19. August 2019
    
Československo Európe nevoňalo - Dolezite.sk

Československo Európe nevoňalo


  2013-04-25  (10:34)  |  Úvahy a komentáre
  50% hlasovalo = 0  
mínus plus


Přírodní konopné mýdlo
Přírodní ...
portréty
portréty
Zamilovaný vešiak
Zamilovaný ...
Citrón a zázvor
Citrón a z...
 - Československo Európe nevoňalo

Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.

 

Kdekto namieta, že tak či tak sme už s Českom spojení, v rámci EÚ. Dobre vieme, že to nie je pravda. Takisto sa potom nemuselo spájať východné Nemecko so západným.

 

Čo nás spája?

Čeština a slovenčina sú nesmierne podobné jazyky. To nemôže byť náhoda. Žili sme od roku 1918 väčšinou spolu a nevznikali žiadne výraznejšie napätia. Vznikalo omnoho viac opaku. Napríklad spoločné manželstvá.

 

Niet pochýb o tom, že Slováci prešli od roku 1918 výraznou obrodou. Zdá sa, že manželstvo s Čechmi im nesmierne pomohlo otriasť sa z následkov ťažkej pozície utláčaného, agrárne založeného etnika. V konečnom dôsledku sa stali pomerne sebavedomým národom.

 

Logika nám napovedá, že 16 miliónov obyvateľov je niečo iné ako momentálne 5,5 milióna. Väčší trh bez obmedzení, väčšia konkurencia, ktorá naozaj motivuje k pokroku, taká tá zdravá rivalita.

To všetko chýba.

 

Nechcem posudzovať kvality jednotlivých národov, ich kladné a záporné stránky. V časoch spoločného štátu, najmä po 89. roku boli napokon často pertraktované údajné národné črty. Najmä Slovákov. To všetko malo za následok vyhrocovanie situácie, roznecovanie vášní.

 

Na čo to bolo dobré a k čomu to viedlo, všetci vidíme. Výsledky sú tu. Dostavili sa. Máme dve samostatné krajiny, ktoré akurát tak stratili vplyv. Dovtedy boli, dá sa povedať, lídrom strednej Európy. Pred 89. rokom boli bezpečne najvyspelejšou krajinou východného bloku!

 

Mám v pamäti opatrné vyjadrovanie sa Miloša Jakeša v prejave na Červenom hrádku. Úzkostlivo vyberal slová, pokiaľ išlo o nominácie, v akom pomere majú byť v riadiacich funkciách vždy zastúpení Slováci. Uvedomoval si potrebu rovnovážnejšieho postavenia Slovákov v rámci republiky. „Inak by mohla v tejto zemi nastať kríza. Nacionálna kríza!“ Kričal.

 

Komunisti si výhody spoločného štátu jasne uvedomovali. Rozdelenie neprichádzalo do úvahy. Vedeli, že vzájomné porovnávanie sa nesmierne blízkych, podobných národov, rivalita, konkurencia, to všetko nás posúva dopredu. Vďaka tomu sme vyspelejší ako celá okolitá stredná Európa, hovorili si.

 

Malý príklad:

Keďže som umelecky založený, dokážem vnímať a hodnoverne posudzovať najmä kvalitu hudby, poviem vám, že v rámci bývalého Československa Slováci hrali prím v oblasti populárnej hudby. Najkvalitnejšia hudba vznikala na Slovensku.

Keď si vypočujeme skladby slovenskej produkcie do roku 1993, jasne víťazí nad českou.

 

A po roku 1993? Akoby uťal. Zmizla rivalita. Každý mal vlastný piesoček. Je to, ako keď futbalové mužstvo skĺzne z krajskej ligy do okresnej. Upadá.

 

A tak to mohlo byť na viacerých frontoch, vlastne vo všetkých oblastiach. V niečom boli lepší Česi, v niečom Moravania a v niečom Slováci.

 

Ako dnes vnímať túto situáciu? Je to takto dobré? Nik nevie. V oznamovacích prostriedkoch väčšinou všetci analytici strašia, že situácia sa mohla vyhrotiť ako v bývalej Juhoslávii. Ťažko povedať.

 

Viem len jedno. Po 89.roku nám chýbali výrazné osobnosti, ktoré by dokázali tieto národy presvedčiť o výhodnosti zotrvania v spoločnom zväzku.

 

Boli k dispozícii len osobnosti, ktorých mentálny diapazón zahrňoval len krátkodobé ciele, osobné a nanajvýš úzko lokálne. Prišiel čas, kedy cítili potrebu sa nabaliť, nech to stojí, čo to stojí.

A ešte tak štvať a posmievať sa starým štruktúram, kádrom.


Libor Lukáč
Share/Bookmark Subscribe pošli na vybrali.sme.sk TopČlánky.cz Facebook


V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank, variabilný symbol: 4444. Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na dolezite zavináč dolezite.sk


Napíšte nám. Pošlite nám email s Vašim dotazom, návrhom alebo pripomienkou na adresu dolezite zavináč dolezite.sk
Myslíte si, že tento článok je dôležitý alebo zaujímavý? Pošlite ho cez e-mail alebo ho ukážte priateľom na Facebooku. Rozširujte informácie, nato sú predsa tu!
michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.15   |   2013-04-25  (11:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Viem len jedno. Po 89.roku nám chýbali výrazné osobnosti, ktoré by dokázali tieto národy presvedčiť o výhodnosti zotrvania v spoločnom zväzku."

Národov, teda Čechov a ani Slovákov sa nikto nepýtal, či chcú rozdelenie a preto o tom ani nebolo žiadne celoštátne referendum.Politici moc dobre vedeli, že by národy nehlasovali za rozdelenie.
Mimochodom, žiadne výrazné osobnosti nerozhodujú o budúcnosti nášho bývalého štátu.Politici len realizovali príkazy od zvonka, ktoré prikázali rozdelenie. Keby to Mečiar s Klausom nechceli urobiť, tak by boli nahradení inými politikmi, čo by to urobili...Netreba si robiť ilúzie, "že nejaké osobnosti majú vplyv na politiku alebo ekonomiku"...Dočasne síce može nejaká osobnosť urobiť niečo, čo sa nepáči elitárom, ale je otázka času, kedy je taká osobnosť z obehu odstránená... Potom vidíme demarše, farebné revolúcie, záhadné choroby, lídrov, atentáty, humanitárne bombardovanie a vojenskú intervenciu..A "médiá" robia z takej osobnosti zločinecké monštrum..
smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-04-25  (11:40)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Osobne som vždy bol skôr proti rozdeleniu. A dodám, že s odstupom času to vnímam rovnako. Teraz sme napr. nemuseli byť v poondiatom evryvale ... A čo je podstatnejšie, skôr to vyrezá že vznik samostatnej slovenskej republiky bol len taký predsmrtný kŕč, lebo odvtedy suverenitu len strácame. Ako výbuch supernovy. Svetu sme to ukázali, obhájiť to však už nevieme, lebo si sami seba nevážime.

Vlastná mena, dôležitý znak suverenity nám dlho nevydržala. Práva aj kompetencie pomaly ale iste prechádzajú do Bruselu. Nechali sme sa zatiahnuť do dlhu, ktorý nie je náš, nechali sme sa zmanipulovať konzumným videním, vyznávame pokrivenú demokraciu a slobodu. Robíme presný opak toho, čo by sme robili keby sme si vážili sami seba a svoje dedičstvo. My ho však trestuhodne premrhávame a zamieňame za lacné pojmy a pozlátko. Mafii dávame hlasy, tlieskame podvodníkom, obdivne vzhliadame k tým, čo okrem kradnutia a zneužívania moci nikdy nič nedokázali.

Tak, a skončili sme ...


folkon . qyjoxuve66   |   ip:91.127.6.   |   2013-04-25  (12:15)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  mne sa tiez nepacilo rozdelenie, ale narovinu....ti co teraz kricia ako nas vyuziva unia, ako nas kedysi vyuzivalo rusko, tak by kricali ako nas vyuzivaju cesi....a v cechach by tato ista sorta pacientov kricala ako musi slovakov zivit (analogia je napriklad v sucasnosti v sporoch medzi Bratislavou a zbytkom SK....)

ale k clanku...zaujalo ma Libor:
/Keď si vypočujeme skladby slovenskej produkcie do roku 1993, jasne víťazí nad českou./

To co si prosim pekne za kravinu napisal ? Aka kvalita hudby ? akej konkretne ? kto urcuje tu "kvalitu" ???
Zoberme si napriklad take folk a country, zaner ktory som dlho hraval a dlho sa v nom pohyboval....ceska produkcia JASNE vitazi, lebo u nas je tato hudba doslova okrajova a pre media ani neexistuje (v cechach su nedvedi, Nohavica, Plihal, druha Trava, Kamelot, atd atd atd)
na druhu stranu folklorna hudba ma nepopieratelne vyssie kvality na slovensku, co ti urcite radi dosvedcia aj mnohy hudobnici napriklad z moravskych cimbaloviek...
A rockovu, popovu chces porovnavat ? sry....my mame povedzme Elan,No Name oni maju cojaviem Lucie, Olympic....zalezi uz len na tvojom subjektivnom nazore, ktoru povazujes za lepsiu...

V com teda podla teba ta Slovenska hudba jasne vitazi nad Ceskou ?jihad . wydyhuwa09   |   ip:188.112.9   |   2013-04-25  (13:57)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  FOLKON..rivalita mdzi BA a zbytkom SK? uvedom si bratu kolko penazi je vrazanych do BA a kolko do dalsich casti ...akoby ostatok slovenska neexistoval...nic len bratislava a okolie...tam hladaj dovody sporu...BB, PO, KE tie akoby neboli ani velke mesta ktore si zasluzia aby ich stat podporil alebo nejaka firma postavila pobocku tam nie v BA...a najvacsou ironiou je to ze v podnikoch ako IBM at&t atd pracuje obrovska vacsina stredo a vychodoslovakov...zatial co bratislavcania su iba politologovia filozofi a pracuju v priblblych organizaciach ktore nijako nevplyvaju napr. na HDP alebo popripade rapuju v petrzke ktoru postavilstred a vychod lebo bratislavcanie sa hraju setci (pseudo)intelektualov a zbytok sk su idioti...ale ako sa povie podla seba sudim teba


Pandemonium . darujete36   |   ip:212.37.65   |   2013-04-25  (13:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Neviem celkom o čo presne autorovi ide. Mám pocit, akoby mu bolo ľúto za umelým federalistickým zväzkom, ktorý dávno stratil svoje opodstatnenie. Mal význam pri vzniku ČSR a za prvej republiky, kedy sa na troskách starého mocnárstva lepšie sformoval spoločný štátny útvar. Nezabúdajte však, že český pohľad na Slovákov bol vždy povýšenecký ako na zahnojených sedliakov. Tieto názory sa už síce vytrácajú vďaka rozdeleniu, no stretnete sa s nimi i teraz. Pri hodnotení česko-slovenských vzťahov je však vždy nutné nezabudnúť pripomenúť nepopierateľnú skutočnosť, že úprimné vzťahy boli vždy s Moravákmi, čo má podstatu nielen v ich povahových vlastnostiach, ale aj v bezprostrednom susedstve. Čo sa týka jazyka, ten je podobný len pre staršiu generáciu. Pre Slovákov - odchovaných na českom dabingu - to nie je problém, ale skúste pustiť dnes českému decku film či rozprávku v slovenčine a máte na podobnosť jazykov jasnú odpoveď. Hudba. S tým možno s autorom súhlasiť. Česi mali v tomto smere vždy bez hanby tendenciu kopírovať cudzie sklady. Preto sa v spomínaných rokoch v médiách vrzúkali len plagiáty. Ešte dlho po roku 1989 ste sami s prekvapením zistili, koľko skladieb tí zaslúžilí českí bardi uchmatli západným umelcom slúžiacim "prehnitému" kapitalizmu. Mala snáď vtedy múza v ČSSR dovolenku? Nie je pravdou, že nám po prevrate chýbali významné osobnosti. Géniom doby, aký sa v národe - obrazne povedané - rodí len raz za 100 rokov bol (a stále je) p. Mečiar. Odviedol pre národ kusisko poctivej práce, ibaže národ je neuveriteľne blbý, a tak jeho kladný prínos zhodnotí už len čas a dejiny, keďže ľudia si nevážia svojich velikánov doby. Tak či tak rozdelenie prospelo obom stranám a pomohlo oba národy viac zblížiť. Nacionalistickým hlasom na oboch stranách už pšenica nekvitne...


Bertold . fulixuju84   |   ip:78.98.50.   |   2013-04-25  (15:12)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  smartang . bohupyki56 | ip:217.12.48 | 2013-04-25 (11:40)

Tak ako vždy - K+!
lepšie by som to nenapísal.Duan . bevywuwo75   |   ip:193.86.88   |   2013-04-25  (15:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Libor Lukáč

och Libor Libor vidíš to dosť povrchne. A súhlasím z michalom a smartángom.

Proste by sme dopadli ako JuhoSLÁVia. Pretože sa unás ešte nedala robiť oranžová revolúcia (príliš málo sme boli spracovaný tesne po socíku)


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-04-25  (16:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ach Libor, ja viem, že opäť ta clivota za niečím, čo nebolo správne. A čo tak používať už konečne vlastné nohy, alebo ešte vždy lepšie na invalidnom vozíku, hoci údy sú zdravé?


Sloven . nekipexu03   |   ip:193.200.1   |   2013-04-25  (16:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Už neplačte za tým, čo nikdy Slovensku neprospelo, len bolo vždy na ťarchu vo väčšine prípadov.

A to, že sme tam, kde sme, tak zato si opäť môžete sami, inak sa nechcelo, len takto, vždy nebyť sám sebou, len príveskom iných, hoci krátky čas to bolo, ale potom sa opäť nechcelo...


folkon . qyjoxuve66   |   ip:91.127.6.   |   2013-04-25  (20:17)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jihad
dakujem ze si sam tu na sebe uviedol presne taky priklad typickej zabo-mysej vojny ktory som mal na mysli...
presne a doslovne taketo komentare by tu boli, keby zostalo spolocne ceskoslovensko...alebo pre hnidopichov cesko-slovensko.
Len by cielom nebola BA, ale cesi, pripadne Praha

O co Vam ludia prosim vas poniektorym furt ide ? To vazne nedokazete ani na sekundu zmenit svoj subjektivny uhol pohladu, a aspon sa skusit vcitit do druhej strany ? omg..

A Pandemonium. Co sa tyka hudby nesuhlasim ani s tebou, ani s autorom. To ze ty davas za priklad ceskej hudby typickych kopirovacov (moderne sa tomu vravi cover verzie), ako su Gott, Vondrackova, Bobek a dalsi neznamena ze u nas taky neboli (viac menej vsetci repetaci, ta zlata generacia). Dal som priklad na rozne zanre kde dominovala raz jedna, raz druha strana, ale generalizovat sa v takomto pripade VOBEC neda, zavisi od vkusu....to ako keby sa niekto chcel dohadovat, ci je lepsi rock americky, alebo britsky, ved to je smiesne, to je len a len subjektivne...
napriklad vies kto je podla mna najvacsia hudobna osobnost (populAarnej, nie vaznej ci folklornej hudby) na Slovensku ? dezo Ursiny....a marian Varga....poznas ? kto je nim pre teba ? Raz ? habera? MC Erik a Barbara ? No name? Desmod? Zuzana Homolova? Peter Bic project? Senzus? Rolnicky? Modus? Michaela Pastekova? Gladiator? atd atd ....vsetko je subjektivne, specialne v tomto smere.
OK, my mame Filana, oni maju Horacka....my mame Elan, oni olympic, my mame Hammela, oni maju kryla, my mame Sluk, oni maju Bambini di Praga, my mame fermatu, oni maju Prazsky vyber....atd atd atd atd atd..kto je teda podla vas preukazatelne "lepsi" ??? :P
jeden z mojich najoblubenejsich spisovatelov a textarov bol cech a napriek tomu prezil vacsinu zivota v BA....mal som neskutocne stastie sa s tymto mudrym clovekom stretnut a hodnu chvilu sukromne rozpravat. Velmi mudry clovek....a tieto zabo-mysie vojny v tom kto je lepsi v neporovnavatelnych umeleckych odboroch by mu isto boli rovnako smiesne rovnako ako mne.


xxx . wefipipy88   |   ip:213.151.2   |   2013-04-25  (20:21)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Alan Dalles,
Kongres Spojených štátov, 1945

„Končí vojna, (bolo to po II. svetovej vojne), všetko sa dá do poriadku. Dáme všetko čo máme, všetko zlato, všetku materiálnu moc v prospech dobehnutia
a balamutenia ľudí. Ľudský mozog, vedomie ľudí je prístupné na zmeny. Zasejeme tam chaos, nenápadne zmeníme ich hodnoty na falošné a necháme ich týmto
falošným hodnotám veriť. Ako? Nájdeme svojich rovnako zmýšľajúcich spojencov, nielen v samotnom Rusku, ale aj v štátoch bývalého východného bloku. No
pozerám, spojencov je tu dosť.
Krok za krokom budeme rozohrávať grandióznu tragédiu zániku týchto národov do úplného a nezvratného umlčania ich sebavedomia. Z literatúry a umenia
napríklad odstránime ich sociálnu podstatu. Literatúra, divadlo, film, všetko bude všemožne podporovať a oslavovať najhanebnejšie ľudské pocity. Budeme
vyzdvihovať takzvaných umelcov, ktorí budú presadzovať a vtĺkať do hlavy občanom chuť sexu, násilia, sadizmu, zradcovstva a všelijaké iné nemorálnosti.
Vo vedení hospodárstva vytvoríme chaos a zmätok, budeme postupovať nenápadne, ale aktívne vytvárať despotizmus úradníkov a úplatkárov. Poctivosť a
slušnosť budú terčom posmechu. Pozrime sa na tú paralelu dnes. Hulvátstvo a narkománia, živočíšny strach druha pred druhom, homosexualita, úchylnosť,
nehanebnosť a zákernosť,
nacionalizmus a nepriateľstvo národov, predovšetkým nepriateľstvo, nenávisť k všetkému ruskému a k všetkému slovanskému.
Všetko toto budeme obratne, nenápadne pestovať a rozvíjať. Len niekoľko málo ľudí si bude domýšľať o čo ide, či snáď tomu aj rozumie, ale takýchto ľudí
postavíme do bezvýchodiskovej situácie, urobíme z nich terče posmechu, nájdeme spôsob ako ich ohovárať a vyhlásime ich za odpad spoločnosti. Vytrháme
duchovné korene spoločnosti, znevážime základy morálky národov. Takto budeme narúšať pokolenie za pokolením, zameriame sa na deti a na mládež. Budeme ich
rozvracať, učiť nerestiam a budú tak mravne upadať. Vytvoríme z nich cynikov, bezduchých ľudí a kozmopolitov. Takto to urobíme.“Klopi . myhujehu81   |   ip:88.212.40   |   2013-04-25  (20:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ani pocity, ani "pesničkovanie" , ani "umeleckosť" pri rozchode ale následky z toho vyplývajúce mali byť zdatným "politickým "aktérom jasné!!! To znamená prehliadla sa v euforií a politickej nezrelosti ekonomická sila "Nemeckej čižmy" a vzostup nacionalizmu predovšetkým "Maďarského".A ktosi už napísal 16 mil. je 16milion.následky mohli byť miernejšie!!!


folkon . qyjoxuve66   |   ip:91.127.6.   |   2013-04-25  (21:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  5 ci 15 milionov, to je vsetko jedno....ja mam skor pocit ze my slovaci akoby sme potrebovali byt podrobeni , vykoristovani, zotroceni, ci zneuzivani....staci maly nahlad do historie....ak nas neokupovali rimania, byzantinci, ci avari, ci fransky kupec samo o ktorom doteraz nie je dokazane kdeze to mal vlastne tu svoju risu) chvilu sme si vladli sami....akoze velkomoravska risa...no nejako sme to sudruhovia nezvladli, sami sme sa rozdelili (svatoplukove pruty su nam doteraz poucenim) a nechali opat podrobit....a zase....Hunovia, madari, rakusko-uhorsko....potom sme zas boli ti slabsi v umelom zvazku Cesko-Slovenska, potom nas zas rusi komandovali....a ajhla, po tisic rokoch sme zase konecne dostali moznost vladnut si sami ....ako to dopadlo vsetci vieme.....vzajomne sme sa rozkradli a rozdali do zahranicia....co teraz ? hura do podrucia EU ...
to sme ako narod fakt nesvojpravni ? Kde je nasa narodna hrdost ? nikde....neexistuje ak neratame fasistickych extremistov, ktory tu aj nedavno v noci pochodovali k hrobom dalsich zapredancov zapadnym rezimom...

Analogicky myslim na Norsko, kedze som tam par rokov zil....obyvatelov je cca tolko ako u nas, sice roloha vacsia 10 nasobne, ale nerastne bohatstvfo o to mensie ( dokedy v 70 rokoch neobjavili tu ropu v severnom mori)...ich historia ako velkostne porovnatelnmeho naroda ? v 10 storoci si podrobili anglicko...bala sa ich cela zapadna europa....ok, potom prisli casy podobne tym nasim, podrucie povacsinou Danska a tusim chvilu aj svedska...a potom ziskali nezavislost cca vtedy ako my (no par rokov pred tym)....a kupodivu sa nevrhli okamzite do podrucia svedska (jazykove rozdiely napriklad podobne ako my s cechmi)....zvolili , ci vybrali si vlastnu kralovsku rodinu (sice imo nelegitimne, ignorujuc vsetky zauzivane gavelkindove a podobne prava)...cez druhu svetovu sa nestali fasistickym statom, regulerne ich narozdiel od nas nemci okupovali....ked sa k nim blizili prve nemecke vojnove lode narozdiel od nas sa nevzdali, ale okamzite zacdalki palit a niekolko ich potopili....pravda, za to dostali odmenu v podobe 140 km kobercovych naletov....a podobne ako u nas SNP, tam vznikol takisto odboj, myslim ze ten hrdina co potopil niekolko nemeckych vojnovych lodi a kriznikov v pristave v Osle sa volal Max Mannus, alebo tak nejako, este pred par rokmi zil, neviem ci aj teraz....ked sa nemci vdaka takzvanej tvrdej vode snazili u nich vyrobit atomove zbrane, co spravili ? no vyhodili celu priehradu, ci elektraren v Telemarku, v Rjukane.
30 rokov po vojne boli vraj ukrajinou europy (kvoli chybajucemu nerastnemu bohatstvu a celkovej chudobe) aspon podla ludi co som s nimi rozpraval....na europsky priemer strasne chudobny....potom nasli tu ropu ....co sa stalo ? no tipujem ze na Slovensku by sme to niekomu na zaklade nejakeho vyhodneho nastenkoveho tenderu paradne predali, a nori ? Z vynosov sa dotuje socialny system a KAZDEMU norovi z ropneho priemylu plynnie dochodkove poistenie, taky druhy pilier...
A to si predstavte ze kazdy druhy dom ma v zahradke stoziar, ci aspon na okne miesto, kde je upevnena norska vlajka....

Nemali by sme si aspon raz zobrat aj nejaky uspesny priklad ???


Mazy . hynuweku19   |   ip:94.69.48.   |   2013-04-25  (21:58)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ceskoslovensko proti polsku bylo pouze trikrat mensi,
ted jsou z nas dve mala skvrnata..


Sloven . nekipexu03   |   ip:188.112.6   |   2013-04-25  (22:07)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Česko-Slovensko je minulosť, a veľmi dobre si pamätám že ho nechceli Česi, chceli len Československo a Slovákov len ako "poddaných". Ja som hrdý na Slovensko a viac by som sa nikdy nevrátil k Československu spred roka 1989.


folkon . qyjoxuve66   |   ip:91.127.6.   |   2013-04-25  (22:35)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Sloven som velmi rad ze si hrdy na samostatne Slovensko, a to co dokazalo v novodobej historii...

Rozpredat ci rozdat narodne bohatstvo, skorumpovat vsetko co sa dalo aj nedalo, vzdat sa narodnej meny, vzdat sa suverenity v prospech molocha EU,Maticu slkovensku ako nase najvacsie kulturno vzdelavacie dedicstvo po predkoch pretvorit vo fasisticku organizaciu, skreslit historiu (socha slovenskeho krala Svatopluka na Bratislavskom hrade budiz dokazom), vlastnych obyvatelov dat do vecneho otroctva bankam a eurovalom, oklamat cely svet fiktivnou deaflympiadou, vlastneho arcibiskupa snaziaceho sa poukazat na korupciu zavrhnut, stat sa montaznou dielnou zapadnej europy, zlikvidovat vlkastne skolstvo a zdravotnictvo, docielit neskutocnu hranicu nezamestnanosti, ignorovat ustavu "svojpravneho" statu priamo jeho prezidentom atd atd.....

Ano, poniektory z nas su hrdy co sa "nam" za tych par rokov samostatnosti podarilo, poniektory sa za to hanbime....


Sakirujesekera . wewusyre87   |   ip:92.52.36.   |   2013-04-25  (23:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  folkon, si nepochopil, že všetko zlé, čo sa na samostatnom Slovensku doposiaľ udialo, v každej oblasti, nebolo možné, aby ovplyvnili samotní Slováci ? Sme súčasťou svetovej mašinérie, svetová elita ešte stále diktuje históriu i súčasnosť každému štátu, chcela by diktovať i budúcnosť...môžeš sa na hlavu postaviť...

vnímavejším ľuďom určite neunikla určitá nervozita elity, že im všetko už nezapadá do plánov, ako by chceli...ich moc slabne každým dňom...tik-tak, veľmi dobre aj oni vedia, čo to znamená...
JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2013-04-25  (23:13)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja som bol za samostatné nezávislé Slovensko. Odmietal som federáciu s Čechmi a odmietam federáciu štátov Európy.
Bolo zabránené po páde železnej opony krajinám Európy vytvoriť si občianske Ústavy a volebné zákony s imperatívnym mandátom a pravom väčšiny odmietnuť dôležité zákony a medzinárodné dohody aj zmluvy v krajinách Európy, takže urážam, posmievam sa politikom, médiám, slepej justícii a ústavným sudcom akú to diktatúru nám násilné zaviedli bez vôle obyvateľstva krajín Európy hyeny ústavní činitelia a mrzí ma veľmi, že obyvateľstvo európskych krajín je tak nevedome čo je a čo nie je demokracia.folkon . qyjoxuve66   |   ip:91.127.6.   |   2013-04-25  (23:53)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  sakiru
/folkon, si nepochopil, že všetko zlé, čo sa na samostatnom Slovensku doposiaľ udialo, v každej oblasti, nebolo možné, aby ovplyvnili samotní Slováci ? Sme súčasťou svetovej mašinérie, svetová elita ešte stále diktuje históriu i súčasnosť každému štátu, chcela by diktovať i budúcnosť...môžeš sa na hlavu postaviť.../

asi som blby , ale nepochopil...to co som menoval nezapricinila priamo nejaka zla zahranicna entita, ale sprostredkovane farizeji.....cuduj sa svete Slovaci....a ci meciar, dzurinda, fico atd atd nie su Slovaci ? Nezapredali svoj narod ? nenechal sa ten narod zase raz zapredat len tak bez boja ba dokonca bez slova, ba dokonca takemu zapredaniu verejne, nahlas a radostne tlieskal?
A este jednu vec som nepochopil...sam vravis, citujem, vsetko zle co as na Samostatnom Slovensku doposial udialo bla bla bla bla....
Strasne rad budem ak mi das nejaky priklad toho co sa teda od rozpadu na tom nasom slavnom Slovensku udialo dobre ....strasne rad si zase zvysim svoju narodnu hrdost a povedomie....
vopred dakujem ze nebudes menovat malichernosti, ako uspechy SK hokejistov vychovanych prevazne ceskymi trenermi, alebo ucinkovanie nasho hlavneho panaka v Modrom z Neba ako medialnu propagandu, alebo pseudo uspech naseho jedineho ako tak aktivneho rezisera jakubiska, ktory btw posobi v cechach...

/vnímavejším ľuďom určite neunikla určitá nervozita elity, že im všetko už nezapadá do plánov, ako by chceli...ich moc slabne každým dňom...tik-tak, veľmi dobre aj oni vedia, čo to znamená.../

To nemozes mysliet vazne.....ich moc slabne kazdym dnom.....nervozita elity....nieco ze nezapada do ich planov....ze tik tak...
sak to je tak smiesne ze to by snad ani Davo nenapisal taku blbost.
pamataj, a poucenie najdi v historii....jedine co mas a budes mat je len to co ti ta elita dovoli....ci uz sa volaju komunisti, kapitalisti, monarchisti, alebo cojaviem ako...vzdy su to ti isty....a co zostane pre teba ? narovinu povedane, to velke hovno co ti takato elita vyserie priamo na tanier.....a ty sa s nim mozes akurat tak vyfotit.
Ale opat saq opakujem, budem rad, ak mi das priklad kde a ako konkretne ta elita akoze slabne a klepe sa od strachu pred nami, pred plebsom.....rad sa poucim...


jasom . jebexunu36   |   ip:213.81.16   |   2013-04-25  (23:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ja to vidim tak ze za vsetko moze Gorby!
Predal nas aj celu vychosnu europu,nabalil sa a teraz sa nabaluje kapitalizmus. Poziera nas a je to pomsta za to ze sme boli ''opoziciou'' kapitalizmu. Neznesol to ze nas stat bol bohatsi ako najvyspelejsie staty zapadnej europy.
C SSR bola bez dlhov,statne podniky boli tak silne ze dokazali uzivit cely narod bez dovozu potravin a statne firmy dokazali hravo dotovat socialnu politiku statu. Takze ''novodoby bratia'' nam v pristupovych rokocaniach nariadili znicit vsetko co fungovalo a museli zme ukazat nasim detom ze ''stat je najhorsim spravcom''( ako tvrdi miklos) a preto musia nase spp,slovnaft,vss,telekom,banky a ine ''nosnice'' vlastnit zapadoeuropsky a americky vlastnici!


folkon . qyjoxuve66   |   ip:91.127.6.   |   2013-04-26  (00:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  jasom
/Ja to vidim tak ze za vsetko moze Gorby!/

Ano, krasny dalsi priklad typickej slovenskej vlastnosti, alibizmu.....nemozeme si za to ze sme blbi, zakerni, neschopni sami, moze za to Gorbacov....alebo Clinton, alebo Merkelova,alebo Miklos, alebo co ja viem kto...

Mozme si za vsetko sami.....nemali sme sa nechat....
je sice pekne ze v novinach odhaluju kauzy, nastenkove tendre, podvody, zlociny,.....a co my s tym ? no co ine, zase nic....maximalne sa tak rozculime niekde v krcme ci pri diskusii na webe...

Pred 2000 rokmi sa do latinciny dostal vyraz pre Slovana ako sclavus...sklav ci skloven....v anglictine je to doteraz....slave....slovan.....slave....otrok...

a presne tak sa celych tych 2000 rokov chovame....a ked nas nahodou nezotrocuje niekto druhy, nejaky iny narod,m tak sa pre istotu zotrocime a zapredame sami seba....vid poslednych 20 rokov....

ach ta nasa narodna hrdost...


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.16   |   2013-04-26  (03:06)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Dočetl jsem se (protože nejsem pamětník), že až do roku 1950 se u nás jabloně pěstovaly téměř výhradně extenzivně, jako vysokokmeny a polokmeny v selských a domácích zahradách, ve stromořadích a polních sadech. Ještě po 26 letech, v roce 1976, zahrádkáři vlastnili 50% všech jabloní v ČSR. Byli ovšem nabádáni k zavržení většiny tehdejších starých odrůd na vysokokmenech a k pěstování „hlavních tržních odrůd, které se pěstují i ve výrobním sektoru“. Tehdejší odborníci si libují, že se „v tržních výsadbách začaly pěstovat kvalitní odrůdy, vyžadující příznivé podmínky a vysokou úroveň agrotechniky“. Jinými slovy, je potřeba za každou cenu využít strojní a chemický průmysl. A to se nepovede, dokud nebudou místní přizpůsobené a odolné odrůdy vytlačeny choulostivými a náročnými odrůdami z dovozu. Příznivé podmínky pro některé např. jihoevropské odrůdy jsou totiž přesně ty, které u nás nejsou. Vláda tenkrát zareagovala a schválila „koncepci rozvoje výroby, intenzifikaci a mechanizaci“ desítek tisíc hektarů jabloňových sadů. Zní to přesně tak jak to vypadá. Lidé byli „odsunuti“ ze svých statků a sadů, dostali družstevní byty v panelácích a malou zahrádečku v zahrádkářské kolonii. Do malé zahrádky se hodí malý ovocný stromeček a k němu malé balení herbicidu, fungicidu, pesticidu a hnojiva. Propaganda vytvořila nový umělý trend pěstování ovoce. Znalost správné aplikace postřiků a různých stylu stříhání a řezání zakrslých stromů se stala mezi občany váženou. Tento zvyk je stále uznáván a mediálně propagován. Každý nový stromek je „ošetřován“ automaticky, rok co rok. Znetvořené stromy odsouzené ke krátkému životu jsou pýchou mnoha zahrádek.

Je na čase přehodnotit některé zažité praktiky."
http://ekozahrady.com/cas_ovocnych_stromu.htm


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.16   |   2013-04-26  (03:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "Konkrétně je potřeba

- pěstovat odrůdy na místech dle jejich skutečných nároků, ne přizpůsobit strom místu podnožemi

- pěstovat stromy převážně pravokořenné, nikoliv roubované na cizí část těla jiného stromu

- začít množit stromy i generativně, tzn. přirozenou cestou, ze semen

- pěstovat stromy ve společenstvech rostlin a živočichů, ne monokulturně

- vyloučit potřebu mechanizace a chemického ošetření, přestat poroučet větru dešti

- nebát se sklízení vyšších stromů, použít pomůcky, a pozvat si výpomoc, když jsme třeba už stařenka nebo stoletý dědeček

- mít větší než malou zahradu, dovolit si více prostoru pro život svůj i svých stromů

- žít zdravě, abychom stromům nezáviděli jejich zdraví a nemuseli jim ho taky všemožně ničit."


JozefVarga . wajefuti49   |   ip:62.197.22   |   2013-04-26  (06:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Pandemonium
o akých to osobnostiach Slovenska to trepeš nezmysli na webe?

Mečiar bol komunista do roku 1969, ktorý nesúhlasil s okupáciou ČSSR v roku 1968, neskôr sa stal konfidentom ŠTB, keď si špinil ruky v službách ŠTB a po roku 1989 keď sa stal ministrom vnútra, tak zlikvidoval svoje zväzky, neskôr v roku 2009 bez súhlasu obyvateľstva SR s Fickom a Slotom a SMK odovzdali Lisabonskou zmluvou do 70 vládnych kompetencii federálnej EU čiže diktátu Bruselu a tak skončilo HZDS na smetisku politických dejín aj so slávnou Slotovou SNS. To sa nerobí Pandemonium -!!! Alebo im šlo len o to, aby sa počas politickej činnosti v samostatnom Slovensku čim viac každý z nich nabalil. Dnes to vie každý. A čo s toho má naša krajina a obyvateľstvo.

Verejný dlh 1.5 bilióna korún-!!! Pandáš netrep sprostosti, že Mečiar bol významná osobnosť našej krajiny-!!!

Keď mafia je zákon-!!!

Počas svojho života až vo veku 61 rokov som dospel k poznaniu, že predstieraná demokracia v rôznych krajinách sveta aj v našej krajine je diktatúra mafií záujmových skupín vždy menšiny a nemá nič spoločné s demokraciou čiže ľudovou vládou volených zástupcov ľudu.

Tuto mafiu tvoria v počiatku zmien v spoločnosti a to menenia izmov a ideológii, ideí ľudia, ktorí bez širokého konsenzu s občanmi, súhlasu väčšiny obyvateľstva napíšu a schvália významné normy a pravidla fungovania spoločnosti v následných dekádach desaťročí. Bolo a opakovalo sa to stále v stredoveku, monarchii, kapitalizme, komunizme a odpornom integračnom a globalizačnom procese, najväčšom nešťastí ľudstva našej planéty v 21 storočí.

Pri týchto mafiánskych a zločinných diktatúrach politických strán, slepej justície, poslušnej polície a médií hlavného prúdu s službách komunistov alebo majetných ľudí krajín sveta dochádza k porušovaniu základných práv občanov aj napriek tomu, že bola prijatá Charta európskej únie v tomto storočí a Všeobecná deklarácia ľudských práv v OSN v roku 1949.

Takže aj v 20 a 21 storočí je mafia zákon vychytralej zločinnej a diktátorský orientovanej menšiny občanov vo všetkých krajinách sveta s výnimkou Švajčiarska a v poslednom čase aj Islandu, keď obyvateľstvu v prvom rade v čase a priestore bolo odoprené vytvorenie si občianskych Ústav a volebných zákonov a tak mafia záujmových skupín menšiny, ktoré reprezentujú politické strany našla komplicov v slepej justícii, media hlavného prúdu a polici, keď občania si nemôžu voliť priamo policajného riaditeľa, predsedu najvyššieho sudu, generálneho prokurátora, ústavných sudcov a to aj s imperatívnym mandátom tj. - aj s pravom odvolať týchto ústavných činiteľov každej krajiny sveta pri strate dôvery u väčšiny obyvateľstva a tak podľa môjho presvedčenia nám mafie záujmových zločincov tvoria legislatívu, ktorú občania, väčšina občanov nemá pravo ani možnosť odmietnuť, takže tu mame aj v 21 storočí organizovaný zločin mafii bielych golierov-!!! Je to moje hlboké a jedine presvedčenie. Možná, že som jediný v našej krajine, ktorí sa opovážil osobne emailom povedať ustaným mafiám čo cíti a v akom svete žijeme aj v našej krajine.


Čítajte viac:

http://dolezite.sk/doc.php?hash=fa8b50e84ad613ebfe830078948c9923&;save=Preview+%C4%8Dl%C3%A1nku#ixzz2
RXY5gMDE
Duan . symevuma90   |   ip:90.179.18   |   2013-04-26  (06:41)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM . sipyrige36

To je presne to zlo čo na nás spôsobili neobolševici za socíku. keď už nemohli zničiť relatívne dobrý ekonomicko/socialny systém pre ľudí hneď. Tak pripravovali pôdu aj takýmto spôsobom pre nás gojov na "nežnú revolúciu".

Pretože neobolševici zistili po teste, hlavne na nás slovanoch, že ten socík si pre seba upravíme. Preto bolo potrebné nahrať program kapitalizmu.


A aj s riešením s tebou súhlasím.


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.16   |   2013-04-26  (07:18)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ">Musí se především napravit
pindy...nic takového "se nenapraví"
Zemědělství je sníženo na průmyslovou nádeničinu, je totálně ve vleku stávajícího uspořádání. Jedna komise zmizí, deset se jich vylíhne. A líhnou se díky systému hodnot uhnízděných v hlavách lidí, co jsou pak schopni svoji debilitu ještě vydávat za humor, případně, pokud se jim podaří zorganizovat dostatečný počet tleskačů a řiťolezů, tak na tom založit i politickou kariéru.
Komise je produkt toho, co tu s kolegou předvádíte.
Komise zmizí jedině když nebude mít koryto. A koryto nebude mít jen tehdy, když nebude mít nádeníky. Proto musí lidi dostat hospodaření pod svoji kontrolu. A to půjde jedině tehdy, když budou chápat, co to je. A to je především činnost v souladu s prostředím, tedy je udržitelná. To, co tu zesměšńuješ, to je snaha lidí o udržitelný vyrovnaný systém, respektující prostředí s vědomím, že jsme jeho součástí.
Že méně zbyde pro parazita?"...


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.16   |   2013-04-26  (07:20)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Zastánci permakultury, nejsou totéž, co šmelináři s myšlenkami. Permakultura vychází z poznání, že současný stav je v rozporu s "udržitelností života". Proto "zesměšňování idealismu fandů permakultury" je totéž, jako že zesměšňuji „udržitelný vyrovnaný systém, respektující prostředí s vědomím, že jsme jeho součástí“...
Už chápeš, jak jsem k tomu došel? Stačí si projít diskuzi. [mrknutí jedním okem]
>Já jsem ve svém příspěvku konstatoval, že hlavní problém zemědělství je přílišné řízení úředníky, tj. byrokracie a nedostatečné ohodnocení
To je sice pěkné, ale těchto říkanek mají byrokraté a úředníci plná ústa. Toto konstatování, na základě zkušeností, považuji tudíž za pindy.
Náznak řešení v sobě právě obsahují myšlenky zastánců "udržitelného života", a tato souvislost ti patrně unikla díky duchaplnému vtipkování.
Problematika komisí je problematika mocenského uspořádání, které směřuje k evropskému kolektivismu, tedy tomu, co již známe jako socializmus, nyní však jako evropský byrokratický superstát. Bude-li a bude-li mít z čeho čerpat, bude i mnoho komisí.


smartang . bohupyki56   |   ip:217.12.48   |   2013-04-26  (07:37)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  súhlas s folkonom - to s tým že čo dokázalo Slxovensko. Sám som sa už vyjadril v podobnom duchu. Jediné čo sme efektívne dokázali bolo rozpredať národný majetok. A pre tých čo tu furt obhajujú Mexčxiara - nechcel som ísť do tohto sporu - len pripomeniem že bez vetra sa ani lístok nepohne. Už ma unavuje neustále vychvaľovanie a velebenie človeka ktorý si je aj sám na vine že to dopadlo ako to dopadlo. Transparentnosť jeho privatizácie nepresvedčila o nič viac, ako Mixkulášov výpredaj majetku do zahraničia. Mám toho fakt plné zuby a už prestaňte s tým že kto bol dobrý a kto zlý. VŠETCI KRADLI AKO STRAKY a výsledkom je, že dnes už nič nevlastníme a obyvatelia tápali a dávali dôveru kde kade. Nie je to ale vina obyvateľstva, je to predovšetkým vina tých, ktorý mali v rukách všetky páky na to, aby ľudí PRESVEDČILI že to myslia vážne a úprimne. Sám som bol veľkým obdivovateľom Mexčxiara a ako plynul čas, už som neveril nikomu.
Ľudia vôbec nie sú až tak sprostí ako to vyzerá. A nech sa všetci zodpovední, ktorí mohli meniť veci a boli pri korytách, mali moc pýtajú že kde sa stala chyba. Ale nech sa to najprv opýtajú sami seba a až potom nech vinia občanov!


jan . pukikyri5   |   ip:78.99.21.   |   2013-04-26  (10:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Veľa názorov! Využijúc medzinárodnú situáciu v prvom slede stáli disidenti s amíckimi poradcami, cieľ bol jasný - prevrat, okupácia, v druhom slede stáli politickí, parazitickí regeneráti, ktorým amíckí poradcovia prepustili miesto / už preverení /, cieľ bol jasný - rozkradnúť národný majetok, v treťom slede sú tí istí / resp. rodinní príslušníci /, ako v druhom slede / strany sa menia, tváre zostávajú /, cieľ je jasný - za každú cenu zachovať tento parazitický chazaro-sionistickí-žido-kresťanský zločinecký systém!

Súčasný cieľ, oni sa boja aj nálad obyvateľstva / históriou preverené - pogromy /, treba na každom kroku odrývať ich falošnú demokraciu spolu s ich falošným bohom a vierami! Nebudú veru riskovať do poslednej chvíľe keď sa väčšina ľudí uvedomí!

Ľudia po celom svete aj mnohé štáty si postupne uvedomujú, aký je to systém, kto za ním stojí, komu slúži a čo je cieľom systému! Majú to márne, sa odhalení! Pracuje sa na tom dole aj hore! Tik - tak!

http://www.protiprudu.org/boj-proti-uzere-1-cast/


Jasom . rerumabe73   |   ip:87.197.22   |   2013-04-26  (10:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  smartang, vy ste ho rozpredali s nimi? No toto, no toto


folkon . qyjoxuve66   |   ip:91.127.6.   |   2013-04-26  (11:29)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Jasom...
ano, smartang ho prenesene rozpredal tiez, to narodne dedicstvo, rovnako aj ja a rovnako aj vy...
preco ?
na to je uplne jednoducha odpoved...
Co sme proti tomu urobili ? Ako sme sa branili ? no nijako...sklopili sme usi a volili opat poslusne znova, ci uz jednoho cibazola, alebo druheho. a presne takuto strategiu pstrosej zahrabanej hlavy predvadzame odkedy sa pise historia nasho "naroda"

No mozno sa to da povazovat aj za spoluvinu....ako sa pozerame na cloveka , ktory vidi na vlastne oci vrazdu, ci znasilnenie, ci kradez, no napriek tomu NIJAKO nezabrani (a deje sa to denno denne v nasom okoli)....no ako na spoluvinnika, ci komnplica, ci minimalne z moralneho hladiska za bezcharakterneho luzra....preco sa takto nepozerame sami na seba v pripade spolocneho statneho vlastnictva ?

Uz zopar dni mame moznost sledovat v mediach takzvany nastenkovy tender c.2....prerozdelovanie eurofondov, ci nieco take, co dostala s kalinakovym suhlasom nejaka neznama schrankova firma z Hornej Dolnej, ci z Plachtiniec, ci akej dediny...jedna sa tusim o 160 milionov euro...
OK, takze o pripravovanom dalsom zlocine vsetci vieme....otazka stoji ako sa teraz zachovame....mozme zase sklopit usi, dalsiu kradez , tunel prehliadnut a zit si v pseudoblazenej nevedomosti ako doteraz, poslusne chodit na mitingy a oslavy MDZ a sledovat v telke modre z neba s nasim najsamlepsim premierom...a bude sa to takto opakovat donekonecna....ci uz s tymto premierom, alebo s inym alebo s kymkolvek

ale potom si prosim Vas aspon nebime do hrude, nekricme na hory a lesy akyze to sme Slovaci dokonali a ako nam cely svet zavidi,ako sme najpracovitejsi, tiger europy, vzdelanostna kapacita, len zopar ciernych oviec spomedzi nas v kosiari nas dostalo do tej mizerie kde sme...
pokrytectvo najhrubsieho zrna podla mna


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.1.   |   2013-04-26  (13:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  folkon :

ale uvedom si jeden fakt. Že tí, čo tu kradnú, sú špičkovo organizovaní, riadení, financovaní, podporovaní a majú ochranu. Vačšina ľudí, čo je proti takémuto okrádaniu nemá ani 1 % schopností toho, ako si to tí zlodeji zmanažovali, akú majú podporu v zahraničí a moc.
Slováci nemajú morálnych, inteligentných lídrov, ktorí by mali ucelení program, pracovali maximálne profesionálne, nielen na nejakom nete, ale vo všetkých oblastiach politického boja a mali by podporu vačšiny verejnosti.A , samozrejme, riskovali vlastné životy a životy svojich rodín..
Slovák čaká, že sa to nejako spraví, že to urobí druhý, keď nič sám nedokáže, tak emigruje, lebo tam , v cudzine ho tiež okrádajú, robí tam vačšinou sluhu, ale stále sa má lepšie ako tu a stadiaĺ potom dáva Slovákom rozumy cíti sa king, že sa múdro zariadil. To sú Slováci. Tak, čo čakáš ? Žiadne keci na nete nič nevyriešia bez aktívneho a profesionálneho prístupu, k tomu, ktorý v SR absentuje.. Ani tik-tak nestačí..)


Pandemonium . darujete36   |   ip:212.37.65   |   2013-04-26  (13:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  
Pre lepšie pochopenie pre niektorých ešte raz:
Neviem celkom o čo presne autorovi ide. Mám pocit, akoby mu bolo ľúto za umelým federalistickým zväzkom, ktorý dávno stratil svoje opodstatnenie. Mal význam pri vzniku ČSR a za prvej republiky, kedy sa na troskách starého mocnárstva lepšie sformoval spoločný štátny útvar. Nezabúdajte však, že český pohľad na Slovákov bol vždy povýšenecký ako na zahnojených sedliakov. Tieto názory sa už síce vytrácajú vďaka rozdeleniu, no stretnete sa s nimi i teraz. Pri hodnotení česko-slovenských vzťahov je však vždy nutné nezabudnúť pripomenúť nepopierateľnú skutočnosť, že úprimné vzťahy boli vždy s Moravákmi, čo má podstatu nielen v ich povahových vlastnostiach, ale aj v bezprostrednom susedstve. Čo sa týka jazyka, ten je podobný len pre staršiu generáciu. Pre Slovákov - odchovaných na českom dabingu - to nie je problém, ale skúste pustiť dnes českému decku film či rozprávku v slovenčine a máte na podobnosť jazykov jasnú odpoveď. Hudba. S tým možno s autorom súhlasiť. Česi mali v tomto smere vždy bez hanby tendenciu kopírovať cudzie sklady. Preto sa v spomínaných rokoch v médiách vrzúkali len plagiáty. Ešte dlho po roku 1989 ste sami s prekvapením zistili, koľko skladieb tí zaslúžilí českí bardi uchmatli západným umelcom slúžiacim "prehnitému" kapitalizmu. Mala snáď vtedy múza v ČSSR dovolenku? Nie je pravdou, že nám po prevrate chýbali významné osobnosti. Géniom doby, aký sa v národe - obrazne povedané - rodí len raz za 100 rokov bol (a stále je) p. Mečiar. Odviedol pre národ kusisko poctivej práce, ibaže národ je neuveriteľne blbý, a tak jeho kladný prínos zhodnotí už len čas a dejiny, keďže ľudia si nevážia svojich velikánov doby. Tak či tak rozdelenie prospelo obom stranám a pomohlo oba národy viac zblížiť. Nacionalistickým hlasom na oboch stranách už pšenica nekvitne...ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.17   |   2013-04-26  (15:47)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  "tí, čo tu kradnú, sú špičkovo organizovaní, riadení, financovaní, podporovaní a majú ochranu. Vačšina ľudí, čo je proti takémuto okrádaniu nemá ani 1 % schopností toho, ako si to tí zlodeji zmanažovali, akú majú podporu v zahraničí a moc"

A toto zdaleka není záležitost posledních let,
KAŽDÁ GENERACE BYLA OHOLENA (OKRADENA O ZDROJE A VLASTNÍ SÍLU, KTEROU DO NĚČEHO MĚLA VLOŽENOU A CO BUDOVALA - vše se vždy rozprášilo pod nějakým "dojmem" revolucí, válek, reforem - tedy většinou obyčejnou změnou pravidel hry v průběhu oné hry - "zákonů"). Jediní, kteří nebyli tolik postihnuti jsou právě z oné mafie, která ty ostatní generaci po generaci obírá a má to jak obvyklé poslání.
Příklad:
"V letech 1945 až 1948 naše země zažila velkou vlnu etatizace neboli znárodnění. Pomineme-li dosazení státní správy do podniků Němců a Maďarů, byli zestátněny stovky velkých akciových společností, jejichž akcionářům nikdy nebyly vyplaceny náhrady, jak bylo slíbeno. Náhrady byly poskytnuty pouze cizozemským držitelů akcií a někdy po hodně dlouhé době. V podstatě stát okradl tisíce a možná desetitisíce akcionářů o jejich podíly ve firmách. Z ideologického hlediska stále považujeme tuto etapu za největší, státem posvěcený lup."
http://burdats.blog.idnes.cz/c/334464/Nejvetsi-okradeni-akcionaru-v-historii.html#t2

Nelze vybudovat silný rod, když Vám sem tam někoho poslali na smrt, sem tak ustřihli trochu majetku nebo povyháněli a rozprášili lidi ze svých kořenů, atd.!
"Počáteční"(aktuální) podmínky opravdu nemáme rovné...ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.17   |   2013-04-26  (15:49)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ""Počáteční"(aktuální) podmínky opravdu nemáme rovné..."
Protože tohle je vnitrodruhová genetická válka, kterou ti agresivní manipulanti vedou!


ANONYM . sipyrige36   |   ip:78.136.17   |   2013-04-26  (15:54)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Ti "dobří" (kteří by druhé příliš nerušili) jsou SOUSTAVNĚ A SYSTEMATICKY oslabováni (ale na druhou stranu i pěstováni a udržováni ve "své dobrotě a žebrotě", protože je to výhodné pro jejich chovatele - ty, kteří si zase monopolizovaně usurpují "použití síly zla" pro sebe - dobře vědí proč) a žalostně DEZORGANIZOVÁNI.


michal . hykuwevu70   |   ip:91.127.1.   |   2013-04-26  (16:11)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  ANONYM :
jj, tak som to myslel..folkon . qyjoxuve66   |   ip:91.127.6.   |   2013-04-26  (16:52)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Panda
/ Hudba. S tým možno s autorom súhlasiť. Česi mali v tomto smere vždy bez hanby tendenciu kopírovať cudzie sklady. Preto sa v spomínaných rokoch v médiách vrzúkali len plagiáty. Ešte dlho po roku 1989 ste sami s prekvapením zistili, koľko skladieb tí zaslúžilí českí bardi uchmatli západným umelcom slúžiacim "prehnitému" kapitalizmu. Mala snáď vtedy múza v ČSSR dovolenku?/

Opakujem sa, ale nesuhlasim....to ze za cesku hudbu generalizujes to co nam ponukali estrady Ceskej Televizie, takze smahom ruky odsudzujes vsetkych ceskym umelcov ako kopirovacov, tak je prinajmensom smiesne....ked uz sme pri tom kopirovani cudzich napadov, nie je to tak davno co prave Slovensko jedna priemerna spevacka reprezentovala Slovensko prave na eurovizii a prave s ukradnutou skladbou....dokonca narozdiel od mnohych tych bardov ako to ty volas tak bez priznaneho autorstva..
Mimochodom jednou z najviac kopirovanych skladieb vo svete je prave ceska "skoda lasky" a to miestami az do obludnych rozmerov, kde ju obcas povazuju priam za miestnu ludovu skladbu....Bavorsko Massachusets a pod

Porovnavat kvalitu hudobnikov ci hudby je este tazssie ako porovnavat kvalitu hokejistov, ci futbalistov kde su meritkom uspechu aspon goly.je to cisto len na tvojom subjektivnom pocite.

A ked teda je ta slovenska hudba vraj lepsia a kvalitnejsia, prosim poradtte mi....pocuvam co ja viem bluegrass, mam ho rad....oblubene ceske kapely mam napriklad Poutnikov, druhu Travu, Roberta Krestana, Radima zenkla, Lubosa malinu....ktora slovenska kapela je teda akoze "lepsia" co by som mal ako spravny narodovec pocuvat ? dokonca ani nemusi vystupovat v mekke tejto hudby grand ole opry, nemusi ani vydavat CD so svetoznamymi hudobnikmi ako su davy Spillane, Bela Fleck, ci Peter Rowan, nemusi mat ani 24 vydanych albumov a predavanych po celom svete.....staci ak ma aspon raz za rok samostatny koncert a aspon jedno cd.....dakujem za rady a odporucania na tu "lepsiu" slovensku hudbu;)

Takze prosim nedemagogizujme a neporovnavajme neporovnatelne...


folkon . qyjoxuve66   |   ip:91.127.6.   |   2013-04-26  (16:55)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Panda
/Géniom doby, aký sa v národe - obrazne povedané - rodí len raz za 100 rokov bol (a stále je) p. Mečiar./

no veru....a chvalabohu ze sa takyto "geniovia" rodia len raz za sto rokov....ja sice poznam to ze "LEN ON" to dokaze a bodaj by sme mali takychto LEN ON-ov viac....ale dakujem, jeden stacil, dalsieho najblizssich 100 rokov teda niekam schovajte...a najlepsie schovat ho este aj po tom...


Mufo . rijevoca69   |   ip:85.237.22   |   2013-04-27  (11:59)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Autora clanku chvalim, clabok Je velmi Dobre Napisany. Menej Sa Mi Uz Pacia Potom Komenty pod clankom, kde Jednoznacne Prevazuje Do Hlavy vtlkana dogma nevrazivosti, Zavisti a Agresivity. Vidim nedostatok zaujmu O Spolocne Crty, ved Predsa Opaky Sa Pritahuju. Treba Viac Mysliet Na Spolocne Ciele A Spolocnych Nepriatelov a Priatelov. Pokial budeme Oba narody pevne kracat Za Spolocnymi Cielmi Tak Akekolvek Rozdiely Budu Nie Len Vyhodou Ale dokonca ziaducim aspektom spolocneho zriadenia. problem Je V tom, Ze Dnes Demagogia pop Kultury Je Tak v Ludoch zakorenena Ze Uz Ani Nevedia Co To Ciel Je . maju predstavu ze ciel Je zarobit Prachy Kupit si fajn Karu, Politik Je Dobry Ten co naslubuje prachy Chudobnym a Vyssie dane bohatym. Kde Je Narod, Kde zmizol ciel Zveladovat Stat, pripravit Tuto Krajinu Na to aby bola Lepsim Miestom pre Zivot Nasich deti a vnukov... Davno Ich Pitbull, Lady Gaga, Rihanna A Kadejaka Ina Zgerba Vytlacili na okraj Spolocnosti. Dnesne Ciele Mladych ludi Su Cisto Egocentricke, sebecke A hlavne Kratkozrake, Velmi Kratkozrake. Pokial sa neprestaneme Hrat Na Svojom Piesocku a nezistime Ze Okolo Su Ludia, Ktori chcu takisto Lepsi Zivot, Nezabudneme na rozdiely Medzi sebou, Ba Ci Ich Nevyuzijeme Vo svoj prospech, Tak Budeme Na Vzdy Banda Tupych Oviec.

Clovek Je Spolocensky tvor, to Je Dane, Uz Sa Len Teeba Rozhodnut V akom spolocenstve Chceme Zit, Ci Ako Vlci Vo Svorke kde Neustaly Boj O Moc Je na dennodennom Poriadku, Alebo Sa Naucime Spolupraci, urcime si Spolocny Ciel A Rozdiely Medzi nami vyuzijeme V Nas Prospech. Potom Nebude toho Kto by Povedal Ja Som vitaz, ale hlavne nikto Nebude porazeny, Pretoze Vitazi Budeme vsetci.

P.s. Kto si mysli Ze Mysliet Kolektivne Je komunisticka Sracka Tak mi ho Je Luto, Ale Jedneho Dna Kazdy vyrastie A Casom mozno Pride Aj Na Rozdiel medzi utopiou a Politicko-ekonomickym Zriadenim.


Interbulo . nikobodo04   |   ip:88.212.36   |   2013-04-29  (19:22)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Momentálne som dočítal, kde Pandemonium napísal, že Mečiar urobil naj pre Slovensko! Absolútne súhlasím, je to tak!!!Čo bolo potom, za to si môžeme my všetci, mlčali sme a doteraz mlčíme!!! Hanbím sa sám za seba!!!


vezuv . rycejoxi49   |   ip:46.150.19   |   2013-04-29  (23:26)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je škoda plakať nad rozliatym mliekom. Mám na mysli za byvalym spoločným štátom.
Prvý, ktorý sa pričinil o rozpad prvej ČSR bol jej spoluzakladateľ T.G.Masaryk, ktorý Pitsbursku zmluvu označil za zdrap papiera a falzum aj napriek tomu, že ju sam vlastnoručne podpísal.Nebudem sa zmieňovať o tom aké práva Slovákom boli v tejto zmluve delegované a ktoré napokon boli nenaplnené.Následkom toho bol 20 ročný boj Slovákov o autonómiu, ktorú napokon v dôsledku geopolitických turbulencii v r.1938 Slováci dosiahli. Druhu zradu na spoločnom štáte spáchal vtedajší prezident Dr. E. Beneš,ktorý zbabelo ušiel do londynského azylu a republiku nechal na pospas vtedajšiemu hegemonovy európy. Napriek tomu sa neustále až so zanovitosťou pripisuje zrada na rozpade ČSR Dr. Tisovi, a to bol aj jeden z dôvodov prečo ho tzv.národný súd poslal na potupnú smrť obesením. Touto potupnou smrťou bol potupení celí Slovenský národ. A aj o to išlo politickému hochštaplerovi a intrigánovi E.Benešovi. Taka je pravda. Patrím ešte zatiaľ medzi pamätníkov tejto doby.


vezuv . rycejoxi49   |   ip:46.150.19   |   2013-04-29  (23:39)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Je škoda plakať nad rozliatym mliekom. Mám na mysli za byvalym spoločným štátom.
Prvý, ktorý sa pričinil o rozpad prvej ČSR bol jej spoluzakladateľ T.G.Masaryk, ktorý Pitsbursku zmluvu označil za zdrap papiera a falzum aj napriek tomu, že ju sam vlastnoručne podpísal.Nebudem sa zmieňovať o tom aké práva Slovákom boli v tejto zmluve delegované a ktoré napokon boli nenaplnené.Následkom toho bol 20 ročný boj Slovákov o autonómiu, ktorú napokon v dôsledku geopolitických turbulencii v r.1938 Slováci dosiahli. Druhu zradu na spoločnom štáte spáchal vtedajší prezident Dr. E. Beneš,ktorý zbabelo ušiel do londynského azylu a republiku nechal na pospas vtedajšiemu hegemonovy európy. Napriek tomu sa neustále až so zanovitosťou pripisuje zrada na rozpade ČSR Dr. Tisovi, a to bol aj jeden z dôvodov prečo ho tzv.národný súd poslal na potupnú smrť obesením. Touto potupnou smrťou bol potupení celí Slovenský národ. A aj o to išlo politickému hochštaplerovi a intrigánovi E.Benešovi. Taka je pravda. Patrím ešte zatiaľ medzi pamätníkov tejto doby.


Interbulo . nikobodo04   |   ip:88.212.36   |   2015-04-07  (00:43)
50% hlasovalo = 0  
mínus plus
  Dúfam, že ešte žiješ!Máš absolútnu pravdu! Ahoj Kamo:diskusia / forum Pridaj príspevok do fóra
Prosím diskutujúcich, aby nepoužívali vulgarizmy a dodržiavali kultúru diskusie. Ďakujem. (admin)

Meno:


Tripcode (?): (nepovinné, ale odporúčané)


šesť + dva =
(výsledok zadajte číslicou)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

  Príspevok:


Čo ak Mars...


2013-05-06  (17:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes stačí pár atómových bômb a na Zemi život zanikne. Keby k niečomu takému došlo, mohli by ľudia v civilizácii pokračovať na Marse. Vlastne by boli nútený. Čosi ako nový začiatok.

Monštrum zvané ego (alebo ego - falošné centrum).


2013-04-21  (11:51)  |  Úvahy a komentáre
Takže máš dve centrá. S jedným sa narodíš, je dané samotnou existenciou. To je tvoje vlastné ja(self). To druhé centrum, ktoré vytvára spoločnosť, je ego. Je to falošná vec – a je to obrovský trik. Prostredníctvom tvojho ega ťa spoločnosť ovláda. Musíš sa určitým spôsobom správať, lebo iba vtedy ťa spoločnosť ocení. Musíš určitým spôsobom chodiť; určitým spôsobom sa smiať; musíš sa riadiť určitými spôsobmi, morálkou, kódexom. Iba vtedy ťa spoločnosť ocení, a ak sa to nestane, tvoje ego bude otrasené. A keď je ego otrasené, nevieš, kde si, nevieš, kým si.


Spomienka na slobodu


2013-04-04  (03:47)  |  Úvahy a komentáre
Keď pozeráte telku každý deň, ani vám to nepríde… Keď počúvate rádio denne, ani vám to nepríde… Pozriete si, čo vás zaujíma. Nejaký dokumentárny film napríklad. Chvíľu správy. Keď sa objaví politik, vypnete to. Predvčerom išiel pekný dokumentárny film o anglických záhradách. A tá superstar tiež nebola taká zlá, keby len niektoré tie detská tá porota tak nezhadzovala. Až nepríjemné to bolo mne miestami. Niekto sa na tom možno smeje. Vlastne je všetko asi v poriadku.


Žena a úcta


2013-04-02  (04:26)  |  Úvahy a komentáre
Veľká noc. Akosi sa nám tie zvyky zvrhli. Dievčatá sa cítia ukrivdené. Môžno až duchovne znásilnené, keď sú studenou vodou oblievané, švihané korbáčmi… Muži, často podnapití, im dávajú silne pocítiť, kto je pánom. Je toto ale naozaj tá podstata nášho zvyku?


Bitcoin, demokracia, náboženstvo, Slovanstvo.


2013-03-29  (11:46)  |  Úvahy a komentáre
Iba poznaním tisícročných dejín dokážeme pochopiť súčasné spoločenské dianie, dokážeme sa efektívne a múdro správať, dokážeme nestratiť hodnoty, ktoré sme v živote pracne vytvorili, dokážeme neublížiť tým, čo si to zaslúžia, dokážeme vychovať deti múdre, prosperujúce a odolné proti sociálnym parazitom.


Nevýslovné utrpenie odišlo, no môže zase prísť


2013-03-28  (07:36)  |  Úvahy a komentáre
Druhá svetová vojna je pomerne dobre zdokumentovaná. Sfilmované hrôzy rôzneho druhu vynikajúco varujú do budúcnosti. Ľudia, nebuďte hlúpi... Ten čas ukázal, ako veľmi ste boli vinní, ako veľmi ste šli nesprávne.


Chcite žiť obyčajne


2013-03-27  (09:08)  |  Úvahy a komentáre
Ale žiť. Súčasný svet je v zajatí virtuálnosti, priam sci-fi. Nič obyčajné sa neprijíma, to je nuda. Ako v Japonsku, chce to robotov na všetko, aj namiesto psa a potom aj cintoríny pre psov – robotov.


Čo to bol za režim?


2013-03-19  (08:55)  |  Úvahy a komentáre
V poslednom čase v komentároch pribúda nostalgických spomienok na bývalý režim. Ľudská pamäť je naozaj nedokonalá. A je to tak správne. Aspoň nás nepríjemné spomienky toľko netýrajú.


Belgický poslanec sa nebojí nazvať zločin zločinom


2013-03-12  (09:56)  |  Úvahy a komentáre
Všechno je to strategie. V Iráku si naši američtí spojenci přivlastnili zásoby ropy. V Afghánistánu se opium a narkotika ukázaly jako velmi užitečné a pomohly jim k pohádkovým ziskům. V Libyi, Tunisku, Egyptě, a dnes v Sýrii, hlavním úkolem bylo a dosud zůstává svržení umírněné moci a její nahrazení mocí islamistů, kteří se brzy stanou obtížnými a které my beze studu budeme likvidovat pod záminkou boje s terorismem a záštitou Izraele.


Kofein je hořký, jedovatý a rostliny ho tvoří aby se ochránily


2013-03-09  (07:48)  |  Úvahy a komentáre
Pro včelu to moc slavně nedopadlo. Kofein totiž není návykový jen pro lidi. Pro rostlinu to ale byl tah přímo geniální. Stačilo doladit jeho obsah v nektaru aby včelám nepřipadal moc hořký a pak už se jen těšily z pravidelných návštěv závisláků. Přesně podle strategie drogových dealerů. Místo idylického vztahu květinky s včelkou Májou tu máme spíš brutální snahu vytvořit si co největší armádu závislic. Zdá se, že vše jede v sobecké režii ku prospěchu vlastních hrátek lásky a opylení.


Veľký brat sa už pridlho pozerá, viete to, lebo Orwell to vedel už dávno!


2013-03-05  (17:24)  |  Úvahy a komentáre
V budoucnosti nebudou však ani manželky ani přátelé. Děti budou matkám odebírány při narození, jako se odebírají vajíčka slepicím.


Pracoval jsem v jatkách, dnes maso nejím


2013-02-22  (17:53)  |  Úvahy a komentáre
Přinášíme osobní výpověď bývalého pracovníka jatek v Uherském Hradišti. Jednalo se o provoz, kde se manipulovalo s již mrtvými zvířaty.


Máte zakázané


2013-02-21  (08:11)  |  Úvahy a komentáre
Nie som obhajcom bývalého, neslobodného režimu. Avšak po roku 1989 sa mnohé zmenilo. K lepšiemu, ale aj k horšiemu. Už vyše 23 rokov máte zakázané:


Ako prežiť nový svetový poriadok. Odkaz sebe samému


2013-02-20  (10:12)  |  Úvahy a komentáre
A čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom. MOR HO!


Ako poraziť otrokársky systém.


2013-02-17  (12:07)  |  Úvahy a komentáre
Súčasná kríza je krízou morálky ľudstva. Spoločnosť sa zmení, ak sa zmenia jednotlivci v nej a nie keď sa zmení politika a vláda. Ak poznáme systém fungovania chazaro-židovského finančného systému, tak vieme ho aj riešiť. Otázka je či chceme zmenu a slobodného občana, alebo uprednostníme konzum a finančné otroctvo.


Nemocnica na kraji mesta…


2013-02-08  (09:41)  |  Úvahy a komentáre
Dnes ráno som náhodou narazil na článok, ktorý mi v tých najpestrejších farbách namaľoval obraz budúcnosti nášho zdravotníctva… Obrázok bol síce skutočne pestrofarebný, namaľovaný v štýle absolútneho realizmu, ale vôbec ma nenadchol. Skôr by som povedal, že vo mne vyvolal hrôzu. Uvedomil som si totiž, že k dosiahnutiu takého obrazu, vďaka našej vládnej politike, vlastne cieľavedomo smerujeme. Áno, cieľavedomo nasledujeme príklad autorov toho obrazu. Dávame si od nich radiť, ako na to? Oficiálne sa stotožňujeme sa s ich ideológiou. Tvrdo presadzujeme zavádzanie všetkých pravidiel zvráteného a nikdy v prospech obyčajných ľudí nefungujúceho systému... Pokúšame sa o samovraždu, alebo sa len nechávame niekomu vyvražďovať?


Naše deti nemajú detstvo


2013-02-08  (09:13)  |  Úvahy a komentáre
Kvôli škole. Naše deti sú zničené. Veru, nechcel by som byť dnes školopovinný. Jednoznačne sa v tomto národe vznáša myšlienka, že naše školstvo je slabé, deti sú nekvalitne vzdelávané a tým pádom nás nemôže čakať pekná budúcnosť. Naše deti totiž vraj nechápu, nerozumejú predpísanému učivu v osnovách pre matematiku, fyziku, chémiu. Hrozný stav, ak uvážime, že ich rodičia tomu väčšinou nerozumejú už vôbec.


Československo Európe nevoňalo


2013-02-06  (10:02)  |  Úvahy a komentáre
Nechcem teraz obhajovať zarytých federalistov. Pokúsim sa len načrtnúť zopár myšlienok spojených s výhodami spoločného štátu.


Vilo Rozboril: Zajtra zarobím na vašom kriplovi


2013-02-04  (17:45)  |  Úvahy a komentáre
Pravda je taká, že Vilovou úlohou je každého účinkujúceho priviesť k slzám a robí to kvôli vám, vy tie slzy totiž očakávate. Nie vždy sa to darí, ale Vilo je taký anjel, že neváha deptať napríklad deti, ktoré to už aj bez toho nemajú ľahké. Takto v predminulej časti sa nezabudol chalana, ktorý mal v izbe presne nula stupňov, spýtať Je ti zima?


V ťažkých časoch...


2013-01-25  (03:57)  |  Úvahy a komentáre
V ťažkých časoch ekonomicko-spoločensko-morálného úpadku sa masovo prebúdza nespokojnosť zo spoločenským poriadkom, prebúdza sa záujem o veci verejné a o to o čo by sa ľudia v dobrých časoch nezaujímali: pozerajú do histórie a analyzovaním a porovnávaním histórie s ich dobou sa snažia nájsť príčiny úpadku. Výsledok je pararelne ten istý: príčinou úpadku je lakomosť a nenásytnosť elít, ktoré nemorálne v rozpore zo spoločenským poriadkom, o zákonnosti pomlčím keďže sú to tie isté elity kto vytvára zákony, vysávajú ekonomiku a demoralizujú spoločnosť do času až sa spoločnosť dostane do slepej uličky. Na dnešnej situácii môžme pozorovať, že čim reálnejšia je demokracia, Švajčiarsko, Škandinávia a Benelux kde je prerozdeľovanie spoločnosťou vytvorených hodnôt najrovnomernejšie, tak tým je spoločnosť zdemoralizovaná menej a v podstate len znášajú následky úpadku iných. Ekonomická depresia v rokoch 1873-1896, ktorá de facto vyústila do vytvorenia Federal Reserve a oboch svetových vojen, vyprodukovala mysliteľov a o jednom z nich J.M. Keynes povedal: „Verím, že sa v budúcnosti viac poučíme z odkazu Silvia Gesella ako Karola Marxa.“


Ako je to v SKUTOČNOSTI s vysokou školou?


2013-01-24  (22:26)  |  Úvahy a komentáre
Áno mám 20 rokov, som prvák VŠ, ktorý tu momentálne nebude pliesť „kritické“ a často krát „skľúčené“ stavy, ako mu chýba mamičkina strava, a iné srdcervúce pocity čo mu ležia na srdiečku (o tom možno nabudúce :). Skôr mám iný problém.


Žijeme v najlepších časoch


2013-01-22  (09:00)  |  Úvahy a komentáre
Hlavne my, Slováci. Ani si to neuvedomujeme a ešte sme aj akosi večne nespokojní. Prosím vás, prečo sa napr. priam zatajuje, že Slovensko má za ostatných 8 rokov úplne najvyšší hospodársky rast z celej EÚ? Zo všetkých 27 štátov naše hospodárstvo poskočilo najviac.


Ako sa dostať zo zovretia systému obnovením sebestačnosti


2013-01-21  (23:23)  |  Úvahy a komentáre
Veci potrebné pre prežitie: Bezpečnosť, Dom, Voda, Potraviny, Odev a obuv, Energia, Doprava, Zdravotná starostlivosť, Peniaze..... toto všetko sme si nechali zobrať, stali sme sa závislí na systéme a ten systém toho patrične využil.


Opľuli Mikloša, Kuric bol obscénny a Mihály opäť hysterický


2013-01-19  (23:33)  |  Úvahy a komentáre
Vstupné na ples bolo 500 eur, čo mnohí hostia plesu s úsmevom ohodnotili ako pár stovák. Keď zoberieme do úvahy to, že milión Slovákov žije na hranici chudoby a že zvyšok nezarobí ani 350 eur, nedá sa ples považovať za nič iné, ako výsmech. Preto sme sa akcie s názvom „Slovensko nepotrebuje celebrity“ zúčastnili aj my, členovia SP, pretože rovnako i my považujeme takéto jednanie „elít“ za výsmech slovenskému národu a vždy sme ochotní sa postaviť za trpiacich ľudí.


Chov hospodárskych zvierat


2013-01-14  (14:54)  |  Úvahy a komentáre
Ošípané sa chovajú v betónových kotercoch, v budovách bez okien, kravy sa udržujú v stálom kolobehu gravidity, aby sa vyprodukovalo čo najviac mlieka, teľatá sú hneď po narodení odobraté a reťazou pripevnené v klietkach iba trochu väčších ako sú samotné zvieratá a po niekoľkých mesiacoch umelej stravy sú premenené na jemnú teľacinu.


Pomätený svet Monči F.B.


2013-01-10  (21:55)  |  Úvahy a komentáre
Na výstrelky „bláznivej Monči“ sme si akosi chtiac-nechtiac v poslednej dobe zvykli. Ten posledný, ktorý som však mal možnosť zhliadnuť, vo mne vyvolal zmiešané pocity, nakoľko som nevedel, či sa mám tomu smiať, či plakať.


A je vôbec možná zmena systému ?


2013-01-05  (04:35)  |  Úvahy a komentáre
Rád by som Vám predstavil svoju krátku esej ktorá má slúžiť výlučne na zamyslenie. Napísal som ju svojim internet priateľom, systémovým bojovníkom.


Telefonicke sutaze - Fair play alebo podvod?


2012-12-23  (14:12)  |  Úvahy a komentáre
Priznam sa ze za cely svoj zivot som volal na telefonicku sutaz iba dvakrat a urcite tusite ze som sa nedovolal priamo do sutaze. Otazky alebo ulohy tychto sutazi vyzeraju na prvy pohlad velmi jednoducho avsak kazda uloha ma nejaky chytak.


Ako som sa naučil byť sám


2012-11-10  (09:47)  |  Úvahy a komentáre
Ponížili lásku na sex a priateľstvo na fejsbukový lajk. Hľadaj šťastie v instantnom svete, kúp si niečo, zaži pocit šťastia. Zažeň pocit hladu, smradu, samoty, hľadaj pocit pohodlia, mäkka a istoty,… pocity, pocity, nadradené nad city. Dnes som si vybral byť tu pri jazere bez ničoho a sám. Je ticho, hladina je veľké zrkadlo a len niekedy sa vzduchom zachveje dlhé hrmenie vzdialenej búrky. Nikto tu nie je a nikto nepríde. V Laponsku už pár dní nemám spojenie so svetom. Robím zlobu… mal by som behať po meste, kupovať drinky dievčatám s rúžom na perách, zabávať okolie historkami a tešiť sa z priazne okolia. Ja už nechcem, nechajte mi moje ticho, ja som tu rád sám…


AKO TO BUDE 21.12.2012


2012-10-24  (18:14)  |  Úvahy a komentáre
Dnes, keď píšem tento text sú necelé dva mesiace do legendárneho dňa, ktorý predpovedá Majský kalendár. Ak mám veriť presnosti prepočtov a porovnaní súčasného merania času s tými dávnominulými a ak by aj sedeli do bodky, máme tu teda 21.12.2012 čosi ako vrcholový bod tohto veľmi dávneho príbehu. Čo sa má vtedy udiať? Superkatastrofa, ktorá zmietne celý starý svet, ukončí túto story a časť vyvolených katapultuje do Novej Zeme vo vesmíre? Ak sa tak stane – kto budú tí, ktorí budú vzatí tam Hore?


Je pozeranie porna správne ?


2012-10-23  (13:45)  |  Úvahy a komentáre
Do pošty my dnes prišiel článok s názvom 5 dôvodov, prečo POZERAŤ PORNO. Tak by som chcel začať úvahu o tom či je takéto pozeranie vôbec správne ?


Rozhovor s Jarkem, pašerakem a vyrobcem pseudoalkoholu


2012-09-20  (08:43)  |  Úvahy a komentáre
"Ladik, kura, nevim. Kdosik to dojebal. Dvacet roku si člověk dava pozor, a pak mu to jakysik mamlas rozbije. Kdosik dodal do systemu materyjal, kery byl pomišany s metylem. To zme nemohli tušit. Zrobili zme všecky procedury, kere robime normalně. Perfektně zme to vyčistili a předali dal. Partyja z teho zrobila ty svoje tuzemaky, vodky, švestkove slivovice a jine sajrajty pro blbce. Nikdo ale netušil, že v tym je metyl. Metyl nevyčistiš."


Ďaľšie z úvah a komentárov...Vyhľadávanie


Dôležité.sk na Facebooku

handmade.sk - ručná výroba, výrobky, ručná práca, predaj, obchod
Najlepšie hodnotené za týždeň

Najčítanejšie za týždeň

Posledné príspevky vo fóre

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
SERGIOOSWALDO . reqikice79:   AHOJ, DOBRÝ DEŇ,

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..
Romav . donyvyxa40:   Máte finančé problémy ? y máme pre Vás riešenie.

Veľký Tresk rozbil ateizmus na cimpr-campr
LorinaBlodgett . sewycecu64:   Mozno by ste si mali pozried kto je to vlastne ateista :D

OMG ...


Drogy nie sú dosť! “Mozgoví lekári” sú ...
WalshRobert . wurenemu3:   We are authorized Financial consulting firm that work directly with

Cirkevný matrix - CIRTRIX
EgbebleAugustn . munolumo99:   Chcete byť členom Illuminátov a dostať svoje srdce túžbu po peniazoch, moci, sláve všetko bude vaše v živote, čo musíte urobiť, aby ste získali všetko toto je pre vás prísť a byť členom bratstva Illuminati všetko kedy ste ......

Ďalšie...

Najdôležitejšie články

TORONTSKÉ PROTOKOLY

Torontské protokoly (podľa novinára, ktorý ich uverejnil) dokazujú že plán vytvorenia Nového Svetového Poriadku (ďalej NWO) sa zosnoval už pred niekoľkými desaťročiami, napriek tomu, že pojem New World Oorder „legalizoval” 11.9.1990 vo svojom prejave prezident USA Busch starší. Úzka skupina ľudí, ktorá sa usiluje o vytvorenie NWO svoje „ako na to?“ zaktualizovala už pred najmenej 45 rokmi, čím vytvorili scenár na najbližšie roky.


Emil Páleš: Jezuiti

Slováci majú viac ako 8000 ročné etnické gény

Impérium Rothschildov

Nižšie splátky? Ľudia nebláznite..

Slobodný vysielač pod dohľadom SIS a US ambasády

Portal o ekologickej a energeticky efektivnej architekture
Náhodný výber za posledný týždeň

Zaujímavé linky

Varíme vegánskyV tejto časti nájdete recepty bez použitia mlieka, syrov, vajec a ostatných živočíšnych produktov.


Energetické žiariče - elektrosmog

Vegan-fighter

Ľudovít Štúr

Anketa

Čo si myslite, ze sa udeje v eurozóne?


Grécko nakoniec vyhodia alebo samo odide (28%)


Euro padne, alebo budu dva druhy (36%)


Nič, premlčí sa (36%)


Navrhnite vlastú anketu
Najdôležitejšie z domova

 - Monika, Chill out!Monika, Chill out!

Ronald Reagan raz povedal Ťažká práca ešte nikoho nezabila, ale načo riskovať.


Zastavme SMER! (bankrot a peklo)

Ja som vám to hovoril!

Jiří Krampol: Trilogie...

Čipovanie psov? Neprispôsobivých sa to netýka!

Umylo vám dieťa riad? Pýtajte faktúru!

Najdôležitejšie zo sveta

VIDEO: STRANA NEZÁVISLOSTI BRITÁNIE NIGELA FARAGE ZAMĚŘUJE POZORNOST NA BILDERBERG 2013

Otázka, o čem se bude přesně diskutovat na Bilderbergu, by měla dělat starosti jak levici, tak pravici. Člen Evropského parlamentu Gerard Batten vyhlásil ohledně Bilderbegu poplach a tvrdí, že napsal všem hlavním mediálním kanálům mainstreamu v Británii zrovna tak, jako předložil i požadavek komisaři Hertfordshirské policie podle Zákona o svobodném přístupu k informacím, aby se dověděl, kdo platí náklady na všechna ta policejní opatření.


Google-Berg: Globální elita se transformuje na ...

USA se lekly úspěchů syrské armády

To, čo sa stalo v Bostone, sa v iných častiach sveta ...

Norové mění investiční politiku

USA kontra svet v štatistických číslach

Najdôležitejšie z ekonomiky

 - Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?Kto stojí za bločkovou lotériou? Kto na tom zarobí?

Na Slovensku sa intenzívne plánuje zavedenie tzv. bločkovej lotérie. Aký prínos bude mať pre občanov Slovenska?


Tichý pohřeb pohádky o ropném zlomu

Komu patří peníze v bance?

BANKÉŘI PŘESTÁVAJÍ RESPEKTOVAT SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ

Útok FEDu na zlato: Spekulace nakrátko a cenová ...

Trh s papírovým zlatem kolabuje

Najdôležitejšie z technológií

 - USA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFIDUSA SCHVÁLILY POLYKACÍ PILULKY S MIKROČIPEM RFID

Velká Británie nedávno schválila léky na předpis obsahující mikročipy RFID. Nyní i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil podobné léky s mikročipy pro použití ve Spojených státech.


VIDEO: POSTAV SI SVŮJ VLASTNÍ NEZJISTITELNÝ KALAŠNIKOV

Pozor na brýle Google

Skypuj opatrně – Microsoft čte vše, co píšeš

Kriticky o okuliaroch google glass

Funkční zbraň vytisknutá 3D tiskárnou

Najdôležitejšie z videí

Elektronický koncentrák

Podívejte se na tento dokument a zjistíte, jak moc nám NWO šlape na paty. Za jak dlouho budou povinné čipy do těla?


Tento obludný systém se reformovat nedá!

Najdôležitejšie z kníh

Kolik Američanů čte knihy?

Jak populární je v Americe čtení knih? Z těch, kteří čtou, kolik jich knihu skutečně dokončí? Jaké žánry jsou populární? A co vydavatelé - jak jim jde obchod s knihami?


Dan Millman Čísla života

Najdôležitejšie z kultúry

Pán premiér Fico: Zrušte zmluvu s Vatikánom alebo zmeňte Ústavu SR!

Právni experti  majú naďalej  výhrady voči tejto zmluve. Táto zmluva má na Slovensku totiž charakter medzinárodnej ľudskoprávnej zmluvy, ktorá má prednosť pred zákonmi aj pred slovenskou ústavou. Je to v poriadku? Naše súdy, sú a budú viazané jej obsahom. Bývalý pán premiér Dzurinda sa opäť ozval na túto tému a môže sa stať, že táto zmluva zapríčiní veľké problémy, ktoré sa v uplynulých rokoch začali ukazovať, aj súčasnej vláde. Už pád druhej Dzurindovej vlády kvôli tejto problematike ukázal aký výbušný potenciál je v tejto téme skrytý. Najlepším riešením by bolo referendum  a následné zrušenie tejto jednostrannej zmluvy... Pán premiér Fico si dúfam ako právnik uvedomuje, že nerobiť s touto zmluvou nič, môže našu krajinu priviesť do nemalých problémov.


Sexuálna výchova detí v Chorvátsku a jej pozadie – ...

Náhodný výber z archívu

Ľ. Huďo – Aprílové udalosti vo svete, rok 2012

“Málo ľudí je tak múdrych, aby si uvedomili, koľko zla narobili.” Francois de La Rochefoucauld


Proč jsou Amiši zdravější než většina Američanů

„Základnou príčinou našej neslobody je nevedomos...

Svedectvo bývalého jasnovidca a prútikára o nebezpeč...

Začína obdobie nepokojov a demonštrácií po celom ...

Úžasné fotky toho, co svět jí

Archív

Otevřený dopis pro RATO (NATO a jeho krysí žoldáky)

Vzkaz pro NATO: Přestaňte lákat chudé a nezaměstnané mladé muže z Egypta, Tuniska, Pákistánu a Afghánistánu do svého odporného západního tažení do Libye, zastavte posílání těchto mladých lidí na smrt, přestaňte jim lhát o tom, kolik jim zaplatíte a přestaňte používat cizince k podněcování vašich děsivých, sobeckých, ropných válek v Libyi. Nikdy jsem si nemyslel, že bych mohl mít nějaké slitování pro krysy, které zaměstnává NATO jako nájemné žoldáky (v rozporu s mezinárodním právem) v Libyi. Teď ale říkám těmto mladým mužům, kteří byli vlákáni do této pasti příslibem tisíců dolarů… že budou zabiti a pokud nebudou zabiti, vrátí se domů bez peněz. V invalidním vozíku (najatém od NATO, nepochybně za cenu obrovských splátek). Paralyzováni. NATO bankrotuje a tisícovky žoldáků v Libyi přestaly bojovat, protože už několik týdnů nedostaly zaplaceno.


Cenzura českých médií sílí, bojí se mocní revoluce...

Hlinové vystúpenie v parlamente

Keď je Beňová v emóciách môžete porušovať z...

Dane by sa mohli zrušiť a štát by dokázal existovať!

Ed Vaizey podpořil „dvourychlostní Internet“


    Pridať novú informáciu / článok  |  Mobilná verzia  |  iPhone  |  Napíšte nám  |  Nastaviť ako homepage  |  Pridať medzi obľúbené  |  RSS  |  Webmasters
   

good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made


Generated in 0.4274 s