16. September 2019
    
Ako skončiť biedu? - Dolezite.sk

Ako skončiť biedu?


  2011-12-15  (20:01)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Ako skončiť biedu?

Čo je to chudoba?

Už ste niekedy rozmýšľali nad tým, prečo sme chudobnejší ako iné vyspelé krajiny? Asi Vás prekvapím, keď poviem že to nie je preto, že tam majú bohaté banky. Ani pre to , že sú tam firmy, ktoré vyvážajú tovar do celého sveta.

Bohatstvo krajiny je niečo čo je v nás! Napríklad takí Nemci by nepracovali za také peniaze ako my! Tak čo? Nezaplo Vám? Nie je to o tom koľko zarába štát, ani o tom koľko zarábajú firmy. Je to o tom, akú máme o sebe mienku! Áno to my si môžeme za svoju chudobu! Ak sa tomu nepostavíme všetci a nebudeme žiadať viac, tak nikdy nebude lepšie!

Vravíte, že by sa zrútila ekonomika štátu?

Nie!

Nezrútila.

Dám Vám otázku: Už Vás napadlo prečo je vo vyspelých krajinách mzda za tú istú prácu vyššia o niekoľkonásobok? Uvediem príklad: Údržbár u nás zarobí 600,- eur. Na tej istej pozícii v tej istej firme v Nemecku údržbár zarobí 3000,- Eur.

Prečo?

Ak by to bolo tým, že v Nemecku sa viac vyprodukuje tak by to bola možno o niečo spravodlivejšia skutočnosť. Ale pravda je opačná. To u nás sa vyprodukuje viac! Tak kde je pes zakopaný?

Väčšina ľudí si myslí, že naše platy odzrkadľujú ekonomickú situáciu štátu v ktorom žijeme. Ale to je veľký omyl!!

Práve opačne to funguje!

Platy ľudí a ich kúpna sila robí ekonomiku štátu!

Keď sa spojili východné  západné Nemecko, Mala SRN dosť bohatstva aby mohla dotovať krajinu takej istej veľkosti ako je sama? Odpoveď znie NIE!

SRN pred spojením nemala žiadne rezervy na tento účel!

Ako je možné, že sa Východní Nemci dostali tak rýchlo na úroveň západných?

Je to tým ,že im jednoducho dali vyššie platy a sociálne dávky. Dali im presne to čo mali aj Oni!

Nečakali kým sa Východný Nemci dostanú na ich úroveň. Nie! Oni im hneď poskytli toľko peňazí koľko bolo treba. Vytlačili toľko bankoviek koľko bolo potrebné mať v obehu veď aj tak neboli kryté zlatom. Tak , že mohli natlačiť koľko chceli!

Je to aj u nás tak? Nie?

U nás to tak nie je. Prečo?

Je síce pravda, že keď sme prešli na Euro tak sa aj pre nás vytlačili bankovky, Ale iba toľko, koľko bolo v obehu Slovenských korún. Tie sa iba vymenili. Tak, že nám nepribudlo nič! Ani cent! Skôr naopak.

Čo by sa stalo ak by nám dali za Slovenské Koruny viac Eur?

Boli by sme bohatší?

Áno!

Samotné bohatstvo ľudí a ich životná úroveň je totiž priamo závislá na množstve peňazí v obehu v štáte.

Je to tak!

 

Ak veľa ľudí drží peniaze a nekupuje, hovorí sa o recesii - Kríze.

Prečo ale ľudia držia peniaze a nekupujú?

Je to preto, že ľudia, ktorý by kupovali, ich nemajú.

Väčšina peňazí sa už premiestnila z vreciek ľudí do vreciek bankárov. Oni nemajú záujem nakupovať! Ich záujmom je požičiavať peniaze za úroky - čím sťahujú ďalšie peniaze s trhu do vlastnej kapsy. Problém nastane, keď takto požičiavané peniaze sa vrátia do banky s úrokom. Úrok je v podstate  hrubý zisk banky. Ten si ako dividendy delia vlastníci banky. Áno vlastníci banky si zoberú peniaze z našej ekonomiky do svojej krajiny! To znamená, že každý rok je v obehu na Slovensku menej a menej peňazí.  To spôsobuje že nie je možné aby ich mal každý v rovnakom množstve ako pred tým. Zvyšuje sa tak chudoba ľudí.

Pokiaľ by banky boli mali Slovenských majiteľov tak by situácia bola o trochu iná?

Možno, ale nie o veľa.

Ak má niekto priveľa peňazí ,tak ich nedokáže míňať. To znamená, že jeho peniaze spia! Nie sú v obehu. To je momentálne najväčší problém. Ak by aj peňazí bolo dosť, nie sú v rukách tých , ktorí by ich míňali v obchodoch, ale sú v rukách ľudí čo ich umŕtvujú.

Ako by sa dalo pomôcť takejto kríze?

Jednoducho!

Treba dať peniaze tým ľuďom čo ich budú míňať na svoj osobný prospech každý deň!

Treba dať peniaze tým ľuďom , čo ich chcú míňať. Nech si splnia svoje sny a nech urobia svoje rodiny šťastnými!

Ako?

Uvediem príklad :

Ak by sme dali každému človeku  na Slovensku každý mesiac 500,- eur v hotovosti, tak by sa rozbehol trh a peniaze by sa po krátkej dobe vrátili späť.

Zvýšilo by to životnú úroveň ľudí a rozbehlo priemysel.

Prečo je nutné tie peniaze ľuďom dať?

Nestačí im požičať?

Nie!

Väčšina ľudí si dnes nedopraje okrem základných potravín a bývania nič iné!

Nemôže si dovoliť ďalšie zadlženie.  Malo by to opačný charakter! Ešte menej by sa kupovalo!

Ako by mohli darované peniaze rozhýbať ekonomiku?

Uvediem príklad:

Ak by  každý človek dostal 500,- Eur a minul by ich v obchode, tak by zaplatil ihneď DPH vo výške 20%. Tie by sa štátu vrátili hneď. Ale to nie je všetko. Tovar, ktorý by kúpil musel niekto predať, ten by zarobil na tovare o 100% viac ako pred tým daň z jeho zisku 20% by zaplatil štátu.

 Ale  dvojnásobne väčšie množstvo tovaru si vyžaduje viac ľudí tak Markety by museli prijať viac ľudí a museli by im dať mzdu z ktorej sa platia odvody a priama daň, Zamestnanci by svoje mzdy minuli v obchode kde zaplatia DPH 20%. Okrem priamej dani zo mzdy20% a odvodov.

Ten tovar by sa musel dopraviť do predajní. A to oveľa častejšie ako pred tým. To by dalo dopravnej firme zarobiť a odviedla by daň zo zisku20%. Musela by prijať ďalších vodičov Ktorý by odviedli priamu daň20% a zakúpiť ďalšie vozidlá, z ktorých by sa odviedla DPH20% štátu.

 Predajca vozidiel by zaplatil daň zo zisku 20% a dal prémiu zamestnancovi ktorý predáva vozidlá a ten by peniaze utratil v obchode, kde by zaplatil DPH20%.

Výrobcovia tovaru by zdvojnásobili svoje tržby a zo svojho zisku by odviedli daň 20%. Ďalej by nestíhali s výrobnou produkciou a museli by prijať ďalších ľudí. Zamestnanci by odviedli odvody a daň zo mzdy vo výške 20% nehovoriac o tom že svoje mzdy by minuli v obchode a zaplatili by DPH 20%Musel by rozšíriť výrobu a zakúpil by nové stroje za ktoré by zaplatil DPH 20%.

Predajca strojov by zaplatil daň zo zisku 20% a predávajúcemu zamestnancovi by dal odmenu ktorú by minul v obchode kde by zaplatil DPH 20%

Ak by sme z toho mali urobiť nejaký záver tak hádam iba toto:

Peniaze vrazené do obyčajných ľudí sú neskutočne efektívny stimul pre ekonomiku štátu! Na odvodoch a daniach sa vybralo veľké množstvo peňazí a väčšina pôvodne použitých peňazí by sa vrátila! Ak by sa takéto stimuly používali niekoľko rokov, tak by sa hospodárstvo štátu výrazne zlepšilo!

Životná úroveň ľudí by sa zvýšila a malo by to za následok vytváranie mnohých podnikateľských aktivít, čo by prinieslo mnoho pracovných miest a rozvoj priemyslu a viac ziskov a daní.

Záver:

Správne použité peniaze dokážu rozhýbať ekonomiku , ale pozor, nemýľte si to z investíciami a dlhmi, ktoré doteraz vytvoril štát. Štát dnes poskytuje zahraničným firmám 1000,- Eur na zamestnanca po dobu 5 alebo aj 10 rokov. Tieto peniaze sa však reálne k zamestnancom nikdy nedostanú. Firmy si z nich vykrývajú aktivity po celom svete. A peniaze tak opustia náš finančný systém navždy!

 Ak by ich dal priamo zamestnancom, čiže ľuďom tak by sa pomerne rýchlo dostali späť vo forme daní a odvodov. A navyše by ostali doma!

 

Samozrejme by bolo múdre zaoberať sa aj myšlienkou na Nepodmienený Základný Príjem čo je veľmi pokrokové riešenie. Znižuje byrokraciu ,zjednodušuje výber daní a ruší skoro všetky štátne úrady, kde ušetrí mnoho miliárd Eur.

 

Niektorý ľudia si myslia, že ak by sa zvýšili mzdy, tak by sa zvýšila aj cena potravín. Ja si to nemyslím! V Nemecku majú platy vyššie a ceny možno aj nižšie ako u nás.

SANDO

 


Igor Peteraj
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Bludar . wuhapeju80   |   ip:89.173.0.   |   2011-12-15  (22:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre boha to co je za hovadina ???

Admin to sa ti leni precitat 5 riadkov ???
DrHujer . doducyve62   |   ip:78.98.19.   |   2011-12-15  (23:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pomaly ale isto končí s touto stránkou viac a viac ľudí :-(


Drago . gabixefu10   |   ip:95.103.14   |   2011-12-15  (23:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a presne na tomto pada cely svet...!!! na poziciavani penazi a vracani urokov.
za dalsie vyssi prijem=vyssie ceny
ak kazdemu cloveku na Slovensku das 500 eur tak co myslis ze kolky z tych ludi ich pojdu hned utratit aby rozbehli ekonomiku a kolko ludi si ich okamzite ulozi na ucet na horsie casy...?

dnes uz druhy blby clanok co tu citam...prvy bol s lekarmi a druhy je toto...som zvedavy co tu najdem zajtra


joplins . vydecahe78   |   ip:94.145.22   |   2011-12-15  (23:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  riesenia mozte davat do placu ake chcete..
aj tak budeme tancovat tak ako nam pani a kralovske rody piskat budu!!

vaskeho 3 cesty..a vsetky mozno dobre napady, su neuskutocnitelne!!
tu pomoze uz len indicky pasivny odpor!!

no na to by ludia museli mat gule,,a museli by najprv zacat bojkotovat take jednoduche veci ako je napriklad kokakola a mekdonald!!

no rozozrany a rozmaznany ludia napristupia na nic co by ohrozilo ich plne brucha a ploche 3 D telky!!

zbohom sloboda..zbohom..bublinka . pahequji50   |   ip:178.40.18   |   2011-12-15  (23:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins: to si napisal dobre.Takym bojkotom by sa zo sionrothchildovcov stali behom mesiaca tretotriedni gipsy. Robit nevedia,lupit a klamat to vedia velmi dobre.
V skutocnosti sionzlocinci nevladnu nicim vynimocnym- ale takou prostou vecou ako su peniaze ,to je ich achilova pata.Bez dalsich penazi by nedokazali ani lupit,ani klamat.


bublinka . pahequji50   |   ip:178.40.18   |   2011-12-15  (23:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Draha pohorsena spolocnost,vyuzijem tuto prilezitost povedat vam, ze presne tak budu starovat system sionrothchildovci po konecnom rieseni,ak sa im to teda podari.To nie je az taka sprostost,to je jedina moznost ako nezacat od pazurikov.
AKurat to bude bezurocne.Akurat to urobia globalne.Akurat co netusime,aka suma pre otrokov to bude.


sando . dexepady6   |   ip:88.212.37   |   2011-12-16  (09:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak fajn! Ujasnime si to! Vy teda súhlasíte s tým že budeme prispievať miliardy do eurovalu, ale nesúhlasíte aby sme aspoň malú časť s tej sumy rozdelili ľuďom? Prebuďte sa! Kedy sa chcete mať dobre? Každý vie, že Európske penize stoja na vode a to koľko ici ich dokázal zarobiť! Všetko je to iba podvod!Ja som za to aby sme dali peniaze ľuďom. Čo také hrozné sa stalo Grékom za to že to robili celé roky? Nič!


sando . dexepady6   |   ip:88.212.37   |   2011-12-16  (09:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dám Vám jednú otázku.Ak si myslíte že sú peniaze v EU rozdelené podľa zásluh! Ako mi potom vysvetlíte, že v nemecku človek na tej istej pozícii zarobí troj až päťnásobok sumy ako u Nás? Ja Vám to poviem! Je tam viac peňazí v obehu! Prečo? No je niekoľko faktorov. Jeden s nich je aj to že na svojom trhu predávajú viac ako 50% tovaru domácej výroby. Tak sa im peniaze vždy vrátia a držia sa v obehu. U nás je to inak. Máme na trhu veľa výrobkov zahraničnej výroby a preto peniaze po čase odchádzajú von s krajiny, čím sa zvyšuje chudoba! Treba to zastaviť! Ale kým sa to stane nebudeme ďalších dvadsať rokov žobráci, alebo to chcete?


Ivuska . tyhunalo3   |   ip:93.109.19   |   2011-12-16  (09:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chcela by som sa spytat autora clanku, ci je ekonom alebo len clovek ktory rozmysla. Lebo takto to vediet rozpocitat nie je malickost. Je to pravdive riesenie, ale manipulatori ucia ludi bat sa dlhu. Lenze nemusime sa bat dlhu, ale toho co s tymi pozicanymi peniazmi robime. Ci ich prehajdaka,rozkradne nasa politicka inteligencia alebo ich mudro investuje. A o tom tento clovek hovori.


tartus . micexude92   |   ip:213.160.1   |   2011-12-16  (10:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  chcel som sa nieco opytat autora, ale uz nemusim je tu toho dost


illuminatedBimbo . wavapihi67   |   ip:178.41.21   |   2011-12-16  (11:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Peniaze v dnešnej podobe musia byť urýchlene zlikvidované včetne tých jedincov ktorý sú na tejto okultnej mágií zavislý!
Títo jedinci,a či už politik, bankár,ovce sa ešte budú snažiť tento systém a peniaze zachraňovať ,hľadať cestu ako z toho von ...ale záchrana pre nich je už dávno pripravená...áno aj ked si to nikto neuvedomuje všetko sa včas dozviete, pretože ste riadený a manipulovaný už celé storočia a netušíte aký zámer z tohto všetkého vám podsunutému diania pre vás plynie.


Sando . woduwame77   |   ip:88.212.37   |   2011-12-16  (12:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Urobil som dosť rozsiahle zmeny v článku, nakoľko názory niktorých čitateľov boli nesúhlasné ,tak ozrejmujem niektoré kroky.


bublinka . pahequji50   |   ip:178.40.18   |   2011-12-16  (12:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sando.ludia stale rozmyslaju v pojmoch sionrothchildovskej ortodoxnej ekonomiky ktoru sionisti vynasli na ovladnutie sveta a tato ortodoxna ekonomia vyzaduje tu istu vieru,ako hociktore ine nabozenstvo.
Ortodoxna xrematisticka ekonomia je komplexna mapa vzorcov a inych ucelovych bludov zostrojena ako mapa.Cokolvek co nepasuje do tejto mapy znie pre zmanipulovanych ako totalny blud. Nikoho ani len nepadne,ze blud ja prave tato chrematisticka ekonomia zostrojena ako an block na vysavanie bohatstva jednotlivcov statov a narodov a to aj robi.

Mimochodom,je az desive,aku paniku medzi niektorymi vyvolava ta moznost,ze by dostali vsetci bez rozdielu,nad slnko jasne je vsak, ze by nezarobili vsetci rovnako bez rozdielu.Teda v dalsom kole by mal aktivnejsi viac,ale bez toho aby sa dali tzv. peniaze medzi ludi, bude mat nic aj prvy a takmer nic velmi malo druhy.
Ludia: okrem ineho skapete na hrozu z toho, ze by ludia dostali par poukazok bez byrokratickeho teroru, ktore dostanu zvacsa vlastne aj teraz,ale v ramci byrokratickeho teroru.
sando . dexepady6   |   ip:88.212.37   |   2011-12-16  (14:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Bludar buď taký dobrý a neapeluj na admina! Zato, že ty nevieš niečo pochopiť, neznamená ,že sa to tu nezverejní. Ta to už jaká by bola blbosť! Keď sa ti nepáči vyjadri svoj názor v diskusii. Ale nikto´Ťa nenúti článok čítať! Uvedom si že na slovensku je 5 miliónov obyvateľov a ty nemáš právo brať im priestor na ich vyjadrenie!


MeGusta . mybodite20   |   ip:78.98.166   |   2011-12-16  (14:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  neee bimbo toto mi nehovor, je to neprijemne a nepaci sa mi tvoje hovorenie v hadankach - ked je tu dajaky plan a ja som jeho sucastou chcem o tom vediet a ty ma tu pleties...


illuminatedBimbo . wavapihi67   |   ip:178.41.98   |   2011-12-16  (15:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Len vysoko zasvätený jedinci vidia a vedia čo bude nasledovať protože majú schopnosť, vás a celý systém prezrieť a vyhodnotiť vás ako niečo choré a tým pádom odsúdené na zánik!


brano . pelasedo59   |   ip:67.159.44   |   2011-12-16  (19:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sando
dobrý članok si napísal,je to presne tak az na male detaily...
a vsimni si kolko je tu im be cilov co tomu neveria a nechapu...hned prvy dvaja...vykvety tupeho mozgu...vid hujer a bludar

treba ale este upresnit ze na to aby sa penaize nestahovali z obehu a cirkulovali medzi ludmi je potrebne len dve opatrenia:
1.Zdanit zisky firiem 100% alebo uzakonit rozdelenie cisteho zisku zamestnancom
2.stanovit maximálnu mzdu
3.uzakonit ze zisk centralnej banky je prijmom do statneho rozpoctu

To by bol spravne nastavený system, bez kríz a bez chudoby.
Lenze ludia co maju v hlave natrieskane ekonomicke nezmysly o inflacii a nezavislosti centralnych bank toto nemozu nikdy pochopit.Brani im v tom vlastný mozog.brano . pelasedo59   |   ip:67.159.44   |   2011-12-16  (19:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  oprava-tri opatrenia


pitbul . hyfyduly57   |   ip:213.215.9   |   2011-12-16  (20:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja by som povedal , že perfektne výstižný článok , mi zarábame tunajšie ceny a platíme za zahraničné ceny , ktoré sú násobne vyššie . Mali by si to ľudia čítajúci tento článok prešpekulovať , lebo dostávame sa na ceny EU , ale zarábame omnoho menej .


bazooka . racebagi30   |   ip:176.10.42   |   2011-12-16  (20:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Najlepší článok tu za posledný rok !!!
SANDO gratulujem ti !
Tým tupcom, ktorí reagovali ako prví - Hujer a Bludar odkazujem, že sú rovnako sprostí ako pred rokom, keď som im povedal to isté.
Brano - ty si to tak isto perfektne doplnil !
Vďaka vám chlapci za poctivo odvedenú a kvalitnú prácu na osvietení národa.
SANDO - napíš mi na bazooka.joe@azet.sk

Dik


Peter . fikymigu16   |   ip:95.103.21   |   2011-12-16  (21:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Páni....) Pochopte, že SR, nie je Nemecko, sme len kolónia na montáž ich výrobkov a tomu zodpovedá naša životná úroveň. Až by sa zvýšili platy, potom by sa výroba z tých západných spoločností, čo u nás montujú presunula do štátov, kde by to bolo ešte lacnejšie.Po 89 sme si priemysel zlikvidovali aj poľnohospodárstvo, nemáme vlastnú menu, nástroj na ovplyvňovanie vlasnej ekonomiky a hospodárskej politiky.To, čo produkuje zisk, ako energia, voda, plyn, tieto podniky sú privatizované a zisky odtekajú na západ.S Nemeckom sa neporovnávajme, to je spolu s Čínou najsilnejšia exportná krajina sveta...) A za tento stav na Slovensku zodpovedajú predajní politici po 89, čo predali náš majetok západným korporáciam, ktoré z vás urobili nezamestnaných a ekonomických otrokov.Tí, na vrchole a ich prisluhovači, čo držia tento režim majú za to zaplatené lepšou životnou úrovňou, ale vačšina zarvala...


Slavo . titeduvi40   |   ip:92.245.5.   |   2011-12-16  (21:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nepodmienený základný príjem je dobrá myšlienka a vychádza s idey sociálnej trojčlenosti. Vychádza z pozitívneho predpokladu, že človek je tvor prirodzene tvorivý, že je preňho neprirodzené len tak sedieť pri peci. Trošku s nadsázkou by sme mohli povedať, že na prijatie tohto nápadu sa musí ľuďom dôverovať. V Rozprávke o Jankovi čo sa len pri peci váľal vidíme, že sa od tej pece odtrhne a spraví veľké veci( akoby aj to vegetovanie bolo súčasťou procesu). Nepodmienený príjem by mohol vytvoriť atmosféru slobody. Pracovali by sme nie preto, že musíme ale preto že chceme. Vyriešilo by to problém, ktorý trápil aj Marxa, čiže- odcudzenú prácu:).
Samozrejme, že pozitívny predpoklad- Človek je bytosť tvorivá, má aj svoj ťieň- človek je bytosť lenivá.Bludar . wuhapeju80   |   ip:178.40.70   |   2011-12-16  (22:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takze sudruhovia

najprv treba skoncit s duchovnou biedou, k comu povodne aj sluzil tento web, zial kydat na fica a ospevovat sulikove dristy tomuto moc nepridavaju a este ak k tomu prirateme totalne hluposti co tu niekto pise asi pre deinformaciu mame tu pekny gulas....


je mi tu trapne vysvetlovat 20 rocnemu, ze peniaze niesu ziadna hodnata, ale nositel hodnoty..... skus sa Sando nad tym zamysliet, ak nepochopis daj vediet, tak ti tu napis strucny priklad !


Pravdomluvec . wecoheda29   |   ip:2.100.2.2   |   2011-12-17  (00:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neviem,či súhlasím s každým detailom, ale ako človek, ktorý hodne žil mimo republiky a má bohaté skúsenosti z kulturnych, alebo nie veľmi kultúrnych rozdielov medzi krajinami, dokážem jedine súhlasiť so základnou myšlienkou, že Slováci sa podceňujú, a dokonca podhadzujú v mnohých prípadoch cudzincom na západe. Psychologia západu je taká, že treba predstierať že človek má vysokú hodnotu, na to, aby si ho niekto vážil. Slovák si myslí, že preukazovať skromnosť je zdvorilé. No západ si to vysvetľuje ako jeho sprostosť a neschopnosť, a sprostý a neschopný človek je tu podľa nich nato, aby ho využívali pre vlastný prospech. Je to odporné, ale je to tak - človek človeku vlkom a vládne zákon džungle.


otvoreneoci . xudakybe14   |   ip:173.32.54   |   2011-12-17  (05:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sando ty si dnes zapotil.

Peter dobre si zacal ale na prd ukoncil.
1 Cina nie je exportny stat, Cina je len dohadzovac lacnej pracovnej sily pre zapadne firmy ktore robia ten export.
2 Za stav na Slovensku su v prvom rade zodpovedny komunisti a ich prisluhovaci a sinpatanti.lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-17  (06:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SANDO...dobrý a pravdivý článok....kríza neexistuje...treba zobrať zlato ľudom, ktorý ho schovali do banky, aby tak zasiali kolaps medzi ľudí...a tak nám začali vládnuť...jednoduché riešenie...zničiť banky, ktoré vlastnia elity....a tak peniaze znova pustiť do obehu.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2011-12-17  (07:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Autor vstúpil vyššie do diskusie a oznámil, že urobil v článočku rozsiahle zmeny, pretože názory niektorých čitateľov vraj boli nesúhlasné. Mám to chápať tak, že autor svoj výplod účelovo prispôsobil, aby sa zapáčil?


brano . pelasedo59   |   ip:67.159.44   |   2011-12-17  (08:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Este doplním moje predchadzajuce príspevky:
Samozrejme ze o tom že každý štát musí mat vlastnu menu niet pochyb.To ze sme prijali euro nie je ziadna výhoda ci zisk ale posluzilo to iba na nase zbedacenie.
K tomu ze dnes treba rozdat ludom po 500€...ano dnes by to bolo správne,lebo ludia su okradnutí nizkymi mzdami z predchadzajucich rokov takze by to bolo OK.Inak ale peniaze by sa mali do obehu dodávat jedine bezurocnou pozickou.Aj stát by si mohol poziciavat od CB ktora by mala byt správcom bezurocných penazi bez uroku a vracal by ich z výberu dani.V pripade ze by si stát sám tlacil peniaze na projekty ako dialnice.infrastruktúra a pod. to by tiez mohlo byt, penazna zasoba by síce narastala,ceny by stupali ale stát by nebol nikomu zadlzený,penazi by bol dostatok,stupali by aj platy zaroven a z casu na cas by sa urobilo to co minulý rok v Iráne ze by sa skrtlo na peniazoch napr. tri nuly cize vsetko by sa vydelilo 1000 aj ceny aj platy, tak ako pri prechode z koruny na euro.
to lucifer: nechapem co meleš o zlate...povedz mi na co je komu zlato?...resp.kolko zlata potrebujes k zivotu? Ja som v zivote nepotreboval ani miligram zlata a vobec mi k zivotu netreba, myslím ze ani nikomu.Zlato je iba technický kov vyuzitelný pre jeho vlastnosti.Vo financnictve slúži stále rovnako ako zrkadielka a ligotave pliesky ked dobyvatelia v Amerike za taketo sračky ziskavali od Indianov pôdu,dobytok,kone a ine hodnotné veci.


Rudi . qiwetepe14   |   ip:81.0.116.   |   2011-12-17  (09:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sando, dobry clanok, ja mam rovnaky nazor.


Bludar . wuhapeju80   |   ip:178.40.70   |   2011-12-17  (11:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sando a spol


skuste si pozriet toto 5 min. video http://www.youtube.com/watch?v=d4wAlnVJnN0


JA . mosimima27   |   ip:81.89.60.   |   2011-12-17  (12:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pravdomluvec
presne tak. Aj ja som začal mať úspech na Západe až vtedy, keď som zanechal zdvorilosti a slušnosť, vyceril som zuby a občas postavil do pozoru aj nejakého úradníka. Teraz mi sami zvyšujú taxu za prácu a keby som sa roztrojil, aj tak nedokážem vyhovieť všetkým ponukám.
Ich slušnosť je vždy iba predstieraná, je falošná, oni sa neuveriteľne dokážu sprosto navzájom ohovárať, prakticky vždy na niekoho kydajú, ak práve nie je prítomný.


Peter . fikymigu16   |   ip:178.40.14   |   2011-12-17  (14:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneoci : nenapísal som žiadnu blbosť, len si zaspal dobu :
Č
ína zosadila Nemecko z postu najvä
č
šieho svetového exportéra. Krajina po
č
as
roku 2009 aj napriek hospodárskej kríze vyviezla tovary v hodnote presahujúcej 1 bilión
dolárov.
Hlavne si uvedom, že Čína má aj vlastnú bázu špičkových vedcov a hodne rýchlo dobieha západ. Nemá však ešte navrh v najrozvinutejších technológiach, ale jej hospodárska politika, s nízko položeným juanom a nenásytnosť medzinárodných koncernov sposobilo odlev priemyslu v USA a aj inde.Ale nebudem ti tu písať podrobnejšie. Tu je spústa pisatelov, čo nechápu základy ekonomiky..


otvoreneoci . xudakybe14   |   ip:173.32.54   |   2011-12-17  (15:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Peter uvedom sa to su len statistiky, predstav si keby ze sa zapadne firmi zoberu prec z Ciny, Cina nevivezie ani spendlik. Vecsine ludom chyba pohlad do hlbky problemu prispievaju s odpocutymi volovinami nic z vlastnych skusenosti a usudku.


otvoreneoci . xudakybe14   |   ip:173.32.54   |   2011-12-17  (15:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Peter aby som doplnil, ja som uz parkrat navstivil Cinu ich produkty su presne take jak vo vychodnom bloku pocas komunizmu. Aj u nas bol vyskum a vyvoj a mali sme i vzdelanych ludi, ale nebolo to podstatne a to motivacia kazdy sa zasival kde mohol. Takze Cina nie je hospodarsky nebezpecna pokial tam vladnu komunisti.


Peter . fikymigu16   |   ip:178.40.14   |   2011-12-17  (16:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneoci : Neviem, či si ma správne pochopil, ale Čína je jeden z hlavných držitelov US dlhu. Až by ho začala masívne predávať, tak definitívne položí US dolar. Samozrejme je to dvojsečná zbraň, lebo Čína potrebuje exportné trhy. Tie reči, že Čína nevyvezie ani špendlík...)...Napr :
Čína, ktorá produkuje približne 97 percent svetových zásob vzácnych zemín, znížila vývozné kvóty pre prvý polrok 2011 v medziročnom porovnaní až o 35 percent. Vzácne zeminy sa využívajú pri výrobe rôznych druhov elektroniky. Ale nemá zmysel tu písať podrobnejšie, čo všetko exportuje...A to, že Čína nakupuje vedcov z celého sveta a dáva im výborné podmienky je tiež fakt, nemože sa to porovnávať s našim výskumom pred 89 a taktiež koľko dáva na vedu.Inač medzinárodné koncery sa stiahnu z Číny len vtedy, keď nájdu inde lepšie podmienky, ale medzitým Čína nakupuje reálne aktíva, tým získava hospodársku moc.Pozri sa na to, ako sa smiali kórejským autám pred rokmi a kde sú teraz.


brano . pelasedo59   |   ip:67.159.44   |   2011-12-17  (17:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to Bludar

ked pocuvas takeho bludara a take nezmysly ako trepe Peter Schiff tak sa ani necudujem ze mas v hlave chaos a nefunkčný mozog


Bludar . wuhapeju80   |   ip:91.127.24   |   2011-12-17  (18:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Brano

dik za argumenty !

Dobru noc


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-17  (18:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  brano...hore my vyčítaš že spomínam zlato, samozrejme že ak sa zastavia služby, zo zlatom si môžu bankári vytrieť zadok, ale pokiaľ ho budeme mať za modlu, tak berme veci reálne...zatiaľ ovláda svet...ešte veľa z nás žije v metrixe....tak preto spomínal zlato.


lucifer . faliqevu33   |   ip:78.141.69   |   2011-12-17  (18:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pardón:)))))....spomínam zlato


bublinka . pahequji50   |   ip:91.127.58   |   2011-12-17  (18:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://nwoo.org/view.php?nazevclanku=keny-arkana-v-jako-vitezstvi&;cisloclanku=2011120073

Při příležitosti pohřbu Magora Jirouse v Kostelním Vydří. Aktuální Magorova úvaha: "Pokud jde o ten současnej režim, tak na rozdíl od toho minulýho nemám nejmenší tušení, jak by se proti tomu dalo bojovat. Myslím, že ten pseudokapitalismus, ta globální nadvláda peněz a blbosti, ta pseudokultura těch takzvaných celebrit a tý obecný zhovadilosti útočí na všechny smysly kohokoliv. Nemůžu říct, že bych já s tímhle režimem prohrál, protože již s ním nebojuju. Ale myslím, že on vyhrál nad náma nade všema

Patří mezi významné osobnosti českého undergroundu. V době normalizace byl několikrát vězněn.
bublinka . pahequji50   |   ip:91.127.58   |   2011-12-17  (18:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vlasna arogancia a sprostost nas porazi.
Po dlhsom case ,stravenom na internete teraz vidim neodvratnu skazu.
NIE,neporazia nas sionrothchild kriminalny gang,ci illuminati, nasa vlasna bezhranicna debilita je nasa skaza.
Pokusim sa s tym zmierit.


jardob . rigiferu6   |   ip:78.98.221   |   2011-12-17  (19:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nesuhlasim s autorom clanku. Je to strasne prosty a zjednoduseny pohlad na celu vec. Pozrime na grekov... Oni si ocenili svoju pracu na niekolkonasobok tej nasej a pozrime kde skoncili. Ja sice nie som ekonom, ale vyrovnanu ekonomiku a platy ovplyvnuje vela faktorov.. HDP - mnozstvo vyprodukovanych penazi domacou ekonomikou a predajom, celkove mnozstvo penazi v obehu, vyska cien a dalsie... Ci je kriza alebo nie, kto si ma moznost zvysit plat, a nabalit sa, ten to urobi.. Staci sa pozriet na poslancov, manazment podnikov, alebo funcionari statnej spravy. My bezny ludia co si nedokazeme zvysit plat, iba somreme. Je fakt ze sme pokorny a mozno hlupi narod, lebo nam staci iba somrat a stazovat sa, nemame chut strajkovat, ani si vydobit na co mame pravo. My dokonca na strajkujucich nadavame, namiesto toho aby sme si zobrali priklad. Politici maju preto taku moc a robia si co chcu, lebo rataju s nasou holubicou povahou, ze nechame si aj po chrbte sliapat, ale nespojime sa aby sme sa postavili za svoju vec.. Co uz, take je Slovensko..


bazooka . racebagi30   |   ip:176.10.42   |   2011-12-17  (19:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klaatu - nauč sa najprv čítať, ty chumaj...
Aký dlh by zostal po rozdaní 500 eur každému človeku ??? Rozdať peniaze a požičať peniaze je asi rozdiel, nie ? Keď nevieš čítať, ťažko môžeš chápať...


Drago . gabixefu10   |   ip:95.103.14   |   2011-12-17  (21:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zase musim kritizovat clanok... sice uz sa mi na nom paci viac veci, ale stale je to hlupost...viac viac viac viac vsetkeho...ano zivot na Slovensku nie je ziadny luxus, ale velke percento ludi sa tomuto zivotu prisposobilo a dokaze vyzit aj z toho mala co ma...v podstate som tym chcel povedat, ze ludia maju veci nevyhnutne pre zivot...pozrime sa na to takto...mate doma mikrovlnku, pocitac tlaciaren chladnicku televizor radio pracku zehlicku mixer atd...myslim ze 3/4 domacnosti to ma a predsa polovica z tychto veci je zivotu nepotrebna...ide len o to ze chceli by sme lepsi televizor lepsi mobil lepsie vsetko a to vsetko ma vacsiu cenu ktoru si nedokazeme zaplatit...skoro vsetko dovazame takze nasa ekonomika by tym len velmi malo sla hore...ale v celku som za to aby si ludia mohli dopriat lepsi standard zivota a mat lepsie veci ale toto vsetko prameni z ludskej nenasytnosti a ja som rovnaky takze ano aj ja chcem lepsi telefon ale v podstate mi nechyba...

dalsia vec je ta ze ludia nevedia minat peniaze... zordelime 500 eur a pubertaci ich minu na drahe veci (drahe sa rovna malo, lacne sa rovna viac tovaru) alkohol cigarety atd., ich rodiacia im budu setrit na lepsiu buducnost na byvanie na svadbu, setria si na leto na dovolenku k moru kde neskor nechaju tie dane prachy, a nase dedkovia a babky ich strcia pod vankus a budu si setrit na pohreb...samozrejme ze nie vsetky peniaze pojdu takymto smerom...tu narazam na to ze mozno ano dat ludom peniaze ale najprv je potrebne zmenit ich myslenie ich kulturu a naucit ich ako a kde tie peniaze pouzit aby to vsetko malo vyznam a predovsetkym aby tie peniaze neutekali ako zisk zahranicnym firmam ktory zamestnavaju nascih ludi pomaly za minimalnu mzdu...

takze kym sa dostaneme k tomu ze naucime nas narod ako spravne minat peniaze tak do vtedy tie peniaze radsej vlozme do nasho polnohospodarstva( nedovazajme hydinu z polska ktora je napichana vodou a je lacnejsia ale podporme nase hospodarstvo a predavajme za rovnaku cenu ako Polsko ale v lepsej kvalite) vybudujme nase Slovenske textilne zavody a nebudeme musiet nosit a predavat saty dovezene z Ciny ale budeme obliekat nase Made in Slovakia-dame pracu ludom a peniaze ostanu na Slovensku a opat kupujeme lacnejsi textil...a takto sa snazit vytvorit si vlastne podniky ktore vytlacia konkurenciu, pomozu ekonomike a daju pracu nasim ludom... ale my sme urobili presny opak aj to posledne co sme mali tak sme predali a s privatizovali a teraz zahranicny investori zarabaju na slovakoch...

treba stanovit maximalnu a minimalnu mzdu aby sa zmenilo prerozdelenie penazi a znizil rozdiel medzi bohatymi a chudobnymi...ale len tak prilievat ludom peniaze a ako si napisal ze vytlacit a dat ich ludom to je proti zdravemu rozumu...cim viac penazi tlacis tym maju mensiu hodnotu takze v konecnom dosledku aj ked mas vela penazi tak si za ne kupis porovnatelne rovnako ako pred tym...


agrrnapolitika . loxamevu38   |   ip:217.31.45   |   2011-12-17  (21:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Možno by stačilo sa zamyslieť ako to je s našou spotrebou.
V našej krajine je možné zamestnať v priebehu roka až 100 tis. občanov.Ako? No predsa v poľnohospodárstve. Mali sme a stále máme pôdu.Dnes všetci veľký investori skupujú pôdu po celom svete/AFRIKA/.Na našej matičke zemi je čoraz viac ľudí 7 miliárd. A nebude to menej /ak nebude vojna/.Do pôdy by mal investovať TENTO štát peniaze. Podporiť prvovýrobu zelenina,ovocie,obilniny,chov dobytka.Neboli by sme nútený kupovať za drahé eurá všetko čo si dokážeme sami dopestovať.Naviac by sa zamestnalo veľa ľudí.Výrobky by predávali vo vlastnej obchodnej sieti a tam tiež niekto musí pracovať.Prečo to nikto nechce pochopiŤ ???Drago . gabixefu10   |   ip:95.103.14   |   2011-12-17  (21:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  agrrnapolitika

toto su presne moje slova... preco dovazame nekvalitne ked mozeme mat nase a kvalitneksie a za lepsiu cenu...len to treba podporit... preco podporujeme cudzich investorov ale nepodporujeme nasu vyrobu...?


Sando . woduwame77   |   ip:85.237.22   |   2011-12-17  (23:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Už viac ako dvadsať rokov je od pádu komunizmu. Za ten čas sa rozpredal majetok nás všetkých. Po kupónovej privatizácii ostali obyčajným ľuďom namiesto akcií firiem iba dlhy na účtoch. Za 20 rokov štát podával kadejakým firmám rôzne finančné stimuly. Prečo nezačať konečne investovať do seba. Prečo ak sú to naše dane a naše peniaze, tak nemôžme mať z nich prospech? Každý , kto si myslí opak, tak buď má dosť peňazí, alebo vedome odmieta pomoc. Neverím, že by si to nepriala väčšina. A neverím, že by to nepomohlo ekonomike. Od bratislavy 200 km je už chudoba a platy 300,- eur. Kdo by si odkladal peniaze, keď už má roky zoznam vecí čo by chcel a nemôže? Ak by si aj niekto odložil tak nech ich má. Na veky to nebude.


Sando . woduwame77   |   ip:85.237.22   |   2011-12-17  (23:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Klatu, Až teraz som si pozrel tvoje video. Tak už som ťa pochopil. Ty nemáš ani páru o čom je ten článok, že? Koľko ti je 15?


Sando . woduwame77   |   ip:85.237.22   |   2011-12-17  (23:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Drgo, Tvoj názor, že treba podporiť poľnohospodárstvo ma teší, ale uvedom si, že smernica EU zakazuje všetky dotácie do poľnohospodárstva okrem povolených. A práve pre to hľadám alternatívne riešenia. Vtom článku je jednoduchý návod a iba jeden zákon by to chcelo urobiť. Tvoje riešenia sú na roky jednania a museli by sme vystúpiť z EU.


Sando . woduwame77   |   ip:85.237.22   |   2011-12-17  (23:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bludar, Ten chlap v tvojom videu, asi nebol nikdy ekonóm, ale skôr debil. Veď on tam navrhuje aby boli zvolený tí istý ľudia čo spôsobili krízu v USA a argumentuje tým ,že oni najlepšie vedia ako ju odstrániť, lebo ju vytvorili. Tak to už je fakt na zamyslenie! Je to magor!


JA . mosimima27   |   ip:81.89.60.   |   2011-12-18  (07:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Podstata veci: Väčšina ľudí nemá záujem o podnikanie /riskovanie/. Chcú byť zamestnaní, odrobiť si svoje a byť za to patrične odmenení. /"Len osem a pol hodziny, a vác im nepatrím!" - kapela Slniečko alias Rybacé hlavy/ Na tom nie je nič negatívne. Pravičiari takých ľudí nazývajú lenivá chamraď. Ak si splnia svoje povinnosti, sú to naopak ťahúni spoločnosti.
Len menšia časť ľudí - asi 1/3-1/4 - sú rodení hazardéri. Aj z nich len menšia časť uspeje, rozumej zbohatne, lebo práve bohatstvo považujú za svoj cieľ. Prospech spoločnosti je pri ich aktivite iba náhodný jav, oni slúžia sebe a svojim génom, spoločnosť je im ľahostajná. Z mnohých komentárov pravičiarov na tomto fóre celkom zjavne vyplýva, čo považujú za pozitívum. Je to bohatnutie. Lenže bohatnúť sa nedá tak, aby niekto neschudobnel, to jednoducho nejde, hoci oni sústavne tvrdia opak. S tým vstúpili na scénu v r.1989: Všetci budete bohatí, a niektorí ešte bohatší! Myslím, že tomu i verili. Taký Klaus tomu verí dodnes.
Je tu ešte malinká časť populácie, ktorej leží na srdci prospech spoločnosti. Tí vidia do ďalekej budúcnosti a majú starosti, ako sa k tej budúcnosti prežiť. Vedia, že ak má národ existovať, musí tu byť sociálny zmier a musí byť propaganda. Áno, propaganda v tomto duchu: Peniaze nie sú náš cieľ! Našim cieľom je prežiť. Pravičiarov treba zamestnať inak, než hrabaním k sebe, ich ambície musia byť naplnené prácou prospešnou pre celú spoločnosť. Prirodzene, že takýto model je opakom tzv. trhového mechanizmu. Trhový mechanizmus je prvotný, a teda najprimitívnejší ekonomický systém, ním sa dá dopracovať jedine k spoločnosti veľmi silne majetkovo rozdelenej. Ibaže...
Ibaže je príliš neskoro na nápravy. Mládež je infikovaná mamonom, je to jej náboženstvo. Je tak dezorientovaná, že nijako nepochopí, prečo ich spoločnosť nefunguje, keď takmer všetci sú VŠ. Čo je práca, to nevedia, lebo aj väčšina ich rodičov už nepracuje, iba ak otročí. Nevedia si predstaviť, že kedysi boli plné noviny inzerátov na konkrétne práce vo výrobných podnikoch, že boli často spojené so životným zamestnaním - teda ponuka bytu, výhodnej pôžičky atď.


bublinka . pahequji50   |   ip:91.127.58   |   2011-12-19  (13:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA - o mladezi je to silne prehnane a hlavne netreba zabudat na to,ze bola silno manipulovana od mala,ovela viac nez starsia generacia.


JA . mosimima27   |   ip:81.89.60.   |   2011-12-19  (19:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslel som na každého z mladých, ktorých osobne poznám. Keď sme diskutovali o tom, čo bolo pred r.1989, mladí k tomu nemali nikdy žiadnu otázku. Nikdy!
Lebo sú zmanipulovaní, áno, čo hovorím niečo iné? Ale oni nevedia o svojich vygumovaných mozgoch. Dnes vo fyzických prácach nemá kto makať. Kto to bude robiť? Ukrajinci? A prečo, veď doma zarobia viac, než na Slovensku. Zrovna som čítal inzerát: Lekárka po ukončení štúdia hľadá prácu v Taliansku. Súvislosti sú zrejmé. Zaplatiť štátu za štúdium ju ani len nenapadne. A štátu je všetko jedno.
Budeme tu len taká žobrota - vygumovaná, nevzdelaná, ľahostajná. Deti nám budú písať, ako tam na Západe niekomu utierajú zadok. Hanba byť Slovákom!


Erik . wocufyty42   |   ip:89.203.14   |   2011-12-20  (10:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Oni im hneď poskytli toľko peňazí koľko bolo treba. Vytlačili toľko bankoviek koľko bolo potrebné mať v obehu veď aj tak neboli kryté zlatom. Tak , že mohli natlačiť koľko chceli!"

Toto hovorí za všetko, strašná zlátanina a písomný prejav 5 ročného decka.


Sando . woduwame77   |   ip:85.237.22   |   2011-12-20  (22:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fajn a rozumieš aj obsahu?Alebo iba podpichovať si prišiel? Rád si prečítam aj tvoj článok ak máš čo ponúknuť.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + štyri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

RUSKO MŮŽE CHTÍT VÝMĚNOU ZA VÝKUP Z DLUHŮ KYPERSKÝ NÁMOŘNÍ PŘÍSTAV

Pokud chcete vědět, proč je EU nervózní z kyperského vyjednávání o výkupu z dluhů s Ruskem, podívejte se dále do této Ekatrimerini zprávy o stavu vyjednávání mezi těmito dvěma zeměmi. Je pravděpodobné, že Rusové požádají o nějakou formu kompenzace za takovouto investici. Námořní přístav na Kypru pro ruskou flotilu a přístup k zásobám zemního plynu této země patří mezi ty odměny, o které může Moskva usilovat.


Co dál v Evropě: Kontrola kapitálu

Rekordní inflace v Argentině nutí lidi kupovat zlato

Čínsky drak a ruský medveď skrátili americkému ...

Absurdity kresťanskej viery

RKC a pápež František

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Ako sa chcel stať Kubo súčasťou strednej triedy


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.5325 s