim ktorejkolvek sucasti stracaju svoju funkcnost a ciel.

Darwin sam vo svojom "o povode druhu" napisal: „Keby sa dalo dokázať, že jestvoval nejaký zložitý orgán, ktorý nemohli vytvoriť početné, postupné, jemné modifikácie, moja teória by sa celkom rozpadla. Neviem však vypátrať žiadny takýto prípad." (s.211).
JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-12  (20:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover
to, čo si prezentoval v posledných príspevkoch je skutočne polievka z pomyjí. Nič v zlom, ale to sú staré táranice spred sto rokov. Nemáš prehľad.
Od konca: Čo je nelogické na tom Darwinovom výroku? Taký organizmus nebol, a nebude nájdený. Len mi teraz nezačni argumentovať okom., to je príliš otrepané /dobre vyše sto rokov/. Teda nezjednodušiteľná komplexnosť nejestvuje.
Evolučná teória je už dávno prijatým faktom na všetkých univerzitách sveta, je oficiálne prijatá i Vatikánom, a to bez nejakých výhrad.
Veda ti leží v žalúdku, napriek tomu, že bez nej by si asi ani ty nežil. Veda má jeden neprelomiteľný argument: Vo vede veci fungujú. Veda je však proces, nemá žiadne sväté pravdy, je to poznávanie bez konca. Vo viere v zázraky nefunguje nič. Z jednoduchého dôvodu: Nikdy sa žiadny nestal. A ani stať nemohol, lebo keby existovali zázraky, aký zmysel by mal taký svet?
Lenka B
nehovor o kresťanske morálke, striasa ma hnus. Ak máš na mysli teóriu kresťanskej morálky, tak si uvedom, že vyzdvihovaním Ježišovej morálky pohŕdaš morálnymi hodnotami iných náboženských skupín. Nič také ako kresťanská morálka neexistuje, sú to všeobecné pravidlá súžitia, Ježiš nebol ich vynálezcom. Napokon, ak chceš, môžeš mi ich vymenovať, ale pochybujem, že sa dostaneš cez 5 bodov.


Ip   |   ip:188.112.1   |   2010-11-12  (20:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nezjednodušiteľná komplexnoxť existuje. Mýslím, že to bol Behe ktorý to ukázal na pasci na myši. Pasca na myši sa skladá z troch častí, ktoré musia byť vzájomne spojené na to aby mohla pasca fungovať. Ak by akákoľvek časť chýbala, tak pasca by nemohla fungovať. Nikto neverý, že by pasca na myši mohla vzniknúť náhodou. V živej prírode existuje množstvo takýchto nezjednodušiteľných systémov oveľa zložitejších, ako je pasca na myši.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-12  (20:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  p, ak sa tu zacinas ohanat nebiologom Behe,tak to si si nevybral zrovna ten spravny ptiklad,tento populiztor ID to so svojimi nespravnymi zavermi pobavil celu vedecku spolocnost. Ono nestaci len vytrhavat veci z kontextu Ale ako som vravel Behe nie je to,co by kreacionizmu pomohlo.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2010-11-12  (20:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  „Vo viere v zázraky nefunguje nič. Z jednoduchého dôvodu: Nikdy sa žiadny nestal.“

Už len to, že si sa narodil, mohol byť pre niekoho (napr.tvojich rodičov) v tom okamihu zázrak. A sme pri tom, čo som pisala predtym, neustale sa to potvrdzuje – zaryti ateisti nie su schopni vnimať zazrak okolo seba, nič tajomne, všetko chcu vnimať prisne „vedecky“ /pritom aj sami ti vedci veľakrat priznaju, že v podstate vedia h...o, narozdiel od poniektorich pripadov na tomto fore..

„keby existovali zázraky, aký zmysel by mal taký svet?“

mohol by si objasniť túto vetu?

si uvedom, že vyzdvihovaním Ježišovej morálky pohŕdaš morálnymi hodnotami iných náboženských skupín.

si uvedom, že ty robiš presne toto, s tym rozdielom, že pohrdaš aj tou Kristovou morálkou. Ja nepohrdam, myslim, že praví kresťania by ich mali o morálke učiť – napr. aj tych moslimov, ktori dali popraviť matku piatich detí

„nehovor o kresťanske morálke, striasa ma hnus.“

Pri čom konkretne? Nepokradneš, alebo miluj svojho bližneho ako seba sameho? Dosť divne. Alebo si zly človek a podvedome sa bojiš?

Nič také ako kresťanská morálka neexistuje, sú to všeobecné pravidlá súžitia, Ježiš nebol ich vynálezcom. Napokon, ak chceš, môžeš mi ich vymenovať, ale pochybujem, že sa dostaneš cez 5 bodov.

Teraz zase žasnem, čo za nezmysel si vyprodukoval. Prečitaj si konečne tu Bibliu, nech vieš o čom diskutuješ :)
A teraz môžeš vymyslieť ty nove moralne normy, možno by si chcel nahradiť Krista s Jeho učením, ktoré zanechal ľudstvu a vymysliš niečo lepšie:)yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-11-12  (21:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otazka za milion znie, co bolo skôr, nabozenstvo,ci moralka,vznikla moralka pre nabozenstvo,alebo nabozenstvo pre moralku? Boli cnostny ludia ,aj pohania zijuci na nasom uzemi,pred 2000 rokmi, nie je krestanska moralka iba bohabojnost, strach z trestu?


joplins   |   ip:78.156.22   |   2010-11-12  (21:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA ty pocuvaj. taranice s pred sto rokov.. to ako ze len to plati co sa povedalo vcera???? ty pokrokovy a hypermoderny , superinteligentny pysniacik...

ked ti hodim do hlavy skalu tak si zhasol ako svieca..a tiez su to tisicrocia stare taraniny... ????

no prid vyskusame... a uz prosim ta , prestan mudrovat .... ze mam dokaz na neexistenciu Boha.. si smiesny aj s celym tvojim JA...


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-12  (21:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RE: JA

Cela risa plna exemplarov. Nepodal si ziaden protiargument drzis sa presvedcivo nejakej nalepky "oficialnosti" a to ti neberiem. (Pripomina mi to skor fanaticke dogmy) Myslim ze je na oko jasne kto tu nema prehlad ked prehliadas jasne argumenty. Evolucna teoria je skrz naskr chaba a nedostacujuca. Pripada mi to ako prva slamka o ktoru sa niekto chyti ked nema istotu.

"Veda ti leží v žalúdku, napriek tomu, že bez nej by si asi ani ty nežil."

Nezil ? To ma byt akoze vtip ? Skus sa zamysliet nad touto vetou co si vyslovil. Veda priniesla mnoho dobreho ale aj mnoho zleho a myslim ze za tu technologicku zvratenost a duchovny upadok mozme podakovat prave tej "uzasnej" vede.

"Veda má jeden neprelomiteľný argument: Vo vede veci fungujú. Veda je však proces, nemá žiadne sväté pravdy, je to poznávanie bez konca."

To je pekna hlupost staci hned zacat u tejto temy s evolucnou teoriou a hned vidis plno chyb. Vo vede veci funguju to je vlastne rovnaka dogma ako tvrdia nabozenstva. Nie su o nic lepsi.. len si to vyzdvihuju na piedestal. Potrebuju totiz uznanie ktore si nezasluzia. Vsetky nauky a ucenia iba skumaju. Ziadne si nemoze dovolit tvrdit taketo slova lebo neexistuje ziaden priamy dokaz konkretnej pravdy. Vzdy existuju iba okruhy ktore uznavaju dotycnu subjektivnu pravdu a oznacuju ju ako "objektivnu realitu"

"Vo viere v zázraky nefunguje nič. Z jednoduchého dôvodu: Nikdy sa žiadny nestal. A ani stať nemohol, lebo keby existovali zázraky, aký zmysel by mal taký svet?"

V pravom poznani niesu zazraky. Ja suhlasim s tym ze vsetko sa da vysvetlit alebo spoznat. Zazrak je skor ked vies ako nieco funguje no napriek tomu je to pre teba ocarujuce a vidis v tom hlbsi zmysel nez len samotny proces.


joplins   |   ip:78.156.22   |   2010-11-12  (21:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenka B a ci ty nevies ,ze JA ma dokaz na neexistenicu Boha.. napisal to vo svojej knihe a tak to musi.. pocuvaj lenka to MUSI byt pravda... tak o com sa s nim chces bavit???


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-12  (21:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenka B
nepokradneš a miluj blížneho sú zo židovského desatora. Nevymenovala sa mi ani jeden kresťanský morálny skvost. Pomôžem ti: Keď ti dajú po hube, nastav aj druhé líce. Čítal som, že ani v tomto nebol Ježiš originálny, podobné návody ku správaniu mali proroci pred ním. Nakoniec o čom inom je príbeh o Jóbovi. Ďalej: Nesúď, aby si nebol súdený. K nerozoznaniu od toho, čomu hovoríme ľudová múdrosť. Ďalej: Nerob iným to, čo nechceš, aby robili tebe. Táto veta sa hovorí deťom. Od nepamäti. Celkom isto ju poznali starí Egypťania 2OOO rokov pred Kristom. Ďalej: Podľa niektorých podobenstiev sa máme správať tak, aby sme zveľaďovali svoj majetok. Ja viem, Ježiš obrazne myslel skôr na ono kráľovstvo, ale vyjadroval sa v peňažných hodnotách /talentoch/. A viackrát sa vyjadril, že komu nie je zhora dané, s tým do pekla, takí nie sú hodní... Nuž, bol to kapitalista ten Ježiš - len na väčšiu kopu prikladať. Ďalej... čo ďalej, pomôž mi, na najslávnejšieho človeka na svete je toho dosť málo.
Na tvoje otázky ti odpovedať nebudem. Musíš sama nájsť odpovede, tak ich pochopíš. Polopatické vysvetlenie by ti bolo k ničomu.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-12  (22:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover
už iba nadávaš. Strácaš súdnosť. Nenávidíš vedu, nenávidíš evolučnú teóriu. Choď za Ratzingerom a povedz mu, čo si mi tu napísal. Vatikánski teológovia sa snažia nevyzerať v modernom svete ako hlupáci, tak pokrivkávajú za učením svetských univerzít a ponúkajú spoluprácu. Je pomerne veľa vedcov inklinujúcich k viere /nie k cirkvi/, tí by nad tvojimi argumentami vyčarili úsmev.
Ak tvrdíš, že je veda tak hnusná, ži bez nej. To sa dá, veď divosi v Amazónii nečítajú porno časopisy. Ale vedu napriek tomu majú - sú ňou nástroje, ktoré používajú. A morálku majú tiež, celkom isto nie horšiu od tej kresťanskej.
"Ja súhlasím, že všetko sa dá vysvetliť alebo spoznať." Nie, nesúhlasíš. Vysvetlenie a poznanie tu celý čas odmietaš.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-12  (22:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RE: Ja

"už iba nadávaš. Strácaš súdnosť. Nenávidíš vedu, nenávidíš evolučnú teóriu."

Pekne skreslenie celej situacie. Mozno preto vidis svet cez zelene okuliare.. Pochop ze ja nemusim zastavat tvoje videnie sveta a mam vlastny nazor. Laik si totizto radsej vytvori nazor podla spolocenskej moralky aby krasne zapadol a aby ho vsetci akceptovali lebo neni schopny robit vlastne logicke usudky aj na zaklade subjektivnych skusenosti.

"Vatikánski teológovia sa snažia nevyzerať v modernom svete ako hlupáci, tak pokrivkávajú za učením svetských univerzít a ponúkajú spoluprácu. Je pomerne veľa vedcov inklinujúcich k viere /nie k cirkvi/, tí by nad tvojimi argumentami vyčarili úsmev."

Mna teologovia,cirkev nezaujima a nic mi zatial nepriniesla. Podla toho com som doteraz zistil ma svoje svetle aj temne stranky no v poslednom case to u nich dost iskri. Aj tam sa uz zacinaju prejavovat vo vetsiom obsahu falosne hodnoty ktore sa vzdialili od podstaty samotneho nabozenstva.

"Ak tvrdíš, že je veda tak hnusná, ži bez nej. To sa dá, veď divosi v Amazónii nečítajú porno časopisy. Ale vedu napriek tomu majú - sú ňou nástroje, ktoré používajú. A morálku majú tiež, celkom isto nie horšiu od tej kresťanskej."

Tentoraz sa jedna o ciernobiele okuliare. Jedna strana vedy je prospesna a druha nie. Ta ktora pochovava cit,duchovno a spiritualitu svojimi dogmami len skodi spolocnosti. Zbytocne zas vytacas veci do extremov len aby si pochytil nejaky argument.

"Nie, nesúhlasíš. Vysvetlenie a poznanie tu celý čas odmietaš."

Oh aka to ironia..

Ip   |   ip:188.112.1   |   2010-11-12  (23:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja:
Ježiš sa plne stotožnil z desatorom. Povedal predsa, že neprišiel zákon zrušiť, ale naplniť. Viem, že to asi ťažko príjmeš, ale pôvodcom desatora je Ježiš. Ježiš sa spával ako zákonodarca (počuli ste, ale ja vám hovorím...) Ježiš tak tiež poukazoval na hĺbku zákona, keď hovoril že napríklad nezabiješ to nezamená len vykonaný skutok ale už myšlienka, nenávisť, odsudzovanie akýkoľvek narušený vsťah je prestúpením prikázania. Podobne nezosmilníš sa netýka len vykonaného skutku, ale už myšlienka, žiadosť je prestúpením zákona. To je rozdiel medzi zákonom ľudským a zákonom Božím. Ľudský zákon sa týka len skutkov, Boží zákon sa týka myšlienok, pohnutiek. A úprimne kto z nás chlapov nikdy nescudzoložil v myšlienkach pri pohľade na ženu. Ktorá zo žien nikdy neohovárala poza chrbát svoju priateľku. Všetci sme priestupníci Božieho zákona. Evanjelium je že Ježiš zobral dôsledky nášho pretúpenia na seba.
Biblia je kultúrne podmienená a preto ak ju budeš čítať bez znalosti, tej kultúry, v ktorej vznikala, zákonite dojdeš k nesprávnym záverom. Ono je fakt dobré siahnuť po knihe nejakého odborníka na pôvodné texty a dobové pozadie, človek sa niečo dozvie.

Rafael:
Behe je biochemik, ale ináč som sa nič konkrétne z Tvojej odpovede nedozvedel, iba si to nejako zahmlil, nejakým všeobecným zosmiešnením, skús byť čitateľnejší. Čim konkrétne pobavil vedeckú verejnosť a ktoré jeho závery sú nesprávne?


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-13  (06:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover
nemyslím, že by som mal nejaké svoje videnie sveta. Sú tu ľudia, ktorí konštruujú svet okolo mňa. Vidím, že to, čo vytvorili, im funguje a oni vedia prečo, vedia mi všetko dopodrobna vysvetliť, čo sa v hmote deje. Majú svoju hranicu poznania, ktorú stále posúvajú ďalej. A potom sú tu takí, ktorí tvrdia, že sa nemám opierať o logiku /príčina - následok/, ale hýbateľom sú také pojmy, ako bohabojnosť, modlitba, vykúpenie z hriechov... Pýtam sa, než zhltnem antibiotiká, kto ma teraz zachráni od chrípky - nejaký pán Fleming alebo modlitba? Je to "videnie sveta", keď si myslím, že to bol skôr pán Fleming než nejaký vykupiteľ? Odpoveď: Nie je to videnie sveta, ale zdravý rozum.
Dištancuješ sa od cirkvi, dobre, to chápem, ja len že vo vysokých poschodiach cirkvi sú ľudia veľmi inteligentní a vzdelaní, na hony vzdialení úrovni dedinských farárov mlátiacich prázdnu slamu a držiacich ľud v hlbokej nevedomosti.
Cit a "duchovno" nepochováva veda, ale nevedomosť. Nemám znalosti o tom, že by nejaký genetik bol bezcitný z titulu svojej vedeckej práce. Žiadny inžinier nie je bezcitný len preto, že je inžinier. Ak vie neurológ vysvetliť, prečo a ako niekto dostal epileptický záchvat a psychológ objasní, že v ňom videl panenku Máriu, to ešte nie je bezcitnosť. Zneužívanie vedy je samostatná kapitola, ale jednou vetou: Zneužitie vedy sa deje na podnet zvieracích pudov, ktoré sme si v plnej miere priniesli ešte z pralesa. Čo je opakom tých pudov? Určite nie "večný život", ale snaha o prežitie ľudského druhu, a zároveň zachovanie podmienok pre život iných druhov. Na to sme inteligentní, aby sme seba a iné druhy nevymlátili.
Vysvetlenie a poznanie odmietaš - to predsa nie je irónia. Evolučná teória je poznaním, konkrétne podáva logický návod, ako sa vyvinuli živé organizmy do dnešnej podoby. Ty však také vysvetlenie odmietaš - to nie je irónia, ale fakt.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-13  (06:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip
čo Ježiš kedy povedal, to viem od A po Z veľmi presne. Iba som sa nezaujímal, ako tie jeho krkolomné výroky vie cirkev učesať, lebo kto chce z jalovej kravy teľa vytiahnuť, tak ho vytiahne. Nemám ti čo povedať... ak je desatoro Ježišovým výplodom, ako tvrdíš, čo k tomu dodať. Na to desatoro by som ktovie ako hrdý nebol, lebo je to znáška najzákladnejších morálnych pravidiel známych po celom svete aj bez "geniálnych" židov, a príkazov k naprostej fanatickej oddanosti - tak isto prítomná zrejme vo väčšine náboženských systémov. Za akých podmienok vznikali texty o Ježišovom živote, to viem možno lepšie ako ty. Čítam totiž práce od uznávaných bádateľov, nie od teológov.
Pasca na myši je síce komplexný systém, ale mohlo by sa stať, že nájdeme v nej myš mŕtvu i bez spusteného mechanizmu a naopak - bude sklapnutá, a myši nikde. Preto sú pasce na myši sústavne vo vývoji, ako je aj telo myši sústavne vyvíjané evolučným tlakom. Žiadne "dokonalé" zariadenie neexistuje, ani neexistuje žiadny dokonalý organizmus naveky nemenný. Svet sa vyvíja. Panta rei.


Ip   |   ip:188.112.9   |   2010-11-13  (07:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja:
to si ako myslel, že sú pasce na myši v neustálom vývoji?
Predpokladám, že nie tak, že keď položíš do pivnice pascu na myši, tak tvoji potomci tam po nejakom čase, objavia vyvynutejšiu pascu na myši. Nebude tam vyvynutejšia pasca na myši ani po desiatkach milionoch rokov. Evolučná teoria všetko vysvetľuje množstvom milionov rokov. Podľa evolučnej teoriii je za množstvo milionov rokov možné všetko, aj nemožné. Kompexný system buď je komplexný a funguje, alebo keď komplexný nie je tak nefunduje. Kompexný systém sa nemôže náhodne vyvýjať miliony rokov.
Z modlitby, by som sa nevysmieval. Možno máš o nej skreslené predstavy. Vyskúšal si ju?
Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-11-13  (09:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja, Vy to viete presné, tak povedzte to teda celému svetu, že čo všetko povedal a urobil, Vy chytrák. Takých už bolo veru veľa...a dnes už po nich ani pes nezašteká.

Vy viete, možno, akurát to, čo je napísané v evanjeliách, podotýkam možno, a to je len malá časť z toho, čo niekedy povedal a vykonal Pán Ježiš na tejto Zemi, hoci aj tam nie je všetko košér. Veď aj na konci Jánovho evanjelia sa píše:

-A je ešte mnoho iného, čo Ježiš učinil. A keby sa všetko dopodrobna malo popísať, myslím, ani svet by nestačil na knihy, ktoré by sa dali napísať.-

Už len z toho je jasné, že len malá časť z Ježišovho pôsobenia bola spísaná, a aj z toho mala, bolo časom, čo to prekrútené, pridané, odobraté, ale kto používa aj niečo iné, nie len tu šedú hmotu, tak vycíti, že čo je pravda, čo klam.

Takže JA, už sa teraz teším, že ako celému svetu poviete to všetko, čo viete presne, dopodrobna.

No a Desatoro...je jasné, že aj o tom viete všetko, že je to tak? Alebo opäť len ďalší truhlík na tejto stránke?


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-13  (09:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Vysvetlenie a poznanie odmietaš - to predsa nie je irónia. Evolučná teória je poznaním, konkrétne podáva logický návod, ako sa vyvinuli živé organizmy do dnešnej podoby. Ty však také vysvetlenie odmietaš - to nie je irónia, ale fakt."

To nie je fakt ale iba teoria tak pochop ze sa to nemusi zakladat na realite. Prave toto je tvoje videnie sveta ktore sa distancuje od reality a zaklada sa na viere ze je nieco spravne.

"Cit a "duchovno" nepochováva veda, ale nevedomosť. Nemám znalosti o tom, že by nejaký genetik bol bezcitný z titulu svojej vedeckej práce. Žiadny inžinier nie je bezcitný len preto, že je inžinier."

Ale pochovava. Odmieta argumenty ktore jasne definuju prirodu, vesmir v hlbsiom poznani ktore nevzniklo z nejakych taranin ale zo skumania a prirodzeneho zmyslu badat u celych generacii ludi. Toto ma aj svoje vyuzite a vysledky v praxy ktore su ocividne ako dokaz zmyslu a vysledku.

"nemyslím, že by som mal nejaké svoje videnie sveta. Sú tu ľudia, ktorí konštruujú svet okolo mňa. Vidím, že to, čo vytvorili, im funguje a oni vedia prečo, vedia mi všetko dopodrobna vysvetliť, čo sa v hmote deje. Majú svoju hranicu poznania, ktorú stále posúvajú ďalej. A potom sú tu takí, ktorí tvrdia, že sa nemám opierať o logiku /príčina - následok/, ale hýbateľom sú také pojmy, ako bohabojnosť, modlitba, vykúpenie z hriechov.."

Tak cirkevne dogmy su ina kapitola. Inac kazdy ma svoje videnie sveta a urcite zachytenie pravdy. Uz len to ked rozpravas polopravdu je urcitym sposobom klamstvo. A to sa deje vo vede uz prakticky od jej vzniku. Vedia vyborne vysvetlit zakladne principy no dedukuju z toho zavery ktore su mylne a vykonstruovane. Uvedomit si ze kracas na slepej niti z ktorej postupne pochopis viac a viac je krokom v pred.

A za dalsie veda nevie vsetko podrobne vysvetlit. Prave ze vsetko ohromne zjednodusuje aby to vedela vysvetlit skor nez ma k tomu pristup. To je ta domyslavost. Psyche ihned pripisali ako zdroj mozgu ( bez faktov ) Evolucna teoria. Gravitaciu beru ako samozrejmost. Cas beru ako samozrejmost. Priestor beru ako samozrejmost. Rast a vyvin beru ako samozrejmost. Chemicke reakcie beru ako samozrejmost. Pripisali tomu zakony ktore sa deju same od seba a pritom su neme a mrtve. (Ked nieco nevedeli vysvetlit vytvorili zakon a preto to tak musi byt) Ale toto vsetko ma svoje priciny a nedeje sa to samo od seba. Uz len pre toto vedu nemozno nazyvat konstruktivnou a objektivnou. Vytvara si skor svoju schemu zakonov, ideji ktorych sa drzi pricom su zalozene na ovela hrbsom zrne poznani ktore nepreskumali no napriek tomu to zaskatulkovali do zakonov. Technologicky pokrok a racionalitu obsiahli dobre ale ich vysledne argumenty siahaju do predstav a mylnych dedukcii ktore su oproti svetu banalne domyslave a fanaticke.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-13  (10:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip, aspon kusok od tvojho Behe-ho
Bez jediného slova odôvodnenia, vysvetlenia či prehĺbenia Behe jednoducho vyhlási bičíkový motor baktérií za nezjednodušiteľne zložitý. Keďže nepredkladá nijaké argumenty v prospech svojho tvrdenia, môžeme začať s pochybnosťami o jeho predstavivosti: asi mu zlyháva. Tvrdí aj, že špecializovaná biologická literatúra dosiaľ tento problém nepoznala. Nepravdivosť tohto obvinenia presvedčivo a (pre Beheho) trápne dokumentoval sudca John E. Jones v Pensylvánii, kde Behe svedčil ako odborník v prospech skupiny kreacionistov, ktorí sa snažili prikázať zaradenie kreacionizmu „inteligentného dizajnu” do plánu výučby na miestnej verejnej škole. Sudca Jones to označil za „hlúposť berúcu dych“. (Ten muž a tá veta sa iste budú dlho spomínať.) Ako uvidíme, nebola to jediná trápnosť, ktorá postihla Beheho pri tomto pojednávaní.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-13  (10:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  

Kľúč k predvedeniu nezjednodušiteľnej zložitosti je jednoduché tvrdenie, že ani jedna súčasť ako taká neslúži danému cieľu. Všetky musia byť naraz na svojom mieste a až potom sú na niečo dobré. (Beheho obľúbený príklad je pasca na myši). No molekulárni biológovia bez ťažkostí nachádzajú fungujúce časti mimo predmetného celku, a to rovnako pre bičíkový motor ako pre iné Beheho údajné príklady nezjednodušiteľnej zložitosti.


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-13  (13:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a zase - sudca jones nieco povedal, zosmiesnil a kedze sudc a jones je sama stelesnena mudrost a chodiaca vseveducnost a nie prefajceny a zatrpknuty sudca tak to zasa musi byt na sto percent pravda a nikdy inak... ze rafael...


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-13  (13:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V prirode je vsetko vystavane inteligentnym dizajnom ktory nemoze vzniknut podla toho ako to opisuje evolucna teoria :D Prava veda by mala vsetko ozivovat duchom a nie umrtvovat to zakonom samym o sebe.
LordX   |   ip:178.41.11   |   2010-11-13  (14:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K neredukovatelnej komplexnosti -
http://www.talkorigins.org/faqs/behe.html
http://www.talkorigins.org/faqs/comdesc/ICsilly.html
http://www.talkorigins.org/indexcc/CB/CB200.html
http://www.talkorigins.org/indexcc/CI/CI102.html

co to vlastne znamena nered. zlozitost? System ktory strati svoju funkciu ak z neho odstranime nejaku cast. Z toho vyplyva jedine, a to ze nevznikol IBA jednoduchym postupnym pridavanim casti (pretoze by v nejakej faze minuleho vyvoja nefungoval). Mohol vsak vzniknut aj odoberanim casti - napr. system z casti X a Y je nered. komplexny. Nemohol vzniknut tak ze najprv bola cast X a potom sa pridala cast Y (alebo naopak), mohol vsak vzniknut tak ze najprv bola cast Z, potom sa pridala cast X, mame XZ, potom sa pridala cast Y, mame XZY, potom VYPADLA cast Z, vzniklo XY. V efektivnosti funkcie celku plati, ze celok X=0, Y=0, Z viac ako 0, XZ este viac, XZY este viac, XY najviac efektivny (funkcny). Vzdy je tak splnene pravidlo ze nasledujuce vyvojove stadium je efektivnejsie ako predosle. Takisto plati neredukovatelna komplexnost ako ju definoval Behe - ako vidime, pre evoluciu to nie je ziadny problem, pretoze existuju mutacie ktore odoberaju casti.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-13  (14:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins, presne tak mas pravdu, presne ako Jan vo svojom Zjaveni. Zatrpknuty, vyhnany zo svojho domova, nenavidiac pritom mocneho a nepremozitelneho nepriatela Rimsku risu, zacal pisat svoje dusevne vidiny, lebo ho to naplnalo aspon urcitou satisfakciou za to prikorie, ktore sa mu zo strany Rima a jeho cisara dostalo. Preto to hlavne napisal a svojim sposobom zamaskoval, nie pre buduce generacie, ale zo strachu pred cisarom, aby nevedeli o kom pise. No a vysledkom je rozsirenych asi 3000 siekt, ktore na tomto pribehu muza, ciastocne dusevne choreho, vytlkaju svoj kapital. Preto je tu tolko sposobov vykladania jeho Zjavenia a pritom dovod bol taky prosty a jednoduchy, nenavist voci Rimu. no a k tomu Behe-mu
Iný Beheho obľúbený príklad „nezjednodušiteľnej zložitosti“ je imunitný systém. Nechajme to povedať sudcovi Jonesovi:

„Pri krížovom výsluchu dostal profesor Behe otázku, týkajúcu sa jeho tvrdenia z roku 1996, že veda nikdy nepredloží evolučné vysvetlenie imunitného systému. Ukázali mu päťdesiat osem vedeckých článkov prezretých odborníkmi, deväť kníh a viacero učebníc imunológie s kapitolami o evolúcii imunitného systému. No Behe stále trval na tom, že to všetko nie je dostatočný dôkaz o vývoji, že to nie je „dosť dobré“.”

Pri krížovom výsluchu vynútil Eric Rotschild, hlavný právny zástupca žalujúcej strany, z Beheho priznanie, že väčšinu z týchto päťdesiat osem článkov nečítal. To neprekvapuje, lebo imunológia je ťažký predmet. Menej sa dá odpustiť, že Behe odmieta takýto výskum ako „neplodný“. Iste je neplodný pre toho, čo sa viac zameriava na propagandu pre ľahkoverných ľudí a politikov ako na odhaľovanie dôležitých právd o skutočnom svete. Po vypočutí Beheho vývodov Rotschild výrečne zhrnul, čo mohol cítiť každý čestný človek v súdnej sieni:

„Našťastie máme vedcov, ktorí hľadajú odpovede na otázky o pôvode imunitného systému … Ten je naša ochrana proti oslabujúcim a smrteľným chorobám. Vedci, ktorí napísali tieto knihy a články pracujú v tieni, nedostávajú honoráre za knihy alebo prednášky. Ich úspešné snahy nám pomáhajú potláčať a liečiť vážne zdravotné problémy. Naopak, profesor Behe a celé hnutie inteligentného dizajnu nerobia nič, aby posunuli dopredu vedecké alebo medicínske znalosti a budúcim generáciám vedcov vravia “Neobťažujte sa!” (64).

Americký genetik Jerry Coyne to takto vyjadril vo svojej recenzii Beheho knihy: „Ak nás história vedy niečomu učí, tak je to poznatok, že označenie našej nevedomosti nálepkou „Boh” nevedie nikam.”


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-11-13  (14:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zatrpknutí, vyhnaní zo svojho domova, vlastnou vinou, nenávidiac pritom mocného a nepremožiteľného nepriateľa, samu Pravdu, píšu tu dookola svoje rozumy, ktoré sú len smrteľným kŕčom a hrobom. Snažia sa zamaskovať svoju úbohosť, neznalosť, priam hlúposť, do nič nehovoriacich slov, ktoré sú prejavom duševného úpadku ich životov, ktoré premárnili v nespočetných a nič nehovoriacich prejavoch, ktoré sú znakom jasnej prehry, nad Pravdou samotnou, ktorá vždy bola pre prostá a jednoduchá, preto pre duchovných mrzákov tak nedostupná!

rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-13  (14:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bola to celkom fajn sebakritika v podani Tonyho, 100 bodov a zatlieskajme mu. Treba citat aj medzi riadkami Nie vsetko, co je napisane v navale bezmocnosti, su proroctva. Tony a este raz, pokrstil si svoje deti?


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-13  (16:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael. hlavne ze ten zstrpknuty jan pisal o niecom co sa plni a je tu dnes ... to je hlavne.. a ci to bol blazon ktoreho listy maju taku odozvu po celom svete a trafil sa o 2OOO rokov dopredu.. tak za to mu akurat smekam slamacek.--.. ty mily rafael mozes pisat aj do bezvedomia a ziadna odozva ani o tyzden nebude nieto este o 2000 rokov.. tak koho zhadzujes????


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-13  (17:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  inac si neskutocne slepy alebo si zaplateny aby si nevidel. teba nepresvedci ni.. ani ked bude musiet sa dat cipovat.. ani ked bude svetova vlada,, ani ked zacne tyrania.. ani ked v izraeli postavia chram,, ani ked cina pojde na izrael vo vojne.. ani ked ... ani ked... teba proste nepresvedci nic.. lebo si slepy.. ty budes stale dookola mudrovat a zosmiesnovat pomaly kracajuc z davom rutiac sa do temnoty... bieda...


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-13  (17:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins, to, ze sa to plni, za to mozu ludia. Kedze v proroctve sa pise, ze sa zidia vratia, tak sa vratili, ale na ci popud? Americania, ktorych vyse 50 percent veri slovu biblie od A po Z, tak ti zariadili vytvorenie statu Izrael, vsetci tito veriaci si myslia, ze naplnenim proroctiev a to za kazdu cenu, urychlia prichod Jezisa, ktoreho mimochodom ocakavala kazda generacia pocas tych 2000 rokov. A na zaklade coho? No na zaklade proroctiev, ale tie ludia naplnit nedokazu, myslim prichod gymnastu. Dalej cakali, no neprichadza, tak sa rozhoduju, ze mu znova pomozu naplnenim proroctiev, chcu vybudovat novy chram, ale zatial to nejde, lebo tam uz stoji moslimska mesita. No a co? Zburame ju, ved musime naplnit proroctva. Takze mily slepy hodinar, odozvu ma,ale len u fanatikov, ktori zeru tieto nezmysly, Jezisko nepride, aj keby ste sa rozkrajali na 2000 kuskov. Inak s tym cipovanim si zabavny. Este raz, ak by ludia nikdy neprecitali bibliu, tazko by sa mohli naplnit proroctva.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-13  (17:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mily Joplins, ty ked nevidis v tomto nic, tak je jasne, ze ziaden argument nedokaze premoct tvoju zavislost na takych pitomostiach, ake tieto proroctva ponukaju. Jan ich nepisal v casovom horizonte ani niekolko desiatok rokov dopredu, ak tomu veril, tak jedine v tom, ze navrat Jezisa ocakaval coskoro, co sa samozrejme nenaplnilo, a tak to ide, a stale prichadzaju taketo vizie, ze ano prave my zijeme v tej dobe, kedy sa to stane. Ale ako sa spieva v jednej pesnicke, nechodi, nechodi, co je s nou, je mi biedne....


Ip   |   ip:188.112.9   |   2010-11-13  (19:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael:
biblia je genialna v tom, že biblické proroctvá sa napľňajú nielen tak ako hovoríš ty (aj keď si kladiem otázky nad tým naplnenia proroctva ohľadom, židovského národa a pozemského Jeruzalema, pretože kresťania by mali skôr očakávať nebeský Jeruzalem) že sa ich ľudia snažia naplniť,aj ty ich nechtiac napĺňaš.
Peter píše v 2. Liste v 3. kapitole, že v posledných dňoch prídu posmievači, ktorí budú hovorť: Kde je to zasľúbenie o jeho príchode? Lebo odkedy posnuli otcovia, všetko tak trvá....

Čo sa týka Beheho, tak písal niekto niečo o tom ktorá súčasť býčikového motora je možné odobrať tak aby funfoval? Alebo ako niekto dokázal, že to nie je nezjednodušiteľne zložité?
Neviem, len sa informujem, zjavne máš okolo toho preštudované viac ako ja.


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-13  (19:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jj. je tam aj jedno proroctvo o ludoch a ko si ty.. citujem " Predovšetkým vedzte, že v posledných dňoch prídu s posmechom posmievači, žijúci podľa svojich žiadostí,
4 a budú hovoriť: "Kde je ten jeho prisľúbený príchod?" Veď odvtedy, ako zosnuli otcovia, všetko ostáva tak, ako to bolo od počiatku stvorenia.
5 Skryté je im totiž - a oni to chcú -, že nebo je oddávna a že zem povstala Božím slovom z vody a skrze vodu

tak rafael. posmievaj sa a hovor... aspon vies kde patris..


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-13  (19:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Bičíkový motor baktérií je zázrak prírody. Poháňa jediný známy príklad, mimo ľudskej technológie, voľne sa krútiacej hriadele. Mám podozrenie, že kolesá pre veľké zvieratá by boli presvedčivé príklady nezjednodušiteľnej zložitosti; pravdepodobne práve preto nejestvujú. Ako prechádzajú nervy a krvné cievy ložiskom osi?* Bičík je nitkovitá vrtuľa, pomocou ktorej si baktéria razí cestu vodou. Hovorím „razí si cestu“ skôr ako „pláva“, pretože na úrovni bakteriálnej existencie sa tekutina ako voda necíti ako tekutina pre nás. Cíti sa ako sirup, želé alebo dokonca ako piesok, do ktorého sa baktéria skôr zavrtáva, ako v ňom pláva. Na rozdiel od bičíka väčších organizmov, ako sú prvoky, bakteriálny bičík nielenže sebou šľahá ako bič alebo zaberá ako veslo. Má ozajstný voľne sa krútiaci hriadeľ, ktorý sa bez prestania krúti vo svojom ložisku, poháňaný pozoruhodným malým molekulárnym motorom. Na molekulárnej úrovni využíva motor ten istý princíp ako sval, ale vyvoláva krútenie miesto prerušovaného sťahovania. Bol vhodne opísaný ako malý prívesný lodný motor (ale podľa strojárskych štandardov je veľmi nehospodárny – čo je pri biologických mechanizmoch neobvyklé.)


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-13  (19:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jopklins to nie je vysmievanie, to je len nahlad na tieto veci z realneho pohladu. Ak v tom niekto vidi proroctvo, jeho vec, ale uz od Janovej smrti sa pokusali omracovat ludi prichodom Jezisa na Zem v tuzbe porazit nenavidenu Rimsku risu. Prvy bol hned v 2. st. Montanus, po nom dalsi a dalsi a dalsi......


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-11-13  (19:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins, to sedí, ale hlupákom to asi ťažko vysvetlite, tobôž, ak sú to prisluhovači temna!


rafael   |   ip:188.167.7   |   2010-11-13  (19:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tony nehnevaj sa, ale si trapny chudacik odchovany biblicymi pribehmi. Temno mas akurat vo svojej hlave.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-13  (20:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover
vieš, keď tak nad tebou rozmýšľam, ty by si sa ideálne cítil v rozprávke. Tam sa dejú veci, lebo "psyhé" niečo chce, a ono sa to stane, tam duchovno priam koncertuje a veda tam absolútne nefunguje. Keď máš odvahu, ži podľa svojho presvedčenia: Odteraz ani jeden výdobytok falošnej vedy! Čo de-facto znamená, že mizneš z webu. A nie aby si šiel niekedy k lekárovi! Ten darebák ti predpíše lieky, ktoré boli vyvinuté na pokusných zvieratách, a to preto, lebo z tých zvierat pochádzame aj my a máme s nimi takmer zhodné kódy na stavbu tela.
Nemusíš veriť, že mám pravdu. Stačí ak ju prakticky odmietneš. Vystačíš si so svojim psyché.
Veda nevie všetko podrobne vysvetliť - to nie je tvoja veta, ale moja. Všetko vie "vysvetliť" iba náš pán farár.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-13  (20:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip
starí Egypťania celkom isto používali iné pasce ako my, už len preto, že nepoznali oceľové pero. A onedlho akiste budú nejaké digitálne. Aby si to pochopil: Pasca na myši má asi tak tri základné časti - ďalej je neredukovateľná. Ale žiadny živý organizmus nemá tri časti, dokonca aj najjednoduchší kryštáľ je priam nekonečne zložitejší, než pasca na myši. A kryštáľ ani nie je živý, čo ešte len najjednoduchšie riasy či baktérie - to sú celé továrne. Ak z takej továrne bude chýbať 1 atóm, isto sa nič nestane. Nie hneď. Ale po čase sa celkom isto stane. Organizmus sa zmení v niečo iné. Komplexný, teda nemenný, teda dokonalý organizmus neexistuje. On by ani nemal byť voči čomu dokonalý, lebo jeho prostredie sa neustále mení a on by so svojou "dokonalosťou" ostal veľmi zraniteľný.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-13  (21:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tony
tuším si ma mienil ignorovať. Ale chápem, niekedy to človeka nasiera... Viem od A po Z, čo povedal Ježiš. Chcel som tým povedať, že ako ateista si pokladám za povinnosť podrobne sa zoznámiť s ideológiou, ktorá drží v okovách celú moju rodinu, celú spoločnosť, všetky nádeje. Náboženské povedomie je najväčšie zlo, aké kedy v spoločnosti existovalo. Preto som chcel presne vedieť, či pramení z Ježiša /v kresťanskom svete/. Výsledok je: Áno, pramení. Pavol iba ustanovil kulty a založil cirkev ako takú, ale fanatizmus vyšiel z Ježiša. Čo všetko povedal, to nebude dôležité. /Výroky: "Idem na záchod" alebo "Som hladný ako sviňa" nestáli pisateľom evanjelii za pozornosť, preto je oprávnená pravdepodobnosť, že to podstatné o ňom zapísali, i keď pravdu povediac ani to podstatné zase tak svetoborné nie je./
Tony, to nepíšem preto, aby som ťa urazil! Ja takto normálne rozmýšľam, sú to holé fakty, nebudem ich zmierňovať.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-13  (21:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael
ten bičíkový motor mohol vzniknúť najprv, ako krútiaca sa baktéria. K nemu sa priradili paraziti, lebo im slúžil ako nosič. Z parazitov vzniklo "telo". Medzi telom bičíka a telom parazita sa vytvorila mazivá tekutina. A máme "ložisko". Je to len návrh, samozrejme.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-11-13  (21:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takže z toho mi vyplýva, že Vy vlastné neviete nič, hoci tvrdíte opak, že áno. Už len tie Vaše prízemné vyjadrenia hovoria za všetko.

No a fanatik, skúste sa pozrieť prv na seba, /či Vás niekto núti veriť v niečo, tak preto ten Váš beznádejný hon?/, tak ako zopár ďalších, ktorí tu slučku osudu, svojimi tvrdeniami a vyjadreniami, si zaťahujú stále viac a viac okolo krku.

Možno si poviete, opäť tu niekto robí bu, bu, bu, ale verte, že tým strašiakom ste si opäť Vy sám, tak ako ďalší, ktorí sa neustále navážajú na niekoho a niečo, čo je pre druhých podstatné, dokonca, kto sa už dnes nemôže brániť, čo považuješ za najväčšie chrapúňstvo. Aj to je ešte príjemné slovo pre takých, ktorí už dávno nechápu, že čo robí človeka človeka, na základe akých požiadaviek, ktoré musí ľudský tvor spĺňať, aby sa mohol vôbec nazvať človekom!Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-13  (21:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RE: Ja

Prakticky si nevies priznat ze sa mozes aj mylit a to je tvoja najvetsia slabina ktora mi pripomina fanatikov. A zas narazas na cirkev lebo to je jedine odvetvie v ktorom vies asi odsudzovat vieru. Lebo to co je skutocne poznanie to ti je na mile vzdialene. To ako argumentujes len vyplyva z toho ze ani nechapes moje komentare. Zas vsetko vykrucas do extremu.

Pricom nechapes ktore odvetvia vedy vydzvihujem a podporujem. Tie ktore nefantaziruju o tom co nesmie byt a nevytvaraju si zakony na docasnom poznani mensieho celku.

Vycuc z mojho komentara o vede:
"Technologicky pokrok a racionalitu obsiahli dobre"
"Vedia vyborne vysvetlit zakladne principy"

Ty vsak vidis iba to co chces vidiet. Radim ti prestudovat si ake vratke dokazy ak to tak mozem nazvat ma evolucna teoria. Uz je len otazka rokov kedy to cele spadne a prestane sa s fantazirovanim. Radsej ziadna teoria ako mylna teoria.


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-13  (21:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  groover. myslim, ze vo svetle poznania vieme ,ze darwinizmus ako taky,bude na sklonku vekov podporovany coraz viac a krestanstvo s kreacionizmom potierane. takze myslim,ze to bude asi voda na mlyn pre JA,,, no nech ma.. ono to spadne uz len vtedy ked ludia uzru syna cloveka prichadzajuceho zo slavou... inak nic...


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-13  (21:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RE: Rafael

No ako chces vysvetlit darwinovu evolucnu teoriu ked existuje inteligentny dizajn vo vsetkom co pozname ?

A tiez sa mi paci viera vedcov ku vzniku prvej zivej bunky. To je ako vyhrat 14x Jackpot za sebou. To my je teda uzasna realnost ako pisu ti co obhajuju toto odvetvie nonsensu. Doteraz nevedia ako vznika a co vytvara zivot. Vedia ho len skumat ale o jeho povode nevedia nic. Ich zavery mozu plynut len z domyslavosti lebo sa krutia stale len okolo ich vysnivanej materie. Ti co studovali Vedy ( Ucenie z ktoreho vychadza moderna psychologia, theosofia, genetika, spolocenska moralka, kvantova mechanika atd. ) vedia ze sucastna generacia vedcov sa len honosi s novinkami ktore vo vedach uz boli davno vpisane. Len dnesne horenosi nechcu uznat mudrost starich generacii ktore nas predcili.


joplins   |   ip:79.138.24   |   2010-11-13  (21:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to je ok..no uz som ti pisal ,ze nikdy v historii ludstva neboli podmienky na naplnenie vsetkych proroctiev naraz a v takom meradle lepsie ako su teraz..za cias rise nemali elektroniku ani satelity ani ich vlada nebola celosvetova!! na novom zelande ani nevedeli ze je nejaky nero!!dnes prichadza system co rozmlati celu zem... tak nerozpravaj ako obohrana platna to iste a rozmyslaj..


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-13  (21:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A este nieco. Dnesna generacia ludi upadla a je menej spojena s okolitym svetom a prirodou ako volakedy. Prilis sa uzavreli do seba a vzdialili sa svetu. To co volakedy ludia vedeli intuitivne uplatnit a vyuzivat v praci, to dnes musia pracne driet zlozitym vyskumom. Vychodne civilizacie boli posledne ktore si vedeli udrzat tento typ zivota. Technologicky pokrok prisiel prilis nasilne a vybral si svoju dan. Technika je uzasny nastroj ale dnesna technika predcila vyspelost ludi. Duchovny charakter dnesneho cloveka nevie ovladat a naplno vyuzit nim dane prostredie k nastoleniu spravneho systemu. Nie peniaze, technika ale ludsky charakter to je to co treba riesit a co je najvetsim problemom ludstva. Priznat si chybu a zamysliet sa nad sebou je krok v pred.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-13  (22:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover
prepáč, ale Tony či Joplins /neviem ich rozoznať/ sa dištancujú od cirkvi a pokladajú to za niečo dôležité, ty zase v niektorých prípadoch vidíš vo vede to pozitívne, a niekde zase čistý negativ, a tiež sa ti zdá, že ide o podstatný rozdiel... Nie, ty narážaš na neprekonateľnú prekážku - ideológiu. Ak má niečo ohroziť tvoju vieru v nadprirodzeno, začneš sa správať ako šialenec. Stále sa mi snažíš podsúvať pochybnosti o evolučnej teórii. Žiadne nie sú. Evolučná teória bola odbornými kruhmi prakticky okamžite prijatá, len čo ju Darwin zverejnil /tuším v r.1859/. Verejnosťou nebude prijatá nikdy, väčšina ľudí je lenivá myslieť.
O vzniku života sa nevyjadruj pohŕdavo. Je to onen bod, po ktorý veda práve prišla. Keď ho prekoná a život vytvorí, bude mať ďalšiu métu a ty sa budeš zase smiať: Veda nevie všetko.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-13  (22:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover
k tvojmu poslednému: Súhlas. Samozrejme, že je to tak. Veď vráťme sa ku koňom a kravám, ja sa nemusím deň čo deň vyvážať v aute. Technologický pokrok sa mi hnusí!, ak ide o chemické jedlo, pohodlnosť, papučovú kultúru, komerciu... To je ukájanie onoho zvieraťa v nás. A následok bude KOLAPS. Blbci a lenivci /cestujúci z lidla do tesca cez billu a ikeu/ strhnú svojou zhovadilosťou aj nás, čo chceme len kúsok miesta pod slnkom a neliezť iným na nervy. A sem-tam si niečo preštudovať.


Ip   |   ip:188.112.6   |   2010-11-13  (22:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael:
díky, ale tým si skôr potvrdil, že bíčikovy motor, je neredukovteľný systém. Dobre si to aj pomenoval, že je to zázrak.


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-13  (23:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RE: Ja

"Je to onen bod, po ktorý veda práve prišla. Keď ho prekoná a život vytvorí,"

Zivot moze vytvorit iba Boh. <-- Toto je vedicke poznanie ktore pochybujem ze pochopis.

A to co komunita nevedomych vola zivot je iba docastny stav vo vnimani duse. Pre nich teda fyzicke telo.

Aj rast travy ci novorodnca je zazrak. To len horenosy nechapu.

Nevycitaj mi ze si zastavam svoje nazory lebo aj ty zakazdim spievas ked vide najavo ze tvoja zastavana "pravda" je len uspokojenie pre zmanipulovanych.

A tvoj posledny prispevok uz ani nevravim kazdy kto si precita diskusiu na 1.pohlad vidi ze si ma zase nepochopil. Aj ked to zopakujem 3x niekto si bude stale vidiet len to svoje aby mal o com robit omacky.


J   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-14  (08:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover
pochopil. Áno, pochopil som ťa. Ja som mal tvoj spôsob vnímania, ale keďže som bol prístupný logickým argumentom, stratil som ho. Dobrovoľne som chodil na náboženstvo a bol som asi 2 roky aj miništrant. Modlil som sa pred spaním každý večer, mal som svoje modlitby, nie len tie... veď vieš. Veril som v akúsi najvyššiu moc a zdalo sa mi, že mi boh odpovedá.
Ale cirkevné obrady som nenávidel, i keď som miništroval. Nebolo v tom jediné úprimné slovo. Všetko podľa šablóny. Tie pokrytecké klebetné baby! Čudoval som sa, že tam vôbec chodia nejakí muži.
No a len čo ma prestali baviť rozprávky, prešiel som rovno na náučnú literatúru. Aspoň takú, čo som vedel pochopiť. Zbožňoval som knihu od nejakého ruského autora o atómovej energii /"Energia atómu"/. Dobrodružstvo poznania bolo neodolateľné. Čo som mal robiť? "Študovať" bibliu? Tie tupé starožidovské táranice o vyvolenosti židov? Nový zákon už som poznal v podobe nudného omieľania v kostole. Ja viem, kostol nie je miesto, kde sa formuje tvoje presvedčenie. Ale mne výuka na ZDŠ a početná literatúra aj mimo školu dávala odpovede na čokoľvek, čo je dôležité. "Duch" začal dostávať hmotné mená.
Ešte na vojne som začal študovať bibliu. Bolo to definitívne ukončenie viery v nadprirodzeno. Sama "svätá" kniha ma svojou úrovňou presvedčila, kam patrí - medzi staroveké báje. Dosť dlho som veril, že život na Zemi má pôvod v mimozemskom zásahu. Aj som "videl" mimozemšťanov. Celkom fyzicky, stáli pri mne. Keď som stanoval v noci na jednom poli u nás. Skoro som zomrel od strachu. Potom som sa dlho bál chodiť na stanovačku. Totiž v ten večer som dlhé hodiny sledoval, či neuvidím UFO. Mám veľa pozorovaní UFO, ale v ten večer nič. Až potom sa objavili. Najprv asi kilometer odo mňa. Hovorím si - je to nezmysel. Pozriem znovu, a už boli len 1OO metrov odo mňa. Biele postavy bez nejakej štruktúry. Ľahol som do stanu - šibe mi! Ale náhle som počul celkom zreteľne, ako obchádzajú môj stan. Utiekol som v šoku odtiaľ. No... a vtedy som prestal veriť. A pochopil som, prečo iní "vidia" UFO.
Nuž tak, Groover, aj ja mám svoje skúsenosti s "duchovnom". Keby si prečítal toľko kníh, čo ja, o pôvode človeka, o správaní sa živočíchov, o kozmológii, o genetike, o teórii chaosu, o tzv. všeobecnom princípe, ktorý utvára makroskopické štruktúry včítane tých živých... nemohol by si celý čas tvrdiť: Je to nezmysel. Cítil by si sa trápne maličký pred obrovským úsilím vedcov rozmotať klbko tajomstva "stvorenia".


Groover   |   ip:217.119.1   |   2010-11-14  (10:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  RE: Ja

/Nuž tak, Groover, aj ja mám svoje skúsenosti s "duchovnom". Keby si prečítal toľko kníh, čo ja, o pôvode človeka, o správaní sa živočíchov, o kozmológii, o genetike, o teórii chaosu, o tzv. všeobecnom princípe, ktorý utvára makroskopické štruktúry včítane tých živých... nemohol by si celý čas tvrdiť: Je to nezmysel. Cítil by si sa trápne maličký pred obrovským úsilím vedcov rozmotať klbko tajomstva "stvorenia"./

A ty myslis ze ja necitam knihy ? Uz od svojich 13 rokov citam pravidelne knihy od najrozmanitejsich autorov sveta. Medzi ne patria aj teoria chaosu ba cital som to v dvoch roznych podaniach. Sice som dospelost minul len pred nedavnom tusim uz kde lezi poznanie. A co sa tyka tvojej prihody s u.f.o tak o tomto som sa tiez docital no nejake fakty sa tu tazko zbieraju. Preto si nedovolim vyslovit nejake stanovisko ba ani nazor pretoze by bol pravdepodobne aj mylny. No a tema cirkevne obrady. V tomto chapem kazdeho. Myslim ze moj nazor na toto uz poznas. Duchovnom by som nenazyval zazitky nech uz su rozmanite ako len chcu. Duchovno je zivotna put cloveka a schopnost vidiet za oponu vsetkych javov. Prave preto sa vsade spomina ze by sme nemali lpiet na tomto svete a oslobodit sa z okov roznych tuzob a vasni. Objavovat dokonalu pravdu mimo nas samych. Vyssi rad nez je harmonia alebo chaos, kde duality zanikaju. Hmota si neodporuje s duchovnom. Je to rovnaka cast poznania a treba sa to naucit kombinovat a vsetko priradim pravom tam kde to patri. Hmota stavia a duch ozivuje.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-11-14  (18:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Groover
myslel som, že si starší. Ja mám 47. Veľa zdaru! Musím do práce.


peto   |   ip:95.102.17   |   2011-04-10  (23:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ak sa niekto chce radiť ku kresťanom, potom by nemal nenávistne reagovať na podobné témy... To nie je ovocie - dobrá vôňa a navyše aj autor horeuvedeného príspevku môže byť omilostený, teda ak prijme PJKrista za spasiteľa. Chápem možný dôvod rozhorčenia, je to široká a hlboká téma, keď niekto/čo vplýva na naše dieťa. V Biblii sa predsa píše - Matúš 24 kapitola ...posledné časy v podaní Krista. ...len na okraj všetkého tam spomenutého - syn proti otcovi, muž proti žene, že to tak začína byť to je fakt! No aby sa niekto nemýlil s kým sa tu bojuje, toto nie je boj proti ľuďom, vplyvom a rozumu - je to boj proti mocnostiam a na tie potrebujeme Božiu moc. Takže pusť svoju zbraň (ak si kresťan), modli sa a dobre čiň tomu kto ťa prenasleduje a raduj sa v Pánovi, Jeho - Kristov druhý príchod sa blíži. A pre pochybovačov: Boh neotáľa, neváha s príchodom, ale zhovieva - predlžuje dobu milosti! Využi ju a prijmi Krista za svojho osobného Spasiteľa...diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + päť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?


 - Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?2013-06-01  (10:13)  |  Náboženstvo a mystika
Čo nám malo byť zamlčané a prečo? Existuje reinkarnácia, teda možnosť opakovaných vtelení? 30 až 40% obyvateľstva je presvedčených o tom, že žili na Zemi už viac krát. Toto prastaré poznanie ľudstva nájdeme vo všetkých končinách Zeme a v mnohých kultúrnych kruhoch a nielen v budhizme a hinduizme ako si mnohí myslia. Reinkarnácia bola kedysi úplne prirodzeným poznaním aj v rannom kresťanstve, až kým ho kňazská kasta pred 1500 rokmi nepotlačila a neuvalila svoju kliatbu na každého, kto by tomu veril.

Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 1


2013-05-01  (12:02)  |  Náboženstvo a mystika
Kto sa trochu hlbšie zaujíma o duchovné súvislosti života vie, že človek sa na zem nerodí iba raz. Prichádza sem viac krát a to jednak preto, aby odložil svoje staré chyby a viny a jednak preto, aby sa práve tu na zemi mohol výraznejším spôsobom duchovne posunúť nahor. Znalosť o opätovných príchodoch človeka na zem bola do piateho vatikánskeho koncilu bežne rozšírená i medzi kresťanmi a toto poznanie je až dodnes prirodzenou súčasťou všetkých východných náboženstiev.


2013: Apokalypsa ezoteriků a agónie společnosti!


2013-04-19  (10:53)  |  Náboženstvo a mystika
,,Ezoteriky, sektáře a příznivce New Age čeká po 21. prosinci 2012 podobný osud jako komunisty po rozpadu Východního bloku mezi lety 1989 – 1991.“ - Václav Bláha


Odev ako prejav ducha


2013-04-19  (09:31)  |  Náboženstvo a mystika
Týmto textom sa obraciam na nežnejšie pohlavie s výzvou, aby sa už konečne spamätali a zamysleli sa nad svojím počínaním.


Večné peklo ? BLUD RKC ! (VIDEO)


2013-04-11  (17:45)  |  Náboženstvo a mystika
Ako je možné aby náš milostivý a láskyplný Boh dopustil večné utrpenie pre tých, ktorí neprijali obeť Ježiš Krista ? Určite Boh, ktorý je nekonečná láska a chce zachrániť každú dušu by niečo také urobil ? Poďme sa spoločne pozrieť čo hovorí o tom Božie Slovo - Biblia. Učenie, že bezbožní sú trápení ohňom a sírou vo večnom pekle a že za hriechy, ktoré spáchali počas svojho krátkeho života na zemi, budú mučení tak dlho, ako dlho bude žiť Boh, je nezlučiteľné s Božou láskou a milosrdenstvom i s naším ľudským zmyslom pre spravodlivosť.


CO JE CÍRKEV?


2013-04-04  (21:53)  |  Náboženstvo a mystika
Každý národ mněl svou víru, a své bohy, a také nějakou minulost kterou si uchovávaly moudra, a vzpomínky na své předky. Ano, hovořím o nějakých pohanech anebo barbarech, i tyto národy mněly ve skutečnostech jistou civilizaci, a jiný postup životních skutečností danou jistou životní lokalitou a tím i mentálním přístupem k životu a daných jiným podmínkám. Co přinášelo jejich náboženství? Setkání svých sousedů, výměna zkušeností jak pro dobrý chod komunity, tak také pro pobavení a také nabytí informací pro další chod komunity do budoucna, osobní setkání utužovalo jistou sounáležitost a také vědomí někam se zařadit. Toto kulturní dědictví bylo ale hrubě pošlapáno katolickou vírou a doslova zneuctěno. Když si uvědomíte, že každý národ mněl ne staletí, ale tisíciletí svou víru a děděné poznatky, které se předávaly po několik tisíc generací na novou generaci, a v průběhu okamžiku jim bylo sebráno vše nějakým misionářem hrubou silou a hrozbami. Kdo se nepodřídil, byl prostě zavražděn, v jejich jazyce prostě řečeno jen "odstraněn".


Uvidel som smrť!


2013-04-04  (18:41)  |  Náboženstvo a mystika
Nie som jasnovidcom, ale stalo sa mi, že raz som predsa len niečo uvidel. Niečo strašné! Uvidel som skazu a smrť!


RKC a pápež František


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Tento článok by som venoval aktuálnemu dianiu v RKC, zo zameraním na pápeža Františka. Posledných niekoľko rokov som ostro kritizoval veľmi vážnu morálnu rozvrátenosť v RKC. Mnoho ľudí mi neverilo, ale dnes mi musia dať za pravdu aj fanatický katolíci. Najprv si veľmi stručne zhrňme najbližšiu históriu RKC a potom bude téma pápeža Františka


Absurdity kresťanskej viery


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Hlavným účelom každého náboženského systému je, aby bol človek lepší. Aby sa snažil byť čoraz lepším, čistejším, spravodlivejším a láskavejším. Aby sa o to snažil tak intenzívne, ako len môže, pretože iba tadiaľto vedie cesta k raju, ale i cesta k šťastnému, vyrovnanému a harmonickému životu na zemi.


Kauza Ján Pavol II. a vnútorný rozklad RKC


2013-03-01  (09:51)  |  Náboženstvo a mystika
Beatifikácia je predstupeň blahorečenia. Po beatifikácii Jána Pavla II. bol zastavený tento film,ktorý kritizuje jeho beatifikáciu. Beatifikovaný môže byť len človek, ktorý žil z kresťanského hľadiska veľmi vzorne, čo sa nedá o Jánovi Pavlovi II. povedať: -kryl pedofilné škandály -bol zo slobodomurármi najlepší priateľ – dali mu najvyššie ocenenie za presadzovanie ideálov NWO -kade chodil tade ohlasoval náboženskú ideológiu Nového svetového poriadku – hlásal, že všetky náboženstvá treba spojiť v jedno Ak by nám média objektívne informovali, vznikla by najväčšia mediálna kauza v dejinách ľudstva – Ján Pavol II.


Satanistický pápež? Ján Pavol II. vzdal hold NWO


2013-02-23  (16:02)  |  Náboženstvo a mystika
Som veľký kritik Jána Pavla II., pretože tento pápež vzdal hold ideológii Nového svetového poriadku. Presadzovanie ideológie NWO sa nekončilo len týmto výrokom. Kade chodil tade rozhlasoval radikálny medzináboženský ekumenizmus – jeho cieľom bola príprava sveta na jedno svetové univerzálne náboženstvo – náboženstvo ideológie Nového svetového poriadku. Kritici hovoria, že kresťanstvo a pohanské náboženstvá v žiadnom prípade nie sú zlúčiteľné, ako si to predstavoval Ján Pavol II.


Skutočný dôvod rezignácie pápeža Benedikta XVI.


2013-02-16  (15:42)  |  Náboženstvo a mystika
Nechcem o tejto problematiky písať nejaký dlhý článok – nemá to význam – problematika je veľmi jednoduchá. Musíme chápať pre pápeža bolo určite veľmi nepríjemné bývať zo slobodomurármi pod jednou strechou vo Vatikáne. Niet pochýb, že pápež ani nebol slobodný a že v skutočnosti mu vo všetkom šéfovali slobodomurári. Táto stránka sa napr. venuje veľmi závažnej kauze väznenia pápeža Siriho slobodomurármi


Katolicismus odchází z Evropy


2013-02-15  (09:18)  |  Náboženstvo a mystika
Rezignace Benedikta 16. se stala překvapením nejen pro věřící a kurii, ale také pro odborníky. Sám papež odůvodňuje tento krok zdravotními problémy. Experti však uvažují o krizi katolické církve.


Papež abdikoval, aby se vyhnul zatčení?


2013-02-15  (09:17)  |  Náboženstvo a mystika
Nevím, jakou pravdivost lze přikládat následujícímu prohlášení ITCCS. Zní to ale nadějně. ITCCS neboli Mezinárodní tribunál pro zločiny církve a státu je zřejmě dobrovolná organizace právníků, kteří připravují právnické dokumenty k obvinění představitelů církví a států, v tomto případě za zneužívání dětí. Ale není mi jasné, jak je to s jejich účinností. (Něco podobného je asi americké právnické sdružení People´s Trust, které už několikrát právně dokonale prohlásilo veškerý světový majetek za majetek všeho lidu, ale ti, co ten majetek ovládají, to jaksi zatím neberou na vědomí.) Tak to zatím berme s rezervou, a doufejme, že třeba na tom něco bude


Za papežským pučem je peněžní skandál


2013-02-14  (09:21)  |  Náboženstvo a mystika
„Abyste pochopili papežovu rezignaci“, říká Kevin Annett, „sledujte peníze“. „Tím, co bylo pro papeže Benedikta umíráčkem, bylo jeho osobní zapletení do úplatkářství a praní peněz Vatikánskou bankou.“ – Kevin Annett


Papež Benedikt 16. se vzdává pontifikátu


2013-02-12  (10:23)  |  Náboženstvo a mystika
11. února bylo oznámeno o rozhodnutí papeže Benedikta 16. zříci se trůnu. Oficiálně bude o tom vyhlášeno 28. února. O příčinách abdikace nynějšího papeže a o budoucnosti římskokatolické církve uvažují ruští experti.


Moja obhajoba


2013-02-09  (00:44)  |  Náboženstvo a mystika
Už ako malý chlapec od útleho detstva spoznával som dva svety. Mamka mi sem tam vravela o Ježiškovi a tatko nehovoril nič o Ježiškovi iba mi vždy poradil čo a ako mám robiť aby dobre bolo. Vyrastal som ako slobodné dieťa, a mohol som uvažovať ako som len chcel. Mohol som z mamkou o Ježiškovi či o strige a mohol som aj z tatkom o niečom inom trebárs o vesmíre či o svete.


Ako sa vyhnúť utrpeniu?


2013-01-27  (19:15)  |  Náboženstvo a mystika
Život je nekonečnou reťazou príčin a dôsledkov. Všetko, čo nás postretne, má svoju príčinu. Možno ju hľadať v našej nedávnej, dávnejšej, alebo veľmi dávnej minulosti. A tak je to aj s utrpením, ktoré nie je nijakým dielom náhody, ale logickým a zákonitým dôsledkom príčiny, ktorú sme my samotní kedysi v minulosti zavdali. Nijaké náhody totiž nejestvujú! Osud nie je slepý! Utrpenie je dôsledkom nami vyvolanej príčiny a prichádza k nám prostredníctvom Zákona spätného pôsobenia, ktorého účinky sa dajú veľmi výstižne vyjadriť slovami: čo kto zaseje, to aj zožne. Naše utrpenie býva teda žatvou toho, čo sme siali v minulosti. Niet v tom ľubovôle, ani nespravodlivosti. Je to dianie vecné, jasné, logické a nanajvýš spravodlivé.


Emil Páleš: Jezuitský štát v Paraguaji


2013-01-27  (11:32)  |  Náboženstvo a mystika
Kým sa Campanellovi, ktorý v talianskom väzení písal svoju knihu, pred očami vznášala vízia dokonalého štátu, jezuiti jeho utópiu premenili na skutky. Stala sa skutočnosťou v Paraguaji v roku 1609. V neprístupnom vnútrozemí amazonského pralesa, izolovaní riečnymi vodopádmi, uskutočnili teokratický komunizmus s indiánmi. Je unikátom svetovej histórie, že taký štát skutočne existoval a fungoval 150 rokov.


Emil Páleš: Biblická a katolícka Mária


2013-01-26  (00:57)  |  Náboženstvo a mystika
Biblická Mária bola pôvodne obyčajnou ľudskou ženou, pokornou, poslušnou, matkou viacerých detí (Mat 12:46, 13:55, Luk 8:19, Mar 3:31). Vedela, že sama potrebuje Spasiteľa. Súčasná katolícka Mária je nadprirodzenou bytosťou, ktorá má vlastnosti a schopnosti bohyne. Zoznam jej vlastností sa bod za bodom zhoduje s vlastnosťami pohanských bohýň, a nezhoduje s vlastnosťami biblickej matky Ježišovej.


Emil Páleš: Jezuiti


2013-01-15  (14:35)  |  Náboženstvo a mystika
Jezuiti predstavujú extrémnu saturnskú (orifielsku) inšpiráciu. Ich špecifikom sú ,saturnské vlastnosti: disciplína vôle a poslušnosť. Okrem bežných rádových sľubov cudnosti a chudoby skladali ešte jeden - o absolútnej poslušnosti pápežovi. „Pre jezuitský rád je charakteristická prísna centralizácia, tvrdá disciplína a bezvýhradná poslušnost‘ generálovi (‘, čiernemu pápežovi "), ktorý je volený doživotne.. . Jezuitský rád je organizovaný ako vojenský útvar.


Ako odhaliť jasnovidca


2013-01-10  (15:18)  |  Náboženstvo a mystika
Stačí málo na odhalenie klamára.


reakcia Tomáš Akvinský- Päť dôkazov existencie Boha


2013-01-08  (01:46)  |  Náboženstvo a mystika
Článok, priatelia, neslúži na to aby vás obrátil na neveriacich.. Dal som ho sem hlavne pre ľudí z fóra ktorý predchádzajúci článok o Tomášovi Akvinskom považovali za dôkazový materiál..


Kresťanský národ konzumentov nečistoty


2013-01-06  (18:01)  |  Náboženstvo a mystika
Slováci sú vo všeobecnosti považovaní za kresťanský národ. Štatisticky! Pravdivosť tejto štatistiky sa potvrdzuje zvlášť v čase vianočných sviatkov, kedy bývajú naplnené takmer všetky kostoly. Keď potom človek vidí tie masy, prúdiace po skončení sviatočných vianočných omší z kostolov, môže si pomyslieť: to je ale viera!


Tajomstvo obelisku.


2012-12-23  (11:57)  |  Náboženstvo a mystika
Chodíme okolo různých staveb, které někdy ani neumíme zařadit “do jaké kategorie patří“, některé jsou z doby dávno minulé, mají svůj stavební styl, někdy se na nich objevují zajímavé plastiky s různou tématikou. Ta náboženská převládá asi proto, že byla vytvořena v době, kdy církev soustředila veškerou duchovní i světskou moc do svých rukou. Víme, co znamenají různé nápisy, obrazy a sochy např. hadů a různých příšer ve společnosti svatých atd.? Známe jejich smysl? Víme komu byly určeny a proč?


Vatikán a.s., práčka špinavých peňazí mafie a politikov


2012-08-10  (08:25)  |  Náboženstvo a mystika
Zabudnite na Dana Browna. Vykašlite sa na konšpiračné teórie z dielne tvorcov Zeitgeist. Skutočnosť je oveľa napínavejšia. Skutočnosť, odhalená v knihe Vatikán a.s. Nejde totiž o fikciu, teórie alebo špekulácie. Sú to neodškriepiteľné fakty, podložené originálmi dokumentov, prevodných príkazov a bankových operácií. Ide o priame dôkazy od niekoho, kto bol súčasťou systému. Systému, ktorý s vedomím pápežov desaťročia pral špinavé peniaze nacistov, mafie a skorumpovaných politikov. Vatikánskej banky.


TEMNOTA NA VRCHOLE MOCI


2012-07-26  (15:32)  |  Náboženstvo a mystika
Všimli ste si niekedy, koľko je v našej zemí rôznych krížov umiestnených na každom kroku? Nejde iba o tie na kostoloch – tam to nikoho neprekvapí – ale ide o všetky tie po krajine. Od tých, ktoré sú na samých vrcholoch našich hôr až po tie, ktoré sú na kopci nad každou dedinou či v poliach a podobne. Tí, ktorí vidia toky energií vám povedia, čo vidia – sú to kliatby, blokácie Svetlej energie. Kríže samé osebe ešte nemusia znamenať nič, ale sú znakmi, kde je potrebné blokovať vstup Bielej, Svetlej energie. Takto si tvari „zoskrutkovali“ svoju energetickú mriežku, aby sme boli pod ich kontrolou nie iba v mestách, ale v celej krajine.


Kauza arc. Róbert Bezák, alebo – POHODA ako pre koho


2012-07-11  (11:51)  |  Náboženstvo a mystika
Zaujimavý článok o tom, prečo je dobré, že odvolali Bezáka. Na vedomie dávam hlavne list istého teológa a kňaza, ktorý je v článku.


Čo sa s nami deje po smrti?


2012-06-04  (11:53)  |  Náboženstvo a mystika
Bez znalosti jednotlivých úrovní stvorenia nemôžeme správne pochopiť, čo sa s nami deje po pozemskej smrti.


2. Prebuďte sa!


2012-05-25  (21:38)  |  Náboženstvo a mystika
Ľudia, prebuďte sa z oloveného spánku! Poznajte to nedôstojné bremeno, ktoré nesiete, a ktoré ťaží milióny ľudí nevýslovne húževnatým tlakom. Odhoďte ho! Je hodné nosenia? Ani na jednu, jedinú sekundu!


Iontové, holografické a magnetické náramky = PODVOD!


2012-05-22  (09:41)  |  Náboženstvo a mystika
Zdá se, že v každém obchodním středisku napříč USA potkáte mladého obchodníka prodávajícího barevné náramky, kterou mají údajně „iontový náboj“ nebo „magnetický hologram“, které vám způsobí lepší rovnováhu, zdraví, tlumí bolest nebo cokoliv jiného, co tvrdí. Tito obchodníci to i demonstrují ukázkou – slabost zákazníkovy síly nebo rovnováhy, pak mu nasadí náramek a provedou stejný pokus. Hle! Náhle je rovnováha na 100 procentech a síla až na střechu.


Svedectvo bývalého jasnovidca a prútikára o nebezpečenstve okultizmu


2012-05-12  (18:02)  |  Náboženstvo a mystika
Psychotronika môže byť i nebezpečná - prednáška bývalého prútkara a jasnovidca Martina Ševčíka z 12.2.1992 v Novom Meste na Morave. Autor podáva svedectvo o vlastnej skúsenosti v tejto oblasti, detailne opisuje praktiky, ktoré používal a princíp fungovania jeho schopností a zdôrazňuje nebezpečenstvá a dôsledky návštevy u ľudí s vešteckými schopnosťami.


Ďaľšie z náboženstva a mystiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Václav Havel – z jiné strany mince

Václav Havel nabyl po 17. listopadu 1989 v restituci rozsáhlý majetek. Pozadí této restituční transakce, jedné z prvních, která prolomila Benešovy dekrety, je však zatemněno a objevuje se jméno pražského pozemkového krále, miliardáře Miloše Červenky.


TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Šokující pravda o rakovině

Je smutnou skutečností, že již v roce 1969 během svého veřejného vystoupení na mýtinku s lékaři v Pittsburghu hovořil dr. Richard Day, ředitel organizace “Plánovaného rodičovství”, která se zabývá mimo jiné i problematikou eugeniky a která je řízena klanem Rockefellerů, o nadcházející transformaci globální společnosti. Tento člověk požádal lékaře, aby si zapnuli své diktafony a dělali si poznámky, zatímco četl dlouhý seznam plánovaných akcí, které by měly trvale změnit naši globální společnost. Speciální důraz pak byl kladen na projekty sociálního inženýrství. Ovšem ne každý z přítomných lékařů si nechal tyto otřesné informace pouze pro sebe, a tak dnes po mnoho desítkách let máme možnost slyšet tato neuvěřitelná fakta. Nyní o 40 let později můžeme na vlastní oči vidět, jak přesné byly předpovědi dr. Richarda Daye. A proč zmiňuji tuto skutečnost? Protože na konferenci v roce 1969 dr. Richard Day sdělil mimo jiné i toto: “V současné době jsme schopni vyléčit jakýkoliv typ rakoviny. Veškeré další informace k této věci naleznete v Rockefellerově nadaci.” Zároveň ale uvedl, že vzhledem k populační explozi není nejmenší zájem léčit jedince postižené tímto smrtelným onemocněním.


Deep web alias web pre vyvolených

3 dôkazy o tom že nežijeme v reálnom svete!

E-CAT: energie za 5 % dnešní ceny

Prepočty generátora na voľnú energiu potvrdené ...

Anonymous: „Nový světový řád“ se pokusí ...

Archív

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič

Vážený pán prezident, v predchádzajúcich dňoch sme mali my, podľa Vášho slovníka „ulica“, možnosť prečítať si viaceré Vaše stanoviská k reakciám občanov Slovenskej republiky na Vaše rozhodnutie nevymenovať doc. Čentéša, legitímne zvoleného kandidáta na generálneho prokurátora, do tejto funkcie: (http://www.prezident.sk/?spravy-tlacoveho-oddelenia&news_id=16785, http://www.prezident.sk/?spravy-tlacoveho-oddelenia&news_id=16795). V tejto súvislosti Vám chcem na úvod poďakovať. Áno, znie to na prvý pohľad nelogicky vzhľadom na Vaše doterajšie pôsobenie vo funkcii prezidenta Slovenskej republiky. A predsa to logiku má.


Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Ľ. Huďo -Decembrové udalosti vo svete

Lietadlá spred tisícročí

Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.6895 s