17. September 2019
    
Britská vláda začína vykrádať bankové depozitné schránky svojich obyvateľov pred globálnym finančným kolapsom. - Dolezite.sk

Britská vláda začína vykrádať bankové depozitné schránky svojich obyvateľov pred globálnym finančným kolapsom.


  2011-08-12  (15:57)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Britská vláda začína vykrádať bankové depozitné schránky svojich obyvateľov pred globálnym finančným kolapsom.

 

Nie je to prvýkrát, čo britská vláda nariadila zabavenie vkladov svojich obyvateľov. Od júna 2008 polícia vyzbrojená automatickými zbraňami vykonáva nariadenie Gordona Browna, bez rozhodnutia súdu, na zmocnenie sa obsahu tisícok bankových schránok od veľkosti knihy po veľké trezory. Ozbrojená lúpež je definovaná ako zločin "zahŕňa použitie zbrane pri získavaní peňazí alebo tovaru v držbe iného, z jeho osoby alebo bezprostrednej prítomnosti."

Obsahy bezpečnostných schránok boli ulúpené britskou vládou z Park Lane trezorov na Park Street, Hampstead trezorov na Finchley Road a Edgware trezorov na High Street v Edgware.

Britská vláda prišla s nápadom v roku 2006, keď potrebovala ďalšie peniaze a skutočné peniaze 
v dŕžbe boli ľudí schované v bezpečnostných schránkach. Vláda nemôže zdaniť čo sedí niekoľko rokov v tisíckach bezpečnostných schránok, takže sa rozhodli zabaviť všetko. Zabavenie peňazí občanov dostalo kódové označenie Operácia Rize. Operácia Rize je kód pre ruse- „Lesť.“ Britská vláda týmto označuje všetkých majiteľov bezpečnostných schránok ako zločincov, aby mohli ukradnúť obsah ich trezorov. 


Americká vláda sa pripravuje na to isté v Spojených štátoch.

Vláda USA kradne peniaze svojich obyvateľov od roku 2008. Skutočné peniaze a cennosti v Spojených štátoch sú stále v schránkach trezorov. Americká vláda stratila S & P AAA rating a je známe, že by mohol poklesnúť znovu v novembri. Guan Jianzhong, predseda Dagong Global Credit Rating, Čína, povedal, že americká mena (bezcenné bankovky) sa "postupne vyradia z trhov vo svete," a "proces bude nevratný." Vzhľadom k znižovaniu hodnotenia zahraničné vlády zavrhnú bezcenné bankovky a americká vláda je nútená FEDom zabaviť finančných aktíva v bezpečnostných schránkach v USA pomocou rovnakého falošného obvinenia akoto robí britská vláda - všetci majitelia trezorových skriniek sú zločincami a obsah týchto schránok je považovaný za zisk z trestnej činnosti.

Vládna konfiškácia (krádež) zlata obyvateľov sa datuje do čias zákona o obchodovaní s nepriateľom z roku 1917. V roku 1917 bol prezident Woodrow Wilson prinútený bankármi novo vznikajúcich FED podpísať "TWEA" ktorý zakazoval americkým jednotlivcom a podnikom obchodovať s "nepriateľskými národmi."

Krátko po nástupe do úradu, šestnásť rokov neskôr, bol Franklin Delano Roosevelt nútený FEDom podpísať Výkonné nariadenie: Executive Order 6102 ako zákon, ktorý zakazuje "hromadenie" zlata. V rámci  Federálneho rezervného systému bolo Američanom zakázané vlastniť viac ako 100 dolárov v zlatých minciach a všetci "chamtivci" ,teda ľudia ktorí vlastnia viac než 100 dolárov v zlate, boli nútení zo zákona predávať ich "prebytok" zlata FEDu v bežnej cene 20,67 dolárov za uncu.

Potom, čo FED mali všetko zlato, FDR precenenil kurz dolára vzhľadom k zlatu, takže zlato teraz stálo 35 dolárov za uncu. Jednoduchou vyhláškou tak FED okradli milióny amerických občanov vo výške 14,33 dolárov za uncu zabaveného zlata, čo je dôvod, prečo väčšina historikov súhlasí s tým, že zákon na konfiškáciu zlata v 1933 bol jedným z najdrastickejších zákonov v histórii USA.

24. novembra 2008 americký republikánsky kongresman Ron Paul (R-TX) napísal: "Pri zachraňovaní krachujúcich spoločností chcú zhabať peniaze z produktívnej ekonomiky a dávať ich tým, ktorí skrachovali. Snahou o udržanie zastaralých alebo neudržateľných obchodných modelov v spoločnosti vláda dáva zdroje skrachovancom a tým nie sú k dispozícii iným spoločnostiam, ktoré môžu poskytnúť produktívnejšie využitie. Základným prvkom zdravého voľného trhu je, že ako úspech tak zlyhanie musí byť dovolené. Ale namiesto toho sa finančná pomoc, odmeny a výnosy z úspešných subjektov sústreďujú do rúk skrachovancov. Ako to má byť dobré pre našu ekonomiku a spoločnosť? To nebude fungovať. To nemôže fungovať ... Je zrejmé, že väčšina Američanov musí odmietnuť firemný klientelizmus (
Wall Street kontroluje vládu USA Timothy Geithner bol šéfom FED v New Yorku a je považovaný za jedného z architektov pyramídovej hry ktorá viedla do kolapsu trhu. PP) a otvoriť cestu pre prirodzené predpisy a stimuly na voľnom trhu, odmeniť víťazov a odprevadiť porazených v našej ekonomike a nie tolerovať rozmary byrokratov a politikov. "

 

Hovorí sa, že americké zlato z Forth Knox je preč a rovnako zlato Nemecka, ktoré by malo byť v USA v depozite do roku 2099 až skončí okupačná správa Nemecka.

Tu je nutné pripomenúť, že podľa medzinárodného práva okupovaná krajina nie je právnym subjektom, keďže používa právo protektora, a z toho dôvodu nemôže vstupovať do právného vzťahu s inými subjektmi ako suverénna krajina. Tým pádom sú otázne dohody Európskej Únie.

 

Holandská vláda nedávno nariadila penzijným fondom predať centrálnej banke depozit zlata.

 

 

Dnes vieme, že boľševici boli vyškolení a vyslaní Wall Streetom a tak len kopírovali úspešný model.

 

Menový vývoj po februári 1948 bol negatívny a peniaze v obehu výrazne prevyšovali celkovú ponuku tovarov a služieb, čo podlamovalo stabilitu meny. Zatiaľ čo v roku 1945 obiehalo 30,4 mld. Kčs, v roku 1950 to bolo 2,4-násobne viac: 72,9 mld. Kčs. Riešením mala byť štvrtá peňažná reforma, pri ktorej sa stiahlo staré obeživo a nahradilo novými peniazmi 31. mája 1953. Hospodárske čísla sa prepočítavali zväčša v pomere 5 starých korún za 1 novú korunu, časť vkladov obyvateľstva a hotovosti do 300 Kčs na osobu sa prevádzali v rovnakom pomere 5 : 1, ostatné hotovosti, ako aj hotovostí občanov, ktorí niekoho zamestnávali sa menili v pomere 50 : 1. Napriek súbežnému zrušeniu lístkového prídelového systému peňažná reforma vyvolala nespokojnosť, pretože znehodnotila peňažné príjmy z predchádzajúcich rokov a jednorazovo znížila kúpnu silu obyvateľstva; v mnohých najmä českých mestách prebehli protestné akcie.
Slovensko bolo pri menovej reforme z novembra 1945, ako aj v rámci uvoľňovania viazaných vkladov, ktoré ukončila peňažná reforma v máji 1953, poškodené v rozsahu 10 až 30 mld. korún.  

 

Juraj Smrek.

Ospravedlňujem sa za predchádzajúci technický nepodarok.  Technické problémy serveru. Kliknite na žlté zvýraznenie pre zdroje, prosím.

 


Juraj Smrek
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
333   |   ip:85.216.14   |   2011-08-12  (17:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ako nic v zlom ale jedinu zmenu meny co ,ze bola ,ta ked odpisali jednu nulu ,cize jedna k desatim ,o jedna k piatim nemam ani ponatia ,ze bola.takze ste si isty ze to bolo jedna k piatim?


333   |   ip:85.216.14   |   2011-08-12  (17:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  tak som si doplnil info ,mate pravdu.sry:)


Bertold   |   ip:95.103.22   |   2011-08-12  (18:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ale veď ono je to každý rok pravidelne v rozpätí cca 1:1,03 až 1:1,10...a netreba nijaké zbrane...Stačí "sofistikovane" cez média zatlačiť na obyvateľstvo ako sme na tom zle, ako nemáme na zdravotníctvo(napriek tomu, že platíme odvody)a ide to - volá sa to INFLÁCIA...alebo aj RAST...
A je jednoznačné, že Tí ktorí sa správajú zodpovedne a šetria sú znevýhodňovaní pred tými, ktorí žijú na dlh - či už v mikroekonomike, alebo makroekonomike...Akoby prestali existovať pravidlá overené históriou..."CVOKHAUS" v plnom slova význame...


illuminatedBimbo   |   ip:95.102.20   |   2011-08-12  (18:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ved bankovky si môžu kedykolvek natlačiť.....a zlato majú v Fort Knoxe síce len 2,5% zo všetkého vydolovaného a nakradnutého zlata na svete.
Asi stavajú zlatú piramídu :( alebo potrebujú drahé kovy uložiť v ich "arche spásy"Yanath   |   ip:85.159.10   |   2011-08-12  (19:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Bertold, ti ktori setria su stale vo vyhode ale len za predpokladu, ze maju svoje uspory v niecom, co ma a nestrati hodnotu a to peniaze nie su


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-12  (19:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  yanath..

co je to , co nestrani "hodnotu"???

cokolvek co ludia chcu , ma hodnotu.. tu urciuju trhy..

a cokolvek co ma hodnotu a ludia to chcu teda je po tom dopyt..moze byt znehodnotene..

jedine, ze by si to myslel tak, ze - mam 10 milionov,, za ktore som si kupil obrovske pole..
po pade cien nehnutelnosti, ma sice pozemok hodnotu 200 000 , no mna to nezaujima. lebo ma ten pozemok zivi..a ja a kopa dalsich ludi neumriem od hladu!!!

inak to nie je mozne..
do cohokolvek ulozis peniaze,, sa moze znehodnotit"financne" aj o 99%..

je tak???


illuminatedBimbo   |   ip:95.102.20   |   2011-08-12  (20:31)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Peniaze boli pôvodne označované ako kovy Zlato,striebro
A bankovky nie sú peniaze ...ostal len výraz slova tejto hodnoty ktorá sa zovšeobecnila a udomácnila v ľahkom vymývaní vedomia bežnej populácie, pri zakladných výmenných hodnotách!

Bankovky ktoré tlačí sukromný sektor Fed,MMF,svetová banka sú papiere ktoré slúžia na splácanie "úverov" nič viac....Na eure nemáte napísané kto za tuto menu ručí a ani akú hodnotu zlata a striebra a v ktorej banke za nu dostanete...proste je to podvod,ktorý slúži na vaše zotročenie a vaše ožobráčenie o nehnutelnosti a pozemky.


Yanath   |   ip:85.159.10   |   2011-08-12  (20:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins, nie, nie je tak, prestan trieskat somariny a hnat veci do extremov

napr. tvoj priklad s podov, kedy ta strati hodnotu? keby vymrelo 80% populacie, aka je pravdepodobnost, ze sa tak stane? miziva, normalny clovek nebude svoj zivot a buducnost zakladat na zrazke Zeme s asteroidom
keby som rozmyslal co vsetko zle sa mi moze stat tak by som pre istotu rano ani nevyliezol z postele

a je viac moznosti, do coho vlozit svoje uspory pricom ani jedna nie je ta najlepsia, tou je vzdy kombinacia viacerych ale rozobrat to potrebuje viac miesta, nez jeden komentar

a bavime sa o tom, co ma realnu hodnotu, tu poda/tovary maju, bankovky nie, tie su len prostriedok vymeny, zial, to uz dnes malokto chape


iz   |   ip:91.127.99   |   2011-08-12  (21:05)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  vsetko to vyzera na koniec systemu, vsetky peniaze a zlato pozbieraju od ludi a co z toho budu mat? Aky je dalsi scenar?
Cely zivot je i tak iba jedno velke celkom zaujimave divadlo, kde si ludia myslia ze cokolvek okrem zivota samotneho ma hodnotu.
Povedzme, ze o rok takyto cas nie su obchody. nie us peniaze, ludia sa zabijaju kvoli konzervam?
Noze popiste, nech si premyslim scenare :D


joplins   |   ip:94.145.22   |   2011-08-12  (21:10)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  yanath..

ja nehnam veci do extremov! uvazujem tak preto lebo vidim, kto to tu ovlada..a viem aku maju moc..
dnes stoji unca zlata 1700 dolacov.. a zajtra moze stat 200 .. robia si s trhmi co chcu..vsetko maju v rukach.. aj ceny nehnutelnosti.. vsetko je pri dnesnej globalizacii a centralizovanej moci, relativne!!

to nemozes popriet..
do cohokolvek by si investoval,., a ulozil svoje peniaze,je vydane na milost a nemilost tych ktorí rozhoduje dnes o vsetkom!!

tak co??

ako som povedal,,jedine ,ze by ta nezaujimala penazna hodnota veci ..ale uzitkova..

vtedy to je ok..
inak zachrany nemas..

a hotovo"!!


meff   |   ip:195.91.94   |   2011-08-12  (23:38)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To s tym zakonom v USA okolo roku 1930 som vedel. Ale vykradanie schranok v Britanii ? To je potom system pekne v ... Prosim si nejake podrobne info pan Juraj Smrek.


Burlak   |   ip:64.121.12   |   2011-08-13  (03:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  iluminatedBimbo má pravdu. Bankovky FED sú zarukou za dlh. Teda za svoju prácu dostávame dlh centrálnej banky. Pyramídova hra


Burlak   |   ip:64.121.12   |   2011-08-13  (03:45)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Joplins: nie všetko stráca hodnotu. Energia,žrádlo a kontrola obchodu cez peniaze. Na strane druhej sú veci ktoré hodnotu nemajú: drogy,tetovanie,umenie, zbierky somarín ako je umenie. Figúra sa potrebuje najesť,mať strechu nad hlavou a v dome teplo. Prípadne sa dostať do práce. Figurant pekne pripomenul že zodpovený občan je vlastne trestaný za svoje správanie. Generácia X v USA to pochopila a preto sa to nepáči Greenspanoj. Ich dedovia dreli a zostali na mizine rovnako ich otcovia. Dnes vedia že american dream je ilúziou


333   |   ip:85.216.14   |   2011-08-13  (07:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  joplins | ip:94.145.22 | 2011-08-12 (21:10)

yanath..

ja nehnam veci do extremov! uvazujem tak preto lebo vidim, kto to tu ovlada..a viem aku maju moc..
dnes stoji unca zlata 1700 dolacov.. a zajtra moze stat 200 .. robia si s trhmi co chcu..vsetko maju v rukach.. aj ceny nehnutelnosti.. vsetko je pri dnesnej globalizacii a centralizovanej moci, relativne!!

to nemozes popriet..
do cohokolvek by si investoval,., a ulozil svoje peniaze,je vydane na milost a nemilost tych ktorí rozhoduje dnes o vsetkom!!

tak co??

ako som povedal,,jedine ,ze by ta nezaujimala penazna hodnota veci ..ale uzitkova..

vtedy to je ok..
inak zachrany nemas..

a hotovo"!!


suhlasim s tebou.mnohym tio vsak nedoslo ,ze oni si robias trhmy co chcu,chcu ropu lacmejsia aby bola ,urobia ,krizu a td,chcu aby boli potraviny drahsie,pomanipuluju pocasim,a hned je drachsi napr cukor a obilie,jedna z najzakladnejsich potravinarskych komodit.nechcelos aplatit im vela za pracu v anglicku pracujucim,zhodili libu zo 65sk na 35sk,a tak dalej,prikladov amte vela.teraz vytvaraju,ze zlato ma hodnotu a ze bude rast,a ked ho uz sukromnici budu mat vela,tak vela ,nie obńi ale iny sukromnici,tak ho zhodia,kludne aj na 10dolars za uncu.energie ze maju hodnotu,nemaju ziadnu hodnotu,maju len taku hodnotu aku chcu mat,aby mala ,ked budu chcietaby bola lacna tak proste bude lacna,ale oni nechcu,vsak ako by oberali pracujuci pospolity lud?

proste a jasne tam kde ej volny trch maju nevidanu moc robit tvorit ceny komodita energii ako im vyhovuje,maju na to rozne paky od prognoz az po agentury reitingove.je ich vela clovek ma dojem ten co pozera na to len zbezne,ze su to nezavisle institucie.ale nie je to len dojem,vsetky pracujju koordinovate a za jednym cielom pod jednym velenim.


Adriana   |   ip:64.121.12   |   2011-08-13  (11:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Hodil som do google: Operation Rize. Slusna odozva


bertold   |   ip:78.98.22.   |   2011-08-14  (10:03)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Yanath | ip:85.159.10 | 2011-08-12 (19:22)
Celkom súhlasím, ale napriek tomu čo ´píšeš otázkou zostáva či "to", do čoho si investoval svoje úspory nie je nadhodnotené trhom (ktorý ovládajú špekulanti).Pokiaľ toto dokážeš so 100% istotou odhadnúť tak potom je Tvoja investícia O.K... Ja tomu hovorím a vždy sa pýtam, či hodnota toho do čoho chcem investovať nie je " v bubline "...


sused   |   ip:217.23.24   |   2011-08-14  (10:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  suhlasim z joplinom,ale len do toho momentu pokial bude "hrat hudba v tej hre zo stolickou" ,tj.pokial sa financny system nicim nekritych penezi prirodzenou cestou nezruti.

chcu urobit to,ze vyzenu ceny zlato skoro do neba,ludia,firmy,proste vsetci zacnu nakupovat.
ale ako som nikde cital,finta bude v tom,ze budu vlastnit potvrdenky na zlato ulozene v bankach,nie zlato fyzicke.
potom sa zruti system,a ostanu len cenne veci.ale kadze bude velky problem,tak zas vymislia zakon na zachranu ekonomiky ala 1933,a ludom zostane holy k.... ,a to doslova


gustav   |   ip:109.74.15   |   2011-08-15  (12:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Najlepšie je nemať nič. Majú sa cigáni zle ?
Od štátu dostanú, čo potrebujú, ale musíte mať aspoň desať detí, bývať pri lese, hore a nemôže vám nikto nič.
Nakoniec, aj tak tam skončíme, všetci.Andrej   |   ip:87.197.99   |   2011-08-17  (14:04)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Takto vyzera demokraticka kradez statu a znarodnenie na zapadny sposob..diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


tri + päť =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Československo Európe nevoňalo

Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Čítanie myšlienok

Čertov hostinec

Sme chodiace laboratóriá

Výrobca sa naozaj pokusil odstaviť môj výrobok, viac ...

Slováci sa budú učiť rómsky jazyk. Ukážka ...

Archív

Naše výhody vstupu do EÚ

Spomeňme len tie hlavné. Konečne si môžeme požičiavať za kresťanské úroky, dovolia nám to. Nemusíme drieť na poliach, všetko privezieme zo zahraničia a bude to ešte aj lacnejšie. Možno. Môžeme voľne cestovať. Iba na občiansky preukaz!


Facebook začal automaticky rozpoznávat obličeje a lidem...

Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Recenze: Nigel Farage - Flying Free

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom ...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo


Generated in 0.4986 s