21. September 2019
    
Alternatívne Energie! Nové riešenia - Dolezite.sk

Alternatívne Energie! Nové riešenia


  2012-08-10  (19:53)  |  Technológie
  55% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Alternatívne Energie! Nové riešenia

 

 Všetci vieme, že v dobre chránených sejfoch spočíva veľa vynálezov, ktoré by mohli zmeniť svet, keby nešlo o peniaze. Je všeobecne známe, že pozemské zásoby uhlia, plynu, ropy sa vyčerpávajú. Predstavme si, že autá nebudú mat na čo jazdiť, fabriky prestanú vyrábať a elektrárne dodávať energiu. Keby sme boli bez elektriny čo len krátky čas, naša civilizácia by skolabovala, nastal by chaos a začal by boj o prežitie. Veď si len spomeňme, čo sa dialo v USA, keď počasie spôsobilo, že na pár dní boli celé oblasti bez elektriny... Tempom, ktorým sa uberáme "vpred", sa však zakrátko môžeme skutočne dostať do situácie, akú opisuje Jeremy Leggett vo svojej knihe Nebezpečenstvo otepľovania Zeme, citujúc nemenovaných politikov USA. Objasňuje súčasný postoj tamojšej (a zrejme i svetovej) vládnucej garnitúry: "Vieme, že Zem je Titanik, ktorý sa potápa, a nedá sa to zvrátiť. Chceme preto tento čas stráviť ako cestujúci v prvej triede:


Existujú však ľudia, ktorí sú presvedčení, že tomu možno zabrániť. Predsa vôbec nemusíme používať uhlie a ropu alebo atómovú energiu, ktorá, medzi nami, nám vôbec nepatrí do rúk. Svet, ktorý nás obklopuje, nám predsa poskytuje milióny kilowattov energie zadarmo. Treba ju iba vedieť skrotiť a náš život sa stane ľahším a lacnejším, vzduch bude čistejší a možnosti človeka - neobmedzené.


Je známe, že väčšina zariadení geniálneho vedca Nicolu Teslu zmizla hneď po jeho smrti. Keď totiž Tesla sám a opustený zomrel v roku 1943 v izbe hotela New Yorker na Manhattane, agenti FBI zabavili všetky dokumenty z jeho sejfu s odôvodnením, že by mohli obsahovať detailné informácie o tajnej zbrani... (Dnes má Nikola Tesla múzeum v Belehrade.) Bol to nepochybne prorok novej éry, ktorý však vždy tvrdil, že všetko poznanie sa k nemu dostáva v zábleskoch intuície. Lord Kelvin o ňom vyhlásil, že prispel k pokroku vedy o elektrine viac ako ktokoľvek iný.


Tesla na základe ním objaveného vírivého magnetického poľa skonštruoval generátor striedavého prúdu. Veľa sa hovorilo o Teslovom neznámom vynáleze - jednoduchom zariadení, ktoré by sa mohlo zaobísť bez kilometrov káblov a transformačných staníc. Energiu by čerpalo priamo z okolia. Bolo by možné ho namontovať v autách, domoch, lietadlách, fabrikách... Napriek tomu, že o tomto zariadení Tesla veľa hovoril, nenašlo sa stopy ani po ňom, ani po plánoch naň. Veci znalí sú presvedčení, že energia "zadarmo" by znamenala koniec veľkých baní, elektrární. lebo veď načo kupovať čosi, čo možno mat zadarmo? Hovorí sa, že Tesla sa vybral k prezidentovi jednej veľkej naftárskej firmy, mysliac si, že vynález ho zaujme. Prezident si zobral plány, poďakoval a tým sa to skončilo. Tak ako s "večnou" zápalkou, žiletkou a inými vynálezmi. Tentoraz však išlo o čosi podstatne väčšie a významnejšie s ďalekosiahlymi následkami. Nezostalo však len pri Teslovi. Edwin V. Gray vynálezca z Los Angeles (záhadne zomrel v roku 1993), vytvoril revolučný elektromagnetický motor, ktorý dáva nádej na podstatné zlepšenie životných podmienok na svete. Jeho vynález znamená obrovský krok smerom k úžasným elektrárňam, o akých sme sa mohli dočítať iba v románoch science fiction. Preto si o ňom povieme nabudúce viac.


Zdá sa to byt neuveriteľné, ale vlády a veľké korporácie nikdy nepriali revolučným vynálezom, ktoré mohli zmeniť obraz sveta. Na vlastnej koži sa o tom presvedčil aj Angličan John Searl. Ako štrnásťročný skonštruoval zariadenie GES, ktoré sa skladá z troch prsteňov a medzi nimi sa pohybujúcich zvitkov. Po dodaní vstupného impulzu z dieselového motora začínajú prstene víriť a vytvárajú elektrickú energiu. Ako tvrdí sám vynálezca, je to perpetuum mobile. GES nepotrebuje žiadne palivo. Prototyp, ktorý skonštruoval, úspešne používa na elektrifikáciu svojho domu.


Zvedavosť priviedla vynálezcu k ďalšiemu prelomovému objavu. Zvýšil zaťaženie stroja, aby zistil, akú maximálnu silu môže získať. Vtedy sa stalo čosi zvláštne. Potom sa stroj odlepil od zeme a vzlietol smerom hore.


Searl tvrdí, že jeho generátor bude prelomový nielen v energetike, ale aj v doprave.


Navyše Searlov pohon spôsobuje ionizáciu vzduchu, pozitívne vplýva na prostredie a všetky živé bytosti. Roky experimentov ukázali, že, využijúc gravitačnú silu, možno sa veľmi rýchlo premiestňovať v strojoch. pripomínajúcich lietajúce taniere.


Cesty do kozmu sa stanú faktom.


Televízia BBC začiatkom sedemdesiatych rokov prichádzala do Searlovho domu a filmovala experimenty so zariadeniami s gravitačným pohonom (bez posádok). Niekoľko z nich, ktoré Searl vysielal do kozmu, zrejme je stále na orbite Zeme. Keď výskumy vstúpili do prelomovej fázy, čo znamená, že Searl začal budovať kozmické vozidlo s posádkou, zavreli ho do väzenia. Anglická firma dodávajúca energiu ho obvinila z používania zariadení bez atestu. Priatelia mu napísali, že všetky jeho poznámky boli spálené, prototypy zničené alebo predané na súčiastky. Nevedno, kto to urobil. On sám bol presvedčený, že na tom mala záujem vláda. Energia zadarmo by zruinovala mocné koncerny i vládne inštitúcie. Napriek všetkému Searl pokračuje vo výskume, prednáša na univerzitách, publikuje svoje práce v špeciálnych časopisoch.


Odmietaný vedec šlágrom


Ruský fyzik G. I. Šipov hovorí, že vedomie má sídlo v srdci. Tento bývalý prednášateľ na Moskovskej univerzite takisto bojuje za lacnú energiu. Z práce ho uvoľnili, pretože študentom vysvetľoval svoju teóriu vákua. Teraz prednáša po celej Európe a univerzitné sály praskajú vo švíkoch. Záujem o jeho prednášky nemajú len študenti, ale aj významní vedci.


Šipov zaviedol pojem fyzikálneho vákua. Ide o priestor, v ktorom nielenže niet žiadnych molekúl, ale ani vede známych polí. Napriek tomu vákuum obsahuje obrovské množstvo energie, ktorá čaká na využitie. Vedec našiel aj praktické využitie svojej teórie. Postavil zariadenia, ktorých výkon predstavuje 300 až 500 percent. Konvenčná fyzika takúto možnosť nepripúšťa. No napriek tomu Šipovov domáci ohrievač odoberá jeden kilowatt elektrickej energie a mení ju na štyri kilowatty tepelnej energie! Šipov skonštruoval rádioprijímač, umožňujúci okamžité odosielanie informácií na ľubovoľné vzdialenosti (jeden exemplár umiestnili v roku 1998 na palubu ruskej sondy letiacej na Mars). Tak ako Searl aj Šipov skonštruoval antigravitačné lietajúce stroje (prelet tohto stroja vysielala TV stanica Discovery). O Šipovove vynálezy má dnes veľký záujem ruský priemysel a armáda. Vedec sa však obáva, aby jeho vynálezy neboli zneužité, ak ako všetko, na čo človek duchovne nedorástol.


Prečo doposiaľ nemáme voľnú energiu?


História voľnej energie siaha, pokiaľ je mi známe, do doby Nikola Teslu. Tento génius, ktorý, odvažujem sa povedať, predbehol dokonca aj našu dobu, prišiel so zaujímavou myšlienkou. Celým vesmírom sa šíri energia, ktorú stačí len zachytiť a využiť. Nazval ju "Radiant Energy", čiže "žiarivá energia". Tesla, okrem mnoho iných, vymyslel zariadenie na zachytenie tejto energie a jej využitie. Tento vynález bol patentovaný 5. novembra 1901 pod číslom 685,957.


Od dôb Teslu bolo vymyslených mnoho vynálezov, ktoré dodávali viac energie ako spotrebovali. Tieto vynálezy sa označujú ako COP>1 (COP - koeficient výkonu), alebo taktiež OverUnity-OU (dalo by sa to preložiť ako nerovnováha, nejednota a podobne).


Spôsoby výroby energie boli rôzne: od magnetov, cez (vodné)výry po (rádiové, rezonančné)vibrácie. Vynálezov je mnoho a účelom tohto článku nie je ich vymenovanie, ale oboznámenie s faktami, prečo tieto vynálezy nie sú dostupné.

 

 

Vplyvy, ktoré môžu za nedostupnosť týchto vynálezov je niekoľko. Dajú sa rozdeliť na dve(aj viac) skupiny:  


Prvou skupinou sú energetické spoločnosti.


Tieto spoločnosti v podstate riadia celí svet. Ropné spoločnosti(Shell, Texaco,..), alebo elektroenergetické spoločnosti(Enel, AEP,..) sú najziskovejšie podniky na svete. Bez energie nie je možný rozvoj a všetko čo už existuje potrebuje energiu na svoju prevádzku. Či už sú to dopravné prostriedky, domácnosti, továrne a iné, všetko potrebuje energiu. Tieto spoločnosti majú stá miliardové dolárové ročné zisky. Každá táto spoločnosť má tisíce akcionárov.


Čo by sa však stalo, ak by sa objavil nový a lacný spôsob výroby energie? Čo by sa stalo, ak by už nikto nekupoval energiu do domácností, benzín a naftu do áut, alebo by továrne neodoberali elektrickú energiu na výrobu výrobkov? Krach, to je to čo by sa stalo. Ak by sa voľná energia objavila zo dňa na deň, všetky tieto spoločnosti by veľmi rýchlo skrachovali. S krachom týchto spoločností by nastala reťazová reakcia a krachovali by aj spoločnosti zviazané s energetickým priemyslom.


Druhou skupinou sú vlády.


Každá vláda sa snaží čo najlepšie postarať o svojich občanov(samozrejme teraz nemám na mysli minulé režimy). Vlády sa snažia získať čo najviac peňazí a s ich pomocou rozvíjať štát. Môže to byť dotovaním podnikov, budovaním infraštruktúr, zvyšovaním prídavkov a podobne. Všetky tieto veci záležia na každoročnom rozpočte, ktorý majú vlády k dispozícii. Tento rozpočet je skoro celý tvorený z daní. Dane za energie tvoria obrovský balík peňazí, ktoré má štát k dispozícii. Čo by sa stalo, keby dane za energie zanikli? Štát by prišiel o obrovské čiastky a stali by sa dve veci: prvá je, že by utrpela ekonomika štátu a druhá vypláva z prvej a to, že by sa enormne spomalil rozvoj krajiny. Vláda každého štátu sa snaží postarať sa o svojich občanov čo najlepšie. Ak by prišla voľná energia, vlády by mali dve možnosti na výber: prvá je, že by verejne rozšírili voľnú energiu a prišli by o dane. To by malo za následok zvýšenie životnej úrovne občanov, zníženie nákladov na výrobu(čiže nižšie ceny) a podobne. Avšak zároveň by nastala vyššie spomínaná situácia a to, že by enormne utrpela ekonomika a v konečnom dôsledku by prínos voľnej energie len všetko zhoršil. Druhá možnosť je, že by vlády voľnú energiu potlačili a tým by udržali štát v pôvodnom stave a vlády by boli spokojné, pretože sa situácia nezmenila a občania by tiež boli spokojný, pretože by o novej technológii vôbec nevedeli.


Minulosť


V minulosti sa s vynálezmi, vynálezcami a patentmi nezaobchádzalo najlepšie. Tí čo mali rozum predali svoje vynálezy za ponuky, ktoré sa "nedali odmietnuť", čiže buď bola ponúknutá obrovská suma, alebo vyhrážanie. V prvom prípade bol spokojný vynálezca aj kupca(najčastejšie z rád vysokých, svetových, finančných hráčov). V druhom prípade bol vynálezca rád, že sa jemu, alebo jeho rodine nič nestalo a opäť bol spokojný kupec. Avšak udiali sa aj iné situácie a to boli tie, keď vynálezca odmietol ponuku. V týchto prípadoch boli mnohí ľudia dokonca zavraždení, tak aby to vyzeralo ako nehoda. Ďalší, ktorým sa "pošťastilo" boli väčšinou "iba" zdiskreditovaní a zostatok života prenasledovaní. Skladám týmto ľuďom česť, že sa nenechali zastrašiť a tvrdo šli za svojim cieľom. Ich odvaha doposiaľ nebola ocenená a pokiaľ sa budú naďalej utajovať fakty, tak skoro nebude.


Prínos voľnej energie


Čo by znamenal prínos voľnej energie? Ak si odmyslím vyššie spomínané neblahé následky, tak len samé dobré veci :)


- V prvom rade by klesli ceny výrobkov. Výrobcovia by už nemuseli platiť za dodávky energie a tým pádom by sa znížili výrobné náklady. Autá by si mohlo dovoliť viacej ľudí. Potraviny by boli omnoho lacnejšie. Hromadná doprava by bola za veľmi nízke ceny, prípadne zadarmo.


- Zem by už nebola tak znečisťovaná. Automobily by úplne prestali produkovať škodlivé exhaláty. Určité továrne by prestali produkovať exhaláty, niektoré by ich produkciu znížili na úplne minimum. Neboli by už žiadne ropné nehody, netrpeli by žiadne vodné živočíchy.


- V krajinách s nedostatkom vody, ako sú Africké štáty by sa vybudovali vodné kanály a krajiny by začali produkovať rastné suroviny, čím by sa začala zvyšovať ich úroveň a atraktívnosť pre turistov.


- V najchudobnejších krajinách ako je napríklad Somálsko by prestal existovať hlad.


- Cestovanie na iné kontinenty by bolo prístupné úplne pre každého.


- Výskum vesmíru by sa posunul o obrovský krok dopredu. Vesmírna turistika by sa stala rutinou.


To je iba niekoľko najhlavnejších výhod voľnej energie.


Čo ďalej?


Odpoveď na túto otázku sa javí ako veľmi jednoduchá, avšak nie je to tak. V prvom rade je treba verejne priznať existenciu dostupnej voľnej energie. To je najdôležitejší krok, ktorý by mali iniciovať občania jednotlivých krajín. S nad sádzkou si trúfnem povedať, že krajina, ktorá bude prvá si získa pozornosť zahraničných investorov, čím si ekonomicky prilepší. Ďalej je nutné vypracovať štúdie na implementovanie tejto technológie do života. Je treba postupovať veľmi opatrne, aby to nemalo neblahé následky na krajiny, ako som písal vyššie. Nakoniec treba zabezpečiť postupnú implementáciu technológie.


Ako na to?


Treba naliehať na naše vlády, našu vedeckú elitu a nebáť sa posmechu. Ľudia sú zvyknutí posmievať sa neznámemu.


Schopenhauer raz povedal: "Pravda sa uplatňuje v troch krokoch:

1) Je zosmiešnená.

2) Je zúrivo odmietaná.

3) Je prijatá ako samozrejmý, očividný fakt."

 

Zdroj: http://www.aegondss.sk/ae04.html


Nikola
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2012-08-10  (20:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Za všetko táto myšlienka z článku: ,,Ľudia sú zvyknutí posmievať sa neznámemu." a tu tiež nič nové, že sa vysmieva všetkému, čo nedokáže obmedzený rozum spracovať a prijať...


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2012-08-10  (20:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Angličan John Searl v šesťdesiatich a sedemdesiatych rokoch experimentoval so zariadením, ktoré sa skladá z troch prsteňov a medzi nimi sa pohybujúcich zvitkov. Po dodaní vstupného impulzu začínajú prstene víriť a vytvárajú elektrickú energiu. Ako tvrdí sám vynálezca, je to zariadenie, ktoré okolitú, voľne dostupnú energiu mení na elektrickú a nespotrebuje pritom žiadne palivo. Našiel som fakt množstvo odkazov a vyjadrení aj akademikov, ktorí potvrdili že generátor funguje.Až sa mi to fakt zdá čudné že sa nepoužíva. Všetci sa odvolávajú na mocné korporácie, ktoré to údajne stopli.Údajne na tomto princípe p. SEARL zostrojil aj antigravitačné taniere.

http://free.zoznam.sk/video/seg-searl-efekt-generator


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.17   |   2012-08-10  (20:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven ak si to spracoval a prijal mal by si mi predsa vedieť vysvetliť presne ako také zariadenie na voľnú energiu funguje.. Pokiaľ to vieš beriem Ťa do tímu platím dobre.

Ak to nevieš nič si nespracoval ani neprijal.. Iba veríš.. A to je niečo iné. :-)
V tom prípade nić z toho.


Muchache . birawica73   |   ip:178.41.31   |   2012-08-10  (22:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ďakujem za článok. Práve voľná energia a nové technológie sú dôležitým hráčom na poli oslobodenia sa od otroctva. Ja momentálne vkladám veľká nádeje do zariadenia e-cat. http://ecat.com/ Vynález Andrea Rossiho. Na prelome rokov by mal spustiť fabriku, kde by sa malo vyrobiť milion domácej verzie ecat ročne. Dá sa to aj nezáväzne predobjednať. Bol s ním dobrý rozhovor vo WM magazíne, ak to bude skutočne tak ako hovorí, tak veľký ale skutočne veľký posun nastane v tejto oblasti. Tu je ten rozhovor http://www.wmmagazin.cz/view.php?cisloclanku=2012030001


harry . paholenu0   |   ip:178.40.25   |   2012-08-10  (23:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ty kokso.Ja som to cely cas vedel.Energia bez nakladov,ziadne odvody Dph,absolutna samostatnost,celosvetovy mier.

Toto uz vyzera byt vyriesene.Parada.

Len jedna otazka.Ak nebude nikto platit dane,kedze energie su vyriesene,z coho budu zit invalidi,dochodcovia,a nasi pocerni priatelia?

Pre zaciatok diskusie pokladam len takuto vysokointeligentnu otazku.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.17   |   2012-08-10  (23:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Harry nejako si preskočil vyvoj..

Takže pre zaciatok by mohli naši počerni priatelia točit denne osem hodin dynamo na stacionarnom bycikli. :-)


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.17   |   2012-08-10  (23:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ci teda bicykli.. :-)


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.17   |   2012-08-10  (23:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ináč to dynamo je od Teslu. A podotýkam že potrebuje dodávať energiu.. Zaujimave ze.


harry . paholenu0   |   ip:178.40.25   |   2012-08-10  (23:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko,dost som prekrocil vyvoj,nie len trochu.

Omluvam sa.Ja som moc nedomyslel,ze nasi pocerni priatela tie stacionare asi moc nepoznaju.A nieze este co je to osem hodin denne tocit.


stano . begulaju71   |   ip:217.12.62   |   2012-08-11  (08:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pre všetkých skeptikov - naozaj si myslíte že spaľovací motor ktorý vymysleli v r.1886 je to najlepšie čo ľudstvo dokázalo vymyslieť???
Za 126 rokov k tomu pridali akurát pár elektronických vecičiek a katalizátor. Hurá sme vyspelá civilizácia.


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2012-08-11  (10:03)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Muchacha vďaka za odkaz...

stano všetko je to prežitok, ktorý sa udržiava len preto, aby mohli viac bohatnúť tí, ktorí vlastnia ropné polia. Oni veľmi dobré vedia o nejednom objave, ktorý by ich položil raz a navždy na lopatky. Preto vytvárajú dojem, že nič také nie je, že sú to vymysli, ale ako vidno, aj tu majú svojich ľudí, ktorí presne to iste robia a budú vás presviedčať, aj vysmievať sa, že nič iné nie je, len to, čo my hovoríme, tomu verte, nie tým šarlatánom, ktorí nič nemajú, len slová a schémy....

http://www.youtube.com/watch?v=EIIkYlLQ_qU

http://orgo-net.blogspot.sk/2011/11/auto-na-vodu.html


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.17   |   2012-08-11  (10:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stano
Ale kdeźe odvtedy sa vymysleli rôzne motory..
Všetky ale potrebujú energiu. Motor je totiž zariadenie ktoré vykonáva prácu. :-)
Nebude sa točiť len tak ešte aj z prevodovkou a kolesami a odoberať energiu z vákua.

Tak napríklad pri 100 KW výkonu čo dnes bežný spaľovací motor dokáže, potrebuješ pri elektrickom pohone dodávať prúd 5OO Ampér pri 200 Voltoch.. Pri trojfázovej sústave dajme tomu 380V by to bolo 87 Ampér na jednu fázu že.. A to som ešte uviedol príkon pri motore ktorý pracuje bez strát. To sú už trochu iné sily ako tie hračky na stole ktoré blikajú svetielkami a drnčia magnetkami..

Takže hej, myslím si že nić lepšie ako spaľovací motor do auta prakticky ľudstvo nevynašlo, maximálne tak ten hybrid by tu bol k dispozícii. No a ak začneme spaľovať trebárs vodík, tak sme zase len pri spaľovacom motore.


zero . vaxipyke63   |   ip:85.71.83.   |   2012-08-11  (12:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Muchache

Ten článek ve VM magazínu o e-cat jsem četl. Akorát se mi nechce věřit,za předpokladu že jeho reaktor je funkční,že by mu mocichtivci dovolili tento osvobuzující vynález vyrábět. Musí jim být jasné,že by si tím začali řezat pod sebou větev!


zero . vaxipyke63   |   ip:85.71.83.   |   2012-08-11  (12:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko

Za minulého režimu vycházel informační časopis pro vedoucí členy KSČ. Půjčil mi ho tehdy známý. V něm jsem se dočetl,že nějaký Mexičan vynalezl funkční motor na vodu. Patent od něj koupila ropná společnost a asi za měsíc ho přejelo auto.


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:178.40.52   |   2012-08-11  (13:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zero Ten článek ve VM magazínu o e-cat jsem četl. Akorát se mi nechce věřit,za předpokladu že jeho reaktor je funkční,že by mu mocichtivci dovolili tento osvobuzující vynález vyrábět. Musí jim být jasné,že by si tím začali řezat pod sebou větev!

Práveže preto že to vymyslel ako kotol na ústredné kúrenie a na pred ohrev vody v paroplynovej elektrárni, preto sa až tak nemusí obávať, lebo najväčší byznys s ropou je výroba elektriny a doprava a on teraz chce konkurovať plynárňam(plynu) pri vykurovaní v zime(o výrobe el. energie hovoril že uvažuje za pár rokov) a na koniec taká malá poznámka, niekde som čítal že v USA viac energie minú na chladenie(klimatizácie) ako na vykurovanie v zime a ešte ku skeptikom, treba vyčkať rok dva(2013 má začať výroba na Floride) a uvidíme, ak nie tak potom jadrová energia a fúzia nám len zostane :DDDDDDDDDDDDDDDDD


XYZ . hitovequ92   |   ip:217.112.1   |   2012-08-11  (13:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jednoduchých vecí je aj na youtube a odskúšaných a funkčných. Stačí pohľadať a vyskúšať. Pár vecí je odskúšaných a idú. Príklad je kapanadze generátor. Ale s jednou vecou v článku nesúhlasím, a to je že keby sa zaviedli voľné energie do praxe, že by štát krachol a ľudia by to odniesli. Je to smiešny názor. Za prvé, hneď by to nešlo, nie je iba tak odpojiť z hodím prívod a nahodiť niečo nové, takže obdobie výmeny by bolo možná aj 10 rokov, pokiaľ by to mali všetci a keby štát nemal peniaze z daní za energie? Ale tie peniaze by zas mali ľudia, čo by tým zlodejom nemuseli platiť. A druhá vec, politici by nemali z čoho kradnúť. A ďalšia dôležitá vec, nepotrebujeme politikov ani takéto zriadenie ako máme teraz. Ale to je reč u o niečom inom.


Rusty . cyjymecu28   |   ip:195.91.11   |   2012-08-11  (13:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ospravedlnujem sa, ze reagujem na clanok, ktory som s velkym vypatim sil docital len do polovice. Inkonzistencia a bludy popisane v clanku(trda v tej prvej polovici) mi nedovolili ho docitat.
Bludari a idioti behajuci po nete by mali prestat nadavat na “tradicnu“ fyziku a vedcov a mali by si uvedomit, ze prave vedci su ti, ktori by taky vynalez na volnu energiu privitali a rozvinuli jeho myslienku a pouzitie. To, ze v tejto internetom prelezenej dobe to uz neni vsade je neklamnym znakom toho, ze take zariadenie neexistuje, nie toho, ze “zle“ korporacie su proti jeho uvedeniu na trh. Zobudte sa uz konspiratori. ;)
Co sa tyka napriklad solid oxide fuel cells, technologia je prelomova a v buducnosti to vyzera na slusny potencial nahradit klasicke generatory elektriny.
Prosim nepodliehajte hysterii vyvolanej podvodnikmi tu uvedenymi. Chudak tesla by sa v hrobe obracal...


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:178.40.52   |   2012-08-11  (13:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rusty pozri si film o Pastérovi ako sa mu tam mainstreamový vedci rehocú a napríklad takého Teslu by určite 2/3 vedcov tiež nerozdýchaly. Je to tak že geniálnych vedcov je ako šafránu a vymyslia aj v tejto hektickej dobe niečo nové a prevratné tak raz za 20 rokov, zoberme si že vlastne teraz fungujeme na technológii starej tak cirka 300 rokov parní stroj, a el. energia je tak 150 rokov. A k tomu parnému stroju, mohol tu byť už 2000 rokov ale ten Grék čo to vymyslel v Alexandrii to použil ako hračku. A vplyv korporácii na vynálezy si pozri dokument Kdo zabil elektromobil? / Who Killed the Electric Car? .


zero . vaxipyke63   |   ip:85.71.83.   |   2012-08-11  (13:46)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  XYZ

"Ale tie peniaze by zas mali ľudia, čo by tým zlodejom nemuseli platiť."

A právě proto si myslím,že ti zloději nedospustí aby si zastavili penězovod a odstranili jednoho z původců jejich moci.


zero . vaxipyke63   |   ip:85.71.83.   |   2012-08-11  (13:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  E1Dolars

Možná máte kus pravdy. Proti tomu ale stojí to co jsem teď napsal XYZ.


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:178.40.52   |   2012-08-11  (13:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zero nie je to tak, vláda by si prišla na svoje na DPH a na inflácii, takže sa netreba báť :DDDDDDDDDDDDDDDDDD len to zakážu vyrábať doma(bezpečnosť), ani dnes nemôžeš vyjsť s autom čo si doma upravíš na cestu, ti hneď zoberú technyčák, alebo začnú mleť že ta tvoja elektrárnička nemá testy na bezpečnosť a musíš si kúpiť tri krát drahšiu z továrne(DPH)a.t.ď.. :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:178.40.52   |   2012-08-11  (14:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ku korporáciám, no proste niektoré schudobnejú, niektoré zaniknú a niektoré sa prispôsobia (kto okrem bánk, fondov(finančná burza) má uliate najväčšie peniaze). Teraz prichádza doba že začínajú vystrkovať rôzne vynálezy rožky a okrem toho nám už končí doba ľahko dostupnej ropy(lacnej), samozrejme ešte minimálne 10-15 rokov ropa a plyn budú hit ale čo potom, už teraz šliape západu v spotrebe ropy Čína na päty(druhý najväčší spotrebiteľ na svete) a USA a Nato musia vynakladať nepopulárne a drahé úsilie na ovládanie zdrojov ropy a plynu :DDDDDDDDDDDDDDDD


zero . vaxipyke63   |   ip:85.71.83.   |   2012-08-11  (14:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  E1Dolars

Neměl jsem na mysli vlády,ale loutkovodiče. Vlastníky ropných energetických společností a bank. Nezávislost plebsu na jejich produktech je ochuzuje nejen o zisk,ale především o moc.


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:178.40.52   |   2012-08-11  (14:20)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  zero ja o tom viem, alfa a omega tohto je tzv. petrodolár(Sadám a Kadáfi by vedeli k tejto téme čo to prezradiť) :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD a možno je to všetko vlastne previazané, narobia sa dlhy, všetko sa v EU sprivatizuje(čo sa bude dať) a potom hurá bankrot a nová mena Amero a nové € a ekonomický búm pri prestavbe infraštruktúry na el. a vodíkovú technológiu, plus studená vojna(zbrojenie a lokálne konflikty) proti Číne a Rusku a ich spojencom :DDDDDDDDDDDDDDDDDD


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:178.40.52   |   2012-08-11  (14:32)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  zero moc, moc, moc, no čo k tomu povedať v tejto dobe pôžičiek, hypoték, vysokej nezamestnanosti a platiť dane treba :DDDDDDDDDDDDDDDD

no sloboda ako sa to vezme!!!
dajme si to na príklade že e-cat bude fungovať. Ako kotol na UK cena 600-1500€ ako generátor el. energie rátam že niekoľko násobne viac, takže by to mala každá druhá - tretia domácnosť(rodinné domy) v meste byty pochybujem že by to mal niekto(len najväčší fanatici) a priemysel no napríklad veľké podniky ak budú mať záujem, takže zatiaľ nič moc, elektrárne budú musieť byť(E-cat, fúzne(deutérium), jadrové(tórium, ...), vodné, paroplynové(metán, vodík), ...)...
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


zero . vaxipyke63   |   ip:85.71.83.   |   2012-08-11  (14:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  E1Dolars

Necháme se překvapit,zda to Rossi přežije.


as . sobegeqe34   |   ip:91.127.80   |   2012-08-11  (17:56)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Tesla bol velky genius,-bohuzial nemohol rozvinut plne svoje plany,-prikladov je dost zaznamenych.
A o komplikovanosti a zlozitosti,-sa mozete presvedcit.
Pozrite sa na stoziare vysokeho napetia.Vidite iba 3 droty,to jest 3 fazy..ale odkial sa berie 4 to jest "nulak"
Nuz "vyraba"sa trafakom do ktoreho sa zpoja one 3 fazy.
Ano,skutocne-na jednej svorke je stale nula-nic,ziadne napetie.
Klasicky elektromotor zapojenim do hviezdy,vam da v uzle hviezdy nulu.Jak to je mozne,-nie je to lahke pre pochopenie,-ale kazdy si to moze overit.
Su komplikovane zariadenia,s premenami energii-tak ako bola teslova veza,sam som postavil teslov generator,-a mnoho veci,-a vyjde vam s toho jedno,-ze nic nie je nemozne.
Tak ako sa teslovi smiali,tak sa mnohy smeju dnes,-system na volnu energiu,urcite je -ale nie je pristupny.
A nakoniec,-Tesla musel ossobne zaskolit inzinierov tej doby,ako sa ma spravne navinut elektromotor,-na striedavy prud,transformator,a ine..-nechapali tomuharry . paholenu0   |   ip:178.40.25   |   2012-08-11  (21:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  EIDolars 13,39.

Suhlasim,nazor kto zabil elekromobil,je jasny.

Este nedozrela doba,este sa musi kapital preorientovat na elektroenergetiku,ale az potom,ked dramaticky klesnu cisla o predaji klasickych aut.Az potom pridu zakony,ktore budu klasicke auta obmedzovat.

EIDolars,len tak na zaver,menim nazor na to,kam som si Ta predtym zaradil.


tojejedno . qupyqiwu57   |   ip:95.103.12   |   2012-08-11  (22:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Energia zadarmo,žiadna ropa,plyn....auta s nekonečnou výdržou a miliarda ľudí bez práce...Vo svete kde tvrdo vládnu prachy niečo zadarmo...hahahaha to je dosť psycho .-D


Muchache . birawica73   |   ip:178.41.31   |   2012-08-11  (22:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čo sa týka toho Rossiho.. Som aj ja veľmi zvedavý ako to dopadne, uverím tomu až keď to uvidím. Musí to mať rozhodne dobre premyslené.
Neviem ako to je už v tomto webovom rozhovore, ale v časopise hovoril aj k tej výrobe elektriny, a to toľko, že ešte sa im nepodarilo vyvinúť dostatočná teplota na výrobu elektriny, ale že na tom pracujú a časom sa im to podarí. Okrem toho sa tam niečo mihlo aj ako e-cat fuel. Uvidíme, možno práve to je tá taktika, že akože elektrina sa nám nedarí, tak to vykurovanie nejak pretlačí ak je šikovný. A fungovať to asi funguje, inak by na to ťažko zohnal sponzorov a keď pracuje na plneautomatickej linke ... Mám to predobjednané, tak dúfam, že mi príde o nieľko mesiacov revolučný email :).


sherry . foxinowa45   |   ip:84.47.50.   |   2012-08-12  (01:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko napisal:

"Sloven ak si to spracoval a prijal mal by si mi predsa vedieť vysvetliť presne ako také zariadenie na voľnú energiu funguje.. Pokiaľ to vieš beriem Ťa do tímu platím dobre."

Sloven, nic mu z toho neprezradzaj. Potom si to patentuje sam a teba vynecha z hry.


more . goxynysa   |   ip:92.52.2.1   |   2012-08-12  (09:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Druhou skupinou sú vlády.

Každá vláda sa snaží čo najlepšie postarať o svojich občanov(samozrejme teraz nemám na mysli minulé režimy).


srandistakrovak . gobutyxo79   |   ip:195.146.1   |   2012-08-13  (10:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  problem "volnej energie" je uplne zjavny, kuknite si nejake forum a uvidite, ze historicky sa jednotlive postupy rozoberaju dlhy dlhy cas (roky) a nikomu to nefunguje ("ale este skusim zmenit toto na toto"). Sem tam sa tam objavi clovek, ktory to uspesne postavil a bezi mu to v garazi, ale boji sa "MIB" (a FBI, CIA, KGB, PVC, DPH, ROH...) a tak nikomu neukaze. Ale urcite mu to funguje :-\ .
Skratka voda, voda, sama voda. A tak je to nielen na forach, ale vlastne vzdy ked sa objavi takyto "prevratny vynalez", ktory robi z nicoho nieco.


vil . qugadane26   |   ip:37.152.11   |   2012-08-13  (14:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ďakujem za informácie o viacerých vedcoch, ktorí sa venujú / venovali tejto téme. Je veľmi dôležité, aby sa tieto informácie dostávali medzi ľudí.

V žiadnom prípade ale nemôžem súhlasiť s časťou: "Druhou skupinou sú vlády.
Každá vláda sa snaží čo najlepšie postarať o svojich občanov(samozrejme teraz nemám na mysli minulé režimy). Vlády sa snažia získať čo najviac peňazí a s ich pomocou rozvíjať štát. Môže to byť dotovaním podnikov, budovaním infraštruktúr, zvyšovaním prídavkov a podobne. Všetky tieto veci záležia na každoročnom rozpočte, ktorý majú vlády k dispozícii. Tento rozpočet je skoro celý tvorený z daní. Dane za energie tvoria obrovský balík peňazí, ktoré má štát k dispozícii. Čo by sa stalo, keby dane za energie zanikli? Štát by prišiel o obrovské čiastky a stali by sa dve veci: prvá je, že by utrpela ekonomika štátu a druhá vypláva z prvej a to, že by sa enormne spomalil rozvoj krajiny. Vláda každého štátu sa snaží postarať sa o svojich občanov čo najlepšie. Ak by prišla voľná energia, vlády by mali dve možnosti na výber: prvá je, že by verejne rozšírili voľnú energiu a prišli by o dane. To by malo za následok zvýšenie životnej úrovne občanov, zníženie nákladov na výrobu(čiže nižšie ceny) a podobne. Avšak zároveň by nastala vyššie spomínaná situácia a to, že by enormne utrpela ekonomika a v konečnom dôsledku by prínos voľnej energie len všetko zhoršil. Druhá možnosť je, že by vlády voľnú energiu potlačili a tým by udržali štát v pôvodnom stave a vlády by boli spokojné, pretože sa situácia nezmenila a občania by tiež boli spokojný, pretože by o novej technológii vôbec nevedeli.

To ma v tomto type článku veľmi prekvapilo. Okrem samotnej vety, že vlády sa snažia čo najlepšie postarať o svojich občanov (tomu už, hádam, nemôže uveriť nikto) sú nesprávne aj úvahy v tomto odseku.
Sú totiž založené na nesprávnych predpokladoch. Ak by bolo množstvo vecí jednoducho zadarmo, ľudia by, logicky, nepotrebovali toľko peňazí na hradenie nákladov súvisiacich so svojím životom, nemuseli by toľko pracovať s cieľom zarobiť na živobytie, štát by nepotreboval toľko príjmov (daní...), pretože by nebolo potrebných toľko peňazí na financovanie toho, čo financuje v súčasnosti... Spoločnosť by fungovala predsa úplne inak. Však koľko z príjmu dáva človek na byt, inkaso, koľko na dopravu, koľko z cien potravín a iných produktov tvoria náklady na energie (doprava, výroba), život by bol neporovnateľne lacnejší a teda ani peniaze by už nehrali takú rolu, ako teraz. A tiež, koľko nových pracovných príležitostí by povznikalo...

Jasné, pre mnohých je to nepredstaviteľné, mnohí neveria, mnohí to dokonca zosmiešňujú a preto sa vlastne tak darí odďaľovať zavedenie technológií na voľnú energiu. Veď to často vyzerá tak, že to ľudia ani nechcú. :-( Viete, ako by nakoniec museli vlády zareagovať, keby sa ľudia zaktivizovali, žiadali konečne uvoľnenie pravdivých informácií a zavedenie takýchto technológií? Ale ako vždy, máme čo si zaslúžime. Kým sa nepohneme v myslení, zbytočne si blokujeme oveľa jednoduchší a kvalitnejší život.


Stewe002 . hydygite12   |   ip:91.227.22   |   2012-08-14  (13:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Preco si podaktory jedinci myslia ze PRACA je jedina a tak dolezita vec ze ked o nu prideme tak nastane akysi konec civilizacie ci co... A co stym ma docinenia technologia? .. PRACA moji myli.. tak ako ju pozname.. je zastarala vec co prave umiera.. PRACA je to co nam brani k postupu dalej... a teraz myslim pracu co je monotonna a vacsinna ludi sa jej vyhyba.. Je to PRACA co sa da uplne nahradit strojom a technologiou.. Je to prave stary model ponimania prace ako o dolezitosti bez ktorej nic nie je.. TO JE ALE OMYL!! Samotna technologia vznikla prave preto aby eliminovala tazku pracu.. Je to Ludsky um a vynaliezavost ktore umoznili aby ludia nemuseli tvrdo pracovat.. Ja neviem ale KTO ZVAS SI NAOZAJ MYSLI ZE PRAVE DNES JE PRACA TA NAJLEPSIA CINNOST NA ZARABANIE PENAZI?... Cena prace neustale klesa a cena technologie ktora ju nahradi tiez... PRACA je nepotrebna vec.. to co potrebujeme je zmena rozmyslania.. Ludia nikdy neprestanu vytvarat.. iba to budu robyt stale efektivnejsie! .. Ten kto si mysli ze vo svete bez prace by nikto nic nerobyl iba sa povaloval pri slnku a pil tekilu. je naozaj VEDLA.. Kto by to chcel? hej mozno na 3 tyzdne by sa to dalo ... pri najlepsom 5 tyzdnov.. ale co potom?? co by ste robyli s casom?? lezali ci noeco robyli... SPravne robyli by ste nieco co by ste mali RADI! Robyli by ste cokolvek co by vas naplnalo! a toto vlastne ide.. Technologia je to nato aby nam umoznila robyt to co naozaj chceme...


Marco . favusabu8   |   ip:195.91.5.   |   2012-08-16  (00:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Iste vsetci suhlasite ze vsetko sa tvori,hybe ci zije v konecnom dosledku vdaka energii.To znamena ze nakoniec sa vsetko premeni naspet na energiu stym iste tiez suhlasite.Tych energii je ale zda sa viac druhov.I vo vakuu posobi jedna iked tam podla vedcov donedavna nic nemohlo byt-vraj je vakum celkom prazdne!Mame dve platnicky zavesene na lankach vo vakuu a je tam nejaka sila-energia ktora ma za nasledok ze nevysia presne zvyslo dole ale su blizsie k sebe.Volna energia je energia ktoru vieme vyuzit ale zatial ju nevieme zmerat a ani dokazat.Cerpaju vecsinou(aspon na rozbehnutie)energiu zo siete a knej doplnaju(tahaju)inu energiu ktora je vsade okolo nas(a zda sa tlaci na obe tie platnicky vo vakuu a tym ich pritlaca ksebe)!A vtom je ten zisk(volna energia)!


Masleyko . nepywoky89   |   ip:178.41.80   |   2012-08-24  (19:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  z fyzikalneho pohladu perpetum mobile nie je mozne bez porusenia zakonov termodynamiky .. mnozstvo energie je dane nemozno ju vytvorit z nicoho.. plu k tomu entropia ...
no a tak je to volna energia alebo radiant energy
a to co opisuje marco v poslednom prispevku predomnou je energia vakua fungujuca na zaklade virtual particles .. a overena experimentalne Casimirovym efektomdiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


šesť + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID


 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID2013-05-28  (09:14)  |  Technológie
Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.

VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV


 - VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV2013-05-28  (09:13)  |  Technológie
Jak tak místní, státní a federální vláda hledá způsoby, jak zavést legislativu k omezení vlastnictví, převozů a prodeje poloautomatických zbraní a jejich doplňků, příznivci druhého ústavního dodatku přichází s novými inovativními způsoby jak ošálit systém nenažraně lačnící po zničení vaší schopnosti bránit sebe a svou rodinu.


Pozor na brýle Google


2013-05-17  (12:02)  |  Technológie
Koncem tohoto roku prodělá naše společnost nejpodivnější formu společenské změny – a bude to znamenat hodně sporů a konfliktů. Příčina? Brýle Google.


Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš


2013-05-16  (09:44)  |  Technológie
Kdokoliv užívajíc Skype svolil, aby tato společnost četla vše, co píše. Společnost The H v Německu od heise Security teď objevila, že tato pobočka Microsoftu tohoto privilegia v praxi využívá. Krátce pod odeslání HTTPS URL přes službu instant messaging se těmto URL dostane neoznámené návštěvy z ústředí Microsoftu v Redmontonu.


Kriticky o okuliaroch google glass


2013-05-15  (19:42)  |  Technológie
Nejsem sám, komu dochází dalekosáhlé následky rozšíření šmírovacích systémů na rozpoznání obličejů a jejich okamžité porovnání s databázemi na všechny kolemjdoucí. Mark Hurst, zakladatel analytické společnosti Creative Good, o tom sepsal článek "The Google Glass feature no one is talking about, který jsem si tímto dovolil přeložit a zpřístupnit českému a slovenskému publiku.


Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou


2013-05-07  (09:17)  |  Technológie
Rebecca Morelle viděla první test této zbraně z 3D-tiskárny v Austinu v Texasu. První zbraň zhotovená technologií 3D tisku už v US úspěšně střílela. Ta kontroverzní skupina Defense Distributed, která vytváří takovéto on-line stahovatelné výrobní plány, už takto střelnou zbraň vyrobila.


10 MODERNÍCH METOD OVLÁDÁNÍ MYSLI


2013-05-03  (09:05)  |  Technológie
Čím více se zabýváte ovládáním mysli, tím více si musíte myslet, že existuje nějaký koordinovaný plán, který je realizován již velmi dlouho a jehož cílem je učinit z lidí nemyslící stroje. Po celou dobu, co jisté skupiny usilují o ovládnutí mas, snaží se o ovládnutí mysli jedinci, kteří zkoumají lidské chování v zájmu toho, aby podřídili celé masy vůli úzké „elity“.


VIDEO: PODPRAHOVÉ SIGNÁLY V REKLAMĚ, ANIMOVANÝCH FILMECH A HUDBĚ


2013-04-25  (09:20)  |  Technológie
Problémem mnoha lidí je to, že jsou pod vlivem masové hypnózy a vůbec si to neuvědomují. Naše smysly jsou bombardovány obrovským množstvím informací a dezinformací. Jen malá část z nich se dostane do našeho vědomí. Podvědomí je však absorbuje všechny.


VORTEXOVÁ ELEKTRÁRNA JAKO ALTERNATIVNÍ ZDROJ ENERGIE


2013-04-23  (10:05)  |  Technológie
Zkušební prototyp této elektrárny zkonstruovala společnost Sumatel v Savojsku. Věž vysoká 300 m by dala výkon 242 MW pro teplotní gradient 30 stupňů. Francouzský letecký inženýr Edgard Nazare pracoval v 60. letech v Alžíru, kde pozoroval větrné víry na Sahaře. Výsledkem jeho přemýšlení byl francouzský patent N° 1439849/P.V. 983953 podaný 3. srpna 1964 v Paříži (Générateur de cyclones artificiels). Na základě jeho návrhu podala 31. března 1982 skupina dalších vědců a inženýrů průmyslový patent N° 8205544/2524530 (Procédé pour la construction de tours de centrales aérothermiques). První zkušební prototyp této elektrárny najdete na fotografii v anotaci. Zkonstruovala jej společnost Sumatel v roce 1997, a to v Savojsku.


Čo je Bitcoin? (titulky) a ako ich "zadarmo" získať


2013-04-15  (12:41)  |  Technológie
Titulky nastav v pravo dole funkciou CC. Mining v poole Keďže príjem zo solo miningu je naprevidelný a ťažko predvídateľný, začali sa mineri združovať do skupín, tzv. mining poolov. Ak jeden zo skupiny nájde validný blok, rozdelí sa odmena medzi všetkých spravodlivým dielom podľa množstva odvedenej práce.


STANOU SE VÝPRAVY K HVĚZDÁM SKUTEČNOSTÍ?


2013-04-03  (09:19)  |  Technológie
Dá se doletět do neslunečních planetárních soustav rychleji rychlosti světa? Ano, říká Harold White. Se svým týmem v NASA vyvíjí supersvětelný (superluminal) motor pro cesty ke hvězdám. Do soustavy Alfa Centauri 4 světelné roky od Slunce doletí taková loď za pouhé dva týdny. Dá se doletět do neslunečních planetárních soustav rychleji rychlosti světa? Ano, říká Harold White. Se svým týmem v NASA vyvíjí supersvětelný (superluminal) motor pro cesty ke hvězdám. Do soustavy Alfa Centauri 4 světelné roky od Slunce doletí taková loď za pouhé dva týdny.


Bashar - Jak funguje teleportace


2013-03-25  (23:15)  |  Technológie
převzato od uživatele: LIGHTENINGIAM1111 channeling: Darryl Anka www.bashar.org


Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?


2013-03-17  (10:46)  |  Technológie
Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Rub a líc internetu rozhovor s hackerem Varovné signály a vše neznámé o internetu


2013-03-15  (20:21)  |  Technológie
Video.


SÍLA MYŠLENKY (z cyklu Pološero, ČT)


2013-03-12  (09:42)  |  Technológie
Objevujeme, co už od pradávna víme...Jaké možnosti a jakou sílu má vlastně lidská myšlenka? Existují věci a jevy, které se zdají být za hranicí reality. A my na to znovu přicházíme. (Česká televize 2012, režie Pavel Dražan)


Zpřístupnění převratných technologií zdarma celému světu!


2013-03-10  (10:39)  |  Technológie
21. září 2012 bude v nadaci Keshe uveřejněna první fáze její kosmické technologie a gravitačních a magnetických systémů, které vyvinula, pro všechny vědce na celém světě zároveň, pro výrobu a kopírování. Od toho okamžiku přestanou mít mezinárodní hranice jakýkoliv skutečný význam. To proto, že jakmile bude postaven první létající systém a uveden do provozu pro veřejnost, doba cesty například z Teheránu do New Yorku potrvá maximálně 10 minut.


MIT OBJEVILA UMÍSTĚNÍ PAMĚTI: JEDNOTLIVÉ NEURONY


2013-03-08  (08:52)  |  Technológie
Výzkumníci MIT ukázali vůbec poprvé, že paměť je skladována v určitých specifických mozkových buňkách. Nabuzením určitých svazků neuronů byli výzkumníci schopni subjekt donutit, aby si vybavil určité vzpomínky. Odstraněním těchto neuronů by subjekt tyto vzpomínky ztratil.


V USA SE PODAŘILO VYTVOŘIT NESMRTELNOU BUŇKU


2013-02-25  (09:21)  |  Technológie
Americkým vědcům se podařilo vyvinout buňku, která zůstane živá i po smrti. Je to sice paradoxní, ale mrtvá buňka je neuvěřitelně životaschopná. Vydrží například mnohem vyšší tlak a vyšší teplotu než buňka obyčejná.


Pentagon (TERORISTICKÝ ÚTOK 9/11)


2013-02-24  (12:07)  |  Technológie
Podle svého názvu (z anglického výrazu pro pětiúhelník) je to mohutná čtyřpatrová stavba ve tvaru pěti soustředných pravidelných pětiúhelníkových okruhů (rings, značených A až E, s délkou strany přes 200 m), protnuté na každé straně třemi spojnicemi. Uprostřed celé struktury se nachází zahrada s několika stromy. Jeho stavba začala 11. září 1941. Na přelomu století prošel významnější renovací, některé strany byly ztvrzeny ocelí. 11. září 2001 (přesně 60 let po začátku stavby) se stal cílem teroristického útoku. Byl na něj naveden unesený Boeing 757 z letu 77.


Bioprinting - nová technologie pro výrobu umělého masa


2013-02-19  (09:00)  |  Technológie
Po zavedení tohoto způsobu získávání masa a kůže by tak poklesl celkový rozsah zabírané plochy země o neuvěřitelných 99%, spotřeba vody by klesla o 96%, elektrické energie o 45 % a ubylo by také celých 18% z celkového objemu emisí CO2 - pro zvířata by pak samozřejmě tato změna znamenala konec utrpení ve velkochovech a na jatkách.


Výrobca sa naozaj pokusil odstaviť môj výrobok, viac krát - Nervy mám


2013-02-07  (11:49)  |  Technológie
Písalo sa to tu viac krát že výrobcovia dávajú do výrobkov "kazítka" ktoré majú za úlohu po určitej dobre pokaziť výrobok aby ste si kúpili druhý. Aj to že sa dali nájsť tak to zase začali reišiť softwarovo aby sa kazítko nedalo nájsť. Veril som tomu už predtým ale teraz keď som si skúsil na vlastnej koži a takmer ma dobehli tak mám chuť vražiť už je to osobné.


Asteroid nás mine, nebezpečí přetrvá


2013-02-04  (09:52)  |  Technológie
Ti z nás, kteří čekali a nedočkali se v prosinci konce světa, mají další důvod k obavám. 15. února proletí kolem Země pětačtyřicetimetrový asteroid DA14. Maximální sblížení bude činit 28 tisíc kilometrů. Od 90. let ještě tak blízko Země neprolétalo žádné nebeské těleso takových rozměrů.


Zapomeňte na zedníky, vytiskněte si vlastní dům


2013-01-30  (09:09)  |  Technológie
Převratná technologie 3D tisku pokročila k další metě. Vydaří-li se experimenty, zcela to změní architekturu i budoucnost stavebnictví.


Tažný paprsek z Hvězdných válek a Star Treku existuje


2013-01-25  (09:00)  |  Technológie
Brněnským vědcům se podařilo jako prvním na světě potvrdit, že tažný paprsek známý například ze sci-fi filmů Hvězdné války či Star Trek funguje. Svůj objev zveřejnili v prestižním časopise Nature Photonics.


Hacker z argentiny zveřejnil mapu nezabezpečených domácích kamer


2013-01-23  (19:13)  |  Technológie
Jeden Argentinský hacker veřejnosti ukazuje, že je důležité si pečlivě stahovat nový firmware.


Domácí spotřebiče vás budou špehovat


2013-01-11  (09:14)  |  Technológie
Bloomberg přináší zprávu, která upřesňuje, jak zdánlivě nevinné elektrické spotřebiče jako vařič rýže a lednička jsou nyní vyráběny s operačním systémem Android od Googlu a s internetovým připojením. Samozřejmě že tento článek zdůrazňuje, že je to dobrá věc, užitečný inovativní technologický skok. Pravdou však je, že tyto přístroje se nyní stávají nástrojem pro vaše špehování ve vašem vlastním domě.


Televízory, ktoré sledujú VÁS: Panasonic odhalil nové sady, ktoré spoznajú ich vlastníka


2013-01-10  (09:27)  |  Technológie
Sme stále viac zvyknutí sledovať naše televízory, avšak Panasonic to všetko dokázal zmeniť – televízory sa budú pozerať na nás, kým my sa budeme pozerať na nich. Spoločnosť tvrdí, že nové sady televízorov Viera, ktoré boli odhalené na Consumer Electronics Show v Las Vegas dokážu spoznať ich vlastníkov a nastaviť sa podľa ich obľúbených nastavení a kanálov.


VIDEO: Mladý génius a sny v kódech


2013-01-10  (09:23)  |  Technológie
Santiago Gonzalez je 14 letý génius. Mladý Američan miluje programování, až se mu zdají sny v programátorských kódu. Santiago je mimořádně inteligentní chlapec a jeho životní příběh sledují světová média už minimálně poslední dva roky. Od svých jedenácti let studuje na špičkové americké technické univerzitě, na prestižní Colorado School of Mines. Dnes patří k jejím nejprestižnějším žákům. Každé ráno vstává o 5:30 h na na jeho nočním stolku nesmí chybět zápisník. Proč?


NÁŠ DENNÍ CHLÉB - (ukážte to deťom na školách vy promovaní pokrytci v kravatách)


2013-01-09  (13:56)  |  Technológie
V supermarketu na pultu, úhledně zabalené, to vypadá dobře! Ale kolik je za tím utrpení zvířat? Jak vlastně vzniká náš „denní chléb"? Režisér Nikolaus Geyrhalter ve svém dokumentu přináší děsivě chladnou impresi obrazů a informací ze současného zemědělského průmyslu..


VIDEO: Nevídaný jev ve vesmíru


2013-01-09  (10:21)  |  Technológie
Astronomové prozkoumali hvězdu HD 142527, kterou zachytili v blízkosti jiných planet. Obrovská masa plynu, která se nacházela kolem zmiňované obří formující se planety je poprvé, kdy byla ve vesmíru zpozorována.


Software ke stažení: Vybavte si počítač programy zdarma


2013-01-07  (00:46)  |  Technológie
Tohle samozřejmě není konečný ani nejlepší výčet programů, které můžete získat zcela zdarma. Pokud si je oblíbíte a přesvědčí vás, pak zkuste rovnou nějaký linuxový operační systém, kde jsou mnohé z těchto aplikací doma. Může to být třeba přenosný Slax nebo tradiční Ubuntu či Linux Mint.


Ďalšie prekvapenie na Google Earth...


2012-12-28  (14:02)  |  Technológie
Žeby opäť niečo zabudli urobiť, alebo čo sa opäť našlo, čo tam nemalo byť...?


Ďaľšie z technológií...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

„Kdyby mě zabili…“ Pravda o Českej republike!

Dokument vysílaný na ČT 2, dne 10. března 2011, by v každé normální zemi okamžitě musel mobilizovat média a všechny občany, kteří si ještě zachovali zdravý rozum – stejně jako skandál s přepadením ČT! Naší zemi vládnou a ovládají ji jiní.


7 bylinek a koření, které vám sníží tlak

Profesionálny šport do vyspelej civilizácie nepatrí

Co chce Západ od Ruska?

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Iontové, holografické a magnetické náramky = PODVOD!

Archív

Zavádzanie slovenských médii ohľadne Grécka

Sorry, že obťažujem čitateľov tohto fóra, ale neviem kde a ako mám zverejniť informáciu, ktorá je pre mňa veľmi dôležitá pretože jednoznačne poukazuje na to, ako "pravdivo" a "plnohodnotne" je informovaná slovenská verejnosť o existenčnej kauze "GRÉCKO"...


Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Od deda Sorosa nie je nič zadarmo!

Masmédiá ako mocný nástroj na ovládanie ľudí

Hlinové vystúpenie v parlamente


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.4156 s