17. August 2019
    
Ako sa všetci smiali valcu zo Zlatej Idky. - Dolezite.sk

Ako sa všetci smiali valcu zo Zlatej Idky.


  2010-02-01  (21:01)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Ako sa všetci smiali valcu zo Zlatej Idky.

Dokument č. 2
Lož – pracovná metóda?

V sobotu a nedeľu 27. a 28. novembra 1993 sa stretol premiér SR
a predseda HZDS V. Mečiar v Zlatej Idke pri Košiciach s vrcholnými predstaviteľmi svojho hnutia na východnom Slovensku. Oslovoval ich najmä úlohami pred komunálnymi voľbami v októbri 1994. Z rôznych kruhov roztriešteného HZDS sme si overovali autentickosť jeho prejavu. Doslova a do bodky je pravdou, že povedal to, čo dnes zverejňujeme bez úprav a miestami skrátene.

Inflácia je zlá vec, ale je to náš úspech

Všetky postkomunistické krajiny prešli vývojom tzv. hyperinflácie. To znamená, že inflácia bola sto až tisíc percent, niekde aj viacej. Na Slovensku sme ju udržali na hranici 22 percent. Je to úspech, že sme sa vyhli superinflácii, čo okrem nás dokázali len Česi. Inflácia v Čechách je väčšia ako u nás. Sme v tejto veci najlepší zo všetkých postkomunistických krajín. Je to zlý darček pre občanov Slovenska? Nedokázali sme jej zabrániť. Nevznikla žiadna katastrofa a je najnižšia, dokonca v niektorých mesiacoch činila len pol percenta. Takže, ak by sme mali hodnotiť infláciu ako zlý jav, tak ona, pochopiteľne, nie je žiaduca, ale je úspechom naším, že je taká malá. Ak by tam bol ktokoľvek iný, mohla rásť násobkom desiatkami, stovkami. Keď spomínate devalváciu, tak devalvácia je veľmi zlé opatrenie, ktoré má pozitívny i negatívny význam. Zlé opatrenie v tom, že zmenou koruny v pomere koruny k devízam vlastne znehodnocujete všetko, čo dovážate a zlepšujete to, čo vyvážate, pretože ten, čo vyváža, dostane viacej peňazí a ten, čo dováža, musí viacej zaplatiť. Aby sa devalvácia takto postavená pozitívne premenila v hospodárskom živote, potrebujete na to minimálne rok až dva. Až vtedy začne pôsobiť pozitívne, dovtedy pôsobí negatívne. Na Slovensku sa nám podarilo obrátiť zahraničný obchod tak, že je z neho zisk. To nikdy v histórii Slovenska nebolo, to je prvý raz teraz. Lenže za týmto ziskom nenabiehajú platby a tým pozitívna bilancia zahraničného obchodu negatívne vplýva na devízové zásoby. My sme sa dohodli s Čechmi, že udržíme spoločnú menu aspoň pol roka a že spoločnou emisnou centrálou bude Národná banka československá. A že až vtedy, keď devízové zásoby klesnú na istú hranicu, meny rozdelíme.
Čo sa stalo?

Po tejto dohode začalo zlato z Českej národnej banky miznúť, dostali sme informáciu, že prechádza do českých bánk komerčných, ktoré nepodliehajú deleniu majetku. Dostalo sa to na takú úroveň, že by sme za chvíľu nemali čo deliť, tak namiesto šiestich mesiacov po štyroch týždňoch sme dospeli k záveru, že jediným spôsobom, ako zachrániť devízové zásoby je ísť do deficitu. (…)
„Držali sme sa do 30. júna…“


Rozdelili sme menu, začali sme s korunou slovenskou od 8. februára tohoto roku, rozdelili sme ho za päť týždňov po vzniku štátu, zmena prebehla v poriadku a držali sme kurz. No samozrejme, že Slovenská republika potrebuje byť zapojená na všetky medzinárodné inštitúcie, ak neudržíte obeh peňazí iba v rámci štátu, musí obiehať i v zahraničí. Prišli zástupcovia Medzinárodného menového fondu a nám povedali, tak vážení, keď chcete, aby sme vás akceptovali, tak prvé opatrenie, ktoré vám dávame, 30 percent devalvácia, druhé opatrenie, zavedenie voľného alebo kĺzavého kurzu koruny k doláru. To znamená, že jeden deň bude dolár sto korún, druhý stodvadsať, každý deň iná hodnota. (…) Odišli preč a odmietli sa s tým o tom baviť a MMF povedal, že v poriadku a len čo od nás odišli, všetky banky, kde sme išli, sa prestali s nami rozprávať. Jednoducho povedali, ale áno, pomôžeme, len si najprv vybavte s MMF dohodu. Urobil som dva kroky. Prvý, že som išiel do Londýna za Attalim do Svetovej banky pre rozvoj, ktorý bol mi mimoriadne dobre naklonený, povedal som mu, v akej situácii som, povedal mi, ja vás chápem“, vzal ma k televízii a na kameru povedal, „my Slovensku veríme a dávame mu pôžičku sto miliónov ECU“, bez akýchkoľvek problémov, čo trošku ten tlak zo zahraničia zabrzdil a držali sme sa do 30. júna.
„Tri razy sme im povedali, že nie“

Išiel som do Washingtonu, po dlhých a veľmi tvrdých rozhovoroch s prezidentom MMF alebo vrchným riaditeľom pánom Camdesussom sme začali ako nepriatelia a skončili sme vcelku dobre. Prišla na Slovensko osobitná komisia a rušila všetky predchádzajúce výsledky a ohodnotenia, doporučenia, ale nejakú devalváciu vykonať musíme, lebo je to pre nich prestížna vec. Takže sme povedali znovu, že nie. A boli tri rokovania vlády počas pobytu, čo bola delegácia u nás a tri razy sme im povadali, že nie. Nakoniec v piatok večer a už mali zbalené kufre, že odchádzajú do Washingtonu a že začína blokáda Slovenska zo všetkých svetových centrál. Takže sme im povedali, aby počkali do pondelka, spočítali sme všetky plusy a mínusy, devalvácia, banková izolácia, aj keď nám pomaličky devízové zásoby v bankách rástli, tak sme zistili, že jednoducho to nevydržíme. Ak sme potom ustúpili, že devalvácia môže byť, ale medzičasom som išiel do podnikov sa spýtať o koľko a povedali mi na Orave konkrétne, desať percent. Bol som v druhých podnikoch a povedali, desať percent ešte môžete ísť. Takže dali súhlas na desať percent. MMF dokázali vzdorovať Švédi dva a pol, my päť mesiacov Devalvácia prebehla. Ale pri devalvácii sa stalo, že aj tí, čo s devalváciou nemali nič spoločné, nahodili automaticky desať percent, nejakí podvodníci sa na tom priživili, samozrejme, na úkor štátu. Hovoria, že ešte nikto nevydržal päť mesiacov vzdorovať Medzinárodnému menovému fondu. Švédi to skúšali, vydržali dva a pol a potom prišli odprosiť. Tak je to prehra alebo výhra?
„Odborníci sú ohromení, čo sme všetko dosiahli“

Dneska koruna slovenská je uznávaným platidlom platným ekvivalentom, má svoju hodnotu a o devalvácii sa silne uvažuje v Čechách, ale väčšej ako desaťpercentnej, pretože stav ich obeživa peňazí a devízových zásob je horší ako slovenský. V súčasnosti prebieha tzv. rejting hodnotenia Národnej banky Slovenska hodnotia nás dobre, prvý alebo druhý z postkomunistických krajín. Takže štát, ktorý si ustanovil vlastnú korunu (…) a s hodnotou tej koruny úspešne čelí ostatným, zlotému, červoncu, forintu, čelí rubľu, čelí korune českej, je to veľmi dobre. Ja si myslím, že keď ľuďom poviete, ako sa veci majú, že nie je to neúspech, je to veľký úspech, nič z toho, čo sa v okolitých krajinách deje, u nás nie je, nie je tu hlad, nie je tu totálny krach trhu, nie je tu hyperinfácia, nie je absolútna zadlženosť všetkých subjektov, od podnikov, miest až ďalej. V tomto roku obce a mestá u nás budú mať dve miliardy prebytku, aj keď niektoré sú chudobné, ale väčšinou nie. V Českej republike na budúci rok im plánujú, aby akosi Klaus ostal čistý, tak do miest strčil
deficit 14 miliárd korún, deficit štátu. To my zasa nerobíme, zasa ťaháme na seba, na štát, tak ten štát ako sa správa k mestám, podnikom, zasa dobre, lebo berie na seba i starosť, vláda to bude znášať.
To sa nedarí všade, niekde je to harmonické, niekde je to lepšie, niekde horšie, ale celkový ten vývoj ide dobre. Naopak, odborníci z finančníctva hovoria, že vývoj Slovenska je tak prekvapujúci, že sú ohromení tým, čo sme všetko dosiahli. Každý čakal hlboký, úpadok nenastal. Miesto toho nastáva oživenie a rastie dôvera.

Zdroj: Slovenský východ, 2. 12. 1993, 6. 12. 1993, 8. 12. 1993

Tento dokument zo spomínanej publikácie začal s príznačným názvom:
Lož – pracovná metóda?
Ale či Mečiar naozaj klamal v prípade MMF sa dá overiť veľmi jednoducho na niekoľkých príkladoch. Pravda o prípade nechcených švédskych obligácii spustila v tejto krajine v roku 1994 znáčné politicko - ekonomické reakcie.
Pripadne ako modrí agenti hovorili Slovákom o inflácií v Ruskej federácii. Spomínali "iba" nejakých 250%. Pričom pravdou bola hyperinflácia niečo vyše 2000%.
Takto by som mohol pokračovať ešte dlho, ale to by už bolo o tom ako začali chodiť do USA modrí borci na čele s Ivanom Miklošom po voľbách v septembri roku pána 1998. O tom čo to Slovensku prinieslo prípadne vzalo niekedy nabudúce : ).


To nabudúce som pred pár dňami opisal aj tu: http://dolezite.sk/OECD_NATO_EU_Cena.html


kri
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
lolofok   |   ip:95.103.21   |   2010-02-01  (21:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No sila. Pravda pomaly vyjde na povrch.


ab   |   ip:78.141.71   |   2010-02-01  (22:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   tento slovník použitý, aj v dodatku, je mi nejak povedomý, aj odkazy som si dal dohromady, nejak tu začínajú šarapatiť aj sami politici, skrytí za nikom a tento zvlášť, - Sulik prišiel otvorene, tento sa neodváži, ale propagandu robí hustú, ako vždy, na koho tipujete????


ab   |   ip:78.141.71   |   2010-02-01  (22:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  v bielom dome to robia takto, tiež nemajú asi 100% dôveru ofisu
http://www.youtube.com/user/whitehouse#p/u/0/8UDkKjMOwpk


kri   |   ip:213.151.2   |   2010-02-01  (22:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kri nie je politik.
kri nerobi propagandu.
kri prinasa informacie z druhej strany.
kri je nick ako kazdy druhy, ako ab.
kri sa za nick neskryva, kri sa iba drzi internetovych standardov.
kri je urcite uprimnejsi a otvorenejsi ako pan Sulík.
no a kri nikdy nikomu nelezie do zadnice.


easy   |   ip:91.127.23   |   2010-02-02  (00:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tote všetko je síce pravda ale dnes to už patri do historie. Slovensko rieši teraz ine problemy a to či mečiar klamal alebo neklamal nikoho už nezaujima. Mečiara si pamatajme in memorian ako otca zakaldatela ale už nie aktivneho politika.


cv   |   ip:77.247.22   |   2010-02-02  (06:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale cudujem sa teda kedze mi z tohto clanku pripada Meciar celkom rozumny ze teraz mlcí...preco nepovie ze za vsetkym su peniaze a ako to v skutocnosti bolo?Mozno by este raz vyhral volby,lebo ja som vtedy tupý a bol som proti nemu a dnes ma zaujima len ten kto rozumie peniazom.
A jednu vec stale nemozem pochopit..Preco si staty poziciavaju peniaze od MMF ked maju svoje vlastne peniaze ktoré si mozu natlacit a bezurocne pozicat do obehu? Kto mi to vysvetlí????Ale nepouzivajte pritom slovo inflacia lebo hned prestanem čitat.


gomez   |   ip:91.127.21   |   2010-02-02  (06:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mečiar je chytrý ale nezvládol to rýchle rozdávanie podnikov. I ked tento dokument dosť vypovedá o tom prečo sa to dialo tak živelne.


Ushiro   |   ip:78.98.76.   |   2010-02-02  (08:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  gomez

Nezvládol? To je otázne. Robil, čo vedel, ako najlepšie mohol. A okrem toho omylný je každý. Chybu neurobí len ten, čo nič nespraví.

Uvedomte si, že vždy sa nájde dosť darebákov, ktorí akonáhle zacítia profit, priklonia sa na čiu koľvek stranu, sledujúc len vlastný prospech.

Odtiaľ tiež potom pramenili informácie "o luhárovi" a o "lži ako pracovnej metóde". Ale pravdou sa nakoniec ukázalo, že lož ako pracovná metóda bola a je vlastná tým, ktorí toto šírili a šíria doteraz.

Mufti rozbehol výstavbu diaľníc s pôžičkami od Nomury.
Neboli lacné ..., ale robilo sa.
Mufti vedel, že išlo o ČAS!

Keby výstavbu nestopol Mikiáš, už by dnes bola diaľnica v Prešove - teda až po Košice a východ by bol inde.

Vlastne inde by bolo celé SlovenskoJaeo   |   ip:94.113.81   |   2010-02-02  (08:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PERFEKTNÉ-TO JE HLAVNE PRE TÝCH MÚDRICH,KTORI V TÝCH ČASOCH MALI 5-8-10-15 ROKOU A DNES NÁS O TOM POUČUJÚ!!! TEŠÍM SA NA ĎALŠIE PRÍSPEVKY!!!


milan   |   ip:80.242.33   |   2010-02-02  (09:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mečiar bol potopený, lebo jeho úspech by dokazoval, že sa "to dá robiť" aj ináč, ako je "nimi" presadzovaný trend vývoja. Na to ani nebolo potrebné mimoriadne úsilie. Stačilo vytiahnúť "kartu" závisti a označiť ho patričnými nálepkami. Ľudia sú slepí a na takúto "hru" zaberajú doteraz. Že Mečiar mlčí ? Asi vie prečo.


petars   |   ip:78.141.71   |   2010-02-02  (09:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   návrat k zdrojom,- http://www.sme.sk/c/3779066/valec-sa-vratil-do-zlatej-idky.html
http://dnes.atlas.sk/spravodajstvo/slovensko/240099/meciarizmus-padol-pred-10-rokmi-meciar-sa-vsak-vratil-
http://www.konzervativizmus.sk/upload/pdf/CI_Docs.pdf úrivok : Uznával som Mečiara
Vždy som uznával a oceňoval niektoré osobitné schopnosti pána
Mečiara, reakciu, razantnosť, nadpriemernú rétoriku a kombinačné
schopnosti. Súčasne som však musel akceptovať mnohé výhrady,
poukazujúce na jeho negatívne vlastnosti, ktoré je nutné tlmiť tak,
aby jeho schopnosti sa mohli využiť pre dobro našej spoločnosti.
Presvedčil som sa však, že nemám najmenší záujem, aby z jeho tie−
ňa vystúpili a vyrástli ďalšie osobnosti, ktoré Slovenská republika
jednoducho potrebuje. Pán premiér nie je ochotný partnersky spolu−
pracovať a viesť korektný dialóg. Nedokáže zjednocovať rôznorodé
zoskupenia občanov a znásobovať politickú energiu štátu. Vzhľadom
na jeho podozrievavosť je schopný spolupracovať iba s ľuďmi, ktorí
sú mu nejako zaviazaní. Pán Mečiar nepotrebuje radcov, spolutvor−
cov, oponentov, ale iba pomocníkov pri realizácii svojich zámerov.
Prosím vás, páni poslanci, zabráňte najmä svojím príkladom, aby sa
u nás ďalej nepodnecovala intolerancia, nevraživosť, zavádzanie
a zastrašovanie ľudí. Veď to, čo sa deje na mítingoch v PKO, nesle−
dujú len naši novinári, ale aj zahraničie, ktoré podľa toho hodnotí
úroveň našej demokracie a politickej kultúry. Škoda, že tu nie je pán
predseda, ale aj tak sa naňho obraciam. Vás, pán predseda vlády,
prosím, v mene dobrého mena Slovenska, v mene demokracie, za−


bublinka   |   ip:95.102.29   |   2010-02-02  (11:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  v tom case vsetci citili,ze Meciar bol chlap na spravnom mieste a mozno so spravnymi ludmi okolo neho by sme boli niekde uplne inde,a mozno by ani to nepomohlo,mzono by boli mrtvi.mam skor pocit ,ze chybali ti spravni ludia okolo.Nebol to typ havla,ktory zapredal celu cs republiku za flasu absintu a nejaku budovu.
Meciar ma tiez budovu ,ale chcel ju mat vo svojom state a verim tomu,ze by mal este co narodu prezradit.
Dufam,ze pise pamati.

http://www.youtube.com/watch?v=exlta0rjPXs&;feature=related


ms   |   ip:213.151.2   |   2010-02-02  (13:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   vďaka, že máte na udalosti vlastný názor, že ste sa nenechali zmagoriť masmédiami


NoirOrioN   |   ip:212.5.222   |   2010-02-02  (13:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milí všetci! (bublinka, veľmi sa mýliš, vtedy cítila len malá časť Slovenska, že Mečiar je to pravé, čo mohlo Slovensko "postihnúť" - žiaľ). Tu je povedané, týmto článkom preveľa. Kto je múdry, spočíta z tohto článku že 6+6+6 rovná sa 666. :-) Ide mi o to, že v tom čase za to, že si dovolil vzdorovať (a nielen MMF, ale aj USA - no prosto mal svoju hlavu a predstavy a nechcel dávať naše cudzím), tak z neho spravili štvanca - luhár, autokrat, div nie fašista a pod. Žiaľ, na blbečkov to úžasne zabralo. Čítajte napr. , pochopíte, ako to USA robia. Mečiar už má knihu - pamäti a je to zaujímavé čítanie. A ešte jeden aspekt je pre Slovákov poučný: kašlať na kradnutie. Ak sa dá, kradne každý, je to genetická samozrejmosť človeka. VĎAKA MEČIAROVI nás Česi "bratia" (hohohohooo!) okradli iba trošku. Vidíte - mali malú príležitosť a hneď Slovensko stratilo stovky miliárd vtedajších korún...


NoirOrioN   |   ip:212.5.222   |   2010-02-02  (13:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...zas aby som bol pochopený správne: vďaka Čechom zas za takú povahu, akú majú. Skončili sme (1992-1993)takmer najlepšie ako sa len dalo. * Mečiar bol v tom čase gigant. Jeho najväčšia škoda je (ale to je tiež už dané geneticky a tí chápaví okolo neho to pochopili, slabšie letory odišli a postavili sa mu proti... Mečiar nevie komunikovať s ľuďmi, ktorí v danom čase nevidia veci tak ako on. Netvrdím, že on ich vidí vždy najlepšie, taký génius nie je nik. Prosto je to typ človeka, ktorý ak potrebuje niečo vedieť, opýta sa zodpovedného, inak chce riadiť všetko sám, lebo má plán, má víziu, má program. Ja si ešte pamätám, že na rokovaniach vlády mal ako predseda podrobnejšie naštudované veci ako mnohí ministri, ktorí pripravili na rokovanie vlády podklady, ktoré sa prerokovávali. On bol zjav. Bol. A historicky by mal byť onedlho oslavovaný ako Štúr - minimálne. To píšem pri všetkých zmysloch.


sudruh   |   ip:80.81.232   |   2010-02-02  (14:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mecia mozno chcel pre slovensko to najlepsie, ale to dneska uz tazko tvrdit. Je chytri a kedze je v politike od zaciatku vie o vsetkom.
Ked si tak spetne spomynam je zaujimave ako bol zosadeny a akym sposobom sa na jeho miesto dostal dzurinda. Pochybujem ze to dzurinda dokazal, pravdepodobne to spravili ovela mocnejsi ludia.


pilgrimdou   |   ip:67.159.44   |   2010-02-02  (19:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Za Vlada som este politike veril a citil som, ze to mysli uprimne. Aj ked vsetci vieme, ze politika je v podstate "panske huncutstvo", povedane slovami nasich starych otcov. Co sa udialo potom (co vlastne, vedia len zainteresovani a kronika akasa), bola jedna velka grcka. Necitim k ludom antipatie, nech su akehokolvek (politickeho ci ineho) nazoru, ale nikdy som nepochopil privrzencov curindu. A niektori by ta aj zabili za to, ze si meciarovec. Pamatame.


Jaro   |   ip:94.113.81   |   2010-02-02  (20:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A NA ZÁVER BUDE DISCO,VEĎ MÁ CD-čko!!! UŽ SA NA TO TEŠÍM AKO ICH O D F A J Č Í !!! HÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁHA HA HA,HÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁHA HA HA,


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-02-02  (20:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslím, že za všetko hovorí výrok jedného amerického politika, meno si už nepamätám:

,,Keby my sme mali takú osobnosť ako je V. Mečiar, tak už dávno by bol prezidentom"

Bolo to vyslovené ešte v časoch, keď bol V. Mečiar premiérom tejto krajiny, myslím. Ozaj, takého politika Slovensko ešte nemalo, ale Slováci, alebo lepšie povedané, časť Slovákov, ho vymenila v roku za deravý groš, s poriadne veľkou dierou.

A to všetko, to ohováranie, hádzanie špiny na jeho osobu, len svedčí v jeho prospech, lebo nič sa z toho nepotvrdilo, nič. Nik nebol tak vyšetrovaný ako pán Mečiar. Ale on vždy dokázal svoju nevinu. Nezľakol sa tej osem ročnej modrej vlády, s čiernym pozadím, ktorá keď už nevedela, že ako ho zastaviť, tak mu na Zelený štvrtok dala vyhodiť časť domu a odviedla ho ako nejakého zločinca. A to len preto, lebo si mysleli, že on sa teraz už zľakne...ale nezľakol sa...lebo nebolo koho, hoci oni si mysleli, že áno.

Preto aj dnes hovorím, ak dám niekomu hlas vo voľbách, tak bude to opäť V. Mečiar, lebo viem, že v ňom mám záruku vzostupu Slovenska.

Pekný večer Slovensko..


cv   |   ip:77.247.22   |   2010-02-03  (06:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dnes mam aj ja iny pohlad na Mečiara ale ten unos mladeho Kovaca poriadne spackal,modru luzu v ktorej bol vtedy aj stary Kovac-estebak mohol odrovnat profesionalnejsie,aj tie amnestie....to je vidiet ze mu tieklo do bot...inteligent sa k takymto primitivnym skutkom neuchyluje,ale inak ho chapem...


NoirOrioN   |   ip:212.5.222   |   2010-02-03  (09:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No inak henten únos M.K.ml. mi nejde do hlavy. Primitívne vykonané, za bieleho dňa na hlavnom ťahu BA - Sv. Jur...a mal to riadiť Lexa, chlap čo je predsa dosť inteligentný. Neviem čo si mám o tom myslieť.


Jaro   |   ip:213.220.2   |   2010-02-03  (10:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NA LEXU NIČ NENAŠIEL ANI BRUSEL A BOLO TAM 10 OBVINENÍ!!!


ushiro   |   ip:88.212.40   |   2010-02-03  (12:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Postava Ivana Lexu je v kauze únosu M.K. ml. kľúčová. Ten skutok veľmi poškodil V.Mečiara.
Smrť R.Remiáša detto. Spolu to súvisí. Všetko to malo za úlohu poškodiť imidž V.Mečiara.

Modráci mediálne usporadúvali hony na Lexu, nerešpektujúc demokratickú výsadu rozhodnutia súdnej moci, ale Lexa všetky súdy nakoniec vyhral!

V.Mečiar sa vzdal svojho poslaneckého mandátu v prospech I.Lexu vo voľbách do NR SR v 1998 roku a tak týmto dobrodením (poslaneckou imunitou pre Lexu) s ním ukončil symbolicky svoj vzťah. Vedel čo ho bude čakať. Vedel tiež, za čo mu môže (žiaľ) ďakovať, ale neodplatil mu zle zlým.

Dnes je Ivan Lexa mimo v ústraní a Vladimír Mečiar sa k nemu nevyjadruje, ak nemusí.

Dá sa to vyjadriť aj eufemicky:
"Ani Ježiš Nazaretský nebojoval proti Luciferovi, len ho vykázal preč!"


La   |   ip:87.244.19   |   2010-02-03  (15:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ludia
to ako vazne myslite ten chvalospev na meciara.uz sa necudujem ze sa hzds dostalo do parlamentu po precitani vasich prispevkov:(((to ze mu nic nedokazali to neznamena ze je cisty tak ako to vy vidite a to ze s klavsom rozdelil slovensko je len preto ze chcel hrabat a gazdovat na svojom a rozdat majetky svojim.preto sa dohodol z cehmi na rozdeleni tak ze cesi nas riadne oblafli vtedy sa hovorilo ze za to mozu cesi ale neni to tak .ako fakt nechapem aku mate kradkodobu pamat.


La   |   ip:87.244.19   |   2010-02-03  (15:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  preco ked bol taky cesny neurobil referendum o rozdeleni lebo by to nikdy ludia nechceli preto to urobil tak ako urobil a su veci co ma za sebou ale o tych radsej budem ticho nerad by som dopadol ako par svedkov.


milan   |   ip:80.242.33   |   2010-02-03  (18:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  La, ja si myslím že Československo bolo rozdelené hlavne z dôvodu tvrdohlavosti Čechov. Mečiar nechcel rozdelenie spoločného štátu. Presadzoval konfederáciu so spoločnou menou a hranicami, ale so samostatnou územnou a finančnou správou. O tomto Česi nechceli ani počuť a nakoniec zaznelo to ich slávne: "Jen si děte, za pár měsícu přijdete s prosíkem". Chvála Bohu, nestalo sa tak. Pri rozdeľovaní majetku nás pekne ošklbali. Oni s touto alternatívou rozdelenia počítali už dávno a boli na rozdelenie oveľa viac pripravení ako Slováci.
Ak by Slováci požadovali referendum a v ňom by sa dosiahol súhlas s rozdelením, nástupníckym štátom by sa stalo Česko, čiže ten štát ktorý sa nechcel odtrhnúť. To znamená, že by sme prišli aj o tie hodnoty, ktoré sme pri delení bez referenda získali.
ANONYM   |   ip:95.102.23   |   2010-02-03  (18:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  milan
jj cesi nas osklbali lebo nasi politici sa dali len aby nebolo ceskoslovensko:)to bolo splatenie toho ze si mohli bacovat na svojom.chapes?jediny dokaz preco ked sme boli taky ukrivdeny pri trozdeleni sme sa nesudili ako stat?popremyslaj nad tym ,


sudruh   |   ip:80.81.232   |   2010-02-03  (20:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cesi mozno nechceli rozdelit CSR, ale v CSR nechceli ani slovakov. Pocas vladnutia havla sa mnohe podniky na slovensku zatvorily a prestahovali sa do ceska. To bola pricina preco sa slovaci prestali citit ako sucast CSR a chceli samostatnu republiku.


milan   |   ip:80.242.33   |   2010-02-03  (20:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonym, spolovice máš pravdu. Je tu však aj ten argument, že Slováci nemali nikdy vlastný štát a nikdy nemohli samostatne rozhodovať na svojom území od dôb Veľkomoravskej ríše. Aj v Československu boli rozhodujúce pozície obsadené Čechmi a sídlili v Čechách. Z toho im plynuli finančné výhody. Hlavne diplomatické služby dopomohli tomu, že o Slovákoch vo svete temer nikto nič nevedel. Československo, to bolo vlastne "čeko", čiže Česko. Aj z týchto dôvodov bol silný tlak na vytvorenie konfederácie, alebo samostatného štátu. To, že sa dostali k moci ľudia ktorí teraz bašujú na vlastnom je otázka morálky a toho, že u nás boli všetci politici oproti západným zemiam chudobný a hrabaním si zvyšovali úroveň a to až tak dôkladne, že v podstate rozpredali vlastný štát.


kri   |   ip:213.151.2   |   2010-02-04  (00:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  spominal sa tu unos michala kovaca ml. toho nechal uniest vlastny foter. po tom co bol na neho vydany interpolom zatykac sa do dna unosu este 3 mesiace zdrziaval na adrese svojho trvaleho bydliska. mohli ho bez akychkolvek kecov zobrat, nalozit do auta a hajde na prvu stanicu "verejnej bezpecnosti".

to, ze v tom isiel ivan lexa pravdepodobne s nimi, nie je velke tajomstvo. lexa a kovac starsi boli velki kamosi. spolocne okradali slovensku bedac. kovac sa nabalil a meciara zradil. je pravdepodobne, ze lexa je ten isty pripad. dzurinda zahral nejake to coro-moro. vyhodil meciarovi dvere z pantov semtexom a lexa si trocha posedel a volicom sa zavreli huby.


bublinka   |   ip:91.127.51   |   2010-02-04  (10:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kri-kovacovci sa vtedy tahali s velkych sraciek a zabili jednou ranou dve muchy,otecko zachranil synacika kriminalnika a este to bolo pouzite na nasilne odstranenie meciara z vlady,ved vlada olaha sa vtedy dostala k moci pucom,vedenym aj zo zahranicia,ved ti olahisti sa bez zahranicneho manualu nevedia ani pohnut ,mimochodm,mali by vymenit psychiatra,co im radi,lebo uz su len na posmech.


NoirOrioN   |   ip:212.5.222   |   2010-02-04  (13:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hm, La..., myslel som, že sprostosti typu "referendum o rozdelení ČSFR" je už navždy v hrobe. Povedz mi, prosím Ťa, ktorý štát na svete vznikol/zanikol na základe referenda? To by bola škvrna na našej histórii na veky vekov amen. Ak si národ svoju slobodu nevezme, tak jej nie je hoden. Sloboda sa nevyprosuje, sloboda sa berie. Našťastie Česi boli ešte ako-tak rozumní, resp. lepšie napísať, že rozdelenie chceli hlavne oni, to je dnes známy fakt. * Lexa - skôr si myslím, že on je a aj bol hlava a že únos M.K.ml. bol urobený kýmsi iným. A REMIÁŠ? Ha...dám krk na to, že za vraždou tohto býv. policajta, ktorý bol prepustený zo zamestnania pre podozrenia z udržiavania stykov s podsvetím (turecká mafia, drogy, Zlaté piesky...), stojí skôr KDH ako HZDS. Napokon, auto bolo odpálené z miesta, na ktoré je výborný výhľad z vtedajšej kancelárie miestneho KDH (vysoká budova na zač. Karlovky).Čo sa dosiahlo - čo sa malo dosiahnúť - smrťou tohto človeka? Mečiar, Lexa, HZDS si nijako jeho smrťou nemohli pomôcť.


Kri   |   ip:195.189.1   |   2010-02-04  (14:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NoirOrion-kosovo;-)


bublinka   |   ip:91.127.51   |   2010-02-04  (14:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Noirorion:ved to ,vtedy to pomohlo modrej luze ako zamienka na puc.Ak je iniciator a vrah ten,komu to pomohlo,tak potom je jasne,kto.
Ved to:ze oficialna verzia tlacena cez sionisticke media nedavala a nedava zmysel.


Kika   |   ip:195.91.56   |   2010-02-05  (21:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Páni, ste slepí a slepo veríte, že Mečiar je čistí.Prečo mizli dokumenty z Tisovej vili za jeho silnej vlády? Čoho sa bál? Je mazanejší, ako vy všetci, milí naivní Slováci. Robíl a robí si čo chce, lebo mu to takí naivkovia hltajú.
A ďaľší zasa sa boja proti nemu zdvihnúť názor, lebo majú maslo na hlave ako on.
Česť práci! Bavím sa a veľmi mi to pripomína čierny humor.
Kika


Kika   |   ip:195.91.56   |   2010-02-05  (21:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Páni, ste slepí a slepo veríte, že Mečiar je čistí.Prečo mizli dokumenty z Tisovej vili za jeho silnej vlády? Čoho sa bál? Je mazanejší, ako vy všetci, milí naivní Slováci. Robíl a robí si čo chce, lebo mu to takí naivkovia hltajú.
A ďaľší zasa sa boja proti nemu zdvihnúť názor, lebo majú maslo na hlave ako on.
Česť práci! Bavím sa a veľmi mi to pripomína čierny humor.
Kika


kri   |   ip:213.151.2   |   2010-02-05  (22:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kika, tu sa nikde netvrdi, ze meciar je cisty ;-) su iba veci, ktore boli na neho nechutne hodene. ze to bol tiez byvali komanc netreba ani pripominat.

niekolko periel:

NN: Znal jste Mečiara osobně, dobře. Jaký je jeho soukromý život?
ČIMO: Veľmi špatný. Je druhy krát ženatý a súčasnú manželku, lekárku, snáď každý druhý deň bije. Syn z tohoto druhého manželstva sa minulý rok dostal na medicínu. Dvadsaťjedenročná dcéra z prvého manželstva hovorí, že otca devätnásť rokov vôbec nevidela. Kašle na svoju rodinu... A Nagyová je jeho milenka, to je snáď už každému jasné. Poviem vám krátku historku, ktorú mi pri koňaku vyprával šéf kádrovky na MV SR, Štern - ale ten sa z toho asi zastrelí (smích), to nemôže psychicky vydržať... Hovoril - bol som u Vlada a musel som sa z toho opiť. Hľadal som ho, Mečiarová osobná stráž ma poznala, a tak ma pustili dovnútra. Kancelária Nagyovej prázdna, nikde nikto. Otvorím dvere u Vlada a zdalo sa mi, že odpočíva. Ako som ale buchol dverami, zdvihla priamo z jeho vtáka hlavu Nagyová... Za ňu už si vytrpelo svoje veľa ľudí. Teraz už sa nikto neodváža, ale kto si v začiatkoch dovolil povedať niečo špatného o Nagyovej, bolo zle.
NN: Nagyová je superstará struktura, ne?
ČIMO: Ona je super, ale ...čo!
NN: Když jsme u sexu, znásilnil Mečiar údajně 17 iletou dívku, či nikoli?
ČIMO: Na tú 14 a polročnú je spis. Veď to bolo predmetom trestného stíhania, preboha.
NN: Ten spis, myslíte, existuje dosud?
ČIMO: Mal by biť v Prahe, dúfam, že nieje skartovaný. Došlo k tomu v dobe, keď diaľkovo študoval právo. Rok presne neviem, ale 1971-72. NN: Ale za znásilnění by měl přece sedět. ČIMO: Ten by mal sedieť za spustu vecí. Naviac to bolo pohlavné zneužívánie, keď jej nebolo pätnásť. Tam je totiž taká zvláštna, zaujímavá náväznosť. Na jednej strane bol vyhodený zo strany a na druhej strane, v začiatku normalizačného procesu, sa dostal ako robotník študovať diaľkovo právo. Kto sa vtedy, vyhodený zo strany, mohol dostať na vysokou školu?!

V. Mečiar sa na trovy štátu vozieval v aute Škoda-Rapid, ŠPZ BAO-64-16. Keď sa Mečiar stal ministrom vnútra SR, eštebáka Mikšíka nechal nielen slúžiť, ale ho povýšil ešte do hodnosti majora. Mimochodom, auto, v ktorom si za bývalého režimu údajne prenasledovaný Mečiar hrkútal s eštebákom Mikšíkom, patrilo vtedy ŠtB Trenčín.


antabus   |   ip:204.110.2   |   2010-02-08  (06:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nemyslím že j to o Mečiarovi. Je to o holote. Nepripravenej na okradánie elitami typu Miklošdiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + šesť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Vyjdi do ulíc 19. 6. 2011

http://slovenskarevolucia.sk/liferay/manifest


"Poznaj sám seba "

Imunita poslancov

J. V. Stalin: Jak si má počínat proletariát...

Čo najčastejšie ľudia lutujú na smrteľnej posteli ?

Civilizácia egoistov

Archív

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Vzkaz pro NATO: Přestaňte lákat chudé a nezaměstnané mladé muže z Egypta, Tuniska, Pákistánu a Afghánistánu do svého odporného západního tažení do Libye, zastavte posílání těchto mladých lidí na smrt, přestaňte jim lhát o tom, kolik jim zaplatíte a přestaňte používat cizince k podněcování vašich děsivých, sobeckých, ropných válek v Libyi. Nikdy jsem si nemyslel, že bych mohl mít nějaké slitování pro krysy, které zaměstnává NATO jako nájemné žoldáky (v rozporu s mezinárodním právem) v Libyi. Teď ale říkám těmto mladým mužům, kteří byli vlákáni do této pasti příslibem tisíců dolarů… že budou zabiti a pokud nebudou zabiti, vrátí se domů bez peněz. V invalidním vozíku (najatém od NATO, nepochybně za cenu obrovských splátek). Paralyzováni. NATO bankrotuje a tisícovky žoldáků v Libyi přestaly bojovat, protože už několik týdnů nedostaly zaplaceno.


Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce...

Naše výhody vstupu do EÚ

Hlinové vystúpenie v parlamente


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne


Generated in 0.3856 s