20. August 2019
    
Ako skupiny aktivistov ničia samé seba - Dolezite.sk

Ako skupiny aktivistov ničia samé seba


  2011-07-31  (09:32)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Ako skupiny aktivistov ničia samé seba

Vysvetlenie pojmu grassroots (ktorý sa v texte viackrát vyskytuje): vzťahujúci sa na obyčajných ľudí a/alebo zaoberajúci sa základnými otázkami (napr. živobytia).

 

Jedna z často prehliadaných príčin nedostatočného zapájania sa ľudí je vnútorná dynamika dobrovoľníckych skupín. Nedostatok pozornosti venovanej tomu, čo sa môže pokaziť v skupine znamená, že nespočetne veľa grassroots iniciatív zvädne a odumrie bez toho, aby niečo dosiahli. Problémom jednoducho je, že veľa občianskych skupín stráca najschopnejších členov. V podstate, nový člen začne spolupracovať s ostatnými na nejakom spoločenskom probléme, vydrží relatívne krátko, potom sa vytratí do súkromného života a už o ňom nepočuť. Malý záblesk a potom nič. Čo spôsobuje to zlyhanie?

 

Príliš málo zábavy

Dlhodobí aktivisti sa zabávajú, keď sú spolu. Mnohí sa radi bavia na účet ľudí, ktorí sú pri moci. Ľudia, ktorí sa berú príliš vážne môžu zmeniť úlohu na povinnosť. Čas trávený spolu by mal byť skôr o rekreácií ako o práci, nezávisle od závažnosti problému. Tí, ktorí rozumejú aktivizmu zdôrazňujú dôležitosť zábavy viac ako čokoľvek iné.

 

Príliš veľa sústredenia sa na organizáciu a príliš málo na poslanie

V snahe lepšie sa organizovať, veľa malých skupín vytvára malé byrokracie, ktoré vysávajú všetkým energiu. Často ide tak veľa úsilia do udržiavania organizácie, že ostáva málo času na aktivity, kvoli ktorým bola organizácia vlastne vytvorená. Vyvarujte sa rád, zakladaniu neziskových spoločenstiev, písaniu žiadostí o granty, zbieraniu peňazí, ročným správam, Robertovým Pravidlám Poriadku a iným typom organizačného pohyblivého piesku.

 

Príliš veľa stretnutí a príliš málo aktivít

Väčšina ľudí by uprednostnila robenie konkrétnych aktivít pred sedením na stretnutí polemizovaním, alebo snažením sa o dosiahnutie konsenzu. Nejaké stretnutia sú väčšinou potrebné, ale snažte sa, aby neboli príliš často, aby netrvali príliš dlho, a aby sa nezúčastňovalo príliš veľa ľudí.

Podobný problém je príliš veľa rozhodovania a príliš málo tvorenia.

Každá skupina, ktorá niečo presadzuje potrebuje vymýšľať aktivity. Aby sa to robilo dobre, účastníci musia prestať súdiť a začať chŕliť nápady. Bohužiaľ, často sa na stretnutiach stáva, že ľudia veľa súdia, pretože sú pripravení na robenie rozhodnutí. Ak ostanú v stave kritického myslenia, vytvoria málo nápadov na aktivity, nič sa nespraví a nikto sa nezabaví.

 

Príliš veľa ľudí

Kvoli kladeniu dôrazu na zapojenie viac ľudí, mnoho ľudí má pocit, že veľké skupiny sú lepšie ako malé skupiny. Toto je chyba. Pracovná skupina by nemala presiahnuť deväť ľudí. Toto je horná hranica toho, čo sociológovia nazývajú primárna skupina. Malá skupina nevylučuje spoluprácu s ostatnými pod krídlami väčšej skupiny, taktiež to nevylučuje komunikáciu s väčším počtom ľudí cez e-maily, počas špeciálneho podujatia a ročného zhromaždenia.

 

Nesprávni ľudia

Pretože vybudovanie komunity zahŕňa prácu s ostatnými, väčšina ľudí si myslí, že by mali prijať každého, kto má záujem o pridanie sa. Ale tento impulz môže viesť k prudkému úpadku. Málo ľudí si prizná to, čo je očividné v každej grassroots skupine: niektorí ľudia sú prínosom a niektorí príťažou. Každá skupina zvládne malé množstvo ľudí, ktorí sú veľmi zlostní, veľmi súťaživí, veľmi osamelí, veľmi táraví alebo neporiadni, ale počas zväčšovania sa ich množstva, šikovní, priateľskí a kompetentní ľudia začnú odchádzať. Počas zvyšovania sa nerovnováhy viacero osôb odchádza pokým neostane malý zvyšok. Tí, ktorí majú záujem o vybudovanie grassroots by mali počítať s týmto častým javom.

Pozri tiež výskum na silný negatívny vplyv Zlých jablk.

 

Príliš málo kontaktu

Je ťažké udržať fungujúci vzťah, keď sa ľudia stretnú raz za mesiac. Raz za týždeň je najlepšie, nielen pretože to je častejšie, ale pretože to zapadá do toho, ako ľudia plánujú svoje aktivity. Ak je pravidelný kontakt tvárou v tvár problémom, pravidelné telefonické rozhovory alebo e-maily môžu postačiť ako náhrada. Viac pozornosti je potrebné venovať neplánovaným stretnutiam ako jednému z tradičným zdrojov komunitného života. Pred érou áut sa väčšinou diali na ulici. Dnes sa dejú na pracovisku, v miestach navrhnutých pre komunitný rozvoj ako co-housing, alebo bary a podobne.

 

Príliš málo času

Najväčšia bariéra zapájania sa v spoločenskom živote je nedostatok voľného času. V kolísajúcich trhových ekonomikách ľudia strávia väčšinu svojho času prácou a konzumovaním a nechávajú si veľmi málo času na priateľov a rodinu a žiadny čas na zapojenie sa do vecí verejných.

 

Príliš krátkodobé

Ak sa skupina vytvorila len na dosiahnutie určitého krátkodobého cieľa, zapojení ľudia by mali pochopiť potrebu neustáleho udržiavania tlaku počas dlhšej doby. Očakávanie rýchleho víťazstva je potrebné zmierniť pochopením, že nepriatelia zmeny väčšinou vyhrajú preto, že vydržia dlhšie. Vedia, že keď neustúpia, väčšinu aktivistov to odradí a vrátia sa späť do súkromného života. Skupiny občanov si musia udržať svoj entuziazmus a ak si uvedomia, že ich dôvod existencie je opodstatnený, naozaj pretrvajú. Ako povedal Gandhi: Najprv ťa ignorujú, potom sa ti vysmievajú, potom proti tebe bojujú, potom vyhráš. Ale vyžaduje to čas.

 

Ciele prevyšujú zdroje

Skupiny pozostávajúce z deväť a menej ľudí si väčšinou vystačia s osobnými zdrojmi. Ale so zväčšovaním sa veľkosti skupiny, nedostatok peňazí a času väčšinou vedie k postupnému úpadku. Bez platených zamestnancov sa nemá kto starať o hospodárstvo, nemá kto trénovať, koordinovať a odmeňovať dobrovoľníkov. Ako ľudia odchádzajú, mnoho potenciálnych grassroots vodcov vyhorí, pretože sa snažia spraviť viac a viac vecí sami. Nedostatok zdrojov nie je dôvod vzdať sa. Znamená to potrebu vymyslenia rozumných spôsobov využitia času, kontaktov a zručností.

V krátkosti: obmedzte veľkosť skupiny; ubezpečte sa, že členovia sa tešia zo vzájomnej prítomnosti; a vyhnite sa nesprávnemu odhadnutiu zdrojov.

 

Zdroj: http://www.vcn.bc.ca/citizens-handbook/wilt.html

Návrhy na zlepšenie vítané v komentároch pod článkom ;-)


TZM Nitra
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-07-31  (13:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  O tom boji na Šumave: Ak je problém, pýtam sa, či bol vždy. Ak nebol - akože nebol - pýtam sa, čo bráni tomu, aby sa hospodárilo na Šumave ako v časoch, keď problém nebol.
Prečo vymýšľať nové /a chybné/, keď tu bolo osvedčené a úspešné... hospodárenie.
Tie stromy majú predsa 100-150 rokov. Keby sa v minulosti hospodárilo ako dnes, boli by tam sto ročné kroviny a bordel.
Zelení mužíci, pracovali ste niekedy v lesnom hospodárstve? Ak nemáte skúsenosti, s akým mandátom zasahujete do odvetvia? Áno, sú tam zlodeji dreva, ale to nie je záležitosť o ochrane prostredia, ale o kriminalite a politickom systéme.


klinec   |   ip:85.216.14   |   2011-07-31  (14:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A co takto asi hlavny problem, vzajomna potreba. potrebuju sa vobec ti ludia? ked sa nepotrebuju, tak sa rozidu.


PavolPijak   |   ip:212.81.19   |   2011-07-31  (14:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečítajte si knihu "Demokracia je principiálny omyl". Viem, že neveríte vlastným očiam, ako som aj ja neveril, keď som dostal túto knihu do rúk. Autor knihy Pavol Peter Kysucký tvrdí, že demokracia je degeneratívny systém a produkuje z dlhodobého hľadiska len zlo rovnako ako aj socializmus, ktorý všetci dobre poznáme. Autor obhajuje tržnú ekonomiku, ale tvrdí, že demokraciu (systém štátneho zriadenia) vymysleli a udržujú pri fungovaní vrstvy zlodejov a mafiánov, ktorí si vymysleli dobrý politický systém, za ktorým sa môžu skryť a za nič neručia. Však všetci vieme, že už Kaliňák, posledný minister vnútra tvrdil v televízii, že ich SMER je dobre fungujúca s.r.o. Je to jasné, SMER neručí za nič, je s ručením obmedzeným a je to dobre zarábajúca firma, zarábajúca peniaze z korupcie. Po každých voľbách nastúpia noví politici, podľa autora knihy noví zlodeji a nič sa nielenže nemení, ale zákonite sa musí zhoršovať. Hlavne v knihe sa tvrdí, že s demokratickým systémom sa nedá nič urobiť, pretože medzi absolútne bezcharakterných demagógov a zlodejov a mafiánov sa ľudia s charakterom nedostanú. Teda, čím je demokracia rozvinutejšia, tým menšia šanca na to, že tam budú aj charakterní politici. Nemôžu vydržať medzi zlodejmi. Súčasne som bol prekvapený, že rovnaké názory, že demokracia je zlodejský systém sú známe už viac ako 70 rokov od amerických teoretických ekonómov ao sú Ludwig von Mises, Murray N. Rothbard, ale aj nemecký ekonóm Hans Hermann Hoppe. V knihe na konci sa cituje nemecký ekonóm Hans Hermann Hope, ktorý tvrdí, že tým, že demokratickí politici nie sú za nič zodpovední, tak v skutočnosti ani nikdy neriešia žiadne problémy, o ktorých by aj vedeli, pretože z princípu fungovania demokratických vlád, kedy sú pri moci obmedzený čas, len možno jedno volebné obdobie, tak chcú nakradnúť čo najviac. A po nás potopa. Okamžite som si kúpil aj knihu od tohto nemeckého ekonóma a je to tam jasne popísané ešte ostrejšie. Tržná ekonomika s tým nemá nič spoločného. Naopak demokracia deformuje tržné prostredie a spôsobuje mu veľké škody. Ako hovorím, prečítajte si najskôr túto knihu a potom doporučujem kúpiť aj knihu od Hoppeho „Demokracie, anarchie a omyly ekonomie“, vyšla v nakladateľstve Liberární institut, Praha. Hoppeho kniha je v niektorých častiach dosť teoretická a kto nerozumie ekonomike, asi tým teoretickým dôkazom nebude rozumieť. P. P. Kysucký navrhuje aj riešenie, ktoré ekonomickí teoretici podľa mňa nenašli. Autor v knihe „Demokracia je principiálny omyl“ navrhuje nový štátny systém, ktorý sa má v budúcnosti presadiť proti súčasnému demokratickému. Súčasný systém štátneho zriadenia s tržnou ekonomikou v Číne mi to trochu pripomína. Mne sa to celkom pozdáva: Knihu je možné kúpiť v niektorých kníhkupectvách alebo priamo cez www.negativa.sk . Ale kniha nie je len o demokracii. Je to podstatne zaujímavejšie. Je tam toho veľa. Napíšte mi Váš názor na tieto knihy, ak si ich prečítate.
Slavo   |   ip:188.112.8   |   2011-07-31  (15:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Skupina ludi, ktora moze nieco zmenit vznikne vtedy, ak tych ludi bude spajat nieco, co kazdeho clena presahuje.
Ty ludia musia byt priatelia, to znamena, ze by dokazali jeden za druheho dat aj zivot. Kto z Vas to dokaze? Kto z Vas si takeho priatela zasluzi?
Ak sa spajate lebo mate spolocneho nepriatela, iba ste sa spriahli, tak ako sa spajaju banditi.
V poslednom case tu vznikli hnutia za zmenu systemu, ktorym ja osobne fandim. Predpokladalo sa a ja som to s nadejov ocakaval tiez, ze ludia akosi spontane vyjdu do ulic. Skepsa je namieste, vela ich asi nevyjde, ak sa nestane zazrak. Mozno teraz zvolit cestu postupnej premeny hnutia na politicku stranu.Pandemonium   |   ip:188.123.1   |   2011-07-31  (15:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Blá... blá... blá.... Samá voda! Viete prečo sa aktivisti ničia a napokon zničia sami? Pripusťme, že sú to ľudia plný elánu, no nemajú dostatok - ako sa hovorí - filipa. Svoje ciele a plány vykecajú na počkanie kdekoľvek aj na ulici a komukoľvek, koho stretnú. Napríklad aj na tejto stránke. Každý má horkokrvné reči plné revolúcie a myslí si, aký je veľký konšpirátor. Mnohí dokonca veria v nadprirodzenú pomoc od neexistujúcej modly. To je fakt najvtipnejšie..


AutorPrekladu   |   ip:87.197.10   |   2011-07-31  (15:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slavo: Ty si takeho priatela nepochybne zasluzis.

Klinec a Slavo: Vztahy su tam obsiahnutie, ak ste to vobec citali cele.

Pavol: Nic v zlom, ale vyzera to tak, ze si robis sam reklamu, ktora je trochu mimo temy, takze to je trochu trapne. Ale mozem sa mylit.joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-07-31  (16:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  paneminimum..

najvtipnejsi si na tejto stranke ty..s tvojimi ritualmi za zdunenia severskeho metalu..a trhania knihy oviec.. to jest bojovaniu proti neicomu co vlastne ani podla vas neexistuje!!

to je na tom najvtipnejsie.. si chory schyzofrenik, co vyhlasuje, ze Boha niet,,a vzapeti ide palit jeho knihu...

uz nam zapina v hlavicke,ako na tom sme pandamanik?? ci stale ziadny zaber??

napis nam nieco vtipne..
Slavo   |   ip:188.112.8   |   2011-07-31  (16:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium
tvoj comennt potvrzuje citat Gandiho, ktory je v článku: "Najprv ťa ignorujú, potom sa ti posmievajú...."
Aj ja mám rad humor, ale ty priateľu nepoznáš mieru.


PeterObera   |   ip:80.87.209   |   2011-07-31  (20:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hej, administrator...preco neuverejnis moj clanok?ide ti o to aby boli ludia len na tvojom webe?s akym poslanim si ho potom zakladal?

kedze ma admin ignoruje tak sem dam skratenu verziu clanku, ktory som napisal...je to skor taka prosba o pomoc.


Na facebooku sa rozvíja iniciatíva s názvom Aliancia pre spoločný postup. Jej cieľom je snaha o zjednocovanie, prípadne zjednocovanie úsilia organizácii, združení a webových portálov s podobným cieľom. Prvým krokom by malo byť zmapovanie a tak vás prosím aby ste do komentárov pridali svoje návrhy alebo sa pridali do našej skupiny na FB a v dokumentoch najdete zoznam ktorý môžete doplniť.
Naša stránka je https://www.facebook.com/groups/aliancia/?ap=1

Ďakujem za pomocjoplins   |   ip:94.145.22   |   2011-07-31  (20:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja ani neviem gdo to je facebok..hm:-((


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-07-31  (22:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  PavolPijak
prečo by som, preboha, neveril, že demokracia je principiálny omyl?
Demokracia ja vláda ľudu, teda je to vláda priemerných, ale k špičkovým profesiám, ku ktorým vládnutie patrí, treba prizvať špičkových odborníkov, nie ľud. Ľud nemôže vládnuť v atómovej elektrárni, neviem, prečo je prípustné, aby vládol sám sebe. Vládnutie ľudu sprevádzajú také prejavy hlúposti, ako viera v politické sľuby, či viera, že po voľbách budú mať zase tie sociálne istoty, o ktoré prišli. Demokracia stojí na lži mocných a hlúposti priemerných. Ale to už dnes vie asi každý blbec.


pal   |   ip:217.112.1   |   2011-07-31  (23:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To Pavol Piják: Kdybys chodil do kostela, tam by ti to taky řekli:

http://dolezite.sk/Demokracie_234.html


bertold   |   ip:178.41.50   |   2011-08-01  (00:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA | ip:81.89.60. | 2011-07-31 (22:05)
akosi si "opomenul", že je to i vláda väčšiny a nie len vláda ľudu...
podľa pravidiel demokracie by sa mala menšina prispôsobiť vôli väčšiny -
Väčšina na charakteristiky - normálna väčšina, ústavná väčšina a absolútna väčšina...a bez nej to akosi nejde. Ale i toto pravidlo je v našej spoločnosti postavené "na hlavu"...


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-08-01  (06:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bertold
asi neuveríš, ale nemáš pravdu. U nás vyhralo pravicové zoskupenie, ktoré malo podporu asi 25% všetkých oprávnených voličov. Podobne je to vždy. A koľko percent je tých, ktorí sa ani v náznakoch nedočkajú naplnenia volebných sľubov... Pravda, v značnej miere si za to môžu sami - tým, že išli voliť. Chcem tým povedať, že záujmy väčšiny nezastupuje žiadna z demokratických strán - ani jedna! Vo svete, kde vládnu súkromné mamutie podniky, to inak ani nejde. Demokracia je čisto logicky vládou záujmovej menšiny. Ale je krytá lacným heslo o vláde väčšiny, keďže vláda sa skladá na princípe väčšinového podielu na volebnom zisku. Keby mal ľud charakter, po ktorom stále volám, nemohol by tento zločinný systém existovať. Charakter - to je keď nemyslím len na seba, ale cítim sa zodpovedný za celú spoločnosť. Ak vidím zločiny politických strán, či už len ich "imunitu", stačí mi to na to, aby som sa ani náznakom nepodieľal na ich volebnom výsledku.bertold   |   ip:178.41.50   |   2011-08-03  (08:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA | ip:81.89.60. | 2011-08-01 (06:17
ale ja Ti neodporujem, len spomínam, že i väčšina má teoretický vplyv na smerovanie v "demokratickej"(rozumej slovenskej)spoločnosti.Nie len lúza.Čítaj moju poslednú vetu o pravidle, ktoré je postavené "na hlavu". Ale je toho podstatne viac, čo je ozaj "naruby".


Zaujimave_SP   |   ip:178.40.13   |   2011-08-13  (12:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Autor

Navrhujem web s názvom www.PosunDopredu.sk kde by sa hneď po spustení prehralo youtube video http://www.youtube.com/watch?v=BEAPbmhpfZY

Pod tým videom by boli návrhy na spoluprácu,ďalšieho šírenia tejto stránky. Dole jedno počítadlo návštevnosti a to je všetko prípadne by tam ešte mohli byť odkazy na zdravú paleolitickú stravu a na germánsku medicínu+ niečo čo by ešte mohlo každého posunúť dopredu.

Reklamu si predstavujem jednoduchými letákmi roznášaním do schránky. Na letáku by bolo WWW.PosunDopredu.sk a nič viac !Slobodoslav   |   ip:88.80.245   |   2011-08-15  (20:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA:
Divná logika:
"Demokracia je čisto logicky vládou záujmovej menšiny."

Potom to ale nie je už demokracia, či? ;-)

Demokracia je podľa defininície vláda väčšiny. Ak nevládne väčšina, teda ak spoločenské rozhodnutia sú robené proti vôli väčšiny, tak to teda logicky nie je domokracia.

Logika ďalej vraví, že ak nie je vláda väčšiny, potom musí byť vláda menšiny. Teda rozhodnutia v spoločnosti sú buď demokratiké - so súhlasom (a teda pravdepodobne v prospech) väčšiny ľudí v spoločnosti, alebo nedomokratické - so súhlasom (a teda pravdepodobne v prospech) menšiny ľudí v spoločnosti.

Logicky teda ak teda nie si za demokraciu, teda podľa definície za vládu väčšiny ľudí, tak logicky si za vládu nejakej menšiny ľudí nad väčšinou.

Prečo skôr, ako o demokracii chceš písať takéto bludy:

"Demokracia ja vláda ľudu, teda je to vláda priemerných, ale k špičkovým profesiám, ku ktorým vládnutie patrí, treba prizvať špičkových odborníkov, nie ľud. Ľud nemôže vládnuť v atómovej elektrárni, neviem, prečo je prípustné, aby vládol sám sebe."

si o nej niečo neprečítaš?

Napr:
http://www.spravodlivereferendum.sk/index.php/?option=com_content&;view=article&id=97
http://www.spravodlivereferendum.sk/index.php?option=com_content&;view=article&id=98
http://www.spravodlivereferendum.sk/argumenty.html
...JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-08-31  (22:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slobodoslav
pozri sa na vládu génia: Zo stredovekej krajiny urobil modernú spoločnosť s názvom Líbya. Jediný prípad, keď bohatstvo zeme poslúžilo všetkým obyvateľom. Šlo by to v demokracii /vo vláde ľudu/?
Stalin doviedol ďalšiu stredovekú spoločnosť na svetový piedestál. Stálo to obete. Rozhodne ich nebolo toľko, koľko si vyžiadala výstavba naj...naj...naj...demokratickejšej cirkusovej manéže na svete:USA
Vo vojne je demokracia zakázaná. Ak chce armáda zvíťaziť, musí poslúchať vedenie. V demokracii armáda /čiže spoločnosť/ zvíťaziť nemusí. Ba nesmie! Zvíťaziť musia jednotlivci... nad spoločnosťou. Boháči nad chudobou. Preto je demokracia najhorším spôsobom usporiadania spoločnosti. Plodí pluky pomýlených, obalamutených, načisto zhlúpnutých občanov, a to v prospech jednotlivcov.
Nebudem čítať spravodlivé referendá, sú to drísty, ako aj všetky "volebné programy".


MrWooller . nuwahade77   |   ip:82.119.22   |   2017-05-19  (22:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potrebujete rýchly a naliehavý úver na začatie podnikania?
Potrebujete úver na kúpu domu alebo osobného úveru?
Bolo vám zamietnuté úver v banke?
Ponúkame Pôžičky po celom svete.
* Komerčné úvery.
* Osobné pôžičky.
* Podnikové úvery.
* Investície Úvery.
* Vývojové pôžičky.
* Akvizičná pôžička.
* Stavebné úvery.
* Podnikové úvery a mnoho ďalších:
Kontaktujte nás teraz (info.cashflowfinance@gmail.com)
Náš úver je rýchly, jednoduchý a 100% garantovaný.
Poskytujeme pôžičku za veľmi nízku úrokovú sadzbu vo výške 3% a maximálne od 1 do 25 rokov. Požiadať o pôžičku od 10 000,00 do maximálnej sumy R 4 000 000,00, čo je mena Kontaktujte nás a požiadajte o pomoc a my vám pomôžeme získať Úver Email: (info.cashflowfinance@gmail.com)
Webová stránka: http://infocashflowfinance4za.webs.com
diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


sedem + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Illuminati - čast 1 / 7

Illuminati - realita dnešných dní Oni vlastnia všetko. Banky, ropu, médiá, komoditné trhy, vojenské a spravodajské spoločenstvá, prezidentov, vlády. Ak chcú aby sa niečo stalo, stane sa.


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Ať si illumináti počítají...

Co byste dělali, kdybyste věděli, že vám zbývá posledních 18 klidných dní? Posledních 18 dní, než nastane nějaká velká událost, po které už svět bude zkrátka jiný? Horší. Mnohem horší...


Počuli ste už o Spoluspotrebiteľstve? Je to idea, ktor...

Proč musel Kennedy zemřít

Ron Paul (banned commerical) zakázaná reklama na americk...

Úspěšné konspirační teorie, o kterých se dnes moc ...

Mediálne besnenie - Galko...

Archív

Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách

Po udalostiach, ktoré pohli verejnou mienkou v celej Európe, po šokujúcom precedense, keď európskych a vládnych politikov vôbec napadlo siahnuť na súkromné vklady a to dokonca aj drobným vkladateľom, sme sa rozhodli vyzvať politikov, ktorí sa často a radi stavajú do úlohy zástupcov a ochrancov ľudu, aby jasne vyjadrili snahu presadzovať záujem občanov, ktorý hlásajú predovšetkým pred voľbami.


Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Stručne k Ládinovej smrti

Stanovisko poslaneckého klubu Die Linke v německém ...

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.3951 s