26. August 2019
    
Bitcoin dosiahol hodnotu 115 eur. Bude ďalej rásť? - Dolezite.sk

Bitcoin dosiahol hodnotu 115 eur. Bude ďalej rásť?


  2013-04-06  (18:27)  |  Z domova
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Bitcoin dosiahol hodnotu 115 eur. Bude ďalej rásť?

Bitcoin dosiahol hodnotu 115 eur. Bude ďalej rásť?

Autor: Martin Kuchár Tlač | písmo
Obrovský dopyt a medializácia meny, na ktorú štáty nemajú dosah, dvihla hodnotu Bitcoinu závratne. Jeho akceptovanie zvažujú aj naše IT firmy.

Internetová mena Bitcoin dosahuje nové rekordy. Hodnota jedného Bitcoinu (1 BTC) zlomila hranicu 115 eur. Od januára tohto roka vzrástla hodnota BTC viac ako deväťnásobne. V súčasnosti je v obehu takmer 11 miliónov Bitcoinov a hodnota meny tak dosahuje 1,149 miliardy eur.

Obrovský dopyt a medializácia

„Ponuka Bitcoinov je obmedzená na 21 miliónov. Pravdepodobne to veľa špekulantov berie ako signál toho, že ponuka bude čoskoro vyčerpaná a rast dopytu sa prejaví už len rastom ceny," konštatoval analytik akciových trhov Ján Beňák zo spoločnosti TRIM Broker.

Rast hodnoty spôsobuje vysoký dopyt. „Momentálne je po BTC obrovský dopyt a len málo ľudí sa BTC chce zbaviť. Keďže Bitcoinov je obmedzené množstvo, jeho kurz rastie do závratných výšin," uviedol bezpečnostný konzultant Pavol Lupták. Podľa neho to výrazne prispieva k medializácii Bitcoinu.


Hodnota Bitcoinu v priebehu posledného mesiaca podľa burzy MT Dox

Ekonomika Bitcoinov je stále veľmi malá a mediálny priestor, ktorý sa jej v poslednej dobe na finančných a technologických serveroch dostáva, je podľa Brychtu jedným z hlavný dôvodov strmého rastu ceny v posledných niekoľkých týždňoch.

Kurz sa môže udržať vysoký

„Množstvo nových a nových predajcov začína akceptovať Bitcoin, čím sa výrazne zvyšuje jeho likvidita," dodáva Lupták, čo tiež podľa neho znamená, že kurz sa reálne môže udržať veľmi vysoký, nakoľko neustále zvyšujúca sa likvidita hrá v jeho prospech.

Cena BTC môže kľudne stúpať aj naďalej, rovnako však môže podľa analytika Jaroslava Brychtu z X-Trade Brokers za týždeň spadnúť o 50 percent. „Fundamentálne sa za krátku dobu zmenilo len to, že slovo Bitcoin pozná dnes oveľa viac ľudí, ako tomu bolo ešte nedávno," dodal Brychta.

Pokračovanie článku nižšie


Hodnota BTC úzko závisí od toho, ako sa k jeho existencii legálne postavia štáty a centralizovaný bankový sektor. „Jeho prípadná regulácia a kontrola (napríklad kriminalizácia predajcov, čo ho chcú akceptovať) môže spôsobiť, že sa ho prípadní špekulanti budú chcieť rýchlo zbaviť a jeho hodnota výrazne klesne," vysvetľuje Lupták. Minimálnu stabilnú hodnotu si Bitcoin podľa Luptáka určite zachová vďaka čiernemu trhu, kde sú štátne regulácie neúčinné.

Dôvera v Bitcoin je postavená inak


Bitcoiny môžu byť aj reálne peniaze v podobe mincí s ochrannými prvkami

Vplyv na hodnotu môžu mať aj otrasy eura. Zaujímavá na Bitcoine je paradigma dôvery, ktorá je nastavená úplne inak ako v prípade centrálneho bankovníctva. „V prípade centrálneho bankovníctva ľudia veria euru alebo doláru práve preto, lebo garancie zabezpečuje ECB/FED (a samotné štáty)," vysvetľuje Lupták.

Bitcoin má ale ako decentralizovaná mena dôležitú výhodu. „Bitcoinu ľudia dôverujú práve preto, lebo nie je za tým žiadna inštitúcia alebo človek, ktorý by ho dokázal manipulovať, centrálne kontrolovať a nadmerným emitovaním spôsobiť napríklad hyperinfláciu," dodal Lupták.

Bitcoin na Slovensku

Virtuálnu menu akceptuje napríklad služba Mega alebo blogovací systém Wordpress. Hovorí sa tiež o prvom bankomate, ktorý by sa mal objaviť na Cypre. V Bratislave existuje miesto - Hackerspace Progressbar - kde si môžete za Bitcoiny dať nápoj.

Viacero IT spoločností na Slovensku podľa Luptáka zvažuje akceptovanie Bitcoinu vo veľmi blízkej dobe. „Momentálne čakáme na to, kedy sprostredkovateľ (ako napríklad bitpay.com) príde na slovenský trh a uzavrie dohody so slovenskými bankami," uviedol Lupták, presnejší dátum ale neuviedol.

„Aby sa Bitcoin presadil na korporátnej úrovni, je dôležité zabezpečiť stopercentne korektné účtovníctvo a súlad so slovenskými zákonmi," dodáva Lupták. Mať v účtovníctve čisto Bitcoiny nie je podľa neho síce nelegálne. „Spoločnosť, ktorá to začne robiť, podľa mňa riskuje návštevu daňovej kontroly, ktorá sa s niečím takým pravdepodobne ešte nikdy nestretla," konštatoval.

Čo je Bitcoin?

Bitcoin je digitálna mena, ktorú v roku 2009 vytvoril vývojár Satoshi Nakamoto. Táto mena umožňuje vykonávať rýchle prevody komukoľvek a kdekoľvek na internete za minimálne poplatky a anonymne. Funguje na princípe peer-to-peer. Služba funguje ako distribuovaná sieť, kde sa transakcie šíria medzi aplikáciami nainštalovanými na počítačoch daných užívateľov. Na používanie služby stačí internetové pripojenie. Peniaze na bitcoiny sa dajú zmeniť v špeciálnych zmenárňach.

zdroj:

 


abc
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
jozef . cucexuso04   |   ip:85.237.22   |   2013-04-06  (22:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nech sa páči, ďalší ofak


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.225   |   2013-04-06  (22:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  No, ako chválili a pyramída sa už rozbehla! Darmo zisk je zisk a paraziti sú paraziti, zvlášť tí svetový majú na to nos!


LordX . kyqabume9   |   ip:78.98.29.   |   2013-04-06  (23:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bitcoin nie je ofak alebo pyramida. Crypto-mena ktorej nefalsovatelnost (neinflacnost) je zabezpecena nemennymi matematickymi zakonmi namiesto falosnych slubov ludi v centralnych bankach je vlastne digitalnou alternativou zlata (ktoreho nefalsovatelnost je zabezpecena chemickymi namiesto matematickych zakonov, ale princip je ten isty - nezavislost od centralnej autority kontrolovanej uzkou skupinou ludi). Neviem ako vy ale ja radsej verim matematike ako centralnym bankam. Kazdopadne by som do toho zivotne uspory este nedaval (to plati o kazdej mene ktora ma celkovu hodnotu len 1,149 mld eur), ale urcite ide o velmi zaujimavy projekt, a cim viac ludi a obchodov zacne Bitcoiny prijmat tym viac stabilna bude jeho hodnota.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.18   |   2013-04-06  (23:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  „Aby sa Bitcoin presadil na korporátnej úrovni, je dôležité zabezpečiť stopercentne korektné účtovníctvo a súlad so slovenskými zákonmi,“ dodáva Lupták. Mať v účtovníctve čisto Bitcoiny nie je podľa neho síce nelegálne. „Spoločnosť, ktorá to začne robiť, podľa mňa riskuje návštevu daňovej kontroly, ktorá sa s niečím takým pravdepodobne ešte nikdy nestretla,“ konštatoval."
http://www.zive.sk/bitcoin-dosiahol-hodnotu-115-eur-bude-dalej-rast/sc-3-a-308182/default.aspx


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.18   |   2013-04-07  (00:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zajímavá debata:

"takže tebe ide len o to mať bez práce čo najviac eur a využiť k tomu ako prostriedok bitcoiny, ktoré vlastne nechceš, len neveš o ničom inom ako ošklbať druhých aby si sa dostal bezpracne k ich majetku

to áno, potom je bitcoin to správne riešenie pre teba"
--

"pan je komunista? Snazim sa zarobit obchodovanim na burze, nie je na tom nic zle. Je to zaklad kapitalizmu. Snazis sa co najlacnejsie nakupit a co najdrahsie predat."

http://www.zive.sk/bitcoin-dosiahol-hodnotu-115-eur-bude-dalej-rast/sc-3-a-308182/default.aspx?showf
orum=1

/Poznámka: Pán si popletl, že pokud by něco chctěl zvát "kapitalismus", tak nemůže vycházet z dnešní bolševické reality, ale z toho, jak popisovali "kapitalismus před nějakou tou stovkou let"...
Že platí VLASTNÍ PRÁCE VLOŽENÁ DO MAJETKU.
Zatímco komunismus (ten pravý, ne ten bolševicky státně přeondaný!) s tím není v rozporu, týká se trochu jiné stránky věci.


Anarchy . mefecydi35   |   ip:188.123.9   |   2013-04-07  (00:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Presne ako pise ANONYM. Bitcoin je pre spekulantov a parazitov, ktory za nim vidia len to, ze je obmedzeny mnozstvom a vsadzaju na jeho buducu vyssiu hodnotu. Chcu ho len zhrnat a vlastnit co najviac, aby potom bitcoin poziciavali chudakom a oni na tejto mizerii bohatli. Preto tvrdim, ze bitcoin nie je riesenie. Je to rovnaky model ako zlaty standard - jedna vzacna obmedzena komodita ako peniaze a to tu uz predsa bolo a zvrhlo sa to do sucasneho systemu. Rovnako dopadne aj bitcoin.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.18   |   2013-04-07  (00:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "a CIA vynalezla bitcoin na sledováni šedé zóny internetu a všichni se tváři že né..:P"


vicnepotrebuju . matalodi72   |   ip:78.136.18   |   2013-04-07  (00:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Ked zajtra zakaze nejaky politik pouzivat bitcoiny, tak si mozem ist s celou "decentralizovanou menou" piskat. To, ze su uzly po celom svete znie sice pekne, ale ja distribuovany po celom svete nie som a mam uplne konkretne fyzicke telo, ktore sa da sudne stihat.

Takze z mojho laickeho pohladu - ziadny vyssi stupen slobody mi to nedava, ziadnu zaruku do buducnosti mi to nedava. Platit viem cez net viem aj teraz bez bitcoinov. A to, ze neplatim za transakciu je nepodstatne v porovnani s tym, ze idem do sedej zony, ktora je bohvie ako podchytena zakonmi. Predpokladam, ze bitcoin je asi taky majetok, ako ked si v online hre kupim elixir a ked ma on niekto nezakonne pripravi, budem to rovnako hladko vymahat a kazdy pravnik mi skvelo poradi."

Je to COSI velmi citlivě reagující na MEDIA (pozlátko obrázků a sdělení), TECHNIKU (třeba hacknutí může způsobit propad "ceny" a podobně) A PRÁVO (politiku).vicnepotrebuju . matalodi72   |   ip:78.136.18   |   2013-04-07  (01:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Nie, pre klasicke meny to v tejto miere neplati. Zakladnym principom meny je to, ze je vseobecne prijimana. Riziko, ze jedneho dna nenajdem cloveka, ktory moju menu prijme (alebo ju prijme za rozumny h podmienok) je pri takejto virtualnej mene urcite vyssia. Z tohoto pohladu je to spekulativnehsie a rizikovejsie a zda sa mi viac nez pochybne tvrdit, ze to ma vacsiu stabiltu.

Aj klasicke meny podliehaju roznym vykyvom, ale toto je citlivejsie na rozne modne trendy. A ak v tom nemam uchovavat dlhodobo vacsie ciastky a zaroven viem uz teraz uhradzat mensie dost efektivne, tak to nepotrebujem.

To je uzasne, ze neplatis dane. Ja ich platim za teba."

-- Zajímavost - Bitcoin ani další jiné "coiny" nejsou defakto ani dejure MĚNA.
"Co to tedy je" není určeno a bude v budoucnu náchylno manipulacím.


vicnepotrebuju . matalodi72   |   ip:78.136.18   |   2013-04-07  (01:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "bitcoin zije len vdaka takejto medialnej kampani a naivite ludi ktori myslia ze toto bude mat nekonecny rast pripadne ak to bude na vrchole tak vsetci ostatni ludia na zameguli nebudu tuzit po nicom inom len eura, dolare a zlato zamenit za daky pocitacovy virus a ze oni im to v tom momente predaju a budu za vodou"

"celá existencia bitcoinu postavená len na paranoji a vymývaní mozgov"

"hej? daj potom lepsi navod ako zaplatit nieco anonymne hotovostne?"

ZASE POSTAVILI PROTI SOBĚ STEJNĚ ŠPATNÉ VĚCI A ČLOVĚCE VYBER SI -
Ale to není eura/dolary/atd. versus COINY versus zlato/stříbro drahé kamení!
Je to nastavené jako dialektický (logický) jakoby SPOR, ale není tomu tak. Vše je zcela v zájmu Systému a plánu...


vicnepotrebuju . matalodi72   |   ip:78.136.18   |   2013-04-07  (01:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "A kde je v ich pripade potom ta sloboda a nezavislost na vlade a politikoch, ked su regulovani musia splnat vsetko ako hociktora ina platobna institucia?"


vicnepotrebuju . matalodi72   |   ip:78.136.18   |   2013-04-07  (01:27)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Môže zákon zabrániť realizácii vraždy? Nemôže. Rieši represiu. Či dokážeš všetkým zabrániť používať technológiu je rovnako irelevantné ako či dokážeš zabrániť všetkým vraždit. Má potenciálna represia vplyv rozšírenosť praktického používania, stabilitu a kurz takejto meny? Má. Len somár by tvrdil opak"

víc v našlapané diskuzi:
http://www.zive.sk/bitcoin-virtualna-mena-buducnosti/sc-3-a-307675/default.aspx?showforum=1

http://www.zive.sk/bitcoin-dosiahol-hodnotu-115-eur-bude-dalej-rast/sc-3-a-308182/default.aspx?showf
orum=1

http://www.abclinuxu.cz/blog/Bravenec/2013/3/podvodnici-v-usa-me-pripravili-o-bitcoiny.-jak-na-ne

http://www.abclinuxu.cz/blog/Bravenec/2013/3/podvodnici-v-usa-me-pripravili-o-bitcoiny.-rozuzleni-2


vicne . hotaxigy3   |   ip:78.136.18   |   2013-04-07  (01:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Cize na jednom mieste vstupia do bitcoin siete eura, na druhom mieste tie iste eura z bitcoin siete vystupia a ty si myslis, ze bitcoin siet zabezpeci ze nebude vystopovatelny odosielatel a prijemca tychto penazi. To je proste hlupost, vsetky transakcie v bitcoin sieti su verejne:
http://blockchain.info/...
Ak policajt bude vedie, ze tento ucet su spinave eura, boli nakupene za ne bitcoiny, tak bez problemov bude vediet ako sa tie spinave bitcoiny v bitcoin sieti pohybovali a kde z bitcoin sieti vo forme eur zase vystupili, na aky ucet."


vicne . hotaxigy3   |   ip:78.136.18   |   2013-04-07  (01:36)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Mna absolutne fascinuje, ako neudrzis v hlave naraz 2 myslienky.

1. Uznas, ze niekto sa niekto registruje ako poskytovatel penaznych sluzieb, aby mohol legalne poskytovat urcite sluzby a dokonca si na to dal sam link.
2. Vzapeti tvrdis, ze v pripade potreby si od neho prevedies peniaze inde.

Nevyplyva z toho to, ze:
a) aj ten druhy musi podliehat rovnakej regulacii, ak posobi v tomn istom prostredi ALEBO
b) zas sa len presuvas do nejakej sedej zony?

To, ze hlavnu vyhodu povazujes anonymitu, napriek tomu, ze sucasna implementacia ma prave v tejto oblasti zasadne muchy a ze prave pripadna anonymita je asi najvacsi terc pre buduce zakony proti praniu spinavych penazi, to je len jahodka na torte."


vic . bynekuji41   |   ip:78.136.18   |   2013-04-07  (01:42)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "drviva vacsina majitelov BTC ich drzi kvoli vidine zarobku, nie kvoli tomu aby nimi mohli platit." Nebo je přijímat za reálné hodnoty odvedené...

Zatím to vypadá tak, že něco jako coiny se postupně stane součástí Systému více integrální (jakoby neoficiálně oficiální a/nebo oficiálně neoficiální) avšak ne absolutní, možná ani ne dominantní a nebo přijdou státy s něčím dominantním na základě těchto a jiných "zkušeností".


Pandemonium . darujete36   |   ip:188.123.1   |   2013-04-07  (02:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Väčšie hovädiny, než som sa dočítal na tejto komickej stránke, snáď ani nemôžu byť. Mýlil som sa -je tu bitminca! Nuž, ako sa človek učí celý život, zároveň sa musí obrňovať aj voči - robotníckym slovníkom vyjadrené - k0k0tinám...

:-DDD


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.18   |   2013-04-07  (03:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "To je právě to, do čeho stát zasahuje - trvá na tom, že obchod se uskuteční v měně, kterou určí stát. Já si můžu domluvit s dodavatelem kde co, ale pokud se do toho vloží stát (v podobě soudu, finančního úřadu, účetnictví), řekne "dělejte to v korunách". A tak i když je zde "podvodníkem" firma Coinabul, v případě sporu je stát podrží a bitcoiny nikoho zajímat nebudou. Proto jim nedělá problémy se chovat takovým způsobem, protože cítí oporu v systému.

To je jak se zákoníkem práce - zaměstnanec se zaměstnavatelem si mohou do smlouvy napsat cokoliv, ale v případě jakýchkoliv pochybností platí zákoník práce a cokoliv si obě strany mezi sebou vyjednají mimo rozsah zákoníku práce, je neplatné. Poškozuje to obě strany, ale taky by se dalo říci, že to není pravda, protože i v tomto případě je to stát, kdo se snaží garantovat určité standardy v zaměstnaneckém poměru. "

--Toto je právě ten Systém - jeden z jeho korpolizujících projevů...


otvoreneoci . vymovepu87   |   ip:99.241.18   |   2013-04-07  (04:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hmm, ja mozem ponuknut menu kil0k0k0ty, momentalne kurzova cena sto euro za jeden kil0k0k0t. Kto ma zaujem menit poslem cislo uctu a ja do troch dni dodam hrbu kil0k0k0t0v. Je to zarucene mena buducnosti aj v Avatarovi s nou obchodovali.

Zrazu krtkovia prestali propagovat zlato a prechadzaju na dalsi tunel.


smartang . bohupyki56   |   ip:95.103.84   |   2013-04-07  (08:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  len dokresluje ubohost dnesnej doby. Poviem len 1 vec lebo uy sa mi nechce diskutovať o tomto. Som presvedceny ze uz dnes vznika - ak uz tam davno nie je - skupina silnych mainerov a nielen to, ktorej cielom bude zneuzitie systemu. Ak ziskaju desiatky percent, yacnu vytvarat virtualne bloky a chain postupne rozvetvia a rozlozia. A ak by sa to nahodou aj nepodarilo o com ale pochybujem, pojde na to elita inak a elegantnejsie. 1 zákon a BTC skoncil. Nemusia nic kontrolovat, darmo je to anonymne, vyriesi to dohoda a nasledny zakaz. Dovod? Viac nez relevantny. Obchadzanie dani, pranie spinavych penazi.

Ten cenovy narast je isto fascinujuci ale kedze je ya tzm len dovera ako hnaci motor a nie je to mozne fundamentálne nicim podloziť, je to pes s blechama. A spominat Cyprus je smiesne. Ľudia uz maju virtualne peniae v bankach - evro. A o tie prave prisli. A co spravia Cypercania po zhabaní vkladov? Nuž logika snáď hovorí že peniaze vrazia do niečoho "hmotného", na čo nebude mať nikto dosah a to niečo budú mat doma v matraci.

zdravim


smartang . bohupyki56   |   ip:95.103.84   |   2013-04-07  (09:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  este taka vec. Dnes je v obehu cca 10 milionov BTC teda nejaka polovica. Pri kurze 115 to predstavuje trhovu kapitalizaciu celeho BTC biznisu zhruba 1,1 miliardy eur. Elita vsak manipuluje podstatne vyssimi zdrojmi a dokaze manipulovat bilionove trhy. Este poviem jeden rozmer veci. Kvalitny banicky hardwer dnes stoji mozmo tak 300-500 evry. CPU mining je uz mimo, GPU tiez. Takže to zacina isť dobre do penazi a na to uz bezni uzivatelia nemaju. A nevidim jediny zasadny problem aby elita neobsadila tento niche market a nezainvestovala zopar melonov do spickoveho hardwardware. Takisto mozu vytvarat pooly s gigantickymi vykonovymi parametrami. Ak do toho nastupia naplno, tak zvysna emisia BTC bude ich. 2 vec, cez burzy mozu nakupovat a ak maju nakupene, mozu na burzach hrat vsetky tie krasne manipulacne hry ako doteraz - s vynimkou shortingu samozrejme. V sucasnej dobe a pri sucasnych objemoch by som to tipoval že zopar stotisíc až milionov eur by stačilo na efektívnu cenovú manipuláciu. A mož sa už dávno hrá. A kedze si penazi mozu natlacit kolko chcu - cena pre nich nehra ulohu. Strategický záujem je prvoradý.

NO nic, good luck. Rad by som videl realnu alternativu k bankam ale toto nevidim ako cestu.


smartang . bohupyki56   |   ip:95.103.84   |   2013-04-07  (09:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  OK, dám este do tretice. Napriek vsetkému čo som povedal poviem este posledné. BTC je vskutku geniálny projekt a myšlienka je fajn. Myslím že z hľadiska architekrúry systému ako aj po technologickej stránke ide o špičkový systém, dotiahnutý do veľmi slušného detailu ...


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2013-04-07  (11:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja by som si prial vlastnú národnú menu krytu zlatom a len jednu, a to štátnu banku, ďalej znárodnenie energetických firiem, ktoré kedysi boli naše. Energetika, poľnohospodárstvo, banky, poisťovníctvo musia byť štátne. Ináč v budúcnosti Slovensko skončí tak ako Grécko, Cyprus, Španielsko, USA, Japonsko a ďalšie krajiny sveta v integračnom a globalizačnom hnuse fašizmu, ktorý nám zavádza patokrácia sveta cez politické bábiky v jednotlivých krajinách, ktoré myslia len na svoje osobné konto a na priazeň svojich štedrých mecenášov, keď pritom im asistujú média hlavného spravodajstva a taktiež slepá na obe oči justícia vo všetkých krajinách.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.13   |   2013-04-07  (14:19)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Za zlateho standardu byla mena taky fiat, akorat skryte.. (v tom smyslu, ze penize nejsou jen zlato) Jakmile dovolis pujcky, zacnou vznikat "fiat" penize, protoze smenka jsou nove penize. Je to proste mytus, ze kdy existovaly ne-fiat penize."


harry . paholenu0   |   ip:95.103.20   |   2013-04-07  (14:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Smartang ,dik za posty.Dobre sa to cita.

Ja dam nieco z inej strany.

Vymyslel som fed,zobral tlacenie penazi do vlastnych ruk.Tym padom ovladam kazdy pohyb v ekonomike,urcujem vyvoj.Zjednodusene napisem,ze ja ako majitel tlaciarne si natlacim dolacov kolko chcem,na vsetko co potrebujem.

Je mi jasne,ze system/nechce sa mi to uz rozoberat/ ako je nastaveny,padne.Je len otazkou mojho nacasovania,ze kedy.Co myslite,nakupil som pol zemegule,firmy ,podu,aja neviem co vsetko este mam jak ten Bohúš,a uz mi aj staci,ved uz skoro vsetko ovladam.

Co bude mojim dalsim zaujmom,mojim dalsim krokom,ked uz nebudem potrebovat system centralnych bank aby som vas oyebal aj o posledny kamen vo vasom okoli.

No potom vitajte v svete virtualnych penazi,najlepsie pod nejakym nepriestrelnym algoritmom,s absolutnou kontrolou tokov a pohybov kapitalu,bez moznosti dalsieho falsovania penazi.To by mi tak chybalo,aby sa nasiel este niekto vychcany dalsi,co by si vytvoril nejaky dalsi system bankovnicstva, a o vsetko ma naspet oyebal.

Takze,velmi ta vitam Bitcoin,dakujem tymto studentikovi ,ktory pod lavicou pocas hodiny matematiky premyslel a rozpisal kod.

Ach jaj,vsak sa to len chu.j.mi na tomto svete len tak hemzi.A najlepsie,ked vam okolo virtualnej meny/akejkolvek/ urobia gloriolu vyebu s bankarmi a systemom tlacenych fiat mien,tak im naskacete na lep jak muchy.

A suhlasim so Smartangom,je to velmi zaujimava vec ten Bitcoin,ale mal byt prijaty v roku 1913, a nie teraz.

Zdar soudruzi,kupujte bitcoiny,LEBO NEBUDU!!


harry . paholenu0   |   ip:95.103.20   |   2013-04-07  (14:28)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  A este,intelektualny mozgovy potencial,o akom sa ludom ani nesniva,sa s nimi pohra ako bude chciet.Ma na to uz dostatok moci.

A moze sa Putin so vsetkymi sudruhmi kapitalistami sveta trepat kolko chce,neviem ci im to bude nieco platne.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.13   |   2013-04-07  (14:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  harry: Teď jsi na to kápl:

"To by mi tak chybalo,aby sa nasiel este niekto vychcany dalsi,co by si vytvoril"...

Proto se právě mafie tak ráda "MONOPOLIZUJE" - čili pomocí STÁTŮ (kterýž k tomu poskytuje zákonnou oporu, ozbrojoné síly, práci otroků, atd.) doslova UREGULUJE jakoukoliv konkurenci, která by mohla vyrůstat zdola a ukrajovat jim něco z "prostředí" (jenž je v konečném důsledku určitým způsobem společné).
Jde o to dát nažrat lůze (i lidem s falešným pocitem elitářství - např. technických "kyber-geekům") něčeho, co vhodně odvede jejich síly a využije je ve prospěch Systému, nikoli jinak.


Definitva . hijuleke65   |   ip:85.237.22   |   2013-04-07  (16:51)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jedinými peniazmi v histórii ľudstva je zlato. Všetci ho prijali za platidlo, nestráca hodnotu a má zjavnú hodnotu. Všetko čo nie je zlato, alebo nie je kryté zlatom je fiat peniaz a smrdí podvodom.

Keď boli USD kryté zlatom, tak za sto rokov sa inflácia rovnala nule. Spomeňte na pomer ríšskej marky voči nemeckej marke/tie nuly by sa nezmestili na tento riadok/, na infláciu v Argentíne, na zmenu peňazí v ČSR, na Grécko, na infláciu USD od skončenia krytia meny zlatom a hľadajte, kto mal z toho zisk. Lebo len o to ide, mamon ovláda ľudstvo od začatia likvidácie Slovanov a Slovanských véd.

Banky sa cieľavedome zbavili krytia meny zlatom, dnes môžu tlačiť fiat peniaze neobmedzene. Dokonca bez toho, aby pôžičky boli kryté majetkom banky, alebo len majetočkom v hodnote 1 USD. Ak vy ako fyzická osoba začnete požičiavať peniaze, tak ste kriminálnik, právo požičiavať a bohatnúť majú len banky a toto právo si prisvojili banky podplatením politikov.

Americký prezidenti, počnúc Lincolnom, ktorý sa postavili proti bankám, a začali tlačiť štátnu, nesúkromnú, nebankovú menu boli zavraždený, tak ako aj neprezidenti finančníci. Na zomretie-vraždu stačilo mať iný názor a nahlas ho povedať.

Dnes všetci politici a vlády rešpektujú a trpia celosvetovú moc bankárov, ktorá sa mení na moc nad celosvetovým majetkom a surovinami. Ľudia sú otrokmi, sú na to, aby slúžili bankárom. Iba štáty BRICS sa vzopreli doláru a nie je vylúčený svetový vojenský konflikt, otázne je, či BRICS budú mať štátnu, alebo bankovú menu.

Neviem si predstaviť fungovanie fiat peňazí bez súhlasu súkromných bánk /štátne možno existujú v Iráne a Sýrii/ a ich zamestnancov- politikov.

Bitcoinov je na obchodovanie málo, ak kolíše množstvo fiat peňazí v obehu, nastáva inflácia, alebo deflácia. Na zbohatnutie a novú bublinu je ich dosť pre niekoľkých parazitov.

Jednoducho BTC nie sú riešením, sú hrami pre plebs.
Riešenie spočíva v priamych voľbách, referende ako najvyššom zákone, zrušení súkromných bánk. Voliči musia prikázať poslancom, že národnú menu bude vydávať a kontrolovať štát a nikto iný. Politici na celom svete sa zbabelo klaňajú súkromným bankám, ktoré plánujú vojny, inflácie, deflácie, hyperinflácie, proste krízy, pri ktorých vždy obrovsky okradnú obyvateľstvo krajiny.

Zmena spoločenského režimu je nutná, lebo dane sú okrádaním obyvateľov a podnikateľov. Na to, aby štát fungoval, stačía strašne nízke dane, stačí nezadlžovať štát a neokrádať obyvateľov, nevyrábať ekonomické krízy a neviesť vojny a mať štátnu menu krytú zlatom. Nájdite si graf inflácia USD za posledných 200 rokov. Študujte Slovanskú civilizáciu, morálku, Slovanské védy pred Kristom.


smartang . bohupyki56   |   ip:95.103.84   |   2013-04-07  (17:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  harry
Súhlasím. Je to 2 strana 1 a tej istej mince a v tomto prípade doslova :) System bol bud vytvoreny a bude vyuzitý resp. zneužitý alebo bol už od počiatku vymyslený s jasným zámerom. V každom prípade je to asi vo výsledku jedno. Už som sa tu raz vyjadril že by toto mohol byť veľmi elegantný spôsob vyriešenia dlhovej krízy ktorá už v podstate všetkým prerástla cez hlavu. Počkať až tam ľudia prevedú svoje prachy a potom daky eror a adios penizky. Samozrejme, to už elita bude mať svoje doma ...

Osobne som sa dlhé roky pohyboval na poli investícií a tradingu a videl som a zazil veci o ktorych normalny clovek nema ani poňatia. Bol som rizikový investor a špecializoval som sa na firmy s trhovou kapitalizáciou do 50 mil usd. Nanotechnológie, biotechnológie, farmácia, solar, palivové články. Robil som OTC trhy, pinksheets teda najrizikovejšie z najrizikovejších. Skutočne som napríklad za 2 týždne dokázal zarobiť 700% zisk a za pol roka 5000%. Za 1 deň mi spadla firma o 90%. Bol som na trhu keď to celé rachlo v r 2001, videl som bluerchipsy padať o desiatky percent v sekundách. Jasne som vnímal manipulácie na každom kroku ... Lož on-line, zavadzajuce štrvrťročné burzové výkazy, odrbávanie más bez hanby ...

Ale každá jedna moja investícia bola vopred precízne zmapovaná. Všetky fundamenty, všetky články, výkazy, biznis plány, SEC reporty, insider trading ... Keď si manager firmičky prdol a bolo to na nete, tak som to na 2 deň vedel. Inými slovami, aj tú najrizikovejšiu akciu som mal fundamentálne preklepanú odzhora dole a mal som ju ocenenú vrátane rizika. Vedel som čo môžem od nej očakávať a v 90% sa mi podarilo predbehnúť celý hlavný trh.

BTC ale nemá žiadny fundament na ktorom sa dá stavať ak k tomu chcete pristupovať seriózne. Projekt BTC ma preto nijako nepritahuje. Nie je totiž možné odhadnúť výnos pričom riziká sú podstatné. Iba ak mining ale ako som povedal, eldorádo už pre bežných ľudí v podstate skončilo a len veľký hráči budú ďalej ukrajovať z tohto koláča. Cena 115 evry je ilúzia. Tak isto by som si mohol položiť otázku prečo neni 340 alebo 35 ...diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


jeden + tri =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Monika, Chill out!


 - Monika, Chill out!2013-05-30  (10:45)  |  Z domova
Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.

Zastavme SMER! (bankrot a peklo)


 - Zastavme SMER! (bankrot a peklo)2013-05-28  (08:49)  |  Z domova
Ťažko sa mi počúvajú slová premiéra, ako sa musia uskromniť všetci pracovníci v štátnej sfére, ak tu nechceme zhasnúť a všetci odtiaľto odísť. Zvlášť ak zakrátko po týchto vyjadreniach začne vyzdvihovať potrebu usporiadania olympiády a výstavby futbalových štadiónov či diaľnic.


Ja som vám to hovoril!


 - Ja som vám to hovoril!2013-05-27  (09:31)  |  Z domova
Nový premiér v Japonsku Shinzo Abe sa pustil do zlepšovania ekonomiky. Ekonómovia si sťažovali na defláciu a deficity obchodnej bilancie. Deflácia podľa nich spôsobovala to, že ľudia odkladali spotrebu a ekonomika nemohla rásť. Deficity v obchodnej bilancií boli vďaka tomu, že silný jen predražuje ceny japonských produktov a exportu sa preto nemôže dariť.


Jiří Krampol: Trilogie...


2013-05-25  (11:41)  |  Z domova
Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často "vše zkurví a poserou ze všech stran". A ještě za to dostanou miliony. Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.


Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!


2013-05-25  (11:01)  |  Z domova
Pred pár dňami som si na facebooku prečítala šokujúcu správu, ktorá opísala komunikáciu občana s policajtom.


Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!


2013-05-23  (09:05)  |  Z domova
Vlády v Európe už dávno odhalili príčinu krízy. Nie je za ňou ani rozkolísaný finančný systém (ktorému pomocou centrálnej banky a eurovalu naďalej posielame stovky miliárd), ani lacnými euroúvermi vytvorené realitné bubliny v Španielsku či Írsku, ani nezmyselné štátne výdavky.


BRUSEL POŽADUJE OD OBČANŮ POVINNÉ BANKOVNÍ KONTO


2013-05-21  (09:45)  |  Z domova
Nejnovější studie ukazují, že se 58 milionů občanů Evropské unie obejde bez bankovního účtu. Této informace se chopila Evropská komise a přichází s novou direktivou, která „má zajistit právo na běžný účet i bez ohledu na příjmy obyvatele kdekoli v EU.“


Reakcia rómskej komunity na zákaz výkupu kovov...


2013-05-18  (01:16)  |  Z domova
„V tomto sa jedná o jasnú diskrimináciu nás rómov“, vyjadril sa hovorca rómskej odbojovej skupimy „Otvorené kanalizačné šachty“, Sandokan Sajtó. „Čo my teraz urobíme s 1463-ma kanalizačnými poklopmi a 62-ma pamätnými tabuľami, ktoré sme dva roky akumulovali v rámci vytvárania rómskeho fondu dôchodkového zabezpečenia?“, opýtal sa nášho redaktora... „Viete koľko nás to stálo roboty, to všetko dotrepať na Luník IX., aby nás pri tom nechitili gádžovia?“, pokračoval v otázkach... „Nech nám gádžovia zaplatia aspoň za robotu!“ ukončil svoju výpoved k tomuto opatreniu...


JAK REAGOVAT NA ODPŮRCE KONSPIRAČNÍCH TEORIÍ


2013-05-17  (10:56)  |  Z domova
Mluvíš jak zastánce konspiračních teorií.“ ODPOVĚĎ: „Zastánce konspiračních teorií? Řekni mi popravdě, kde jsi tento termín slyšel... v televizi? (Smích). ... Pojďme si to objasnit. Myslíš si, že lidé, kteří jsou u moci, nejsou schopni páchat zločiny a lhát veřejnosti? Vážně jsi tak naivní?“ (Smích).


Slováci budú musieť odchod z krajiny nahlásiť, inak ich bude štát pokutovať...


2013-05-16  (16:49)  |  Z domova
Občan Slovenskej republiky, ktorý sa po novom roku rozhodne vycestovať do zahraničia na dlhšie ako 90 dní, bude mať povinnosť to nahlásiť príslušnej ohlasovni v mieste trvalého pobytu. Ak to neurobí, spácha priestupok, za ktorý mu hrozí pokuta. Vyplýva to z novely zákona o hlásení pobytu občanov, ktorú schválili poslanci NR SR.


Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


2013-05-12  (11:26)  |  Z domova
Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO - VIDEO 1


EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a zeleniny (dokonce i na soukromých zahrádkách)


2013-05-09  (09:16)  |  Z domova
Evropská komise chce nařídit zemědělcům a zahrádkářům používání standardních osiv. Staré a vzácné odrůdy mají jen malou šanci na schválení, jejich pěstování bude trestné ze zákona – dokonce i na soukromých zahrádkách


Ján Počiatek drogový test odmieta - podali sme žalobu.


2013-05-06  (18:26)  |  Z domova
Dňa 3.5.2013 sme na Okresnom súde Bratislava I podali žalobu o splnenie povinnosti z verejného prísľubu o ochranu dobrej povesti právnickej osoby proti Ing. Jánovi Počiatkovi.Združenie GINN vyzvalo dna 14.3.2013 otvoreným listom Ministra Jána Počiatka, aby sa podrobil testu na prítomnosť návykových a psychotropných látok v tele. Test z vlasov poskytne informáciu o užívaní drog v najdlhšom časovom horizonte. List bol doručený Ministrovi, jeho hovorcovi, vláde, premiérovi, prezidentovi a ďalším zainteresovaným osobám a verejno-právnym médiam. Minister dal verejný prísľub, že nemá problém kedykoľvek absolvovať test na prítomnosť akejkoľvek drogy. Martin Daňo ho na taký test vyzval. Počiatek za to na neho podal trestné oznámenie. List, ktorý Počiatek dostal začala preverovať Národná kriminálna agentúra.


Rozlúčka s čitateľmi


2013-05-06  (11:39)  |  Z domova
Týmto by som sa rád rozlúčil s tými, ktorí si moje texty čítali. Na túto stránku som vkladal svoje články nezištne, zdarma. Dnešným článkom kapitalizmus vs. socializmus sa s vami lúčim.


Paraziti a zločinci pseudo demokracie...


2013-05-05  (12:52)  |  Z domova
Pozrite si video dokument o politickej a podnikateľskej mafii Václava Havla, Václava Klasa a Milana Kňažka, Vladimíra Mečiara a ďalších mafiánov pluralitných politických strán po sametovom podvode komunistickej strany v roku 1989. Keď mafia pluralitných komunistických strán Václava Havla a Václava Klausa vytvorila legislatívu v neprospech obyvateľstve Československa, tak sa začali postupne obyvatelia Československa zadlžovať. Nakoniec mafie pluralitných strán v Československu si rozdelili aj obe krajiny Česko a Slovensko, a napísali a schválili si Ústavy oboch krajín a tiež dôležitý volebný zákon bez súhlasu obyvateľstva v referende z dôvodu, aby boli nekontrolovateľní a nikým neodvolateľní , a tak aj týmto spôsobom sa pluralitným politickým mafiám a zločincom Československa sa podarilo ovládnuť justíciu, políciu (občania si nesmú priamo voliť a aj priamo odvolať pri nedôvere GP, ústavných sudcov, predsedu najvyššieho sudu, riaditeľa slovenskej polície, manažéra RTVS, a aj takto na spôsob komunistov ovládli verejnú správu krajiny a hlavne sa im podarilo presvedčiť ľud oboch krajín, že v našej krajine po roku 1989 sú voľby slobodné a demokratické, že aj mi občania žijeme v právnom a demokratickom štáte.


Zánik socializmu alebo čo by bolo keby.


2013-05-05  (10:38)  |  Z domova
Na internete mate niekoľko viac menej zabavných teórii o príčinach pádu socializmu. Na rozmýšľanie vám dávam ešte jednu. Mohol by som po vzore nezávislých médii hrdo vyhlásiť ,že moje informácie pochádzajú z dobre informovaných zdrojov blizkých KGB, ŠTB a vo photoshope vyrobiť nejakú zábavnú fotografiu ,ale nechce sa mi.


Prečo sa Marx pri kapitalizme mýlil


2013-05-02  (09:13)  |  Z domova
Prejav Dr. Madsena Pirieho (z Adam Smith Institute), v ktorom vyjadruje svoj nesúhlas s tvrdením: „Karl Marx mal pravdu. Kapitalizmus po roku 2008 sa rozpadáva pod nátlakom jeho vlastných protikladov.“


20 PŘÍZNAKŮ, ŽE V EVROPĚ ZAČÍNÁ DALŠÍ VELKÁ EKONOMICKÁ DEPRESE


2013-05-02  (09:12)  |  Z domova
Další Velká deprese už běží – jenom ještě nedosáhla do Spojených států. V Evropě se věci nadále zhoršují a zhoršují, ale většina lidí ve Spojených státech to ještě nepostřehla. Po celou dobu se mě lidé ptají, kde je ten „ekonomický kolaps“, co má nastat.


Pražané, hlídejte si dnes, zvláště večer a v noci své děti !!!


2013-04-30  (10:54)  |  Z domova
Ať si to přečtou hlavně Pražáci, protože se to týká jejich dětí dnes 30.4.2012 na dětské čarodějnické show na Ladronce v Praze : Dnes 30.4.2013 proběhne na Ladronce v Praze dětský den plný her a zábavy s čarodějnickou tématikou a Valpuržinou nocí. Akce se koná pod záštitou Nadace Terezy Maxové, která tam bude také přítomna. A nyní proč to vlastně píši :


Úvaha o Tisovi a Slovenskom štáte 1939-1945


2013-04-28  (13:42)  |  Z domova
Slovenský národ má právo na sebarealizáciu, na svoj vlastný vývoj a na samostatnosť. Má právo na svoj vlastný štát. Treba si jasne uvedomiť , že SLOVENSKÝ ŠTÁT BY VZNIKOL TAK ČI TAK aj bez Hitlera, aj bez tej hroznej doby. Skôr alebo neskôr. Tak ako vznikla Slovenská republika 1.1.1993 bez nejakých vojensko-mocenských tlakov. Ona vznikla slobodne. Slovenský štát by teda vznikol preto, lebo túžil po samostatnosti, po existencii! Bol životaschopný. To, že jeho vznik sprevádzali také udalosti aké boli – to je zhoda okolností. Aj to, že Tiso bol u Hitlera (no a čo keď bol, aj všetci mocní vtedajšej svetovej politickej špičky s ním boli rokovať a oni mu dokonca aj ustupovali) a dohadovali sa o budúcnosti. ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEŠLO O VOĽBU VÄČŠIEHO ALEBO MENŠIEHO ZLA ale slovenský národ išiel cestou samostatnosti – teda prirodzenou cestou! Bol to dar od Boha, že sme vznikli v tejto celosvetovo ťažkej dobe.


Politický proces diktatúry EU !!!


2013-04-26  (07:26)  |  Z domova
Podpálenie vlajky EU trestný čin-!!! Spoločne proti genocíde európskych národov, za slobodu a sociálnu spravodlivosť! Dobrý deň vážení priatelia. Oznamujem vám, že dňa 3.5.2013 o 9:00 hod. sa na Slovensku v budove Okresného súdu Bratislava, číslo dverí 19 uskutoční súdny proces vo veci pálenia vlajky EU. Nakoľko mám dôvodnú obavu, že spomenutý súdny proces bude nespravodlivý a zároveň ohrozuje slobodu a demokraciu, privítam pokiaľ sa tohto súdu osobne zúčastníte, aby ste ho monitorovali. Som človek, žijúci v jednom z najchudobnejších a najskorumpovanejších štátov EU (na Slovensku). Môj slovenský národ je dnes postupne likvidovaný v dôsledku vysokej nezamestnanosti (takmer 15 %), nízkych platov, vysokých cien, stratou potravinovej sebestačnosti (pod úrovňou 50 %) a nelogickou sociálnou politikou. Z tohto dôvodu predpokladám, že sociálnymi a ekonomickými reformami po roku 1989 bola na Slovensku naplnená skutková podstata zločinu genocídy. Podľa medzinárodného práva je genocída spáchaná, pokiaľ niekto úmyselne uvedenie ktorúkoľvek skupinu do takých životných podmienok, ktoré majú privodiť jej fyzické zničenie v celku alebo čiastočne. O genocíde slovenského národa svedčí najmä dlhodobý demografický vývoj SR po roku 1989 (výrazné starnutie populácie). V danej veci vás tiež žiadam, aby ste sa pokúsili preveriť, ako by u vás (vo vašom štáte) pri protestnom podpálení vlajky EU postupovali súdy, prípadne, či už k obdobnému protestnému konaniu u vás došlo. Rovnako Vás prosím, aby ste moju správu podľa možnosti šírili ďalej.


Keď mafia je zákon...


2013-04-24  (12:26)  |  Z domova
Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu. Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí. Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949. Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine. Prajem prijemný deň. S pozdravom Jozef Varga


„Reakcia“ na nervózne reakcie Lipšica počas „Témy dňa“ na TA3


2013-04-22  (17:37)  |  Z domova
V niektorých prípadoch Lipšic evidentne netrafil, t.j. nebola to Harabinova, ale Karabinova súdna rada, za druhej Dzurindovej vlády. Navyše to že to vtedy orgány nepreverovali, nedokazuje, že je to v poriadku.


Tajný svet zlata - Dokument 2013


2013-04-22  (13:17)  |  Z domova
V dokumente odznie zopár silných myšlienok. Napríklad: Zlato smeruje tam, kde je vytvárané bohatstvo. Zlato smeruje na východ. Čo to znamená pre Západ? Pokiaľ máte hodinku času, dokument stojí za pozretie.


Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných


2013-04-20  (14:25)  |  Z domova
Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na jeho podmínky.


JSME POVINNI TRUCHLIT, JEN KDYŽ UMÍRAJÍ AMERIČANÉ?


2013-04-19  (09:28)  |  Z domova
Když zemřou tři lidé v USA, ČT diváky unavuje non-stop live přenosy, ale když umírají lidé jinde na světě, odbyde se to krátkou agenturní zprávou. Jsou snad životy občanů USA cennější než životy příslušníků jiných národů? Co v posledních týdnech předvádí Česká televize, hraničí s fanatismem.


TAKHLE SE CÍTÍTE, KDYŽ VÁM GLOBÁLNÍ ELITA ZKONFISKUJE ŽIVOTNÍ ÚSPORY


2013-04-18  (09:43)  |  Z domova
Co byste dělali, kdybyste se jednoho dne probudili a zjistili jste, že vám banksteři „legálně“ ukradli asi 80 procent vašich životních úspor? Většina lidí zjevně předpokládá, že většina střadatelů, kteří byli na Kypru obráni, jsou „ruští oligarchové“ nebo „movití evropští magnáti“, pravdou ale je, že ti jsou jen zlomečkem tohoto příběhu. Jak uvidíte níže, jsou to malé podničky a stárnoucí penzisté, kteří byli tou konfiskací bohatství, co se odehrála na Kypru, naprosto zdevastováni.


Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády


2013-04-16  (18:39)  |  Z domova
Akýsi horlivý sudca už podpísal príkaz na odpočúvanie telefónu redaktora Slobodného vysielača. Už len to dosvedčuje “nepohodlnosť” informácií na tomto vysielači, napríklad v archíve Informačná vojna.


Blíži sa k nám mor zvaný homosexualita


2013-04-16  (12:56)  |  Z domova
Európske národy postupne strácajú svoju tvár zdravých národov. Rovnako ako zanikli veľké civilizácie v minulosti, postupne umiera aj pôvodná Európa. Nie však v dôsledku krvilačnej vojny, ale dôsledkom vymývania mozgov, liberalizmu, či kapitalizmu,ktorý ničí naše európske národy fyzicky. Rozpredáva majetok cudzincom, z ľudí robí otrokov a vyciciava národy ako pijavica.


Prednáška - Bože ochraňuj Slovensko 2 - Iba na prednáškach Sergeja Chelemendika môžete získať tieto dôležité informácie o vašej budúcnosti


2013-04-15  (12:50)  |  Z domova
Slovenská mentalita a epocha turbulencií – vyhrotenie negatívnych procesov v spoločnosti, ako vytvoriť súkromnú stratégiu života a prežitia. Ako bude reagovať slovenská spoločnosť na blížiaci sa kolaps sociálneho systému - možné scenáre rozvoja - ako kolaps systému môže vyzerať....


Medzinárodný deň gádžov.


2013-04-13  (23:38)  |  Z domova
A tak niečo k transparentu nespokojných Rómov v Košiciach : Dosť hladu a biedy ! - Juj, priatelia drahí, zo samej duše mi hovoríte. Dosť veru hladu a biedy slušných pracujúcich ľudí- bielych, čiernych, žltých, zelených, makových aj takových. Dosť biedy pre tých, čo odvádzajú nehorázne dane socialistickým vodcom na to, aby prežili darebáci, ktorí sa vlastnými rukami nechcú, či nedokážu ani len umyť, nieto pracovať pravidelne aspoň s lopatou, ktorí sa vysmievajú gádžom, ako na nich dennodenne drú.


Infostat potvrdzuje, asociálni Rómovia sa najviac rozmnožujú!


2013-04-12  (11:40)  |  Z domova
S ohľadom na prehlbujúci rómsky problém, ako aj blížiaci sa kolaps sociálneho systému, požiadala pronárodná minovládna organizácia Ľudia v ohrození (ĽVO) dňa 14.2.2013 Úrad vlády SR o vypracovanie reálnej prognózy demografického vývoja Rómov na Slovensku. Čelní predstavitelia ĽVO sa v žiadosti zároveň pokúsili upozorniť kompetentné štátne orgány na nebezpečenstvo vzniku vojnového konfliktu. Ako príčina bola uvedené najmä vysoká pôrodnosť asociálov na východnom Slovensku, ktorá už dnes negatívne ovplyvňuje náš sociálny systém a ekonomiku štátu.


Ďaľšie z domova...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Evanjelium podľa Tomáša

Podla niektorých ide o najčistejšie evanjelium-keďže bolo nájdené iba nedávno.


Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Nedostatek vody ve světě

V pondělí 16. března byla na 5. Světovém vodním fóru zástupci OSN představena třetí Zpráva o rozvoji vodního hospodářství ve světě - "Water in a Changing World". Tato zpráva je výsledkem práce 26 organizací v rámci OSN, jejichž společným jmenovatelem je voda, ve spolupráci se zástupci vlád, mezinárodních a nevládních organizací a s dalšími zájmovými skupinami.


Dolar musí být odstraněn

Pozoruhodné vlastnosti banánov

Ruský profesor vynalieza revolučný typ motora

Film od J. Pilgera The War on Democracy - české titulky

Skončí sa kríza svetovou vojnou?

Archív

Hlinové vystúpenie v parlamente

Čistý otras!!! Humus!!! Neuveriteľné!!! Že vraj politici nemajú nadriadených!!!


Ľ. Huďo -Decembrové udalosti vo svete

Sme na dobrej ceste, pán prezident Gašparovič

Maléry pána živnostníka

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Otvorený list politikom: Nesiahajte na vklady v bankách


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.2159 s