16. September 2019
    
Banková Mafia - Dolezite.sk

Banková Mafia


  2010-06-04  (05:24)  |  Ekonomika
  55% hlasovalo = 1  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Banková Mafia

Keď sa národní socialisti dostali v Nemecku k moci , bolo Nemecko kompletne ekonomický zruinované. Versaillská dohoda uvalila devastujúce reparačné poplatky na Nemecký národ ,ktorý mal platiť všetky výdavky na vojnu krajinám, ktoré sa na vojne podieľali, čo sa rovnalo sume, ktorá tri krát presahovala hodnotu celého Nemecka. Špekulanti devastovali Nemeckú marku ,tak že inflácia bola najhoršia v modernej histórii. Na vrchole tejto hroznej inflácie ste si za plný fúrik mariek ,nemohol kúpiť bochník chleba. Národná banka bola prázdna a obrovský počet domov a fariem-statkov prešiel do rúk bánk a špekulantov. Ľudia spali v stanoch na uliciach a v stodolách. Nič také sa nikdy predtým nestalo – kompletná devastácia národnej meny, vymazanie všetkých úspor obyvateľstva, ich obchodov a celej ekonómie Nemecka. Všetko sa stalo ešte horšie, keď na konci druhej dekády udrela globálna depresia. Nemecko nemalo na výber len žobrať o otroctvo u internacionálnych úžerníkov.


Keď sa národní socialisti na čele s Adolfom Hilerom dostali k moci, obišli internacionálnu bankovú mafiu a začali vydávať novú Národnú menu. Adolf Hitler začal tzv. Národný kreditný program, plán národno-verejnej výstavby Nemecka. Projekty ako proti záplavové valy, rekonštrukcia verejných budov, súkromných domov budovanie nových domov, ciest, mostov, kanálov, prístavov atd. Tento projekt stál jednu miliardu Národnej meny. Jedna miliarda NE-Inflačnej meny, nazývanej Pracovné certifikáty, boli vydávané oproti tejto hodnote. Bolo zamestnaných milióny ľudí a boli platený týmito Pracovnými certifikátmi. Tieto vládou vydávané peniaze neboli garantované zlatom, ale niečím čo malo reálnu hodnotu . Bol to pravdivý recept na prácu a materiál pre ľudstvo. Ľudia tieto Pracovné certifikáty ( marky ) ,minuli na iné služby, tovar a jeho produkciu, týmto vytvárali prácu pre viac ľudí.


V priebehu dvoch rokov bola nezamestnanosť vyriešená ,krajina bola naspäť na nohách. Mali solídnu a stabilnú menu, bez úroku – dlhu, keď v tom istom čase, milióny ľudí v Spojených štátoch, Európe, Austrálii atd., hladovalo, bez práce a čakalo na teplú polievku, keď sa im vôbec ušla. Nemecko obnovilo zahraničný obchod, aj keď im bol zakázaný zahraničný kredit a boli bojkotovaný internacionálnou židovskou bankovou mafiou. Urobili to Barterovým systémom, priamou výmenou tovaru a obchádzaním úžerníckych bánk, bez úrokov a obchodného deficitu. Tento ekonomický systém, žil krátko a dneska po tomto systéme ostal len Pamätník Famóznej Autobahn ako prvý extensivny superhighway – systém na svete s jej dizajnérom Adolfom Hitlerom.


Hjalmar Schacht, bol hlavou Nemeckej Reich banky. Americkí bankári pozývali Pána Hjalmara Schachta do Ameriky ,pod zámienkou, že ,,my máme veľa peňazí a to je pravé bankovníctvo. Pán Hjalmar Schacht im odpovedal:,, Príďte do Berlína .My nemáme peniaze. To je pravé bankovníctvo.
Ekonomik Henry C.K. LIU píše o Nemeckej jedinečnej transformácii:
Národní socialisti prišli k moci v Nemecku v roku 1933,v čase, keď bola ekonomika a vo fatálnom kolapse, ruinujúca Versaillská zmluva, nulová zahraničná investicia, alebo kredit. Nezávislý peňažný systém ,vlastný nezávislý kredit a plná zamestnanosť. Tretia Ríša bola schopná obrátiť zbankrotované Nemecko, okradnuté o svoje územia a kolónie a v takom krátkom čase, explodovať do najsilnejšej ekonómie sveta a to len za štyri roky.
V 1984 roku Sheldom Emry, In Bilions for the Bankers, Debt for the people, píše:


Nemecko vydávalo, bezúrokové, neinflačné peniaze od roku 1933, začali z katastrofálnym dlhom, devastovanou krajinou a len za 5 rokov sa vyšplhalo do svetovej veľmoci. Nemecko financovalo svoju vládu, armádu, bez zlata bez pôžičiek až musel celý kapitalistický a komunistický svet, pod vedením židovsko – satanskej -bankovej mafie zničiť, slobodné Nemecko a oslobodenú Európu a priviesť všetko späť do pazúrov židovskej bankovej mafie.
Táto história o Nemeckom finančnom systéme sa nenachádza v žiadnych učebniciach, verejných či štítnych knižniciach, alebo školách.


Čo sa v dnešných knihách píše, ako Nemecko vstúpilo do inflácie, spôsobenou v roku 1923 Weimarskou Republikou. Radikálna devalvácia Nemeckej marky je citovaná v knihách ako zlý príklad, keď štát – vláda majú sami moc vydávať peniaze. Nemecká finančná kríza začala nehoráznou vojnovou reparáciou, platba vnútená Versaillskou zmluvou. Pravda však je niekde inde, ako vždy.


Pravdu opísal sám pán Hjalmar Schacht vo svojej knihe z roku 1967,,THE MAGIC OF MONEY”, tu vypustil kocúra z vreca. Dôvodom hyperinflácie bola privátne vlastnená REICHSBANKA, nie Nemecká vláda. PRIVÁTNE VLASTENÁ REICHSBANKA PUMPOVALA NOVÉ A NOVÉ PENIAZE DO EKONÓMIE. ,TAK AKO TO JE DNESKA V AMERIKE A EUROPE, TOU ISTOU BANKOVOU MAFIOU.
Špekulanti, píše Schacht a agenti bankovej mafie začali PREDÁVAŤ MARKU NA BURZE A VSÁDZALI NA JEJ NIŽŠIU A NIŽŠIU HODNOTU, KÝM MARKU ÚPLNE NEDEVASTOVALI. Týmto manipulačným systémom známym na burze ako ,,krátky predaj, špekulanti satanskej rasy predávali na burze to čo vlastne ani nevlastnili a hneď obratom kupovali za oveľa nižšiu cenu. Špekulácia s Nemeckou Markou bolo možné, lebo Reichsbanka pripravila masívne množstvo peňazí na pôžičky, čo existovali iba ako príjem na bankových knihách a požičiavané boli na ziskové percentá.
Keď Reichsbanka nestačila s vydávaním peňazí, všetky privátne banky mohli vydávať -tlačiť marky a dávať ich na úver. Takže to všetku hyperinfláciu mala na svedomí ,nie Nemecká vláda, ale medzinárodná židovská-banková mafia, ktorá ma pod palcom teraz celý svet.


To, že Národní socialisti obišli židovsko-bankársku mafiu a postavili Nemecko na nohy, bol jediný dôvod na vojnu, ktorá bola vyvolaná ,hlavným vinníkom, židoboľševickým Anglickom a Amerikou, ktoré podporovali židoboľševické Rusko na čele s vtedy masovým vrahom Stalinom a jeho židovských komisárov. Židbolševické Rusko a jeho prisluhovači v Amerike a Anglicku,bmali na pláne podľa najnovších dokumentov z Ruska, zotročiť celú Európu komunizmom a zničiť kresťanov, tak ako vraždili kresťanov v Rusku 70 rokov. Pruské obyvateľstvo, vtedy odrezané od Nemecka, bolo vražedné, Poľskými židobolševikmi a Sovietsko-židovskou NKVD – čekou. Existujú dokumenty o zavraždení 56 tisíc Nemcov v Prusku a to len preto, aby vyprovokovali Nemecko do vojny lebo Nemecký bankový systém bol v najväčší úder židobolševickej mafii a celý svet by sa bol dozvedel, že nepotrebujú židovských bankárov a židovské banky.


Tak si domyslite, prečo sme v kríze teraz a to ešte nie je koniec iba začiatok. Naša vláda ,keď potrebuje peniaze, tak si ich musi žiadať od Európskej centrálnej banky. EU banka im tie peniaze vytlačí a požičia im na úrok. Ale odkiaľ má EU banka tie peniaze? Len ich vytlačí z prázdneho vzduchu a ešte ich požičia na úrok. To je obchod čo? A kto vlastní EU centrálnu banku?
Americky prezident Abrahám Lincoln, bol zavraždený, zastrelený preto, lebo si nechcel požičiavať peniaze od židobolševickych bankárov z New Yorku, na 33 percentný úrok a začal peniaze tlačiť ako štátna moc, zvané GREENBAKS, čo bol obrovský ekonomický úspech. Atentátnikom bol vrah z Európy, platený bankovou mafiou. Málo kto vie, prečo a kým bol zavraždený JF Kennnedy. Kennedy sa postavil proti židobolševickej bankovej mafii a dal príkaz vytlačiť 40 miliárd dolárov a mali byť nazvané US Bank notes. To bolo proti vôli bankovej mafie, ktorá vlastní od roku 1913 Federal Reserve Bank. Táto banka nie je vôbec Federálna, ale v rukách bankovej mafie, tej istej mafie, čo má v rukách EU Centrálnu Banku a skoro všetky banky na svete s výnimkou Iránu, Líbye a Sýrie. Len kôli tomu tlačia na Irán, aby dostali ich menu, peniaze pod kontrolu židobolševickej mafie. Kennedyho zavraždil Mossad a CIA ( Cocaine import agency ), pod taktovkou George Busha staršieho a Vice prezidenta LB Jonsona. LB Jonson, bol židovského pôvodu a prvé čo urobil ako prezident, dal zrušiť Kennedyho príkaz na novú štátnu menu. Celá Bushová rodina je židovská s ich pradedom bol SOLOMON Bush, ktorý ako prvý prišiel do Ameriky v 18 storočí a je vedený v židovskom kalendári ako revolučná osoba.

Len slobodná myseľ bieleho človeka stojí v ceste tejto mafii a len my sme, tá najväčšia prekážka k ovládnutiu sveta. Kým nás nezotročia alebo nevyvraždia, nebudú mať pokoj. Tak, uvidíme kto z koho !!!


M. J. Dzurja

http://kristogenea.wordpress.com/2010/05/29/bankova-mafia/


http://www.rense.com/general77/Hitlersmm.html


http://www.arpejournal.com/ARPEvolume1number1/Preparata.pdf

M. J. Dzurja
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Sirius   |   ip:193.110.1   |   2010-06-04  (11:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  prečítajte si článok čo som sem včera hodil:
Euro leží na smrtelné posteli

elity si myslia že len tak lahko sa dáme zotročiť, teraz im to ide lahko, všetko podla plánov,...ale ak nastane znovu obrovská chudoba, nedostatok potravy, hyperinflácia myslíte si že takých 80milionov Nemcov bude pasívnych ako teraz ? myslíte si že že 60milionov Francuzzov , 300miliopnov Američanov ostane sa všetkému len prizerať ? .... ako je v tom článku čo som pridal, tí policajti na kt. sa chcú spolahnúť ( aj vojaci) majú tiež svoje rodiny ... myslím a verím že im nič také nevinde...a raz na to tí sionistický bastardi doplatia....
takýto systém zdierania a zotročovania im funguje vyše 100 rokov, dá sa povedať že teraz dosiahli takmer vrchol, kedže už vlastnia všetky peniaze sveta... Hitler ukázal že sa to dá aj bez nich, aj bez dlhu a požičiek...tak ked sa to dalo v 1933 , tak sa to musí dať aj teraz...alebo Tretia cesta ( http://dolezite.sk/Pribeh_Tretej_cesty.html ) ... tak ostáva nam len veriť a dúfať že táto banková mafia raz skončí v rukách spravodlivosti...


filip   |   ip:178.40.77   |   2010-06-04  (11:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Poobzerajme sa ,ako to vnímajú ľudia v našom okolí,nazrime do historie a máme odpoveď -Kto z koho.


Creck   |   ip:85.135.29   |   2010-06-04  (12:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neverim ze se to da nejak zvratit, kouknete na Cesko, uz nam tady defacto vladne clovek z bilderbergu. Hold ,,ofčané,, nechteji myslet, staci jim TVnova a kus zvance.


petars   |   ip:95.105.19   |   2010-06-04  (12:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Má racionálne myslenie priestor ? ozaj je tak slabé ? je temno silnejšie ako čokoľvek iné ? ........


putnik   |   ip:188.112.1   |   2010-06-04  (13:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Creck:
Volby v Cechach ma sklamali. (Pozriet Schwarzenbergovi do oci mi pride tak "lahke" ako hladiet do oci Satanovi.) Ale aspon by som si vedel vybrat.
Tu na Slovensku sa volby blizia, no nezaregistroval som stranu, ktora by aspon uvazovala o zmene.


Antabus   |   ip:216.164.2   |   2010-06-04  (13:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nedoporucuji podcenovat ofcanov. Pozri na volby v cechach, ktore Klaus nazval prevratom. Slovenskych ofcanov caka skuska. Bilderberg sice v cechach vladne, ale uz dlho nebude. Naviac im tu vyrastlo nieco uplne ine ako planovali. Generacia neofcanov nelojalnych rezimu.


Monty   |   ip:85.135.14   |   2010-06-04  (13:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kto by oficialne isiel s kozou na trh a hlasal vytvorenie statnej meny? Kto by takto riskoval zivot?


Antabus   |   ip:216.164.2   |   2010-06-04  (14:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kniha ktora zapada do kontextu. Vyzera to tak, ze IG Farben zradili a podviedli nemecky narod ked zacali posluhovat vyssej moci.
http://constitutionalistnc.tripod.com/hitler-leftist/id10.html
Najvacsiu cvokaren vymysleli ked tvrdia o Nackoch ako o ultrapravici. Tym pochodujucim nackom zo slovenskych ulic, aby som pouzil slovnik Frankieho Sebeja, ktory sa rozumie, ide asi iba o dostojny zivot v krajine kde sa narodili. Pratat niekoho do pracovnych taborov maju na starosti nenasytne korporacie, ktore vyhladavaju lacnu, najlepsie otrokov zadarmo, pracovnu silu.
Kniha ma podnazov : Hitler bol laviciar.Hitlerova lavicova ekonomicka politika.
PS: Na tieto veci sa tazko chodi. Verte mi. Hodiny cez prehliadavac. O ekonomike nemecka pocas vlady nackov velmi malo. FD Roosevelt len skopiroval programy NSDAP. Autobahn atd.


prave   |   ip:94.229.32   |   2010-06-04  (14:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Monty: Taka strana na Slovensku je.


Slovan   |   ip:212.5.205   |   2010-06-04  (14:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Konecne clanok, ktory hovori pravdu. Ale otazka je ako zlomit moc tejto mafie? Co je pre to potrebne urobit?


alfo   |   ip:195.146.1   |   2010-06-04  (15:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mne pojem zidobolsevizmus vobec nejde dokopy. zidia (kapitalisticky zmyslajuci) bolsevici(komustisti) su ako ohen a voda...


Vilo   |   ip:217.119.1   |   2010-06-04  (17:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Som rad ze existuje stranka dolezite.sk

Nedavno som cital knihu(ostatni uz ju asi citali davnejsie) George Orwell - 1984
Az doslova zasnem ako sa vsetko naplna a smeruje to tam ako opisuje vo svojej knihe...
Doslova absolutna moc ku ktorej vsetko smeruje...
Budu sa falsovat dejiny(menit podla toho ako to elite vyhovuje)uz teraz sa menia skolske ucebnice...Dalej ako tam opisoval stale trvajucu vojnu ktora bude ludi drzat v neustalom strachu...Ideopolicia ktora bude vsetko filtrovat a cenzurovat(internet vsade pritomne kamery)a nepohodlni sa jednoducho vyparia...
Tri skupiny ludi-Elita, poslusni poslickovia(prislusnici starny)a hlupy nevzdelany lud ktoreho je vacsina, ktory ma moc to vsetko zvratit lenze je tak zblbnuti ze ani nevie ze je nieco zle...
petars   |   ip:95.105.19   |   2010-06-04  (18:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ako na nich ? zatial sa to podarilo len komunistom , na čas , nepovolili ruletu to bol ich najväčší hriech, však to vidíme aj dnes, krajiny ktoré sú mimo možnosť ich priameho vysávania ekonomiky, ale hlavne cez ruletu ich tzv. "finančných nástrojov" sú v nemilosti, či priam označované za nepriatelské, nebezpečné, dokonca ohrozujúce ich bezpečnosť, jedine Číne sa podarilo ich vyšachovať,zatial, ale aj tak jej pokoj nedajú pokial sa nedostanú na jej ekonomickú tepnu,


supa   |   ip:85.248.68   |   2010-06-04  (18:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  -admin- prosim ta, pustaj tu iba clanky, ktore presli aj jazykovou upravou.
Kole mi oci, ked zas a znova vidim y a i uplne naverimboha.
Ako v titulke tohto clanku: "Nie sme taký hlúpy....", je to predsa mnozne cislo, tak nebudme "takí hlúpi". V titulke je aj mnoho nadpisov bez diakritiky. Neber to ako zbytocne kritiky, ale podla mna je aj kvalita pisaneho slova odrazom kultury. Pisem to tu sice tiez bez diakritiky, ale to je diskusne forum a sme na internete. Snad sa chapeme.
Dakujem


Raviel   |   ip:78.99.168   |   2010-06-04  (19:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  článok veľmi pekne vysvetľuje čo je hlavným kazom dnešnej "úrokovejô ekonomiky. Žiaľ kazí ho jednosmerný náhľad na vec(Bolševici sú zlí, Stalin je zlí...), inak veľmi dobrý.


ironman   |   ip:78.98.107   |   2010-06-05  (01:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Supa - si trapni... kebi si to mal prekladat z cinstini, bolo bi to citatelnejsie? Ypsiloni slovencina nepotrebuje, nemame na to ekvivalent v hovorenej reci. Ypsilon nema vliv na vislovenie precitaneho slova, ba dokonca ani na viznam. Clanok je k veci, je urceni na odovzdanie informacie a nie abi pri nom onanovali homosexuali. (pochopil si to aj s i?)


ironwomen   |   ip:213.151.2   |   2010-06-05  (06:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  význam slov riť a ryť. Kde by sme boli bez ypsilonu - v ryti !


woodoo   |   ip:85.248.42   |   2010-06-05  (09:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  skoro celý svet je už kapitalistický, ovládaný bankárskou židomafiou, bude ťažké prelomiť tento židomafiánsky monolit nešťastia, túto židoelitársku kliatbu, lebo my obyčajní ľudia sme dosť roztrieštení a chýba nám vodca, čo by sa postavil do čela, zjednotil nás a previedol cez toto židomafiánske prekliatie...


petars   |   ip:95.105.19   |   2010-06-05  (10:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ako to je na Slovensku naznačuje pán Šátek vo svojom príspevku, určite fundovanejší ako ktorýkoľvek z nás Môžme voliť koho chceme (okrem komunistov) táto nevolené moc je najsilnejšie, silnejšia ako ktorákoľvek strana.
http://finweb.hnonline.sk/?article[comment][ukaz_vsechny]=1&article[comment][art_id]=44053610&p=kP0000_d&article[id]=44053610#commsxg   |   ip:78.99.164   |   2010-06-05  (10:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Řecko rozprodá národní majetek
Řecko: aby mohlo zaplatit část dluhů. Prodej se týká železnic, letišť a přístavů.
http://dealbook.blogs.nytimes.com/2010/06/03/greece-to-sell-assets-to-help-pay-down-deficit/?src=busln


ANONYM   |   ip:178.40.4.   |   2010-06-05  (11:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Treba sa nad tim zamyslieť či je to tak


Toudy   |   ip:95.103.23   |   2010-06-05  (13:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Keby kandidovala strana vo volbach, ktora chce zrusit sucasny privatny bankovy system tak ju idem okamzite volit a propagujem vsade kde sa da. Najblizsie k tomu mozno ma asi KSS, ale ty o tychto veciach tiez moc nehovoria ... Len sa obavam ze taka strana a jej lider by si dlho nepozili. Zo Slovenska by sme urobili dalsi IRAN. :(


Toudy   |   ip:95.103.23   |   2010-06-05  (14:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Antabus mas pravdu Hitler bol narodny socialista. Vybudoval ekonomiku na lavicovych zakladoch a podstivej praci. Zial s Hitlerom nemozme suhlasit ako postupoval pri ocistovani sveta od bankarskej mafie. Zvolil silu a vojnove tazenie, co nie je spravne. Ludia to zlo uzery a tvorby penazi musia pochopit, to je zaklad.


filip   |   ip:95.102.16   |   2010-06-05  (15:49)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Neviem prísť na to,prečo komunisti v predošlom režime neodhalili tento podvod,keď sa neustále poukazovalo na dekadentnosť kapitalizmu. Prečo sa to neučilo na školách,ako funguje západný finančný systém ?


Stewe002   |   ip:109.255.1   |   2010-06-05  (16:00)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Hitler urcite nebol skrz na skrz zly ... alebo nejaky vyslanec satana ako si vacssina nabozensky zalozenych ludi mysli doteraz.. Zlo ktore bolo rozputane v 2.Svetovej vojne maju na svedomi peniaze a moc.. Hitler vsak mylne pochopil eugeniku ..(eugenika - ranny vedecky odbor o genetike. samozrejme nemohol vtedy este vediet aka je skutocnost, lebo nemal k dispozicii poznatky ake mame dnes) neskor to cele rozvinul do vacssieho celku a cele to daval za vinu inym rasam.. lebo evidentne kazda sa sprava alebo ma tendencie sa spravat inak.. Samozrejme dnes uz vieme ze to nema nic spolocne s genetikou..Dnes sa o rase co sa tyka ludi ani uz nevravy.. lebo geneticky je rozdiel tak zanedbatelne maly.. Taktiez dnes uz vieme ze farba koze alebo ine telesne rozdiely nehraju rolu v spravani cloveka.. Co vsak hra rolu, co sa tyka spravania sa, alebo ak chcete nasledovanim urciteho vzorca spravania je prostredie v ktorom clovek vyrasta a nielen to! po cely zivot mame tendenciu preberat spravanie sa od inych ludi.. vid reklamy, serialy a pod.. ako ucinny sposob nasmerovania ludi k urcitemu modelu spravania.. napr. minat peniaze v supermarketoch..Obliekanie, Ucesy, Modne trendy.. atd.. list je nekonecny.. Samozrejme cim su nam druhy ludia blizssi tym viac od nich preberame spravanie, lebo maju na nas vecssi vplyv.. Takze co roby zida zidom? alebo krestana krestanom?.. je to len a len jeho presvedcenie.. alebo viera v urcity model myslenia.. Hitler sa len mylil ze to je sposobene genetikou.. co je hlupost.. Alebo to vedel ale pouzil to ako zamienku na to co robil.. Avsak celkom dobre chapem preco ho ludia tak verne nasledovali.. Vytiahol ich s totalnej chudoby! A vobec im nezalezalo na tom ze bol psychicky nestabilny a v podstate chory jedinec.. A neskor uz totalne upadal do totalneho psichyckeho rozkladu ze uz nevedel poriadne ani mysliet.. Napriek vsetkemu nie je v mojich ociach tym absolutnym zlom! Uz nie.. Tym je nieco ine.. to ine sa vola sucastny monetarny system.. Uzera.. Lebo v konecnom dosledku to sposobilo 2 svetovu vojnu.. A ako to vypada to sposoby mozno aj 3..


kri   |   ip:213.151.2   |   2010-06-05  (16:53)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  filip | ip:95.102.16 | 2010-06-05 (15:49)

Všechno, co komunisté říkali o komunismu, byla lež. Ale všechno, co říkali o kapitalismu, se ukázala být pravda.

nové ruské príslovie.


demokrat   |   ip:90.177.13   |   2010-06-06  (03:07)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  nejde jen o uzeru, ale o ovládanie sveta peneznimi mechanismy.


Anunnaki   |   ip:80.188.86   |   2010-06-06  (16:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to Toudy:
ala KSS je to ako pises. Sice povodna KSS sa casom premenovala na SDL a spojila so smerom (teda KSS uz vobec neexistovala), tak sucastna KSS je uplne nova strana, ktora nemala s povodnou KSS nic spolocne. Presnejsie, zriekli sa totalitneho komunizmu a hlasia sa k demokratickemu komunizmu , teda ala socializmus 21. storocia. Bohuzial, vdaka stejnemu nazvu KSS, coz bolo asi vybrane z cisto IDEOVEHO dovodu, prave tento ZDISKREDITOVANY nazov podla mna zabranuje tomu, aby si o nej ludia nieco zistili ci vypoculi ich nazory. Zase na druhu stranu, jasne dava vediet svoju IDEU, takze nieje mozne, aby do nej vstupil financne velky americky tovarnik, a cakal, ze az preberu moc tak strana obrati kabat a preda mu v ramci novych privatizacii LETISKA :) Inak samozrejme s tebou suhlasim.

to Woodoo, Raviel, Ironman, kri, Vilo, Petars,:
100% suhlas

to Filip:
Komancovia to neodhalili, pretoze nemali skusenosti s podobnym systemom, a nikdo nechapal, ako to moze stabilne a udrzatelne fungovat, tak si myslel, ze to cele nepochopili, preto nas to neucili. Bohuzial sa ukazalo, ze to komancovia davno pochopili len o tom nevedeli. Ten system skutocne nemoze stabilne a udrzatelne a uz vobec nie prosperujuco fungovat :)

to Alfo:
citujem: "mne pojem zidobolsevizmus vobec nejde dokopy. zidia (kapitalisticky zmyslajuci) bolsevici(komustisti) su ako ohen a voda..." koniec citatu.
To ze socializmus vo vychodnej Europe a dalej na vychod bola HROZBA pre kapitalistov a zidov v bankovych korporaciach je snad kazdemu uz dnes jasne. Preto sa ho tak bali a museli priznat aj svojim otrokom v zapadnom svete socialne vyhody, ktore by im inak nepriznali.
Otazka znie, preco sa to nakoniec zvrhlo v totalitny=sovietsky komunizmus miesto chteneho eurokomunizmu (=mierne lavicovejsia socialna demokracia). Uplatila zapadna kapitalisticka korporatokracia istych ludi vo vedeni v socializme ? Je to pravdepodobne. Alebo niktory sudruhovia ktory boli pri moci po cele generacie davno pred komunizmom u nas/v rusku (presnejsie socializmom), sa votreli medzi "normalnych" ludi v novej "komunistickej strane", ktory to chceli a mysleli skutocne dobre ? Nakoniec taketo tiche spolky a individua podporovane financiami zo zapadu kludne mohli postupne medzi seba dostat svojich "pokrvnych bratov", ktory zostali po 2sv. vojne bez moci, a postupne vylucit ludi skutocne bezistne ideovo zameranych ? Tazko povedat ako to bolo. Ked ziskali vetsinu, pri absencii demokratickych moznosti zmeny vedenia bolo vymalovane, a mohli do tej doby nahromadeny statny majetok a bohatstvo pripravit na "neznu revoluciu".

Komunizmus nezlyhal ekonomicky, prave naopak, dal strednym vrstvam to, co KAPITALIZMUS ani jeho najdravejsia forma NEOLIBERALIZMUS nikdy ziadnej inej strednej vrstve vo svete NEDOKAZAL dat (bez zadlzenia samozrejme). Ale padol vdaka cenzure coz viedlo k nedovere ludi a totalitnemu vedeniu, ktore sa odtrhlo od stredneho prudu idei komunizmu. Totalita - kde skupina nevolenych ludi vladne vetsej skupine. Nepripomina Vam to nieco ? ala dnesny korporatny kapitalizmus = totalita = nazyva sa Korporatokracia alebo virtualna demokracia.


VanHelsing   |   ip:89.100.51   |   2010-06-07  (13:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Anunnaki to pekne zhrnul. Suhlasim s tym ze socializmus ako ho chapal napr. A. Dubcek a ludia okolo neho je rozhodne lepsi ako kapitalizmus. Nakoniec ved Skandinavske krajiny doteraz funguju na takom principe. Myslim ze to funguje lebo ak sa pozrieme na to kolko ludi s tychto krajin pracuje v zahranici, dospejeme k velmi malemu poctu. Z toho mi vychadza ze su spokojni s urovnou zivota vo svojej krajine.

Korporatokracia naozaj existuje. Je to vlastne vlada velkych spolocnosti ktore vyuzivaju politikov na presadzovanie svojich zaujmov. Preto by bolo dobre aby politik vo svojom funkcnom obdobi nemohol byt clenom nijakej dozornej rady, nemal investicie v akciach ziadnych podnikov, nebol clenom ziadnej neziskovej organizacie atd. Dovodom je ze ak by mal aj ine aktivity, mohol by uprednostnit vlastne zaujmy pred zaujmamy statu (uplatok za zvyhodnenie istych firiem atd.). Taktiez by sa to vztahovalo na ich rodinnych prislusnikov. Politici maju dost vysoke platy na to aby z nich mohli prezit.

Vlada by mala zasahovat do ekonomiky a regulovat ju ako o tom pisal Keynes. Slovensko by sa malo cim skor zbavit eura a pokusit sa dostat vsetky strategicke podniky pod svoju kontrolu. Znovu otvorit cukrovary, mliekarne a ine ktore nam Brusel prikazat zavriet hoci roky vyrabali kvalitne veci.

Nakoniec, vsetky neziskove organizacie a instituty by mali byt zakazane tak ako ich Putin zakazal v Rusku. Dovodom bolo ze cez taketo institucie sa presuvaju obrovske financne prostriedky na podporu tych ktori su lojalni USA a korporaciam a na zdiskreditovanie domacich politikov. Za zmienku stoji obrovska podpora SDKU zo zahranicia a ich takmer neobmedzene financne moznosti. Mozno by sme to mali urobit ako A. Lukasenko v Bielorusku ked vyhostil americkych diplomatov s odovodnenim ze Bielorusko ma v USA dvoch tak aj USA mozu mat v Bielorusku dvoch. Preto je proti nemu vedena aj obrovska propaganda lebo nerobi to co chcu korporacie. Podobne ako H.Chaves vo Venezuele ktory znarodnil rafinerie americkych monopolov.

A nakoniec myslim ze by nebolo na skodu aj spatne vysetrit rozne danove uniky a financne machinacie od r. 1989 a vinnikom dat exemplarne tresty. Takito podvodnici zobrali chlieb a dostojny zivot obycajnym ludom a ich rodinam.


filip   |   ip:95.103.0.   |   2010-06-08  (09:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  VanHelsing-u nás nemá kto.Na Lukašenka si netrúfnu kvôli Rusku.Na Chávezovi sa pracuje ako aj na Iráne.My nemáme šancu, už sme celkom v ich zovretí.


Juraj   |   ip:92.245.8.   |   2010-06-09  (23:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neviem prečo autor článku hovorí že "len slobodná myseľ bieleho človeka stojí v ceste tejto mafii". Je nejaký rasista či nacionalista, či čo?
Inak súhlas, základný problém tejto krízy má svoj pôvod práve v úrokoch Uroky boli odstudzované troma najvačšími náboženstvami. Dnes tomuto doporučeniu, teda nepoižičiavať peniaze na úrok, ostal verný asi len Islam. Asi prečo tak často média hovoria o islamskych terorisoch. Prečo USA by tak rado darovalo iránkym občanom demokraciu? Aby sa tam mohli americkí bankári ľahšie nasáčkovať a ovládnuť aj poslednú baštu odporu. Ešteže Rusko a Čína sa Iránu akotak zastáva.
Mimochodom demokracia bola označená Sokratom za jednu z najhorších foriem vlády: Demokracia je paradox: ľudia rozhodujú o veciach, ktorým nerozumejú, aby dosiahli paradoxné ciele, ako napríklad získať slobodu mať neslobodu. Nefunguje, slúži iba ku chlácholeniu davov, ktoré, zatiaľ čo veria vo svoju "slobodu" ignorujú zákulisné komerčné machinácie.
Ako najidealnejšiu vidí vládu osvieteneho panovníka. Ale morachie padli nahradili ich republiky, kde sa o svoje miesto uchárzajú politici, volí ich hlupejšia vačšina , a tak je málopravdepodobné že sa podarí do volieb dostať niekto kto presadzuje zásadné zmeny. Viete si predsťaviť že by bol v nejakompodniku takto volený nejaký vedúci prevázky. Že by si vedúcich volili leniví robotníci? Zvolili by si takého čo im dovolí občas si schrupnúť, dať si jedno pivčo, atd. Taká firma by sa rýclo položila. Ako teda možme očakávať kde do zodpovedných funkcíí budu vyberaní ludia volení niekým kto o skutočných prolémoch štátu a riešeniach nemá ani potuchy alebo len zčasti?
Polici sú pri moci 4 roky, bankári celý život. Pre nich bolo velmi jednoduché nahovoriť hlúpšej menšine, že demokracia je to pravé orechové pre nich. Znemožnili tak naozaj schopným a rozumným ľudom aby sa presadili správne veci, pretože musel presvedčiť vačšinu. Král o tom rozhodoval sám alebo mal svojich radcov. Je to tak ťažké pochopiť? Je pravda že aj monarchovia často zdierali svojich poddaných, ale boli aj osobnosti ktoré vedeli, že tu nie sú sami pre seba. Karol IV /14.stor./ je skvely príklad panovníka /osvieteného určite/ za jeho života dal napr. prácu shudobným, mal by s tým problém, ak by nemal monopolné právo na vydávanie penazí. Chránil české lesy, každému kto zotne len tak strom hrozil tresť odtnutím ruky /tuším pravej/. Som zvedavý kolko jednorukých cigánvo by pobehovalo pri Slovenskom raji po aplikovaní tohto zákona. Ludský život má prednosť pred zákonom? otázka na zamyslenie skor pre materialistov.
Takže nebol ťažké zmanipulovať ludí, problém bude im povedať pravdu. Napr. o tom že štát má mať jedniné právo na vydávanie penazí a bamky nie sú pre ekonomiku v skutočnosti potrebné. Učí sa napríklad na niektorej škole ako má štát fungovať? Nie, a prečo asi. Nebudeme predsa kydať do vlastného hniezda. Naučia vás akurát názory roznych ľudí a potom sa žiakom akože stačí o ne oprieť a akože majú pravdu, bez toho aby sami uvažovali. Musíme sami rozmýšľať, to je dnes asi luxus a je to až nebezpečné! Myslieť.
Takže máme vôbec predstavu ako má fungovať štát? Začnem jedným pokomunisktickým vtipom.
Američana, Rumuna a Slováka sa pýtali na ich názor na dlhé rady na mäso.
Američan sa pýta: - Čo je to dlhý rad?
Rumun sa pýta: - Čo je to mäso?
Slovák sa pýta: - Čo je to mať vlastný názor?

Je ťažke mať názor napríklad na to, ako má štát správne fungovať, ked nevieme čo názor je.


fgh   |   ip:95.103.10   |   2010-06-12  (20:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Este dodam drobnost. Lincoln sa povodne uchadzal o pozicky od bankarov, ale ponukli mu ich za urok, ktory by zruinoval sever. Primarnym dovodom vojny Sever vs Juh nebolo zrusenie otroctva, to bol len sprievodny jav uplne inej hry. Lincolna v usili vo vydavani greenbacks money, co boli tiez bezurocne peniaze, podporil rusky car, ktory branil medzinarodnym bankarom zalozit a ovladnut Rusku centralnu banku. Bankari to carovi nezabudli a pomohli financovat Lenina cez americke banky. Kazdeho kto ohrozuje moc uzernikov (banky sa vyvinuli z money changers a usurers), nejakym sposobom eliminuju.


Antabus   |   ip:216.164.2   |   2010-06-18  (20:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Stoji za precitanie original clanok. Je tam toho viac. Vysvetluje preco financovali Hitlera proti Stalinovi aby sa im nakoniec samotny Hitler vymkol z ruk.
http://www.webofdebt.com/articles/bankrupt-germany.php


adela   |   ip:87.244.20   |   2010-06-23  (18:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tento úžernícky systém funguje vyše 300 rokov, nie 100 ako spomínal ktosi vyššie:
Poznámka překladatelky – signoraggio má mnohem delší historii než 300 let, z českých zemí s ním máme zkušenost z roku 1621. Totiž: po prohrané bitvě na Bílé hoře byl život většiny českých pánů ušetřen s tím, že si ho vykoupí značnou sumou. Ovšem česká šlechta byla tradičně v dluzích (proto si zvolila Habsburky – doufala si, že sounáležitostí s ekonomickým impériem si polepší), tehdy Lichtenštein se svým židovským rádcem Baševim zahájili ražbu stříbrných peněz s velkou příměsí bezcenného kovu a tyto peníze nabídli českým pánům za jejich nemovitosti, k jejichž nákupu došlo ve velkém. Když čeští pánové odeslali tyto peníze do císařské kasy, ta, pro problémy s oběhem málo hodnotných peněz udělala bankrot. Další vývoj znáte – Třicetiletá válka.
http://www.nezakladnam.cz/cs/blogy/amiour/clanky/2009-03-31_politicko-ekonomicke-poznatky-odjinud-i---zacalo-to-pred-400-lety
Gabo   |   ip:82.119.23   |   2010-06-23  (18:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  http://www.facebook.com/?ref=home#!/group.php?gid=345300199288diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Ako komunikuje SMER na facebooku

Tu vám predkladám malý príklad toho, ako funguje smerácka komunikácia na facebooku. Nie že by na tom nejak závisel môj život, ale prečo by som sa nepodelil o moment, ktorý ukazuje, že blbosť ešte nevymrela.


Deň pred odhalením

Ruskí špecialisti boli pri zostrelení Tureckého ...

Slovensko: Čip do dvoch dní

BBC prerušilo Lavrova predpoveďou počasia

Najväčšia sranda je ako sa do obehu dostávajú peniaze

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Poďme konfrontovať Zbigniewa:

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.4723 s