20. August 2019
    
Bhutan bude první 100% organickou zemí - Dolezite.sk

Bhutan bude první 100% organickou zemí


  2013-02-21  (10:27)  |  Ekológia
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Bhutan bude první 100% organickou zemí

Kdyby někde existoval národ, který by chápal smysl organického stále udržitelného hospodaření, byl by to národ složený většinou z farmářů. Takové místo vskutku existuje, a brzy bude prvním státem, který přejde na 100% organické zemědělství, a bude prošlapávat cestu ostatním, aby se tak stalo v globálním měřítku.


Himálajské království Bhutan je známo pro vysoký stupeň štěstí občanů, ale v blízké budoucnosti se chystá učinit něco ještě pozoruhodnějšího. Jeho premiér Jigmi Thinley učinil na konferenci o udržitelném rozvoji minulý měsíc Rio+20  významné prohlášení ohledně projektu organického hospodářství, který se dostal na první stránky všech státních novin. Nazývá se Státní organická politika, a je vedena prostým konceptem, že prací „v harmonii s přírodou“ se dosáhne nejmocnějších výsledků – a to vše, aniž by bylo obětováno zdraví lidí či životní prostředí. Znamená to odmítnout GMO, pesticidy, herbicidy, spreje na bázi fluoridu, vpád Monsanta, a získat spoustu vysoce kvalitních potravin pro 700 000 obyvatel Bhutanu. Jídlo, kterému se kdysi prostě říkalo „jídlo“. V prohlášení k ostatním politikům řekl premiér Jigmi Thinley: „Práce v harmonii s přírodou pomůže udržet plynulý tok přirozených výnosů.“ 


Půda v Bhutanu v současné době poskytuje zejména kukuřici, rýži, ovoce a některou zeleninu, a je v dokonalém stavu pro zahájení 100% organického farmaření. Navíc k tomu, že obyvatelstvo tvoří především farmáři, je zde i nesmírně bohatá půda, která dalece přesahuje to, co můžeme pokládat za organické. Některé půdy v Bhutanu jsou dosud nedotčeny krutými chemikáliemi jakéhokoli druhu, a k pěstování jsou používány tradiční techniky, které dosahují vysokých výnosů, aniž Monsanto strká ruce do kapes farmářů. To je v ostrém kontrastu se stavem v indické farmářské komunitě, která byla podvedena Monsantem a v důsledku toho dostala přezdívku „sebevražedný pás“  z důvodu narůstajícího počtu sebevražd (v r. 2009 jich bylo přes 17 000), zaviněných finančními krachy způsobenými společností Monsanto. 

Australský poradce v Bhutanu Andre Leu vysvětluje: „Nemyslím, že to bude obtížné, protože většina zemědělské půdy je tam již přirozeně organická.“ 

Tento posun je zajisté inspirující, ale také nám připomíná, že v moderní společnosti je naprostým bláznovstvím označovat jídlo jako „organické“ či „tradiční“. Tito bhutanští farmáři nepěstují magické fazole nebo kouzelnou kukuřici, ale skutečné jídlo. Skutečné jídlo, tak jak se pěstovalo po tisíce let. Ale nyní, při existenci mnoha způsobů, jak učinit naše pěstované potraviny toxickými, zde pokládáme organické jídlo za něco, co je privilegiem určité třídy. A vlastně chceme pouze skutečné jídlo.

OrgoNet
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-02-21  (10:47)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Bhután...Bhután... To je jedna z najvyspelejších krajín sveta a nedostižný vzor ekonomiky? Loooool! Inak, ďakujem za pripomenutie (našťastie hneď v nadpise) tohto bezvýznamného názvu, ktorý som už roky nepočul. :-DDD


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-02-21  (10:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No pande .... dajako strácate lesk. Alebo máte len blbý deň?

A tu máte jeden veľmi dobrý dôvod prečo aj ten najväčší zadubenec môže považovať Bután za vzor:
"Himálajské království Bhutan je známo pro vysoký stupeň štěstí občanů ..."

Ja osobne nepoznám lepší dôvod.
Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (11:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Och šťastie smartang to áno. Za tým sa oplatí ísť.
Tak na našom rodinnom poli(záhrade) som sa cítil vždy dosť nešťastne, nemôžem si pomôcť Smartang.
Chcel som sa túlať vonku s kamarátmi, liezť po stromoch a robiť len to čo mám rád.

Šťastie dnes vidím trochu inak ako vtedy ale na poli sa necítim dobre ani teraz. Je to iba robota.
Preto - nech má každý to po čom jeho srdce túži.
Dajme polia tým ktorí nám budú v šťastí a radosti pestovať to organické papkanie.
Nech sú aj oni šťastní a my šťastni už teraz budeme šťastní aj s nimi.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-02-21  (11:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak som sa do toho - v podstate na smarťangov podnet - začítal, hoci len do polovice pre obsahovú bezvýznamnosť. Rovnako aj mňa zaujala tá komická veta a hneď sa mi mimovoľne vtisla na um otázka: Aké je tam náboženstvo a počet jeho stúpencov? Totiž, zaostalému človeku stačí k maximálnemu šťastiu len bozkávať nohy nejakej modle. Platí to na celom svete, platí to i u nás... :-DDD


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-02-21  (11:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak to ste ma tragicky nepocholpil ale nevadí. Išlo totiž o iný uhol pohľadu na vec. O to, že Bután je v istom zmysle žiarivým príkladom pre celú západnú pseudokultúru. Dokázal si uchovať šťastie.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-02-21  (11:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ale pande ... šťastie je šťastie a netreba ho nijako zvlášť definovať ani za tým nič hľadať. Byť šťastný je cieľom KAŽDÉHO. Za šťastím už preto nehľadajme nič iné. Je to kategória sama o sebe a pre seba. Je to cieľ. Bodka. Proti tomu sa nedá nič namietať. Šťastie človeka nenožno zosmiešniť lebo to je už z princípu blbosť a človek by sa takýmto počinom iba ak sám zhovadil.

Ale beriem že ste sa aspoň začítal hlbšie ... Rozhodne Vám to nebolo na škodu. Ešte to možno skúste časom aj dočítať a prípadne ešte raz podumať.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (11:43)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Náboženstvo: lamaizmus 75 %, hinduizmus 25 %
Analfabeti: 53%
Nezamestnanosť: 2,5%

Politický systém - konštitučná monarchia.
Otroctvo bolo zrušené v 1956. V rokoch 1990 – 1999 platil zákaz sledovania zahraničných televíznych staníc.
V roku 2000 bol sprístupnený internet. Od roku 2004 je zakázaný predaj tabaku a fajčenie na verejnosti.

Sú to šťastlivci.. Už skoro 60 rokov tam nie je otroctvo. Určite si to vážia a tešia sa z toho.


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-02-21  (11:47)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Šťastie zakonzervované v chudobe? Vskutku žiarivý príklad iného uhla pohľadu, hodný nasledovania! Lool... Smarťang, s ohľadom na myšlienku v príspevku nad tebou, ty určite tiež ťaháš ježiška za nohy z kríža, však? Nehanbi sa k priznať k tej úchylke...! :-DDD


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (11:48)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Doprava

V krajine je zakázané jazdenie na vlastnom motorovom vozidle, Autopožičovní je v krajine nedostatok. Cestné komunikácie sú okrem malých výnimok v zlom stave. Jazdí sa vpravo. Sieť taxi služby je na ostrove dostupná hlavne vo veľkých mestách, treba sa však dohodnúť na cene vopred. Autobusovú prepravu používajte len veľmi málo, pretože je často preplnená a nespoľahlivá. Vzdialenosti medzi obývanými oblasťami sú veľké, preto odporúčame vziať si so sebou zásoby paliva a vody.Železničná doprava v Bhutáne neexistuje.

Potraviny

Miestne reštaurácie sú skôr výnimkou. Turista sa môže najesť väčšinou len vo svojom hoteli. Strava je hlavne vegetariánskeho charakteru, prevládajú ryžové jedlá, ktoré sú silne korenené. Dá sa tu však zohnať aj mäso (bravčové, hovädzie a kuracie). Počas sezóny je dostupné aj ovocie. V krajine nie je možné dostať kávu iba rozpustnú. Medzi miestne nápoje patria čaj (souza) a miestne značky alkoholu (čang, ara, tomba, whisky, džin, ovocné brandy, rum).

Zdravie

Zdravotná starostlivosť v krajine je na nízkej úrovni. Všetky nemocnice sú štátne a v krajine neexistuje možnosť prepravy vrtuľníkom pri vážnejšom zranení. Napriek tomu sa požaduje platba predom. V Bhutáne je nedostatok niektorých liekov. Je žiadúce vybaviť si zdravotné poistenie v SR. Odporúča sa piť vodu len z uzavretých plastických fliaš.

Životný štýl

Obyvatelia Bhutánu sú veľmi nedôverčiví voči cudzincom. Veľmi im záleží na dodržiavaní svojich kultúrnych tradícii a zvyklostí. Z tohto faktu vyplýva, aj limitovaná návštevnosť krajiny, ktorú uzákonila vláda (max 30 000 turistov ročne). Životná úroveň obyvateľstva je na veľmi nízkej úrovni.

Ostatné

Všetci Bhutánci chodia v národnom kroji, k fotografovaniu je potrebný ich súhlas. Pokiaľ neodoláte a odfotíte ich bez jich vedomia, či dokonca proti ich vôli, mohli by ste sa dostať do problémov.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-02-21  (11:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  OK, opýtam sa Vás takto:
k čomu je vyspelá vedeckotechnická spoločnosť keď ľudia nedokážu byť šťastní?

O čom je teda život piko keď nie o šťastí? Som samé ucho. Mimochoddom ... ten začiatok ste si mohol odpustiť. Cítiť dáky svetonázor či čo ... :) Pre mňa za mňa, nech sú aj hotentóti.


kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.248   |   2013-02-21  (11:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  na slovensku ma vela ludi namiesto eko-potravin v zahrade travnik-asi sa citia byt ovcami, chcu sa past, pohlad na travnik im robi dobre, dusevne ich uspokojuje...xixixi kazdy nadava ake je vsetko drahe a nezdrave, ludia na dedine povedia ze sa im neoplaty pestovat, ani chovat??? mozu mat zdrave a zadarmo, a im sa to neoplaty??? chapem ludi co byvaju v panelakoch, oni by mozno aj chceli, ale nemaju kde, ale myslim ze keby predali tie styri mury s balkonom, tak by bezproblemou nasi nieco na dedine, a ich zivot by bol uplne o niecom inom, ekopotraviny su uz dnes vysadou bohatych, chudoba bude zrat lacny nezdravy bordel, pekne zabaleny odpad co nechcu ani dazdovky, hlavne ze to je lacne, a mozem si to kupit, ved je to v akcii...xixixi


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-02-21  (11:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Žiaľ, musím trvať na tom že šťastie nemá zmysel kritizovať, zosmiešniť, vyhovoriť .... ani nič iné. To je proste šťastie a nepoznám nič po čom by človek viac túžil. Šťastie, pocit naplnenia ... je to tá najvrchnejšia priečka toho, čo môžeme v živote dosiahnuť.

Všetky vaše argumenty piko by sa dali jeden po druhom interpretovať presne opačne. Tak napríklad tá doprava. OK, tak hovorme o parametroch, o číslach. Koľko ľudských životov vyhasne ročne a koľko ľudí sa zraní pri dopravných nehodách? Koľko stresu to spôsobuje? Koľko ton spalín vypustíme do ovzdušia? ak tá doprava nemá prispievať k šťastiu, načo nám je?


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-02-21  (12:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smarťang, ja som celkom šťastný aj tu a teraz. Nepotrebujem ku šťastiu váš vzor Propan Bhutan... :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-02-21  (12:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  áno pande. Verím že aj piko je šťastný. Aj pán Rotchild za morom je nepochybne šťastný. Ale ja nehovorím o jednotlivcoch. O tom "index šťastia nie je".


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:178.40.61   |   2013-02-21  (12:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko v USA v štáte Mississippi bolo otroctvo zrušené 7. februára 2013, tož tak :DDDDDDDDDDDDDD


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (12:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang to neboli argumenty ale iba INFORMÁCIE. Vnímal ste to ako argumenty ?

Smartang a odpoviem Vám na to šťastie:

Vedeckotechnická spoločnosť neviem ako pre koho a komu.. Neviem ako si ju predstavujete smartang.
Mne slúži k šťastiu. Som v nej śťastný, a to myslím - naozaj.

Nepáčia sa mi určité veci v tejto spoločnosti, myslím tým veci ktoré sa asi nepáčia ani Vám Smartang
ale ani ich nepokladám za vedeckotechnické. Skôr za urvané z reality života. Urvané zo súladov prírody.
A to bude treba nejako napraviť Smartang. Takže máme čo robiť a to môžme robiť tiež z pocitom śťastia že robíme dobrú vec.

Ľudia nevedia byť šťastní pretože sa porovnávajú. Kto ćo má, kto ćo nemá.. Kto je ako na tom.
Vedeckotechnická spoločnosť im priniesla viac podnetov k tomu aby sa mohli porovnávať a posudzovať.
O tom kto je chudobnejší a kto je bohatší. To ľuďom neprináśa šťastie ale berie.
Takisto život v prepychu šťastie neprináša. Stráca sa zmysel.

Šťastie je jednoduché Smartang aj vo vedeckotechnickej spoloćnosti. :-)


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-02-21  (12:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  nebojte EID, otrokov bude zase dosť. Už sa na tom pracuje. FEMA tábory už stoja.


kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.248   |   2013-02-21  (12:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  piko, uroven obyvatelstva je co? oni si ziju posvojom a je im dobre, nieje nic lepsie ako byt stastny, kazdy potrebuje na to byt stastny nieco ine, oni nas svojou skromnostou a sebestacnostou preziju, oni budu na tom stale rovnako, oni po globalnom ekonomickom kolabse, ci tretej svetovej plakat nebudu, pretoze pre nich sa nic nezmeny, ale ludia v tom ,,vyspelom svete,,...xixixi


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-02-21  (12:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Čiastočne ste si v závere Piko aj odpovedal čo prináša moderná spoločnosť a ja súhlasím. No a tesne predtým som v príspevku odpovedal aj na to, ako sa berie index šťastia ...


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-02-21  (12:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kombajn
Konečne ma niekto pochopil ...


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-02-21  (12:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak to si nás tragicky nepochopil, smarťang, ale nevadí. Išlo totiž o reálny uhol pohľadu na vec. To, že ti imponuje Bhutan po všetkých stránkach, ma nepresvedčí, aby som si od toľkej reklamy na šťastie utekal kúpiť letenku (one way only!) do tohto zasľúbeného zapadákova... :-DDD


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-02-21  (12:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  to ste ma opäť "tragicky nepochopil(R)" pande. Butan mi vôbec neimponuje po všetkých stránkach. Nič také som nepovedal.


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:178.40.61   |   2013-02-21  (12:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandebilium
Slovensko...Slovensko... To je jedna z najvyspelejších krajín sveta a nedostižný vzor ekonomiky? Loooool! Inak, ďakujem za pripomenutie (našťastie hneď v nadpise) tohto bezvýznamného názvu, ktorý som už roky nepočul. :-DDD
Emka . xyqimeqa3   |   ip:213.81.18   |   2013-02-21  (12:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Každý vidí šťastie v niečom inom. Niekomu k tomu stačí robiť podržtašku Bulovi von Elektra und Vápeč. Hlavne, že z toho niečo kvapne. Aj keď to bude okradnutie spoluobčanov o pozemky, ako niektorí primátori. Za každým veľkým majetkom je zločin...


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (12:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie Smartang to Vy nechápete. Vedeckotechnická spoloćnosť je pre mňa prínosom.

Uvediem príklady:

Kúrenie:
Nemusím kúriť drevom a ničiť lesy, páliť plyn ak svieti slniečko mám zdarma teplú vodu - bez roboty.
Nemusím kúriť veľa - totiž máme dnes materiály ktoré dobre izolujú.
Nemusím ani okolo kotla skákať - počítače dnes riadia celý proces.. Riadia ventily v domácnosti a tak ďalej.

Voda:
Nuž nemusím behať s vedrom hore dole do jarku a späť

Varenie:
Nemusím sa trápiť nad pahrebou. Všetko je dnes jednoduché.

Cestovanie:
Som tam a späť zachvíľu. Nemusím sa ťahať s tým sprostým koňom a vozom po prašnej ceste

Mohol by som aj pokračovať. Je toho veľa čo dnes nemusím.

A preto mám kopec času.. Oveľa viac. Môžem si svoje šťastie vychutnať.

A že žijeme v uponáhľanej dobe ? Tak ja vôbec nie Smartang. Mám veľa ćasu vďaka automatizácii.
Ale mne automatizácia slúži.. Neviem kedy začne slúžiť všetkým ľuďom ale bolo by dobré ak by nastali aj také časy.

A som šťastný aj preto že ak môžem niećo zautomatizovať vo svoj prospech, tak to neváham urobiť. Baví ma to.
Páči sa mi taký svet kde mne slúžia stroje.


Pandemonium . kamysiqu56   |   ip:188.123.1   |   2013-02-21  (12:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To je zbytočná argumentácia. Už to tu vyňuchali trtkovia, pre ktorých je bývanie v džungli životným šťastím... :-DDD


peter . nanidihe23   |   ip:85.163.22   |   2013-02-21  (12:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  O tejto krajine počujem prvýkrát...keby mali ropu či jadrový arzenál či nejaké vyprsené celebrity tak to by som ju určite zaregistroval :D ...k téme-keď som si prečítal nadpis tak som myslel, že to je nejaká krajinka ktorá chce ísť cestou vedy+ekológie+robotiky ale potom som si o nej zistil viac...nemám rád kapitalizmus či socializmus ani komunizmus pre mňa je jedinou cestou veda...no radšej budem žiť v týchto systémoch ako 200 rokov vzad a makať na poli ....ale raz sa možno do tej krajiny pozriem keď je to v tej Ázií-aziatky sú šarmantné :D


kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.248   |   2013-02-21  (12:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sa idete posrat z automatizacii, cim vetcia technika, tym vetcie zotrocovanie cloveka v praci, technika nesluzi na to aby niekto menej pracoval a mal sa lepsie, ale aby produkoval vetci zisk pri nizsich vyrobnych nakladoch svojmu zamestnavatelovi, budicek!


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (12:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Vedeckotechnická spoloćnosť je pre mňa prínosom."
Dobře, ale tedy odpovězte jaký má vliv na vyspělost člověka.
Zda ostatní aspekty rozvoje s ní alespoň drží krok?
A tím vědecko-technická je míněno spíš asi západní kulturní s výrazným pronikáním především audio-vizuální techniky. Jde tedy o rozvoj iluzí.
Jinak pochopitelně, že by to chtělo skloubit a vzít z každého to nejlepší, ale co by mělo být první?


Emka . xyqimeqa3   |   ip:213.81.18   |   2013-02-21  (13:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vedecko-technický pokrok je perfektná vec, ak sa správne využíva! Nechápem napríklad na čo je satelitom riadený traktor, ak potom stoja zemiaky 10x toľko, ako stáli keď ich dorábali na koňoch. Alebo kombajn na zber hrozna, ktorý nahradí 100 zberačov, ale to víno nechce piť a tí prepustení zberači si naň nezarobia... No a zlumpačení spratkovia zlodejských apinov nezabezpečia celkovú spotrebu, akokoľvek sa budú snažiť!


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (13:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Neviem kedy začne slúžiť všetkým ľuďom ale bolo by dobré ak by nastali aj také časy."

Budete si muset trochu pospíšit...Jinak hrozí, že Vám budou holt hračky odebrány (kolektivně). A bylo by záhdno, kdybyste se o to zasloužili nějak reálně, aby se tento stav vyrovnal.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (13:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kombajn posrať sa tu ideš Ty.

Zotročovanie, zisk, naklady to sú predsa termíny chorej spoločnosti v ktorej žiješ lebo Ťa zautomatizovali.

Si zautomatizovaný Kombajn. Kým sa neoslobodíš tak tam budeš kmitať. BUDÍČEK.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-02-21  (13:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko, opäť by som vyvráril vaše argumenty pekne jeden po druhom ... len námatkovo:

Cestovanie:
Som tam a späť zachvíľu. Nemusím sa ťahať s tým sprostým koňom a vozom po prašnej ceste

Sa teraz spýtam že to je dobre či zle že ste niekde za chvíľu? Čo to znamená z pohľadu šťastia? resp. kam sa Piko chcete ťahať tým vaším sprostým koňom, ak máte políčko v dedine a dôjdete tam peši?ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (13:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Razím jedno kritérium: Hlupejm lidem chytrý věci do rukou nepatřej /napáchaj s tím škod, že by se jeden pos.../
To by znamenalo, že 99% populace by se NEJDŘÍV mělo nechat dorůst do své psychické dospělosti a "politicko-sociální" nezávislosti (to by ovšem nad/vlády a korporace musely nejdřív dovolit?) a až pak se dá pokračovat ve "vědecko-fantastické" větvi rozvoje.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-02-21  (13:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "To je zbytočná argumentácia. Už to tu vyňuchali trtkovia, pre ktorých je bývanie v džungli životným šťastím... :-DDD"

Len či to pande nebude skôr o tom, že došli argumenty :)))))
ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (13:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Mám veľa ćasu vďaka automatizácii." Lituji, Váš čas nám za to nestojí.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (13:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandémone: "Šťastie zakonzervované v chudobe?"
Zkus to opačně. Bohatství zakontaminované v bližším i vzdálenějším (ale tak jako tak hůře dostupným) prostředí pro život? Co je to bohatství podle Tebe? Zda bohatství iluzí, pak s Vámi souhlasím (ale to Vy nechcete).


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-02-21  (13:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smarťank, ja som už k téme povedal všetko, čo som považoval za potrebné. A som úprimne rád, že môj ostatný názor šíriš sám. Dodatočne ti povoľujem autorský copyright... :-DDD


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (13:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vy si asi neuvědomujete (nezapočítatelné náklady), že Vaše pseudobohatství náš všechny obralo o mnohem cennější hodnoty! A to má pokračovat? DO kdy? Až budeš co? No psviťte na konec té cesty...Ať se může "informovaně rozhodnout" zda tam chceme "tlačit bárku".


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (13:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "A to má pokračovat? DO kdy? Až bude co?" Chceme taky vědět, kde je tomu konec, kde už budete "nasyceně (a spokojeně už jen odumírat?)", kam (nás) to vede? No proč na to nechcete narovinu odpovědět, kde se to má zastavit, na jaké úrovni?
Ta vědecko-fantastická revoluce.Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (13:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang políčko v dedine už nepotrebuje pluh ?
To už nie je predmetom vedeckotechnického pokroku ?
Som myslel že je.

No tak určte hranice..
Od akých hraníc vedeckotechnický pokrok je a po aké hranice siaha.

Možno by ste si mal Smartang prečítať niečo trebárs o svetle a jeho vývoji.

Najprv boli - také svietidlá s horiacou dlhou trieskou a triesku zvykli vymieňať deti každých 15 minút.
Bola to ich domáca povinnosť.
Potom sa robili lojové sviečky a prešli určitým vývojom.
Prišli na svet petrolejky.
Neskór sa skúśalo prvé pouličné osvetlenie. Svietilo len jednu noc.
Potom prišla žiarovka.
A tak ďalej - Dnes máme led úsporné svietidlá..

Zapnete vypínačom Smartang a svieti to.. ZÁZRAK.

Ale Vy to nevidíte Smartang však. Neviete byť šťastný že Vám svieti doma svetlo.
AHA...
Veď je to pre Vás samozrejmosť a brízgate tu na vedecký pokrok..


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (13:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dovolíme skrz korporace, které si některé z Vás mohly dovolit uplácet (za status quo? Držhubné?) hračkama atd., přivlastnit si, narušit, kontaminovat, zabrat, zničit, znásilnit, atd. ještě kolik "MÍSTA"? Kdyby to aspoň mělo nějaký dohledný strop, nějaké hranice, tak bychom třeba řekli: OK, tak my to ještě strpíme, ale jakmile překročíte tohle...Hra končí!


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-02-21  (13:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  VTR sa nemá ako zastaviť, iba ak "násilím". Pokrok už dávno nie je v symbióze s tým ako by sa mal človek zdravo vyvýjať. Preto nie je iná cesta ako tá, že sa buď vnútorne uvedomíme a zmeníme svoje počínanie od základov, alebo nás tá VTR raz prevalcuje.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-02-21  (13:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  práve som Vám odpovedal piko - to o VTR. A nie som proti nej. Ale hovoríme tu o šťastí - taká je téma. A nech to beriete akokoľvek a poviete akýkoľvek argument, index šťastia dáva za pravdu mne, nie Vám.

Viete, je to všetko o prioritách. Šťastie .... pokrok. Ak toto neplatí, pokrok ma nezaujíma ani najmenej. Lebo je zbytočný a samoúčelný.

sory


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (13:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ten vědecko-fanatický "pokrok" totiž tak je nikoliv pro náš užitek, ale proto, že to potřebuje (J)elita. Jinak by nám ani drobek těch "hraček" nesvěřili k "obdělávání".
Největšího rozmachu dosahují mediální technologie - sektro špehvání a ovládání.
Automatizace ano, ale právě k zefektivnění nadvlády a systematizaci útlaků a zneužívání a přikazování.
Těch pár drobností které přilepšují některým hospodaření (Piko a spol) nestojí v tomto kontextu za řeč a kvůli nim nemusíme snad trpět celou vyšinutou VtF-revolucí, která nechce dohlédnout svého konce, protože je opilá svými "ú spěchy".Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-02-21  (13:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko, ja som už s tým zadubencom diskusiu k téme uzavrel. Ale spiatočníci jeho kalibru by mali začať tiež od seba, zmeniť svoje konzumné počínanie a vyhodiť PC von oknom. Aby ich ten pokrok náhodou neprevalcoval. (To by ale na tejto komickej stránke zostalo dosť pusto) Oni majú zaň (rozumej pokrok) náhradu. Zavesia si na stenu skrížené drievka s obesencom a majú o imaginárne šťastie a "zdravý vývoj" vystarané... :-DDD


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (13:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM
Těch pár drobností které přilepšují některým hospodaření (Piko a spol) nestojí v tomto kontextu za řeč a kvůli nim nemusíme snad trpět celou vyšinutou VtF-revolucí, která nechce dohlédnout svého konce, protože je opilá svými "ú spěchy".


Nie to ty si otrávený svojimi neúspechmi. Vravíš že JELITA je na vine tomu źe nevieš byť šťastný. Ale pritom šťastný či nešťastný nie si preto že existuje nejaká "JELITA" ale preto že - nevieš byť śťastný.. A to je Tvoj osobný problém. To si porieš u seba priateľu.. Veď ak chceš choď aj do lesa aj tam je pekne.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (13:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "ja som už s tým zadubencom diskusiu k téme uzavrel. Ale spiatočníci jeho kalibru by mali začať tiež od seba, zmeniť svoje konzumné počínanie a vyhodiť PC von oknom. Aby ich ten pokrok náhodou neprevalcoval. (To by ale na tejto komickej stránke zostalo dosť pusto) Oni majú zaň (rozumej pokrok) náhradu. Zavesia si na stenu skrížené drievka s obesencom a majú o imaginárne šťastie a "zdravý vývoj" vystarané... :-DDD"

Seš blbec


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (13:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko: Né o štěstí netárám.
Ale o tom, že mi nezavřou hubu tím, že mě uplatěj nějakýma drobkama (jako Vám).


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (13:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko: To Vy byste měl nebo měli být ti první, co oddělí zrno od plev, zbaví vědu a techniku (když tedy za nimi stojíte) nebezpečnosti pro nás ostatní a tím očistili vědu a techniku aby mohla vystoupit ze stínu který dosud vrhá. To Vy byste měli se vypořádat s vnitřní konkurencí, která převrací obor nevyžádaným směrem. A nebo je (nebo není) to snad i Váš zájem? - Ty výsledky, co trpíme dnes a denně jen abyste někoho nenařkli, že s Váma " nedrží ten VÁŠ ...to co čemu říkáte Pokrok?


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-02-21  (13:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko, to je jeden z tých indigových pacientov, čo sa pokúšajú o akúsi samoterapiu jalovým filozofovaním o ničom. Nabobčia pod článok (to je jedno aký) tisíc drístaníc a večer si poprajú dobrú noc. Skúšajú, koho by do svojich prázdnych rečí ešte zatiahli. O chvíľu sa vráti z osobitnej školy aj nemenovaný pacient. Kontakt s nimi je strata času... :-DDD


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (13:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  AMNONYM

Ty si tou svojou hubou ktorú si nezavrel aj tak nikdy nić pozitívne nevytvoril takže je mi ťažko sa s Tebou baviť. Kľudne kritizuj ale prečo si si vybral mňa na svoje konverzácie.

Som človek ktorý ráno vstane a má pred sebou celý deň. Slobodný deň. Robím len to čo chcem
Nepracujem pre elity ani kvôli elitám, ale pre seba a nenechám sa zneužívať. Tu hubu si otváraš lebo si zneužívaný..

Prečo to hovoríś mne ? A prečo ma obviňuješ ? Ja predsa ráno vstanem a mám čas len pre seba.
Nezdieľam s Tebou ani ten Tvoj život kde sú nejaké elity či čo to spomínaš.
A nemôžem za to že veľa ľudí sa nechalo zotročiť. Nepatrím medzi nich tak prečo mi tu píšeš tie veci

Citujem: že mě uplatěj nějakýma drobkama (jako Vám).

Hrdina tak ži konečne hrdo s vystretou chrbticou a nežvaň o mne ako o človeku ktorý sa vraj nechal uplatiť drobkama. Ale Teba niečo serie, tak budeš všetkých obviňovať zo svojej biedy.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (13:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pokrokáři všech zemí v..... !
Kdo Vám dal právo nám to cpát za jedinou správnost? Ten ani ne Váš "Pokrok"?!
Ještě chvilku pokroku a víme aspoň někdo jak to skončí?...Bude-li trend tímto směrem spěšně protlačován dál...To jsou dětinské krůčku po krůčcích pěkně dostrkávání do peklíčka na zemi,) Když se tak těšíte, běžte napřed a pak se vraťte se zprávou pro nás zaostalejší vědecko-technicko-fantasticky nepřizpůsobivé popírače :D


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-02-21  (14:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tiez sme tu kedysi mali 100% organicke polnohospodarstvo...

Teraz mame uz len Tesco-darstvo...

Netreba sa vsak strachovat, este par rokov a opat dosiahneme uroven, aka na Slovensku bola v roku 1850 a po Bhutane sa staneme druhou 100% organickou krajinou sveta... (teda, pokial stihneme pozbierat a zamknut urodu skor, ako ju vyzeru cigani...)


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (14:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko: OK, chápu, nic s tím neuděláš, přesto si rozmýšlej na jaké straně chceš stát (zda bližší košile či kabát). Zatím jsi bránil stranu, která je v těžké - naprosto bezohledné převaze...Nejsem si jistý, zda si ještě hájení navíc zaslouží.
Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (14:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM-Nanuk
:-)
Máš možnosť kúp si pole koňa a ži ako chceš.. Alebo si zožeň dve indiánky a skákaj s nimi okolo vatry.
Alebo rob čo chceš. Si slobodný predsa.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (14:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Netreba sa vsak strachovat, este par rokov a opat dosiahneme uroven, aka na Slovensku bola v roku 1850 a po Bhutane sa staneme druhou 100% organickou krajinou sveta... (teda, pokial stihneme pozbierat a zamknut urodu skor, ako ju vyzeru cigani...)"

Jak je to možný?:)
Stane se noo...To víte samovolnost, zcela jistě v tom nehledat žádný zvláštní "systém" či zájmy (j)elit (nepravých elit).Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-02-21  (14:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vidím, že nášmu indigovému pacientovi sa pomaly dvíha adrenalín. Jeho príspevok to jednoznačne dokazuje. Piko, súhlasím že ide o frustrované indivíduum, ktorému v živote veľa vecí nevyšlo a zostali mu len prázdne rečičky vo virtuálnom svete... :-DDDDDDDDD


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (14:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Alebo rob čo chceš. Si slobodný predsa."

To není argument, nejsem takovej egoista, abych se uspokojil pouze pohlížením na své pohodlí a krátkozraký dojem "svobody".

Dělám, co chci (respektive převážně nedělám co nechci), ale jen v rámci možností. A tento rámec je systematicky přiškrcován a bude dál klidně donekonečna.
Ovšem není to jen o mně, je přece jasné, že každý tu možnost nemá a prostředí pro obecný Život (které má přece nárok na existenci a vratnost zásahů a nekontaminaci při moasové produkci, atd.) to nemá jak "sdělit", jak "hlasovat" - přesto je také účastno celému podivnému procesu výměny přirozeného náhražkami.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (14:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak je pande
No najhoršie je na tom to že tie naše nešťastné indivídua vinia zo svojej morálnej a psychickej biedy vedeckotechnický pokrok, vedu a všetko to čo im prinieslo akú takú životnú úroveň. A jediným ich cieľom je všetko čo je, vrátaneho toho dobrého ćo existuje zmiesť z povrchu zemského aby vraj oni - vedeli vytvoriť nový lepší svet. Pritom v živote ešte nić nedokázali a toto je ich prvý pokus niečo dobré urobiť.

No hotová Sodoma Gomora.. :-)


kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.248   |   2013-02-21  (14:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  anonym, oni za to nemozu, raz si pravda najde aj ich, budu z toho smutny, dovtedy su vesely a optimisticky....xixixi ale musia byt aj taky, niekto sa musi tesit, aj ked na chleba u susedou nebude, hlavne ze oni maju...


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (14:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "tie naše nešťastné indivídua vinia zo svojej morálnej a psychickej biedy vedeckotechnický pokrok, vedu a všetko to čo im prinieslo akú takú životnú úroveň"

Já se o to neprosil.

"A jediným ich cieľom je všetko čo je, vrátaneho toho dobrého ćo existuje zmiesť z povrchu zemského aby vraj oni - vedeli vytvoriť nový lepší svet."

Ne to není cílem.
Ale když tak nad tím uvažuju, asi byl nebyl proti.
Holt když je slepá ulička, musí se chodec vrátit (a pěkně po svých).
A ten "Váš" pokrok je právě jednou z takových slepých uliček.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (14:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Pritom v živote ešte nić nedokázali a toto je ich prvý pokus niečo dobré urobiť."

Tím "něco dokázat" jsi asi myslel v překladu: "Dokázat se přizpůsobit vadně nastaveným pravidlům hry." ,) Aha.

Jen se třesťte aby jste nepřišli o ty vymoženosti (na kom? na čem?), s čím byste si pak dokazovali svou "vyspělost" a "zajištění společností"? V čem byste viděli pak nějaký (byť iluzorní) "pokrok"? A ne jen zmar, který se táhne hned za tím jako puch.Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-02-21  (14:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko, už sa o to pokúšali! Pred časom nadrístali vyše tisíc hlúpostí o akejsi vybájenej farme, kde chceli... no, neviem akú dieru do sveta urobiť. To všetko bez reálnych vedomostí, akejkoľvek znalosti legislatívy atď. Na konci diskusie skrachovali s celým svojim úsmevným plánom na celej čiare. Sú to deti, ktoré si chceli postaviť len bunker... :-DDD


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (14:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Chci jen odhad (od Vás asi těžko nějakou záruku) kdy a kde ten "vědecko-technicko-fanatický" pokrok zastaví. Podle toho se zařídim.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (14:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM

Počul si už o cieľavedomej činnosti ? Je to činnosť ktorá sleduje svoje ciele. Hľadá si prostriedky a spôsoby na to aby vytýčené ciele dosiahla..

Tvoju činnosť hodnotím ako - neschopnú cieľavedomosti ( neschopnú dosiahnuť vlastné ciele ).

Je mi ľúto že si to chytil za tak zlý koniec. Budeš sa z toho musieť sám vymotať.
Až budeš schopný cieľavedomej pozitívnej ćinnosti, nielen s pozitívnym cieľom ale aj
pomocou pozitívnych metód potom sa budem s Tebou baviť. Ináč mi za to nestojíš.
Tvoje negativizmy sú oceľovou guľou na Tvojej nohe.

Pekný deň.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (14:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium: Seš obyčejnej totalitní kolaborant ("bez reálnych vedomostí, akejkoľvek znalosti legislatívy"). Utíkej se schovat ke svým páníčkům.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-02-21  (14:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
Sa vám divím že ste nechali samého seba skĺznuť do debaty kde argumentačne nemáte šancu vybŕdnuť ako víťaz. Len zopakujem že sa tu hovorí o ŠŤASTÍ. A to s VTR nemá čo do činenia. A už vonkoncom nie s tou, ktorú si ľudstvo zvolilo. Ja nie som proti VTR, ale vidím kam sme dospeli a kam spejeme .... A viem jedno. Nekráčame ku šťastiu ani omylom. Ale do veľkého prúseru.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (14:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Tvoju činnosť hodnotím ako - neschopnú cieľavedomosti ( neschopnú dosiahnuť vlastné ciele )."

Nějak si do toho nezapočítal, že (nejen tu) stojí zcela protichůdné zájmy.
Snahy jedněch můžou být lehce haceny snahy jiných, atd.
Cílevědomost pak hrá malou roli, když jde jen o "přetlačovanou".
Proto existují semafory na komunikacích, křižovatkách:
Zasvítí zelená - jede jeden směr.
Blikne červená - jedni se musí zastavit a jedou druzí z jiného směru.
Vědecko-technicko-fanatický "pokrok" do záhuby by si už zaslužil tu červenou kartu alespoň na chvíli, aby bylo možno dohnat jiné oblasti které se pozorností zanedbali ve Společnosti. Je na tom něco nelogického?


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-02-21  (14:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ozaj pande
kedy vám otvárajú klub? Nemali by ste sa už dať pomaly do čierneho?


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-02-21  (14:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Á, pozrime že, ako som presne mentorsky trafil klinec po hlavičke! Rozrušil si sa? To bolo aj výchovným účelom. A teraz, ak už máš domáce úlohy hotové, choď sa prebehnúť von za loptou...! :-DDD


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (14:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Pokrok nezastavíš." Tak toto čiré propagandistické heslo, snažící se podepřít ideologii bezohlednosti a zdánlivé nezávilosti "čehosi nadřazeného" od lidí...
Posloužilo k zblbnutí davů skvěle, ale všeho dočasu pánové,) Jeho kouzlo pominulo.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (14:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je asi tak na úrovni hesel kterých tu můžu vysypat z rukávu kolik chcete:
Třeba "Vládu nezastavíš." :)


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (14:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang zvíťaziť v debate o śťastí ?

Tam sa predsa nevíťazí Smartang. To by som potom mohol niekoho urobiť nešťastným a to nie je v debate o śťastí ani cieľom ani účelom ani....... :-)

Smartang a keď sa už bavíme o šťastí tak..
Existujú aj metódy ako byť šťastným, či žiť šťastne a podobne.
Je to predsa len z iného súdka.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (14:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Existujú aj metódy ako byť šťastným, či žiť šťastne a podobne."

ANo, za KAŽDÝCH okolností.
O tom žádná,))
To však není žádným důvodem ani výmluvou spolupodílet se už teď na drancování budoucnosti.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-02-21  (14:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " zvíťaziť "
OK, som si vedomý že to nie je najsprávnejší výraz ale v rýchlosti ma lepší nenapadol ...


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (14:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium: Nové heslo pro Tebe ať víš čím se řídit: "Stolici nezastavíš."
Tak bacha,)


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (14:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM

Ja Ti vôbec nerozumiem. Chceli ste farmu a máte ju ? Nemáte.
Ak by som ju chcel ja tak už na tom pracujem. A o pár rokov by som mal farmu.
S koňami poľom a studnićkou a rybníkom a tak ďalej.. Možno aj skôr.

Preto Ti vravím - ste neschopní cieľavedomej ćinnosti a nesúvisí to s vedeckotechnickým pokrokom
ale s Vaším osobným pokrokom. Chcete zmeniť svet ? Tak do toho.

No namiesto toho grcáte grcky na internete.


ORANGUTAN . farobuve93   |   ip:58.179.10   |   2013-02-21  (14:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Da sa niekde liecit chronicke stastie? Uz ma to nudi... Kto to ma vydrzat...?


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-02-21  (14:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nechám ti posledné slovo, anonymné indigo, deti to majú radi. Je čas opustiť túto diskusiu, na ktorej som sa neočakávane dobre zabavil, dokonca i na tej niečej naivnej predstave, že zvíťazil v debate o šťastí. Loooool!


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (14:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko: "Chcete zmeniť svet ? Tak do toho." :) Naivita.
V téhle "hře" je tolik antagonistických protizájmů, že je to tisícinásobně ztíženo než by bylo samo o sobě obtížné.
A vlivy okolní dřív či později doženou kdekoliv kohokoliv a cokoliv co vybudujete (nakonec spadne do chřtánu "té bestie"). Protože určité bezohledné přístupy se příliš rozpínají a zasahují. A není adekvátní vyspělost je zastavit. Připravili (už dávno dávno předky) o obranyschopnost, o zvládnutelnost vlivů a cizích zájmů.
To, co se prezentuje "Chceli ste farmu a máte ju ?" nevystihuje celistvější přístup ke světu. Ale zase jen "tady si vybojujte kousíček "svobody" jen pro sebe a už sklapněte."- Prostě krátkozraký egoismus.ElDolars . vuhenydi61   |   ip:178.40.61   |   2013-02-21  (14:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandebilium už si zasíkanemu Bulákovy vymenil preštatú plienku(presratú) a skontroloval semenník či tam ešte má DVDčka a igelitky s úplatkami :DDDDDDDDDDDDD


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (14:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A ANONYM
To čo si napísal je nezmysel.
nevystihuje celistvější přístup ke světu. Ale zase jen "tady si vybojujte kousíček "svobody" jen pro sebe a už sklapněte."- Prostě krátkozraký egoismus

A čo si urobil pre budúcnosť Ty ? Do každého si hustil aký je svet zlý.

Tak si sa aj Ty spolupodieľal na tom aby bol zlý. Veď nić dobré si vlastne neurobil.
Iba zlo si šíril. Ina negativne myšlienky. Nič pozitívne.

Čo pozitívne od toho oćakávaš ?
Svet sa podľa Teba zrazu otočí ako domček na stračej nôžke k ANONYMOVI čelom a k lesu chrbtom ?

Eééééj.. Ale my nie sme v rozprávke.

Na svete sú predsa miliardy ľudí. Aj Ty si jeden mravćek ktorý buď stavia mravenisko tak alebo onak.
To nie je egoizmus. Aj Ty si kúsok mraveniska. Tak čo si to pozitívne vytvoril ?

NIČ ? Potom ako chceš zmeniť ten svet ?


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (14:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "že je to tisícinásobně ztíženo než by bylo samo o sobě obtížné."

Oh, málem bych zapomněl: Samozřejmě to platí jen pokud nejste s "pány" zadobře.
Jste-li ve správné(m) loži (či lži) naopak je to až otravně snadné pak zařídit.) kdeco.

"Pan"rádobydémon nezná "zákon padajícího ho.na, měl by doplnit právnické zdělání.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (14:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "A čo si urobil pre budúcnosť Ty ? Do každého si hustil aký je svet zlý.

Tak si sa aj Ty spolupodieľal na tom aby bol zlý. Veď nić dobré si vlastne neurobil.
Iba zlo si šíril. Ina negativne myšlienky. Nič pozitívne."

Zle je třeba zvládnout. Na tom není nic negatívne. Před tím nelze donekonečna zavírat oči a dělat, že to jde mimo mě.
První krok je uvědomit si.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (14:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Aj Ty si kúsok mraveniska."

Promiň, ale mám dobré důvody se domnívat, že člověk má na víc než na to aby byl degradován na jakéhosi "mravence".
(Nic proti skutečným mravencům.)


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (15:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "První krok je uvědomit si."

Chytrému napověz, hloupého kopni.
Pro mnoho lidí je nepředstavitelné si i něco jen přiznat.
Že z nich dělají spolupachatele kolosální lži (pohádce o pokroku nezmámo kam) a degenerace.Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (15:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM
- První krok je uvědomit si.
Lenže Ty si nič neuvedomuješ. Ak hovoríme pozitívne o čomkoľvek čo je súćasťou tohot sveta Ty zaćneš o tom negatívne. Takže nakoniec všetko o ćom si sa tu kedy bavil bolo negatívne.
Veda, logika, pokrok, čokoľvek čo sa spomenulo.

S Tebou by som nechcel ani stanovať v lese. Znepríjemnil by si mi ten krásny pobyt v prírode.

Ja by som povedal že tá voda je nádherná a ty by si vytiahol nejaké negatívne názory o chémii v prostredí a o tom že bylina achtapuchta ktorá rastie povyšśie je jedovatá a môže byť aj voda kontaminovaná.

Už sa poznáme. :-)))))ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (15:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Na malování iluzí tu máme jiné:)
Tak choď do lesa s nimi.ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (15:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Utěšování se "subjektivními pozitivy" je sice hezká ale nevyrovnaná možnost.
Procházku Ti kazit nehodlám. Někdy je čas kritizovat, někdy nechat žít.
/To už by si měli zas ale uvědomit oni "pokrokáři", že taky maj něco občas "nechat prostě jen žít" a furt s něčím s nálekou "nový" neotravovat!/


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:178.40.61   |   2013-02-21  (15:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  - První krok je uvědomit si.

ja som si uvedomil že na Slovensku bude už len horšie a najbližších 20 rokov sa nič nebude meniť na Slovensku k lepšiemu a že treba odísť do zahraničia a na Slovensku nechať modro-červené Gorily, Pika, Yonatha a Pandebilia samích nech si spoločne nažívajú s Indoslovákmi :DDDDDDDDDDDDDDDDD


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-02-21  (15:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  by sa v Butáne asi hodne divili že tu v tejto časti sveta nedokážeme ani len pochopiť čo je šťastie a o čom by to vlastne malo byť. Teda to, čo oni prirodzene majú.

Je to pritom také jednoduché. Že bez slobody nie je šťastia. A nikdy nebude. No a votom to jjjjééééé. Lebo nadchádzajúca etapa bude práve o SLOBODE. Získame ju, alebo stratíme. Aby ste o to šťastie piko neprišli. Hoci zákonom ktorý vám zakáže napr. vlastníctvo pôdy.
Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (15:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM
Ty strašne kecáš. Na slovensku máme (a aj vy v čechách máte ) veľa miest kde sa dá žiť voľne, slobodne, tak ako si len človek praje. Môžeš žiť ako v raji, blízko prírody.

Ale žiť sa už musíš naučiť sám, to v škole neučia a nikto Ti nebude pečené kurence nosiť aby si sa mal fajn.
Musíš si ich sám aj vychovať aj upiecť. Tak čo vlastne chceš ? Veď môžeš aj bez elektirny a peňazí.
Dnes sa to dá bez problémov zrealizovať.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (15:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nevím jaká "pozitiva" máš např. namysli, ale když jsou věci v pořádku, není třeba o nich ani psát ne? Tak jsou prostě v pořádku a to "pozitivum si užíváš vnitřně - že z toho máš dobrý dojem" - to můžeš ale nemusíš psát, nebývá důvod to nějak "řešit".Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (15:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang slobodu ? Pozor - ak ide o slobodu tak smrteľne hryziem. Som vtedy nebezpečný pre každého. ;-)


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (15:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Musíš si ich sám aj vychovať"...Atd.
Mně nevadí zaslouženej podíl na něčem víš,)
(Nebavíš se tu se "kolektivistickým přerozdělovačem", který chce jedněm brát a druhým dávat jen tak z plezíru.)


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (15:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM
"pozitivum si užíváš vnitřně - že z toho máš dobrý dojem" - to můžeš ale nemusíš psát, nebývá důvod to nějak "řešit".

Ešte som Ťa nevidel nič riešiť. Iba devastovať.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (15:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Dnes sa to dá bez problémov zrealizovať."

Dnes už se právě ZAS mnoho realizovat dá jen pokud...
(o tom "zadobře s "pány" jsem už psal výše).

Tedy nedá. Umělé překážky.
A to není vše.

Zaspal jsi dobu.
Dávno nejsou "divoká devadesátá".ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (15:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale tady nejde o to, co si kdo stluče na koleni, ale o vliv.ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (15:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Ešte som Ťa nevidel nič riešiť. Iba devastovať."

Ještě jsi neviděl nic "řešit" hmotně, to lze chápat, když se "vidíme" akorát "zde" ve virtuálnu.

Devastovat? To bych rád, takovej systém lží si o to přímo říká.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (15:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM..
Tedy nedá. Umělé překážky. A to není vše. Zaspal jsi dobu. Dávno nejsou "divoká devadesátá".

Ako som vravel. Nie si schopný nič riešiť.

Namiesto hľadania ako sa čo dá hľadáš ako sa čo nedá.. To je tvoje typické správanie.
Negativizmus.. Stále si ťaháš tú svoju oceľovú guľu na nohe.

No tak mi dvaja sa nemáme naozaj o čom baviť.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-02-21  (15:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No to Vám verím. Ale zákon to porieši za Vás a nedá Vám na výber. Zoberú vám to, čo vlastníte a poviedia Vám čo máte a môžete robiť. Vám potom zostane tak prdnuť si do vetra. To sa potom takto bude s vami šťastie lúčiť ...

Nie, neprajem to Vám, ani nikomu inému. Tam ale smerujeme. A tá vaša VTR nám k tomu výrazne dopomáha.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (15:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko: O tu zbývající (iluzi, protože téměř už nezávisí na Tobě, ale na libovůli Ti ji udělovat odkudsi) svobodu přijdeš a nikdo se Ti za ní nepostaví. To jsi chtěl docílit?


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:178.40.61   |   2013-02-21  (15:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
Smartang slobodu ? Pozor - ak ide o slobodu tak smrteľne hryziem. Som vtedy nebezpečný pre každého. ;-)

ti to policajtoi pelendrekom z kotrby vytlčú a potom si terorista Piko posedíííííííííííííííí ak ho nejak´ý snajper nedá dole alebo policajtovy bude klásť odpor a ten mu spravý pár 9mm dier do pupíku :DDDDDDDDPiko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (15:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nie anonym chcel som docieliť aby si začal myslieť, uvažovať a tvoriť pozitívne. Ale asi to nedokážeš, obávam sa.


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:178.40.61   |   2013-02-21  (15:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko
Smartang slobodu ? Pozor - ak ide o slobodu tak smrteľne hryziem. Som vtedy nebezpečný pre každého. ;-)

ti to Piko policajti pelendrekom z kotrby vytlčú a potom si terorista Piko posedíííííííííííííííí ak Pika nejaký snajper nedá dole alebo policajtovi bude klásť odpor a ten mu spraví pár 9mm dier do pupíku :DDDDDDDD


kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.248   |   2013-02-21  (15:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ja som bol navstivit vodny mlyn, ma silu styroch konskych sil, hoci na slovensku pred mojim domom tecie potok nemozem tam urobit ziadnu malu vodnu elektraren, o akom pokroku to tu PIKO vobec trepe? ved toto je obycajna totalita kde mozes chciet co chces, ale v skutocnosti mozes hovno, debil, tie kaleraby co tu trepes si nechaj pre debilov ako je pandebil...xixixi mi nedaju ani stavebne povolenie na pozemku co som si kupil, mi povedala na urade ze pokial nemam na to aby som zaplatil ,,plany na infrastrukturu,, tak mozem zabudnut, o akej slobode to ty basnis, ty debil, kde to zijes? ved tu bez uplatku(extra penazi v obalke pre uradnika a schvalovatela) mozes vies co, aj s tvojim pokrokom...


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (15:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jaaj Kombajn tak odo mňa chceli tiež úplatky. Nedal som nikomu a pekne som otravoval úrady až kým ich śľak netrafoval a dali mi pečiatky. ALe to sú predsa Tvoji neschopní spoluobćania Kombajn, ktorí chcú ťažiť z toho že Ty niečo chceš vytvoriť takže to napíś im nie mne.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (15:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko: "Nie anonym chcel som docieliť aby si začal myslieť, uvažovať a tvoriť pozitívne. Ale asi to nedokážeš, obávam sa."

A Ty zas nedokážeš asi pochopit, že k tomu, abys "zasadil strom", potřebuješ vykopat jámu, no respektive spálit "plevel", co tam zavádzá (jen proto, že tam byl "první"), vyrvat i s kořeny (Tento plevel - jsou systémové programy vedoucí ke zkáze, což ale obvykle není vidět hned, ale když už to vidět je, je pozdě.).ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (15:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko: "Nie anonym chcel som docieliť aby si začal myslieť, uvažovať a tvoriť pozitívne. Ale asi to nedokážeš, obávam sa."

A Ty zas nedokážeš asi pochopit, že k tomu, abys "zasadil (třeba si tomu říkej "pozitivní") strom", potřebuješ vykopat jámu, no respektive spálit "plevel", co tam zavádzá (jen proto, že tam byl "první"), vyrvat i s kořeny, vyčistit zem (Tento "plevel" - jsou systémové programy vedoucí ke zkáze, což ale obvykle není vidět hned, ale když už to vidět je, je pozdě.).ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (15:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sry nechtěně dvakrát, j-e-b e net se mi.Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (15:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ach Eldolars aj Ty si si našiel nepriateľa Pika a teraz s policajtami strašíš.. :-)
No naozaj už Vám straší v bedni mládenci.

Namiesto konśtrukcie deštrukcia. To ste celý Vy.

A potom prečo sa Vám nedarí vo Vašich osobných životoch.. Hanbiť sa môžte.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (15:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Nedal som nikomu a pekne som otravoval úrady až kým ich śľak netrafoval a dali mi pečiatky."

No máme to zapotřebí? Tolik promrhaných sil na umělé překážky a ny přest nezmizí ty překážky pro každého, ale jen pro toho, kdo to na nich promrhá. Nedivím se, že je celá ta Společnost tak "energeticky náročná".


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (15:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "ALe to sú predsa Tvoji neschopní spoluobćania Kombajn, ktorí chcú ťažiť z toho že Ty niečo chceš vytvoriť takže to napíś im nie mne."

Úřad není "spoluobčan" Piko, úřad je tak zváno úřední "osoba" - je to čirá funkce Systémová (jo, ten vlastně Systém pro Tebe neexistuje, tak sry, nebo Ti dokonce slouží.)


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (15:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A Ty zas nedokážeš asi pochopit, že k tomu, abys "zasadil (třeba si tomu říkej "pozitivní") strom", potřebuješ vykopat jámu, no respektive spálit "plevel", co tam zavádzá (jen proto, že tam byl "první"), vyrvat i s kořeny, vyčistit zem (Tento "plevel" - jsou systémové programy vedoucí ke zkáze, což ale obvykle není vidět hned, ale když už to vidět je, je pozdě.).


Hmm. Obrazne si písal..

Keď všetko spáliš tak bude všetko iba spálené. A kým strom vyrastie budeš sedieť na spálenisku..
Tak si to chcel ? A nebolo by lepšie rovno zasadiť to ćo chceš sadiť, a to čo je teraz zlé to zhnije samé pretože to prestaneš vyživovať ? Pán zahrádník.ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (15:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Namiesto konśtrukcie deštrukcia. To ste celý Vy."

Vždy když chceš něco postavit musíš něco zbořit.
Posloupnost je snad dost jasná, jen ne asi Tobě.


harry . paholenu0   |   ip:95.103.13   |   2013-02-21  (15:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang,drzim Ti palce ,aby si to argumentacne/tuto debatu/ utiahol,aj ked to budes mat tazke.Piko je zdatny super.

Uz par velmi vyznamnych a vplyvnych ludi sa vyjadrilo,ze tato zem utiahne tak 300-500 milionov ludi.Ostatne ze musi prec.

To su fakt tito sudruhovia tak dezorientovani,ze nevidia ze VTR vsetko zachrani,a riedit sa nebude musiet?

Alebo je dezorientovany niekto iny?


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (15:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "a to čo je teraz zlé to zhnije samé pretože to prestaneš vyživovať ?"

A proč by to jako dělalo to ono "zlé"?
Si jako ono "zlé" řekne, já jsem zlé a samo se pustí do shnití, aby uvolnilo místo "lepšímu"? :D


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-02-21  (15:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  piko
ťaháte v debate za kratší koniec hoci sa snažíte. Ale ked som povedal že sa Vám divím že pokračujete, vedel som prečo. nepoužijem teraz slovo "víťaz" ale poviem že nemáte šancu presvedčiť o svojej pravde. Tentokrát ste totiž výnimočne, zato absolútne "mimo mísu". Obhajujete neobhájiteľné a jediným dôsledkom bude že začne pribúdať osobných útokov.

Téma bola o šťastí. V Butháne. Nikto pritom netvrdil že túži žiť na strome, živiť sa banánmy a trieskať do bubnov ... Tu ide o princíp. O priority. O smerovanie. Je to šanca pouvažovať napr. čo robíme zle. Tak kua asi niečo robíme zle keď nie sme šťastní! To že je šťastný pande, to je OK lebo on je iný. A to je tiež veľmi málo.

ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (15:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  harry: "Uz par velmi vyznamnych a vplyvnych ludi sa vyjadrilo,ze tato zem utiahne tak 300-500 milionov ludi.Ostatne ze musi prec."

Též se proslýchá, že nárust nad 1 miliardu lidí byl vyprovokován důsledky zneužití ropy, atd. Tedy proč si to tedy "soudruzi" sociální inženýři nejdřív zapálili, aby teprve poté mohli přispěchat jako zachránci?
Dávno závisí fluktuace počtů obyvatel na libovůli řídících systémů.
A sama o sobě NENÍ příčinou ZNIČENÉHO PROSTŘEDÍ PRO ŽIVOT ani jiných důsledků.
Na to má největší přímý dopad průmysl.


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:178.40.61   |   2013-02-21  (15:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko ti môj filozofický kamarát, pre mňa nie si nepriateľ, len tvoj úspech v podnikaní a tvoje HejSlovenské ego ti zatemňuje rozum a v dobrom sa ta pýtam čo odkážeš svojim deťom a ich deťom, lebo peniaze pri 10% reálnej ročnrj inflácii nemajú dlhodobú hodnotu(ak samozrejme nebude za pár rokov hiperinflácia a velký krach) a nehnuteľnosti ako sme zistili od Grékov tiež ak nemáš na platenie daní tak ti to zoberú, takže čo im odkážeš, tento skvelí systém ktorý sa za 10-20 rokov už pravdepodobne nebude dať reformovať alebo sú tvoje deti šikovné po tebe a tiež budú sedieť doma pri káve a západniari budú ich otravovať a ponúkať im aby niečo vymysleli a to za poriadni kopec peňazí alebo deťom odkážeš len skrachovaní nereformovateľní HejSlovenský systém ala 19 storočie :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (15:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Proč by "pokrok" nemohl být podroben kritice? Proč to nezastavit (alespoň tedy zatím pomyslně), abychom se tomu mohli lépe "podívat na zoubek"? Dobu hájení si už užil. Nepotřebujeme se ohlédnout a nějak to zhodnotit? A také se podívat na směr a význam cesty?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-21  (15:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Nie Smartang to Vy nechápete. Vedeckotechnická spoloćnosť je pre mňa prínosom.

Uvediem príklady:

Kúrenie:
Nemusím kúriť drevom a ničiť lesy, páliť plyn ak svieti slniečko mám zdarma teplú vodu - bez roboty.
Nemusím kúriť veľa - totiž máme dnes materiály ktoré dobre izolujú.
Nemusím ani okolo kotla skákať - počítače dnes riadia celý proces.. Riadia ventily v domácnosti a tak ďalej.

Voda:
Nuž nemusím behať s vedrom hore dole do jarku a späť

Varenie:
Nemusím sa trápiť nad pahrebou. Všetko je dnes jednoduché.

Cestovanie:
Som tam a späť zachvíľu. Nemusím sa ťahať s tým sprostým koňom a vozom po prašnej ceste

Mohol by som aj pokračovať. Je toho veľa čo dnes nemusím.

A preto mám kopec času.. Oveľa viac. Môžem si svoje šťastie vychutnať.

A že žijeme v uponáhľanej dobe ? Tak ja vôbec nie Smartang. Mám veľa ćasu vďaka automatizácii.
Ale mne automatizácia slúži.. Neviem kedy začne slúžiť všetkým ľuďom ale bolo by dobré ak by nastali aj také časy.

A som šťastný aj preto že ak môžem niećo zautomatizovať vo svoj prospech, tak to neváham urobiť. Baví ma to.
Páči sa mi taký svet kde mne slúžia stroje."

Vsak preci nezive ma slouzit ZIVEMU. Ne naopak...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-21  (16:00)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vsechny vas zdravim ve spolek ! Pratele mi :)


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (16:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Vysmívat se někomu, že svými námitkami chce "někoho vracet zpátky na stromy" (mně by to třeba ani nevadilo, ale nenutil bych to druhým.) je povolené.
Zatímco poukázat na to, že každé pro má svoje proti, a že cena za tento (pokrok není jen jeden) "pokrok" (poháněný "vědecko-technicko-fanatickou" sortou)...nebyla dosud sebereflektována - je "zpátečnické"??


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (16:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ELdolars prečo si ma zase spájaš s peniazmi ? Mne je to jedno ako skončia peniaze.
Ja predsa nič nechcem, stačí mi iba vetrík vo vlasoch a slobodne sa rozhodovať v každej chvíli.
Kľudne nech to padne. A čo má byť ?


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-02-21  (16:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  OK, ale nie jednemu. Inak je niekde chyba.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (16:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Že plody VTF revoluce byly a jsou dosůd přednostně zneužívány pro násilné a destruktivní (např. války, manipulace, atd.) účely, to je Piko také "pozitivní" a nedestruktivní, jak požaduješ po nás?


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (16:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM spiatočnícke bolo Tvoje kritizovanie všetkého k čomu ćlovek kedy určitými cestami dospel.

Dokonca logiku si dokázal kritizovať. Vraj systém je vymyslel..

Nepreskakuje Ti tak trochu z toho protisystémového ťaženia ?


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (16:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "spiatočnícke bolo Tvoje kritizovanie všetkého k čomu ćlovek kedy určitými cestami dospel." Nekritizuju nic k čemu jsi Ty svým úsilím dospěl.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (16:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bylo to asi (pozitivní?) řešení, kdyby se vědecko-technicko-fantastický obor VYMANIL z posluhování těm, kteří to zneužívají pro mocenské účely, atd. Sama by měla mít zájem se očistit.
Pak snad dokážeme odpustit a pomalu zapomenout na to, co napáchala tato "kolaborace". Musíme však vidět nějakou snahu vycházející třeba "z lůna vědy".


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:178.40.61   |   2013-02-21  (16:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ELdolars prečo si ma zase spájaš s peniazmi ? Mne je to jedno ako skončia peniaze.
Ja predsa nič nechcem, stačí mi iba vetrík vo vlasoch a slobodne sa rozhodovať v každej chvíli.
Kľudne nech to padne. A čo má byť ?

no nekecaj Piko ti môj kamarát veľavážení, to ako vážne nič neješ, len sa vzduchu zo stĺpu naciciaš :DDDDDDDDDDDDDDDDD ale teraz vážne :DDDDDDDDDDD máš také šikovné deti že po tvojej smrti Piko povedú tvoju firmu úspešne ďalej??? alebo po pár rokoch firmu predajú alebo pôjde bez teba dolu vodou firma a peniaze za predanú firmu budú za pár rokov preč, tak ako to bude :DDDDDDDDDDD bude im dobre na Slobodnom Demokratickom vyspelom Fico-Dzurindostane :DDDDDDDDDDDDDD


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (16:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  V tento moment stojí jako spolupachatel.Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (16:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nooo eldolars zase si sa vyfarbil.. Firma a hlúposti majetky Ťa zaujímajú.

Čo odkážem svojim deťom a ich deťom sa pýtaš ?

Nooo EL v prvom rade ich učím slobodne žiť. Oni už budú vedieť sami čo v živote chcú, prečo by som im mal niečo odkazovať veď vśetko tu je. Celý svet im patrí.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-21  (16:14)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "sa idete posrat z automatizacii, cim vetcia technika, tym vetcie zotrocovanie cloveka v praci, technika nesluzi na to aby niekto menej pracoval a mal sa lepsie, ale aby produkoval vetci zisk pri nizsich vyrobnych nakladoch svojmu zamestnavatelovi, budicek!"

TAk to Kombajn vystihl pekne !


kombajn . hydykuwe3   |   ip:86.13.248   |   2013-02-21  (16:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  piko, dokazes si uvedomit ze sme vseci iba jeden velky celok ktory funguje iba vdaka symbioze a spolupraci? ze vsetko so vsetkym suvisi? ze to co dokazeme urobit dnes je to jedine co tu bude v buducnosti, a v budcnosti bude platit to iste? hmm... dnes ludia ziju v domoch, ci bytoch co sa postavili za komancou, co nam dala tato doba okrem internetu a vysielacky s fotoaparatom a internetom? lepsie auto ako bola skoda, ci lada? kolko si vtedy zaplatil za sto kilometrou jazdy? a kolko das dnes? boli zeny kedysi pre chlapou skaredcie ako su dnes, pretoze neboli napudrovane, a vyholene dole ako konkubiny? piko hmm?


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-02-21  (16:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  unbelievable ...
no, nie som istý či sa dnes bavíme s Pikom alebo ho niekto hackol. No nič, radu dostal 2 x.

Veľa zdaru chlopi, musím ...

Harry
Hovorí o tom oficiálne aj "agenda 21" Tí hajzli sa už ani moc nepretvarujú.
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1693-odhaleni-pravda-z-ust-australske-senatorky-ann-bressington-o
-nwo


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (16:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "v prvom rade ich učím slobodne žiť. Oni už budú vedieť sami čo v živote chcú, prečo by som im mal niečo odkazovať veď vśetko tu je. Celý svet im patrí."

Tyto dovednsti, co jim napcháváš do hlav, nebudou mít kde využít.
Pro Život ve skutečném světě je tedy nepřipravuješ, spíš jim připravuješ deprese z toho až zjistí, že to takhle nefunguje.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-21  (16:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  " Piko, opäť by som vyvráril vaše argumenty pekne jeden po druhom ... len námatkovo:

Cestovanie:
Som tam a späť zachvíľu. Nemusím sa ťahať s tým sprostým koňom a vozom po prašnej ceste

Sa teraz spýtam že to je dobre či zle že ste niekde za chvíľu? Čo to znamená z pohľadu šťastia? resp. kam sa Piko chcete ťahať tým vaším sprostým koňom, ak máte políčko v dedine a dôjdete tam peši?"

Pekne to Smartang napsal :) Jo jo.. je to tak !


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (16:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kombajn tak - take domy čo sa postavili za kapitalistov neexistuju ? Nepostavili sa v symbioze a spolupraci z ostatnymi ?
Prečo si vymýšľaš že sa svet zastavil.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (16:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "že to takhle nefunguje" jakmile opustí ochranu Tvého mikrosvěta.

Připravovat někoho na svět, který neexistuje (nevím, jestli kdy existoval nebo existovat bude budou-li (j)elita chtít a dovolí to.)...Smutný.
Jak moc potom musí člověk sklonit svoji důstojnost.


harry . paholenu0   |   ip:95.103.13   |   2013-02-21  (16:23)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang,poznam.A uz dlho.

Piko,na Tvoj vyrok

Nooo EL v prvom rade ich učím slobodne žiť. Oni už budú vedieť sami čo v živote chcú, prečo by som im mal niečo odkazovať veď vśetko tu je. Celý svet im patrí

Ti postnem toto , ale to iste uz poznas
http://www.youtube.com/watch?v=sEVm6xTEUuI


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (16:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Za stavil se až se zastavil :D
zAS TAVTE TO NĚKDO preboha ŽIVÝHo!
:)


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (16:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM
- Tyto dovednsti, co jim napcháváš do hlav, nebudou mít kde využít.

No vidíš aký si Ty. Bol si u mňa niekedy že vieš čo im napchávam do hláv ?
Takže prečo ma obviňuješ z toho čo ani nevieš či robím. ???
Nooo. Prečo ten negativizmus a obviňovanie ?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-21  (16:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Razím jedno kritérium: Hlupejm lidem chytrý věci do rukou nepatřej /napáchaj s tím škod, že by se jeden pos.../
To by znamenalo, že 99% populace by se NEJDŘÍV mělo nechat dorůst do své psychické dospělosti a "politicko-sociální" nezávislosti (to by ovšem nad/vlády a korporace musely nejdřív dovolit?) a až pak se dá pokračovat ve "vědecko-fantastické" větvi rozvoje."

PRESNE TAK !!! Nadherne napsano !


harry . paholenu0   |   ip:95.103.13   |   2013-02-21  (16:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko,postol som Ti to preto,aby si vedel,komu bude patrit cely svet.Ver tomu,ze Tvoje deti to nebudu.Tvoje deti budu vlastnit len to,co im bude dovolene.A je jedno ci sa to dosiahne cez ekozakony,alebo hrubou silou.To nie je podstatne.


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:95.103.18   |   2013-02-21  (16:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pikokamaráde máme kapitalizmus, takže je len finančná(penažná) Sloboda a ostatné je len propaganda :DDDDDDDDDDDD ale to ti isto vieš :DDDDDDDDDDD


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (16:34)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak jako byla doba, kdy si většina lidí myslela, že třeba "parazity nezastaví" (myšleno ty ve střevech například)...A hle- "vynález" antiparazitik.
Byla doba, kdy si lidi mysleli, že pokrok nezastaví a hle stačí trochu přiškrtit finance třeba:D a za chvíli to tu může vypadat jak v postindustriálním slumu, kam "odejde" maska civilizovanosti potom?


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (16:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  harry
Zemeguľa sa nedá odniesť - ani vo vreci. Stále tu bude.
A my na nej. Nedá sa zobrať. A zákony sú len pre tých čo poslúchajú.
Ak si myslíš to čo si napísal tak už si sa s tým stotožnil..
Už si to prehral. :-)
No svet ako taký tu bude stále, my v ňom a bude len to ćo urobíme.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-21  (16:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Vy si asi neuvědomujete (nezapočítatelné náklady), že Vaše pseudobohatství náš všechny obralo o mnohem cennější hodnoty! A to má pokračovat? DO kdy? Až budeš co? No psviťte na konec té cesty...Ať se může "informovaně rozhodnout" zda tam chceme "tlačit bárku"."

NO ? ... DO KDY ??? ... ! A KAM ?!!

...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-21  (16:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ""A to má pokračovat? DO kdy? Až bude co?" Chceme taky vědět, kde je tomu konec, kde už budete "nasyceně (a spokojeně už jen odumírat?)", kam (nás) to vede? No proč na to nechcete narovinu odpovědět, kde se to má zastavit, na jaké úrovni?
Ta vědecko-fantastická revoluce."

Asi nikdy.. S lidi budou brzy roboti, a poleti se skodit jinam...

Pokud se ty lidske deti neproberou

:/


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (16:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko: Svět už nezáleží na nás, ba ani ten pokrok, když ho přece nezastavíme, tak to je jasným důkazem, že na nás vůbec nezávisí, že nás nepotřebuje a že tedy nám ani nemusí sloužit, ale my jemu! se "přizpůsobovat".


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-21  (16:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Smartang políčko v dedine už nepotrebuje pluh ?
To už nie je predmetom vedeckotechnického pokroku ?
Som myslel že je.

No tak určte hranice..
Od akých hraníc vedeckotechnický pokrok je a po aké hranice siaha.

Možno by ste si mal Smartang prečítať niečo trebárs o svetle a jeho vývoji.

Najprv boli - také svietidlá s horiacou dlhou trieskou a triesku zvykli vymieňať deti každých 15 minút.
Bola to ich domáca povinnosť.
Potom sa robili lojové sviečky a prešli určitým vývojom.
Prišli na svet petrolejky.
Neskór sa skúśalo prvé pouličné osvetlenie. Svietilo len jednu noc.
Potom prišla žiarovka.
A tak ďalej - Dnes máme led úsporné svietidlá..

Zapnete vypínačom Smartang a svieti to.. ZÁZRAK.

Ale Vy to nevidíte Smartang však. Neviete byť šťastný že Vám svieti doma svetlo.
AHA...
Veď je to pre Vás samozrejmosť a brízgate tu na vedecký pokrok.."

Radeji doma palit svicku... Nez toto vcem se ted nachazime...


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (16:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Tak ešte raz ANONYM aj Ty Nemenovaný..

Veď urobte si po svojom ako sa Vám páči, Neviete slobodne žiť ?
Tak to ja Vás mám naučiť - alebo kto ?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-21  (16:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Dovolíme skrz korporace, které si některé z Vás mohly dovolit uplácet (za status quo? Držhubné?) hračkama atd., přivlastnit si, narušit, kontaminovat, zabrat, zničit, znásilnit, atd. ještě kolik "MÍSTA"? Kdyby to aspoň mělo nějaký dohledný strop, nějaké hranice, tak bychom třeba řekli: OK, tak my to ještě strpíme, ale jakmile překročíte tohle...Hra končí!"

!!!Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-21  (16:44)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "VTR sa nemá ako zastaviť, iba ak "násilím". Pokrok už dávno nie je v symbióze s tým ako by sa mal človek zdravo vyvýjať. Preto nie je iná cesta ako tá, že sa buď vnútorne uvedomíme a zmeníme svoje počínanie od základov, alebo nás tá VTR raz prevalcuje."

Svata Pravda !!
:/


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (16:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemenovaný

Urob si kľudne aj lojové sviečky. Môžem Ti pohľadať technologický návod ak chceś.
Mne je to jedno ak chceš byť pri sviećkach - tak buď. :-)


Fero . lifuroru61   |   ip:90.182.25   |   2013-02-21  (16:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko, ako mas riesene kurenie?


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (16:46)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko Piko Piko, proč taková zavádějící směska?:
"Najprv boli - také svietidlá s horiacou dlhou trieskou a triesku zvykli vymieňať deti každých 15 minút.
Bola to ich domáca povinnosť.
Potom sa robili lojové sviečky a prešli určitým vývojom.
Prišli na svet petrolejky.
Neskór sa skúśalo prvé pouličné osvetlenie. Svietilo len jednu noc.
Potom prišla žiarovka.
A tak ďalej - Dnes máme led úsporné svietidlá.."

V těch "fázích" jsou jasné rozdíly (ne však "technologické" jako spíš v tom kdo je má "v rukách".).
A zapomněl jsi poslední: A tak ďalej - Dnes máme led úsporné svietidlá.."
Dnes, v zemi, kde dnes už znamená včera, zítra nebudeme MÍT ani ty ledky (mít jenom proto, že nám je milostivě "dodají", distribuují), natož UMĚT a MOCI a MÍT z čeho a kde vyrobit.ElDolars . vuhenydi61   |   ip:95.103.18   |   2013-02-21  (16:48)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko žije v sebaklame ktorý mu vytvára jeho ego a peniaze ktoré má a ostatným radí aby sa oslobodili a boli pozitívni a že im bude dobre :DDDDDDDDDDDDD


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (16:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  O (ne)vlivu na "směr" vývoje (třeba i těch technologií) ani nemluvím.ElDolars . vuhenydi61   |   ip:95.103.18   |   2013-02-21  (16:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko ja nechcem úsporné neekologické ortuťové svetlá, ja chcem žiarovky klasické a chcem aby nedávali prísadu do wolframoveho vlákna aby skôr prehorelo, prečo nemôžem mať tieto žiarovky v obchode ktoré chcem, potom sa necítim predsa slobodne :DDDDDDDDD


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (16:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko je prostě výjimka z pravidla (které se daří i v takových podmínkách a hlavně podmínky jako náleží jemu nemůže mít každý), proto to taky nelze vnímat jak bernou minci.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (16:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jáááj. Tak Ty si technologický analfabet. Preto sa Ti dnešný svet nepáči.
LED diódy si vieme aj vyrobiť Nemenovaný ale boli by drahśie tak ich kupujeme.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (17:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Eldolars nemám žiadne veľké peniaze a ani ego. Si sa zase kopol.. Mám niečo iné.

Našepkám Ti čo: Slobodnú myseľ a slobodného ducha a slobodné povolanie a ešte slobodné rozhodovanie sa. Nezávislé.
Je mi dobre na tom svete keď môžem robiť čo chcem ale nemusím.

Nie je to sebaklam iba moja realita. A viem že Ty máš inú - realitu. Nemenovaný tieže má inú..

A vôbec priatelia viete o tom že akú realitu okolo seba vytvárame v takej žijeme ?

Ak nie tak naučte sa to.


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (17:01)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Eldolars nemám žiadne veľké peniaze a ani ego. Si sa zase kopol.. Mám niečo iné.

Našepkám Ti čo: Slobodnú myseľ a slobodného ducha a slobodné povolanie a ešte slobodné rozhodovanie sa. Nezávislé.
Je mi dobre na tom svete keď môžem robiť čo chcem ale nemusím.

Nie je to sebaklam iba moja realita. A viem že Ty máš inú - realitu. Nemenovaný tieže má inú..

A vôbec priatelia viete o tom že akú realitu okolo seba vytvárame v takej žijeme ?

Ak nie tak naučte sa to.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (17:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nejmeny: Jen tak dál, zastavit a teprv pak hodit zpětnej chod a dostat Systém a jeho brániče do pozice, že ONI se musí najednou bránit (a co je jim "milé"), dostat Systém do role toho kdo bude trpět (obrácení rolí).
Teď jdu ven, pak se vrátím ale pod jiné téma.

Pokrok už mě nebaví.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-21  (17:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  AMNONYM

Ty si tou svojou hubou ktorú si nezavrel aj tak nikdy nić pozitívne nevytvoril takže je mi ťažko sa s Tebou baviť. Kľudne kritizuj ale prečo si si vybral mňa na svoje konverzácie.

Som človek ktorý ráno vstane a má pred sebou celý deň. Slobodný deň. Robím len to čo chcem
Nepracujem pre elity ani kvôli elitám, ale pre seba a nenechám sa zneužívať. Tu hubu si otváraš lebo si zneužívaný..

Prečo to hovoríś mne ? A prečo ma obviňuješ ? Ja predsa ráno vstanem a mám čas len pre seba.
Nezdieľam s Tebou ani ten Tvoj život kde sú nejaké elity či čo to spomínaš.
A nemôžem za to že veľa ľudí sa nechalo zotročiť. Nepatrím medzi nich tak prečo mi tu píšeš tie veci

Citujem: že mě uplatěj nějakýma drobkama (jako Vám).

Hrdina tak ži konečne hrdo s vystretou chrbticou a nežvaň o mne ako o človeku ktorý sa vraj nechal uplatiť drobkama. Ale Teba niečo serie, tak budeš všetkých obviňovať zo svojej biedy."

Piko to ze ty mas svobodny den a mas se dobre, jeste neznamena ze se tak ma NEBO MUZE mit zbytek sveta...

A to ci snami zdilis nebo nezdilis nejaky nazor na svet, nic nemeni na existenci jELIT.

Svet je ve sr*ckach, a skutecne jedine co muzes delat abys to nevidel, je AKORAT ZAVIRAT oci...
Jak te to bavi... Tak se nenech rusit


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (17:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nemenovaný

Tak mi napíš ako si dnes zmenil svet aj z Nanukom - ak si kritizoval slobodného človeka ?

Ej chlapci moji.. Nájdite si iné objekty na to. Takto svet nezmeníte.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-21  (17:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobre Nany :) Ja to zde doctu, odepisu, a pujdu tez neco delat :)

vsak zatim ahoj :) ozvi se jak dorazis :)


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-21  (17:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "AMNONYM

Ty si tou svojou hubou ktorú si nezavrel aj tak nikdy nić pozitívne nevytvoril takže je mi ťažko sa s Tebou baviť. Kľudne kritizuj ale prečo si si vybral mňa na svoje konverzácie.

Som človek ktorý ráno vstane a má pred sebou celý deň. Slobodný deň. Robím len to čo chcem
Nepracujem pre elity ani kvôli elitám, ale pre seba a nenechám sa zneužívať. Tu hubu si otváraš lebo si zneužívaný..

Prečo to hovoríś mne ? A prečo ma obviňuješ ? Ja predsa ráno vstanem a mám čas len pre seba.
Nezdieľam s Tebou ani ten Tvoj život kde sú nejaké elity či čo to spomínaš.
A nemôžem za to že veľa ľudí sa nechalo zotročiť. Nepatrím medzi nich tak prečo mi tu píšeš tie veci

Citujem: že mě uplatěj nějakýma drobkama (jako Vám).

Hrdina tak ži konečne hrdo s vystretou chrbticou a nežvaň o mne ako o človeku ktorý sa vraj nechal uplatiť drobkama. Ale Teba niečo serie, tak budeš všetkých obviňovať zo svojej biedy."

Piko, pomalu. Vse ma svuj "cas"


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-21  (17:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jaj to sem nechtel kopirovat. to uz tam nepatrilo... to byla odpoved na tvuj komentar nyni piko... :))


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-21  (17:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Jáááj. Tak Ty si technologický analfabet. Preto sa Ti dnešný svet nepáči.
LED diódy si vieme aj vyrobiť Nemenovaný ale boli by drahśie tak ich kupujeme."

Jo piko :D urcite to bude tim ze nerozumim technice :D:D


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (17:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmenny načo vyťahuješ staré komentáre. Ten čas predsa už uplynul.

Som len zvedavý kedy si vyberiete pozitívnu cestu. Zatiaľ stále nić.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (17:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Náhodou dneska nám např. Piko pomohl ani neví jak.
(Jako ten, kdo brání systém.) - Díky tomu víme, co je Systému milé a na jaké kuří oka mu tedy šlapat v případě, že zlobí,)ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.14   |   2013-02-21  (17:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  (Né Pikovi,))
Ten nechť promine.
A do jeho soobního života nikomu nic není a myslím, že to tu ani nechcem nijak probírat a nemusí ani on se zmiňovat přece o svých přístupech v soukromí,)


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-21  (17:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Eldolars nemám žiadne veľké peniaze a ani ego. Si sa zase kopol.. Mám niečo iné.

Našepkám Ti čo: Slobodnú myseľ a slobodného ducha a slobodné povolanie a ešte slobodné rozhodovanie sa. Nezávislé.
Je mi dobre na tom svete keď môžem robiť čo chcem ale nemusím.

Nie je to sebaklam iba moja realita. A viem že Ty máš inú - realitu. Nemenovaný tieže má inú..

A vôbec priatelia viete o tom že akú realitu okolo seba vytvárame v takej žijeme ?

Ak nie tak naučte sa to."

Takze podle tebe by meli byt aj deti v africe stastne ? je to jejich vina ze s prazdnymi zaludky nedokazou byt stastni ???

No piko... to je teda moudro


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-21  (17:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Bezejmenny načo vyťahuješ staré komentáre. Ten čas predsa už uplynul.

Som len zvedavý kedy si vyberiete pozitívnu cestu. Zatiaľ stále nić."

Piko ja prisel pozdeji a nestihl jsem vse precist tak sem procital diskuzi od zacatku, a reagoval ...


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-21  (17:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Náhodou dneska nám např. Piko pomohl ani neví jak.
(Jako ten, kdo brání systém.) - Díky tomu víme, co je Systému milé a na jaké kuří oka mu tedy šlapat v případě, že zlobí,)"

No nestihl jsem jeste procist celou diskuzi :) ale doctu ted...


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (17:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM ale to sa mýliš.. Nebránim žiadny systém.

Jednoducho verím v pokrok. Totiž okolo mňa je ho vidieť a slúži mi.
A nie je to ten systém ktorý je vonku. :-)

V kotolni mám napríklad všetko riadené a vśetko sa to tam samo deje.
Nemusím sa o nić starať a všetko mi slúži.

Chceš tvrdiť že je to zlé.. A z akého titulu či dôvodu ?

No napíš to.. To som zvedavý čo vypotíś.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-21  (17:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Jednoducho verím v pokrok. Totiž okolo mňa je ho vidieť a slúži mi."

Takze Ty VERIS piko ? :))


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:95.103.18   |   2013-02-21  (17:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko aj ja chcem také kúrenie hi-tech keď vravíš že to ide aj bez peňazí a slobodne, len treba chcieť tak ja chcem bez tých peňazí, Piko ako nato??? :DDDDDDDDDDDDDDD


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (17:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmenny nie že verím, ale mám možnosti si to aj overovať.
A iste verím tomu aj do budúcna pretože technológie mi dávajú prácu a budúce možnosti.

Vy ste chlapci tak zaslepený vašou túžbou na všetko dookola brízgať,
že haníte aj to čo je dobré. :-)Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-21  (17:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "A nie je to ten systém ktorý je vonku. :-)"

V kotolni mám napríklad všetko riadené a vśetko sa to tam samo deje.
Nemusím sa o nić starať a všetko mi slúži.

Chceš tvrdiť že je to zlé.. A z akého titulu či dôvodu ?"

Samo o sobe na to neni nic zle... ALE
""Mám veľa ćasu vďaka automatizácii." Lituji, Váš čas nám za to nestojí."

LITUJEM piko..

TVUJ CAS ZA TRAPENI SVETA NESTOJI !


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-21  (17:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Bezejmenny nie že verím, ale mám možnosti si to aj overovať.
A iste verím tomu aj do budúcna pretože technológie mi dávajú prácu a budúce možnosti.

Vy ste chlapci tak zaslepený vašou túžbou na všetko dookola brízgať,
že haníte aj to čo je dobré. :-)"

Mozna...

A Mozna take Ty nevnimas souvisosti vseho se vsim


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:95.103.18   |   2013-02-21  (17:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko mi nebrýzgame na vedu a techniku ale na systém a zisk za každú cenu a proti neo-liberalizmu :DDDDDDDD


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-21  (17:30)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Bezejmenny nie že verím, ale mám možnosti si to aj overovať.
A iste verím tomu aj do budúcna pretože technológie mi dávajú prácu a budúce možnosti.

Vy ste chlapci tak zaslepený vašou túžbou na všetko dookola brízgať,
že haníte aj to čo je dobré. :-)"

Takze by jsi veril aj Nabozenstvi? Kdyby ti davalo praci a budouci "hodnoty" ?


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (17:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takze by jsi veril aj Nabozenstvi? Kdyby ti davalo praci a budouci "hodnoty" ?

Nemenovaný Ty to máš v hlave tak trochu popletené.
Nejde len o prácu ći hodnoty. Je to moja srdcová záležitosť.
Veda a technika. No.. Je to pravda.
A Vy len brízgate na všetko čo s ňou súvisí.

Rozumieš už tomu teraz, alebo nie ?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-21  (18:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko to si zase nemyslim, psal sem ti prece ze samo o sobe by na tom co pises nebylo nic spatneho..


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-21  (18:08)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  neni na tom nic spatneho pokavad se pouziva spravne... promin piko jestli to vyznelo ode mne jinak...


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (18:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bezejmenny - ale zle je to že si vyberáte nesprávne objekty na svoju kritiku..

Nedávno to bola Logika.
Ešte stále si myslíš s Nanukom že to je vynález systému aby nás poplietol ?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-21  (18:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  co se tyce LOGIKY, to byla uvaha piko. zamysleni...

kazdy si v te debate muze najit co mu treba na jeho momentalnim stupni.


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-21  (18:16)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  hele piko co o sobe napsal Davo :D:D vedle...


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (18:25)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No Davo je Davo... Ten má iné starosti. :-))

Nemenovany

Prečo nekritizujete zneužívanie vedy ale kritizujete vedu samotnú.
Prípadne:
Prečo nekritizujete zneužívanie logiky ale logiku samotnú.
Prečo nekritizujete nesprávne používanie technológií ale technológie.
Prípadne peniaze - nástroj na výmenu tovarov a služieb..
Prečo nekritizujete radšej zneužívanie toho nástroja.
Máte snáď lepšiu alternatívu ako si vymieňať tovary a sluźby ?

To sa chcete vrátiť naozaj niekde na strom ?


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-21  (18:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Kritizujeme zneuzivani.

Kritizujeme SYSTEM.

Nekritizujeme Technologie jako takove.. Rozumna a VYSPELA(tim nemysleno technicky) Spolecnost, je dokaze pouzivat s rozumem, uvazene.
Abysme se vsak takovouto spolecnosti stali, BRANI tomu System


Piko . syfaqyxy   |   ip:95.102.98   |   2013-02-21  (19:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Systém tvoria ľudia ako som ti už povedal.
A rozumná a vyspelá spoločnosť potrebuje ľudí ktorí vedia konať cieľavedomo v prospech niečoho pozitívneho a nie neustále bojovať proti niečomu. Tak sa nedá nič dosiahnuť.


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:95.103.18   |   2013-02-21  (19:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Izrael schválil ťažbu ropy na Golanských výšinách

Povolenie ťažby ropy zrejme vyvolá negatívne reakcie zahraničia, pretože výšiny sú podľa medzinárodného spoločenstva stále považované za okupované.

JERUZALEM. Izrael schválil projekt ťažby ropy na Golanských výšinách.

Židovský štát túto strategickú oblasť, ktorá pôvodne patrila Sýrii, zabral počas krátkeho vojnového konfliktu v roku 1967.

Izraelské ministerstvo energetiky a vodných zdrojov dnes podľa agentúry AP oznámilo, že pre americko-izraelskú spoločnosť Genie Energy vydalo povolenie na výstavbu ropných veží v danom regióne.

Spoločnosti šéfuje Effi Eitam, bývalý minister izraelského kabinetu.

Izrael oficiálne anektoval Golanské výšiny v roku 1981, medzinárodné spoločenstvo to však stále považuje za okupáciu.

Ťažbu ropy na výšinách zastavili pred 20 rokmi po izraelsko-sýrskych rokovaniach, na ktorých sa hovorilo aj o prípadnom vrátení Golanských výšin Sýrii. Rokovania ale nepriniesli mierovú dohodu.

Povolenie ťažby ropy zrejme vyvolá negatívne reakcie zahraničia, a to krátko pred návštevou amerického prezidenta Baracka Obamu, plánovanou na jar, napísala AP.

http://www.sme.sk/c/6710566/izrael-schvalil-tazbu-ropy-na-golanskych-vysinach.html


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:95.103.18   |   2013-02-21  (19:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Piko tak nám napíš za čo pozitívne máme bojovať aby Slovensko sa posunulo z vyspelého Dzurindo-Ficizmu dopredu k prosperite(pozitíva ktoré porazia negatíva HejSlovenska):DDDDDDDDDDDDDDDD ale reálne riešenia, nie heslá :DDDDDDDDDDDDD


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-21  (19:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Systém tvoria ľudia ako som ti už povedal.
A rozumná a vyspelá spoločnosť potrebuje ľudí ktorí vedia konať cieľavedomo v prospech niečoho pozitívneho a nie neustále bojovať proti niečomu. Tak sa nedá nič dosiahnuť."

Proto je treba uvedomely CLOVEK


Bezejmeny . dupakyqe28   |   ip:90.178.25   |   2013-02-21  (20:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "A Ty zas nedokážeš asi pochopit, že k tomu, abys "zasadil (třeba si tomu říkej "pozitivní") strom", potřebuješ vykopat jámu, no respektive spálit "plevel", co tam zavádzá (jen proto, že tam byl "první"), vyrvat i s kořeny, vyčistit zem (Tento "plevel" - jsou systémové programy vedoucí ke zkáze, což ale obvykle není vidět hned, ale když už to vidět je, je pozdě.).


Hmm. Obrazne si písal..

Keď všetko spáliš tak bude všetko iba spálené. A kým strom vyrastie budeš sedieť na spálenisku..
Tak si to chcel ? A nebolo by lepšie rovno zasadiť to ćo chceš sadiť, a to čo je teraz zlé to zhnije samé pretože to prestaneš vyživovať ? Pán zahrádník."

Musim uznat! Ze toto si napsal pekne piko :)


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-02-21  (23:02)
45% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Tak ako, bezmenný a anonymný pacient? A čo vy, ElDebils a Smarťank? Našli ste v tom vychýrenom Bhutane šťastie? Našli? Našli? Nenašli... To som si aj myslel. Za to ste tu ale nakadili somarín až vyše kolien! Hádam to dotiahnete až na tisíc hlúpych príspevkov, keď sa zajtra vráti bezmenný zas z osobitnej školy. Len buďte opatrní, aby ste sa pri tom pseudo filozofickom vyprázdňovaní v tých svojich názorových exkrementoch neutopili... :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Anupew . jacanidy24   |   ip:85.163.15   |   2013-02-21  (23:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium - LoL :D


ElDolars . vuhenydi61   |   ip:95.103.18   |   2013-02-21  (23:39)
55% hlasovalo = 1  
mínus plus
  Pandebilium už si si našiel nového fúrera, tvoj fúrer Bulo Von Elektra je už starý chuj nad hrobom, tak napíš kto bude ten nový vúdce a keď Bulo otrčí kopytá tak to poriadne oslávim :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-02-22  (07:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  čo pande, seansa skončila ?
http://www.youtube.com/watch?v=EPLMnoAxaKsPOPI . fopepuli28   |   ip:195.91.10   |   2013-02-22  (13:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  cela tato diskusia mi akosi pripomina cast jedneho textiku od HORKYZE SLIZE.
Viš,tak ti povim, že tak ako minule,hmm,tak nevim no,tak rozumim,no ale viš.
Spredu aj odzadu súložíme vedno,spredu aj odzadu prečítame jedno.
Videl David v divadle div.Kaja grga jak.Kata grga tak.Agata ma sama taga.
Kurací burger sa v Zágrebe nepýta, za to však kohúta si vychutnám dosýta.
Heej!čo je tu?Začiatok konca, konca koncertu.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


päť + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


POZOR: Návrh novely zákona o lesoch chce obmedziť aj vás a vaše deti!


 - POZOR: Návrh novely zákona o lesoch chce obmedziť aj vás a vaše deti!2013-05-28  (17:27)  |  Ekológia
Ministerstvo pôdohospodárstva a regionálneho rozvoja predložilo do pripomienkového konania návrh novely zákona o lesoch. Nie je nič výnimočné, že prakticky od vzniku tohto ministerstva vychádzajú z jeho „dielne“ návrhy zákonov, v ktorých sa určití predstavitelia tohto ministerstva neustále snažia o dve základné veci:

Proč nejdu demonstrovat proti Monsantu.


2013-05-24  (09:14)  |  Ekológia
Jděte a zbourejte regály plné monstantového masa ve všech hypermarketech, jděte a pošlete doprdele všechny restaurace, které nabízejí maso a zeleninu z velkopěstíren a chovů.


Jak je to s GMO na Slovensku? Vyjádření Ministerstva zemědělství.


2013-05-22  (09:06)  |  Ekológia
Nedávno som napísal e-mail na ministerstvo pôdohospodárstva ohľadne GMO, je to zdĺhavé, ale chcel by som Vás požiadať, (ak sa dá) aby ste to skrátili a napísali to ako článok pre slovenských čitateľov. Ak sa nedá, môžem to urobiť aj ja. Tu je odpoveď


NA ZEMI SKUTEČNĚ EXISTUJÍ NESMRTELNÉ ORGANISMY?


2013-05-09  (09:10)  |  Ekológia
Nikdy nezestárnou a nezemřou. Alespoň ne přirozenou smrtí. Mohou se znovu a znovu obnovovat. Neznají, co jsou to nemoci a stařecká nemohoucnost…Věčně mladé a věčně zdravé… Kdo to vlastně je? Výplod fantazie spisovatelů-fantastů?


Bill Gates nečekaně spouští edukativní program zaměřený na veganství


2013-03-27  (07:36)  |  Ekológia
Bill Gates přišel s poměrně nečekaným projektem sloužícím k podpoře veganství.


KOBERCOVÝM BOMBARDOVÁNÍM ZA OBNOVU LESŮ NA PLANETĚ ZEMI


2013-03-22  (09:55)  |  Ekológia
Naprosto jedinečná myšlenka, která má vytvářet lesy svrháváním milionů stromků z letadel. Zařízení instalovaná do obřích dopravních letadel C-130 používaných ozbrojenými silami k rozprostření koberců minových polí v bojových zónách byla upravena k rozmisťování stromků v odlehlých oblastech včetně částí Skotska.


RADIAČNÍ VAROVÁNÍ, KTERÉ VÁM PROPAGANDISTICKÁ MAŠINÉRIE MAINSTREAMU NEPOVÍ


2013-02-26  (10:30)  |  Ekológia
Radiace z katastrofy jaderné elektrárny v japonské Fukušimě je teď aktivní v ekosystému po celém západního pobřeží Severní Ameriky … už i mořské chaluhy jsou radioaktivní.


Lidstvo páchá akt sebevraždy v gigantickém měřítku...


2013-01-20  (13:10)  |  Ekológia
Odborníci na životní prostředí varují, že lidstvo stojí na prahu kolapsu globální civilizace. Tvrdí, že kolaps bude výsledkem řetězu krizí, které postupně rozloží podmínky pro udržení existence komplexních společností na současné úrovni. Lidstvo páchá akt sebevraždy v gigantickém měřítku...


Příroda vrací úder – brouci lačně žerou geneticky modifikovanou kukuřici od Monsanta


2012-06-25  (08:16)  |  Ekológia
Kukuřici vykonstruovanou genetickým inženýrstvím od Monsanto, aby zabíjela kořenožrouta kukuřičného, údajně tito škůdci už s chutí žerou. Díky rozsáhlému spoléhání na geneticky modifikované (GM) plodiny tito drobní kořeny užírající škůdci už zase převzali pole, čímž přechytračili genetické inženýry, od kterých se čekalo, že je vystrnadí.


Prírodný hobití domček v lese


2012-05-22  (19:20)  |  Ekológia
Pozeráte sa na fotografie domu, ktorý postavil pán Simon Dale pre svoju rodinu vo Walese. Postavil ho sám so svokrom, za pomoci okoloidúcich a priateľov, ktorí prišli na návštevu. Štyri mesiace od začiatku výstavby bol domček hotový a bolo možné pohodlne sa presťahovať a zabývať. Simon odhaduje, že stavba mohla trvať tak 1000-1500 pracovných hodín a stála 3800€. V rámci trhu s nehnuteľnosťami to vôbec nie je veľa :-D


Horror měsíce: Dobrou chuť!


2012-05-07  (09:01)  |  Ekológia
Miliarda lidí trpí podvýživou, ale 80 procent světové produkce sóji a kukuřice se zkrmí hospodářským zvířatům. Na 1 kg masa je potřeba 3700 litrů vody. Pro zajímavost: jeden čtvereční hektar uživí jednoho všežravce, 12 vegetariánů a 50 veganů. Při veganské stravě se nás na Zemi vejde s klidem 40 miliard.


Zahoďte chemikálie v domácnosti a použijte citrón


2012-04-29  (15:08)  |  Ekológia
Nemusíte utrácet peníze za toxické chemikálie k čištění domů, léčení rýmy, nebo hýčkání vaší pokožky. Citronová šťáva je jednoduchou přírodní alternativou, kterou můžete nahradit nespočet lahví předražených chemikálií.


Maďarsko zničí všechna geneticky modifikovaná kukuřičná pole od Monsanta


2011-08-22  (10:26)  |  Ekológia
V březnu Maďarsko představilo nové nařízení, podle kterého musí být geneticky modifikovaná semena kontrolována před jejich uvedením na trh. Nicméně některá geneticky modifikovaná semena byla dána farmářům, aniž by si toho byli vědomi.


Bývalý šéf FBI, Ted Gunderson L., urobil vyhlásenie týkajúce sa chemtrails !


2011-07-20  (21:51)  |  Ekológia
Náhodou viem o dvoch miestach, kde lietadla tento "náklad smrti" ...kde toto svinstvo striekajú na nás. Štyri lietadlá Národnej gardy sú vo vzduchu v Lincolne a v Nebraske. A ostatné lietadlá sú mimo v Oklahome. Osobne som pozoroval lietadla, ktoré ešte stáli v Nebraske - Lincolne, v Nebraske - u Air National Guard. Na týchto lietadlách niesu žiadne označenia. Sú to obrovské, bombardéry typu lietadla a bez označenia. Jedná sa o trestný čin: zločin proti ľudskosti...


Tajomstvá vody


2011-05-24  (16:35)  |  Ekológia
Voda je skutočným nosičom informácií. Tak ako ju dokážu zašpiniť chemikálie, rovnako ju dokážu znehodnotiť negatívne myšlienky ľudí.


Fluór váš každodenný!


2011-04-25  (16:21)  |  Ekológia
Fluorid zlúčeniny, ktoré sú uvádzané vo vode (fluoridacia), neboli nikdy testované z hľadiska bezpečnosti pred schválením. Nedávny nezávislý výskum vedcov ktorý nie je spojený zo zubnou obchodnou organizáciou ukázali nasledujúce...


Ľudská krutosť bez hraníc


2011-02-19  (20:31)  |  Ekológia11letý Birke Baehr představuje svůj pohled


2011-01-23  (21:21)  |  Ekológia
11letý Birke Baehr představuje svůj pohled na hlavní zdroj našich potravin - vzdálené a nevábné průmyslové farmy. Odsunutí farem z dohledu vytváří nereálnou růžovou představu o masovém zemědělství, tvrdí a poukazuje na místní a zdravou produkci potravin.


Efektivita hospodárenia so zdrojmi energie


2011-01-09  (13:24)  |  Ekológia
Príroda má jednu neoceniteľnú vlastnosť: dokonalú efektivitu využívania zdrojov. Je veľmi pravdepodobné, že príroda využíva všetok potenciál slnečnej energie, ktorá je našej planéte k dispozícií, na svoj metabolizmus a kolobeh živín. Je preto skutočne málo pravdepodobné, že človek príde na to, ako urobiť z jedného joulu dva. Teda ak platí zákon zachovania hmoty a energie. Priame čerpanie slnečnej energie má teda evidentné limity.


Globálny humbuk s otepľovaním


2010-12-27  (07:25)  |  Ekológia
O tom, ako ľudská hlúposť zo životne dôležitého plynu najväčšieho nepriateľa ľudstva urobila a ako sa masy hlúpo zmanipulovať dali.


Chemtrails potvrdený!


2010-12-21  (16:20)  |  Ekológia
Štatistické štúdie na zvýšený výskyt týchto látok v oblasti použitia chemtrails v USA majú nasledovné príznaky: -Spontánna krvácanie z nosa niekedy aj intenzívne krvácanie -dýchavičnosť - bolesti hlavy - problémy s rovnováhou prechadzajuc do chronickej únavy -častejšie epidémie chrípky -astma -zápal spojiviek


Permakultúra je hlas matky Zeme


2010-07-30  (12:26)  |  Ekológia
Rozhovor s Karolom Končkom - géniom, ktorý vie, že naša záchrana je len v našich rukách


Ekologické alternatívy v architektúre


2010-06-08  (11:51)  |  Ekológia
V poslednej dobe je citeľný nárast potreby a požiadavky na architektúru prijateľnejšiu k prostrediu. Je to spôsobené najmä tým, že až tretina spotreby fosílnych palív pripadá na stavebníctvo.


Pobřeží jižní Itálie spláchne až sto metrová vlna tsunami díky podmořské sopce Marsili


2010-05-26  (08:52)  |  Ekológia
Pobřeží jižní Itálie spláchne až sto metrová vlna tsunami díky podmořské sopce Marsili


KATASTROFY BUDOU POKRAČOVAT


2010-04-27  (18:53)  |  Ekológia
To, co se odehrává, je pouze malý náznak toho, že se nestaráme o svůj domov, a nenapravujeme vztahy mezi lidmi. Jenom člověk je schopen uvést síly přírody do rovnováhy. Jak to udělat...


Nosnice


2010-03-22  (12:44)  |  Ekológia
V Európskej únii je v neprirodzených klietkových podmienkach chovaných takmer 250 miliónov nosníc - sliepok určených na znášanie vajec. V úzkych klietkach má každá nosnica priestor menší ako hárok papiera veľkosti A4. Nemôžu tu vykonávať žiadnu zo svojich prirodzených potrieb.


Stevia Sladká. Bezedný zdroj "cukru" zadarmo, navěky a bez kalorií.


2009-07-12  (15:47)  |  Ekológia
Každý by chtěl určitě mít doma bezedný zdroj cukru. A navíc bez kalorií . Je to možné ? Ano je. Informace jsou dnes cennější, než peníze.


Je konope užitočnejšie ako ropa?


2009-05-31  (02:28)  |  Ekológia
Touto formou by som chcel poukázať na problém ktorý je väčšinou ignorovaný, problém ktorý ma globálne nepriaznivé až katastrofálne následky a problém ktorý sa dá riešiť.


Ďaľšie z ekológie...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Etikoterapia

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Pravá tvář BSA

O organizaci BSA (Business Software Alliance) se v poslední době mluví stále častěji. Přitom o ni skoro nikdo nic neví. Zvláště v Česku je zahalena tajemstvím. Pod rouškou sladkých slov o bezpečném softwaru se skrývá velký byznys, lobování na vysokých místech, zastrašování, represe a skandály.


Zažijeme doposiaľ najväčšiu hospodársku krízu

Postavili mu nákupní centrum vedle domu – oběsil se ...

Subvertising - iná reklama (video s titulkami)

Michail Chazin : Skutočné príčiny svetovej finančnej ...

Aspartam - umělé sladidlo, bezpečné jako mateřské ml...

Archív

Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce?

2. března 2013 protestovaly proti vládě škrtařů v Portugalsku statisíce lidí, jen v Lisabonu jich bylo půl miliónu, od té doby opět mlčení. Mlčí se o revolučních událostech v Řecku, Albánii, Itálii, Španělsku, Portugalsku, mlčí se o demonstracích ve Francii, Německu, Maďarsku, Rumunsku. Cenzura je totiž dobrým nástrojem totality.


Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Dane by sa mohli zrušiť a štát by dokázal existovať!

Den bez lékaře, nákupů, médií

Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage


Generated in 0.3209 s