20. September 2019
    
Antikresťanský postoj - Dolezite.sk

Antikresťanský postoj


  2011-01-04  (15:06)  |  Úvahy a komentáre
  55% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Antikresťanský postoj

Človek sa môže v podstate celkom oprávnene pýtať prečo práve antikresťanský postoj. Nuž celkom jednoducho a jasne - to treba hneď zo začiatku povedať - pretože kresťanstvo vyslovene podporuje pokrytectvo, faloš, lži, prekrúcanie a zamlčovanie faktov, a to ako pri jednotlivcoch tak aj v celej spoločnosti, ako v súčasnosti tak aj v minulosti.

Uvediem jednu smutnú štatistiku. Keďže na Slovensku sa hlási ku kresťanskej viere 84 percent obyvateľstva, z toho 73 percent  katolíkov, je jasné ako by naša spoločnosť mala vyzerať. Treba sa pozrieť ako to v slovenskej (a nielen v slovenskej) spoločnosti je a úsudok si urobí každý sám.

Cirkev je podporovaná štátom, štát daňami od obyvateľstva. Teda na cirkev prispieva každý kto platí dane, čo je dosť svinstvo, keďže cirkvi vyberajú okrem iného aj vlastné poplatky. Treba sa pozrieť prečo je to tak. Súvisí to jednoducho s faktom, že cirkev a vládnuca moc nech už bola a je akákoľvek, vždy išli ruka v ruke.  Pozrime sa na vládu či konkrétnych predstaviteľov vlády či už terajšej alebo minulej. Vždy a všade sa promenádovali v prvých radách na všetkých verejných cirkevných obradoch, zvlášť keď sa to vysielalo v televízii. Predstavitelia štátu udržiavajú nadštandardné vzťahy s predstaviteľmi cirkvi. Dôvod je jasný. Všimnime si, že aj najväčší hulváti a hovädá, a že ich v našej politike už bolo, si nedovolili verejne vystúpiť ani slovom proti viere či náboženstvu, aj keď je nad slnko jasnejšie, že ich viera bola a je v niečom úplne inom. Vrcholoví politici majú dobre spočítané, že ak by verejne povedali svoj názor resp. pravdu o tejto veci, boli by u verejnosti odsúdení k politickému zániku. A tak sa hrá dokola stále tá istá hra, pretože vláda ako aj štát žije z ľudí, samozrejme tým viac cirkev. Nielenže  politici, ale ani žiadne známe či populárne osobnosti si nedovolia povedať čo sa týka týchto vecí naplno čo si myslia. Dôvod je ten istý, znepáčili by sa.

Naproti tomu masové či tzv. mienkotvorné média majú zas dovolené informovať len prokresťansky. Dôvodov je tiež viacero. Uvediem príklad: Navážanie sa do satanistov. Nejde o obhajovanie satanistov či ich učenia, o tom nech si urobí názor každý sám za seba. Ide o objektivitu informácií resp. informovania.Josef Veselý, spisovateľ, ktorý pracoval na svojej monografii Satanizums, spomína, že sa istému novinárovi (z nemenovaného českého denníka) zmienil o práci na svojej knihe. Ten prejavil záujem a navrhol mu, že napíše o tom článok. Keď mu v hrubých rysoch načrtol o čom kniha je, novinár zosmutnel. Vraj, ak tam nie sú vraždy a násilie nemá záujem. Majú dovolené písať o satanizme len negatívne. A tak to nie je len v tomto denníku, žiaľ je to jav všeobecný. Zamyslime sa prečo by sa nemohlo seriózne informovať, aj keď len o takejto banálnej literárnej veci? Denníkov je mnoho a s rôznym zameraním. Zrejme je tu vyšší záujem, z ktorej strany je tento záujem či už priamo alebo sprostredkovane je jasné.

Ďalší príklad pokrytectva a intríg je novela zákona 201/2007 Z.z. upravujúca registráciu cirkví a náboženských spoločností. Takže spoločnosť, ktorá chce byť zaregistrovaná ako cirkev a tým uplatňovať nárok na financovanie zo strany štátu (ako ostatné cirkvi u nás) musí podať návrh na registráciu, ktorý bude obsahovať: “... čestné vyhlásenie najmenej 20 000 plnoletých členov, ktorí majú trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a sú občanmi Slovenskej republiky, o tom, že sa hlásia k cirkvi alebo náboženskej spoločnosti, podporujú návrh na jej registráciu, sú jej členmi, poznajú základné články viery a jej učenie a sú si vedomí práv a povinností, ktoré im vyplývajú z členstva v cirkvi alebo náboženskej spoločnosti, s uvedením ich mien, priezvísk, trvalého pobytu a rodných čísel.“ Na zaregistrovanie občianskeho združenia sú potrebný traja dospelí ľudia, na založenie politickej strany tisíc podpisov, na registráciu náboženskej spoločnosti je potrebných 20tisíc dospelých občanov, ktorí sa k danej spoločnosti hlásia. Nepomer je vidieť na prvý pohľad. Prečo? Údajný dôvod bol, aby štát nefinancoval hocijakú škodlivú sektu. Druhý dôvod bol strach z moslimov. Za zmienku stojí aj to, že pri schvaľovaní spomínanej novely zákona sa vzácne zhodla koalícia i opozícia.


Nakoniec jeden príklad „objektívneho“ a „vyčerpávajúceho“ spravodajstva:

„V irackom meste Mosul naďalej panuje protikresťanská nálada. Najnovšie verejnosťou otriasla správa o smrti 36- ročného Chourika Bagrada, ktorý bol kresťanom Arménskej cirkvi. Jeho mŕtve telo našli včera v Mosule na severe Iraku.

Ďalšieho veriaceho uniesli na Nový rok. Zadržiavali a mučili ho štyri dni. Prepustili ho až po zaplatení kaucie. Spravodajská agentúra dodáva, že za únosmi sú kriminálne skupiny, ktoré chcú peniaze kresťanov. Tieto skupiny sú napojené na Al - Kajdu, ktorá v tejto oblasti pôsobí. V októbri zabili 16 kresťanov a 2000 rodín bolo nútených opustiť krajinu. Tieto skupiny sa tešia zo zabíjania kresťanov, ničia ich domy, majetok, vyhrážajú sa im.“


 
Takto komentuje situáciu v Iraku jeden česky kresťanský portál. Jednému sa z toho obracia žalúdok. Každý normálny človek sa pozastaví nad tým, že sa tu informuje o mŕtvych či zavraždených kresťanoch a nie o ľuďoch celkovo. Jediné o čo im v spomínanom článku ide je to, že zabíjajú kresťanov. Na ostatných ľudí zrejme kašlať, a čo viac, chcú peniaze kresťanov. Taká nehoráznosť. To musí každého pravoverného kresťana roznietiť k spravodlivému hnevu. Všimnime si tam tú takmer podprahovú vsuvku na záver: “Tieto skupiny sa tešia zo zabíjania kresťanov“ - to nepotrebuje komentár.

Tento ako i mnoho iných článkov a skutkov z bližšej i vzdialenej minulosti ukazuje, že pre veriaceho kresťana bol tzv. blížny vždy len ďalší veriaci kresťan. Na ostatných sa pohliadalo ako na menejcenných, čo svojou obmedzenosťou dokazuje aj vyššie uvedený článok. Nejde o objektívne informovanie čitateľa , ale o vyvolanie morálneho pohoršenia a rozhorčenia. V čom sa ich rétorika v ničom nelíši od tej moslimskej.


antik
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Bludar   |   ip:178.41.33   |   2011-01-04  (21:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keby si radšej svoju energiu zameral inak ako na nenavist voci krestanstvu, tak mozno aj svet by bol krajsi aj tebe by to pomohlo :) si myslim ze na svete su DOLEZITEJSIE veci ako stvat ludi proti krestanstvu.....


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2011-01-04  (21:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No nehoráznosťou je v prvom rade snímok, ktorý bol v príspevku použitý! Myslím, že ak niekto také niečo použije, tak len dáva najavo, že koľko zloby a nenávisti v ňom hniezdi...Dokonca vyjadruje sa tu antikresťanský postoj, čo je už ozaj na zváženie, opäť miešanie niečoho s niečím. Dokonca sa tu naoko nenápadné ponúka satanizmus...čo je viac ako na zváženie...ale asi niekomu to presne tak vyhovuje...


Evropa   |   ip:217.112.1   |   2011-01-04  (21:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Evropa bude křesťanská, nebo nebude.


Evropa   |   ip:217.112.1   |   2011-01-04  (21:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To Bludař a Tony. Shodneme se. Autor je ko ko t.


Autore   |   ip:217.112.1   |   2011-01-04  (21:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To je fakt, že celosvětově pronásledují a vraždí křesťany.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-04  (21:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  človek sa sem pride po dlhšom čase pozrieť čo nového a nájde zase taku hromadu nečitateľnych blbostí...

"Majú dovolené písať o satanizme len negatívne"

podľa chlapca by mali spravy vyzerať asi nasledovne: včera skupinka satanistov zabila 4 malé šteniatka a na záver si pripila s ich krvou. Veľmi nás tešia tieto mimoškolské aktivity detí a držíme palce v rozvoji osobnosti. Na záver želáme krásny a krvavý black sabath a smrť všetkým kresťanom. Satan je náš pán. Dovidenia.

Ale inak nie som satanista - len pišem taketo hluposti a volam sa antiK


TomiCox   |   ip:78.98.128   |   2011-01-04  (21:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V niecom je to aj pravdive.Ako kedysi bolo v telke,ze niekde na dedine hovoril farar ludom aby isli volit toho jedneho cloveka,a samozrejme postarsi ludia dali na slova farara,pretoze farar by nikdy neklamal...a vieme aky su niektori ludia a vedia to aj politici,vacsina su krestania tak preco ist proti volicom.
"Podľa chlapca by mali spravy vyzerať asi nasledovne...",samozrejme hned sa musi napisat najhorsi scenar,clovek tu napise clanok o autobuse a medzi prvymi je prispevok "Vies kolko ludi zomrelo v autobuse?!"
Evropa,podla coho sudis ze je ko ko t?Podla clanku vidis ze by kokokokoktal?Nadavat sa tu nemoze tak nerob kraviny =)LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-04  (22:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  TomiCox - a čo take pozitívne by si napriklad konkretne ty napísal o satanizme?


Astar   |   ip:91.127.14   |   2011-01-04  (22:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Obrazok nacrtol..ako asi bude vyzerat kristus na papezskej carodejskej ,,palici,,...ktory bol nedavno upgradnuty ...teraz ma pokryveny kriz...a skruteneho krista v bolestiach...toto bude len dalsi stupen obludnosti cirkvi...a pre istotu mu prebodnu srdecnu cakru(bude z neho trcat kopija)..a na korunnu cakru mu nasadia korunu z ostnateho drotu(trochu sucasnej kultury nezaskodi)


zoli   |   ip:85.216.16   |   2011-01-04  (22:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cirkev je dobra len pre farizejov a pre ovce ... ten, kto skutocne hlada, hlada vo svojom srdci a nie v kostole...


TomiCox   |   ip:78.98.128   |   2011-01-04  (22:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB-Nic pozitivne,ide to uplne mimo mna.Stacilo napisat,ze satanizmus je brany ako nieco zle,preto sa o tom nepise,a ked niekdo mysli ze je natom nieco dobre,tak len pre par ludi a nie pre spolocnost.Preto sa o tom pise len negativne.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-01-04  (23:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ten článok stojí na faktoch, ktoré sa nedajú poprieť.
Vrahovia v Iraku nosia kríže. Keď Iračanovi zabili syna ranou pažby do hlavy, na tej pažbe bol kríž. Nedokážu na oplátku zabiť Američana, tak zabíjajú aspoň nositeľov toho strašného znamenia. Kresťania zabíjajú v Iraku. Neviem nič o tom, že by sa napr. cez Slovensko valili moslimské tanky, že by moslimské satelity navádzali moslimské rakety na Dóm sv. Martina počas bohoslužieb a mne v rodine ešte nikoho žiadny moslim nezabil. Vám áno? Lebo takmer niet moslima v Iraku, ktorému by niekoho z rodiny nejaký kresťan neodbachol.
Škoda, že nemáme ropu. Mohli sme si užiť vraždenie od našich bratov-kresťanov, aspoň by poniektorí začali lepšie chápať znamenie kríža.


Andy   |   ip:217.144.2   |   2011-01-04  (23:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A zas su tu ti isti diskuteri, co ked vidia nieco antikrestanske , tak si tu robia dobre...


Bludar   |   ip:178.41.33   |   2011-01-04  (23:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tato stranka ze DOLEZITE sa uz bohuzial nikam neubera, len par ludi (vratane admina) si tu liecia svoje komplexy....

ako citat tu ze slobodomurari su dobry, lachke drogy su super, krestanov treba nenavidiet, islam milovat, boha nenavidiet, materializmus uznavat, homosexualov milovat.... atd atd....

no proste sa to tu totalne zmenilo......Astar   |   ip:91.127.14   |   2011-01-04  (23:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :)))))))))))))


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-04  (23:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...a tie ubohe ateisticke ovečky, čo nemaju pevny bod v živote nakoniec naletia na všetko a už ani nevedia čo je dobre a čo zle


Astar   |   ip:91.127.14   |   2011-01-05  (00:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mne to povie moje srdce....ty mas na to svojho boha..:)


Skladacka   |   ip:95.102.25   |   2011-01-05  (00:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bludar
Práve že ešte len naberá grády :D mne sa táto stránka páči od prvej chvíle. Môže tu chodiť čo chce táto stránka je proste skvelá.

Na článkoch predsa nezáleží. Dôležitý sú ľudia.

Aj rôzne knihy píšu o jednej realite rozdielne. Veď o čom by to bolo keby informácie boli jednostranné. Je správne že mozog dostane dve rozdielne informácie na tú istú vec ! Veď o čom by to boľ ľudský mozog keby dostal iba informáciu z jednej strany akú voľbu rozhodnutie by ten mozog musel urobiť ? Veď práve o tom je rozmýšľanie.


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-01-05  (00:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  boze vy ste trapny a smiesny:Dtoto je normalne bojisko:Dego proti egu:D
je vam dufam jasne ze pravda nikdy nezvytazi pretoze pravda neexistuje kazdy ma svoju subjektivnu pravdu
ta objetkivna tu bude jedine vtedy ked jedna pravda zabije tie ostatne:DCHCETE SA POZABIJAT NA VZAJOM?nemate pocit ze niekto by to tak chcel?


Astar   |   ip:91.127.14   |   2011-01-05  (00:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  classique...:)))) ved nam tu nekaz srandu..:) ty im to povies rovno do oci....teda skoro..do oci :))


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-01-05  (00:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aa oni to aj tak nepochopia:Ddavam tomu nove rozmery:D


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-05  (00:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ako to,že pravda neexistuje? Bez ohladu na to, čo kto hovori, pravda je na tom nezavisla, nakecať toho môžem aj ja dobludu, ale či to bude aj pravda...

"mne to povie moje srdce....ty mas na to svojho boha..:)"

srdce? ten obyčajny biologicky organ? Možno sa počas evolucie naučilo rozpravať:), ako to chapeš, že ti srdce hovorí a čim to je?
Bludar   |   ip:178.41.33   |   2011-01-05  (00:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Skladacka mas uplnu pravdu !

informacie nemaju byt jednostranne aby to cloveka donutilo rozmyslat a asi preto mi tu admin nechce uverejnit linky, aby sa niektorym nezavaril mozog.....

TOTO CHCEM VENOVAT VSETKYM ATEISTOM, ZEITGEIST FANUSIKOM A POD MATERIALISTOM ...

http://www.youtube.com/watch?v=NV7l0JPFZKk&;feature=related

ale ako pozeram niektory ludia maju z toho radost ze tato stranka upadla.... asi to bol ich zamer.. no nic su aj ine stranky....


Astar   |   ip:91.127.14   |   2011-01-05  (00:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB ..si chirurg? asi ano..ked cloveka a jeho organy beries len z pozicie hmoty...pockaj..dame si to dosuvisu..aha...doba temna...vladne ,,rozum,,...zabuda sa na cit....preco je asi tolko infarktov??.....a to nic...ja som len vysinuty obcan.Astarko..:))


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-01-05  (00:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenka anjelik moj ty sa sem chodis tiez len zabavat ze:D?
otom ti hovorim:Dpravda neexistuje:Dmozes povedat cokolvek komnukolvek ale bude to stale len tvoja pravda
dolezite je byt uprimny k sebe samemu:D
skor si myslim ze ked clovek hlada pravdu hlada v skutocnosti seba sameho.aj to co pisem nieje pravda
je to len moja vizia stvojou pravdou to nema nic spolocne,,,mozno daco preto hladaj na vsetkom to co nas spaja a nie to co nas rozdeluje vo svete je uz aj tak vela choasu naco este prilievat olej do ohna?
classique   |   ip:217.12.49   |   2011-01-05  (00:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bludar ten dokument som vydel uz davno a je dost dobry:D odporucam kuknut..


Bludar   |   ip:178.41.33   |   2011-01-05  (00:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  classique

dokument si videl ale akosi si ho nepochopil.... to neni superstar ze pozriem pobavim sa a konec tma....

to mi pripomina kamarata co je horlivy zastanca zeitgeistu, antikrestan a dobre ze si nohy nedolamal ked utekal volit liderku krestanskej unie Karafiatovu-Sorosovu a este ze pan z Bildenbergu Miklos postavil SK ekonomiku na nohy .... No co takemu cloveku povedat ???


Bludar   |   ip:178.41.33   |   2011-01-05  (00:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  classique


ale to je asi len moja pravda ....tvoja pravda je asi ina....sorosova pravda je ina..... pravda casopisu pravda je ina..... stefan hrib ma urcite svoju absolutnu pravdu.... atd.....

nemyslis si ze napad prejst z lachkych na tvrde synteticke drogy bol dobry ?


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-01-05  (00:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mas pravdu bludar prepac ze som sa vyjadril na nieco comu vobec nechapem:D
ja poviem len tolko kolko som uz v inej diskusi pisal
astarovy: vsetku svoju energiu koncetruj na seba samotneho.
preco ta trapi nejaky bulo co chodi volit?


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-01-05  (00:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bludar:
ake synteticke drogy ja neberem ani antibiotika nieto este synteticke drogy:D skus troska zastavit predtym ako nieco napises privela znasilnujes svoju mysel a potom
to vyzera tak ze si uplny idiot:D


Bludar   |   ip:178.41.33   |   2011-01-05  (01:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  classique

ale ved ty pises vseobecne o nicom a robis z toho zaveri..... a zaver je vzdy rovnaky - chyba je v diskutujucom........

to je nejaky novy newspeak venus ? nieco ako politicka rec... narozpravat vela a nepovedat nic.........?
Bludar   |   ip:178.41.33   |   2011-01-05  (01:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   classique

a nezabudni pourazat a dat si nakonci smajla aby to vyzeralo ze si v pohode :DDD


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-01-05  (01:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  trafil si kllincek po hlavicke:D
Ten kto vidi vidi vtom co pisem dost nato aby pochopil
co som:Dvo svete mozes byt cim kolvek ale najtasie je byt sam sebou lebo byt sam sebou znamena byt nikim:D
ja hladam pokoj:Dnechcem byt niekym pretoze clovek ktory stale nieco chce nikdy nebude mat pokoj...
nepovedat nic je teda viac ako povedat vsetko:Dyou now me?


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-01-05  (01:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bludar mna len tak hocico nerozladi:D
Bludar   |   ip:178.41.33   |   2011-01-05  (01:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a laskavo nevolaj mojho kamarata bulo... jednak ho nepoznas a inak je to velmi dobry clovek.... Ja ludi neodsudzujem, len preto ze maju iny nazor, nabozenstvo. alebo su jednoducho iny.......

ten dokument na ktory som dal link si pozri radsej este raz...... opakovanie matka mudrosti !
Bludar   |   ip:178.41.33   |   2011-01-05  (01:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak hadam raz ten pokoj najdes.......(nehladaj ho v drogach!)


snad len moje odporucanie:

Na hladanie pokaja pouzivaj rozum !!! Najlepsie nepriotraveny....
classique   |   ip:217.12.49   |   2011-01-05  (01:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  odporuc my radsej nejaku dobru knihu kde sa aj naucim to kcomu ucili stary egyptania svojich ziakov:Dmozno tak tomu viac pochopim ako ked pozriem len dokument:Dto je to iste ako ked ti dakto stale vari jedlo najes sa stale ale varit sa nikdy nenaucis:D


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-01-05  (01:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bludar:jasne rozumom mam hladat pokoj:Duuz tomu chapem
idem nato...clovek sa stale uci


Bludar   |   ip:178.41.33   |   2011-01-05  (01:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no vidis

ze cez tvrde synteticke drogy cesta k pokoju nevedie....inak aky je rozdiel ked dostanes nejaku informaciu z knihy a z dokumentu ?.... to ako budes vyzerat vacsi inteligent ked povies ze citas knihy ?


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-01-05  (01:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  co mas stale stymi drogami?:D
myslel som nejaku knihu kde sa aj naucim k tym veciam
k comu ucily v egyptskych skolach mysterii:D
rozumies?nerad hltam informacie ktore my vzivote nanic nebudu:D


Adios   |   ip:193.110.1   |   2011-01-05  (01:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zase ďalší článok kde sa preberá církev a nie kresťanstvo.Zase ďalší článok od autora ktorý nevie o náboženstvách a konkrétne aj kresťanstve nič.Článok sa volá Antikresťanský postoj,ale výstižnejší názov by bol Anticírkevný postoj.Podľa článku vraj kresťanstvo podporuje pokrytectvo,faloš,lži...čiže všetko to čo sa v skutočnosti kresťanstvo snaží z ľudských sŕdc vyplieniť.Pokrytectvo,faloš,lži,zamlčovanie faktov atď. samozrejme podporuje svetská organizovaná církev ale nie kresťanstvo.Takže článok...0 bodov.A som si istý že aj keby som bol ateista,takýto článok by mi pripadal od veci a tuctový,pretože ateista s väčším rozhľadom by takto nenazval a nenapísal článok.Adios.


Astar   |   ip:91.127.14   |   2011-01-05  (01:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  skvely dokument.....uz davno ma napadlo..preco su po svete rozsiate obelisky...preco ,,vladne,, budovy su totozne( Washington D.C., Rim, Londyn)...tieto poznatky sa vyuzivaju uz tisice rokov...len dnes ich maju v rukach ,,temny,,........a ku Jezisovy--nikdy som ho nedehonestoval(to uz robi cirkev)...odporucam vam aj dokumnet v 4 castiach Ring of Power: http://www.youtube.com/watch?v=iTiryxsKORsAstar   |   ip:91.127.14   |   2011-01-05  (01:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bludar ..dik za link..urcie pozriem aj dalsie casti...


zyx   |   ip:81.89.60.   |   2011-01-05  (08:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Skladačka
veľmi výstižne pomenované. Pánmi našej spoločnosti sú kresťania, keď im niekto nastaví zrkadlo, zúria ako psy. Vďaka dolezite.sk sa môžu vidieť v reálnom svetle.
Adios
aj Hitlerovi ľudia sa necítili v jednom vreci, ale svet ich odsúdil ako skupinu - ich znakom bol kríž hákový. Vy kresťania - vyriešte si, kto v čo verí, koľkých bohov uctievate, čo ku svojim pohlavárom cítite, či za vraždenie kde-kade po svete ste, či nie ste... to sú vaše vnútorné á-la Hitler problémy. Nie-kresťania vás začnú vnímať pozitívne, až keď budete pôsobiť pozitívne. Napríklad tak, že stiahnete svoje okupačné vojská a budete s krajinami OPEC jednať ako rovný s rovným, že prestanete vnucovať nie-kresťanom svojho Ježiša, deťom báchorky o stvorení, štátne sviatky, čo ich je ako kravincov po celom kalendári, tú vašu bohorovnú istotu svojej tzv. pravdy... jednajte s nami ako rovný s rovným, a ja sa v ten moment prestanem o vás zaujímať. Jehovistov vykopnem od dverí, lebo sa vnucujú. Vy robíte vnucovanie na úrovni štátneho teroru.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-01-05  (08:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zyx neplatí, to bol omyl, autorom som JA.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2011-01-05  (09:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som rád...a Bohu budem neustále ďakovať, že mám pevné presvedčenie a nezlomnú vieru v Boha a v jeho Pravdu. To mi nikto nevezme, to mi nikto neukradne, lebo to je vo mne, pevné zakotvené, v mojom vnútri, na ktoré nikto nemá dosah, len ja sám...

A tie vaše keci, sú len výpoveďou o vás samých... Veď vy viete o o koho sa jedná, presné ste to vy, kto je vaším pánom, hoci sa tu už tiež pridlho tvárite, že neviete, že vy počúvate vlastný rozum, vlastnú hlavu, nie niečo vymyslené, čo nikdy nebolo!

Pozreli ste sa už dnes do zrkadla, ak nie, tak sa poriadne pozrite, možno uvidíte seba samých, tak ako vyzeráte, nie načo sa tu hráte...

A mínuskujte, pohŕdajte, rúhajte sa, útočte, veď čo vám iné ostáva, keď lavína očisty sa už blíži...

http://www.youtube.com/watch?v=3HxxzfUfFGk&;feature=relatedLenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-05  (09:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   „ Evropa bude křesťanská, nebo nebude.“

Toto je pravda. Mnohi by radšej videli po Europe vystavane mešity alebo synagogy, to svoje si nevieme obraniť a ešte si aj serieme do vlastneho hniezda.
JA – keď tak veľmi nenavidiš kresťanov, choď, presťahuj sa do moslimskych krajin – tam by si vykrikovať nemohol, tam by si bol proste neveriaci pes (dnes by ti už možno stačilo aj niekde do zapadnej Europy), alebo do Izraela, kde by si sa ako nežid stal druhotriednym občanom, alebo možno ti chybaju ateisticki komunisti – choď do číny, nikto ťa nedrži na kresťanskom Slovensku, aspoň bude o jedneho zradcu menej

Mimochodom tebe ako ateistovy nastavujem zrkadlo-žiadna skupina, národ alebo náboženstvo nemá na svedomí toľko ľudských životov ako ateistická ideológia, ktorá sa dostala k moci – a to komunizmus a ten ateizmus bol presadzovany krvavejšie ako ktorekoľvek naboženstvo, takže to zrkadlo nastav aj tymto smerom, lebo ako sa hovori, zo susedoveho oka ťahaš smietku a brvno vo svojom nevidíš.
Tie vojny, čo sa vedu na blizkom vychode vedu sionisticke vlady a bankari, ktori na tom ryžuju, ano na vine je aj zmanipulovaný dav, ktory tam bojuje, ale skus vidieť suvislosti, nie hadzať to všetko zase na kresťanov, lebo ti to vyhovujeLenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-05  (09:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Astarko-to bolo myslene trocha ironicky. To počuvam od ateistov stale-sme čisto biologicke tvory (vidiš-už aj to pomenovanie "tvor" ide vlastne proti ich presvedčeniu)založene na chemickych procesoch...Ako je potom možne, že srdce ti hovori? čo ma zabudovane nejake male ústa? :) alebo ako si to ty vysvetľuješ?


Madness   |   ip:95.103.11   |   2011-01-05  (10:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Naozaj vás nechápem :) Všetky náboženstvá sú iba na manipuláciu ľudí a ako vidím naozaj to funguje (aj o ateizme môžem povedať, že sa stalo po dlhom čase nábož.). Autor sa vyjadril aká je kresťanská cirkev zlá, nie aký zlý sú kresťania a s tým súhlasím.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-01-05  (10:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenka B
náš štát sa zaštiťuje superlatívom "demokratický". Keby to platilo, nemohli by ste vy, majoritní kresťania, praktikovať štátny kresťanský terorizmus /terorizmus je silné slovo, ale nakoniec pohon na čarodejnice ešte len príde/.
Nepleť si komunizmus a ateizmus. Keď nevieš, aký je v tom rozdiel, tak si to naštuduj. A neskúšaj bagatelizovať vraždenie kresťanov - celými dejinami ťahajúca sa krvavá niť. Je to čosi ako popieranie holokaustu.
Ak sa nevieš objektívne /spravodlivo/ pozrieť na situáciu v okupovaných arabských krajinách, tak sa o to pokús. Moslimom je ukradnuté, že ty osobne asi nesúhlasíš s vraždením v Iraku. Oni vidia kríž. Znamenie diabla - KRÍŽ! Preto sa mstia na kresťanoch.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-05  (10:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ty sa nesnaž prekrucať a hadzať všetko len na jednu skupinu ľudi. Vraždili kresťania, vraždili ateisti, vraždili židia, vraždili nemci, moslimovia, francuzi, hinduisti, američania, australčania, domorodci z amazonie, dokonca vraždia aj budhisti, ale to stupencom new age radšej nehovor, lebo sa im zruti svet. V takom svete sme žili, kto sa nebranil, bol porazeny. Prečo sa ešte nesťahuješ, keď je tu taky strašny teror? – ešte nikto neuzavrel hranice ako za čias ateistického komunizmu. Inak lol, vidno, že ty si ešte v živote nič zle nezažil, keď najväčším problemom je pre teba „kresťansky teror“

A z toho, že komunizmus tvrdo presadzoval ateistický materializmus, ktory dnes presadzuješ aj ty, sa nevykrutiš. Vypaľovanie kostolov, vraždenie rehoľnikov atd...Predpokladam, že život desiatok miliónov kresťanov je ti tiež ľahostajný. moslimovia vidia kríž? – vojny na blízkom východe sa vedú pod znamením kríža? Nezačali sa tie vojny vznikom štátu Izrael? Araby veľmi dobre vedia o sionistoch – na rozdiel od nas, lebo naše media vlastnia židia. To ty by si si mal začať spajať suvislosti ako verklikovať nezmysli z portalov ateizmus.skunderdroid   |   ip:195.28.83   |   2011-01-05  (10:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vsetci ste zmanipulovani ,jedny krestanstvom ,druhi ateizmom, prilisnou demokraciou, materializmom ... nexistuje clovek ktory by nebol ohybany prostredim v ktorom zije. uz od mala sa mu naklada co bude pocas svojho zivota robit, kde bude patrit. niet slobody nikde ... najhorsia viera je slepa viera v mrtve ideali fiktivnych bozstiev a ich despotickych vladcov. nechcem aby ma niekto smeroval a ukazoval cestu k nevedomosti, chcem zit a poznavat... volim si radsej alternativu Taoizmu, tu niet bohov ani falosnych ideralov. nesiri sa ako mor ,nezabija v mene idealov ,uci sebazdokonalovat


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-05  (10:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mne to pripada tak, že kresťan si vyberá - miluj svojho Boha, miluj svojho bližneho a miluj seba samého.
Ty si vyberaš len to - miluj seba sameho, to mi pripada egoisticke. Pre teba je Boh mrtvy ideal, pre mňa je Boh taky živy ako sa len dá. Každy ma svoju cestu...


JeanLaroux   |   ip:85.160.19   |   2011-01-05  (10:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Madness: Možná jsou všechna náboženství manipulací lidí. Resp. zcela jistě jsou všechny církve a kulty založeny na manipulaci. Bez autoritativního systému by vlastně nemohla náboženství ani existovat. Každý by si myslel co by chtěl a jak by chtěl a hledal si svou vlastní cestu k pravdě (k bohu) což je nepřijatelné neboť takovým člověkem lze jen těžko manipulovat. Jak byste takového člověka bez církve a s jeho vlastní vírou nahnali do války za .. nějakého boha ? Každá víra svobodného vědomí by přeci byla trochu jiným vhledem z trochu jiného (jedinečného) úhlu pohledu. Na takovém základě nelze manipulovat. Nelze vést války a štvát člověka proti člověku. Ateismus je skutečně velmi podoben náboženství. Jde o víru, že bůh neexistuje. Jistotu nemůže mít nikdo neboť pokud nelze něco vidět a dokázat ještě to automaticky neznamená, že to nemůže existovat. Každý máme stejná práva věřit v cokoliv, pochybovat nebo nevěřit. Pokud nám jakékoliv církevní nebo jiné organizace hlásají v CO SMÍME NEBO NESMÍME věřit máme právo se vzepřít. V principu nemám proti církvi, která by sdružovala lidi se stejnou vírou do komunity nic. Církev může mít i pozitivní účel. Může např. umožňovat komunikaci, zprostředkovat pomoc jiným lidem, může působit psychologicky atp. Pokud taková církev zůstane tolerantní vůči těm, kteří nestojí v jejím středu pak je vše OK. Pokud však "člověk" ve jménu církve či jakéhokoliv jiného ismu začne manipulovat druhé a taková manipulace se včlení do závazných pravidel systému je zle. Nežijeme v ideálním systému. Dokonce i náš tzv. demokratický právní řád omezuje právo pochybovat a prezentovat tyto své pochybnosti jiným. Dává nám právo svobodné víry a současně pod trestem nařizuje přijmout konkrétní víru konkrétních osob. Jde o mnohem širší problém než by se zdálo a tento problém se v principu rozhodně netýká jen církví.


Astar   |   ip:91.127.14   |   2011-01-05  (10:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aby som miloval svojho blizneho...na to nepotrebujem odporucanie ziadneho boha....to sa deje ..pretoze mam srdce..:)


JeanLaroux   |   ip:85.160.19   |   2011-01-05  (11:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Astar: Dalo by se to napsat i takto. Jakmile NĚKDO začne definovat kdo je a kdo není naším bližním, jak a proč jej máme milovat .. pak v podstatě nabádá k nenávisti ke skutečnému bližnímu, kterým je kdokoliv na této planetě. Láska k bližnímu by měla přicházet zevnitř skrze naši svobodnou duši a ne zvnějšku skrze JAKÁKOLIV pravidla.


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-01-05  (11:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  dobre ranko prajem:Dako to vyzera na fronte?boje pokracuju:Deste stale ste nepochopily podstatu?


underdroid   |   ip:195.28.83   |   2011-01-05  (11:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB , oprobuj sa oboznamit s terminom Taoizmus. napr: http://sacmystery.tripod.com/taoizmus.htm ,ja tvrdim ze krestanstvo je najvacsia pliaga na planete spolu z muslimami , windows os, aids, usa, ... precitaj si historiu krestanstva, ale nie tu co sa vtlka do hlav v kostole. co vsetko zapricinila v mene boha, vyhladila cele narody ,mexiko,usa a ich povodnych obyvatelov, desiatky krvavych vojen a kriziackych tazeni... toto nabozenstvo je najhrubsi nastroj moci, chamtivosti, despotizmu, je popieranim ludskosti ... kde ja ta falosna laska? niekde v malom ruzovom kostoliku? presne tam kde chodia teraz ludia hladat falosnu vieru, a to len vtedy ked nieco potrebuju. pojem laska sa spaja s najblizsimi nie z bohom. Ked sa mi boh ukaze ako neorganicka bytost,budem ho vidiet a pocut,potom budem verit. Zatial nikomu neverim ani dnesny datum.


underdroid   |   ip:195.28.83   |   2011-01-05  (11:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  serkam na tuto debatu, idem sirit lasku inde, tu je to sami komunista,ateista,krestan,muslim,astronom,astrolog, intelektual ,homostupides ... :o)


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-05  (11:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  underdroid - tá láska by mohla byť všade, stačilo by sa riadiť tym, čo hovoril Kristus, lebo ten už povedal všetko, čo trebalo. Keďže je ľudstvo nepoučiteľne, tak budu vojny a zloba


LordX   |   ip:158.194.1   |   2011-01-05  (11:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nahodou Windows 7 je uz celkom v pohode :)


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-01-05  (11:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  lenka tak preco sa neriadis tym ocom hovoril kristus?LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-05  (11:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na ostatne veci nemôžem odpovedať - nejde mi odoslať prispevok, asi tu funguje nejaka cenzura a už sa mi to nechce pisať cele odznova
Andy   |   ip:217.144.2   |   2011-01-05  (11:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Cakam na rafaela,,,aspon ten ma zmysluplne prispevky. Ale radsej nech sa neprida, nema to vyznam, ked ost. tu mééééékaju :)


Madness   |   ip:95.103.11   |   2011-01-05  (12:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JeanLaroux
Spočiatku som sa tiež zapájal do tejto problematiky, no postupom času a výmenou názorov so strany veriacich i neveriacich som pochopil jednu vec. Nie je podstatné v čo veríš, ale ako žiješ. Aj ten najväčší svätuškár môže činiť ľuďom zle a vtedy ho viera, kostol ani mešita nezachráni.
Presviedčať ľudí stoj čo stoj, že moja pravda je nad tvoju, sa mi zdá veľmi zvláštne. A to hlavne v diskusii ako je náboženstvo a viera. Nie je jedno či sa poškrabeš ľavou alebo pravou rukou, ak sa ti uľaví ? :)


JeanLaroux   |   ip:85.160.19   |   2011-01-05  (12:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Madness. Souhlasím. Já myslím, že každý je někde, v nějakém bodě na cestě a logicky nemůže být tam kde je ten druhý. Věřící či nevěřící. Komunista nebo kapitalista. Pán či kmán. V podstatě jsme všichni jen cestovatelé a v tom základním jsme si rovni. Někam se snažíme jít a ptáme se kam a proč a jaký je smysl toho všeho. Víru neberu jen jako úlevu ale i jako součást cesty. Možná jako takové dočasné zastavení se. Svobodnou diskuzi beru jako nástroj k obohacení mé vlastní cesty. I myšlenky toho kdo se mnou nesouhlasí (nebo zejména ty jeho) jsou pro mne přínosem :)


MM   |   ip:217.75.73   |   2011-01-05  (12:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  SUPER CLANOK. A KED SA TU BOH DEMENTOM NEPACI NECH SEM NECHODIA A NECITAJU TO. ONI MAJU BEZTAK VZDY SVOJU PRAVDU ZALOZENU NA NICOM


Bludar   |   ip:178.41.33   |   2011-01-05  (12:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MM

mas uplnu pravdu, ak sa Boh dementom nepaci, nech sem nechodia a nedavaju zakomplexovane clanky.....


Astar   |   ip:91.127.14   |   2011-01-05  (13:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JeanLaroux | ip:85.160.19 | 2011-01-05 (11:04)
50%
mínus plus
Astar: Dalo by se to napsat i takto. Jakmile NĚKDO začne definovat kdo je a kdo není naším bližním, jak a proč jej máme milovat .. pak v podstatě nabádá k nenávisti ke skutečnému bližnímu, kterým je kdokoliv na této planetě. Láska k bližnímu by měla přicházet zevnitř skrze naši svobodnou duši a ne zvnějšku skrze JAKÁKOLIV pravidla.
....presna trefa...suhlasim s kazdym pismenom....a preto sa to stalo..preto treba DEFINICIE...


JeanLaroux   |   ip:85.160.19   |   2011-01-05  (13:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  MM: Já jsem netušil, že dolezite.sk je nábožensky jednostranně orientovaný web a ti co mají jiný názor jsou tu cosi jako hosté, kteří sem nemusí když se jim něco nelíbí ;)


Adios   |   ip:193.110.1   |   2011-01-05  (13:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA alebo ZYX-Hovoríš o církvi.Zase len o církvi.Keby si mal tucha,pochopíš že je tam rozdiel.Rozdiel medzi pohanskou RKC a jej pohanskými sviatkami,bludmi o očistci a násilným šírením viery,a medzi učením Nového zákona a teda Krista.Nejde teraz o vieru alebo nevieru v Boha,ale o triezvy pohľad na vec a teda triezvu reakciu.Nie neustále útočiť na vieru-nevieru iných.Tak sa najprv posnaž porozumieť čistému kresťanskému učeniu a keď ti príde totožné s konaním infiltrovanej RKC,tak chcem počuť ako je to možné.Čo tam pre pánajána vidíš totožné...


JeanLaroux   |   ip:85.160.19   |   2011-01-05  (13:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Astar: No DEFINICE jsou tak nějak nezbytným doplňkem (vysvětlivkami) k pojmům. Bez nich by se lidi ani nedomluvili. Problém je, že se dá vymyslet mnoho definic k mnoha pojmům jež se vážou k představám jednotlivců a pak se hádáme, která že ta definice je ta správnější :) Je to blbost .. Když máme rozdílné představy pak máme i rozdílné definice k našim pojmům, kterými se snažíme ty představy předat jiným lidem. Tam kde nejsme schopni něco popsat a definovat nám pak nezbývá než od problému utéct nebo okopírujeme nějakou cizí definici a prohlašujeme ji za svou. No co naplat .. Představy si jinak než beze slov zatím posílat neumíme.

Spíš jsem čekal, že mi někdo po mé kritice PRAVIDEL napíše, že jsem vlastně vytvořil sám pravidlo. Asi by měl pravdu. Jedinou mou obranou by v tomto případě bylo, že to pravidlo nikomu nevnucuji a nesnažím se ho prohlašovat za neotřesitelnou pravdu. Každý ať si udělá svůj vlastní úsudek podle sebe :)


classique   |   ip:217.12.49   |   2011-01-05  (13:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JeanLaroux ty si slovny mag:Dpreco este niesi v politike?


JeanLaroux   |   ip:85.160.19   |   2011-01-05  (15:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Adios: Já myslím, že Nový zákon není ani tak o Kristově učení jako spíše o různých interpretacích a úryvcích z Kristova života. Jde o pohledy Kristových učedníků, kteří se snaží najít poselství a své závěry předat dalším věřícím. Prvotní myšlenka a koncepce Nového zákona není v zásadě špatná. Jde o popis událostí a Kristových slov a čtenář bible je nabádán aby si cestou bible v roli jakéhosi průvodce, našel vlastní víru v sobě (vlastní poznání). To co Nový zákon zprznilo je dogmatismus křesťanské církve, který logicky musel vzniknout v autoritářském systému církve. Tento mocensky motivovaný "účelový" dogmatismus vnucuje závěry autorit věřícím a ti jsou naučení bezmyšlenkovitě tyto závěry přijímat. Nový zákon je dogmatickou církví przněn i nadále ve svých zkreslených účelových překladech a zejména ve vytrhávání pouček z celkového kontextu. Věřící již nečtou bibli aby nalezli ale opakují slova bible předčítaná těmi, kteří jim říkají co mají nalézt. Rituál, modlitba už není spojením s bohem skrze jeho syna. Nejde už o soukromý dialog věřícího s bohem. Jde o rituál dokazující poslušnost církvi, která tvrdí, že prokazováním poslušnosti církvi lze jedině projevovat poslušnost bohu a víru v něj.

Je-li svaté písmo poselstvím boha člověku pak jde současně o poselství dokonalého nedokonalým. Bůh nemohl předat své zásady člověku svými slovy. Člověk by to nepochopil. Těžko budete vysvětlovat křovákovi zásady fungování počítače s použitím termínů, které jsou pro Vás běžné ale on si pod nimi neumí nic představit. Pokud mu popíšete počítač jako "náhradní hlavu", která mu může pomoci s počítáním koz pak už si MOŽNÁ něco představí. Bůh musel tedy předat člověku zásady zjednodušeně (aplikovaně) a tak aby je pochopil. Bůh musel předat před tisíci lety své myšlenky pasákům koz a pěstitelům obilí. I tak byli různým přepisem a interpretací tyto myšlenky překrucovány za světským účelem (udržení moci). Čím dále od zdroje tím nesrozumitelnější a zkreslenější. Už nejsme pasáky koz ale církev k nám stále mluví jako bychom jimi byli. Církev a jí prezentovaná bible mluví archaickým a nesrozumitelným jazykem. Nechápeme smysl a důvod předepsaných rituálů. Dochází stále k většímu zkreslení a odcizení poselství. Pochopitelně se mnozí lidé snaží o "modernější" či aktuálnější interpretace religiozních myšlenek ale tyto pohledy jsou církví odmítány. Logicky. Je jich mnoho a vytváří roztříštěnost a odklon lidí od jádra náboženské moci. Myslím, že jsou dnes všechny současné náboženské systémy před zhroucením. Jsou udržovány jen pomocí strachu a naděje v nesmrtelnost ale ne pomocí síly poselství samotného. Nemyslím, že by zhroucení náboženských uskupení mělo znamenat odklon člověka od duchovna k materiálnu. Zánik církví, jak je známe, může znamenat i pravý opak. Člověk otrávený marnou honbou za materiální iluzí může začít hledat boha sám v sobě. Nebude se snažit vysávat energii z okolí ale naučí se ji hledat uvnitř sebe. A následně se ji naučí i předávat. K tomu ale vede ještě dlouhá cesta.


JeanLaroux   |   ip:85.160.19   |   2011-01-05  (15:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Classique. Protože by mi mohli někteří nešťastníci bez vlastního úsudku uvěřit a následovat mě. To by pak teprve byla pohroma :-)))

Já raději chodím na ryby ;)


Adios   |   ip:193.110.1   |   2011-01-05  (15:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JeanLaroux-No ja s tebou súhlasím.Čo mňa na týchto článkoch dostane je,že hádžu posolstvo kresťanstva do rovnakého vreca s tým,čo sa z neho urobilo.Nezainteresovaný človek potom nemá dôvod snažiť sa sformovať si a následne posúdiť aj názor podobný tomu tvojmu.Prečo?Pretože mu niekto takýmto článkom nahucká že to čo robia týto neposlušný kňazi v RKC je to, o čom je kresťanstvo.Ale samozrejme takýto článok je len zlomok...A z pera kresťanov tiež vyšlo niekolko podivností..


JeanLaroux   |   ip:85.160.19   |   2011-01-05  (15:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Adios. Přesně :)


Milan   |   ip:87.244.25   |   2011-01-05  (16:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  DNA, naša planéta a celý vesmír je zdrojom informácíí ku ktorým nemáme prístup.(zatiaľ)Vaše vnútorné zrkadlo vám ale naznačuje, čo sa nepáči na vás samotných. Ak sa autorovi nepáči kresťanstvo, on sám bol zrejme v minulosti kresťan, ktorý zneužíval túto filozofiu. Ak sa začnete milovať, potom zistíte, že tie smiešne rozdiely si len niekto vymyslel. Všímajte si mladých ľudí po celom svete. Viac sa pozerajú srdcom. Je im jedno ČO si. Dôležité je, KTO si.


joplins   |   ip:77.241.14   |   2011-01-05  (19:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANTIK - napisal si-

Tento ako i mnoho iných článkov a skutkov z bližšej i vzdialenej minulosti ukazuje, že pre veriaceho kresťana bol tzv. blížny vždy len ďalší veriaci kresťan. Na ostatných sa pohliadalo ako na menejcenných, čo svojou obmedzenosťou dokazuje aj vyššie uvedený článok.

a pisem ja-
podobny a aj mnoho inych clankov a skutkov z blizsej i vzdialenej minulosti ukazzje, ze pre NEVERIACEHO CI ATEISTU je VZDY lepsi a rozumnejsi ateista ci neveriaci!! ostatni ludia ako napr. krestania su povazovany len za vymlete a zmanipulovane ovce, tiez menejcenne ,nedisponujuce ziadnou mudorstou, ktore by bolo treba co najrychlejsie vykynozit o zeme aby tu nedychali zbytocne vzduch,

a teraz mi odpovedz mily antik , kde si??? v ktorej vymletej grupe sa nachadzas??
ivan   |   ip:80.57.93.   |   2011-01-05  (20:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Priatelia,ked sme pri tych krestanoch a moslimoch ,kt
ori ich vrazdia,co myslite,kolko moslimov zabili americky krestansky zmyslajuci vojaci tento tyzden? A co tak posledne dva roky.Nerobia vam tak trochu hambu? BTW inkvizicia ma tvrdeho konkurenta.


joplins   |   ip:77.241.14   |   2011-01-05  (20:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ivan.. velmi dobry postreh... no pochybujem ,ze is to daju ludia dohromady a cvakne im ,ze je to stale jedna a ta ista bestia ktora len meni kosele...

maju jedneho pana...


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-01-05  (20:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JeanLaroux
ateizmus je neprítomnosť viery ako takej. V ničom nepripomína náboženstvo.
Si človek vzácne tolerantný. To ja nie - ak ide o dokázateľnú lož, vzpieram sa. Všetky viery v iracionálno sú DOKÁZATEĽNE lživé, zázraky nejestvujú. Asi poznáš príbeh oficiálnej americkej cirkvi, ktorá verí v Lietajúce špagetové monštrum. Pokiaľ viem, jej členmi sú desaťtisíce amerických vedcov. Neprekáža ti, že veriť sa dá v hocijakú hlúposť a že práve takto, a nie inak, vznikali aj skutočné cirkvi? Veriť v hlúposť - a byť k viere tolerantný... Zdá sa ti to v poriadku? Majú sa tak správať inteligentné bytosti? Máme nechať deti veriť v čertov, v Karkulky... Preto výuku ateizmu a prírodných vied, ktorá bola za komunistov povinná, schvaľujem všetkými dvadsiatimi. O pár generácii by si ľudia zvykli a kresťanstvo by možno nadobudlo smer prírodného náboženstva, ktoré by bolo aspoň neagresívne. Závidím vám situáciu v Česku ako bašte ateizmu. Je vám to len ku prospechu.
Reakciu k téme z hľadiska filozofického rozvediem v tom inom článku, kde už sme spolu hovorili.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-05  (21:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Priatelia,ked sme pri tych krestanoch a moslimoch ,kt
ori ich vrazdia,co myslite,kolko moslimov zabili americky krestansky zmyslajuci vojaci tento tyzden? A co tak posledne dva roky.Nerobia vam tak trochu hambu? BTW inkvizicia ma tvrdeho konkurenta."

počula som, že medzi tymi vojakmi je množstvo ateistov, nehanbite sa? Ateistický komunizmus má vážnu konkurenciu...


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-01-05  (22:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lenka B
tvoje argumenty mi vyrážajú dych. Teraz niečo na vyrazenie tvojho dychu.
Plne schvaľujem plán a postup, akým chceli komunisti počnúc r.1950 eliminovať náboženské povedomie. Vzali si cirkvi pod štátny patronát - dozor, financovanie. Nezakázali náboženskú výuku, ale iba mimo povinnú školskú výuku. Cieľ bol nenásilnou formou postupne počas niekoľkých generácii zredukovať počet veriacich na minimum. Ak sa niektorí duchovní postavili na otvorený odpor, bolo to ich riziko, vedeli, čo ich čaká. Ak boli niektorí zavraždení, to je zlé, ale každá doba, a najmä povojnová, nedokáže ustrážiť všetkých svojich zloduchov. Tí, čo boli väzňami v Jáchymove a pod., boli proste väzňami. Neviem, prečo by mali mať farári nejakú výnimku. Obyčajní roboši tam mohli makať? Aj ja som roboš, ja čo som komu spravil, že musím drieť a denne riskovať život? Dnes farári nechajú na seba drieť staré babky, ani len ten blbý šroub nezašroubujú. Neľutujem ani jediného, čo v 50-tych rokoch makal! Aspoň raz za celú históriu ľudstva.
Voltaire by bol zdesený, keby sa dozvedel, že v 21. storočí nastane rozmach cirkví. Je to skutočne hanba druhu homo sapiens.


JeanLaroux   |   ip:94.112.12   |   2011-01-05  (22:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA: Ateismus připomíná náboženství právě ve víře. Náboženství je víra v to, že bůh existuje a ateismus je víra, že neexistuje. I popření je v tomto případě vírou. Nikdo nemůže existenci boha dokázat ale ani popřít. To prostě nejde. To, že něco nevidíme a nemůžeme to dokázat neznamená, že to nemůže existovat. Stejně tak to ale neznamená, že to co nevidíme existuje. Jediné co nám zbývá je VÍRA. Tam, kde nevíme .. nemůžeme si být jisti je víra tím jediným o co se můžeme opřít. Už si rozumíme ?

Vše co píšeš o hloupostech a dokazatelných lžích o neexistenci jevů, které nazýváš zázraky atp. to vše je pouze tvou domněnkou, které věříš. Svou víru nazýváš pravdou. Vůbec ale vůbec v ničem se nelišíš od náboženských dogmatiků, kteří mají zase tu svou neotřesitelnou pravdu a víru.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-06  (02:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Antik (autor článku)-si teda riadne pomýlený!

Podľa teba sa neférovo podsúvajú informácie o zverstvách islamistov voči kresťanom?
Prečo potom teda informovali iba o údajných zverstvách voči "chudákom" šiptárov v čase,ked UÇK s podporou Eú a NATO ukradla Srbsku Kosovo?

Ved pre živého boha rozmýšľaj!

Tu už poniektorí vypatlanci tvrdili niečo v tom zmysle,že moslimovia majú právo vraždiť kresťanské deti a ženy,lebo aj americký vojaci vraždia v Iraku,či Afghanistane!

Potom ako je možné,že NATO dodávalo zbrane a financie-nehovoriac o politickom krytí UÇK?
V UÇK bojovali aj moslimský legionári cvičení v táboroch Al-Káidy,či Talibanu!
Všetko s požehnaním USA!
Nebolo by to po prvý krát.

Vyhnali Srbov-pravoslávnych kresťanov a šiptári-moslimovia poobsadzovali ich domy,podpálili kostoly/chrámy a za premiéra dosadili pasáka,ktorý zabíjal s vedomím Eú a NATO Srbov a obchodoval s ich orgánmi!
JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-01-06  (08:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JeanLaroux
potom Lietajúce špagetové monštrum môže skutočne existovať? Aj drevené želiezko? Asi si nebudeme rozumieť.
Je život na Marse otázkou viery? Ak áno, potom tam nemusíme posielať drahé sondy. Verme, že tam je - komu sa to páči. Komu nie, nech neverí. Objektívna pravda je nepodstatná. Navyše drahá.
Dá sa rozbiť atóm? Načo vlastne vedci skúmajú? Tí, čo chceli veriť v rozbitie atómu, mali sa tváriť, že sa to dá, mali postaviť atómové elektrárne a iba veriť, že to, čo produkujú, je elektrický prúd. Tí, čo neverili v rozbitie atómu, nech nepoužívajú elektrický prúd, lebo podľa ich viery ten prúd ani neexistuje.
Neverím v existenciu ježibáb - to preto, lebo vieme, ako a kedy predstava o týchto vskutku zaujímavých starenách vznikla. Neverím v existenciu boha, lebo vieme, kedy a ako a prečo predstava o bohu vznikla, či skôr vznikala, lebo to bol proces trvajúci desaťtisíce rokov. Že neexistujú ježibaby, to sa dá dokázať procesom, ktorý plne zodpovedá vedeckému postupu dôkaznosti. Presne to isté platí i o bohu.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-06  (08:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Plne schvaľujem plán a postup, akým chceli komunisti počnúc r.1950 eliminovať náboženské povedomie."

tym padom nie si o nič lepši ako komunistický vrahovia a týmpádom sa nemám s tebou ďalej o čom baviť


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-06  (08:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hahaha...JA...
Ty si ale smiešny!
Kričíš-BOH NEEXISTUJE !
Si ako sopľavé decko,ktoré sa práve dozvedelo,že Santa neexistuje a preto nemôže existovať ani vianočná pohoda.
Ale rozumnejší dospelí si sadnú a vychutnávajú si pokoj a kľud.
Aj oni vedia,že žiaden Santa neexistuje.
Veria v Krista a v Boha Všemohúceho,ktorý sa rôzne prezentuje.
Deťom ho bol predstavený jeho fake v podobe Santu.
Akého boha predstavili tebe,ked neveríš?
To,že sa ti tá predstava nepáčila ale ešte neznamená,že Boh neexistuje...


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-06  (09:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A stalker, v com je soplave decko, ze poprie existenciu niecoho, co nie ste schopni nikdy dokazat? Nie je soplave decko terminus technicus pre vas, ktori ste si z nicoho vytvorili nieco, co ma dokonca aj svoj zivotopis, charakteristiku, moralno- volove vlastnosti, neuveritelne schopnosti atd.? To ,ze sa ti predstava ,ze boh neexistuje nepaci, a tak si ho vytvoris, svedci o tvojej dokonalosti? V com sa lisite priaznivci nadprirodzena a zazrakov od deti, ktore si vlastnou predstavivostou vytvoria vily, jezibaby, carodejnice, hovoriace plysove zvieratka? Tazsie si je vytvorit v mysli nieco, co nam nikdy podsuvane nebolo, tazsie je si vytvorit myslienky, ktore este nikto nepovedal, to je to, co treba brat ako zazrak, nie stale sa opakujuce fetisicticke uctievanie niecoho, co uctievali uz barbari pred desattisic rokmi.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-06  (10:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael-neexistencia dôkazu stále nie je dôkazom neexistencie.
Už to konečne pochop!
Ty potrebuješ dôkaz,my nie.
Samotná existencia života,vesmíru-vlastne všetkého dôkazom existencie Boha.
V čom je rozumnejší tvoj postoj vysvetľujúci stvorenie tohto?
rafael-JA nemôže "popriet existenciu niecoho, co nie ste schopni nikdy dokazat"-ako hovoríš.
To iba vy-veriaci v nič sa navzájom chlácholíte a ubezpečujete o neexistencii Boha lebo v hlbke duše Ho tušíte a zároveň strašne bojíte a z toho pochádza vaša pomýlenosť.
To vy ste v minulých životoch upaľovali bosorky a viedli križiacke výpravy.
Pocit strašnej viny vo vás pretrval a teraz sa snažíte poprieť Boha a tak sa očistiť.
Očistiť sa však môžete iba tak,že poprosíte o odpustenie.
prevrat   |   ip:188.177.1   |   2011-01-06  (10:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael. hlavne ,ye ty si si to dokazal vo svojej hlve, ze Boha niet, ze? no nastastie len v tvojej hlave...


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2011-01-06  (10:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Áno, je to ako prekliatie, že tí čo sa sami urobili neschopnými, tak neustále volajú po dôkazoch, a pokiaľ sa im jeden predloží, už volajú po novom..., stále, dookola, pre vlastnú neschopnosť, ktorú si sami spôsobili.

Pre nich nič už nebude dôkazom, čo si oni nemôžu chytiť, počuť, pochopiť obmedzeným rozumom. Preto je zbytočné, pokiaľ sa sami nespamätajú, predkladať im akýkoľvek dôkaz, lebo on bude pre nich nedôkazom, výmyslom, nepravdou, rozprávkou, bájkou...


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-06  (10:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Srandovné na tom je to,ako to stále propagujú...
:-D
Ako keby sa to neustálym opakovaním malo stať pravdou.rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-06  (10:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker, ver mi na propagovanie niecoho, co sa dokazat neda, nepotrebujes ziadnu fantaziu, na propagovanie niecoho, coho dokazanie je nemozne, ste odbornici vy. Pochop, ze ak nieco este nemozes dokazat, ze neexistuje, tak to automaticky neznamena jeho existenciu. Ciastocne sice ano, v hlavach tych, ktori to vytvorili a tou tvojou propagaciou to uz tisice rokov podavaju dalej, jedine, co ich zatial dokazalo zastavit, je zdravy rozum, ktori tu tak vehementne popierate a kritizujete. Lebo argumentacia vasej propagovanej formy pravdy je obojsecna zbran, takisto nemozete dokazat neexistenciu boha, preto sa ju snazite dokazovat co najvacsim hlasanim. Lebo kto hlasnejsie krici, ma pravdu, dejiny su toho dokazom. Preto ateizmus, nemoze nikdy prekonat tieto kvilive zvuky, je nenasilny a pokojny.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2011-01-06  (10:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A toto nemá chybu, že ateizmus je nenásilný a pokojný, asi tak, keď sa silou búcha do múra, že až krv tečie z pästí...

Stalker, je to tak, oni sa o to snažia, a nie len tento život, ale ako vidno, to nestačí....A ak už niekoho k sebe predsa pritiahnú, čo neskončí len tak bez následkov, tak len tých slabých, lebo tí silní už dávno prehliadli ich lesť!

Uvidíme, že kto sa to opäť ozve prvý, že je to zas len o vás...a mínuskujte...
Ip   |   ip:188.112.1   |   2011-01-06  (10:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael:
nie je to trochu čierno-biele videnie sveta zlý veriaci a dobrý ateisti, aký je rozdiel medzi tím a opačným videní bielo- čiernym dobrý veriaci a zlý ateisti?


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-06  (11:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tony zamienas si ideologiu s ateizmom, ak niekto este nevieru v boha, zneuzije na to, aby presadzoval svoju ideologiu, este to automaticky neznamena, ze ateizmus je ten, ktory je nasilny a neznasanlivy. Prave toto zneuzitie je dokazom toho, comu sa branite vy, v mene boha sa konali cistky vo vsetkych kutoch sveta, ale to neznamena, ze vsetci, ktori veria v boha su automaticki nasilnici. Ja som tym pokojnym prejavom myslel, ze nestaviame kostoly, nelepime plagaty, nezhrname ovecky, ako je to zvykom siekt vyznavajucich nejaku ideologiu. Preto je to nenasilne, preto je to pokojne.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-06  (11:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip, ja to tak nerozdelujem, na to su odbornici z druhej strany, ktori razia kredo, kto neveri s nami, je proti nam. Sme totiz vsetci na jednej lodi s cestovnym listkom do hrobu, len niekto si ho chce svojou fantaziou predlzit, to je jediny rozdiel medzi nami.


slnecnica   |   ip:87.197.10   |   2011-01-06  (11:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Teda na cirkev prispieva každý kto platí dane, čo je dosť svinstvo, keďže cirkvi vyberajú okrem iného aj vlastné poplatky"

Svinstvom je to, ze ja prispievam svojimi danami na ateizaciu statu, co je v rozpore so smerovanim statu. Stat ma smerovat k tomu, aby kazdy clovek bol vzdelany vo Viere v Jedineho Boha a taky, ako ty, aby boli izolovany. Vsetky dane by mali ist Cirkvi, aby ona mohla robit to, co stat zanedbava, lebo sa mu na to nechce venovat financie, ale radsej ich tuneluje pre vernych statostrane. Poobzeraj sa okolo seba kolko robi Cirkev a potom pochopis, ze pises dristy. Krestania platia dane a este sa aj skladaju na to, aby fungovali hospice, ustavy pre postihnutych, pre postihnutych prirodnymi katastofami a podobne zatial co ateisti nie su ochotny prispievat na to, ale radsej vymyslaju, ako sa zbavyt tych, co su na "pritaz" spolocnosti. Svinstvo je to, ze ateisti si osobuju pravo na to, aby rozhodovali o tom, kde pojdu peniaze z dani. Krestan rozmysla o tom, ako zachranit zivot "nechcenemu" dietatku, ateista ako sa ho zbavyt. Toto je svinstvo. Ateisti nemaju ziadne pravo o tom rozhodovat, ci uz o peniazoch alebo o zivote.

Mozno to niekoho pohorsi, ale pouzivam sposoby, ake pouziva ten, co napisal tento "clanok". Antik pise iba dristy a je naozaj zabijanim casu, ked to clovek cita.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-06  (11:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Slnecnica to, co pises je diktatura, ak chces verit, potom ti tu nikto nebrani, tvojim direktivnym nariadenim verit, urobis to, co kritizujes. Prispievat mozes hoci aj celym platom na cirkev, je to tvoja slobodna vola.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-01-06  (11:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker
strach, o ktorom hovoríš, sa tuším zmocňuje teba. Lebo tvoj príspevok o 10:04 je hlboko pod tvoju úroveň, skús si ho prečítať s odstupom času. Neobsahuje argumenty, je kričaním v strachu. Áno, ak človek má v sebe určité morálne vlohy, musí nutne tvárou v tvár argumentom zapochybovať. Si na dobrej ceste.
Deti už dva týždne nechodia do školy. Miesto toho, aby sa učili, ako sa vyvinul človek, sa venujú náboženským orgiám, mne tu doma od rána hučia pofidérne pesničky s prachmizerným speváckym sprievodom a skutočne primitívne táranie, ktoré za 40 rokov zmenilo iba zopár slov. Farár prezradil, že mená troch kráľov sú známe len od 8.storočia. A veriaci... nič. Oni si o tom nemyslia NIČ. Ty mi asi budeš vedieť nejako z toho vykľučkovať, ale ďalších 100 veriacich nebude vedieť ani béknuť na túto tému: Čo za, kristapána, sviatok dnes oslavujeme??? Predstavu rozprávkara Lukáša, ktorému sa dojímavý príbeh hodil do prázdneho životopisu Ježiša?
Deti sú znásilňované cirkvou nie len fyzicky, ale najmä morálne. Oni uveria ľahko, a potom zväčša už svoju orientáciu nemenia. A vnútia ju aj svojim deťom. Ja som z tých bludov hľadal cestu polovicu života. Kto mi ho vráti? Prečo ma od útleho detstva neučili radšej, že človek má kde-čo spoločné so šimpanzom? Dnes sme ja a moja generácia mohli prispieť významným podielom na odhalení evolučných slučiet a otáznikov. Neustále strácame čas bojom s hlúposťou. Už dávno neverím, že človek je tvor rozumný.


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2011-01-06  (11:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Za všetkým hľadajte neobmedzenú nadvládu rozumu, ako zlatého teľaťa, ktorému ľudia vystávali trón a dali mu do rúk neobmedzenú nadvládu nad všetkým, teda aj nad tým, že rozumom sa snažilo odrazu porozumieť Bohu, čo nebolo možné, preto sa začalo s popieraným a spochybňovaním, čo sa časom stalo faktom rozumu, preto aj časom toľko nevinných obetí, ktorí sa vždy spierali tomu.

A že je tam nálepka, že v mene Boha, tak to ešte neznamená, že tak to ma byť, skôr naopak. Je to len preto, aby ľudstvo prestalo veriť Bohu, aby ho priam znenávidelo, aby sa ukazovalo prstom, za to všetko môže Boh, veď to bolo konané v jeho mene, pre jeho vieru..., hoci malo kto kedy dbal nato, že by ozaj pochopil, že išlo len o mocenské záujmy skupín, ktoré takto si vynucovali vplyv nad ľuďmi. A kto sa im nepodvolil a dovolil si povedať, že je to inak, tak ihneď bol na čiernej listine. Dejiny aj o tom hovoria, o tých, ktorý sa vzopreli svetskej moci, nech už má nálepku akúkoľvek, a ihneď sa stali nepriateľmi a hrozbou pre tých, ktorí bez hanby prevolávali, že to všetko je konané v mene BOHA!


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-06  (11:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA+rafael:
Ale to vy tu vediete reči ako politruk na VúML!
Ste presvedčený o neexistencii Boha?
Ok-vaša vec!
Ale načo sa nás tu o tom snažíte presvedčiť?
Už ste nejakého veriaceho presvedčili?
Toto je proste niečo mimo vás-tak to nechajte tak.
Nemusíte tu ale vždy vypisovať story o tom,aký je Boh podvod,nemusíte urážať veriacich!
Neverte si a hotovo!
JA-detičky MUSIA počúvať?
Klameš,lebo ich rodičia majú na výber-tak preč s tou demagogiou!
Ešte raz sa vás pýtam:
Samotná existencia života,vesmíru-vlastne všetkého je dôkazom existencie Boha.
V čom je rozumnejší tvoj postoj vysvetľujúci stvorenie?
Kapiš?

stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-06  (11:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A to som sa ešte nezmienil o mne dobre známom braku zvanom Satanská Biblia.
Na jej primitívnosti sa zabaví už retardovaný návštevník letného kurzu etiky a psychologie.
Zopár vcelku dobrých postrehov ukončujú enochiánske kľúče,ktoré majú za úlohu privolať niektoré deje...
Ha-ha-ha...
Patrí to do rovnakého odpadu-satanisti sa posmievajú z Boha a Krista rovnako ako ateisti a podobní duševní mrzáci...


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-06  (12:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker ty si pleties pojmy, to nie my sa snazime presvedcit ludi, ze boh neexistuje, to vy sa na kazdom kroku snazite presviedcat, ze existuje. Svedci to o mnozstvach sviatkov, ktore do omdlenia sa opakuju kazdy rok, tie seansy, pochody, pute. To vy vzdy kazdorocne ohlasujete niecie narodenie, umrtie, zmrtvychvstanie. Tieto morbidne sceny ako z hororu kazdorocne predkladate ako holy fakt dorastajucim detom, ktori ak vidia, co robia dospeli, vo svojej detskej dusicke nemozu neuverit tolko podsuvanycm klamstvam az sa stanu v ich hlavach skutocnymi a v dospelosti fanaticky braniacimi tuto teoriu, ktora by v opaku zmenila ich kladny postoj k tym, ktori ich do tohoto klamstva voviedli. Hlavne svojich rodicov by potom videli v tom svetle, ze su to prave oni, ktori ich svojou vierou a autoritou presvedcovali, aj ked to nema ziadne rozumne fakty. Preto je tazke prelomit ten blok, preto je tazke viest rozumnu debatu bez nabozenskych omacok, preto tolko arogancie v slovach tych, veriacich vo svoju neochvejnu pravdu.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-06  (12:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Samotná existencia života,vesmíru-vlastne všetkého je dôkazom existencie Boha.

Mozno ano , mozno nie, mozno jedneho, mozno mnohych, mozno to ale mohlo byt inak. Ako mi to vysvetlis teraz ty?


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-06  (12:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Patrí to do rovnakého odpadu-satanisti sa posmievajú z Boha a Krista rovnako ako ateisti a podobní duševní mrzáci...


Stalker, JA to napisal uz predo mnou, zacinas sa neovladat, ak ti niekto odporuje, skus diskutovat bez arogantneho patosu veriaceho v jedinu moznu pravdu.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-06  (12:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael-čo myslíš...prečo bláznov striekajú prúdom studenej vody?
Nedokážeš vysvetliť vznik vesmíru a života,ale máš úplne jasno v tom,že Boh to neurobil...
A pre mňa je protikresťanský postoj postojom satanistu.
Satanisti neuznávajú humanitu-čiže sa jedná o učenie vedúce k potieraniu ľudskosti.
Už vieš,prečo odpad?
Stále ťa to uráža?


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-06  (12:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker neuraza, dokonca ma to rozveselilo, lebo ak si vies vo svojej predstavivosti predstavit vznik vesmiru len takymto sposobom, tak ta len uprimne lutujem, lebo to znaci, ze tvoje uvazovanie, predstavivost a zmyslanie ustrnulo zhruba v piatich rokov tvojho zivota. Ano aj ja som chodil na nabozenstvo, aj mne predkladali tuto dost jednoduchu a lacnu teoriu, aj ja som ju prijimal , pokial som nebol schopny zacat uvazovat aj v inych suvislostiach. Preto ti prajem sladke nic neuvedomenie si a spinkaj dalej. A navyse, satana ste si vymysleili vy, ako dalsi balast, ktory sa rokmi kopi na tu smiesnu historku, tak urazanie satanom ma nemoze nijakym sposobom rozculit a urazit.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-06  (14:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker, musiš pochopiť toho chudaka, jeho nutia kresťania k sviatkom, asi s pištoľou priloženou k hlave musi oslavovať vianoce, no kto by v taky čas neznenavidel kresťanov? Podľa tychto duševnych mrzakov by najlepšie bolo zrušiť deťom prazdniny, zničiť všetky sviatky, alebo by sme sa mohli všetci zavrieť do čiernej izby a myslieť na svojich predkov šimpanzov a na "cestu do hrobu". looool, čo je toto za psychiatria? Uprimne - ateistov začinam ľutovať musi to byť nechutny život


Astar   |   ip:91.127.14   |   2011-01-06  (14:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :)) to je pokec :))


vronski   |   ip:95.102.22   |   2011-01-06  (15:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no... niekomu sa tu nepacil ten obrazok co je tu pouzity. Ja by som ho s trochou nadsazky nazval Ježiš v súčasnosti :)


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-01-06  (17:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB
áno, je to ťažký život medzi vami. Posielaš ma kde-kam, a ver mi, že by som neváhal ani sekundu, keby bolo kam. Odišiel by som od vás, keby ste neboli všade. Nemám záujem obracať vaše zmýšľanie, ako ani psovi nevyhovorím jeho hryzenie. Pozri, deň čo deň ma atakujú priblblé reklamy. Nie som voči nim imúnny ako väčšina populácie, hnusia sa mi! Lebo presne viem, za akého idiota ma má výrobca tých reklám. Áno, nenávidím ich. Okamžite prepínam, len čo sa v TV nejaká tá sprostosť objaví. Ver mi, robím to automaticky.
Vy ste ako tá reklama - kde sa človek zvrtne, tam kresťanská lož na každom rohu. Stiahnite svoje reklamy, verte skromne. Nehulákajte z médii. Ja chcem mať od vás iba pokoj.


Milan   |   ip:87.244.25   |   2011-01-06  (18:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  O čom sa bavíme stále dokola? Vie mi niekto odpovedať? Koľko Bohov stvorilo Zem, slnko, galaxiu, vesmír, každú časticu hmoty? Ako vidíte Boha? Ateisti neveria čomu? Bohu? Alahovi? Jehovovi? Stvoriteľovi? Veríte tomu, že ste?


morNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-06  (18:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  antikrestanska viera cize 666
je zalozena na krestanstve cize zase nic dobre pre nas
tak ako bol komunizmus opakom kapitalizmu a tiez to nebolo dobre Slovanov
pretoze 2 a -2 je v podstate to iste

ANONYM   |   ip:195.168.1   |   2011-01-06  (18:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  je zaujimave ako si nikto nechce vsimnut toto .za vlady ateistov kazdy mal kde byvat co jest vzdelanie zdravotnu starostlivost,dochodok a pracu,cize
dostojne zil tak ako si to predstavoval jezisko.za vlady krestanskych opic ,ktorych je 80%,cize statistycky vsade aj vo vlade a parlamente je 80%
veriacich .ludia umieraju na ulici od zimi,nedostatku jedla a na neliecene choroby a veriaci ich prekracuju,nemaju peniaze na dochodky pre svojich
rodicov na skoly pre svoje deti ...a co je srandovne ze zene za toze sa necha natocit pri sulozi zaplatia viac ako ucitelke v skole, o pocte bordelov
ktore veriaci si nastavali skoda hovorit.krestanstvo je pokritecke a prazdne nabozenstvo jezisko by zaplakal.


morNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-06  (18:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ateista je rovnaky teista ako krestan :)
a krestansovo nie je zla viera pre ludi ktorim bola a urcena ale nie pre nas!! my sme totizto Slovania..


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-06  (19:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vezmi H2O,pridaj životodárny kyslík-vytvor H2O2 a vypi!
Niečo takéto urobila cirkev a ľudia s kresťanstvom...
Urobili to ľudia a nie Boh.
Pre poniektorých je to však dostatočným dôvodom nepiť vodu.
Iste-H2O2 nie je voda.
Ja však vodu pijem.
Všetkým ateistom,materialistom a iným zmätencom by som rád odkázal:
1.Nedokážete si vysvetliť pôvod vesmíru a pôvod života.
A ak áno,vaše teorie sú úplne deravé.
Volíte filozofiu-nevieme,ale Boh to určite nebol.
Možno ľudstvo bolo stvorené dvoma odlišnými spôsobmi-ja však z opice nepochádzam.
2.Váš postoj k životu nedokáže objasniť,prečo nespáchate sebevraždu.
Ved načo žijete?
Aby ste pokračovali v množení a v evolučnom procese vývinu opíc?ANONYM   |   ip:195.168.1   |   2011-01-06  (19:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  presne tak ako ty nedokazes vysvetlit povod toho tvojho bozika.a zijem preto lebo zijem.a mozznoze opice by ani takeho potomka ako si ty bi nechceli.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-06  (19:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM-ja ale nepociťujem nutkanie ostatných presviedčať o svojej pravde.
Zato vy-zmätenci sa ostatných neustále snažíte presvedčiť o neexistencii Boha.
Prečo asi?
Zijes preto,lebo žiješ?
A aký je rozdiel medzi tým,ked žiješ a keby si bol mrtvy?
Ty si nevieš odôvodniť ani len význam svojej existencie-ako chceš pochopiť existenciu Boha?
Pochop,že si strašne zaostalý v duchovných veciach si v podstate na úrovni jednobunkovca.
Jesť-srať.
Piť-šťať.
Bdieť-spať.
Narodiť sa-skapať.
Veľa šťastia ti prajem do tvojho "života"...
:-D


ANONYM   |   ip:195.168.1   |   2011-01-06  (19:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bla bla,bla


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-06  (20:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bla,bla,bla?
Dobre moja-dobre...
http://www.youtube.com/watch?v=DksNBUs_9Ss&;feature=related


morNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-06  (20:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vasi krestanskozidomoslimski bohovia museli jestvovat..
pretoze vsetko ma svoj povod..
to ze ste nasi nepriatelia a vznikli ste ovela neskor genetickymi pokusmi ako to opisuju vsetky 3 hlavne nabozenstva je uz druha vec
ja nehovorim ze vsetci co veria v tu vieru maju aj ten povod pretoze opak je pravdou..
a mimochodom jezis ci kto to bol sa sem dotrepal preto lebo ti ludia nemali svedomie a prave to im mal nejako doniest -cize nam mali dat pokoj

my ma mame svojich vlastnych bohov napr. paroma(peruna) atd. atd.

JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-01-06  (20:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker
ľutujem, že som s tebou niekedy viedol dialóg.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-06  (20:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ty dialog viesť nevieš.
Akonáhle dám riadnu otázku,vykrútiš sa z nej.
Bež si po svojom-antikresťan-potomk opíc!
http://www.youtube.com/watch?v=ciLllSAcF-8


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-06  (21:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "my ma mame svojich vlastnych bohov napr. paroma(peruna) atd. atd."

to nie su naši bohovia, ale demoni. Vieš o tom, že vyžadovali ľudske obete? Koho by si obetoval - susedku, pani učiteľku, alebo najlepšiu kamaratku?

tak ma napadlo, ateisti, od ktorého pokolenia sa vaši predkovia začali rátať za ľudí a už nie za opičiakov? A nemate obavu, že by sa vám mohol narodiť maly šimpanz, keďže s najväčšou pravdepodobnosťou je to stále vo vašich génoch?


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-06  (22:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-D
Všetky nálezy tzv.prechodových článkov medzi opicou a človekom boli podvrhy.
Ak aj nenašli falzifikát,tak sa jednalo o druh dnes už neznámej opice-nie o medzičlánok.
NEEXISTUJE žiaden dôkaz,ktorý by bol schopný podoprieť teoriu,že človek pochádza z opice.
Rovnako tiež pokrivkáva darwinova teoria evolúcie.
Ani nie že pokrivkáva...
Je ochrnutá!


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-06  (22:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rovnako je fascinujúce aj to,že u žiadneho živočícha okrem človeka nemá incestný vzťah deštruktívny dopad.
Iba človeku bolo zakázané mať incestný pomer,lebo je schopný chápania.
Doteraz to žiaden vedec nedokázal objasniť.stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-06  (23:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pokrok v myslení popieračov Boha-ako dôkaz evolúcie...
Voľakedy tu antikresťania trepali o tom,že vesmír vznikol v okamihu Big-Bangu,človek vznikol vývinom z opice.
Všetko si vedeli objasniť a čo nevedeli,o tom tvrdili,že je iba otázkou času,kedy na to vedci prídu.
Dnes už nemôžu hovoriť o tých teoriách,lebo sú deravé.
Dnes tvrdia:
Jedno,ako to bolo,ale Boh to neurobil.
Nevedia,ako vznikol vesmír,ale majú istotu,že nebol stvorený!
Nosnou myšlienkou ich fanatickej viery je to,že Boh neexistuje a všetko ostatné je jedno...
Väčších fanatikov som asi nevidel!


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-07  (12:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB, rozdiel medzi nami je v tom, ze ty nenavidis vsetkych, ktori nezdielaju tvoju ideologiu, ja zasa nenavidim len tu ideologiu. Vianocne sviatky neoslavujem ani s pistolou v ruke, ani bez nej, vianocne sviatky nech oslavuju ti, ktori veria v narodenie nejakeho imaginarneho spasitela. Koniec roka oslavujem v kruhu svojej rodiny ako milardy ludi po celom svete, bez ohladu na vierovyznanie, to ze si ich ta banda z Vatikanu prisvojila ako vsetky ostatne, zato ja nemozem.


vronski   |   ip:95.102.22   |   2011-01-07  (14:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to LenkaB

"to nie su naši bohovia, ale demoni. Vieš o tom, že vyžadovali ľudske obete? Koho by si obetoval - susedku, pani učiteľku, alebo najlepšiu kamaratku?"
:)) pobavilo ma to... za prve Oni to vyzadovali? a ako? :) asi tak ako vas jezis vyzaduje omse apod... vyzaduje prd, to su len "obrady" a okrem toho nedaj sa zavadzat krestanskym "vykladom" nasej predkrestanskej historie a religiozity.
anonymus   |   ip:95.105.13   |   2011-01-07  (16:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ha ha ha ha tento článok ako na pobavenie stačí a zároveň aj svedčí o inteligencii svojho autora. Hlupák celí jeho článok nakoniec aj tak vyznel, s tím že za všetko môžu kresťania. Rafael-ti prečo nenecháš ludí na tomto fóre vyjadriť svoj názor bez toho aby si ich neurazil alebo nezosmiešnil ich teóriu? poznám ťa rafael, máš 17 rokov chodíš do 4 ročníka ale už teraz ti dopredu hovorím že odmaturuješ až na druhý krát, viem to pretože deň noc sedíš za počítačom, máš materské znamienko na ľavom ramene a jedno ucho ti odstáva.


anonymus   |   ip:95.105.13   |   2011-01-07  (16:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael- a dokáž my že nemám pravdu, tak ako to ti stále prezentuješ iním, a nehanbi sa za to ucho , ked dospeješ tak sa to zrovná ver my.


morNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-07  (17:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB nic take ako obety nasi predkovia nerobili...
to su klamstva..
ty vasi demony sa niako nelisia od vasich anielov..
:)
plne chapem ,,tvoj" nazor kedze mas len kretanske "poznatky"
a maximalne mozes poznat dejiny ktore su sustavne prepisovane...(ale aj tak uznavane na celom svete) napr. ze suebi,suevi=slevi ktori zili v suavii= slavii su nemci

otrok panov si mysli ze nieje otrok a pritom sa klania panovi..

nasi bohovia su nasi predkovia a my sme Slovania na co by sme mali byt hrdi..


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-07  (17:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonymus, zle si cital moje prispevky, ja netvrdim, ze mam pravdu, na to su odbornici ini, nikoho som neurazil, na rozdiel od LenkyB, ktora svojou nenavistou voci tym, ktori nezdielaju jej vieru , urazala. A s mojim vekom pravdu nemas, to by sme museli byt rovesnici.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-07  (18:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael - aspoň si sa konečne priznal, že citiš nenavisť. Do istej miery to podla mňa citia veľa ateistov, lebo tušia, že stratili niečo veľmi dôležite - vieru, nadej a zostal im iba skepticizmus a prazdna racionalita. Umrtvili im dušu a nenavidia toho, kto im pripomina pravdu o ich strate - Krista. Do istej miery sa z nich stava to iste, ako farizeji, o ktorych hovoril:

"Beda vám, učitelia Zákona! Skryli ste kľúč, ktorým sa dajú otvoriť dvere pravého poznania. Sami ste nevošli, a tým, ktorí chceli vojsť, ste zabránili."

Ale ospravedlnuje ťa tvoj nizky vek, možno ešte z toho vyrastieš
morNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-07  (18:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB to ze sa ohanas niakou vetou nwm asi z biblie ti nijako nepomoze skor naopak a keby si mala vlastny rozum tak tu vetu by si napisala vlastnymi slovami


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-07  (18:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  morNWO:

zacitujem ti ešte niečo:

Podľa archeologických nálezov a písomných prameňov Slovania bežne obetovali obilie, cesnak, cibuľu, chlieb, pečivo, kaše, med, mlieko, syr, vajíčka, medovinu, hydinu. Božstvám obetovali dospievajúcu mládež obidvoch pohlaví, ženy, zajatcov a otrokov. Častejšími obetami bol hovädzí dobytok, kozy a ovce. Ak obetný rituál vyžadoval požívanie krvi, zvieratá podrezali, inak ich uškrtili povrazom.

Pri rodinných, výročných, pracovných a iných príležitostiach sa dávali obety démonom, mŕtvym zvieratám, stromom, zemi, vode, ohňu, ako aj vetru, napr. na juhozápadnom Slovensku sa snažili víchor utíšiť hrsťou múky, ktorú vyhodili do povetria.

http://www.uluv.sk/product/obeta-5945/

Tym nechcem povedať, že slovanska kultura bola horšia ako ostatne. V predkresťanskych časoch boli taketo obety bežne

p.s. - vlastny rozum je tiež dobry, ale nie som natoľko egocentrik, aby som si neuvedomovala, že žili aj mudrejši ľudia ako som ja...:)


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-07  (18:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB, ak si stale hovoris svoje, mam pre teba jeden pribeh. Tiez sa raz ziak pytal svojho ucitela, ked Zem drzi slon na svojom chrbate, na com stoji ten slon. Odpoved znela, no predsa na chrbate ineho slona. Po dalsej otazke, na com stoji ten druhy slon, dostal zasa odpoved, no predsa na dalsom. a tak to ide donekonecna az na spodok. To je presne aj tvoj detsky vyklad stvorenia, stvoril to boh, a tak dalej....


morNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-07  (18:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja ti to neberiem ze niekde je nieco napisane ba mozno je to aj oficialne
ale to ze su to klamstva a polopravdy kazdy kto hlada pravdu pochopi
hisTORicky ziadny Slovania niesu ale podla dejin sme tu uz strasne dlho...LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-07  (18:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael a tvoj detsky vyklad (pardon, zabudla som, že už maš 17) znie ako? zrno prachu tresk atd? :) Odkial sa vzalo zrno prachu? Odpadlo z ineho zrna prachu? a tak dookola

neviem, kde som ťa uražala, ty sam si presvedčeny, že si šimpanz, ja si z toho len robim srandu, nemusiš sa bať, že ťa nenavidim


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-07  (18:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB, zo simpanza clovek nepochadza, to by si na svoj vek uz mala vediet, mame len spolocneho predka. Len som ti chcel ukazat nazorne, aka je vasa hypoteza, to, zw podla teba sa to stalo zo zrnka piesku, svedci, ze ta ziadne vedecke hypotezy neoslovili a tvrdosijne zastavas nazzor polobarbarskeho kmena spred niekolko tisicroci. Ja ti tvoj nazor neberiem, ale je to dost usmevne, ked uz aj vas kapo vo Vatikane musel priznat evoluciu a dokonca aj BB. BB sa totiz dokazat da, ale na nabozenstve sa o nom neuci.


ANONYM   |   ip:195.168.1   |   2011-01-07  (18:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  verim tomu ze stary slovania obetovali ludi ,ale ako nazvat tych ludi ktorych umucili,upali krestania pre svoje chore taraniny a dokonca mnohy z tych zabitych boli
tiez krestania len si slovo "bozie " vykladali inac.mimochodom kde sa podeli cele storocia krestanskej vychovi k laske,pocas fasistickeho vrazdenia.
ved predsa nemci boli krestania ,boli pokrsteny v detstve chodili na nabozenstvo a do kostolika a stacilo trochu postrcit a uz hadzali ludi do peci.
ale ked krestanovi slubis pozemok a criedu otrokov tak hned suhlasi zo vsetkym a nebolo to tak davno,slavanske obete su proti tomu nic.


morNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-07  (18:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to co LenkaB uznava ze jezisko (geneticke pokusi ktore tam ma napisane si samozrejme nevsima)
je aspon zalozene na skutocnosti
rafael zas uznava to co mu tiez vopred naservilovali ale to su len hypotezi ale ma zas triezvesi nazor na svet..LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-07  (18:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "mame len spolocneho predka"

takže niečo ako bratranec?

Na to, že svet bol stvoreny veri ľudsto od nepamäti, až kym komunisti a slobodomurari nezačali nasilne presadzovať svoju teoriu o "zrne"

A už by si mohol za ten čas poznať moje nazory, že posledny dvaja papeži vo Vatikane su podla mňa ovladany slobodomurarmi

p.s.neviem, čo je BB


morNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-07  (18:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM okrem toho ze veris niecomu co je nepodlozene mas pravdu


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-07  (19:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB,ved hovorim na hodine nabozenstva sa o tom nedozvies, je to nas velmi dobre znamy velku tresk.


fortiss   |   ip:193.87.32   |   2011-01-07  (19:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Netlač hluposti ludom do hlav... takyto postoj je uplne bezpredmetný, lebo ty - sam autor tohto clanku si ten ANTI... ale ANTIHUMANNY, zabijajúci zdravé myslenie, zdravý rozum a pravú etiku tohto sveta.. takyto článok by sa nemal ani vôbec zverejňovať ! preč s takým "názorom"


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-07  (19:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Do kedy vam tupcom bude treba vysvetlovať, že sa zabijalo po celu historiu ľudstva? pre takych kresťanov ma ľudsky život aspon teoreticky obrovsku hodnotu, pre takych ateistov nema žiadnu, ludia su opice, ktore stači nastrkať do gulagov a nikoho to neštve. Takto chcete dopadnuť? ludia zobudte sa.

rafael - zabudla som, že si taky čavo, že použivaš zahranične vyrazy. Odkial je to zrno prachu?


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-07  (19:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  morNWO, nemuseli mi to predostriet, nemusim tomu skalopevne verit, ale ma to oproti stvoreniu jednu nespornu vyhodu, je postavena na zdravom zaklade, ktory sa da overit. BB sa da zistit a zistilo sa podla reliktneho ziarenia, ktore predpovedali skor, nez ho nasli. To sa ale na obranu kreacionizmu povedat neda, vsetko, co sa postupne zistuje, nedava ziaden suvis, ziaden fakt, ziaden dokaz.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-07  (19:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a odkial je ten tvoj boh?


fortiss   |   ip:193.87.32   |   2011-01-07  (19:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a ešte dodávam, keby si myslel trochu, a študoval kresťanskú náuku a to, čo bohužial musí na kresťanov raz prísť, tak by si pochopil celú podstatu veci... zabíjanie a likvidovanie nevinných kresťanov nieje kvôli tomu, že sú neprijateľní a nehostení.. problem je v tej zberbe, ktorá to podporuje a túži po moci a globálizácii tohto sveta.. tam je pes zahrabaný..


ANONYM   |   ip:195.168.1   |   2011-01-07  (19:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  preco sa tak vyhybas tym obetiam ved v tej dobe to bol bezny jav bol to vyvoj ale nasilna krestanizacia zabranila rozvoju slovanskeho nabozenstva a obete by postupne zanikli.mislis ze stary hebrejci nemali ludske obete?aj v "bozom" slove je to naznacene.ved pozratie tela a krvi boha co je to?z akej starej minulosti prevzaty a upraveny zvyk?
skor je zaujimave ako lenkabaranova sa diskretne k tomu stavia,ziaden nazor na moje poznamocky.


morNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-07  (19:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael udrz si svoj pohlad na svet a mozno ze ak budes chciet tak sa dozvies celu pravdu a v nej zapadaju aj tie najmensie detaijli doseba..


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-07  (19:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja viem, ze pravdu sa nikdy nedozvieme, to ma ale netrapi, viac ma trapi, ze ludia namiesto noveho poznavanie stale este sa utiekaju k starym poveram, to je vidiet aj na urovni diskutujucich, ktorych nazory su ako cez kopirak, zosmiesnit, zahanbit a za kazdu cenu tvrdit, ze prave oni poznaju jedinu pravdu. V tom su vedecke poznatky uzasne, nehanbi sa povedat, ze z vytycenej linie museli kusok ustupit, popripade odbocit, ale linia je dana, nove poznatky tu spravnu cestu len potvrdzuju.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-07  (19:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  predkresťansky "bohovia" všetci vyžadovali obety. Kristus prichadza a sam seba dáva za obeť (neskôr aj svoje telo a svoju krv), všetko, čo ľudia maju urobiť, je tuto obeť prijať. Blazni nedokažu pochopiť tuto veľku obeť Kristovej lásky a furt budu len nenavistne utočiť. Na svoju vlastnu škodu


morNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-07  (19:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM z jedneho logikeho dovodu nasi bohovia nam nevladli a nerozkazovali len nas ucili..
to je ina vec ze KEBY prisiel nejaky Slovansky boh tak by mu mohli ak by chceli ulovit niakeho byka.. :D a ludi urcite nie :)
ale tam nebola ziadna takato hierarchia jak je dnes nasi bohovia nam nevladli jednoducho boli rodina..


joplins   |   ip:94.191.24   |   2011-01-07  (19:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael .
presne tak . drz si svoj pohlad na svet a nedaj sa nikym vyrusit.. ani ked budes stat pred rozhodnutim dat si cip na ruku ,,, nedaj sa ,,, ved ty mas svoj rozum a nikto ti to nesmie zobrat.. to urcite nebude splnene proroctvo z biblie..to len elity tlacia na pilu aby oblbly narody a fejkuju proroctva aby sa akoze naplnily... nadhera,,,
aj ked neviem naco by ich fejkovali.. asi nato aby si ludia mysleli ,ze sa biblia plni.. nato to vsetko je.. nato je cely system nastaveny tak aby sa akoze zdanlivo vsetko odohrava podla biblie.. aby sme si vsetci mysleli ,ze to je presne podla tej knihy..fuu to da ale roboty.. a tych penazi..,. a vsetko len pre nic za nic.. aby s me na konci mohli povedat.. vy debili ,.,ved to bol vsetko jeden velky ofajc.. krasne sme vas nachatali prvy april... hura...


Astar   |   ip:91.127.14   |   2011-01-07  (19:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bibliu a jej prorotstva a jej ,,vyplnanie,, maju v merku entity, ktore neziju priblizne 100 rokov ako ludia...dozivaju sa ovela dlhsie ako ludia...aj ked dlhovekost bola tiez znama u ludi...a ludsky zivot sa v dejinach nepredlzuje ale skracuje...preco asi??...zeby tym supervyvojom ktorym prechadzame?....ktory je taky ludom ,,vlastny,, ???...


LenkaB ...mas pravdu...som blazon...pretoze obrat kristoveho tela a krvy je dost ,,black,, heh...kto to dal asi napisat???...a naco by niekto ...kto daval posolstvo OBROVSKEHO vyznamu..vyznamu lasky...daval takyto stupidny obrad??....ved krv piju upiry ( a knazi vino) ,,pekny, obrazok :)


joplins   |   ip:94.191.24   |   2011-01-07  (19:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  astar. bavme sa sna urovni ... pitie krvi a jedenie kristovho tela je SYMBOLIZMUS ..do marii ... uz ma to fakt unavuje...


Astar   |   ip:91.127.14   |   2011-01-07  (19:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ok..vysvetli ten symbolizmus


ANONYM   |   ip:195.168.1   |   2011-01-07  (19:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  aky boli slovansky bohovja to dnes nevieme,ved nemuselo ist o obet ale napr. o prejav vdaky.tu to dobu nesmies hodnotit
podla dnesnych meritok, vtedy to robili vsetky nabozenstva a spolocnost to chapala a tolerovala dokonca aj sama obet.
som presvedceny ze upadok slovanov nastal po prijati toho pokriteckeho krestanastvaa trva do dnes,vsimni si ako sa slovania medzi sebou neznasaju
ale ako lizu rit tym zapadnym "rimskym" kolonizatorom.


morNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-07  (20:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  poviem ti to tak my sme nikdy neuznavali ziadne nabozenstvo okrem terajasieho krestanstva..
obet to chapala? co vypotis..
vy si ani nedokazete predstavit ze nasa viera nebola nabozenstvo??
to ze nas umyselne rozdelili ich nabozenstvami je cista pravda pretoze kto je krestan ten nie je Sloven..morNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-07  (20:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  napriek vsetkemu paleniu knih a zabijani vzdelanych ludi sa toho zachovalo pomerne dost ale aj to sa im uz dari pouzivat proti nam vzn. vseliakych siekt ktore sa tvaria ze su staroverci..


vronski   |   ip:95.102.22   |   2011-01-07  (20:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nuz keby teraz Jezis videl co sa tu v jeho mene pise a v co veria sucasni krestania, co jeho menom obhajuju nakopal by vas niekam, co uz minimalne raz urobil, ale teraz by to bolo zarucene brutalnejsie ...


Astar   |   ip:91.127.14   |   2011-01-07  (21:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :)) alebo by kyvol rukov... a isiel na inu planetu..kde by pochopili


Astar   |   ip:91.127.14   |   2011-01-07  (22:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tot mi preposlal (toje jedno kto) :) odporucam....hlavne tym ktori si myslia ze sme hriesni...plni spiny blata hovien , ze mame len skazenu dusu a telo...a treba sa kajat za hriechy...ktore clovek nikdy nemal....len bol nachytany a zmanipulovany:::::
http://vimeo.com/17566504


Astar   |   ip:95.105.13   |   2011-01-08  (06:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hovorí o Bohu a zároveň ho aj popiera. Postihnutí sú mimozemšťania a asi to tak vyzerá že aj ona. Má pravdu len v citáciach o láske, ešte pár zázrakov a máme tu spasiteľa, takých už tu bolo. Žijem normálny život a verím v to čo ma učili od detstva, ale hlavne žijem tak aby sa ludia okolo mňa cítili somnou dobre. Debil je ten kto dovolí aby sa ho ludia báli, nenávisť ktorou sa aj obklopuje ho raz aj zabije. Človek bude len vykonávateľ ale bude to práve tá nenávisť kttorú v sebe tak rád pestoval, čo ho zabije, toto je zas môj názor na povahy ludí. Rafael-ti neveríš Bohu, ale veríš idiotovy ktorý tu píše o slobodomurároch a iních sektách, veríš tomu pretože chceš, ale nemaš o ich existencii sebemenší dôkaz, len teórie vykonštruované na internete. Internet nieje život, je to len nástroj k zábave a učeniu ak sa využíva správne, ale teba zblbli dokonale. Verím v Boha a v to že zajtra ak sa budem na ludí usmievať určite budem mať príjemnejší deň, verím aj existenciu mimozemského života a film ITI sa my páčil. Majte sa.


anonymus   |   ip:95.105.13   |   2011-01-08  (06:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pardón astar, pomýlil som sa.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-01-08  (06:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Astar
pitie krvi a jedenie tela bol v tej dobe pomerne rozšírený kultový obrad. Či ho skutočne Ježiš použil, nie je isté, a nie je to ani podstatné. Podobne "správni" proroci museli v tej dobe pochádzať z panny, museli vykazovať nejaké detské zázraky, musel ich niekto prenasledovať, no a museli samozrejme aj nejako "snímať hriechy", teda trpieť. Takže vidíš, že Ježiš mal svoj životopis napísaný ešte skôr, než sa narodil.


Antabus   |   ip:216.164.2   |   2011-01-08  (07:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Odporucam precitat knihu Columbus and other canibals
http://books.google.com/books?id=W2VuH3oTsDIC&;lpg=PP1&ots=oCjdD40EO-&dq=columbus%20and%20other%20cannibals&pg=PP1#v=onepage&q&f=false


Anonymus   |   ip:95.105.13   |   2011-01-08  (08:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ludske obete vyžadujú len sekty, kresťanská viera mala len jednu obetu a to tu najviššiu, samotného učiteľa tejto viery a zároveň syna Božieho, je to príklad skutočne spravodlivého sudcu. Dcéra sudcu, stojí pred súdom ktorému predseda jej otec. Čiže vlastne stojí pred vlastným otcom. Je obvinená zo zločinu a celá verejnosť očakáva ako sa jej vlastný otec zachová a aký trest pre ňu vymerá. Keď skončí dokazovanie a svedectvá, ktoré ju z tohto zločinu usvedčujú, príde ku konečnému rozhodnutiu. Sudca sa postavý zo stoličky a svojej dcére povie: Vinná si vo všetkých bodoch tvojej obžaloby a zároveň ti ukladám aj trest, nato sudca zíde zo svojej stolice postaví sa pred súd a vyplatí najviššiu možnú pokutu za svoju dcéru. Neskôr keď sa ho verejnosť opíta prečo to za svoju dcéru zaplatil? odpovedal, ako sudca musím byť spravodlivý voči každému, ale ako otec vždy pomôžem svojej dcére ak bude v najhoršom, svoj dlh voči mne si poctivo odpracuje, to bude pre ňu môj otcovský trest.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-08  (09:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonymus, nechapem ta, si uzasne empaticky, genialny, skvely. Vies odhadnut, kto ma kolko rokov, ako vyzera a stracas cas na tychto strankach. Kde si prosim vycital, ze verim nejakemu idiotovi, ktory pise o slobodomuraroch, sektach? Ozrejmi mi to. Co nemam podlozene, co som tu povedal? Nebud rovnako trapny ako tvoja predrecnicka, ktora sice nevie pochopit, kde sa zobralo podla nej to zrnko prachu, ale na tu istu otazku ohladne boha odpoved takisto nepozna. Hold, niekto ma zrnko prachu, niekto boha, ale v konecnom dosledku z toho vznikol vesmir, nie pavilon blaznov na ktory sa ti bohovia pozeraju.


stratus   |   ip:89.173.36   |   2011-01-08  (09:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael-odvolávaš sa na zdravý rozum a pritom si dodnes nedokázal odpovedať ani na jednu otázku,na ktorú veriaci odpovede už dávno poznajú.
Nevieš nič vysvetliť,ale zato vieš naisto,že vysvetlením nie je boh.
Kam sa podel tvoj zdravý rozum?


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-01-08  (09:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veriaci odpovede poznajú, neveriaci ich hľadajú. Pohodlné je veriť, náročné je hľadať. Minimálne v usilovnosti máme pred vami náskok.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-08  (09:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ех-молодец!
Máš náskok v usilovnosti?
My poznáme odpoved,vy nepoznáte ani otázku.
Nemáte žiaden náskok-naopak-ste pekne pozadu!
Náročné je hľadať?
A ty si myslíš,že vieru dostaneš pokrstením v kostole?
Vidno,akí ste neskúsení,vidno ako málo ste zažili.
Až budete dospelí,budete sa pozerať na život úplne inak!


Astar   |   ip:95.103.18   |   2011-01-08  (09:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA .....vjednej vete si krasne odporujes...verit neznamena vediet...skus si vyhladat alebo si daj vysvetlit obsah tych slov..) a skepsa su dvere ktore sa daju otvorit...a najs odpovede-----ahlavne si ich otvorim sam...nenecham to nadruhych a este si necham ukazovat co mam verit....nie VEDIET....a v tom to presne je...zahmlene oci vierou....


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-08  (10:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Detičky-schválne som písal azbukou,lebo ak by ste boli dospelí,nemali by ste s ňou problém.
Vidno ale,že neponimajete.
Baviť sa deťmi o veciach,ku ktorým možno prísť iba skúsenosťami a vekom je zbytočné.
Skúsim ale aspoň jednu myšlienku z cyrilikou písaného textu:
Gagarin raz odpovedal-žiadneho Boha som tam nevidel.
O Bohu si môžme myslieť čokoľvek,ale vždy musíme myslieť na to,či sa nám chce aj on zviditeľniť.Tony   |   ip:92.245.8.   |   2011-01-08  (10:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Gagarin to vedel, lebo vyletel svojim karabľom veľmi, ale veľmi vysoko...

Ale čo je najviac zaujímavé, že aj ten najväčší popierač Boha, práve keď už je úplne v úzkych, keď už rozum je úplne mimo, tak začne volať Boha o pomoc, toho Boha, ktorého tak popieral, prečo asi? Prečo nevolá na pomoc niekoho iného, niečo iné, niekoho iného, ale len a len Boha?


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-08  (10:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pravda sa nedá umlčať.rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-08  (10:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tony a ty to ako vies, bol si u vsetkych, ktori potrebovali pomoc? Si taky nabubrely, sebaisty a nadradeny voci tym, ktori neuznavaju tvoju subjektivnu pravdu, ze si myslis o potrebe volat na boha? Ako kricali o pomoc prvi vyznavaci mnohobozstiev,kricali na tvojho jedineho, alebo na tych svojich? Ako kricali o pomoc ine kultury, mimo tvojej jedinej pravej krestanskej? Ak si v zivote o nom nepocul, tak ho nebudes ani volat. Musis si ho totiz najprv vpratat do mozgu, az potom ho budes volat. To, ale ty nechces pochopit, ze pravda je pre kazdeho ina, to len ty chces kazdeho zosmiesnit, ze nevyznava tu tvoju.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-08  (10:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pravda v poňatí človeka má vždy subjektívny charakter.
Je to spôsobené nedokonalosťou ľudského vnímania a chápania.
Preto má každý tú svoju pravdu.
Objektívna Pravda je však iba jedna.
Boh je Pravda.
Cím bude naše vnímanie a chápanie čistejšie,tým viac sa priblížime tej jedinej Pravde.
Aj počet našich subjektívnych právd bude čoraz menší,lebo sa budú postupne približovať Pravde jedinej...
Iné kultúry museli tú svoju pravdu stratiť,lebo tá ich pravda mala často deštruktívny charakter.
Kanibalizmus a týranie nie je Bohu milé-posolstvo o Kristovi preto predstavuje pokrok na ich ceste k Bohu.
Isteže sa veľakrát stalo,že domorodci trpeli,ale nové zrodenie vždy prichádza v bolestiach.rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-08  (10:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker, je zaujimave, ze popries to, co si napisal, len aby sa ti to hodilo do tvojho vzorca, zvany boh. Objektivna pravda vobec nemusi existovat, tak ako nemusi existovat vas boh. Moj boh neexistuje, ani sa o to nesnazim, aby existoval, ale povedat, ze boh je pravda, je rovnake, ako popriet, ze pravda nie je subjektivna. Tak ako sa napr. vedci snazia objavit teoriu vsetkeho, tak vy sa snazite objavit boha. Mate velmi vela spolocneho, a pritom si to neuvedomujete. Otazkou ale ostava, ci je vobec mozne najst teoriu vsetkeho, alebo toho vasho boha. Az toto vase nabozenstvo prezije , aj tak nebydete mat ziaden dokaz vasich tvrdeni, nebudete mat o nic viac ako ti, ktori ho vymysleli, ale jedno viem isto, vedci budu mat vzdy pred vami obrovsky naskok, lebo vy ste ostali stat na mieste pred 2000 rokmi.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-08  (11:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael-stále dúfam,že raz narazím na ateistu,ktorý by dokázal rozmýšľať viac do hlbky.
Bohužiaľ som doteraz takého nenašiel.
Všetci sú totiž veriaci.
Hlbšie vnímanie podstaty je totiž podmienené istou ignoráciou racionality,pričom výsledok poznania nemusí byť zákonite iracionálny.

Objektívna pravda je mýtus-pravda má vždy subjektívny charakter.
Problém spočíva v nedokonalosti ľudského vnímania a vyjadrovania sa.
Nedokonalosť ľudskej reči spôsobuje často nepochopenie.
Ak duša aj často chápe,telo nedokáže toto pochopenie preniesť dalej.

Objektívna pravda je mýtus-pravda má vždy subjektívny charakter.
Tvorcom všetkého je však Boh a on má Pravdu.

Dobre vidiaci povie-je to tmavomodré-má svoju subjektívnu pravdu.
Farboslepý povie-je to čierne-má svoju pravdu.
Nevidiaci povie-nič tam nie je-má pravdu.
Ty tvrdíš-pravda sa dá dokázať,lebo dobre vidiaca väčšina uznáva,že je to tmavomodrá.
Pravda je vždy subjektívna.rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-08  (11:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja zasa dufam, ze sa bude dat s veriacim rozpravat tak, ze nebude zatazeny jedinou utkvelou myslienkou, ze len on ma pravdu, ze jeho boh je ten jediny, pravy. Stale cakam a nic.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-08  (11:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Povedz, kde som napisal, ze pravda sa da dokazat? Ty tvrdis, ze tvorcom vsetkeho je boh a ma pravdu. Dokaz to. Nie tym, ze zacnes popierat racionalitu. Ak ju popieras v hladani pravdy, popri ju aj vo veciach, ktore pouzivas. Preco sa spoliehat na racionalitu, ak veris, ze tebou skonstruovane auto bude bezpecnejsie a schopne jazdit, nekupuj ho u odbornikov. Vsetko, co pouzivame vzniklo na zaklade racionality a pozorovania. Nic nefunguje bez potretia fyzikalnych zakonov. Zober si architekta statika, ktory navrhuje budovu, on nemoze uverit, ze nim navrhovana budova nespadne, on ju musi navrhnut tak, aby nespadla, a pritom nikdy podobnu nenavrhoval, nikdy neurobil identicku. Aby sa mohol opriet o racionalitu, musi dodrzat urcite veci, ktore funguju a funguju na zaklade niecoho ineho ako viery. Uvedom si, ze clovek vieru nepotrebuje, potrebuje daleko viac inych dolezitejsich veci. A pravda ani tvoja subjektivna, ani tebou proklamovana objektivna k nim nepatri.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-08  (11:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na to zabudni-toho sa nedočkáš.
To,čo ty nazývaš utkvelou predstavou,ja nazývam vierou-alebo lepšie povedané-presvedčením.
Nedokážem ani na chvíľu rozmýšľať spôsobom,že Boh neexistuje.
Ani teoreticky.
Natoľko som presvedčený o Jeho existencii,že ani na zlomok sekundy nedokážem prijať takú predstavu.
Nemám absolútne žiadne pochybnosti o tom,či existuje.
Viem naisto,že áno.
Nedokážem nakresliť atomy vzduchu,čo zo mňa podľa teba robí zlého vedca-chemika,či fyzika.
Ja ten vzduch ale dýcham,aj ked neviem do detailov vysvetliť princíp dýchania,nepoznám všetky podrobnosti anatomie.
Ale to k dýchaniu nepotrebujem!
Ty si však myslíš,že dýchať môžeš iba vtedy,ak to všetko pochopíš.
Si na omyle...


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-08  (11:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Zober si architekta statika, ktory navrhuje budovu, on nemoze uverit, ze nim navrhovana budova nespadne, on ju musi navrhnut tak, aby nespadla, a pritom nikdy podobnu nenavrhoval, nikdy neurobil identicku."

A čo ked tá budova vznikla sama od seba-evolúciou,alebo náhodným zoskupovaním hmoty?

:-D


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-08  (11:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker je zbytocne toto komentovat, lebo si preukazal zakladnu vlastnost veriaceho, nedokazes sa odosobnit od svojej viery. Ja som netvrdil, ze potrebujem vsetko vediet, dychanie ako priklad si uviedol velmi zle. Dychanie je proces, ktory neovplyvnis tym, ze sa naucis jeho presnu definiciu. Ale ako som povedal, je tazke sa bavit s egoistickymi veriacimi. Lebo vetou, ze si o nom presvedceny, sa to len tak hmyri v ordinaciach ustavov, a tiez to maju velmi tazke, aby ich presvedcili o opaku, takze ako argument to neberiem, lebo je to stale len tvoj obraz vyvolany subjektivnym pocitom. Chapem tvoju definiciu viery zalozenu na popierani racionality, ina totiz ani nikdy nemoze byt. A ver mi, ze nie je velky problem verit hocicomu, v tom nie ste vy veriaci v jedineho boha nicim unikatni. I ked je vam ta predstava dost vzdialena, verit sa da hocicomu, comu clovek chce, nie tomu, comu clovek verit musi. Preto neexistuje rozdiel medzi veriacim a ateistom, len ten ateista jednoduch nemusi verit v boha, a pritom moze zit rovnako dobre, stastne, ako ti, ktori v neho veria. v tom sa citim ja slobodnejsi, neovplyneny nejakou bajkou, lebo som ti to uz vravel, najhorsie je ustrnut v 5 rokoch a uverit, ako dalej hladat a rozmyslat.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-08  (11:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  :-D
To ty veríš vaginovinám!

Hodte do miešačky na beton železný šrot a o milion rokov odtiaľ vytiahnete švajčiarske hodinky s dobre nastaveným časom...

Nad smetiskom preletí uragán a dôsledkom toho vznikne poskladaný vrtulník pripravený na odlet.

Ateisti veria v takýto vznik vesmíru a života.
Vzniklo to náhodou,postupným zoskupovaním hmoty a následnou evolúciou.
Sám si priznal,že každá zložitejšia stavba má svojho architekta.
O čo je zložitejšia najjednoduchšia bunka od najzložitejších hodín?
A predsa netvrdíš,že by mohli vzniknúť náhodou.
Potrebujú svojho tvorcu,ktorý má inteligenciu vyššiu,ako jeho dielo.
Ak poznáš dokonalosť prírodných mechanizmov,musíš uznať,že tvorca vesmíru je nekonečne inteligentný.
To veriť na náhodu je infantilné!
Ja sa nedokážem odosobniť od svojho presvedčenia?
Preto sa tomu hovorí presvedčenie-lebo si o tom presvedčený!
:-D
Rozosmieva ma,že strácam čas vysvetľovaním základných pojmov....


anonymus   |   ip:95.105.13   |   2011-01-08  (11:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker-na nebesiach práve zaznel obrovský aplaus nad tvojim príspevkom:) nevšímaj si rafaela už len jeho meno nesie známky temnoty, nikdy ho nepresvedčíš o existencii BOHA, jeho pochybnosť a predstava o dokazanej dokonalosti v ktorej tak tajne dúfa, ho sami nakoniec prenesú do PRAVDY, ktorú sa koniec koncov dozvieme nakoniec všetci.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-01-08  (11:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Len taká otázka: Keby pristáli na Zemi mimozemšťania a priniesli nám videozáznam o tom, ako pred 2000 rokmi SKUTOČNE Ježiš žil, chceli by ste ho vidieť, alebo nie?


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-08  (12:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Dobre vidiaci povie-je to tmavomodré-má svoju subjektívnu pravdu.
Farboslepý povie-je to čierne-má svoju pravdu.
Nevidiaci povie-nič tam nie je-má pravdu.
Ty tvrdíš-pravda sa dá dokázať,lebo dobre vidiaca väčšina uznáva,že je to tmavomodrá.
Pravda je vždy subjektívna."

On uveril skôr tym nevidiacim, ktori mu hovoria, že nič tam nie je. A ked slepy vedie slepeho, obidvaja spadnu do jamy


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-08  (12:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA-nemal by som s tým žiadny problém.
anonymus-v podstate z neho hovorí závisť...
Uctieva si racionalitu,z ktorej sa aj Boh posmieva,lebo ju vymyslel kvôli fungovaniu vecí a nie kvôli objasneniu fungovania vecí.
On si z nej však urobil zlaté teľa.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-08  (12:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker touto definiciou F. Hoyla nic nevysvetlis, tato definicia vznikla ako dost pasivny postoj k novym vedeckym poznatkom. Tato definicia nevysvetluje nic, len to odsuva dozadu ako tie slonie chrbaty. Takze ak nevies nic ine povedat, len takymto trapnym sposobom argumentovat, radsej to vzdaj.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-08  (12:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB
Boh stojí nad pravdou.
Ak niekto tvrdí,že tá farba pre neho neexistuje,má pravdu.
Ak ale niekto tvrdí,že neexistuje Boh,rúha sa...


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-08  (12:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB, citacie ti idu, ale rozmyslanie uz tolko nie, odpovedz mi na tu moju otazku ohladne zrnka prachu, lebo si sa odmlcala, citacie ti totiz v tom velmi nepomozu.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-08  (12:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Len taká otázka: Keby pristáli na Zemi mimozemšťania a priniesli nám videozáznam o tom, ako pred 2000 rokmi SKUTOČNE Ježiš žil, chceli by ste ho vidieť, alebo nie?

ja by som to strašne chcela vidieť

rafael - ake trapne vykrucačky, už si v koncoch, lebo je jasne, že nemaš nič, žiadny rozumny argument


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-08  (12:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael-faktom však zostáva skutočnosť,že si na tento argument nedokázal presvedčivo reagovať protiargumentom.rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-08  (12:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Uz som ti vravel stalker, verit neznamena byt na vrchu, verit vie kazdy primitivny domorodec, uctievat nezname a neidentifikovatelne veci vie kazdy debil. To nie je prejavom niecoho mimoriadneho, ze veris, verit je totiz to najlahsie a potvrdzuje to aj pocet tych, ktori veria, oproti tym, ktori sa nechcu s takou jednoduchou definiciou uspokojit.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-08  (12:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker na aky argument, na argument F.Hoyla? Lebo to nie je tvoj argument, on ho vymyslel, a ako som vravel odsuva to problem len do uzadia a nic neriesi, ale to som uz napisal.


JeanLaroux   |   ip:94.112.12   |   2011-01-08  (12:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker:

Pokud někdo říká, že neexistuje bůh může to říct jedině na základě vlastní víry, že neexistuje. Pokud něco nevidím, nevnímám nebo to nemohu dokázat neznamená to ještě, že to nemůže existovat.

Je to tedy přesně jak říká LenkaB. Říká-li někdo BŮH NEEXISTUJE říká tím jen, že jej nevidí a nevěří v něj. Vyjadřuje svůj subjektivní pohled. Definuj pojem "rouhat se".


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-08  (12:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael-keby si sa sústredil,nedával by si mi otázky navyše.JeanLaroux   |   ip:94.112.12   |   2011-01-08  (12:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker:

Ateisté se opírají o důkazy a říkají tedy, že bůh neexistuje protože není důkazem dokázána jeho existence. Pominu teď zázrak jakožto důkaz a budu se zabývat jen prostou logikou tohoto tvrzení.

Ještě před pár lety lidé neměli důkaz o tom, že je země kulatá (šišatá) a otáčí se kolem slunce. Znamenalo to tedy v té době, že země byla placatá a byla středem vesmíru ? Popřela dobová neexistence důkazu samotný (dosud neprokázaný) fakt ? Bůh nebo NĚCO (onu entitu můžeme nazvat jakkoliv) prostě není dnes "vědecky" JEDNOZNAČNĚ dokazatelný a možná nebude ani v budoucnu. Možná bude. To stále nevyvrací jeho existenci. Ale současně ani nepotvrzuje. Zbývá nám tedy jen ta či ona víra (křesťanství, ateismus atd.) jakožto subjektivní pohled. Je to co píši rouháním ?


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-08  (12:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JeanLaroux-potom treba najprv pochopiť kvalitatívny rozdiel medzi svetonázorom,vierou a presvedčením.
Pochybovať o Bohu je možné,dokonca prirodzené.
Urážať však Boha je rúhaním.rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-08  (12:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB, ty popieras to zrnko prachu, z ktoreho mal vzniknut vesmir, i ked tu definiciu si vymyslela ty. Tvrdila si, ze nemohlo byt nieco take, ale vidis za tym boha. No a na moju otazku, odkial sa ten boh vzal si sa spravne odmlcala, lebo argumenty ti zrazu dosli. lebo v argumentacii vasa viera nikdy neobstala a nikdy neobstoji, pokial budete tvrdosijne opakovat, stale to iste. Ved ked nevieme, povieme to boh, ten vsemocny, boh to musel urobit. No a kebuy sa ludstvo stale zaoberalo len tym pracovitym bohom a verilo mu, stale sme niekde v jaskybi a kreslime iluzorne postavicky ciernym uhlikom na stenu.


JeanLaroux   |   ip:94.112.12   |   2011-01-08  (12:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker: Definuj co je "urážení boha".


anonymus   |   ip:95.105.13   |   2011-01-08  (12:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael-chceš dôkaz o existencii boha?


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-08  (12:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker urazas inych bohov, a to si ani neuvedomujes, lebo ten tvoj postoj ti v tom brani, brani ti vidiet aj ine skutocnosti, ktore sa odohrali pred vynalezom zidovskeho boha. Svet nevznikol pisanim biblie, pred nou existovali vzdelane narody s vedomostami, o ktorych pisatelia ani nevedeli. Nevedeli nic o astrologi, geometrii, matematike. Ale vy tu stale ukazujete jednu knihu z mnohych, ktora je dokonca plagiatom predchadzajucich. A ty mi tu ides tvrdit, ze urazam tvojho boha? Neurazam, lebo potom by si musel pripustit, ze urazas aj ty ostatnych tisic bohov.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-08  (12:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonymus neraz si ma svojimi prispevkami pobavil, ale na toto nemas.


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-01-08  (12:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tmavomodrosť farby s najväčšou istotou potvrdí až rozbor spektra svetla. Robí sa to prístrojom, a ten prístroj dokáže aj na diaľku určiť, či vlny v mojej mikrovlnke sú patričnej frekvencie na ohriatie jedla, alebo sú iné. Človek si musí popáliť paprču, aby vedel, či sa oplatí veriť radšej prístroju, alebo svojim očiam, ktoré infra lúče nevidia. S popálenou hnátou môže potom uvažovať o objektívnej realite.
Mimozemšťania by nepriniesli bibliu, keďže tá vznikla až o cca 80 rokov neskôr. Ich záznam by sa od tzv. božieho slova líšil. Nebol by to film od toho... no, už neviem /Ukrižovanie Ježiša/. Ježiš by tam možno hovoril tie veci, ktoré sú zachytené v evanjeliách Jakubovom a Tomášovom, a to sú predsa texty nie IN. A nakoniec, načo je veriacemu nejaký záznam, keď má "originál" - bibliu.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-08  (12:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JeanLaroux-opakujem:
Najprv pochopiť kvalitatívny rozdiel medzi svetonázorom,vierou a presvedčením.
Pochybovať o Bohu je možné,dokonca prirodzené.
Urážať však Boha je rúhaním.
Tvoje tvrdenie nepovažujem teda za rúhanie,nie je ani prejavom pochybností-ide skôr o vyjadrenie stavu vecí.
stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-08  (12:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JA-skús potom výsledky tých tvojich meraní oznámiť hluchému a slepému človeku.
:-D
Prajem veľa úspechov...
:-D


JeanLaroux   |   ip:94.112.12   |   2011-01-08  (12:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  STalker:

Neopakuj a odpověz mi na co jsem se ptal. Co je "urážení boha" ?

Ty osobně jsi s bohem mluvil ? Zjevil se ti v podobě hořícího keře ? Řekl ti co on považuje za urážení ? Pověřil tě snad abys mluvil jeho jménem a obhajoval jej ?

Asi ne že ? Není tedy SAMOZVANÝ tlumočník, který se jen domnívá, že by boha něco mohlo urážet sám tím,kdo boha nejvíc uráží ? Mě na jeho místě by tedy vadilo abys mluvil za mě a bez mého souhlasu a navíc jen na základě svých domněnek. Nerouháš se tak trochu ty sám ?


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-08  (12:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neexistujú tisíce bohov!
Boh je iba jeden!
Existujú však tisíce pohľadov na neho,existujú tisíce ciest k nemu a každá cesta je určená pre ľudí rôzne zdatných a vyspelých.
Preto vzniká dojem existencie tisícky bohov.
Ty však nie si celistvý.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-08  (12:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  JeanLaroux-denne s ním rozprávam a jedná sa o dialog.
Urážka Boha je rúhaním.
Napríklad-zabiť človeka je rúhaním,lebo urážaš Boží zámer tým,že svoju vôľu staviaš nad jeho vôľu.
Pochybovať o Bohu nie je rúhaním,lebo je súčasťou jeho hľadania-ešte pokiaľ nie je presvedčením.


anonymus   |   ip:95.105.13   |   2011-01-08  (12:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rafael-ak my odpovieš kto napísal 10 prikázaný?


anonymus   |   ip:95.105.13   |   2011-01-08  (12:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker-ti rozprávaš s Bohom?


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-01-08  (13:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hluchému a slepému skutočne neostáva nič iné, než veriť... teda v boha, asi.rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-08  (13:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonymus, fakt si ma sokoval, to je potom jasne, musi stat za tym boh, preboha jedineho, ze mi to nenapadlo skor. Toto je vlastne ten dokaz, ktory mas na mysli. Lebo tym, ze podla bajky koktajuci Mojzis hovoril s hovoriacim krikom, ktory mu za odmenu dal tabulku s tak genialnymi prikazianiami, ktorych hlavne prva cast vobec nezohladnuje jeho namyslenost, to je uzasne podopretie dokazu zvany boh. ma to ale jeden hacik, tie konciny, kde sa oto odohravalo podla bajky, nikdy nebolo pupkom sveta. Na pupok sveta ho chceli vytiahnut ti namysleni polobarbarski zidia, a sudiac podla vasej viery sa im to dokonale podarilo. To je jediny zazrak menom boh, ktory ste dokazali, ze aj napriek absencie vedomosti, tito zidia s pomocou dalsieho intrigana Konstantina ludom blbnu hlavu uz tisice rokov. A prito stale zabudate na to, ze pred nimi existovali ine kultury a s podstatne vacsimi znalostami a zakonmi ako tito vasi zidacikovia.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-08  (13:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  inak stalker tak ako ty zvysoka kadis na ostatnych bohov inych narodov a kultur, musis sa zmierit s myslienkou a holym faktom, ze ostatni kadia na toho tvojho. Moze ta to urazat, mozes to nazvat ruhanim, ale ak by to toho tvojho boha trocha stvalo, nepotreboval by takych mizernych a nevedomych obhajcov. Ak by ho to trapilo, mohol by nieco urobit a vlastne necinnostou ,cim dalej dlhsou, dava za pravdu prave tym pochybovacom.


anonymus   |   ip:95.105.13   |   2011-01-08  (13:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael-znova si len obkecal otázku a prihodil tam k tomu vedomosti z dejepisu, no ja pochybuje o tom že je to blud, keď tieto zákony dokonale prekrývajú jeden druhého, žiadny právnik na tomto svete ešte nespochybnil ani jeden zákon z desatora. V tíchto zákonoch je skrytá dokonalosť ľudstva, sami najvplivnejší právnici o ňom povedali, ak sa ľudstvo bude riadiť týmito zákonmi, nebudeme mať prácu. Tie si hádam čítal? tak dobre vieš že existujú.


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-08  (13:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anonymus, nic neobkecavam, to ty tu dristas o dokaze boha, nic, co ludska ruku vytvorila, nic co ludska hlava vymyslela, nedokazuje existenciu boha. Stojim si za tym, ze vsetko vytvorili ludia, na tejto definicii nemozes spochybnit nic, mozes ju len vierou otocit vo svoj prospech. Ale este stale to nedokazuje ziaden bozi zamer, ziadne bozie nariadenia. Hlavne tuych prvuch par prikazani je hodne marnomyselnosti toho, kto ich tam napisal, ale boh to nebol. Takze sem s tymi dokazmi boha, mozno sa zapises do historie, kedze doteraz sa to nikomu nepodarilo.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-08  (13:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  anonymus-áno
10 prikázaní nie-ide o 10 znakov,ktoré svedčia o správnej ceste k Bohu
rafael-doteraz som si myslel,že si hľadajúci,teraz viem,že ty nehľadáš odpovede


rafael   |   ip:188.167.7   |   2011-01-08  (13:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker odpovede nehladam, lebo ja kladiem otazky, odpovede hladate vy, ale v nespravnej knihe, a tym sa k nim nikdy nedostanete. Odpovede su pre veriacich, otazky pre hladajuceho.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-08  (13:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Prečo kladieš otázky?
Nekladie otázky ten,ktorý sa chce niečo dozvedieť?
Ved ty už ani nevieš,čo trepeš!


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-01-08  (13:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  anonymus
že ani jeden právnik nespochybnil... Čo to trepeš? Min. v USA je aspoň právne zaistená sloboda vyznania, takže tam si židovský Jahve s jeho "nebudeš mať iných bohov" ani neškrtne.
Mimochodom zabíjať, kradnúť, smilniť, krivo svedčiť atď. sa nesmelo i pred židovským exodom. Á... pardón, ty asi predpokladáš, že pred židmi bola Zem "pustá a bez života". Tak potom chápem.


morNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-08  (14:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  najvacsia sranda je ta ze vsetci ste presvedceni o svojej pravde na 100%
a pritom nikto z vas nema pravdu :D

Sloveni su Slovania ale nie, vy ste bud krestania alebo svetoobcania abo verite nejakej inej hluposti
hadate sa ze kto ma pravdu a pritom si nedokazete predstavit ze aj ten kto ma iny nazor moze mat v niecom pravdu
krestania zradili svoj rod a zapredali sa diablovibohovi(jednemu abo malej skupine ktora ich ovlada)
ale aj napriek tomu aj slovenski krestania zachovavuju cast nasich povodnych zvykov


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-08  (14:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  morNWO-vieš prečo je hinduizmus najväčším náboženstvom v Indii?
Vieš prečo je najstarším a zároveň najtolerantnejším?
Lebo išlo cestou vstrebávania nových prúdov-nie cestou boja a odporu.
Taoisti tvrdia,že voda je tvrdšia ako kameň,lebo voda si dokáže vytvoriť cestu aj v kameni.
Bol by si prekvapený na to,kde majú Slovania korene a kresťanstvo považujem za skvelé ukončenie cesty hľadania.
To,že sú Slovania rozdelení na prevážne pravoslávny a katolícky smer je iba dočasné.morNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-08  (14:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tieto vieri maju blizko k tej nasej povodnej :)
krestanstvo je pomerne novodobe a je to len sposob vlady malej skupiny ktora vladne otrokommorNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-08  (14:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nasa viera uci ze ked nieco chces tak si to aj musis vybojovat
a nie cakat na boha ze sa ovsetko postara
zatial co krestanstvo uci presny opak
stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-08  (14:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V tvojom poňatí,ktoré si prevzal.
Bojovať?
Byť tvrdý ako kameň,alebo ako voda?
Poznáš cestu pokojného bojovníka?
Starí Slovania uctievali vodu ako Indovia.
Staré goralské piesne sú jedinečné z celosvetového hľadiska sú unikátom,lebo melodia sa tvorí prechodom cez polton.
Tí,čo sa vyznajú v hudbe vedia,o čom hovorím.
Plánovaná melodia+refrén je fenoménom keltsko-germánskej kultúry-my máme však bližšie k veľmi starým kultúram.morNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-08  (14:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to ze je voda tvrdsia ako kamen je fyzikalny a natom principe funguje aj HYDRAulika
:)


morNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-08  (14:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to malo byt ze fyzikalny faktstalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-08  (14:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ...som už unavený tou vašou brilantnou logikou a chladnou racionalitou...
...nwo sa snaží urobiť zo mňa bezduchého,chladného robota,ale mňa nedostanú...


anonymus   |   ip:95.105.13   |   2011-01-08  (14:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker-paráda a čo hovorí, má nás ešte rád?morNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-08  (14:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker to bola odpoved na tvoju otazku ,,ako voda"


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-08  (14:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vždy ked mi odpovie,zahanbím sa tým,že som sa ho vôbec pýtal.
Všetky odpovede už totiž poznáme.
Pýtame sa iba zo slabej viery.
Má veľmi rád humor,dokonca aj ten sarkastický.
Trápi ho utrpenie,ale ešte viac to,že si neuvedomujeme význam a príčinu utrpenia.
Smúti ho nevedomosť ľudí.


anonymus   |   ip:95.105.13   |   2011-01-08  (14:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stalker-presne, niktop si neuvedomuje že má obmedzení kredit, načo bohatsvo, aby ma milovali?


morNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-08  (15:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  si myslis ze nasi predkovia nepoznali fyzikalne zakony?
my sme mali vysoko rozvinutu spolocnost tak ako aj hmotne tak aj duchovne


joplins   |   ip:94.191.13   |   2011-01-08  (15:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ty vole.. ze vas to este bavi... akykolvek argument tu napisany a precitany nema ziaden vyznam..

viera je dar.. na to clovek nepride sam.. musi sa stat nieco co nie je v ludskych moznostiach.. a preto to mnohí nechapu

a ani chapat nebudu.. a nebudu to chapat ani ked bude otvorene nebo a na vlastne oci uvidia veci ktore sa vymykaju beznym javom.. nebudu a nebudu...

a viete preco?? lebo kur.va nebudu... a hotovo...


morNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-08  (15:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  krestanstvo je viera zalozena natom ze jestvuje len 1 boh ktory je zahadny robi zazraky jednodudocho zalozena na nepoznatkoch a obdivovani toho co mu nechapeme a snazime sa aby to tak aj ostalo


Ip   |   ip:188.112.1   |   2011-01-08  (16:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Niektorí ateisti argumentujú tím, že veriaci nemajú vieru ničím podloženú. Nepochybujem o tom, že je množstvo veriacich ktorí nevedia nielen prečo veria, to čomu veria, ale nevedia ani čomu veria. Poznám napríklad ľudí, ktorí chodia do kostola, ale neveria napríklad v posmrtný život.
Osobne som presvedčený o tom, že ak niekto niečomu verí tak by mal podložiť niečo na základe čoho tomu verí. Kresťania napríklad môžu argumentovať a dokladať svoju vieru z Biblie.
Moju vieru v Bibliu vysvetlým na inom príklade. Jeden z prispivateľov do diskusie tvrdí že napísal knihu: Opice neveria, že pochádzajú z človeka.
Aj keď toho človeka nepoznám osobne nemal som príčinu aby som tomu neveril. V určitom zmysle to by bola ale slepá viera. Keď so hodil nazov knihy do vyhľadávača, tak fakt kniha s takým názvom bola v ponuke. Keď som zašiel do kníhkupectva tak dokonca tam takú knihu mali a tak som si ju kúpil.
Napriek tomu som stále mal možnosť pochybovať či tú knihu skutočne napísal spomínaný prispievateľ.
Ale čím viac som knihu čítal a porovnával s príspievkami prispievateľa tak som nadobúdal presvedčenie že prispevateľ z nickom Ja je skutočne autorom spomínanej knihy. Napriek tomu stále to asi nie som schopný dokázať len tomu verím, niekto by mi totiž mohol povedať, že niekto ma tú knihu naštudovanú a za autora sa len vydáva. Moja viera že autorom je Ja, ale nie je slepá prečítal som tú knihu, aj keď priznám sa nie celú, prečítal som si nejaké prispevky, nie všetky a všetko nasvedčuje tomu autorom je skutočne Ja. Stále to je ale, len viera.
Podobne je to aj z Bibliou, má v sebe dalo by sa povedať dosť odvážne prehlásenia. Na základe dlhodobého čítania, som nadobudol presvedčenie, že sú pravdivé. Dalo by sa povedať našiel som v nej poklad. Najde sa kopu ľudí ktorí povedia: Žiadny poklad si nenašiel, je to len ilúzia.
Na čo to tu všetko vlastne píšem? Pre veriacich:
Ak by ste vyhrali v športke, vadilo by Vám, že vám sused neverí? Rozumiem ale tomu že ak by ste sa chceli s tou výhrou rozdeliť a niekto koho chcete obdarovať by tomu neveril a odmietal, tak asi áno. Otázka je že či to čo ponúkame je skutočný poklad, alebo či spôsob akým ho ponúkame, neodrádza druhým pijať ho.
Pre neveriacich ktorý si myslia že som žiadny poklad nenašiel, je naozaj ťažké pre vás presvedčiť ma že som poklad nenašiel a je ťažké aj pre mňa uveriť, že ste hľadali ozaj dôkladne, ak ste v Biblii žiadny poklad nenašli. Má nám to brániť v priateľskom postoji jedného k tomu druhému?
Aký význam má zosmiešňovanie a napádanie toho ak niekto verí niečomu inému?
Navyše je to všetko veľmi zložité každý z nás prešiel rôznými skúsenosťami a každý sa díva na vec z iného pohľadu. Žial je príliš veľa ľudí ktorí boli dostatočne zaočkovaní proti viere v Boha prístupom svojich nábožensky orientovaných rodičov.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-08  (17:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael – o čom je veda bez Božich prikázaní? Stáva sa slúžkou zla...
Najdi mi jedno klamstvo v tom, čo tvrdi kresťanstvo. Nenajdeš a za cele pôsobenie na tomto fore si ani nenašiel. Skus obviniť Krista z jedneho jedineho klamstva, nedokažeš tomorNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-08  (17:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip ja argumetujem tym ze ta ,,vasa" viera je sice podlozena ale nie je nasa, vy vyznavate zidovskeho boha!! sa uz vzpamatajte konecne
my sme Slovania nic vam to nehovori?


ANONYM   |   ip:195.168.1   |   2011-01-08  (17:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a co tak tvrdenie skor prejde tava uchom ichly ako sa bohac dostane do neba,tak preco su potom bohaci najvyznamnejsie osobnosti v krestanskej spolocnosti
a ty bez majetku su opvrhovany,alebo jeho vyhlasenie zbav sa majetku a nasleduj ma ja sa o teba postaram,zase vsetci krestania aj
cirkev na to seru,asi tie tvrdenia niesu pravdive ked ich vsetci ignoruju.


Ip   |   ip:188.112.1   |   2011-01-08  (18:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  morNWO:
Ak Boh je tak nie je len Bohom židov. Ak si k niečomu vyvolil židovský národ, tak k tomu aby zjavil poznanie Boha ostatným národom. Židovský národ ako celok v tomto zlihal.
To že sme Slovania, neznamená že sme niečo viac ale ani menej ako príslušníci iných národov. Boh nerobí rozdieli ma rád všetkých ľudí.

Anonym: Ak máš chuť prečítaj si list Jakubov hlavne 2. kapitolu a začiatok 5. Kapitoly


ANONYM   |   ip:195.168.1   |   2011-01-08  (18:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stacilo mi rozpravanie o zafire a jej manzelovy


stanley7   |   ip:78.98.197   |   2011-01-08  (18:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no pekne vám to tu je-b-ká...


morNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-08  (18:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ip chapem ty veris len v jedneho boha ale Elohim znamena bohovia v islame je to uz Alah
ale vezmime si to chronologicky kedysi davno zili slovania a uznavali viacerych bohov svojich predkov
a potom sem v padli krestania a vsetko plienili
nakoho strane si ty na strane nasich predkov svojej rodiny alebo na strane tych co bez milosti zabijali??


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-08  (18:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  IP - suhlas s tym, čo si napisal. navyše Boh nemôže byť židovsky, lebo už to vysvetlil sam Kristus keď sa ho Pilát pýtal:

„Si židovský kráľ?“ Ježiš odpovedal: „Moje kráľovstvo nie je z tohto sveta. Keby moje kráľovstvo bolo z tohto sveta, moji služobníci by sa bili, aby som nebol vydaný Židom. Lenže moje kráľovstvo nie je stadiaľto.“


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-08  (18:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM-prečítaj si Písmo a zistíš,že na tvoju otázku tam nájdeš odpoved.
Ak sú zazobanci na popredných miestach spoločnosti,to ešte neznamená,že sú v nebi.
Okrem toho poslední budú prví a prví poslední...
Ja som napríklad silne veriaci kresťan,ktorý nemá v láske tú cirkev,ktorá sa za cirkev považuje.
Nechodím do kostola,lebo viem,že Boh je všade a nie je obmedzený na nejakú stavbu,ktorú postavili ľudia za účelom manipulácie,prípadne zbohatnutia.Ip   |   ip:188.112.1   |   2011-01-08  (18:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  morNWO
pre to to vyzerá v kresťanstve, tak ako to vyzerá ak niekto príjme len to čo bolo nanútené generácii predkov, každá generácia by mala nanovo hľadať a skúmať, nie automaticky preberať vieru predchádzajúcej generácii. Ja keď som dospel, urobil som rozhodnutia v oblasti viery, ktoré sa mojím rodičom nepáčili, ale bolo to nutné. Vieru ktorú mám som nezdedil od rodičov, ale dnes mám s nimi dobré vsťahy Bohm nemá žiadne vnúčatá. Bohu ide o vzťah rodič dieťa.

Anonym.
Uznávam, že je to ťažký príbeh, ale zavrhnuť Boha na základe jedného príbehu, aj to nie som si istý či správne pochopenému?


morNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-08  (19:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vy si naozaj myslite ze vas stvoril boh ten isty co stvoril aj zidov? a nie ste potom presne rovnaky?

Tóra, Kniha Brejšit (Brejšis), [1:27]:
A vytvoril Všemocný človeka na jeho obraz, na obraz Boží vytvoril On jeho; mužom a ženou vytvoril On ich.

Biblia, Kniha Pôvodu, [1:27]:
A vytvoril Boh človeka na Svoj obraz, na obraz Boží vytvoril ho; mužom a ženou stvoril ich.

postup klonovania:
A uviedol Pán Boh hlboký spánok na človeka a on zaspal. A vzal On jednu z jeho strán a uzavrel to miesto mäsom.
Tóra. Kniha Brejšit (Brejšis); [2:21].

A uviedol Pán Boh človeka do silného spánku. A keď zaspal, vzal jedno z jeho rebier a zaplnil to miesto mäsom.
Biblia. Kniha Pôvodu; [2:21].

tusim sa v biblii nikde nepise ze tych ludi (ras) stvoril viac aby sa medzi sebou mohli hadat ze kto je blbsi ci?
vari si myslite ze Cinania nemaju svojich predkov?? tak ako maju svoju absolutne odlisnu kulturu a geny


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-08  (19:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mor NWO - Tora je stary zakon

a o rasach a narodoch nepojednava ta časť o stvoreni sveta, ale o babylonskej veži
morNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-08  (19:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  takze vtedy este vsetci ludia vyzerali rovnako podla vedcov boli cierny :D
ale si neodpovedal aj Cinanov stvoril vas boh? skus ist do ciny a presviedcat ich o tom a uvidis ze kam ta poslu...
:D:D:D


zvyslk   |   ip:95.103.23   |   2011-01-08  (19:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja to zjednoduším každá viera v boha to je jedno ktorého pôsobí na naše vedomie ako droga,preto toľko závislých a preto pretrváva tolké tisícročia .na chválu že čoraz viac jedincov si to začína uvedomovať !!!skúste alkoholikovi alebo fičiacemu na heroíne povedať že sa ženie do záhuby!vysmeje sa vám!dopracovať sa k slobode poznania,viere k sebe samému je cesta ťažká ,ale o to krajšia! treba len trošíčku zmeniť uhol pohľadu a príde to samo od seba!!!hnev a zloba úplne zbytočná!!


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-08  (19:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  podla vedcov sme z opice a šimpanz je naš pokrvny bratranec, či sa zase nevedia zhodnuť? Alebo potom, čo sme vyrastli z opice sme boli všetci čierny? a kedy sme obeleli? a prečo černosi neobeleli?

čiňania žeru psy a vo veľkom vraždia nenarodene deti, preto ich nazor na svet nepovažujem za smerodatny


TestIQ   |   ip:92.52.22.   |   2011-01-08  (19:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a kedy sme obeleli? a prečo černosi neobeleli?


toto hovori za vsetkom, hlavne o IQ
LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-08  (20:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  no ved mi to vysvetli, ty veľavažene IQ


Ip   |   ip:188.112.1   |   2011-01-08  (20:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na tom, že máme všetci nejakého spoločného predka sa snáď zhodneme všetci, (aj keď pod ním každý môže chápať niečo iné), alebo nie?


morNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-08  (20:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  na to ze mame vsetci spolocneho predka prisli sionisti
ved to bolo tak ze belosi na slnku zcernali(a preto sa im asi aj zmenila lebka)
inde si zas bieli stali do oci a preto im zosikmeli a su zlti :D:D:D
ale ako vysvetlia indianov?
jaj uz viem to su pripeceny cernosi(ze sa na seba vobec nepodobaju ake cudne):D:D
co nevymysli multikulturalizmus -ake skarede slovo co :D


TestIQ   |   ip:92.52.22.   |   2011-01-08  (20:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A) boli sme vypraty v Pervole, preto Ta beloba
B) slnečne žiarenie je tu slabšie, preto ta bledost

A) IQ pod 80
B) IQ nad 80

aj A) a B) Pervol je sucastou sionistickeho koncernu a sionisti nam tu posielaju slabsie slnko, lebo nas nemaju Gojimov radi.


TestIQ   |   ip:92.52.22.   |   2011-01-08  (20:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Indiani vznikli sparenim medveda a vlka ,tak kaze velky Manitou


morNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-08  (20:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a ako vznikli Eskymaci ??
:D:D


morNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-08  (20:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nikto nevie tak ja si typnem
asi takisto jak cinania len vietor fukal opacne
:D


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-08  (20:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Písmo vysvetľuje vznik vesmíru,Zeme aj človeka tak,aby to mohol pochopiť každý.
Vysmievači to však berú doslovne a hľadajú na tom chyby.
Príklad?
Adam a Eva.
Neboli to jediní ľudia na začiatku-boli iba jediní spomenutí.
Alebo že na počiatku bolo slovo/vôľa-čiže energia.
Poznáte E=mc2 ?
Ateisti stále nechápu jednu vec-veriť neznamená byť hlúpi.
Veriaci často prešli fázou viery v ateizmus/materializmus-ako napríklad ja.
Odpovede mi však nestačili,tak som hľadal dalej.
Stal som sa najprv veriacim,potom som dostal presvedčenie-teda presvedčivý a nezlomný dôkaz o existencii Boha.


TestIQ   |   ip:92.52.22.   |   2011-01-08  (20:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  čo fosilie Dinosaurov?


morNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-08  (20:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ty na tom radsej hladaj nieco rozumne
a ja som nikdy nevyvratil ze zidov svoril boh
ved to prve cudo sa mu najprv tiez nepodarilo (Lilit)

podla mna to bolo takto:
najprv nasi predkovia Slovano-arijci tj. biela rasa osidli nasu zem a potom sem prisli aj Cinania cervenokozci, a cierny,.. a potom sa sem dotrepal naky ....
a doniesol sem predkov zidov...morNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-08  (20:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  fosilie dinosaurov?
nasla sa taka v ktorej bol otlacok dinosaura a nejakeho obrovskeho cloveka....


morNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-08  (21:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  podla krestanov aj dinosaurov stvoril boh
ved s kym by sa Adam a Eva hrali ked mali prestavku v rozmnozovani?
:D:D:D


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-08  (22:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nasla sa taka v ktorej bol otlacok dinosaura a nejakeho obrovskeho cloveka....
možno to bol yetti

mor nwo prečo nejdeš radšej podrezať nejaku tetu susedku a obetovať ju na oltariku Perunovi?

IQ test – možno ano možno nie, možno naš vzhlad je naozaj utvarany poveternostnymi podmienkami a intenzitou slnečneho žiarenia, ale to ešte nijak nedokazuje, že prvy človek bol černoch a podla tejto teorie by taky laponci alebo eskimaci mali byť albini, kedže chodili pozakryvany od hlavy po päty, tym padom boli od žiarenia ochraneny uplne – čo nie su....No ale dik, že sa snažiš utočiť na moje IQ, si milyIQ   |   ip:92.52.22.   |   2011-01-08  (22:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  prvy clovek,bol predsa beloch, ved my sme nadradenna rasa, cernosi su vlastne iba velmi silno opalenny vkingovia, ktory sa plavili po moriach a tie banany im tak v afrike zachutili, zen sa po cele generacie pod tymi bananovnikmi slnili ,az s toho scerneli, su to v podstate prvotriedny opaleny arijci


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-08  (22:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rozdielne rasy sú dôsledkom prispôsobenia sa jednej rasy na rôzne životné prostredia.
Ludia sú rozdielni,ale sú si rovní!morNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-08  (23:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nwm preco ale stranka mi nece dovolit odoslat moj koment
neviete ze cim by to mohlo byt?


morNWO   |   ip:213.197.8   |   2011-01-08  (23:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  asi to bolo prilis ,,rasisticke" zrejme tu je nejaky automat co blokuje prispevky podla nejakych pravidiel..

len tolko som chcel napisat LenkaB ze keby si nebola taka sebecka tak by ta mozno aj niekto mal rad ale stavas sa tym proti comu bojujes sionistom
to ze si veris krestanstvu uz sa nic nezmeni ale aby si bola troska normalnejsia v tom ti viera nebrani..


anonymus   |   ip:95.105.13   |   2011-01-09  (04:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker-moholby si pre mna niečo urobiť? môžeš sa spítať Boha, či som na správnej ceste? ja s ním dosť komunikujem, ale neviem či robím všetky rozhodnutia správne. Nejde totiž o mňa ale o ľudí za ktorých bojujem. Neznášam vykorisťovanie a obohacovanie sa na úkor slabých.


anonymus   |   ip:95.105.13   |   2011-01-09  (04:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  stalker-nechcem poznať budúcnosť viem že my ju náš nebeský otec nepovie, len chcem vedieť či je so mnou spokojní a či to nebude zbytočné, za to čo robím.


stalker   |   ip:89.173.36   |   2011-01-09  (04:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemôžem sa spýtať konkrétne na Teba-to je nemožné.
Môžem Ti ale povedať jedno-všetko je absolútne v poriadku.
Všetci sme na ceste a budeme na nej,až pokiaľ neprídeme domov.
Všetky chyby a omyly sú nutné a sú súčasťou cesty.
To,čo sa javí na prvý pohľad ako tragédia,či chyba môže spôsobiť deje,ktoré zabránia ešte horšej tragédii,či chybe.
To ale neznamená,že sa nemusíme chýb vystríhať-máme možnosť rozoznávať dobro od zla.
Zapamätaj si,že iba ľudia ktorí nad takýmito vecami rozmýšľajú sa k Bohu približujú.
Preto sa neboj svojich chýb-vždy je to lepšie,ako nebyť na ceste a nerobiť chyby vôbec...


Anonymus   |   ip:95.105.13   |   2011-01-09  (07:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Super to som potreboval vedieť, že to čo robím je v poriadku, už viem že ludom pomôžem a nebude to zbytočné. ďakujem Stalker.


Anonymus   |   ip:95.105.13   |   2011-01-09  (10:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Rafael-čum a uč sa, kde hľadať pravdu:)


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-01-09  (11:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Galileo - čum a uč sa, kde hľadať pravdu.
G.Bruno - čum a uč sa, kde hľadať pravdu.
Kopernik - čum a uč sa...
Newton, Maxwell, Darwin, Einstein, Dirac, Heissenberg, Planc, Touring, Hawking, Feynmann... čumte vy voly...!
Josefe Švejku, čum a uč sa, ty pitomče!
"Poslušne hlásím, že jsem byl superarbitrován pro blbost, je to lepší, než se nechat zblbnout těmi pitomci."joplins   |   ip:94.191.13   |   2011-01-09  (12:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja- cas kedy budes cumiet aj ty sa blizi... vsetko sa ti zosype ako domcek z karat.. aj ta tvoja kniha bude len na jedno pouzitie.. este si budes nadavat ,ze si ju vobec napisal... na to dam ruku do ohna..


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-09  (12:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nwo - ako sorry, si nasmiech, ľudske obete prirodnym "božstvam" jednoducho schvaľovať nebudem, aj keby si ma neviem ako nemal rad a nazval ma sionistom (mimochodom sionisti najviac nenavidia kresťanstvo, takže povedala by som, že na ich strane si prave ty)

Galileo - kresťan
G.Bruno - kresťan
Kopernik - kresťan


Newton - Sir Isaac Newton (1642-1727) je príkladom vynikajúceho vedca, ktorý bol úprimný veriaci.2 Vyvinul teórie o svetle a o vesmírnej gravitácii a podieľal sa na vynájdení výpočtovej metódy. Podľa Johna Lockeho, Newtonovi sa len málokto mohol rovnať v biblických poznatkoch. Newton si organizoval tieto vedomosti metodicky a bol si istý vo svojom presvedčení tak, že si stanovil dobre definované pravidlá na interpretovanie Biblie. V publikácii General Scholium, vo vydaní z r. 1713, uvádza, že jeho zámerom bolo dokázať existenciu Boha a bojovať s ateizmom, a napadnúť mechanické vysvetlenie fungovania vesmíru. Keď Richard Bentley vydal prvú lekciu zo série Robert Boyle Lectures na obranu náboženstva, do značnej miery čerpal z diela Newtona. Newton veril, že vesmír si vyžaduje inteligentného Stvoriteľa, že sa riadi prírodnými zákonmi zriadenými Bohom a že sa uchováva nadprirodzenými činmi jeho zvláštnej prozreteľnosti.

James Clerk Maxwell (1831-1879) zhrnul všetky zásady elektriny, magnetizmu a optiky do niekoľkých abstraktných polových rovníc, ktoré stále tvoria základ pre elektromagnetickú teóriu. Podobne, aj jeho náboženské názory boli formulované tak trocha abstraktne po jeho hlbokom a veľmi osobnom odovzdaní sa vo viere v r. 1853, ktoré ho priviedlo k tomu, že odišiel z prostredia veľkých uznávaných cirkví. Maxwell bol presvedčený, že základ náboženstva neleží v racionalistických elaborátoch. Otvorene priznával, že veda by nikdy nemala byť považovaná za vodítko k náboženskej pravde: "Frekvencia zmien vo vedeckých hypotézach je samozrejme oveľa väčšia než v biblických interpretáciách."10

Darwin - nikdy nepoprel existenciu stvoriteľa

http://www.znameniadoby.sk/?page=clanok&;nazov=clanky/20100722%20Moze%20byt%20vedec%20krestanom.txt

Einstein - A. Einstein: "Dosť rošírená mienka o mne, že som ateistom, je veľmi pomýlená. Kto by takúto domienku vyvodzoval z mojich vedeckých teórií, vôbec ma nepochopil a vysvetľoval si moje výroky falošne... ...Moje náboženstvo spočíva v skutočnej úcte voči nekonečnej duchovnej bytosti vyššej podstaty, zjavujúcej sa v malých jednotlivostiach,ktoré sme schopní poznávať našími slabými a nedostatočnými zmyslami. Toto hlboko precítené presvedčenie o existencii mysliacej sily, ktorá sa prejavuje v nepreskúmateľnom vesmíre, tvorí obsah mojej predstavy o Bohu."

Boh je matematik...Matematika je prostriedok špeciálne prispôsobený na osvojenie si rôznych abstraktných pojmov, a čo sa toho týka, jej moc je neohraničená. Paul Dirac

http://www.protiprudu.info/diskusia/?subpage=forum&;s=newpost&f=1&t=1899&r=174123

Max Planck (1858 – 1947) – pôvodca kvantovej teórie a nositeľ Nobelovej ceny – “Môžeme sa rozhliadnuť široko-ďaleko, medzi náboženstvom a vedou. Nikde nenachádzame rozpor, ba práve naopak v rozhodných bodoch nachádzame plný súlad. Náboženstvo a prírodné vedy sa nevylučujú, ako to v súčasnosti daktorí veria alebo sa obávajú, ale sa navzájom doplňujú a podmieňujú. Boh pre veriaceho stojí na začiatku, pre fyzika na konci každého myslenia.”

http://www.cdvuk.sk/blade/index.php?c=968&;

ostatnych sa mi už nechce hľadať, snad len na zaver:

Marcus Tullius Cicero (106 – 43 pred Kristom) – rímsky filozof a rečník – "Jestvovanie Boha je tak isté, že by som takmer poprel, že tí, čo Ho popierajú, majú ľudský rozum".


JA   |   ip:81.89.60.   |   2011-01-09  (14:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Všetkým tým ľuďom ste šľapali po krku, nasierali ste ich vaším farárskym fanatizmom, viedli vás z temna praveku, aby ste nejedli zo zeme, ale z taniera, aby ste sa pohodlne dostali do Vatikánu a mohli si zatelefonovať s pánom bohom /pardón, s farárom/. Neviete nič iné, len štekať na vedu, ako hysterické baby vrieskať, keď vám medicína ponúka nové možnosti liečby, farizejsky prispievať k premnoženiu... Jasne, že mnohí boli veriaci! Však moderná veda vzišla z 1500 ročného kresťanského temna. V roku 1500 sme boli ďaleko za úrovňou Starých Grékov a Rimanov. Zločin cirkvi je neodpustiteľný.


joplins   |   ip:94.191.22   |   2011-01-09  (14:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja.. ak pises o katolikoch, tak mas pravdu... no ak pises o krestanoch tak si na velkom omyle.. najprv si nastuduj kto krestania su a potom prskaj ako hystericky baba a stekaj ako besny pes... no az potom.. nemas ponatia o com pises...

zjavne pri vsetkej tvojej inteligencii a nabitych vedomostiach trpis nedostatkom mudrosti... no to sa v takychto pripadoch dost casto stava...


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-09  (15:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pasteur, Pascal, Ampére, Volta a iní

Zoznam význačných prírodných vedcov, ktorí boli buď oddanými katolíkmi alebo priamo duchovnými (Kopernik, Mendel) by bol nesmierne dlhý. Avšak Woods, opierajúc sa o prácu uznávaného historika vedy a profesora fyziky, Stanleyho Jakiho, ide ešte ďalej a v náboženskej viere vidí hlavný dôvod, prečo sa sústavné vedecké bádanie vyvinulo práve v kresťanskej Európe a nie v Číne, či antickom Grécku. Hoci príslušníci veľkých starovekých civilizácií prišli s niektorými úžasne prínosnými inováciami, veda ako systematické odhaľovanie zákonov okolitého sveta im bola cudzia.

Všetky staroveké civilizácie (vrátane Grékov a Rimanov) považovali totiž božský princíp vždy za súčasť stvorenej prírody. Kde však každá vec alebo jav má vlastnú božskú vôľu, tam nemožno hovoriť o nejakých objektívnych zákonoch. Prínos kresťanstva spočíval v tom, že akékoľvek panteistické predstavy, zbožšťujúce samotnú prírodu, sú mu cudzie a Boh je oddelený od svojho Stvorenia. Vďaka tomu fungujú veci podľa nezávislých zákonov, ktoré do nich vložil racionálny osobný Stvoriteľ a tieto zákony sú prístupné skúmaniu zo strany ľudského rozumu. Inými slovami, kresťanstvo umožnilo vznik systematického vedeckého bádania tým, že depersonalizovalo prírodu.

Katolícky začiatok mnohých vied sa dá zosobniť. Nicolas Steno (1638-1686), konvertita z protestantizmu a katolícky kňaz je považovaný za zakladateľa geológie a priekopníka anatómie. Jezuita Atanázius Kircher (1601-1680) založil egyptológiu a Giambattista Riccioli (1598-1671) bol prvý, kto odmeral zrýchlenie voľne padajúceho telesa. Chorvátsky duchovný Rudjer Boskovič (1711-1787) je považovaný za otca modernej atómovej teórie, ktorý priamo inšpiroval Faradaya a ovplyvnil Einsteina, Bohra i Heisenberga. Woods pripomína, že 35 kráterov na Mesiaci je pomenovaných po jezuitských prírodovedcoch a matematikoch. Dokonca seizmológií sa kedysi hovorilo „jezuitská veda“, keďže členovia Tovarišstva v roku 1908 založili prvú kontinentálnu sieť seizmologických staníc.

http://www.aktuality.sk/clanok/127078/komentar-ako-cirkev-budovala-civilizaciu/

"ja" - skus argumentovať, nie fanaticky "vyvreskovať"


mor   |   ip:213.197.8   |   2011-01-09  (17:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mor "nwo - ako sorry, si nasmiech, ľudske obete prirodnym "božstvam" jednoducho schvaľovať nebudem,"
mor znamena sMRt,(MRtvy), mor!=zabi!, v tom to pripade znicit, nicit NWO

obete schvalovt nikdy nebudem ani je pretoze ani nasi predkovia ich nikdy neschvalovali teda aspon ti moji (Slovania), vtedy este ziadny krestania ani neboli

LenkaB mna nezaujima v co veris ale aspon nesir klamstva o tom ci inom co nezapada do krestanstva..

to ze vela mudrych ludi bolo krestanov je pravda! niektori tomu naozaj verili a iny ani nemali navyber..

a k clanku s clankom vobec nesuhlasim su tam pisane hovadiny satanisti su podla mna este horsi jak krestania..
(proti beznym ludom nemam absolutne nic)

o tom ze kto ma blizie k sionistom sa s tebou nebudem hadat pretoze je to uplne zjavne
krestania, moslimovia a aj nepriatelia vsetkych(zaroven priatelia) zidia zakladaju na tom istom..

kvantitou kvalitu nikdy neporazite! to odkaz pre vsetych nepriatelov Slovanov...rastislavcsapak   |   ip:87.229.76   |   2011-01-10  (18:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veľmi zaujímavý článok, a to najmä preto, že vyvoláva diskusiu. Dlhú, hlbokú a dôležitú.
Niektorí si myslia, že táto téma nie je dôležitá. Podľa mňa je naopak veľmi dôležitá, najmä pokiaľ ide o odluku štátu od cirkvi. To je dôležitý problém, ktorý by sa mal vyriešiť.

Diskusiu to vyvolalo ako vidím aj tu, na dolezite.sk, ale jej nevýhodou je, že sa do nej môžu zapojiť aj ľudia, ktorí nerozumejú o čom tento článok je (to tvrdím z toho dôvodu, že je tu minimálne 1 taký komentár, v ktorom autora článku priraďujú k satanistom, je tu minimálne 1 taký komentár, ktorého autor ani len netuší, čo znamená pojem "Súčasný Satanizmus" alebo kto je A. LaVey a napriek tomu tvrdí, že je to niečo odsúdeniahodné)alebo tomu NECHCÚ rozumieť. Ďalšou nevýhodou diskusie na tomto serveri je to, že štylistická a lexikálna úroveň niektorých prispievateľov je podpriemerná, ba priam nedostačujúca (to je problém zrejme všetkých internetových diskusií).

Osobne sa mi článok páčil, autora je možné len pochváliť. Zaujímavosťou pre mňa bol ten "novinár".


anonymus   |   ip:95.105.13   |   2011-01-10  (18:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  rastislavcsapak-hlavne pochop že ľudia sem chodia hlavne preto že tu vyjadria svoje myšlienky a názory, neviem prečo tu musíš na nich vyjadrovať svoj primitívny názor na ich inteligenciu. Vieš čo inteligenťák, zamkni sa do svojho zámočku so svojimi vankúšikmi a služobníctvom a reálny život prenechaj nám. Ďíííííík


rastislavcsapak   |   ip:87.229.76   |   2011-01-10  (19:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  @ anonymus - Vaša prvá veta Vášho príspevku je jednoznačne sama proti sebe. Tvrdíte, že tu (dolezite.sk) ľudia vyjadrujú svoje myšlienky a názory, ale keď to spravím ja, je to nesprávne? Okrem toho, ak ste si neráčili všimnúť, nehodnotím inteligenciu autorov komentárov (zrejme pod pojmom "inteligencia" chápem ja niečo iné ako Vy), ale ich neochotu vyjadrovať sa slušne a gramaticky správne.

A tú Vašu druhú a zároveň poslednú vetu celkom dobre nechápem. Máte snáď pocit, že som niekto, kto žije vo svojom imaginárnom svete a nevidí realitu? Ja ten pocit nemám.


anonymus   |   ip:95.105.13   |   2011-01-10  (20:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ďalšou nevýhodou diskusie na tomto serveri je to, že štylistická a lexikálna úroveň niektorých prispievateľov je podpriemerná, ba priam nedostačujúca- nemyslím že si to každý vysvetlí tak ako TI, si vzdelaní to je jasné a preto môžu tvoje myšlienky menej vzdelaní chápať ináč. A prečo zámok-neviem? tvoj príspevok my pripadal taký honosní.


rastislavcsapak   |   ip:87.229.76   |   2011-01-10  (20:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Viete, ja osobne si nemyslím, že som VZDELANÝ ČLOVEK. Podľa mňa je vzdelaným človekom niekto, kto ukončil aspoň 1 vysokú školu, pracuje v odbore, ktorý vyštudoval a v tejto práci sa mu darí. To že je vzdelaný však nemusí znamenať, že je inteligentný a už vôbec to nemusí znamenať, že je intelektuál.
Čo je to "menej vzdelaní"? Zdá sa mi, akoby ste stotožňovali vzdelanie, intelekt a inteligenciu v jedno. Myslíte si snáď, že človek, ktorý získal výučný list je menej múdry (resp. hlúpejší) ako človek, ktorý získal červený diplom?

A keď napíšem, že: "Ďalšou nevýhodou diskusie na tomto serveri je to, že mnohí autori komentárov píšu texty s gramatickými chybami, nespisovnými slovami a urážajú ostatných", tak to niekto pochopí lepšie?

Ak áno, tak taký človek, ktorý nerozumie tomu, čo je "lexikálna úroveň" alebo "nedostačujúca či podpriemerná štylistická úroveň" sa môže bez problémov dozvedieť, čo to znamená (či už pomocou Googl-u, alebo môže svoju otázku položiť práve TU na dolezite.sk


Anonymus   |   ip:95.105.13   |   2011-01-10  (21:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ide o tu dvojhlásku JE niektorých sa to možno dotklo? ja som myslel že tu je to jedno. Ale dobrá správa JE že máš rovnaký názor na vzdelania ako JA.


vronski   |   ip:95.103.12   |   2011-01-10  (22:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  je zabavne sledovat "navazanie sa do satanistov"... Zaujimalo by ma iba to ci dotyční kritici vobec ziveho satanistu stretli alebo aspon videli? Ved su to normalni povacsinou vzdelanejsi ludia a ked ste ich stretli a boli to magori co prevracaju krize, nahrobky a obetuju macky, tak to niesu satanisti... Alebo asi taki ako krestania ktori chodia do kostola a v skutocnosti robia presny opak toho co opakuju v kostole... ergo idioti :)


joplins   |   ip:94.191.22   |   2011-01-10  (22:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vronski.. a veru ze poznam satanistu a osobne..je to moj spoluziak..ten clovek ma ohuruje vzdy ked sa stretneme..
mas pravdu su to vzdelany ludia. ten ma doma taku kniznicu vsetkeho mozneho, ze strach na to pozerat.. od vyvolavania duchov, po satanisticku bibliu..ci koran.. alchymia , no proste vsetko.. berie to fakt na tvrdo...

naposledy mi povedal,ze drzal pôst 14 dni aby sa lepsie dostal do duchovna..

rozpraval sa z demonom ktoreho vyvolal. a pytal sa ho na Boha.. a ten demon mu poveal. ze existuje entita ktora je neprekonatelna!!! volaju sa Elohim...

on vie ,ze Boh je , no povedal mi ,ze on nechce byt zachraneny..os si huduka z demonmi a je mu fajn,, zatial..


vronski   |   ip:95.103.12   |   2011-01-11  (13:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to joplins
No jo, ale ten spoluziak to uz je skor magia ci okultna filozofia celkovo, aj ked chapem ze pre krestana to vychadza so satanizmom narovnako:)

A pokial ide o evokacie urciteho demona ci boha v podstate sa jedna o nevedome entity nieco ako komplexy u jednotlivych ludi akurat ze tu sa jedna o kolektivne komplexy ludstva, a to ako v pripade demonov tak aj bohov, vratane krestanskeho... Neviem ci som sa spravne vyjadril, ale kazdopadne ich existencia zavisi na cloveku. Tak nejak to bude:)


joplins   |   ip:94.191.23   |   2011-01-11  (14:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vronski

na to aby bol Boh len zelanie ludi sa toho nejak moc plni, vypada to trosku zlozitejsie a presnejsie.
keby to je tak ako hovoris ty..tak by to uz davno vymrelo.. ludia nie su celkom tupi..
neda sa to udrzovat tisice rokov.. za tym je nieco co ludia citia a nevedia vysvetlit..preto to zije!!!


vronski   |   ip:95.103.12   |   2011-01-11  (16:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to joplins

to co sa plni s bohom nijako nesuvisi, plnilo sa a aj plni nech uz ziadas alebo modlis sa k akemukolvek bohu...
A mylis sa, ludia su tupi, clovek ako jednitlivec nie je hlupi, ale ludia ako masa su vzdy tupi... tak to bolo aj je, ale dufam ze nebude:)

A pokial ide o to, co ludia nevedia vysvetlit, tak prave preto ich to pritahuje, ludia vzdy potrebovali nieco tajomne, nevysvetlitelne, pretoze neboli a nie su schopni ani ochotni vidiet realitu, skutocnost aka naozaj je... Radsej budu zit v rozpravkovom svete imaginarnych pomocnikov.


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-11  (17:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Satanistickú "bibliu" som čitala a v poslednej časti sa venuje magickým a okultným obradom, takže, kto hovori, že to so satanizmom nesuvisi, nema pravdu.

La Vey nakoniec dopadol veľmi smutne - spachal samovraždu, ako napokon veľa ľudi, ktory sa tymto okultnym praktikam začnu važne venovať.

A mimochodom ti tvrdy satanisti z linie Aleyster Crowley a spol. sa z la Veya vysmievali, že ani netušil, aky je satan naozaj zly


vronski   |   ip:95.103.12   |   2011-01-11  (17:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to LenkaB

Tak najprv nie satanisticka ale satanska biblia...
Satanizmus ma sice svoju magiu, ale to neznamena ze kazdy magia ma nieco spolocne so satanizmom ...alebo asi tak ako vas otcenas s moslimskou modlitbou k Mekke.

neviem o tom ze by sa LaVey zasamovrazdil :) ostatne, keby aj... Tiez mnoho krestanov si hodilo maslu a co na tom?


joplins   |   ip:79.138.24   |   2011-01-11  (19:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vronski.. mal by si toto nechat ludom co sa tomu venuju a nerypat zbytocne... studuj videa od toho bradateho blba a dufaj, ze za chvilu pridu muzici co nam donesu cistu energiu a zoberu ta povozit popri mesiaci...

si domotany a to sa uz asi nezmeni... vela zdaru..


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-11  (19:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak satanskú, whatever

Kde vlastne hovorim, že každa magia ma niečo spoločne so satanizmom? čitaj poriadne

No mne sa zda, že podla toho, čo pišeš nevieš ešte veľa veci...

A snad na tychto strankach nebudeme obhajovať satanizmus. to si naozaj až tak hlboko klesol?


vronski   |   ip:95.103.12   |   2011-01-11  (19:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to joplins
Aha:) ...nechat to ludom co citaju len bibliu a nic ine nepoznaju ... vskutku vecna debata hodna "krestanov" ... Ale co, len treba cakat na vseobecne zbieranie kosti "na konci vekov" :)


joplins   |   ip:79.138.24   |   2011-01-11  (19:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vronski. si len dalsi co trpi predsudkami..mas vymyty mozog... poznas ma ked hovoris,ze nic ine nepoznam??

ja som presiel ateizmom aj vysmievanim aj vsetkym moznym.,.. no po precitani biblie som to zhodnotil ako najpresnejsie co sa deje.. a to ze ma ty povazujes za sprostu ovcu ako kazdy , je len dokaz toho ,ze cely svet nenavidi krastanov a to preto lebo bohom tohto sveta je diabol... si len poslusna babika v jeho rukach a este si namyslas aky si sikovny...

chlape blud je blud... z toho tak lahko nevybrdnes....

a uz mi nepis...


joplins   |   ip:79.138.24   |   2011-01-11  (19:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  povznes sa nad vymletu kostolnu ovcu.. ved ty mas predsa videjka od bradaca co dokazuju vsetko... mas na to, urcite sa nebudes zapodiavat zo stredovekym vypatlancom co veri v rozpravky pre babky... ty mas dokazy a fakty... tak sup sup na ufo "realitu"


vronski   |   ip:95.103.12   |   2011-01-11  (19:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to joplins urazlivy :)
Pekne od teba, hned vidno co si o sebe myslis ked si to vztiahol na seba... ja som to neadresoval priamo tebe:)
Tieto kecy o diablovi ktory ma "ovlada" uz poznam To nemate nic nove, stale to iste dokola opakovat?

P.S. Clovek ktory sa dnes ohana diablom je:

a) fanatik
b) nedospely jedinec, ktory ma rad rozpravky a bajky
c) idiot

Ktora odpoved je spravna? :)


joplins   |   ip:79.138.24   |   2011-01-11  (19:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vsetky tri... nic ine nemam, lebo nic ine neexistuje... ni je aj satan aj muzici.. aj allah aj JHWJ.. aj modry muz zo siestimi rukami a slonou hlavou aj nikdy nekonciaca reinkarnacia...

je len jedna rovnica a tak to bude az do konca tohto sveta alebo do konca tvojho zivota... nic sa nezmeni aj ked chapem, ze moderne rozmaznane decka chcu stale nove stimuly pre svoju neukojenu mysel a nestaci im jednoducha pravda...

potrebuju coraz vecsie senzacie tak ako fetak potrebuje vecsie davky... no hold doba je zla a ty si len produkt co ide z davom....


joplins   |   ip:79.138.24   |   2011-01-11  (19:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  keby si zil pred sto rokmi bol by si privrzenec nejakeho vtedajsieho hnutia... dnes si privrzencom billa meiera ci ako sa vola... a keby si tu zil 1000 rokov tak by sa tvoje nazory a presvedcenia menili podla toho ci by niekto prisiel z vecsou senzaciou... z kveta na kvet ako motyl...

a este si to aj operlis vyrazmi- otvorena mysel, aby sa tvoje svedomie ukludnilo,ze si pokrokovy a teda si na tom dobre... toto je sila ako ten rohaty vymeta mozgy... skryje svoju identitu za tvoje vlastne myslienky a uz to je...


joplins   |   ip:79.138.24   |   2011-01-11  (19:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a je uplne jedno ci tomu veris alebo nie... ono existencia pravdy je nie zavisla na tvojom nazore... idem spat..


vronski   |   ip:95.103.12   |   2011-01-11  (19:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to joplins

Vskutku, brilantna dedukcia :)
Ja viem ze krestania sa zvyknu pysit tym, ze baziruju (= su bez premyslania verni) na tisicrocnom uceni, ale maloktorych napadne ze to moze byt aj tisicrocna tradicna loz ... prinajmensom polopravda.


joplins   |   ip:79.138.24   |   2011-01-11  (19:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  bratu, taky tupy nie som...

vidim proroctva co sa plnia.. zazil som nieco co je nie z tohto sveta.. mozno povies ze to bola len nejaka chemia... dobre.. vysvetli mi plnenie proroctiev...

2OOO rokov izrael po celej zemi a na konci vekov dostane svoju zem a bude sa vracat.. kto to dokaze kontrolovat a organizovat 2ooo rokov??? nejaka hrstka pometenych ucenikov???

zjednocovanie narodov.. cipy na ruku bez ktoreho nepredas ani nekupis?? ci to prepisuju bibliu kazdych a2o rokov az ked vidia ,ze to uz moze byt ??? a my to viebez nevidime a stel je v biblii nieco ine ale my len tichucko verime a nic.. tak vronski???

prosim ta ,., trochu reality...


vronski   |   ip:95.103.12   |   2011-01-11  (20:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to joplins

nevedel som ze sme bratia:)
Proroctva sa interpretuju vzdy az a posteriori, ale keby aj, to neznamena ze na zaklade tohto sa cela biblia musi brat od slova do slova ako pravda.


joplins   |   ip:79.138.24   |   2011-01-11  (20:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  posteriori?????

uz mame svetovu vladu?? uz mas cip na ruke aje zavedeny celosvetovy system bez hotovosti??? kontrola financii.. uz jej to tu?? to je to posteriori???

mam doma bibliu z roku 1860 je tam navlas to iste co v dnesnej... je tam opis vzniku izraela... ze pride svetova vlada.,.. povstane antikrist...

v roku 1800 netusili do je elektrina bratu .. nie to este volake cipy...

vronski , no len skus trochu porozmyslat... a neser ma...


vronski   |   ip:95.103.12   |   2011-01-11  (20:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins

zle citas ide o interpretaciu daneho "proroctva"... a ta je v kazdej dobe prinajmensom svojska... Ale ako som pisal to dokazuje co, ze jedna dve knihy biblie boli menej znetvorene nez ine?


joplins   |   ip:79.138.24   |   2011-01-11  (20:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to akoze tie proroctva sa dali vylozit aj v roku 100 aj v roku 900 stale to platilo???

omyl vronski--omyl... nikdy nebol svet zjednoteny globalne... znacky co mali na rukach v starom rime sa nijako nadotykali indianov v amerike, ci maurov na novom zelande.-..

proroctva su na presne urceny cas a dobu...a to,ze ich ludia poprikrasluju a dopasuju aj na hrosiu rit este neznehodnocuje tieto proroctva...

no nic hadat sa stebou nejdem..nema to vyznam...ale ako som uz pisal..zachvilu budes postaveny pred otazku...

" dam si cip na ruku ci nie?? " je svetova vlada splnene proroctvo biblie ci je to len dalsi vyplod krestanov??

budes sa pytat sam vo svojej hlave a nikto nebude pri tebe skym by si sa mohol hadat a dokazovat mu ze to nie je pravda-... sam za seba si budes klast otazky zivota a smrti...
a ten cas je velmi blizko-...

byt eebou precital by som si bibliu aby si v pripade uskutocnenia spominanych veci bol pripraveny...inac ta caka len bludenie a vysmievanie a potom velky šok!!!


vronski   |   ip:95.103.12   |   2011-01-11  (20:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins
... Nuz zastrasovanie alebo strasenie to je vas styl? Nemali by ste sirit lasku a milosrdenstvo?... Dobru zvest? (niekedy my napada taka slovna hracka Dobry žvást:) ale to odbocujem) Odhadujem ze ty nezvyknes pisat o veciach ktorym nerozumies alebo si necital ze?
Inak ... nemal si uz ist spat? :)LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-11  (21:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobra zvesť, laska a milosrdenstvo už bola, a predsa je ľudstvo plne hriechov a zloby.

Druhykrat keď pride Kristus na zem už nema byť milosrdny spasiteľ, ale spravodlivy sudca

(Ale inak sranda ako utočiš na kresťanstvo a potom sa sťažuješ, že sa ti nedostava lasky milosrdenstva a dobrej zvesti lol)vronski   |   ip:95.103.12   |   2011-01-11  (21:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB
Ja viem ze veriaci nemaju zmysel pre humor ... To bola ironia vies?:)


joplins   |   ip:79.138.24   |   2011-01-11  (21:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vronski, mas pravdu . budeme sirit lasku a milosrdenstvo..nechaj si svoje mudrovanie...toto chapu len ludia co sa sklonili pred Bohom..inac svojim rozumom nepochopis nic.,..neostava ti nic len vysmech a pohrdanie.. Boh to tak zariadil, ze k poznaniu pravdy sa neda dojst cez sivu koru...potrebujes pocuvat srdce...a kym to neurobis tak sa tu budeme hadat aj 5OO rokov...

cakaj na cip..sleduj co sa robi v izraeli...ked zacnu stavat zidia chram(asi to bude aj na jojke:))) tak vedz ze ti vela casu na zivot neostava, hoc sa budes akokolvek inteligencne spanovat...

proroctva neuprosne odbijaju cas... step by step..

a posledna otazka na teba a uz idem stadialto.. keby si videl ze sa to vsetko plni..cely system je nastaveny tak,ze bez cipu nemozes ist do tesca na nakup.. dal by si si ho ci nie?? plus svetova vlada,a postaveny 3.ti chram v jeruzaleme??? (to su najokatejsie proroctva)

co by si robil???


vronski   |   ip:95.103.12   |   2011-01-11  (21:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins
...k poznaniu pravdy sa neda dojst len cez sivu koru... moze byt ale tiez nie len cez vieru.

Az to pride opytaj sa... tazko ti mozem povedat co budem robit na druhy tyzden nieto este vzdialenejsi termin:)
Okrem toho fatalisticky cakat na vyplnenie proroctiev (tych zlych pochopitelne) miesto toho aby clovek zlepsil stav svoj aj inych, tak to je uz aj masochizmus :)


LenkaB   |   ip:88.212.40   |   2011-01-11  (21:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dneska sa podľa talmudskeho vzoru a jeho poslušnych nasledovnikov veľmi utoči na kresťanov, aki su hlupi, ale nakoniec uvidime, kto to bude.
Hlupi su ti, ktori ukrižovali pravdu a stale ju chcu ukrižovať a ten dav, ktory stiahli zo sebou
(nič zle vam neprajem ateisti, len to, aby ste sa prebrali skôr než bude neskoro)

vronski - o zmysle pre humor medzi ateistami by som pochybovala ovela viac - viď komunizmus


vronski   |   ip:95.103.12   |   2011-01-11  (21:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  LenkaB

jajaj... zas typicky krestansky predsudok... kazdy komu sa nepaci vasa viera je bud ateista alebo sionista alebo komunista:)
No a co mate proti zidom stale? Jezis bol minimalne polovicny zid (otec je vzdy neisty)... v tej dobe urcite aj obrezany. Okrem toho, krestanstvo skopirovalo hodne veci z judaizmu, vratane chramov a obradov,samozrejme s upravami...


joplins   |   ip:79.138.24   |   2011-01-11  (21:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vronski.. vysvetli mi co o mne vies?? co vies co ja robim , ako sa staram o svojich bliznych,, nevies nic len dristat frazy... to ze o tom teraz rozpravam neznamena ze sedim pod mostom a cakam na sudny den... predsudky fuguju spolahlivo, ze???

kazdy ateista si mysli,ze len on zije ozajstny zivot a krestania stenaju v biede a cakani...

si chory clovek vronski vies o tom??

ja si zijem fajn,mam dobry zivot , Boh mi doprial.. cestujem, zarabam dobre.. aj v krize.. tak co to tu trepes o cakani.??

a tvoju odpoved som presne cakal.. vyhybavu ako kazdy ateista... nevies ani napisat ": bral by som to. ci nebral... stale sa len smykate ako slizke uhry...

no ver mi prichadza cas kedy sa to nebude dat...

pametaj. len ty a tvoje rozhodnutie.. dam si cp ci nie.. je to pravda ci nie??

cas sa krati... najdi si niekoho co s nim budes viest tieto jalove vyhybave debaty.. sktorch sa nic nedozvies.. same mozno, uvidime,, neviem,,kaslat na vas..


DrHujer   |   ip:213.160.1   |   2011-01-11  (21:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nerád sa zapájam do debát o viere a spol. Ale som si istý, že v bežnom živote nerozoznáte či je niekto žid, kresťan, radikálny kresťan, moslim. Podľa životného štandardu alebo kvality života sa to objektívne rozoznať nedá a je to aj úplne zbytočné zisťovať, či je autobusár žid, kuchárka jehovistka, alebo kardiochirurg radikálny kresťan...


vronski   |   ip:95.103.12   |   2011-01-11  (22:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to joplins

jasne krestania vzdy vsetko cakaju :)
hele ... ak bude napr. obcianska legitimacia v buducnosti uz len ako cip tak si ho samozrejme dam, ak nie nedam. Ale vidim ze cipovanie je tvoja tema tak uz si spokojny?:) Oznackuje nas Antikrist aby sme mohli byt spocitani, aj teba aj tvoje eventualne deti... spokojnost?:)


vronski   |   ip:95.103.12   |   2011-01-11  (22:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ... a este nieco som zabudol...
Nemam dobry zivot, som stary, chory, chudobny, ale to bude asi tym ze som ateista ... okultista (alebo cokolvek chcete) ... Asi spacham samovrazdu, ved to sa ocakava, nie? :)


Tony   |   ip:92.245.8.   |   2011-01-11  (22:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kresťania neočakávajú, oni žijú, vedia a sú si istí...a v tom je ten veľký rozdiel...


vronski   |   ip:95.103.12   |   2011-01-13  (10:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to Tony

krestani ocakavju nie ze nie, napr. spasenie, zit ziju, isty si mozu byt, no vedia take iste relativne prd ako aj ostatne "viery" ... vedia len to co im dovoli vediet ich dogma ...


vlado . surahyqi9   |   ip:80.87.209   |   2012-04-14  (12:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   Enormne zbožní rodičia a syn satanista. Prečo?
Počul som príbeh o údajne jednej hlboko kresťanskej rodine,
v ktorej sa stalo niečo nevídané:
syn sa napriek silne kresťanským rodičom stal satanistom

Ja by som vysvetlil najpravdepodobnejší scenár, prečo k tomu došlo:
-rodičia rodiny sú navonok veľmi zbožnými kresťanmi,
ale v skutočnosti vo vnútri pred Bohom sú odporní faloší farizejskí kresťania
-syn videl tento zlý vzor svojich rodičov, že sú len farizejskými kresťanmi a že niečo v ich falošnej viere nepríjemne smrdí a zapácha, že niečo v ich viere je veľmi odpudivé a protiviace sa normálnosti
Preto syn zo vzdoru a zo znechutenia nad týmto zlým vzorom rodičov sa stal satanista
**
Marginálna pripomienka:
Nenávisť voči kresťanom v našej spoločnosti rastie.
Môžeme nájsť noho webových stránok od rôznych protikresťanských fanatikov.
Avšak musíme si jedno uznať: dôvod prečo tak robia je znechutenie nad zlým vzorom farizejských kresťanov.
Pred Pánom Bohom môžu by milší takýto protikresťanskí fanatici, ktorí vidia na RKC chyby, ako zaslepení „zbožní“ farizejskí katolíci, ktorí si namýšľajú, že sú svätí a že v RKC to funguje bezchybne
Preto paradoxne väčšina ľudí čo nechodia pravidelne do kostola bude spasených, ale drvivá väčšina tých čo sa považujú za najzbožnejších kresťanov, pôjde do večného zatratenia

http://www.vierafilozofia.estranky.sk/clanky/clanky/krestansky-farizejizmus.html
http://www.vierafilozofia.estranky.sk/clanky/clanky/Jan-Pavol-II.-Jan-Pavel-II.-3.html


JohnMartin . gewejule32   |   ip:101.222.1   |   2016-03-21  (14:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ahoj

Sme kresťanská organizácia, ktorá vznikla na pomoc ľuďom v potrebách pomáha, ako je finančná help.So, ak sa chystáte cez finančné ťažkosti alebo ste v každom finančnom chaose, a budete potrebovať finančné prostriedky na začatie vlastného podnikania, alebo potrebujete úver urovnať svoj dlh alebo splatiť svoje účty jazyku pekný podnikania, alebo ste zisťujú, že je ťažké získať kapitál úver od miestnej banky, kontaktujte nás ešte dnes prostredníctvom e-mailu na adrese: ( info.financialloanhome@gmail.com ). Biblia hovorí v "Luke 11:10 Každý, kto prosí, dostane, kto hľadá, nájde, a kto klope, bude otvorené dvere", takže nenechajte tieto príležitosť prejsť sa, pretože Ježiš je ten istý včera, dnes i naveky viac. Prosím nich je pre vážne zmýšľajúcich a Boh sa báť ľudí.

osobné pôžičky
Pay Day pôžičky
vozidlo Financie
domáce úvery
dlhové poradenstvo
podnikateľský úver
Študentská pôžička
konsolidácie pôžičiek
lekárske pôžičky

Konať rýchlo a dostať sa z finančnej tiesne, neporiadok a utrpenia kontaktovať pána Johna Martina Firm Dnes e-mailom na adrese: ( info.financialloanhome@gmail.com ). Môžete sa považujú za najlepšie z našich zdrojov, až sa dostanete tento finančné prostriedky presunuté do svojho účtu a vaše rýchle a rýchlo reagovať určuje, ako rýchlo sa bude obdržaní pôžičky. Bezodkladne Použiť pre váš najlepší a Jednoduchá pôžička tu s nami. kontaktujte nás ešte dnes prostredníctvom e-mailu na adrese: ( info.financialloanhome@gmail.com )
S pozdravom Pán John Martin


mrmike . jenogeru79   |   ip:197.210.1   |   2016-07-14  (12:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potrebujete úver vymazať z vašich účtov a založiť svoj vlastný podnik? Ak áno, láskavo pošlite svoju požiadavku úver na náš e-mail, takže vám môžeme odovzdať ďalšie podrobnosti. Môžeme vám ľubovoľnú čiastku, ktorú potrebujete s 3% úrokovou sadzbou Kontaktujte nás ešte dnes pre viac informácií na e-mailu spoločnosť:
mikeloanoffer345@gmail.com


mrmike . jenogeru79   |   ip:197.210.1   |   2016-07-14  (12:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Potrebujete úver vymazať z vašich účtov a založiť svoj vlastný podnik? Ak áno, láskavo pošlite svoju požiadavku úver na náš e-mail, takže vám môžeme odovzdať ďalšie podrobnosti. Môžeme vám ľubovoľnú čiastku, ktorú potrebujete s 3% úrokovou sadzbou Kontaktujte nás ešte dnes pre viac informácií na e-mailu spoločnosť:
mikeloanoffer345@gmail.com


jack . jycenugi89   |   ip:198.7.58.   |   2016-09-05  (19:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Moje svedectvo o tom, ako som dostal pôžičku potom, čo som bol podvod a droga o 2 internetové hviezdou podvodom,,, som bol neskôr pomohol s pôžičkou od Michael Wilkinson úveru firmy som bol tak zlomil a zúfalo zháňa peniaze splatiť svoj dlh. Ale ja bol pripojený Michael Wilkinson úveru firmy, ktorí mi pomohli von s pôžičkou bez sústredenia svitania odo mňa,, ak budete potrebovať pomoc aj finančný problém, že vám môže pomôcť, pretože je pripravený a ochotný pomôcť viac ľuďom,, e-mailovú michaelwilkinsonlaonfirm @ gmail .com


ANONYM . ponosame58   |   ip:37.115.17   |   2016-12-18  (13:41)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  America on his knees? Ha ha. America on his knees!diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


tri + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Čo ak Mars...


2013-05-06  (17:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes stačí pár atómových bômb a na Zemi život zanikne. Keby k niečomu takému došlo, mohli by ľudia v civilizácii pokračovať na Marse. Vlastne by boli nútený. Čosi ako nový začiatok.

Československo Európe nevoňalo


2013-04-25  (10:34)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Monštrum zvané ego (alebo ego - falošné centrum).


2013-04-21  (11:51)  |  Úvahy a komentáre
Takže máš dve centrá. S jedným sa narodíš, je dané samotnou existenciou. To je tvoje vlastné ja(self). To druhé centrum, ktoré vytvára spoločnosť, je ego. Je to falošná vec – a je to obrovský trik. Prostredníctvom tvojho ega ťa spoločnosť ovláda. Musíš sa určitým spôsobom správať, lebo iba vtedy ťa spoločnosť ocení. Musíš určitým spôsobom chodiť; určitým spôsobom sa smiať; musíš sa riadiť určitými spôsobmi, morálkou, kódexom. Iba vtedy ťa spoločnosť ocení, a ak sa to nestane, tvoje ego bude otrasené. A keď je ego otrasené, nevieš, kde si, nevieš, kým si.


Spomienka na slobodu


2013-04-04  (03:47)  |  Úvahy a komentáre
Keď pozeráte telku každý deň, ani vám to nepríde… Keď počúvate rádio denne, ani vám to nepríde… Pozriete si, čo vás zaujíma. Nejaký dokumentárny film napríklad. Chvíľu správy. Keď sa objaví politik, vypnete to. Predvčerom išiel pekný dokumentárny film o anglických záhradách. A tá superstar tiež nebola taká zlá, keby len niektoré tie detská tá porota tak nezhadzovala. Až nepríjemné to bolo mne miestami. Niekto sa na tom možno smeje. Vlastne je všetko asi v poriadku.


Žena a úcta


2013-04-02  (04:26)  |  Úvahy a komentáre
Veľká noc. Akosi sa nám tie zvyky zvrhli. Dievčatá sa cítia ukrivdené. Môžno až duchovne znásilnené, keď sú studenou vodou oblievané, švihané korbáčmi… Muži, často podnapití, im dávajú silne pocítiť, kto je pánom. Je toto ale naozaj tá podstata nášho zvyku?


Bitcoin, demokracia, náboženstvo, Slovanstvo.


2013-03-29  (11:46)  |  Úvahy a komentáre
Iba poznaním tisícročných dejín dokážeme pochopiť súčasné spoločenské dianie, dokážeme sa efektívne a múdro správať, dokážeme nestratiť hodnoty, ktoré sme v živote pracne vytvorili, dokážeme neublížiť tým, čo si to zaslúžia, dokážeme vychovať deti múdre, prosperujúce a odolné proti sociálnym parazitom.


Nevýslovné utrpenie odišlo, no môže zase prísť


2013-03-28  (07:36)  |  Úvahy a komentáre
Druhá svetová vojna je pomerne dobre zdokumentovaná. Sfilmované hrôzy rôzneho druhu vynikajúco varujú do budúcnosti. Ľudia, nebuďte hlúpi... Ten čas ukázal, ako veľmi ste boli vinní, ako veľmi ste šli nesprávne.


Chcite žiť obyčajne


2013-03-27  (09:08)  |  Úvahy a komentáre
Ale žiť. Súčasný svet je v zajatí virtuálnosti, priam sci-fi. Nič obyčajné sa neprijíma, to je nuda. Ako v Japonsku, chce to robotov na všetko, aj namiesto psa a potom aj cintoríny pre psov – robotov.


Čo to bol za režim?


2013-03-19  (08:55)  |  Úvahy a komentáre
V poslednom čase v komentároch pribúda nostalgických spomienok na bývalý režim. Ľudská pamäť je naozaj nedokonalá. A je to tak správne. Aspoň nás nepríjemné spomienky toľko netýrajú.


Belgický poslanec sa nebojí nazvať zločin zločinom


2013-03-12  (09:56)  |  Úvahy a komentáre
Všechno je to strategie. V Iráku si naši američtí spojenci přivlastnili zásoby ropy. V Afghánistánu se opium a narkotika ukázaly jako velmi užitečné a pomohly jim k pohádkovým ziskům. V Libyi, Tunisku, Egyptě, a dnes v Sýrii, hlavním úkolem bylo a dosud zůstává svržení umírněné moci a její nahrazení mocí islamistů, kteří se brzy stanou obtížnými a které my beze studu budeme likvidovat pod záminkou boje s terorismem a záštitou Izraele.


Kofein je hořký, jedovatý a rostliny ho tvoří aby se ochránily


2013-03-09  (07:48)  |  Úvahy a komentáre
Pro včelu to moc slavně nedopadlo. Kofein totiž není návykový jen pro lidi. Pro rostlinu to ale byl tah přímo geniální. Stačilo doladit jeho obsah v nektaru aby včelám nepřipadal moc hořký a pak už se jen těšily z pravidelných návštěv závisláků. Přesně podle strategie drogových dealerů. Místo idylického vztahu květinky s včelkou Májou tu máme spíš brutální snahu vytvořit si co největší armádu závislic. Zdá se, že vše jede v sobecké režii ku prospěchu vlastních hrátek lásky a opylení.


Veľký brat sa už pridlho pozerá, viete to, lebo Orwell to vedel už dávno!


2013-03-05  (17:24)  |  Úvahy a komentáre
V budoucnosti nebudou však ani manželky ani přátelé. Děti budou matkám odebírány při narození, jako se odebírají vajíčka slepicím.


Pracoval jsem v jatkách, dnes maso nejím


2013-02-22  (17:53)  |  Úvahy a komentáre
Přinášíme osobní výpověď bývalého pracovníka jatek v Uherském Hradišti. Jednalo se o provoz, kde se manipulovalo s již mrtvými zvířaty.


Máte zakázané


2013-02-21  (08:11)  |  Úvahy a komentáre
Nie som obhajcom bývalého, neslobodného režimu. Avšak po roku 1989 sa mnohé zmenilo. K lepšiemu, ale aj k horšiemu. Už vyše 23 rokov máte zakázané:


Ako prežiť nový svetový poriadok. Odkaz sebe samému


2013-02-20  (10:12)  |  Úvahy a komentáre
A čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom. MOR HO!


Ako poraziť otrokársky systém.


2013-02-17  (12:07)  |  Úvahy a komentáre
Súčasná kríza je krízou morálky ľudstva. Spoločnosť sa zmení, ak sa zmenia jednotlivci v nej a nie keď sa zmení politika a vláda. Ak poznáme systém fungovania chazaro-židovského finančného systému, tak vieme ho aj riešiť. Otázka je či chceme zmenu a slobodného občana, alebo uprednostníme konzum a finančné otroctvo.


Nemocnica na kraji mesta…


2013-02-08  (09:41)  |  Úvahy a komentáre
Dnes ráno som náhodou narazil na článok, ktorý mi v tých najpestrejších farbách namaľoval obraz budúcnosti nášho zdravotníctva… Obrázok bol síce skutočne pestrofarebný, namaľovaný v štýle absolútneho realizmu, ale vôbec ma nenadchol. Skôr by som povedal, že vo mne vyvolal hrôzu. Uvedomil som si totiž, že k dosiahnutiu takého obrazu, vďaka našej vládnej politike, vlastne cieľavedomo smerujeme. Áno, cieľavedomo nasledujeme príklad autorov toho obrazu. Dávame si od nich radiť, ako na to? Oficiálne sa stotožňujeme sa s ich ideológiou. Tvrdo presadzujeme zavádzanie všetkých pravidiel zvráteného a nikdy v prospech obyčajných ľudí nefungujúceho systému... Pokúšame sa o samovraždu, alebo sa len nechávame niekomu vyvražďovať?


Naše deti nemajú detstvo


2013-02-08  (09:13)  |  Úvahy a komentáre
Kvôli škole. Naše deti sú zničené. Veru, nechcel by som byť dnes školopovinný. Jednoznačne sa v tomto národe vznáša myšlienka, že naše školstvo je slabé, deti sú nekvalitne vzdelávané a tým pádom nás nemôže čakať pekná budúcnosť. Naše deti totiž vraj nechápu, nerozumejú predpísanému učivu v osnovách pre matematiku, fyziku, chémiu. Hrozný stav, ak uvážime, že ich rodičia tomu väčšinou nerozumejú už vôbec.


Československo Európe nevoňalo


2013-02-06  (10:02)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Vilo Rozboril: Zajtra zarobím na vašom kriplovi


2013-02-04  (17:45)  |  Úvahy a komentáre
Pravda je taká, že Vilovou úlohou je každého účinkujúceho priviesť k slzám a robí to kvôli vám, vy tie slzy totiž očakávate. Nie vždy sa to darí, ale Vilo je taký anjel, že neváha deptať napríklad deti, ktoré to už aj bez toho nemajú ľahké. Takto v predminulej časti sa nezabudol chalana, ktorý mal v izbe presne nula stupňov, spýtať Je ti zima?


V ťažkých časoch...


2013-01-25  (03:57)  |  Úvahy a komentáre
V ťažkých časoch ekonomicko-spoločensko-morálného úpadku sa masovo prebúdza nespokojnosť zo spoločenským poriadkom, prebúdza sa záujem o veci verejné a o to o čo by sa ľudia v dobrých časoch nezaujímali: pozerajú do histórie a analyzovaním a porovnávaním histórie s ich dobou sa snažia nájsť príčiny úpadku. Výsledok je pararelne ten istý: príčinou úpadku je lakomosť a nenásytnosť elít, ktoré nemorálne v rozpore zo spoločenským poriadkom, o zákonnosti pomlčím keďže sú to tie isté elity kto vytvára zákony, vysávajú ekonomiku a demoralizujú spoločnosť do času až sa spoločnosť dostane do slepej uličky. Na dnešnej situácii môžme pozorovať, že čim reálnejšia je demokracia, Švajčiarsko, Škandinávia a Benelux kde je prerozdeľovanie spoločnosťou vytvorených hodnôt najrovnomernejšie, tak tým je spoločnosť zdemoralizovaná menej a v podstate len znášajú následky úpadku iných. Ekonomická depresia v rokoch 1873-1896, ktorá de facto vyústila do vytvorenia Federal Reserve a oboch svetových vojen, vyprodukovala mysliteľov a o jednom z nich J.M. Keynes povedal: „Verím, že sa v budúcnosti viac poučíme z odkazu Silvia Gesella ako Karola Marxa.“


Ako je to v SKUTOČNOSTI s vysokou školou?


2013-01-24  (22:26)  |  Úvahy a komentáre
Áno mám 20 rokov, som prvák VŠ, ktorý tu momentálne nebude pliesť „kritické“ a často krát „skľúčené“ stavy, ako mu chýba mamičkina strava, a iné srdcervúce pocity čo mu ležia na srdiečku (o tom možno nabudúce :). Skôr mám iný problém.


Žijeme v najlepších časoch


2013-01-22  (09:00)  |  Úvahy a komentáre
Hlavne my, Slováci. Ani si to neuvedomujeme a ešte sme aj akosi večne nespokojní. Prosím vás, prečo sa napr. priam zatajuje, že Slovensko má za ostatných 8 rokov úplne najvyšší hospodársky rast z celej EÚ? Zo všetkých 27 štátov naše hospodárstvo poskočilo najviac.


Ako sa dostať zo zovretia systému obnovením sebestačnosti


2013-01-21  (23:23)  |  Úvahy a komentáre
Veci potrebné pre prežitie: Bezpečnosť, Dom, Voda, Potraviny, Odev a obuv, Energia, Doprava, Zdravotná starostlivosť, Peniaze..... toto všetko sme si nechali zobrať, stali sme sa závislí na systéme a ten systém toho patrične využil.


Opľuli Mikloša, Kuric bol obscénny a Mihály opäť hysterický


2013-01-19  (23:33)  |  Úvahy a komentáre
Vstupné na ples bolo 500 eur, čo mnohí hostia plesu s úsmevom ohodnotili ako pár stovák. Keď zoberieme do úvahy to, že milión Slovákov žije na hranici chudoby a že zvyšok nezarobí ani 350 eur, nedá sa ples považovať za nič iné, ako výsmech. Preto sme sa akcie s názvom „Slovensko nepotrebuje celebrity“ zúčastnili aj my, členovia SP, pretože rovnako i my považujeme takéto jednanie „elít“ za výsmech slovenskému národu a vždy sme ochotní sa postaviť za trpiacich ľudí.


Chov hospodárskych zvierat


2013-01-14  (14:54)  |  Úvahy a komentáre
Ošípané sa chovajú v betónových kotercoch, v budovách bez okien, kravy sa udržujú v stálom kolobehu gravidity, aby sa vyprodukovalo čo najviac mlieka, teľatá sú hneď po narodení odobraté a reťazou pripevnené v klietkach iba trochu väčších ako sú samotné zvieratá a po niekoľkých mesiacoch umelej stravy sú premenené na jemnú teľacinu.


Pomätený svet Monči F.B.


2013-01-10  (21:55)  |  Úvahy a komentáre
Na výstrelky „bláznivej Monči“ sme si akosi chtiac-nechtiac v poslednej dobe zvykli. Ten posledný, ktorý som však mal možnosť zhliadnuť, vo mne vyvolal zmiešané pocity, nakoľko som nevedel, či sa mám tomu smiať, či plakať.


A je vôbec možná zmena systému ?


2013-01-05  (04:35)  |  Úvahy a komentáre
Rád by som Vám predstavil svoju krátku esej ktorá má slúžiť výlučne na zamyslenie. Napísal som ju svojim internet priateľom, systémovým bojovníkom.


Telefonicke sutaze - Fair play alebo podvod?


2012-12-23  (14:12)  |  Úvahy a komentáre
Priznam sa ze za cely svoj zivot som volal na telefonicku sutaz iba dvakrat a urcite tusite ze som sa nedovolal priamo do sutaze. Otazky alebo ulohy tychto sutazi vyzeraju na prvy pohlad velmi jednoducho avsak kazda uloha ma nejaky chytak.


Ako som sa naučil byť sám


2012-11-10  (09:47)  |  Úvahy a komentáre
Ponížili lásku na sex a priateľstvo na fejsbukový lajk. Hľadaj šťastie v instantnom svete, kúp si niečo, zaži pocit šťastia. Zažeň pocit hladu, smradu, samoty, hľadaj pocit pohodlia, mäkka a istoty,… pocity, pocity, nadradené nad city. Dnes som si vybral byť tu pri jazere bez ničoho a sám. Je ticho, hladina je veľké zrkadlo a len niekedy sa vzduchom zachveje dlhé hrmenie vzdialenej búrky. Nikto tu nie je a nikto nepríde. V Laponsku už pár dní nemám spojenie so svetom. Robím zlobu… mal by som behať po meste, kupovať drinky dievčatám s rúžom na perách, zabávať okolie historkami a tešiť sa z priazne okolia. Ja už nechcem, nechajte mi moje ticho, ja som tu rád sám…


AKO TO BUDE 21.12.2012


2012-10-24  (18:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes, keď píšem tento text sú necelé dva mesiace do legendárneho dňa, ktorý predpovedá Majský kalendár. Ak mám veriť presnosti prepočtov a porovnaní súčasného merania času s tými dávnominulými a ak by aj sedeli do bodky, máme tu teda 21.12.2012 čosi ako vrcholový bod tohto veľmi dávneho príbehu. Čo sa má vtedy udiať? Superkatastrofa, ktorá zmietne celý starý svet, ukončí túto story a časť vyvolených katapultuje do Novej Zeme vo vesmíre? Ak sa tak stane – kto budú tí, ktorí budú vzatí tam Hore?


Je pozeranie porna správne ?


2012-10-23  (13:45)  |  Úvahy a komentáre
Do pošty my dnes prišiel článok s názvom 5 dôvodov, prečo POZERAŤ PORNO. Tak by som chcel začať úvahu o tom či je takéto pozeranie vôbec správne ?


Ďaľšie z úvah a komentárov...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Vatikánsky holokaust

Avro Manhattan byl největší světovou autoritou na politiku římsko-katolické církve. Jako obyvatel Londýna řídil během Druhé světové války radiovou stanici „Rádio svoboda“ vysílající do okupované Evropy. Byl autorem více než 20. knih včetně bestselleru Vatikán ve světové politice, která se stala dvakrát knihou měsíce a vyšla v 57 vydáních. Byl Britem, který denně riskoval svůj život při odhalování některých z temných tajemství papeženství.


Antonín Baudyš - o páde WTC 11.9.2001

Vatikánske podnikanie

Anjel z pekla - Matka Tereza z Kalkaty(1994)

Pravda podávaná jednoduchým a zrozumiteľným spôsobom...

Vedecký nesúhlas s evolúciou.

Archív

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom House

Americká nezisková organizace Freedom House vydala nový žebříček svobody ve světě. Podle očekávání euroatlantické země jsou nejsvobodnější a „darebácké státy“ naopak nesvobodné.


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Dane by sa mohli zrušiť a štát by dokázal existovať!


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.6025 s