20. September 2019
    
Celý Menový fond by mal stáť pred súdom - Dolezite.sk

Celý Menový fond by mal stáť pred súdom


  2011-06-17  (21:33)  |  Ekonomika
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Celý Menový fond by mal stáť pred súdom

Celý Menový fond by mal stáť pred súdom

 

Veľmi často sú najdôležitejšie fakty skryté pod povrchom a nepodliehajú žiadnej diskusii.

 

Dominique Strauss-Kahn. Snímka:ReutersSkutočnosť, že Dominique Strauss-Kahn, bývalý šéf Medzinárodného menového fondu (MMF), čelí obvineniu z údajného znásilnenia slúžky v New Yorskom hoteli, je pre médiá naozaj senzačnou udalosťou. Ale predstavte si, že by takýto prominentný predstaviteľ bol súdený nie za znásilnenie chyžnej, ale za to, že ju nechal umrieť od hladu, spoločne s jej deťmi, rodičmi a tisíckami ostatných ľudí. To je to, čo MMF v poslednej dobe robí nevinným ľuďom a bude to robiť znova, pokiaľ ho od základov nepretvoríme. Avšak o tom sa už moc nehovorí a nepíše.

Aby sme lepšie pochopili súčasný stav, musíme sa preniesť späť do obdobia vzniku MMF. V roku 1944 sa víťazné krajiny Druhej svetovej vojny zišli v hotelovej izbe vo vidieckom New Hampshire, aby sa podelili o korisť. Až na niekoľko výnimiek, medzi ktoré patril napríklad britský ekonóm John Maynard Keynes, cieľom vyjednávačov bola jediná vec. Chceli vybudovať globálny finančný systém, ktorý by im zaručil leví podiel na zdrojoch a peniazoch celej planéty. Založili niekoľko inštitúcií, ktoré mali slúžiť práve tomuto zámeru – a tak sa zrodil Medzinárodný menový fond.

Oficiálna úloha MMF znie jednoducho a atraktívne. Vraj je tu na to, aby zabezpečil, že sa chudobné krajiny príliš nezadlžia a ak sa aj zadlžia, poskytne im pomoc vo forme pôžičiek a ekonomického poradenstva. Je prezentovaný ako najlepší priateľ a ochranca chudobného sveta. Keď však odstránime toto klišé, zistíme, že MMF je ovládaný hŕstkou bohatých krajín a aby sme boli ešte konkrétnejší, ich bankármi. MMF vždy pracoval vo svojom vlastnom záujme a nie tak, ako je v médiách proklamované.

Pozrime sa teraz na to, čo nám hovorí realita. V 90. rokoch malá krajiny na juhovýchode Afriky – Malawi, zažívala obrovské ekonomické problémy po jednej z najväčších epidémií vírusu HIV v histórii ľudstva, k čomu sa ešte pridalo štátne zriadenie v podobe diktatúry. Krajina musela požiadať MMF o pomoc. Ak by MMF konal v súlade so svojimi stanovami, poskytol by krajine pôžičky a viedol ju rovnakým smerom, akým išli všetky súčasné rozvinuté ekonomiky, t.j. ochraňovaním začínajúceho priemyslu, dotovaním farmárov a investovaním do vzdelania a zdravia ľudí.

Tak nejako by vyzerala inštitúcia, ktorá sa zaujíma o osudy bežných ľudí. Ale MMF spravil niečo diametrálne odlišné. Vydal stanovisko, že poskytne Malawi pomoc iba za predpokladu, že krajina bude súhlasiť so „štrukturálnymi zmenami“, ktoré MMF požaduje. Nariadili Malawi predať takmer všetok štátny majetok súkromným spoločnostiam a špekulantom a zosekať výdavky na domácich obyvateľov. Ďalej MMF vyžadoval, aby krajina zrušila príspevky na priemyselné hnojivá, i keď to bol jediný spôsob ako mohli farmári – tvoriaci väčšinu populácie – dopestovať aspoň nejaké plodiny v krajine s neúrodnou pôdou. Mali takisto preferovať vydávanie peňazí medzinárodným bankárom pred ľuďmi z Malawi.

Keď v roku 2001 MMF zistil, že vláda Malawi nahromadila obrovské zásoby obilia, v prípade, že nebude dostatok úrody, ihneď prikázal predať všetko obilie súkromným spoločnostiam. Malawi odkázal, aby si určili priority a použili zisk z predaja na splatenie pôžičky poskytnutej veľkou bankou. To bola prvá rada od MMF – zobrať si obrovský úver, za ktorý Malawi platilo ročný úrok vo výške 56%. Prezident Malawi vtedy protestoval a povedal, že takýto krok je nebezpečný. Ale nemal na výber. Obilie bolo predané. Bankári dostali zaplatené.

Ďalší rok bola úroda katastrofálna. Vláda Malawi nemala takmer nič na distribúciu. Hladujúca populácia bola odkázaná na potravu v podobe kôrok zo stromov a podobnej „výživnej“ stravy. BBC opísalo situáciu ako najhorší hladomor, aký kedy postihol Malawi. Treba pripomenúť, že v rokoch 1991 – 1992 bola úroda ešte horšia, ale hladomor sa nevyskytol, pretože vláda disponovala zásobami, ktoré mohla prerozdeľovať. A tak tisíce nevinných ľudí zomreli od hladu.

Na vrchole hladovania, MMF znížil finančnú výpomoc o $47 miliónov, pretože vláda „spomalila“ implementáciu trhovo orientovaných „reforiem“, ktoré viedli k spomenutej katastrofe. ActionAid, vedúca organizácia pri pomocných prácach v samotnom Malawi, sa nechala počuť, že MMF nesie zodpovednosť za túto katastrofu.


Nakoniec malo Malawi všetkého už dosť a urobilo to, čo by vraj chudobné krajiny robiť nemali. Povedalo MMF, aby opustil ich krajinu. Malawi začalo ignorovať „rady“ od MMF a opäť zaviedlo dotácie pre priemyselné hnojivá, spoločne s ostatnými službami pre bežných obyvateľov. Do dvoch rokov sa podarilo krajine zmeniť štatút „žobráka“ a stala sa tak bohatou (prirodzene, „bohatou“ v podmienkach regiónu), že zásobovala potravinami Ugandu a Zimbabwe.

Tento príbeh nepredstavuje v histórii MMF výnimku, práve naopak, je pravidlom. Organizácia sa ujme chudobných krajín, sľubujúc im medicínu, ktorá ich vylieči – a potom ich prinúti prehltnúť jed. Od Peru po Etiópiu môžeme všade badať jazvy „štrukturálnych zmien“ MMF. Celé krajiny skolabovali po poskytnutí „pomoci“ od MMF – najznámejšími prípadmi sú Argentína a Thajsko v 90. rokoch.

Pozrime sa na niekoľko najtvrdších úderov z dielne MMF. Táto organizácia napríklad trvala na tom, aby vláda v Keni zaviedla poplatky pri návšteve lekára – a tak sa množstvo žien, hľadajúcich pomoc alebo rady ohľadom pohlavne prenosných chorobách, zmenšilo o 65% v krajine, ktorá je azda najviac postihnutou vírusom HIV na celom svete.

V Ghane zas MMF naliehal, aby sa začalo platiť školné – počet vidieckych rodín, ktoré si mohli dovoliť posielať svoje deti do školy sa zmenšil o dve tretiny. V Zambii sa MMF domáhal, aby boli znížené výdavky na zdravotníctvo – počet detských úmrtí sa zdvojnásobil. Ukázalo sa, že posielanie peňazí zahraničným bankárom namiesto domácim obyvateľom nie až takou skvelou rozvojovou stratégiou.

Držiteľ Nobelovej ceny, ekonóm Joseph Stiglitz, pracoval v MMF viac ako 10 rokov až pokiaľ nedal výpoveď a nestal sa z neho „bonzák“. Pred niekoľkými rokmi doslova povedal: „Keď sa MMF ujme nejakej krajiny, zaujíma jeho ľudí iba jedna jediná vec – ako zabezpečiť, aby bankári a finančné inštitúcie dostali svoje peniaze. Je to MMF, ktorý udržuje finančných špekulantov v hre. Nezaujíma ich rozvoj, alebo pomoc, ktorou by sa krajina zbavila chudoby.

Niektorí ľudia nazývajú MMF „nekonzistentným“, pretože táto inštitúcia podporuje obrovské záchranné balíčky pre banky, ktoré sú financované vládou a na druhej strane požaduje takmer úplné zastavenie štátneho financovania v chudobných krajinách. Ale také niečo je nekonzistentné, iba ak o celej situácii uvažujete ako o intelektuálnej debate na niektorej z prestížnych univerzít a unikajú vám nefalšované ekonomické záujmy. Za každých podmienok vedú kroky MMF k tomu, čo zabezpečí bankárom a špekulantom viac peňazí. Ak bohaté vlády budú zachraňovať peniazmi daňových poplatníkov banky, ktoré nič netvoria, OK. Ak sú chudobné krajiny donútené posielať peniaze na vydieračské „splátky“, OK. Také niečo je absolútne konzistentné.

Niektorí ľudia tvrdia, že Strauss-Kahn bol reformátorom, ktorý zmenil MMF po tom, čo v roku 2009 prebral úrad. Istotne, rétorika MMF sa zmenila, avšak detailnejšia štúdia by nám potvrdila, že podstata MMF sa vôbec nezmenila.

Pozrime sa napríklad na Maďarsko. Po kríze v roku 2008, MMF vychvaľoval túto krajinu za to, že sa nevzdala svojho pôvodného rozpočtového cieľa a znížila verejné výdavky. Zhrození Maďari odpovedali zmenou vlády a vybrali si stranu, ktorá sľubovala, že donúti banky platiť za krízu, ktorú spôsobili. Nová vláda zvýšila bankám dane a MMF zúril, vraj takéto opatrenie je „vysoko deformačné“ pre aktivitu bánk – na rozdiel od bailoutov, prirodzene – a banky po takomto rozhodnutí opustia krajinu. MMF úplne zrušil program pomoci pre Maďarsko, aby ho zastrašil.

Ale kolaps, ktorý MMF predpovedal, sa nekonal. Maďarsko pokračovalo v uskutočňovaní opatrení bez toho, aby trestalo svojich obyvateľov. Uvalilo dane na najziskovejšie oblasti ekonomiky zahrňujúce retail, energie a telekomunikácie a zobralo prostriedky zo súkromných penzijných fondov, aby zaplátalo deficit. MMF doslova škriekal pri každom z týchto opatrení a namiesto toho vyžadoval škrty pre bežných obyvateľov. Jednalo sa o rovnakú agendu, s rovnako starými hrozbami. Strauss-Kahn urobil to isté takmer vo všetkých chudobných krajinách, od El Salvadoru, cez Pakistan až po Etiópiu. Americký think-tank, Center for Economic and Policy Research, prišiel s tvrdením, že 31 zo 41 zmien, ktoré MMF požadoval, malo procyklický charakter a recesiu v postihnutých krajinách ešte zhoršilo.

Preto nielen Strauss-Kahn by mal byť obviňovaný, ale celá inštitúcia v čele ktorej stál. Momentálne sledujeme v médiách nezmyselnú debatu o tom, kto by sa mal stať ďalším šéfom MMF, a pritom je to úplne jedno. Ak by sme brali ideu rovnosti ľudí skutočne vážne a spomenuli si na všetkých, ktorí boli touto inštitúciou privedení do biedy, umierali od hladu a boli zabití, diskusia by prebiehala na tému ako skoncovať s MMF a začať úplne od znova.

Ak je Strauss-Kahn vinný, existuje pre jeho skutok jednoduché vysvetlenie. Musel si pomýliť slúžku v hoteli s chudobnou krajinou, ktorá sa ocitla v problémoch. Koniec koncov, vrcholní predstavitelia MMF mali mnoho rokov povolenie beztrestne znásilňovať takéto krajiny.

Zdroj: Johann Hari, The Independent


Peter Bor
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
Gurasu   |   ip:95.103.30   |   2011-06-18  (02:09)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  kuknite si toto. Je to po anglicky, ale tak prepracovane som to este nevidel...$$$

http://video.google.com/videoplay?docid=-515319560256183936#


http://gurasu.blogspot.com/


lovekCicavec   |   ip:178.40.23   |   2011-06-18  (06:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja neverím v odpustenie trestu ale ani neverím v zatratenie.

Myslíte si ľudia že trest vám pomôže ako prevencia aby sa to už nestalo ?! Naozaj ste taký naivný že druhý čo bude mať tú istú moc neurobí to čo sa stalo teraz ?!

Nie je lepšie takúto inštitúciou vôbec nemať ktorá by regulovala počet papierikov a tým aj peňazí v obehu ?!


saso   |   ip:178.40.15   |   2011-06-18  (14:24)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  plne suhlasim z autorom.mali by popravit vsetkych papalasov v MMF. ved su to vrahovia.ale kapitalizmus je stary nefunkcny system .a takychto medzinarodnych vrahov kapitalisticky system kryje a vydava ako nas vzor.


hr   |   ip:78.141.10   |   2011-06-18  (23:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  najlepším spôsobom ako zabrániť tejto chorobe , je , hľadať spôsob ako si pomôcť sám a keď to už ináč nejde tak keď už hľadáme u iných, tak po obojstranne čestnej dohode.

Myslím že tvorba peňazí patrí úplne prirodzene štátu , ktorý tvoríme my ľudia , a preto by mala byť tvorba peňazí viditeľná každému človeku ktorý má záujem do toho vidieť. Proste transparentnosť a priehľadnosť, a možnosť machinácií a špekulácií za účelom tvorby zisku sa výrazne zmenší , lebo práve aplikovaním priehľadnosti do systému sa podvod rýchlejšie odhalí.


hr   |   ip:78.141.10   |   2011-06-18  (23:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  a nech si aj MMF tlačí svoje doláriky aj naďalej , my môžme mať vlastnú KORUNU , ktorá je krytá prácou a vytvorenými hodnotami, a nepotrebujeme doláre aby tu fungovala ekonomika, tak ako má.


anon   |   ip:95.105.16   |   2011-06-18  (23:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
   pod koho kuratelou, koho odporúčania a hodnotenia akceptujú naši hospodársky politici ? ? ? Ivan je jasným príkladom záškodníka - argumentácie ktoré používa, pri ožobračovaní tohto štátu a jeho ľudu, sa veľmi približujú k tým, v článku uvedenými pre rozvojové krajiny. Samozrejme nebol a nieje sám, za 20rokov sa ich tu vystriedalo niekoľko, a stále sa zhodujú aj rétorickou argumentáciou ostatných krajín vstupujúcich do toho podivného spolku EU kam sa Čechom vôbec nechce


Aron   |   ip:78.45.16.   |   2011-06-18  (23:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Navrhuji porucit vetru, desti:-) jako tady - http://pravdu.cz/stavka/stavka-v-cr


bazooka   |   ip:92.52.43.   |   2011-06-19  (15:33)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  To vsetko, co je popisane v clanku, je mozne len vdaka tomu, ze kapitalisticky system je zalozeny na nedotknutelnosti sukromneho majetku a zisku, hoci aj evidentne protispolocenskemu.

Za druhe - je to mozne len preto, ze kapitalizmus umoznuje a podoporuje existenciu super bohatej spolocenskej triedy - oligarchie.

Za tretie - je to mozne vdaka existencii a tolerancii urokov !

Keby neexistoval urok, myslite si, ze by MMF alebo akakolvek ina banka mala zaujem poziciavat Malawi alebo komukolvek inemu ?
Urok je ten nastroj, ktory koncentruje kapital. Urok je mechanizmom, ktory nepretrzite premiestnuje peniaze pracujucich do vrecak bankarov.
Toto hromadenie penazi im nasledne umoznuje poziciavat nakradnute peniaze statom (ako Malawi) a pod maskou pomoci ich este viac zadlzovat. Urok sposobuje nemoznost vzniknuty dlh splatit.
Nejde vobec o pomoc, ale o trvale zotrocenie.
Kazdy veritel moze totiz dlznikovi diktovat. A toto presne MMF robi. Toto presne je cielom MMF a urokoveho systemu ako takeho.

Riesenim je zrusenie uroku, tym zmiznu sukromni bankari a bankovnictvo musi zostat pod kontrolou statu.

Neodpustim si poznamku, ze Strauss-Kahn je zid, ako byva v tomto podvodnom odvetvi zvykom.


pitbul   |   ip:195.91.10   |   2011-06-19  (18:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dobre , že to spomínaš demokratické vlády môžu mať obchodné zmluvy s totalitnými . Tak ako napríklad veľká Čína . Málokto do nich nadáva natvrdo aj keď sa mnohí tvária ako neprajníci ich režimu .


pitbul   |   ip:195.91.10   |   2011-06-19  (18:56)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Aj samotným podnikateľom je jedno či zneužijú totalitu tamojších krajín . Kľudne chudobných Afričanov zneužijú , ale to je aj ich problém . Mali by sa naučiť niečo robiť proti svojej biede .


nina   |   ip:109.114.7   |   2011-06-19  (19:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Afrika je iny svet ako sa nam prezentuje,ulra moderny a stale sa buduje,vyhladajte si napr.Nigeria Abuja na google immagini.Africani v Europe rozpravaju ze cele je to o novom megaluxusnom svete pre elitu a o starom dobrom kolonialnom sisteme.


DamienKarras   |   ip:85.248.76   |   2011-06-19  (20:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Myslím, že keby nám začal MMF "pomáhať" nikto by si to ani nevšimol, my sme totiž na podobné praktiky zvyknutý od našich politikov.


Paaan   |   ip:78.98.159   |   2011-06-20  (23:02)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  zato ze ejdnu budovu tam postavili ? :D a nejaku peknu cestu odfotili :DD uuha :D a ze sa tam stava neznamena ze tam nieje bordel...nina   |   ip:109.117.1   |   2011-06-21  (16:50)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Paaan-viem ze som napisala iba A a Z.Pride cas aj na celu abecedu.Vidim ze ti neunikne ani co je medzi riadkami...


PavolPijak   |   ip:212.81.19   |   2011-07-20  (15:32)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Nedávno som čítal knihu "Demokracia je principiálny omyl". Viem, že neveríte vlastným očiam, ako som aj ja neveril, keď som dostal túto knihu do rúk. Autor knihy Pavol Peter Kysucký tvrdí, že demokracia je degeneratívny systém a produkuje z dlhodobého hľadiska len zlo rovnako ako aj socializmus, ktorý všetci dobre poznáme. Autor obhajuje tržnú ekonomiku, ale tvrdí, že demokraciu (systém štátneho zriadenia) vymysleli a udržujú pri fungovaní vrstvy zlodejov a mafiánov, ktorí si vymysleli dobrý politický systém, za ktorým sa môžu skryť a za nič neručia. Však všetci vieme, že už Kaliňák, posledný minister vnútra tvrdil v televízii, že ich SMER je dobre fungujúca s.r.o. Je to jasné, SMER neručí za nič, je s ručením obmedzeným a je to dobre zarábajúca firma, zarábajúca peniaze z korupcie. Po každých voľbách nastúpia noví politici, podľa autora knihy noví zlodeji a nič sa nielenže nemení, ale zákonite sa musí zhoršovať. Hlavne v knihe sa tvrdí, že s demokratickým systémom sa nedá nič urobiť, pretože medzi absolútne bezcharakterných demagógov a zlodejov a mafiánov sa ľudia s charakterom nedostanú. Teda, čím je demokracia rozvinutejšia, tým menšia šanca na to, že tam budú aj charakterní politici. Nemôžu vydržať medzi zlodejmi. Súčasne som bol prekvapený, že rovnaké názory, že demokracia je zlodejský systém sú známe už viac ako 70 rokov od amerických teoretických ekonómov ao sú Ludwig von Mises, Murray N. Rothbard, ale aj nemecký ekonóm Hans Hermann Hoppe. V knihe na konci sa cituje nemecký ekonóm Hans Hermann Hope, ktorý tvrdí, že tým, že demokratickí politici nie sú za nič zodpovední, tak v skutočnosti ani nikdy neriešia žiadne problémy, o ktorých by aj vedeli, pretože z princípu fungovania demokratických vlád, kedy sú pri moci obmedzený čas, len možno jedno volebné obdobie, tak chcú nakradnúť čo najviac. A po nás potopa. Okamžite som si kúpil aj knihu od tohto nemeckého ekonóma a je to tam jasne popísané ešte ostrejšie. Tržná ekonomika s tým nemá nič spoločného. Naopak demokracia deformuje tržné prostredie a spôsobuje mu veľké škody. Ako hovorím, prečítajte si najskôr túto knihu a potom doporučujem kúpiť aj knihu od Hoppeho „Demokracie, anarchie a omyly ekonomie“, vyšla v nakladateľstve Liberární institut, Praha. Hoppeho kniha je v niektorých častiach dosť teoretická a kto nerozumie ekonomike, asi tým teoretickým dôkazom nebude rozumieť. P. P. Kysucký navrhuje aj riešenie, ktoré ekonomickí teoretici podľa mňa nenašli. Autor v knihe „Demokracia je principiálny omyl“ navrhuje nový štátny systém, ktorý sa má v budúcnosti presadiť proti súčasnému demokratickému. Súčasný systém štátneho zriadenia s tržnou ekonomikou v Číne mi to trochu pripomína. Mne sa to celkom pozdáva: Knihu je možné kúpiť v niektorých kníhkupectvách alebo priamo cez www.negativa.sk . Ale kniha nie je len o demokracii. Je to podstatne zaujímavejšie. Je tam toho veľa. Napíšte mi Váš názor na tieto knihy, ak si ich prečítate.diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


osem + jeden =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?


 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?2013-05-26  (17:26)  |  Ekonomika
Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?

Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu


2013-05-14  (10:03)  |  Ekonomika
V průběhu posledních deseti let vládní instituce, německý kancléřský úřad, Mezinárodní energetická agentura, americké ministerstvo energetiky,... operují s argumentem, že vrcholu světově vytěžitelného množství ropy a zemního plynu již bylo dosaženo, nebo že již tato hranice byla překročena. Vžil se pro to termín „Peak Oil“ – ropný zlom. Následovat má už jen hrozivý růst cen a nedostatek energie.


Komu patří peníze v bance?


2013-04-26  (10:08)  |  Ekonomika
Lidé často žijí v přesvědčení, že když své peníze vloží do banky, stále jsou to „jejich“ peníze, že je mají v bance uschovány. Omyl. Hluboký omyl...


BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ


2013-04-25  (09:18)  |  Ekonomika
Finanční firma Boston Consulting Group prohlašuje, že krize eurozóny musí být řešena radikálním vyvlastněním normálních střadatelů. Mysleli jste si, že žijete ve společenském systému, ve kterém je soukromé vlastnictví nedotknutelné a že být pilný, spořivý a odpovědný vůči svým potomkům je ctností? Tak se probuďte z iluze!


Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová manipulace trhu se zlatem


2013-04-22  (09:14)  |  Ekonomika
Byl jsem první, kdo poukázal na to, že Federální rezervní systém manipuloval všechny trhy, nejen ceny dluhopisů a úrokové sazby, a že Fed manipuluje trh se zlatem za účelem ochrany směnné hodnoty amerického dolaru, který je ohrožen kvantitativním uvolňováním FEDu. FED zvyšuje nabídku dolarů rychleji, než jak roste jejich poptávka a tím je cena či směnná hodnota dolaru předurčena k poklesu.


Trh s papírovým zlatem kolabuje


2013-04-18  (09:46)  |  Ekonomika
Nedostatek fyzického zlata určeného na prodej v Asii. Oficiální historkou předloženou „spolehlivými“ finančními analytiky je, že cena zlata se propadla v důsledku „poklesu obav“, že centrální banky budou nyní schopny „krmit“ inflační tlaky, a tudíž že jednoho dne začnou opět důvěřovat americkému dolaru.


Zlato a jeho propad – co za ním může být?


2013-04-17  (12:58)  |  Ekonomika
Co je původem? Řada komentářů dávala propad zlata do souvislosti s prodejem kyperského zlata. To však vůbec nemusí být pravda. Toto je první ze série extrémních pohybů.


Už je to tady: Největší holandská banka oznámila klientům, že nedodá jejich zlato


2013-04-17  (09:18)  |  Ekonomika
Minulý týden došlo k pověstnému překročení Rubikonu na trhu s investičním zlatem ve fyzické podobě, když jedna z největších evropských bank v Evropě vypověděla smlouvy se svými klienty a informovala je, že dodávky fyzického investičního zlata nebudou možné.


HODNOTA BITCOINU PŘESÁHLA 1 MILIARDU DOLARŮ, ZATÍMCO DALŠÍ MĚNY SE HROUTÍ


2013-04-09  (14:01)  |  Ekonomika
Během jen několika málo let je Bitcoin už měnou, s níž je třeba počítat. Jejich hodnota už přesáhla 1 miliardu dolarů s tím, že pro budoucnost se počítá s většími zisky. Jelikož jde o revoluční a nezávislou virtuální měnu, tak se mnozí hrnou k bitcoinům ve snaze vyhnout se zabrání peněz v bankách a propadající se ekonomice spjaté s centrálními bankami. A navíc se široká škála příležitostí k využití Bitcoinů už stává běžnou věcí, jelikož popularita této inovativní a bezpečné měny roste.


Kyperská krize z pohledu tradera


2013-04-06  (19:39)  |  Ekonomika
Kyperská krize ovládla titulky médií. Zkušenější investoři i tradeři místo debat o variantách řešení vyhledávají způsoby, jak na aktuální situaci vydělat. Je to prostě tak, krize a katastrofy na finančních trzích mohou být skvělou příležitostí k zisku. Byl jsem požádán, abych ukázal, jak využívám takové situace k zobchodování. Pojďme se tedy podívat, jak krize na finančních trzích může přinést slušný zisk bez zbytečného rizika.


Světová finanční pyramida v číslech


2013-04-06  (15:33)  |  Ekonomika
Ptáte se, proč je světová ekonomika v tak vážných problémech? A jak si vlastně může být tolik lidí jistých, že světový finanční systém nakonec zkolabuje? Pravdou je, že pokud se na celou věc podíváme přes optiku tvrdých čísel, není tak náročné pochopit, proč je světová finanční pyramida odsouzena k zániku.


Hromadí si Rusko s Čínou zlato, protože plánují zabití petrodolaru?


2013-04-04  (09:57)  |  Ekonomika
Bude se ropa brzy obchodovat v měně, která je tisíce let stará? Co by systém „zlata za ropu“ znamenal pro petrodolar a US ekonomiku? Hromadí si Rusko a Čína ohromná množství zlata, protože plánují zabití petrodolaru? Už od 70. let byl US dolar tou měnou, kterou mezinárodní komunita používala k obchodování ropy po celém světě. To vytvořilo ohromnou poptávku po US dolarech a po US dluhopisech. Co se ale stane, když zbytek světa začne ten v rostoucí míře méně stabilní US dolar odmítat a počítání ve zlatě by se mohlo objevit v měnovém vypořádávání mezinárodního obchodu? Skutečností je, že není třeba mít moc představivosti, abychom si to spočítali.


Co se dá očekávat od zlata a stříbra v nejbližších týdnech?


2013-04-03  (09:27)  |  Ekonomika
Trpělivost a pevné nervy. Jediná tvrdá měna světa, zlato, opět poroste. Nachazíme se v nejdelším období konsolidace od roku 2001. Inflační deprese je však na cestě. Biliony nově tvořených peněz ze vzduchu zatím sedí v bankách, přibývají každým dnem a čekají na příležitost. Jakmile se hráze protrhnou, svět zaplaví inflační povodeň, která bude zničující pro úspory v papírových penězích. Kupní síla zmizí, životní náklady skokově narostou a příjmy většiny populace budou v nejlepším stagnovat.


Po Cypre potopa?


2013-04-02  (09:09)  |  Ekonomika
Schválil sa záchranný balík pre Cyprus. Má hodnotu 10 mld. euro a je podmienený tým, že na záchranu sa poskladajú i majitelia vkladov nad 100 000 euro, ktorí môžu prísť o 40 % svojich vkladov, pričom niektoré odhady hovoria aj o 80 %. Predstavitelia EU verklíkujú, že ide o jednorazové a úplne ojedinelé opatrenie.


História sa opakuje-netreba nič vymýšlať-všetko tu už bolo- banková mafia


2013-03-31  (14:34)  |  Ekonomika
Článok ktorí ba sa mali všetci občania naučit naspamat už v základnej škole a dennne sa ho modliť po očenáši.


Svetová finančná pyramída v číslach


2013-03-27  (12:51)  |  Ekonomika
Pýtate sa, prečo je svetová ekonomika v tak vážnych problémoch? A ako si vlastne môže byť toľko ľudí istých, že svetový finančný systém nakoniec skolabuje? Pravdou je, že ak sa na celú vec pozrieme cez optiku tvrdých čísel, nie je až tak náročné pochopiť, prečo je svetová finančná pyramída odsúdená na zánik. Celkový dlh vo finančnom systéme Spojených štátov je v súčasnosti približne 56 biliónov dolárov, zatiaľ čo vklady na bankových účtoch predstavujú približne len 9 biliónov dolárov. To znamená, že aj keby sme vybrali všetky bankové vklady v USA do posledného centu a znásobili ich šesťkrát, ešte stále by to nestačilo na zaplatenie nahromadených dlhov.


Bitcoin pro začátečníky


2013-03-26  (09:59)  |  Ekonomika
Všichni jistě máme v živé paměti, co se nedávno událo na Kypru – tamní vláda na požadavek Evropské unie provedla měnovou reformu a znárodnila svým obyvatelům část úspor. Je zcela evidentní, že vzhledem k děravým státním rozpočtům a neschopnosti států omezit své výdaje budou tyto scénáře pravděpodobně přicházet častěji a po celé Evropě.


Spolehlivý žlutý kov


2013-03-18  (09:08)  |  Ekonomika
V posledních deseti letech se stalo Rusko největším kupcem zlata ve světě. Experti se dohadují, zda není ještě před Ruskem Čína. Podle oficiálních údajů je to Rusko, které zvýšilo zásoby zlata o 570 tun. Existují však podezření, že Čína své údaje o nákupu zlata Čínskou národní bankou poněkud snižuje. Údajně utajováním skutečných rezerv připravují čínští finančníci jakousi velmi vychytralou strategickou linii s úmyslem předvést svou sílu ve „vhodnou chvíli“. Překvapení má být například spojeno s tím, že se najednou Čína objeví jako největší držitel zlata a zatlačí do pozadí dosavadního „šampiona“ – strýčka Sama.


VATIKÁN CHCE „CENTRÁLNÍ BANKU SVĚTA“


2013-03-18  (09:04)  |  Ekonomika
Vatikán volá po “globálním veřejném úřadu” a světové centrální bance, aby spravovali finanční záležitosti, až nastane zrežírovaný ekonomický kolaps. Dokument vydaný vatikánským ministerstvem spravedlnosti a míru “by měl být rajskou muzikou pro demonstranty z ‘Okupace Wall Street’


Zavedie nový pápež Bitcoin menu vo Vatikáne?


2013-03-18  (08:55)  |  Ekonomika
Najdôležitejšou neekonomickou udalosťou tohto týždňa bolo zvolenie pápeža. Tento post prekvapivo obsadí Argentínčan Jorge Mario Bergoglio, ktorý podobne prekvapivo nepochádza z Európy – ako prvý pápež od roku 741.


Maďarsko vytvorí systém štátneho bankovníctva


2013-03-14  (23:16)  |  Ekonomika
Nový systém založený na sieti družstevných sporiteľní, ktoré kontroluje štát, zlepší dostupnosť úverov a zníži závislosť podnikateľov na pôžičkách v cudzej mene, uviedol maďarský premiér Viktor Orbán.


Indie a reálne používání zlata


2013-03-14  (09:20)  |  Ekonomika
Naposledy jsem se Indii specificky věnoval v červnu loňského roku v souvislosti s repatriací zlata. Nyní se na ní podívám znovu. Pokud jde o zlato, o Indii se často mluví v souvislosti s omezením dovozů. Přitom Indie se do trhu se zlatem aktivně zapojuje. Připojila se k Turecku, které začalo využívat zlato v mezinárodním obchodě.


Čo dnes znamenajú pojmy gramotnosť a negramotnosť?


2013-03-13  (06:22)  |  Ekonomika
Ako je možné, že 80% absolventov stredných škôl v New York city je braných za negramotných? Úlohou vzdelávania je pripraviť ľudí do života tak, aby mladí ľudia našli miesto v spoločnosti a uplatnenie na trhu práce. Pokrok priniesol tlak na spoločnosť zvýšiť laťku v pohľade na gramotnosť a negramotnosť. Čo teda gramotnosť a negramotnosť znamenájú v dnešnej dobe?


Zlato proti strachu z inflace


2013-03-12  (09:54)  |  Ekonomika
Německá Bundesbanka začala v uplynulých týdnech stahovat velkou část svých zlatých rezerv z New Yorku a Paříže do trezorů ve Frankfurtu nad Mohanem. Tento krok znamená revoluci, protože je to poprvé od druhé světové války.


Má zlato reálnu hodnotu 20.000 USD za 1 uncu?


2013-03-08  (17:07)  |  Ekonomika
Podľa bretton-woodskej kalkulácie má zlato hodnotu 20 000 dolárov za 1 uncu. Globálny monetárny systém je založený na krehkých základoch dôvery. Vďaka pôsobeniu centrálnych bánk, tlak na systém bude aj naďalej rásť.


Mýty o zlých kapitalistech


2013-03-05  (10:47)  |  Ekonomika
"Nevěřím, že něčí chudoba je způsobena bohatstvím jiných. Nevěřím, že něčí neschopnost je způsobena schopností jiných. Nevěřím, že něčí nemoc se zhoršuje zdravím jiných." Michael Howard


Kde je inflace?


2013-02-26  (10:32)  |  Ekonomika
Kritici rakouské školy popichují rakušáky, jakým je například Robert Murphy, protože v americké ekonomice je momentálně velmi nízká inflace.


BITCOIN: MŮŽE FINANČNÍ MONOPOLY ZNIČIT INTERNETOVÁ TECHNOLOGIE?


2013-02-18  (09:05)  |  Ekonomika
Velké banky ničí naši ekonomiku … a naši zemi. Jsou doslova vedeny jako zločinné podniky (což už přiznávají i média mainstreamu), vlastní i naše politiky a to ony podněcují k těm nejhorším a nejautoritářštějším tendencím v naší vládě. Jak nedávno uvedl ten bývalý dohlížitel nad výkupem bank z dluhů, velké banky „nám pořád ještě drží zbraň u hlavy,“ a – potud, pokud ony vládnou hornímu bidýlku – věci se zlepšovat nezačnou.


Světový bankovní byznys: Šokující údaje


2013-02-13  (13:09)  |  Ekonomika
Výbor pro finanční stabilitu (FSB) byl vytvořen na summitu G20 v dubnu 2009, v době, kdy byla světová finanční krize v plném proudu. Na konci roku 2012 vydal svoji Zprávu o monitorování globálního stínového bankovnictví, vyhodnocující informace o aktivitách bank a dalších finančních subjektů v r. 2011 (1). Globální stínový bankovní systém vzrostl na 67 bilionů dolarů, hodnotu srovnatelnou s globálním GNP ve stejném roce. To se vymyká představivosti a drasticky to mění celý náhled na světovou ekonomiku…


Elektro varování pro Slováky


2013-02-10  (23:45)  |  Ekonomika
Pokud se v příštích 20 letech rozhodnete navštívit ČR, chovejte se tak, jako by žádná elektřina vůbec neexistovala.


Made in Czechoslovakia - tohle by mělo zajímat každého občana ČR


2013-02-10  (21:14)  |  Ekonomika
České značky se vyrábějí mimo ČR. Zde zůstaly jen obchodní a logistická centra. Již víte, proč má ČR nejvyšší nezaměstnanost od roku 1933 ? Z čeho se tu budou platit daně ?


Kto profituje z inflácie?


2013-02-01  (09:18)  |  Ekonomika
Inflácia, vždy a všade, je primárne spôsobená nárastom peňažnej zásoby a kreditu. V skutočnosti, inflácia je nárast peňažnej zásoby a kreditu. (pozn. inflácia definovaná ako nárast cenovej hladiny je zmena pôvodnej definície. Jedná sa o súvisiace, ale rozdielne javy.)


Ďaľšie z ekonomiky...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Na čo čakať
PaniWeatBeatrice . kanevehu0:   Som pani Weat Beatrice, legitímna pôžička pôžičky, dávam pôžičku veľmi vážnym ľuďom, ktorí potrebujú pôžičky finančnej podpory. Potrebujete pôžičku, aby ste svoje účty mohli odstrániť? Ak potrebujete pomoc naliehavo......

Na čo čakať
ivanmarko . lolabivy23:   Som investor.

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Ďalšie...

Najdôležitejšie články

Cirkevné bohatstvo sú krvavé peniaze
Evanjelium podľa Tomáša

Illuminati - čast 1 / 7

Etikoterapia

Mlieť ako kedysi alebo prečo vymreli kamenné mlyny?

Václav Havel – z jiné strany mince

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Rebecca Morelle viděla první test této zbraně z 3D-tiskárny v Austinu v Texasu. První zbraň zhotovená technologií 3D tisku už v US úspěšně střílela. Ta kontroverzní skupina Defense Distributed, která vytváří takovéto on-line stahovatelné výrobní plány, už takto střelnou zbraň vyrobila.


Štúdia náhodne odhalila, že chemoterapia rakovinu eš...

NA ZEMI SKUTEČNĚ EXISTUJÍ NESMRTELNÉ ORGANISMY?

EU chce regulovat pěstování VEŠKERÉHO ovoce a ...

Skôr než sa pustíš do debaty

Šokujúci príbeh Ivany Boórovej - AUTENTICKE SVEDECTVO...

Archív

Svoboda ve světě podle americké organizace Freedom House

Americká nezisková organizace Freedom House vydala nový žebříček svobody ve světě. Podle očekávání euroatlantické země jsou nejsvobodnější a „darebácké státy“ naopak nesvobodné.


Čipovaný ľudský "dobytok" - TVpropaganda

Ľ. Huďo - Februárové udalosti vo svete

Odhalenie kampane Bohatšie Slovensko

Wikileaks - Ron Paul komentuje depeše o meetingu USA se ...

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles


Generated in 0.5426 s