26. August 2019
    
Ako poraziť otrokársky systém. - Dolezite.sk

Ako poraziť otrokársky systém.


  2013-02-17  (12:07)  |  Úvahy a komentáre
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Ako poraziť otrokársky systém.

Krvou židofinančníkov sú peniaze. Čiže porazíme ich tak, že im "pustíme žilou", zablokujeme finančné toky.

Púšťanie žilou.

Neukladajte peniaze do bánk, mimo nutného prevádzkového minima. Inflácia je 3- 5-10%, je vyššia ako úrok 0,5-1%. Banky na vás zarábajú tak, že vaše peniaze požičiavajú za 10 - 15%. Sporenie je podvod, vy nesporíte, vy strácate. Banka zarába na vašich peniazoch a nevyplatí vám ani podiel na zisku, ešte vás zaťaží poplatkami.

Nezadlžujte sa v banke, je to úžernícky systém na vaše finančné zotročenie. Zadĺžené sú štáty, banky, firmy, občania. Dlhy budú platiť len a len občania za všetkých dlžníkov a to formou daní, polatkov, odvodov. Príjemcami budú len a len banky! Daň firmy je v konečnom dôdledku len daňou klienta, spotrebiteľa, obchodníka, zamestnanca- ako nižšia mzda.. Peniaze na firemnú daň musia vyprodukovať zamestnaci.

Nesporte si na dôchodok cez fondy ani cez štátnu kasu. Za 35 rokov sporenia môžete zažiť permanentnú infláciu, hyperinfláciu, zmenu meny, bankroty štátov, zmenu režimu, vojny, finančné krízy. Opýtajte sa dnešných dôchodcov, koľko si našetrili a ako žijú. V starobe ako bezmocný jedinec zistíte, že ste sa s holou narodili a s holou aj zomriete.

Nekupujte dlhopisy ani akcie, zapojíte sa tým do pyramídovej hry, v ktorej nemôžete vyhrať. Túto hru hrajú finančníci, ratingovky a funguje ako lievik na preliatie bohatstva občanov do vreciek bankárov a to v presne naplánovanej finančnej kríze. Zapamätajte si, že vám bude povedané: spôsobili to trhy a kríza a nie konkrétny finančník, trhy nepotrestáte.

Ak máte peniaze navyše, tak ich obratom investujte dokomodít: do zlata, drahých kameňov, pozemku, do rozvoja firmy, ktorá vám peniaze zhodnotí, do nehnuteľností, aj tie strácajú na hodnote ale len málo. Investujte mimo chazaro-žido finančný trh a do komodít, ktoré neifladujú.

V prípade potreby viete takto nasporené komodity predať za hotovosť. Ešte lepšie je, ak dokážete platiť komoditami, mimo chazaro-žido finančný systém.

Založte si komunitné alebo firemné neziskové nadácie, ktoré môžu slúžiť komunite ako finančná základňa. Vydajte si firemnú alebo lokálnu menu-peniaze a obchodujte ňou mimo chazaro-žido finančný systém.

Ak poznáte morálneho podnikavca, tak môžete voľné peniaze požičať firme jednoduchou zmluvou o pôžičke, firma vám peniaze zhodnotí lepšie ako banky a firma si nemusí brať od banky pôžičku  za úžernícky úrok. Takto sa dá postaviť aj menšia fabrika.

Študujte Baťov podnikový systém aj napriek tomu, že po ňom nikdy nebude pomenované letisko v Prahe.

Teraz poďme zmeniť jednotlivca, teda morálku spoločnosti.

1. Potraviny

Sme si vedomí toho, že finančná kríza je systémovo plánovaná, nie je záujem ju riešiť, je permanentná s vlnovitým priebehom, cieľom je finančne zadĺžiť a zotročiť štáty, firmy, občanov. Musíme teda vyhlásiť vojnu dlhom, vysokým cenám, čiže korporáciám a štátnemu systému, ktorý podporuje korporácie a nie občana. Korporácie ovládajú trh s potravinami, liekmi, energiou.

Potraviny kupujte len základné, pravé, nefalšované, bez chémie, t.j. mlieko, syry / bez sušeného mlieka a smotany/, kyslomliečne výrobky, mäso a výrobky z čerstvého mäsa /také nanájdete, možno ak na farme/, chlieb, zeleninu, ovocie, originálny čínsky zelený čaj, pivo.

Nekupujte falšované potraviny, vylepšené vodou, múkou, škrobom, želatínou, sójou, soľami, E-čkami. Nekupujte keksy /škrob/, čipsy, kukuričné a zemiakové produkty, sladké malinovky ochutené chemicky, vylepšené mix čaje chemicky ochutené, víno z obchodov /nájdite si svojho vinára/, falšované značkové liehoviny vylepšené liehom a chémiou.

Vylúčte z výživy cukor a produkty z neho. Konzumujte len cukor z ovocia, z medu-len v malej miere, z domácich džemov a sirupov. Urobte si doma marhuľový džem a máte postarané na celú zimu a v živote si nekúpite džem z obchodu. Ľudstvo nikdy nemalo cukor, ten je produktom civilizácie, bez cukru organizmus funguje lepšie ako s cukrom.

Kúpte si domácu pekáreň, pečte si chlieb a rožky doma, je to lacnejšie a top kvalita. Kúpte si sviňu, urobte klobásy, mäsový bôčik,  zaúdiť, nechať zrieť 4 -6 týždňov, všetko dať do mrazáku a máte na pol roka kvalitný mäsový výrobok a čerstvé mäso, bez chémie, dusičnanov a fosfátov, bez konzervatov "E".

Zbavte sa užívania návykových látok, káva, čokoláda, malinovky, tabak, alkohol, drogy. Štát vás zdiera ich extra zdaňovaním a korporácie majú z týchto látok biznis ako sviňa. Vôbec nie sú potrebné pre život.

Týmto spôsobom stravovania odrovnáte potravinové korporácie a budete zaručene zdravší. Vráťme sa ku pestovaniu ovocia a zeleniny doma, je to zdravšie.

2. Lieky a zdravie, farmaceutické korporácie.

Farmaceutické korporácie zničte tým, že budete zdraví. Lieky neliečia, lieky potláčajú príznaky, bolesť, zápal, opuch...,po ich vysadení sa vrátite ku doktorovi, ste závislý od liekov.

Základom zdravia je pohyb, beh, denne alebo ob deň 10-15 min., alebo 2-3 krát týždenne 30-40 min. Pohyb musí spĺňať nasledovné: musíte sa potíť, zhlboka a zrýchlene dýchať a tep sa musí zvýšiť na 100-140, je to individuálne, začať malými dávkami a návyk na plnú záťaž robiť postupne 1 až 3 roky, podľa veku a kondície. Behajte v prírode, beh je zadarmo. Plávanie je výborné, ale stojí peniaze.

Beh vám zvýši telesnú teplotu, sterilizujete si telo od vírusov, aj od chrípky, vakcína proti chrípke je podvod na vaše peňaženky. Vírus je obyčajne predskokan pre bakteriálne infekcie. Beh znižuje cukor v krvi, znižuje tuk v cievach, cievy sú čisté, pružné, zrýchly sa prietok krvi vo všetkých orgánoch, zvýšite prívod kyslíka a živín, zrýchlyte odvod metabolitov-čistíte si organizmus.

Vyhnete sa cukrovke, infarktom, mozgovým príhodám, chorobám kĺbov, osteoporóze, zvýšenému tlaku krvi aj očí, stareckej degenerácii, budete aktívny, s čistou mysľou, optimista s výbornou funkciou mozgu-ten treba cvičiť aj čítaním a myslením!

Po štyridsiatke si naordinujte preparát z Ginkgo biloba, rozširuje kapiláry, mozog a celé telo bude fungovať lepšie. Ak by to štát myslel seriózne s našim zdravím a nákladmi na lieky, tak poskytne Ginkgo zadarmo všetkým po 45-tom r. života.

Pohyb a Gingko spôsobia obrovské zníženie vašich nákladov na lieky. S pohybom je lepšie začať už u detí!!! S pohybom treba začať aj v starobe!!!

Predĺžite si život o 20 rokov aj viac, následkom čoho skrachuje štátny dôchodkový systém aj so súkromnými piliermi. Tejto veci si musíte byť vedomí a pripraviť sa no to. Na dôchodok si musíte šetrite sami, štát vás len okradne.

Takto spôsobíte krach farmaceutických korporácií.

3. Energie.

Cieľom musí byť odpojiť sa od monopolov, elektrina, voda, plyn, uprednostnite život na vidieku. Znížte spotrebu elektriny, plynu a vody, stačí porozmýšľať. Autom jazdite minimálne. Najdrahšie je bývanie v prenajatom byte, postavte si dom na vidieku. Najzraniteľnejší je človek v bytovke, kde ceny stanovuje bytové družstvo-správca. Najlacnejšie kúrenie je dobre izolovaný dom, napr. steny z pórobetónu bez ďalšej izolácie. Najlacnejší zdroj tepla je drevo v kombinácii s teplovzdušným krbom, ktorý je obložený hlinou-kachlicami. Krb vám vykúri celý dom, bez radiátorov.

4. Morálka.

Morálne sa jedinec zmení, ak odmietne konzmný spôsob kapitalizmu, ak začne vyznávať tu uvedené zásady, tie sa musia stať vašou vierou, vašim náboženstvom, ktoré vám zaručene donesie prospech, na rozdiel od modlenia sa v kostoloch. 

Musíte kupovať len to, čo potrebujete ku skromnému životu, len to čo je funkčné pre váš život. Všetko ostané sú haraburdy na vylákanie peňazí z vášho vrecka. Ako pomôcka  poslúži príklad chudobného človeka, berbera, krováka, indiána, kočovného pastiera. To nie sú primitívne kultúry, to sú plne funkčné organizmy, ktoré žijú v súlade s prírodou, nedrancujú suroviny ani energie, berú si len to, čo pre život potrebujú. Naša "civilizácia je pre nich zbytočná haraburda, bez ktorej sa dá žiť.  Sú chudobní majetkom, prakticky nemajetní, ale sú šťastnejší ako my, nepotrebujú dôchodkové zabezpečenie ani zdravotné zabezpečenie od štátu, o starých a chorých sa postará komunita. 

Rozlišujme bohatstvo hmotných statkov od bohatstva ducha. To prvé spôsobuje uzurpáciu moci, ovládnutie ľudstva, surovín a energií a zotročenie človeka. To druhé spôsobuje rast poznania, rozvoj ducha jedinca aj spoločnosti, vytvorenie podmienok na prežitie vo Vesmíre. To prvé je príčinou sociálneho parazitizmu na úkor tvorcov hodnôt-otrokov. Okrem moci korporácií a štátov je tu aj moc cirkví s ich majetkami a manipuláciou veriacich.

Človečie životné minimum:

Dýchanie, vzduch je zatiaľ zadarmo, aj keď kyslíka výrazne ubudlo.

Voda, máme jej dostatok, ešte je lacná, aj keď sa vo vodovode mení na chlórový dezinfekčný roztok. Chlór bol bojový plyn.

Jedlo, vid. zásady hore, naše náklady sa výrazne znížia a budeme zdravší.

Oblečenie, stojí peniaze, ale dá sa, nie z lacných trhov a radšej prírodné materiály, žiaľ remselníci vyhynuli.

Bývanie, minimálny potrebný priestor, minimálne náklady.

Sociálny kontakt, rodina, priatelia a spoločnosť. Tí sú zadarmo, za peniaze sú len ku.vy. Bez sociálneho kontaktu človek degeneruje.

Bohatstvo, hmotné statky, peniaze, telefóny, auto nie sú nutné pre život. Televízor a ostané masmédiá, demokracia, štáty, voľby sú len ideologické a manipulačné metódy na ovládnutie ovčanov za cieľom obmedzenia ich slobody a zotročenia, zotročenia tvorcov hodnôt na prospech sociálnym parazitom.

Dýka do chrbta pre chazaro-židov by boli priame voľby, voľby známych a overených ľudí-tvorcov hodnôt z miest, okresov a krajov a zrušenie politických strán a najvyšší zákon referendum občanov. Toto v minulosti fungovalo u Slovanov v tzv. rodovom zriadení, rodina, rod, obščina 10 tisíce rokov, až do kresťanskej genocídy Slovanov od r. 313.

O Slovanstve.

Iba ak dokážete žiť morálne, stanete sa Slovanom a začnete sa ako osoba vyvíjať smerom k lepšej a bohatšej spoločnosti podľa učenia Slovansko árijských véd. Slovania sú jediný národ, ktorý dokáže poraziť chazaro-žido finančý systém a ich korporácie, ich moc v NWO. Slovania-Rusi v minulosti porazili chazaro-židov, vyhnali ich do sveta, porazili Hitlera, prežili VOSR so židoboľševikmi a ich dedičstvo socializmus, prežili studenú vojnu s USA. Dodnes neboli porazení. Z poznania dejín a ich súvislostí v časovom období tisícov rokov pochopíme Slovanstvo, pochopíme zákernosť a podlosť finančnej korporátnej moci prepojenej na štáty, zažijeme korporátny fašizmus na vlastnej koži.

PS: Aby sme židom nekrivdili, sú medzi nimi slušní, múdri a spoločnosti prospešní jedinci, tí sa ojedinele ozvú v zahraničí, občas aj v Izraeli a odsúdia militantní sionizmus založený na Tóre, odsúdia úžeru a finančné otroctvo tohto sveta. Ale zatiaľ som neregistroval takúto aktivitu na u nás. Aj tí dobrí a slušní sa boja ozvať, židovstvo je kruté a nemilosrdné.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Gejza Počubay
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-02-17  (13:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Alan Dalles,
Kongres Spojených štátov, 1945

„Končí vojna, (bolo to po II. svetovej vojne), všetko sa dá do poriadku. Dáme všetko čo máme, všetko zlato, všetku materiálnu moc v prospech dobehnutia
a balamutenia ľudí. Ľudský mozog, vedomie ľudí je prístupné na zmeny. Zasejeme tam chaos, nenápadne zmeníme ich hodnoty na falošné a necháme ich týmto
falošným hodnotám veriť. Ako? Nájdeme svojich rovnako zmýšľajúcich spojencov, nielen v samotnom Rusku, ale aj v štátoch bývalého východného bloku. No
pozerám, spojencov je tu dosť.
Krok za krokom budeme rozohrávať grandióznu tragédiu zániku týchto národov do úplného a nezvratného umlčania ich sebavedomia. Z literatúry a umenia
napríklad odstránime ich sociálnu podstatu. Literatúra, divadlo, film, všetko bude všemožne podporovať a oslavovať najhanebnejšie ľudské pocity. Budeme
vyzdvihovať takzvaných umelcov, ktorí budú presadzovať a vtĺkať do hlavy občanom chuť sexu, násilia, sadizmu, zradcovstva a všelijaké iné nemorálnosti.
Vo vedení hospodárstva vytvoríme chaos a zmätok, budeme postupovať nenápadne, ale aktívne vytvárať despotizmus úradníkov a úplatkárov. Poctivosť a
slušnosť budú terčom posmechu. Pozrime sa na tú paralelu dnes. Hulvátstvo a narkománia, živočíšny strach druha pred druhom, homosexualita, úchylnosť,
nehanebnosť a zákernosť,
nacionalizmus a nepriateľstvo národov, predovšetkým nepriateľstvo, nenávisť k všetkému ruskému a k všetkému slovanskému.
Všetko toto budeme obratne, nenápadne pestovať a rozvíjať. Len niekoľko málo ľudí si bude domýšľať o čo ide, či snáď tomu aj rozumie, ale takýchto ľudí
postavíme do bezvýchodiskovej situácie, urobíme z nich terče posmechu, nájdeme spôsob ako ich ohovárať a vyhlásime ich za odpad spoločnosti. Vytrháme
duchovné korene spoločnosti, znevážime základy morálky národov. Takto budeme narúšať pokolenie za pokolením, zameriame sa na deti a na mládež. Budeme ich
rozvracať, učiť nerestiam a budú tak mravne upadať. Vytvoríme z nich cynikov, bezduchých ľudí a kozmopolitov. Takto to urobíme.“


valdo . pyjinimo35   |   ip:178.40.77   |   2013-02-17  (15:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Veľmi dobrá a aktuálna téma pre dnešný svet. Najprv ale je potrebné, aby sme si uvedomili o čo ide. Je potrebné sa zastaviť, v kľude popremýšľať a uvedomiť si svoju situáciu. To je ale teraz schopné urobiť asi 0,05% obyvateľov slovenska, ktoré žijú bez pôžičiek a neboja sa každý deň o prácu a všeličo možné! Ten zbytok, to je tá mlčiaca väčšina, ktorá je schopná obetovať všetko len aby prežila. To sú tí absolútne neuvedomelí si svojej sily a situácie v ktorej sa nachádzajú. Pre nich-spiacich je toto všetko ako niečo z rozprávky a budú na Vás pozerať ako na mimozemšťanoch s anténkami na hlavách,.. pokiaľ Vás rovno nepošlú na psychiatriu. Takže je potrebná osveta o tom, kto sme, čo sme a načo sme tu prišli. To je potrebné urobiť na úvod!
Je potrebné im ozrejmiť skutočný problém v tejto dobe a to sa nedá urobiť tak rýchlo ako si myslíme. Najlepšie je im pusti D. Icka- Lev už nespí a tým by mali začať. Tých video je už viac ale je potreba ich triediť, lebo mnohí z nich tu majú úlohu len pre svoju rasu a nie sú si vedomí toho. Po určitej dobe by to mali mať zrovnané v hlave,..teda aspoň 5 % by to mohli prijať a tí by mali ovplyvňovať svojími vibráciami a vedomosťou osobne ďalších spolu s nami.Ďalej je si potrebné uvedomiť, že potraviny, zelenina, ovocie a mäso je už infikované, preto je potreba bojovať proti GM potravinám a všetkému geneticky upravenému. Už nám berú vodu ak sa im postavíme do cesty a po chvíli budeme platiť aj za vzduch, ktorý nám zničili už teraz. No a potom po očipovaní zvierat sme na rade aj my! Kto to príjme, má smolu.
Ich sila je v peniazoch a hlavne v lichve, teda v úroku, Podsunuli nám to a my sme to prijali ako výdobytok, neuvedomiac si ich zámer. Preto všetko je na začiatku v likvidácii bankového systému a v Drakónianskom Rímskom poriadku, ktorý nás ničí už 3.000 rokov. Taký štátik ako Slovensko, ktorý teraz funguje len na tom, že presúvame ropu, alebo vyrábame autá, pričom zisk ide mimo slovenska, sa zrúti ekomicky za 3 mesiace, keby sme si dali ruky do vrecák a nešli do práce. Vidíte, že už im dochádzajú peniaze aj zlato, preto tlačia toľko papierikov/ nekrytých, že už ani sami nevedia koľko ich vytlačili. Ich jedinou šancou je rýchlo prejsť na kreditné karty a odstrániť to, čo už zničili a to sú peniaze. A potom nastoliť NWO. To je ich cieľ, preto podporujú revolučné udalosti po svete,homosexualitu, pedofíliu, vojny a iné stupídnosti. Začať vojnu sa im nedarí. Teraz sa dostali do absolútneho stresu a my sme na ťahu. Nikto za nás slobodu nevybojuje, len my sami.!Rozpomeňme sa na Mahátmu Gándhiho, čo dosiahol pre Indiu prakticky bez zbraní. Pravda a svetlo prichádzajú ale my musíme urobiť rozhodnutie hlavne pre naše deti, aby nemuseli žiť s čipom v tele ako zombi.Niet väčšieho náboženstvá ako je pravda,..len ona ťa môže oslobodiť,..na to nezabúdaj!


trio . susojose05   |   ip:217.112.1   |   2013-02-17  (16:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  19 000,- Kč ročně solárním baronům platí každá rodina topící, přímotopy.

P. Nečas najednou prozřel a sám má hrůzu z molocha, který pod jeho vedením vyrostl. Drahá energie může položit ekonomiku. -----------------------------Cena mohla být od začátku nižší --------------------------------- Podle auditu ERÚ při stanovení ceny z obnovitelných zdrojů šel nad rámec zákona, uvedla Vitásková. Cena mohla být podle zákona nižší. I nejnižší cena podle zákona by ale byla mírně nad cenou v Německu. Dodala, že cena elektřiny z obnovitelných zdrojů nastavená regulátorem v roce 2005 pro rok 2006 byla dvojnásobná. Tehdy byla za zelenou MWh cena 28 korun, nyní činí 789 korun. Podle ní na to ČR nemá. -------------------------------------- Průměrná rodina, která využívala i přímotopy, platila v roce 2006 za zelenou energii 706 korun, nyní je to 19 000 korun ročně.------------------------------------------------- Vitásková dodala, že se ji pokoušeli z postu odstranit, přičemž k tomu měla posloužit i média a na plánu se měl podílet i bývalý zaměstnance BIS. Zdroj této zprávy odmítla uvést.----------------------------------------


http://www.jakbydlet.cz/Diskuze.aspx?intUniKis=760001349&;intRubrKis=512


harry . paholenu0   |   ip:178.41.82   |   2013-02-17  (16:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Gejzinko,dobry clanok,som rad ze sa najdu este ludia,ktori to maju v hlave v poriadku.

Musime zmenit myslenie,inak sme v r.i.c.i.

Pre tych menej rozmyslavych mam len jednu radu.Urychlene zmente svoj zivot,kym mate este cas,lebo casom,ked bude mat niekto dostatocnu ekonomicku moc,vam ho aj tak zmeni,aj ked sa vam to absolutne pacit nebude.A potom,uz nebudete moct rozhodovat o nicom.

A ta doba sa rychlo blizi,vazeni priatelia.


budha . sexutary76   |   ip:78.99.241   |   2013-02-17  (16:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  perfektný článok... i keď pre spiaceho človeka sú tieto informácie riadnou ranou do hlavy, ak by ich mal naraz prijať.... treba pokračovať naďalej v rožširovaní týchto informácii, lebo len to je šanca na pozitívnu zmenu - skutočnú zmenu, nie ďalší "dokonalý" systém, ktorí bude pokračovať v zotročovaní a oblbovaní ľudí...


otvoreneoci . vymovepu87   |   ip:99.241.18   |   2013-02-17  (17:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Celkom dobri clanok, ale ked uz tak za to byvanie, staci zobrat do ruky lopatu a krompac a mozete si vyhlbit zemlanku to je este lacnejsie a nepotrebujete ziadne stavebne povolenia.

4. Morálka.

Morálne sa jedinec zmení, ak odmietne konzmný spôsob kapitalizmu

dotycny vela nevie o konzumnom sposobe, lebo jak ho ja vidim najvecsim uzivatelom konzumneho zivota je chudoba, bohaty su preto bohaty, lebo nerozhadzu peniaze na sprostosti, ale si zvazia jak vynalozia s kazdym centom. Kto si korunu nevazi, tisic nie je hoden. Rada jak sa stat bohatym: jec hovno pi vodu tak budes bohaty, hovorieval moj otec.

O Slovanstve.

Iba ak dokážete žiť morálne, stanete sa Slovanom a začnete sa ako osoba vyvíjať smerom k lepšej a bohatšej spoločnosti podľa učenia Slovansko árijských véd.

Hmm Este v historii sme mi slovania nezili moralne, v nasich narodoch neznama velicina i ked sa najdu jedinci ktory sa vymikaju z celku. Pre krtkov ak si niekto mysli ze v socializme sme zili moralne, tak potom laskavo odovodnite, preco polovica naroda boli udavaci a petolizaci.
Autor sniva o niecom co mi slovania nemame zakodovane v genetickom kode. Ale inac sa da, len sa clovek musi uvedomit otvorit oci a ist cestou spravodlivosti, len upozornujem ta je velmi skalista a taska dokaze nou ist odhadom asi 10% z naroda slovanskeho.

Dobra sprava autor vizera ze je z tych desiatich percent, ohodnocujem snahu len neviem ci hlavou mur prerazi.
klgf . lymarefu73   |   ip:85.132.20   |   2013-02-17  (18:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://jakynarodtakovavlada.angelfire.com


ANONYM . sipyrige36   |   ip:91.148.29   |   2013-02-17  (18:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ani Stalin by to nevymyslel lepšie...:-)


MalaPerunica . tijobaru37   |   ip:92.52.36.   |   2013-02-17  (18:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Poniektorí už aktívne budujú, konajú, ide to pomaly, ale ide...

nezobudíš sa, nemáš budúcnosť, nepostúpiš...

dosť bolo otroctva...


filip . wyboceci64   |   ip:95.102.20   |   2013-02-17  (19:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To akože tých pár stovák ľudí,ktorí navštevujú stránky s alternatívnymi informáciami takto porazí systém,v ktorom je 99 percent stáda v mediálnej hypnoze a a nemá šajnu kto,ani kam ho vedie?
Keď toto urobí tých pár stoviek ľudí,tak systém padne?
Naozaj?


brano . pelasedo59   |   ip:77.247.22   |   2013-02-17  (20:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pubertiacky článok pubertálneho autora....
na svete žiadna úspešná revolúcia nebola vedená zdola...jedine sedláci u chlumce išli na to zdola...a ako dopadli všetci poznáte...
pokial sa dostatočné množstvo ovčanov neprebudí a nepochopí podvod s falšovaním penazí Centralnymi bankami resp. s úrokom a ziskom,tak bude otroctvo dalej pokračovat a zosilnovat


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-17  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  článku + ...


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-17  (21:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Viete prečo je tu tak ticho? Lebo aj tu títo pisálkovia kukajú Superstar na narkóze...


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-17  (21:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A taký by chceli poraziť otrocký systém? Nikdy!


andy . cesyveny   |   ip:195.68.23   |   2013-02-17  (22:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  system sa zruti samBezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-17  (23:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  andy myslis ze neco tak DOKONALEHO, ZNALEHO LIDSKE PSYCHIKY A VSEMOCNEHO jako je SYSTEM, se zriti sam ?

Nebud naivni...

Jestli se zriti, tak jen na oko. Pritom bude dal pokracovat ve svych cilech... I kdyby se zhroutil lide by stejne nevedeli v teto fazi jak by meli zit.

System se sam urcite nezhrouti, a pokud snim chceme neco udelat, a svet zmenit, musi se na to postupne. a lidi pomalu pripravovat na zmenu a "novy" zpusob zivota.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.16   |   2013-02-17  (23:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: "Usídlíme" se pro změnu pod tímto článkem? ("Srazy" tu?)Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-17  (23:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobre Nany :)


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.16   |   2013-02-17  (23:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :D
Jinak "systém se hroutí" je jak jsi sám rozpoznal falešný "program", útržek kódu ke zmatení - Má říci lidem něco jako "Stačí, když budete pasivní, ono se to vyřeší za Vás."Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-17  (23:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No a presne to si myslim !

To je presne ten pristup ktery je na tolika lideh tolik videt ! a je me naprosto jasne odkavad to prameni ! ZASE ZK*RVENY SYSTEM !

promin ze odepisuju pomaleji procitam tve prispevky v "moja obhajoba"...


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.16   |   2013-02-17  (23:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: V pohodě. Kdyžtak kdybys "tu" potkal někde bbbho nasměruj ho sem, když by si s náma chtěl pokecat, tak ať ví, "kde"-respektive "pod čím" se budem scházet v následných dnech.

Ono je to smutný, ale velmi podobně vyznívá i "útržek kódu" který doufá v to, že přiletěj ufoni a zachráněj nás (deus ex machina - zásah vyšší moci).Cjallo . viraditi95   |   ip:77.240.18   |   2013-02-17  (23:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  brano
Mahatma Gandhi takto oslobodil Indiu spod nadvlady Anglicka...ale je tiež pravda že mal za sebou prevažnú väčšinu národa :)


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-17  (23:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No vsak, je to vsechno jenom na nas, to akorat nabozenstvi a jine sracky v nas postaleti ci tisicileti buduji pocit ze nas prijde zachranit nejaky "spasitel"...

lidi ste na hlavu padli


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-17  (23:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neboj nasmeruji ho spravnym smerem toho bbbho naseho :)


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.16   |   2013-02-17  (23:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: Taky podobně na tom jsou různé naděje na "konec světa" k určitému datu jako kdyby snad byl světa nějakej termínovanej vklad v bance:D
Zase...Nevědí mnozí KDE ten konec hledat. A jak ho aktivovat.
Podstrčili jim spoustu mediálních představ JAK TO VYPADÁ (a přitom to tak nevypadá, protože to nemusí mít žádnou z těch konkrétních podob, jde totiž o určitý STAV.)

Film a virtuelita je vůbec typická tím, že vyvíjí iluze...Které představují, jako by byl život během událostí urychlených do naprosto nereálného sledu (prostě "akce", bum bum a všechno je jinak rázem!:D). Ovšem takhle to nefunguje. Je třeba systematická, mravenčí práce a i když je člověk třeba hodně nahněvaný a poprávu, svět se kvůli němu nezboří.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-17  (23:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  system vlastne udrzuje lidi ve stavu trvale opilosti, ze spiknuti muze nastat akorat v americkym filmech, a realita je takova jaka je ne proto ze by se neco takoveho konalo, ale protoze je "vsechno moc slozite" na to aby mohlo byt dobre....

To je ale zahada.

Nechapu jak si jeste muze v dnesni dobe nekdo myslet ze by to vsechno neslo jinak


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (00:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: Nevyčiňuj to lidem-obětem tý "vymejvárny", oni nevědí co činí. A ani nevědí, že mají vědět taky něco jiného. A pak zas nevědí, že nestačí jen vědět.
A když vědí, že po vědomí o něčem je teprv začátek, nemají podmínky, aby mohli konat. A když by mohli konat, často to kazí, protože zas nemají míru a neznají meze JAK co konat aby...
Nebo dosud nevládnou svým schopnostem natolik, aby v tom získali kontrolu.
Pochopitelně, že jsou tu i JINÉ ZÁJMY těch, co zas toto nehodlají dopustit a budou si bránit své "obsazené místo".


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (00:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to je fakt. ale co s tim ?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (00:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mimochodem s temi konci sveta to je jen takova past pasivity pro nachylnejsi jedince


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (00:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nabozenstvi na tom ma tez svuj podil za ty staleti a tisicileti....


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (00:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Postuláty

Eukleidovy Základy je velmi stará kniha, místy možná i porušená. Následující překlady jsou velmi volné a používají moderní pojmy.

Základy začínají definicemi, například:

Bod je to, co nemá části.
Úsečka je délka bez šířky.
Konce úsečky jsou body.

Následují „obecné pojmy“, jež se netýkají pouze geometrie:

Věci rovné jedné a téže věci jsou rovné i sobě navzájem.
Když se k rovným přidá stejné, jsou i součty stejné.
Úsečku lze bez omezení prodloužit.
Celek je větší než jeho část.

Vlastních postulátů je pět:

Každými dvěma body lze vést úsečku.
Tuto úsečku lze libovolně prodloužit.
Každou úsečkou lze opsat kružnici kolem jednoho jejího konce.
Všechny pravé úhly jsou si rovny.
Mějme přímku a bod. Tímto bodem lze vést jen jednu rovnoběžku s danou přímkou."

http://cs.wikipedia.org/wiki/Eukleidovy_Z%C3%A1klady
Můžeš na tom vidět, že i to na čem stojí jiné víry než jen náboženské je překopané přímo v základech - v překladech a "modernizaci" řeči se ztratilo to spojení ("spasení").Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (00:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nevim jestli chapu ? on mluvil o svetu? bohu? a cloveku? o vesmiru?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (00:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jinac mam precteno z obhajoby :) a vse krom tech biblickych veci chapu dobre :) :D


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (00:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jak to vsechno kua provedeme ? :D

jak zkolit tu nemoc zakernou, hermanek asi nepomuze :/


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (00:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=iYE8a3qfTNI

jestli pak autor pisne tusil jakou PRAVDU napsal, vid Nany ? ;)


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (01:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nepojmenovaný: Nepotěší Tě to, ale jak na to? Systematickou doslova titěrnou titěrňoulinkou prací :/
Protože nejsme film, kde vybuchují věci mávnutím kouzelného proutku (Tak to funguje možná v jiných světech, ne v těchto strukturách a sítích pavoučích, kde jsme chyceni jako mušky zlatý.)
Písnička ujde: Jj, tak ta je taky vo tom.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (01:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja jsem ti napomocen kamarade muj,

ty jiz snad vis ze ja moc chci


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (01:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sakra :D tim sem nechtel rict moc jako moc :D ale jako hodne :D


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (01:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: Vim. A taky cejtim ten přetlak, kterej z Tebe občas uchází jak čpící sopka a obrací se proti třeba lidem (jako Piko např.:D), kteří Ti prostě nerozumí nebo nedokážou víc. Prostě nemůžou nebo nevědí, né že třeba nechtějí.Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (01:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nj.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (01:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: Nebojím se toho, bojím se v takovym případě jen o Tebe, že je to PRO TEBE destruktivní.Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (01:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale uz snad vim ze snad vim ale... :D


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (01:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  snazim se prepracovavat prave v techto zasadnich propastech, mejch slabosti, no . nevim co rici, slibuju ze makam :D


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (01:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: Vypadá to že seš natlakovanej a kdejaká informace Tě dokáže nadzvednout ze židle, co zas ten zlotřilej systém proved...Ale to právě systém ví a zneužívá Tě tak.ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (01:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Přitom kdyby se ta "energie" usměrnila prorůsotývm směrem (což už částečně je)...Tak by to mohl bejt supr "pohon", tázka je jestli už sisi nezvyk příliš fungovat jen impulzivně a když by mělo jít o systematickou práci tak najednou se ta energie jeví jako slaboučký pramínek.Marek . goxevoli9   |   ip:178.41.21   |   2013-02-18  (01:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Suhlasim s autorom, vyborny clanok.
Zamyslel som sa ako bojovat proti zidom ktorym robime otrokov.
Moja odpoved je samostatnost a spojenie sil sucasne, tym bojovat proti korporaciam ktore nas ozobracuju. Ako na to?
Uvediem priklad.
50 ludi s mesta Kosice sa rozhodnu ze spoja sily, financne prostriedky a zalozia vlastnu s.r.o. Premyslaju co potrebuju, vsetci potrebujeme napr holica kupia v centre mesta malu nehnutelnost za ucelom zriadenia kadernictva aj s vybavenim. Ihned mozu zamestnat dve kadernicky a nezamestnanost klesa :) potencial je obrovsky preco? Tych 50 ludi ma rodicov a priatelov netreba platit reklamu. Kadernictvo ma uz pri otvoreny minimalne 200 zakaznikov. Kolko to stalo 50tich konatelov tejto sro? Jeden priemerny mesacny plat na Slovensku. Vyhody: Kadernictvo ma vslastnu nehnutelnost ktora sa zhodnocuje a nemusi platit najom, riesi zamestnanost v meste, zisk sa rozdeli konatelom i ked je to mala suma ale na prilepsenie super avsak dolezite je ze vydite co sa deje. V realnom zivote si odkladate dlhe roky vase peniaze nieco vam zoberie banka, nieco inflacia niekto vas o to aj tak okradne a vy budete robit len stale otroka niekomu a pritom je to take jednoduche. Spojte svoje sily, financie a nedovolte aby vsetko s tejto krajiny odchadzalo prec za hranice
Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (01:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  premyslel jsem nad zivly ve spojeni telo

krev voda?
maso kosti zem ?
vitr hybna sila ?
ohen zivot ?

nebo se to takto neda? nebo da? jak to vidis ty bratre muj pokrevni rudy ? :D nerudy :D bily :D


ranhojic . qunagigi24   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (01:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Marek: Bez hnutí se svazujícími zákony (a zbavení se cizáky v nich naordinovaných degeneračních předpokladů) těžko.Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (01:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no spise uz sem vuci tomu imunni, jen na to ziram ze zhnusenym pohledem


ranhojic . qunagigi24   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (01:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: To je fajn a živly se Ti odmění, žes o nich rozjímal. Dělej to tak s každým slovem, který Ti přijde zajímavý nebo důležitý (třeba co je "čas"? CO je "vůle", atd.)


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (01:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vidíte ako sa schovávate? ja som to našiel...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (01:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nany ja myslim ze bych systematickou praci zvladl, myslim ze i co provadim na zahrade je systematicka cinnost ktera me dokonce prevelmi bavi, a systematicka cinnost proti tomu tomu jen se neboj ze by ne :D:D


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (01:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a nebo myslis ze ne ? myslis ze jsem jiz privelmi impulzivni ? ono ja se snad dokazu ovladat mnohdy avsak pri vyciteni uzitecnosti meho kladu ci zaporu obcas vyuziju svejch "schopnosti" :D co ty na to hento ? :D


ranhojic . qunagigi24   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (01:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: Např. by Tě mohlo zajímat, že z ontologického hlediska je člověk i tímto:
- "zvířaty" - např. Býk, Orel, Had - co bys řekl, že Ti představují?
- má vegetativní - rostlinnou sílu (složku) - co bys řekl, že Ti představují?
- a také věcnou ("chléb který neubývá", "oděv zahalující", atd.)


ranhojic . qunagigi24   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (01:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb: Neblbni jax to našel?:D


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (01:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb sledoval nase stopy, priste musime jit pres reku abysme mu to trocha stizili :D


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (01:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  copy paste niečo z mojej minulosti...

4 živly

nepredkladám to ako pravdu
len vás žiadam o radu a názor a pomoc
ako by to asi mohlo byť
(a to je pravda)

čo vo mne evokuje:
zem – hmota(človek)?/priestor/myšlienka(boha)/kameň/všetko/obmedzené...
nebo/vzduch – duch(boh)?/čas/pocit(boha)/amen?/nič/neobmedzené...
voda – hmota(boh)?/večnosť/myšlienka(človeka)/prameň/niečo uchopiteľné/ohraničené...
oheň – duch(človek)?/pominuteľnosť/pocit(človeka)/plameň/niečo neuchopiteľné/neohraničené...

zem – tma
oheň – svetlo
vzduch voda – číre (priesvitné – neviditeľné)(?)

voda – vlhké
oheň – suché
zem vzduch – oboje(?)

vzduch – hore
zem – dole
oheň voda – kraje (hore dole)(?)

* * *

voda dáva vzduch do zeme(?)
oheň dáva zem do vzduchu(?)

medzi ohňom a vodou je zem(?) (musí byť?) (spája ich?)
v ohni aj vode musí byť vzduch(?)

oheň je medzi vzduchom a zemou (musí byť?) (spája ich?)
voda je vo vzduchu aj zemi(?) (napr. nekonečnosť je v čase aj priestore...)

* * *

spôsob: „byť(nebyť)“
nebo a zem sú priestor a čas (nič a všetko)
voda oheň sú to čo je v nás
voda je večný pohyb
a neustále premeny (spôsobené teplom (ohňa)– ako para, voda, ľad (praská))
oheň je krátky pocit
čo zo života pramení (spôsobené prispôsobivosťou (vody) – a pokora, vôľa, rád (láska))

spôsob: „mať(nemať)“
nebo a zem sú majetok sám (ničia všetko) (v zmysle že ten čo vlastní je tým zároveň vlastnený)
voda oheň sú sluha aj pán
voda je večný pohyb peňazí
a neustál(y/i(?)) boj pre meny (pálime strely – hľadáme prameň zdroju )
oheň je túžba byť vždy víťazi
pretek vyžadovania odmeny (topíme slzy – skrývame bezbrannosť svoju)

* * *

ako sa človek stal filozofom?
keď neboli na to školy
ako vedel byť matkou otcom?
keď prvýkrát tým boli


v minulosti bola budúcnosť krajšia


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (01:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  on nas stejne najde vzdycky braska nas :D uz sme ocipovani ja uz mam cipu pllnou pocitacovou bednu :D


ranhojic . qunagigi24   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (01:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: Moc to s tim bráškovánim nepřeháněj bo si kolemjdoucí pomyslí, že jsme snad nějaká zednářská lodge:D Což za sebe nejsem teda.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (01:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mmt musim si jit urobit kafe a premyslet :D abyh byl schopny odepsat

jinac letos si uz budu delat kafe vlastni s pupavy :D kukej bbb :D nanu ty uz asi znas ...

http://www.prirodnivyziva.cz/dejte_si_kaficko.htm


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (01:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja taky ne !

:D teda ani nevim co to poradne vlastne znamena... videl jsem o tom jen neco malo a cetl jen neco malo. no mam znacne mezery


ranhojic . qunagigi24   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (01:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "co ty na to hento ? :D"
Už nechci vidět žádnej výbuch frustrace např. pro Pikovi nebo komukoliv takovýmu...
Proč? Dosáhne se tím jen opaku - Tím ty lidi odrazíš (stáhnou se do "opozice", znechutíš je, začnou se bránit Tvýmu průniku, protože je moc prudkej), nikoliv že je přiměješ k akci jak bys asi rád. Potvrď mi, že to chápeš (Když už jsem si Tě vzal pokusně na starost:D)


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (01:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zaujímavé tá káva... to púpava má také veľké korene?

"Neblbni jax to našel?:D"

- no "náhodou" :-)


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (01:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pockej s tim pokusem si me trosku urazil i kdyz si to tak asi ani nemyslel ?

jsem pro tebe jen nejakej pokus ?

jinac chapu cos tim chtel rict


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (01:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb jj pupava je ma velke ze by ses divil :D kolikrat ji nejde ani ze zeme vytahnout... jde ale koren se urve a ona pak roste dal...


ranhojic . qunagigi24   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (01:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: "jsem pro tebe jen nejakej pokus"
Nejsi..Co je na tom POKUSEM je to dorozumění.
(Protože vím, že na tom není nic jisté.)


ranhojic . qunagigi24   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (01:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb . Bezejmený : No dal už hodně nápověd a vodítek stran záležitostí živlů :) Pěkné schéma a proto, že z "minulosti" jeho by to mohl být bližší naši úrovni, abychom tomu rozuměli..,)ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-02-18  (01:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  

Vidim, ze ten vzdelavaci system ta uz uplne zotrocil, aj zdeformoval... Eukleida nechaj radsej tak, lebo nedokazes pochopit ani zakladne a najjednoduchsie axiomy geometrie...

Pises: "Každými dvěma body lze vést úsečku."

Ak uz, tak: Každými dvěma body lze vést přímku!!!

A este lepsie: Máme-li dány dva body, existuje jedna přímka, která jimi prochází. V tomto je skutocne hlavna myslienka tejto axiomy! (Ked uz cerpas vedomosti z Wikipedie...)

Doporucujem sa ti vratit do ZS. Neviem, ci je tvojim cielom uplne zmagorit indigove dieta, alebo len demostrujes vlastnu blbost?

Vrat sa radsej k svojmu thelemickemu mysticizmu a nechaj mojho Eukleida na pokoji...


ranhojic . qunagigi24   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (01:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ORANGUTAN: To je sice hezký, ale já to jen překopírval jako citaci (v uvozovkách) z wikipedie, netvrdím, že je to záruka. Pak se tedy radši ptej kde všude je chyba...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (01:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak sem zpet :)

zpatky teda k tem zivlum...

takze zivly jsou vsechno vlastne ? nebo ve vsem ? zivly tvori vsechno ?


ranhojic . qunagigi24   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (01:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: Možná není nad názornou ukázku jak se to taky může značit.
Máš někde po ruce péro, papír, možná kružítko a pravítko?ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-02-18  (01:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nanuk

Aby si zistil, kde vsade moze byt chyba, musis najprv plne pochopit co skumas, vsetky suvislosti, vsetky zakonitosti, atd...

To urcite nedosiahnes tym, ze budes spochybnovat kazdy aspekt akehokolvek systemu bez toho, aby si ho najprv dokladne spoznal...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (01:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pravitko a kruzitko asi ne hele :D:D ale pero a papir by se nasly :)

jinac mmt premyslim nad tou tvou otazkou tykajici se znameni


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (01:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  orangutane zlaty, to co snapsal by se dalo ale take docela jednoduse prevratit na tebe..


ranhojic . qunagigi24   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (01:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ORANGUTAN: Odkud jsi ho Ty poznal?bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (01:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Každými dvěma body lze vést úsečku"

- ja by som to nedramatizoval... ak z bodu vedie (vychádza) čiara jedným smerom a bod nemá časti teda vedie celým bodom a tá čiara vedie (končí) v druhom bode tak je ta čiara úsečka a zároveň platí že bodmi prechádza... ale pre tých ktorý v tom chcú rýpať by bolo výstižnejšie napísať na začiatku slovko "medzi"...

ja som sa napríklad usmieval keď niekto tu na diskusii napísal v zmysle že "medzi dvomi bodmi sa dá viesť priamka"... ak je niečo medzi - je ohraničené - a priamka to asi nebude... kto to tak napísal? :-) (alebo sa mýlim?)ranhojic . qunagigi24   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (01:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: No tak si je dej k sobě a budeš kreslit si na něj, co Ti napíšu? Jde o názornost, abys "prožil zkonstruování".


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (02:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja sice nemam zdaleka takove znalosti jako nanuk v teto veci. ale vim ze spatne je uz to ze nejaky system je. at uz je jakykoli, protoze system bude mit vzdy kontrolu nad lidmi, ne lide nad systemem... od toho to je taky system.. :/


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (02:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ok pome na to nany


ranhojic . qunagigi24   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (02:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ORANGUTAN: Radši napiš podle Tebe největší číslo,)ranhojic . qunagigi24   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (02:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: Tak usmysli si, kde budeš mít "dole" a kde "nahoře" na plátně toho papíru a nakresli troj§helníček směřující špičkou dolu. Máš?
(Asi víš o co jde?)


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (02:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mam .. ale nevim jak myslis tu otazku jestli vim o co jde ? :D


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-02-18  (02:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nanuk

Take lahke nevies...? To je predsa "8" otocene ktorymkolvek smerom o 90 stupnov... (nekonecno)


ranholic . qigohisy67   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (02:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: Tak to jsi právě nakreslil jeden z možných symbolů pro "vodu".
Nyní přes ten už nakreslenej trojúhelník nakresli opačně orientovaný trojúhelník se špičkou nahoru (budou se částečně překrývat). Pak napiš, co vidíš.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (02:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dik orangutane... to bylo asi pro me :D


ranholic . qigohisy67   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (02:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ORANGUTAN: Mýlíš se. Je to 1. Protože ta obsahuje všechno. Další čísílka jsou už jen čím dál menší částečky a dílky v rámci toho 1.
Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (02:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nany nekolik trojuhelniku :D

ja nevim co bych si mel predstavit ? :D


ranholic . qigohisy67   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (02:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: Správně:D
A připomíná Ti to nějakej známej symbol?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (02:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aha.. to hned dava vetsi smysl :D


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (02:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no zidovskou hvezdu ?


ranholic . qigohisy67   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (02:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: Když ten směřující špičkou dolu je znakem pro Vodu, tak ten směřující nahoru znakem pro Oheň.
Jo, tak vidíš, že to znáš.
(A za to šli do plynu?)


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (02:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hviezda čo ti d á v i d e n i e ?


o tej priamke to bolo takto a tam:
Takisto je tazko pochopit, ze v kvantovej fyzike je priamka az druha najblizsia ciara z jedneho bodu do druheho.

Čítajte viac: http://dolezite.sk/Moja_obhajoba_85.html#ixzz2LD0uM7J9Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (02:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale co tim chces rict ?

jak jako za to ? vzdyt tam neslo prece o to ? tam byla prece propaganda o necem jinem...


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (02:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  (A za to šli do plynu?)

- škoda že nemôžem pochybovať o niektorých častiach histórie...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (02:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jak to myslis bbb ?


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (02:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nemôžem myslieť... bolo by to protizákonné...

ale venuj sa nanukovi... :-)

"“Tri matky” hebrejskej abecedy (alef, mem a šin) tvoria prvý kľúč k bližšiemu poznaniu. Boli stvorené ako prvé zo všetkých 22 písmen. A prvé z nich bolo “šin” reprezentujúce “oheň”(trojuholník s vrcholom hore) a zároveň tiež nebo, charakteristické ľahkosťou a vzdušnosťou (trojuholník s vrcholom hore a vodorovnou priečkou); potom “mem” , teda “vodu” (trojuholník s vrcholom dole) a zároveň zem (trojuholník s vrcholom dole a vodorovnou priečkou), symbol pre všetko ťažké a hutné, a ktoré je protipólom “šinu”."


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (02:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: To ano, ale šlo o to, že tito lidé byly pro Systém vždy potíží.
Nicméně není to původně nijak ryze "židovský" symbol, stejně jako není svastika symbol těch, co
se tehdy převlíkli za - tedy nacisty.
Tedy odmysli si historizující nános různých (n)emocí na to uměle a mediálně napojených.Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (02:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hahahahahahah :D:D:D

uz to chapu !!!


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (02:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale proc rikas at se venuju nanymu? vzdyt ja se venuji i tobe !

a jak to myslis s tim ze nemuzes myslet? protoze by to bylo protizakone ??


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-02-18  (02:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No..., uz ste sa dopracovali k zidom... Uvidite, ze za to vsetko nakoniec nesie zodpovednost ta podzemna voda...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (02:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jo to chapu.. odmyslim si. ale v cem byli pro system vzdy tak nebezpecni ?


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (02:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jinak říká se tomu např. šalamounova pečeť /Pečeť proto, že je vní něco zapečetěno? Skrytá moc či ochranná síla? Pečeť zamyká, klíč odmyká./ ,)

"K významu Šalamounovy pečeti se váže celá řada duchovních výkladů. Je to základní hermetický symbol života, popř. makrokosmu, vyzařuje z něj rovnováha a stabilita, představuje určitý řád světa, jde o propojení ducha s hmotou. Alchymisté ho používali pro znázornění principu „odděluj a zhušťuj“. Pečeť zobrazuje čtyři živly, které v kombinaci s číslem tři vytvářejí magické číslo sedm. Trojúhelníky na pečeti mají šest vrcholů - cípů a neviditelný - sedmý, představuje spirituální proměnu, odraz vnitřního zraku proroka - kouzelníka. Může ho údajně spatřit zasvěcená osoba při meditaci. Trojúhelník s vrchem vzhůru značí oheň a mužskou energii, opačně položený trojúhelník vodu a ženskou energii. Základny symbolizují živly vzduch a země. Některé výklady uvádějí, že šest cípů hvězdy značí šest dní, ve kterých Bůh stvořil svět. Zároveň Bůh je srdcem tohoto světa a září paprsky do šesti směrů (nahoru a dolů, doprava a doleva, dopředu a dozadu). "ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-02-18  (02:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  indigove dieta

Lebo mali vreckove noziky...


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (02:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: Protože ač také otroky, Systém si s nima nevěděl rady (ne konečná otázka...) a tak je buď se snažil plně zapojit do svých služeb a odměňovat a nebo prostě rovnou zlikvidovat.


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-02-18  (02:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A vreckovy nozik prebodava...


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (02:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mimo to se za ně zas někdo vydával a podnes vydává, víš, Bezejmený. Zase v zájmu diskreditace pojmů.


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (02:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ORANGUTAN

-za to že sme spomenuli židov môže podzemná voda? zaujímavé... čo ťa viedlo k tomuto tvojmu záveru? ak si teda za ním stále stojíš...


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-02-18  (02:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nanuk

Konecne som pochopil svet... Dakujem...

Boh nie je trojjediny, ale 3D (trojrozmerny), ma vrevkovy nozik, je zid, nepozna cisla a preto zotrocuje ludi a zaviedol vzdelavaci system...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (02:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Bezejmený: Protože ač také otroky, Systém si s nima nevěděl rady (ne konečná otázka...) a tak je buď se snažil plně zapojit do svých služeb a odměňovat a nebo prostě rovnou zlikvidovat."

Nechapu ? Proc nevedel rady ? Protoze rozumeli smyslum tech symbolu ?


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (02:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ORANGUTAN: Nedošlo Ti, že někteří prostě Systémově IMITUJÍ boha, atd?ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-02-18  (02:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb

K tomuto zaveru som dospel po sledovani hlbokomyslienkovych diskusii medzi nanukom a indigovym dietatom...

Obaja musia byvat nad poriadnou vodnou zilou... :DDDD


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (02:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a tim prorokem-kouzelnikem je myslen kdo ? buh ?


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (02:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: i to.
Nebylo mnoho kdo by se Systému mohl postavit.
(Ne každý měl takovou "výbavičku".)


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (02:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale tou vybavickou myslis co krom tech symbolu ?


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (02:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Obaja musia byvat nad poriadnou vodnou zilou"

chlapci... počuli ste? ak nebývate tak okamžite presťahovať pretože potom by nebola hypotéza správna... :-)


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-02-18  (02:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nanuk

Boh bol ludmi vymtsleny na ovladanie inych ludi... Pokial zidovsky boh je businessman, krestansky je len nejaky nezrely sfetovany homosexual, ale uctieva ho 2 000 000 000 ludi???

Toho zidovskeho uctieva len 15 000 000, ale tych 15 000 000 ludi ovlada 7 000 000 000 ludi...?

Ako to suvisi s tou podzemnou vodou, to je otazka?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (02:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no ale my tu skutecne studnu mame

:D takze orangutan se u me moc nemyli


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-02-18  (02:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vymysleny... (oprava)


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (02:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený|: Něco k rehabilitaci pojmu prorok:

"Vidí-li prorok - který neoznamuje budoucnost, jak se to běžně domníváme, nýbrž události archetypového řádu - "nebe otevřené", může svou vizi, jejímž prostřednictvím se účastní "Nejzářivější Nádhery", sdělit jen v podobě žalostného torza, neúplného, neživoucího náčrtku v porovnání s tím, co mu bylo dáno prožít.
Jeho výpověď ukazuje, co z vize zůstalo. Připomíná to tak trochu kousek gumy, který zbyl v rukách zoufalého dítka namísto toho, co se ještě před chvílí vznášelo ve vzduchu coby nádherný, lehký balonek. Tento náčrtek může být jednoduchým geometrickým obrazcem."bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (02:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nemo

čo myslíš... je možné že si ten koho by sa dalo nazvať žid v jeho pravom a skutočnom význame? nie v tom pojme ako ho poznáme dnes...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (02:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Bezejmený: Např. by Tě mohlo zajímat, že z ontologického hlediska je člověk i tímto:
- "zvířaty" - např. Býk, Orel, Had - co bys řekl, že Ti představují?
- má vegetativní - rostlinnou sílu (složku) - co bys řekl, že Ti představují?
- a také věcnou ("chléb který neubývá", "oděv zahalující", atd.)"

Byk predstavuje vitr ? a ohen ? a zem ?

orel vitr? vodu? ohen ?

had zem? ohen a vodu ?

rostlina vlozka? co predstavuje co se tyce zivlu myslis ? jako vseobecne? nebo nejaka urcita ?

a vecnou? chleb ktery neubyva = clovek ktery syti druhe aniz by to bylo na jeho ukor? napr..

odev zahalujici ? to nevim...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (03:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Bezejmený|: Něco k rehabilitaci pojmu prorok:

"Vidí-li prorok - který neoznamuje budoucnost, jak se to běžně domníváme, nýbrž události archetypového řádu - "nebe otevřené", může svou vizi, jejímž prostřednictvím se účastní "Nejzářivější Nádhery", sdělit jen v podobě žalostného torza, neúplného, neživoucího náčrtku v porovnání s tím, co mu bylo dáno prožít.
Jeho výpověď ukazuje, co z vize zůstalo. Připomíná to tak trochu kousek gumy, který zbyl v rukách zoufalého dítka namísto toho, co se ještě před chvílí vznášelo ve vzduchu coby nádherný, lehký balonek. Tento náčrtek může být jednoduchým geometrickým obrazcem.""

Takze clovek ktery si to dokaze prozit, neni ohranicen, aby to dokazal zanechat a zdelit vymysli tento symbol jenz to vystihuje ? toto si tim myslel, jakoze napr.. jen abych pochopil? protoze v takovem pripade chapu co jsi chtel rici...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (03:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "nemo

čo myslíš... je možné že si ten koho by sa dalo nazvať žid v jeho pravom a skutočnom význame? nie v tom pojme ako ho poznáme dnes..."

To bych musel vedet co v prvem vyznamu znamena ?

takto. ty jsi zid ? a nanuk je zid ?

pak budu asi taky..

hele pujcte mi love :D:D


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (03:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  v pravem*


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (03:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Takze clovek ktery si to dokaze prozit, neni ohranicen, aby to dokazal zanechat a zdelit vymysli tento symbol jenz to vystihuje ? toto si tim myslel, jakoze napr.. jen abych pochopil? protoze v takovem pripade chapu co jsi chtel rici..."

Co myslíš by bylo tak zásadní, aby předkové zanechali skrze Věky k přetrvání? Aby svítilo a bylo k nalezení bez ohledu na jazykové a vzdálenostní bariéry? Ale jen pro ty, kdo chtějí vidět?Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (03:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  takze prorokem je kazdy z nas ? sedmym cipem je nas zrak ?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (03:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no prave tento symbol o kterem je rec ?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (03:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  takze tou vybavickou si myslel ze byli nositeli tohoto znaku po generace az do ted ?


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (03:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejen tento. Ale patří mezi nejmocnější. Bez významu, který v něm lze nacházet a do něj ukládat, je to jen nesmyslná změť čar, jen znamení. A co v něm je?


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (03:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nemo

ja neviem aký má skutočný význam to slovo či pojem... pre mňa dáky má... ktorý sa nie celkom zhoduje so súčasným výkladom... vidím ho inak v minulosti...


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (03:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "hele pujcte mi love"

- láska sa nepožičiava... iba sa úročí... :-)
vidíš ako ostali niektoré veci aj v prevrátenom význame :-)


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (03:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb: Stejný jako "rom"


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (03:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ak chceš musíš obšírnejšie aby som vedel identifikovať čo myslíš a či mám ten istý názor...


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (03:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb: V překladu to je cosi čemu my říkáme "člověk", prostě lidi :D akorát z jiného jazyka.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (03:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Nejen tento. Ale patří mezi nejmocnější. Bez významu, který v něm lze nacházet a do něj ukládat, je to jen nesmyslná změť čar, jen znamení. A co v něm je?"

Co v nem je? no to o cem je rec? nebo mas na mysli jeste neco jineho ? ted me mates..

Jinac jake dalsi symboly teda jeste jsou ? a co znamenaji ?


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (03:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  áno súhlasím... (s menšou výhradou... že je to "takpovediac" rovnaký jazyk len slová sú podelené medzi národy... nie doslovne ale neviem to inak vyjadriť :-))


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (03:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  židi jsou proste lidi, je to ovšem tak zvaně "biblické jméno", to znamená, že se AŽ POZDĚJI někomu zalíbilo takové označení /něčeho/ z těch Písem svatých a třeba si usurpoval, že se tak chce zvát (Jako když si malý dítě dává přezdívky po oblíbených filmových hrdinech.) V bibli se nepíše nic o těch, kteří se prohlašují za "židy" či dokonce úplně mimo je věc "izrael" a jiné. Jsou to jen POJMY, který si prostě někdo vzal.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (03:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "nemo

ja neviem aký má skutočný význam to slovo či pojem... pre mňa dáky má... ktorý sa nie celkom zhoduje so súčasným výkladom... vidím ho inak v minulosti..."

a jaky ma podle tebe vyznam ?


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (03:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: Ty nevíš na co se ptám, viď:) Já se Tě neptám, spíš ponoukám, abys o tom rozjímal.Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (03:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ""hele pujcte mi love"

- láska sa nepožičiava... iba sa úročí... :-)
vidíš ako ostali niektoré veci aj v prevrátenom význame :-)"

podle tebe zid znamena laska ?

vzdyt ja to nemyslel zle.. ja vim ze to tak neni, jen sem si delal srandu...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (03:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jj to ja uz rozjimam jen co ses o tom zminil :))


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (03:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  takze romove aj zidi jsou proste akorat jinak LIDI ?


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (03:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "židi jsou proste lidi, je to ovšem tak zvaně "biblické jméno", to znamená, že se AŽ POZDĚJI někomu zalíbilo takové označení /něčeho/ z těch Písem svatých a třeba si usurpoval, že se tak chce zvát (Jako když si malý dítě dává přezdívky po oblíbených filmových hrdinech.) V bibli se nepíše nic o těch, kteří se prohlašují za "židy" či dokonce úplně mimo je věc "izrael" a jiné. Jsou to jen POJMY, který si prostě někdo vzal."

- ty vieš to čo ja alebo sa úplne rovnako mýliš... už predtým než si toto napísal som chcel spomenúť aj pojem "israel" (aj "judea")... pretože ten israel by som ti dokázal z mojej teórie písmen/slov vyvodiť dokonale (aspoň pre mňa) ale muselo by to byť osobne... :-)
v dokumente kde sa s tým zapodievam to nie je dopodrobna a vyžadovalo by to mnohé doplňujúce info... :-)


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (03:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nemo
"podle tebe zid znamena laska ?
vzdyt ja to nemyslel zle.. ja vim ze to tak neni, jen sem si delal srandu..."

- nie :-) napísal si půjčte mi LOVE - preto som napísal to čo som napísal... :-) vôbec som to nebral od teba zle... (ani neviem prečo si to myslíš... neviem získať ten pohľad aby si si myslel že som to mohol myslieť v zlom... teraz nemám istotu či si ma správne pochopil čo som myslel a čo som chcel vyjadriť... ale nevadí... :-) ešte k tomu niekedy príde kedy to bude zreteľnejšie)


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (03:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  citim se pred vami zahanben.

bbb ja vubec nemam takove poneti o slovech jako vy. nepopiram ze jsem nekdy nad necim nepremyslel. ale bohuzel uz jsem to narozdil od vas nerozvijel


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (03:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  oprava
...neviem získať ten pohľad V KTOROM si si myslel...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (03:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  se mnou se musite proste bavit vice takovou srozumitelnejsi reci :( ale pak vas pochopim vzdy.. jen musite vse pro me srozumitelne vystihnout...

no napr. ted te chapu kamarade..

no ne me prislo ze jsi me pochopil ze to myslim nejak zle proti zidum? nebo ze mam zazite ze jsou spojeni s penezma... to tak totiz neni... ja si prave delal jen srandu z toho ze to tak je...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (03:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jj pochopil sem te dobre :)

me tva reakce prisla ze jsi me pochopil ze jsem to myslel nejak zle proti zidum nebo ze je mam zle zazite... tak sem se te radeji hned zeptal... protoze me na tobe zalezi :) a nechci aby mezi nami byli nejake nesrovnalosti :)


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (03:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  trosku mimo tema Nany objevil jsem tuto pastu. prosim napis mi jestli tam je neco skodliveho.

http://www.samoleceni.cz/8595047104535/rakytnikova-zubni-pasta-150g
http://astral-eshop.webnode.cz/news/rakytnikova-zubni-pasta/


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (03:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nemo

áno pochopil som to tak že narážaš na to čo sa v súčasnosti o židoch hovorí... ale nebral som to v zlom lebo som "vedel" že to tak nemyslíš... no dobre... nevedel... veril som ti... :-)
odrazil som sa iba od toho slova love ktoré ale zapadalo presne do toho čo bolo (z mojej strany za) potrebné vyjadriť k aktuálnej téme o význame pojmov a jeho deformovaní ktorým sme teraz pomýlení a preto to vypadá tak ako to vypadá... a niekto to (možno) deformuje zámerne...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (03:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  israel je co ? ZEME ? v pravem vyznamu ?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (03:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aha :) chapu :)

a koho myslis tim nekdo? elity?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (03:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nany kde jsi ? :(


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (03:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: "bbb ja vubec nemam takove poneti o slovech jako vy"
Však je to bohatství po předcích, skrývá tolik záhad a promyšlenosti,) Ovšem jen do té doby dokud to není tak zpitvořené, že už to z toho jde luštit jen stěží.
Jistě, že má mnoho lidí zájem vnášet zmatek (bábel) do slov a pojmů, protože to je naše dorozumívání /je to i naše síla a domluva, tedy i možnosti spolupráce, postavení se "za své" atd./
Ta pasta není ideální (parabeny atd.), ale v rámci možností se jeví blízká optimu, ale přímo zkušenost s ní nemám, tudíž čeká na vyzkoušení někým,) A ne jen dohady.


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (03:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  neviem či by sa dalo povedať zem v pravom zmysle ale v prenesenom určite... (možno že zem je iba prostriedok kde sa ten samotný pojem israel odohráva... neviem to momentálne lepšie vysvetliť... musel by som sa zahĺbiť aby som našiel správne slová a to by mohlo trvať... ale tu sa diskutuje v rýchlosti... :-))

a či elity to neviem... ale buď to bude niekto kto vie čo robí a robí to zámerne... teda pozná pravdu a zneužíva to... no je aj možné že si to deformujeme sami... pre akési naše "menšie" pohodlie pretože v konečnom dôsledku sa to obráti proti nám... a v tom prípade stačí aby to iba niekto využíval bez toho aby musel niečo ovládať... (či už vo význame "poznať" alebo "riadiť")


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (03:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nany a kde bych mohl cerpat? co se tyce slov? kde si cerpal treba ty? znas nejakou stranku ? nebo neco ?


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (03:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: Však se slovy taky operuješ a rád je používáš, tak by to neměl bejt problém pdívat se jim "pod pokličku", dyk je to krásný a dobrodružné objevování, že ty poklady nosíme běžně s sebou a běžně je používáme a ani si to neuvědomujem.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (04:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  noe me by co se te pasty tyce zajimalo hlavne co je ten PEG-32 ? a Clc40800 ? nevis?


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (04:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: Totiž takhle když se jakoby normálně bavíme s lidma, tak z toho vnímáme tak jenom tu povrchní vrstvu těch slov. Ale ta není zdaleka jediná.bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (04:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  doplnok
v konečnom dôsledku sa to obráti proti nám (čo si neuvedomujeme... pretože už sa nepozeráme (možno to už ani nevieme) na svoje konania v širšom (celistvom) význame...rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (04:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Polyethylen glykoly a to druhý nevim asi nějaký barvivo nebo umělý aroma.


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (04:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Každopádně hnus:D Ale lepší než drátem do voka.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (04:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "neviem či by sa dalo povedať zem v pravom zmysle ale v prenesenom určite... (možno že zem je iba prostriedok kde sa ten samotný pojem israel odohráva... neviem to momentálne lepšie vysvetliť... musel by som sa zahĺbiť aby som našiel správne slová a to by mohlo trvať... ale tu sa diskutuje v rýchlosti... :-))

a či elity to neviem... ale buď to bude niekto kto vie čo robí a robí to zámerne... teda pozná pravdu a zneužíva to... no je aj možné že si to deformujeme sami... pre akési naše "menšie" pohodlie pretože v konečnom dôsledku sa to obráti proti nám... a v tom prípade stačí aby to iba niekto využíval bez toho aby musel niečo ovládať... (či už vo význame "poznať" alebo "riadiť")"

israelem myslis co ? lidstvo ? nebo "projekt lidstvo" ? tedy to v cem se nachazime ?

Nebo tim myslis tuhle planetu zemi ? na nis ziji zide.. tedy lide.. ? a tudis ZEME = izrael ?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (04:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jevi se ti teda lepsi variantnou nez ta paradontax? fluoridy ani chloridy tam nejsou ne ?


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (04:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nevím o vynálezu, který bychom používali aktivně i pasivně denodenně více než je řeč, jazyk, znaky a symboly (celý svět je "onálepkován") - o to méně si ho skutečně všímáme o co více ho máme přímo "pod svícnem", kde by to málokdo čekal, že tam předci skryjí něco monstrózního.rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (04:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: Jeví se mi to hledat dál a prostřídávat.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (04:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.samoleceni.cz/8595047104528/zen-senova-zubni-pasta-150g

nebo jeste tato... tam neni to Clc40800


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (04:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nemo
"israelem myslis co ? lidstvo ? nebo "projekt lidstvo" ? tedy to v cem se nachazime ?"
- dalo by sa s tým súhlasiť... ako som napísal neviem to bližšie vyjadriť...

"Nebo tim myslis tuhle planetu zemi ? na nis ziji zide.. tedy lide.. ? a tudis ZEME = izrael ?"
-keď poviem dáke slovo tak by malo platiť (zvyčajne?) vo všetkých jeho podobách... takže ak poviem zem tak myslím všetko čo ťa pod tým pojmom napadne (všetko čo pojmeš)...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (04:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pochybuju ze by se dalo najit jeste neco jineho. jedine si uz pak vyrobit vlastni

vsak co myslis ? jak tak koukam tak parabeny sou skoro vsude a vetsinou jeste i o dost vetsi hnus... tady ty se me zdaji nejvic spatnosti proste ? :D


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (04:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Né jen proto, že "v ní" mluvíme a posloucháme, ale i v tichosti, kdy čteme nebo jen přemítáme. Taky se linou myšlenky obvykle v podobě slov, vět, atd. Ne?


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (04:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nemo
veď si vravel že aj ty píšeš (či si písal)... nebral si to ako hru so slovami? (ja v podstate tiež nie - skôr mám pocit že to oni sa so mnou hrajú)... napr

k r a j č i r iyprší
kým priši(e)l
som do nitky mokrý

v slzách mi ticho
i h l a s u ch o m
znie a zneje
šat ruchom
t e x t i L á s k y
učivo látky
načúvam ušitý
na vieru mieru
ozvenou z v o n k u
s m ë d o m zo zvuku
mám zvyk na jazyku
i h l a d u ch o m
niekedy skutočne pichne
cítim sa n e p r a v o p y š n e
zatiaľ čo som t u š i l
len holé vety
zo z o š i t(i)a

spája nás...
...len nemá niť (a r i a d n a)

*

je v kope s e n a realita
(k)raj je vraj v strede tohto bytia

srdce je stredom z v o n k u
Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (04:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "nemo
"israelem myslis co ? lidstvo ? nebo "projekt lidstvo" ? tedy to v cem se nachazime ?"
- dalo by sa s tým súhlasiť... ako som napísal neviem to bližšie vyjadriť...

"Nebo tim myslis tuhle planetu zemi ? na nis ziji zide.. tedy lide.. ? a tudis ZEME = izrael ?"
-keď poviem dáke slovo tak by malo platiť (zvyčajne?) vo všetkých jeho podobách... takže ak poviem zem tak myslím všetko čo ťa pod tým pojmom napadne (všetko čo pojmeš)...

ted si me ale zmatl :D protoze to cos napsa si odporuje...

bud to muze byt jedno nebo druhe prece ? protoze v prnich otazkach nefiguruje zem


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (04:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: Možná ještě ze skupiny past Biorepair, ale jinak však si je prozkoušej na vlastní "pusu" třeba všecky (Né teda najednou ale postupně v určité po sloup nosti :D)...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (04:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Né jen proto, že "v ní" mluvíme a posloucháme, ale i v tichosti, kdy čteme nebo jen přemítáme. Taky se linou myšlenky obvykle v podobě slov, vět, atd. Ne?"

no to je fakt, ale to si prece rikal ze je proto aby to rozum mel jak uchopit ?


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (04:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nemo
"bud to muze byt jedno nebo druhe prece ? protoze v prnich otazkach nefiguruje zem"

- v ktorých prvých otázkach? kde vidíš odpor?


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (04:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: CO si představíš když teď napíšu:
koruna
? Hm? ,))) :P


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (04:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb krasne !!! a fascinujici !!!

mas pravdu je to tak ! slova a vety si hraly semnou ... hrajou si snami ... jj


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (04:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no projekt lidstvo je systemove systematizovani cloveka = projekt civilizace.

a to druhe jestli je planeta zeme israel4 a lide zidove ?


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (04:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mimochodem víte, že polovinu doby, co by se člověk mazlil (jako primát) věnuje mluvení /tedy jiné komunikaci/? Trochu jakoby nahrazuje hlazení? :D


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (04:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  koruna ? vrchol, platidlo, symbol krale ?


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (04:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nemo

vďaka

neviem či ti ten rozkol ujasní toto... stále neviem či to nazvať zem je to najsprávnejšie vyjadrenie...

a to čo som napísal že ak by som napísal "koruna" tak myslím všetky jej pojmy bolo síce aj k tomuto ale bolo to myslené viacej do budúcna... a aby si vlastne už teraz nie len moje či nanukove ale aj hocikoho iného či dokonca svoje slová chápal v celkovom pojme čo hovoria a dozvieš sa veľa "skrytého"...


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (04:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: A co koruna z nejkrásnějších? Nebo koruna stromu? Moje oblíbená:)
Tolik korun na jediné slovo! :o
Je to nedokonalost jazyka?
Co to vyznačuje?
Čeho si máme všimnout??rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (04:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Proč smí být koruna stromů i koruna krále pořád korunou?
Takto jiné a přitom stejné vedle sebe když jsou postavené?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (04:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nj ale mazleni je neco jineho. navic slovo mazleni je celkove divne.

mazleni ani vlastne neni.

mazleni je spis uteseni, ci pociteni lasky.


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (04:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nemo
"a to druhe jestli je planeta zeme israel a lide zidove?"

- k tomu pojmu israel som napísal:
"neviem či by sa dalo povedať zem v pravom zmysle ale v prenesenom určite... (možno že zem je iba prostriedok kde sa ten samotný pojem israel odohráva...)"
takže možno ten "projekt"...Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (04:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a mazleni patri plnohodnotne k cloveku i ted. akorat ze lide uz nevedi jak se k sobe maji chovat, a nereaguji adekvatne na po city druhych. ale to co si nazval mazlenim je prave urcitym druhem uspokojeni duse. to nema s komunikaci nic spolecneho.


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (04:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  v slovenčine je to výstižnejšie...

ma-znať


"POznať" je vlastne pojem súlože v biblii... teda už vlastne PO súloži(znaní)... :-)


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (04:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ináč zabudli ste na zubnú korunku :-)
a koruna ako označenie kráľovstva (územia či správcovstva)


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (04:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ""POznať" je vlastne pojem súlože v biblii... teda už vlastne PO súloži(znaní)... :-)" I Ty jeden bbb! :D

A pak je u s po kojení :D


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (04:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  chapu nany :) vsechny slova prameni z prirody? je to tak ?

koruna stromu protoze korunu stromu nese kmen ? proto kral ?

ale nechapu co si myslel tou korunou s nejrasnejsich ?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (04:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hahaha aha ! :D to je psycho s temi slovy!

fakt mazec!


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (04:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a od znať máš znak

a čo je nie známe? - z n a´m e n i e? :-)

alebo taká prešmyčka z mojej dielne že:

v l á d n e z e m
n e v l á d z e m
:-)


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (04:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prostě oprostit se od toho v jakém "běžném" smyslu jsou ta která slova používána a uvědomit si, že můžou mít ještě i jiné, hlubší významy a použití v jiných oblastech. O každém slovu tak bohatě přemýšlet - vlastně
UČIT SE ZNOVU ČÍST A PSÁT, heh :)
Vidět, co jsme předtím neviděli /"třetím okem"?/


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (04:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a samozrejme kto okotí? (k)o k o t y?


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (04:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb: To jako vážně? :DBezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (04:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  chapu :) nany

ale nechapu bbb jak to myslis s tim vladnezem ? ze kdyz vladne zem tak nevladnes ty(jako clovek..) ? nebo jak ?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (04:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ""Bezejmený: Např. by Tě mohlo zajímat, že z ontologického hlediska je člověk i tímto:
- "zvířaty" - např. Býk, Orel, Had - co bys řekl, že Ti představují?
- má vegetativní - rostlinnou sílu (složku) - co bys řekl, že Ti představují?
- a také věcnou ("chléb který neubývá", "oděv zahalující", atd.)"

Byk predstavuje vitr ? a ohen ? a zem ?

orel vitr? vodu? ohen ?

had zem? ohen a vodu ?

rostlina vlozka? co predstavuje co se tyce zivlu myslis ? jako vseobecne? nebo nejaka urcita ?

a vecnou? chleb ktery neubyva = clovek ktery syti druhe aniz by to bylo na jeho ukor? napr..

odev zahalujici ? to nevim..."

Nany vyjadri se jeste prosim k tomuto kamarade, a pak uz pujdu spat, mi rudi bratri :)) :D


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (04:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený:
A koruna je taková proto, že má cosi podstatného, jakýsi princip proč je koruna korunou. Cosi "neviditelného" zááá tím slovem. Tam hledat, tam se dívat.
A protože v principu jsou (čímsi "vnitřním") podobné, smí být koruna stromu i koruna krále korunou.Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (04:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "a samozrejme kto okotí? (k)o k o t y?"

hehe :D


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (04:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rozvetvenim ??? TO JE ONO ?!


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (04:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nemo
"ale nechapu bbb jak to myslis s tim vladnezem ? ze kdyz vladne zem tak nevladnes ty(jako clovek..) ? nebo jak ?"

čo tým je myslené? možno nič... možno niečo nájdeš
v l á d N E z e m
N E v l á d z e m

aj tak vždy záleží od teba ako si to vysvetlíš
s m i e š n e s m i e š

pribehol príbeh pri b®ehu... (to by som ti opísal celú evolúciu... ako vyšiel život zo slanej vody do ktorej bol (po)slaný... a na pláži boli plazy... a prvé kroky krokodíla... a tak ďalej je toho veľa... ináč... z vody (plodovej) prichádzame na svet stále... sú to také fraktály... aspoň pre mňa...)


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (05:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A proč nás zoveš "rudí"?

býk - plodnost, pozemní, ale s rohy jímajícími z "nebe"
orel - poznání, vzdušný "tvor"
had - moudrost, otázky, atd.
Další zajímavá "zvířata" často se vyskytující v mýtech je např. lev, atd.

Člověk je jak (se) zvířaty jakožto "smyslovou", živočišnou složkou, pohyblivou v živlech, životní "energií" v různých druzích,
tak růstovou /rost-lina/ sílou oplývající,
také "kamenem"(krystalem či drahokamem?), co by dohodil.

Vysvětlení toho není jednoznačné, ale nápo-mocné (mocné se řekne "svaté", pomocné se řekne "posvátné", opakem je slabé="hříšné")


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (05:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: "rozvetvenim ??? TO JE ONO ?!" I to a nejen to, co dělá korunu korunou:) Je tam rozvinutí jasné.
A tak je to u více slov, pojmů, rčení, atd.
Je důležité si všímat právě toho, co mají společného (vnitřně).
Jinak pěkný sny přeju:)


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (05:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to je psycho...

s tim vladnezem, stale si nechapu? napis me kdyztak co si pod tim predstavujes ty prosimte.

jakoze kdyz vlad tak vlad? a opakem vlad je tvrda zem ?


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (05:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Protože to, co mají společného (ta Podobnost), ta je uvnitř a nemění se- je principiální, zatímco to JAK ji vyjádřují třeba různé jazyky pak už konkrétními výrazy je rozličné.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (05:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  proc je had moudrost? tim ted nemyslim ze bych ho nejak zle vnimal jen nechapu ?

jinac rudi, to nemelo zadny hlubsi smysl to bylo jen tak ze srandy, ja nevim.. spontani :D


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (05:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmený: Nerozebírej to bbbmu :D Tak jakto napsal je to prostě krásné. A člověk se k tomu může vracet stále a vždy v tom objeví nové zajímavé souvislosti,)


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (05:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Spíš proč je drak tak vyobrazovanej, že je to tvor s křídly (aby mohl vládnout vzduchu), s nožičkama pořádně odrápenejma, aby mohl rýt zem:D, s tělem a šupinama téměř mořského vzezření a k tomu ještě někdy chrlící oheň:D
Nejde o to, že je to bio-logický druh (není!:D), jde o to, že je to složenina, která vypráví příběh a k tomu tyhle aspekty potřebuje:)bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (05:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no ja to beriem a vysvetľujem si to ako keď vládne "hmota"...

a k tej korune ma napadlo miňsa (minca ako platidlo :-))


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (05:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Člověk je jak (se) zvířaty jakožto "smyslovou", živočišnou složkou, pohyblivou v živlech, životní "energií" v různých druzích,
tak růstovou /rost-lina/ sílou oplývající,
také "kamenem"(krystalem či drahokamem?), co by dohodil."

Konkretne tuto cast nechapu. vsak zvirata taky rostou... a oplyvaji silou ?

a s tim kamemenm co by dohodil uz vubec nevim jak si to myslel bratre muj :D


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (05:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Také je dobré si všímat zda "zviřátko" jenž je na pořadu dne je spíše "aktivní" ("predátor" - třeba orel nebo tak...) nebo pasivní (trpný, jímající, nesoucí).
"Samec" versus "samice", nikoliv však opět ve významu biologickém, ale principielním. Máme každý v sobě "Muže" i "Ženu".


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (05:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jj platidlo jsem psall...


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (05:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Konkretne tuto cast nechapu. vsak zvirata taky rostou... a oplyvaji silou ?"

O tom žádná, bavíme se o člověku:)


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (05:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V něm jsou všecka ta "zvířata".Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (05:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Spíš proč je drak tak vyobrazovanej, že je to tvor s křídly (aby mohl vládnout vzduchu), s nožičkama pořádně odrápenejma, aby mohl rýt zem:D, s tělem a šupinama téměř mořského vzezření a k tomu ještě někdy chrlící oheň:D
Nejde o to, že je to bio-logický druh (není!:D), jde o to, že je to složenina, která vypráví příběh a k tomu tyhle aspekty potřebuje:)"

Vsechno chapu jen ne co znamena ten ohen ?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (05:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Také je dobré si všímat zda "zviřátko" jenž je na pořadu dne je spíše "aktivní" ("predátor" - třeba orel nebo tak...) nebo pasivní (trpný, jímající, nesoucí).
"Samec" versus "samice", nikoliv však opět ve významu biologickém, ale principielním. Máme každý v sobě "Muže" i "Ženu"."

Ano to vim :) a chapu :)


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (05:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  v cloveku jsou vsechna ta zvirata ? nebo jen v kazdem nektere? nebo nektere vic a nektere min?

Nany, bbb jdu spat. Mejte se kamaradi! A at se vam dari ! Dobrou noc :)


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (05:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja jsem uz uplne mrtvy :D nedavam to...


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (05:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak třeba kdybys šel v rozlišování ještě dál, tak jsou hlavní 3 možné ohně:
Iniciující (zapalující?)
Udržující (teplo)
Ničitel (shoří)
Jinak jak už si něco pamatuješ, tak se neboj to poskládat a použít. Pochopíš to zpětně. O mnohých věcech už se tu psalo.

Jinak oheň je ten "činný"-"aktivní" prvek.
Voda je ten "trpný"- přijímající prvek.
Prostoupí se.rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (05:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Však jo, do brou taky, dík bbb :)


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (05:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nemo dobrú

nanuk už ideš aj ty? :-)


rym . vykehety   |   ip:78.136.16   |   2013-02-18  (05:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Áno áno :)
Klížej se mi všecky tři víčka :D


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (05:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-)
no tak fajn...
tma sa otvára s v i e č k a m i...

(ty lenivec neinštalačný) :-)


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (05:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobré ráno a pekné sny ti prajem


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-02-18  (07:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smr to my sami, kto dáva elite nástroje na ovládanie do rúk. Keby sme sa nechovali predvídatelne a podľa reklamy ako sprosté ovce, elita by nič neuriadila a jej plány by stáli na vode.

Takže ako poraziť systém? Začnime sa chovať nepredvídateľne a robme opak toho, k čomu nás programujú. Inými slovami, čím väčšia značka a čím viac peňazí je do niečoho napchatých, tým viac by nás to malo odpudzovať. Jednoducho preto, lebo nám dôjde, že tú reklamu si postupne do haliera zaplatíme z vlastného vrecka. Móda, značky, trendy, drvivá väčšina moderného hudobného a filmového priemyslu atď. - to všetko sú sprostosti slúžiace len a len na ovládanie más. Ak nám začnú dochádzať takéto elementárne veci, môžeme sa posúvať ďalej a stávať sa sami sebou. Vyvíjajúcou sa individualitou, čoraz menej závislou na systéme. Staneme sa chybou v matrixe ... A to by sme kua mali. Ak potom raz spojíme svoje sily pre dobrú vec, elita skončila.

Pekný deň
Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-18  (08:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Opäť nás čaká ďalších 1500 príspevkov a aj tak sa nevyrieši nič, lebo nadvláda rozumu je vždy brzdou skutočného pokroku!!!
bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (08:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sloven
ak by si používal srdce ako tvrdíš tak by si sa vyjadroval možno inak... a možno by si aj viac chápal...
(som si vedomý že budem obvinený z nadvlády rozumu a bez citu... ale je to skutočne tak?)


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-18  (08:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb, tak povedzte, že čo ste dodnes vyriešili tými dlhými debatami tu, čo? Holé nič? Netreba len sedieť za PC a chytráčiť, ale skôr vyjsť vonku a konečné konať, lebo takto sa nikdy nič nezmení, nikdy....Ale vy si takto len hladíte vlastné ega, kde rozum vám tlieska stále viac a viac a vy sa z toho veľmi, ale veľmi tešíte ešte....


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (09:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven
a čo teraz tlieska k týmto tvojim vyjadreniam tebe? prečo ťa trápi čo robíme? prečo nám chceš určovať o čom sa môžme a či vôbec sa môžme o niečom baviť? čo chceš od nás aby sme začali konať? veď možno len čakáme na teba kedy zavelíš... :-)
ináč oceňujem u teba posun vpred lebo donedávna to vyzeralo že nám odporúčaš sa iba modliť a "vnucoval" si nám pocit že už je dávno všetko stratené...
sloven teba teší písať to čo teraz píšeš? (teší ťa to rozum či srd(ce)?) veď my sme svojim preberaním vlastných záľub tu nikomu neubližovali nikomu sme nenadávali a ani nikoho v zlom nespomínali... nerozumiem ti (aj keď používam srdce)... ak sme napísali (i keď si to asi ani nečítal) niečo zlé tak nás na to prosím ťa upozorni... inak neviem čo od nás chceš... máme sa pred tebou klaňať a vzývať boha? to bude fajn? potom už ťa nebude trápiť ako budeme skutočne konať? prečo si silou mocou chceš z nás urobiť nepriateľov?


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-18  (09:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Opäť klamstvo bbb, nehanbíte sa, tak tu klamať? Kedy som povedal, a či napísal, že len modliť, kedy? Nič ste nepochopil, čo som kedy k tejto veci napísal. Prečo teraz zavádzate, prečo, skúste si sám pre seba odpovedať, lebo ja odpoveď už poznám!!!


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (10:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven
tak sa s ňou prosím ťa podeľ... pre mňa boli tvoje prvé reakcie o tom že človek už nič nezmôže a zaslúži si to čo má... potom ešte spomienka na dáky rok 98... a že spraviť to môže iba boh... dobre k modleniu samotnému si nevyzýval ale to k bohu hádam patrí ak chceš od neho aby niečo spravil... či sa mýlim?
veď teda napíš tú tvoju pravdu prosím... ale budem opäť z niečoho obvinený?


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-18  (10:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb, už som napísal, ale vy vytrhnete niečo z celku, potom to podáte po svojom, že to tak ten druhý, a potom to tak vyzerá....

A veru, len Boh ma tu jediné silu tu to dať do poriadku, ľudia už dávno nie, leda jedno môžu, zmeniť seba samého, aby to bolo už konečne v súlade zo zákonmi Univerza, pokiaľ sa ešte dá, lebo už zajtra to bude oveľa ťažšie...Ak by takto každý to na sebe vykonal, tu premenu, zmena by rýchle prišla aj sama, bez strát a bolestí, zlo by postupne samo zmizlo, len dobro by ľudia požívali...


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (11:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven
a zase som obvinený ale opäť neviem čo som akože vytrhol... ale na to som si už zvykol

"A veru, len Boh ma tu jediné silu tu to dať do poriadku..."

- tak prečo ti vadí že tu diskutujeme a vyháňaš nás niečo konať? stále si nepovedal čo...
ty si vážne o sebe myslíš že ak by prišiel boh že ty patríš medzi spravodlivých či vyvolených či ako sa nazývajú tí ktorí skončia v božom kráľovstve? tým ako sa chováš k druhým? ja nechcem odpoveď len aby si sa trošku nad sebou zamyslel keď tu dávaš kázne ako ten najspravodlivejší... neviem či to vezmeš v z lom (asi hej ale to je tvoja vec a tvoj pocit ktorý chceš) no ja som to tak nemyslel a písal som to úprimne a zo srdca ako keby som to písal bratovi...

prajem ti pekný deň... a nemusíš sa už unúvať reagovať...


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-18  (11:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb, nič mi nevadí, nič nikomu nenakazujem, len hovorím svoj názor, čo ozaj ľudom prospeje k ich napredovaniu, slobode...Pokiaľ hovorím nie, tak nie preto, žeby som vám niečo chcel zobrať, ale len preto, lebo aj ja môžem vyjadriť svoj názor, bez ohľadu nato, že či sa to niekomu, tak ako vám, páči alebo nie....

A stále som nepovedal..., a viete prečo? Lebo to čo som povedal, vás neoslovuje, vy by ste chceli len v tej vašej rovine, ale ja som ja, a vy ste vy, ja pozerám iným smerom, aj vy iným, čiže nečudo, že nehovoríte, že som nepovedal, hoci som to povedal nie raz....
Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-18  (11:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven
Vidím veľký problém ani nie tak v tom čo hovoríś ale v slovníku ktorý používaš. Ide o nepochopené pojmy, dnešná moderná doba má iné výrazové prostriedky a z toho potom vznikajú - nedorozumnia.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-02-18  (11:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  moderná doba...a čím je moderná, tým, že Sodoma a Gomora nastala na celej Zemi...alebo tým, že cudzích slov v slovníku pribúda...alebo tým, že lžiam sa dáva prednosť pred Pravdou....alebo tým, že poctivosť a úprimnosť sa už dnes nenosí....alebo tým, že kto je čestný, tak je považovaný za hlupáka...čím teda, veď povedzte....?


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-18  (11:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven ako som povedal.. Vo výrazových prostriedkoch.
My totiž máme dnes informácie z celého sveta.

Pojem Boh už dnes nie je chápaný tak oko pred 2000 rokmi.
Stačí sa začať o to zaujímať a zisťujeme že boh ako taký je interpretovaný rôzne v rôznych náboženstvách.
A dokonca aj božie zákony sú interpretované rôzne.

Jedná sa o stret kulutúr a vzájomné nepochopenie rôznych kultúr. Tak ako aj tuto medzi nami - sú to len kultúrne nedorozumenia.


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-18  (12:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven
to je v poriadku že vyjadríš svoj názor... kľudne sa aj môžeš nad nás povyšovať či nás zosmiešňovať (v tom momente strácaš právo o sebe si myslieť že ty si viac a nás zatracovať...)

mimochodom prosím ťa vysvetli mi kam patríme... k veriacim nás neberiete pretože vraj sme pod nadvládou rozumu... takže sme pre vás tí zlí... a "vedci" ktorí považujú súčasné poznanie vedy za niečo konečné o čom sa nedá pochybovať nás majú za tých hlúpych... :-)
tak mi povedz o čo je lepší ten čo o sebe vraví že verí v boha než ten čo tvrdí že neexistuje? vy tvrdiaci o sebe že poznáte pravdu (rovnako ako tí druhí) vôbec nie ste k nám milší než oni... prečo máte potom toľko rečí o srdci?

ale už dosť... prepáč... vážne som opäť vyjadril niečo čo by ťa mohlo nahnevať ale to nebol môj zámer... ale vážne to nevidíš? a to že budem lepšie vychádzať s veriacimi ako s neveriacimi očakávam od ich rečí akí sú dobrí a spravodliví a chcú sa páčiť bohu... ale sú to iba reči... som z toho tak trošku smutný sloven... "poznám" boha (možno ináč ako ty ale to nie je podstatné)... ale nemám potrebu ho mať každú chvíľu v ústach ako mnohí a pritom v tej istej vete kde ho spomenú hania iných... a práve kvôli takým nemám ani chuť ho volať bohom... pretože to slovo už samotná cirkev tak zdeformovala že u mnohých vyvoláva iba odpor... ale boh je len pojem (ako človek) a nie jeho meno... preto mi to až tak nevadí... :-)


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-18  (12:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven každá kultúra sa vždy v dejinách šírila dosť nekompromisne. Odsudzovala iné kultúry a presadzovala svoje kultúrne informácie.. Tvoja kultúrna informácia je boh, Ježiš božie zákony a tak ďalej. Napríklad aj výraz duch.

No nič to nehovorí o tom o ćom si písal..
Pravda, poctivosť, úprimnosť, čestnosť.

Pretože napríklad pre mňa tvoja kultúrna informácia nie je absolútnou pravdou ale iba kultúrnou informáciou - konkrétne Tvojej kultúry. A to Ti vravím poctivo, úprimne a čestne ako to vidím.
Lenže chápem aj to že pre Teba pravdou je. Takže načo sa máme takto nekultúrne a barbarsky ďalej vzájomne presviedčať o svojich kultúrnych informáciách a vzájomne ich nasilu presadzovať. Neostáva nám nič - len pochopiť ten stav v ktorom sa nachádzame a vniesť do veci vzájomný rešpekt.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (16:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdravim vas :)

Sloven definuj me Dobro a Zlo prosimte


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (17:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rekord, podařilo se Vám započít téměř nebohapustou debatu se Slovenem, když vyprodukoval 6, celkem 6 ! :) souvislých komentářů. Ač jenom 6 vypadalo to, že byl duchem přítomen a ne jako obvykle, když prostě jen něco plácne o tom jak shoříme v pekle.
Bezejmený: Tím, aby Ti někdo definoval Zlo a Dobra jsi to asi zabil, pač to už byla moc složitá tázka u který by někdo musel chtě nechtě použít i špetku toho rozumu, co má od boha.


Mefistofeles . nukutoke48   |   ip:78.45.192   |   2013-02-18  (18:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Zasílám pár čísel pro případ, že jim chceš ještě popřát k Novému roku
!!!

Václav Klaus: 602 175 151
Petr Nečas: 602 366 027
Miroslav Kalousek: 736 111 233
Pavel Bém: 602 294 456
Radek John: 725 113 434
Vít Bárta: 602 251 084
Kristýna Kočí: 725 003 298
Jiří Paroubek: 602 393 029
Vlasta Parkanová: 602 334 757
Alexandr Vondra: 602 366 037
Boris Šťastný: 732 222 222
Ivana Řápková: 724 179 634
Karolína Peake: 602 532 231
Jaromír Drábek: 724 280 000
Karel Schwarzenberg: 602 381 953
Miroslava Němcová: 602 622 656
Michal Babák: 777 737 949
Pavel Drobil: 602 786 677
Jaroslav Škárka: 724 362 353
Jiří Pospíšil: 602 366 061
Petr Bendl: 606 626 298
Bohuslav Sobotka: 603 440 419
Michal Hašek: 602 676 276
Lubomír Zaorálek: 602 354 156
Jeroným Tejc: 606 740 781
Miroslav Grebeníček: 602 348 464
Vojtěch Filip: 602 348 474
David Vodrážka: 606 609 622
Petr Gazdík: 605 707 757
Kamil Jankovský: 602 380 573
Martin Kuba: 603 870 648
Tomáš Chalupa: 602 367 281
Leoš Heger: 602 104 304
Petr Fiala: 602 786 007
Marek Benda: 602 366 002
Zbyněk Stanjura: 605 204 466
Jiří Šlégr: 604 111 113
Vítězslav Jandák: 724 515 000
Stanislav Huml: 602 483 260
Milan Urban: 602 287 252
František Bublan: 724 531 112
Kateřina Klasnová: 724 815 124
Otto Chaloupka: 724 752 720
Josef Dobeš: 723 033 627
Michal Doktor: 602 165 425
Tomáš Úlehla: 604 220 340
Martin Vacek: 725 074 364
Adam Rykala: 724 702 215
Roman Pekárek: 606 746 874


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (18:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co to ma znamenat ?


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (18:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Oba dva, zasazeny UPROSTŘED ZAHRADY, jsou jedním stromem (Strom Života a Strom Poznání dobrého a zlého).

"Hovoří-li překladatelé o Stromu Poznání dobra a zla, "Tov ve-Ra", je to jen projekcí dualismu jejich způsobu myšlení.
...
Pojďme však dále: "Tov", dobro, je slovem, se kterým se setkáváme od samého počátku Geneze, kde označuje světlo prvního dne.
Každého dalšího dne bude znamenat postup ke světlu, míru, dosažené dokonalosti.
Logicky ale každé zdokonalování znamená uskutečnění, dovršení, stabilizaci, v krajním případě smrt. Jenže dokonalost vylučuje každou zastávku. A tak se tu ocitáme ve slepé uličce. Opusťme naši racionální logiku. Vstupme do říše onoho "Logos", které nám může přiblížit božský svět jen prostřednictvím antinomie: V Bohu přebývají současně absolutní klid i absolutní pohyb. Tuto základní skutečnost vyjadřuje čínská tradice symbolikou kola, jehož střed, přestože nehybný, je zároveň zdrojem veškerého pohybu.
...
Je pro něj mimo pochybnost, že do nitra tajemství může proniknout jen současným uchopením obou pólů protikladů v jejich celku a správném vztahu.
V Bohu přebývá zároveň Bytí i nebytí.
...
Z tohoto hlediska jsou "dobro" a to, co se obvykle nazývá "zlem" Stromu Poznání, jednotou, celkem dvou pólů jediné nevyjádřitelné skutečnosti.
"ve-Ra" jakožto opak dobra, dokonalosti a stabilizace, nemá onen smysl, který mu dáváme, nýbrž označuje skutečnost výjimečné dynamiky, neustálé započínání cesty k dokonalosti, která tu už potenciálně existuje.
...
Napětí mezi těmito dvěma silami představuje mocný dynamismus růstu Stromu.
...
Tímto způsobem můžeme přeložit slovo ve-Ra, tak řečené "zlo", jako "ještě-ne-světlo".
...
...
/Pokud Tě zajímá se na nějakou "postavu" či "atribut" příběhů blíže zeptat, udělej to./ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (19:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Když Adam jí z tohoto plodu dříve, než se jím stal (aniž vykonal práci na ...., dílo milostných zásnub se svým "ženstvím"), Adam, který na počátku ví, že je dvěma ("Oba byli nazí, Adam i žena jeho, ale nestyděli se."-Gn 2,25), PŘIJME TEHDY ILUZI DOSAŽENÉ JEDNOTY, ILUZI dobytí "jod":
Teď je Adam JAKO JEDEN.
Iluze je naprostá.

Protože Adam věří, že je JEDEN, nemůže se jím už stát.

Vyhnání z ráje a oblečení do "kožené suknice" jsou spíše než trestem ochranným opatřením, služícím k tomu, aby mohl Člověk zapomenout, aby se vyléčil ze své iluze, která ho činí neplodným, tak aby mohl opět nastoupit cestu sňatků a plodnosti, cestu poctivého znovudobytí "Jod" v ...."Jméně").Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (19:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Oba dva, zasazeny UPROSTŘED ZAHRADY, jsou jedním stromem (Strom Života a Strom Poznání dobrého a zlého).

"Hovoří-li překladatelé o Stromu Poznání dobra a zla, "Tov ve-Ra", je to jen projekcí dualismu jejich způsobu myšlení."

Takze spravne to ma byt dobreho a zleho ?


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (19:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Mezi tebe a ženu položím nepřátelství, i mezi símě tvé a símě její. Ono ti rozdrtí hlavu a ty jemu rozdrtíš patu, řekl Hospodin hadovi (Gn 3,15)."

Zdá se mi, že tento výklad dostatečně objasňuje dialektický vztah mezi hlavou a patou.
Had, který tu byl jmenován v souvislosti s "hlavou", je oním nepravým chotěm, jemuž se lidstvo oddalo, jemuž se otevřelo, aby mu odevzdalo své energie (symbolika otevřeného poranění paty)."


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (19:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovaný: Neptej se přímo na jednotlivé podoby těch slov, může to být různě.
Nechci to nějak "oklešťovat" do "běžné" řeči, protože by to tím přišlo o několik vrstev a zbyl z toho ohořelý pahýlek bez síly, krásy a tajemství.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (19:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Je pro něj mimo pochybnost, že do nitra tajemství může proniknout jen současným uchopením obou pólů protikladů v jejich celku a správném vztahu.
V Bohu přebývá zároveň Bytí i nebytí."

Pro koho ?

A co znamena Geneze ?

Promin ze odepisuju pomaleji premyslim


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (19:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "V ontologickém smyslu člověk může dobýt (s tvrdým y né s i :D) vnější svět jen ovládnutím svého vnitřního světa. Nemůže být pánem vnějších území bez sňatku s celým Stvořením v hlubině svého tajemství. Pokusí-li se je znásilnit zvenčí, vyvolá to jen naježení jeho "ostnů a trnů".
...
Všechno ostatní je pouhým aktivismem, ztrátou energie, krvácením a smrtí!
Nebezpečí je tím záludnější, čím jsou pohnutky ušlechtilejší, čím je cíl zdánlivě užitečnější (ušlechtilost a užitečnost jsou určovány naší psychikou).
A tak je součástí onoho krvácení také většina tzv. "dobrých skutků", pokud je neprovází spirituální uvědomění.
..Položme si nyní tuto základní otázku:
-Jak ránu ovázat?
-Jak zastavit krvácení?
Jákobův příběh nám ukáže cestu k uzdravení."Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (19:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Napětí mezi těmito dvěma silami představuje mocný dynamismus růstu Stromu.
...
Tímto způsobem můžeme přeložit slovo ve-Ra, tak řečené "zlo", jako "ještě-ne-světlo".
...
...
/Pokud Tě zajímá se na nějakou "postavu" či "atribut" příběhů blíže zeptat, udělej to./"

Jak to je mysleno ? Jakoze strom porad roste ? a rozvetvuje se ? a ty nove vetevky a listecky jsou vzdy takove svetlejsi, jemnejsi, nevyzralejsi, nez stihnou dozrat ???


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (19:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Pro koho ?
A co znamena Geneze ?
Promin ze odepisuju pomaleji premyslim"

Pro Člověka, který překročil své vlastní meze a tím započal cestu k božskému světlu.

CO znamená Geneze..To máš jako u slov generovat..něco, nebo dokonce Regenerovat? SI to intuitivně odvodíš. Je to česky asi nejblíž slovu: "Tvoření"?

Že odepisuješ pomalu a přemýšlíš to je naopak fajn, tady nejde o čas, hezky v klidu to na sebe nechat působit bez předsudků.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (19:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "V Bohu přebývá zároveň Bytí i nebytí."

Jako to co jiz je i to co jeste neni ?

Jake vlastni meze ? clovek ma ?


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (19:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Achilleus aneb zranitelná pata

S legendárním hněvem "prchlivého Achillea" je srovnatelný snad pouze Oidipův vztek, k jehož výbuchu došlo "v úzcé soutěsce".
Nymfa Thetis, která chce svého syna učinit nezranitelným, ho od jeho narození koupe v posvátných vodách Styxu; jedinou částí těla dítěte, na kterou se přitom nedostane, je pata, za niž ho Thetis drží.
"Lehkonohý" Achilleus tak prostřednictvím své paty zůstává synem země a jako takový je také smrtelný. Ve srovnání se zbytkem jeho těla, v němž se usídlila božská podstata, je ona pata jakoby "zraněna".
Právě tudy unikají všechny Achilleovy energie a namísto, aby byly využity při dobývání nitra, jsou promarněny ve vnějších válečných bojích.
Vyprchávají v hněvu, ale také v zajisté ušlechtilém zápalu během velkolepých bitev; v žádném případě však nejsou uplatněny k výstavbě božské bytostnosti a její "nesmrtelnosti".
...V Achillevě příběhu se však o této proměně už dále nemluví. Helénismus k ní obvykle vede, ale více ji nerozvádí. V plné šíři se jí zabývá teprve tradice židovsko-křesťanská."


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (19:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovaný: "Jako to co jiz je i to co jeste neni ?
Jake vlastni meze ? clovek ma ?"

Nesnaž se to pochopit všechno hned, stačí když to jen vezmeš do úvah a ono se Ti to "samo ukáže" v průběhu let, co se tím myslelo. (Třeba zpětně poznáš, že to vlastně znáš i bez toho.)


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (19:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovaný: Předpokládá to ovšem Tvoji dobrou paměť.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (19:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ""Napětí mezi těmito dvěma silami představuje mocný dynamismus růstu Stromu.
...
Tímto způsobem můžeme přeložit slovo ve-Ra, tak řečené "zlo", jako "ještě-ne-světlo".
...
...
/Pokud Tě zajímá se na nějakou "postavu" či "atribut" příběhů blíže zeptat, udělej to./"

Jak to je mysleno ? Jakoze strom porad roste ? a rozvetvuje se ? a ty nove vetevky a listecky jsou vzdy takove svetlejsi, jemnejsi, nevyzralejsi, nez stihnou dozrat ???"

Ale vzdyt situace zde na planete trva uz kdo vi jak dlouho a akorat se zhorsuje ! listy nedozravaji akorat cim dal vice ODZRAVAJI, tak jaky to pak dava smysl co pises???


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (19:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja nevim jestli mam dobrou pamet :D myslis ze mam ?

ja si pamatuju takove veci o kterych se bavime, a vubec vse co me nejakym zpusobem zaujme, ale ostatni veci moc ne...


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (20:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Jak jsme už zjistili výše, Strom se v biblickém mýtu objevuje poprvé v podobě Stromu života a Stromu Poznání, rostoucího uprostřed Zahrady.
Když je v závěru 3.kapitoly Geneze Člověk vyhnán z Ráje, hlídají rajskou bránu cherubíni s planoucím Mečem, aby nikdo nemohl jíst ovoce Stromu Života. A to je začátek onoho dlouhého bloudění člověka na Zemi: je vyhnán ze sebe sama, vytržen ze své božské osy a poté, co byl znovu smíšen se svým ženstvím, je svržen k patě Stromu, k základu své páteře.
Tehdy se proti němu obracejí zákony, ovládající stvoření.
Člověk je na to upozorněn tím, co bývá obvykle nazýváno jeho prokletím;
Bůh tenkrát řekl ženě (Iše): Roditi budeš v bolestech.
Výraz "v bolestech" je be-ecev. Mezi dvěma Bet, tak jako mezi dvěma postranními sloupy, prostřední sloup Ec znamená STROM.
Iša zde představuje Adama v jeho ženské funkci. Adamovi, odtrženému od vědomí Jod, je souzeno roodit ze sebe a v sobě uskutečněním výstupu na "Strom s nohama", z něhož se zřítil."
Hlavním posláním člověka je tedy obnovit vědomí Jod a zrodit se v božské dimenzi."


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (20:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "ja si pamatuju takove veci o kterych se bavime, a vubec vse co me nejakym zpusobem zaujme, ale ostatni veci moc ne..."

Právě proto musí mít i slova určitou "energetiku" a některé konverzace i napětí /ať už bys řekl pozitivní či negativní/, aby se to líp zapamatovalo.ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (20:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "V Indii je páteř nazývána brahmadanda neboli "Brahmova hůl".
Podél této hole se odehrává pomalý výstup kundaliní - ohnivého hada, který se značně podobá onomu bronzovému, planoucímu hadovi, zavěšeného Mojžíšem na poušti (Nu, 21,8-9), aby tu léčil všemožné rány a navracel život: tohoto hada měl na mysli Kristus, když řekl: Jako Mojžíš vyvýšil hada na poušti, tak musí být vyvýšen Syn člověka...(J 3,14).
V křesťanských mystériích Boží Syn sestupuje, Syn Člověka stoupá.
Tato skutečnost je v křesťanství spojována s Boží Osobou, která Se v Dějinách dává poznat člověku, aby ho povznesla k božství.
V hinduismu k tomu dochází prostřednictvím ducha, umožňujícího své ovládnutí v lidském těle, tak aby došlo k otevření čaker neboli také silových center podél páteře. Takto probuzené síly prostupují člověka, aby ho postupně přivedly ke splynutí s božskou Energií.
...
To, co se v mýtechobjevuje jako žebřík, sloup nebo strom a co je v čínské tradici označováno jako Tao, cesta, cesta sjednocení protikladů, to je v křesťanské tradici...představováno Osobou Krista, který sám o sobě pravil: Já jsem ta Cesta, Pravda i Život (J 14,6).
To, co Číňané nazývají jin a jang a Židé (a řada dalších...) Energie - Principy, to je v rámci téže tradice živými osobami, ztělesňujícími dualitu.
V tomto smyslu vystupuje v evangeliích celá plejáda různých postav, dvojic, obklopujících Krista."ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (20:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Systém civilizace je projektován na nedokonalosti člověka, na to se spoléhá, na tom staví a to musí udržovat ten systém pokud chce přetrvat.
Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (20:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ""ja si pamatuju takove veci o kterych se bavime, a vubec vse co me nejakym zpusobem zaujme, ale ostatni veci moc ne..."

Právě proto musí mít i slova určitou "energetiku" a některé konverzace i napětí /ať už bys řekl pozitivní či negativní/, aby se to líp zapamatovalo."

Ne o to v mem pripade nejde.. nektere veci me proste nezajimaji ani kdyby ses nevim jak snazil. ale kdyz jde o toto co resime, system a vsechno s tim spojene a zivot tak sem jedno ucho. chapes?


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (20:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovaný: jo no, ale nikdy nevíš, kdy se Ti bude co hodit.
A mnoho toho se chápe až zpětně.

Sloven: Kde jsi ty pseudokřesťane?:D Což nevíš, že "Království mé není z tohoto světa"?!


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (20:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ""Mezi tebe a ženu položím nepřátelství, i mezi símě tvé a símě její. Ono ti rozdrtí hlavu a ty jemu rozdrtíš patu, řekl Hospodin hadovi (Gn 3,15)."

Zdá se mi, že tento výklad dostatečně objasňuje dialektický vztah mezi hlavou a patou.
Had, který tu byl jmenován v souvislosti s "hlavou", je oním nepravým chotěm, jemuž se lidstvo oddalo, jemuž se otevřelo, aby mu odevzdalo své energie (symbolika otevřeného poranění paty).""

ja to nechapu :/

had si prece rikal ze je moudrost ?

a jako to nepratelstvi rozrtilo hlavu ? a had tomu nepratelstvi patu ?? to nechapu... chapu ze nepratelstvi rozdtilo hlavu. ale nechapu jak mohl had nepratelstvi rozdrtit patu? copak nepratelstvi ma nejakou patu ?? co je myslenou patou ?


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vsak ale me zatim zajima uplne vsechno co pises :)


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (20:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  had vlastne nema patu. jenom hlavu. tato symbolika je tedy zasadni ? ze lide se oddali hlave? ale pozbyli paty ?


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (20:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ""V ontologickém smyslu člověk může dobýt (s tvrdým y né s i :D) vnější svět jen ovládnutím svého vnitřního světa. Nemůže být pánem vnějších území bez sňatku s celým Stvořením v hlubině svého tajemství. Pokusí-li se je znásilnit zvenčí, vyvolá to jen naježení jeho "ostnů a trnů"."

jakoze to "Ý" tam ma svuj dulezity vyznam si chtel rict ? jen pro me upresneni.. at neuvazuju zbytecne nad necim zbytecnym...


Pandemonium . xapocuda09   |   ip:91.127.11   |   2013-02-18  (20:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gejzinko
ty chceš poraziť otrokársky systém? :DDD
veď od 2016 si ani na osobnom aute nepovezieš zadarmo črevo do práce, aby si mohol robiť na žida - ficoida.

http://auto.sme.sk/c/5213337/podpilili-mytnu-branu-zasahovala-do-cesty.html
toto je minulosť, ľudia už majú strach! :DDD

toto je pre tvojich "slovanov"!
http://ekonomika.etrend.sk/ekonomika-slovensko/na-vaznice-sa-nasli-peniaze-aj-v-case-setrenia.htmlNejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (20:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  co je mysleno patou ? jak si vysvetlit patolizal ? nany ?

co tim vsim je mysleno ? ze ten kdo vnima jednu stranu mince uz nevnima tu druhou ? a ze zahada je v tom vnimat obe strany zaroven ? chapu spravne ???


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (21:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "-Jak ránu ovázat?
-Jak zastavit krvácení?
Jákobův příběh nám ukáže cestu k uzdravení."

Jak ranu ovazat ? jak zastavit krvaceni ? smirit sve vnitrni stranky? muzskou a zenskou ? poznani dobreho a zleho vnimat s oboumi jeho poly ? chapu spravne ?


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (21:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  co je Jakobuv pribeh ?


patolizal . xexumuwa00   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (21:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmeny: jakože "dobýt", "ovládnutí svého", "být pánem" - že to nechápej v tom obvyklém pejorativním smyslu jaký je takovým pojmům dodáno mediální politizací, tady nejde o žádné "fyzické násilí" a podobně.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (21:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ""Achilleus aneb zranitelná pata

S legendárním hněvem "prchlivého Achillea" je srovnatelný snad pouze Oidipův vztek, k jehož výbuchu došlo "v úzcé soutěsce".
Nymfa Thetis, která chce svého syna učinit nezranitelným, ho od jeho narození koupe v posvátných vodách Styxu; jedinou částí těla dítěte, na kterou se přitom nedostane, je pata, za niž ho Thetis drží.
"Lehkonohý" Achilleus tak prostřednictvím své paty zůstává synem země a jako takový je také smrtelný. Ve srovnání se zbytkem jeho těla, v němž se usídlila božská podstata, je ona pata jakoby "zraněna".
Právě tudy unikají všechny Achilleovy energie a namísto, aby byly využity při dobývání nitra, jsou promarněny ve vnějších válečných bojích.
Vyprchávají v hněvu, ale také v zajisté ušlechtilém zápalu během velkolepých bitev; v žádném případě však nejsou uplatněny k výstavbě božské bytostnosti a její "nesmrtelnosti".
...V Achillevě příběhu se však o této proměně už dále nemluví. Helénismus k ní obvykle vede, ale více ji nerozvádí. V plné šíři se jí zabývá teprve tradice židovsko-křesťanská.""

zatim jsem u tohoto. premyslim a snazim se pochopit


patolizal . xexumuwa00   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (21:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "had si prece rikal ze je moudrost ?"

To nemusí bejt pokaždé ten samý had.
A nebo může, ale z jiné stránky...
Leštit hada pro všechnu moudrost světa?:D
Zajímavé na světě řečí, který je nekonečný je právě to, že v něm můžeš hledat a nacházet stále nové souvislosti podle toho, co se Ti bude dít, atd.

Jinak který "zviřátko" je též symbolem moudrosti o kterém se to říká?patolizal . xexumuwa00   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (21:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mimochodem slovo "slovo ve-Ra" mi připomíná slovo víra.Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (21:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " Nejmeny: jakože "dobýt", "ovládnutí svého", "být pánem" - že to nechápej v tom obvyklém pejorativním smyslu jaký je takovým pojmům dodáno mediální politizací, tady nejde o žádné "fyzické násilí" a podobně."

Ok :) pochopil sem tedy spravne :)


patolizal . xexumuwa00   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (21:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mrknem se tedy na příběh o Jákobovi?Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (21:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "To nemusí bejt pokaždé ten samý had.
A nebo může, ale z jiné stránky..."

Jak z jine stranky ? jako nemoudrost ? Nebo to je mysleno tedkom jen jako zvire co nema patu takto ?

"Leštit hada pro všechnu moudrost světa?:D "

Toto sem nepochopil jak si myslel ci jak je mysleno ?

"Jinak který "zviřátko" je též symbolem moudrosti o kterém se to říká?"

Sova ?


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (21:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Mrknem se tedy na příběh o Jákobovi?"

Jo ale opdovez me prvne na otazky co sem za tu dobu polozil a neopovedel si jeste


patolizal . xexumuwa00   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (21:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Například jo, sova, říká se to.
A co má za tak zvláštní vlastnost?Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (21:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No je trpeliva ? vyckava ? pozoruje ?


patolizal . xexumuwa00   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (21:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Určitě a u toho by její SLOVNÍ popis neskončil.
Například "VIDÍ V NOCI", je dravec (činný princip), operuje ve vzduchu díky křídlům (tedy přirazený živel je jasně vz duch), atd.
A loví hady:D


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (21:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Určitě a u toho by její SLOVNÍ popis neskončil.
Například "VIDÍ V NOCI", je dravec (činný princip), operuje ve vzduchu díky křídlům (tedy přirazený živel je jasně vz duch), atd.
A loví hady:D"

Ale co to znamena ? Cos tim chtel rict ? Ze lovi hady? a ze prevladajici zivel je vz duch ? takze vzduch je duch ? vzduch je tedy hybna sila ? ohen duse? energie zdroje ? ale kde je a co je pak zeme a voda ??? voda vlastne uplne klid, by mohla byt.. ale porad chybi co je zeme ???


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (21:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale cos tim chtel rict ze sova je nejaka spravnejsi ? nebo ze bysme meli byt jak sovy ? ja nechapu co tim je mysleno...


patolizal . xexumuwa00   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (21:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " Jákob aneb "Božská pata". Hojení rány

Geneze nám říká, že se dvojčata Jákob a Ezau "strkala", zápolila spolu již v břiše matky. Jejich otec Izák se oženil s Rebekou, jejich matkou, když mu bylo čtyřicet let. Jakožto druhý izraelský patriarcha, přistoupil ve znamení 40 (čtyřicítky) ke zkoušce 4, čtyřúhelníka Stromu. Musel tak odložit své berly a zvolit si k tomu ženu, 2, aby se spolu s ní stal 1.
Každé manželství, uzavřené před započetím výstupu do onoho čtyřúhelníka, je odsouzeno k drásající dualitě, která končí separací, ledaže by došlo k askezi obou manželů a k jejich společnému dobytí čtyřúhelníka.
S Izákem opouští izraelský lid své berly, aby vystopil do podlaží svého "Bytí", určeného, jak jsme viděli, dvanáctkou (12 dorzálních obřadů čtyřúhelníka). Třetí patriarcha Jákob, jakožto Izrael, bude tímto podlažím procházet přes svých dvanáctero kmenů, které představuje.
Aby postoupil z prvního do druhého podlaží, z "Mít" do "Být", musí se Izák utkat se sebou samým.
Hrdiny tohoto boje jsou jeho dva synové, kteří spolu zápasí v lůně matky:
zastupují tu dvě lidské povahy:
- původní povahu, směřující k božskému naplnění, symbolizovanou zde Jákobem;
- povahu "pádu", v oděvu z kůže, zastoupenou Ezauem.patolizal . xexumuwa00   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (21:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmeny: Nejde přece o sovy, které létají venku:)
Jde o "soví" , kterých je člověk schopen se "zmocnit"."Zvládnout je", když roste.
Např. ač je "doba temna", jsou lidé, kteří "vidí.Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (21:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  neeeeeeeeeeee nany :D

odpovez me prvni na co sem se ptal. aj na majlu mas u me jeste jeden rest... dost me to stve. snazim se te v tom chapat ale snaz se i ty me prosim


patolizal . xexumuwa00   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (21:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nějakou "správnost nesprávnost a poměřování co máš naučeno ze "světského světa" tam neStrkej :) Jen se snažím Tě trochu obeznámit s tím jak číst bohatství symbolů... Je to moc důležité.Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (21:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Nejmeny: Nejde přece o sovy, které létají venku:)
Jde o "soví" , kterých je člověk schopen se "zmocnit"."Zvládnout je", když roste.
Např. ač je "doba temna", jsou lidé, kteří "vidí."

To chapu ale jak si myslel to ze zere hady ???


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (21:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Nějakou "správnost nesprávnost a poměřování co máš naučeno ze "světského světa" tam neStrkej :) Jen se snažím Tě trochu obeznámit s tím jak číst bohatství symbolů... Je to moc důležité."

Nany tak semnou prosimte mluv touto reci, protoze tuto chapu.


patolizal . xexumuwa00   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (21:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Třeba že vzduch uloví zem třeba. Na to Ti nedám definitivní a jednoznačnou odpověď, musí to zůstat volné výkladům!patolizal . xexumuwa00   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (21:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmeny: Ty by sis to chtěl až příliš ulehčovat a přitom se o to právě připravit?


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (21:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Třeba že vzduch uloví zem třeba. Na to Ti nedám definitivní a jednoznačnou odpověď, musí to zůstat volné výkladům!"

no vsak takovato me bohate staci ! to uz pak sem schopen premyslet sam...

ale ty nekdy neposkytujes ani takoveto...


patolizal . xexumuwa00   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (21:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To Ti mám psát: B je xx, 7837 = kuaksj, u rovná 54, yyy=zzzzz ? Aby sis to mohl nějak "jednoznačně" přeložit?


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (21:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Nejmeny: Ty by sis to chtěl až příliš ulehčovat a přitom se o to právě připravit?"

Ne to ne :) ale aspon me odpovidej na to co je podstatne v tuto chvili abysme se dorozumeli :)


patolizal . xexumuwa00   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (21:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takhle to ale nefunguje, víš a taky je to pro mě náročný. Vodítek máš všude nespočet, stačí se rozhlédnut. Uvidíš to na každém kroku.
(Jakto že je třeba lev na českém znaku? V Evropě? Divné, ne?)


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (21:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To Ti mám psát: B je xx, 7837 = kuaksj, u rovná 54, yyy=zzzzz ? Aby sis to mohl nějak "jednoznačně" přeložit?"

Asi zacinam chapat :) tak okej... vpohode.. rozumim :)


patolizal . xexumuwa00   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (21:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Ne to ne :) ale aspon me odpovidej na to co je podstatne v tuto chvili abysme se dorozumeli :)"
To ale po mně nechtěj, abysem já rozhodoval co je na tom podstatné. Nechci to dělat takhle, tak ber nebo ne a nech mi moje tempo.Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (21:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Takhle to ale nefunguje, víš a taky je to pro mě náročný. Vodítek máš všude nespočet, stačí se rozhlédnut. Uvidíš to na každém kroku.
(Jakto že je třeba lev na českém znaku? V Evropě? Divné, ne?)"

TAK PROMIN! Nany ja to chtel jen pochopit nemyslel se to zle !

A s tim lvem je to divne, souvisi to tedy s povahou lva ? je to symbolizace neceho ? takze tak se na to mam asi nejak divat abych to byl schopen rozlustit ? vid ?


patolizal . xexumuwa00   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (22:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Respektive dneska mě bolí pozadí z toho sezení a jsem z toho krapet nervous:D
Takže sry. Neni to takvá prča sem přepisovat a vysvětlovat.Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (22:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " "Ne to ne :) ale aspon me odpovidej na to co je podstatne v tuto chvili abysme se dorozumeli :)"
To ale po mně nechtěj, abysem já rozhodoval co je na tom podstatné. Nechci to dělat takhle, tak ber nebo ne a nech mi moje tempo."

uznavam


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (22:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Respektive dneska mě bolí pozadí z toho sezení a jsem z toho krapet nervous:D
Takže sry. Neni to takvá prča sem přepisovat a vysvětlovat."

Taky promin :) zase je videt ze jsme oba jenom lidi :)


patolizal . xexumuwa00   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (22:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čekuj http://cs.wikipedia.org/wiki/St%C3%A1tn%C3%AD_znaky_evropsk%C3%BDch_zem%C3%AD
A spočti kolik Evropských zemí dostalo do znaku nějaké zviřátko a jakých druhů.


kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.248   |   2013-02-18  (22:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  celkom pekny clanok, az na to ze autor je nejaky zakomplexovany, beriem to tak ze z neho antisemitu niekto urobil a on za to nemoze, dnesny internet je plny kdecoho, v podctate mi ho je z tohoto pohladu luto, treba dufat ze raz pride k zdravemu rozumu, okrem ineho autor nevie o marhulovom lekvare nic, ked sa do neho neda cukor, tak sa neda natriet ani na chleba, by bol kysli jak bront...xixixi jedina cesta k slobode je sebestacnost, podla moznosti ciastocna, ci uplna, system nezmenime pretoze v nom zijeme, otazka znie ako v nom clovek zije? a do akej miery dokaze byt sebestacny? je to na kazdom cloveku, kazdy chce nieco ine, ale pritom kazdy to iste, pre niekoho je vela malo, pre ineho je aj to malo vela, clovek by mal chciet vela, ale mal by sa dokazat tesit aj z toho mala, pretoze malo je vzdy viacej ako nic, takze je na kazdom cloveku co pre neho znamena malo a co vela, aj tak bude mat vsetko iba v ramci systemu v ktorom zije....xixixi


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (22:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nejaky morsky lev?, lev? holubice ? orel ? kun(s jezdcem s lukem nahoru)? kun? jednorozec? nejaky jestrab ? byk? nejaky lvi drak? jezdec nakoni s mecem? nejaka jestrabi zena ? drak? nejaky kozlik? puma(ci nejaky rys,ci jezevec? nepoznam to presne)? varan? (znak francie nerozeznam)

37 celkem..


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-18  (22:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nany ja musim nachvili pryc. , vratim se po pulnoci.

mam stejne nad cim premyslet.

dojdu kamarade

zatim ahoj :)


patolizal . xexumuwa00   |   ip:78.136.15   |   2013-02-18  (22:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Divná fauna Evropy, ne?:D
Je to tak nápadně "neracionální", že to přímo vybízí aby si toho rozumně člověk musel všimnout, že je v tom něco jiného...


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-19  (01:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kde ste sa stratili?


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-19  (01:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jsem zpet. nany, bbb. jste tady ???


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-19  (01:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no jednorozec je ve znaku irska myslim, cize tam to sedi.. tam je jednorozec normalni...

jestrabi zde take ziji, kozlik take, kone take, holubice take byk je zde take normalni. a rys take...

jedine co nesedi je ten Lev, Drak, Varan,


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-19  (02:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ""Jak jsme už zjistili výše, Strom se v biblickém mýtu objevuje poprvé v podobě Stromu života a Stromu Poznání, rostoucího uprostřed Zahrady.
Když je v závěru 3.kapitoly Geneze Člověk vyhnán z Ráje, hlídají rajskou bránu cherubíni s planoucím Mečem, aby nikdo nemohl jíst ovoce Stromu Života. A to je začátek onoho dlouhého bloudění člověka na Zemi: je vyhnán ze sebe sama, vytržen ze své božské osy a poté, co byl znovu smíšen se svým ženstvím, je svržen k patě Stromu, k základu své páteře.
Tehdy se proti němu obracejí zákony, ovládající stvoření.
Člověk je na to upozorněn tím, co bývá obvykle nazýváno jeho prokletím;
Bůh tenkrát řekl ženě (Iše): Roditi budeš v bolestech.
Výraz "v bolestech" je be-ecev. Mezi dvěma Bet, tak jako mezi dvěma postranními sloupy, prostřední sloup Ec znamená STROM.
Iša zde představuje Adama v jeho ženské funkci. Adamovi, odtrženému od vědomí Jod, je souzeno roodit ze sebe a v sobě uskutečněním výstupu na "Strom s nohama", z něhož se zřítil."
Hlavním posláním člověka je tedy obnovit vědomí Jod a zrodit se v božské dimenzi."

No ale to se ted podari jen takovym jako jsem my? a ani takovym nemusi ? A chces rict ze kdyby se to podarilo kazdemu zde, tak by tento svet prestal existovat ? nebo co ? a jak kazdemu ? to by se prece musely rodit stale dookola ty same duse.. dokavad by posledni znich neobnovila vedomi, a jak by vesmir zabranil tomu aby se tem obnovenym uz nerodily deti ??? protoze to by pak musely byt zase NOVE DUSE...

jako jakou to dava logiku ???

a copak smysl lidskeho zivota je nemoznost prozit zivot ve fyzickem svete PRIROZENE A V PRIRODE ??? Takze ZDE ZIJEME VLASTNE PROC ? A PROC SE TEDA VUBEC SNAZIME NECO ZMENIT KDYZ TU VLASTNE O NIC NEJDE?!!


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-19  (02:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a jake sloupy zase? a strom s nohama ? co to ZNAMENA ?


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-19  (02:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ahoj
moje poznanie je o troch stromoch...


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-19  (02:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nevim jak po me chces abych tomu porozumel, kdyz me nevysvetlis co znamenaji ty pojmy, nebo aspon nedas odkaz na nejakou stranku kde jsou vysvetlene, jako jak mam asi vedet co znamena strom s nohama a rodit mezi dvema sloupy, apodobne veci... a jeste se div ze mam otazky.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-19  (02:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ahoj bbb :)

tak povez me prosim o tvem poznani a o trech stromech :)


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-02-19  (03:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nany promin jestli to vyznelo zle, ale leze me to na nervy, pokavad me nedefinujes pojmy tak se nepohnu z mista a muzu premyslet nad uplnyma hovadinama a ani to nepoznat...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-19  (04:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Člověk je na to upozorněn tím, co bývá obvykle nazýváno jeho prokletím;"

Co byva nazyvano jeho prokletim ?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-19  (04:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ""V Indii je páteř nazývána brahmadanda neboli "Brahmova hůl".
Podél této hole se odehrává pomalý výstup kundaliní - ohnivého hada, který se značně podobá onomu bronzovému, planoucímu hadovi, zavěšeného Mojžíšem na poušti (Nu, 21,8-9), aby tu léčil všemožné rány a navracel život: tohoto hada měl na mysli Kristus, když řekl: Jako Mojžíš vyvýšil hada na poušti, tak musí být vyvýšen Syn člověka...(J 3,14).
V křesťanských mystériích Boží Syn sestupuje, Syn Člověka stoupá.
Tato skutečnost je v křesťanství spojována s Boží Osobou, která Se v Dějinách dává poznat člověku, aby ho povznesla k božství.
V hinduismu k tomu dochází prostřednictvím ducha, umožňujícího své ovládnutí v lidském těle, tak aby došlo k otevření čaker neboli také silových center podél páteře. Takto probuzené síly prostupují člověka, aby ho postupně přivedly ke splynutí s božskou Energií.
...
To, co se v mýtechobjevuje jako žebřík, sloup nebo strom a co je v čínské tradici označováno jako Tao, cesta, cesta sjednocení protikladů, to je v křesťanské tradici...představováno Osobou Krista, který sám o sobě pravil: Já jsem ta Cesta, Pravda i Život (J 14,6).
To, co Číňané nazývají jin a jang a Židé (a řada dalších...) Energie - Principy, to je v rámci téže tradice živými osobami, ztělesňujícími dualitu.
V tomto smyslu vystupuje v evangeliích celá plejáda různých postav, dvojic, obklopujících Krista.""

Tomuto rozumim :)


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-19  (04:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "" Jákob aneb "Božská pata". Hojení rány

Geneze nám říká, že se dvojčata Jákob a Ezau "strkala", zápolila spolu již v břiše matky. Jejich otec Izák se oženil s Rebekou, jejich matkou, když mu bylo čtyřicet let. Jakožto druhý izraelský patriarcha, přistoupil ve znamení 40 (čtyřicítky) ke zkoušce 4, čtyřúhelníka Stromu. Musel tak odložit své berly a zvolit si k tomu ženu, 2, aby se spolu s ní stal 1.
Každé manželství, uzavřené před započetím výstupu do onoho čtyřúhelníka, je odsouzeno k drásající dualitě, která končí separací, ledaže by došlo k askezi obou manželů a k jejich společnému dobytí čtyřúhelníka.
S Izákem opouští izraelský lid své berly, aby vystopil do podlaží svého "Bytí", určeného, jak jsme viděli, dvanáctkou (12 dorzálních obřadů čtyřúhelníka). Třetí patriarcha Jákob, jakožto Izrael, bude tímto podlažím procházet přes svých dvanáctero kmenů, které představuje.
Aby postoupil z prvního do druhého podlaží, z "Mít" do "Být", musí se Izák utkat se sebou samým.
Hrdiny tohoto boje jsou jeho dva synové, kteří spolu zápasí v lůně matky:
zastupují tu dvě lidské povahy:
- původní povahu, směřující k božskému naplnění, symbolizovanou zde Jákobem;
- povahu "pádu", v oděvu z kůže, zastoupenou Ezauem."

Tomuto vsak nerozumim.

co je zkouska 4? co je ctyruhelnik stromu ? co znamenaji ty berly ? a co znamena to cislo 2 a 1 ? i kdyz tu jednicku bych asi chapal ale co znamena ta dvojka ?

co je dvanactka ? a 12 dorzalnich obradu ctyruhelnika??

co znamena predstavovat svych dvanactero kmenu ?


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-19  (04:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "túženia" "života" a "poznania"


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-19  (04:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja jdu zrovna spat bracho :)

dobrou noc :) uz uplne padam :D


Pandemonium . darujete36   |   ip:212.37.64   |   2013-02-19  (08:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Táto jalová pseudodiskusia môže byť kľudne vydaná formou brožúry pre budúcich psychiatrov... :-DDD


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-19  (17:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no nic.. pokracujeme v diskuzi Nany ? :)


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-19  (18:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nemo...
nanuk napísal:
"Mezi tebe a ženu položím nepřátelství, i mezi símě tvé a símě její. Ono ti rozdrtí hlavu a ty jemu rozdrtíš patu, řekl Hospodin hadovi (Gn 3,15)."

a ty:
"a jako to nepratelstvi rozrtilo hlavu ? a had tomu nepratelstvi patu ?? to nechapu... chapu ze nepratelstvi rozdtilo hlavu. ale nechapu jak mohl had nepratelstvi rozdrtit patu? copak nepratelstvi ma nejakou patu ?? co je myslenou patou ?"


- ja som to pochopil tak že v tej vete "Ono ti rozdrtí hlavu..." znamená "ono" - to "símě" ako potomok nie ono - to nepriateľsvo...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-19  (18:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  podle me je tim mysleno ale to nepratelstvi bbb. vidis. a to je prave to. jak lechce se to da zle pochopit. jak pak muzu vedet jestli uvazuji spravne ?


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-19  (18:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  v podstate áno... to nepriateľstvo bude aj v tom potomstve a teda to mu rozdrtí hlavu/pätu... lebo z lásky by sa asi navzájom nedrtili... ale v tomto prípade je myslím zbytočné za tým hľadať viac než ti chcel nanuk tým povedať... ale možno sa mýlim...
každopádne je zaujímavé zamyslieť sa kde má nepriateľstvo hlavu a pätu had :-)

nanuk môžeš ujasniť na čo si chcel poukázať?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-19  (18:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  leda ze by to bylo myslenou ze nepratelstvi je hlavou a laska patou. jako nejaky symbol duality ?

had ma tozi jen hlavu ne patu. takze tim taky muze byt mysleno ze nas problem je ze myslime bud tak nebo tak.. bud prevlada rozum, a nema paty. nebo laska a nema paty. ovsem meli bysme vnimat oboji jako celek.

ale nejsem si tim jisty ze je to takto mysleno ?
to by nam musel prave Nany povedet...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-19  (19:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale kde se vytratil.. to nevim, nanuk nas,


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-19  (19:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  doslovný preklad z hebrejčiny bohovej reči k hadovi:

"pretože toto konáš si prekliaty zo všetkého dobytka a z každého zvieraťa poľa... na bruchu chodíš prach pojedáš po všetky dni života tvojho...
nepriateľstvo kladiem medzi teba a medzi ženu a medzi potomka tvojho a medzi potomka jej... on rozdrtí tebe hlavu a ty rozdrtíš jemu pätu"

takže je to tak že je myslený potomok ženy ale je zaujímavé že rozdrtenú hlavu by namal mať potomok hada ale had sám...


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-19  (19:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  oprava
"nemal"


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-19  (19:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja tomu nerozumim bbb


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-19  (20:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  keď to napíšem v češtine bude to lepšie? :-)

či v tom hľadáš hlavu a pätu v tých významoch?

toto len tak bokom...
nemá to hlavu...
...ale zato ani pätu :-)


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-19  (20:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hledam tam smysl ktery to ma mit.. jestli to zadny nema tak je to k nicemu chapes ?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-19  (20:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jestli sem nanuka pochopil spravne tak se v techto textech skryva odpoved na nynejsi stav, na chod veci a na vlastni osobni postup. jestli tomu tak je, chci to z toho umet precist.


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-19  (20:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  had je označený za najchytrejšieho (aj keď nemá nohy :-)) s významom najprefíkanejšieho... (v hlave)
a pritom človeku siaha iba po päty...

ešte je zaujímavé že "najchytrejší" a "nahí" (ako boli adam a eva) sú v hebrejčine takmer identické slová...


čo ti chcel vlastne nanuk objasniť? akú ste mali tému keď to sem vložil?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-19  (20:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to cos napsal docela pomohlo :)

no resili sme adama a evu, a vyhnani z raje.. dualismus... pricinu tohoto dnesniho stavu a poselstvi bible. nany me chtel pomoct naucit cist poselstvi symbolu


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-19  (20:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zombíkovi musíš zničiť mozog (ktorý ho udržuje "živého")... to je JEDINÉ čo v ňom funguje (a tým je mŕtvy)... a jediná jeho túžba je žrať (nie potreba lebo neumiera na hlad)... tuším že ani srať nemusí :-)


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-19  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to sem nepochopil :D ?

musim ted na chvili pryc kamarade. dojdu...

zatim ahoj :)


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-02-19  (20:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nemo
nevadí... :-) to mi len tak napadlo tak som to sem zhrnul... :-) aj tak stále sneží... a idem už spať... maj sa teraz vo februári... aj ostatní...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-19  (22:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "zombíkovi musíš zničiť mozog (ktorý ho udržuje "živého")... to je JEDINÉ čo v ňom funguje (a tým je mŕtvy)... a jediná jeho túžba je žrať (nie potreba lebo neumiera na hlad)... tuším že ani srať nemusí :-)"

hahaha ! ale dobre te to napadlo ! vidis jak pracuje TVA INTUICE !!!

fakt to k tomu sedi... je to na zamysleni..

A chapu ! :D Resident Evil :D od tama to znam ja :D dobry film... ma rad takove veci...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-19  (22:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aj tak stale snezi :) to je fakt :D at uz je to myslene tak nebo tak :)

dobrou noc kamarade muj ;)


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-19  (23:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nany kde jsi ? ja pochopil co jsi me chtel rict. :) zebral sem to na vedomi. neboj :)


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.173   |   2013-02-21  (16:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ešteže sa Slovania aj inde prebúdzajú!

Ak sa dole uvedený odkaz v Rassí presadí, tak chazarsko-sionistický-žido-kresťanský neoliberálno-fašistický parazitujúci systém už nebude mať dlhé trvanie!http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1701-jevgenij-fedorov-proc-rusko-musi-odstoupit-od-dolaru


DanielBryan . qaqetosy14   |   ip:41.220.69   |   2014-10-16  (01:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ste akejkoľvek finančné problémy? Potrebujete úver na
konsolidácie dlhu, stavebníctvo, nehnuteľnosti úver, refinancovanie, osobné
obchodný účel alebo núdzové peniaze? Ste obchodné muž alebo
ženy, ktoré plánujú rozšíriť svoje podnikanie, ponúkame pôžičky všetkého druhu. Ak máte záujem, kontaktujte nás ešte dnes prostredníctvom danielbryan220@gmail.com s nižšie uvedené informácie.

Celé meno:
KRAJINA:
PÔŽIČKA Suma potrebná:
Doba trvania úveru:
MESAČNÝ PRÍJEM:
Telefónne číslo:
vďaka,

pán Bryandiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Čo ak Mars...


2013-05-06  (17:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes stačí pár atómových bômb a na Zemi život zanikne. Keby k niečomu takému došlo, mohli by ľudia v civilizácii pokračovať na Marse. Vlastne by boli nútený. Čosi ako nový začiatok.

Československo Európe nevoňalo


2013-04-25  (10:34)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Monštrum zvané ego (alebo ego - falošné centrum).


2013-04-21  (11:51)  |  Úvahy a komentáre
Takže máš dve centrá. S jedným sa narodíš, je dané samotnou existenciou. To je tvoje vlastné ja(self). To druhé centrum, ktoré vytvára spoločnosť, je ego. Je to falošná vec – a je to obrovský trik. Prostredníctvom tvojho ega ťa spoločnosť ovláda. Musíš sa určitým spôsobom správať, lebo iba vtedy ťa spoločnosť ocení. Musíš určitým spôsobom chodiť; určitým spôsobom sa smiať; musíš sa riadiť určitými spôsobmi, morálkou, kódexom. Iba vtedy ťa spoločnosť ocení, a ak sa to nestane, tvoje ego bude otrasené. A keď je ego otrasené, nevieš, kde si, nevieš, kým si.


Spomienka na slobodu


2013-04-04  (03:47)  |  Úvahy a komentáre
Keď pozeráte telku každý deň, ani vám to nepríde… Keď počúvate rádio denne, ani vám to nepríde… Pozriete si, čo vás zaujíma. Nejaký dokumentárny film napríklad. Chvíľu správy. Keď sa objaví politik, vypnete to. Predvčerom išiel pekný dokumentárny film o anglických záhradách. A tá superstar tiež nebola taká zlá, keby len niektoré tie detská tá porota tak nezhadzovala. Až nepríjemné to bolo mne miestami. Niekto sa na tom možno smeje. Vlastne je všetko asi v poriadku.


Žena a úcta


2013-04-02  (04:26)  |  Úvahy a komentáre
Veľká noc. Akosi sa nám tie zvyky zvrhli. Dievčatá sa cítia ukrivdené. Môžno až duchovne znásilnené, keď sú studenou vodou oblievané, švihané korbáčmi… Muži, často podnapití, im dávajú silne pocítiť, kto je pánom. Je toto ale naozaj tá podstata nášho zvyku?


Bitcoin, demokracia, náboženstvo, Slovanstvo.


2013-03-29  (11:46)  |  Úvahy a komentáre
Iba poznaním tisícročných dejín dokážeme pochopiť súčasné spoločenské dianie, dokážeme sa efektívne a múdro správať, dokážeme nestratiť hodnoty, ktoré sme v živote pracne vytvorili, dokážeme neublížiť tým, čo si to zaslúžia, dokážeme vychovať deti múdre, prosperujúce a odolné proti sociálnym parazitom.


Nevýslovné utrpenie odišlo, no môže zase prísť


2013-03-28  (07:36)  |  Úvahy a komentáre
Druhá svetová vojna je pomerne dobre zdokumentovaná. Sfilmované hrôzy rôzneho druhu vynikajúco varujú do budúcnosti. Ľudia, nebuďte hlúpi... Ten čas ukázal, ako veľmi ste boli vinní, ako veľmi ste šli nesprávne.


Chcite žiť obyčajne


2013-03-27  (09:08)  |  Úvahy a komentáre
Ale žiť. Súčasný svet je v zajatí virtuálnosti, priam sci-fi. Nič obyčajné sa neprijíma, to je nuda. Ako v Japonsku, chce to robotov na všetko, aj namiesto psa a potom aj cintoríny pre psov – robotov.


Čo to bol za režim?


2013-03-19  (08:55)  |  Úvahy a komentáre
V poslednom čase v komentároch pribúda nostalgických spomienok na bývalý režim. Ľudská pamäť je naozaj nedokonalá. A je to tak správne. Aspoň nás nepríjemné spomienky toľko netýrajú.


Belgický poslanec sa nebojí nazvať zločin zločinom


2013-03-12  (09:56)  |  Úvahy a komentáre
Všechno je to strategie. V Iráku si naši američtí spojenci přivlastnili zásoby ropy. V Afghánistánu se opium a narkotika ukázaly jako velmi užitečné a pomohly jim k pohádkovým ziskům. V Libyi, Tunisku, Egyptě, a dnes v Sýrii, hlavním úkolem bylo a dosud zůstává svržení umírněné moci a její nahrazení mocí islamistů, kteří se brzy stanou obtížnými a které my beze studu budeme likvidovat pod záminkou boje s terorismem a záštitou Izraele.


Kofein je hořký, jedovatý a rostliny ho tvoří aby se ochránily


2013-03-09  (07:48)  |  Úvahy a komentáre
Pro včelu to moc slavně nedopadlo. Kofein totiž není návykový jen pro lidi. Pro rostlinu to ale byl tah přímo geniální. Stačilo doladit jeho obsah v nektaru aby včelám nepřipadal moc hořký a pak už se jen těšily z pravidelných návštěv závisláků. Přesně podle strategie drogových dealerů. Místo idylického vztahu květinky s včelkou Májou tu máme spíš brutální snahu vytvořit si co největší armádu závislic. Zdá se, že vše jede v sobecké režii ku prospěchu vlastních hrátek lásky a opylení.


Veľký brat sa už pridlho pozerá, viete to, lebo Orwell to vedel už dávno!


2013-03-05  (17:24)  |  Úvahy a komentáre
V budoucnosti nebudou však ani manželky ani přátelé. Děti budou matkám odebírány při narození, jako se odebírají vajíčka slepicím.


Pracoval jsem v jatkách, dnes maso nejím


2013-02-22  (17:53)  |  Úvahy a komentáre
Přinášíme osobní výpověď bývalého pracovníka jatek v Uherském Hradišti. Jednalo se o provoz, kde se manipulovalo s již mrtvými zvířaty.


Máte zakázané


2013-02-21  (08:11)  |  Úvahy a komentáre
Nie som obhajcom bývalého, neslobodného režimu. Avšak po roku 1989 sa mnohé zmenilo. K lepšiemu, ale aj k horšiemu. Už vyše 23 rokov máte zakázané:


Ako prežiť nový svetový poriadok. Odkaz sebe samému


2013-02-20  (10:12)  |  Úvahy a komentáre
A čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom. MOR HO!


Nemocnica na kraji mesta…


2013-02-08  (09:41)  |  Úvahy a komentáre
Dnes ráno som náhodou narazil na článok, ktorý mi v tých najpestrejších farbách namaľoval obraz budúcnosti nášho zdravotníctva… Obrázok bol síce skutočne pestrofarebný, namaľovaný v štýle absolútneho realizmu, ale vôbec ma nenadchol. Skôr by som povedal, že vo mne vyvolal hrôzu. Uvedomil som si totiž, že k dosiahnutiu takého obrazu, vďaka našej vládnej politike, vlastne cieľavedomo smerujeme. Áno, cieľavedomo nasledujeme príklad autorov toho obrazu. Dávame si od nich radiť, ako na to? Oficiálne sa stotožňujeme sa s ich ideológiou. Tvrdo presadzujeme zavádzanie všetkých pravidiel zvráteného a nikdy v prospech obyčajných ľudí nefungujúceho systému... Pokúšame sa o samovraždu, alebo sa len nechávame niekomu vyvražďovať?


Naše deti nemajú detstvo


2013-02-08  (09:13)  |  Úvahy a komentáre
Kvôli škole. Naše deti sú zničené. Veru, nechcel by som byť dnes školopovinný. Jednoznačne sa v tomto národe vznáša myšlienka, že naše školstvo je slabé, deti sú nekvalitne vzdelávané a tým pádom nás nemôže čakať pekná budúcnosť. Naše deti totiž vraj nechápu, nerozumejú predpísanému učivu v osnovách pre matematiku, fyziku, chémiu. Hrozný stav, ak uvážime, že ich rodičia tomu väčšinou nerozumejú už vôbec.


Československo Európe nevoňalo


2013-02-06  (10:02)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Vilo Rozboril: Zajtra zarobím na vašom kriplovi


2013-02-04  (17:45)  |  Úvahy a komentáre
Pravda je taká, že Vilovou úlohou je každého účinkujúceho priviesť k slzám a robí to kvôli vám, vy tie slzy totiž očakávate. Nie vždy sa to darí, ale Vilo je taký anjel, že neváha deptať napríklad deti, ktoré to už aj bez toho nemajú ľahké. Takto v predminulej časti sa nezabudol chalana, ktorý mal v izbe presne nula stupňov, spýtať Je ti zima?


V ťažkých časoch...


2013-01-25  (03:57)  |  Úvahy a komentáre
V ťažkých časoch ekonomicko-spoločensko-morálného úpadku sa masovo prebúdza nespokojnosť zo spoločenským poriadkom, prebúdza sa záujem o veci verejné a o to o čo by sa ľudia v dobrých časoch nezaujímali: pozerajú do histórie a analyzovaním a porovnávaním histórie s ich dobou sa snažia nájsť príčiny úpadku. Výsledok je pararelne ten istý: príčinou úpadku je lakomosť a nenásytnosť elít, ktoré nemorálne v rozpore zo spoločenským poriadkom, o zákonnosti pomlčím keďže sú to tie isté elity kto vytvára zákony, vysávajú ekonomiku a demoralizujú spoločnosť do času až sa spoločnosť dostane do slepej uličky. Na dnešnej situácii môžme pozorovať, že čim reálnejšia je demokracia, Švajčiarsko, Škandinávia a Benelux kde je prerozdeľovanie spoločnosťou vytvorených hodnôt najrovnomernejšie, tak tým je spoločnosť zdemoralizovaná menej a v podstate len znášajú následky úpadku iných. Ekonomická depresia v rokoch 1873-1896, ktorá de facto vyústila do vytvorenia Federal Reserve a oboch svetových vojen, vyprodukovala mysliteľov a o jednom z nich J.M. Keynes povedal: „Verím, že sa v budúcnosti viac poučíme z odkazu Silvia Gesella ako Karola Marxa.“


Ako je to v SKUTOČNOSTI s vysokou školou?


2013-01-24  (22:26)  |  Úvahy a komentáre
Áno mám 20 rokov, som prvák VŠ, ktorý tu momentálne nebude pliesť „kritické“ a často krát „skľúčené“ stavy, ako mu chýba mamičkina strava, a iné srdcervúce pocity čo mu ležia na srdiečku (o tom možno nabudúce :). Skôr mám iný problém.


Žijeme v najlepších časoch


2013-01-22  (09:00)  |  Úvahy a komentáre
Hlavne my, Slováci. Ani si to neuvedomujeme a ešte sme aj akosi večne nespokojní. Prosím vás, prečo sa napr. priam zatajuje, že Slovensko má za ostatných 8 rokov úplne najvyšší hospodársky rast z celej EÚ? Zo všetkých 27 štátov naše hospodárstvo poskočilo najviac.


Ako sa dostať zo zovretia systému obnovením sebestačnosti


2013-01-21  (23:23)  |  Úvahy a komentáre
Veci potrebné pre prežitie: Bezpečnosť, Dom, Voda, Potraviny, Odev a obuv, Energia, Doprava, Zdravotná starostlivosť, Peniaze..... toto všetko sme si nechali zobrať, stali sme sa závislí na systéme a ten systém toho patrične využil.


Opľuli Mikloša, Kuric bol obscénny a Mihály opäť hysterický


2013-01-19  (23:33)  |  Úvahy a komentáre
Vstupné na ples bolo 500 eur, čo mnohí hostia plesu s úsmevom ohodnotili ako pár stovák. Keď zoberieme do úvahy to, že milión Slovákov žije na hranici chudoby a že zvyšok nezarobí ani 350 eur, nedá sa ples považovať za nič iné, ako výsmech. Preto sme sa akcie s názvom „Slovensko nepotrebuje celebrity“ zúčastnili aj my, členovia SP, pretože rovnako i my považujeme takéto jednanie „elít“ za výsmech slovenskému národu a vždy sme ochotní sa postaviť za trpiacich ľudí.


Chov hospodárskych zvierat


2013-01-14  (14:54)  |  Úvahy a komentáre
Ošípané sa chovajú v betónových kotercoch, v budovách bez okien, kravy sa udržujú v stálom kolobehu gravidity, aby sa vyprodukovalo čo najviac mlieka, teľatá sú hneď po narodení odobraté a reťazou pripevnené v klietkach iba trochu väčších ako sú samotné zvieratá a po niekoľkých mesiacoch umelej stravy sú premenené na jemnú teľacinu.


Pomätený svet Monči F.B.


2013-01-10  (21:55)  |  Úvahy a komentáre
Na výstrelky „bláznivej Monči“ sme si akosi chtiac-nechtiac v poslednej dobe zvykli. Ten posledný, ktorý som však mal možnosť zhliadnuť, vo mne vyvolal zmiešané pocity, nakoľko som nevedel, či sa mám tomu smiať, či plakať.


A je vôbec možná zmena systému ?


2013-01-05  (04:35)  |  Úvahy a komentáre
Rád by som Vám predstavil svoju krátku esej ktorá má slúžiť výlučne na zamyslenie. Napísal som ju svojim internet priateľom, systémovým bojovníkom.


Telefonicke sutaze - Fair play alebo podvod?


2012-12-23  (14:12)  |  Úvahy a komentáre
Priznam sa ze za cely svoj zivot som volal na telefonicku sutaz iba dvakrat a urcite tusite ze som sa nedovolal priamo do sutaze. Otazky alebo ulohy tychto sutazi vyzeraju na prvy pohlad velmi jednoducho avsak kazda uloha ma nejaky chytak.


Ako som sa naučil byť sám


2012-11-10  (09:47)  |  Úvahy a komentáre
Ponížili lásku na sex a priateľstvo na fejsbukový lajk. Hľadaj šťastie v instantnom svete, kúp si niečo, zaži pocit šťastia. Zažeň pocit hladu, smradu, samoty, hľadaj pocit pohodlia, mäkka a istoty,… pocity, pocity, nadradené nad city. Dnes som si vybral byť tu pri jazere bez ničoho a sám. Je ticho, hladina je veľké zrkadlo a len niekedy sa vzduchom zachveje dlhé hrmenie vzdialenej búrky. Nikto tu nie je a nikto nepríde. V Laponsku už pár dní nemám spojenie so svetom. Robím zlobu… mal by som behať po meste, kupovať drinky dievčatám s rúžom na perách, zabávať okolie historkami a tešiť sa z priazne okolia. Ja už nechcem, nechajte mi moje ticho, ja som tu rád sám…


AKO TO BUDE 21.12.2012


2012-10-24  (18:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes, keď píšem tento text sú necelé dva mesiace do legendárneho dňa, ktorý predpovedá Majský kalendár. Ak mám veriť presnosti prepočtov a porovnaní súčasného merania času s tými dávnominulými a ak by aj sedeli do bodky, máme tu teda 21.12.2012 čosi ako vrcholový bod tohto veľmi dávneho príbehu. Čo sa má vtedy udiať? Superkatastrofa, ktorá zmietne celý starý svet, ukončí túto story a časť vyvolených katapultuje do Novej Zeme vo vesmíre? Ak sa tak stane – kto budú tí, ktorí budú vzatí tam Hore?


Je pozeranie porna správne ?


2012-10-23  (13:45)  |  Úvahy a komentáre
Do pošty my dnes prišiel článok s názvom 5 dôvodov, prečo POZERAŤ PORNO. Tak by som chcel začať úvahu o tom či je takéto pozeranie vôbec správne ?


Rozhovor s Jarkem, pašerakem a vyrobcem pseudoalkoholu


2012-09-20  (08:43)  |  Úvahy a komentáre
"Ladik, kura, nevim. Kdosik to dojebal. Dvacet roku si člověk dava pozor, a pak mu to jakysik mamlas rozbije. Kdosik dodal do systemu materyjal, kery byl pomišany s metylem. To zme nemohli tušit. Zrobili zme všecky procedury, kere robime normalně. Perfektně zme to vyčistili a předali dal. Partyja z teho zrobila ty svoje tuzemaky, vodky, švestkove slivovice a jine sajrajty pro blbce. Nikdo ale netušil, že v tym je metyl. Metyl nevyčistiš."


Ďaľšie z úvah a komentárov...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

€uro - smrť malého obchodníka?

V celku mi to príde, že euro bolo zavedené na odstránenie malých obchodníkov, nakoľko nemám také tržby aby sa mi to oplácalo zamieňať v banke... Každý boží deň chodím po rôznych pobočkách a nič iné nerobím len zamieňam drobáky do 100 do kusov lebo to je bez poplatku, ale časy sa menia a Slovenská Sporiteľňa ma zase prekvapila, keď som išiel dnes zameniť trocha drobných.


Německá vláda vnucuje incestní pedofilní praktiky ...

2010: K ČOMUSI SA SCHYĽUJE...

SYN ČLOVEKA.

Je video live z unikajúcej ropy pravdivé?

Realita dneska ...

Archív

Hlinové vystúpenie v parlamente

Čistý otras!!! Humus!!! Neuveriteľné!!! Že vraj politici nemajú nadriadených!!!


Ľ. Huďo -Decembrové udalosti vo svete

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič

Maléry pána živnostníka

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.5239 s