20. September 2019
    
Ako sa vyhnúť utrpeniu? - Dolezite.sk

Ako sa vyhnúť utrpeniu?


  2013-01-27  (19:15)  |  Náboženstvo a mystika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Ako sa vyhnúť utrpeniu?

A predsa človek nechce uveriť niečomu tak jednoduchému a jasnému, pretože nechce prijať plnú zodpovednosť za svoje činy. Nechce prijať fakt, že by utrpenie, ktoré ho stretá, mohlo byť naozaj spravodlivým vyvodením zodpovednosti za jeho predchádzajúce činy. Odmieta to pripustiť a radšej hovorí o náhode a slepom osude. A ten len preto, aby mohol žiť aj naďalej tak povrchne a bezmyšlienkovite, ako doposiaľ.

 

Uvediem konkrétny príklad jednej reakcie na výklad podstaty ľudského utrpenia, aký bol uvedený vyššie:

 

Mala som tetu, ktorá bola veľmi dobrým človekom. Na konci života však dostala rakovinu a zomierala v dosť veľkých bolestiach. Dobre som ju poznala a preto neverím, že by si niečo takéhoto bola zaslúžila. Osud nebol voči nej spravodlivý.

 

Áno, na jednej strane býva teória a na druhej prax. Na jednej strane je poznanie Zákona spätného pôsobenia, na základe ktorého sa nám môže prihodiť iba to, čo sme si sami zasiali a na druhej strane je životná realita, v ktorej na nás, trebárs smrťou blízkeho človeka, utrpenie tvrdo dopadne.

 

A táto silne prežívaná bolesť človeka akoby oslepí. Ak by totiž predtým aj bol teoreticky schopný prijať fakt, že Zákon spätného pôsobenia spravodlivo funguje, veľmi rýchlo ho odmieta, ak tvrdé pôsobenie tohto Zákona dopadne na neho samého, či na jeho najbližších. Ješitnosť a ego človeka jednoducho nechcú pripustiť, že by snáď on sám, alebo jeho najbližší mohli byť niekedy v minulosti až takí zlí, keď ich postihlo takéto utrpenie. Človek má totiž zvláštnu schopnosť vidieť sám seba i svojich najbližších lepších, než v skutočnosti sú. Človek je jednoducho zaujatý, čo vyjadruje aj úslovie: Bližšia košeľa, ako kabát.

 

Neomylný, chladne vecný a neovplyvniteľne fungujúci Zákon spätného účinku však nepozná nijakú osobnú zaujatosť. On pôsobí vecne a spravodlivo. A práve táto nezaujatá vecnosť a spravodlivosť sa dotýka ega a ješitnosti človeka, ktorý si myslí, že je lepší, ako v skutočnosti naozaj je.

 

Tvárou v tvár ľudskému utrpeniu, tvárou v tvár bolesti, chorobe a smrti, tvárou v tvár človeku, ktorému po ťažkej chorobe a v bolestiach zomrel niekto blízky sa však pravda ťažko hovorí a ešte ťažšie prijíma.

 

Ale pravda zostáva pravdou, aj keď ju človek nechce prijať. Zákon spätného účinku tu je a neomylne pôsobí a ľudské utrpenie je jeho dôsledkom.

 

Nevyhnutne je však potrebné vedieť, že pôsobenie tohto Zákona neberie do úvahy len naše vonkajšie jednanie, ale aj našu reč, ba dokonca i náš vnútorný život, čiže naše cítenie a myslenie. Toto všetko môžu byť príčiny, ktoré po dlhšej, alebo kratšej dobe človeku prinesú dôsledky vo forme utrpenia. To znamená, že naše utrpenie môže zapríčiniť i naše nesprávne myslenie a cítenie, o ktorých kvalitu takmer nikto z ľudí nedbá.

 

Človeku, ktorý tieto fakty dokáže pochopiť a prijať, sa otvára cesta k životnej múdrosti. Cesta k spoznaniu odpovede na najzásadnejšiu otázku: prečo? Prečo je to tak?

 

Ak si však človek dokáže odpovedať na otázku, prečo to tak je, čiže prečo nás stretá utrpenie, je mu tým zároveň ukázaná cesta a spôsob, ako sa utrpeniu vyhnúť.

 

Ako sa teda vyhnúť utrpeniu?

 

Veľmi jednoducho! Treba siať iba dobro, aby sme v budúcnosti mohli iba dobro žať. A do tohto vedomého konania dobra musíme zahrnúť nielen svoje činy a slová, ale aj svoje myšlienky a city, ktoré by mali byť vždy iba pozitívne. Človek musí jednoducho prijať plnú zodpovednosť za všetko svoje konanie, pretože každý jeho cit, každá jeho myšlienka, každé jeho slovo a každý jeho čin je príčina, ktorej dôsledok ho v budúcnosti určite postretne. A to buď ako utrpenie, alebo ako šťastie a dobro.

 

A ešte jedna dôležitá vec, spočívajúca v pochopení, prečo medzi príčinou a dôsledkom niekedy ubehne aj pomerne dlhý čas. Pretože toto obdobie je obdobím milosti. Obdobím čakania na nápravu.

 

Vezmime si človeka, ktorý vykoná niečo zlé. V tom čase sa nachádza v určitom vnútornom a vonkajšom rozpoložení, ktoré je negatívne. V takomto rozpoložení vykoná zlý čin, to znamená, že zavdá príčinu, na základe ktorej môže v budúcnosti očakávať negatívne dôsledky vo forme svojho vlastného utrpenia.

 

Ak sa človek dovtedy vnútorne nezmení, ak vnútorne i navonok zostane stále takým istým, ak teda nevyužije časovú hranicu milosti medzi príčinou a dôsledkom, onen dôsledok, čiže utrpenie, ho zasiahne v plnej a neskrátenej miere. Presne v duchu Zákona o nevyhnutnosti žatvy toho, čo sme si v minulosti zasiali.

 

Úplne iné to však môže byť, ak človek síce vykoná zlý čin, ale čas milosti medzi príčinou a dôsledkom využije k zmene seba samého. Ak človek počas tejto doby pochopí, že urobil zle, ak to oľutuje, navonok i vnútorne sa zmení a pevne sa od tej chvíle rozhodne konať už len dobro.

 

Takýto človek sa potom, v dobe nevyhnutnej žatvy negatívnych dôsledkov nachádza v úplne inom vnútornom i vonkajšom rozpoložení. Jeho myslenie a cítenie, jeho slová a jednanie už predstavujú inú, omnoho pozitívnejšiu kvalitu než v dobe, keď vykonal zlý skutok. Človek je už jednoducho úplne iný - lepší! Je iný, čiže inorodý voči tomu, akým bol v minulosti, keď zlý čin vykonal a je teda inorodý i voči dôsledkom, ktoré mu Zákon spätného pôsobenia prináša. To zlé, za čo by mal oprávnene poniesť zodpovednosť vo forme vlastného utrpenia sa potom už nemá u neho o čo zachytiť. Nenachádza nijakú rovnorodosť, lebo človek je už úplne iný. Lepší! A tak ho negatívne dôsledky minú celkom bez škody, pretože sa musia odraziť od jeho inorodosti.

 

Je to ako s magnetmi, ktoré v nijakom prípade nemožno spojiť stranami, ktoré sa sa navzájom odtláčajú. Ak sa teda človek dokázal zmeniť a polepšiť v čase medzi vyvolaním príčiny a dopadom dôsledku, využil správne tento čas milosti a zlé spätné účinky vo forme utrpenia mu už nemôžu ublížiť pre jeho inorodosť.

 

Konanie dobra, pevné rozhodnutie stať sa dobrým človekom, človekom čistého, ušľachtilého a spravodlivého cítenia, myslenia, slovného prejavu a jednania, takéto rozhodnutie je teda nie len dobrou sejbou, ktorá nám musí zákonite v budúcnosti priniesť dobrú žatvu v podobe šťastia, mieru a radosti, ale je to aj zároveň i bezpečná ochrana a pevná hradba, chrániaca nás pred bolestivým dopadom všetkých negatívnych dôsledkov nášho nesprávneho minulého jednania. Jedine ten, kto koná dobro, sa teda môže vyhnúť utrpeniu vo svojom živote.


Libor Lukáč
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-01-27  (20:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to tak, čo si zasial, to raz zožneš, pozemský čas pri spravodlivom vyrovnaný je vždy nepodstatný, lebo tvoje skutky si ťa vždy nájdu, im neutečieš, aj keď boli najtajnejšie...Článku +


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-27  (21:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven servus.. Ak môžem tak Ťa opravím píše sa 'spravodlivom vyrovnaní'. Dúfam že sa neurazíš.

Och, kiež by ste pri tej vašej viere v spravodlivé vyrovnanie nikdy neochoreli..
Čo zasejme to zožneme, s tým sa dá súhlasiť. No s chorobami ako je rakovina, nie som si istý.
Sú to príliš odvážne a nedokázateľné tvrdenia ktoré som si prečítal. Držím sa skôr pri zemi pri tak neoveriteľných veciach ako je viera v absolútne spravodlivé vyrovnanie a názor že kto má rakovinu tak si za to môže len sám, že nie sú na vine aj iné faktory ako trebárs výbuch černobylu, radiácia, chémia ktorú nie sme schopní v našich potravinách ani identifikovať a podobne. Ak by som veril vo večné životy tak hej potom by som mohol mať aj takú teóriu že príde tá absolútna spravodlivosť. No nie je to o tom či chce človek prijať zodpovednosť za svoje činy alebo nie. Je to o tom či je človek ochotný tomu uveriť. No ale čo my o tom vieme ?
Tomu sa dá iba veriť alebo neveriť. Overiť to nemáme ako, je to v rovine duchovnej hypotézy.


Ale vidím že Libor zmenil svoj štýl písania, tak mu dávam plus za odosobnenie sa a držím palce v tom že mu to bez ohľadu na jeho náboženské vierovyznanie vydrží.. :-)


Pock . sihysuri34   |   ip:193.110.1   |   2013-01-27  (22:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Opäť jeden z článkov, kde sa prezentujú slabomyselné kraviny. To už ti, Libor, nestačia kresťanské nezmysly, musíš na ne vŕšiť ďalšie a ďalšie stupidity???!!!


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-27  (23:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ešte by som rád podotkol že taký názor môže byť aj nebezpečný. Ono to vyzerá dosť nevinne ale stačí sa len zamyslieť nad tým, čo by sa stalo ak by sa pri takom všeobecnom názore liečil napríklad čierny mor.

Dobrú noc.


verutak . ramutedu02   |   ip:81.100.24   |   2013-01-27  (23:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ani mne sa to nezda velmi pravdepodobne...ako k tomu dojdu tie nevinne deti co su v nemocniciach a trpia tazkymi chorobami?Niekde som citala:"choroby nie su ranami osudu,ale sposobujeme si ich sami nevedomky"...taktiez na dieta prejdu predispozicie na tazke ochorenia od nic netusiacich rodicov.Jeden fakt je ten ze clovek ktory je presvedceny ze kona dobro .tak si ani neuvedomuje ze ten pocit spusta v jeho tele ozdravujuci proces..a pritom to "dobro"podla neho nemusi byt dobro pre jeho okolie..ale to je na dlhsiu debatu.Moj nazor je ten,ze pokial clovek zije v hriechu tak utrpenie ho bude sprevadzat stale...cize kym bude ludstvo konat hriechy a krviprelievanie musi ratat aj s utrpenim...:-(


bimbo . mawijyme01   |   ip:188.123.1   |   2013-01-28  (00:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prv porozumiet vlastnej mysli a nestotoznovat sa s nou...potom porozumiet srdcu a nestotoznovat sa s nim a az potom ste schopny konat dobro....v mene moralky/dobra/spravodlivosti sa v historii cloveka napachalo najviac zlocinov, preto dobraci radsej nic nerobte a meditujte ...o vsetko ostatne sa postara existencia.


imelo . felegyha79   |   ip:62.197.22   |   2013-01-28  (02:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prava ruka nevie co robi lava..


imelo . felegyha79   |   ip:62.197.22   |   2013-01-28  (02:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Citliva tema, ako vysvetlit tie vsetky krutosti pachane na detoch,co poburia mnohych vsakze. Ako to prijat do svojho svetovidu, ako, tu vsetku "nespravodlivost" vysvetlit, objasnit. Ako...ako a naco..klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-01-28  (06:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak sa niekto zbavuje svojích :utlačateľov, vykorisťovateľov , obmedzovačov osobnej voľnosti-slobody, zamedzovačom podnikateľských aktivít, rozkradačom spoločenského vlastníctva - majetku...aaa... aj NÁSILNÝM spôsobom koná dobro či zlo????......"Liborku"????


klopi . gywefisu87   |   ip:88.212.40   |   2013-01-28  (06:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chlácholenie ,strašenie následkami "zlého" konania, odvolávanie sa na výkon dobra , neaktivizovanie sa vo veciach presadzovania svetských aj svätých právnych , morálnych noriem trebars dynamickým - aj násilnym spôsobom je skôr škodlivé ! Prospešné je to viac menej uzkemu okruhu ľudí ktorých predstaviteľmi sú aj niektoré náboženko---- sektárske ustanovizne!


Krovak . kuralogo13   |   ip:195.146.1   |   2013-01-28  (06:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Libor Lukáč a jeho lietajúci cirkus. Autor identifikovaný už podľa názvu. A aby ste nehovorili, že som zaujatý zvládol som prečítať asi polovicu tohto blábolu a mínus bolo oprávnené.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-01-28  (08:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rozhodne najlepší článok autora. Podstata myšlienky je vcelku jednoduchá, avšak pochopenie a plné uznanie princípu spravodlivosti vyžaduje prijatie reinkarnácie ako procesu, v rámci ktorého sa postupným prežívaním vyvýja každá ľudská bytosť resp. jej duch. Inými slovami, o tomto nemá moc cenu diskutovať. Tam buď veríte, a dáva Vám to zmysel, alebo nie ...

Ešte spomeniem že v dobách Origena bola tzv. cesta duší braná vcelku reálne aj v cirkevných kruhoch. Nakoniec však prevládla skupina ktorá toto učenie odmietala a na 5. ekumenickom koncile bola reinkarnácia ako učenie formálne a definitívne zamietnutá a vyškrtnutá z kresťanskej viery nakoľko nabúravala majestát a moc cirkvi - ľudia sa stávali samostatnejší a menej manipulovateľní - čo bolo vcelku logické. Origenovi stúpenci to následne nemali ľahké ... ale to už je klasický príbeh ...

Pekné ráno všetkým


Pock . sihysuri34   |   ip:193.110.1   |   2013-01-28  (08:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Tam buď veríte, a dáva Vám to zmysel, alebo nie ... "

Predovšetkým tato tvoja veta zmysel nedáva.


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.171   |   2013-01-28  (13:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K článku: Libor Lukáč:

Neviem, čo nám zase chceš natlačiť do hláv, ale silno mi to pripomína dedičný hriech, najmä tam kde opisuješ príklad dobrej tety, ktorá si to nezaslúžila.

Na jednej strane spomínaš osud / teda dopredu dané /, na druhej strane vraj teória a prax - čo je za nezmysel, hneď za tým už uvedieš do života výrok """Presne v duchu Zákona o nevyhnutnosti žatvy toho, čo sme si v minulosti zasiali... - On / zákon /pôsobí vecne a spravodlivo"""" - tu teda musíš uznávať utrpenie ako formu spravodlivosti - odplaty!!

Tvoja teória: keď si narobil zlé skutky a polepšil sa sa, tak ti už utrpenie nemôže ublížiť, lebo si vraj """inorodosť"""

Tvoja prax: Veď stačí spoveď, či už u černokňažníka, resp. tvoja vnútorná spoveď - oľutovať. A kde je už tvoj osud, resp. zákon?!
už zrazu neplatí.

Zase, ako koľkokrát znovu tu pretláčaš pomocou klamstiev chazarsko-sionistický-žido-kresťanský názor - buďte dobrí a nežiadajte spravodlivosť / nastav druhé líce, resp. spravodlivosť nechajte na iných /!


MichalNovak . rybowaqo66   |   ip:212.5.209   |   2013-01-28  (13:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Súdite, súdite, odsudzujete... Radšej majte okále otvorené dokorán, uši nastražené jak rys ostrovid a nozdry roztiahnuté, čo to len dá a ... žite! Pravdu nik neoklame, Tá každého dostihne.


Sra . hadasehy69   |   ip:87.197.1.   |   2013-01-28  (14:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veľmi primitívny článok, i keď chcel autor zvýrazniť dôležitosť konania dobra. Mnoho ľudí ochorie na základe emocionálnych tráum, ktoré zažili v detstve a ktoré nemohli nijak ovplyvniť a tiež vďaka stresu, v ktorom sú nútení žiť v dnešnej dobe - nemá to vôbec nič spoločné s tým, či konali alebo nekonali dobro...Zaslúžia súcit a pomoc, a nie, aby sme ich obviňovali, že boli zlí a preto ochoreli - to je veľmi infantilné kresťanské zmýšľanie...


Krovak . kuralogo13   |   ip:195.146.1   |   2013-01-28  (14:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sra: a podľa pohľadu na inkarnáciu to pokojne môže byť aj skúsenosť, ktorú si daný človek/duša na tento život naplánoval.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-01-28  (15:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A opäť tie istá vyjadrenia od tých, ktorí neveria, prečo asi, lebo sa pisateľ mýli, alebo preto, že niekde podvedomý to predsa kričí, že je to tak, ale rozum ihneď oponuje, že nie je, len raz žiješ, tak never? Nič nie je horšie, ak jedinec odovzdá svoj život rozumu, potom nič nechápe, nič cenné, vysmieva sa tomu, zhadzuje to, chce to prekričať za pomoci tých, ktorí sú presne tak ako on na tom, ešte aj horšie, tak tí sú najhorší, hoci nejeden aj titul pred a za menom má.....

A mínuskujte, pravdu aj tak nevymínuskujete, ani neprekričíte, tobôž zadupete do zeme, čas pravdy je tu, čochvíľa to pocítite aj na vlastnej koži, naplno, kométa ISON je stále bližšie...pri Zemi... http://pc.zoznam.sk/novinka/k-zemi-leti-superjasna-kometa


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-28  (15:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JUDr. V.M., Dr. h. c


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-28  (15:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovák
Tvoja hypotéza 'inkarnačného dopredného výberu skúsenosti' vyvracia hypotézu Liborovho 'inkarnačného zákona spätného účinku'.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (16:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja treba take tusim, ze duse nemusi zit pouze jeden zivot. duse je jen energie. a ta nezmizi.

to vsak ani neznamena ze zakonite musi znova zit. ale muze... :)

jestlize je clovek maly vesmir, tak se duse pouze snazi nalezt rovnovahu :)


smartang . bohupyki56   |   ip:178.40.24   |   2013-01-28  (17:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
nic sa nevyvracia, naopak vsetko do seba zapada ako "rit na serbel". Len to skuste domzsliet do konca ... Ak teda sa Vam chce namahat a stoji Vam to za to :}}}}}}


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-28  (18:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang nuž a načo sa mám namáhať nad tým čo už preberali predo mnou mnohí, z každej strany. Mám to všetko predsa dávno zmapované. V pokoji si sedím vo svojom kresle s vyloženými nohami tak ako vždy a veru nemôže ma to ani vykoľajiť a ani dať nič nové pretože viem že bez dôkazov to budú vždy len 'duchovné hypotézy' nech by do seba zapadali aj ako 'ric na šerbeľ'.

Mohli by mi tie veci dávať aj zmysel no vedomie o tom že
zmysel vidíme všetci v tom, čomu sme sami pripísali zmysel mi bráni sa na to dívať ako na vec ktorá by mi zmysel dávala.

Preto Ti môžem s úsmevom na tvári povedať slová, ktoré povedali tiež mnohí predo mnou a dávajú takisto zmysel.

Ak by sa vyhlásil dobrý dôkaz pre posmrtný život - horlivo by som si ho preveril; ale museli by to byť skutočné vedecké údaje, nie iba anekdoty vravím, že je lepšia tvrdá pravda než utešujúca fantázia. (William Shakespeare)

A ja to Smartang budem zbytočne domýšľať do konca pretože som život nevymyslel a ani nie som schopný jeho princípy nijako zmeniť. Ani svojimi výmyslami, domýšľavosťou ći vymýšľaním zákonov univerza ktoré by mne ako osobe dávali zmysel, no pre vesmír a jeho zákony by to bolo irelevantné.
A ak tu nejaké také zákony univerza sú no tak sa prejavia a o nić som v takom prípade nepriśiel, iba som získal možnosť si ich preskúmať.


Mandr . novepusi8   |   ip:78.136.18   |   2013-01-28  (18:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ve všech (nuceně nebo okolnostmi vynuceně závislých) kolektivech a sjednoceních hrála roli, hraje a bude hrát - ŠIKANA:
"Třídní hvězdy totiž častěji šikanují než outsideři, zároveň ale platí to, že pokud se žák začne šikaně věnovat, časem se takovou třídní hvězdou či oblíbencem sám stane."
http://www.novinky.cz/kariera/291368-sikana-je-mezi-zaky-vnimana-jako-skvela-vlastnost.html
Protože ti zm di jsou chráněný, vědí, že o kejhák nepřijdou, protože tak daleko by to systém (školní, "dospěláků", rodičů, atd.) dojít nenechal aby skončili...Když to holt pokoušeli...


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (18:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V momentalni situaci nejde o minule ci dalsi zivoty :)
Netreba ted resit viru v boha! Treba ted resit viru v SEBE!

A v LIDSTVO! A LEPSI SVET! KTERY SME SCHOPNI NASTOLIT MY SAMI!

VE SVOBODOU SKRZ NASKRZ PROLEZLOU SPOLECNOST NAROZDIL TE RZI!!!


smartang . bohupyki56   |   ip:178.40.24   |   2013-01-28  (18:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
Mne toto stačí ako odpoveď a je myslím plne vyčerpávajúca. Myslím že vaše postoje k teóriám vcelku poznám. Teraz som sa vyjadroval veľmi vecne a konkrétne a vidím že ste pochopili čo som mal na mysli ...Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (19:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To mas pravdu nanu.. s tou sikanou..


Mandr . novepusi8   |   ip:78.136.18   |   2013-01-28  (19:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Šikana způsobuje též utrpení. Čím si za to podle Vás "oběti" můžou?


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-28  (19:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang
Bolo to vyčerpávajúce ? Prepáč, kopla ma len múza pre mňa to bola radosť napísať. :-)


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (19:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no nemuzou


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (19:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  muze za to spatny system. odtrzeni ditete od prirozene spolecnosti a rodiny. muze za to doba... ktera je spatna a je treba tento stav zmenit


Mandr . novepusi8   |   ip:78.136.18   |   2013-01-28  (19:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A jak se s ní vypořádat? Lze chtít po bezbranném dítěti, aby se s ní vypořádalo?
Jak?


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (19:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sikana zpusobuje obrovske utrpeni!

Psychicka bolest je MNOHEM HORSI nez fyzicka!!!


Mandr . novepusi8   |   ip:78.136.18   |   2013-01-28  (19:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Celá ta společnst vyvíjí enormní zčásti skrytý nátlak na jedince a rodiny.
Dá se říct, že nás schválně nechává stát - systém a ta společnost duševních mrzáků šikanovat různými "menšími rybami" obvykle nevalných charakterů.
Jenže my prý nesmíme "brát spravedlnost do vlastních rukou". Tento monopol si drží pouze stát se svými cizáckými "zákony". To nejsou slovenské zákony, narafičili to cizáci!


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (19:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  spatny system. treba zmenit system. daj se udelat kroky vedouci k nejakemu omezeni. ale nezabrani sikane ZCELA

kdyz to nepujde ve skole, pujde to mimo skolu...


smartang . bohupyki56   |   ip:178.40.24   |   2013-01-28  (19:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
Dali ste mi odpoveď na otázku o ktoru mi islo a ktorú som položil iba nepriamo. To mi stačí. Iné som od Vás aj tak nemohol očakávať :}


Mandr . novepusi8   |   ip:78.136.18   |   2013-01-28  (19:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Můj návrh: Osoby (už v dětství jde některé sklony rozeznat, případně ještě dohnat výcvikem, co se zanedbalo- Obvykle dítě se sklonem k agresi vůči druhým...nepocítilo dostatečně zákonitost "akce-reakce" - nezná důsledky svých činů natvrdo, protože je před nimi "chráněno".), které byť třeba jen dvakrát projeví vůči někomu slabšímu šikanozní chování...okamžitě a natrvalo vyloučit z dotčeného kolektivu. Že je takové chování nepřípustné musí být jasně a dětem srozumitelně deklarováno a kontrolováno. Ono vůbec vytvářet jednověké "třídy" je už samo o sobě zločinem proti lidsksti - jak je to nepřirozené uspořádání. - Z této nepřirozenosti pramení právě různé následné problémy.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-28  (19:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang pomôže to nejako Teba alebo mne ak máś odpoveď na otázku ktorú si položil ?


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-01-28  (19:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Asi nikto tu nečítal Hamleta, lebo by ihneď inak hovoril....


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-01-28  (19:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Oprava: Nie nikto, ale niekto...


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (19:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  obrovskou roli v tom hraji penize, postaveni rodicu.

deti se kolikrat smeji a sikanuji "chudaky"

deti z "normalnich" rodin se zase smeji tem s detskych domovu.

a tak to je. je chyba v tom v cem vyrustaji a povazuji to za "normalni". je chyba i v rodicich, jenze ti sou take nevinni, protoze na nich se zase podepsali jejich rodice. je to pokazeny vlak, ktery stale jede...

vsichni z nas... :) vsichni z nas "jsme jen deti necich deti"...


smartang . bohupyki56   |   ip:178.40.24   |   2013-01-28  (19:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
a pomože to niekomu z nás že tu diskutujeme ??? :)))))


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-28  (19:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang neviem, to časom uvidíme.. :-)


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (19:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  v tom cosi napsal tebou docela souhlasim nany.

hlavne v tom jak je to neprirozene mas UPLNOU PRAVDU!


Mandr . novepusi8   |   ip:78.136.18   |   2013-01-28  (19:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovaný: Musíme si ale vzít i to zlo zpátky.
Bez\ něj jsme jak vidíš slabí.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-28  (19:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven tu máš ešte Shakespeara

Byť, a či nebyť!
Kto mi odpovie,
čo šľachtí ducha viac, či trpne znášať
strely a šípy zlostnej Šťasteny,
či pozdvihnúť zbraň proti moru bied
a násilne ho zdolať? Umrieť, spať –
nič viac, a namýšľať si, že tým spánkom
sa končí srdca bôľ a stovky hrôz,
čo sú nám súdené, tak umrieť, spať –
či v tom je méta našich túžení?
Spať – azda snívať – to nás zaráža,
čo prisniť sa nám môže v spánku smrti,
keď unikli sme svetským krútňavám. A človek zaváha – tie obavy
nám predlžujú strasti života.
Veď kto by znášal bič a posmech čias,
bezprávie tyranov a spustnosť pyšných,
žihadlá ohrdnutej lásky, krivdu,
svojvôľu úradov a ústrky,
čo schopný od neschopných utŕži,
keď poľahky je možné pokoj nájsť
jediným bodnutím, kto by sa vláčil
v pote tváre s bremenom života?
Len hrôza s toho, čo je po smrti,
z neznámych končín, odkiaľ nijaký
pútnik sa nevracia, nám marí vôľu
a káže radšej znášať známe zlá,
než uniknúť k tým, ktoré nepoznáme.
Tak svedomie z nás robí zbabelcov
a prirodzená ľudská rozhodnosť
chorobne bledne v tieni dohadov,
aj smelé veľkolepé predsavzatia
vzápätí spľasnú ako bublina
a nemožno ich činmi nazývať.

No daj Ty teraz Hamleta nech trochu vzkriesiš môjho unudeného ducha.


Mandr . novepusi8   |   ip:78.136.18   |   2013-01-28  (19:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Když si vezmeme sílu zla zpátky, nezbyde ho tolik pro ty dareby, co ho neužívají moudře.
Nastavit i (!) tu DRUHOU - neboli tu zlou stránku sebe, nebát se to udělat, nebát se použít či přijmout zlo.Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-01-28  (19:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MARCELLUS
Podla Horatia
je to len výplod našej fantázie
a nechce verit, že už po dvakrát
sa nám ten strašný pohlad naskytol;
nuž pozval som ho, aby dnešnú noc
tu spolu s nami prebdel; ak sa to
dnes zjaví zas, za pravdu dá nám sám
7
a prízrak nepochybne osloví.
HORATIO
Nic nepríde.
BARNARDO
Len si sadnite
a dovolte nám dobýjat váš sluch,
co ako hluchý vníma našu rec:
rozpoviem vám, co sme videli.
HORATIO
Sadnime si. Máš slovo, Barnardo.
BARNARDO
Minulej noci,
ked tamtá hviezda vlavo od pólu
na svojej púti zažiarila tam,
kde svieti teraz, Marcellus a ja
— na veži práve jednu odbilo...
Zjaví sa Duch; od hlavy po päty je v pancieri a v ruke zviera
maršalskú palicku.
MARCELLUS
Pst! Ticho! Hladte, zasa prichádza!
BARNARDO
Vyzerá celkom ako mrtvy král!
MARCELLUS
Ste študovaný, vy ho oslovte!
BARNARDO
Pozrite, nevyzerá ako král?
HORATIO
Nacisto! Strach a hrôzu vzbudzuje.
BARNARDO
Na oslovenie caká.
MARCELLUS
Zacnite!
HORATIO
Kto si, co uchvacuješ nocný cas
a s ním aj bohatiersku podobu,
v akej tu chodil ešte zaživa
král dánskej ríše? V božom mene, vrav!
8
MARCELLUS
Pozrite! Urazil sa.
BARNARDO
Odchádza.
HORATIO
Stoj, vrav, vrav, vyzývam ta, vrav!
Duch zmizne.
MARCELLUS
Už odišiel a neodpovie vám.
BARNARDO
Ste bledý, trasiete sa, Horatio.
Nuž, je to iba výplod fantázie?
Co na to poviete?
HORATIO
Boh mi je svedok, neveril by som, a
k mi to nedosvedcí vlastný zrak.
MARCELLUS
A nepodobá sa to královi?
HORATIO
Tak ako vy ste sebe podobný.
V tom istom pancieri bol odetý,
ked s nenásytným Nórskom bojoval,
tak isto chmúril sa, ked Poliakom
do snehu sane v hneve prevracal. Cudná vec!
MARCELLUS
Už dvakrát takto v nocnej pustote
vojenským krokom prešiel popri nás.
HORATIO
Nie, neviem, co mám na to povedat,
no pokial môžem súdit, vidím v tom
neblahú predzvest búrky pre náš štát.
MARCELLUS
Sadnime si; kto vie, nech odpovie,
naco tu ako ostriež každú noc
nad poddanými stráže musia bdiet,
naco tu lejú delá každý den,
naco je na lodiarov tolký tlak,
9
že vo dne v noci musia driet?
Co sleduje ten upachtený chvat,
pri ktorom noc je pomocníkom dna?
Kto odpovie mi?
HORATIO
Ja viem iba to,
co povráva sa. Nášmu královi,
ktorého prízrak sme tu videli,
král Fortinbras, ten nórsky ctibažník,
tak ako viete, vojnu vyhlásil.
V tom súboji však Hamlet Udatný
(tak nazýval ho okolitý svet)
nórskeho krála zabil. Fortinbras
v súlade s právoplatnou dohodou
mal vítazovi vrátit dobyté
územia; podobne náš panovník
vo vojne riskoval cast územia,
co — keby zvítazil bol Fortinbras —
museli by sme Nórom odstúpit.
Zvítazil Hamlet. Fortinbrasov syn,
ktorému mladost zaslepila zrak,
však teraz na hraniciach verbuje
družiny z nespútaných surovcov,
co za kus chleba každé riziko
podstúpia, najmä ak je jeho ciel
— a kto by iný zmysel videl v tom? —
so zbranou v ruke vziat nám násilím
územia, ktoré stratil jeho otec.
Tu kdesi podla môjho názoru
spocíva dôvod, preco zbrojíme,
prícina našej bdelosti a zdroj
chvatu a zhonu v tejto krajine.
BARNARDO
Som presvedcený, že je tomu tak;
a možno preto prízrak mátožný
obchádza v zbrojí stráže ako král,
co bol a je tých vojen pôvodca.
10
HORATIO
Prichádza ako oblak varovný.
Ked Rím bol na vrchole rozkvetu,
než padol Caesar, hroby pukali
a mrtvi v snehobielych rubášoch
s nárekom zaplavili ulice;
podobnú predzvest strašnej pohromy,
posolstvo neprajného osudu
a prológ blížiacej sa záhuby
zjavili nebo i zem spolocne
aj našim koncinám a krajanom;
ohnivé kométy, dážd ako krv
a škvrny na slnku; aj hviezdu vlahy,
co vládne nad královstvom Neptúna,
zatmilo slnko ako v súdny den.
Znova sa zjaví Duch.
Lež ticho; hladte, zasa prichádza!
Nech zhyniem, ak mu cestu neskrížim!
Rozprestrie ruky.
Stoj, prízrak! Ak máš dáky zvuk ci hlas,
prehovor!
Ak treba dobrý skutok vykonat,
co pomôže ti a mna bude ctit,
prehovor!
Ak vieš, co hrozí tejto krajine,
a mohli by sme osud odvrátit,
len vrav!
Ak zaživa si poklad z úžery
do zeme zahrabal a teraz pren
pokoja nemáš ani po smrti...
Zakikiríka kohút.
Vrav - pockaj, vrav — zastav ho, Marcellus!
MARCELLUS
Mám po nom vari seknút sudlicou?
HORATIO
Sekni, ak nezastane!
BARNARDO
11
Tuje!
HORATIO
Tu!
MARCELLUS
Už ho zase niet.
Duch zmizne.
Hrešíme! Ked je taký vznešený,
nesmieme nanho siahat násilím;
ved ako vzduch je nezranitelný
a každý úder vyjde na posmech.
BARNARDO
Už rozprávat chcel, nebyt kohúta.
HORATIO
V tej chvíli prelakol sa ako kmín,
ktorého prichytia; pocul som,
že kohút, trubac rána, prebúdza
tým svojím nafúkaným škrekotom
bohynu dna; a na tú výstrahu
sa všetci zatúlaní duchovia
— ci z mora, ohna, neba, povetria —
rozbehnú do svojich skrýš, o com
nám aj tento prízrak dáva svedectvo.
MARCELLUS
Rozplynul sa, ked kohút zaspieval.
Vraj vždy ked priblíži sa svätvecer
a ludstvo slávi Božie narodenie,
to ranné vtáca spieva celú noc
a nijaký duch strašit nemôže;
noc pokojná je, hviezdy tratia moc
a víly ani strigy neublížia:
ten cas je blažený a posvätný.
HORATIO
Tú povest poznám, scasti jej i verím.
Hla, ráno v cervenavom kabáte
už kráca rosou smerom na východ.
Skoncime stráž; ak smiem vám poradit,
mladému Hamletovi povedzme,
12
co sme tu videli; stavím sa,
že duch, k nám nemý, k nemu prevraví.
No? Súhlasíte? Nezamlcme nic —
tak nám to káže cest a povinnost.
MARCELLUS
Povieme mu to. Ja vám poradím,
kde ho dnes ráno iste nájdeme.
Odídu.
DRUHÝ OBRAZ
Poradná sien


Mandr . novepusi8   |   ip:78.136.18   |   2013-01-28  (19:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Protože jinak...z toho tyje a bubří akorát Systém výroby zla, kterému se ti darebáci a provázaná šikana na všech úrovních, od institucí, přes šikanozní daně a zákony až po dětskou šikanu v kolektivizovaných unifikovaných (=sjednocených) třídách jenž cvičí zase další duševní mrzáky...aby koloběh křivd mohl pokračovat...náramně hodí:
"„Musíte útočit na civilisty, lidi, ženy, děti, neznámé lidi na hony vzdálené jakékoliv politické hře. Důvod je celkem jednoduchý – donutit lidi obrátit se na stát a požadovat větší bezpečnost.“ – Vincenzo Vinciguerra"
(http://dolezite.sk/Demokracie_terorismus_a_tajny_stat_1dil_163.html)


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (19:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jak to myslis? nany to se da resit i jinac nez si to napsal. zalezi jak je spolecnost nastavena.. kam se dite narodi..


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-01-28  (20:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Odporúčam si pozrieť aj tento film: http://www.csfd.cz/film/8939-blesk/


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-28  (20:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven. Duchovia ?
Ak by som nejakého stretol tak by ma presvedčil. :-)
No čítal som už aj o vodníkoch a strávil mnohé noci pri rybníku no žiadneho som nevidel. Je mi ľúto, ale asi mám veľké šťastie v živote. Alebo smolu ?


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (20:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Da se vect i duchovne... nemysleno v nabozenskem vyznamu slova...
S mladym clovekem se da velmi pracovat.

Nemusis vyuzivat "zla", pokud lide poznaji hodnotu, sami si sve budou branit


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (20:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vystihl to pekne ten Shakespear :)


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-01-28  (20:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak nech sa vám to stane, som zvedavý, ak si to tak želáte, verím, že nepôjde o nejakého temného ducha, lebo to nikomu neprajem, že čo potom poviete...A ducha, veď to ma každý v sebe, živá podstata, ktorá načas oživila pozemské telo...

Ale vy neveríte, len v ten svoj rozum, lebo to z vás robí dokonalého otroka, vidieť len úplne prízemie, aj to len zospodku....


UHM . syceketu54   |   ip:78.136.18   |   2013-01-28  (20:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zlo je nedílnou součástí všeho.
Jen za "obě strany" mince ji můžeš uchopit.
Nebo snad každá strana má dvě mince?:D
Nenech se zblbnout a vykastrovat "pacifismem" naordinovaným cizáky k právě tomu aby z nás udělal "ty dobré", co se štítí lsti a nemilosrdnosti. Na takové síly totiž chtějí mít monopol oni a vědí proč jim to za to stojí...Protože to funguje.


smartang . bohupyki56   |   ip:178.40.24   |   2013-01-28  (20:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " Smartang neviem, to časom uvidíme.. :-)"

Piko, prečo časom? Vy na niečo čakáte? :)Hovorí Vám niečo totok?: ŽIVOT JE CESTA. A TÁ SAMOTNÁ JE CIEĽOM.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-28  (20:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven tak vysoko inteligentná duchovná bytosť ako si Ty predsa nepotrebuje urážať menej vyspelých blížnych.

Tak načo tie slová o dokonalom otroku, prízemí či zospodku či ako to Ty vnímaš tých druhých. :-))

Nie Sloven neuverím Ti len preto že to hovoríš.
Z fyzikálneho hľadiska môžeš mať totiž prekrútený rozum naopak a potom to tak môžeś vidieť - ako optický klam. Preto Ti nemôžem ani toto uveriť. :-))

Máš ešte nejaké milé slová pre mňa, menej vyspelého jedinca ?


smartang . bohupyki56   |   ip:178.40.24   |   2013-01-28  (20:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No chlopi .... kukám na toho shakespeara a klobuk dole :))). A Piko - sory ale Sloven to mal dlhšie :))))) Ale boli ste dôstojným súperom ...


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-28  (20:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang mi zo Slovenom predsa nesúperíme.. Sme kámoši len Sloven o tom nevie. :-)


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-28  (20:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ako si predstavuješ vziať späť zlo? a ako jeho využitie?


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (20:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven myslim ze ty si nas o sve "dusevni" vyspelosti uz utvrdil dost...

Je od tebe vskutku privelmi "moudre" nadrazovat se nad jinymi ;)


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (20:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zlem zpusobis jenom nasili. jenom dalsi neporozumeni a vztek. nenavist..

Zalezi jaky problem bys chtel tak resit? uved priklad nejake situace napr...

Co se tyce ale toho prikladu s detma a exemplarnim trestem. to se da vyresit i jinak. harmonicky.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-28  (20:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang
ŽIVOT JE CESTA. A TÁ SAMOTNÁ JE CIEĽOM.

Hej Smartang, toto poznám dokonale. Je to pravda.
Čo mi tým chcel básnik povedať ???

Poznám cieľ teda aj cestu. Nepotrebujem pomoc.
Namiesto pomoci potrebujem len spoluprácu smartang.
Tvoju pomocnú ruku podávaj iným priateľu.
My dvaja môžme iba ako seberovní priatelia alebo nepriatelia.
Záleží čo si vyberieš. :-)))


smartang . bohupyki56   |   ip:178.40.24   |   2013-01-28  (20:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

Pýtali ste sa načo je dobrá diskusia a ja som vám odpovedal tým životom ... Je to to isté.


smartang . bohupyki56   |   ip:178.40.24   |   2013-01-28  (20:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sa inak divím že ste to nepochopil ... :)


Pandemonium . darujete36   |   ip:178.41.18   |   2013-01-28  (20:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemenované decko, ty si taký kazateľský príbuch. Takých, ako si ty, nemám z princípu v obľube... :-DDD


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (20:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pritom ja proti tobe nic nemam pande :)


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-28  (20:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang do jedného cieľa som už došiel. A vtedy som pochopil že cesta bola cieľ.. Byť už v cieli je nudné a nazaujímavé.

Tak poďme dajme si nejaké tie nové ušľachtilé ciele.
Poraď, nič uśľachtilé mimo to čo som dosiahol ma už nenapadá.
Ak máś niečo tak to napíś. Len nepíš že boh lebo neviem ćo to je. Daj niečo iné, niečo čomu rozumiem.
Lebo keď už spomínaš tú cestu a cieľ, tak naozaj neviem čo mám ešte robiť. Nudím sa. Niekedy až strašne.


MHN . gukihame57   |   ip:78.136.18   |   2013-01-28  (20:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovany: Ale vždyť mnozí si o "poučení zlem" vyloženě říkají, potřebují to a podvědomě to proto pokoušejí a chtějí trest. Jenže se nedostavuje.Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (20:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hele ja se setkal s sikanou. kolikrat sikanuji take deti ktere pochazeji s neuplnych rodin, nebo nemaji v rodinach dobry vzor. to je slozite.
jak muzes vedet ze ti co si o to vylozene rikaji by nebyli jini kdyby vyrustali v jinem prostredi a byli jinak vedeni? kdyby misto bolesti... poznali lasku?


MHN . gukihame57   |   ip:78.136.18   |   2013-01-28  (20:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovany: Pokud je nepotrestáš (na nějaký rozumování a "práci s lidma" bude čas PO TOM!) škodíš oběma - jak slabšímu tak i tomu silnějšímu, co si to potřebuje dokazovat a hledá "hranice" co až si může dovolovat (pokud je nenajde v dětství, v dospělosti z některých bývá obtížný a nezvaladtelný škůdce). Svým způsobem si o ně říká.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (20:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  odpovez na otazku kterou sem polozil.

zase priklad s indiany... je to tam tak? zijou po tisiceleti stejne harmonicky... co to znaci? ze zalezi jen na spolecnosti??


MHN . gukihame57   |   ip:78.136.18   |   2013-01-28  (20:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Není třeba se zastávat těch, co šikanují ani těch, co jsou takových oběti.
Je třeba pouze bez okolků vykonat nápravu.
Na ostatní bude čas potom.MHN . gukihame57   |   ip:78.136.18   |   2013-01-28  (20:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenvany: Indiáni - když někdo se znelíbí, klidně ho zabijou. To jen tak pro příklad, aby sis to neidealizoval, oni nebyli někteří "blbí" jak my tady zhýčkaný "dobráci".


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (20:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zjisti si neco o alternativnim skolstvi. napr. montessori apod..

tam nejsou takove problemy s timto... a to je v civilizaci... ne v amazonskych lesech.

co to znaci? je tam lepsi pristup k tem detem... nez ve statnim skolstvi.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (20:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  o kterych indianech ale mluvis?


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (20:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ne kazdy kmen je stejny a ma ty same zvyky. ale vyskytuji se i takove kde nikoho nezabijeji. mozne to tim padem je.

to ze jsou takovi vsichni indiani to netvrdim...


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-01-28  (20:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No ak to zažijete, tak až potom sa porozprávame....

A neurážam, len hovorím niečo tak ako to je, nie tak ako si druhý želá....

A žiadna nadradenosť...


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-28  (21:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie Sloven nehovoríš niečo tak ako je.

Hovoríš len tak ako to vidíš.. A v tom je veľký rozdiel.
Taký dokonalý duch ako si Ty si predsa musí uvedomovať že sa môže mýliť. A podľa toho by sa predsa mal aj správať.

Ak sa tak nesprávaš tak máš čo na sebe zlepšovať, teda o dokonalosti sa ešte stále nedá baviť.. :-)

Máš ešte čo na sebe robiť. Ešte stále.

No mňa menej dokanalého jedinca sa to netýka, ja ešte musím dlhú cestu prejsť kým budem tam kde Ty.. :-)))))))
Tak čo sa týka vyvyšovania sa, to nechaj na mňa a nekaz si reputáciu.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (21:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  proste nerikam ze vse lze vyresit po dobrem...

ale nikdy se nebudu k jako prve moznosti uchylovat ke druhe strane mince...

radeji si budu lamat hlavu a pokusim se problem urovnat po dobrem a v dobrem POKAVAD to lze! A i pote jeste budu radeji premyslet..!


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-01-28  (21:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Môžem, ale ak o niečom som si istý, tak asi ťažko, ešte raz vám hovorím, ak zažijete, tak potom pokecáme...

A zlepšovanie, to je nekonečný proces, lebo stále bude čo zlepšovať, zdokonaľovať...
HMR . dufohuru0   |   ip:78.136.18   |   2013-01-28  (21:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovany: Tím jen ztratíš respekt.
Nejdřív normálně, pokud se ale ukáže, že jde o cosi, co si o to říká, tak bez odkladně použít zlo ba i násilí. Pokud to jde, tak né definitivní...Aby pak bylo ještě co napravovat na kom,) až přijde ta druhá fáze..."práce s lidma".
Víš, oni musej nejdřív chtít a nebo být jaksi donuceni přistřihnutím křidýlek příliš si dovolujících.
Ti "hodné povahy" je právě třeba cvičit ve zlu, zatímco těm zlým dodat řád a rozložit je.harry . paholenu0   |   ip:178.40.18   |   2013-01-28  (21:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Velmi zaujimava debata.

Za seba dakujem.Znovu sa musim vratit k tomu,co som niekedy napisal Pikovi.

Piko,rozum,intelekt su pekne veci.V momente ked spoznas,ze na tomto svete nie je vsetko 1+1,ako si Ty myslis,potom dospejes.Tak ako ja,a ver tomu,ze do kostola nechodim.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (21:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dle me harmonie je dokonala Sloven :)

a netreba na ni nic zlepsovat :)


smartang . bohupyki56   |   ip:178.40.24   |   2013-01-28  (21:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
Nuda je známka že nevyužívate svoj potenciál naplno a niečo dôležité v živote zanedbávate. Sám zisťujete že síce veľa viete a predsa je tu stav nespokojnosti. A žiadna veda na svete nenachádza uspokojivé riešenie. Chýba hlbší zmysel .... málo zapájate ducha .... a sme doma :))))))
Kontrolná otázka: Mám pokračovať?


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (21:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tim ze projevis skutecne uprimne dobre srdce stratis respekt?

no pred nekterymi jedinci mozna... ale pred vetsinou normalnich lidi nikdy ne.

uved priklad sikany. nazorny... at ho muzem probrat a nebavit se takto neprimo, jelikoz to je na houby.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-28  (21:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven ľutujem ale nemám čo v tej veci zažiť.
Bludy nepovažujem za zážitok. Nedá sa.

Keby mi aj rovno tuto duchovia skákali popred nos a uśiel by som od strachu tak na druhé ráno poviem že som videl bludy a že sa idem pozrieť ešte raz ináč tomu neuverím. Tak by som ich pokúśal riadne až kým by mi neskáklai okolo nosa večne a vtedy by som vyhlásil že vidím bludy sústavne. Tak asi ani to nebude pre mňa dôkaz, musel by som takého ducha strćiť rovno do skúmavky a pomerať si ho z prístojmi.. Potom by som uveril.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (21:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to co povidas je druha stranka veci. v tom s tebou souhlasim. spolecnost tak jak ted je. je treba usmernovat, nez bude schopna zit sama svobodne tak aby nezasahovala do svobody druhym. protoze k tomu nebyla vedena.

v tom s tebou souhlasim... :)

akorat v te sikane ne.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-28  (21:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang samozrejme pokračujte.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (21:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale dobre povahy cvicit ke zlu urcite ne :))

ja te chapu jak to zhruba myslis. harmonie?


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (21:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  neboli "clovek v rovnovaze" ? takto?


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-01-28  (21:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj tak sa dá, klamať sám seba....


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (21:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sloven ale ty klames sam sebe ze se chovas k druhym dobre, pritom se chovas dosti pokrytecky...


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-01-28  (21:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Do skúmavky? Ako nepodarený vtip dobré...Menej filmov z Hollywodu...


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-01-28  (21:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  samozrejme bezmenný, veď ako inak...


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-28  (21:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  HMR
ako chceš to zlo využiť v súčasnej situácii? alebo to myslíš iba ako dáky návrh pre školstvo a výchovu?


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-28  (21:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven
- Aj tak sa dá, klamať sám seba....

Človek je veľmi omylný tvor. Nie je to o klamaní samého seba ale o poznaní toho tvora menom človek ktorý sa strašne ľahko mýli. No ja overujem aby som sa nemýlil. Nevidím na tom nić zlé a nevidím to ani ako klamanie seba. Ak to Ty tak vidíš tak asi nepoznáš ani sám seba.. Si omylný Sloven tak ako každý človek.Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-28  (21:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang ja čakám tak dúfam že si na mňa nezabudol. :-)


smartang . bohupyki56   |   ip:178.40.24   |   2013-01-28  (21:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ó nie .... nerobme z toho flame ... to by nemalo zmysel. Ale skúsme to naopak. Ak neviete čo s časom, začnite sa pozerať okolo seba a pozorujte ľudí. Skúste ich chápať v ich starostiach a niekoľkým možno pomôcť. Aj celkom cudzím. Buďte oporou a povzbudením pre ľudí. Učte sa dávať a dostanete. Možno toľko, že nakoniec budete len ďakovať ...


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (21:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven a ne?

Vzdyt ty se snazis kazat jinym jakou by meli mit viru...

Ale jak ti pak nekdo ukaze ze ta tva vira neni uplne okej...
Tak zacnes s tim ze tva vira je jedina prava a my vsichni ostatni se mame na co tesit...

Pritom kdyby si svoji viru necpal druhym. a nesnazil se jim dokazat ze jaci jsou "nedokonali" a "hrisnici", tak by ti tez nikdo necpal svoje nazory na tvou viru :) ...

Tak co? Porad nedochazi?


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (21:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale takovy uz piko je smartang.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-28  (21:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang vďaka za radu... :-)


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-28  (21:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
ako si dal lásku k manželke do skúmavky? alebo aj to je len prelud? nie je skutočná? ak sa nedá zmerať - neexistuje?
:-)


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-28  (22:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb
Čo to zase splietaš. Láska je vlastnosť človeka. ľudský cit.
Nedá sa oddeliť od človeka. Neexistuje samostatne.
Tak ako neexistuje podľa mňa ten duch samostane.

No niekto môže vidieť aj ducha veď ak tomu verí tak vidí to ćomu verí. Že každý vidí to čomu verí to sa dá dokázať.
Nie je na to potrebná ani skúmavka. Stačí ak len budeś pilne pozorovať iných a uvidíš že mám v tom pravdu. Kto čomu verí to aj vidí.


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-28  (22:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
nesplietam... :-) uvažujem... nehnevaj sa... :-)
ako vieš že existuje ľudský cit? už ho dal niekto do skúmavky? už ho niekto zmeral?


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (22:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja si jsem naopak jist ze ma duse byla jindy v jinem tele :D


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (22:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dokonce mam i urcite vzpominky, ktere ani nemohou byt z tohoto zivota.Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (22:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale tim nechci rict ze mam pravdu. nebo ze to je dukaz.

muze to byt jen smeska snu a fantazie.. to je samozdrejme taky moznost...


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-28  (22:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  BBB. Ako to viem.... :-))
Tak teraz si ma rozosmial. Ano, mal som možnosť ju skúmať. Samozrejme že áno, ale inými prostriedkami.


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-28  (22:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
pokiaľ to nedáš do skúmavky a nezmeriaš vždy to budú len bludy... :-)
ale ja ti ich neberiem... :-) ver si im... :-)
ja som len chcel vedieť že či podľa teba môže existovať to čo sa nedá zmerať...

aj prezradíš akými prostriedkami? a zbytočne sa smeješ... :-)


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (22:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ono duse existuje, kazdy to nejako pocituje. no treba krestane tyto indicie pripisuji prave svemu nabozenstvi a tim se v nem take utvrzuji.

pricemz dusi si urcitym zpusobem uvedomuje a je schopen si uvedomit, i ateista...


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (22:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ne treba k tomu nabozenstvi... nebo "boha"...

kdyz uz tak boha :)


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-28  (22:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  BBB

Viem síce kam smeruje Tvoja debata ale ja som z duchom nikdy neoperoval. To čo sa dá zmerať sa dá zmerať. Ak sa duch nedá zmerať tak potom čo sú to za reći pobožných ľudí že ich duch je veľký a niekoho duch je malý.. A že ducha videli a podobne. Ako to merali ?

Aký mali meter ? Ak vedia povedať o svojom duchu že aký ho majú na úrovni potom chcem vidieť ten meter. Oni s tým stále niečo operujú. Takže ak je duch a dokáže niekde samostatne pobehovať tak sa dá aj zmerať.

Ak ho videli očami tak sa dá odmerať fotocitlivými prístrojmi. Alebo im treba zmerať oči poriadne čo to za bludy vidia. No ak je len súćasťou ich osobnosti ako ich VEDOMIE alebo súčasť vedomia tak ho vidieť nemohli, tak ako by aj lásku darmo medzi stromami hľadali. Lenže ten duch to môže byť naozaj len vo vedomí a nikde mimo.

No a vedomie je momentálne v oblasti - nepreskúmané.
Na vedomie je veľa názorov.

Práve konćím lebo ma ktosi čaká a volá do postieľky.

Tak ahoj. :-)


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (22:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ahoj piko :)

At se ti dari!

A dobrou noc!


kucma . fyvafixa2   |   ip:82.145.20   |   2013-01-28  (22:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a co ma teizmzus resp. ateizmus s "dusou"
to akoze ked mame city tak ich mame od panbozka???
jasna kravina. city mam, no panbozka necitim, takze to asi bude o dacom inom :)


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-28  (22:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
ja viem o čo ti išlo... :-) išlo o tie "dôkazy" a tak...
tie reči o veľkosti ducha a tak neobhajujem... dúfam že ma chápeš...

ale keď niekto cíti boha ako môže dať dôkaz?


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-28  (23:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma
"co ma teizmzus resp. ateizmus s "dusou""
- čo má ateizmus s dušou neviem... prečo sa pýtaš?

"to akoze ked mame city tak ich mame od panbozka???"
- myslíš že to som tvrdil? myslíš že chcem dokázať existenciu niečoho? ja som chcel len naznačiť že môžu existovať veci ktoré teraz nevieme zmerať a možno aj také ktoré zmerať nikdy nedokážeme...

"jasna kravina. city mam, no panbozka necitim, takze to asi bude o dacom inom :)"
- jasné že pre teba je to kravina lebo si to pochopil ináč (ako som spomenul vyššie)... a keď ho niekto cíti tak čo? v čom to bude?


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (23:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to je komu kucma ten komentar?

to ze mas city neni vylozene dukaz o dusi..

ale uvedom si ze vse je jen energie.

telo je taky jen energie na urcitych frekvencich.

kdyby ta energie nebyla ziva tak by nemohla zit prece? byla by furt ve stejnem stavu a nemohla by vzniknout existence? nebo myslis ze cely tento znamy svet, cely tento vesmir, kde vse ma svuj pevny smysl... by mohl byt jen vyplodem shluku inteligenci nerizenych nahod?

premyslej.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-28  (23:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  BBB

Ja citim aj tom Sawyera a Huckleberryho Finna ak si o nich čítam a preźívam ich príbeh. Aj Draculu. Aj pánbožka či Ježiša môžem cítiť. Chceš o tom dôkaz.

Dôkaz netreba, my všetci cítime informáciu ktorú prijmeme do svojho vedomia ak si ju premietneme. No chcem dôkaz o tom že to nie je len informácia ale že existuje aj podstata tej informácie. Chcem dôkaz o neomylnosti tej informácie.

Ináč môžem cítiť aj hlúposti.. Žiaľ je to tak..
Náboženstvá sa predsa šírili iba ako informácia.

No a teraz sa už maj.


kucma . fyvafixa2   |   ip:82.145.20   |   2013-01-28  (23:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak to je fakt blbe...
tak oni citia spagetovu priseru a namyslaju si, ze je to panbozko...
ak na nieco neexistuju dokazy, tak sa jedna len a len o SPAGETOVU PRISERU a to je jedina PRAVDA na ktoru vsetci raz dojdu a vobec.
a vobec, casto mam pocit, ze je zbytocne hadzat perly ovciam :)


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (23:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma to myslis me? nebo nas? ja ani bbb ani piko neverime v zadne nabozenstvi... a ani nikomu nic nevnucujeme.


kucma . fyvafixa2   |   ip:82.145.20   |   2013-01-28  (23:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  s avatarom som nemal v plane sa prilis vykecavat, takze ti to len v skratke zhrniem.

takto nejako sa ja citim pri citani teofilnych blabolov.

namiesto oviec si tam kludne daj svine...


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (23:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  s avatarom :D

nechapu proc takto ty ? :)


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (23:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to ze je vse energie se vi.

a polozil sem ti otazku vyse... zkusil sis na ni odpovedet?
bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-28  (23:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
"my všetci cítime informáciu ktorú prijmeme do svojho vedomia ak si ju premietneme. No chcem dôkaz o tom že to nie je len informácia ale že existuje aj podstata tej informácie."

- súhlasím s tebou! aký máš teda dôkaz že svoju manželku miluješ? alebo je to len informácia ktorú si prijal?


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-28  (23:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma
"tak oni citia spagetovu priseru a namyslaju si, ze je to panbozko"

- a ty cítiš hnev a nahováraš si že to je láska? nevieš sa vyznať zo svojich citov?

"ak na nieco neexistuju dokazy, tak sa jedna len a len o SPAGETOVU PRISERU a to je jedina PRAVDA na ktoru vsetci raz dojdu a vobec.
a vobec, casto mam pocit, ze je zbytocne hadzat perly ovciam :)"

- veď ale to že ty veríš v špagetovú príšeru ti nikto neberie... teda ja určite nie... nemám dôkaz že by neexistovala... a ani ho od teba nežiadam a nepotrebujem... zaplietol si sa ale do debaty kde sa náboženstvo vôbec nepreberalo...


kucma . fyvafixa2   |   ip:82.145.20   |   2013-01-28  (23:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hnev??? trepes.
hnev neexistuje, neda sa dat do skumavky :)

nabozenstvo sa tu nerozoberalo? reagoval som na apastafariana avatara.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-28  (23:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  co proti me mas kucma?

udelal sem ti neco? jestli ano, omlouvam se!


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-28  (23:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma
"hnev??? trepes. hnev neexistuje, neda sa dat do skumavky :)"

- neviem ako si toto myslel... no ja som nie ten čo tvrdí že čo sa nedá dať do skúmavky neexistuje... ak si si to o mne myslel tak si zle čítal alebo si to zle pochopil... to bol pikov pohľad že verí len tomu čo môže zmerať a dať do skúmavky...
alebo si to myslel skutočne že neexistuje?

"nabozenstvo sa tu nerozoberalo? reagoval som na apastafariana avatara."

- ospravedlňujem sa... zhrnul si to v jednom komentári a myslel som že aj tým reaguješ na mňa... lepšie bude keď to budeš adresovať aby nedochádzalo k omylu... :-)
ale nejmenovany tiež žiadne náboženstvo nezastávam tak tomu aj tak nerozumiem... ale neriešim to keďže to nebolo určené mne... :-)


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (00:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  straasne baasne

o tom ze ako tu je krasne

http://www.youtube.com/watch?v=hMswqxewsKE


kucma . fyvafixa2   |   ip:82.145.20   |   2013-01-29  (00:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vies co bbb, debatu s tebou som skusal uz parkrat a stale si si volaco zle vysvetlil, volaco nepochopil, a tak dajako...preco, fakt neviem...

to s hnevom si zacal ty. vraj citim hnev a nahovaram si lasku. ze sa nevyznam vo svojich citoch...tomu ozaj nerozumiem preco si to sem pichol...ved spageta je laska a v podstate som sklamany, ze ju necitis :(

to s nabozenstvom nebolo urcene tebe. tak to nerozoberajme.


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-29  (00:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma
"vraj citim hnev a nahovaram si lasku. ze sa nevyznam vo svojich citoch...tomu ozaj nerozumiem preco si to sem pichol"

- veď som ti to priradil na čo to bola reakcia... tak ešte raz:
""tak oni citia spagetovu priseru a namyslaju si, ze je to panbozko"
- a ty cítiš hnev a nahováraš si že to je láska? nevieš sa vyznať zo svojich citov?"
...tak to veru ani ja nechápem prečo si vysvetľuješ niečo inak ako ja napíšem... :-) to je potom debata s tebou fakt ťažká... :-) ale to nevadí... keď sa posnažíme bude to lepšie... :-)


"ved spageta je laska a v podstate som sklamany, ze ju necitis :("

- ale čo ty vieš... možno ju cítim len ju volám inak... skús opísať tvoje pocity špagety (lásky) aké v tebe vyvoláva a možno sa nájde dáka zhoda... :-)


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-29  (00:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma
už idem spať ale ešte ti ukážem ako si domýšľaš...
napísal si:
""vraj citim hnev a nahovaram si lasku. ze sa nevyznam vo svojich citoch...tomu ozaj nerozumiem preco si to sem pichol"

- ja som to tvrdil že cítiš hnev a nahováraš si lásku??? ja som sa ťa to pýtal...

maj sa... dobrú... :-)


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (00:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobrou noc kamarade!

a at se ti dari!!


kucma . fyvafixa2   |   ip:82.145.20   |   2013-01-29  (00:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nie bbb, nechce sa mi s tebou pokracovat a hlavne aj preto, ze by to ako ta poznam daleko neviedlo...

jedno viem ale iste, nerozumies pod pojmom panbozko to, co vacsina, skus wiki a potom mi povedz, ci to je ozaj to, co myslis ty.

lokalne definicie ju vo verejnej debate ozaj frustrujuce...
zase to dopadne tak ako s evoluciou a nakoniec zistim, ze si mal na mysli transformaciu :)


kucma . fyvafixa2   |   ip:82.145.20   |   2013-01-29  (00:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "- ja som to tvrdil že cítiš hnev a nahováraš si
lásku??? ja som sa ťa to pýtal..."

ved som napisal, ze nerozumiem, preco si to sem pichol...

ja som vobec nemal na mysli ani hnev, ani lasku, skor vymysly a pravdu :)

preto sa to da aj tak pochopit, ze uz si to konkretizoval podla toho, kto si svoje predstavy s cim spaja.

aj ked u mna ide pochopitelne o recesiu :)


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-01-29  (03:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Libor


Hm, KARMA..., ale nie hinduisticka, taka slovenska, fungujuca v tom istom zivote...

DOBRO A ZLO...

Tak, ako nie je mozne zbavit sa dobra, tak isto nie je mozne zbavit sa zla... Ak by sme sa totiz zbavili jedneho z nich, zbavili by sme sa prakticky oboch... (cit. Orangutan)

Co je to dobro? Co je to zlo? Co je to pozitivna myslienka a ktora je ta negativna? Nie je nahodou posudzovanie dobra a zla, len vynasanim nejakych subjektivnych sudov...?

Je vobec fyzicky mozne byt objektivne dobrym? Opat Liborko dristas o niecom, comu ani sam nerozumies... Ak by si tomu totiz rozumel, prv nez by si tie pojmy bol zacal pouzivat, presne by si ich definoval, nie? Definovat tieto pojmy vsak nedokazes, ale napriek tomu ich s oblubou pouzivas...

Pises: "Zákona spätného pôsobenia... Zákona o nevyhnutnosti žatvy toho, čo sme si v minulosti zasiali. ...inorodosť..."


Vymyslis si nejake "zakony", ale zabudnes napisat ich znenie...? Dokonca aj sam sebe odporujes, pri ich nazyvani...? Slovne spojenie "spatne posobenie" totiz opisuje vlyv sucasnosti na minulost a nie minulosti na sucastnost, ako sa tu snazis naznacit...???


Povedzme, ze niekto zachrani topiaceho sa cloveka... Konal dobro? Ano? A ten zachraneny, o rok neskor, vystriela celu svoju rodinu, lebo mu prestali poziciavat peniaze na narkotika... Stale to bolo dobro? Ano? Vazne? Aha, dolezity je umysel, ta cista myslienka cistej duse a dosledky toho cinu, co budu, vdaka jeho konaniu dobra, negativne zasahovat inych sa uz nepocitaju...

Takze vlastne hovorime o relativnom dobre? Nie? Hovorime o absolutnom? Ale potom ako, ved tym ze toho topiaceho sa zachranil, tak nepriamo zavinil smrt 38 clenov jeho rodiny, nie?

Ak je niekto presvedceny, ze kona dobro a niekto iny, ma na to opacny nazor, ktory z nich ma pravdu? Rozhodne to niekto treti? Urobi sa celosvetove referendum? Zavola sa niektoremu z bohov, duchov, priser...? Ze to mu napovie jeho cista dusa? A kto posudzuje stupen cistoty duse? Ako sa mozem dozvediet, ktoreho dusa je cistejsia? Znamena cistejsia dusa, zaroven aj menej omylna? Existuje aj natolko cista dusa, ze je neomylna? Nie?


Vies Liborko, ak nieco nazves zakonom a ani sa nepokusis tento svoj "zakon" nejako formulovat, co si mam ja potom o tebe mysliet? Aj pri najlepsej voli pozitivneho myslenia a dobreho konania to nemoze byt pozitivnym hodnotenim tvojej osoby. Dopustil som sa teraz zleho cinu, v dosledku ktoreho zomriem na rakovinu, alebo pravda je u teba stale chapana, ako pozitivny cin???

Vies, ze ludia sa vyhybaju hovoreniu pravdy hlavne preto, aby neurazili inych, alebo aby si nesposobili zbytocne a casto aj vazne problemy? Konaju dobro, alebo zlo? A vies, ze pravda je tiez len take slovo vykladane velmi subjektivne...?

Snazis sa vyjadrit nejaky nazor, o ktorom ani sam nemas konkretnu predstavu. Ako sa s tymto tvojim nazorom ma potom stotoznit niekto iny? Kde je ta stupnica pricin a nasledkov? Vies, zomieranie na rakovinu je pravdepodobne jeden z najtazsich "trestov". A mozno aj vobec najtazsi? Clovek uz vie, ze jeho dni su spocitane a k tomu trpi v bolestiach. Mnohokrat si uz aj sam zela, aby ten jeho koniec uz prisiel... Z toho by logicky vynikalo, ze predtym musel spachat to najukrutnejsie zlo, nie? A co v pripade, ak na tu rakovinu zomiera rocne dieta? Akeho tazkeho hriechu sa dokazalo za svoj kratky zivot dopustit? Malo spinavu dusu? Neciste myslienky? Ublizilo niekomu?


A na zaver, este jedna otazka pre teba: Ak uz teda trdis, ze tu funguje nejaky ten tvoj zakon, preco sa nim ani sam neriadis??? Z tvojich predchadzajucich clankov jasne vynika, ze nie...? Nebojis sa, ze za to zomries v bolestiach na rakovinu???


Shakespeare . nebucyse64   |   ip:87.197.22   |   2013-01-29  (06:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tu už aj W. Shakespeare dostáva mínus, to kde ste sa dostali, kde?


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-01-29  (07:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Povedzme, ze niekto zachrani topiaceho sa cloveka... Konal dobro? Ano? A ten zachraneny, o rok neskor, vystriela celu svoju rodinu, lebo mu prestali poziciavat peniaze na narkotika... "

To myslíte vážne Orangutan? Ale keď už, tak potom domyslime myšlienku ... a povedzme aj B. Lebo o to predsa ide, o dokonalú spravodlivosť nie? Takže čo vieme o tých, ktorých zastrelil? Nezaslúžili si to a nebolo to práve uplatnenie princípu spravodlivosti? A myslime ďalej ... ten strelec je akože dobrý lebo bol nástrojom "spravodlivosti"? No, iste nie ... ak to má byť spravodlivé, o nejaký čas si za svoj čin ponesie aj následky.

Nechcem o tom teraz polemizovať orangutan, lebo na takúto diskusiu " bez dôkazov" treba najprv pochopenie alebo prinajmenšom chcenie pochopiť. Bez toho to nemá zmyslel. Zoberte to trebárs tak, že som len veci domyslel do konca. V tejto spravodlivosti verte mi nenájdete v princípe žiadnu logickú chybu. Nanajvýš to môžete zakončiť tým, že sú to bludy. OK, nebudete prvý, ani posledný.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-01-29  (08:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Shakespeare
Na tomto webe dostane z času na čas naložené každý. Tak prečo by mal byť práve Shakespeare výnimkou? :))))

Aleže nám chlopi Sloven a Piko vystrúhali pekné citácie ... Inak Hamleta mám veľmi rád a bolo to vskutku jediné povinné čítanie ktoré sa mi podarilo dotiahnuť ďalej než po obsah a úvod. Ono, ten duch na cimburí hneď v úvode ... to bol od autora veľmi dobrý počin .... a pre mňa ako 15 ročného ignoranta moment, ktorý rozhodol :))))))))))) Neskôr som pochopil, že život stojí práve na niekoľkých rozhodujúcich momentoch ktoré nám dajú smer ...

Pekné ráno všetkým


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-01-29  (08:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tie momenty pritom často prichádzajú nenápadne a vieme ich veľakrát doceniť až po rokoch, keď pochopíme kam nás to posunulo ... V dobrom, či zlom. To preto, lebo si málo všímame znamenia osudu. Sme príliš zaneprázdnení a hrdí. Furt niečo naháňame. Meriame časom a peniazmi. Pre "momenty" nemáme čas, ani pochopenie ...


julo . gopomipy8   |   ip:78.102.17   |   2013-01-29  (09:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ved nejde o nic ine ako zakon priciny a nasledku.Je popisany v biblii(pre koho to je autorita)"Kto seje vietor,burku bude zat!""Cinte druhym tak,ako chcete,aby oni robili vam!".Ale aj zdravy sedliacky rozum tento zakon vyjadril v mnohych porekadlach."Ako si ustelies,tak budes spat." a mnohe dalsie..
Navrhujem nesudit,ale poznavat priciny a nasledky.
Z nasich dani platime humanitarne dobrodruzstva NATO-ako za to budeme trpiet?Mozno len stupne pocet muslimov v EU,ktori budu nenavidiet Europanov(bez rozdielu)..dosledky..
Nedokazeme sa pochopit,dohodnut na spolocnom cieli,tak nas okradaju.Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-29  (10:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobré ránko.. Aká plodná diskusia je tu. :-)

BBB
Reč bola o tom že
Chcem dôkaz o tom že to nie je len informácia ale že existuje aj podstata tej informácie.

Tvoja otázka na to znela..
- súhlasím s tebou! aký máš teda dôkaz že svoju manželku miluješ? alebo je to len informácia ktorú si prijal?


Otázku si položil zle..
Tvoja otázka by mala predsa logicky znieť - ako vieš že podstata tej informácie( tvojej lásky ) existuje. Ale Ty si to zase zvrtol že - ako vieš že ju miluješ.

Milovať môžeš aj vymyslenú bájnu postavu.
No nič to o jej existencii nehovorí.. Môže to byť len informácia ktorú si prijal do svojho vedomia ako informáciu šírenú ústne či písomne. Takých neexistujúcich postáv +ci bytostí je prakticky veľa..

Ja však viem že podstata tej informácie ležala so mnou v posteli a práve teraz mi uvarila kávu. Pomocou zmyslových orgánov som to prijal ako informáciu.

Používať môžem na to 5 zmyslov. Zrak, Sluch, Čuch, Chuť, Hmat
Pomocou každého zmyslu si môžem overiť že podstata mojej informácie existuje.

Tak BBB odpovedz Ty mne, ako vieš že miluješ(alebo cítiš ???) existujúcu bytosť a že podstata Tvojich citov naozaj existuje ?
Ako vieš že to nie je len pozitívna informácia ktorá nemá svoje skutočné opodstatnenie, ale že tá podstata tej informácie ktorá u teba vyvoláva city existuje naozaj.
Ako že si to overíš akými zmyslami ???

Čo ak sú Tvoje city iba ovplyvnené slovami ktoré boli pripísané tej bájnej bytosti ale bytosť prakticky ani nikde nie je, a tak aj podstata informácie neexistuje ale Ty to cítiš že to tak je, lebo si jednoducho ovplyvnený tým čo si počul a čítal. A preto vravíš že cítiš a preto to existuje.
A tak existuje len Tvoj cit, ale podstata Tvojich citov bola prakticky mylná pretože informácie ktoré si o nej prijal boli mylné ?

Dúfam že už chápeš čo som mal na mysli..


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2013-01-29  (11:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pán Lukáč autor článku.
V prvom rade ak chce konať dobro akýkoľvek človek, tak nech ho koná k svojim rodinným príslušníkom a verným dobrosrdečným priateľom, ktorí Vás neklamú a správajú sa k Vám priateľsky.
To je ak ide o súkromné kontakty.

Ak ste týmto článkom mali namysli taktiež politické strany v spoločnosti, tak si myslím, že ste naivný človek. Tým parazitom pluralitných mafií sa totiž nikdy nedá veriť už z dôvodu, že si uzurpovali moc napísaním a schválením volebného zákona
a nastolili tu po roku 1989

novú diktatúru a totalitu pluralitných strán bez imperatívneho mandátu s trestnoprávnou imunitou pre legitímne zvolených ústavných činiteľov podľa ich spoločenských pravidiel hry na demokraciu.


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-29  (11:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
ty si povedal že aj keby si videl duchov každý deň tak to bude pre teba blud lebo ich nemôžeš dať do skúmavky...

takže ja nemierim k tomu koho miluješ... ale či to nie je blud keď pocit nemôžeš dať do skúmavky...

to ty to ináč otáčaš... :-)


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-29  (11:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Sloven a ne?

Vzdyt ty se snazis kazat jinym jakou by meli mit viru...

Ale jak ti pak nekdo ukaze ze ta tva vira neni uplne okej...
Tak zacnes s tim ze tva vira je jedina prava a my vsichni ostatni se mame na co tesit...

Pritom kdyby si svoji viru necpal druhym. a nesnazil se jim dokazat ze jaci jsou "nedokonali" a "hrisnici", tak by ti tez nikdo necpal svoje nazory na tvou viru :) ...

Tak co? Porad nedochazi?

Nejmenovany, tymto sa ti chcem ospravedlnit za to, ze som ta povazoval len za kratku epizodu na tomto fore. Je vidiet, ze evolucia nastala aj u teba, coho dokladom je nielen nekonfliktne vystupovanie, ale aj slovnik, ktory pouzivas. Z tvojho pripsevku je jasne, ze si naozaj dalej ako ten nas nicnehovoriaci Sloven s jeho frazami.


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-29  (12:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma
"jedno viem ale iste, nerozumies pod pojmom panbozko to, co vacsina, skus wiki a potom mi povedz, ci to je ozaj to, co myslis ty."

- pánbožka aj špagety si do našej diskusie priviedol ty... :-) (pánbožko mi wiki nenašlo - :-))

"zase to dopadne tak ako s evoluciou a nakoniec zistim, ze si mal na mysli transformaciu"

- slovo transformácia sa v našej (akejkoľvek) debate objavuje po prvý krát... takže mám podozrenie že si ma mýliš... :-)

"ja som vobec nemal na mysli ani hnev, ani lasku, skor vymysly a pravdu... preto sa to da aj tak pochopit, ze uz si to konkretizoval podla toho, kto si svoje predstavy s cim spaja"

- ja som reagoval na tvoje konštatovanie "tak oni citia spagetovu priseru a namyslaju si, ze je to panbozko" že prečo si to myslíš že to je tak... i keď otázku som ti položil nepriamo... nebolo to spájanie s mojimi predstavami...

"aj ked u mna ide pochopitelne o recesiu" (recesia - druh výstredného humoru s cieľom vyniknúť, pestovaný najmä v postpubertálnom veku; prípadne výstredné správanie či výstredný žart vôbec)

- tak je potom všetko v poriadku... :-) nekaz si náladu nechápaním... :-)


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2013-01-29  (12:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joj zase...

k.u.r.v.a, tak kto je vlastne ten ateista a kto apastafarian?...ked uz ani wiki nevie co je panbozko...

nie som si isty, ale zda sa mi, ze si pri evolucii zacal splietat o premenach druhov, tak neviem...mozno si len zle pamatam.

spajanie s tvojimi predstavami to je, uz par krat si mi napisal, ze panbozko je laska, ci nieco v tom zmysle a aj z tvojej otazky som to takto vyvodil...

hen:
"tak oni citia spagetovu priseru a namyslaju si, ze je to panbozko"
- a ty cítiš hnev a nahováraš si že to je láska? nevieš sa vyznať zo svojich citov?"

recesia je v poriadku, ved to je hadam kazdemu jasne, ze to nemyslim vazne...
to ze existuju veci, ktore nedokazeme vlozit do skumavky nedokazuje spagetova priseru, ale futbalovy tim spagetovych priser :)))


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-29  (12:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma
ja nesplietam a ani nič netvrdím... ja som ten čo nevie a tak sa väčšinou pýtam... prípadne vyslovím myšlienku či by to tak mohlo byť... ale nevravím že je to pravda...
pýtam sa tých čo tvrdia aká je pravda... a to aj tých čo tvrdia existenciu boha aj tých ktorí ju popierajú... (a to nerobím len pri témach existencie boha či evolúcie...)
to je všetko... :-)


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-29  (12:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  BBB

Ty city druhých môžeš spochybňovať. Nedokážeš však spochybniť existenciu ľudí a ich vzájomných vzťahov a citových väzieb.
Avšak ja sa tu bavím o objekte ktorého existencia je prakticky nedokázateľná. Nespochybňujem existenciu tvojich citov. Ale existenciu objektu na ktorý svoje city vzťahuješ.

No Ty nie si hlúpy vieš dobre o čom je reč..
To čo mi tu predvádzaš je len obrana Tvojich citov.

A myslím že moja otázka bola podaná dosť jasne. :-)
A bola podaná aj celkom jednoducho.. Ako vieš že taký objekt existuje. Hovoríš len že to cítiš.No ja nespochybňujem Tvoje city.

Vravím Ti cítiť môžeš niečo aj ku grófovi Draculovi aj keď si ho niekto vymyslel. Teda ako mi na tú otázku odpovieš ?
A zbytočne budeš spochybňovať moje city k žene trebárs, či sú blud alebo nie sú. Povedal som Ti že si viem overiť že moja žena existuje nie pomocou citov ale pomocou piatich zmyslov.

Vykrútiš sa ? Alebo odpovieš ?


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-29  (12:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko to ty sa vykrúcaš... :-)
"Nespochybňujem existenciu tvojich citov. Ale existenciu objektu na ktorý svoje city vzťahuješ."

- spochybňuješ existenciu života existenciu seba existenciu všetkého čo existuje??? :-) pretože na toto všetko vzťahujem svoje city... tak ako ty na manželku... :-)


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-29  (12:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
a city spochybňuješ ty tvrdením že existuje len to čo môžeš dať do skúmavky a zmerať... :-)


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2013-01-29  (13:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "a to aj tých čo tvrdia existenciu boha aj tých ktorí ju popierajú..."

ale ked nevies, co to je ten panbozko, odkial vies, ktore argumenty su za a ktore proti?

ako ta vobec napadlo nieco, napriklad si sa vyjadril, ze panbozko je laska, s tym spajat?

fakt nerozumiem...


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-01-29  (13:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kua že apastafarian :))))


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-29  (13:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma
"ale ked nevies, co to je ten panbozko, odkial vies, ktore argumenty su za a ktore proti?"

- veď preto sa pýtam... aby mi to ten kto tie argumenty tvrdí aj vysvetlil... možno potom konečne pochopím aj ja keď to bude aj pre mňa nezvratný dôkaz (i keď aj vtedy budem možno pochybovať či je konečný... ale možno nie... možno mi dá niekto taký dôkaz že už pochybovať nebudem... a v tom prípade budem mať pravdu alebo sa mýliť...)

"ako ta vobec napadlo nieco, napriklad si sa vyjadril, ze panbozko je laska, s tym spajat? fakt nerozumiem...
"

- to som vyjadril ako to cítim ja... teda jedno z mojich mnohých možností... netvrdím že to je skutočná pravda... čo je na tom nepochopiteľné?


jozef . cucexuso04   |   ip:62.197.22   |   2013-01-29  (13:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  diskutujte k obsahu článku vy psychopati debilný.!!!


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-29  (13:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pekná vizitka...


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-29  (13:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  BBB
Veď do skúmavky som si dal teraz Teba a meriam si Ťa tu.. :-)

Ak Ty existenciu života, existenciu seba, existenciu mňa, existenciu všetkého čo existuje vzťahuješ k pojmu boh tak žiadam od Teba rozumné vysvetlenie že prečo práve boh prečo nie niečo iné..

Potom je boh iba slovný obal( krabička ) do ktorej si všetko strčil. Tak ako ja hovorím 'dať do skúmavky', a mám tým na mysli nie nádobu v ktorej sa skúmajú kvapaliny a plyny ale spôsob, metódu ako niečo preskúmať tak aby sme došli k nejakému záveru.

Takže Ty vravíš že toto všetko si si zabalil do toho slova..
No existenciu toho ja vyvrátiť nemôžem, môžem len potvrdiť že existujem ja aj Ty aj život a tak ďalej.

Ale tak potom mi vysvetli načo to slovo vôbec používaš, potom z toho vznikajú len nedorozumenia z nepochopenia významu toho slova. Teda si niečo ako panteista ?

Fuknem tu niečo z wiki hej aj keď nemusí s tým nikto súhlasiť. Dávam to sem len tak pre zaujímavosť súčasného delenia tých ktorí ten pojem 'boh' používajú.

Panteizmus alebo naturalizmus je nábožensko-filozofické učenie, stotožňujúce boha s prírodou a pokladajúce prírodu za stelesnenie božstva. V panteizme existujú dve možností: 1. teopanizmus, 2. vychádzanie z presvedčenia, že všetko, čo je, je božské; vesmír sa stáva bohom; ide tu o predstupeň k naturalizmu a materializmu, je to - ako povedal Schleiermacher - „úctivý ateizmus“.

Naozaj neviem načo je dobré to delenie a ktorý mudrc vymyslel to slovo. Najjednoduchšie je vzdať sa ho a používať zrozumiteľné výrazy. No ale ak si sa rozhodol tak zamotávať situáciu nejakým slovom tak Ťa za uvedomelého v tejto veci môžem považovať len veľmi ťažko. Myslel som že múdrejšie bude vyjadrovať sa zrozumiteľne.. Ak to tak nie je buď tak dobrý vysvetli mi načo je dobré pre Teba to slovo a na čo vôbec slúži ak Ti potom nerozumie ani vlastná mater.


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-29  (13:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
zbytočne si tak rozsiahly keď iba odbiehaš od toho o čom sme sa začali baviť... pretože podľa tvojho prvého vyjadrenia je pre teba blud aj to že ma teraz skúmaš... :-)Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-29  (13:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  BBB
Zase sa len brániš namiesto zrozumiteĺnej komunikácie. :-)
A zase chceš odskočiť niekam inam. Moja debata bola vždy o tom istom. Bola o tom že chcem dôkaz. A toho som sa aj držal.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (14:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Orangutane promin ale premyslet nad tim jestli zachranit topiciho se...

Ty bysi snad nepomohl cloveku v nouzi? Bys nejprve premyslel jestli to nemuze byt nejaky "zly" clovek? Vzdyt na to by jsi stejne v tu chvili neprisel... a nez by ses rozhoupal mu pomoct, mohlo by uz byt po nem...

To teda nebyl dobry priklad...


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-29  (14:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
prečo by som sa mal brániť? vari na mňa útočíš? :-)
dobre teda poďme na začiatok... napísal si:

„Keby mi aj rovno tuto duchovia skákali popred nos a uśiel by som od strachu tak na druhé ráno poviem že som videl bludy a že sa idem pozrieť ešte raz ináč tomu neuverím. Tak by som ich pokúśal riadne až kým by mi neskáklai okolo nosa večne a vtedy by som vyhlásil že vidím bludy sústavne. Tak asi ani to nebude pre mňa dôkaz, musel by som takého ducha strćiť rovno do skúmavky a pomerať si ho z prístojmi.. Potom by som uveril.“

trváš si na tomto tvojom tvrdení podľa ktorého existuje len to čo sa dá zmerať? :-)


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (14:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "tie momenty pritom často prichádzajú nenápadne a vieme ich veľakrát doceniť až po rokoch, keď pochopíme kam nás to posunulo ... V dobrom, či zlom. To preto, lebo si málo všímame znamenia osudu. Sme príliš zaneprázdnení a hrdí. Furt niečo naháňame. Meriame časom a peniazmi. Pre "momenty" nemáme čas, ani pochopenie ..."

- Pekny komentar smartang :)


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2013-01-29  (14:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kua, ze ateista :)))


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (14:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Ved nejde o nic ine ako zakon priciny a nasledku.Je popisany v biblii(pre koho to je autorita)"Kto seje vietor,burku bude zat!""Cinte druhym tak,ako chcete,aby oni robili vam!".Ale aj zdravy sedliacky rozum tento zakon vyjadril v mnohych porekadlach."Ako si ustelies,tak budes spat." a mnohe dalsie..
Navrhujem nesudit,ale poznavat priciny a nasledky.
Z nasich dani platime humanitarne dobrodruzstva NATO-ako za to budeme trpiet?Mozno len stupne pocet muslimov v EU,ktori budu nenavidiet Europanov(bez rozdielu)..dosledky..
Nedokazeme sa pochopit,dohodnut na spolocnom cieli,tak nas okradaju."

- Presne tak :)


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2013-01-29  (14:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb
"- veď preto sa pýtam...
- to som vyjadril ako to cítim ja..."

preco to tak citis, ked ani nevies co to je to panbozko???

ma to nejaky zmysel to takto citit?
citis sa potom, ze mas odpovede na to co iny nema?

alebo preco???


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-29  (14:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  BBB
Nikdy som netvrdil že existuje len to čo sa dá zmerať.
To si si domyslel nesprávnou logickou úvahou. No pravdou je že ľudia trpia aj bludmi. A ak by mi skákali duchovia popred nos tak by som mal podozrenie že nimi trpím aj ja.. :-)

Preto tá skúmavka. Musel by som si to overiť skrátka aj inými spôsobmi nie iba zrakom, aby som si to potvrdil inou metódou a potom by som mohol svoje videnie duchov považovať za 'naozaj pravdu' aj keď nie absolútnu.

Môžem ťa odkázať na nejaké informácie ohľadom bludov.
Môžem Ťa odkázať aj na informácie o ľuďoch ktorí trpia bludmi a na to že človek ktorý trpí bludmi ich za bludy nepovažuje ale považuje ich za pravdu. Tak prečo by som mal byť ja nejakou výnimkou ak uvidím nejakého ducha. :-)


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2013-01-29  (14:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a vobec, co to znamena, ze nieco citis ako panbozko???


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (14:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja se zase omlouvam tobe Rafaeli za me nevhodne chovani vuci tobe tehda!


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-01-29  (14:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
Lenže duch sa nemusí len objaviť. Môže Vás to aj dobre prefackať :) Čo spravíte v takom prípade? Poviete mu do očí že neexistuje? :))))))


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-29  (14:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma
"preco to tak citis, ked ani nevies co to je to panbozko??? ma to nejaky zmysel to takto citit?"

- nikdy som to čo cítim nenazval pánbožko... a keby som to nazval aj trolejbus na tom cítení sa nič nezmení... áno pre mňa cítenie má zmysel...

"citis sa potom, ze mas odpovede na to co iny nema?"

- ánie... keby si pozorne čítal čo som ti už napísal tak by si túto otázku nekládol...

"alebo prečo???"

- asi preto že som slobodný a robím to čo chcem (v rámci obmedzení všeobecnej (ne)slobody) ak tým nikomu inému neubližujem... chceš povedať že nemôžem? alebo mi v tom brániť? :-) verím že nie... a to že ma nechápeš nemusíš brať za niečo zlé... :-)


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-29  (14:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
"Nikdy som netvrdil že existuje len to čo sa dá zmerať."

- tak je potom všetko v poriadku... to mi stačí... prepáč že som ťa nesprávne pochopil... celá ďalšia debata je zbytočná... :-)


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-29  (14:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang v takom prípade je dôveryhodnosť ducha vierohodnejšia ale aj to by sa mi mohlo zazdať že ma prefackal. A tak by som to šiel zase len preskúmať. Šiel by som k zrkadlu či mám po tom fackaní červené líca. Ak by som tam mal nejaké dobre viditeľné stopy, potom by som sa opýtal druhých či mám prefackané líca. A ak by povedali že áno, že mám facky na lícach až potom by sa moje pochybnosti skoro stratili. :-)

Ale aj tak by som riadne rozmýšľal nad tým či to nebude nejaký duševný efekt ktorý sa prejavil na mojej tvári keď sa mi zazdala tá volovina..


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2013-01-29  (14:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nie citenie ci ma zmysel, vole, neprekrucaj...
ci citit nieco ako panbozko ma zmysel.

samozrejme, ze ti v tom chcem branit :)
hlavne ked to budes miesat do veci, ktore s tvojou "(ne)slobodou" nemaju nic spolocne...

napriklad aj do tej evolucnej teorie, ktora s tym naozaj nema nic spolocne...

ked moze byt trolejbus, tak aj spageta :)

a vsetci teraz zahodime vsetky poznatky, dokazy, hypotezy a teorie..., pretoze bbbbecko si namysla, ze mu to ohrozuje jeho slobodu :)))


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-29  (14:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma
"ci citit nieco ako panbozko ma zmysel."

- ak to tak niekto cíti tak to pre neho asi má zmysel... tak ako pre teba má zmysel špageta (ja viem recesia... :-))

prečo sem pcháš evolučnú teóriu nerozumiem... vlastne rozumiem... prekrúcaš ostošesť... :-) alebo si len mylne domýšľaš ako napríklad toto:
"a vsetci teraz zahodime vsetky poznatky, dokazy, hypotezy a teorie..., pretoze bbbbecko si namysla, ze mu to ohrozuje jeho slobodu :)))"
kuřma ako si na to prišiel? (ďalšia recesia? :-))


rafael . qelyhutu11   |   ip:89.173.93   |   2013-01-29  (14:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmenovany, prijimam a aj ked mame rodielne nazory, ci poznatky, je diskusia medzi nami urcite mozna. Vdaka za tu premenu.


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2013-01-29  (14:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb.

asi preto, ze svojim "citenim" pre panbozka zase narusas moje citenie pre "spagetu"...normalna nabozenska vojna...

myslel som, ze dokazes pochopit tu podobnost, ale mylil som sa, takze to uz takto nebudem v tvojom pripade pouzivat, pre istotu.

preco tu pcham evolucnu teoriu?
lebo si v poselednej diskusii svojim citom pre panbozka napadal prave to.

chapes? ziadne dokazy, ziadne verifikacie, falzifikacie...citom pre panbozka si to napadal...a pritom si mi este tvrdil, ze ja som ten, co to spomina ako nejaku neoblomnu pravdu, aj ked si ako obvykle nepochopil pojem teoria...


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-29  (14:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma
si mimo... neviem prečo mi stále pcháš toho tvojho pánbožka... veď si ho nechaj... ja tiež nič nasilu nevnucujem...

a ak chceš (čo by si mohol lebo ináč sem píšeš len tvoje výmysli) pozri si tú diskusiu o evolučnej teórii... ktorú som nenapádal žiadnym citom pre pánbožka... ale mne to nevadí že si to nepochopil... :-)

takýmto štýlom - tvojho domýšľania a žiadania ostatných v mojom mene o to o čo sám nežiadam - nemá význam s tebou ďalej diskutovať... :-)
ale neber to tak že sa na teba hnevám... :-)


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2013-01-29  (15:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  skus zaspominat...

http://dolezite.sk/Nekonecne_vedomi_a_vedomi_nekonecna_138.html

podla teba je nahoda aj to, ze rovnaky nazor na teba mal napriklad aj rafael?Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (15:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kucma smysl citit universum, ci o nem premyslet.., urcite ma.

Nekdo prave takto nadobuda moudrosti. Nekdo prave takto nadobyde citu k zivotu kolem sebe. Nekdo prave takto utisi svou dusi, a pomuze si od stresu...

Je mnoho lidi a mnoho pricin a duvodu. Rozhodne neni spravne do tohoto nekomu zasahovat pokavad tim on nezasahuje do ZIVOTA JINYM LIDEM..!

Tim ze ty budes nekomu vykladat ze to neni spravne, a mel by celou vec chapat tak jako ty.., muzes v konecnem dusledku cloveku akorat ublizit... !

Navyse nejsi pote o nic lepsi nez ti "Panbickari" co zde na forech kazdemu vnucuji viru v "boha"...


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-29  (15:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma
áno spomínam si ako si boha do našej debaty priniesol ty... pamätáš sa? :-) (alebo sa mýlim)

a prečo by to mala byť náhoda že rafael má rovnaký názor ako ty... a čo to má pre mňa akože znamenať? :-)


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (15:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb ti nic nevnucoval! Dokonce ti dal nekolikrat najevo ze se te nechtel nijak dotknout ci ti cokoli vnutit.! Ale spolecne zapremyslet...

A to je znacny rozdil!

Tak si prosim odpust vuci nemu tu ZAUJATOST...


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (15:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafaeli ja sem zase moc rad ze si me dal sanci a nezavhrnul me :)

Bude mi cti s tebou diskusi vect :)


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-29  (15:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma
nič v zlom ale to ty si mi keď som zapochyboval o tom že naše súčasné poznanie je konečné (ako sa s ním oháňaš ty) tak si mi vtisol kreacionizmus ktorý som nikdy a nikde neobhajoval... :-)
ale to sa stáva keď si človek domýšľa (nepriateľov) :-)


kucma . fyvafixa2   |   ip:82.145.21   |   2013-01-29  (15:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb
spiminam si jedine nato, ze si sa "priplietol" do debaty, ked som sa na podobnu temu vykecaval s niekym inym.

avatar
o inklinovani k univerzu som nikdy rozpravy neviedol...
a sa chce vykecavat so mnou, tak jedine na urovni falzifikovatelneho a verifikovatelneho...

pri citovom inklinovami sa mozeme bavit o troch prasiatkach a cervenej karkulke.


bbb . rexyrato2   |   ip:213.81.13   |   2013-01-29  (15:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma
spomínaš či namýšľaš? (dúfam že aj ty v tom vidíš rozdiel) :-)
ale ok... už to nechám tak... :-) veď je to tvoje domýšľanie a nie skutočnosť... (len dúfam že ty tomu veríš že to bolo tak lebo ak nie tak úmyselne klameš...)

prajem ti pekný deň


kucma . fyvafixa2   |   ip:82.145.21   |   2013-01-29  (15:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bbb
tak si domyslaj nepritelov. uz si si konecne precital co znamena teoria?
je to vari poznanie konecne?

zakopeme kostry dinosaurov?
budeme ich ignorovat?
prehlasime ako fras, ze ich zubnou vrtackou robia vedci?
nasliel uz niekto mamuta v prekambriu?
mas nejaku inu teoriu, kde by tieto fakty zapadali?kucma . fyvafixa2   |   ip:82.145.21   |   2013-01-29  (15:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  spominam.
dokonca aj nato, ze som sa ti spociatku ospravedlnil za zaradenie medzi panbickarov...
no ked ti to pomaha k "pocitu (ne)slobody" berem spat.
myslim, ze moje prvotne pocity boli na mieste...


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-29  (16:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No dobre dobre.. Tak môžme vychádzať z tézy že boh je podľa niektorých ľudí to univerzum a teda celý svet, vesmír, kozmos a môžu povedať že boh. A teraz dôjdu ďalší a povedia že to je niečo iné. Tak potom kto Vám má rozumieť..

Hlavne že keď si ľudia spolu sadnú a pod tým pojmom boh si predstavujú niečo rozdielne tak sa celkom dobre o tom porozprávajú a pritom jeden o voze a druhý o koze môže mlieť.


BBčko prečo radšej nepovieš že univerzum, celý svet, vesmír, kozmos. Slová sa predsa používajú na to aby spolu ľudia komunikovali a rozumeli si, nie na svoje osobné pomenovania niečoho čo komunikáciu medzi ľuďmi brzdí. Tiež môžem povedať že 'dzindzik' no a Ty si pod tým predstavuj čo chceš. A môžme sa aj o dzindziku baviť.
Ty budeš mať svoju predstavu dzindzika a ja svoju.
A budeme o dzindziku tárať. A ja veru mám k dzindziku nejaké tie pocity lebo to slovo sa mi páči, dá sa ním vyjadriť dzindzikovosť.

Ty čo cítiš k dzindziku ?


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (16:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kucma ja nemluvim o inklinovani k universu, v tvem pripade.

V tvem pripade se jedna o falzifikaci a verifikaci, kterou cpes ostatnim stejnym zpusobem jako "Panbickari" svou viru...

Uz chapes?


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2013-01-29  (16:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  avatar!

jaj to s tebou som sa bavil o transformacii, uz aj na to si spominam...
tak co? podarilo sa ti uz dokazat, ze evolucia je blbost, lebo v prirode nedochadza k premene z jedneho zivocisneho druhu na iny???

piko 100 bodov :)
dzindziky...ale pochybujem, ze to pochopia vsetci, ze co tym vlastne myslis.
vies, mozno prave ohrozujes ich slobodu tarat nezmysly...a na to ma vazne kazdy pravo...udajne...
ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.96   |   2013-01-29  (16:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

No, tak pokial sa jedna o dzindziky, tak to som jednoznacne za! Dzindziky svojou dzindzikovostou davaju ludstvu nejlepsie predpoklady na ziskanie uplnej dzindzikovosti a o to by nam malo vsetkym ist, nie?

Teraz, ked sme takto rodzindzikovany, tak to nestoji ani za ten deravy dzindzik. Ked sa ale zdzindzikujeme, tak nas uz ziaden dzindzik nezastavi!!!

S dzindzikom za krajsi svet pre vsetkych! Dzindziku zdar!


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (16:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No v prirode skutecne nedochazi k premene z jednodho druhu na druhy :))
Leda skrizenim dvou pribuznych druhu :) ci genetickou manipulaci :)

Samotny druh se muze akorat prizpusobovat zivotnim podminkam, ale bude porad tim samym druhem :)


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-29  (16:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  BBB

Tak ale noazaj je to tak..

Pomocou dzindzika sa da vyjadriť dzindzikovosť.
Tak ako sa da aj pomocou boha vyjadriť bohovosť.

A To my vśetci vieme čo je to bohovosť tak preto si ludia rozumeju ak sa bavia o bohu a niečo ine si pod tym pojmom boh predstavuju a aj tak si rozumeju. Lebo tym pojmom boh vyjadruju bohovosť ale to čo pod tým pojmom myslia si nevysvetlia..

A tak sa môžu iní ľudia baviť o dzindziku a vedia o čom sa bavia lebo pojmom dzindzik vyjadruju dzindzikovosť objektu.

No ako presne ten dzindzik vyzera sa nemusia baviť vôbec a vedia o čo ide. Tak teraz som pochopil toho boha.

Dzindzik je to ale strašne veľky. Celosvetovy.
A to nikoho učelovo neuražam ale k tomu som sa dopracoval.

No ak má niekto iný názor nechám si ho vysvetliť.smartang . bohupyki56   |   ip:178.40.14   |   2013-01-29  (17:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Co je do perdele dzidzinok? Nevadi ... Nuz Piko v kazdom pripade ste ma pobavili - myslim to s tym duchom co Vas prefackal. Je vcelku fascinujuce sledovat ako sa zubami a nechtami drzite svojho svetonazoru prisne postaveneho na vede a ako Vas priam zenu co najdalej od vsetkeho co len zavana niecim nadprirodzenym :} Je to nieco ako panicky strach z neznameho? Hmmmm. Ste zaujimavy subjekt na studium :}


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-29  (17:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang dzindzik nech sa páči

http://slovnik.azet.sk/synonyma/?q=dzindz%C3%ADk


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-29  (17:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ináč dzindzik je všelićo.. Všetko malé čo má nejaké výćnelky..
Môže to byť hocićo. Hocičo čo vyzerá ako dzindzik, a to ako vyzerá dzindzik nie je nikde napísané.


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2013-01-29  (17:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  avatar, a ?LogON . mowogesu02   |   ip:91.127.16   |   2013-01-29  (17:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Musím doplniť, dzindzik je to, čo musíš vytiahnuť, kým hodíš granát.
Tak nás učili "na vojne".
:-)


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (19:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma "a" nic.. ty ses ptal :)


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-01-29  (19:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Taký piko tu dnes začal, k tejto téme 10:02....a skončil 17:11...dzindzikom...hodnotný záver, a kde to vlastne začalo, o čom to bolo, prečo, načo, to už opäť nie je až tak podstatné, hlavná vec, že sa píše, ako, to už tiež časom nie je až tak podstatné....To kedy chodíte von, do prírody, s rodinou ste, pracujete, keď stále tu vypisujete tie svoje rozumy, nie len piko?


kucma . fyvafixa2   |   ip:82.145.20   |   2013-01-29  (19:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  avatar "a" tak uz sa ti podarilo zakomoponovat do evolucnej teorie transformacie? :)
preco si myslis ze tvoje argumenty tam vobec patria?


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (19:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma teorie je jen teorie. neni nevyvratitelna. ani vsemi uznavana.

tak proc do ni cokoli komponovat? :)

To ja nevim jestli tam me argumenty patri, ty to vis?


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2013-01-29  (20:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  co ja viem :) a dzindzik tam patri?


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2013-01-29  (20:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "kucma teorie je jen teorie. neni nevyvratitelna"
isto nie transformaciami, ale trebars druhom uplacanym z hliny, alebo len tak, nahodnym zhlukom energie v novy hotovy druh, alebo nieco podobne :)
Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (20:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak na to nejsem zadnej odbornik :)))
To bys musel asi prodiskutovat s Darwinem :))


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2013-01-29  (20:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  preco s darwinom?
ta teoria sa uz pekne daleko posunula od tej doby, ty o tom nevies?

aj o tom ci su boeingy lietadla treba diskutovat s wrightovcami?


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (20:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Predtim nez byla hmota, byla pouze energie. Hmota je energie na urcite frekvenci.

Nejak to zacit muselo. Nevim co si pod tim presne predstavujes kdyz povis transformace. Vse ma pevne dane zakonitosti. Jsem presvedceny ze pokavad by zivot zapocal urcitym druhym "transformace" slo by to dokazat i vedecky.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-01-29  (20:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dnes je v kabarete Dôležité nuda. Vypískajme klauna bez mena...! :-DDD


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2013-01-29  (20:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Predtim nez byla hmota, byla pouze energie?"
prespagetu a to si odkial nabral toto tvrdenie?
aj keby...

"Nejak to zacit muselo." a co dalej???Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (20:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma to byl for s tim darwinem :) s nim uz by jsi tezko mluvit mohl :)

a ze se ta teorie za tu dobu znacne posunula sem tu dokonce sam psal... akorat nekde v jinem topicu..

no, stale je to teorie kucma.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (20:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ahoj pande :)


kucma, protoze dle mych uvah, by pouze energie mohla existovat stale. Nedovedu si predstavit NIC a jak by se z toho NIC stalo NECO. Ty ano?

Co mas na mysli tim "a dalej?"? na co presne se ptas?


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2013-01-29  (20:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nejak to zacalo a co dalej?


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (20:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to ja nevim kucma :)

to muzeme maximalne spolu fantazirovat :)


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2013-01-29  (20:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  takze vecna energia, hej...
a to odkedy sa ta energia rozvibrovala do hmoty :)
prepac, ale je to len take avatarske tliachanie...


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2013-01-29  (20:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no ak bol pociatok, tak sa to potom nejako aj vyvijat musi, ved mame cas, ked by sme uz pristupili na tvoje hypotezy.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (20:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale klidne muzeme premyslet :) me takova debata nevadi :)


kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2013-01-29  (20:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no vidis, tak premyslaj.
ale teraz uz bezo mna, bezim na futbal.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (20:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no jiste je, ze vse ma nejaky pevny smysl, sve dane zakonitosti. cely vesmir... cela existence... jinak by nemohla existovat? nebo mas jiny nazor?

dle meho kdyby vesmir nebyl "dokonale" doreseny, musely by se vyskytovat nejake anomalie. ktere by se nedaly nijako vysvetlit


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (20:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nevadi. :) pripisu zde co me napadne k veci.
a ty kdyz budes chtit, muzes nekdy na diskuzi navazat :)

tak zatim ahoj :) a at se ti dari!


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-29  (20:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kucma nemenovany
Tak to nebolo.
Na začiatku musel byť boh, to je zaklad aby sa Vaše teorie zhodovali z inymi teoriami.. Iba tak môžte dôjsť k všeobecnej teórii ktorú prijme každý.

Všimnite si že slovo boh nie je exaktné. Má asi tak široké využitie ako slovo dzindzik. A vtedy keď sa ujasnia pojmy, určí sa neexaktnosť slova boh, vtedy bude teória platná.
To je základ aby sme si všetci konečne rozumeli. Ináč sa nepochopíme.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (20:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ahoj piko :)

v tom pripade :))

energie = buh :D


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-29  (20:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemenovny to by šlo..
Energie=Hmota
Boh=Hmota


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (20:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " takze vecna energia, hej...
a to odkedy sa ta energia rozvibrovala do hmoty :)"

- dle meho cas nabyva vyznam az za existence. cas je podle me soucasti vesmiru. ale ne samotne vecne energie. je to soucast toho vytvoru...


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (20:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jejiho...


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (20:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " no ak bol pociatok, tak sa to potom nejako aj vyvijat musi, ved mame cas, ked by sme uz pristupili na tvoje hypotezy."

falzifikovat a verifikovat se dle meho bude dat casem vsechno, protoze jak uz sem ti psal vyse vsechno v tomto vesmiru funguje vse dle nejakych zasad a zakonitosti. tim padem, vse pravdepodobne pujde take prokazat.,

ja bych byl jenom rad, kdyby to lidstvo dokazalo JAKO SVOBODNE a bez toho aby tato planeta a PRIRODA ZDE lehla Popelem!..

ovsem co se udalo pote co se ta energie "rozvibrovala" a jak se to vsechno "vyvijelo" nebo "rostlo" to nevim :)
A jak rikam :) neni to ted asi ani podstatne... :) na to jednou urcite prijdeme kdyz budeme chtit :) a ja doufam ze jako SVOBODNI LIDE ! :)) Bez nejaky smejdskych (j)Elit!! :))


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (20:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko presne tak !! :D:D


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (21:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  napr. :)) pro zajimavost.

uvazoval sem nad smyslem existenci dimenze.

neboli spise... uvazoval sem nad cestovanim casem. a dosel sem k mozne pricine existenci dimenzi.

kdyz by se nekdo vratil do minulosti, a svymi ciny ji narusil, tedy pozmenil.. dimenze by davala ten smysl ze by se od nove minulosti mohla odvijet oddelene nova budoucnost.

nemuselo by se to tedy nijako anomalne projevovat v teto realite.


smartang . bohupyki56   |   ip:95.103.12   |   2013-01-29  (21:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko vdaka za ten dzidzinok. Tak mne uz sa tato diskusia zacina rentovat :}}}

Ze 229 prispevkov. No prosim, a ze ludi spravodlivost, reinkarnacia a duchovno nezaujima ...


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (21:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  snazim se na veci nahlizet tak, ze vse ma nejaky dany smysl co se komplexsnosti a "dokonalosti" existence tyce...

vse ma svuj duvod.. ze vsim je nejakym zpusobem "pocitano"...


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (21:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  napr. v prirode ja vidim jasnou harmonii dvou sil..
(v divoke prirode samozdrejme...)

pozitivni a negativni. je tam smrt. tece tam krev. priroda dokaze byt nekdy kruta... zaroven vsak vidim obrovskou rozmanitost :) radujici se zivot z obycejneho zivota :)) lasku :)) cistotu :)) harmonii :))

vse dokonale vyvazeno :)


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-29  (21:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale neboj Smartang zaujima. Akurat že o tom prd vieme.
Lenže dnes som sa konečne posunul. Tak panbožko nie je exaktný. Prečo ste mi to nepovedal skôr Smartang.

Tak ja sa musím k tomu tak pracne dostávať, no to je horor. :-)


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (21:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  existence jenom jedne z techto sil by nedavala smysl.

nedovedu si predstavit svet vylozene "pozitivni" ci vylozene "negativni"

nedovedu si predstavit svet vylozene "dobry" nebo vylozene "zly".

nebo. mozna i dokazu... ale nedavalo by to zadny smysl co se do existence toho celeho vsude kolem nas tyce...

nedavalo by to smysl "zivotu" ci "rozvibrovani" te "prapuvodni" energie

smysl je dle meho prave v te obrovske rozmanistosti vesmiru :)) zivota :))

a te universum dosahuje prave pusobenim a vzajemnym "souperenim" techto dvou sil


toto sou nektere me prozatimni zavery a uvahy, k nemz sem dosel.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-29  (21:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemenovaný zbytočne tu o tom filozofuješ..
Je málo poznatkov na to aby bol niekto schopný to rozlúskať.


smartang . bohupyki56   |   ip:95.103.12   |   2013-01-29  (21:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko, zase to neprehanajte s tymi novymi vedomostami ... viete, aby ste nad sebou nestratili tu dokonalu kontrolu :} Dnes to bola sichta - aby ste od unavy v slabej chvilke neuverili skor, nez si stihnete preverit dokazy :}}}}} To by bol dost tazky pruser lebo to je vacsinou nezvratny proces.


Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (21:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to mas samozdrejme pravdu :)

ale neni mi to proti "srsti" :)

bavi me premyslet nad takovymi vecmi. rad takto podiskutuji.. :)
a treba nekomu me otazky prijdou vhod :) a navedou na nejakou jinou myslenku, ktera nenapadla zrovna mne.

nebo se treba nekdo chytne konverzace :)

rad to zkousim :))


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-29  (21:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang mne ani tak o tie dokazy nejde.. Ale strašne ma vie hnevat ak niekto toho panbožka spomina lebo ked sa začnem baviť konkretnejšie tak vždy dôjdem k tomu že vidím že ten ćlovek mi ani nevie presne povedať o čo sa vlastne jedná.

No a tak sa bavím, bavím a pýtam dôkazy len preto aby som zistil čo si pod tým slovom ten ktorý človek predstavuje. A hľadám riešenie pre seba aby som sa nad tým už nevzrušoval.. Tak myslím že som to riešenie našiel..

Ak niekto povie panbožko tak viem že to nemám brať doslovne ale že to mám brať asi tak ako s tým dzindzikom. Nepresne.
No a myslím že toto mi pomôže k tomu aby som bol tolerantnejší. Bude to asi nejaký objekt do ktorého si ten ćlovek šupol vśetko uśľachtilé čo pozná. Ale nemusim sa zaoberať tým že čo, to asi bude záležať od jeho predstáv o uśľachtilosti a dokonalosti a vzniku sveta a podobne. :-)

Takže ten dzindzik to je len dobrá vec pre mňa, ako pomôcka.Nejmenovany . fydocahe91   |   ip:90.178.25   |   2013-01-29  (22:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  i zvirata mezi sebou mluvi.

i zvirata mysli.

vzpomel sem si na tu pohadku o te zvireci farme jenz se o ni nanuk v minulem topiku zminoval.. nelisime se moc od zvirat.


Shakespeare . nebucyse64   |   ip:87.197.22   |   2013-01-30  (06:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  smartang vám teraz naložil, tak ako ďalej bezduchí, prečo sa venujete tak dlho tu niečomu, o čom nemáte šajnu?


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2013-01-30  (07:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  piko...

"Všimnite si že slovo boh nie je exaktné. Má asi tak široké využitie ako slovo dzindzik."

jedno z prvych mojich tvrdeni, ktore som tu pisal je, ze boh=neviem. no a ako si si uz mozno vsimol, len sa potvrdzuje :)

"A vtedy keď sa ujasnia pojmy, určí sa neexaktnosť slova boh, vtedy bude teória platná."

ano, a treba urobit vstetko preto, aby to tak aj ostalo, ze...zakopeme kostry dinosaurov spat do zeme, zatvorime vyskumne ustavy, porozbijame mikroskopy, dalekohlady...a tak...ved preco neostat sprosty, ze :)

budeme sa mat radi a budeme deti neexaktnosti.
pre teistov: budeme deti bozie :)))kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2013-01-30  (07:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  smartang! ty neruhaj sa!

to nie je ziadny "dzidzinok" ale aby sa nam vsetky teroie zhodovali sa musi urcit, ze je to ON a jeho meno aj napriek neexaktnosti musi byt exaktne a teda "Dzindzik"

:)))


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-01-30  (08:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neviem čo chcete riešiť pán aspartan. Už pred rokom som Vám jasne povedal že deduško na obláčiku to asi nebude. V každom prípade je tu z nášho pohľadu superinteligencia ktorá stála na počiatku všetkého a tvorí tvorí vedome a so zámerom. A čo sa týka "mena" tak aj to som už spomínal že vôbec nie je jedno ako Ho nazveme pretože každé slovo má svoju, jedinečnú vibráciu.


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2013-01-30  (08:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  smarty.

chces zazit superinteligenciu :)

pomenuj vsetko o com ani len netusis "Dzindzik" a nepoznane procesy zval nato, ze ich robi "Dzindzik" a mas to!

si superinteligenty, uz ta ziadna otazka nezaskoci...
budes na obraz superinteligenta :)))

no poloz mi otazku, na ktoru nemam odpoved...


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-01-30  (08:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Viem kam mierite a odpoviem Vám takto. Máte v podstate pravdu skoro vo všetkom čo tvrdíte ... až na jeden PODSTATNÝ detail. Vy vychádzate z toho, je je to vymyslený blud. Lenže nerátate s tým, že by to mohlo byť skutočné. A to je divné, lebo popierate do istej miery vlastne sám seba a svoje presvedčenie. Ako? Nuž ako vedecky založený inteligent musíte vedieť aj to, že tam, kde veda samotná nenachádza dôkazy, nie je nič také ako 100%. Tomu sa hovorí že logika veci. Takže OK, moja otázka pre superinteligenciu na druhej strane monitora:
Akú šancu dávate tomu, že veriaci majú s tým Stvoriteľom pravdu?

Nuž ... čujme, čujme ... tata hovorí. Hovorí tata :)


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2013-01-30  (08:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Nuž ako vedecky založený inteligent musíte vedieť aj to, že tam, kde veda samotná nenachádza dôkazy, nie je nič také ako 100%"

nuz to som o sebe nikdy netvrdil, ale ako vedecky zalozeny intelignet by som asi odpovedal tak, ze ked nic, tak nic. teda neexistuje nic ako 100% superinteligent.

sanca je asi taka aku ma piko s dzindzikom...


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-01-30  (09:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No ja myslím kucma že Piko si na ten svoj "dzidzinok" :) nesťažuje a dokonca mám pocit že s ním má vcelku úspech - len predvčerom ukončil predčasne diskusiu lebo bol očakávaný :))) Takže tá šanca je zdá sa dosť reálna a byť Vami, otvoril by som čo najskôr svoje srdce ... aby nebolo neskoro. Ale možno že sa k tomu ešte aj Piko vyjadí tak to neuzatvárajme ...

OK, takže sa zhodneme na tom, že šanca tu v každom prípade je. THX

Prajem pekný deň


kucma . fyvafixa2   |   ip:195.146.1   |   2013-01-30  (09:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Takže tá šanca je zdá sa dosť reálna a byť Vami, otvoril by som čo najskôr svoje srdce ... aby nebolo neskoro"

dakujem za radu. moje srdce je otvorene dostatocne, si myslim :)
samozrejme ze nie pre barzjake dristy...

kedysi ste sa vyjadrili, ze ste hlboko veriaci...
teda by som sa chcel opytat, co vlastne znamena???

znamena to, ze ste neotrasitelne presvedceny o spravnosti vasich predstav, nech sa deje co sa deje?
Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.12   |   2013-01-30  (09:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang vedecky s Vami nemôžem s súhlasiť z dôvodu že som čítal aj iné teórie - napríklad toto

Na prvopočiatku bola vo Vesmíre pozitívna a negatívna energia, pričom sa udržiavali v rovnováhe. Objektíny Boh sú Zákony Vesmíru. Subjektívny Boh vznikol tak, že prešiel podobnou ľudskou skúsenosťou, ale ako prvý sa naučil zákony a ako jediný ich ovláda všetky.


Tak vidíte Smartang že nemáte pravdu že na počiatku
stála superinteligencia. To bolo až neskôr a u Vás na počiatku. Vidíte že inteligencia vznikla aj neskôr.

Ja hľadám všeobecnú teóriu boha a aby som vyhovel každému
Aj Vám Smartang aj aj iným tak som našiel jednu dokonalú vlastnosť boha.. Dzindzikovitosť.

Boh je nielen dobrý, múdry, spravodlivý a tak ďalej
ale predovšetkým je dzindzikovitý na všetky strany.

A to mi nevyvrátite lebo mám dôkazy. Všimnite si smartang tú božiu dokonalosť, ak sa dzindzikuje a vetví v rôznych náboženstvách a zase dzindzikuje až má všetky možné pozitívne vlastnosti ktoré poznáme a niekedy aj zdanlivo negatívne. Jeho dzindzikovitosť je úžasná, je to tiež jedna z jeho dokonalých vlastností.

Pomocou jeho dzindzikovitosti si už viem dokonale vysvetliť všetky náboženstvá a náboženské smery. A preto Vám musím Smartang uznať že sama božia dokonalosť je v tom čo sme doteraz nepoznali, v jeho dzindzikovitosti.

Tak aj Vy máte pravdu aj všetci majú pravdu.. :-)
Aj tí majú pravdu čo hovoria pravý opak toho čo Vy hovoríte.
To je tá úžasná dzindzikovosť. Dzindzik môže byť totiž aj okrúhly aj hranatý zároveň. Tak tá vlastnosť ktorú som u boha objavil Smartang, tá mi dala teraz schopnosť tolerovať každý náboženský názor. Ďakujem Ti bože. A Smartang nech Vám pan boh pomáha.. Majte sa pekne.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-01-30  (09:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vcelku pekný a pozitívny záver. Tento štýl si zachovajte aj do budúcna. Všetko dobré páni.kucma . fyvafixa2   |   ip:88.212.37   |   2013-01-30  (23:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  apropos.

"Akú šancu dávate tomu, že veriaci majú s tým Stvoriteľom pravdu?"

to ci existuje nejaky stvoritel vie len dzindzik :)))


julo . gopomipy8   |   ip:78.102.17   |   2013-01-31  (00:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko-podla tvojich komentarov si dost inteligentny clovek..ale obcas vydzindzikujes riadne dzindzikoviny.
Manipulacia pohladu na realitu je lahsia ako manipulacia reality.
Neries,ci boh je,alebo nie.Suhlasim s tebou,ze "Objektíny Boh sú Zákony Vesmíru." Subjektivny moze byt len vztah subjektu k objektivnej realite.
Za najdolezitejsie povazujem snahu o poznavanie zakonov vesmiru(boha).Zosmiesnovanie,ci boj proti nejakemu nabozenstvu ho len propaguje.A hlavne diferencuje spolocnost,ktora je potom lahko ovladatelna(rozdel a panuj!).
Skus ludi spajat,ked uz nemas ine ciele:-)diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?


 - Prečo nám cirkev zamlčala a naďalej zamlčuje poznanie o reinkarnácii?2013-06-01  (10:13)  |  Náboženstvo a mystika
Čo nám malo byť zamlčané a prečo? Existuje reinkarnácia, teda možnosť opakovaných vtelení? 30 až 40% obyvateľstva je presvedčených o tom, že žili na Zemi už viac krát. Toto prastaré poznanie ľudstva nájdeme vo všetkých končinách Zeme a v mnohých kultúrnych kruhoch a nielen v budhizme a hinduizme ako si mnohí myslia. Reinkarnácia bola kedysi úplne prirodzeným poznaním aj v rannom kresťanstve, až kým ho kňazská kasta pred 1500 rokmi nepotlačila a neuvalila svoju kliatbu na každého, kto by tomu veril.

Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 1


2013-05-01  (12:02)  |  Náboženstvo a mystika
Kto sa trochu hlbšie zaujíma o duchovné súvislosti života vie, že človek sa na zem nerodí iba raz. Prichádza sem viac krát a to jednak preto, aby odložil svoje staré chyby a viny a jednak preto, aby sa práve tu na zemi mohol výraznejším spôsobom duchovne posunúť nahor. Znalosť o opätovných príchodoch človeka na zem bola do piateho vatikánskeho koncilu bežne rozšírená i medzi kresťanmi a toto poznanie je až dodnes prirodzenou súčasťou všetkých východných náboženstiev.


2013: Apokalypsa ezoteriků a agónie společnosti!


2013-04-19  (10:53)  |  Náboženstvo a mystika
,,Ezoteriky, sektáře a příznivce New Age čeká po 21. prosinci 2012 podobný osud jako komunisty po rozpadu Východního bloku mezi lety 1989 – 1991.“ - Václav Bláha


Odev ako prejav ducha


2013-04-19  (09:31)  |  Náboženstvo a mystika
Týmto textom sa obraciam na nežnejšie pohlavie s výzvou, aby sa už konečne spamätali a zamysleli sa nad svojím počínaním.


Večné peklo ? BLUD RKC ! (VIDEO)


2013-04-11  (17:45)  |  Náboženstvo a mystika
Ako je možné aby náš milostivý a láskyplný Boh dopustil večné utrpenie pre tých, ktorí neprijali obeť Ježiš Krista ? Určite Boh, ktorý je nekonečná láska a chce zachrániť každú dušu by niečo také urobil ? Poďme sa spoločne pozrieť čo hovorí o tom Božie Slovo - Biblia. Učenie, že bezbožní sú trápení ohňom a sírou vo večnom pekle a že za hriechy, ktoré spáchali počas svojho krátkeho života na zemi, budú mučení tak dlho, ako dlho bude žiť Boh, je nezlučiteľné s Božou láskou a milosrdenstvom i s naším ľudským zmyslom pre spravodlivosť.


CO JE CÍRKEV?


2013-04-04  (21:53)  |  Náboženstvo a mystika
Každý národ mněl svou víru, a své bohy, a také nějakou minulost kterou si uchovávaly moudra, a vzpomínky na své předky. Ano, hovořím o nějakých pohanech anebo barbarech, i tyto národy mněly ve skutečnostech jistou civilizaci, a jiný postup životních skutečností danou jistou životní lokalitou a tím i mentálním přístupem k životu a daných jiným podmínkám. Co přinášelo jejich náboženství? Setkání svých sousedů, výměna zkušeností jak pro dobrý chod komunity, tak také pro pobavení a také nabytí informací pro další chod komunity do budoucna, osobní setkání utužovalo jistou sounáležitost a také vědomí někam se zařadit. Toto kulturní dědictví bylo ale hrubě pošlapáno katolickou vírou a doslova zneuctěno. Když si uvědomíte, že každý národ mněl ne staletí, ale tisíciletí svou víru a děděné poznatky, které se předávaly po několik tisíc generací na novou generaci, a v průběhu okamžiku jim bylo sebráno vše nějakým misionářem hrubou silou a hrozbami. Kdo se nepodřídil, byl prostě zavražděn, v jejich jazyce prostě řečeno jen "odstraněn".


Uvidel som smrť!


2013-04-04  (18:41)  |  Náboženstvo a mystika
Nie som jasnovidcom, ale stalo sa mi, že raz som predsa len niečo uvidel. Niečo strašné! Uvidel som skazu a smrť!


RKC a pápež František


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Tento článok by som venoval aktuálnemu dianiu v RKC, zo zameraním na pápeža Františka. Posledných niekoľko rokov som ostro kritizoval veľmi vážnu morálnu rozvrátenosť v RKC. Mnoho ľudí mi neverilo, ale dnes mi musia dať za pravdu aj fanatický katolíci. Najprv si veľmi stručne zhrňme najbližšiu históriu RKC a potom bude téma pápeža Františka


Absurdity kresťanskej viery


2013-03-21  (11:21)  |  Náboženstvo a mystika
Hlavným účelom každého náboženského systému je, aby bol človek lepší. Aby sa snažil byť čoraz lepším, čistejším, spravodlivejším a láskavejším. Aby sa o to snažil tak intenzívne, ako len môže, pretože iba tadiaľto vedie cesta k raju, ale i cesta k šťastnému, vyrovnanému a harmonickému životu na zemi.


Kauza Ján Pavol II. a vnútorný rozklad RKC


2013-03-01  (09:51)  |  Náboženstvo a mystika
Beatifikácia je predstupeň blahorečenia. Po beatifikácii Jána Pavla II. bol zastavený tento film,ktorý kritizuje jeho beatifikáciu. Beatifikovaný môže byť len človek, ktorý žil z kresťanského hľadiska veľmi vzorne, čo sa nedá o Jánovi Pavlovi II. povedať: -kryl pedofilné škandály -bol zo slobodomurármi najlepší priateľ – dali mu najvyššie ocenenie za presadzovanie ideálov NWO -kade chodil tade ohlasoval náboženskú ideológiu Nového svetového poriadku – hlásal, že všetky náboženstvá treba spojiť v jedno Ak by nám média objektívne informovali, vznikla by najväčšia mediálna kauza v dejinách ľudstva – Ján Pavol II.


Satanistický pápež? Ján Pavol II. vzdal hold NWO


2013-02-23  (16:02)  |  Náboženstvo a mystika
Som veľký kritik Jána Pavla II., pretože tento pápež vzdal hold ideológii Nového svetového poriadku. Presadzovanie ideológie NWO sa nekončilo len týmto výrokom. Kade chodil tade rozhlasoval radikálny medzináboženský ekumenizmus – jeho cieľom bola príprava sveta na jedno svetové univerzálne náboženstvo – náboženstvo ideológie Nového svetového poriadku. Kritici hovoria, že kresťanstvo a pohanské náboženstvá v žiadnom prípade nie sú zlúčiteľné, ako si to predstavoval Ján Pavol II.


Skutočný dôvod rezignácie pápeža Benedikta XVI.


2013-02-16  (15:42)  |  Náboženstvo a mystika
Nechcem o tejto problematiky písať nejaký dlhý článok – nemá to význam – problematika je veľmi jednoduchá. Musíme chápať pre pápeža bolo určite veľmi nepríjemné bývať zo slobodomurármi pod jednou strechou vo Vatikáne. Niet pochýb, že pápež ani nebol slobodný a že v skutočnosti mu vo všetkom šéfovali slobodomurári. Táto stránka sa napr. venuje veľmi závažnej kauze väznenia pápeža Siriho slobodomurármi


Katolicismus odchází z Evropy


2013-02-15  (09:18)  |  Náboženstvo a mystika
Rezignace Benedikta 16. se stala překvapením nejen pro věřící a kurii, ale také pro odborníky. Sám papež odůvodňuje tento krok zdravotními problémy. Experti však uvažují o krizi katolické církve.


Papež abdikoval, aby se vyhnul zatčení?


2013-02-15  (09:17)  |  Náboženstvo a mystika
Nevím, jakou pravdivost lze přikládat následujícímu prohlášení ITCCS. Zní to ale nadějně. ITCCS neboli Mezinárodní tribunál pro zločiny církve a státu je zřejmě dobrovolná organizace právníků, kteří připravují právnické dokumenty k obvinění představitelů církví a států, v tomto případě za zneužívání dětí. Ale není mi jasné, jak je to s jejich účinností. (Něco podobného je asi americké právnické sdružení People´s Trust, které už několikrát právně dokonale prohlásilo veškerý světový majetek za majetek všeho lidu, ale ti, co ten majetek ovládají, to jaksi zatím neberou na vědomí.) Tak to zatím berme s rezervou, a doufejme, že třeba na tom něco bude


Za papežským pučem je peněžní skandál


2013-02-14  (09:21)  |  Náboženstvo a mystika
„Abyste pochopili papežovu rezignaci“, říká Kevin Annett, „sledujte peníze“. „Tím, co bylo pro papeže Benedikta umíráčkem, bylo jeho osobní zapletení do úplatkářství a praní peněz Vatikánskou bankou.“ – Kevin Annett


Papež Benedikt 16. se vzdává pontifikátu


2013-02-12  (10:23)  |  Náboženstvo a mystika
11. února bylo oznámeno o rozhodnutí papeže Benedikta 16. zříci se trůnu. Oficiálně bude o tom vyhlášeno 28. února. O příčinách abdikace nynějšího papeže a o budoucnosti římskokatolické církve uvažují ruští experti.


Moja obhajoba


2013-02-09  (00:44)  |  Náboženstvo a mystika
Už ako malý chlapec od útleho detstva spoznával som dva svety. Mamka mi sem tam vravela o Ježiškovi a tatko nehovoril nič o Ježiškovi iba mi vždy poradil čo a ako mám robiť aby dobre bolo. Vyrastal som ako slobodné dieťa, a mohol som uvažovať ako som len chcel. Mohol som z mamkou o Ježiškovi či o strige a mohol som aj z tatkom o niečom inom trebárs o vesmíre či o svete.


Emil Páleš: Jezuitský štát v Paraguaji


2013-01-27  (11:32)  |  Náboženstvo a mystika
Kým sa Campanellovi, ktorý v talianskom väzení písal svoju knihu, pred očami vznášala vízia dokonalého štátu, jezuiti jeho utópiu premenili na skutky. Stala sa skutočnosťou v Paraguaji v roku 1609. V neprístupnom vnútrozemí amazonského pralesa, izolovaní riečnymi vodopádmi, uskutočnili teokratický komunizmus s indiánmi. Je unikátom svetovej histórie, že taký štát skutočne existoval a fungoval 150 rokov.


Emil Páleš: Biblická a katolícka Mária


2013-01-26  (00:57)  |  Náboženstvo a mystika
Biblická Mária bola pôvodne obyčajnou ľudskou ženou, pokornou, poslušnou, matkou viacerých detí (Mat 12:46, 13:55, Luk 8:19, Mar 3:31). Vedela, že sama potrebuje Spasiteľa. Súčasná katolícka Mária je nadprirodzenou bytosťou, ktorá má vlastnosti a schopnosti bohyne. Zoznam jej vlastností sa bod za bodom zhoduje s vlastnosťami pohanských bohýň, a nezhoduje s vlastnosťami biblickej matky Ježišovej.


Emil Páleš: Jezuiti


2013-01-15  (14:35)  |  Náboženstvo a mystika
Jezuiti predstavujú extrémnu saturnskú (orifielsku) inšpiráciu. Ich špecifikom sú ,saturnské vlastnosti: disciplína vôle a poslušnosť. Okrem bežných rádových sľubov cudnosti a chudoby skladali ešte jeden - o absolútnej poslušnosti pápežovi. „Pre jezuitský rád je charakteristická prísna centralizácia, tvrdá disciplína a bezvýhradná poslušnost‘ generálovi (‘, čiernemu pápežovi "), ktorý je volený doživotne.. . Jezuitský rád je organizovaný ako vojenský útvar.


Ako odhaliť jasnovidca


2013-01-10  (15:18)  |  Náboženstvo a mystika
Stačí málo na odhalenie klamára.


reakcia Tomáš Akvinský- Päť dôkazov existencie Boha


2013-01-08  (01:46)  |  Náboženstvo a mystika
Článok, priatelia, neslúži na to aby vás obrátil na neveriacich.. Dal som ho sem hlavne pre ľudí z fóra ktorý predchádzajúci článok o Tomášovi Akvinskom považovali za dôkazový materiál..


Kresťanský národ konzumentov nečistoty


2013-01-06  (18:01)  |  Náboženstvo a mystika
Slováci sú vo všeobecnosti považovaní za kresťanský národ. Štatisticky! Pravdivosť tejto štatistiky sa potvrdzuje zvlášť v čase vianočných sviatkov, kedy bývajú naplnené takmer všetky kostoly. Keď potom človek vidí tie masy, prúdiace po skončení sviatočných vianočných omší z kostolov, môže si pomyslieť: to je ale viera!


Tajomstvo obelisku.


2012-12-23  (11:57)  |  Náboženstvo a mystika
Chodíme okolo různých staveb, které někdy ani neumíme zařadit “do jaké kategorie patří“, některé jsou z doby dávno minulé, mají svůj stavební styl, někdy se na nich objevují zajímavé plastiky s různou tématikou. Ta náboženská převládá asi proto, že byla vytvořena v době, kdy církev soustředila veškerou duchovní i světskou moc do svých rukou. Víme, co znamenají různé nápisy, obrazy a sochy např. hadů a různých příšer ve společnosti svatých atd.? Známe jejich smysl? Víme komu byly určeny a proč?


Vatikán a.s., práčka špinavých peňazí mafie a politikov


2012-08-10  (08:25)  |  Náboženstvo a mystika
Zabudnite na Dana Browna. Vykašlite sa na konšpiračné teórie z dielne tvorcov Zeitgeist. Skutočnosť je oveľa napínavejšia. Skutočnosť, odhalená v knihe Vatikán a.s. Nejde totiž o fikciu, teórie alebo špekulácie. Sú to neodškriepiteľné fakty, podložené originálmi dokumentov, prevodných príkazov a bankových operácií. Ide o priame dôkazy od niekoho, kto bol súčasťou systému. Systému, ktorý s vedomím pápežov desaťročia pral špinavé peniaze nacistov, mafie a skorumpovaných politikov. Vatikánskej banky.


TEMNOTA NA VRCHOLE MOCI


2012-07-26  (15:32)  |  Náboženstvo a mystika
Všimli ste si niekedy, koľko je v našej zemí rôznych krížov umiestnených na každom kroku? Nejde iba o tie na kostoloch – tam to nikoho neprekvapí – ale ide o všetky tie po krajine. Od tých, ktoré sú na samých vrcholoch našich hôr až po tie, ktoré sú na kopci nad každou dedinou či v poliach a podobne. Tí, ktorí vidia toky energií vám povedia, čo vidia – sú to kliatby, blokácie Svetlej energie. Kríže samé osebe ešte nemusia znamenať nič, ale sú znakmi, kde je potrebné blokovať vstup Bielej, Svetlej energie. Takto si tvari „zoskrutkovali“ svoju energetickú mriežku, aby sme boli pod ich kontrolou nie iba v mestách, ale v celej krajine.


Kauza arc. Róbert Bezák, alebo – POHODA ako pre koho


2012-07-11  (11:51)  |  Náboženstvo a mystika
Zaujimavý článok o tom, prečo je dobré, že odvolali Bezáka. Na vedomie dávam hlavne list istého teológa a kňaza, ktorý je v článku.


Čo sa s nami deje po smrti?


2012-06-04  (11:53)  |  Náboženstvo a mystika
Bez znalosti jednotlivých úrovní stvorenia nemôžeme správne pochopiť, čo sa s nami deje po pozemskej smrti.


2. Prebuďte sa!


2012-05-25  (21:38)  |  Náboženstvo a mystika
Ľudia, prebuďte sa z oloveného spánku! Poznajte to nedôstojné bremeno, ktoré nesiete, a ktoré ťaží milióny ľudí nevýslovne húževnatým tlakom. Odhoďte ho! Je hodné nosenia? Ani na jednu, jedinú sekundu!


Iontové, holografické a magnetické náramky = PODVOD!


2012-05-22  (09:41)  |  Náboženstvo a mystika
Zdá se, že v každém obchodním středisku napříč USA potkáte mladého obchodníka prodávajícího barevné náramky, kterou mají údajně „iontový náboj“ nebo „magnetický hologram“, které vám způsobí lepší rovnováhu, zdraví, tlumí bolest nebo cokoliv jiného, co tvrdí. Tito obchodníci to i demonstrují ukázkou – slabost zákazníkovy síly nebo rovnováhy, pak mu nasadí náramek a provedou stejný pokus. Hle! Náhle je rovnováha na 100 procentech a síla až na střechu.


Svedectvo bývalého jasnovidca a prútikára o nebezpečenstve okultizmu


2012-05-12  (18:02)  |  Náboženstvo a mystika
Psychotronika môže byť i nebezpečná - prednáška bývalého prútkara a jasnovidca Martina Ševčíka z 12.2.1992 v Novom Meste na Morave. Autor podáva svedectvo o vlastnej skúsenosti v tejto oblasti, detailne opisuje praktiky, ktoré používal a princíp fungovania jeho schopností a zdôrazňuje nebezpečenstvá a dôsledky návštevy u ľudí s vešteckými schopnosťami.


Římskokatolická církev je největším pokrytcem na světě


2012-05-04  (08:39)  |  Náboženstvo a mystika
Římskokatolická církev je největším pokrytcem a lhářem na světě. 25. ledna jsou pronášena krásná slova plná pokory a lásky, ale všichni tak nějak vědí, že papežská poslání jsou pouhými lacinnými slovy, kterými se neřídí ani církev, natož papež sám. Církev organizovaná v Římě je právě tou církví, kteá se jako ztracená ovečka ztratila ze své původní cesty.


Ďaľšie z náboženstva a mystiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

ZNEUŽITÉ UČENIE KRISTA NA IDEOLOGICKÉ CIELE

Motto: „Veriť môže ten, čo nevie...“


Ak poviem, že oceľ sa topí pri 650°C, verili by ste mi...

Je Zeitgeist propaganda?

Elity versus lidstvo

Cez oči hráča

Prečo sú kreované a vypúštané geneticky modifikovan...

Archív

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom House

Americká nezisková organizace Freedom House vydala nový žebříček svobody ve světě. Podle očekávání euroatlantické země jsou nejsvobodnější a „darebácké státy“ naopak nesvobodné.


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Dane by sa mohli zrušiť a štát by dokázal existovať!


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.5019 s