20. August 2019
    
Argentína versus Grécko - Dolezite.sk

Argentína versus Grécko


  2012-02-15  (05:01)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Argentína versus Grécko

 

Grécko bolo kúpené, prebalené a predané ako toxický derivát.


Tento článok
začneme citátom z novšej zo série analýz predložených Maxom Keiserom:

“Parafráz
ujem : podvod s úspornými opatreniami je ako samo-naservírovaná sadomasochistická pašiová hra vyrobená rodičmi z EÚ, ako sú Merkelová a Šarkózy, pre domácu politickú spotrebu.

Cieľom je donútiť
cielené krajiny, ako je Grécko, vykrvácať k smrti z tisíciek rán pred očami malicherných reakčných trpaslíkov, ktorí absorbujú prostoduchý mýtus, že cielený národ sa sám priviedol do svojich problémov kolektívnou nezodpovednosťou a bezohľadnými a zlými návykmi.

Zatáčaním vývrtiek do cieľovej populácie ktorá kričí, kvíli a škrípe zubami dosť nahlas takže rodičia môžu ľahšie presvedčiť svojich voličov, že ten zlý národ bol potrestaný a priznal chybu
zídenia z cesty, dáva to logiku, je vhodnou a humanitárnou vecou zabezpečiť "ekonomickú pomoc" - v predmete pôžičky -na smutné, ale zdanlivo múdrejšie, utrpenie národa.

Rovnako ako vo všetkých prípadoch útlaku a vykorisťovania
finančnými predátormi objavia sa v národe elementy, ktoré spolupracujú s predátormi a napomáha pri odovzdávaní národa do pazúrov lúpežných predátorov.

Táto spolupráca pravdepodobne pramení z rôznych motívov: naivita, rezignácia, "štockholmský syndróm", alebo osobný oportunizmus - teda politici a finančníci, ktorí stoja za svojím prospechom, na úkor ich krajiny a bežného neprivilegovaného občana. ako prichádzajú tvrdšie a tvrdšie úsporné opatrenia.

To presne umožňuje jedno
tu medzi bankármi a politikmi EÚ ktorí utekajú na "pomoc" Grécku spôsobom, ktorý nešťastný národ natrvalo pripúta k dlhu. Bohatšie krajiny EÚ si tak chránia a posilňujú ich vlastné ekonomiky na úkor večne "nezodpovedného" , teraz už zotročeného, národa.

Rád by som videl analýzu podmienok v Argentíne (Naomi Klein: Shock Doctrine) ktoré spôsobili, že jej politická a finančná nadtrieda odmietla poslušne sa trmácať k ich osudu a poslušne hr spolu s pedátormi.Veľa šťastia gréckemu ľudu drať sa zdola nahor kopať a kričať, a dosiahnúť kritickú masu, ktorá nakoniec prebije spoluvinu mocenskej elity, čo je to rozhodujúci faktor.”

Čítan
ím dennej tlače jeden dospeje k dojmu, že banda lenivcov zo stredomoria sa teší jednej z najvyšších životných úrovni v Európe, v porovnaní zo skromnými Nemcami.To je nezmyselná propaganda projektovaná na ospravedlnenie pokračujúceho kolektívneho ortieľu nad Aténami aby platili za hriechy svojich otcov a dedov. Ako keby Grécko bolo jedinou krajinou ktorá varila svoje jedlá podľa receptúry z kuchárskej knihy Európskej únie! Jadro problému je zastaraný systém rozdeľovania príjmov podporujúci stav ústiaci v rozpočtový deficit s asi 10 percent HDP. Horných 20 percent, z rozdelenia príjmov v Grécku, neplatili prakticky žiadne dane vôbec, ako produkt korupčného zjednávania dosiahnutého počas dní junty medzi armádou a najbohatšími plutokratmi v Grécku. Niet divu, že je fiškálna kríza.

 

Ale to nie je problém gréckych poberačov, alebo príliš štedrého sociálneho štátu. Z toho vyplýva, že normatívny štýl MMF a navrhované prostriedky sú odsúdené na neúspech, ak to budú robiť tak ako doteraz. Vzhľadom ku skutočnosti, že 5 rokov non-stop úsporné opatrenia uvalené na Atény jednoducho majú za následok defláciu ekonomiky naďalej a tým sa prehlbuje problém ktorý sa Gréci snažia odstrániť, Grécko sa skutočne blíži k bodu, k by mali implicitne zbankrotovať a posunúť problém späť tým ktorí ukladajú úsporné opatrenia. Nemôže byť horšie ako pomalé umieranie ktorému čelia dnes.

V skutočnosti, Gréci majú jed
en z najnižších príjmov na hlavu v Európe (€ 21,100), oveľa nižšie ako v eurozóne 12-ky (€ 27,600) alebo nemeckej úrovni (€ 29,400). Ďalej by sa mohlo zdať že grécke sociálne siete sa zdajú byť veľmi štedrými v porovnaní s normami USA, ale
sú naozaj skromné
v porovnaní so zvyškom Európy.

 

V priemere Grécko v rokoch 1998-2007 vydalo púhych € 3530.47 na obyvateľa na
dáv
ky sociálného zabezpečenia, o niečo menej než výdavky Španielska a asi o € 700 viac ako Portugalska, ktoré má jednu z najnižších životných úrovni v celej eurozóne. Naopak, Nemecko a Francúzsko minú viac ako dvojnásobok gréckej sumy, zatiaľ čo v pôvodnej 12. Eurozóny je priemerná hladina € 6251.78.Dokonca aj Írsko, ktoré má jednu z najneoliberálnejších ekonomík v eurozóne minie viac na sociálnu starostlivosť, ako údajne rozmarní Gréci. Človek by si myslel, že grécky sociálny systém bol štedrým a neefektívnym, pretože je to tak obvykle popisova, tak potom administratívne náklady by boli vyššie než majú viac disciplinované krajiny ako Nemecko a Francúzko. Ale tak to samozrejme nie je ani podľa Eurostatu. Dokonca. Výdavky na dôchodky, čo je hlavným terčom neoliberálov, nižšie ako v ostatných európskych krajinách.

 

Okrem toho, ak sa pozrieme na celkové sociálne výdavky z vybraných krajín eurozóny ako percenta HDP v roku 2005 (podľa OECD štatistiky), Grécke výdavky zaostávali za všetkými krajinami eurozóny s výnimkou Írska, a boli pod priemerom OECD.

Všimnite si tiež, že aj napriek všetkým komentár
om na predčasný odchod do dôchodku v Grécku, jeho výdavky na starobné programy boli v súlade s výdavkami v Nemecku a vo Francúzsku.

www.counterpunch.org/2011/10/24/the-myth-of-greek-profligacy/ ~ ~ V

Nebezpečenstvo omeškania
splátok znamená, že zahraniční investori môžu nakupovať v krajine takmer za nič, do značnej miery v súlade s receptmi ktoré predpisuje Troika (parafrázujú boľševika). Ako tomu zabrániť? Čo by Grécko malo urobiť ako prvé je dočasne uzavrieť svoje hranice, znárodniť všetky aktíva a rozdať ich medzi ľud, aby dali všetkým osobám spravodlivú šancu na rekonštrukciu úplne nového hospodárstva. (Vrátane všetkých bánk. Veď štát je skrachovaný a dlžníkom je ľud). Okamžite zaviezť dovozné clá na dovoz, najmä z krajín ako sú Nemecko, Francúzko atď, ktoré poberajú vysoké śtátne dotácie ako v poľnohospodárstve, tak v obchodnej a priemyselnej sfére. A diverzifikovať. Umožniť vstup na trh akýmkoľvek serióznym investorom.

 

Jedným z problémov juhoeurópskych ekonomík je, na rozdiel od Argentíny, že väčšina ich priemyslu a služieb boli prevedené na medzinárodné konglomeráty a dá sa očakávať, že odtiahnu z Grécka v prípade važného zámeru vrátiť Grécko späť Grékom. Lenže to je zároveň Achylovou pätou západu, lebo ako odtiahnu a prídu investori z BRIC, Japonska, Kórei, tak už sa späť nedostanú.

 

Nejako o tomto je NWO versus multipolárny svet. Rockefeller svojho času povedal: Konkurencia je hriech. Competition is a sin.

 

Pozrime sa na nejaké informácie z posledných dvoch týždňov o Slovensku:

 

a, fondy z EÚ nám dávajú 11 percent plus, v istom čase nulu alebo 1:1

 

b, Slovensko má 60 percent produktivity Dánska, ale iba 17 percent príjmov

 

c, 85 percent dotácii do poľnohospodárstva zostáva na západe, hlavne Nemecko, Francúzko a Holandsko. Bašty rodu Oranž-Hanover-Windsor.

 

Málokto si uvedomuje, že Frederik Veľky bol Oranžský, podobne ako William Oranžský. Takisto posledný cisár Nemecka a Otto von Bismarck, známy nacista a práč nacistického zisku princ Bernhardt, Lichtenštajnsko a Hohenzollernovci- posledný veľmajster rádu Teutonských rytierov. Windsorská dynastia v Anglicku je rovnako Oranžská. 36 amerických prezidentov je z tejto dynastie.

 

 

Ak sa na štatistiku o Slovensku pozriete najlackejším voľným okom musí vám výjsť jedno: Slovensko dopláca na Európsku Úniu. Tým, že musíme kupovať ich vysoko dotované poľnohospodárske produkty čím eliminujeme domácich výrobcov a tým znižujeme zamestnanosť. Takže namiesto daňového príjmu máme sociálne dávky. 

Osobne pochybujem že v štatistikách je započítaná štátna dotácia, ktorú dávajú Nemecko, Francúzko a Holandsko popri dotáciách z EÚ.

 

Kde sa tratí produktivita v porovnaní zo mzdou budú vedieť Radičova a Mikloš. Už len to, že sa elita východného bloku nebije o minimálnu mzdu v EÚ je to divné. Žeby nevedeli ekonomiku? Vyšsie mzdy značia vyššie daňové príjmy. Tomáš Baťa dávno povedal, že daj ľuďom peniaze a príde ekonomika.

 

Ak by sme mali zarábať na pomer Dánska teda 4 násobok zo štatistických 700 Euro tak by to bolo 2800 Euro. Nech by zvýšili daň z príjmu na 33 percent, 1/3, tak by nám malo zostať nejakých 1800 euro.

 

Ale štát berie pôžičky na štátnu megalomániu typu dialnice, pričom znižiť náklady sa dá stavbou dialnice na zakázku a následným presunom práva na mýto, pričom ziskom štátu by bola daň z príjmu a bez nákladov a dlhov. Takto to teraz robia v USA.

 

V prípade štátnej zvrchovanosti, štát zavedie dovozné clá na výrobky s 1, vysokou štátnou dotáciou, lebo tým hrozia dumpingové ceny a likvidácia konkurencie- teda domáceho producenta, alebo s 2, nízkou mzdou, kde hrozí otrocká práca a dumpingové ceny. V USA radi rozprávajú, že Čína manipuluje Juan. USA hrozia. Veľmi jednoduchý recept. Dovozné clo. Lenže to clo by neplatila Čína, ale dovozcovia do USA, Wal-Mart povedzme, čo by znížilo zisky akcionárov a tí predsa vlastnia kongres. Kruh sa uzavrel.

 

Takže aj keď schématicky vieme ako postupovať, tak máme ruky zviazané a kopec dobrovoľníkov ochotných zapredať svoju vlasť len aby sa oni mali dobre.

 

Prečo je Argentína vzorom? Lebo Argentína odmietla počúvať troiku: MMF, WTO a SB a vyhlásila bankrot, čím hráčom v kasíne zostali rizikové portfólia a toxické deriváty ktoré im Argentína vsunula do krku, ako keď sa kŕmia kačice.

Minister Domingo Cavallo zredukoval infláciu z 4,900 percent v roku 1989 na 1.6 percent v 1995. Nemecký Spiegel nazval Argentínu odborníčkou na ekonomický kolaps. V dnešnom krachujúcom svete Argentínska ekonomika stojí ako maják. Paul Krugman a Nouriel Rubini, nositelia Nobelovej ceny, odporúčajú pozerať sa na Argentínu ako na vzor. Krugman paroduje výroky eurokratov a neoliberálov ktorý vravia, že Argentína nie je serióznou krajinou: „V Argentíne, ako všade inde, byť serióznym znamenalo katastrofu.“

 

Brazília sa učila od Argentíny.

 

A čo píše o Argentíne wikipedia?

 

Ekonomika Argentíny je treťou najväčšou v latinskej Amerike s vysokou životnou úrovňou... a má skvelé ekonomické predpoklady rastu do budúcnosti. Ekonomický rast v roku 2011 9.8 percent. Podľa Global Equity Index patrí medzi G 20.

 

Prejav Argentínskej prezidentky Kirchnerovej pri spúšťaní reaktora atómovej elektrárne. Z jej reči na adresu MMF: „... tí, ktorí sú zodpovední za krach Argentíny v roku 2001, dnes Európy a USA, sa snažia násilne vnútiť svetu tie isté lieky.“

 

O tomto určite nebudete veľa počuť. O tom ako komunisti zruinovali Slovensko počuť budete veľa a často.

 

Argentína pripomína Bismarckov socializmus v Nemecku. Eliminovať predátorov a dať ľuďom čo im patrí. Ale o to sa treba byť. Samo to nepríde. Bismarck sa obával, že revolúcia zdola zmetie existujúci systém.

 

 

 

 

 

 


Juraj Smrek
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!

Guest . pifavyse30   |   ip:77.234.25   |   2012-02-15  (08:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Správne. Len prečo toto nevidý na každom rohu. Dávkovane, pomaly, aby všetky ovce v štáte pochopili...


NZPRX . demonivu74   |   ip:66.36.243   |   2012-02-15  (09:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vzťah Slovenska a EÚ sa v kriminalistickom žargóne volá rukojmník. Slovensko, a ostatní, sme rukojemníkmi a obeťami vydierania s nožom na krku. Okrem toho sa ešte máme priblblo usmievať a mávať vlajkou EÚ. Slováci musíme páchať zlo sami na sebe aby sa niekto iný mal dobre. A ak by sme sa náhodou snažili niečo zmeniť, tak nám znížia rejting a zamávajú pred nosom Lisabonskou zmluvou. Čo sú toto za prasatá tak to sa im tie moje čo ich kŕmim na družstve nevyrovnajú. Vyzerá to že Sulíkova metóda z očí do očí zaberá.


Isis . qyfelabo88   |   ip:82.229.18   |   2012-02-15  (13:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Juraj Smrek Na hrad!
A potom ze Slovensko nema odbornikov!
Vyborny clanok, citajte vsetci, citajte, citajte! Znovu a znovu!

Uz name revolucnych bojovnikov (rozne nove male strany a zdruzenia), chybaju nam ti (v zdruzeni) ktori to usmeria a daju tomu koncepciu, smer ... program, organizaciu.
Tu je jeden z nich - Juraj Smrek - jedna z nasich nadeji. Dakujeme!

Krasne si nam tu podal suvislosti - na zamyslenie, citat a dat si to dokopy!

My snad na Slovensku budeme posledni co sa vymanime z pazurov tej pliagy?!

Skogen . samygile95   |   ip:145.255.1   |   2012-02-15  (14:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " Bismarck sa obával, že revolúcia zdola zmetie existujúci systém. "

Dnešný " globálny " vodcovia sa revolúcie zdola neboja. Revolúcie a protesty občanov študovali dlho a podrobne. Ich priebeh pochopili, definovali ich pravidlá a určili body zlomu, stanovili úlohy vodcov....pre nich je revolúcia proces s jasne definovanými vstupmi, výstupmi.
Názorná ukážka sú protesty gorila, kde nevedno ako, skôr ako sa protestujúci spamätali, už boli počiatočný nepohodlný vodcovia odsunutý na vedľajšiu koľaj, nastúpili tí "správny " vodcovia, so správnymi požiadavkami... a z revolúcie zdola sa stala fraška, aj keď protesty gorila nebola revolúcia, ale protest.....je to jedno. Vedomosti sú sila a tie sú na ich strane. A to je aj problém nás všetkých. Nemáme vedomosti, nemáme skúsenosti, nemáme jednotné vedenie a o jednotnom cieli si môžeme nechať len snívať. Keby sme spravili anketu, čo chceme zmeniť a ako, asi by sme zistili, že nevieme čo chceme.....vieme len čo nechceme....a to je na pozitívnu zmenu úboho málo.....


NZPRX . demonivu74   |   ip:66.36.243   |   2012-02-15  (17:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kvalitne video o tom preco bola Argentina tam kde bola v roku 1989. Age of Terror http://video.google.com/videoplay?docid=-8824638200653883905


Morho . byfemuri34   |   ip:195.91.55   |   2012-02-15  (18:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na príklade Islandu a Argentíny vidieť,že všetko sa dá i bez zločincov,ako je EU,MMF,OSN,NATO,Svetová banka...Je jasné,že pokiaľ budeme v ktoromkoľvek z týchto zločineckých a bezbožných spolkoch,necháme sa nimi a eurom ovládať,všetko pôjde len na naše triko a my všetci do otroctva...aj keď už len prijatím eura a vstupom do EU a Nato už vlastne zotročení sme.Ich poskokovia,sú vo všetkých vládach bývalých soc.republík.Títo za nimi stoja a nás tu, i všade budú i zabíjať,aby tú tzv.demokraciu udržali.Toto si Gréci veľmi dobre uvedomujú a preto tak tvrdo protestujú.Nekonečne sa kecá o nejakej demo(n)kracie,ale vôbec nezáleží ako sa ten režim volá,dôležité je aký je k ľuďom.V Európe i vo svete,už toho ľudia majú dosť a kecy o ,,demokracii" vnímajú ako rakovinu,ktorá nás tu pomaly a isto zožiera.O čom to je,keď už nemáme vlastnú armádu,ekonomiku,strategické zdroje a politikov,ktorí sa nás zastanú-všetko rozpredané a zapredané,všetci kolaborujú proti ľuďom - to už je okupácia,otroctvo a politici,mafie a spol.-horných 10000,im to tu dali-bez boja!!!Vážení,nepriateľ už nie je pred,ale za našimi bránami!A pozor i na tých čo organizujú protesty-napr. proti Gorile=divadlo,sú zaplatení od tých istých,ktorých sa kauza týka a mnohí z nich sú príbuzní skorumpovaných politikov a finančníkov...takto mali dav šikovne pod kontrolou.Pred všetkými tými kauzami nebolo proti čomu protestovať?Kde boli všetci predtým a nielen organizátori ???!!!Nič nie je náhoda...zamatovú,,revolúciu" sme tu už mali,no určite už žiadna ďalšia ,,nežná" nebude...veď tí istí tu organizujú približne každých 20 rokov nejakú ďalšiu ,,revolúciu"...nežnú,farebnú...a oblbnú ďalšiu generáciu...náhodou?...podľa ovocia ich (s)poznáme".
Sone . lajimige58   |   ip:188.167.1   |   2012-02-15  (19:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vyborne, naozaj, az na dialnice, potom by sme asi isli cestou druhej triedy.


Isis . corifedu27   |   ip:82.229.18   |   2012-02-16  (00:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Treba sa zorganizovat a urobit zasadny program, koncepciu - AKO NA TO.
Zatial tiez nevieme ako sa zbavit tejto pliagy, ktoru my definitivne nechceme, ale oni sa drzia zubami-nechtami, bez hanby!

Vieme co chceme, nie zatial vedecky, vecne a konkretne - chceme aby nas viedli ti najlepsi (odbornici) z nas a hlavne najmoralnejsi a to tak, ze nechceme totalne delegovat pravomoci, chceme mat stale co do toho povedat a moznost kontrolovat, spolurozhodovat.

My predsa mame vedomosti, mame odbornikov, mame skusenosti, mame rovnaky ciel - v tomto sme predsa jednotni. Zostava definovat AKO NA TO - nemame to vypracovane, nemame to pripravene.Chyba nam vedenie, organizacia - ale ta sa sformuje postupne. Nic predsa nebolo vybudovane za den (ani Rim). Postupne treba pridavat kamen ku kamenu, problemy vystupia napovrch a my ich vyriesime, budeme to cistit, az to vycistime, az vznikne nas novotvar.
Ved tu mame uz aj vzory tych co to dokazali - Island, Argentina, Brazilia... a dalsi sa pripravuje.

Dnes sa koncentrujeme na kritiku toho co tu a coskoro sa budeme koncentrovat na to CO CHCEME A AKO TO UROBIME.
Ale ide to dopredu, ludia stale viac otvaraju oci a prestavaju sa bat.
DNES IDE O ZIVOT - treba sa branit, alebo to prijat - ak prijat, lepsie je pomodlit sa a rychly koniec. Niektori to prijali - to nam dokazuje stale vyssi pocet samovrazd.
VSETCI musime bojovat a nenechavat to na suseda, toho druheho, na inych.
KAZDY JEDEN z nas je dolezity!


nerw . faxicojy9   |   ip:86.49.4.1   |   2012-02-16  (22:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  škoda, že si to autor po sebe aspon raz neprečítal. niektoré vety mi vobec nedavali zmysel


NZPRX . demonivu74   |   ip:66.36.243   |   2012-02-17  (04:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Verejné stavby ako priehrady a dialnice sú tunelárskym rajom. Nehovorí sa že dialnice nie, ale o spôsobe ako ohľadom peňazí. Google translator je sfinstvo


Mefistofeles . nukutoke48   |   ip:78.45.192   |   2012-02-17  (14:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Lidi co Vy na to! Vyzkošeno funguje! Konec rakovině!!! http://www.tetakaterina.cz/38-lecitelske-tipy/740-lecba-rakoviny--prirodni-chemoterapie.htmldiskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


dva + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Kedysi bol takmer v každej dedine fungujúci kamenný mlyn. Avšak v 30. rokoch sa uskutočnilo najväčšie vymieranie kamenných mlynov v histórii ľudstva. Kamenný mlyn nahradil mlyn s oceľovými valcami. Aký je rozdiel medzi mlynom, ktorý melie s mlynskými kameňmi a moderným mlynom, ktorý melie s oceľovými valcami? Spolu s kamennými mlynmi vymrelo aj poznanie našich praotcov o technike šetrného mletia obilia, pri ktorom zostávajú všetky živiny zo zrnka zachované, hlavne obilný klíčok.


Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Teoria Chirality

Ak ste o chiralite ešte nepočuli, doporučujeme vám zoznámiť sa s týmto fenoménom cez fiktívny príbeh, ktorý vám dá možnosť vniknúť do podstaty problému.


Hyperinflační apokalypsa (I): Uprostřed deflace!

Tajný řád templářů učinil šokující nabídku k z...

NOW

Rakovina ako biznis...

Stopy lietadiel na oblohe ako konšpiračná otrava chemik...

Archív

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce?

2. března 2013 protestovaly proti vládě škrtařů v Portugalsku statisíce lidí, jen v Lisabonu jich bylo půl miliónu, od té doby opět mlčení. Mlčí se o revolučních událostech v Řecku, Albánii, Itálii, Španělsku, Portugalsku, mlčí se o demonstracích ve Francii, Německu, Maďarsku, Rumunsku. Cenzura je totiž dobrým nástrojem totality.


Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Dane by sa mohli zrušiť a štát by dokázal existovať!

Den bez lékaře, nákupů, médií

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.3404 s