16. Júl 2019
    
Ako to... ? - Dolezite.sk

Ako to... ?


  2010-07-17  (19:40)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Ako to... ?

Zopár (pre niekoho "nezaujímavých") otázok na margo minulého režimu:


Ako je možné, že v tak zlom režime sa vybudovali jadrové elektrárne, a štát to zvládal financovať z vlastného?


Ako je možné, že pri budovaní jadrových elektrární sa použilo o x % viac materiálu (podľa toho, čo sa hovorí medzi ľuďmi, ktorí sa na stavbe podieľali, si z materiálu určeného na výstavbu jadrových elektrární postavili domy nielen vedúci pracovníci, ale aj množstvo obyčajných robotníkov) - a aj tak nikomu nič nechýbalo?


Ako je možné, že sa v tom zlom režime stavali cesty nie do poslednej zašitej dedinky, ale rovno do poslednej zašitej kolónie, kde bolo 5 domov?


Ako je možné, že sme v tom nechutne zlom režime dokázali budovať mosty a priehrady, ktoré boli svojho času na špičkovej celosvetovej úrovni, taktiež sa na ne použilo o niekoľko desiatok percent materiálu viac, ako bolo nutné, a nikdy to nikomu nechýbalo?

 

(Nový most v kategórii zavesených mostov obsadil po svojom otvorení v roku 1972 hneď štvrté miesto na svete. V užšej kategórii zavesených mostov, teda mostov s iba jedným pylónom a s iba jednou závesnou rovinou, mu svetové prvenstvo zostalo dodnes. Na treťom mieste je medzi mostami so šikmým pylónom. Zdroj: Wikipédia)


Ako je vôbec možné, že štát si dovolil takéto obrovské projekty, dával byty občanom zadarmo, prideľoval mladomanželské a iné NEVRATNÉ pôžičky, a napriek tomu NEMAL DLHY?


Ako je vôbec možné, že sme dokázali taký nechutne diktátorský a zlý režim prežiť, keď až 1-2% občanov, čo chceli vycestovať za hranice, za tie hranice vycestovať mohli, ibaže si počkali pár mesiacov na povolenie?


Ako to, že neboli bezdomovci a aj cigáni pracovali?


Ako to, že neexistovalo toľko príživníkov ako dnes?


Ako to, že základných potravín bol dostatok a za normálny peniaz?


Ako to všetko mohli moji rodičia prežiť v zdraví? A ako som to ja ešte ako dieťa tiež dokázal prežiť až do toho konečne oslobodzovacieho 89-teho roku, kedy k nám konečne prišla sloboda, voľnosť, demokracia na tej najvyššej nezištnej úrovni, ktorá nám priniesla všetko, o čom sme snívali (aj nesnívali)?


Nechápem... Ako to?


Nechcem týmto príspevkom nikoho a nič obhajovať. Som len toho názoru, že každá minca má dve strany (poniektoré aj tri), a keď sa povie A, musí sa povedať aj B.


Keď už chceme hodnotiť, súdiť a hlavne zatracovať, tak sa najprv na danú problematiku pozrime zo širšieho pohľadu, nielen z toho, ktorý nám na podnose servírujú naše hlavné médiá.


(pozn. red.: článok prešiel jazykovou korektúrou)

 


JL
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2010-07-17  (23:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vazeny, v tej agonyi sme sa zmietali pokym bolo zit z toho co znarodnili, pokial rusi mali zlato na nakup ebylia v Kanade a pokial sme boli zaujimavi. A to zvas si nikto neuvedomuje ze vlastne zapad to dzal pri zivote. Bolo to partnerstvo pre nich vyhodne, nic im nebranilo aby socializmus utopili uz v 68 vazeny.


lomnican78   |   ip:85.248.20   |   2010-07-17  (23:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ako to? no lebo vtedy hoci kradol kazdy, tak v malych objemoch v porovnani s tym ca sa tu deje dnes ale dolezite je ze nakradnute ostalo v republike vo forme nehnutelnosti a teraz sa vyvazaju z krajiny tazke miliardy na zahranicne ucty.


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-17  (23:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   JL ako to nazvať? Ono tu bola vojna dvoch systémov, šarlatánsky nazývaná "studená vojna", bohužiaľ "my" sme tu vojnu prehrali, lepšie povedané "vzdali sme sa bez boja". Tu sa naskytá otázka prečo? Prečo sme sa vzdali bez boja, „svojich práv na slušný život, sociálne istoty..... „ Úplne jednoducho! Náš súdruh ,ktorý už z generačných dôvodov nezažil prvorepublikový kapitalizmus(rozumej priemerne inteligentný robotník ,ale hlavne špičkové kádre) vďaka masmédiám ,známim, cestovaniu... videl výdobytky našej a tej "ich" spoločnosti. Videl ich pôžitky, ako sú moderné autá, elektroniku o ktorej sa nám ani nesnívalo, architektúru, kultúru("porno filmy")... a následne si to porovnal s výdobytkami našej socialistickej spoločnosti. Samozrejme naše komunistické výdobytky nemohli ich výdobytkom ani zďaleka konkurovať, veď predsa voľný trh a konkurencia robia svoje..... Pointa je v to ,že ľudia videli pozlátko a nevideli to ostatné ,a ako sa vraví, „víťaz berie všetko „a my sme (bohužiaľ,bohuvďaka)"studenú vojnu prehrali"


Otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2010-07-17  (23:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vazeny, Yosarian to bolo umelo nastolene za ticheho suhlasu Ameriky, preto moja rodina nenavidi Americanov. A dovtedy drzane pokial znas mali uzitok.


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-18  (00:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Verejne vyzývam všetkých , ktorý sa chcú zapájať do diskusií, nech si pred tým otestujú svoje IQ a ak ich IQ dosiahne hodnotu 110 potom sú vítaný, bez urážky.

Test zdarma:
http://www.inteligence.cz/iq-testy/illuminatedBimbo   |   ip:178.41.21   |   2010-07-18  (00:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je jedno ci A alebo B iste je to ze zapad si odialil krizu o zhruba 20 rokov!

Zijeme vo svete kde vsetko rastie a je len otazkou casu kedy sa ten rezim ktory ludia vymysleli premeni na zhubny nador a ci uz po hospodarskej alebo moralnej stranke ,vsetko su to rezimy ktore vymyslel "rozum" a to si niekde dobre zapiste!

A tym padom ak chce rozum urcovat hodnoty a rezimy pre ktore ludia aj casto umierali tak je to proti z lasky-univerzalneho principu rozvoja ako aj proti Bohu aj proti sile ktora vsetko stvorila!

Je len jedna cesta , ta ktora vsetko stvorila a z ktorej zijeme ,ina spravna cesta neexistuje!


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-18  (00:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ámen.


Otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2010-07-18  (00:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vazeny. ill. Bimbo uplne suhlasim, dobre povedane.


grg   |   ip:188.123.1   |   2010-07-18  (01:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreneoci - existuje pre teba aj nieco NEvazene, ze tak stale sa k nam prihovaras Vazeny. ?


ANONYM   |   ip:67.213.71   |   2010-07-18  (04:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vazeny, Yosarian ja ta doplnim. Diskusie by sa mali zucasnovat taky ludia ktori o dotycnej teme maju nejake vedomosti a skusenosti. Predsa o Slovenskej zincici nemozes tolko vediet aj ked mas IQ 120 jako taky baca z Ocovej i napriek tomu ze on ma IQ 65.7. Este IQ nie je zarukou ze o tom mas rozhlad a osobny nazor. Lebo zatial co si vytvoril je perfektna ukazka komunistickej propagandy, takze to nie je z tvojej hlavy. Nemusis sa hanbit, este si mlady dont worry dorasties a zmudries.


otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2010-07-18  (04:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Vazeny, Yosarian ja ta doplnim. Diskusie by sa mali zucasnovat taky ludia ktori o dotycnej teme maju nejake vedomosti a skusenosti. Predsa o Slovenskej zincici nemozes tolko vediet aj ked mas IQ 120 jako taky baca z Ocovej i napriek tomu ze on ma IQ 65.7. Este IQ nie je zarukou ze o tom mas rozhlad a osobny nazor. Lebo zatial co si vytvoril je perfektna ukazka komunistickej propagandy, takze to nie je z tvojej hlavy. Nemusis sa hanbit, este si mlady dont worry dorasties a zmudries.

Neviem sam jak sa mi do predosleho prispevku dostalo to meno Anonym.


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-18  (08:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Samozrejme s tebou súhlasím iba IQ bez "osobnej" skúseností niekedy nič nerieši no na druhej strane, komplexné pochopenie problému a hľadanie "lepších" riešení bez "lepšej" inteligencie môže človeka vniesť do bludného kruhu. Ono aj tie skúsenosti sú podmienené subjektívnym vnímaním reality, čiže to čo je pre niekoho objektívne sa v komplexnom pojatí v rôznych sociologických štatistických vyjadreniach javí iba ako marginálna "subjektívna" záležitosť. Ono to nie je žiadna"......istická" propaganda, je to tvrdá logika. Aby si si nemyslel ,že trepem dva na tri vypočuj si rozhovor "reemigranta" ,v slovenskom rozhlase + kopec iných ľudí vracajúcich sa z poza "veľkej mláky" do nášho Slovakostanu, dať sa za prijateľné peniaze zdravotne a inak dokopy.

26. 06. 2010 - Pálenica Borisa Filana
http://www.rozhlas.sk/inetportal/web/index.php?lang=1&;stationID=1&page=showRelacia&id=313&stationID=1mkultra   |   ip:78.98.159   |   2010-07-18  (09:16)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Dobrý článok. Za úspechmy, ktoré dosiahla ČSSR a ČSFR vidím dva základné faktory.
1, za prvé nás neničili úžernícké banky
2, Zeitgeist- duch doby - čo si budeme klamať, veľa ľudí bolo v tej dobe šťastných a budovali socializmus od srdca a zo zápalom pre vec. Jednoducho verili tým ideálom.

Koľko ľudí dneska verí v dobro kapitalizmu?
Taktiež socializmus a kapitalizmus boli založené na presne opačných hodnotách - socík propagoval spoločnosť na úkor jednotlivca a zo začiatku mal navrch práve vďaka tomu, že ľudia boli ochotní sa uskromňovať v prospech spoločenstva.
Kapitalizmus funguje presne opačne, poďla zásady rozdeľuj a panuj. Preto médiá vedú križiacke výpravy voči morálnym hodnotám a rodine. Cielom je spraviť z ľudí egoistické ekonomické jednotky schopné myslieť akurát tak na svoju buksu a kvôli plnej bukse ísť aj cez mrtvoly.

Rozdeľuj a panuj, sionské protokoly:Ľavica proti pravici, mladí proti starým, deti proti rodičom, bohatí proti chudobným, veriaci proti neveriacim atď.

Odporúčam vám pozrieť si komunistické správy a kapitalistické. Jedno aj druhé je propaganda. Komunisti sa snažili v TV prezentovať jednotnosť, vzájomnosť a spokojnosť.
KapitalistTV sa snaží zase propagovať jednotlivca, egoizmus a morálnu dekadenciu. Preto sa idú televízie potrhať o to, kto prinesie horšiu vraždu a kto ukáže zlomenejšieho človeka. Chcú v ľuďoch vzbudiť dojem, že sú sami - že všetci naokolo sú zvieratá, ktoré ich bez váhania oberú o všetko. Snažia sa vzbudiť dojem, že jediná možnosť je stať sa tiež bezcitným. Prosím nenaleťme im :D
Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-18  (09:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ďalší „židofób“ , média žiadnu vojnu nevedú, média produkujú iba to čo ľudia žerú, veľká skupina ľudí bohužiaľ žerie „sračky“, my v „ost“ bloku obzvlášť, tak napríklad minule som čítal štúdiu ,kde obyvatelia EÚ trávia voľný čas, „westáci“- pohyp, príroda,kultúra ,knihy „osťáci“ telka,shopping centrá.... bohužiaľ ešte nechápeme pojem „kríza intelektu“ , ktorý tu zjavne je.


bertold   |   ip:95.103.16   |   2010-07-18  (10:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mkultra,
podpora, bolo by ešte čo dodať a doplniť...ale súhlas 100%.
ešte sa vrátim, prečítať Vše príspevky - dobrý článok.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-18  (10:10)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  je zaujimave, ze CSSR aj po rokoch najtvrdsej normalizacie 50-tych rokov, bola este v roku 1968 schopna kapitalizmu konkurovat.

socializmus bol uzavrety ekonomicky system. bol postaveny na zdojoch, ostavajucich vo vnutri, preto bolo vsetkeho dost.
niekdajsi kapitalizmus bol tiez iny. podporoval ludi podobne ako socializmus. rovnako sa snazil prezentovat v najlepsom.
vsetko sa to skoncilo rozpadom vychodneho bloku. dnesny kapitalizmus je uplne o niecom inom. uz to nie je o rydzej konkurencii. je to o monopoloch, ktore ovladaju trh. tie plodia rozpravkovych bohacov na ukor mas. zisky sa privatizuju a dlhy sa socializuju. jeho cielom je rozdelit ludi aj tym, ze ich pripravi o majetok a istoty. snazi sa podlomit piliere spolocnosti. utoci na narod, jazyk, rodinu aj vieru a vyuziva k tomu monopolne media. ludia sa potom uzatvaraju do svojich mikrosvetov a prestavaju spolupracovat. ale najma ludstvo intelektualne a moralne upada.
a teda nastava otazka. naco je taka moc nad ludmi?


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-18  (10:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  s tými monopolmi , väčšina monopolov sú akciové spoločnosti akciami kótovanými na burzách, kde akcie častokrát vlastnia podielové dôchodkové spoločnosti ( British petroleum, Enel,Gas de France...)....,
takisto aj banky sú zväčša s časti vlastnené štátmi( erste, italiano group, ktoré z nich profitujú)
už to nie je o konkurencii ,ale o monopoloch ,tak brácho to by si sa divil.
klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-18  (10:43)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Yosarian,

cize ty tvrdis, ze banky,korporacie a dochodkove PS su nezavisle institucie, ktore nic nespaja...
o jednom ich spolocnom atribute by som vedel. vola sa zisk. presnejsie penazny vynos.a vies o tom,ze na svete existuju ludia, ktori mozu produkovat lubovolne mnozstvo penazi? pisem produkovat, nie zarabat. oni si ich totiz rovno tlacia.


besedic   |   ip:212.26.19   |   2010-07-18  (10:52)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Ľudia nechápu mnohým výrazom. Preto vám ich objasním.Čo je vlastne vojna. Jednoducho zabratie cudzieho územia násilím. Ďaľšie čarovné slovíčko revolúcia.Jednoducho zmena spoločenského zriadenia násilnou , alebo tvz. nenásilnou cestou.No a to najhroznejšie slovo demokracia ,už nemá nič spoločné s ľudom. Ide o tvz. legálnu zmenu vlastníctva nehnuteľného a hnuteľného majetku , ktoré si zhromažďuje úzka skupina tvz. vyvolených. Slovo demokracia je zneužité a stalo sa nástrojom nespravodlivosti a krívd.Je na čase, vrátiť tomuto slovu jeho pravý význam a hodnotu.


valdo   |   ip:95.103.15   |   2010-07-18  (11:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Ako je to možné? Nuž je potreba pozerať na peniaze a je to. Je to asi tak možné, ako zázrak Hitlera pri odĺžení Nemecka pred II. svetovou vojnou. Jednoducho mu bolo dovolené obísť bankový systém. Ǎno..nemali tam peniaze, len poukážky na tovar a silu spoločného národa. Stačilo to a za 4 roky Nemecko stálo pevne na nohách. Už chápeme o čom to je?
Manipulácia,.to je to slovo, ktoré to vyjadruje najlepšie.KAPITALIZMUS-SOCIALIZMUS, to je pracovná metóda tých, čo nami manipulujú a nemá to nič spoločné s IQ ľudí.
Nechcem naozaj nikoho uraziť, ale snažím sa len niečo
povedať. Manipulácia mysle, štátu a tak ďalej sa môže udiať len v jednom prípade. Ak to príjmeme. A my sme to aj
prijali. Prijali sme to, že máme tu politológov, štatistov
a trebárs aj prognostikov. A tak máme ľudí, ktorí nami len
tak manipulujú. Kusý-Kusá, Samson, Bútorová, Zajac, Tatár,
Šebej,Šimečka, Czáky, Nagy, Duray a im podobní. Potom tie
super štatistické firmy a im podobní. nie je ich veľa, ale
majú výsadu. Vyjadrovať sa tam, kde Vy sa nedostanete.
Nemôžem spomenúť aj tlač a celebrity, ktorí vždy zaberú ak
treba pomôcť. Herci sú na popredných miestach, veď oni len
hrajú, tak čo! Že za peniaze,..naše, no a čo. Oni majú na
to pracovné dekréty. Sú to herci, či nie? Politici tiež!
Oni nemajú pracovné dekréty, ale hrajú. Hrajú prvú ligu-
za veľké peniaze, veď to vieme. Ak chcete podnikať, totiž
musíte mať dekrét o spôsobilosti, ale v politike? Každý
kto tam vôjde je okamžite spôsobilý a Vysokú školu si
urobí nesmierne rýchlo,...keď ho strana potrebuje. Tak to
je, veď to všetci vieme.
Nemá to nič spoločné s IQ- aj to všetci vieme. Ale akosi
zo zotrvačnosti stále veríme v spravedlnosť a tak volíme!
Milovaní,..majú to dobre premyslené: Kto sa zamyslí nad
tým, prečo trpíme ľudí, ktorí nami manipulujú! Politici,
ktorí sú zapredancami hneď od začiatku,.. štatistikmi,
prognostikmi, tými čo vyrábajú farebné revolúcie,.. novinármi, ktorý píšu len to, čo im je dovolené. Hercami,
ktorí dennodenne produkujú obrovské množstvo duchovného
odpadu pre nás a našu mládež! Taktiež moderná muzika nezostáva pozadu a produje samé muzikálne odpady.Čochceme odovzdať našim deťom. Len našu porazeneckú povahu,teda aj farizejskú?
Začnime premýšľať a prestaňme sa báť! Lebo času je už
naozaj málo.
Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-18  (11:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://protokoly-sionskych-mudrcu.navajo.cz/

nedajte sa popliesť "hnedými".


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-18  (11:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kklinec ja viem US Fed(, ECB, Bank of China.... )za ním stoji 2000000 hitech armáda. V ľudskej história vždy vládne ten k to má best armádu,alebo nie?


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-18  (11:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  pravda. vo svete vladne ten, kto si tu best armadu moze kupit. preto dodnes este dolar nepadol. preto robi cely svet na nich.
inak, pisal si sem, ze ludia pod 110 IQ by sa mali radsej prispevania zdrzat. to si myslel vazne?


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-18  (11:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ich nazory, podnety často krát vymité propagandou(akoukoľvek) neprispievajú ku konštruktívnej diskusii, je to iba však môj názor,samozrejme som sa nechcel nikoho uraziť.


albionSK   |   ip:78.99.41.   |   2010-07-18  (12:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :) Dle provedeného testu je Vaše IQ: 130

Slovní výsledek: Vyjímečná, superiózní inteligence - mimořádné předpoklady pro tvůrčí schopnost, vynikající manažeři

Počet správně zodpovezených otázek: 34 z 35

Věk: 26

Čas na provedení testu: 31.8 minut


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-18  (12:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  na mensackom by si mal 105


sharpiq   |   ip:92.52.49.   |   2010-07-18  (12:05)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Kapitalizmus: kazdy ma to, co dokaze (vyrobit, zarobit, ukradnut), teda je velmi nerovne - existuju nechutne bohati, ale aj uplne chudobni.

Socializmus: kazdy ma rovnake (hovno) ...

K clanku: Treba povedat aj A, aj B aj C. Clanok vsak vybral to dobre - ak by sa podobne porovnal kapitalizmus, tak zistime ze socializmus je strasne zaostaly - pokrok v elektrotechnike, materialovom inzinierstve, medicine ...

Ako je mozne ze v takom skvelom systeme v obchodoch so stavebninami bezne neboli zakladne veci ako zarubne, vane, umyvadla? V drogeriach toaletny papier? Na auto sa cakalo v poradovnikoch a prespavalo pred Mototechnami?

Dokazali sme budovat mosty, dokazali sme tazit uran rukami politickych vaznov (Jachymov), dokazali sme vybudovat Transsibirsku magistralu (rukami uvaznenych). Neviem, ci prave tieto hodnoty su to, co je hodne nasledovat - uvaznit svojich odporcov a potom ich nechat v neludskych podmienkach makat na kolosalnych stavbach.

Ako je mozne, ze v systeme ktory mal byt vrcholom spolocnosti sa strielali ludia na hraniciach, ktori chceli navstivit svojich pribuznych 10 km za hranicou?

Ako to ze v takom skvelom systeme vo velkom fungoval cierny trh (kto si nepamata na vekslakov?), bol nutny Tuzex?

Ma autor v dnesnych casoch problem kupit zakladne potraviny za normalny peniaz? Kolko stalo chlieb a mlieko v socializme, kolko stoji teraz?

Bol autor niekedy v socializme v nemocnici? Kazda operacia zacinala uz par mesiacov pred zakrokom zhananim znameho doktora, nosenim kavy a cokolad sestrickam aby sa pacient aspon dozil pooperacnej starostlivosti.


albionSK   |   ip:78.99.41.   |   2010-07-18  (12:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :) potom naco davas bludne linky,ked to vzapati odvolavas :D tak mam 105 ok :) cafte uz tu nebudem pisat :D


ANONYM   |   ip:95.103.52   |   2010-07-18  (12:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  yosarin
o tom pade sociku v rusku by som nebol az tak presvedceny ze padol len tak .ja som si mylel kedysi ze padol vdaka tomu ze ho gorvbacov zapredal.ale teraz mam troska iny nazor na to.pred tym ako padol komunizmus-socik tak v rusku konkretne na ukrajine vybuchla jadrova elektraren v 1986 roku,su hlasy ze to nebola nahoda ale umyselne vhodenie.k comu sa aj ja priklanam.teraz ak to bol harrp a pohuzili ho na cernobyl,ktory zabil strasne vela ludi a kopu poznacil ,bola to jasna domnstrativna ukazka coho su schopny a zacali vydierat moskvu aby sa vzdali ze ak nie vyhodia im dalsie.je jasne ze nemali sancu sa rusi branit proti tomu lebo keby hej cernobyl nevyleti.a tak jedine co gorbacovi ostale bolo sa potichu vzdat a pustit aj do ruska ekonomickych vykoristovatelov,a urobili to tak sikovne ze urobili akoze neznu revoluciu preto sa na tom podielala aj kgb.v 1968 este nemali taku zbran americania a rusy si nemohli nechat priblizit si zapad az ku ich hranici preto tu nabehli,a nie to ako tu niekto tvrdi ze zapad uz vtedy mohol zrusit socik prd mohol,nedajte sa zmiast takymito tvrdeniami.a estre nieco rusom by stacilo v 89 keby s tym nesuhlasili postavit len maketu tanku na vaclavak a bolo by po neznej.ale ked buchol cernobyl tak im bolo jasne ze uz nie su sili vyrovnane,a ze ak sa nevzdaju vyhodia im dalsie strategicke elektrarne a zabiju znova.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-18  (12:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vsetko sedi az na posledne dve, tie sa ti nepodarili ako priklad. Do nemocnice ides s rovnakou neistotou ako vtedy, ked si nezaplatil vtedy, este si mohol zit, kdezto teraz to uz nie je take stopercentne iste, mlieko stalo 2 koruny, plnotucne 3,10, ale bolo to mlieko nie voda. Chlieb stal kilo 3 koruny, teraz 40, a s kvalitou sa to uz naozaj neda ani porovnat.


filip   |   ip:178.40.84   |   2010-07-18  (12:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak sa nejaký zložený celok skladá z dobrých aj zlých vecí (ako minulý režim), tak nemožno celok nazvať dobrým , alebo zlým. Môžeme hodnotiť len jednotlivé časti - to bolo v tomto systéme zlé a to dobré. Pri tvorbe nového sa malo takto postupovať , bez ohľadu na názov systému. Názvy slúžia len na zavádzanie. To nám ale nedovolili a hneď nainštalovali ten " konečný a slobodný ".


bertold   |   ip:95.103.16   |   2010-07-18  (12:13)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Poznám ľudí, ktorí majú 2 Vysoké školy, IQ iste nad 110, ale pritom sú absolútny morálny odpad. IQ je získaná inteligencia, ktorá sa v zásade dá "naučiť" memorovaním a pamäťovým tréningom. Ale nehovorí nič o morálnych zásadách, pravdovravnosti, fairovom prístupe atď.
Mám kamoša, ktorý čo sa týka vedomostí, kombinačných schopností absolútne "mimo", dokonca si pamätám, že napísal na dvere že kuchiňa,
ale ako človek bol nesmierne fajn a veľmi dobre vedel posúdiť veci v zmysle spravodlivosti, sebakritiky...Ja považujem tento druh inteligencie za podstatne dôležitejší - hovorí sa jej emocionálna inteligencia a nedá sa "naučiť" a získať - musíme je mať vrodenú. A to sú Tí vzácni ľudia, ktorí sú veľmi nedostatkoví...Takže žiadne IQ, ale EQ je dôležité.sk


bertold   |   ip:95.103.16   |   2010-07-18  (12:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sharpiq,
Ale veď autor priznáva vo svojom článku, že každá minca ma dve strany. A niekedy i tri. Si schopný posúdiť a zosumarizovať ozaj všetky! pozitíva a negatíva oboch spoločenských zriadení a potom vyhodnotiť ktoré je lepšie a ktoré horšie? Všetko závisí od uhlu pohľadu a od prostredia v ktorom žije a bol vychovávaný posudzovateľ.
Ale jednu vec v posudzovaní vhodnosti systému by sme nemali odmietať a zatracovať - ktorý systém je lepší pre väčšinu? Ostatní (menšina) by sa mala v prispôsobiť - tak ako hovoria všeobecné pravidlá demokracie(teda pokiaľ ju chceme).
Súčasný stav vidím ako diktatúru Európskej únie.(to len na okraj)


sharpiq   |   ip:92.52.49.   |   2010-07-18  (12:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael: Osobne budem radsej, ak si lekar zapyta 3000 euro a bude niest zodpovednost, ako ked mu mam potajomky posuvat flase konaku a dufat. Povedal by som, ze sanca ze bez zaplatenia bokom je +- rovnaka teraz aj predtym, teda sa ta vyhoda socializmu straca (v socializme sa nerobili komplikovane operacie ktore boli bezne na zapade - jemne operacie srdca, mozgu).

K druhemu bodu - Ak sa pozrieme na menu euro, tak si trufam povedat ze teraz sme priblizne v rovnakom kurze ako stara cesko-slovenska koruna (samozrejme plus-minus drobne) - slusnejsie auto stoji cca 10k, chleba 2euro, mlieko 2euro + mas moznost si vybrat najlacnejsi odpad alebo kupit drahsie potraviny. Zakladny plat je okolo 500, kto je frajer zaraba 1000-1200 euro...


sharpiq   |   ip:92.52.49.   |   2010-07-18  (12:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bertold: Ako som napisal, dalo by sa diskutovat AK by autor uviedol porovnanie kladnych aj zapornych stranok, on si vsak v ramci svojho boja proti kapitalizmu povyberal LEN tie pozitivne temy, ktore sa hodia. Ja som na vyvazenie prihodil tie zaporne.

Sucasny sposob zivota ma bez diskusie svoje vyhody a aj zjavne a velke nedostatky. Socializmus/Komunizmus tiez. Ale ja som zastancom toho, aby sme sa snazili zit ako druh - a ako druh sme postaveni na supereni (nie je nahoda, ze najvacsi vedecko-technicky pokrok sa dosahuje vzdy pocas vojny). Nie sme mravce ani vcely, kde je jeden centralny mozog a ostatni su plne nahraditelni s tym, ze sa obetuju pre dobro organizacie. U nas vzdy bude tendencia k supereniu, pretoze to je to, co nam ako druhu dava impulz k pokroku.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-18  (12:40)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Konečne príspevok bez kostolných sračiek. So všetkými rečníckymi otázkami súhlasím a pridávam ešte jednu záverečnú, na ktorú si neviem odpovedať: Ako je možné, že ľudia odmietli vtedajší spokojný život a zvolili si neistotu v biede?


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-18  (12:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  potom som asi frajer, ale aj tak sa tak necitim, ja neobhajujem ani jeden system, len mi tie posledne 2 veci ako priklad vadili. nebudem tu rozoberat medicinske zakroky, lebo odvtedy uplynulo dost rokov, a ani vtedy a ani teraz ju nema kazdy rovnaku. a co sa tyka zakladnych potravin, dal by som za rozok 40 centov, liter mlieka za 2 eura, alebo za kilo tresky 5 eur, keby boli aspon tak kvalitne ako vtedy. to totiz nemozes popriet, kura chutilo ako kura, rezen ako rezen, ale tu si nie som az tak isty.


dancu   |   ip:85.135.13   |   2010-07-18  (12:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Naspat k článku. Ked si tak trochu spomínam.Niekedy
od začiatku 80. rokov sa vyskytovali obdobia kedy dochádzali rôzne komodyty. A to už či stavebné,priemyselné,alebo bežnej spotreby.Ale pracovali/zamestnaní/ boli všetci,a výplaty a zálohy
boli pravidelné. Ak si odmyslíme nejaké to percento
"uvedomelých",kt.možno robili grátis,tak s tou soc. ekonomiku to nebolo až také "košér"
Možno ten nápad s tou produkciou penazí je starší ako si myslíme.Chcelo by to nejaké staršie ekonomické ukazovatele.


skuseny   |   ip:95.103.76   |   2010-07-18  (13:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to je tak.vtedy mal kapitalizmus konkurenciu socializmus.takze sa snazili ukazat v dobrom..ked socializmus zanikol.mema uz kapitlizmus konkurenciu. kapitalisticke zriadenie ukazuje svoju pravu tvar.


filip   |   ip:178.40.84   |   2010-07-18  (13:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Azgaroth- Zaviedli to postupne.Preto si dnes väčšina myslí , že je to len normálna demokracia s chybami a stále im to aj opakujú. Predstava bola iná. Predchádzajúci režim držali strachom . Tento propagandou a ignorovaním neprijateľných názorov.


SH   |   ip:213.151.2   |   2010-07-18  (13:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dnes uz pred nami nestoji otazka socializmus, alebo kapitalizmus, ale kapitalizmus a co dalej.


marcelke   |   ip:88.212.40   |   2010-07-18  (14:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  admin cenzurujes???


marcelke   |   ip:88.212.40   |   2010-07-18  (14:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kaslem to!!! navrhujem urobit ine e-noviny


ajki   |   ip:195.91.79   |   2010-07-18  (15:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Príspevky lepšie ako článok.. Chce to len čas počkať na správnu priležitosť a príde zmena..Ja čakám na rok 2012. A dúfam že tento prehnitý systém skončí,aj keď skončí tak zasa budu pri moci magori a psychopati a pomaly to pôjde tak isto ako aj teraz..stále dookola,alebo máte pocit že sa niečo zmení dakedy???


ANONYM   |   ip:78.99.177   |   2010-07-18  (15:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  marcelke |
sa nediv ze cenzuruje vsak je modrej ako rit.


ANONYM   |   ip:78.99.177   |   2010-07-18  (15:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ajki
a co si myslis ze sa v ten rok stane?otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2010-07-18  (15:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM never tomu Cernobylu, to bola nestastna nahoda. Americania nemaju taku zbran aby to dokazali sa trafit presne do reaktora, to su bludy. Jednoducho pametnici si pametaju za sociku napriklad rezivo bolo vyvazane na zapad v cene palivoveho dreva 300 Kcs za m2. Pritom robotnik, ked potreboval kupit dosky musel zaplatit 3000 Kcs za m2. Vies ake to boli peniaze? Pametam si presne ja som kupil metrove odresky a platil som 1300 Kcs za m2. A to bolo so vsetkym vyvozom. Potrebovali valuty, jednoducho predavali pod cenu, preto sme mali vyznam pre zapad aby u nas drzal socik. Rusko taka obrovska zem s takym polnohospodarskym potencialom nakupovali miliony ton obylia v Kanade. Co myslis cim platili, rublom? Potom ho knam doviezli jak vydobytky a pomoc sovietskeho ludu. Odvtedy jak padol socik sa nepredala tona obylia do Ruska. O tomto bola len nedavno relacia, ja nekecam. Gorbacev bol clovek ktory pochopil, ze tou cestou ktorou idu rok od roku zaostavaju za zapadom a ties doslo zlato na nakup obylia, Kuba stala hrbu penazi. Snazil sa zaviest rozne perestrojky, len to sa stretlo s takym ohlasom skoro ziadnym. Co ocakaval od veducich podnikov, ktory vo vecsine mali len vysoku politicku skolu a jediny problem jak sa ist ozrat na podnikovu chatu a podla moznosti, aby mali so sebou i nejake fesne svezacky, tych mali stale dost vtom dokazali plnit plan. Jednoducho to stroskotalo na ludoch. Vychodne staty boli zapredane a ponechane USA na pospas Rusom toto je ta pravda. Vedeli jako to dopadne, ze nebudeme ziadna konkurencia ekonomicka a takties vojenska. Preco prehral Hitler? Ja som videl dokumentarny film ktory ukazoval stovky letadiel ktore stali na letisku a inej technyky, ktora nebola bojaschopna, lebo nebolo palivo. V kazdej vojne prehral ten komu dosiel chlieb. Rusi nemali na vojnu, lebo nemali chlieb od 55 roku to je pravda.


Marian   |   ip:213.151.2   |   2010-07-18  (15:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  alki, koleso sa točí stále rovnako, ináč povedané história sa stále opakuje. Zaiste formou navonok je to zakaždým iné, ale v jadre je to stále rovnaké. Stále tí istí ľudia, stále tie isté chyby. Lenže všetko má svoj koniec. Nedá sa prehliadnuť ako sa hromadia udalosti.


filip   |   ip:178.40.84   |   2010-07-18  (16:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Opakuje sa preto ,lebo dobrí ľudia nemajú potrebu vládnuť a ovládať iných.To priťahuje tých druhých a dobrí len čakajú dúfajú. Celé dejiny sú o tom.


Bertold   |   ip:95.103.18   |   2010-07-18  (16:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Azgaroth,
vychádzaš zo zlých predpokladov (neurážaj sa),ľudia nič neodmietli, ľudia boli zmanipulovaní vidinou kapitalistických výsledkov súťaže a pozlátka, s tým, že realitu poznali len veľmi povrchne.


Bertold   |   ip:95.103.18   |   2010-07-18  (16:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dovetok - čiste teoreticky - keby sa dnes písal 17.nov.1989 a ľudia by mali vedomosť o tom, čo ich čaká po dvadsatich rokoch "demokracie", koľko by ich stálo dnes na námestiach a štrgalo kľúčami?


Jano   |   ip:178.40.18   |   2010-07-18  (16:34)
42% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Niečo pre tých IQ-čov, ale lepším stačí i EQ. Zoberte si takmer akýkoľvek záber s slovenského mesta z roku 1939 a 1989 nejakou štatistickou alebo pocitovou metódou ho vyhodnoťe z hľadiska množstva zmien /neuvažujem 10 ročie vojen aprevratov/. Potom si k poslednému obrázku priložte obrázok z rovnakého miesta z roku 2010 a vyhodnoďte ho rovnakou metódou oproti roku 1989. teraz zoberte prvé vyhodnotenie vydelte dvomi a porovnajte s druhým vyhodnotením. Som presvedčení, že všetci budeme tlieskať nebeskému nárastu zmien za posledných dvadsať rokov. Prosím neodbavujte sa na výnimkách, ktoré iste nájdeme, ale tie viacmenej potvrdzujú prvý výsledok. Takže v kapitalisme nás iste čakajú len a len svetlé zajtrajšky.


Marian   |   ip:213.151.2   |   2010-07-18  (16:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Zjednodušene povedané, sú ľudia akože dobrí, zlí, a vlažní. Tí dobrí to mali vždy ťažké aj preto, že všetci vlažní boli a sú vždy na strane zlých. Vlažní sú tí, ktorí už tisícročia sú oslovovaní, ako aj dnes, zlými a na koho zlí ukážu prstom hneť kričia "ukrižuj".
Podľa istého proroctva, netvrdím, že celkom isto pravdivého, má prísť doba v ktorej zahynie veľký počet ľudí, prevažne práve títo vlažní, ani horúci ani studení. A to bude doba, po prvý krát v histórii, keď sa dobrí postavia rázne proti zlým. Zlí stratia zázemie vlažných, ktoré je len zdanlivo nepodstatné.
Dobrí sa budú musieť osvedčiť v boji, samozrejme nie s mečom v ruke, ale v boji presadzovania pravdy a spravodlivosti, zákonov stvorenia na úkor dnešného dokonale antikristovského systému zlých.


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-18  (16:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bertold úplne súhlasím,EQ je veľmi dôležité, bohužiaľ bez IQ nechápeš súvislosti, logiku....

-takže dodávam aj emocionálne vyspelíANONYM   |   ip:78.99.177   |   2010-07-18  (16:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  janko a ake mpzitivne zmeny myslis po 89 tie vynovebne fasady alebo tie nove cetra obchodne alebo tie nove baraky co sa tu stavali a na ktore si pomali kazdy ak chce v nom byvat musi zobrat hypoteku lebo nema nan za pracu ak nepatri k tym stasnejsim co z nicoho za par dni zbohatli?alebo ti co sa robilipre stat za stane alebo dokonca si muselo mesto na to vziat uver aby si to zas niekto prelial do kesene?


Jano   |   ip:178.40.18   |   2010-07-18  (17:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM, presne, myslím presne to, veď tie zničené fabriky, nepostavené cesty, elektrárne, byty domy, nemocnice a tď. nemôžu predsa žiadneho naozajstného demokraticky slobodne zmýšľajúceho občana vôbec zaujímať. Myslím, že i tak sa to nepodarí nikdy pochopiť.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-18  (17:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keby som si mal vybrať, radšej by som zvolil staré dobré kľudné časy. Bez zaváhania...


dancu   |   ip:85.135.22   |   2010-07-18  (17:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   To s tým černobiľom,prosím vás vymyslite niečo vtipnejšie. moje znalosti sú ,že bolo plánované využitie dobehu turbíny pri odstavovaní reaktora,pri ktorom zlihala obsluha. A navyše jadrove elektrárne sú ukotvené na jednej veľkéj betonovej platni
schopnej odolať bežným otrasom vyskytujúcich sa v danej lokalite. A v prípade otrasov bolo na okolí dosť objektov,ktoré by sa porúčali , ale stoja doteraz.


dancu   |   ip:85.135.22   |   2010-07-18  (17:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   To s tým černobiľom,prosím vás vymyslite niečo vtipnejšie. moje znalosti sú ,že bolo plánované využitie dobehu turbíny pri odstavovaní reaktora,pri ktorom zlihala obsluha. A navyše jadrove elektrárne sú ukotvené na jednej veľkéj betonovej platni
schopnej odolať bežným otrasom vyskytujúcich sa v danej lokalite. A v prípade otrasov bolo na okolí dosť objektov,ktoré by sa porúčali , ale stoja doteraz.


JL   |   ip:94.228.80   |   2010-07-18  (17:31)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Nemyslim si, ze technologicky rozdiel medzi vychodom a zapadom bol nejak markantny. Na obidvoch stranach fungovala propaganda a na oboch stranach sa prezentovali len tie najlepsie vydobytky.

Technologie sa po 89-tom nezastavili a ako na zapade, tak aj na vychode napredovali. Je preto chybou a velkym medialnym klamom mysliet si, ze pokial by sme zostali zit v minulom rezime, tak by sme jazdili na skodach 100 ci zigulakoch, pozerali by sme ciernobiele TV a nevedeli co je to mobilny telefon s farebnym displayom a fotakom.

Mimochodom, myslim si, ze pri porovnani zakladnych myslienok tohto rezimu a minuleho, vychadza jednoznacne pre ludi lepsie minuly rezim - spolupraca ludi, vzajomna pomoc a previazane ludske vztahy za ucelom pozdvihnutia spolocnosti ako takej. Dokonca aj evolucia dava za pravdu spolocenstvam ktore spolu spolupracuju a vzajomne si pomahaju.
Kdezto naprotivok sucasny rezim - uprednostnuje jednotlivcov, rozdeluje ludi a v konecnom dosledku to vyvolava len negativa v celej sirke kulturneho spektra spolocnosti.

Je to tak ako tu uz viaceri z vas spomenuli. Z mojho pohladu to najviac vystihli Mkultura, Klinec a Valdo.
Chyba nam moralka, chyba nam dobro v srdciach/v dusi... a mozno ani tak nechyba ako sme ho potlacili.

Sharpiq: snazil som sa poukazat na to dobre prave preto, ze zo vsetkych (medialnych) stran sa poukazuje len na to zle. Prirodzenostou pre nas by preto malo byt zobrat to dobre z byvaleho rezimu, to dobre z tohto rezimu a spojit to. A nie pristupovat k minulosti s takou tupou zaslepenostou ako sa to momentalne deje.

Nezabudajme, ze vsetko zle je na nieco dobre. Kazda skusenost je SKUSENOST, je to nieco co by nas malo posilnit a z coho by sme sa mali poucit.
Nepoucia sa len egoisti a ludia ktorym chyba sebareflexia, logicke myslenie, negativny pohlad na zivot a dianie okolo neho.

PS: Poprosil by som objasnit co sa stalo s hodnotenim clanku - rano bolo hodnotenie clanku okolo 64%, o par hodin neskor zrazu 97% a o dalsich par hodin sa pocitadlo resetlo na 50%.


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-18  (17:58)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  to JL : potom pred nami, ale stoji morálna dilema , ak každý súdny človek odsudzuje fašizmus , všetci vieme prečo...., aj tam sa "radovým ľudom žilo dobre", mali prácu, dobré vzťahy.... Tak predsa režim nastolený v 1918 v počtoch obetí ďaleko za fašizmom nezaostával, aj keď v "ost" bloku bola iba jeho soft verzia. Čiže je tu morálna dilema a každý morálny človek na ňu pozná odpoveď. Paradoxom všetkého je , že "oni" budovali kapitalizmus a majú de facto socializmus, "my "sme budovali socializmus a máme "dickensov" kapitalizmus, takže pravda bude asi kdesi uprostred. Osobne si myslí že ak by bola ČSR po vojne ponechaná svojmu osudu , sme tam kde Rakúsko, bez tých všetkých rozkrádačiek a iných sračiek.


ANONYM   |   ip:78.99.177   |   2010-07-18  (18:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yosarian
myslis ze sa da vycislit koko ma kapitalizmus obeti?kolko vojen sposobil za svoju eru kolko ludi zomrelo od hladu vdaka nemu kolko ludi zabil tym ze nemohol strpiet iny rezim v statoch ?nato bv juhoslavii,vietnam odkonca ja vlasnych nepohodlnych?osobne si msslim ze je to daleko viac ako 100mega vsak len druha svetaóva ma na svedomi 120mega a ten ludia co su za tymto systemom potporovali aj hitlera.neverim ze stalin zabil tolko ludi je to fraska a len propaganda proste objektivnost v tejto dobe neexistuje,lebo existuje uz len jedna strana tu a ta ma totalne medi a vsetko pod kontrolov dokonca aj net a aj tuto stranku.nedas tu clanok iny ako si modri praju skus napisat nieco co by poukazalo realne na zlepenec alebo mikycho vladu ci ti to tu admin vicapi.


NYOB   |   ip:75.88.6.7   |   2010-07-18  (18:18)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Naozaj perfect diskusia.Ja som za kapitalizmus jednoznacne.Tu sa aspon ludia usmievaju anechodia namosureni.Ospravedlnia sa,ked nahodou do niekoho narazia.Na Slovensku sa mi to nestalo,ze by niekto povedal prepac alebo je mi luto.Ja mam kapitalizmus velmi,velmi rad.Ten clanok je velmi neobjektivny aspon podla mna.


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-18  (18:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Obete stalinizmu uznal už 50 rokoch Chruščov, všetko je zdokumentované, o tom niet pochýb, aj Katýň bez pochýb NKVD, bohužiaľ zverstvá boli páchané, to je neodškriepiteľný fakt, žiadna propaganda , ale holá pravda. V ČSR proces s Horákovou, Slánskym, Clementisom, Husákom ..... Samozrejme imperializmus "kapitalistický" je taktiež opovrhnutia hodný a treba ho odsúdiť, Vietnam, Suez, Nikaragua, Kuba, súčasný Irak(ropa),Afganistan(lítium).... pravda nikdy nie je iba čierno biela.
filip   |   ip:178.40.84   |   2010-07-18  (18:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kanaďan s otvorenýmiočami žijúci "dlhé desaťročia" v zámorí - lara ti tu dal link!


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-18  (18:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Newyorský občan som rád,že aspoň niekde sa ľudia usmievajú:_)


Marian   |   ip:213.151.2   |   2010-07-18  (18:46)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
   Stručne. Kapitalizmus versus socializmus? Kde v ktorej krajine dnes ešte vládne ten alebo onen režim? Ako by sa dal výstižne nazvať režim systém, aký dnes panuje krajinám sveta? Kto z vás vidí svet okolo seba reálne taký, aký skutočne je? Ten kto si dobre môže dobre zapapkať a vyžívať sa v svojich rôznych chúťkach radovánkach nerestiach a preto si chváli tento systém, pre toho sú asi zbytočné akékoľvek slová.


filip   |   ip:178.40.84   |   2010-07-18  (18:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  NYOB -Pozdrav od senátora :http://www.tvina.sk/index.php?program=3&;video=1821


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-18  (19:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tento rezim mozem pohodlne nazvat vojnou proti ludom. nikde sice netecie krv, ale straty na zivotoch su obrovske. v sucasnosti sa neustale posuva vek prvorodiciek a ZS tiez nepraskaju vo svikoch. mat tri a viac deti je dnes skor raritou ako beznostou. kolko deti sa uz vlastne za poslednych 20 rokov v Europe nenarodilo?

tento system funguje jednoducho.
zakladom je podchytit mladu generaciu t.j. navliect ju do uverov. clovek s uverom na krku si jednak nemoze vyskakovat a zaroven je aj zdrojom slusneho zisku prameniaceho z uroku.
na to, aby sa mladi ludia riadne zarezali, staci hyperinflacne zvysit ceny nehnutelnosti. o to aj o ostatne sa postaraju banky. banky totiz podporuju aj spolocnosti, v ktorych mladi pracuju. dotuju ich uvermi, aby obstali v "konkurencii". preto firmy v intervaloch asi 5-6 rokov obmienaju manazment a vlastne vsetky dobre platene miesta. banky totiz potrebuju dalsich mladych, aby sa navliekli do hypotek. cim ma clovek v danom momente vacsi plat, tym je lahsiou obetou.
a co s tymi, ktorych vymenia? nic. to je ich problem. zial, hypoteky nekoncia po 5-6 rokoch, trvaju aj 30. a ceny nehnutelnosti postupne klesli o tretinu, takze predat nehnutelnost so ziskom a moznostou vyplatenia hypoteky je z rise fantazie.

takto tento system postupne obera ludi o majetok. zial, nielen sucasny, ale aj o mozny buduci. to, ze sa to tomuto systemu dari, je aj chybou ludi. ludia chcu totiz vlastnit. lenze je hypoteka naozaj o vlastnictve? to je sporne. do katastra sa totiz pri hypoteke vklada najprv zaloh banky.
keby sa ludia tolko nehnali za bohatstvom a vlastnictvom,neboli by pre banky takou lahkou obetou. tie by potom nemali nad ludmi taku moc, ako maju.
nechcem ludom nic vycitat. toto je pre nas naozaj nova doba a mladych nemal, kto poucit ako to cele funguje. no dnes to uz vieme, tak to treba odovzdat dalej nasim detom.
preto, nikdy si zbytocne neberte dlhy. ak si chcete vziat uver, zacnite najprv setrit a odkladat si mesacne 1.5 predpokladane mesacne uverovej splatky. ak na to budete mat, az potom ste schopny zamyslanu vec naozaj vlastnit. lenze, ked ste uz schopni si usetrit tolko penazi, tak radsej setrite, lebo kazde pozicane euro je s urokom, ktory zaplatite vlastnym majetkom.NYOB   |   ip:75.88.6.7   |   2010-07-18  (19:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ten senator jez mojho statu a mam ho velmi rad


otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2010-07-18  (19:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vazeny, Fillip ja nie som otrok, ja pracujem jak slobodny clovek sam pre seba a navyse sedemdesiat percent prijmu mam pod stol. Ja sa dnes uz nedam vyuzivat ani statu socialistickemu a toboz statu kapitalistickemu. Ty myslis ze som usiel z jedneho chomuta aby som si nechal navliect iny a este rafinovanejsi? V komunizme som nemal moznost okrem emigracie aby som sa zbavil otroctva. V kapitalizme je na kazdom ci ponesie chomut alebo pojde svojou cestou. Fillip presiel som tvoje prispevky v tomto clanku a skutocne mi nic nedali, ani nic pozityvne nenaznacili. To co povedal ten senator ja to viem od 9.11. Na to mam svedkov, pozerali sme to v priamom prenose, vtedy bola napadnuta len jedna veza a ja som povedal ze za tym je USA a Izrael. Ja sa nevyjadrujem pisomne velmi kvetnato, lebo styridsat rokov som nenapisal ziaden dopis, dokonca ani zamilovany. Zena byvala dve ulice odomna, hovorim jej keby bola na dalsej tak snou nechodim. Jedno je iste ja urcite netrepem jak poniektory zvas Filip.


Marian   |   ip:213.151.2   |   2010-07-18  (19:41)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Je tu niekoľko výstižných príspevkov, ktoré poukazujú na obludnosť systému najmä po ekonomickej stránke. A čo duša? Ako nami manipulujú ako nás magoria, vychovávajú z nás debilov. Aby som veľa nepísal spomeniem aspoň kinematografiu. To aké filmy sa dnes točia svedčí o snahe debilizovať už odmalička, vychovávať egocentrikov, násilníkov, chaotických zmätočných vulgárnych idiotov. A žiaľ, ako sa ukazuje, aj sa im to darí.


NYOB   |   ip:75.88.6.7   |   2010-07-18  (19:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Filip,odporucam ti kliknut spat na stranku tvina a pozri siclanok Peter Schiff a v tom istom clanku najdes aj video od Mr.Rerald Celente.Ja nepozeram komercne tv,mam inu starost,aby som sa zabezpecil.Ak sa mi bude darit ako doteraz,vdaka KAPITALIZMU,bol by som stastny.Vies ja totiz tym gentlmenom verim a urcite povedia viac ako politici.


Marian   |   ip:213.151.2   |   2010-07-18  (19:48)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
   Direktiva Allana Dullese

Vše se nějak uspořádá, ale my použijeme všechno co máme, veškeré zlato, celou materiální moc na obelhávání a ohlupování lidí. Lidský mozek, lidské vědomí jsou přizpůsobené změnám.

Pokud do něj zasejeme chaos, nepozorovaně lidem zaměníme jejich hodnoty za falešné a donutíme je těmto hodnotám věřit. Jak?

Najdeme stejně smýšlející lidi, spojence a pomocníky v samotném Rusku a jeho satelitům. Krok za krokem rozehrajeme svým rozsahem grandiózní tragédii záhuby nejvzpurnějšího národa na zemi. Definitivně a nezvratně uhasíme jeho sebevědomí.

V literatuře, divadle a ve filmu budeme zobrazovat a velebit ty nejnižší lidské pudy. Budeme všemocně podporovat všechny, kteří budou do lidského vědomí vštěpovat kult sexu, násilí, sadizmu a zrady, zkrátka veškerou mravní zpustlost.

Ve státní správě vyvoláme chaos a zmatek. Nenápadně, ale aktivně a ustavičně budeme podporovat panovačnost a aroganci úředníků, korupci a bezzásadovost. Poctivost a smysl pro pořádek budou zesměšňovány a jakoby nikomu nepotřebné, prohlásí se za přežitek minulosti. Hrubost a drzost, lež a podvod, alkoholismus, narkomanie, zrada, nacionalismus a vyvražďování národů – to všechno budeme pěstovat v lidském vědomí.

Jen málo, velmi málo lidí bude tušit, co se děje. Ale my je zesměšníme, najdeme způsob, jak je obelhat a prohlásit je za vyvrhele společnosti.

Budeme vytrhávat jejich duchovní kořeny, vulgarizovat a ničit zásady národní morálky. Takovým způsobem podlomíme jejich pokolení za pokolením. Zaměříme se na děti a mládež, kterou začneme demoralizovat, rozvracet a rozkládat. Takto budeme postupovat.

Vy, kteří jste četli Protokoly, jste jistě poznali, že jde v podstatě o jejich koncentrát. Výcuc zhuštěný do několika vět. Můžeme dokument zpochybňovat, zesměšňovat, zakazovat, stejně jako Protokoly. Faktem je, že je realizován do posledního písmene. Tak bábo raď.


NoDR   |   ip:178.40.28   |   2010-07-18  (19:50)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Vážení diskutujúci!
Prečítal som si zaujímavo nostalgický článok a ozaj zaujímavú diskusiu. Nedá mi nespomenúť, že som 68 ročník a v súčasnej dobe sa mi darí aj v podnikaní. Takže...zažil som socializmus a v súčasnosti by som ho ani nepotreboval.(V skutočnosti - mám ako každý pracujúci podnikateľ hypotéku na dom, manželka má svoje auto, chodíme na dovolenky) Ale! Ja chcem socializmus pre svoje deti! Nebudem opisovať moje šťastné detstvo v socializme „s pionierskou šatkou na krku“. Kto tie roky zažil, vie o čom hovorím. A nechcem byť arogantný k disidentom, ktorí boli pozavieraní v base. Bol určený systém, boli určené mantinely( a neboli úzke) a kto vybočoval z nich musel byť daný bokom, do úzadia resp. do väznice. Dnes sú kriminálnici na uliciach, zlodeji sú oblečení v oblekoch a pohybujú sa v relácii s celebritami, všetci to vidíme...vieme ...a nič nespravíme. Pre socializmus alebo kapitalizmus sú dôležití jednotlivci. No v dnešnej dobe je mládež vychovávaná voľne(DEMOKRATICKY), takže sa jej nenúti učenie....vidím moje deti na zákl. škole a obsahovo úbohé knižky z ktorých sa učia. No takéto veci v tomto diskusnom fóre vidia viacerí. Aby som sa pohol v debate ďalej.....v demokratických voľbách môžu dať svoj hlas strane, ktorá by mala vládnuť. Tak nech mi niekto vysvetlí, prečo vládne pravica, keď ľudia volili ľavicu. Veď to bolo jednoznačné. Hlas ľudu skončil na smetisku parlamentu.....tak potom načo boli ľudia voliť? Veď teraz bude vláda opäť predávať málo ZISKOVÉ železnice (Slovenské), problémové letisko(Slovenské)...atď. Milší je mi ruský národ s nedozernými možnosťami, ako kapitalisticky obmedzená Amerika. Mali by sme hľadieť na kontinuitu regiónu...ale opäť k tým voľbám....ako dať najavo svoju nespokojnosť s terajším stavom? No zostávajú nám asi dve možnosti: neprísť k voľbám...to by bol poprask, keby k hlasovacím urnám prišli len členovia parlamentu? Dúfam, že vtedy by sa konečne spamätali- kde sú tí ľudia?. Druhá možnosť je jedine revolúcia..ale! kto sa dnes vydá do ulíc, keď doma mame TV3D, internet, PC s Wifi..? No asi nik...nie som revolucionár, ale kapitalizmus nám dal internet, v ňom diskusie a anonymitu....Teraz odošlem článok mailom, vypnem počítač ...A NIČ SA NEDEJE. Zajtra budem na konci dňa opäť úboho hľadieť koľko mám zarobené, aby som stíhal platiť všetky tie kraviny (vymoženosti) čo som si zobral na plecia... Škoda, že ľudia sa prestali stretávať na autobusových zástavkách, po schôdzach pri pive, na 1.mája....ozaj nám chýba spoločenská ľudskosť....hrozné... A NIČ SA NEDEJE. A verte mi, nehanbím sa tento môj krátky názor, aj keď by mal vyvolať osobné osočovanie. Lebo viem, že mám pravdu.otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2010-07-18  (19:58)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Vazeny, Fillip pises ze minuly rezim sa skladal z dobrych a zlych castic, prosim ta napis aspon jednu dobru, ale taku aby obstala, aby som ju nedokazal vyvratit argumentom, lebo ja som nevidel nic dobre.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-18  (20:00)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Marian,

kto seje vietor,zne burku.
To, co pises v tej direktive sa deje do posledneho pismena. clovek ma az dojem, ze je to napisane ex post. lenze...pani zabudaju na nahodny prvok. ked sa im to raz vymkne z ruk, vrati sa im to ako bumerang. totizto ludi formuje prostredie. tento ich marazmus teda neposobi len na tych, pre ktorych je tvoreni ale aj an tych, co ho tvoria. teda tvorca sa casom bude podobat svojmu obrazu...vlastne naopak obraz sa vzdy bude podobat svojmu tvorcovi. to, co nam ponukaju vzniklo v ich hlavach. to oni su ti chori a takto sa ani nevyliecia. nastatsie, kazda choroba casom zabija.


Bertold   |   ip:95.103.18   |   2010-07-18  (20:01)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  NYOB
Odporúčam Tebe a podobným Tebe pozrieť film "Capitalism my love",
ale samozrejme kto vidieť nechce ten nevidí. Vyprodukovala ho US spoločnosť, takže tendenčnosť sa tomuto dielu vyčítať nedá.


NYOB   |   ip:75.88.6.7   |   2010-07-18  (20:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zabudol som pridat nazov clanku.HDP,Trhy,Dolar,Financna regulacia.


Marian   |   ip:213.151.2   |   2010-07-18  (20:07)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  NoDR, môže si tu písať kto chce čo chce, ale kto nie je od narodenia magor a niečo si prežil, lebo je schopný prežívať, vie, že za socializmu mali ľudia bližšie k sebe, boli ľudskejší, družnejší, bezstarostnejšie sa radovali zo života, pomáhali si navzájom, o peniazoch sa takmer nerozprávalo....
Ak mal socializmus padnúť, v poriadku, ale potom sme mali vykročiť k niečomu lepšiemu a nie sa obrovskou rýchlosťou rútiť do priepasti.


filip   |   ip:178.40.84   |   2010-07-18  (20:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ot.oči- Ty jediný si zvíťazil nad obidvoma systémami.


otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2010-07-18  (20:16)
50% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Vazeny, NoDR v komunizme neboli prenasledovany zlodeji alebo co vytrcali z davu, ale poctivi ludia a ich rodiny boli prenasledovane. Vy porovnavate socializmus s dneskom, len bohuzial co vy mate nie je kapitalizmus. Na tu vasu spolocnost som este nenasiel definiciu. Na priklad pred dvoma dnami som sa bol prejst v nedalekom parku a tam sa nachadza par ihrisk. To som zostal prekvapeny tam boli deti od styroch do sest rokov rosdelene v skupinkach oblecene vo futbalovych dresoch a trenovali pod dozorom dospelych. Bolo to velmi mile. Obdalec stali rodicia a stary rodicia. Uz sa tesim na taketo nieco, len moja vnucka ma zatial len osemnast mesiacov. Ja si velmi nerad spomynam na pionierske roky, kde nas nutili k sprostostiam. Z jednej ubohosti ste presli do druhej, to skutocne nedokazete posudit objektyvne.


Marian   |   ip:213.151.2   |   2010-07-18  (20:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klinec, ešte sa delíme my obyčajní smrteľníci na tých, ktorí im to žerú, lebo im to v ich nízkosti takto vyhovuje, a na tých ktorí sa túžia vyslobodiť z tejto temnoty. Čím chcem povedať, že sme v menšine, zatiaľ.


Yosarian   |   ip:78.141.74   |   2010-07-18  (20:20)
50% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Ako spraviť s kapitalizmu socializmus to vieme, ale ako spraviť zo socializmu
kapitalizmus to , až teraz vidíme. Bohužiaľ po každej vojne aj po "studenej" ostávajú porazený a ostávajú obete, naše generácie znášajú tieto dôsledky, každý vieme ako. Je aj na nás či sa konečne vzchopíme a začneme budovať "lepšie zajtrajšky" , alebo upadneme do pesimizmu a nič neriešiacej apatie.
Nič nie je až také čierne ,ako sa nám na prvý pohľad zdá.Krovak   |   ip:193.93.73   |   2010-07-18  (20:21)
50% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Marlan: jasne, minuly system bol lepsi. To ze sofer autobusu povedal ludom "tlacite sa ako Rusi do Afganistanu" a dostal za to pol roka, lebo ho niekto udal bolo prejavom typickeho dobreho suzitia.
Alebo priklad z clanku s vycestovanim - isty clovek chcel ist do Juhoslavie na dovolenku. Uz mal vybavene vsetko a par dni predtym si ho zavolali na "policiu" (stb) - zobrali mu pas, roztrhli prvu stranu a skonstatovali "mate poskodeny pas, do odchodu uz novy nevybavite".
Ak chce niekto glorifikovat niektory z rezimov mal by si dobre potrapit pamat a pozistovat ako to bolo.


otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2010-07-18  (20:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vazeny, Fillip nie zvitazil, jednoducho zariadil a som jak kamen. Z kamena krv netecie.


filip   |   ip:178.40.84   |   2010-07-18  (20:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ot.oči- to má byť riešenie aj pre ostatných ?


otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2010-07-18  (20:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Fillip kazdy nech sa zariadi podla seba a najde svoju cestu.


NYOB   |   ip:75.88.6.7   |   2010-07-18  (21:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hey ked musis,tak musis Filip.Vlada ti nepomoze.Ledaze tak do hrobu.My sme tiez v onu zimu pred 30 rokmi stali na letisku JFK,ale veru sme tiez ako kamen.Slzy by nam nepomohli.


filip   |   ip:178.40.84   |   2010-07-18  (21:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takže jednotná rada zo zámoria - starať sa o vlastnú kapsu a snažiť urvať čo najväčší kus pre seba. Nech posúdia ostatní.


Bertold   |   ip:95.103.18   |   2010-07-18  (21:52)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
   a ja som si naivne myslel, že tu rozoberáme celospoločenské usporiadanie, otázku pozitívneho rozvoja, ktorý sa týka väčšiny spoločnosti - a nie osobné ambície a nenažranosť organizovaných skupín - tak ako ju vidíme už dva roky v priamom prenose v podobe globálnej krízy. Je to kríza hodnôt a systému ako tvrdia viaceré ekonomické autority. Ďakujem za takéto príspevky.


Peter   |   ip:85.135.17   |   2010-07-18  (21:58)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Yosarian IQ ti je nanic pokial mas nahovno emocionalni qvocient EQ takze mozes mat aj 140 IQ ale ak ho nevies spravne pouzit tak je ti to tvoje IQ nahovno . Prosim neotravujte furt niekto s tim IQ , lebo aj ten vsestranne najinteligentnejsi clovek dokaze napisat uplnu p.covinu . K clanku sa vyjadrim takto , mocnari tej dobi (1989) vydeli vyhodi v demokracii take ake vydime dnes aj mi obicajni smrtelnici tak nechali naschval padnut rezim tim ze potajme podporili mladich studentou k revolucii ktori dnes aj tak maju z drvivej vecsini velke hovno


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-07-18  (21:59)
42% hlasovalo = 2  
mínus plus
  Systém nikomu nedovoľoval zbohatnúť. Ani chamtivci spomedzi komunistov sa nemohli nabaliť. Preto vymysleli "nežnú..."
Tých 25% nenažraných krkúňov - dnes pravicoví voliči - boli za komunistov tou škodnou zverou, o ktorej tárajú, ako strašne ubližovala ľuďom. Sedeli v úradoch a otravovali ľuďom vzduch. To oni boli na námestiach v r.1989 - asi 1 milión Čechoslovákov - a 14 miliónov sedelo doma na zadku a triaslo sa, čo s nimi bude.
A dnes tie isté kreatúry cicajú ľudí ako vši. A stále majú málo! Ich nenažranosť je nekonečná. Oni, čo aj za komunistov prdeli do limuzín, teraz chrapúnsky nadávajú na socializmus. /Tým nechcem uraziť veľkú väčšinu komunistov vtedajšej doby, boli to poctiví ľudia./


otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2010-07-18  (22:39)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Ja, to nebolo , ze sa chceli nabalit, jednoducho cely sistem bol financne neudrzatelny, boli na pokraji bankrotu. Obrovske peniaze sa stratili s rozpinavostou. Kuba zrala, z nadejneho investmentu v Chille bolo fiasko, na Libiou, Irak, Afganystan a podobne takto sa rozhadzali taske peniaze a to neboli ruble ale v tvrdej mene.
Jaky to malo vyznam drzat obyvatelstvo pod kontrolou, lebo by bol nastal hlad, nebolo zaco kupovat obylie v Kanade. Ver mi ze po takych dvoch troch rokoch by to nebolo skoncilo pre nich neznou revoluciou. A tak jednoducho krasne previedli capa za nos cez most. Este prisli na to ze narod je sprosty a nenasiel sa vodca, ktory by bol proti nim vystupil a ziadal zasluzeny trest a videli ze sa mozu este i netrestne nabalit. Vsetko to bolo zmanipulovane tou neznou propagandou. Ja koncim, vy to tasko pochopite.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-18  (22:42)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Dobrý názor, môžem sa s ním stotožniť. Komunisti dbali, aby nikto - ani z vlastných radov - príliš nevyčnieval a chválil sa majetkom. Rozdieli medzi robotníkmi a vtedajšími "papalášmi" neboli také okaté.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-07-18  (22:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Otvoreneoci
ty mi pripomínaš môjho deda: Celý život nadával na komunistov, a čím sa má horšie od r.1989, tým nadáva viac. Je to primitív, s ktorým sa nebaví ani pes. Je to blb. Je chorý svojou blbosťou, a ty tak isto.
"Omezenost je neomezená." Jiří Žáček


NYOB   |   ip:75.88.6.7   |   2010-07-18  (23:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja si myslim,ze koncim tiez.Na Slovensku je uz dost neskoro,ale myslim si,ze tie zaplavy raz budete volat Piknik.


sxg   |   ip:195.80.16   |   2010-07-19  (00:04)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  ...a čo na to Rockefeller?
Tí najbohatší sa budú mať vždy dobre. Veľké rezidencie, veľké oplotenia, ozbrojená ochrana. Počíta sa s tým, že vlády stratia kontrolu nad verejnými financiami.
http://www.g-vision.sk/behind/buducnost-z-pohladu-rockefeller-foundation-/


ANONYM   |   ip:178.41.40   |   2010-07-19  (07:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sxg
hm nevidel by som to takto ruzovo pre nich pockajte co pride a zacne v 2012.a ak si myslia ze sa skovaju do zeme :)hm pred tym sa nik nekova.ani oni alebo hlavne oni.


maryanuss   |   ip:81.255.17   |   2010-07-19  (08:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslim, že sa začala naplno ukazovať neudržateľnosť kapitalizmu, teda hlavne poslednú dobu, keď to tak sledujem okolo. Systém, ktorý funguje na nenažranosti jednotlivca nemôže fungovať dlhodobo...fakt som zvedavý kedy to skončí, či to za nás vyrieši príroda alebo sa ľudia spamätajú, zoberú to do rúk a niekto tu dostane strašne na búdku...nenažraných bude stále viac a odpor ľudí priamoúmerne porastie...


ANONYM   |   ip:178.41.40   |   2010-07-19  (09:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  maryanuss |
ONO TO NENI TYM ZE RASTIE POCET NENAZRANYCH ALE TYM ZE RASTIE NENAZRANST PAR LUDI PO CELOSVETOVEJ MOCI.lebo im uz isto nejde o bohactvo a to uz davno.oni su na tom tak ze si tlacia sami peniazky ako chcu oni.takze pre nic niesu problem peniaze.skoda ze to velmi malo ludichape.


Anunnaki   |   ip:80.188.86   |   2010-07-19  (13:24)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  pre IDIOTOV ktory sa snazia obhajit neobhajitelne a to kapitalizmus.

VSETCI mlady ludia, ktorych rodicia niesu podnikatelia si BEZ MIHNUTIA OKA vyberu SOCIALIZMUS. A ked by to nemohol byt socializmus 21.storocia, tak ASPON ten, ktory sme tu mali do roku 1989!

Pretoze len IDIOT moze uprednostnit kupu farebneho televizora a "zapadneho" auta, pred moznostou kupit si BYT a zabezpecit strechu nad hlavou.

AK je ten KAPITALIZMUS tak SUPER, preco nedokaze zabezpecit:
a) lacne a zdrave potraviny ( dnes oznacovane ako BIO )
b) zadarmo na dobrej urovni zdravnotnictvo
c) LACNE BYVANIE (aspon 2+kk,2+1)) !!! zodpovedajuce ekonomickym moznostiam obyvatelstva ( rozumej bez potreby si brat hypoteku ), ASPON tie HROZNE KOMUNISTICKE PANELAKY ! nech dokazu postavit za realne naklady na jeden 2+1 byt ( cca 400 000SK vratane DPH ).
d) zadarmo kvalitne vzdelanie pre vsetkych
e) zamedzenie PARAZITIZMU (jak bielych golierov z viliek, tak ciernych asocialov zo slamov s populacnou exploziou)
f) dostatok PRACOVNYCH MIEST pre tych, ktory chcu pracovat

Tak, az toto ten SUPER KAPITALIZMUS dosiahne, tak POTOM si dnesny mlady ludia vstupujuci do produktivneho veku URCITE vyberu KAPITALIZMUS aj bez toho, aby im uz od skol vymyvali mozgy v mediach.

A PREMYSLAJTE idioti, ktory "utiekli" do zahranicia, kde si zarobili velke peniaze (na ukor zbytku sveta ktory na tieto krajiny pracuje), a teraz ked pridu na Slovensko, tak si nechavaju zadarmo alebo superlacno spravit operacie ci zuby. Tyto IDIOTI u nas zadarmo velmi kvalitne vystudovali, coz im umoznilo najst dobre zamestnanie na zapade, zatial co ich konkurencia na zapade si nemohla dopriat tak kvalitne vzdelanie, pretoze si ho bud nedovolila zaplatit.

TIEZ mam najracej IDIOTOV, ktory zacnu obhajovat KAPITALIZMUS, hlavne ked "po babke ci dedkovi" zdedili BYT ci BARAK, alebo ich rodicia po 1989 vedeli ako to na zapade s nehnutelnostami chodi, a miesto toho, aby na to spolocnost upozornili, skupovali a kseftovali s bytmi na ukor ostatnych. Dnes sa im OTVARAJU HUBY, ked vetsina z nich dnes vlastni BYTY vybudovane "KOMUNISTAMI", a neboli nuteny brat 100% HYPOTEKARNY UVER na 30 rokov, aby mohli s mladou rodinou ist niekam byvat, pricom SPLATKA na hypoteku im berie VIAC AKO JEDEN CELY PLAT MANZELA !

Ze vobec mate tu DRZOST obhajovat tak ZLOCINECKY SYSTEM ako je KAPITALIZMUS, a BLBUT HLAVY MLADYM BLBCOM, ktore dnes produkuju sukromne skoly a sukromne media.

VYPADNITE do USA, ak si myslite ze KAPITALIZMUS (rozumej KORPORATNY FASIZMUS = MEDIOKRACIA = KORPORATOKRACIA) je lepsia, ako SOCIALIZMUS.

Bohuzial toto vetsina z Vas nepochopi. Som zvedavy, ako by ste boli na mieste mladeho paru (25 rokov), kde on pracuje v IT (siete, programovanie) za 25tis hrube mesacne ( nadstandardny plat ), ona pracuje za 15tis hube mesacne v administrative, maju male dieta, a ani jeden rodic im nemoze prispiet na kupu BYTu ! A kedze ibaja maju surodencov v podobne situacii, ani pripadna SMRT rodicov a dedenie BYTU nevyriesi problem BYVANIA. Samozrejme, pracuju v BLAVE. Tak si zoberte KALKULACKU a POCITAJTE ako maju VYZIT. Ked budu chciet mat dalsie dieta a manzelka pojde na materku. A ked uz dnes vieme, ze technologie prinesu za 40rokov cca 80% nezamestnanos !!!

Dajte tejto rodine BYT, cimz jej odpadne 75% vydavkov na zivot pocas 30rokov, a POTOM uz budu mat dostatok penazi na sukromne skoly, sukromne zdravotnictvo ... a tak dalej.

Ludia co ziskali panelaky za komunistov za par korun, a tak nemusia vynakladat 75% prijmov oboch partnerov na HYPOTEKU po dobu 30 rokov, to sa im potom ZIJE LAHKO v KAPITALIZME.

Uvedomte si ale jednu vec ... ze KAPITALIZMUS je neobhajitelny. Staci jeden jediny sektor ... BYVANIE. A cim dalej tym viac ludi jak v USA, na zapade si to uvedomuje. VAS este pred otrcotvom KAPITALIZMU (zapadnych bankovych korporacii) = hypotekami zachranili KOMANCOVIA. Ale uz Vase deti mozna budu trpiet podobne, ako trpia dnesne mlade rodiny, ktore uz NEMALI moznost sa dostat k bytu TAK LACNO A VYHODNE BEZ OTROCTVA, ako ste sa k bytu dostali VY ! Dufajme, ze ich myslenie nebude ZDEGENEROVANE myslenim ich RODICOV ktory v KAPITALIZME vdaka usetreniu 75% VYDAJOV v podstate zili=ziju LEN CIASTOCNE.


rafael   |   ip:89.173.87   |   2010-07-19  (13:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  S tym musim len suhlasit, mladi ludia si ani nedokazu predstavit, co to znamena platit 30 rokov hypoteku, to je Damoklov mec, ktorym sme boli ukrateni. V praci je pre nich svet gombicka, myslia si, ze ked teraz zarabaju, budu tak aj o 20- 30 rokov. Neuvedomuju si, ze staci uraz, skrachovany podnik, nestastie v rodine a ich vybajeny kapitalizmus ich zozerie za ziva. I ja stale tvrdim, najdolezitejsie je strecha nad hlavou.


Beebee   |   ip:87.197.13   |   2010-07-19  (14:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Otvorene oci, trosku mozno mimo temu, len ma zaujal tvoj prispevok ohladom tych drevenych lat. Ak si dobre spomynam, moj nastupny plat v 80. rokoch bol okolo 1250 korun ceskoslovenskych. Fakt si platil za stavebne drevo 1 300 Kcs? V tom case (70-80 roky) sa chaty, chalupy a domy predavali od 20000 do 100 000 korun ceskoslovenskych....


Toudy   |   ip:188.123.9   |   2010-07-19  (16:20)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Annunaki pekne napisane. Kedy konecne ludia pochopia ze kapitalizmus je len blba ponziho pyramidova hra. Kasle na ludi, kazdy vidi len svoj zisk. Je to len boj a vsetci sa tvarime aky sme civilizovany. Komunisti maju aspon ciel, vyziu civilizovanej spolocnosti, zalozenej na hodnotach rovnosti a bratstva. Kapitalizmus a sucasna spolocnost nema ziadne hodnoty ani ciel. Osklbavame sa, vydierame a konzumujeme. Sme ako rakovina bez ciela. Vlastne mame ciel RAST a KONZUMOVAT stale viac. Ani nevieme co konzumujeme a preco, ale hlavne, ze rastieme. Spravame sa ako choroba. Bez skorej sebareflexie zahubime nasho hostitela, nasu vzacnu planetu. Ak ma byt toto nas osud, pretoze sa proste ludia nechcu zobudit a povedat STACI, robme to inak. Vieme to robit aj inak. Nechcem len svoj zisk, ale zisk vsetkeho a vsetkych. Budem pracovat pre dobro spolocnosti a nebudem sa bat, doda nam to velke socialne istoty. Nic nam nestoji v tom zvolit tuto cestu. Cestu lasky a istoty a nie cestu strachu a tyranie a vojen. Vacsina chce mier a pracovat pre dobro spolocnosti. Ak budeme rozmyslat v sirsich ramcoch a nie len kratkozrakych prvoplanovych ziskoch pre seba, dokazeme ovela viac a hlavne udrzatelne. V prvom rade by si ludia mali uvedomit co je obchod. Je to vlastne legalna korupcia. Kto zaplati najviac dostane to co chce. Preco by mi mali za nieco platit ? Aby ma donutili a ovladali ? Ved ked niekto nieco robi, tak to robi bud pre seba, alebo pre ostatnych, pretoze ho ta praca naplna a chce. Ak sa mu nechce robit, nech nerobi. Tu by sme mali zacat. Ludia musia pochopit, ze praca musi byt dobrovolna, nie nutena a za peniaze. Uz tu vznika korupcia a kupcenie. Len davanim a nezistnou pomocou dokazeme vybudovat lepsiu spolocnost. Len je dolezite pochopit, ze to komu davam a ci davam je cisto na mojom rozhodnuti. Ak by ma chcel niekto podplatit, tym ze by mi zacal davat plat aby som pre neho robil, alebo by mi zacal davat na oplatku nieco ine a ja to akceptujem uz by sme znova vytvorili obchod a boli by sme tam kde sme dnes. PROSTE NESMIEME SA DAT KORUMPOVAT a pracovat za odplatu. Pracujme len ked chceme, robme len to co chceme, a pre tych co chceme. Vsetky nadbytky adresujem zadarmo tym ktorych poznam, ze ich potrebuju. System musi fungovat na dovere, nie na zmluvach, kontraktoch a pravnikoch. Ziadne vazenia a armady. To bude prava sloboda, nie tento paskvil alias kapitalizmus.


Antabus   |   ip:216.164.2   |   2010-07-19  (18:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Byvaly rezim sa neprisposobil ludom. Lebo ludia su ako deti. Im nestaci strecha nad hlavou a socialne zabezpecenie, oni sa musia odlisovat farebnymi gulickami. Korpofasisticky rezim na zapade je dokonaly, lebo pochopil ze ludom staci stacia farebne gulicky, zrkadielka a podobne leskle veci. Ale za tym vsetkym je to rovnako zhnily system, ako bol ten nas. Naviac. Poslednych 900 rokov si zapad zvykol zit na cudzie naklady. Kriziacka vyprava nebola o bozom hrobe, ale vyrabovat arabske mesta. Neskor rabovali v juznej amerike. Napoleon odvazal z ruska tony zlata. A to iste sa dialo po bolsevickej revolucii. 20.te storocie je jedna velka rabovacka zapadu za druhou. Vyrabovali juznu ameriku na nielko etap, aziu,indocinu.
Citajte James Henry: The blood bankers
http://books.google.com/books?id=BzOKgoNfw1AC&;dq=the+blood+bankers&printsec=frontcover&source=bn&hl=en&ei=wnxETLKGHoH78Aa8oOQU&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=4&ved=0CCgQ6AEwAw#v=onepage&q&f=false


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-07-19  (21:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anunnaki
OK! Prakticky to ale znamená, že treba zhabať darebákom, čo si za 20r. nakradli. Nebojte - nebojme sa to povedať: Vyriešenie 20-ročného drancovania spoločného majetku je ZOBRAŤ SI TO SPAŤ.


Milan   |   ip:91.12.85.   |   2010-07-19  (22:16)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Autor je zřejmě provokatér nebo komunista. Má pravdu snad jen v tom, že každá mince má dvě strany. Ano, silnice vedli do každé malé osady, ale ta kvalita. Kdo někdy jel po dálnicích postavených za bolševika, dá mi za pravdu. Češi znají D1, co dodat. Ano, stát rozdával byty levně, ale ta kvalita. Paneláky se dnes musejí opravovat, zateplovat. Ano, mnoho lidí přežilo bolševika ve zdraví, ale byli to ti zdraví. Nemocní buďto umřeli, nebo si koupili léky ze Švýcarska, SRN. Popřípadě upláceli doktory kvůli operacím. O jaderných elektrárnách a jejich kvalitě by se taky dalo polemizovat, viz Černobil. Ať už to způsobil kdokoliv, při sofistikovanější konstrukci (jako má třeba Temelín) by k takové katastrofě nedošlo. Jo a tuto dobu jsem zažil, a nejsem zblblý propagandou. Jakákoliv propaganda je mi protivná, ať už jde ze západu nebo z východu. Na závěr vám odpovím, jak je to možné. Komunisti tady žili na dluh. Nebyl to ale dluh vyjádřený platidlem, ale zaostáváním klíčových průmyslových odvětví, vlastně téměř všech. Dejme tomu, že do roku 1968 jsme byli alespoň nějak srovnatelní se západní Evropou, i když rozdíly už byli vidět. Ale co se dělo za druhých 20 let, to byla naprostá stagnace. Proto je to možné, komunisti nám nechali obrovský dluh v podobě technologické zaostalosti. Neměli totiž peníze, aby se investovalo do vývoje a výzkumu. Tento stav mohl samoyřejmě fungovat v izolovaném východním bloku dál, ale za pár let už bysme byli ve srovnání se západem někde jako Severní Korea.


Milan   |   ip:91.12.85.   |   2010-07-19  (22:51)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  No ale nejlepší komunista je Anunnaki. Takže pro tebe, idiote Anunnaki (pochopil jsem, že se tak chcete oslovovat): Nechci obhajovat kapitalismus, ale vy jste ve své obhajobě socialismu daleko větší demagog než obhajovatelé kapitalismu. Pár příkladů:
A. Děláte si srandu s těmi potravinami? Mnohem jedovatější látky v jídle než nyní. Ale papaláši to BIO určitě měli, tomu věřim.
B. Zdravotnictví zadarmo a na dobré úrovni? Tomu jsem se nasmál asi nejvíc. Úroveň dobrá při kombinaci: socialistické zdravotnictví + léky koupené ze západu + dostatek peněz na úplatky doktorum. To už ale zadarmo není, že?
C. Bydlení pro všechny? Zkoušel jste za komančů požádat o byt, vy brebto? Čekání asi 20 let v registraci nějakého bytového fondu nebo co. Anebo úplatky, protekce. Ale oficiálně zadarmo, to jo.
D. Kvalitní vzdělání?? Kde bylo? Zejména po 68 byli nuceni odejít z VŠ odborníci, protože nesplňovali politické představy.
E. Parazitizmus byl mnohem větší, zejména ze strany různých členů strany. Neuměli nic, ale brali odměny, dostávali byty (i několik). A proč to všechno? Uměli správně socialisticky šéfovat(rozuměj papalášovat) nestraníkům, co makali.
F. Dostatek pracovních míst pro všechny. No to je fakt pecka. Kdo nedělal, měl stejně práci, a dostával plat.
Ohledně vaší situace, celkem chápu. Jsem na tom podobně. Přesto si nemyslí, že by to za komančů bylo lepší. Na byt bych čekal nejméně 10 let. Mimochodem, tu cenotvorbu si Blavaci dělají sami. Proč by jinak byly ceny bytů větší než v Praze?? Postavte si domek za Blavou v Rakousku, ceny jsou tam nižší. Ještě jednou, neobhajuju kapitalizmus, ale vy si sundejte růžové komunistické brýle.


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-19  (22:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Netreba zabudnúť zahrnúť do toho aj mňa. Ach, zlatá dobrá doba...!


Azgaroth   |   ip:188.123.1   |   2010-07-19  (22:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Netreba zabudnúť zahrnúť do toho aj mňa. Ach, zlatá dobrá doba...!


JA   |   ip:81.89.60.   |   2010-07-19  (23:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan
Havle, bež si pre nobelovku a vesluj do Ameriky! To sa v tých Čechách nenájde jeden rozumný človek?! A to je tam najviac komunistov na svete! /západnom/


bertold   |   ip:95.103.18   |   2010-07-19  (23:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan,
autor vidí veci inak ako Ty - mám 55rokov a to je vek v ktorom iste viem posúdiť pohľady iných, ktorí len komentujú ziskané (neprežité) informácie. Silnice(cesty) boli také aké boli, ale hlavne že boli, pretože viem z vlastnej skúsenosti, že spred dvoch rokov ešte niektoré po povodniach nie sú prejazdné.Po týchto povodniach sú ďalšie ktoré boli a nie sú.
Tie paneláky o ktorých píšeš, že ich treba opravovať stoja dnes v Petržalke (BA)okolo 3000000,-SK(100000,-€)a majú projektovanú životnosť 100rokov, kdežto tie moderné, technologicky "na úrovni" majú v projektoch životnosť 50rokov.
Vysvetli mi prosím z čoho vznikla táto globálna kríza keď nie zo života a rastu na DLH (komunisti boli amatéri oproti L. and B. o krajinách PIIGS netreba ani písať)
Do výskumu a vývoja sa investovalo v r.1988 4% HDP a dnes sa investuje 0,4%(oficiálne údaje).
A radŠej kľud a pokoj(nehrozilo prepustenie) nie otročina a stres v práci a mohol som sa venovať rodine, deťom a koníčkom - ale to asi vieš pri Tvojom veku. Takže Ti kašlem na technologické vymoženosti, cestovanie do USA, banány, a chemické svinstvá v potravinách. Pamätáš si ešte jogurt v sklenných flaštičkách 2dcl s papierovým decklikom za 1,10 biely a 1,80 Kčs. To bola chuť. Pamätáš si chuť Kofoly v porovnaní s dnešnou?
Čo by som rád spomenul sú faktúry, telecom,plynárne, elektrárne, vyúčtovanie nákladov za byt - myslím, že som dostatočne technický vzdelaný(dokonca viem Ludolfovo číslo z pamäti na 8desatinných miest), ale tie faktúry sú riadny hokej a to len v záujme toho, aby im rozumelo čo najmenej ľudí a dali sa ľahšie manipulovať. Toto sme chceli? Ja nie, a mnohí ďalší keby v r.1989 vedeli čo ich čaká o 20rokov tak by na námestia iste nešli.
myslím,že by som ešte vedel pokračovať, ale kto chce tak pochopí i z toho mála čo som napísal.


bertold   |   ip:95.103.18   |   2010-07-19  (23:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  milan,
viem vyvrátiť všetky Tvoje argumenty od A až po Z. ale ČAS Ti to ukáže lepšie ako ja a hlavne bez námahy pre mňa. "Vyčkej času ako hus klasu" - Evolúcia a Darvinizmus sa postará... ani nemusíme nič robiť, stačí čakať - prvé vážne náznaky sú už tu - čas nezastavíš.
Spomalíš tým,že nedáš vzdelanie všetkým rovnako(spolatníš školstvo),
ale nezastavíš.


Milan   |   ip:91.12.85.   |   2010-07-19  (23:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bertold,
jednoznačně s vámi v některých věcech souhlasím. Kašlu na technické vymoženosti a banány. Současná ekonomická krize je způsobená životem na dluh, ať už jde o státy (PIIGS), jednotlivce (hypotéky) atd. Ale s většinou věcí nesouhlasím. Nevím jakou životnost mají paneláky s minimální údržbou, 100 let nestojí ještě žádný. A údržba už probíhá. Když budu chtět, najmu si "odborníka", který mi spočítá životnost paneláku na 180 let. Ale domy z první republiky stojí stále, a to už za pár let bude stovka. Do výzkumu se sice investovali 4 procenta, ale bezcenných peněz. Vy jste v práci neměl stres? Asi jste byl ve straně. Můj otec stres měl a pohody moc ne (nebyl disident, ani antikomunista). Třeba z toho, co si o něm bude myslet kdejaký komunista nebo kdo donáší na StB. Když jsem začal mluvit a přemýšlet, přidal se strach z toho, co někde ve škole plácnu a jestli to náhodou zeměpisář nedonese ředitelce (pochopitelně členka KSC). Můj otec komunisty nemiloval, zejména proto, že nemohl studovat. Ale nikoliv proto, že by byl syn továrníka. Prostě jen proto, že ředitel školy byl komunista a chtěl se zalíbit komunistům nad ním. Ti mu řekli, že všichni z vesnic musí do zemědělství. Otec šel radši na učňák, než aby šel do zemědělství. Neměl k tomu vztah. No ale přesto můj otec teď teskní po komunistech. Víte proč? Protože paměť je selektivní (vybíravá) a on si pamatuje ke stáří jen to lepší. Koneckonců byl mladý, všechno bylo lepší když je člověk mladý a zdraví. No na to horší nějak zapoměl. Otci je 62 let. Já to ovšem nenazývám selektivní pamětí, spíš je to měknutí mozku. Vy to nazýváte "viem posúdiť pohľady iných, ktorí len komentujú ziskané (neprežité) informácie" Asi vás to měknutí mozku čeká taky, budete to nazývat zkušenostmi a moudrostí. A mě za deset dvacet let to čeká taky.


ANONYM   |   ip:78.99.168   |   2010-07-20  (00:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  už samotný článok, ale hlavne niektoré (skoro všetky) príspevky mi pripomínajú príspevky popieračov holokaustu na neonacistických fórach. gratulujem.


Anunnaki   |   ip:80.188.86   |   2010-07-20  (02:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zdravim idiota Milana (neviem preco si si to oslovenie vztahoval na seba).

Mne su tvoje technologie ukradnute, JA CHCEM ASPON TEN ZASTARALY NEKVALITNY PANELAK o ktorom pises, na ktory sa KAPITALISTI a ani bezny obcania strednej triedy NEZMOZU ani 20 rokov v kapitalizme !

a) Srandu si rozhodne robim, otvor oci a precitaj si co mas ma potravinach v obchodoch za zlozenie. Sama nahrazka, konzervant, umele dochucovadla aromy a farbiva, aby sa to aspon ako tak podobalo na povodnu potravinu.

b) Ano zadarmo a na vybornej urovni. Nikdo si nebol nuteny kupovat lieky v zahranici. Uplatky sa nedavali koly tomu, aby si mal osetrenie, ale sluzilo to uz ako vzitu "slustnost". Ono penazi ludia v rukach vela nemali a tak fungoval BARTER. Takze otec opravoval elektrotechniku, za co dostaval flasky, kavu a iny sortiment. Tym sa dalo zaplatit v autoservise za opravu, alebo v zdravotnictve ci na urade, aby sa veci pohli rychlejsie a hladsie.
Na tom sa dodnes NIC NEZMENILO. Akurat miesto KAVY,DEZERTU a ALKOHOLu sa nosia tluste obalky. Vidis v tom nejaky rozdiel ? Ja ano, dezert, alkohol a kava boli lacnejsie.

c) Ano pre vsetkych bez problemov. Stacilo sa zapisat na cakaci list. Do 10 rokov si byvanie dostal. Dneska sa zapises a nedostanes ani do konca zivota. A kdo chcel, byvat mohol ist prakticky IHNED. Boli zamestnavatelia, ktory trebars neposkytli vysoky plat ci vyhodnu lokalitu, zato ale poskytli okamzite BYT na byvanie, nez clovek dostal prideleny z poradovnika. Takto to fungovalo. Poradovnik bol spravodlivejsi, pretoze uprednostoval rodiny s detmi. Ano, slobodny bezdetney si musel skratka pockat dlhsie. Co je na tom spatne ?

d) To ze par ludi ktory vystrkovali rozky sa nedostalo na VS, nema nic spolocne s kvalitou vyuky. Ta sa dnesnou neda ani porovnat. Ved si pozri dnesne ucebnice zakladnych a strednych skol a porovnaj ich s tymi z 80-89 roku. Je to neskutocna degradacia oproti stavu predtym.

e) Parazitizmus nebol ZIADNY v porovnani s tym dnesnym. Kradnu NIKDO vo velkom nemohol. V malom sa kradlo ale nidky nic nechybalo, a to len pomahalo ludom v zivote. Dnesne kradnutie ale ludom uz nepomaha, ale skodi im. A co sa tyka papalasov, ziadny z nich nedostal viac bytov. Na to boli poradovniky, a nikdo nemohol dostat byty 2! Vzdy jeden statny alebo druzstevny. Rozdiel je ak niekdo dostal prideleny podnikovy byt, ten ale bol len docasne, aj to ho nebolo mozne mat sucastne so statnym ci druzstvenym, len po kratku dobu! Takze neviem co to za blbosti pises.

f) To ti len propaganda nahucala do hlavy. Kazdy musel pracovat ! Niektory pracovali menej, iny viac, niektory velmi malo a flakali. Ale boli aj v tedy odmeny a moznosti, ako si kolektiv VYBAVIL veci s flakacom, ci ho "odstrihol" a financne mu pohorsil. Nikdo nemohol dostavat peniaze len tak ked sedel doma. Jak k tomu pridem ja, ze ja pracujem 5 dni v tyzdni, ale za ten 5ty den mi vezmu MZDU a daju ju doma sediacemu parazitovy ? Nebolo by spravnejsie aby som bol v praci len 4dni, a ten 5ty den prenechal pracu a MZDU pre nezamestnaneho ? Vtedy to bolo presne tak. Bolo v praci dostatok ludi, a tak sa sice chodilo 5dni v tyzdni do prace, ale pracovalo sa daleko menej, a vysledky boli stejne. Akurat ze z prace sa chodilo domou "sviezi" a VCAS, a zostaval tak cas chut a elan na zahradky ci rodinu a navstevy. Dneska nas o toto okradli, pretoze pracujeme aj za tych, pre ktorych KAPITALIZMUS uz pracovne miesta nema a delime sa s nimi o plat.

BOLI sme technologicky zaostalejsi, pretoze narozdiel od ZLOCINECKEHO KAPITALIZMU sa u nas v prvom rade INVESTOVALO do najdolezitejsich veci pre zivot potrebnych, pre blaho OBCANOV. Byvanie, zdrava strava, vyspele skolstvo (i ked suhlasim ze malo specializovane a az velmi vseobecne, ale islo o to naucit mozog premyslat a cvicit pocas jeho vyvynu v detstve, aby potom na produktivny vek mal vyssie vysledky), kulturne vyzitie, zakladne vybavenie domacnosti. Niekde na poslednych miestach boli veci ako zabavna elektrotechnika, auta, ci luxusny tovar alebo exoticke dovozove ovocie. Mas snad nieco proti tomu ?

Ako hovorim, zoberte si svoje banany, pomarance a farebne televizory, prestante nase peniaze mrhat na vyvoj, a zacnite investovat do skutocne dolezitych veci. A hlavne prosim, ROBTE TO BEZ ZADLZENIA. Ak by mali KOMANCOVIA u nas moznost ZIT NA DLH a PRODUKOVAT a ZKUMAT na DLH, tak by sme tu mali 2x Svajciarsko :) Bohuzial, u nas sa muselo zit len z toho, co sa vyprodukovalo alebo nasporilo. Preto tomu bolo tak je uz druha vec. Zaroven sme mali na chrbte dalsiu pijavicu, a to Sovietsky Zvaz ktory nas okradal o obrovske peniaze, cez to vsetko zakladne veci pre ZIVOT boli tu, vetsina bola ZDARMA alebo za male peniaze, pripadne za cakacku. NIKDO sa nebal CO BUDE ZAJTRA, nebol STRES, bol KLUD , POHODA, kulturne vyzitie, VELMI NIZKA KRIMINALITA ... nic z TOHO nedokaze KAPITALIZMUS uz len z principu.

PS: Aspon ze suhlasis s tym, ze to ma dnesna mlada rodina strednej triedy NEMOZNE bez HYPOTEKY na 30rokov.


otvoreneoci   |   ip:67.213.71   |   2010-07-20  (04:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Beebee, ja som zacal stavat dom v 82, meter cementu stalo 60 Kcs. Plat som mal s rodinnymi asi 1600 Kcs. Na dom 10x11 metrov, podpivniceny, prizemie a podkrovie material ma stal cez dvesto tisic. Vsetky prace som previedol sam s rodinou bezplatne, len ustredne kurenie a brizolit mi robili majstri co som zaplatil.Moji rodicia asi styri roky predtym kupili dom v Trencine asi za 230 000 Kcs. A hrbu penazi ich stala oprava. To bolo dobre ze skutocne starsie domi boli celkom pristupne s cenou.


prave   |   ip:94.229.32   |   2010-07-20  (10:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  klinec,Annunaki,bertold,marian,filip: som rad ze este existuju ludia ako ste vy a dufam ze ich bude co najviac.Necakal som snad ani ze takto budu ludia zmyslat ale tu je dovod:

Napisali ste vsetko co by som napisal aj ja plus este viac.Vsetko bolo povedane.Ja som pocitil uzernictvo tohto zdierackeho systemu hned po 89 cize okamzite mi bolo jasne co sa deje.Vedel som ze sa zacne za vsetko platit a vsetko sa rozkradne.Ludia zacali doslovne hrabat pre seba.Bol to skok uplna zmena.A vtedy som si myslel ze nemozem s tym nic urobit nikto ma nepocuval kazdy videl len vidinu nahrabania si majetku.
Ale teraz ked uz viac ludom zacina prituhovat az teraz milí ludkovia az teraz sa zacinate ozyvat.Co ste robili 20 rokov?Preco ste sa neozvali uz vtedy?Z toho vypliva ako kratkodobo a kratkozrako ludia uvazuju.Neexistuje nic len JA.Odputat sa od svojho JA je potrebne prestat sluzit vlastnemu egu.Inak niet sance na pochopenie.Ludia dovidia iba na dobu svojho zivota a dalej ich to nezaujima.Nezaujima co tu po nich zostane lebo ich ego im sepka:si tu len raz a musis si to "uzit" "zivot je boj" a ine nezmysli.Preto ludia konaju kratkodobo v prospech seba a dalej sa nezamyslaju.Nezamyslaju sa co po nich bude ako to bude fungovat a kolko skody napachali.
A najlepsie na tom je ze ich smrtou to zdaleka nekonci a az potom si uvedomia svoje ciny.
Zijeme na spolocnom mieste a nikomu a nic tu ani nikde nepatry!Nema pravo.Lebo vsetko je tu pre vsetkych rovnako.To je spravodlive.


prave   |   ip:94.229.32   |   2010-07-20  (10:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zjednodusene:zmena nadchadza preto lebo sa to zacina dotykat viac ludi.Keby nie vobec by si to neuvedomovali.A to je skoda.Az vtedy ludia vyspeju ked si uvedomia aj veci ktore sa ich osobne netykaju.To je uvedomenie.


Krovak   |   ip:95.105.15   |   2010-07-20  (13:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  prave: len jedna poznamka "Vedel som ze sa zacne za vsetko platit" - je dost naivne tvrdenie, pretoze predtym sa za to tiez platilo akurat to robil stat. A kto je stat? Zeby my vsetci?


sambaly   |   ip:217.12.55   |   2010-07-20  (18:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som autorom clanku "POHLAD SPAT" http://sambala.webnode.sk/clanky-tejto-doby/ a musim sa priklonit k nazorom ANUNNAKIHO, preto ze ak je nieco pravda, tak musi pravdou zostat.


Milan   |   ip:91.12.51.   |   2010-07-20  (19:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anunnaki,
je možné že je někdo tak zabedněný? Váš problém argumentace má jednu chybu. Píšete, jak by socialismus měl vypadat, ne jak to ve skutečnosti dopadlo. Takže znova:

A. Potraviny byly za bolševika mnohem jedovatější než dnes. Akorát se to na etiketách nepsalo, co za jedy to obsahuje. S tou kvalitou BIO pro potraviny za bolševika (jak píšete), to je fakt výsměch. A to už nemluvím o tom, že nejbohatší byli za bolševika řezníci a zelináři. Prostě kdo chtěl lepší maso, nebo nedostatkové ovoce, zeleninu, musel dát všimné. To jsou ty vaše potraviny zdarma.

B. Zdravotnictvi, u toho jsem se znova dobře pobavil. Ano, nikdo nebyl nucený kupovat si léky v zahraničí. Pokud měl chřipku, angínu, tak ten paralen nebo antibiotika dostal. Ale pokud měl něco vážného, tak na to léky taky byly, ale fungovaly spíše jako placebo. Veškerý účinek žádný. Farmaceutický průmysl byl nejméně 10 let pozadu, diagnostické přístroje i víc. Podle statistik se za posledních 20 let zvýšil průměrný věk dost výrazně. Na druhou stranu se průměrný zdravý věk zvýšil pouze o 2.5 roku. Co z toho plyne? Že nás ty felčaři udrží naživu mnohem déle. Nebo to je podle vás taky demagogie, ty statistiky? Zkuste příště předložit argumenty místo keců.

C. S tím bydlením je to taky dobrý idealismus. Znám případ, že se borec za bolševika stěhoval a měnil zaměstnání, aby v menším městě dostal byt. No zezačátku bydlel na ubytovně a pak pochopil, že straníci si rozdělují pro každého druhý byt. Tak se na to vykašlal. Jo a ten byt do 10 let, to je taky výsměch. Tak možná do 20. Znám na rozdíl od vás lidi, co čekali 20 let. A tím se opět dostáváme k cenám bytů. Právě proto, že si někteří straníci přidělili více bytů, můžou vám je dnes za ty miliony prodávat. Jeden si nechají, druhý prodají.

D. Kvalita školství. Jednak mi absolutně uniklo, v čem konkrétně byly ty učebnice za bolševika tak kvalitní. Tím samozřejmě netvrdím, že byly špatné, ale v čem konkrétně jsou dnes o tolik horší, to fakt nevím. Za druhé kvalita základních a středních škol stojí a padá s učiteli. A ti pokud jsou dobří pedagogové, na ně změna režimu nějak vliv nemá. Snad jen v tom, že se nyní nemusí bát říct téměř cokoliv, aniž by je někdo za to zavřel do uranových dolů. Kvalita učitele na VŠ tam je to jiná káva. Tam už taky záleží na tom, jaký je ten člověk odborník. A dlužno dodat, že ti, co se v porevolučních letech nebyli schopní adaptovat na to, že jejich vědecká práce musí být alespoň řádově srovnatelná se špičkou ve světě, tak to radši vzdali a odešli. Nikdo je nevyhazoval, šli sami. A nebylo to ani náhodou tím, že by šli na ruku bolševikovi a najednou byli nepohodlní. Vždyť odcházeli obvykle z kateder, kde šéfoval stále stejný člověk jak za bolševika.

E. S těmi byty pro papaláše, samozřejmě že nikdo nemohl dostat dva byty, alespoň ne podle pravidel. Ale přesto je dostal. Nevím, jak je to možné, přesto to tak bylo. Že někoho takového neznáte, neznamená, že se to masově nedělo. Všichni jsme si byli rovni, jen někteří rovnější. A když se kradlo jen v malém, kde teda papaláši brali na SAABy, zahraniční elektroniku?? To lidem pomáhalo, že si nějaký i průměrný papaláš "vydělal" na SAABa?? To fakt nevím v čem. Nehledě na to, že musel nakrást skutečně hodně, protože vše ze západu bylo předražené.

F. Nejméně polovina lidí za komančů nedělala ani na polovinu svých možností. V práci si většina lidí stihla udělat i fušky. Odměny se zase dávali jen straníkům, se skutečným výkonem to nemělo nic společného. Takže když někdo flákal, nikdo na něj nemohl. Obvykle bylo v každém podniku pár flákačů, ale protože musela být 100%ní zaměstnanost, tak je tam nechávali. No a ohledně toho, jak to fungovalo, lidi se daleko víc v zaměstnání starali o to, co si o nich kdo myslí, než aby pracovali a měli radost z dobře odvedené práce. Prostě důležitější bylo být loajální k režimu, nevyčnívat, dělat jen co se po tobě chce a ne víc, moc do toho nerýpat. Hlavně nebýt lepší nebo aktivnější než šéf, to mohlo způsobit problémy.

Nemám nic proti tomu, aby se "sa u nas v prvom rade INVESTOVALO do najdolezitejsich veci pre zivot potrebnych, pre blaho OBCANOV". Naopak vítám upřednostnění "Byvanie, zdrava strava, vyspele skolstvo, kulturne vyzitie, zakladne vybavenie domacnosti" a skutečně se podle toho chovali moji rodiče i já (barevnou televizi jsme za bolševika neměli, auto taky ne, jen starý traktor Zetor). Naopak všema deseti se k tomu přidávám. Nezajímá mě "zabavna elektrotechnika, auta, ci luxusny tovar", a prioritou je podle mě rodina a bydlení.

Bohužel jak jsem psal, zdravá strava u nás ani náhodou za bolševika nebyla. Školství bylo horší než dnes, ale ne nějak dramaticky (pokud víte, v čem bylo tak vyspělé, tak prosím řadu důkazů, rád se poučím). A dostupné bydlení, taky nic moc. Takže jak jsem psal, vaše argumentace je ve stylu jak by to mělo v socialismu vypadat, ne jak to ve skutečnosti vypadalo. Nehledě na to, že většina lidí se za bolševika starala právě o tu elektroniku, auta a luxus.

Taky jsem se dobře pobavil u "NIKDO sa nebal CO BUDE ZAJTRA, nebol STRES, bol KLUD , POHODA, kulturne vyzitie". Můj otec stres měl a pohody moc ne (nebyl disident, ani antikomunista). Třeba z toho, co si o něm bude myslet kdejaký komunista nebo kdo donáší na StB. Když jsem začal mluvit a přemýšlet, přidal se strach z toho, co někde ve škole plácnu a jestli to náhodou zeměpisář nedonese ředitelce (pochopitelně členka KSC). A to doma o politice nemluvil, aspoň ne přede mnou, pro jistotu. (Samozřejmě že se po revoluci bál o práci, ale to alespoň mohl ovlivnit, záleželo to na jeho schopnostech.) No a to kulturní vyžití? Jaké máte na mysli?? Demagogie nevalné hodnoty v televizi a v kině? Státem regulovaný popmusic pod taktovkou Františka Janečka?? Uveďte prosím příklady, ať se poučím nebo pobavím ještě víc. Obojí beru jako přínos.

Abych Vám jen neoponoval. To bydlení je fakt problém. Dále samozřejmě že nelze popřít výkon ekonomiky, která není založená na úrocích (= lichvě, tak jak to předvádí banky dne). Pro tuto oblast mohu doporučit Money as debt a přednášku Andrease Clausse Peníze a právo. O výhodách ekonomiky bez úroků věděl už Hitler, a taky komunisti. Ale to neznamená, že systém na tomto ekonomicky založený může dlouhodobě fungovat. Že je kapitalismus špatný neznamená, že je socialismus lepší. Bohužel socialismus je ještě horší než kapitalismus, a to bez ohledu na to, na jak ušlechtilých základech to Marx s Engelsem vymysleli. Cesta do pekel bývá dlážděna dobrými úmysly. Nebo chcete snad obvinit lidi, že ten socialismus pokazili svojí chtivostí? Jistěže je to pravda. Ten systém byl prostě neživotaschopný, i když byl teoreticky zpracovaný dobře. Pokud to obhajujete, obhajujete neobhajitelné, stejně tak jako ti zapálení fandové kapitalismu.


Milan   |   ip:91.12.51.   |   2010-07-20  (20:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prave, vy jste taky chytrák. To si vážně myslíte, že se s lidmi po 89 stala tak ohromná změna?? Ze dne na den, z roku na rok?? Anebo to bylo tím, že svině byla vždycky svině, akorát za kapitalismu se přestala bát krást? Podle mého názoru druhé je správně. Nehledě na to, že mám takový neurčitý pocit, že právě za komunistů se z lidí stali sobci a svině. Není náhodou, že ti největší svině a zloději byli za bolševika v StB. Jo co za svině nám komunisti vychovali, takové je dnes máme. Děkujeme, komunisti, pěkně jste nám ty podnikatele vychovali.


Bertold   |   ip:95.103.18   |   2010-07-20  (20:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Milan,
všetko, čo píšeš poznám, ale vyhýbaš sa!!! a nevyvraciaš základné fakty, ktoré tu boli uvedené viacerými prispievateľmi - stále dokolečka dokola...
Napriek tomu, že Tvoj príspevok bol asi pracný nevyvraciaš fakty.
ČAS je najlepší SUDCA a ver mi,že už čoskoro rozhodne. Ale kapitalizmus ako spoločenské zriadenie z toho iste nevyjde víťazne.
Privatizácia ziskov a socializácia strát nám to vysvetlila za posledné dva roky ozaj zreteľne.


Milan   |   ip:91.12.51.   |   2010-07-20  (20:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čemu se vyhýbám? Netuším, jak konkrétněji bych měl psát. Zkus si prosím přečíst všechny moje příspěvky, i ty, co nejsou adresované tobě. A pak napiš, v čem jsem uhnul. A taky které fakty jsem nevyvrátil.
Tvoje argumenty typu: "viem vyvrátiť všetky Tvoje argumenty od A až po Z", "ČAS je najlepší SUDCA" jsou prostě směšné.


Milan   |   ip:91.12.51.   |   2010-07-20  (20:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mimochodem "kapitalizmus ako spoločenské zriadenie z toho iste nevyjde víťazne", to je fakt. Ale fakt taky je, že socialismus už dávno taky ne. Ten už byl "poražen".


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-20  (21:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ku charakteristike socializmu a kapitalizmu by som snad pridal toto.

Pred socializmom boli na Slovensku ludia sebestacni. Bolo to najma vdaka kulakom. Ved cloveku staci k sebestacnosti voda, jedlo a strecha nad hlavou.

Komunisti tuto situaciu zmenili. Znicili kulakov a prenesli vacsinu sebestacnosti z cloveka na narod. Tym sa mnozstvo ludi stalo zavislymi od statu.

Po pade socializmu prisiel znovu kapitalizmus. Kapitalizmus zasa urobil dalsiu zasadnu vec. Vytrhol sebestacnost z ruk statu a preniesol ju do ruk uzkej skupiny ludi.

Vysledok je dnes teda taky, ze ludia postradaju sebestacnost. Tam pramenia vsetky ich problemy.

Oba systemy teda vplyvali na cloveka velmi negativne. Oba ho pripravili o vlastnu sebestacnost. Dnes musi clovek o zdroje k prezitiu bojovat a nie kazdy to zvlada, pretoze nie kazdy ma rovnake moznosti.


Bertold   |   ip:95.103.18   |   2010-07-20  (21:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nereagoval si vôbec na:
cena komunistického paneláku v BA,ktorý potrebuje po 30tich rokoch opravu stojí dnes 100000,-€ ???(Havel hovoril o králikárňach)Len tá cena - 50násobok pôvodnej???(oprav ma) O.K.???
Pamätáš si jogurt v sklennej fľaštičke 2dcl??? To k tej kvalite potravín, o 36dňových(porážkový vek - čo to už len môže byť?) kurencoch dopovaných hormónmi mi nechceš napísať?
O škandále ohľadne vakcín proti prasacej a inej chrípke a umelo vyvolanej panike pomocou WHO farmaceutickými firmami.Len v GB a FR takto kolportálne firmy vytiahli z daňových poplatníkov miliardy €.
škandál Lehmam and Brothers, ktorý zaplatil "plebs" v podobe daní a navyšovania štátneho deficitu - vieš koľko ľudí prišlo o 20-30r.dôchodkové úspory z tohto titulu? Trh to vyrieši? Choď to vysvetliť tým, ktorí o tie úspory prišli!!!
Neuhýbaj - odpovedz! KONKRÉTNE k veciam, ktoré som spomenul. Ale prosím nie invektívy - ja som sa zdržal.
A PIIGS kríza je na obzore - za ňu môžu iste robotníci za pásom, alebo predavačky v Tescu, prípadne automechanik Tibor vo svojom malom autoservise, resp. učiteľka na ZŠ.


kri   |   ip:213.151.2   |   2010-07-20  (22:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no milanko ja iba jednu fakticku:

poznas tych 100 vky tisic americanov, ktori uz treti rok byvaju v stanoch? a ti stastnejsi v karavanoch? tolko k tomu tvojmu zidealizovanemu kapitalistickemu byvaniu.


Bertold   |   ip:95.103.18   |   2010-07-20  (22:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ešte pre Milana i ostatných:
http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=10583


prave   |   ip:94.229.32   |   2010-07-20  (22:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Krovak: platili sme statu a ten nam dal vsetko zadarmo alebo za cenu ktora bola realna.Teraz platime statu takisto a ovela viac nehovoriac o kadejakych poplatkoch a inych vydavkov.Odvazate dane a aj tak si platite za vsetko.

Milan: ja pisem o beznych ludoch nie o politikoch a podobne.Ako sa zacali ludia spravat po 89.Vsetko sa zacalo tocit okolo penazi a ako ich ziskat pokial mozno bez namahy a vela.Vyspekulovanost a podvody.Korupcia.To bola ta zmena.Politici ostali vzdy rovnaky co sa charakteru tyka ba myslim ze v dnesnej dobe su este horsi.

Ja neobhajujem ani jeden system.Pisem len ze nepotrebujeme ani jeden z nich a predsa sa budeme mat ako v raji.Staci zmenit hodnoty a myslenie ludi.To je potrebne nie ziadne zriadenia ktore z ludi vysavaju zivot.A dnesny system ovela viac ako ten predosly.No to je tiez dost subjektivne.Rozhodne ani jeden neumoznil vsetkym ludom slobodne mysliet bez manipulacii a klamstiev.


Milan   |   ip:91.12.51.   |   2010-07-20  (23:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bertold, kri
Už mě nudí, jak mi podsouváte idealizovaný kapitalizmus a všeřešící trh. O tom jsem nikde nepsal.

1. Cena bydlení není ok. Vyjádřil jsem se k tomu, že cenu nemovitostí si děláme sami (ten kdo to prodává chce co nejvíc a ten kdo kupuje je limitovaný výší hypotéky, kterou dostane; o zdíračích developerech nemluvě). Dále blavácká cenotvorba je pověstná, jak jsem psal. Taky jsem psal o tom, že ty byty jsou většinou prodávány bývalými komanči, kteří jich ve "spravedlivém" systému dostali víc než jeden.

2. Jogurt ve skle si pamatuju i po revoluci. Doteď se dá koupit, aspoň v ČR, chuť stejná. Myslíš že za komančů nebyly vyhnaný kuřata hormony a anabolickými steroidy? Byly, stejně jako sportovci. Viz ten český šampion ve vzpírání, z kterého je nyní troska.

3. Že byla prasečí chřipka o byznyse je jasný. Máš ale představu, kolik to vyšlo na jednoho poplatníka, třeba v té Anglii, Francii? Neházej nulami a počítej. V ČR při aplikaci dvou dávek max. 700kč na jednoho očkovaného, a to nebylo objednáno na všechny lidi. To mi nepřijde až zas tak tragické, za měsíc na daních zaplatím několikanásobně víc.

4. Krachy bank v USA - souhlas. Problém nastal, když Bill Clinton zrušil zákon o zákazu propojení investičního a bankovního sektoru. Ale souhlas, zaplatí to normální obyčejní lidé. Stejně jako PIIGS. Problém je to pro lidi, co se na jedné straně na tom nesmyslném utrácení za hovadiny nepodíleli, a na druhé spořili. Ti za to nemůžou. Ale ti, co nesmyslně utráceli na dluh (čímž ten systém podporovali), a teď brečí, že o úspory přišli, tak ty bych nakopal.

5. Z tech 100 vek tisic amiku nepoznam zadneho. Ani nevim, kolik jich je. Kde jsi to cislo sehnal?? Jinak proč si ty idioti pořizovali bydlení v domě na hypotéku, na kterou neměli? A k tomu úvěr na auto, na které neměli? A neříjek, že nějak bydlet museli. Takové rezidence na předměstí mít nemuseli. A ty jejich rozežraný auta? Proč si chytráci nekoupili Toyoty? Je to menší a levnější. Mimochodem Toyotě se v USA celkem dařilo, a to i přesto, že před krizí to bylo auto pro lidi, co na větší americké nemají. A už vůbec nechápu, proč si brali hypotéky na ty univerzity pro své děti. Vždyť se tam nic pořádného nenaučili. Je veřejným tajemství, že "prestižní" americké univerzity obchodního, praávního a jiného směru jsou jen o tom, že se tam navazují kontakty, které se pak až všichni dostudují, využívají. Ale jinak k ničemu.

Robotníci za pásom, prodavačka v Tescu, Tibor v málo ziskovém autoservisu, tak ti všichni nic moc na krizi nezaplatí. Na daních platí tak málo, že se jich to výrazně nedotkne. Samozřejmě zprostředkovaně to zaplatí tak, že stát nebude mít na služby pro ně jako na bydlení, zdravotnictví. Ale mnohem víc zaplatí střední třída. Nejenže na to bydlení mít taky téměř nebude, a když tak za cenu hrozných hypoték, ale ještě k tomu zasolí na daních.

Ještě jednou opakuji: Že je kapitalismus špatný neznamená, že je socialismus lepší.


kri   |   ip:213.151.2   |   2010-07-21  (17:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  milan: "Ještě jednou opakuji: Že je kapitalismus špatný neznamená, že je socialismus lepší."

Ze to socializmus vzdal prakticky bez boja, ze socializmus v nemecku musel byt zniceny, ze kapitalizmus, ktory rozputal obe svetove vojny nedokazal nemecko porazit, ze nemecku formu socializmu porazila ina forma socializmu este neznamena, ze socializmus je horsi. prave naopak.


Milan   |   ip:91.12.54.   |   2010-07-21  (21:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kri, teď jsem trochu vyvedený z míry. Takže ty chválíš jak socialismus v podání komunistů, tak socialismus v podání národní socialismus v podání Hitlera? No budiž, ekonomické principy jsou podobné, obojí je extrémně levicové (teda pokud se můžu dopustit toho zjednodušeného plochého vnímání levice vs. pravice). Jen tři poznámky:

1. O ekonomice hitlerovského Německa toho moc nevím. Snad jen to, že názory se různí. Někdo tvrdí, že Německo bylo ekonomicky na výši, než začala válka. Někteří naopak, že válka musela začít, jinak by ten systém zkrachoval. Je kolem toho samá demagogie. Faktem ale zůstává, že myšlenka neživit bankovní lichvu a zavést bezúročné platidlo je dobrá. Finta je v tom, že němci byli namotivovaní režimem a proto tak makali. Další finta je v tom, že němec dělá co mu řekneš, a neptá se proč, jak, nač (i když není motivovaný režimem). To co funguje v Německu, nemusí fungovat jinde.

2. Socialismus v podání komunistů se musel vzdát, protože se porazil sám. Technologicky jsme jako východní blok byli v háji. Mohlo by to fungovat, kdyby ten systém byl naprosto oddělený od západu. Což nebyl. Snažili jsme se dělat např. počítače. Mimochodem, víš jak se navrhovali v Tesle procesory, neřkuli aby byli kompatibilní s Intelem? Poslali někoho, aby jich pár koupil. Pak je rozřezali vrstvu po vrstvě a nakreslili. Při počtu několika tisíc tranzistorů a při tehdejší velké výrobní technologii to šlo. A pak začala výroba prototypů. DDRaci stejným způsobem uměli Zylog, Bulhaři Motorolu, a československá Tesla teda Intel. Tím jsem chtěl říct, že takový uzavřený systém založený na tom, že se lidi nehoní, a mají základní věci levné, může fungovat. Ale nesmí chtět ty samé vymoženosti, co mají lidi v systému, kde se jinak maká. Což samozřejmě chtěli, aspoň většina.

3. Důvod, proč komunistické Československo zaostalo za prvních 20 let méně než za těch druhých je jednoduchý a vychází z toho, co jsem psal o Německu. Lidé (alespoň ta chudá většina) v padesátých letech věřili, že se něco změní, že ten systém může fungovat, že dělají vlastně pro ty chudé, pro společnost a tím pádem pro všechny. Lidé byli maximálně motivovaní. Myšlenky to byly pěkné. Kam to ovšem vedlo, všichni víme. Z lidí se stali sobci. Makali jen kvůli tomu, aby sami měli co nejvíc. Na prospěch společnosti kašlali. Časem zjistili, že nemusí moc makat. Stači když to v práci nějak přežijou, a připraví si fušku na doma. Ty co dělali v obchodě, brali úplatky (zelináři, řezníci, prodavači čehokoliv co nebylo). Z toho ty úsloví typu: Kdo nekrade, okrádá vlastní rodinu. Samozřejmě že to nikde nechybělo, alespoň pokud se kradlo v malém. Na kradení ve velkém byl paragraf rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví. No a v takových poměrech vznikl náš československý kapitalismus. Každý chtěl být přes noc milionář. Tak začal hrabat. Jak ho komunisti naučili. Jak říká jeden můj zcestovalý známý. My tu máme takový prospěchářsko-bolševicko-proletářský kapitalismus.


klinec   |   ip:188.167.5   |   2010-07-21  (23:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  myslim si, ze je azda cas si uvedomit, ze socializmus je v nasej krajine povodom uplne cudzim prvkom. nepatri sem. bol k nam importovany, rovnako ako do Ruska.
je to uplne cudzi rezim, ktori sa nehodi nasej povahe. preto v jeho prvopociatkoch bolo tolko ludi perzekuovanych. samozrejme, casom si clovek zvykne na vsetko.

povaha Slovakov je podobna tej Ruskej. je to povaha slobodneho cloveka, ktory sa vie zabavit bez ohladu na naklady. je to vlastnost zvana stedrost a prameni z prostredia, v ktorom zijeme. sme stedri rovnako ako k nam bola stedra priroda. nuz, prostredie formuje cloveka.

socializmus naopak nie je o stedrosti. je to system, ktory v cloveku brzdi jeho prirodzenost a nuti ho obchadzat pravidla. je to tym, ze vytvara okolo cloveka klietku. to nesmies, tamto nesmies. a toto musis. socializmu preto zanechal na nasom narode vyrazne stopy. dnes sa tie stopy zviditelnuju a stretavame sa s doslovnym rabovanim a plienenim. prave dnes je o to o tom, ze co neukradnes nemas.je to sposobene tym, ze sloboda je len domnela. zakony totiz zostali a tie ludi nesetria. aspon nie vsetkych. stale su tu iste privileggovane stavy, ktore narusaju justicnu rivnost. oni mozu vsetko. tejto dobe hovorime kapitalizmus, vlastne demokracia. lebo kapital a politika su uzko prepojene.

napriek tomu si myslim, ze povaha Slovakov alebo Slovanov je tou najlepsou na svete.nas sposob zivota je tym najprirodzenejsim. snazia sa nas vsak vsemozne presvedcit, ze mame zit inak. ako SAsi, Anglosasi, Cinania, Arabi ci Zidia. no my sme ini a vzdy ini budeme. my sme jednoducho bohemi a dokazeme sa o svoje bohatstvo podelit s inymi. oni to nevedia. skrblia pre seba. robia z nas zlodejov, ale oni sami kradnu ako straky. su to tiez ludia ako my. bol by som tedarad, keby nas akceptovali a nebojovali proti nam. pretoze nakoniec aj tak prehraju. lebo ako som povedal, nas sposob zivota je najlepsi.

a preto Slovaci nehanbite sa za seba. Ste Jedinecni. pamatajte si to.
kri   |   ip:213.151.2   |   2010-07-21  (23:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  1)milan narodny socializmus v nemecku bola pravicova ideologia. podporovala velmi vyznamne malych a strednych podnikatelov. nepodarilo sa im iba obmedzit moc korporacii. v ich pripade dokazali aspon obmedzit odtekanie kapitalu do zahranicia.

2) kapitalizmus je zlomeny ako gate prakticky kazdych 5-6 rokov. od vzniku USA tam mali uz takmer 50 kriz, represii, depresii. ale nieco ku nasmu socializmu. tak ako nemecko tak aj rusko boli po vojne rozbite. statistiky dokazuju, ze ceskoslovensko malo vyssi rast HDP este koncom 60 rokov ako vacsina krajin zapadnej europy. co je podstatne spomenut je to, ze zapad sa utrhol prave v tom case. nixon v roku 1971 zrusil vymenu dolara za zlato a zacal sa takmer 40 rokov trvajuci dlhovy maraton. kapitalizmus prezral svoju buducnost a to tak, ze az. socializmus u nas ani zdaleka. mali sme nulove dlhy a mali sme to a tolko, co nam pohlavari dovolili vyrobit, vyprodukovat. viac volnosti, vase zlate ceske ruky, nasa pracovitost a cely kapitalizmus moze ist tak do materinej <|>

3) z casti suhlasim, ale je vela hodin, tak to nechame na jindy ;-)

PS: ak mas chut si nieco o kapitalizme precitat, tak nech sa paci:

http://krija.blog.pravda.sk/2010/06/03/tak-kolkych-z-vas-zaujima-pravda-o-kapitalizme/

alebo toto:

http://krija.blog.pravda.sk/2010/07/06/preco-kapitalizmus-zlyhava/

k 2. linku pripajam toto:

"Národní soud (15.1.1946 - 4.5.1947) (...) šéfovi zlínských závo­dů Janu Antonínu Baťovi patnáct let žaláře v nepřítomnosti. Podle soudu měl poškozovat zájmy republiky tím, že se odmítl otev­řeně připojit k protiněmeckému odboji a bránil v tom i svým za­městnancům. Svědkové uvádějí, že se snažil za každou cenu udržet zlínské závody v českých rukou a proto při jednání s Němci musel taktizovat a nemohl proti nim veřejně vystoupit. Zaměstnal však hodně českých pracovníků ze zrušených vysokých škol a umožnil jim vědeckou a výzkumnou činnost. J. A. Baťa byl odsouzen „na výslovné přání presidenta dr. Edvarda Beneše“ a proces byl narychlo uzavřen 2. 5. 1947 pouhé dva dny předtím, než musel svou činnost ukončit Národní soud."

http://nassmer.blogspot.com/2010/05/narodni-soud-1511946-451947.html

dnesna demokraticka chamrad tvrdi, ze batovci museli odist kvoli komancom, co je prah sprosta loz.


Antabus   |   ip:216.164.2   |   2010-07-22  (02:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kri: Narodný socializmus nebol žiadnou pravicovou ideológiou. Bol presne tým čo ma v názve. Tu je program NSDAP http://www.fordham.edu/halsall/mod/25points.html
Dochodky,odstranenie uzernictva, cudzinci nesmeli vlastnit masmedia- iba v cudzom jazyku.
Bod 6. We combat corupted prliamentary economy.
Takze svet velmi dobre vedel co je parlamentna zastupitelska demokracia. Korupcia. Martin Razus o tom jasne hovori. Bola to korupcia ktora viedla k rastu narodneho socializmu.
http://www.forumhistoriae.sk/main/texty_1_2010/razus.pdf


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2010-07-22  (07:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ktorý systém bol v histórií ľudstva dobrý? Každý vidí iba to, čo chce vidieť, ale málokto to, čo by mal vidieť!

Socializmus, komunizmus - vlastne ten tu nikdy nebol, utópia a nič viac, kapitalizmus, ste si ozaj niektorí istý, že oni nemajú skoro nič spoločné, že sa ozaj nedopĺňajú skvele, keď všade ich vládnucim prvkom je rozum?

Keď jeden obludný systém skončí, tak ho ihneď nahrádza ešte obludnejší, samozrejme, pod taktovkou tých istých ľudí, ktorí len niektorých obetujú, aby to vyzeralo čo najviac dôveryhodné, len pod pláštikom iného kabáta...


Anunnaki   |   ip:80.188.86   |   2010-07-23  (17:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To Milan:

Asi je to zbytočné s tebou diskutovať.

Povedal som jasne, aspoň najzáladnejšiu veci - bývanie.ˇ

To že pokrčíš ramena a povieš ... načo to kupujú keď je to drahé :)

No asi preto, že:
a) prenájom 2+1 vychádzal drahšie, ako splátka na 30 ročnú hypotéku

b) ak len v BLAVE si vedia nájsť prácu, tak tam musia aj niekde bývať
c) nemôžu predsta 3 ja súrodenci s manželkami a s detmi sa tlačíť v rodičovksom 2+1 panéláku !

Teda akú možnosť inú majú, že si za to môžu sami ??? Majú snáď možnosť si oplotit nejaký pozemok, ukradnúť stavebný materiál a začat stavať svojpomocne ? Ty si nepochopil základ. Základ kapitalizmu je dostať ludí do pozície, že prežívajú z výplaty do výplaty, kde veľkú časť mzdy mesačne berú banky ako úrok z hypotéky či iného ďalšieho úveru. A k tomu stačí, aby cez svoje stavebné korporácie stavali veľmi málo bytov, a predražene. Časom ľudia budú mať len jedinú šancu, a to je hypotéka = otroctvo.

No a k tomu jedlu. Predtým sa používali isté hormóny a antibiotiká tiež. ALE! Tu nikomu nešlo o ZISK, takže ak bolo niečo vyslovene škodlivé, tak to bolo zakázané a skrátka v jedlách to nebolo. Ale o antibiotikách som nepísal, a hormóny či dávali si niesom istý. Dnes ale máš v párkoch ďaleko viac nahrážok a umelých prísad, ako tomu bolo predtým. Veď z mlieka si mohol spraviť tvaroh. Zo špekáčok pri opekaní tiekol prírodný tuk ! Dnes je to samý škrob, tuk, múka a ďalšie prísady.

Ovšem pozor, mi tu máme ešte stále dosť kvalitnú stravu, oproti západným krajinám, ako USA napríklad.

A ze Kapitalizmus bol technologicky napred ???

ANO ale za AKU CENU ?

Do roku 1965 sme si boli +- nastejno. Kapitalizmus ovsem ZBANKROTOVAL PRAVE v rokoch 1965 az 1971 !!! Už vtedy minuly všetko zlato čo mali, pretože prestali dodržiavať paritu USD/GOLD, pretože boli v BANKROTE. Trvalo to 6 rokov počas ktorých si celý západný svet uvedomyl, že USA falšuju MEDZINÚ ARODNÚ SVETOVÚ MENU a platia s nou za výrobky a služby zbytku sveta !!! Ešte raz aby si to pochopil presne ... USA boli NA DNE, a začalil falšovať svetovú menu a platiť ňou za tovary služby jak u seba doma, tak CELÉMU SVETU = OKRÁDALI SVET.

To im umožnilo technicky napredovať rýchlejšie, než bola výkonnosť ich ekonomiky, pretože parazitili na celom svete !

Po 6 tich rokoch, keď všetky svetové banky už masívne menili doláre za sľúbene zlato, tak vyhlásili koniec parity USD/GOLD, pretože by museli priznať BANKROT. A zbytok kapitalistického sveta toto USA odpustil, a začal hrať ich hru, pretože PRIZNANIE PRAVDY by ukázalo neschopnosť kapitalizmu a efektívnosť socializmu/komunizmu !

Takže PRETO bol západ viac pred nami.


Tvoje celé skúsenosti sa opierajú len o tvojho otca, ktoré si ešte aj tak vysvetluješ "po svojom" tak, že je starý a si na to zle pametá, preto to obhajuje.

Strava bola ZDRAVSIA a HODNOTNEJSIA, a na SVOJ OBSAH daleko LACNEJSIA nez je tomu dnes.

Zdravotnictvo ... si uplne mimo. U nas bol RTG rentgen pomali v kazdej dedine. Zdravotne stredisko tiez v kazdom kute. Nebolo tak vyspele ako to zapadne, zato pre bezneho priemerneho obcana bolo dostupne, a poskytlo daleko viac vysetreni a liecby, nez to v USA. Ano, v USA uz mali aj CT ci MR, ale len pre "vyvolenych" bezny obcan sa tam nikdy nedostal.

Cize nieje podstatne mat na pulte v obchode SUPER LIEK, ktory si okrem ELITY nedokaze kupit nikdo a preto na to umrie ci bude trpiet bezny obcan, ale je dolezite mat BEZNY LIEK, na ktory sa zmozu vsetci !

A este raz, na tu technologicku vyspelost sa pre USA poskladal cely zapadny svet, a pouzil na to peniaze na ukor svojej buducnosti.

INAK POVEDANE, toto co teraz NAZYVAME KRIZAm je v skutocnosti cena, ktoru je treba platit za AMERICKY KAPITALIZMUS od roku 1960 dodnes !

Naopak, ten zaostaly socializmus postavi cesty do kazdej PRDELE, nemocnice, kulturne strediska, potraviny, postu, miestne urady, telefonne rozvody, vodovody, kanalizacie ... toto vsetko za par desiatok rokov vybudovali po celej CSSR. Ano, menej z toho v CR a viac na SR, ale boli sme jedna krajina takze tam kde trebalo najviac sa stavalo. Mimo to sme mali potravinovu aj priemyselnu sebestacnost. Dokazali sme postavit aj pri tom flakacstve ATOMOVE elektrarne vo svete, ktore funguju dodnes bez zavad ! A to vsetko z nasich sil, z nasich zdrojov, bez "asistencie americkych korporacii". To uz dnes nedokaze nikdo !


bertold   |   ip:95.103.24   |   2010-07-23  (21:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANUNNAKI,
Súhlas a podpora s veľmi malými výhradami(nepodstatnými)


stryco   |   ip:188.112.1   |   2010-08-03  (11:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Upozorňujem že toto nieje KAPITALIZMUS ani SOCIALIZMUS je to mix nevýhod s oboch a nejaké výhrady majority lebo by tú majetnejšiu menšinu ubili.

Ku príkladu u nás je nevymožiteľnosť práva; ale podľa toho čo počúvame o vyspelejších západných krajinách keď aj USA je to lepšie.

Ďalej hranice sa za KOMUNIZMU zatvárali preto lebo ako vidno v našom systéme nieje možné aby ľudia platili študentom VŠ hlavne oborov medicíny a oni si len tak odídu liečiť ľudí inde. (Áno nech ide po odrobených 25 rokoch alebo nech zaplatí skutočnú cenu štúdia)

Zdravotníctvo: Áno niekto chce nadštandartnú starostlivosť dobre ale nech je pre nich postavená klinika s ich peňazí a nie ide do štátne priplatí 10€ a má je mu super.

Inak povedané keď kapitalizmus tak nech nič nieje povinné zo strany štátu.


Digik   |   ip:178.41.58   |   2010-11-06  (21:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JL, cely clanok je napisany ako keby ti ho povedal nejaky sudruh na zjazde KSČ. Skutočnosť bola úplne iná. V socializme nič nefungovalo tak ako píšeš. Ja som prežil vacsinu zivota v socializme. Ty si určite nečakal 8 hodín v rade na 3 banány, alebo do pol tretej v noci na 4 rolky toaletného papiera bez vecere o hlade. Vtedy mali ludia peniaze, ale nebolo co za ne kupit. Tak sa podplacalo, kradol sa v robote materiál, tovar. Dodnes si pamatám, ako sme na jar chceli betónovať a v Leviciach v stavebninách nám prisiel poradovník na cement v januári. Chyba bola, ze sme nekúpili od soferov co nosili na stavbu do Mochoviec. Na autá, cement, tehly sa písal poradovník a cakalo sa niekolko mesiacov, alebo sa dal úplatok. Teraz je to opacne. ludia peniaze nemaju, ale kupit sa da vsetko. Asi si vtedy ani nebol na svete. A cesty maju v Rakusku v Alpach k 1 dpmceku, nie k piatim. A stavby ani nehovorim.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ježiš je rómsky kráľ
EgbebleAugustn . liwawelu36:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Olej z marihuany vyléčil rakovinu tříletému d...
ValerieDesolaov . magoxuko57:   Dobrý deň, môj manžel trpel metastázami rakoviny pľúc v januári

Cirkev porušuje prikázania?
DARIO . wofugefu67:   

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

Emil Páleš: Jezuiti

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Oko pyramídy

Na internete sa čoraz častejšie vyskytujú symboly, ktoré pre väčšinu ľudí nič neznamenajú. Tieto symboly som si všimol v rôznych sférach spoločenského života či už v politike, v náboženstve, alebo v šoubiznise. Nie sú prezentované priamo, ale pozornému zraku neujdú ani keď sa vyskytujú v pozadí. Skúsim sa zamerať na najpoužívanejší z nich - tzv. oko, často zobrazované v pyramíde. Odkiaľ pochádza a čo znamená?


Poražme je jejich zbraněmi !

Ukrajinská civilizace Aratta – datována do 22000 let p...

Konšpiračné teórie: všetko je inak.

Na změnu měny se připravují i němečtí řezníci, ...

Současné Řecko

Archív

Pesticid od Monsanta infikuje rostliny nemocí podobnou AIDS

Výzkum provedený týmem rostlinných a živočišných vědců zjistil, že Monsantovská chemikálie glyfosát, která je hlavní složkou v jeho oblíbeném herbicidu Roundup, se zdá zodpovědná za infikování rostlin syndromem podobným AIDS, který ničí jejich imunitu, blokuje vstřebávání některých vitaminů a minerálních látek a nakonec je zahubí.


Momentky z, ehm, z EHMK2013

Počátek občanských nepokojů v USA?

Proč pracujeme v mizerných podmínkách? Odpověď..

Ale vážení Slováci, veď vy nemáte prezidenta!

Alternatíva priamej demokracie


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.3164 s