22. Júl 2019
    
Ako vystúpiť z každodenného kolotoča peňazí? Tento párik to vie - Dolezite.sk

Ako vystúpiť z každodenného kolotoča peňazí? Tento párik to vie


  2012-09-06  (12:09)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Ako vystúpiť z každodenného kolotoča peňazí? Tento párik to vie

Čoraz viac ľudí sa sťažuje, že nemajú voľný čas, celé dni trčia v práci, kde ich rozčuľuje despotický šéf. To všetko preto, aby zarobili peniaze, a tie hneď minuli na byt, jedlo, oblečenie, cestovanie... Pritom sa cítia bez energie a kreativity. Spoznala som dvoch ľudí, ktorí tvrdia, že z tohto kolotoča sa dá vystúpiť.

Lubomier a Veronika majú svoj vlastný recept na šťastie. 

Ani jeden nepochádza z Piešťan, no kúpeľné mesto už obaja považujú za svoj domov. Niekoľko rokov v ňom žijú a snažia sa ho robiť krajším a lepším. Veronika Repková (24) a Ľubomír Harmanovský (33) patria k tým, ktorí pri snahe niečo zmeniť začínajú od seba.

K podobnému zmýšľaniu chcú nakopnúť aj ostatných, a tak pred pár mesiacmi založili občianske združenie Sieť dobra. „Sme skupina ľudí, ktorí sa rozhodli, že sa prestanú vyhovárať na nepriazeň osudu, politikov, šéfov, susedov a tých druhých," znie ich stručná charakteristika. Hovoria, že dobrých ľudí na svete je veľa, len o sebe nevedia. Ich združenie to chce zmeniť. Ako to funguje v praxi, som si zistila priamo na mieste.

Na návšteve
V domčeku na okraji Piešťan má onedlho vyrásť čosi ako komunitné či aktivistické centrum, zdieľaný coworking. Zatiaľ tu žijú sami dvaja a ich príležitostní spolubývajúci. Ľubo je momentálne dobrovoľne nezamestnaný, Nika na predčasnej materskej dovolenke. Napriek tomu, že onedlho budú traja, o svoju budúcnosť sa neboja.

Naopak, vyžaruje z nich pokoj a pohoda. „Peniaze k nám prichádzajú v takom množstve, aké potrebujeme. Necítime sa byť bohatí, ale máme vyriešené bývanie, jedlo a ostatné základné potreby. Byť sebestační je dosť na to, aby sme boli spokojní a mohli sa ďalej rozvíjať," tvrdí Veronika. Podľa nej rovnako môže žiť každý, stačí len chcieť...

Združenie sa schádza v domčeku na okraji Piešťan. Onedlho tu vznikne aktivistické centrum. 

Mladá žena vyštudovala masmediálnu komunikáciu a pracovala v oblasti marketingu, reklamy aj webovej grafiky. Tieto a ďalšie zručnosti ponúka tým, ktorí ich potrebujú, pričom na odplatu zase poskytnú oni, čo vedia.

„Vyskúšala som si to popri zamestnaní a dá sa to," tvrdí. „Keď som niekomu urobila webstránku, nechcela som za ňu peniaze, ale inú službu alebo zdroj. Takto som získala zdarma prístup na internet, vstup do wellness, rastliny do záhradky a podobne.

Vnútorne slobodní
Filozofiou Siete dobra a jej podobných komunít je takmer úplne vynechať medzičlánok peniaze a rovno sa dostať k zabezpečovaniu potrieb. „Aj my používame peniaze, ale ako prostriedok výmeny, nie ako cieľ. Definujeme ich ako zdravé peniaze," vysvetľuje Ľubo, prezývaný Lubomier.Za jeho zmýšľaním a filozofiou stojí osobný zlom v živote, ktorý nastal asi pred piatimi rokmi. „Predtým som žil klasický kancelársky život, závislý od financií a systému. Bol som neustále nahnevaný, všetko mi prekážalo, všade som hľadal chyby. Rozpadlo sa mi manželstvo, a tak som začal prehodnocovať, prečo. V hľadaní chýb som začal od seba."

Keď zmenil spôsob života, zmizli aj zdravotné problémy, ktoré lekári označili za nezvratné. Dnes je podľa svojich slov oveľa šťastnejší a vyrovnanejší.
Ak sa to niekomu zdá trochu exotické, treba ešte dodať, že s Veronikou žijú v otvorenom vzťahu a sami takéto vzťahy propagujú. Považujú to za úplne prirodzenú vec, pretože podľa nich človek nebol stvorený pre monogamiu. „Sme vnútorne slobodní, čo dokazuje aj náš vzťah. Urobili sme si ho taký, aký sa nám páči a v akom sme obaja šťastní," objasňuje Ľubo.

Užitočný Facebook
Hoci združenie má rozpracovaných viacero projektov, hlavným je sociálno-hospodárska sieť. V súčasnosti vyvíjajú softvér, ktorý mnohé veci uľahčí. Bude to niečo ako užitočný Facebook. „Dnes máme k dispozícii moderné technológie a pomocou nich môžeme oveľa lepšie využiť vedomosti našich predkov," hovorí Lubomier.

„Rovnako zmýšľajúci ľudia možno žijú hneď vedľa vás. V sieti bude každý zaregistrovaný pod svojím pravým menom, každý užívateľ bude overený niekým iným a bude tam reputačný systém. Čím lepší prístup a väčšia spokojnosť zákazníkov, tým vyššia reputácia. A naopak." Vďaka tejto sociálno-hospodárskej sieti bude možné získať služby, voľný čas, jedlo a iné zdroje...

Nedá mi a pýtam sa, čím by som mohla prispieť napríklad ja. Odpoveď na otázku prichádza rýchlo. Išla som z Trnavy do Piešťan na aute, pričom štyri miesta ostali voľné. Mohla som ich ponúknuť iným.

Zanedbané priestory v meste chcú postupne vyfarbiť. FOTO: V. R.

A koľko je ľudí, ktorí denno-denne jazdia aj na väčšie vzdialenosti v prázdnych autách? Alebo takých, ktorí si kúpia napríklad vŕtačku, použijú ju raz, a potom sa na ňu doma práši? Pritom ich susedovi by sa zišla. Stačí, keby sa tí, ktorí niečo ponúkajú, a, naopak, tí, čo veci potrebujú, mali o tom ako dozvedieť.

„Dobrých ľudí je veľa, len o sebe nevedia. My ich chceme spojiť a poskytnúť im zázemie aj nástroj na koordináciu, aby vedeli spolupracovať na projektoch."

Skutky namiesto rečí
Všetci si uvedomujeme, že konzumný spôsob života nás jedného dňa zničí. Niektorí to ignorujú, iní filozofujú pri pive alebo na internete. „Reči sú fajn, ale musí sa to posunúť k skutkom. V rámci nášho združenia si zadeľujeme úlohy a plníme ich, pričom o všetkom rozhodujeme spoločne," hovorí Veronika.

Ich nápady znejú prinajmenšom zaujímavo. Neúspechu sa neboja, prakticky nemajú čo stratiť, len získať. A už je vidno prvé lastovičky. Doslova z neba im spadla záhradka, ktorej majiteľ ju nevyužíva, a tak im ju bezplatne prenajal. Tú si sami obrábajú a pestujú v nej zeleninu.

Spolu s občianskym združením Pro civitate a produkčnou skupinou Ruka hore sa podieľajú na projekte Farebné Piešťany, ktorého cieľom je skultúrniť zanedbané miesta v meste. Vďaka ich iniciatíve takzvanú Kruhovku skrášlili writeri a dnes je atrakciou pre domácich aj turistov. Zveľadiť plánujú aj amfiteáter a v lese vysadiť ovocné stromy. Dôležité je, že všetky ich vízie sú reálne.

Podobné združenia môžeme nájsť po celom svete, zopár je ich aj na Slovensku. Nekonkurujú si, naopak, navzájom si pomáhajú a snažia sa spolupracovať. „Ľudská dobrota a ochota pomáhať a robiť prospešné veci existuje. Je však potrebné tvoriť ich v skutočnom svete a zdieľať nielen na internete, ale aj v reáli," motivujú piešťanskí aktivisti.

ZDROJ


Anonym
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
otazka . wasidewu11   |   ip:78.98.19.   |   2012-09-06  (13:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  článok citát :"že s Veronikou žijú v otvorenom vzťahu a sami takéto vzťahy propagujú. Považujú to za úplne prirodzenú vec, pretože podľa nich človek nebol stvorený pre monogamiu.
"

Čo tým myslia ? Že si užívajú sex aj s druhými alebo sa tým iba myslí sobáš a sex-ujú iba spolu?


DrHujer . doducyve62   |   ip:87.197.15   |   2012-09-06  (13:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako vystúpiť z každodenného kolotoča peňazí? Tento párik to vie

Slečna poberá podporu, pánko takisto? Ak je to tak, tak nevystúpili...Lepava . lulocavy14   |   ip:92.52.36.   |   2012-09-06  (13:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Považujem za dobrú iniciatívu...tiež vlastním kopec vecí, takmer nových, ktoré mi je ľúto vyhodiť, a niekomu môžu byť potrebné...


MM . sidasafa91   |   ip:217.75.73   |   2012-09-06  (13:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vymetenci co si maluju a trtkaju kde a s kym pride.
Ano toto je ta spravna cesta. Vsetko im daju zadarmo (zahradku,internet atd..) Cool - pome vsetci na to, pome skace cele auto :))


Ilja . jebehulu20   |   ip:193.87.10   |   2012-09-06  (13:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.youtube.com/watch?v=6C_E5WZl2OAlenlen . lovegigu11   |   ip:195.212.2   |   2012-09-06  (13:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  otvoreny vztah ?
to je divne slovne spojenie
mozete mi to prosim niekto definovat ?

pockat a kto im plati socialku ? plyn , elektriku
lekara
poberaju podporu ?
tak kam vystupili ?
nejak mi unika asi pointaotazka . wasidewu11   |   ip:78.98.19.   |   2012-09-06  (14:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To prečo som dostal mínusko za prvú otázku pod článkom iba som nepochopil ako to mysleli ? ja nesúdim iba chcem o tom vedieť viac !


n99 . hahenuxi69   |   ip:80.237.22   |   2012-09-06  (14:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mladá žena vyštudovala masmediálnu komunikáciu...


BOHA JEHO, to je aka pitchovina? Nech si este dorobi socialnu pracu aby mala UVOZ (uplnevysokoskolskeodbornevzdelanie)


zalesak . vypubone70   |   ip:77.247.18   |   2012-09-06  (14:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  n99 zabudol si na sociologiu, politologiu, filozofiu a zurnalistiku. Tieto kvaziodbory sa na Slovensku rozsirili ako huby po dazdi. Zhnite ovocie tohoto umyselneho degradovania VS vzdelania je pekne vidiet. Yebat take skolstvo!


MM . sidasafa91   |   ip:217.75.73   |   2012-09-06  (14:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ak su to oni na obrazku tak to hovori za vsetko. Poloplesaty uchyl ju zbuchol v 24 rokoc, nasledne to nazvali volnym vztahom. Cool - urcite ficia na niecom lahodnom. Zahradka na marisku sa vzdy zide :)


zuza . hasuhega68   |   ip:79.25.35.   |   2012-09-06  (14:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To je somarina ! Jasne ze vyziju, ked beru od statu podporu... ale ako ? Ked pride faktura na plyn domaca pani to zaplati v naturaliach ? A o tom uz nehovorim, ze ked sa im narodi to dieta a bude vyrastat v takomto prostredi - aj to nikdy v zivote robit nebude ! To je snad nejaka sekta alebo co....


IgorCuba . jekuxiro87   |   ip:85.216.24   |   2012-09-06  (14:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je to dobrý nápad.


otazka . wasidewu11   |   ip:78.98.19.   |   2012-09-06  (14:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Možno iba neuznávajú štátom uzavretý sobáš pre sociálne dávky aby boli posudzovaní zvlášť. Mohli by sa vyjadriť.


poarik . winiruce87   |   ip:78.98.104   |   2012-09-06  (16:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hmm..kedze je on dobrovolne nezamestnany tak od statu dostava velke HOVNO + si sam plati zdravotnu a socialnu. A buduca mamicka dostava max 150E alebo kolko je dnes materska?..tak sa ukludnite ze ziju s davok.


bibiana . xejihimu95   |   ip:178.143.2   |   2012-09-06  (16:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  podľa mňa je to tiež dobrý nápad, ak je dobrovoľne nezamestnaný, podporu nepoberá, aj predčastne na materskú môže ísť, ak sa jedná o platby elektriny alebo vody, jasné že tie sa nedajú platiť v naturáliách......zrejme chcú hlavne poukázať na konzumný spôsob života....pachtíme sa v práci do úmoru,stále niečo nakupujeme,z toho polovica je nám na nič...spotrebujeme 6x viac ako naši nedávni predkovia (viem že mnoho ľudí ide od výplaty do výplaty)ale stačí otvoriť kontajnery, koľko jedla sa vyhadzuje....pred 20 rokmi sa veľa doma pestovalo.....a aj rozdávalo,podobne ako sa píše ,ja som tomu to, on mi za to ono...je to skôr taký návrat do starých dobrých časov.Zelenina sa pestovala doma,deti sa naučili robiť,a rodina bola súdržnejšia.Teraz sa miesto výletu zoberú na nákup do marketu,hlavne v nedeľu, cez týždeň sme do večera v práci....Ten vzťah sa mi tiež nepáči, ale nie je to podstata článku,vyplýva to hlavne z toho že pánovi už jedno manželstvo stroskotalo. Tiež často pozerám koho by som odviezla ,keď idem sama autom....."nešiklo" by sa mnohým?jozef . cucexuso04   |   ip:87.197.12   |   2012-09-06  (16:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ponúkam zasunutie môjho penisu za protislužbu v podobe poskytnutia vhodného priestoru a jeho pekného okolia pre jeho zasunutie.


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2012-09-06  (17:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Trollom už nestačí manipulovať verejnú mienku v oficiálnych konšpiračných médiách. Ale musia robiť diverznú činnosť tam, kde ľudia zostali slobodný duchom a povedia si svoj názor. A tak TROLLOVIA lezú už aj na web dôležite.sk

Morálka mladých ľudí je z dôvodu neistoty na bode, keď mladý ľudia čo uzatvorili manželstva majú veľké problémy vyžiť a tak mnohí ďalší mladý ľudia váhajú uzatvárať manželstvo a mať rodinu a 2deti a tak bude dochádzať k depopulácií územia Slovenska čo spôsobí, že mladý ľudia budú migrovať za lepšími životnými podmienkami a opustia navždy Slovensko.

Čítajte viac: http://dolezite.sk/Dzurinda_Meciar_rezignoval__98.html#ixzz25he9ASPs
julo . gopomipy8   |   ip:78.102.17   |   2012-09-06  (18:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Drzim im palce! Je potrebne vytvarat podobne komunity a prepajat ich medzi sebou..
Uvital by som,keby informacii o komunitach usilujucich o sebestacnost a rozvoj cloveka bolo viac ako provokativnych clankov,ktore nas polarizuju..


Oto . tyciqedu72   |   ip:78.98.4.1   |   2012-09-06  (18:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  julo môžem iba súhlasiť!


ja . hywekuwi20   |   ip:195.91.11   |   2012-09-06  (21:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ten dom im tiež dal niekto zadarmo, alebo vymenil za web stránku? Keby som to bývanie nemusel riešiť tiež si za domom dopestujem a nemusím toľko robiť a naháňať sa.


jjj . vijugequ18   |   ip:195.91.11   |   2012-09-06  (21:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bodaj by bolo takých viac. Držím obom palce.


smartang . bohupyki56   |   ip:95.103.33   |   2012-09-06  (21:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  akoze OK .... len som dost alergicky na vyraz "volny vztah" Toto sa tu snad propagovat nemusi. Aj moj svagor mal volny vztah. 2 male deti, prave dostaval vysnivany dom. Idu sa rozvadzat a dom sa asi preda.

Este nikto nic lepsie nevymyslel ako normalnu rodinu. Pretoze suzitie 2 ludi nie je len o radostiach ale aj starostiach. A tych sa za zivot nakopi neurekom. Niekedy je dobre ze sa neda az tak lahko uniknut zo vztahu a teda zo zodopevdnosti.

Takze asi tak. Prajem pekny vecer.


katusa . jybyqyga84   |   ip:80.183.11   |   2012-09-06  (21:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No a co ze maju volny vztah? To jedine vam vrta hlavou, ze kto kde s kym a ako? Zas vacsine podstata unika. Podla mna je to skvela myslienka, je mnoho ludi kt. maju kopec veci co nevyuzivaju, tak preco sa nepodelit? To iste sa tyka majetku, poskytnut mladej rodinke pozemok na ktorom nikto nebol roky a len zarasta burinou je podlamna gesto hodne Cloveka. Ja osobne ak by som mala viac penazi tak spokojne im zafinancujem nevyhnutne vydaje, len nech pokracuju v tom co robia :)


smartang . bohupyki56   |   ip:95.103.33   |   2012-09-06  (21:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rozchadzat, nie rozvadzat.
Este pridam jeden - moja krsna mala idealny volny vztah. stavali s frajerom dom. Ona dobre zarabala a z 90 percent to vyfinancovala. Dom vsak pisala na oboch - vsak sa mali radi. Tesne pred dostavanim sa rozisla. Dom patri obom napoly. Zatial tam byva ten chlapik s 2 frajerkou. Dobre nie?

OK ked uz trepem - posledny priklad volneho vztahu - nadejny sused. Prijemny starsi pan si nasiel frajerku a stavali dom. Ona tam 2 roky chodila, upratovala, navrhovala na mieru a zariadovala ... Mesiac pred dokoncenim pan umrel. Teraz tam byva jeho syn s rodinou.

OK, mozno trochu mimi temy ale potreboval som moju averziu voci volnym vztahom dovysvetlit.

Takze pokracujte v teme :}}}


otazka . wasidewu11   |   ip:78.98.19.   |   2012-09-06  (22:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je veľa mužov a žien v spoločnosti ktorý podvádzali a porušili sobášny sľub ?!

Ja som ich pár už poznal v okolí takže viem že existujú. Na základe toho dedukujem že sobáš v mnohých prípadoch je iba divadlo a zakrývanie prirodzených pudov ktoré máme z prírody. Pud sexuality stúpa čím viac nových partnerov mozog vidí. Mám taký pocit že tento párik sa zato nehanbí. Niektorý hrajú divadlo a tajne podvádzajú. Niekedy aj obaja partneri. Títo si asi povedali prečo nebyť úprimný ?!

Netvrdím či je to zlé alebo dobré píšem iba ako to je. O duši a správnosti takéhoto konania niekedy inokedy a v inej téme.
i . docerexu69   |   ip:95.102.12   |   2012-09-06  (22:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  katusa
???!!!???!!!
http://spisskanovaves.korzar.sme.sk/c/6055859/na-dokoncenie-domov-pre-romov-nemaju-letanovce-peniaze
.html

"Zas vacsine podstata unika. Podla mna je to skvela myslienka, je mnoho ludi kt. maju kopec veci co nevyuzivaju, tak preco sa nepodelit? To iste sa tyka majetku, poskytnut mladej rodinke pozemok na ktorom nikto nebol roky a len zarasta burinou je podlamna gesto hodne Cloveka. Ja osobne ak by som mala viac penazi tak spokojne im zafinancujem nevyhnutne vydaje, len nech pokracuju v tom co robia :)"

a žijú tam "vo voľných vzťahoch".
http://ozene.zoznam.sk/cl/11246/103599/Zvrateny-sex

ale ako provokácia je tvoje tvrdenie dobré! ja ich už financujem, a ty!?DrHujer . doducyve62   |   ip:178.40.27   |   2012-09-06  (22:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Julo: "Uvital by som,keby informacii o komunitach usilujucich o sebestacnost a rozvoj cloveka"

V každej dedine, na lazoch a v meste sú ich stovky a tisíce...


katusa . jybyqyga84   |   ip:80.183.11   |   2012-09-06  (23:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  i . docerexu69
Je blbe ze prirovnavas ludi s vynikajucou myslienkou k darmozracom prizivujucim sa na nas, avsak nemyl si hrusky s jablkami, ono nemusi byt vsetko ako vyzera :)


i . docerexu69   |   ip:95.102.12   |   2012-09-06  (23:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Ľubo­mír Harmanovský

Za posled­ných pár rokov sa mi poda­rilo zme­niť svoj život z frus­tro­va­ného, zakom­ple­xo­va­ného a nešťast­ného chlapca v muž­skom tele na pokoj­ného, seba­ve­do­mého muža. Moje vzťahy s blíz­kymi sa radi­kálne zlep­šili, začal som pomá­hať nie­len sebe ale aj svo­jim blízkym. Uvedomil som si, že ak spo­jíme sily s jed­ným záme­rom, doká­žeme veľké veci. Preto som sa roz­ho­dol, že začnem robiť veci, ktoré sú pros­pešné nie­len pre mňa ale aj pre spo­loč­nosť v kto­rej žijem. Chcem spo­lu­prá­cou rea­li­zo­vať uži­točné pro­jekty a šíriť namiesto sebec­kosti dob­ro­sr­deč­nosť. Mojou život­nou moti­vá­ciou je zmys­lu­plný zámer."

žeby len .....


kfu . rilovixe40   |   ip:78.136.16   |   2012-09-07  (04:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som velmi rad, ze su ludia, ktori su na podobnej vlnovej dlzke ako ja, ale na rozdiel odo mna uz realizuju zivot bez zavislosti na state.

Ti, co sa chytili ich "volnevho vztahu" a nan zredukovali celu siroku temu dokazuju, ze hladaju chyby a dokaz nemoznosti niecoho takeho ako slobodny zivot. To namiesto toho, aby prijali ako fakt, ze ich osobna casova a energeticka investicia do kariery a lepsieho platu, ktoru uskutocnili vo viere na trvanie na vecne casy doterajsich spolocenskych podmienok sa moze ukazat ako horsia nez minimalna investicia do kasina u tych, ktori idu priamo po uspokojovani zivotnych materialnych potrebach bez sprostredkovania penazi. Ked pristupite na tuto rolu, tak vedzte, ze zarabate zlomok hodnoty, ktoru v praci vytvorite a kupite za ne nasobne predrazene tovary a sluzby. To kvoli daniam a monopolizacii trhu a tym vynutenych ziskov. Vdaka distribucii cez peniaze ste pre seba samych efektivni iba asi z 10 percent (20 dni robis, ziskas za ne tolko, akoby si robil iba 2 dni).

Nakoniec poznamka - byt verny preto, ze chcem a nie preto, ze musim, je velmi povznasajuce.


DrHujer . doducyve62   |   ip:87.197.15   |   2012-09-07  (07:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kfu, ste skutočne nezávislý na štáte?


tr1p . hanihave01   |   ip:217.67.37   |   2012-09-07  (08:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre vsetkych negramotnych, ktori pisu, ako cecaju stat a poberaju socialnbe davky: "Ľubo je momentálne dobrovoľne nezamestnaný"... nastudujte si prosim pojem, co znamena byt "dobrovolne nezamestnany"...


julo . gopomipy8   |   ip:78.102.17   |   2012-09-07  (08:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mohol by sem napisat niekto z tych ludi,co v takejto komunite ziju?Proste pobesedovat:-)


DrHujer . doducyve62   |   ip:87.197.15   |   2012-09-07  (09:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  julo, Jaroslava z ich združenia som myslím učil na gymnáziu. Veľmi šikovný, hĺbavý a inteligentný chlap.


Pandemonium . darujete36   |   ip:85.248.61   |   2012-09-07  (09:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zostáva už len dúfať, že uvedený párik "na hromádce" nie je veriaci. To by sa už nevolalo vznešene ako komunitné centrum, ale jednoducho sekta...


Marek_76 . juxekuki07   |   ip:83.240.37   |   2012-09-07  (11:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Mozete na nich nadavat, kolko len chcete. Zastavate sa tu systemu, ktory sa uz davnejsie rozpadava a za to nesie zodpovednost kazdy z nas. Zbytocne budete ukazovat prstom na inych okolo seba, nadavat tymto dvom a podobne. Jedine, co Vas stve je to, ze oni sa uz pohli dopredu, kdezto Vy stale len cuvate a nahovarate si,ze je to este v pohode. Nakoniec este zacnite takychto ludi obvinovat z toho, ze oni zato mozu ako to tu je. Prstom mozete ukazovat len a len na seba a seba samych sa pytat, preco nie ste so svojim zivotom spokojni, ked nadavat inym, ktori tak zit nechcu a nepotrebuju. Stale pisete len keby a by... tym ale nic nedosiahnete. Argumentujete tu tym, ako je nenormalne nepracovat, pritom nenormalne je mat zivot postaveny len na praci a na tom, aby si vdaka 10 hodinam prace denne ledva uzivil seba a rodinu. Toto z Vas elitari chceli mat a aj to z Vas maju. A Vy si to este budete pochvalovat... neuveritelne zdegenerovani su jedinci v tejto spolocnosti.


Pandemonium . darujete36   |   ip:85.248.61   |   2012-09-07  (11:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ty musíš byť určite záhradník toho komunitného centra dobra " v rauši" ... :-DDD


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.103.25   |   2012-09-07  (14:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale kdeže je to len taká reklama, tuto Veronika mala kámošov ktorých pozná zo štúdia masmedialnej komunikacie tak zosmolili tento pozitívny text, pretože peňáze nie sú a treba voľajako žiť..

Píšu tam vraj
Neúspechu sa neboja, prakticky nemajú čo stratiť, len získať.

No ano tak nezamestnaní ludia na dne nemajú ćo stratiť a majú sa od čoho odraziť.. Tak to už býva. A hlavne treba pozitívne myslieť takže ten správny 'masmedialny' začiatok by mali aj za sebou..


uie . newudeme25   |   ip:62.220.13   |   2012-09-07  (22:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hovadina


fcuk3r . kyqofyje0   |   ip:95.105.14   |   2012-09-08  (01:50)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  človek sa nestačí čudovať keď niekoho pozná osobne a potom ho po čase nájde na nete a vidí ako mu preplo.... Veroniku poznám osobne, má pekné kozy a škoda že som o jej voľnom vzťahu nevedel skôr, pridal by som si zárez na pažbu...


AMEN . pucivabo07   |   ip:85.216.18   |   2012-09-08  (09:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No majú to v tých svojich hlavách riadne popletené.A ako vidno otvárajú aj dobu HYPIS :-))))).V skratke,stáli doteraz za hovno a teraz ešte aj smrdia ako hovno.
P.S. neviem či som len jediný ,ale s určitosťou viem ,že tu pracuje tvrdá cenzúra.
Proste na určité články vám nedovolia odpovedať.Konkrétne tej a tej osobe.


julo . gopomipy8   |   ip:78.102.17   |   2012-09-08  (17:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hej,hej,plkat o slobode viete,ale ked niekto nema papier na vztah,hned sa ukaze,ako mate naprogramovane myslenie.


matrix . kyjogelo68   |   ip:213.160.1   |   2012-09-10  (22:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  K tomuto článku je tu mnoho kritiky, to dokáže každý. Mohli by sa tie kritické hlasy ozvať a napísať ako si to predstavujú oni? Ako by mal svet, spoločnosť a systém vyzerať podľa nich?

Ja za seba poviem len toľko, že je nemorálne aby som pracoval v práci alebo dvoch zamestnaniach a nedokázal slušne uživiť svoju rodinu. Aby som si nedokázal zo svojej mzdy postaviť štyri poondiane steny na bývanie. Je nemorálne aby človek na dôchodku, ktorý celý život pracoval ako otrok v továrni - tak ako moji rodičia - a na staré kolená dostal dôchodok, z ktorého nedokáže vyžiť. Je nemorálne, aby mladá rodina v tejto spoločnosti nedokázala vyžiť len z príjmu muža. Je nemorálne, aby štát za pomoci exekútorov vyrábal bezdomovcov a ničil celé generácie potomkov. Je nemorálne aby sa človek už pomaly hambil za to, že so slovenským jazykom si nevie nájsť zamestnanie. Skúste ísť podnikať do Británie a donúťte miestnych, aby sa učili váš jazyk - vysmejú vás! Je nemorálne aby sa v spoločnosti pred parlamentnými voľbami politici verejne obviňovali kto je väčší zlodej.
Z tohto výčtu nemorálností mi vychádza len jedno, že táto kríza nie je krízou ekonomickou, ale je krízou ducha, morálky a zdravého rozumu, pretože sme prestali podporovať prežitie a život samotný. Stali sme sa zvrátení, máme prevrátené myslenie a základné princípy a hodnoty. Pokiaľ toto nenapravíme, nič nám nepomôže, skončíme tam, kam sme to nasmerovali, kam ideme ale určite to nie je "raj" na Zemi kam smerujeme.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


štyri + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ježiš je rómsky kráľ
EgbebleAugustn . liwawelu36:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Olej z marihuany vyléčil rakovinu tříletému d...
ValerieDesolaov . magoxuko57:   Dobrý deň, môj manžel trpel metastázami rakoviny pľúc v januári

Cirkev porušuje prikázania?
DARIO . wofugefu67:   

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Obama ide do Indie. Ide aj mnoho mocných s rodinami. Chystá sa niečo medzitým v USA?

Obama čoskoro opustí USA na predĺženú návštevu Ázie. To možno už niektorí tušíte. Ale videli ste už detaily jeho návštevy? Kto každý s ním ide…a ako, až príliž veľa podozrivých detailov sa objavuje.


RUSKO - novodobé zaobchádzanie s ľuďmi

Teoria Chirality

Hyperinflační apokalypsa (I): Uprostřed deflace!

Tajný řád templářů učinil šokující nabídku k z...

NOW

Archív

Aj OĽaNO sklamalo.

Aj OĽaNO sklamalo. Až by obyvateľstvo – voliči všetkých krajín sveta mali právo si vytvoriť volebný zákon bez účasti politických strán a mohli si voliť len osobnosti zo svojich obci či miest, krajov do parlamentu a mali pravo kontrolovať svojho voleného zástupcu a taktiež ho pri klamstve či korupcii odvolať, tak by vo svete neboli vojny, nebola chudoba, neboli protesty a demonštrácie a perfektne by fungovala aj trhová ekonomika k spokojnosti väčšiny obyvateľstva. Nebolo by tu integračného a globalizačného procesu v tej podobe, ktorú poznáme až dnes. Takže systém až príliš vyhovuje veľkokapitálu korumpovať politické stranícke záujmové skupiny, ktoré väčšine ničia život na čo nemajú právo. Zmenou volebného zákona by sa dlhodobo neudržal žiadny zástupca ľudu pri možnosti zastupovať svojich voličov, ale cez politické stranícke záujmové skupiny sa do parlamentu dostanú nečestný občania v každej krajine sveta, ba dokonca sa majú možnosť aj dlhodobo udržať u verejnej moci, keď ich voliči nikdy nemôžu za klamstva a podvody z postu ústavného činiteľa odvolať a potrestať, vid rôznych politikov politických trvalých karieristov v každej krajine sveta s výnimkou Švajčiarska a Islandu. Takže keď už tým politickým stranám už dnes nedôveruje až 40 percent obyvateľstva, tak sa pripojme k ním a zväčšime nespokojnú väčšinu, ktorú politici z politických strán majú len vďaka strachu 30 percent obyvateľstva z pravice. Už dnes by ich systém sa zrútil ako domček z kariet, keby neovládali vlastníkov a redaktorov z médií hlavného prúdu či politický verejnoprávne média, ktoré manipulujú obyvateľstvo žijúce v strachu z pravice v prospech ich systému prichádzať k slobodným voľbám, ktorí si vytvorili pre seba čiže pre 30 % obyvateľstva každej krajiny vo svete. Prečo zabránili obyvateľstvu politické strany vo svete vytvoriť si občianske Ústavy a občiansky volebný zákon? Odpoveď na tuto otázku som už dal v predchádzajúcich slovách, takže aj OĽaNO s týmto nechce pohnúť do predu a vyhovuje mu v plnej miere súčasný volebný zákon..


Alternatíva priamej demokracie

Pesticid od Monsanta infikuje rostliny nemocí podobnou ...

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Počátek občanských nepokojů v USA?

Ale vážení Slováci, veď vy nemáte prezidenta!


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.3372 s